Új privát üzeneted érkezett!

Teák a 36. héttől:

* palástfű tea: a méh izomzatának tesz jót. Császármetszés esetén is hasznos. Szülés után is érdemes folytatni, hogy minden visszaálljon. A népi gyógyászatban méherősítőként ismert, így teáját szülés előtt és a várandósság ideje alatt fogyasztották.
Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű.
Nyugtató és fájdalomcsillapító, vizelethajtó, gyulladásgátló, vérzéscsillapító, intenzíven hat minden altesti szervre.
3 dl forró vízzel forrázzuk le 2 teáskanálnyi (v. 1 púpozott teáskanálnyi) füvet, majd néhány perc elteltével szűrjük le.

* málnalevél tea: A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes inni a 36. héttől.
Erősebbé és feszesebbé teszi a méh izmait, a vajúdás alatt pedig segíti a méhösszehúzódásokat. Ha a kismama a terhesség utolsó pár hetében issza ezt a teát, csökkenhet a szüléskor oly gyakran fellépő súlyos vérzés kockázata, rövidülhet a szülési fájdalmak ideje, sőt még maga a szülés is könnyebbé válhat. A terhesség korai szakaszában azonban nem szabad inni belőle, minthogy egyes nőknél serkenti a méhösszehúzódásokat, s ezzel könnyen vetélést okozhat.
A szülőszobára is érdemes bevinni egy adag főzetet ha erre van lehetőség.
6 dl forró vízhez 2 teáskanál málnalevél tea, 10 percig állni hagyjuk.

* zöld tea: Twinings Gun Powder zöld tea, emésztést segít, részben pedig enyhe vízhajtó hatású. A várandóság alatt végig ajánlott. Egyéb jótékony hatásai is vannak...


Olajok
Gátmasszázs:
Előkészítésnek a 36. héttől gátmasszázs olaj használható: pl. búzacsíra olajat néhány csepp orbáncfűolajjal összekeverve a gát kenegetésével, maszírozásával (kis mennyiségű olajjal, finoman) annak lazítására, táplálására használni (külsőleg), így rugalmasabb lesz a szövet. (gátmasszázs olajat lehet készen is kapni, internetről rendelni nandu.hu, vagy például A MOM Parkban van egy Medimom nevű rendelő, ott árulják a recepción.)


Szüléshez gátvédelem:
orbáncfű olaj búzacsíra olajjal néhány csepp muskotályzsálya illóolajjal, de kapható direkt erre a célra kialakított olaj a drogériákban. Másrészről több helyen a szülészeteken (erre érdemes előre rákérdezni) is tartanak már gátmasszázs olajat és sikosító anyagokat - a szülésznő segít a használatában. Tehát ebben fontos a szülésznő gyakorlata.

Vajúdáskor borogatás:
muskotályzsálya olajat melegvizes törölközőre néhány cseppet rácsepegtetni és így a hasra, alhasra tenni, vagy ha ez macerás, akkor a vajúdó kismamával szagoltatni.
Egy hosszú vajúdás alkalmával felfrissít, vagy enyhíti a kontrakciók miatt érzett fájdalmat.
(Várandósan tilos a muskotályzsályát használni, még szagolni is, mert vetélést okozhat!)


Striák ellen:
Már az elejétől lehet alkalmazni, de a félidőtől már ajánlatos.
Fele fele arányban búzacsíra olaj mandulaolajjal összekeverve, puhítja a bőrt segíti, a bőr rugalmas nyúlását. Erre a célra vannak készítmények de sokkal borsosabb áron. A níve sötétkék testápolója is sok mandulaolajat tartalmaz.


Ajánló:
www.freeweb.hu/nlctb/docs/baba/gatvedelem.doc
http://www.freeweb.h u/bmkorhazbabak/gatmasszazs.htm
http://terhessegem.blog.hu/2007/09/22/muskotalyzsalya

Kép
andaka
 
 


sziasztok csajok!
Én ma egy kicsit továbbaludtam, 9-ig, úgyhogy most szedem rendbe magam.
Tamara - köszi a gyümilevesreceptet, tudtam, hogy Rád számíthatok - mindjárt neki is látok :D . A barackot meg kell hámozni :oops: ?
Vera - aranyosak a fiaid és szurkolok a kiscsajhoz!
Melus - nagyon fitt vagy!
Kezdek aggódni, mert Glóri még nem fordult meg. Bár lehet, hogy írtam már... Olyan feledékeny vagyok, egyre jobban...Néha már az álmaimat is összekeverem a valósággal...

Kép
chesther
 
 


Kriszti, gyors javulást nektek! Igyatok Ádival Normafloret!

Melus

Kép
melus79
 
 

 
 

Andi, te a héten mész laborra+NST+UH? Nálatok már megfordult Zsófi? Tudod, ha Tamarához és Katához eljön a gólya, akkor mi következünk :? . Kezdek izgulni :)

Kép
chesther
 
 


Jó reggelt!

Timi nagyon nagyon gratulálok!

Tamara te jössz! :-)

Mi a véleményetek arról amit beszúrtam az előbb?

Babaszobáról hozom majd a képeket, csak még lusta voltam.

Sómentes diéta? Sehogy nem állok vele. Pár napig be tudom tartani, de utána sajnos mindig feladom. De igyekszem rengeteg dinnyét és gyümölcsöt enni, illetve magvakat rágcsálni, + még tejberizs, melegszendvicsek (pedig a felvágottban kenyérben ott is ott a só), gofi, kukorica stb ételek szerepelnek az étrendemen.
De szerencsére mióta itthon vagyok, nagyon minimálisan és ritkán vizesedik a lábam. Vissza is ment 1-2 kiló felesleg. Így megint csak 11 kiló plusszom van. ennek nagyon örülök.

Kép
andaka
 
 


Eszter megyek holnap. És annyira örülök neki, mert először időpontokat kértem és ma hívtam Évikét, a szülésznőt, hogy holnap megyek az Uzsokiba és tudunk e találkozni. Erre ő, hogy persze, akkor menjek ekkor és ekkor , mert akkor ő veszi le a vérem és a CTG is megcsinálja. Ennek nagyon örülötem, mert 8ra volt időpontom laborba és 9.45re pedig a CTG-re. Nem tudtam, hogy ezeket ő csinálja majd nekem. Így pedig már 7.30 körül ott leszek.
Te mikor mész holnap?

Tudom, hogy mi jövünk. :lol: :shock: :shock: :shock:

Zsófika befordult már előző héten. És nálatok mizujs?

Kép
andaka
 
 


Eszter: en nem szoktammegpuculni csak ha otthon csinalom, a hugaim nem ennek ug meg ha hejja van rajta.
Vendég
 


En tudom hogy en jovok, de valyon Anna is igy gondolja e?
Mar neha tartok tole nem...de hatha ez a z5 nap eleg lesz neki raszannia magat hogy kibujjon....
este megirom doki mit mondott!


Kriszti jobbulast Nektek!
Meg jo ha csak gyomorrontas, tegnap baratnom meselte ok egy virusos szajfertozest szedtek valhol ossze es akicsi lany egesz szaja tiszta afta volt belul, es hanyt hasmenes, es semmit nem tudott enni:( de mar jol van, csak anyukaja mondta szornyu volt( onkretan kidobta a taccsot annyira undorito volt). Remelem Nektek csak valami lightos es gyors dolog!
Vendég
 


Eszter nem kell aggódni, tudja Glória mikor kell befordulni. Lehet holnap mire mentek , már helyén lesz a kis buksija.
Nekem az annyira megható volt, mikor 2 hete 26.-án (most néztem meg) voltunk Csapónál és mutatta, hogy befordult. Annyira furi érzés volt, mesés.

Kép
andaka
 
 


Andi - én csak jövő héten megyek ezekre a vizsgálatokra, és én is már megbeszéltem az Évivel mindent. Meg a szülőszobát is meg akarom nézni, mert még nem láttam. Hát ha lesz rá idő, meg nem szül senki...
Nagyon beszélek Glória lelkére, hogy forduljon mostmár meg...

Kép
chesther
 
 


ja és szerintem jók ezek a teák: zöld teát én amúgy is iszogatok és szereztem már be málnalevél teát is, persze tágulni hiába tágulok majd, ha Glóri nem akar fejjel lefelé nézelődni... De nem adom fel: és ma is megbeszéljük a dolgot :D

Kép
chesther
 
 


Jövőhéten hányra mész az Évihez? Mert nekem is kell mennem biztosan akkor is és akkor úgy kérem az időpontot, hogy egy időben legyünk ott, mert akkor együtt meg tudjuk nézni a szülőszobát is. Én már láttam, de egyszer meg akarom még nézni.

Beszélj a lányoddal, hogy viselkedjen. :wink:

Kép
andaka
 
 


Andi - 7.15-kor találkozom Évivel a CTG előtt. Az jó lenne, ha tudnánk találkozni :)

Kép
chesther
 
 


ja és szerdán (azt elfelejtettem írni) :oops:

Kép
chesther
 
 


sziasztok lanyok!
ma voltam egy Halasz Domonkos nevu dokinal az sztk-ban, es azt olvastam, hogy o az Uzsokiban dolgozik. tudtok rola valamit? nekem a szuleszorvos szemelye amugy nem elsodleges szempont, az elso babat is ugyeleten szultem a Margit korhazban, valasztott szulesznovel. elso sorban a korhaz erdekelne, szamomra a legfontosabb szempont, hogy elerheto legyen barmikor az EDA. tulajdonkeppen mas nem is szamit igazan, persze legyen kulturalt szuloszoba... tudtok nekem ezekben a kerdesekben segiteni? koszi szepen!
Aya
aya
 
 


Szia Aya,

Hat, ha olyan korhazat keresel, ahol mindig van EDA, akkor sztem nem az Uzsoki a legjobb szamodra, ugyanis itt hivatalosan NINCS, viszont, ha megbeszeled a dokiddal, akkor nemi terites elleneben lehet, hogy tud szerezni, attol fuggoen, hogy van-e anesztes vagy nincs.

Par oldallal elorebb pont ez volt a tema, olvass vissza, hatha segit a dontesben.

Udv.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


kriszti, koszi szepen a valaszt, elolvastam amit irtatok. ez a 20-as eleg rosszul hangzik, meg gondolkozom rajta, hogy szuljek-e ott akkor. a doki nagyon szimpi volt, de nem ragaszkodom hozza szuleskor.

nekem az elsovel nagyon-nagyon jol jott az EDA, 14 orat vajudtam ugy, hogy burkot repesztettek felidoben, es igy egyperces fajasokkal 7 ora utan szultem meg a lanyomat. az utolso 2 oraban kaptam EDA-t. ha ez nincs, en nem is tudom mi lett volna a dolog vege. ezert nem akarok belevagni enelkul.

meg egyszer koszi!
aya
aya
 
 


Sziasztok!

Ivettnek gratulálunk a babához.

Nálunk is vannak jó nagy hisztik. Azt alvás nekünk is probléma.
Napközben is próbálok szépen magyarázni neki, de néha
nagyon fel tudom húzni magam, na sajnos olyankor
kiabálok. Remélem nem fog sokaig tartani ez a hiszti korszak.
Persze tudom akkor lesz majd más korszak. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Tegnap este mar nem eretem ide, doki utan paromat megvartam egyutt jottunk haza es utana mar vscsiztunk, foztem filmet neztunk, aludta.
de ugysem mondott a doki semmit! MEg sem vizsgalt. A ctg hibatlan, alairta es pentekre kaptam uj idoponott. Kivancsi vagyok akkor vizsgal e majd.

Ejjel volt ket nagyon durv JOSLOM, KEZDTEM ORULNI, HOGY DE JO, vegre tortenik valami de itt meg is ragadt a dolog:)


Mindenkinek szep napot!

Eszter ha meg recept teren valamit szeretnel, csak kerdezz batran :wink:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mi újság Tamara? Itt vagy még?

Mi már voltunk Botesszal sétálni :) Férjem megígérte, h 7végén megcsinálja a képeket, és feltesszük netre, így majd Ti is meg tudjátok nézni!

Kriszti, hogy vagytok?Jobb a helyzet?

Lányok, ti hogy csináltátok éjszaka, amikor már a Babó nem kelt fel , csak pl 12kor meg utána 5kor, hogy a melletek nem durrant be? Lefejtétek éjjel? Kérlek adjatok tanácsot!
A másik, ha bealszik cicin, és még kéne szopnia, hogy keltetik fel? Én egy csomó dolgot kipróbáltam, de eddig egyik sem jött be igazán :(
Előre is köszi!

Szép napot Nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


jó reggelt! ebben a hűvös időben egész jól lehet szunyálni...

Jelentem a gyümölcsleves pompásan sikerült (talán egy kicsit édesebb lett a kelleténél), csináltam még csirkemellet roston párolt répával és gombával, rízzsel - még a végén konyhatündér leszek...

A kocsink még egy hét mire elkészül :twisted: - az klassz lesz jövő hét szerdán Budaörsről eljutni az Uzsokiba :? Na de még mindig jobb, mintha az utolsó héten maradtunk volna autó nélkül...
Csak aggaszt, hogy nem tudok elmenni vásárolgatni Glórinak: a kókuszmatracot is el kéne hozni, meg kértem a barátokat, hogy küldjenek közös mókás képeket a férjemmel (a szülinapi partyn adnánk oda az albumot) - azokért is el kéne menni, de busszal se lehet nagyon megközelíteni a helyet... A masszázsi is le kellett így mondanom, mert az meg a XI. kerben van, szerencsére az angol tanár vállalta, hogy átjön holnap...
Tegnap még tornáztam is :D - most megyek szerzek lufikat, meg girlandot a partyra - legalább sétálok egyet :D
szép napot nektek!

Kép
chesther
 
 


Eszter: grtaulalok a jol sikerult etelekhez!
Ez a party nagyon jo otlet. Tavaly a 30ra en is nagyon szervezkedtem, de mivel mi kulfoldon voltunk, egy kis szigeten, barataink itthon, szoval nekunk kettesben volt "partynk", de lufi, torta szep ruha....moinden mas volt, csak epp buli nem...na majd a 35on:)

Nehez lehet a kocsis elet utan nelkulozni az autot. En neha meg igy is mondom mennyivel egyszerubb lenne kocsival holott amiota fenn vagyok Pesten mindent kocsi nelkul kell megoldanom. Igaz van jogsim- vezetni nem tudok- ferjemnek jogsija sincs...szoval minek is lenne autonk:)


Melinda: en meg nem vagyok gyakorlo anyuka, de mas topikban levo anyukak irtak, hogy igen lefejik ejjszaka. Szornyu meg akkor is ezzel bajlodni, foleg ha amugy nem kene felkelni...
Es Te mit csinalsz a lefejt tejjel? Szorgalamasan gyujtod? Van ra alkalom hogy Boti azt egye? Mert en ezen gondolkodom majd, hogy ha elegendo tejem lesz szopira, akkkor is a kiurites vegett fejni kell, es ok, hogy vesztartaleknak lefagyasztok, de mivel kicsi a fagyasztonk sok nem fer bele, meg minek is halmozam fel, kesobb ugysem eszi meg a 2-3 honappal korabbi tejet...Szoval fogalmam sincs mit csinaljak majd ha lesz lefejt tej....
BAr inkabb ez a variaci legyen, mint a nincs eleg, es potlas kelljen, meg azert fejjek, hogy hatha lesz tobb.....
Mar nagyon varom a kepeket Botirol! BAr remenyeim szerint hetvegen szulni fogok!:)
Most kellemes az ido, ilyenkor tobbszor is lementek setalni? Hogy megy a babakocsi cipeles? Kendoztok is?
Timirol nincs ujabb hired?
Szep napot nektek!
Vendég
 


Sziasztok,

Melus,

Nallam Adi allandoan bealudt szopi kozben es en ugy koltottem fel, hogy leraktam a kisagyba, ott nem telt bele 2 perc es kipattant a szeme. Amugy a tobbi piszkalgatos taktika nem valt be. Bedurrant cici ugyeben en nem tudok tanacsot adni, mert mar nem emlekszem mit csinaltam....sztem annyit fejtem, hogy epp nem feszuljon.

Amugy nem vagyunk sokkal jobban, Adinal 3 lazcsillapito valtott adagolasa van, 2-3 orankent, latom elore, nem fogjuk meguszni az antibiotikum kurat:(. Es koszi a tanacsot a Normaflorral, probiotikum nelkul mar alulrol szagulnank az ibolyat:).(igaz nem Normaflore-t hasznalunk).

Ma mar annyira osszeszedtem magam, hogy kicsit kivikszoltam a lakast, mar ettol jobban vagyok, mar csak a konyha van, de ahhoz nins mar lelki erom, olyan allapotban van (nem is csoda, hogy gyomorrontasunk van :))).Mosogatogepet akarok!!!(csak nincs hely a konyhaba neki:().

Andi,

Nagyon jok a teak amiket irsz, koszi erte. En ittam anno szorgalmasan a malnateat a 36 hettol, a szules vegul nem indult meg magatol, viszont inditas utan 4 orat vajudtam. Hogy ennek koszonheto vagy nem, nem tudom, de amugy is szeretem a teat, ugyhogy ugyanigy fogom csinalni.


Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Mi inkább csak reggel szoktunk sétálni, du az UV sugárzás miatt + ha nagyon meleg az idő, inkább nem megyünk. Végül is ha nem fúj a szél, a teraszon tud aludni Boti :)

Lányok, én is ittam a teákat, emg szedtem a homeopátiás bogyókat, de nekem nem használtak, nyilván a fnálló problémák miatt. De ettől függetlenül hiszek benne. a szülésznő azt mondta, hogy a bogyók akár felére is csökkenthetik a vajúdás idejét!

Szorítok Tamara, hogy 7végére kibújjon Anna Baba!

Timiről nem tudok újat, és nem is akarom most zavarni. Tudom milyen császárral a kórházban+ a látogatók. Még pisilni kimenni is nehéz. Írtam neki hogy pihenjen sokat!

Kriszti köszi a tippeket! Jobbulást nektek!

Eszter, fel a fejjel! Tök jó a buli, amit a férjednek csinálsz. Én is akartam márc.ban az én férjemnek, de ő nem akart meglepi bulit, azóta meg más lett fontosabb, szóval majd legközelebb :oops:

Melus

Kép
melus79
 
 


Ezt elfelejtettem, nem kendőzünk. Kengurunk van, de a sebem meg a hasam miatt még nem tudom használni :( Remélem pár hét és ez is megváltozik!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok csajok!

megjöttem. Voltam Uzsokiba, labor, vizelet, CTG-ez jól sikerült, majd Uh és kenetet is vett le CSapó főorvos Úr :-)
Salgai Évike vette le a vért és csinálta meg a CTG-ét. Isszonyat kedves ez a lányka. Nagyon örülök, hogy ő lesz a szülésznőm.
Beszéltünk a homeopátiás tablettákról is, illetve gátvédelemről. Mondta, hogy már elkezdhetjük maszírozni mandula olajjal.

Eszter jövőhéten szerdán 8.15-re megyek hozzá CTG-re. Mondtam Évikének, hogy majd akkor megnézzük együtt a szülőszobát. Mondta, hogy majd szitutól függ, nem e lesznek bent és hasonlók.
Nagyon ügyi vagy, hogy így leszervezed férjecskéd meglepi partiját! :-) És a főzéssel is csak így tovább.
Tegnap én pörköltet főztem, oda is égettem, de így legalább lett egy kis füstös íze.

Kriszti majd ezeket a homepátiás tablettákat nézd még meg, ha nekem bevált, akkor majd javaslom.

Timiről nem tudtok valamit azóta?

Tamara de jó neked, hogy már csak a napokat számolgatod!:-)

Benetke! Ha olvasol minket. Te szedtél vagy ittál valamit szülés előtt?

Kép
andaka
 
 


sziasztok!
2009. januárjában fogok szülni, valószínűleg az uzsokiban. tudnátok hasznos infókat mondani esetleg? én nagyon új vagyok a témában. első sorban olyasmik érdekelnének, hogy pl van-e terhestorna, lehet-e szülésznőt választani, milyenek az orvosok? (ezt elsősorban azért kérdezem, mert még nincs választott orvosom, érdemes ezt megtennem, vagy esetleg megbízhatok-e az épp ügyeletes dokiban?) meg jöhet bármi fontos, ami eszetekbe jut! Smile
puszi
sztocsi
 
 


Szia sztocsi!

először is gratulálok!
A korház nekem bejön, most augusztusban fogják állítólag felújítani.
Szülésznőt én most választottam és nagyon örülök neki, mert eddig úgy éreztem lógok a levegőben, hiába van orvosom. Rugalmasabb is az egész olyan téren, hogy így a végén már ő csináálja a CTG-ét, ma ő vette le nekem a vért és pikk pakk kész voltunk.
Doktorok nagyon jó fejek, az enyém biztos legalábbis. Csapó Csaba. A többi orvost is dícsérik a lányok. De azt neked kell eldöntened, hogy választassz vagy sem.
Terhestorna van, az UH-nál ki is van írva, de nem emlékszem mikor van. Azt hiszem hétfő délutánonként.

Kép
andaka
 
 


sztocsi: udv itt! Jo hogy ennyire idoben nekiallsz talyekozodni, en ezt nem tettem, de remelem azert igy is minden mukodni fog...

Nekem nincs valasztott dokim, eloszor azert nem volt, mert senkit nem ismertem, aztan ugy voltam vele minden orvosrol csak jot hallok hat akkor legyen aki epp ugyel. de vizsgalatra mindig ugyan ahhoz jartam csak nem maganba, hanem a terhsgondozoba az orsre. Szulesznobol is mindet nagyon dicserik, de levileg van amelyikuk vallalja is konkretan, hogy valaszd.
Ebben a temaban lesz aki illetekes o tud tanacsot adni.

Uzsokiban van eloadassorozat. Vedonod, vagy terhesgondozoban, vagy dokid....szolni fog ha ndul uj, arra ha tudsz majd meger ijarni, mert akorhaz egy egy dolgozoja tartja es mindegyiken hasnzos infok hangoztak el+ megismerhetsz kismamikat, es nem utolso sorban az osztaly pszichologusa a "vezetoje" es nagyon pozitiv kis no, es jokat mond.

Terhestorna, intim torna van az uzsokiban errol ott az uh melletti hirdetotabaln talalsz infot telefonszamot...ja es tenyleg az eloadas is ki volt oda plakatolva mikor indult. Az amugy et hetente volt 5 alkalom talan ...


BArmi mas kerdesed van kerdezz batran, valaki tud majd segiteni, mert vagyunk egy paran, es sokunknak mas es mas a helyzete( a szerencsesebbeknek csak volt...) igy tobb dokirol hallhatsz velemenyt....
szep napokat!
Vendég
 


na megjöttem! Vettem lufikat a Gulliver játékboltban. Hogy itt aztán mindenféle-fajta játék megtalálható az tuti. Ez egy játékbirodalom... ez lesz az a hely, ahová gyerekkel nem szabad majd eljönni :?.
Tamara - már hétévégre itt is a baba, júúúúj de izgi!
Melus - tényleg engem is érdekel, hogy mit kezdesz a sok lefejt tejjel?
Andi - akkor jövő hét szerdán találkozunk - szuper!
Képzeljétek lehet kész lesz a kocsi péntekre (kopp-kopp-kopp)... hú de jó lenne! Mert nekem fotókért, tortáért kell menni...
Kriszti - jobbulást kívánok neked, inkább pihenj, ne takaríts!
Sztocsi - üdv közöttünk! Csatlakozom az előttem szólókhoz: az Uzsokiról csak jókat hallani, orvosok, szülésznők, csecsemősök mind remekek. Olvass szerintem vissza a topicban, sok minderől szó volt már!

Kép
chesther
 
 


Eszter, én már csak annyit fejek kézzel v géppel, hogy ne feszüljön a mellem. 1. héten mindennap fejtem 125 ml-t, szóval van tartalékunk, de azt hamar befejeztem, vagyis most már beállt a mennyiség. Ha még most is fejnék, akkor elárasztana minket a tej :)
Az éjszakai dolgot előzetesen kérdeztem, még nem tartunk ott, hogy ne kelljen fel Botesz szopira, csak fel akarok készülni erre az eshetőségre is!

Sztocsi, üdv köztünk. HA kicist előbbre lapozol egy csomó hasznos dolgot írtunk.
Nekem Gyarmati Béla az orvosom, csak ajánlani tudom.

NA, megyek, mert Boti felébredt :oops:

Melus

Kép
melus79
 
 


Eszter: bizunk benne hogy hetvegere itt lesz a baba.

Akik mar vajudtak: normalis az hogy amikor van egy egy erosebb joslom, akkor nagyon ki akar esni a helyerol a szivem? ez okozhat majd valami galibat vajudas kozben? Terhesseg alatt nagyon alacsony volt a vernyomim, most viszont 3 hete 120 felett, tegnap a 140re mar azt mondta a nozi o ezt magasnak talalja. Kell valamit tennem? Vagy mit tehetek ne kalapaljon annyira a szivem?
Komolyan tegnap ejjel mar azt hittem ha szulni nem is, de korhazba kerulni mindenkepp fogok, mert ugy vert a szivem hogy nem tudtam legzessel nyugival kontrollalni.
Pedig elvileg nincs baja a szivemnek, es az elso trimeszterben az ekg szerint is minden ok volt....
Valaki valamit erol tud irni?
panikoljak vagy ne nagyon?
Vendég
 


Tamara,

En nem tudok segiteni, nekem is dobgott anno a szivem, de sztem inkab az izgalomtol, szoval nem okozott kellemetlenseget. Remelem nem lesz semmi gubanc. A masik amit nem ertek, ha a noci maganak talata a vernyomasod, akkor miert nem tett semmi. A magas vernyomas gondokat okozhat, mikor en szultem egy lany rosszul volt ctg-n, megmertek a vernyomasat, magas volt (nem tudom mennyi) es azonnal beutaltak. Mondjuk aznap ejjel meg is szult, elottem par oraval.

Most ezt nem azert irtam, hogy paraztassalak, csak jobb, ha tudja az ember es duplan rakerdez, abbol nem lehet baj.


Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


a barátnőmnek 2 héttel korábban be kellett feküdnie, mert magas lett a vérnyomása és tartottak tőle, hogy toxémiás lesz - mikor kell menned újra dokihoz?

Kép
chesther
 
 


penteken megyek dokihoz. A no csak annyit kerdezett szoktam e merni. Mondtam igen de nekunk csak kis elemes van es mindig tok alacsonyat mer. MEg a legelejen mondta egy masik no a terhesgondozoban ha tobbszor egymas utan magas, akko rkorhaz, hat 130 folott most volt eloszor.
Tudom en jol hogy toxemiara utal, mint ahogy a labdagadasom is, es mar ezert is lennek nagyon tul az egeszen,mert erdekes mod ezzel nem torodnek, csak azzal hogy Anna szivhangja jo....
ez az ami nem tetszik nekem...de megprobalok bizni benne hogy nekem sem lesz semmi bajom!
Tenyleg meg is merem mennyi most a vernyomim, meg akkor is amikor jon egy olyan dobogas...
A labam meg mar nem is erzem hogy letezik, es most mar terdtol lefele az egesz jobb labam. En asszem penteken ha azt mondjak semmi jele hogy ki szeretne bujni megmondom hogy mar nem birom. De tenyleg nem akarok teljesen tonkremenni!
Igaz hogy energikus vagyok, es van etvagyam, es tudom is en, de a labam megorjit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bocsanat a panaszkodasert, de mar csak bogni lenne kedvem( meg akkor is ha elhiszem hogy a baba tudja mikor van itt az ideje hogykibujjon!)
Vendég
 


Most nem magas 118/76, bar lehet ez azon a kezin magasabb, bar most nem is erzem a fejemben azt a feszito erzest mint tegnap amikor merte- meg pont olyankor merte mikor jo par mehosszehuzodason voltam tul....
Vendég
 


Tamara!

Erről a szívverésről ma olvastam a homeotápia oldalon és a gyógyszertárban kaptam is erre homo pirulát, tehát biztos a terhességgel együtt járhat.
www.homeotapia.info.hu

Kép
andaka
 
 


Sziasztok


Tamara:
nekem is nagyon dagadt a lábam ( már félidőtől kb ), kellemetlen érzés is járult hozzá olyan rossz zsibbadó érzés volt benne, amikor menetem meg mintha tűvel szúrkálnák. Cipőt húzni semmit nem tudtam már a végén szinte.
Nekem túlhordás miatt kellett befeküdnöm a kórházba és ott mivel mást se tudtam csinálni mint egész nap feküdni, másnapra én magam lepődtem meg, hogy a rég nem látott testrészemet a bokámat újra felfedeztem a lábamon. Nem tudom, hogy neked hogy telnek a napjaid, de a pihenést és fekvést tényleg vedd komolyan erre a pár napra ( ha van még ). Én sajnos nem nagyon tudtam itthon ezt megtenni egy két éves fiúcska mellett, de egész napos fekvéssel tényleg lement a víz a lábamról.

Melus:
Amikor durranás szinten volt éjjel a cicim ( még a Levinél ) akkor a legtetejét, de tényleg csak annyira hogy ne feszüljön, azt kifejtem.
Ezzel nagyon nem termelek rá, újabb adagot, hogy egy óra múlva megint feszüljön, de tudtam aludni és nem fájt a cicim.
A lefejt tejes beszélgetéshez csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a tej összetétele folyamatosan változik. Amit az első héten elraktál azt lehet, hogy amikor 3-4 hónapos korában előveszitek majd akkro nem fog neki úgy izleni. Az tényleg csak vésztartalék legyen. HA valahova elmész és lefejt tejet kell majd neki adni, akkor inkább akkori összetételűt adj majd neki.

Majd válaszolok a leveledre, de ez a 3 nap sajnos nem volt teljes felüdülés hogy csak Vivi volt itthon. A szeles időtől nagyon nehezen tudott aludni szegénykém. Vagy a délelőtti vagy a délutáni alvás teljes egészében kimaradt és semmi sem volt jó, csak anya kezében vagy cicijén lenni. Most elvileg jó idő lesz, de hétfőtől újra hidegfront, amit megint biztos ébren tölt napközben. De legyünk optimisták, legalább éjjel alszik.

linda

Kép
Kép
prünty
 
 


na én már megint reggel 4 óta fent vagyok :evil:
nekem mostanában nem dagad a lábam, korábban borzasztó csúnya volt a nagy melegben, de most segített a hűvös idő, hogy pihenek, hogy csalánteát iszom, hogy sok barackot eszem vagy mittudom én...
Tamara - kitartás, már csak pár nap!!!

Kép
chesther
 
 


mindenki alszik?

Kép
chesther
 
 


Sziasztok Lányok!

csak gyors bekukk, mert Boti sincs a toppon, nemcsak Vivi :( Linda, neked is kitartás, magamnak is ezt kívánom....
Éjjel alig aludtunk, azt hiszem megint a front! Meg szegénynek tökre bepirosodott a popója, pedig sudocreammel kenjük és ált. azonnal kiveszem a kakit! Valami bevált ötletetek van ezzel kapcsolatban?
Linda, nekem sem volt időm e-mailt nézni esténként, mert Boti is csak velünk és rajtunk nyugszik meg. Köszi a fejéses infokat. Én is csak vésztartaléknak szánom a lefejt tejet, enm akaraom betukmálni, de néhány zacsi jobb ha van!

reggel 7kor írt Tamara, hogy éjjel a magas vérnyomása miatt bementek a kórházba és még nem engedték haza. sztem már nem is fogják :) Szurkoljunk nekik, hogy Anna Baba minél előbb kibújjon!!!!

Ha tudok még jövök.
További szép napot nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok,

En is csak gyorsan beneztem, mert Adi tovabbra is beteg, bar javuloban van. Remelem holnapra jelentosen javul, mert kulonben jon az antibiotikum :(.

Melus,

Nekunk a popsi kipirosodasra egy kikevert krem jott be, de nagyon. Az a neve, hogy "T" krem, remelem nem a doktornonkrol neveztek el(Takacs) es ismeri mas is. Parszazas tetel es a sudokremet siman lehagyta a startnal :). Ami negativum, hogy borax(lehet nem, de 3 atvirrasztott ejjel utan csak a sajat nevemben vagyok biztos) van benne ami talan nem tul jo, ha mar nyilt seb van, mert felszivodik. De nekunk nem volt seb, ugyhogy en nyugodtan hasznaltam.

Tamaranak meg nagyon szoritok, hogy minden ok legyen.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Múlt szerdán megszületett Danikám 4100 grammal és 58 cm-rel. Sajnos császár lett a vége, de már sikerült belenyugodnom, a baba egészsége mindennél fontosabb,

Hétfőn jöttünk haza a kórházból, itt van velünk az anyukám is. Azóta a legnagyobb gondom az, hogy iszonyú sok a tejem, állandóan feszül a mellem. Utána kell nézzek majd a neten, hogyan lehetne belőle apasztani. Ti tudtok erről valamit? Ha pl. 8 hónapig szoptatok, akkor 8 hónapig így fog ömleni belőlem a tej?

Danika 4-5 órákat alszik, rengteget eszik, igazi kicsi angyalka. Teljesen el vagyunk varázsolva tőle...

Minden jót nektek, a várakozóknak jó várakozást, a többieknek is nagyon kellemes hétvégét kívánok!!!

Anita

Kép [/img]
nita83
 
 


Kedves Anita!

Gratula Danikához :D
Nekem is császár lett a vége, én is megbékéltem vele, gondolom neked sem volt más választásod!
Sajnos az apasztásban nem tudok segíteni :(

Kriszti, további javulást nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


sziasztok!
Én is gratulálok Danikához. Melus és Anita - mesélhetnétek a császárról, félek nekem is az lesz a vége, ha Glória nem akar megfordulni. Ilyenkor is van vajúdás? Hogy megy az érzéstelenítés? Végignézed/hallgatod, ahogy átvágják a hasfaladat? Utána a lábadozás nagyon szörnyű? Gondolom fájdalomcsillapítót sem adnak a baba miatt. Azt hittem ilyenkor nehezebben indul be a tej, de úgy látom ti épp az ellenpélda vagytok :) .
Tamarának drukkolok a szép egészséges babához!

Kép
chesther
 
 


ne apaszd mert úgy is be fog álni a kereslet kínálatra de csináld úgy hogy etetés előtt vagy mikor evett utána egy kicsit fejjél le. ne sokat. de ha meg sok van akkor fontold meg a tejleadást. hidd el más örülne neki.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi már túl vagyunk a reggeli 1 órás sétán, a 11 órás szopin :)

Tamara, még kórházban, várja hogy hazaengedjék. Baba még nincs :(
Timi ma megy haza Blankával, ezt is tőle tudom. Reméljük Timi hamarosan jelentkezik és mesél :)

Eszter, ha tényleg érdekel a császár, dióhéjban: nekem 11 óra vajúdás után lett császár, vagyis nem erre készültünk. Mivel gyorsan kellett a dokinak cselekedni, az EDA nem hatott, én éreztem a vágást stb, szóval elaltattak. Emiatt én csak este ébredtem+Botit inkubátorba teték pár órára, mert kicist ő is bealudt :( Én egész éjjel az örzőben voltam (Boti 13.16-kor született), mert nagyon gyenge voltam, nagyon fájt a sebem és nagyon véreztem :(
Másnap reggel kerültem az 5-ös szobába, onnantól fogva javult az állapotom, bár nekem a vérzés csak itthon csökkent jelentős mértékben.
Nyilván programozott császárnál nem ilyen komplikált az altatás, mert akkor időben beadják az EDÁ-t, de nem tudom mennyire hagynak vajúdni.

Kriszti, jobban van Ádi?Mi van veletek?

Szép napot nektek!Majd még bekukk!

Melus

Kép
melus79
 
 


a tejjel nekem nem volt gondom, de én a szülést követő napon elkezdtem Laktoherb teát inni, naponta 3x, így a 4. napon Boti már 100 grammot szopizott a 2 cicimből!
A lábadozás akkor gyors és jó, ha segítenek otthon, vagyis minden házimunkát megcsinál helyetted valaki legalább 3 hétig, és neked csak a Babával kell foglalkoznod. Legalábbis nálam ez így volt. Most már sokkal jobban vagyok :) és a sebem sem fáj annyira!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok,

Jelentem, ma reggelre teljesen pontosan tudjuk identifikalni, hogy Adi mitol lazas par napja, ugyanis en is elkaptam, teljes gozzel. Ismet gyomorrontas plusz torokgyulladas. Isteni! Raadasul ma megyunk haza lakodalomba, 4 es fel oras ut, nem tudom, hogy elem tul. Ok, hogy a terhesseggel jar egy adag immungyengeseg, na de ez mar tulzas. Valoszinu a sok ejszakazas meg tett ra egy lapattal, szoval total elegem van.

Melus,

Mivel voltunk doki neninel, rakerdeztem, hogy a T krem mitol T. Mondja, mert ez az o tanalmanya csak mar ismerik a patikaba.Szoval mas doktorno nem fogja ismerni :(.Pedig amilyen budos (botranyos) annyira jo. En szeretem ezeket a kutyult kremeket, striara is kaptam egy patikaba "sajatot" es annal jobb nem volt. Sajna hiaba kertem el tolluk a receptet mas nem tudja dekodolni es azota mar nem dolgozik ott a neni se aki keverte. :(. Pedig par szazas tetel volt szemben a tobb ezres "luxuskozmetikumokkal" es sztem szazszor jobbak.
Amugy a Te szulesznod az homeoparti illetve gatmasszazs olajat ajanlott neked?

Kellemes hetveget,

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!
Visszajöttünk, úgyhogy elkezdek visszaolvasni :shock: ? :shock: ?

Timi, gratulálok Nektek és sok tejcsit, egészséget kívánok!
Anita, Nektek is és gratulálok!
Üdv az újaknak!

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?