Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó! Kérned sem kell, az a legalapvetőbb, hogy viszem a fényképezőt.
Viszont így, hogy Lilcsit nem lesz, aki húzza-nyúzza, rajtam fog lógni...

Katlina! Aranyos Robi baba! Javulgat a szeme? Mivel mosogatod? Nekem egyszer azt is mondták, hogy óvatosan a kamillával is, mert jó, gyulladáscsökkentő, de szárít is.

bbJudit! Én sem hallottam még a kecuráról :shock: !

Aztán most senki, utána meg éjfélekig itt kukurikúúú

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Katlina!
Nagyon szép Robika! :) A család mit mond, kire hasonlít inkább? Nekem az lenne a tippem, hogy az arca olyan, mint a tied. :wink: Jól látom, hogy a szeme kékes? :)
Leventének is colt árpa szerű valamilye két alkalommal is, de elmúlt magától. Nem tudom mi lehetett az valójában! :?
szilbee
 
 


Hát most már nagyon szép a szeme!
De ma kell mennünk doktornénihez és majd neki is megmutatom!

Szilbee!
Nálunk mindenki azt mondja tiszta apja,szerintem a kettőnk keveréke! :D :D

Tegnap volt nálunk a biztosítós és persze kisem hagyhatta volna hogy a gyerek részére ne mutogasson nekem dolgokat,lenne is egy de vannak vele aggályaim!

Havi 12ezer,ebben apájának is van egy biztosítás,18éves korára 2milliót kapna!
Ez így nagyon jól hanzik!
De mivan akkor ha csődbe megy a vállalkozás és azt mondom nem birok havonta 12ezret kifizetni,perpill.még házunk sincs így azt hiszem innkább azt intézném és azt fizetném mert hát anyósnál mégsem olyan lekni!
Szóval mondtam neki hogy majd még átgondolom!
Ja megha lenne második gyerek akkor már neki is kötnöm kell,és azt már lehet hogy tényleg nem bírnánk!


Apa hozott tegnap egy muffinos könyvet,gondolom céllzásból!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Sziasztok!

Szilbee!
Még annyit akarok tudni, hogy ismered-e a Helen Doron módszert? és tudnál-e mondani Grétinek való könyvet, jobban mondva nekem, amiből ötleteket gyűjthetnék. most még én is játékos formában gondolkodom, de későbbiekben már lehetne komolyabban, meg itt a szomszéd utcában, a suliban van már első osztálytól kéttannyelvű, aztán most még azt mondom, hogy oda íratnám. Az iskola igazgatója is jó, nagyon fejlődik a suli, meg hát maga ez az osztály is kecsegtető Jó, még óvodás sincs, és én már az iskolát tervezem!
Van már nevetek?

Fanna!
csak simire gondoltam, de ma álmodtam, hogy terhes vagyok, és fiú lesz, decemberben születik meg. Egy kicsit azért tiltakoztam a hirtelen jött jövevény ellen. :shock: Gondolom három, kicsi, pici, és mégkisebbel idegbajt kapnék. A kérdés egyébként nyitott, a férjemnek abszolút, nekem most egy kicsit zártabb, talán 3-4 év múlva még gondolkodok rajta.

Katlina!
Szép kisfiad van! Nincs a szemére valami kenőcs? Vagy erre alapból nincs? Csak a kamilla? Múlogat már?

Betty! Jó kis ovi lehet. Nálunk, mi megyünk majd szülőire augusztus végén. Jó ötletnek tartom ezt a fajta "bemutatkozást" Legalább megismeri egymást szülő, ovónéni. Nálunk nem lehet vinni 3 éves kora előtt, majd csak, ha betölti. Először én nem is akartam adni, majd csak jövő tavasszal, mert jól elvagyunk itthon, aztán meg amikor voltunk nyílt napon, egy csomószor otthagyott. Néha azt sem tudtam, hogy hol van! Az egyik szemem sírt, a másik meg nevetett, hogy könnyen beilleszkedett, viszont rám se hederített!

Ildi!
Én a rossmannosat, meg a DM-eset használom, 3száz egynéhány forintba van, igaz eldobhatós. Nekem is majdnem kiesett a szemem, amikor megláttam, hogy ami Grétivel anno a legolcsóbb volt, az most közép kategóriás lett, a dupla annyi árával.
A kecura meg ideget jelent. Megöl az ideg= megesz a kecura.

Elin!
lettem volna, de Letikém produkált egy nagyon kemény hasfájást, aztán mire végigdaloltuk a repertoárt nyugtatónak, megkezdődött a SAC, és hiába láttam már legalább 10-szer minden részt, ami biztos, megnéztem 11-edszerre is! Hátha már valamit elfelejtettem! :lol:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!
Konkrétan nem ismerem a módszert. Mi nem alkalmaztuk, mert csak 3. osztálytól tanítottak akkoriban a Belóban idegennyelvet. A tv-ből is csak azt láttam, hogy szóképesen tanítanak, valamint hallás után. Többet nem tudok róla.
Nincs még nevünk! :(
szilbee
 
 



Sziasztok!

Reggel elmentünk a boltba. Hát... enyhe telünk van


Márti ! nem semmi a fiad, hatalmas erős szép baba volt. Gondolom nem voltál megijedve , hogy ,, összetöröd".

Balwin! Gyönyörűséges, formás lánykád van!


KAtlina! Robika tényleg sokat változott a ezelőtti képhez képest. Nagyon komoly arcokat vág.

Szép napot Mindenkinek!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Na lányok, délutánra, estére lesz sztárfotó rólunk!

Azt vettem észre magamon, hogy gyorsabban gondolkodok, mint írok, így lehet ki ki marad néha valami az irományaimból. Amikor középiskolába jártam, és fogalmazást kellett írni, akkor produkáltam olyat, hogy az előzó szó utlsó szótagához a következő szó első szótagát írtam, és csodálkoztam, hogy a tanár miért ír kérdőjeleket a dolgozatra. Szegény ő sem értette, én csak a gyors agyműködéssel magyaráztam, vagy inkább az agy hiányával kellett volna? :oops: :lol:

BbJudit: éjszakára betettem az általam krált melltartóbetétet, elég jó volt, igaz reggel moshattam is. De lagalább nem kellett eldobni. Csinálnom kell még egy párat!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Katlina, de szépen fejlődik Robika :lol:

Melyik biztosítótól voltak kinn nálad? Én biztosítóztam, azt a konstrukciót, amit Te leírsz én nem nagyon ajánlgattam, szerintem van annál sokkal jobb is. Én egy évig gondolkodtam (míg dolgoztam), hogy milyet kössek Csongira. Végül egy befektetési mellett döntöttem, mert az sokkal rugalmasabb. Nincs lejárati ideje, tehát addig fizeted, amíg akarod. Lehet szüneteltetni, lehet összeget növelni, és lehet közben eseti befizetéseket eszközölni, amiket bármikor hozammal együtt kivehetsz. Lehet rá járadékot kérni, majd pl. ha suliba megy, a többi pedig benn kamatozik. Ja és Te határozod meg a biztosítási összeget, vagyis, hogy mennyit szeretnél kapni, ha véletlen történik veled valami. Emellett jár a 20%-os évi adókedvezmény. Szóval szerintem ez sokkal jobb, mint ezek az életkezdésnek nevezett konstrukciók.

Balwin, Lucus is nagyon szépen kisimult, gyönyörű kis csajszi!

BBj, melyik suliban van Miklóson már első évtől kéttannyelvű oktatás :shock:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Csongianya!
ING biztósító volt nálunk!
És tényleg amiatt gondolkoztam el hogy nem tudom mi lesz12év múlva tudok-e akkor is ennyit fizetni úgy hogy ne vegyük észre!
Vagy tényleg mi van ha egy két hónapig nem tudnék belefizetni akkor bukik az addigi??
De ez amit te írtál jobban hangzik!
Írnál róla bővebben!!?

Voltunk dokinéninél,3600gr!!!!!
A szemén nem árpa volt hanem túl "erős"
a tejem és kipattogott és ott is kijött egy és mivel szem környékén van ezért lett ilyen csúnyácska,kamilla jó rá habár már csak egy nagyon picit piros!
Mondtam neki hogy nehezen kakál,de arra nem mondott semmit!
Húzogatta a fitymályát viszont azzal lehet hogy a későbbiekben gond lesz mert nem tudta neki úgy felhúzni ahogy akarta,de hát még ehhez picik vagyunk gondolom!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!
Katlina! Robika nagyon aranyos,olyan jó nézni az ilyen kis aranyos csöppségeket hiszen nekem egyik sem volt ekkora.Nekem annak idején anyósom azt tanácsolta ha nehezen kakil a gyerek akkor a lábacskáit tornáztassam meg, ha pedig a hasa fáj az óramutató járásával ellentétesen kell simogatni a kishasát.
Biztosítás:Kristóf születése után nem sokkal mi az OTP-nél lakáskasszát nyitottunk, az idén jár le.Meghosszabbíthatjuk, de ki is vehetjük.2016Ft-ot fizetünk, kamatot és államijóváírás is jön még évente hozzá.Majd októberben eldöntjük.
Angéla- Neki is az OTP-nél kötöttünk biztosítást, Generáció X-et.Itt már jóval többet fizetünk mint Kristófnál, 5872Ft-ot, de itt 20% adókedvezmény is van.Én úgy voltam vele hogy az én gyerekeim ne úgy kezdjék az életet mint én, legyen miből tanulni, de legalábbis elindulniuk.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Sziasztok!
Katlina! Robika nagyon aranyos,olyan jó nézni az ilyen kis aranyos csöppségeket hiszen nekem egyik sem volt ekkora.Nekem annak idején anyósom azt tanácsolta ha nehezen kakil a gyerek akkor a lábacskáit tornáztassam meg, ha pedig a hasa fáj az óramutató járásával ellentétesen kell simogatni a kishasát.
Biztosítás:Kristóf születése után nem sokkal mi az OTP-nél lakáskasszát nyitottunk, az idén jár le.Meghosszabbíthatjuk, de ki is vehetjük.2016Ft-ot fizetünk, kamatot és államijóváírás is jön még évente hozzá.Majd októberben eldöntjük.
Angéla- Neki is az OTP-nél kötöttünk biztosítást, Generáció X-et.Itt már jóval többet fizetünk mint Kristófnál, 5872Ft-ot, de itt 20% adókedvezmény is van.Én úgy voltam vele hogy az én gyerekeim ne úgy kezdjék az életet mint én, legyen miből tanulni, de legalábbis elindulniuk.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Ildikó!
Most jelenleg félhosszú a hajam, az avatar képen hátul jól felvan szedve és persze pirosra festve,most jelenleg növesztés alatt van.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Sziasztok!

Szilbee!
köszi szépen, hogy megkeresgetted. Hát, úgy gondolom, hogy kipróbáljuk, feltéve, hogy ki bírjuk fizetni. Gréti, tulképpen 2 éves korában már mindent mondott, a mostani repertoárja meg már néha engem is megrémiszt! Szörnyű, hogy miket tud kitalálni. Minden napra van valami beszólása. Ma pl azt mondta, mikor közöltem, hogy megyek teát inni, mert ha nem iszok, nem lesz tejcsije Letinek, hogy fejjek anyatejet, hogy meginduljon! Hát, csak pislogtam! A múltkor, meg nézte a szolnoki elkerülőn felállított repcsit, mikor mondom neki, hogy már elhagytuk, erre közli velem, hogy tudja, már a visszapillantótükörből nézi! (Az apja mellett ül, az anyósülésen)

Évi!
A Hunyadiról beszéltem. Már évek óta működik ez az osztály, és felvételi is van, nem csak beíratás. Tavaly egy új szárnyat építettek.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Katlina, én az AXA-nál voltam, ott Aranyesőnek nevezik ezt a módozatot. De a Generalinál a legrugalmasabb, ott Aranyszárny a neve. Érdemes rákeresni a honlapjukon, aztán ha kérdésed merül fel, akkor válaszolok.
Jó a Fundamenta is (bocs, Márti, alapból utálom az OTP-t, semmim nincs náluk), főleg ha pl. hitelt akarsz felvenni. Ott nem nagy gond, ha nem fizetsz, max. nem lesz annyi pénzed. Az évi befizetésekhez ad az állam 30%-ot.
A biztosításoknál a tőkére jön a hozam, tehát nem az évi befizetésekhez. Illetve itt van az emlegetett 20%-os adókedvezmény, annak aki igénybe tudja venni.

Én ha még nincs biztosítás a családban mindenképpen azt ajánlom elsőre. A mai világban sajnos nem lehet előre tudni semmit, és ha baj van, a biztosító fizet. Ha már van biztosítás, akkor a Fundamenta egy nagyon jó takarékoskodási forma.
Ja, és a fizetésekhez még annyit, hogy általában 3 hónap türelmi idő van, ha nem fizeted be 3 hónap alatt (az elmaradtakat is) akkor bukta. Viszont amit én emlegetek, ott lehet szüneteltetni, de azt jelezni kell, nem automatikus!
Kérdezzetek nyugodtan, és ha valakit nem érdekel, átmehetünk privibe is.

Egyébként hasonlóan gondolom, mint Márti, és mivel bele is láttam a dolgokba, így rá kellett döbbenem, hogy mire mi oda jutunk, egyáltalán nem számíthatunk állambácsi segítségére. Vagy gyűjtögetünk, vagy egyszerre perkáljuk ki. Akkor meg már jobb előre, kisebb összegekben, szerintem.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Szia Évi!

Akkor kérdezek...... :lol:
Én még Startszámlát sem nyitottam Niminek. Namármost :shock: ezt az AXA-ásat is össze lehet ezzel kötni vagy az egy külön másik biztosítási forma. A lényeg az lenne hg ugye amit állambácsi elhelyezett 40.000 ft-ot ne hagyjuk elveszni,illetve lehet-e úgy hg azt gyarapítsuk tovább. Ha jól tudom azt az összeget ha nyitok a részére bárhol,oda fogják utalni. Akkor hogy induljak el........részletesen léci.......bugyuta vagyok hozzá!!! :roll:
Ja és (ez nem a Judit Hjaés-sa:))) biztos hg ezek a "kis" biztosítók,bocsi de nekem ezek noném....(szinte én is csak az otp.nél voltam idáig) szóval van rájuk is rendes állami garancia hg 10 év múlva nem lépnek le a pénzünkkel mint a PostaBank?

köszi :wink:

Katlina!
Először úgy gondoltam hg nálatok is szitu ua. hg Robika tiszta apja....de meggondoltam magam. Te a pároddal is hasonlítotok egymásra...(tényleg!) tehát Robika egész keverék.... :D

fanna3
 
 


FANNA, már nem tudom, hogy ki, de valaki írta, a Babakötvény portált, még nem volt hozzá lelki erőm, hogy átnézzem. Ott mindent megtalálsz!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Fanna, a babakötvény nem sok pénz, azért én nem hagynám veszni. Hú, teljesen a pontos menetét nem tudom. De.. a MÁK-tól kapnotok kellett egy papírt, amelyben értesítenek, hogy az állam rátette a számlátokra. Ki kell váltani a kicsinek az adókártyát. Be kell menni egy bankba (OTP, Unicredit, Erste amiket én tudok), ott kérni kell egy nyomtatványt. Jobb haza vinni és kitölteni, mert elég sok. Az Unicreditnél választani lehet, hgoy milyen konstrukciót kérsz.
A lényeg, hogy 18 éves koráig nem veheted ki (csak különleges esetekben), a gyereké lesz a pénz, az állambácsi nem túl sokat ad hozzá, kb. 5000 Ft-ot évente. Viszont tehetsz be rá te, nagyszülők is, bárki.
Ja, és annak a szülőnek a nevén lehet a számla, aki a családi pótlékot kapja. Gondolom erről is kell igazolás.

Az AXA Európa 3. legnagyobb biztosítója (Winterthur volt a neve, csak most nemrégiben vette meg), a Generali pedig ha jól tudom az 5. Európában. Szóval hazai viszonylatban nagy az OTP, de európai viszonylatban nem.
Tönkre biztosító nem megy, általában az van, hogy egy másik megveszi, meg viszontbiztosítják egymást.
A törvény nagyon szabályozza a működésüket, garanciákat ad. Bár az a befektetési jellegű biztosítás amiről beszéltem tartalmaz kockázatokat. Attól függően, hogy mibe helyezed el a pénzed.

Pl. az AXA-nak van egy marha jó magánnyugdíjpénztára, én gyorsan átléptem, mert messze meg fogja előzni a többi pénztár hozamát. Sőt az önkéntesbe is oda léptem, és már egészségpénztárat is fizetek. Vannak ám nagyon jó dolgok, csak a sok h*lye ügynök elcseszi az egészet, mert a jutalékra megy.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


sziasztok!

Ma voltam dokinál! Azt mondta: bő egy ujjnyira kitágultam már, ennek tudható be az, hogy az utóbbi időben fájdogált a hasam.
Nem lesz kicsi baba. Már most kb. 3500g körül van a súllyya. De ezt ne vegyem készpénznek, mert csak megközelítő érték. Azt mondta, hogy még ezzel a tágulással elúzhatom 3 hétig, de hamarabb is beindulhat a dolog. Szerinte ez inkább csak arra utal, hogy könnyebb szülés van kilátásban. Volt valaki így? Tényleg könnyebb lehet a szülés? Tényleg kihúzhatom még ezt a három hetet, ami még lenne? Vagy inkább az a gyakoribb, hogy ilyenkor hamarabb kibújik a kis drága?

Az új információk hallatán kicsit feldobódtam hangulatilag, de izgulok is. :)


Valaki kérdezte, hogy bírtam ki, hogy nem kérdeztem meg a nemét. Szerintem így sokkal izgalmasabba dolog. Többi értéke (egészsége, ne legyen hasfájós, ne szenvedjünk a fogzással...stb.)számomra sokkal fontosabb. Jó lesz ha kisfiú lesz, de az sem baj ha két kislányom lesz. Teljesen mindegy. Azért az UH-on lesek hátha meglátunk valamit. de nem sikerült.
Anno Brigittánál: barátnőmmel együtt lestük a videón az UH felvételt, és megállapítottuk, hogy kisfiú. Aztán, kiderült, hogy a köldökzsinórt véltük a kukijának. :) Ezek után igazi meglepetés lett, hogy kislány született.

Betti! babaszobában, úgyemlékszem, 2x cseteltem, de olyan sokan voltak, hogy nem tudom kivel beszélgettem. Lehet, hogy ,,találkoztunk" ott.

bbj: Brigitta szeptemberben kezdi ovit. Hozzánk is kijön majd az óvónéni családlátogatásra. Azt mondta, ez azért jó, hoigy a kislányom találkozzon velük. Ne az oviban ismerkedjen meg velük először. ne legyenek neki annyira idegenek. Illetve látni szeretnék, hogy a gyermek milyen környezetből kerül be hozzájuk.

Ezzel a biztosítással engem is felcsigáztatok. Nagyon bizalmatlan vagyok ebben a témában. amikor én előszőr érdeklődtem ez ügyben (már nem tudom melyik biztosító volt), akkor azt mondták, hogy idővel (évről-évre) emelkedik a kötelezően befizetendő összeg. (aminél többet befizethetek, de kevesebbet nem) Nekem ez elég volt ahhoz, hogy ne érdeklődjek tovább, és elforduljak a biztosítás kötéstől. De ahogy itt olvaslak titeket, úgy tűnik ezek a ,, szabályok" már megváltoztak.
Brigittának, mi egy bankszámlára gyüjtögetünk. Minden hónapban berakok egy bizonyos összeget. Nem a legjobb kamatozású, de ha úgy alakul, hogy nem tudok fizetni, legalább nem veszik el az addig befizetett összeg.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok!!
Ma megint pasiztam! Tunk! Még inkább befiatalítottam, mert most Petikét fogdoshattam. Jaj! Olyan jó volt most is! Kis puha, jószagú, selymesbuksijú, törékeny kis babócák. Majd Ildi teszi a képeket, csak előbb cenzúráznia kell... :wink:

Babakötvény engem is érdekelne, de egyenlőre hagyom az ÁK-nál, most nem tudok fizetni...majd jövőre esetleg, ha visszamegyek dolgozni. De majd meglátom, hogyan alakul az is.
Évi! Nekem is a Generalinál van életbiztosításom. Ha Lilcsinek is kötnék ott, lenne valami kedvezmény (mint pl. az AB Aegonnál van)?
Másik topikban kérdezted: a Corában nagyon korrekt áron vannak kismamaruhák!!! Tán ott a legjobb Szolnokon.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Évi!
köszi szépen,akkor ne keverjem össze a kettőt...startszámla az AXA-nál nincs is?

Nóri!
Naaaa! Hol vannak Ildiékről a képek?? :roll: :lol:

Erika!
Hm.....akkor azért csak bele kelle húznod az aktív pihenésbe!!! :DÉs már semmi házimunkát nem csinálni.... :D
Honnan fogjuk tudni ha elindultál? És ha megszületett a Babócátok?

fanna3
 
 


Fanna! Ildi fogja most kiválogatni az idevalóképeket!
De én is csináltam ma Lilcsiről, remélem az is megteszi. Elég csajos?? :wink: :lol:

Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Elin!
Nagyon tüni!

Ildi!
Válogass gyorsan! Nagyon kíváncsi vagyok!

Jó éjt!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát, lányok, sajna nem tudom feltenni a képeket, mert azt írja ki az a szemétláda, hogy nem megfelelő a fájl mérete, vagy mi.....
Nóri, SEGÍCCCSSSSS!!!!!!! :lol:
Már Worldbe is elmentettem, de hát az meg csak számokat ír ki, és amikor megnyitom, nincsen benne semmi. Na ezt kapjátok ki!
Amúgy nagyon szépek a képek, csak, hogy egy kicsit csigázzalak titeket!

Nóri, anyáék már a TESCO-ban vannak és a kosárban az utazóágy, és a babakocsi. Nem volt fekete-világoskék, így fekete-narancssárgát vettek / babakocsi /. Hát egy kicsit idegen tőlem a narancssárga szín, de végül is csak egy babakocsi........

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Nóri!
De szép a lányod! :lol: Úr Isten... Kész hölgy lett belőle.

Erika!
Dokid akkor most milyen gyakorisággal vizsgálgat téged? Görcsöltél vagy keményedtél?
Ahhoz sajna nem tudok hozzászólni, hogy ki tudod e húzni még 3 hétig vagy sem :? , mert én császáros voltam.

Ildi!
De ne válogass túl sokáig, mert mi is kíváncsiak vagyunk! :)
szilbee
 
 


Erika!
én is így voltam és kihúztam!
sokat pihenjél!mondjuk én rengeteget sétáltam,és mire szülni mentem 3újnyira kitágultam
de szerintem ezt embere válogatja

Kép

Kép
katlina
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Úgy fúj nálunk a szél. Olyan hideget érzek kint. reggel kikisértem a páromat, m ikor ment dolgozni, azt hittem meg fagyok. dideregtem. :( Hőmérő 16 fokot mutatott.

Pocim, gyakran megkeményszik, és görcsölök is. Ezek (még)rendszertelenek. Per pillanat, csak álmosságot érzek. Pedig jól aludtam éjszaka. :)
Jővő szerdán megyek CTG -re, (még nem Szolnokra, hanem ide Kmétre). csütörtökön pedig a dokihoz vizsgálatra.

Ha születni indulunk, és előtte nem lesz már időm/energiám jelezni nektek, akkor majd a páromat megkérem, írjon egy pár sorta nevemben. Miután haza jött tőlem a kórházból. oké?

Lilcsi nagyon "tünemény"!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Jó reggelt! Vagy napot :shock: ?
Ildi! Nem tudom, miért írja azt ki feltöltésnél, hisz pont 600 pixelesekre kicsinyítettem őket. Lilcsi képét is akkorára csináltam, azt látod elfogadta.
Én nem bírom ki, teszek fel egyet, te meg próbálkozz tovább. :wink: Kép
Köszönjük a dícsérő szavakat! :P

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Ja, Ildi! Nekem tökre bejön a narancs! Hátizsák, amit vettem, az is narancsos...
A Gyilkos hogy van??

Erika! Téged bejelöltelek az iwiwen!
Tüneteidhez én sem tudok hozzászólni :cry: . De szerintem is a pihenés megoldás lenne rá.
Itt is nagyon fúj a szél, úgyhogy Lilcsinek majd megint lesz kivel-mivel beszélgetni. Tegnap is, meg tegnapelőtt is ebben a nagy szélben, be nem állt a szája, rengeteget dumált. Nem tudom, milyen összefügggés van a kettő között...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Nóri, nagyon különleges kislány Lilcsi, bomlani fognak utána a pasik!

Ildi, Petike pedig igazi kisfiú, nagyon édi!

Fanna, a startszámlát nem biztosítónál lehet indítani, hanem valami bankban. Az AXA csak "közvetíti".
Nóri, nem muszáj rá fizetni, csak átteszed. A MÁK-nál nem kamatozik, de ha bankba teszed, ott igen!

Erika, a biztosításoknál a biztosító minden évben felajánlja a díjkövetést. Ami annyit jelent, hogy az előző évi infláció mértékének megfelelően emelkedik a díj. Ez azért van, hogy mire mondjuk letelik a 10 év, kb. ugyanannyit érjen a pénzed mint most. Nem kötelező elfogadni, de ha két évig nem kéred, akkor utána nem is kérheted! Ezt úgy szokták csinálni, hogy egyik évben kérik az emelést, a másik évben nem.

Nóri, fogalmam sincs, van-e rá valami kedvezmény a Generalinál...nem hiszem.

Erika, szerintem valakit értesíthetnétek sms-ben. Én most nem ajánlkozom, mert egy hét múlva ilyenkor utazunk, de más biztos szívesen bevállalja :lol:
Szerintem a szülés olyan, hogy bármikor beindulhat. Az én méhszájam 32 hetesen nyílt ki, voltam is vele kórházban. Aztán 39. hétre szültem. Szóval, most már kezd nálad izgalmassá válni a dolog!

Szegény nyaralók jól kifogták ezt az időt. Én ha kimegyek vacogok! Még kiránduló idő sincs, mert elvisz a szél... Mondjuk fedett strandon azért gondolom jól el lehet lenni!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Elin!

Hát nagyon csajos! Lilcsi egy tündérbogár, igazán ,,egyedi darab". Nagyon szép vörös haja van, és jól látom, hogy kék a a szeme?

Ildi!
Petike teljesen más így mint amikor a kocsiba láttuk. Olyan ,,nagyfiús" már. Hogy figyel a kis drága.

SZél mentes napot kívánok!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!
Azért írom le a következő sorokat mert szerintem mindenkinek fontos a családja egészsége. Azt tudni kell rólam, hogy én az egészséges életmód híve vagyok. NA persze amennyire ezt meg lehet valósítani. Tehát nem vagyok fanatikus de ügyelek amire lehet. Remélem Nektek is segítek e következő fontos és hasznos tudnivalókkal.

Ablak- és üvegtisztítás

Üvegtisztítók gyakori összetevője a bőrt irritáló ammónia, amely klórral találkozva mérgező gázokat is fejleszt. Az ilyen folyadékokban gyakran használt oldószerek a glikol-alkil-éterek, amelyek közül a legveszélyesebb a 2-butoxi-etanol (2-Butoxy Ethanol). Ezen anyagok gőze belélegezve irritálja szemünket, torkunkat és orrunkat, a rendszeres használat károsítja a májat és a vesét, sőt a tartós belégzés akár halált is okozhat.

Egyes ablaktisztítókban megtalálható a feltételezhetően rákkeltő dioxán (diethylene dioxide), sőt az erős méregként ismert metil-alkohol (methanol) is.

Aki nem akarja kitenni magát ezeknek a lehetséges ártalmaknak, ablaktisztításra használjon ecetet! Üvegtisztításkor a meleg ecetes vízhez adjunk egy kanál kukoricalisztet is!


Sütő- és edénytisztítók, súrolóporok

A súrolóporok klórozott hatóanyagokat és foszfátokat, sőt egyes â01Eedénytisztító" szerek még peszticideket, vagy erős savakat illetve lúgokat (nátrium- illetve kálium-hidroxid) is tartalmaznak a kórokozók elpusztítása érdekében. Ezek a szerek azon túl, hogy szennyezik a környezetet, irritálják a szemet és a bőrt, veszélyesek az egészségre, még az elővigyázatlan gyerekeket is veszélyeztetik. Az egyes ilyen szerekben található benzol rákkeltő.

Edénytisztításra tökéletesen alkalmas az ecet vagy a citrom, míg súrolásra konyhasót vagy szódabikarbónát ajánlunk.

Padló- és szőnyegtisztítók

Az ilyen szerek gyakori oldószerei, a triklór-etán (trichloroethane) és a perklór-etilén (perchloroethylene) irritálják a bőrt és a légzőszerveket, felhalmozódnak az emberi zsírszövetekben, illetve az utóbbi anyag lehetséges emberi rákkeltő.


Mosogatógép

A mosogatógépekben gyakran használják a mosogatószer-adalék nonil-fenolt, ami nagyon lassan bomlik le, pedig könnyen helyettesíthető lenne jól lebomló, természetes anyagokkal.



Fertőtlenítőszerek

Rengeteg fölösleges, esetenként káros fertőtlenítő, antibakteriális anyagot használunk a mindennapi tisztítás, takarítás során. A különféle szerekben elterjedt antibakteriális triklozán (triclosan) felhalmozódik az ember szervezetében, ráadásul lehetséges rákkeltő anyag is. A fertőtlenítőként használt fenol (phenol) és krizol (cresol) viszont már bizonyítottan rákkeltő, és már kis mennyiségben is hasmenést, hányingert okoz, illetve rendszeres használat esetén károsítja a májat és a vesét. A forró víz szinte minden kórokozót elpusztít, így aminek nem árt a meleg, forralással vagy forró vízzel fertőtlenítsük.



Vízlágyítók

Vízlágyítóként régebben szinte kizárólag a környezetre káros foszfátokat használtak, amelyeket az utóbbi időben különböző, szintén káros kőolajszármazékokkal helyettesítettek. A jó megoldás a növényi eredetű szappan, amely nem okoz efféle problémákat.



Fehérítők

A legelterjedtebb fehérítő hatóanyag a nátrium-hippoklorit, amely szerves anyagokkal reagálva számos egészségügyi problémát okozó, klórozott szerves anyagot eredményez. Sokkal kevesebb káros következménnyel jár az azonos hatásfokú hidrogén-peroxid használata, de a leginkább környezetbarát megoldás, ha a fehér ruhákat a napon szárítjuk.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Ildi!
Nagyon édes kisfiú! Tényleg nem az a husi, nagyon szépek az arcvonásai! És már így tartja a bukiját? :shock:

Évi!
Én is hülye vagyok a biztosítókhoz, még csak-csak a nevét tudom, de amikor jönnek, és magyaráznak... Én azt szeretem, ha gyakorlati példán keresztül számol, hogy én befizetek 10-et, aztán meg ennyit, ennyit vehetek ki meg stb. Csak sajnos az a tapasztalatom, hogy nagyon szépen begyakorolják a tanfolyamon hallgatottakat, aztán meg semmi. Az ilyeneket nálunk a férjem bonyolítja, én csak a hallgató szerepét töltöm be, ő kérdez is, néha cifrákat, már a kérdőszónál elvesztem a fonalat :lol: .

Kati!
Én sem szeretem a vegyszereket, de egy komolyabb gőztisztítóra, mint amilyen a vorwerknek, vagy zepternek van, sajna nincs pénzünk, meg egy pár évig nem is lesz, pedig ha tehetném én is azzal tisztítanék, így a legtöbb vegyszert kiírtanám az otthonunkból, meg visszajönne a gép ára is, biztos. Az ecetet nem bírom hosszabb távon, márpedig van egy pár ablakunk, a szőnyegtisztító meg tényleg felmarta a kezem. Csak ennyit akartam hozzátenni. A kémiai dolgokat nem értem, majd a férjem elolvassa, hisz szakma, meg egyébként is újabban rendszeres olvasója a topiknak!
8)

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát Nóri!
Ez a Lilcsi egy tündér!!!!

De Petike is olyan aranyos !!!!
Ide csak szép gyerekek születnek!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


elin!

iwiwen biztosan engem jelőltél be? mert nálam még nem jelent meg a függö kapcsolatokban.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Erika! Megint bejelöltelek! Pedig Isten biz' ugyanígy csináltam tegnapelőt is :shock: !

Kati! Te aztán kimerítő infókkal szolgáltál méreganyagokból!
És igen, kék Lilcsi szeme, olyan sötétkék, mint az enyém. Az apjáé meg zöld, azzal lett volna igazán dögös... :lol: . De hátha alakul még.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Közbeszólok! Lilcsi szeme nem olyan mint Eliné!!!!! Lilcsié olyan hg a közepe világoskék a szeme széle fele pedig sötét!! Csábi!!!
Ha így marad,fog tudni szemmel beszélni!! :lol:

Ildikóóóóó!!!!
Képek????? jól van,tudom hg Picikével nem olyan egyszerű....ma még én is eddig azon voltam hg Nimi elaludjon..és most sikerált.....

fanna3
 
 


Sziasztok!
Jó Nektek Szolnokiaknak, könnyen össze tudtok hozni egy találkozót. Na de csak legyen jogsim meg autóm majd megkereslek benneteket.
Elin! Lilcsi annyira édes, nagyon tetszik a mosolya.
Ildikó! Petike kész férfi, maholnap már "csajozik".
Csak így tovább mindenkinek, a bébik észre sem veszükk és már szaladnak, megnőnek.
Erika! Mi is veled együtt izgulunk, várjuk a nagy napot.
Itt a hétvége én pedig tök depis hangulatban vagyok, mindent unalmas, semmihez sincs kedvem.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


hihihi Elin! Meg vagy! Szem. adatokban tetszik amit írtál. ,,Állatok" címszó mellé. Még most is azon nevetek.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Márti!
ha gondolod kedvcsinálok küldök egy kis tejespitét! Most sül. Család egyik kedvence. Szólok amikor nyithatód az ablakot! jó?

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


--------------------------------------------------------------------------------
nap képe.jpg

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Tehát akkor most ez nem sikerült :oops: :evil:

Márti!

Nekem is hasonló a kedvem. Ki sem lehet mozdulni itthonról mert ez a k...va szél kifújja Szonját a babakocsiból.

Erika! Hmmm... tejes pite. Nagyon fincsi


BBJ! A zepteres gőztisztitó volt már nálunk kölcsön. Hát az valami szuper.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Elin!

Tudnál nekem egy elérhetőséget írni, meg azt hogy mikor tudnának menni a kiságyért? mert ma szóltak hogy most már aktuális teljesen:-) ird privibe

Bbj!

A babakocsit nem kérdeztem meg majd holnap mert ma épp ciciztem s csak anyával üzentek mikor itt voltam, majd holnap beszélek velük

A mai napom vizsonylag jó volt: ampullával el vágtam két helyen a z újjam, Komáromi Katival letegeződtünk aminek nagyon örülök:D ma is adtam szurit kezdek belejönni:-D

Bettike meg vissza csúszott: képzeljétek el eddig pisilt bilibe meg wc-be de most ma már kétszer bepisilt :?

Más nem is történt velünk, jah az ovi!

Hát igen szerencsénk van mert kis ovi és hát gondolom kell a gyerek, de hallottam már két éve kb hogy az egyik anyuka is be akarta adni oviba hamarabb de neki meg kellett várni a három évet mert hogy nincs munkahelye. Nahát nálam nem áll fenn ez a veszély :wink:

szép estét
puszika

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!
Gyors helyzetjelentés. :)
Voltunk uh-n. Minden Ok. A kistesó egyértelműen kukacos. Többször is megmutatta mi van a két lába között. Képek nem nagyon sikeredtek, de a lényeg, hogy egészséges, mint a makk.
szilbee
 
 


Na, Szilbee, akkor mostmár biztos kisebbség leszel? :lol:
A vonalzóid egészen összementek, lassan az x sem látszik...
Mosonyi elég szépen megkéri a tudása árát, nem igaz, hogy nem tudott volna már beszerezni egy videót, vagy valamit, amivel felvételt tudna adni... :? Csak "szenvednek" itt a szegény kismamák, meg a fórumosok is... :wink:

Huhhh!! Milyen az a tejes pite? Hogy készül? Felcsigáztatok!

Erika! Örülök, hogy legalább neked jó kedvet csináltam ezzel az állatos témával. Sajnos nekem az életemet keserítik meg...meg a lányomét is. Mindegy, nem túrázom fel magam rajta...

Márti! Idővel elmúlik. Én is ilyen voltam a múltkor, most már kifelé jövök belőle, de még mindig nem gómbölyű... :(

Te írtad, hogy láttál minket egyszer? Mikor is és hogy is volt, és hogy ismertél meg minket?

KÖSZI FANNA!!
Kép
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szép estét mindenkinek!

Na nyithatjátok az ablakokat, kükdöm a pitét, maradt még egy kicsi. :)

Kati neked is jut kicsi. :)

Tegnap a dokinál várakozva, beszélgettem egy kismamával. Ő még ,,csak" 22 hetes. Elm. sz. januárban választotta le a 3 éves gyermekét a ciciről. Eszik már szinte mindent, de még szopizott is.
Minden rosz indulat nélkül kérdezem: Van értelme ilyen sokáig szoptatni? Úgy értem van annak a tejcsinek még tápértéke? Vitaminok? ellenanyagok?

Szolnoki kórház közelében van mód csekk befizetésre. Illetve a kórháznak van pénztára, ahol belehetne fizetni a ,,zsilipruha"árát? Arra az esetre, ha váratlanul kéne indulni szülni, és még nem kaptunk csekket. (apás szülést tervezünk).

Jó éjt.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Csajok! Az iwiwen a figyelmembe ajánlottak egy oldalt! Lehet ti is megkaptátok, de aki nem: http://egyedihuto.atw.hu/
Szerintem tök szupi! Én már rendeltem is....még szuvenírnek is jó lesz... :wink:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri!
Hát Mosonyi alapvetően úgy van ezzel, hogy inkább olyan gépet vhasznál, ami a munkáját segíti. Alapvetően én is ezt látom helyesnek, csak a család szeretett volna annyira képeket. Leventénél valahogy fel se merült bennünk, hogy képet csináljunk uh-n. Azért feltettem egy albumba a videót. Apum (aki nem szokott uh felvételekhez) egy-két dolgot ki tudott venni, szóval ti szerintem még többet láthattok rajta. :wink:

20-21 hetes uh videó

Nagyon jó ez a hűtőmágnes naptár. :) Lehet én is rendelek majd nővéreméknek és anyukáméknak!
szilbee
 
 


Sziasztok!
Elin!
Szupi a hűtőmágnes! Sztem én is alaposabban megnézem, mert nagyon kafa ajándéknak is!

Szilbee!
Akkor a név kérdés még inkább konkretizálódott! Jó a videó, tényleg egy két dolgot fel lehet rajta fedezni, még laikusnak is!

Hát ha ennyire nem írtok, akkor rakok fel képeket nézegetni... Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Judit a lányok nagyon aranyosak, a fűnyírás minálunk is így zajlik, Angéla nagyon szereti a játékgépet.
Elin még június 22-én /pénteken/ láttalak benetteket Lilcsivel, mivek akkor már olvasgattalak benneteket, így képről mindenkit ismertem.Mi egyébként autóval mentünk az Sztk-ba, mert akkor még Angit hordtuk kontrollra, Ti pedig az Ofotért felöl jöttetek.Nem volt nehéz felismerni titeket.Ja és én is megnéztem a mágneseket, nagyon jó!
Erika! Hamár pitét nem ehettünk akkor legalábba receptjét kérjük!
Kati mivan veled régen írtál már!
A nyaralók mikorra várhatók haza? Cibakházán Rockfesztivál van megyünk 10 órakkor megnézni a motoros felvonulást a gyerekekkel, mert apa szolgálatban van.

Kép
Kép
bmárti75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: