Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó estét csajok!

Nagy hírrel jövök, (legalábbis nekem az), Gesztikémnek kibújt a bal felső fogacskája! :lol: :wink:
Sajnos szegénykémet nagyon megviselte, bár nem tartott túl sokáig szerencsére. Délután kezdett nyűgösködni, nem akart aludni, csak fél órát szendergett, azt hittem a meleg miatt. Persze biztos az is közrejátszott, tiszta vizes volt a haja. De aztán csak nem hagyta abba a nyűglődést, és nem szokott ilyen lenni. Letettem játszani, és kimentem valamiért a konyhába, egy darabig elvolt. Aztán hallom, hogy kétségbeesetten, szívből jövően elkezdett zokogni. Rohanok be, áll a szék előtt és harapja az ülőkét, és közben visít. Finoman leszedtem a száját onnan és láttam egy pici véres nyálpöttyöt, tisztára besz...rtam hogy mi történt, ölbe vettem és lefogtam, erővel megnéztem a fogát, először alul, semmi. Aztán felül, és akkor láttam meg a kis fehér fogacskát, de szerencsére nem vérzett már, lehet hogy akkor tört át, amikor ráharapott a székre, nem tudom. Gyorsan bekentem neki dentinoxal, és pár perc múlva elfelejtette az egészet. De aztán sajnos most este megint fájt neki, és rágta az ujját, mint az őrült, (előtte az enyémet is, és olyan jó volt, hogy már alul-felül szúr :lol:)
Már alszik a tündérkém, bekentem neki megint, remélem éjjel nem riad fel rá.
Az alsó fogai is egymás után pár nap különbséggel jöttek ki, ezek szerint most a felsők is így jönnek.

Erika!

Én is szorítok neked a bökéshez, természetesen. Csak leírtam a véleményem. Igaz, én is láttam down-kóros gyereket, méghozzá elég súlyos fokút, és már nagyobbacska volt, olyan 14-15 éves lehetett, nehéz volt megállapítani. Szörnyű volt. Ebből a szempontból igazad van, hogy jobb talán ilyen korán megválni a beteg babától. De bennem valahogy mindig ott motoszkál az a sztori amit olvastam, hogy tévedésből egy egészséges babára mondták hogy beteg, és elvetették, és kiderült hogy semmi baja nem volt.... borzalmas!!! Belegondolni is rossz.

Lányok, már én is fent vagyok a myVIP-en, Anyucitól kaptam meghívót. Most ismerkedem a dologgal.

Kép
mamy
 
 


Erika, drukkolok, hogy minden ok legyen a bökésnél, és megnyugodhass, hogy egy egészséges babó lapul a pociba :wink:

Megölni Kyrát...hát az ugy történt, hogy nálunk a kert közepon meg keresztül egy terméskővel kikövezett út, amin a kocsi beáll a garázsba ami a kert végébe van! Na már most, az eléggé göröngyös! És én ott húztam át a babakocsit, benne Kyrával! Persze húztam, nem toltam, és így megbillent a kocsi, mert elakadt a kereke! Kirepült a kocsiból, rá a terméskőre... :shock:
Visított szegénykém, én meg bőgtem! Rémes volt látni, ahogy repül ki belőle! Szerencsére a feje visszapottyant a kocsiba, tehát puhán maradt, csak a lábát ütötte meg, de azt is csak ugy hogy egy horzsolás se lett rajta! Szóval szerencsések voltunk! De nagyon megijedtünk! Én még most is remegek ha rá gondolok! :cry: :oops:

Gesztinek gratula a bal felső fogacskájához :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akira!

Jaj de szörnyű, amit leírtál.... :x Elhiszem hogy megijedtél, de biztos Kyra is. Még jó, hogy a buksija puhán maradt.

Merre vagytok lányok?
Mi ma megyünk a védőnőhöz bejelenteni a költözést, és hogy küldje át a papírokat az új védőnőnek ahová tartozni fogunk. Legalább sétálunk egy jót, bár remélem már nincs olyan meleg mint tegnap. A tegnap esti vihar jól kitisztította a levegőt.
Tényleg, kinél mekkora volt a vihar? Nálunk nem volt vészes, csak iszonyú orkán volt, kevés esővel. Az ég viszont úgy beborult este 8-kor, mintha már éjfél lenne... Félelmetes volt. A dörgés sem volt hangos, szerintem mi csak a szélét kaptuk a viharnak, hálistennek.

Kép
mamy
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Nem vesztem el csak időm nem nagyon van mostanság de azért olvasgatlak titeket nem akarok noémire hivatkozni de a tanulásra muszály időt szánnom már csak két hét és vége.A nagy fiaimat anyósom elvállalta két hétre igy most csend van Mátéra is több idő jut látom rajta , hogy nagyon hiányomat érzi mostanában igen nyűgös a drágám de biztos ez a fránya meleg is az oka.A dologban az legrosszabb, ma is mennem kell suliba ki se tudom hagyni mert épp a műköröm rész van hátra Mátém pedig ma egy éves és nem leszek itthol a fene enné meg .Pedig épp most hoztam haza a tortáját már le is fotóztam oroszkrém igaz nem ilyet szoktak álltalában de mi ezt nagyon szeretjük és remélem máté is szeretni fogja.Ha hiszitek ha nem nem akar menni a kis krampusz lustaság vagy nem tudom mi okból de még akkor sem ha fogom a kezét.Olyan szépen megáll pedig egy helyben sőt egyik alkalommal lépett is egy párat csak én balga elkiáltottam magam, hogy apa gyere máté megy erre össze is esett remélem nem ilyesztettem el.A tesói 9-hónaposan már elindúltak igaz ők meg nem másztak,máté pedig mint egy kis gyikocska úgy mászik alig lehet beérni.

Mamy itt is csak a szél tombolt egyfolytában villámlott de hogy az égdörgés hol maradt furcsa volt és eső is alig esett ilyet élhetnek át szerintem az amerikai polgárok nekik már biztos nem szokatlan.
Jaj és én is gratulálok a fogacskához.Most ennyi pussz mindenki.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Boldog szülinapot Máté!
Vendég
 


Anyuci!

Máténak boldog szülinapot kívánok, az Isten éltesse nagyon sokáig!
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Erika! Leírom itt, hátha mást is érdekel. Nekem a 20-dik héten végezték, ami egyébként az utolsó hét, amikor még megcsinálják. Délután kellett mennünk a Schöpf-Méreibe, ott egy genetikus nő fogadott, nagyon kedves volt, kb. másfél órát beszélgettünk. Kérdezgetett, hogy volt-e már fogyatékos a családban, volt-e abortuszom, stb. Aztán mentünk a betegfelvételre, majd megmutatták a szobát. Azért kellett előtte este befeküdni, mert sokan jönnek vidékről, és nehogy elkéssenek. Másnap reggel 8-ra kellett menni a főorvoshoz. Annyit mondtak reggel, hogy a mintavétel előtt pisiljunk, lehetőleg édeset együnk, mert utána nem lehet 2 óra hosszáig felkelni, meg van akinek az idegességtől leesik a vércukorszintje. Maga a mintavétel kb. 2 perc. Valami lazába menj, mármint a vizsgálóba, mert le kell vetkőzni deréktól lefele teljesen, mert megnézik, hogy nyitva van-e a méhszáj, vagy szivárog-e a magzatvíz. Ha ne adj Isten igen, akkor nem csinálják meg a vizsgálatot. A mintavétel után pedig nem nagyon tudsz felöltözni, mert nem engednek hajolni. Én ezt nem tudtam és átöltöztem szabadidő ruhába, és a nadrágját úgy adta rám egy nővér. A mintavétel után 2 óra szigorú fekvés! Hozzám délután 4 körül jött a főorvos úr, megkérdezte vérzek-e, szédülés, hányinger, görcsölés, stb. van-e. Mert ha igen, nem engedett volna haza. Mivel semmi gond nem volt, elengedett, de mondta, hogy aznap este ne érje víz a hasam. Két hét szigorú pihenés, az első szigorú ágynyugalom, csak WC-re kelhettem fel. Annyit mondott még, hogy ne lépcsőzzek (ezért mi leköltöztünk a földszintre), és 2-3 kg-nál többet ne emeljek. A legkisebb gond esetén is (pl. barnázás, görcsölés) menjek az orvosomhoz, 1 hónap múlva pedig hozzá kontroll UH-ra. „Röviden” ennyi. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok. És igen, ha kell most is meg fogom csináltatni, annak ellenére, hogy az életkorom nem indokolná. Ja, még annyi, hogy az eredmény kb. 10 nap múlva van meg.

Anyuci! Először is a kis druszánknak nagyon boldog szülinapot kívánunk. És szerintem ne aggódj azon, hogy még nem megy önállóan, majd mikor ő elérkezettnek látja az időt elindul. A barátnőm kislánya épp az első szülinapján indult el, akkor úgy meglepődött a saját tudományától, hogy kb. 2 hétig semmi, azóta már szalad is. :D

Mamy! Én is gratulálok Geszti új fogacskájához. :) Asszem Manónak is jön valahol, mert tegnap nagyon sírt vacsora közben, és szó szerint ömlik a nyála, meg tegnap a délutáni kakija kicsit híg volt. :( Egyébként nem nyűgös.

Akíra! Elhiszem, hogy megijedtél. Én is majd frászt kaptam tegnap, mikor Manó végre nagy nehezen négykézlábra emelkedett, és visszapottyanva bekoppant a homloka. :oops: :( Úgy visított, mint akit nyúznak, de a barátnőm szerint csak azért, mert megijedtem és felkaptam. De szerintem nem, hanem, mert ő is megijedt. :cry:

Noémi! Én nem kapcsolom be az autóban a légkondit csak, ha városon kívülre megyünk, akkor is fokozatosan hűtöm az autót, és 24 foknál lejjebb nem veszem, nehogy megfázzon a gyerek. Ha benn maradunk a városban, akkor kicsit leengedem az ablakot, attól még nem süketül meg a gyerek. :wink: Ne haragudj, de nem értek egyet veled a hasbaszurival kapcsolatban. Ez teljesen más, mint az abortusz. Mármint, ha egészséges a baba, akit elvetetnek. És régen tényleg nem voltak ilyen vizsgálatok, de hidd el, hogy a mi szüleink is végigaggódták a terhességet ugyanúgy, mint mi. És ezen „csodagépek és hiperszuper orvosok” hiánya miatt született nagyon sok fogyatékos gyerek, akiket eldugtak a világ elől, vagy 150-200 évvel ezelőtt egyszerűen vízbe fojtották, vagy halálra éheztették. :evil: Az pedig még rosszabb, hogyha a baba halva született, vagy a fogyatékossága miatt meghalt a születése után pár órával. Képzeld magad annak az anyának a helyébe, aki kihordta a gyerekét, végigszenvedte a szülést minden fájdalomcsillapítás és sokszor segítség nélkül egyedül, és nem örülhetett a babájánka, hanem áshatta a sírját. :( Persze, mint minden orvosi beavatkozás, ez sem veszélytelen, de én azt mondtam tavaly ilyenkor, hogy inkább a fél % esély a vetélésre, mint a sokkal több arra, hogy beteg gyerekem szülessen. Azzal ugyanis mindenkinek az élete tönkre lett volna téve, a családé is, de elsősorban a gyereké. Hiszen a legfontosabbtól, a méltóságteli emberi élettől fosztottam volna meg. Mégegyszer ne haragudj, hogy vitatkoztam veled, de nekem ez a véleményem.

Húúúú, bocsi, jó hosszú lettem. :oops:

Üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Szaisztok!
Egyébként ez a hasbaszuris vizsgálat,pontosan milyen betegségeket képes kiszűrni.Gondolom ezt rajtam kivűl mindenki tudja :oops: :oops: Tudom,hogyha még egyszer terhes leszek nekem is kelleni fog mert addigra bizti,hogy leszek korban annyi,vagy közel annyi,de már most elvette a kedvem egy esetleges gyerekvállalástól.Szóval ha van időtök és kedvtek leírjátok,hogy pontosan mire jó.Biztos,utánna tudnék olvasni de most csak ezt olvasom :? Ha valaki megcsináltatja akkor megnyugodhat,hogy makk egészséges a gyereke,vagy megnyugodhat,hogy nem down kóros(nem tudom hogy írják),nem nyitott gerincű, vízfejű,de azt is tudja-e,hogy nem vese ,szív,máj stb stb beteg???
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Én úgy tudom, amennyire tavaly utánaolvastam, hogy ezeket sajnos nem tudja kiszűrni (vese, máj, szívbetegség). Elsősorban a fejlődési rendellenességeket szűri ki (down-kór és hasonlók). Ennyit tudok róla. Amikor elküldtek februárban, elkezdtem utánaolvasni, és minél többet tudtam meg róla (a szuriról) annál biztosabb voltam benne, hogy nem csináltatom meg. Úgyhogy utána már nem is nagyon foglalkoztam vele.

Anita!
Igazad van, teljesen megértelek. Ennek ellenére én most is azt mondom, én nem csináltatnám meg. Hangsúlyozom: ÉN. Tehát senki ne vegye ezt a mondatomat úgy, hogy le akarnám beszélni, Isten ments. Mindenki máshogy közelíti meg ezt a kérdést (bár a lényeg ugyanaz) én azok közé tartozom akik nem merték bevállalni. Hála az égnek, Geszti makkegészséges.
Foggal kapcsolatban, akkor nagyon úgy néz ki hogy Manónak is jön, mert Geszti is nagyon híg kakikat produkált már kb. 1 hete, és rendesen ki is csípte a popóját már megint. Még jó hogy a Bepanthen helyrehozza mindig. Ma is megnéztem, és már a jobboldalinak sem kell sok, nagyon duzzadt az ínye és mintha rá lenne feszülve az alatta lévő fogra, hű elég durván nézett ki, be is kentem neki lefekvés előtt.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

MaMY!!!

Gratulálok a fogacskához, vagyis igazából Gesztinek gratulálok. Szegénykém azért megszenvedett ezért a fogincáért. Na de mostmár legalább itt van. :D

Akíra!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A lényeg hogy Kyrus jól van!!! És hogy megnyugodtatok! Hát amikor olvastam még az ütő is megállt bennem. Oltári mázlisták vagytok, vagy minek is nevezzem ezt...

Anyuci azért jó hogy olvasgatsz minket és néha hozzászólsz még ha nem is nagyon van időd! Azért remélem mesélsz a suliról, meg hogy milyen volt a vizsga meg a jegyeid milyenek lettek, meg hogy is van ez az egész...jó?!

MÁTÉBABÁNAK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!! SOKSZOR MÉG 1-1 ÉVET NEKI!!! Mondjuk 100szor?! :lol: Adj kérlek egy pusszancsot neki a nevemben!!! :oops:

Anita!!!
Én köszönöm hogy leírtad a hasbökit, attól függetlenül mert ellenzem én szívesen olvastam hogy hogy is van. Szerintem abban is van igazság amit te mondasz meg abban is amit én, de pont ez a jó hogy mindenkinek van véleménye és értelmes emberként tudja azt a másikkal megosztani és megbeszélni. Én tiszteletben tartom a te véleményedet mert ha te úgy látod a dolgokat és úgy látod jónak akkor az a te dolgod. Igazából én arra probáltam rávilágítani, hogy hiába mondern dolgok, nagy technikák a természetet és az élet rendjét nem tudjuk akkor sem megváltoztatni. És a természetbe való beleszólás nem hiszem hogy gyakran jóra vezetne. Bár vannak kivételek. Van igazság az én szempontomból is abban amit mondasz, bár lehet hülyén hangzik amit most mondok, de lehet könnyebben engednék el 100 évvel ezelőtt egy teljesen sérült gyermeket (aki nem képes önálló életre semmilyen szinten) mint a mai világban egy 20hetes terhesség idején kétségek közt elvetetni, mert ugye van ott azért 1százalékocska...te így látod én úgy látom. Mert szerintem egy gyermek ha megfogan annak célja van, mindegy mi de van az biztos. Na de ebbe már ne menjünk bele. Ez kb.olyan dolog hogy 100 nőgyógyász közül 75 nem végez abortuszt... :? Más elvek, más gondolkodás, más felfogás, hozzáállás, pedig ugyanazt tanították nekik...de ez így van rendjén.

Még véletlenül sem venném "kedvét" Erikának sem senkinek egy hasbökitől, sőt én "csak" a félelem miatt nem mennék el, leginkább a magam és babám miatt, de ami aggasztóbb számomra az ha kimondják hogy beteg lehet (mert ugye nem biztos-és ez az amit sokan elfelejtenek) utána, hogyan döntesz, miként befolyásolja az életedet??? Én soha nem tudnék úgy élni, hogy egy ilyen esetben örök kétségek közt maradtam volna, úgy éltem volna az életem hogy nem tudom mi lett volna???!!! Így is rengeteg kétely, kétség és két út van az életben...
Kicsit cserbenhagyásnak érzem ezt a dolgot...finoman fogalmazva, bár lehet hogy én a saját helyzetemből indulok ki mindig és azért gondolkodom így.
No de azért vannak az orvosok, hogy sok olyat tudjanak amit mi nem tudunk és hogy a lehetőlegjobbat tegyék értünk, családunkért.

Rólunk: Zsebi egyre önállóbb, mindent megértet, kisebb szótagokat mond, kutyaimádó, és állandóan a levegőn van. Udvaron, játszón, mindegy csak ne bent kelljen lenni.
Ja dolgozok most ugye szombat, vasárnap, ez így elég jó, mert viszonylag zökkenőmentesen meg tudtuk oldani, de ma felhívott a fönök, hogy nem szeretném e elvállalni egész héten, tehát minden nap kéne dolgozni, kivéve amikor az auchanok nincsenek nyitva (ünnepnap) csak azt ne tudom konkrétan hogy kéne ezt kivitelezni...de majd meglátjuk, mert holnap egyáltalán megtudom fizet e annyit hogy nekem megérje soroksárra kijárni...???!!! Napi 40km, oda vissza, azaz 1hónapba 1200km ha nincsen ünnepnap...majdhogy 3tank benzin... :? meg sajna ahhoz hogy apa is eltudjon menni dolgozni (ált.6-7kor indul) nekem meg 5kor kell mennem, be kellett szerveznem az öcsémet hogy minden reggel feküdjön át az ágyunkba Zsebi mellé mert különben fel kel és nem lehet vele bírni, de ha valki szuszog neki akkor 11ig alszik :oops: :D Ez ugye aug10-ig menne a tesómmal, mert utána megy bölcsibe és az apja hordaná, én meg mennék érte. Ja meg a tesómnak is kell fizessek. :shock: :evil: Ugyhogy kíváncsi leszek megtudunk e egyezni...jó lenne.

Na jó éjt mindenkinek!!!

Anita, Erika!!!??? DE inkább Anita: ugye nincsen harag??? :roll: :roll: :roll: :wink:

Puszi mindenkinek, kis Manóknak pedig szépséges Álmokat, és Jó éjszakát!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Manóm „beszél”. :shock: Persze nem szó szerint kell érteni, de egy ideje tudatosan fejezi ki magát. Pl. berreg; úgy pörgeti a nyelvét, mint mikor az „r” betűt mondjuk, és ezt akkor csinálja, ha valami nem tetszik neki. A másik, hogy csettintget a nyelvével, ha valami ízlik vagy tetszik neki. Azt már régóta csinálja, hogy nyújtja a karjait felém, ha azt akarja, hogy felvegyem, sőt néha már int egyet, ha mondom, hogy „pá-pá”. Nekem már puszit is ad, persze még nem cuppanóst, csak hozzá nyomja a száját az arcomhoz, néha úgy is, hogy nem is mondtam neki. Ezen kívül, ha fáradt, akkor lefekszik, és az oldalán összegömbölyödik, vagy ha kartávolságon belül van a cumija, akkor a szájába teszi. Bocsánat, hogy így ömlengek, de hihetetlen számomra, hogy egy ilyen idős baba ennyi mindenre képes már. :oops: :D

Bárány! Ez a vizsgálat több száz genetikai rendellenességet képes kiszűrni (pl. down-kór), ha jól emlékszem 97%-os pontossággal. A fizikai fejlődési rendellenességek észlelésére van a 18-20-dik héten az ún. genetikai UH. Nálunk ott vették észre Manóm fejecskéjében a cisztát, ami miatt nekem hasbaszurira kellett mennem. De persze a durvább eltérések, mint p. végtaghiány, már korábban is látszanak.

Mamy! Lehet, hogy mégsem jön a foga Manónak, vagy csak megállt picit, mert most már nem produkál „fogzós tüneteket”. :roll: Amikor kijött az alsó kettő, neki is nagyon felcsípte a kaki a fenekét, volt olyan nap, hogy 10-szer tettem tisztába, és jó sokáig hagytam szabadon a popóját, mégis. Én először neogranormont használtam, de kicsit csípte a fenekét, így áttértem a bepanthenre én is.

Noémi! Természetesen nincs harag. :) Neked is van véleményed, nekem is. Én is elfogadom a Tiédet, hisz emberek vagyunk, bizonyos dolgokról másként gondolkozunk, és ez így is van jól. Ha értelmesen, intelligens emberek módjára meg tudjuk osztani a másikkal a véleményünket, abból egy kellemes vita (a szó filozófiai értelmében), és nem veszekedés kerekedik. És ezért nem is szabad megsértődni. Egy másik honlap hasonló fórumáról én többek között ezért jöttem át ide a babára, mert ott nem tűrték el azokat, akiknek más volt a véleményük némely dologról, és szabályosan kiutáltak, többek között engem is.

Na megyek, Manó aludni akar, elaltatom. Ez annyiból áll, hogy az oldalára fordul és fogja a kezem, és szépen lassan már aluszikál is. :D

Szép napot mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Nszöke,nagyon nehéz munkát és gyerekeket összeeggyeztetni :? ezt én is állitom,pedig az enyémek nagyok.De csak vegyük azt,hogy az oviból haza kell hozni,meg ugye odavinni,na munka melett már ez az egyszerű feladat sem olyan egyszerű...

Más:te még korban olyan messze vagy attól,hogy te még 8 gyereket megszülhetsz habaszuri nélkül.Mennyi is van neked addig(35) 15 év??? :P Úgyhogy téged nem is érint a dolog.
Egyébként én pont kettőtök között vagyok véleményben én nem tudok dönteni,hogy ki cselekszik helyesen,én vagyok az örök dilemma :D
Vendég
 


Sziasztok!

Most nem volt időm visszaolvasni, de majd megteszem.
Megérkeztünk, jól éreztük magunkat.
Majd bővebben holnap

Mindenkinek jó éjszakát!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!!!

Anita!
Örülök, hogy nincs harag. Szerintem köztünk majdnem mindenkinek volt már valami kiközösítős vitája, vagy valami hasonló és ezeket már akkoriban megbeszéltük, hogy nem azért fórumozunk mert vitázni akarunk vagy mert itt akarjuk kiélvezni felsőbbrendiségünket... :shock: szóval szerintem ez így jó, hogy megbeszéltük amit meg kell és kész. Én attól mert Mamynak más véleménye van valamiről, vagy mert Erika olyat vállal be amit én nem, vagy mert Te nem adnál a gyermekednek enni valamit amit én igen, vagy Zsutitának olyan elvei lennének amik az enyémmel teljesen ellentétes, és hogy Bárányt se hagyjuk ki, ő elmegy bulizni miközben a gyermekei otthon vannak (van aki ezt megveti, mert milyen anya...blabla) én attól ugyanugy imádom mindegyikőtöket. Szóval én itt jól érzem magam és érdekesnek találom, hogy hogyhogy mi még nem vitáztunk olyan nagy csatákat mint más fórumokon...???!!! Talán lehet azért mert EMBEREK vagyunk... Ez így van! Ráadásul kulturált emberek és ez nagyon jó a mai világban, de sajna ritka.
Ott van pl. Erika férj, írta napokban Erika hogy ha beteg babájuk lenne a férje kórházba hagyná (mondja ezt most :wink: ) na szóval én nekem ez nagyon nem fekszik, a hideg kiráz ettől a kijelentésről, de ettől függetlenül amennyire ismerem a férjét (ERika elmondásaiból) szimpatikusnak találom.
Tehát én toleráns embernek tartom magam, és komprumisszumkésznek. Pl.homokosok, országunk jó nagy része cikine tartja és megveti őket, engem nem zavarnak...én bizti nem tudnék smárolni egy nővel, de ha valakinek ez jön be...hát legyen attól még nagyszerű ember lehet...és ez igaz mindenkire legyen bármilyen is. Sosem ítélek ránézésre vagy olyan tettre, gondolatra amiről nem tudom miért vagy milyen oka, előzménye lehet...
De nagyon örülök hogy itt mindenen elsiklunk.
Szeretek ide irkálni és főképp veletek beszélgetni. Már máshova nem is szoktam csak ide, mert itt érzem olyannak a társaságot, hogy beszélgetésre, vitára alkalmas emberekkel társalgok. :D :D :D :D :D :D :D

Na de mára elég az ömlengésből.
:oops: :wink:

Zsebi alszik így kihasználom az alkalmat. Írok, de szerintem mindjárt felkel.
Jól megfáztunk neki az orra folyik, nekem pedig a torkom fáj, de nagyon.
Nagy hír felvették bölcsibe...tegnap sétálgattunk..a bölcsi kapuján két papír (eddig csak 1volt) férjjel: odamenjünk, ne biztos valami reklám...stb. de nézzük meg és lám ott a gyerköcünk neve!!! :lol:
Kicsit örül a szívem kicsit nehéz elengedni. A legfiatalabb 10hónapos lesz ha elkezdjük a bölcsit, így belegondolva annyira nem is féltem.
De vajon miért kell egy anyukának ekkora gyereket beadnia??? Vagy olyan jó munkahelye van hogy mennie kell vissza, mer tnélküle bezár a gyár, vagy olyan rossz anyagiak közt vannak??? MErt azért nem hiszem hogy egy 10hónaposnak bölcsibe kellene lennie... a legnagyobb pedig 3és fél év körül lesz, vegyes nagyon. Majd csinálok képeket, dobok fel is, mert meg akarom örökíteni hogy hogy tudtuk meg hogy felvették bölcsibe... minden ilyet lefotózok és emlékbe nyomom. Imádok fényképezni csak a netre feltölteni emailbe küldeni, azt utálom. Pedig már ide is rakok fel lassan egy kisebb sorozatot mert már száz éve tettem ide képet!!! Van egy rahedli. Elő is kéne hívatni, mert mi azért a digitális világba előhívtajuk, az az igazi de olyan sok van, ki kell tapasztalni mikor lesz annyi pénzem feleslegesbe hogy hívassam. :evil:

Álmos vagyok mint a kutya, mennék csavarogni de olyan meleg van kint, nem bírunk kint lenni, a betonról csap fel a 40fokos meleg. Borzasztó. Ja és nálunk annyi bogár van hogy hihetetlen...Bodobács. Legalábbis én így ismeren, egy csomóan keverik a katicával... :shock: pedig randa nagyon. A gyerekem meg szarrá van csipkedve, bizti kint csípik meg csak nem tudom mi...eddig azt hittem szúnyog bent de már van háló és 2hétig nem volt gond most meg...megint vagy 5akkora csípés hogy be is fedi a testét... :shock:
Na de megyek tényleg nem pofizok.

Ja Bárány 24vagyok ( :oops: :lol: ) így már 35ig 5-6 férne bele csak. De mi tartunk attól hogy "csak" Zsebi lesz nekünk. Ellenben rohadtul el lesz (már van is) kényeztetve. De nem bír senki visszavenni magából. Amit az egyik nem enged meg neki azt a másik igen, és így tovább. 4en vagyunk felnőttek plusz öcsém, ha így 5en körbe ülnénk akkor ha elindulna Zsebi körbe körbe és ugye mindenkinél akarna valamit, akkor előbb utóbb úgyis megkaparintaná 5ünk közül valakinél...röhej, de ebből olyan problémák lesznek később.

Megyek is mert fel kelt a bébim.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,te vééééén banya :D :D :D :D :D
Mi most jöttünk a strandról kicsit fújt szél de amúgy jó volt.
Imádjuk a jó időt,de sajnos holnap vége.Tegnap délelött strandon voltunk délután dunaparton,már olyan barnák vagyunk,sőt feketék mint a német brikett.(azt sem tudom milyen az de jól hangzik)

Buli:hétvégén is voltam.Imádok bulizni!!!!!!!!! :D :D Lassan viszem a kölköket is :D :D Úgyhogy nem fogom otthonhagyni őket :D had szokják :lol: :P :D
Vendég
 


Bölcsi:szükséges rossz.Akinek feltétlen el kell menni dolgozni annak viszont muszály :( akár 10 hónaposan is,de aki nem dolgozik és mégis berakja bölcsibe azt nem értem... :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, de még mindig nem olvastam vissza.
Ma lettem 27 éves!És ilyen sz@r napom ritkán van.Ma nem jött össze semmi.Tiszta nyűg vagyok.Reggel negyed 8-kor jött a menyasszonyunk, mert anyájának meni kellett temetésre, így az én gyerekem is fel lett ébresztve, nem csak ő.Gondolhatjátok, milyen kellemes volt délig két nyűgös, fáradt, álmos, sétálni akaró gyerekkel itt a rohadt meleg lakásban.Ha az egyiket felvettem, a másik üvöltött.Kész voltam.Aztán ebéd után lefeküdt a dedem, de én se bírtam fenn lenni, elaludtam én is.Nagyon fájdalmas ordítással ébredt, nem tudom mi baja lehetett, de ez rányomta a bélyegét az egész délutánra. Lementünk este sétálni az apjával, és a másfél órás sétát gyakorlatilag végig ordította.Borzalmas volt.Mindenki úgy nézett minket az utcán, mintha nyúznánk a gyereket. Szóval eléggé kifáradtam, és este grátiszba még egy óra volt az altatás, ordítással egybekötve.Ennyit a mai napról.

Minket is felvettek a bölcsibe, én már alig várom, mert nem tudom elképzelni, hogy Bazsi hogy reagálna rá.Mert mikor beírattuk, úgy éreztem, hogy simán menne a beszoktatás, de most annyira anyás, hogy nem tudom menne-e.Sajna nekünk is anyagiak miatt kell bölcsibe vinni, bár szerintem neki csak jó lehet, gyerekekkel lehet egész nap, és egy csomó mindent tanul a többiektől, meg a gondozóktól.Szerintem Noémi neked se kell féltened Zsebit, biztos ott is rendben lesz minden. Nem tudom nálatok hány gyerek van, de általában homogén csoportok vannak, azért az durva lenne, ha a 10 hós együtt lenne a 3,5 évessel.Erre azért odafigyelnek.Legalábbis nálunk így lesz, szinte egy korúakat raknak össze.

Egyébként nálunk is sajna úgy néz ki, hogy Bazsi egyke marad!Nemrég beszélgettünk az új szomszédékkal, és feljött a szülés témának.Erre az én párom mondja, hogy neki megmondták a szülőszobán, amikor már engem betoltak a műtőbe, hogy ha gáz van, akkor kettőnk közül azt mentik meg, akinek nagyobb az esélye.Na én ettől letaglóztam, mert igaz, hogy mondták, hogy életveszélyes lehet a toxémiám, mégsem éltem meg így az egészet. Valahogy mindenki annyira kedves volt velem, mikor összeestem, akkor is poénkodtak a szülésznők, meg minden, nekem ez meg se fordult a fejemben, hogy meghalhattam volna.Vagy Bazsi.Szóval elgondolkodtam azon, hogy Bazsi egyke legyen, vagy esetleg szülök még egy gyereket, akit a férjem majd felnevel egyedül. És hát egyenlőre az egykeség mellett döntöttem.A párom nem igazán örült neki, de megérti az érzéseimet.Nem merek ezután belevágni még egybe, inkább ezt az egyet felneveljük tisztességesen.Pedig mindig arról beszéltünk, hogy kettő lesz.És amikor megszületett Bazsi, a férjem a jegygyűrűinkbe belevésette:BALÁZS 2006.02.03. És úgy adta nekem oda, hogy még egynek van hely, úgy csináltatta.Nagyon meghatódtam, mert nem gondoltam, hiogy ezzel fog meglepni, mire hazajövünk a kórházból.

Lassan bedugulok, mert álmos vagyok.
Jó éjt mindenkinek!

Noémi! A tali mostmár jöhet bármikor!Gyógyuljatok meg minél hamarabb!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!!!

Sodor magával az álmatlanság, mint mindig!!! Nem tudok aludni sőt utálok aludni... :evil: :evil: :evil: :evil:

Zsutita!!! Tiszta megható ez a jegygyűrűs dolog. Főleg hogy férfi ilyet kitaláljon, csináljon magától...ez döfi. A mi gyűrűnkbe ellentétesen a nevünk van benne, de milyen szép is lett volna még a gyereké is mellé. Jaj most meghasad a szívem hogy ez nekem nem jutott eszembe. :cry:
Szerintem nálunk is kb.3csoport lesz, én csak úgy összességében értettem a korokat. Én is így vagyok vele, ha a bölcsi körül cirkálunk mindig haverkodunk a babákkal, meg bemenne Zsebi, de ha otthagynám kiváncsi lennék mit szólna...lehet semmit. :shock: :D
Rajta leszek mostmár a talin. Igyekszem úgy intzézni, de legfőképp pénzfüggő a shoppingolás. :wink:

Sajnos a tesó dolog nálunk is leginkább eü.okokból nem jöhet létre. NEm szeretnék én sem itthagyni sem 1, sem 2gyereket a családom többi tagjának, de egy babát sem szeretnék elveszíteni, nem tudom hogy nyomná rá a bélyegét az életemre, életünkre. Viszont itt kapcsolódik be, hogy sajna biztos nehezebben viselném mint az átlag, mert pl.Bárány előtted le a kalappal, hogy Anya létedre ilyen energikus, fiatalos...és minden maradtál ami a mai világba kell. Jól nézel ki, még ha azt hiszed dagadt vagy akkor is. Bárcsak én lennék olyan dagadt... :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szóval le a kalappal előtted, hogy bulizni mész, otthon hagyod a gyerekeket, én ha vásárolni megyek, vagy hivatalos ügyet intézni és itthonhagyom Zsebit komolyan lelkiismeretfurdalásom van, hiányzik, szar hogy nem vittem és állandóan rá gondolok, meg hogy mit csinálhat, és milyen jó lenne neki ha itt lenne. Szóval ez azért nem beteges, csak olyan érzés hogy nem tudok felszabadult lenni nélküle, vele meg mindig azt szeretném, hogy neki jó legyen...a többi nem számít. Fiatalságom ellenére ez gáz tudom de ez van. Valahogy ilyen szar érzést neveltek belém.

ZSUTITA BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!! Még 100évet kívánok neked BÉKESSÉGBEN, BOLDOGSÁGBAN, EGÉSZSÉGBEN!

Na jóccakát lányok!!! Puszi a piciknek is!
Akíra, hogy vagytok??? Minden rendben a lánykáddal???

Kismamijaink??? Remélem Erika nem bántottalak meg téged sem???!!! Ugye csak az időd nem engedi hogy ne gyere???!!!

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Ez a jeggyűrüs dolog tök jó,nekünk még jeggyűrünk sincs :( :( Pedig már százszor elterveztük,hogy veszünk.
Ez a toxémia,nincs véleletlenül semmilyen összefüggésben a súlyfelesleggel?Ha esetleg egy kicsit fogyóznátok terhesség elött nem lehetne elkerülni?Mert akiket én láttam a korházban terhességeim alatt és toxémiásak lettek,mind egy kicsit duci volt,hogy finoman fogalmazzak.De persze nem biztos,hogy így van.
Lehet,hogy semmi köze a két dolognak egymáshoz.
Mert azért egy tesó jó dolog.És orvost is megkérdeztetek,hogy mit mond,ő se javasol egy terhességet?

Péntek,szombat vasárnap a balcsira készülünk,de én mondtam a férjemnek,ha nem lesz jó az idő akkor mit csináljunk ott 3 napot...Szóval lehet,hogy lefujom a dolgot
Vendég
 


El ne felejtsem,Boldog Szülinapot!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Nem olvasgattam vissza, csak azért jöttem, hogy elmondjam, teljesen ki vagyok akadva! A dokinőmről most tudtam meg, hogy nem vezethet szülést, mert a klinikán "nem elfogadott módszerrel" vezetett le egy szülést a kismama kérésére. Persze semmi komplikáció nem volt, baba is mama is jól van, mégis "eltiltották". :evil: Azt nem tudom, hogy csak ideiglenes, vagy állandó. Holnap majd megbeszélem vele, remélem nem kell másik orvos után néznem, hisz évek óta ő az orvosom, és maximálisan meg vagyok elégedve vele. Majd csütörtökön beszámolok a fejleményekről.

Zsutita, Isten éltessen!

Most megyek, üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Majd ha lesz időd leirod,hogy milyen módon vezette le?Csak úgy kiváncsiságból.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket, aranyosak vagytok.

Bárány!Igen leheta súly miatt is, de nem ez a kizárólagos oka.Az egyik ismerősöm a tavasszal a 37. héten kapott hirtelen toxémiát, pedig ő nem kövér, teljesen normál alakja van.Tehát ez is közrejátszhatott nálam, de genetika is.Én sem születtem meg egyszerűen, anyukám utána két hétig az intenzíven feküdt, császározták ót is.Szóval ezt elég nehéz megítélni, hogy miért alakult ki.

Ébredezik a dedem, menem kell.
Szép napot mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


HOL VAGYTOK????

Kép
zsutita
 
 


Én is ezt kérdezem :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!!!

Már 2napja én is azt figyelgetem hogy sehol senki...igazából...csak nem nincs téma vagy mi??????????????????? :shock:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Van jó hírem is, meg rossz is. De először is a hét szenzációja: MANÓ JÁR!!!!! :D :D :D Szerdán délelőtt állt a szőnyeg szélén, fogtam a kezeit, és egyszer csak elindult a ruháskosár felé. Rettentő édes volt, először csak felemelte a bal lábát, visszatette, megint felemelte és előre tette. Aztán így állt „támadóállásban” egy ideig, majd előre lépett a jobb lábával is. Aztán még kétszer ezt megismételte. Szerintem ekkor még nem tudatosan csinálta, de azóta már igen, sőt „le is kéredzkedik” az ölemből és mostmár odaballag ahhoz, amit meg akar fogni. A jó hír, hogy Pocaklakóval minden OK, viszont a rossz, hogy a dokinőmnek felmondtak a klinikán. Rettenetes volt, mikor mondta, majdnem sírt. :cry: Ajánlott egy másik doktornőt, szombaton találkozom vele, aztán majd kiderül, mi lesz. De mindettől függetlenül én mondtam a réginek, hogy a szülés után ismét hozzá fogok járni, én őt tekintem az orvosomnak.

Bárány! A sztori: egy kismama kérte, hogy guggolva szülhessen, a dokinőm ezt teljesített és ez mikor eljutott a vezetőség fülébe azt mondták, hogy ez a klinikán nem elfogadott. Ennyi. De ez persze csak kifogás, mivel úgyis létszámleépítés van, ez kapóra jött. Meg már régebben is hallottam, hogy a klinikán praktizáló férfi orvosok nem nézik jó szemmel, hogy az én dokinőm az egyik legkedveltebb nőgyógyász Szegeden, szerintük elveszi a betegeket tőlük. :(

Tavaly én utánaolvasgattam, és ezt találtam akkor a terhességi toxémiáról, most nagy nehezen megtaláltam újra:

"Terhességi toxémia
Várandós asszonyoknál a súlyos, hirtelen fellépő magas vérnyomás, amit terhességi toxémiának (preeclampsiának) neveznek, nagyon veszélyes lehet az anya és magzat számára. Ez a szövődmény a terhességek akár 10%-ában is kialakul, általában az első terhesség harmadik harmadában; közvetlenül szülés után azonnal megszűnik. Egy jelentés szerint a már hipertóniás nőknél a preeclampsia kockázata nő, ha diasztolés vérnyomásértékük magas, már legalább négy éve magas a vérnyomásuk, vagy egy megelőző terhesség kapcsán már fellépett preeclampsiájuk. A betegség oka nem ismert: előidézheti, hogy a méhlepény nem helyezkedik el megfelelően a méhben, ami miatt a méhlepény nem kapcsolódik megfelelően az anya ereihez. Ennek eredménye, hogy a magzat vérellátása nem megfelelő és az anya vérnyomása emelkedik. A preeclampsia okozta tünetek és panaszok közé tartozik a vizeletben a fehérje megjelenése és a bokaduzzanat. A méhlepény csökkent vérellátása miatt a magzat alacsony súllyal születhet, szeme vagy agya károsodhat. A súlyos preeclampsia vesekárosodást, görcsrohamokat és kómát okozhat az anyánál, és az anya és a gyermek halálához vezethet. Az újabb vizsgálatok felvetik, hogy a preeclampsia szempontjából veszélyeztetett nőknél hasznos lehet, ha a 20. és a 24. terhességi hét között a méh-verőerek ultrahangos vizsgálatára kerül sor; majd, ha ennek az eredménye kóros, 24 órás vérnyomás-monitorozást végeznek."

Lányok, szerintem nem lesz gond a bölcsivel. Én azt tanultam anno pszichológiából, hogy a 1,5-2 éves gyerekeket a legkönnyebb közösségbe szoktatni. És sokkal könnyebben beilleszkednek majd az oviba, meg az iskolába is, mint azok, akiket 3-4 évesen vittek először közösségbe.

Tényleg nagy a pangás, de Mamy-ék most költöznek. Nem?

Na most megyek, dedem popója elég kellemetlenül szaglik. :oops: Egyébként Manó extra nyűgös 3 napja, asszem jön felül a foga. Legalábbis akkor volt ilyen, mikor alul kijöttek neki. :(

Üdv mindenkinek

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Gudf,ez a gugolva szülés szerintem sem olyan főbenjáró bűn,főleg,hogy nem lett senkinek semmi baja.Te csak nőhöz szeretsz járni?Én belehalnék egyszerüen még a hátamon is feláll a szőr ha rá gondolok,hogy egy nő hozzám érjen :? De ezek szerint sokan járnak hozzá,ha azt mondod irígyek a kollégái.....
De valahogy én el sem tudnám képzelni.Többiek?Ti mit mondotok?

Gratula Manódnak,ez hamar ment :D :D

Ez a toxémia ezek szerint nagyon komoly betegség,én eddig nem sokat tudtam róla,mert nem voltam érintett,de azt gondoltam,hogy valami egyszerü mindennapos betegség amitől senkinek nem lesz komoly baja,de mostmár tudom,hogy nem így van.Csak azért gondoltam,hogy a súlyal van összefüggésben,mert sokat voltam korházban terhesen(hónapokat)és akik toxémiával feküdtek bent 90%-ban nagyon kövérek voltak.De akkor ez csak véletlen...
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Godf. Akkor gratulálok nektek de leginkább Manónak, hogy ilyen ügyes és a "lótifutik" közé tartozik mostantól. Nahát nem lesz egyszerű innentől az biztos, lehet majd szaladgálni utána. :)

A nőgyógyászoddal nem semmi hogy "elbántak" én inkább a klinika módszerein változtatnék, nem kirúgtam volna a doktornőt, ma már nem számít elvileg nagy dolognak ha valaki nem széttett lábakkal lekötözve hanyatt szül, sőt teljesen normális az alternatív szülése és szerintem sokkal jobb. :) De általában mindig a jó és normális orvosoktól, ill.emberektől, dolgozóktól válnak meg mindenhol, aki egy kicsit el mer térni a "nagy, követendő eszméktől". Sajnálom.

Női doki?! Részemről nem gond! Nekem mindig pasi orvosaim voltak, amikor beküldtek vérnyomibeállításra a szt.imrébe, az a doktornő volt az ügyeletes akihez járni szerettem volna majd a barátnőm és több ismerős javaslatára...Urbán Mártának hívják és rövid "együtt töltött" időnk alatt rájöttem nagyon jó orvos, precíz, gyors és tán még jobban átéli azt amin egy nő keresztül megy, meg jobban ismeri a nőt, mint nő...továbbá az unokatesóm javaslatára nőnél voltam szülés után kontrollon, az orvosa volt Bakó Erika és nagyon odavolt tőle, bár nekem annyira nem volt...őőő...talán szimpatikus már ha lehet ilyet mondani. Járnék én az Urbán doktornőhöz, mert ugye most nincs nőgyógyom, de az a baj hogy 56éves....én meg csak 23, ugye értitek mit akarok ezzel?!! Nem szertném ha nem praktizálna 2év múlva megint dokit kelljen keresnem.

Toxémia: nyilvánvalóan a kövérebb emberekre igazabb, hiszen többnyire a vérnyomást és a koleszterint szív és érrendszeri betegségek azoknál fordulnak elő inkább akik túlsúlyosak, illetve dohányoznak, mindkettő pluszmunkát ad a szervezetnek...A zsíros szív kevésbé jó mint a nikotin... :?

De zsíros szív örömére: elkezdtem a 90naposat. Bár lehet még van benne hiba, meg 2dl leves helyett lehet 2,5ment le, de azt hiszem ez nem nagy hiba, viszont kenyeret nem eszek és nem is igénylem, de gyümi napon már tudom hogy normál mennyiségben fogyasztok majd pisztáciát, mogyit meg magokat, amiket lehet... :oops: mert azt csak úgy nem hiszem hogy kibírnám. De Anita ötleteket, tanácsokat szívesen veszek. :lol: :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Csak egy villám-bekukkantásra futja az időmből, jelentem átköltöztünk a lakásunkba, hawaii dj napszemcsi 8) :lol: baromi jó és szép minden! Részleteket majd később, talán este tudok jönni, bár most is itt ülök a rumliban. Amint látjátok, van már netünk is, szóval azért igyekszem jönni ahogy tudok.

Villámgyorsan visszaolvastam azt a pár hozzászólást amit írtatok mióta nem voltam, tényleg nem túl nagy a pörgés mostanában. De az én mentségemre szóljon hogy költöztünk. 8)

Jópár téma felmerült amihez mindenképpen szeretnék hozzászólni, most talán egy valami amiről gyorsan pár szót írok.
A női nőgyógyász téma. Nekem is az van. :lol: Én maximálisan meg vagyok vele elégedve, az a véleményem, hogy mint nő, mint anya, sokkal jobban átérzi egy nő helyzetét szülés közben. Lehet egy férfi nőgyógyász precíz, pontos, alapos, szakmailag kifogásolhatatlan, de nem tudja, mit él át a nő. Az én dokinőm nagyon rendes volt mindig, nem lihegte túl a "témát" de nem is vette félvállról. Mivel én is túlsúlyos vagyok, nekem is fennállt a toxémia lehetősége, (hála Istennek nem volt semmi bajom, engem elkerült), ezzel sem riogatott csak elmondta a lehetőségeket még időben, felkészített mindenre lelkileg. Régen amikor férfi dokim volt, (a vetélésem idején), csak csóválta a fejét, hogy ejnye-ejnye ez a túlsúly, jó lenne ha nem híznék egy dekát sem, mert ez és ez fog történni... nem részletezem, tudjátok.
Az meg, hogy nő, egy percig sem zavart, mert hiszen "neki is olyan van" egyrészt, másrészt meg nekem eszembe sem jutott szégyelleni magam előtte, mivel ez orvos-páciens kapcsolat. Ezzel az erővel egy vadidegen férfi előtt az ember inkább kéne hogy szégyellje magát, nem?
Na most csak gyorsan ennyi, este még próbálok jönni!
Megyek pakolászni, van mit. :?

Szép napot nektek!

Kép
mamy
 
 


Szaisztok!
Üdv Mami,majd küldj képt a pecóról,ha van kedved(nem baj ha még nem pakoltál ki),hagy irígykedjek :oops: :wink:

Én továbbra is tartom,hogy nőhöz nem mennék,valahogy én meg pont,hogy kevesebb eggyüttérzést nézek ki egy nőből,és sokkal tobb gonoszságot,írígységet,szerintem, nő a nővel ritkán jön ki jól ,legyen az munkakapcsolat ,barátság vagy bár mi,én a férfiakkal jobban kijövök.Sőt fodrászból is kerestem egy férfit(nem volt ügyesebb mint a régi fodrászom).
De azért titeket csíplek nagyon,szóval ebből is látszik ,hogy kivétel azért van :D :lol:

Meg eggyáltalán,:mester fodrász,szakács,cukrász,vagy legyen akár feltaláló,az esetek 90%-ában férfi,szóval miért ne lenne dokiban is jobb.
Na ezt olvasná egy manus, biztos hízna a mája.Férjeteknek nem megmutatni :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én egyszer voltam egy női dokinál, és sajna kriminális volt.Amikor kiderült, hogy Balázs úton van, pont az esküvő előtt voltunk egy héttel, és csak tudni akartam, hogy a teszt tényleg jó volt-e.Átszaladtam mellénk a zuglói egészségházba, és egy nődoki volt.Iszonyatosdan brutál volt, úgy megnyomta a hasamat(a méhem duzzanatát nézte), hogy két hétig ott volt a lila folt a hasamon.Szóval oda se mentem többet.
De!!!A kórházban az egyik ctg vizsgálat után alá kellett íratni a papírt egy dokival, és az én dokim nem volt ott, mert ő már akkor külsős volt csak, és felmentem a szülőszobára, ahol egy nő volt csak.Anyira kedves volt, mondta, hogy megvizsgál, mindent elmagyarázott, biztatott, és tök rendes volt.
Tehát a dokitól függ szerintem, hogy milyen a benyomásod róla, szégyelled-e magad, vagy nem. Bár az az igazság, hogy én alapból nem szeretem a nődikakt, külön tortúrának érzem, mire odáig jutok, hogy ott vagyok nála.Mármint lelkileg.Ti nem így vagytok?Értitek mit akartam?

MANÓNAK GARTULÁLOK A JÁRÁSHOZ!!!Annyira édesek, amikor elindulnak.Mintha részegek lennének, úgy billegnek, próbálgatják, hogy kell egyensúlyozni.Édes lehet.

Mamy!
Gratula a költözéshez, csak megérte ennyit várni.Érezzétek magatokat jól benne!

Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
zsutita
 
 


Noémi!

Tali?????????????????????????????????????????????????????????

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Jó lenne találkozni,bár én ismét fertőtanya vagyok,két napja köhögök,takony stb.Ezt már komolyan nem értem,felnőtt létemre :shock: nyáron?????? :D Na mindeggy,ez van
Ma azért megyünk a strandra,a fiammal ketten,mert a férjem dolgozik a lányom,megy a nagyapjához(apai).
Vendég
 


Sziasztok!

Csak villámgyorsan jövök. Bocs hogy nem jöttem amikor ígértem este, de szinte semmire sincs időm. Most is csak ezért jöttem, hogy ezt leírjam mert utálom ha valamit ígérek és nem tudom teljesíteni. Szóval inkább nem ígérek semmit. Majd jövök, ha lesz időm.
Most is megyünk a védőnőhöz bejelentkezni, fogalmam sincs hol van, de remélem megtalálom.
Dobok fel egy tegnapi képet Gesztiről, baromira élvezi a teraszon való hintázást. :lol:
Kép
Szép napot mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Na mi az, sehol senki??? Csak én jövök, holott nekem rámolnom kéne?... :oops:

Hát lányok, baromi messze van a gyerekrendelő, legalábbis gyalog brutális. Ráadásul 35 fok árnyékban, szóval legközelebb tuti hogy nem indulok el gyalog. A védőnővel nem is találkoztam mert szabin van (ezek a védőnők állandóan szabin vannak...) a doki akihez területileg tartozunk csak este rendel, úgyhogy nem sokat intéztem. Viszont aki ott volt, egy másik doki, nagyon szimpi volt, lehet hogy őt fogom választani. Mert ugyebár orvost szabadon lehet választani, csak védőnőt nem. De a védőnőnk állítólag nagyon aranyos, fiatal nőci. Ráadásul Emesének hívják. :lol:
A dokinénivel váltottam pár szót, mondtam hogy Gesztinek jönnek a felső fogai (tényleg, nektek még nem is mondtam!) rögtön ajánlott egy homeopátiás szert (kúp) azt mondta sokkal jobb mint a Dentinox, ki is váltottam. Sajnos nagyon kínozza szegénykémet a foga, lehet hogy alkalmaznom is kell hamarosan....

Na most hirtelenjében ennyi, majd próbálok jönni este (de nem ígérem...)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami,akkor ti még szerencsések vagytok ebből a szempontból,ugyanis nállunk orvost sem lehet választani,mindenki ahoz kerül akihez tartozik.
Homeopátiában én is hiszek legalábbis használok szereket,már rég óta,többnyire magamtól,mert a mi dikink nem foglalkozik vle.
Jó kis teraszotok van,Geszti továbbra is édi...
Puszi mindenkinek :D
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk.Ma lesz életem első szülőije, szülőként.4-re megyek, ha tudok, majd beszámolok.

Geszti édes!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Látom nagy volt a pörgés tegnap óta! :?

Szülői:
Nagyon aranyos a dadusunk, Margó néninek hívják, és egy pár percre már találkoztak Balázzsal a szülői után.Odavittem neki bemutatni, mert jövő héten indulunk neki a bölcsinek.Mivel nekem augusztusban egy hetem lesz a beszoktatásra(mert pár hét múlva 5 hét szünet lesz), megbeszéltük, hogy minden nap bejárunk hozzá, hogy legalább a gyerek ismerje meg őt, és akkor augusztusban már könnyebben esünk neki a dolognak.De egyébként nagyon szimpik voltak, kb 10-en lesznek egy csoportban, majdnem mindenki egy idős velünk, csak két kisebb lesz.Az egyik most 7 hós, a másik meg 10.A többi másfél és kettő között van.Szóval ez teljesen rendben van.A szülők is egyenlőre szimpatikusak voltak, van ismerős is, plussz a szomiasszony kislánya is velünk lesz egy csopiba, mert ezt külön kértük is a beíratkozáskor.Aranyos a szobájuk, jó nagy az udvar, tele szép játékokkal, és fával, így legalább nem kell félnem, hogy napszúrást kap a gyerek a sok udvarozástól.Nyáron délelőtt délután kinn vannak, télen csak délelőtt, és ami nekem nagyon szimpi, hogy a szobához tartozó teraszon altatják őket.Én régen csak levegőn szerettem altatni, és sokkal jobban is aludt tőle.És a betojás, hogy váltóruhán, és tisztasági csomagon kívül semmit nem kell vinni.Adnak neki ágyneműt is, meg bundazsákot téli altatáshoz, meg törölközőt, tehát semmi extrát ne kérnek.
KIFLI lesz a jelünk.Nem tudom, ez annyira fontos döntés-e, de a többi szülő ölre ment a jelekért, én meg kivártam, mi marad.Engem az annyira nem izgatott, hogy veszekedjek rajta.
Hát nagyjából ennyi.
Jövő héttől minden nap a délelőtti sétával arra kell mennünk, és egy-másfél órát ott lehetünk a dadussal, meg a gyerekekkel.Aztán augusztus 27-én megy élesbe az egész.Örülök, hogy rendesek voltak, és figyelembe vették, hogy egy peda nem tud szabit kivenni akármikor, és mehetünk hamarabb, mert hivatalosan csak szeptember 3-tól kezdhetnénk, de akkor már nekem is munka van.Így is lesz vele gáz, mert nekünk tancsiknak hamarabb kezdődik a tanév, és mindenféle hülye értekezletek lesznek, meg papírmunka, és mellette ezt is meg kell oldanom.Szerencsére a főnököm elég rugalmas ebből a szempontból, majd legfeljebb bemegyek délután melózni, mikor a többiek már jönnek el.

Na ez hosszúra nyúlt, de legalább lesz mit olvasnotok.

Bazsi mostanában nem eszik, iszonyatosan be van durranva az ínye, jönnek a szemfogai, de nekünk ez több hónapos tortúra, mert annyira vastag az ínye, hogy iszonyatosan sok idő, mire eredménye van.Sajnálom, mert szenved, éjszaka fájdalmasan sír, de nem tudunk sokat tenni érte.Hűtőben tartjuk a cumiját, ha felsír, kap egy hideget, és az egy időre lenyugtatja.És enni nem akar, viszont rengeteget iszik, de ez már tapasztalat, hogy az utolsó héten, mielőtt kibújik a gfogacska, szinte semmit nem eszik.Csak azért mégis idegesít.Mitől kakál ilyenkor?Olyan adagokat termel, ami kétszer annyi, mint amit megevett.Nektek nem szokott ilyen lenni?
Másik dolog, amin nagyon kiakadtam, hogy a doki a múltkor megint beszólt egy nagy baromságot, vagyis és annak tartom.Kérdezi tőlem, hogy beszél-e a gyerek.Mondom neki, hogy két szót:apa, hoppá.De mondom mást nem, csak nagyon ritkán(kacsa, béka, anya, autó, repülő, villamos...).És mindent ért, amit mondunk neki, tehát ezzel sincs gondja. Közli velem, hogy várunk még egy pár hónapot, aztán elküldjük logopédushoz.Na erre jól berágtam, bár nem volt kedvem vitázni vele, mert már akor jött a következő, de legközelebb ha szóba hozza, jól leugatom a fejét.Tegnap volt Bazsi 17 hónapos, egyáltalán nincs elkésve semmivel, állítólag a fiúk sokkal később beszélnek.És ráadásul a gyermekemnek be nem áll a szája, folyamatosan beszél, csak éppen a maga nyelvén.Szabályos mondatokat mond, a hanglejtés az teljesen jó hozzá.De tényleg folyamatosan vartyog(ahogy én hívom a babanyelvét), és mindenkivel.Vadidegen nőkkel képes leállni beszélgetni így, nagyokat bólogat beszéd közben, és vár rá választ.Az apja tök komolyan szokta venni, ilyeneket kérdez vissza:Komolyan?.És mikor?És még mit csináltál?..., tehát úgy tesz, mintha értené.Szerintetek ez rossz?Nem tudom mit csináljak, mert nem sok gyereket hallottam még így, inkább tudnakpár szót mondani, ésazt mondják.Szerintetek is logopédus kell neki?

Na mindegy bedugulok, mert most rám jött a szóf.sás, a ded alszik, szalad a lakás, lenne mit csinálnom.

Gyertek sűrűbben!Olyan rossz volt látni, hogy magammal társalgok.

Mindenkinek szebb napot, mint amilyen az időjárás:


Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Halihó!

Voltam szombaton az új dokinőmnél, nagyon rendes volt, szimpatikus, mindent megbeszéltünk, elvállal. Csinált UH-ot, olyan jó volt hallani is végre Pocaklakó szívverését, nem csak látni. Ja, és ismét kukacmanónk van. :) Bár ez felvet némi névadási problémát, már odáig „fajult” a dolog, hogy az MTA honlapjáról kinyomtattam az anyakönyvezhető fiúnevek listáját, megjelöltem benne a nekem tetszőket, és mondtam a páromnak, hogy legyen kedves átnézni. Asszem ez szép meccs lesz, mire neve lesz a Pocaklakónak. :roll:

Zsutita! Örülök, hogy ilyen szupi a bölcsitek. Nálunk sajna csak egy bölcsi van, és az ismerőseim elmondása szerint poros nyomába sem ér a tiéteknek. Ismét megállapítottam, hogy a dokitok dilis. Az öcsém 6 héttel a második szülinapja után kezdett el beszélni, akkor viszont már szinte teljesen tisztán, és szinte mindent. Én nemzetközi babanyelvnek nevezem, ahogy „beszélnek”, Manó is olyan, hogy mostanában már be nem áll a szája, sőt néha nagyokat kacag, mint aki valami vicceset mondott. Mi is szoktunk neki válaszolni, meg ilyen kérdéseket a párom is tesz fel neki. :) Szerintem nincs ezzel semmi gond. Manónak is jön a foga, felül a jobb oldali 1-es és 2-es, legalábbis úgy néz ki. Ő is sokkal kevesebbet eszik, inni viszont hihetetlen mennyiséget. Tegnap 3,5 dl-t ivott meg! Ez nála rekord. Ja, és napok óta nyűgös, éjjel sokat felsír, vagyis ugyanaz, mint nálatok, Sorstársam.

Bárány! Hogy-hogy nem választhatsz dokit? Nem vagy köteles elfogadni a körzetis gyerekorvost, bárkit lehet választani. Mi sem a körzetishez járunk.

Mamy! Örülök, hogy végre be tudtatok költözni. A pakolást viszont nem irigylem. Emlékszem mikor mi ideköltöztünk hónapokig nem találtunk semmit. :? Egyébként védőnőt is választhatsz másikat, ha nem szimpi. Az egyik barátnőm most „rúgta ki” a védőnőjét, miután a nőci fél éve nem látta a barátnőm kislányát, váratlanul beállított, és elkezdte osztani neki az észt, folyamatosan kritizálta. Erre barátnőm közölte, hogy kívül tágasabb, majd másnap bement a védőbe, és elmondta mi volt, és mondta, hogy ő a dokinénijükhöz tartozó védőnőt akarja, és simán ment a dolog.

Erika, Noémi merre jártok?

Na megyek, pihizek kicsit, mert Manó hamarosan úgyis felébred, aztán beindul a délutáni műszak. :lol:

Üdv mindenkinek!

Anita

goodfairy
 
 


Teszek fel képeket.

Kép Az első fürdi a nagykádban
Kép Olvasás anyóséknál
Kép A keresztelőkor
Kép Nagyon tetszik neki, hogy egyedül ül
Kép

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nincs túl nagy pörgés mostanában.

Zsutita!
A dokid nem tudom miért mond folyamatosan ilyen hülyeségeket. Bár én nem akarom felülbírálni egy doki véleményét, mert nem értek hozzá. De talán túl óvatos? Lehet hogy nem is baj, inkább ilyen legyen, mint hogy nagy ívben tojjon az egészre, mint a miénk. Mármint a régi. Az újat még nem tudom ki lesz, ahogy írtam még el kéne hozzá menni, aztán majd döntök.
A bölcsivel ezek szerint szerencsétek van, nekem egy nagy problémaként "lebeg a fejem felett" ez a téma, halvány gőzöm sincs, Geszti hová fog járni, igaz még van idő jövő májusig, de azért foglalkoztat a dolog. Talán holnap megnézzük az itteni egyetlen bölcsit, aztán majd meglátjuk. Remélem, szimpi lesz.

Anita!

Nagyon aranyos Manó a képeken! Kis kopika! :wink: És te hogy vagy? Bírod a meleget? Bár mára elromlott az idő, nem tudom ott nálatok milyen.

Gesztikémnek jönnek a felső fogai, már mindkettő kint van, és folyamatosan ömlik a nyála, és eszi a kezét. Bár most már jobb, mint a múlt héten, amikor napokat nyűglődött végig, nekem meg szétment a fejem a folyamatos visítástól. Most már hogy kijöttek a fogai, nyugodtabb valamivel, pl. ma délben is 3 órát aludt egyhuzamban, mint a tej. Persze biztos a jó levegő is teszi.

Na most megyek mert pakolok csak bekukkantottam. Hát nem tudom mikor lesz rend... :roll: De azért már alakul! :wink:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Végre tudok írni is! Apjuk megcsinálta a netet!
Hát szerdán végre túl voltam rajta - hasbökin (hát nem volt valami kellemes), de eredményért csak augusztus 2-án kell menni :cry: , jó sokára!

Na megyek is vissza pihenni.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jó nagy a pangás!Bár én se tudtam jönni egy ideje.
Iszonyatosan sok minden történt, rengeteg dolgot kelett intéznem.És ez a rossz idő se tett jót, szegény Bazsi alig volt levegőn, ettől persze tiszta zizi volt, egész nap le akart menni sétálni.
Extra dolog nem történt velünk, készülünk a jövő heti bölcsizésre.Remélem tetszeni fog neki.
Én is úgy érzem, jó bölcsink lesz, legalábbis elsőre jónak tűnik.

Noémi!
Mi van veletek?Ugye nincs semmi baj?Mi lesz a kínais talival?Ugye összehozzuk a talit?

Bárány!
Nyaralni vagytok?Te is mindig szoktál lenni, eltűntél nagyon!

Mamy!
Kész vagytok már a pakolással?Gesztinek utólag is boldog névnapot kívánok. Nem lehet, hogy azért volt hisztis nagyon pár napig, mert új helyen van?Az is lehetett a gond a foga mellett.
Nekünk jó pár hete készülődik a fogunk(az alsó szemfogak), de még mindig semmi eredmény nincs.Úgy sajnálom, nem tudok rajta segíteni.Főleg éjszaka sír, fáj neki.

Erika!
Pihenj sokat.A hasbökit végignézted?Mármint ahogy a hasadba szúrtak be, vagy elfordultál?Biztos nem lehetett kellemes, de bizti rendben van minden.Tényleg elég hosszú idő, mire eredmény is lesz.

Anita!
Te se erőltesd túl magad, pihenj sokat.
Manó nagyon édes a képeken, nekem az újságolvasós telivigyoros tetszik a legjobban, látszik rajta a huncutság, csak úgy csillog a szemében, milyen kis gazemberke lesz.
Addig örülj, amíg nem megy!Tudom durván hangzik, de mióta Bazsi elindult, megállásom sincs.Mostmár tudja, hogy ha fejre állít dolgokat, akkor rá lehet mászni, és akkor magasabbról jobban le tud venni cuccokat mindenhonnan.Rémálom, főleg mikor a székre akar felmászni.

Ja!És mi a gyermekem kedvenc játéka?Tudjátok az a piros izé ott az egér alján!Tök jó buli, és ha nyomogatja a gombokat rajta, akkor még izgalmasabb, mert a gépen érdekes dolgok ugrálnak. Addig gebeszkedik, míg az egeret le nem vadássza az asztalról.Az a csoda, hogy még mindig működik, folyamatosan az infrát piszkálja.


Na most megyek aludni, jó éjszakát mindenkinek! :)

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Zsutita
végignézni: Isten Ments!, Amint megláttam hogy az asszisztensnő adja a tűt a dokinak én hiába a plafont bámúltam még a szemeimet is befogtam a jobb kezemmel :lol:! Nem mertem oda nézni. Az tuti hogy a magzatvíz nem olyan mint a nagy könyvben meg van írva, mert kérdezte a doki hogy volt e vérzésem, és én mondtam hogy volt olyan barnás maszatolás, erre még mondott valamit a magzatvízre de azt nem értettem.
És hát igen, az augusztus 2-a nagyon messze van, de remélem hogy nem fognak telefonálni, mert a sógórnőm szerint az rosszat jelent. Úgyhogy már alig várom hogy augusztus legyen!
Mi Ákossal ha rossz az idő akkor is kimegyünk, kivéve ha esik. Amúgy ő is tiszta zizi tud lenni, de neki ahoz hogy zizi legyen ahhoz elég az is ha valami nem úgy sikerül ahogy azt ő akarja!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy így eltűntem, de egyszerűen szinte semmire nincs időm, nemhogy netezni!!! A lakás még a feje tetején áll (és néha én is... :? ) de azért már alakul.
Most csak gyorsan kukkantottam be, és elsősorban Noémihez lenne egy kérdésem! Nem is olvastam még vissza, bocsi mindenkitől.

Noémi!
Málnának van fülbevalója??? Ha igen, mikor és hol, hogyan, mennyiért rakattátok be???
Szeretnénk Gesztinek is berakatni az első szülinapjára, és annyira tanácstalan vagyok. Nagyon féltem, előszöris biztos hogy üvölteni fog, de ez a kisebbik gond, mert remélem hamar elfelejti. A nagyobb aggályom, hogy nem fogja-e kirántani? Mert olyan mozgékony, kis szeleburdikám. A fülbevaló amit kapott, állítólag "bababiztos" tehát nem csüngő, meg biztonsági kapcsos, de akkoris...

Adjatok tanácsot, bár csak Noémire hagyatkozhatom, mint lányos anyára... :roll:
Köszi!
Igyekszem most már sűrűbben jönni.

Kép
mamy
 
 


Halihó Csajok!

Kész, végem van! Csődöt mondtam, mint anya! Manónak szájpenésze van! :cry: Rettentően ki vagyok ettől, pedig mindenki azt mondja, hogy ez „normális” az ilyen korú gyerekeknél. Szegénynek nem elég a fogzás, még ez is. Rettentően viszket neki, és állítólag borzasztóan ég. Kaptunk rá ecsetelőt, fültisztítóval kell felkenni a szájára, meg kicsit dörgölni is kell, hogy lejöjjenek a pöttyek. Szerencsére édes ez a kence, meg látszik is Manón, hogy jól esik neki, mikor kenegetem.

Mamy! Köszönöm, egész jól vagyunk. Bár ma nagyon felmérgeltem délelőtt magam. Elmentem a kórház laborjába az AFP eredményért. Háromnegyed kilenckor értem oda, erre „kedvesen” elküldtek, hogy eredménykiadás 10-11-ig van. Visszamentem negyed 11-kor, akkor pedig ugyanaz a nő, aki elküldött közli, hogy az AFP eredményt a szegedi labor nem nekik küldi vissza, hanem a védőbe. Mikor megkérdeztem tőle, hogy ezt másfél órája miért nem mondta, még neki állt feljebb, hogy ezt nekem tudnom kellene, hisz úgy látja nem az első gyerekemmel vagyok várandós. Ordítani tudtam volna mérgemben! ÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :evil:

Erika! Hogy-hogy olyan soká lesz eredmény? Ez általában max. 2 hét szokott lenni. :shock: Fúúúú, megőrülnék az idegtől. De biztos minden rendben, már miért ne lenne? :) :wink: És jól teszed, pihenj sokat, amennyit csak tudsz Ákos mellett. Ezt tőlem is megkérdezte a doki, bár nem tudom miért, mert sosem mondta a dokinőm, hogy valami nincs rendben a magzatvízzel. Mikor elfolyt a szüléskor, akkor is normális volt.

Zsutita! Igen, nagyon huncut, de mindamellett jó kisfiú. Manó kedvenc játéka a papír széttépés, meg újabban a lovacskázás. Ja, meg mindent püföl. Mondom neki, hogy „Kip-kop kopogok, találd ki, hogy ki vagyok!” és egyből elkezd kopácsolni a kis öklével. Nagyon édes. :D

Bárány, Noémi, merre vagytok?

No megyek, lefekszem, mert gyorsan reggel 6 lesz, és Főnököm ébreszt. :)

Jó éjt mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Hát nagyon nincs pörgés itt.Noémi?Bárány?Merre jártok? :roll:

Rólunk: tegnap elkezdtük a bölcsit, csak napi egy-másfél órát vagyunk ott, és azt is azért, hogy szokja Bazsi a dadust.Sajna jövő hét végén bezárnak 5 hétre, remélem addig nem felejti el a Margó nénit. Tegnap nagyon édes volt, ahogy kiraktam az udvaron, megfogott egy babakocsit, és azt tologatta, meg építőjátékkal jétszott, meg rajzolt, könyvet nézegettünk, aztán kergetőzött a gyerekekkel, meg bebújt egy csomó kisfiúval a kisházba, és nagyokat kacagott, mert bohóckodtak neki. Ma meg az eső miatt benn voltunk a szobában, most sajna nem foglalkozott a többi gyerekkel, mert rengeteg felfedezni való volt.De szerencsére azt mondta a dadus, hogy nem valószínű, hogy kevés lesz neki az egy hét a beszoktatásra.

Anita!

Én nem hiszem, hogy csődöt mondtál volna, ez tényleg természetes, hogy kijöhet a babáknál.Én már többször befantáziáltam, hogy penészes a szája, mentem vele a védőnőhöz, de semmi nem volt.Egyszer kérdeztem is tőle, hogy ez az én hibám lenne-e, de mondta, hogy nem.Ne aggódj, rendbe fog jönni.

Erika!

Bizti nincs semmi gond, ne is idegesítsd magad rajta.Ez a pár nap meg már elröpül.Ákos hogy van?Pocit nézegeti már?Vagy még nem?Nem tudom, Bazsi megértené-e a dolgot.Ti hogy álltok ezzel?

Mamy!

Én nem mernék ilyen kicsi gyereknek fülbevalót rakatni, mert ha ő nem is piszkálja, azért egyszer elkerül gyerekek közé, és elég, ha csak véletlenül beleakad valami.szerintem nem kell az neki még.De ez csak az én véleményem.Éppen erről beszéltünk a szomiasszonyommal, neki kislánya van, de ő is azt mopndta, hogy ha majd a gyerek akarja, akkor berakatja neki, addig nem.Ő is félti.

Na megyek alukálni!Jó éjt mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok

Godfairy
eredmény: nem tudom hogy miért tart ilyen sokáig, vagyis a neten 1 helyen azt olvastam hogy a magzatvizet 2 hétig tenyésztik és utána derülnek ki szép lassan a dolgok, és a sógórnőm is mondta hogy kb. 4 hét, és az a jó ha addig nem telefonálnak, mert hogy akkor minden OK!

Zsutita
Ákosnak volt egy kisebb időszaka mikor kérdeztem tőlle, hogy hol a tesó, és ő ekkor mindig felemelte a pólóm és megpuszilta a pocakom, de már egy jó ideje nem csinálja. Szerintem még kicsi hozzá hogy totál felfogja, talán majd ha haza hozzuk a kórházból Pici Tesót, de talán még akkor sem, végülis akkor még nem lesz 2 éves sem. Majd kiderülnek a dolgok. De az tuti hogy szereti a gyerekeket!

Többiek hol vagytok?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a fülcsis véleményeket! Hát még nagyon bizonytalan vagyok, de hajlok afelé hogy nem rakatjuk be mégsem.... Este beszélgettünk a Párommal, és arra jutottunk hogy egyelőre több a hátránya, mint az előnye. Mert előnye max. annyi hogy szép, és látják hogy kislány. De Gesztin amúgy is látszik, hogy kislány. Aki meg fiúnak nézi, azt sajnálom.
Na még megálmodjuk addig.

Erika!
Bizti, hogy nem lesz semmi gond!!! Ez tuti!!! :wink: Szorítok!
Édes lehetett Ákos, ahogy megpuszilta a pocakodat.

Anita!
Én sem hiszem, hogy rossz anya lennél! Ne is mondj ilyet! Bárkivel előfordulhat, a legnagyobb óvatosság mellett is! Bár hálistennek minket (eddig) elkerült, remélem nem is tudom meg, milyen.
Ez a kórházi mizéria megintcsak felháborító! Miért van az, hogy ha valaki pocakos, mindjárt mindenki ki akarja oktatni??? Dühítő! Főleg ha az illető valami vén szipirtyó, lehet hogy féltékeny?

Na rohanok tovább, bocsi mindenkitől, még mindig feje tetején a lakás, (bár azért már alakul!) hétvégén konyhabútor-szerelés volt, (Ikea, csináld magad...) hát nem semmi. Szegény Párom, vért izzadt, mire bekötötte a mosogatógépet, meg a mosogatót, bár nem csak az Ikea volt a hunyó, hanem aki a vizesblokkot tervezte a konyhába...

Kép
mamy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: