Új privát üzeneted érkezett!

Katyca örülök,hogy sikerült!!!

Rozi,szopi utáni beájulás??? :D

Kép

sutimano76
 
 


Boldog es bekes Karacsonyi unnepeket kivanunk mindenkinek!!!!!

ole85
 
 


Hellooo
Mindenkinek boldog karit így utólag:)
Lilike szobája megtelt, 3szor annyi ajándékot kapott, mint a szülei együtt:)

Kép Babuu

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenknek áldott, békés karácsonyt kívánok!

Holnap már megyünk vissza Bp-re, kibírtuk a nagyatádi túrát. Szegény Csengét húztuk-vontuk, mindenhol be kellett mutatni, felborult minden napirendünk, kicsit megviselte a csajszikámat, de azért nagyon jól bírta. A gyerekek nagyon alkalmazkodóak, most rájöttem. Holnap már újra a megszokott környezetünkben :lol:
symont
 
 


Emoncsi; sajnos siros es pocakfajos baba Agoston. De furdeni nagyon szeret, amint az alabbi kep mutatja. :) Kozben buvol a mosolyaval es probal beszelgetni. :)
Suti, igen, az6 elozo kep kaja utan keszult. :)
Nagyon szep Babaitok vannak! Egytol egyig! :) Kép

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,nagyon édes Ágoston ezen a képen is,remélem hamar kinövitek ezt a pocakfájást!!!

sutimano76
 
 


Nyuszi,ezek a hatalmas érdeklődő szemek!!!!a nyál miatt előkéztek ti is???ajándékhalom :lol: :lol: :lol: :lol:

sutimano76
 
 


Hellooo
Nektek is nyűgösek a babók 2 napja? Éjszaka okés, de nappal... Nem tudom mi lelte Lilikét, remélem megint csak átmeneti... :(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,
Agoston szinten nyugos; ejjel-nappal... :(
Csak rajtam/velem alszik picit, igy eleg nehez dolgozni, vagy fozni...
Remelem hamarosan vege az idojaras valtozasainak!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok Lanyok!Megkesve bar feledve nem mindenkinek Nagyon Kellemes Unnepeket Kivanok!egyszeruen nem volt es meg most sincs igazan idom,Dani egyre tobb figyelmet ker,es tegnap atfordult a hasarol a hatara..nem tudom hogy ez vmi veletlen volt vagy mar ennyire huncut.Mindenkinek nagyon cuki babaja van...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


gratula az átforduláshoz katyca

sutimano76
 
 


Katyca!

Gratulálok az átforduláshoz, ügyes! Nálunk is vannak már próbálkozások, remélem hamarosan megtörténik.
symont
 
 


Katyca ez szupi:) Én is karácsonykor vettem észre, hogy Lilike ha a hasára fordítom, szuperül tartja a fejét, percekig is, és átfordul a hátára. Fordítva még egyáltalán nem hajlandó:) de ez is valami. Ugyhogy a karácsonyi ajándékom az megvolt nekem is:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok mindenkinek Boldog Új Évet és sok boldogságot a babájához!Remélem elmulik ez az időjárás mert már 4-ik napja hogy nyügösek vagyunk!!Nem akar nappal aludni!

Kép
emoncsi
 
 


Mindenkinek boldog, sikeres uj evet kivanok jo egeszsegben, szeretetben!

Kép
Kép
rozinante
 
 


B.U.É.K.

sutimano76
 
 


Kivanok mindenkinek boldog uj evet!!! :D

ole85
 
 


Nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek.

Hát, megvolt a gyermekeink első óév búcsúztatója :lol: Nálunk apuka még nyaldossa sebeit, mert tegnap berugózott úgy rendesen a vendég házaspár férfi tagjával, ül a fotelban, hasán Csengével- aki láthatóan elégedett a helyével- és rázogatja neki a csörgőt. Aranyosak.
symont
 
 


B.U.É.K.
Hujjuj még most se térek magamhoz.:D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok lanyok!en is elmondhatom hogy jol telt a szilveszter,igaz dolgoztam,(mivel van egy ettermunk)de persze Danim velem volt es kitunoen viselkedett.az ejfeli pezsgot megittuk,en nem igazan iszom alkoholt.. es Danimmal beborultunk az agyba hajnali 2 korul.aludtunk egeszen 12-ig. a fenykepekkel megint bajban vagyok nem akarja amit en akarok.ugyhogy feladom,vki fent van az iwiw-en? Min denkinek Boldog Ujevet Kivanok.es meseljetek....

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Szia Katyca!

Neked is nagyon boldog Új Évet ott a messzeségben!
Én vagyok iwiw-en, Simon Tímea Noémi.
symont
 
 


Szia Katyca!
Mi meg kicsik vagyunk, igy szilveszter este is csak ugy telt Agostonnak, mint eddig. Ezert aztan masnap reggel 5-kor ugyanugy ebresztett engem. :) Persze en kb 0:45-kor mentem aludni, igy eleg almos voltam, es vagyok most is. Ugyanis az idojaras nem kedvez az amugy is siros kisfiamnak (es igy persze nekem sem).
En is fent vagyok az iwiw-en, Pap Andrea Edit.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Cseh Krisztina (a sok közül az egyik) :) Becenévnek KR!SZ van írva, azt hiszem:)

Mindjárt 4 hónapos Lilike:) Lassan jöhet a szilárd kaja...Kíváncsi leszek hogy fogja bírni:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok.Aki megadta a nevet azt gondolom megtalaltam az iwiw-en.mindenkinek milyen cuki babaja van...Dani mindjart a 3. honapot tolti..mar egeszen ugyes kisfiu..

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Megvagy Katyca megvagy:):) ÉDIBABAAA

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok Lanyok!

Reg jartam mar erre,es latom elkezdtetek ismerkedni! :D En is fenn vagyok az iwiwen Orban Edit a nevem.
Nekunk is jol teltek az unnepek,bar nalunk is Vivi meg nem sokat ertett belole,viszont a vendegeket jol megfigyelte,ugyhogy volt egy kis ujdonsag neki is.
Csutortokon megyunk ket honapos vedooltasra,es kicsit izgulok,mert en negyon felek a tu latvanyatol es sajnalni fogom nagyon a kis csoppsegemet,na meg az utanna kovetkezoktol is tartok,hogy hogyan fog reagalni ra.De remelem nem lesz semmi baj!

ole85
 
 


Sziasztok!

OLE, mi holnap megyunk oltasra - en is tartok attol, hogyan veszi majd az akadalyt Agoston... A vedono azt mondta, hogy oltas utan egy oraval adjak neki egy lazcsillapito kupot, majd 6 ora mulva meg egyet. Aztan csak ha kell. Nos, ez mar elore jelzi, mire szamithatok.
Az, hogy uvolteni fog, szinte biztos.
Bar a keresztelot dec. 27-en vegig aludta, meg a vizre sem ebredt fel. Csodalkoztam nagyon - bar az igaz, hogy elotte megetettem.

Ha nem banjatok, akkor iwiwen megkereslek Titeket.

Kép
Kép
rozinante
 
 


énisénisénis iwiw....Ferencziné Varga ÉVa

sutimano76
 
 


Hat Rozi!Szoritok nektek holnap! :D A hetvegen ateltem Rozi,amit ti is csinaltok,Vivi ket nap es egy ejjel szinte semmit nem aludt es bar nem sirt,csak nyoszorgott szegeny,de ket nap alatt kikeszultem!Nem is attol,hogy allandoan vele kelett lennem,hanem mert nem tudtam,hogy miert olyan nyugtalan.Tudni kell azt is,hogy apa mult heten kicsit megvolt fazva es nagyon feltem,hogy Vivi is elkapta tole es azert nyugtalan.De hala Istennek az ejjel es ma is visszatert a megszokott rend es ugy latom beszeretne potolni a kimaradt alvasokat,mert ma meg csak evett es aludt.

ole85
 
 


:) Egyre tobb babnetes kedves ismerosnek ismerem mostmar az arcat is! :)

OLE, koszi a szurkolast, rank fer! Majd beszamolok, amint tudok.

Agoston ma mar elerte nalam azt, hogy felrugjam az eddigi etetesi rendet, es adtam neki enni soron kivul is. Mostmar ott tartunk, hogy az eddig szepen felvett 4 orankenti evesek kozott, kb felidoben elkezd hisztizni. Sir kezben is. Kajat akar. De ha eszik, akkor meg elalszik kozben. Probalom noszogatni, igy kihuzunk kb 15 percet. De mostmar arra kell gondolnom, hogy nem eleg neki, amit eszik. Attennem en ot masik cicire is, de mar az elson bealszik, hiaba nyosztetem. Aztan meggondolja magat masfel-ket ora mulva es akkor meg magabol kikelve ordit. Mit csinaljak?! Forditsam vissza, amit eddig elertem, hogy van valami napirend? Azt azert nem kellene... De nincs otletem, mit csinaljak vele.
Tudom, hogy alapvetoen erzekeny, siros es erre jon az erzekeny pocakja. No, meg mostmar az is, hogy nagyon "ram szokott".
Igaz, december 21. ota nem adok neki semmit. Nincs Infacol, GW, Espumisan. Csak Normafolret kap. A hasfajasa nem szunt meg, de mar eleg gyorsan helyreall, 10-15 perc alatt lecsillapodik es nem olyan iszonyatos a gorcse, mint kezdetben. Ennek nagyon orulok! Olvastam, hogy hsafjos babaknak konkretan a 4 orankenti evest javasoljak. O pedig mar 2 honapos, 6,2 kg, ugyhogy valahogyan el kellene ernem nala, hogy egyen eleget es csak aztan aludjon el.
Egyebkent mar probal "beszelgetni" a jatszoszonyegen fole logatott figurakkal es probalja elerni oket. Neha, teljesen veletlenul, meg el is talalja oket. :) A kis oklet is gyomoszoli a szajaba, ha eppen kajaert sir. Szoval, azert van haladas is a visszafejlodes mellett. :)

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi!
Nalunk is borult picit a rend,mert ugyanaz a problema nalunk is,mint nalatok.Nem eszik egyszerre sokat csak kevesebbet mint maskor ezert hamarabb ker enni,bar en nappal meg haromorankent etetem.Ezert van hogy 2,5 ora utan adok neki enni,de lehet hogy a kovetkezo evesnel meg csuszunk fel orat,mert akkor mondjuk alszik.Igazabol en mar nem is idegesitem magam ezen,mert mit tudjak tenni vele?Ha nem ker enni barmit csinalok nem fog tobbet enni,beletolteni nem tudom,meg folosleges is mert ugyis kibukja.Ha meg ehes akkor,hadd egyen,ha ott vagyok.Ha meg eppen el kellett mennem otthonrol,akkor ha akarja ha nem kibirja a harom orat amig hazaerek.
En mar azert is halas vagyok hogy ejjel anyatejes babakent is csak egyszer kell felkelnem hozza ,vagy ritkabban egyszer sem,mert este 10tol van hogy reggel hatig alszik,es elfelej felkelni haromorakkor.Persze neked ez nehezebb,mert dolgoznod kell.Az en lanyom ot perc alatt jollakik es utanna nem hajlando egy kortyot sem enni tobbet,meg ha kinalgatom is ,akkor is csak mosolyog velem szembe es tudatja velem,hogy o bizony mar jol lakott es inkabb beszelgetne.
Rozi!Agoston nagyon szepen gyarapszik!!! :D Mar 6,2 kg!!Az igen,gratulalok! :lol:

ole85
 
 


Ole, Rozi!

Ne féljetek az oltástól. Mi december 29-én túl estünk az elsőn. A kis Banyám már a váróban elaludt, amikor bementünk, akkor nyitotta ki kicsit a szemét, aztán levetköztettük, apuka megfogta a mancsát és megszúrták. Sírt 5 másodpercig, majd megnyugodott ésnem sírt tovább. tthon kapott egy fél lázkúpot, na, az kemény volt, mert a pici fenekébe alig tudtuk bedugni és ordított, már alig volt hangja. Viszont nem lázasodott be és éjjel is jól aludt.
Szóval, nálunk minden simán ment, remélem Ti is könnyen veszitek majd.

Ami a napirendet illeti, nálunk is kialakult már, éjjel is jól alszik Csenge, de mostanában ő is több tejet igényelne. Nem tudom, hogy enyém tej kevesebb, vagy nála van ugrás és azt sem, hogy rásegítsek-e kis tápszerrel vagy osszunk be annyit, amennyi van.
symont
 
 


Symont!
Volt hogy en is azt hittem,hogy nincs eleg tejem,mert Vivi egy ket nap is egymas utan kevesebbet evett a megszokottnal,es en is kezdtem gondolkodni,hogy mit tegyek,de rajottem hogy vannak napok,amikor oneki nem kell annyi tej ,mint maskor.
Ha pedig ugras van,akkor egy ket nap alatt rendezodni fog a tejcsi mennyisege,mert ugye kereslet-kinalat alapjan mukodunk es ha tobb tejcsi kell,akkor tobb is lesz.Esetleg ra lehet segiteni a tejtermelodesre teaval,homeos bogyokkal,de ilyenkor nem ajanljak a tapszeres kiegeszitest,mert akkor egyre kevesebb tejed lesz,es lassan el fog apadni.Szerintem egy ket nap alatt lesz elegendo tejcsi,addig pedig sok kitartast kivanok.Tudom hogy nagyon nehez,de kiegeszitessel hosszu tavon lehet hogy rosszabbul jarsz.

ole85
 
 


Ole85!

Köszi a segítséget. Elég nehéz megállni, főleg, hogy estére érzem elfogyni és így nehezebben alszik el. Meglátjuk, remélem sikerül megoldanunk.
symont
 
 


Symont, koszi a megnyugtato hireket! :) Remelem sikerul anyatejjel bealtatni Agostont a szuri elott. ;)
Ami azt illeti, en azt hiszem Agostonnal van igeny-ugras is, es raadasul lusta megkuzdeni a vegen a nehezebben elerheto tejecskeert, igy lehet neki kevesebb amit megeszik. Ezert ker ket eves kozott is enni.
Bar mostanaban en is ugy erzem, mintha kevesebb tej termelodne... Most probalom inzultalni, hogy ne aludjon el, es 10 perc eves utan, ha mar nagyon komzik, atteszem a masik cicire 5 percre. No, majd meglatjuk.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!kicsit megint itt lemaradtam,de Dani egyre tobb figyelmet igenyel naokozben alig alszik vmit,inkabb jatszik gogicsel maganak,de ha megunyja magat mar hiv es lekoti minden idomet.az oltassal kapcsolatba..Dani is bombolt 5 percig de amikor mar az olembe volt megnyugodott.mint mar emlitettem az oltas utan Dani nyugosebbe valt 1 hetig majd nem az oruletbe kergetett.laza nem volt..de ugy gondolom hogy minden baba maskepp viseli az oltast.mi most megyunk 14-en a nem kotelezo oltasra 2-ot kap szegenyke.az etetesi dologrol annyit,hogy nekem annyit mondott az orvos (es majd ti is eszlelni fogjatok,)a babak novekednek es egyre tobbet kovetelik a hamit..a napi renden kivul..ha ezert fel kell boritani a napi rendet semmi baj,adjatok annyiszor enni amikor o keri.az hogy elalszanak,normalis hisz annyira jol erzi magat a cumisuveggel vay anya cicijevel a szajaban.ilyenkor gyengeden felkell kelteni..megcsikizni a labat,simogatni az arcat,puszilgatni..vagy ki be huzogatni a cicit ill.a cumisuveget.mindig van vmi trukk,mindenre.Hala az egnek nekem egyenlore sok tejem van,minden reggel arra kelek,hogy szet akar robbani a cicim a sok tejtol.lefejek 140 ml-t berakom a mehutobe(lefagyasztom)es bar mikor jo.ha megyunk vhova csak kiveszem megmelegitem es mar ehet is.nem mondom hogy nagyon tetszik neki a cumisuveg...de vmikor ezt is meg kell szokni.SYMONT:ha nem vagy biztos benne hogy eleg eros e-a tejed,mielott is barmi mast adnal,menj el az orvoshoz es kerd hogy csinaljanak egy tesztet.legalabb is nalunk csinalnak,tej tesztet. a keresztelot Dani eleg jol viselte,mienk dec.7-en volt,pedig azt hittem sirvi fog..ketszer elhuzta a szajat,de semmi kulonos.na puszika mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Szia ole 85: probaltalak megkeresni az iwiw-en es 51-et talaltam beloled...vmi ismertetojelet vagy keress te engemet..Varga Katalin Brigitta

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!
Tegnap tulestunk az oltason. Agoston nem aldut, vigyorgott mig csak mertek, vizsgaltak. Szuraskor felsirt, eleg hangosan, de amikor felvettem, megnyugodott es mar csak a sapka felvetelekor sirt. Mert az persze mindig faj. :) ;)
Eddig nem lazasodott be. Nyugosnek eleg nyugos, bar az eddigiekhez kepest ez nala nem jelent szembe otlo valtozast.
Most is, mint eddig, egesz nap lekot, mert folyton sir, kezben akar lenni, max 15 percre koti le a jatszoszonyegen a lelogo jatek. De igen gyakran, kezben is sir. Mint most is... :( Ugyhogy - sziasztok es Mindenkinek a legjobbakat!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Nem tudom miért, de 2 napja, este a fürdetés után Lilike nem akar enni, és addig sír, ameddig el nem alszik... Megeszi végül nagyjából az adagját, de sosem csinált ilyet, és igazán nem értem, hogy mi baja lehet. Aztán tegnap mindent megtettem, hogy nappal többet pihenjen, és nem sírt, hanem minden oké volt. Lehet hogy el volt fáradva? Mert olyan este 10-től reggel fél9ig alszik egyhuzamba, de nappal szinte semmit, ilyen fél-fél órákat. Szerintem még nappal is kéne neki, ezért tegnap altattam amennyit csak bírtam, és ugy tűnt ez volt a baj. Remélem. Kíváncsi leszek a ma estére! :( :)
Mindjárt 4 hónapos, jön az oltás:S

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Szia nyuszimuszi!!Dani is elkezdett nem alszom napkozben dolgot,csak ugy 20-30 percet vagy kevesebbet.es este ha lerakom 10-kor reggel 9-ig alszik.es neha Dani sem ker enni elalvas elott es vegig alusza az ejszakat.ti 4 honaposok lesztek,mi meg 3 honaposak.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Fejéssel is rá lehet segíteni a tejcsi növekedésre....

Nyuszi a fog miatt is lehet a nem evés,ha fáj az ínye akkor kell pár perc mire rájön hogy kaja van!!

sutimano76
 
 


Nyuszi,iwiwen néztem párod ugyanoda járt szközépbe mint én :D remélem jót néztem.......csuda szépek a képek...pároddal,kutyu,kiscsaj!!!

sutimano76
 
 


Süti, megtaláltál:D:D:D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi, megám!!:lol: :lol: :lol:

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Mi is megkaptuk a kethonapos oltast es szerencsere Vivi nem lazasodott be,csak ket napig elegge bagyadt volt szegenykem,nem mosolygott es nem gagyaraszott nekem.De szerencsere mostmar minden visszaallt a regi kerekvagasba,Vivi ujra jokedvu es mosolygos baba! :D

ole85
 
 


Symont,Rozi hogy vagytok?Minden rendben veletek?Van mostmar eleg tejcsitek?

ole85
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, de nem is tudom, hogy állunk. Beálltunk a 3 óránkénti evésre, azt követően játék, egy-másfél óra múlva elálmosodik és elalszik kb. 1 órát és így tovább estig. 8-kor fürdés, fél 9 kajcsi és 9-kor már alszik is, minimum 5-ig, de van hogy negyed 8-ig. Szóval már van rendszerünk!!!

Én nem érzem, hogy több tejem lenne, de az is lehet, hogy pánikolok. Minden esetre, ma méregettem és egy evésre kb. 60-70 ml-t eszik, ez szerintem kevés.
Most azt csinálom, hogy mivel éjjel nem kel fel enni, éjfélkor és ha felkelek 3 körül lefejem amit találok, ez kb.60-80 ml. Eddig csak estére pótoltam a kajcsiját a lefejt anyatejjel, kb. 40-50 ml-t hajlandó még szopizás után beszippantani, de szeretném a napközbeni adagokat is ilyen formán kipótolni, csak végső esetben tápszerhez nyúlni. Viszont szerintem ezt meg kell lépnem, mert ha alkalmanként csak 70-t eszik, az kb. napi 560-600 ml, ami ilyen korú babónál talán kevés lesz. Mit gondoltok?

Iszom rendesen, azért most már eszegetek is, Laktoherb, Urtica U. Szóval próbálkozom.

Ole! Örülök, hogy jól sikerült az oltás. Csenge is kicsit bágyadt volt utána. Most már jól van, csak mostanában mintha alig gügyörészne. Csak formálja a kis száját, de sokszor nem ad ki hangot. Már elkezdtem kicsit pánikolni is emiatt, de remélem csak túlreagálom. Néha tiszta gyógyi vagyok.
symont
 
 


Szia Symont!

Bocs, de a 2010 fórumról kotyogok ide. Voltak szoptatási problémáim nekem is a kisfiamnál. Mérni nem mértük étkezésenként, mert szuper mérleg ide vagy oda volt, hogy sírhatnékom volt mer úgy tűnt 30-40 ml-nél nem evett többet. Áttértünk az egyszeri, esti fürcsi előtti mérésre és azt néztük mennyit hízott 1 nap alatt, ami már sokkal jobb volt, sőt elég szép ütemben hízott! Ettől fogva nem érdekelt, hogy mennyit mutatna a mérleg evésenként.
Én később az U.U után kipróbáltam a védőnő ajánlására a Ricinus Communis 5 ch-t és nekem jobban bevált 2-3x5 golyócskát (szoptatás előtt 1 órával). Ugyanúgy csináltam mint te, az este kimaradt etetésről lefejt tejet adtam másnap este pótlásra. Máténak elég is volt így, nem sírt máskor azért, hogy éhes lenne.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Szia Momo73!

Köszi a tanácsot, kipróbálom majd én is a R.c-t. Egyébként én is csak két napja mérem a csajszit. Amúgy megtévesztő, mert csomószor szájában az ökle könyékig és ilyenkor még jobban pánikolok, hogy kevés a nedű.
symont
 
 


Ha éhes lenne biztosan "elmondaná". Először amikor Máté 1 órával az etetés után kezdett nagyon sírni, végigvettük: biztos fáj a hasa, nem fáj, melege van, de nem érezni, nem segít semmi, csak ordít egyre jobban. Mire leesett, hogy hátha mégis éhes. Utána ha így sírt mindegy mikor egyből a cicivel kezdtük és általában egyből vége volt a sírásnak.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: