Új privát üzeneted érkezett!

Eltettem a dvd-t, még nincs itt az ideje....

Tündike
Nem kaptam meg!!!!

Zaha!
Csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz, és szerdán megyünk genetikushoz.
A II. nőin dolgozik az orvosom dr. Gidai, de a magánrendelőjébe járok hozzá. 2005-ben is a II. nőin voltam, csak akkor még más volt az orvosom. A 2. orvosom a Péterfybe dolgozott, így 2008-ban ott voltam, de oda soha többé, se ahhoz az orvoshoz (bár ez az orvos most már a II. nőin van).
Kívánom, hogy sikerüljön az álmotok az idén!
És majd írd meg milyen vizsgálatokat javasolt a doki!

Silvi!
Majd mindenképp írd meg, hogy mit mond az orvos!

dido
dido
 
 


Betti, anyját az ilyennek. Ha megítélték az igényt, akkor már az valami, mert indítható végrehajtás, ha jogerős a döntés.

Angie, de szar ez, a fenébe is, hogy nem tudod biztosan, csak van egy halvány gyanúd...és ha kiderül, hogy nem, az akkora égés magunk előtt, ha meg igen, olyan szomorú csalódás.

Szilvi, akkor túl vagy az elsőn...mindig minden egyre könnyebb lesz. Minden nappal kicsit könnyebb a gyakorlati élet.

Tünci, igen, ez katasztrófa. Engem is lehet, hogy az fog érni, ugyanis a kórház, ahol a dokim dolgozik, átalakul magánklinikává, 300.000 Ft lesz egy szülés. Igaz, magánba jártam hozzá, ezt ezután is meg tudom tenni, na de ennyi pénzt nem fogok kifizetni egy szülésért. Ő még nem döntötte el, hogy marad a magénklinikán, vagy megy valamelyik egyetemire. Ha marad, más után kell néznem, amiért a szívem szakadna meg. Akit az egyetemi klinikán választottam tavaly, hozzá nem igazán szeretnék, bár ő legalább ismeri az előzményeket. Szóval most légy okos, Domokos.
Na egy kicsit elkalandoztam, de egyszerűen siralmas és elképesztő, ahogy passzolgatják az embert, ahogy még az alapvető ellátást sem tudják biztosítani. Mikor tavaly januárban az én kórházamból átküldtek a Sotéra, közölte velem a szülésznő az ajtóban, hogy nincs hely. Ott álltam 22 hetesen, csorgó magzatvízzel. Mégis fogadtak...

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Dido, privi ment.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 

 
 

Zaha!

Nem kaptam meg!

dido
dido
 
 


Hová lett???! Írok újat.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Megkaptam, írtam választ.

dido
dido
 
 


Itt is műtétek maradnak el, pénzhiány miatt, ha fáj a térded, akár évekig is fájhat, azzal lehet élni, egyedül a sürgősségi és a szülészet kivétel. Mármost mégsem szoríthatod össze a lábad, hogy kicsim ne most gyere, hanem egy héttel később..... :roll:

De hova vándorol a pénz el? Nem kellene már tényleg tenni valamit?

Magánklinika: nézegettem a telki honlapját.....marha jónak tűnik, meg az árlistája is, egy ismerősöm ott szült, a szülés nem könnyebb, de emberibb a környezet. Rengeteg pénz. De itt Szegeden is "illik" egy orvos és egy szülésznő között egy 100-ast felosztani azért, attól függ, mekkora polcon van a doki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


A magánklinikával az a gond, hogy ott lepengetsz egy bizonyos összeget, és cserébe kinyalják a fenekedet. DE!! csak akkor, ha problémamentes vagy. Ha gond van, akkor ők is küldenek tovább az állami kórházakba. Ezt onnan tudom, hogy az öcsémék érdeklődtek a Telkiben, és ezt az infót kapták. Tehát 700 000-be csak a problémamentes kismamák férnek bele. Ebben az országban SEMMI nem működik, ami az adózók pénzéből van, és nem is fog még egy darabig....

Én sem szeretném azt hinni, hogy a barátnőm, de mégis nyomul a gondolataimban. Sajnos olyannyira, hogy tegnap is invitál magukhoz, és kifogást találtam (mondjuk tényleg elfáradtam a héttől, de ha nagyon akartam volna, össze tudtam volna szedni magam). Muszáj leszek letesztelni, hogy megnyugodjon a lelkem. Ha ő az, akkor tutira beteg (klepto).
Vendég
 


Angie,ha már felmerült benned a gyanú,akkor megette a fene ezt a barátságot...sajnos... :cry:
tünci28
 
 
 


Lányok ahogy olvaslak Titeket egyre jobban nekikeseredek. Már míg volt baba gondolkoztunk a párommal, hogy lehet jó lenne Esztergomban szülni (csak átmegyek a hídon) vagy Pesten az is csak olyan messze van mint a mi itthoni kórházunk. Most viszont kezdek megijedni tőle, mert még azt a pénzt összeszedné az ember, bár kezdek elájulni az áraitoktól, de hogy még akkor sem biztos,hogy úgy bánnak veled ahogy kéne?! Na, azt hiszem, ha majd zöld utat kapunk, maradok az itthoni ingyenes ellátásnál és max. pár száz eurónál a szülésznek. Bár ki tudja mi lesz nálunk is jövőre, lehet ugyanoda jutunk, mint Ti.

Dido,
az eredményt majd okvetlen megírom, már csak azért is , mert egy kicsit ott fog eldőlni, hogy van e esélyem egy újabb babára.

Azért vagyok ma ilyen jövőbe néző, mert tegnap órák hosszat beszélgettem a barátnőmmel, aki nagyon jó hatással van a lelkemre. Csak hát tudom, hogy ő nagyon átérzi a helyzetem és mivel most ők is babát terveznek, nem akarom őt nagyon negatívba befolyásolni, így nem keresem őt gyakran. De tegnap már ragaszkodott hozzá, hogy találkozzunk. Nekem nagyon jót tett, de szerintem neki nem igazán. Mivel sok baj történt mostanában a környezetében gyerekekkel, babákkal láttam, hogy a végén már úgy volt, hogy nem is tudja merjen -e babát vállalni, plusz a kisfiát viszi orvosokhoz kivizsgálásra, mert fél nincs-e valami baja.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi,sajnos tényleg egyre elkeserítőbb a helyzet..tegnap a riportműsorban amiket láttam,szörnyűű..balkáni állapotok,pedig az orosképzés kiemelkedően jó..aztán meg ez van.

le a kalappal a barátnőd előtt és nyugi,tudja Ő,hogy mit tud elviselni..az én barátnőm Viola halála után egy hónapig felém sse nézett,mert költözködött és "kivolt" idegileg...nagy kincs az igaz barát,ha meg tudod tartani egy életen át szeretetben,az nagy szó.én már sosem fogok tudni olyan mélyen bízni senkiben,sose felejtem el őt..
tünci28
 
 
 


De Tünci,te megtaláltad Bettit,aki sztem igazi barátod!
Igaz,messze vagytok egymástól.De a távolság nem akadály! :wink:
szintus
 
 


Ebben igazad van Szinti,de tudod,hogy nem tudtam még mostanra se túltenni magam...vannak és biztosan lesznek nagyon jó barátok ezután is,de...gyerekkori barátságot,csak gyerekkorban köthetünk...azért sokszor de jó lenne "átugrani" Bettihez!Is,meg máshoz is. :wink:
tünci28
 
 
 


Hiába nézem, ma nem volt senki. Remélem mindenki jól van. Én ma megint a béka popója alatt, de majd csak lesz jobb is. Sírás kevesebb, dühkitörés kevesebb, ma a melankólia van napirenden. Lassan nem találom értelmét az életnek. Holnapra remélem legalább a nap kisüt egy kicsit és az segít.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi, a szomorúságnak és a bánatnak elképesztő fokozatai és ingadozásai vannak. Hol igy, hol úgy jelentkezik.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Rég voltam bocsi! :oops:
Dolgozok ezerrel meg túlórázok is! Ma már megyek éjszakára! De nem is baj kicsit kikapcsol az agyam nem agyalok egyfojtában a baba témán!

Remélem mindenki jól van!

Most csak ennyi voltam!

Sok-sok puszi!

Kép
grácus
 
 


Sziasztok.

Szilvi, nem tudom, hogy segítene-e valamennyit, de ha gondolod, olvasgass itt a neten kicsit a gyászról, a folyamatról, ahogy lezajlik. Csak azért gondolom, mert néha az ember maga sem tudja, mi történik vele pontosan, normális-e amit érez, csinál. Látni fogod, hogy olyan hosszú ez, és nekünk is, akiknek viszonylag hosszabb idő telt el, a mai napig ingadozik a kedvünk, változik a jövőhöz való hozzáállásunk, mikor már azt gondoljuk, a neheze megvolt, kiderül, mégsem. Írta itt egyszer valaki: egy lépés előre, kettő hátra. Tényleg így van, és Neked még annyira friss.

Helló Grácus! Mikor próbálkoztok?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok Lányok!
Hétvégén nem tudtam jönni, mert otthonról nem szeretek netezni, így maradnak a hétköznapok, ha épp nincs annyi munkám, hogy ilyenre is maradjon idő.

Tünci!
Hát, én is így érzem, hogy a fene ette ezt a barátságot, pedig semmi bizonyíték, és a gyanusítás is csak azért van, mert a férjemmel átzongoráztuk, hogy merre jártam a pénzem eltűnése és a még meglétele között. És hát nem lettünk okosabbak. És a bartátsággal kapcsolatban egyre jobban érzem, ahogy írsz. Nekem van egy nagyon jó barátnőm, a gimis éveimből még Erdélyből. Egy házban is laktunk, és folyton együtt lógtunk, és még a szüzességünk elvesztését is megbeszéltük. Aztán nekem a családom kitelepült Mo-ra, és ő is követett a párjával. Én kimentem az USÁba 3 évre, és akkor megszakadt a kapcsolat. Aztán néha újból megkerestük egymást, újból elszakadtunk, és én már azt is hittem, hogy vége mindennek. De három éve újból felbukkant az iwiw-en, és azóta is tart a barátság. És bár nem tudunk csak havonta találkozni, az a régi erős kapocs megmaradt, és ő az egyetlen barátom, akivel úgy tudok együtt lenni, hogy nem kell figyelnem, hogy mit mondok, és hogy mondom, mert már a mondandóm előtt tudja, hogy mit akarok mondani. Már 24 éve ismerem őt, és az életünk legjelentősebb időszakát együtt élhettük meg, szerintem ez lehet, az az erős kapocs.

Bocsi lányok az offért.

Betti!
Majd megpróbálok válaszolni, csak elég húzós lesz ez a nap. Egyébként az előző oldalon írtam, hogy eltűnöget a pénztálcámból néha egy-egy 10ezres, és nem tudom kisilabizálni, hogy ki az. A barátnőmre vezettük vissza a férjemmel a dolgot, ami képtelenségnek tűnik, de mégsincs jobb ötletem.

Zaha!
Ti már próbálkoztok?

Egyébként az, hogy ki hogyan éli és szeretné megélni a gyászát, én úgy gondolom, hogy nagyon egyéni. Engem Betti keresett meg a tragédiám után (mivel egyidős terhesek voltunk, és olvasott a másik fórumban), hogy jöjjek közétek gyászolni. De nem volt erőm, és úgy éreztem, hogy saját magamat sanyargatnám, ha folyton a történtekről kellene beszélnem. Én felejteni akartam, de nagyon-nagyon gyorsan. Mégcsak be sem néztem a fórumba, addig, amíg magamban fel nem dolgoztam annyira a gyászt, hogy ne fájjon és szakítsa fel a sebet, ha beszélnem kell róla. Persze, aztán rájöttem, hogy elfelejteni ezt sosem lehet, de én így tudtam a leggyorsabban túllenni a nehezén. Én úgy gondolom, hogy mindenki magában érzi, hogy mi neki a legjobb, de az is biztos, hogy vannak olyanok, akik hajlamosak az önsanyargatásra. Az ilyen típusnak mindenképp itt a helye, mert ahogy Didot is lebeszéltük a dvd megnézéséről (Dido, nem azt akarom mondani ezzel, hogy te sanyargatod magad, csak egy példa), sok jó tanácsot adhatunk olyanoknak, akik nehezebben engedik el. És az, hogy ki miért engedi el nehezebben vagy könnyebben, megint sokmindentől függ. Én alapból könnyebben fel tudom dolgozni a tragédiákat, de pluszban még Szilárd is ott volt. Szóval ez az egész olyan bonyolult és egyedi..........
Vendég
 


Grácus, írjál ,ha tudsz, mindig egy pár szót legalább, jó!!???Örülök, ohg van munkád, akkor hamarosan megint próbálkozhattok!!!

Angie, azt hiszem a gyász feldolgozása nagyban múlik a környezeten is és azon ,hogy "mit hoztunk magunkkal"..amikor Viola elment, a kórházban a főorvos asszony azt mondta, egy okos család segythet, szinte semmi más..hát kinek, mi van..Egyszer írtam is, ha mind "fel lenénk vértezve", akkor talán...de leginkább nem vagyunk...

Te Angie, barátnődnek nincs egy tini gyerek, aki inkább lenyúlná egy kis erre-arra a pénzt?????
tünci28
 
 
 


Szolgálati közlemény:

Aki FRANKÁNAK írt privit az utóbbi hétben, legyen szíves újraküldeni, mert szarakodik a gépe.

Kép
jázmin20
 
 


Sziasztok!

Silvi!
Én is ezt élem mostanában, hol jobb hol sokkal rosszabb....

Tegnap amikor a híradóban mutatták a kórház lépcsőjén otthagyott egészséges szép Kisfiút...., és a 30 hetes elhagyott halott kis koraszülött....., még most sem tudok sírás nélkül rá gondolni...., HOGY TEHETNEK ILYET EMBEREK??????????????????????????????????

dido
dido
 
 


-Dido, ezen én is bőgtem, mint a záporeső..egyszerűen nem és nem értem...

Jázmin, lehet, nem is csak Franka gépe, mert mióta megvan ez az új arculata a babanetnek, sokan panaszkodnak a privátok miatt.

Tündike, a tiedet sem kaptam meg!!!!
tünci28
 
 
 


Jelzi, hogy van privátja, de nem tud belépni, pedig most regisztrált újra, de mégsem megy neki, pedig már rávettem, hogy jöjjön.

Kép
jázmin20
 
 


ÁÁÁ, pedig pont újra megírtam..de a lényeg, hogy Franka, ÍRJÁÁÁL!!!!!!!!
tünci28
 
 
 


Angie:olyan nincs, hogy a biopszia kockázata majdnem NULLA...
kár volt ilyet írni a másikon, mert ez hülyeség.Akárki csinálja van kockázata, maximum nem annyira fájdalmas.Tudom, hogy jól akarsz és bíztatni akarod, de ez akkor sem igaz.És hidd el, ha valaki, hát én tudom miről beszélek, két szúrás után eléggé szakavatott lettem a témában.Sajnos.

Kép
jázmin20
 
 


Jázmin!
Te magad is odaírod az idézésemhez a MAJDNEM szót. Tehát akkor miről beszélünk??!! Én sem azt írtam, hogy nulla, hanem azt, hogy majdnem. Így pedig nem hülyeség (egyébként én ilyet senki hsz-ére nem írnék, van finomabb megfogalmázás is). Az orvosok statisztikája között pedig igenis VAN különbség (pont erről volt szó tegnap a tévében). A Hajdú Krisztáé pedig igenis MAJDNEM nulla sok más intézményben ilyen műtétet végző orvoshoz képest!!! Engem is szúrtak, ráadásul úgy, hogy olyan alacsonyan volt a lepény, hogy el is akarták halasztani. Azt is elmondták, hogy a vetélés kockázata nem abból adódik, hogy véletlenül a babát találják el, hanem abból, hogy a szúrás után egy "sebhely" keletkezik, ami úgyanúgy, mint bármilyen más seb, elfertőződhet. Ezért is fontos, hogy egy orvos mennyire profi, és tudja megteremteni maximálisan a steril körülményeket. Van, ahol ez nem megy olyan magas szinten. Sajnos! (azért kösz, hogy így leteremtettél.....)
Vendég
 


Tünci!
Sajnos nincs neki nagy gyereke. Egyébként az a fura, hogy amikor náluk voltam azon az ominózus napon, végig mellettem volt. Szilárd sem volt velem, és amikor anyuval beszéltem telefonon, is ott ült mellettem az asztalnál. Szerintem nem ő az, csak ilyenkor bekattan az ember agya.
Vendég
 


Angie:senki nem teremtett le, olvasd el újra, szerintem Te kaptad fel a vízet.Nálam nincsenek nyomatékos felkiáltójelek és nagybetűk.(idézeten kívül)
Tudod, ha valakinek más a véleménye, az nem leteremtés, nem minden arról kell, hogy szóljon, hogy mindenki egyetért mindenben.Sőt, még a jóindulatot is feltételezem, ezért is írtam le a vita elkerülése végett.Nem jött be.

A Hajdú Krisztina is valószínűleg íratott alá papírt, azon mi állt?A vetélés kockázata majdnem nulla?Az enyémen az, hogy a vetélés kockázata 1-3 %.

Kép
jázmin20
 
 


Grácus, jó, hogy jelentkeztél!

Franka komának én is irtam, arra még válaszolt, hogy majd ir, de ez nem is tudom mikor volt pontosan, de remélem mihamarabb tus jönni majd.

Én nem néztem tegnap a hiradót, utaztunk épp, kimaradt az "élmény".

Betti
Kép
betti0412
 
 


Felkiáltójelek nélkül is lehet leteremtő az ember. Lehet, hogy ha a hülye szót kihagyod, még el is hiszem, hogy higgadtan szóltál hozzám. Ez pedig szerinted sem provokatív: "kár volt ilyet írni a másikon, mert ez hülyeség"? (A papíron egy általános statisztika szerepel, viszont orvosoknak egyértelműen van saját statisztikájuk is)
De ez nem ebbe a topikba tartozik. Miért nem abba topikba írtad be a véleményed? Nincs kedvem vitázni............
Vendég
 


A téma bőven ide is tartozik, én pedig oda írok, ahova csak akarok. Higgadság, tolerancia. :wink:

Kép
jázmin20
 
 


Azt a kis koraszülött babát pont a mi kerületünkben hagyták el.
Tegnap arra gondoltam, hogy miért is nem sétáltam arra épp akkor.
Lehet,hogy minden nap szembe jön velem az illető és nem is tudok róla. Hátborzongató és kegyetlen dolog ilyet csinálni, nem hiszem el hogy felnőtt tehet ilyet. Biztos vagyok benne, hogy fiatalkorú volt, de akkor is borzasztó. Milyen szülei lehetnek?
Mirci

mirci001
 
 


Franka ugyeben,irok a szerkesztonek,hogy nem tud belepni,aztan meglatjuk.

Jazmin,Angie..en mar komolyan azt gondolom,hogy az egesz terhesseg eletveszelyes allapot anyanak es babanak egyarant 9 honapon at.pengelen tancolunk...
tünci28
 
 
 


Tünci:
Az otthoni gépével van valami szerintünk.

Kép
jázmin20
 
 


A kicsifiút én is láttam, de mi történt a korababával??? Arról nem hallottam...

Angie, mi még nem próbálkozunk, előbb szeretnék beszélni a dokimmal, elvégeztetni az általa javasolt vizsgálatokat, felkészülni testileg-lelkileg. Huh, nem is tudom, neki merek-e futni, majd lökdössetek, jó? Rettegni fogok én is, ez előre látható. Van egy olyan sejtésem, hogy nálam méhszáj-probléma lehet, mert Vincussal is kinyílott a 30. héten, és a két kicsi porontyom együtt már körülbelül akkora volt, mint Vince 7 hósan. A hasam is úgy nézett ki. Lehet, hogy egy ponton túl nem bírja...

Szerintem egyébként az segít, ha minél többet beszélsz róla, ha kimondod, megfogalmazod a szép és rossz gondolatokat is, ha minden nap elmondod, hogy mennyire fáj, és akkor fog majd csillapodni, akkor sikerülhet valamilyen szinten feldolgozni. Felfogni ezt sosem lehet ép ésszel, de az, hogy már az elején az ember felejteni akarjon, nem beszélni róla, nem gondolnám, hogy segít. Persze igaz, nem vagyunk egyformák.

Tünci, igen, a terhesség életveszélyes...nem gondoltuk volna, igaz? Olyan természetes volt, hogy 9 hónap és karunkban a bébi. Emlékszem, mikor először voltam terhes és elküldött a doki valami vizsgálatra, mondtam neki, biztos minden rendben lesz. Nézett rám olyan furcsán és annyit mondott, hát ezt csak reméljük egyelőre, jó? Hát igen, ő látott már egy s mást.

Na, legyetek rosszak. :wink:

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


A tegnapi és a mai nap megint sokkal rosszabb volt..., már napközben kevésbé sírtam, inkább csak éjjel, de most...
ráadásul meg ilyen híreket lehet hallani.....

Holnap után megyünk a genetikushoz, már emiatt is nagyon aggódom, várom is mert szeretnék már hallani valami okot, de félek is tőle....

Szerintem is pengeélen táncolunk, a szegény Picibabák meg még jobban..., pedig 2005-ben a világ legtermészetesebb dolgának gondoltam, és a legszebb, legboldogabb, felhőtlen 9 hónapjának. Már a pozitív teszt után elújságoltuk mindenkinek, hogy babát várunk, eszünkbe sem jutott, hogy bármi baj lehet..., és még azóta sem vagyunk szülők....

Zaha!
Egy 30 hét körüli újszülött baba volt elhagyva az utcán, de sajnos már nem élt szegényke mire rátaláltak...
Hallottam már méhszáj problémával végig hordott terhességet egészsége szép nagy babával a végén!!!!! De majd a dokid úgyis elmondja!

dido
dido
 
 


Silvi!

Te hogy vagy ma?

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Zaha

Hát még pár hónapot várunk addig spontánkodunk ha nem sikerül akkor megyek vissza a dokimhoz és megbeszélem vele a továbbiakat!

Tünci
Ok írni fogok :wink: Mindig olvasok csak írni nincs soha időm!
Meg a másik topicot is szokom ahová írsz kíváncsi vagyok, hogy mi van veletek és örülök, hogy jól vagytok!!

Puszi!

Kép
grácus
 
 


Dido, sajnálom, hogy ilyen rossz volt ez a mai nap. :( Mit csináltál? Szoktál dumálni valakivel? Kimozdulsz már vagy még nem érzed úgy?
Igen, ezek a hírek még egy olyan embert is elszomorítanak, dühítenek, akiknek nincs ilyen érintettsége, mint nekünk. A mi lelkünket pedig mindig fel fogja kavarni. Hihetetlen, érthetetlen. Hogy hagyhatta őt ott. :cry:

Nagyon bízom benne, hogy hamarosan sikerül Nektek, hogy örülhetünk majd Veletek. Lesztek még olyan szülők, akik a karjukban tarthatják a gyermeküket.
A genetikus mit fog megnézni? Bocs, ha már írtad.

Grácus, Nektek is megy a drukk! :)

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!

Zaha!

Tegnap a család orvosi papírjait rendezgettem, mert a genetikus kifejezetten kérte, hogy ne csak a saját, hanem az egész család leleteit vigyük majd magunkkal. Még nem igazán vágyom a kimozdulásra, de holnap már muszáj lesz. A háziorvosom is hiányol már, úgyhogy lassan őt is meg kell látogatnom.
Persze, a Férjemmel szoktunk beszélgetni, de nem a Kisfiunkról, szóban én képtelen vagyok Róla beszélni....

A genetikusok a családban előforduló betegségek alapján tanácsadást szoktak csinálni, de nagyon remélem, hogy ettől több fog most történni, és megnézik a Férjemnél is és nálam is azt a 3 gént, ami a polycystás vesebetegséget okozza. Már találtam a neten egy olyan génlabort, ahol tudják ezt szűrni, beszéltem is már velük telefonon, de kettőnknek ez 120.000 körül lenne, így megpróbáljuk először hátha sikerül tb alapon megcsináltatni. Majd mesélek, hogy mi volt.

A mai nap egyébként jobbnak indul, remélem így marad. Tegnap és tegnapelőtt azért is lehetett rossz, mert megjött.

Te hogy vagy? Milyen a kedved ma?


Silvi!
Nem voltál tegnap. Hogy vagy?


Tünci, Betti!
Remélem nem haragszotok meg rám, de meglestelek Benneteket a másik topikban. Azt hiszem, hogy én még nem is gratuláltam Nektek, pedig nagyon szép pocijaitok van!!!! Nagyon drukkolok Értetek!


Aarnika!
Régen jártál erre! Mi újság Veled? Hogy vagy?


Úgy örültem ennek a bkv sztrájknak, azt hittem, hogy így a Férjem ma nem tud menni dolgozni, és itthon maradhat, de sajnos a bkv még sztrájkolni se tud normálisan, a 173-as jár, és még ült is a buszon, nem voltak sokan....

dido
dido
 
 


Dido, köszönöm. Nagyon óvatos vagyok, még sok van előttem, fura állapot, az ember felszabadultan örülne, de a vészfékek mindig ott vannak. Valami csendes középutat lehet találni.

Aarnika olvasó üzemmódban van lehet....

Bkv sztrájk....Hát azért már nevetséges ez a cég, ha hideg van, amit télen nem meglepő, pláne ha még hó is van, akkor lerobban a rendszer, mert pénz csak a végkielégitésekre van, egyébként meg folyamatos sztrájkok, bár lehet, hogy jogos, gondolom a szimpla sofőr nem kap annyi pénzt mint amennyit főnök cimborák lenyúltak, de emellett még a jegyek árát is megemelték. Szép. Csak lassan már közlekedni sem lehet, de autóval se járj, mert nagy a szmog.
Akkor?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Aarnika olvasó üzemmódban van, :wink: ám még azt is csak mérsékelten, mert sok a teendő... :roll:
De azért közben gondolok rátok :)
aarnika
 
 


Dido,
tegnap a dokikat jártam megint a régi eredményeimért. Az utolsónál azt mondja a nővér, miért nem a laborban kezdtem, nekik központilag minden meg van és utánna már konkrét dologgal mehettem volna egyes orvosokhoz. Na, ha én ezt tudom. De úgyis tök nyolc mert sehol semmi. Voltak vérvételek, de mindenki másra csinálta, nem arra amire nekem kell. Így csak annyit tudok, hogy 2004-ben ! nem volt rosz az az érték. Azóta pedig kitudja? A biztonság kedvéért elmentem a laborba is, ahol ráadásul ismerős is dolgozik, de hát ugyanaz az eredmény. Ráadásul tegnap kitört rajtam vmi nyavalya, folyik az orrom, bezzeg lázam nincs. Biztos a múltheti eredmény hajkurászáskor szedtem össze vmit. Na, kellett ez nekem. Most amikor pont a vörösvérsejteket fogják nézni, ami minden betegségkor megemelkedik. Mi jön le majd ebből?! A héten muszáj magam kikúrálni.
Hogy ma mit éltem meg?! Hívom a nődokit, hogy meddig kell szednem a Bromo-t mert arról nem volt szó, de csak a nővérrel tudtam beszélni. Ok, mondja 14 nap. Mikor ezt megbeszéltük hozzáteszi megjött a patológiai vizsgálat eredménye, úgy van ahogy gondoltuk. Kérdem én, hogyan, akkor vérem miatt? Erre ő hát , az jött meg hogy vesztés volt. Meg sem tudtam szólalni, csak elköszöntem. Mi az, hogy vesztés volt?! Mi más lehetett volna?! Ehhez kellett bármilyen "patológiai vizsgálat" ? Majd 21-én megyek és nagyon kíváncsi leszek mit írnak azon a papíron.
Mostanában megint nem alszom el 2-nél hamarább. Állandóan a miértek, hogyanok járnak az eszemben. A sírást szerencsére korlátoztam reggelre és estére, max. zuhanyozás közben kap el (ugyanis látom a lapos hasamat). Főként, ha ilyenek hall az ember a hírekben, mint amit írtok. Ráadásul nálunk (Szlovákiában) olyan is történt nem rég (lehet már írtam), hogy a kollégium lépcsőjén megszülte a 17 éves lány az egészséges kisfiát, majd takaróba csavarva kidobta a 3.emeletről. És 800 m-re tőle ott volt anyilvános inkubátor. Na ilyen hírek után aztán végképp összeomlok.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Dido!
Akkor holnap genetikushoz mentek? Remélem a beszélgetésen kívül minden vizsgálatot megcsinálnak amit szeretnél és minden rendben lesz.
Az, hogy megjött szerintem csak jó, mert legalább a tested kezd helyre állni és legalább ilyenekkel nem kell törődnöd. Én örülni fogok ha megjön, ugyanis szörnyen nehezen van peteérésem.
Amikor a doki azt mondja 3 hónap, akkor az nekem min. 6, mert hát ők valójában ciklusokban gondolkoznak.

Betti,Tünci!
Én is kukucskálok a másik topikban. Csatlakozom Dido gratulációjához (halkan) ! Nagyon szorítok!

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi!

Jó, hogy jelentkeztél, mert kezdtem már aggódni miattad!

Sajnos nem lesz több a patológiás vizsgálat papírján, mint amit a nővér mondott. Egyáltalán nem "komolyak" ezek a vizsgálatok.
A 8 hetes babámnál csupán ennyi állt a papíron: "abortus incompletus"
A 12 hetesnél pedig: "residum post abortum" ennyi, pedig neki vastag volt a tarkóredője, mégsem csináltak normális vizsgálatot (pl:genetikát)
Ettől sajnos nem szabad várni semmit.

Már az is jó, hogy 2004-es eredményed meg van náluk, nem tudom, hogy itt elő tudnék-e kerestetni ilyen régi leletet.

Azért annak is oka van ám, hogy ennyire nehezen van peteérésed, ezt sem ártana kivizsgáltatni, nem?

Remélem gyorsan túl leszel ezen a nyavaján, kúrálgasd Magad!

A miértek..., igen most én is azt keresem, és tényleg már azt kívánom, hogy találjanak valamit, ami kezelhető, mert ez a nagy "minden rendben"-be bele lehet őrülni.

Igen holnap megyünk, nagyon vegyes érzésekkel állok elébe...


Képzeljétek ma felhívott a védőnő. Tudott már a történtekről, csak érdeklődött, hogy hogy vagyok és hogyan tovább. Bár megríkatott, de jól esett az érdeklődése.

dido
dido
 
 


Sziasztok,csak gyorsan pár gondolat..

Ma egész nap áramszünet volt,megfagyok..

Szilvi,Dido, nagyon szorítok Nektek ,hogy derüljön ki vmi, de vmi könnyen orvosolható..

Köszönjük,de ne haragudjatok, ennél többet a várandósságról itt nem írok,jó?
Senkinek sem szeretnék feleslegesen fájdalmat okozni.

Betti,de volt folsav,anyu kiskönyvében benne van hogy javasolták, amit ö jól le is tojt,mert akkoriban sokkal "egyszerűbben" gondolkodott a többség,tisztelet a kivételnek.

Elolvastam a cikket,az SM miatt,Papusom májusi 39 évesen diagnosztizálták nála.
a cikk írójának külön gratulálok a betegség lényegének megfogalmazásához...valószJnűleg sose látott SM-sbeteget... :twisted:
apu,bátyám áprilisi,én februári,de épp akkora esélyem van a hibás gén hordozására,mnit a tesómnak..
tünci28
 
 
 


Megint itt ülök és agyalok. Nagyon szeretnék már legalább egy hónappal előrébb járni. De min. 2 héttel. Akkor legalább azt tudnám, hogy fognak-e gerincvelő csapolást csinálni vagy sem. Persze nagyon szeretném tudni mi bajom, de azért az ilyen vizsgálatoktól félek egy kicsit. És ha már február lenne, biztos lelkileg is jobb lenne.

Azon töprengtem miért nem történt meg ez a dolog a babával hamarább, ha már meg kellett történnie, mondjuk a 6. hétig. Arra jutottam, hogy azért, mert akkor nem jönnek rá semmire. Ugyanis csak a 9. héten végezték el ezt a vizsgálatot. Lehet az életemet mentette meg a baba.
Azért agyalok megint ezen, mert ma tudtam meg, hogy a Keresztapum anyukája szélütést kapott még csütörtökön. Nekem inkább meg sem mondták. Igaz, hogy 85 éves, de akkor is. Fél oldalára megbénult, nem tud beszélni.... remélem meggyógyul, elég már a bajból, még el sem kezdődött az év :(
Azonnal az jutott az eszembe velem is előfordulhat. Szörnyű gondolat.
A csudába, pedig megfogadtam, hogy pozi leszek.

Dido,
sajnos hormon problémáim 14 éves koromtól vannak. A ciklusomat csak hormonokkal lehetne beállítani, azt meg persze ha nem muszáj, nem akarom. Két terhesség összejött spontán, de most már muszáj volt Clostilbegytet szednem. Valószínű legközelebb is kelleni fog. A helyzet az, hogy nagyon kevés tüszőm van és az is nehezen érik be. A doki szerint az is előfordulhat, hogy 2-3 éven belül bekerülök a klimaxba. De ezzel most nem is akarok foglalkozni. 3 év múlva már mindegy lesz, mert már lesz egy szép egészséges babám! (ez a pozitív gondolkodás, megy nekem, nem?!)

Tényleg jó lenne ha találnának nálatok vmit, de csak ahogy Tünci írja, könnyen kezelhetőt. Holnap, bocs ma, majd gondolok rád és nagyon szorítok.

Kár, hogy nincs olyan, hogy csak végig szkennel és megmond mindent, mi a gond. Azután pedig csak átprogramoz és minden tökéletes. A párom szokja mondani, hogy nálam rendszer hiba van. Ha az egyik dologból kimászok, biztos jön vmi más. Nem elég a softvert javítani a hardvert kéne. Jó mi? Milyen egyszerű lenne az élet.

Most már megpróbálok aludni, talán már elég fáradt vagyok hozzá.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok, most csak röviden:

Dido, számolj majd be, mi volt a dokinál, jó? Gondolok Rád.

Szilvi, Te meg gyógyulj meg hamar és azért pihenj is, próbálj.

Rohanok, pussz mindenkinek.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a genetikustól, nagyon szimpatikus volt.
Tanácsadás már nem volt, kifejezetten a történtekre fókuszálva próbált segíteni. Csinálnak egy új kromoszóma vizsgálatot nekem is és a Férjemnek is, az egy kicsit részletesebb lesz, mint amink már van. Ide is sorban állás van, febr. végére kaptunk időpontot, de legalább tb alapon megy.
Ezenkívül egy teljes endokrinológiai kivizsgálásra kell mennem, mert olyanon még nem voltam és az is okozhat problémákat.
Rákérdeztem a gyerekkori polycystás vese gén vizsgálatára is, azt mondta, hogy az nagyon bonyolult vizsgálat és Mo-on nem is végzik (ne higgyük el a reklámokat), Németo-ban tud olyan labort és professzort aki csinál ilyen vizsgálatot, de a sorban állás és maga a vizsgálat is kb. 1 év és olyan 2000-3000 euro. :cry:
Azt is mondta, hogy szerinte nem az öröklődő sok cystás vesebetegsége (polycystás vesebetegség) volt a Kisfiunknak, mert az a májban is cystásodást okoz, és a Kisfiunknak a mája egészséges volt. Mondjuk azt, hogy szerinte nem az öröklődő típusról van szó, azt Hajdú doktornő is mondta az uh-nál, de a leletben meg már felváltva használták a multycystás és polycystás szavakat (pedig két külön betegség) és a diagnózisnál már a polycystás állt. :(
Hát így állunk....

dido
dido
 
 


Tünci!
Milyen cikket???


Silvi!

Hogy vagy? Javul a nyavajád? és hangulatod?

Sajnálom a Keresztapud Anyukáját...

"3 év múlva már mindegy lesz, mert már lesz egy szép egészséges babám!" - így lesz!!!!!!!! én nagyon drukkolok Neked!


Zaha!
Köszi!

dido
dido
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: