Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi:én is örülök, hogy látlak, de jobb lenne, ha írnál is néha.Veletek akkor most hogy van, próbálkozás mikortól kezdődik?

Kép


Dido:kombinált tesztem nekem is volt és ingyen...félelmetes, hogy mennyire nem egységes itt semmi.

Szintikém:felétek mi újság?

Kép
jázmin20
 
 


Dido!
Szerintem sem véletlen, hogy 4 babából egy sem tudott megszületni, és egyiket sem az 5-6-ik hétben veszítetted, amire azt szokták mondani, hogy annak nem feltétlenül van genetikai vagy más egészségügyi oka. Jól teszitek, járjatok utána. Egy embernek kellene a kezébe vennie az ügyeteket, aki A-Z-ig kivizsgál. Nekem is 4 (de lehet, hogy 5) babám volt, de ebből három az 5-6-ik hétben ment el, és erre azt mondják, hogy azok nem genetikai jellegűek. Remélem, igazuk van!
Vendég
 


Czeizel szerint genetikai betegség miatti vetélés bármikor előfordulhat, de a 12. hét előtt leginkább.

Kép
jázmin20
 
 

 
 

Jázmin!
Ezt már tényleg nem értem én sem...

Angie!
De, a 2. Babánk nekünk is az 5. héten ment el...
Most találtam egy orvost akit nagyon dicsérnek (majd meglátjuk), és kifejezetten habituális vetélőkkel fglalkozik.
Febr. 25-én megyünk hozzá.
Az 5-6 hetesen elvesztett babáknak is oka van. Ami éppúgy lehet genetikai, mint immunológiai, vagy fertőzés stb....
Lehet, hogy Nektek sem ártana megkeresni ezt a dokit.

dido
dido
 
 


A vital tv-n szokott lenni a mindennapi genetika műsor, amiben Ceizel a vendég. Fogantatás, vetélés volt múltkor a téma és olyan okokat, indokokat hozott példának, hogy én csak néztem, hogy ilyen van, létezik, hogy már mindent megjárt pároknak, alapos vizsgálat után, kiderült egy piti dolog, hogy miért nem jött össze, miért ment el a baba és kezelve, sikerült. Hogy néha apróságok, amik szúrják az ember szemét, de nem fordítanak az alapos kivizsgálásra időt, a dokik általában, csak rávágják, hogy hát van ez így és tessék elfogadni.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hát, mi még várunk egy próbálkozást (olyan nehezem veszem rá magam, hogy orvoshoz menjek), aztán ha ismét gond adódik, akkor mi is elindulunk. Mindkét spontán vetélésem januári terhességből volt. A tavalyi egy kemény antibiotikum kúra után/közben (már nem emlékszem), amit mellhártya gyulladásra szedtem, és ráadásul dupla dózisban. Én egyelőre erre fognám a vetélést. A Szilárd előtti szintén télen volt, ami egy apró kis virusos megfázás/megbetegedés következménye is lehetett, amit én esetleg észre sem vettem. Végül is van már egy teljesen egészséges gyerekünk, és ezért is gondolom, hogy ha már egyet tudtam szülni egészségesen, akkor talán nincs baj. Bár a genetikai betegségek nagy százalékánál nem feltétlenül örökli a magzat, általában ilyen vagy olyan százalékban, és ha ezt nézem, akkor még az egészséges gyerekemtől függetlenül akár lehet is genetikai bajunk. Még egy esélyt adok magunknak (bár már sok időnk nincs 38 évesen).
Vendég
 


Angie,
38 éves vagy? És Szilárd még nincs 3 éves ha jól látom. Én mindig féltem a 30 fölötti teherbeeséstől, mégis belekerültem. Most egy kicsit megnyugodtam, hogy 34 évesen nem leszek elkésve.
A párom is azzal biztatott ma, hogy ha júniusban terhes leszek, akkor mire jönnek a hidegek, addigra erős lesz a baba. Aranyos tőle, hogy már tervez, nekem kicsit korai, de nem akartam lehűteni, annyira beleélte magát. (arról, hogy öreg vagyok hallani sem akar)

Dido,
hogy vagy? Hogy telnek a napjaid?
Helyedben én is tudni akarnám, hol a baj. Bár lehet, hogy tényleg szerencsétlen egybeesések, csak nehéz megemészteni.
A mai világban amikor arra panaszkodnak, hogy kevés gyerek születik nálatok és nálunk is akkor miért nem fordítanak nagyobb figyelmet azokra akik babát szeretnének?!

Nekem ma már nem folyt a tejem, csak pár csepp. Legalább ennyivel könnyebb. A szuriból ma volt az utolsó. Mindig azt kérdezték,hogy nem kékül-e, én, hogy nem, hát erre a mai megkékült. De már mindegy. És legalább olyan nővérke volt aki már régebben is, így nem kellett magyarázkodni. Egészben egy kicsit jobb volt a mai nap, több házimunkát elvégeztem és kevesebbet sírtam. A legroszabb reggel volt, ma 2 hetes az angyalkám, de a párom bejött, vigasztalt, beszélgettünk.
Még az este lesz nagyon rosz, csak akkor fogok aludni menni amikor már beájulok az ágyba, hátha segít.


Tünci,
tegnap nem tudtam megállni, egy kicsit bekukucskáltam a másik topicba, hogy hogy vagy. Nekem a kisfiammal már a 16. hétben simán folyt a tejem, már onnan betéteket kellett raknom a melltartómba és mikor megszületett gond nélkül szoptattam. (és nincsenek 3-as melleim, sima 75B) úgyhogy szerintem ez csak jó nálad. (Bocs, hogy nem oda írok, de az még nem menne)

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Nekem is fizetős volt az integrált teszt, pontosan 25.ezer forint volt.

Silvi, a június jó hónap. Legyen az a cél.
Én is 30 felett vagyok már bár, csak 10 hónappal még...

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hát mégsem lett olyan jó ez a nap. Vacsi készítés után dührohamot kaptam, majd később sírógörcsöt. Tudom ez már beteges, de én a babám akarom. Nem igazság. Ma leakartam szedni a fát, de inkább nemnyúltam hozzá, mert különben min. összetöröm,de legalább is megrugdosom. Utálom ezt.még jóhogy a gyerekszobában van rá sem kell néznem ha nem akarok. már órák óta bőgök, megpróbálok aludni menni, a párom sincs itthon. legszívesebben fel sem kelnék holnap.hogyan lehet új nap ha én nem akarom.miért nem lehet visszamenni az időben.hátha tudnék vmit másképp csinálni.bocsi

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Jaj,Szilvi, dehogy beteges ez.Úgy szeretném azt mnodani ,hogy hamarosan már jobb lesz, de még olyan közel van.Ha ilyen hangulat jön, engedd át magadon..hányszor írtuk mi is ezt a sírva, üvöltve rombolást..én pl tényleg romboltam..haragudj az egész világra, csak magadra ne, Csak magad ne utáld..
tünci28
 
 
 


Silvia!
Amiket írsz, természetes, nem beteges. Ezen mi mind keresztül mentük már, ki-ki a maga temperamentumával. Ezt valóban ki kell élni, mert a szőnyeg-alá-söprős módszerrel egyszerre, felhalmozottan jönne ki, ami ettől sokkal rosszabb.
És hát igen, úgy-e milyen öreg vagyok!! 38!!! Én sem így terveztem, sőt, ha minden az én terveim szerint alakult volna, akkor én most már a harmadik gyerekemet hordanám a szívem alatt. De itt is csak az bizonyosodik be, hogy nem ember tervez, Isten végez, hanem pont fordítva. De én ezt is elfogadom, és próbálok abban bízni, hogy van Isten tervében még egy gyerek számomra.
Sokat gondolok Rád, és az egész topikra. Mindannyiunknak egyformán nehéz, annak ellenére, hogy van akivel régebben történt meg, az ami most veletek, és a sebek már jobban begyógyúltak. Heg sajnos mindenkinek maradni fog, de az legalább nem fáj.
Vendég
 


Tünci, Angie köszönöm!
Jöttem, hogy kitöröljem a tegnapiakat, nehogy bolondnak nézzetek,de csak most ébredtem és látom már megelőztetek.
Köszönöm, hogy gondoltok rám és a biztató szavakat is. Akkor jó, hogy a rombolás is belefér, már féltem, hogy velem van e baj.
A mai naptól félek egy kicsit. Az egy dolog, hogy gyerkőcöm útlevelét megyünk csináltatni, de délután el kell mennem a párommal bemérni egy házat (geodéta vagyok, talán még nem írtam) és reméltem, nem ilyen hamar jön ez el. Nem ismerem a családot, csak imádkozom,hogy ne legyen kisgyerek, kisbaba a háznál. Mennem kell, megjött a párom. Még majd jövök.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvia!
Kitartás!!!

Betty!
Az integrált teszt eddig sem volt támogatott, csak a kombinált, ami egy 12. genetikából és egy vérvételből áll.
Vendég
 


Sziasztok!

Silvi!
Köszönöm, hol jobban, hol rosszabbul telnek a napok..., de még mindig nincs olyan nap amikor ne sírnék...
Tegnap összerendeztem a vizsgálati papírjainkat, eddig úgy volt ott az asztalon a kis dosszié, ahogy hazahoztam a kórházból. Ehhez még nem volt erőm eddig, és a 12 hetes dvd-t még mindig nem vagyok képes megnézni... ez szörnyű, de nem bírom, még olyan élénken él bennem, hogy nem tudom csak képről és dvd-ről nézegetni...., mikor Neki nem egy emléknek kellene csak lennie egy-két felvételen.... Ráadásul még csak most jöttem rá, hogy nekem nincs is a Kisfiunkról csak 12 hetes kép, mert a 18.-on már nem adtak..., pedig olyan szép volt a pofija akkor az uh-on....
Rengeteget keresgélek és olvasok a neten, hogy mi lehetett a baj. Tegnap már a Férjem szóvá is tette, hogy aggódik amiatt, hogy egész nap csak ezzel foglalkozom, de én úgy érzem, hogy meg kell tudnom, muszáj, hogy legyen valami ok...
A dühöt teljesen megértem, én is nagyon sokszor érzem, és egyáltalán nem tudom kezelni, pedig nyugtatót is szedek...
Mikor mész szakorvoshoz?
Egyébként én is 30 felett vagyok, 33 leszek 2 hónap múlva. A legrosszabb ebben nem is a korom, hanem az, hogy már 28 évesen is szerettünk volna babát, és már lehetne is, az 1. babánk karácsonykor töltötte volna már a 4 évet!!!!!!!!!! .... ez elviselhetetlen....

Angie!
Dehogy nem fáj, fáj a heg is, csak már nem minden pillanatban....
De mennyi heggel képes az ember élni?

dido
dido
 
 


Angie!
Rosszul írtam, nekünk nem integrált, hanem kombinált volt a 12. héten és 28.000-t fizettem érte....

dido
dido
 
 


Sziasztok, csajok.

Itthon vagyok ma tanulmányi szabi címén, végre egy kis nyugi. Persze szó se róla, tanulnom kéne, de most behozom inkább az itteni lemaradásom (meg az egyebeket).


Szilvi, én is csatlakozni tudok a többiekhez, minden teljesen normális még ilyenkor, és én is úgy tapasztaltam, hogy minden ilyen sírás, kiborulás, dühöngés után megkönnyebbül az ember kicsit. Úgyhogy adj ki mindent, amikor jön, úgy, ahogy jön, az rövid és hosszú távon is a legjobb.
A dokid mekkora hülyeséget mondott...az enyém azt mondta kérdés nélkül anno, hogy előbb heverjem ki lelkiekben valamennyire, és utána kezdjünk egyáltalán gondolkodni következő babán, addig semmiképp, akkor sem, ha a fizikai állapot ennél korábbi időpontot tenne lehetővé.
És igen, mondanak hülyeségeket az emberek, bár igazi barmokkal én viszonylag ritkán találkoztam. Inkább olyanokkal, akik jószándékuk ellenére mondtak hülyeséget vagy bántót, mert suták voltak. De különben valamelyik nap én is rajtakaptam magam, hogy nem tudom kezelni más szomorúságát, megkérdeztem a kollégámat, akinek anyukája most halt meg, hogy jól van-e...ááá, rögtön elnézést is kértem.

Jázmin, köszi, megvagyok, megvagyunk. Mostanában olyan hülye vagyok, teljesen változó a hangulatom, egyik nap egy dühös, morcos hülye majom vagyok, aki mindenkinek beszól, másik napon meg jókedvű, türelmes, normális. Tegnapelőtt pl. azt mondtam a főnökömnek, hogy hülyeség, amit beszél, a fodrásztól pedig megkérdeztem, ilyen fejjel ő vajon kimenne-e az utcára (már azzal, amit csinált nekem)??!
Aztán következő nap meg szerettem a világot, vettem kaját a kedvenc hajléktalanjaimnak, nagyon elnéző és nagylelkű voltam mindenkivel, szóval ez van. Valami nem ok.
De. Úgy érzem, talán eljött az ideje, hogy gondolkodjunk egy kisbabán. Bejelentkeztem január végére a nőgyógyászomhoz, és megbeszélem vele, ő milyen vizsgálatokat tart indokoltnak, mit tegyünk, és utána tavasszal vagy nyáron...talán. Hülye vagyok tudom, de úgy vagyok vele, hogy most még, később már nem hiszem.
Vincus jól van, óriási öntudattal rendelkezik, állandóan helyre teszi a lelkivilágomat, talpraesett kiskrapek. Ovizik rendületlenül, szeret járni. És persze édeseket mond. A kedvencem (bocs, ha már írtam): kérdezi, mit csináltam az irodában egész nap. MOndom, találkoztam olyan emberekkel, akik rosszat tettek. Ő kikerekedett szemmel: eldobták a szemetet????
Írok privit is.

Visszaolvasok még.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Dido, kisfiad lelete :cry:
Mikor mész orvoshoz? Vagy beszéltél vele telefonon?
Nekem is az a véleményem, hogy utána kell járni, miért történik ez a szörnyűség sorozatosan. Itt a rendelőben is írnak erről a témáról. Melyik kórházba jártál, és ki a dokid? Ha gondolod, priviben.

Szia Zsófi!
De jó olvasni, hogy jobban vagy. Tervezitek a következő babát vagy vártok még kicsit?


Betti, teljesen igazad, van, a dokik többsége "rávágja", hogy ez a helyzet, kész. És fejest ugrat veled a következő terhességbe. Nagyon határozottnak, rámenősnek kell lenni, ha el akarsz érni valamit, és ez azért elég szomorú és elkeserítő. És hát kevesen állnak az emberség olyan fokán, hogy tényleg mindent megtegyenek. Persze az érme másik oldala az ő szar helyzetük, a rengeteg beteg, akik közül Te egy vagy. De azért nem egy marék ziziről van szó, ugye, és ha más nem, legalább a szakmai önbecsülés kellene, hogy hajtsa őket, az esküjüket most felejtsük is el.

Tünci, Betti, Szinti, Ti hogy vagytok? Esetleg priviben...vagy kukkoljak be a másikba?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Dido, látom, épp most írtál. Jaj, olyan nehéz ez, és még sokáig így lesz, a fenébe is. És igen, néha elviselhetetlen, és hogy mennyi heggel lehet élni? Mi most azt gondoljuk, többet nem bírunk el, de biztos, hogy igen. Amíg ki nem terülünk, addig mindent kibírunk. OLvastam olyan történeteket, amikhez képest egyikőnké-másikónké eltörpül, persze Neked a saját bajod az abszolút értelemben vett rossz, nem tudod méricskélni.
Adjon az erőt talán, hogy az új orvossal megpróbáltok utánajárni az okoknak, felkészülni majd annak idején, és belevágni olyan vizsgálatokkal a hátatok mögött, amik talán tényleg segítenek fényt deríteni, miért történt mindez.
Biztos nagyon szép kisfiú volt... :(

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Dido, ne haragudj ,hogy ezt így írom, de én egyelőre óva intelek a videó megnézésétől..nem emlékszem pontosan,de pár hónappal később néztem meg a 4d felvételt, amin Viola 22-23 hetes volt..összeomlottam..órákkal később a földön fekve talált meg a férjem ,önkívületben..napokig alig éltem újra..

Zaha, tiszta szívből kívánom Nektek..+++++++++++++++++++++

Szilvi!Ez az a hely, ahonnan nem kell kitörölni semmit!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2010.01.08 13:27-kor.
tünci28
 
 
 


Zaha:((()))
privire válasz ment, az utóirat sztorno, mert látom pótoltad a hiányosságodat.Rendes csaj vagy, mondtam én mindig. :wink:

Annyira jó olvasni, hogy megfordult a fejetekben a tesó...látod látod, ...

Kép
jázmin20
 
 


Dido!
Most nézem én is, hogy az én előző angyalkám is már áprilisban 5 éves lenne. Az ember nagyon sokat el tud viselni, állítólag. Ki többet, ki kevesebbet, de az a kevés is nagyon sok. Még jó, hogy nem vagyunk egyedül.
A kivizsgálások fontosak, magad úgysem találod meg a választ vagy úgy jársz mint én,hogy csak jól megijeszted magad.
Én szakorvoshoz jan.25-én megyek.

Basszus, minket továbbra is ver a sors. Most veszítette el a párom a pénztárcáját, benne 600 euroval (kb. 200 000 ft, ha jól tudom) Zsebre tette azután,hogy fizetett és ahogy szállt be az autóba valószínű kiejtette. 3 perc múlva észrevette, de már hiába ment vissza, nem volt ott. Így a számlák fizetése helyett idegeskedés van.

Zaha!
Sok sikert a mielőbbi babásodáshoz! Remélem minden kivizsgálás jó eredménnyel végződik, mindenre fény derül és nem lesz semmi akadálya, hogy gyönyörű, egészséges babád szülessen.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Bakker Szilvi. Hol volt, amikor kiesett a zsebéből? Nem adhatta be valaki valahova a közelben?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Jázi, látom, hóforduló :(

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Silvia!
A fenébe is! Tőlem is loptak el ilyen sok pénzt, és valamiért mostanában el-eltűnik a pénztálcámból egy 10ezres. Valaki a környezetemben :shock: :roll: de nem jövök rá. Szörnyen bosszantó!
Ez az év nekem is nagyon rosszul indult. Valamenyil reggel, amikor nagy hó esett éjjel, beletolattam egy fedetlen csatorna aknába egy kerékkel (másfél óra alatt huzatta ki egy szomszéd). Aznap elszakadt egy vizcső az udvarunkban, szökökút volt az előkertben. Másnap a férjem úgy nekiment itt bent a melóhelyen egy üvegajtónak, hogy elrepedt az orrcsontja és felszakadt a szája (úgy néz ki, mintha megvertem volna :lol: ). De abban bízom, hogy a tavalyi év pozitív tesztel kezdődött, és szörnyűséggel végződött, talán az ide rossz évkezdet jól végződik :wink:

Dido!
Megijedtem, amikor ezt olvastam: "Ehhez még nem volt erőm eddig, és a 12 hetes dvd-t még mindig nem vagyok képes megnézni... ez szörnyű, de nem bírom, még olyan élénken él bennem, hogy nem tudom csak képről és dvd-ről nézegetni...., mikor Neki nem egy emléknek kellene csak lennie egy-két felvételen...." Nehogy megnézd!!! Én még nem mertem, pedig már több mint 3 hónapja történt. Tönkreteszed magad, és felszakítod a már gyógyuló félben lévő sebedet. Eltettem, ne is lássam, és lehet, hogy majd évek múlva előveszem, és megnézem. Az a felvételem van meg, amit az Istenhegyin adtak, és már sejtettük, hogy beteg. Nem bírnám megnézni, félek saját magamtól.......
Vendég
 


Zaha, látom Te is olyan vagy mint én! Sajnos az emberek többsége nem ilyen és biztos simán zsebre teszi. Amúgy az egyik üzlet előtt és onnan ment a postára. Én is bízom benne egy kicsit, hogy beadja a zsaruknak, onnan kb.300 m, de a párom mikor megemlítettem neki leteremtett, hogy naiv vagyok. A neve, címe benne van, ha valaki becsületes visszajuttatja, ha nem..., hát akkor sajnos nincs mit tenni.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Életem első nyaralása előtt elmentem befizeni a csekkeket, hogyha hazajövök, ne azzal kezdjem.A postán teli van szóróanyaggal a pult, rajta egy kis könyv.Takarékbetétkönyv, benne egy halom 20 ezres...Nincs a kispostán kamera és mögöttem sem álltak, de szó nélkül beadtam a postás csajnak, hogy jutassa vissza a tulajnak....fingom nincs mennyi volt, de nem tudtam volna eltenni.
Remélem visszakapjátok Ti is!!!

Kép
jázmin20
 
 


Angie, egy-egy tízezres? Hogyhogy? A munkahelyeden?
Hát kívánom, hogy jól végződjön ez az év. :)

Dido, én a dvd-nézésről másképp gondolkodom. Először biztos nagyon nehéz lesz, de ha majd úgy érzed, igen, nézd meg, és bármikor, mikor úgy érzed. Szerintem az rosszabb, ha elteszed és esetleg hosszú idő múltán veszed elő. Akkor tényleg feltépi a sebed, így viszont segíteni fog gyógyulni. Először le kell ereszkedni, le, a legaljára, onnan lehet majd lendületet venni a felfelé haladáshoz.
De ne kínozd magad, ha még nem megy, nem megy.

Szilvi, Jázi, én sem tudnék eltenni semmit, ami másé. Lett volna már lehetőség annyi mindenre, csúcsfényképezőgéptől elkezdve amit a reptéren találtam, ékszeren át, pénzig, de nem. Nem tudnám használni, elkölteni. Nem tudnék tükörbe nézni.
Remélem, meglesz a tárca valahogy.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Leragadtam itt, annyira élvezem, hogy van kis időm.
Zavarjatok már tanulniiiiii!!!

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Inkább maradj még, olyan ritkán jössz! :D

Kép
jázmin20
 
 


Mesélj a kedvenc hajláktalanjaidról.A melóhelyed közelében vannak?Hidegkaját adsz nekik?Végre egy adakozóóó, ez olyan jó!Én az állatokkal vagyok így.Szakad az eső, most is itt van mögöttem az irattárban 3 utcamacska.

Kép
jázmin20
 
 


Na jó... :wink:

Kedvenc hajléktalanjaim a Nyugati aluljáróban szoktak tanyázni, havonta egyszer-kétszer munkába menet bevásárolok nekik kenyeret, tejet, szalonnát, csokit, gyümölcsöt, ilyesmit. Az egyik különösen rendes, rendszeresen végez közmunkát és van egy nagyon helyes kutyája, akit gyönyörűen tisztán tart, és saját magát is.

3 utcamacska? :shock: :D Főnököd mit szól hozzá?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Márhogy nem havonta egyszer-kétszer megyek munkába höhö 8)

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Havonta egyszer-kétszer mész haza az irodából, tudom én.Ez jó dolog.Nálunk itt vidéken nincsenek hajléktalanok oly nyíltan, mint a nagyfaluban, így én az állatokat védem.Mindenféle kóborállatot etetek, szoktam kimenni a menhelyre, most hétvégén készülök is, viszünk ki 50 kiló tápot.
Főnök?Az helyileg nincs. 8)

Kép
jázmin20
 
 


Zaha:most beszéltem Frankával, majd ír neked mailt.

Kép
jázmin20
 
 


Hát ez nagyon szép dolog, és azért 50 kiló táp nem kis pénz.
Irigylem a fanatikus állatrajongókat. Én inkább csak kutya- és lópárti vagyok, utóbbiakat imádom ölelgetni, szaglászni, a nyakukban csüngeni, az orrukat tapizni. Biztos nem véletlenül találták ki a lovasterápiát, jóillatúak, melegek, gyönyörűek, érzékenyek, irigyelni valóak. A macskák nem barátaim...

Nincs helyileg? Gondolkodnom kell...

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Jaj de jó, várom!

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


5-6 ezer forint, de nekik nagy segítség.Amikor először kimentem, nem mertem kiszállni a kocsiból, mert féltem, hogy sírógörcsöt kapok a sok állat láttán, de rájöttem, hogy nekik jobb helyük van ott, mint néhány ún."gazdánál".

Helyileg nincs...na megvan?

Kép
jázmin20
 
 


öööö...kérhetek segítséget? Közönség?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


:D
(lehet, hogy én vagyok az?)

Kép
jázmin20
 
 


Zaha!
Ejnye-bejnye! Ebből a vizsgából így karó lesz!!! :lol: :lol:
Az bosszant, hogy fogalmam sincs. Itt bent eddig nem tűnt el semmi, és mivel külön irodám van, üveg falakkal, elég feltűnő lenne ide bejönni bárkinek is. Most gyanakodjak a barátnőmre :shock: :roll: :roll: ??? Ettől őrülök meg, hogy ez a helyzet belekényszerít abba, hogy olyanokban is kételkedjek, akikből ki sem nézném. Már legalább 4-szer tűnt el így pénzem tavaly. Egyszer 20e, és háromszor 10e. Durva, nem?!
Vendég
 


Talán emlékeztek, hogy tavaly ilyenkor nekünk az irodát rámolták ki és elvitték a tárcám, iratokat, 50 ezret. Tegnap volt a tárgyalás, a pasi bocsánatot kért és megtéríti majd a kárt, vagyis nem ő, mert neki nincs pénze, de majd az anyja.... :shock:
Hát lehet csúnya öregasszony leszek, mire pénzt látok belőle, de az is lehet, csak amikor a hátam közepét látom...

Betti
Kép
betti0412
 
 


Ááááá, Jázi, most koppant! :oops:

Angie, ez durva. És azt be tudod lőni, hol tűnhetett el kb.?

Betti, a megbánást ugyan a hajadra kenheted, és inkább a bírónak szól az. Nem éltél polgári jogi igénnyel?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Engem egyszer (talán 95-ben) kiraboltak a 7-es buszon, úgy, hogy észrevettem a zsebtolvajt, hogy kotorászik a táskámban, és rászoltam, az meg úgy meglökött a mozgó buszon, hogy elestem. Ezt persze észrevették az utasok, és nem engedték leszállni. A sofőr nem nyitotta ki az ajtókat, hanem kihívta a rendőröket. Per lett belőle (mert kiderült, hogy több ügyben kőrözték a pasast), és kb 6 évig hívogattak be mindenféle tárgyalásokra tanúként, úgy, hogy végül el sem tudta vinni a pénztálcámat. Muszáj volt mennem, mert állampolgári kötelességem az ilyenen megjelenni. Aztán egyszer begurultam, mert mindig kértem, hogy ne olvassák már fel a nevem és címemet a tárgyaláson, hogy mindenki hallja (hátha felkeresnek ezek a bűnözők, és kinyírnak), és mindig megtették, és kértem, hogy többet ne hívjanak be, mert különben is úgy tudom, hogy 5 év után már nem vagyok köteles megjelenni, és ez volt az utolsó. Hát nem is hívtak, de meg is fogadtam, hogy én többet nem jelentgetek fel senkit.

Betti!
A te storid sem semmi :shock:
Vendég
 


Azt hiszem polgári jogi igénnyel csak pár napig élhet az ember, és ott sem biztos, hogy kárpótolnak.

Zaha!
Az a baj, hogy ha visszavezetem az utolsó esetet, akkor a barátnőmre kell gyanakodnom, mert nem tömegközlekedek, itt bent lehetetlen, és a pénzem eltünése és az azelőtti használata közben másnál nem jártam. Most akkor mi van? Meg is mérgezte ez a gondolat a szívemet, mert nem esik jól vele találkozni. Pedig egy nagyon odaadó, segítőkész csaj. Tavaly nem volt jó sapkám, és az egyik drága Montexes sapkáját kapásból nekem adta. Szilárd születése óta ismerjük egymást, és napi rendszerességgel találkoztam vele, amíg otthon voltam. Ki-bejárt a házunkba. Úgy útálom ezt a helyzetet....
Vendég
 


Angie, ha Te zárt adatkezelést kérsz, el kell rendelniük. Persze más kérdés, hogy ha a nyomozási iratokban már szerepelnek az adataid, a bíróság előtt nincs értelme zárt kezelést kérni. Polgári jogi igénnyel az elévülési időn belül bármikor lehet élni különben, a büntetőeljárásban is, és akkor a büntetőjogi felelősséggel együtt bírálják el az igényedet.

Hű, és a barátnőd panaszkodott esetleg pénzproblémára, vagy tudsz róla, hogy van neki?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Nem szokott anyagiakról beszélni. A férje három munkahelyen dolgozik, alig van otthon, ezért gondolom, megvannak. Elég nagy házban laknak. Jaj, annyit tudok, hogy a sógora (férje testvére) folyton kölcsön kér tőlük, a férje pedig nem tud nemet mondani. Annak meg esze ágában sem jár visszaadni a pénzt, ráadásul az ő üzletében dolgozik a bárátnőm férje állítólag éhbérért, és már lassan 2 millióval tartoznak nekik. Ezt mesélte egyszer, és még egyszer, amikor elmondta még hozzá, hogy a sógora fekete listás a bankoknál, és a tesójával vetette fel a kölcsönöket, innen az adóság nekik. De a három melóhelyből (egyik egy saját sulis büfé) törlesztgetik. De ezt nem ragozza folyton, csak egyszer mondta el.
Vendég
 


Dido, Tünci ment privi!

Köszönöm nektek!!
tündike r.
 
 


Na, túléltem a mérést! Szerencsére csak egy pasi volt otthon és mivel zuhog az eső az utcán is csak egy kisbabát tologattak. Akkor meg bebújtam az autóba, hogy ne is lássam míg elmennek mellettem.

Dido, ilyen dvd-t én biztos nem bírnék megnézni. Szerintem is várj egy kicsit míg megerősödsz lelkileg. Bár ha belegondolok magamba, önkínzó hajlamaim vannak, hisz állandóan az uh-t nézegetem. De lehet, hogy egy kicsit segít, már nem sírom el magam elsőre. Azért egy olyan dvd már sok lenne. De mindenki más.

Lányok ez nem igaz. A többszörös milliomost miért nem lopják meg vagy veszít el vmit? És akinek 3 autója van annak miért nem romlik el? Ilyen vacak dolgoknak is csak velünk kell történnie? Ráadásul csak tavaly 2 pénztárcát találtam és adtam le, hát ezt kapjuk vissza érte.

Angie, ez tényleg durva. Szerintem hagyd elöl a pénztárcád ha nálad van a barátnő és menj ki úgy hogy rá láss. Meglátod mit csinál. Bár ez bizony nagyon megmérgez egy barátságot. Mindenesetre, ha ő viszi el akkor bizony könnyű szívvel adhatot egy drága sapkát - a Te pénzedből!

Tündike, Te hogy vagy?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hsilvia 2010.01.08 16:52-kor.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Szilvi, már az is jó, ohgy kimerészkedtél, kicsit dolgoztál..apró lépések, de fontos, csak apránként.

Tündike, nem jött át a privát, kérlek próbáld meg mégegyszer!Hogy vagytok most????

Angie, biztos nem a barátnőd..így nem tudná megjátszani magát, ez két annyira különböző kép,lehetetlen!

Csajszik van köztetek vki, aki képes megfizetni egy magánklinikát szükség esetén??Mert az egy dolog, ohgy az ember tudja milyen állapotban van az eü, de amikor dolgozók konkrétan nyilatkoznak..éppen most néztem egy riportot a fehérvári kórházról:pszichiátria-nővér-naponta 4 pelenka kellene egy felnőttnek ,de csak egyszer tudnak cserélni..ha nem hoz a család,akkor benne kell hagyni..
onkológia-nem tudnak időpontot adni, ha műtét kellene..

Ma hívott az a lány, akivel októberben együtt feküdtünk a kórházban..16 hetesen ömlött a vér belőle, egy hónapig volt bennt, tavaly a 28 hetes kislányát temette el..tegnap bement görcsök miatt,csináltak egy hüvelyi vizsgálatot ,aztán hazaküldték, hogy szedjen több magnéziumot.nincs pénz kórházi ellátásra, életek árán sem.most 25 hetes, kiben bízhat??

Kiben bízhatunk???
tünci28
 
 
 


Zaha, igazából éltünk vele én is meg a kolléganőm is. Dehát majd meglátjuk mi lesz, én már nem hiszek ebben. Pont egy éve ilyenkor volt, azóta már háromszor voltam a rendőrségen, már szinte megbántam a feljelentést...
Ja és cuki, azt mondta, hogy a tárcákat iratostul bedobta egy postaládába, azt hitte visszaküldik....jó édes.....azt. Az még plusz került egy 30 ba, hogy pótoljak mindent.
És bírónő megjegyezte, hogy a hivatalban olyan gyakoriak ezek az esetek, vigyázzunk már jobban. :shock:
Egy épületben vagyunk a polgármesteri hivatallal és hát oda boldog-boldogtalan bejár, persze segélyosztáskor ez még jobb, zárjuk az ajtót, az ominózus délután annyi volt csak, hogy a 3. irodába melegítettünk egy kávét, nyitott ajtónál, el kellett hogy menjen az ajtó előtt és kb. 2 perc. Azalatt vitt mindent. Á.

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: