Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !


Szeretnem megkerdezni hogy volt -e valakinek choriogonin biopsziaja nem magzatviz vizsgalatra gondoltam.

Es ha igen milyen volt mert nagyon felek tole.

Hogy csinaljak stb?


Irja meg valaki ha volt mar neki ilyen es milyen tapasztalata van rola.

Most mennek a napokban.



Elore is koszonom.


Gyuszu
gyuszu
 
 


Bocsanat chorion biopszia elgepeltem.
gyuszu
 
 


Zsebike - hát mostmár mindegy! Mert az elején nem szedtem, de nem is mondták, de végül is megnéztem a terhes vitaminban is van valamennyi, aztán a túró tudja, hogy az elég volt-e vagy sem!? Remélem hogy igen! És semmiben nem szenvedett hiányt a mi kis pocaklakónk! :lol: Neked mit mondott a doki? Feltetted a sok kérdésed?

Kata - látom Rád is rád hozták a frászt! Hát mindig rémisztgetik az embert valamivel! De a lényeg hogy a dokid azt mondja nincs nagy vész és lehet a dolgon segíteni! Tessék csak falni a szénhidrátot! Szrukolok, hogy bírja még bent a Kismókus! :lol:

Pbj - de jó Nektek! Már mi is úgy várjuk, hogy adjon valami kis jelet odabentről a kis Tündérbogárkánk! Biztos nagyon klassz élmény!

Bea - ügyik vagytok, hogy kész a szoba!! Kíváncsi leszek mit mond az orvos ha rákérdezel!

Kép
potykamanó
 
 

 
 

Kata!
Akkor jó ha azért annyira nem vészes a helyzet. Örülök neki. És akkor küldjél neki minél több szénhidrátot.

Bea!
Képeket kérünk a szobáról. :)
Képet úgy tudsz feltenni hogy valamilyen programbn lekicsinyíted 600X600 nál nem lhet nagyobb a felbontása és itt mellékletként csatodol.

Ja légzésfigyelő az Angel típusúnál külön íra is hogy kókusz matrachoz is jó 15 cm-nél nem leht vastagabb a matrac.

Gyuszu!
Én úgyan nem voltam chorion biopszián de Manó volt és egy barátnőm is. Műtőben végzik a Szabolcs utcában nem kell ottmaradni utána bemész a megbeszélt időpontba felmész a műtőbe aztán kapsz egy érzéstelenítőt a pocakodba egy tűvel beleszurnak és kiveszik a mintát felkelsz és mehetsz haza. Tulajdonképpen ennyi és ha jól tudom egy hét múlva van eremdénye. Kicsit kellemetlen maga a szurás de fájni nem fáj állítólag.

Manó!
Nem hiszem hogy nagy baj lenne hogy nem szedtél. És ha szedtél egyéb magzatvédőt akkor meg végkép ne izgulj.

Dokinál minden rendben velünk méhnyak nem rövidült szerencsére tovább méhszáj telejsen zárt és a babák is jól vannak. :) kb. 2 kg-osak a dokibácsi szerint. Jövő hét pénteken CTG és UH is lesz a klinikán. :) Ja és kicsi fiam úgy van fordulva hogy akár sima zsülés is lehet aminek én úgy godnolom jobban örülnék mint a császár. De hát meglátjuk. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Zseboroszlan!


Meluik mano potykamano?
gyuszu
 
 


Gyuszu!
Igen Potykamano. Biztos ha jön leírj ő is a saját tapasztalatát.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,

A dokinál egész jó volt.... bár hozta kedvesem a formáját, mert elkésett...hihetetlen egy fazon, mindig én mosom ki hogy jaj bocsánat hogy késtünk :oops:
Szóval megvizsgált minden rendben. 4 hét múlva kell mennünk megint után meg kb 1 hét múlva UH ra, jó messz van még.
Felírtam itthon egy csomó kérédést egy cetlire, amit jól edugtam... mert cikisnek éreztem kirakni a dokival szembe az asztalra :oops: Volt rajta vagy 8 kérédés :P De már a második kéréds után mondta hogy látja készültem és van nálam lista nyugottam vegyem elp és tegyem fel őket :oops: :lol: olyan kicsit beégés érzés volt... de utána már nyíltan kiraktam aq papírt és kérdeztem.
Azt tudni kell a dokirol hogy kicsit dadog :oops: Na megkérdeztem azt is hogy lehet e együtt lenni, és hogy milyen gyakran, és hogy ez ikreseknél veszélyesebb e? Erre Ő azt momdta , hogy Ő most mindent rendben talált, és csak nyugodtam, úgyis érezni fogom ha már nem jó vagy fáj...arra fogyelmeztetet csak, hogy nem szabad nagyon mélyen behatolni és a méhszájat piszkálni ( na itt dadogta el szégény hogy mit nem szabad)

Zsebi
Az a faszi abban a boltban tényleg nagyon gáz... de a felsége egész jó fej volt, sőt velem nagyon jó fej volt. Ma mentünk vissza a babakocsi miatt a Párommal, de felkészítettem már előre, hogy a pasitol nem szabad semmit kérdezni csak a csajszitől, mert Ő a beszámítható :lol:
Viszont azt már meg se mertem kérdezni, hogy miért jobbak azoka a pelenkák amiket ott lehet kapni, Te ezt ki tudtad deríteni? Én mondjuk egy csomó mindennek megkérdeztem az árát, de az a baj, hogy nagyon nincsen még viszonyítási alapapom.... Szerinted ott mit lehet olcsóbban megkapni?


Már jövő héten CTG úr isten, hogy repül az idő, az már tényelg mindjárt itt is lesz :lol:

Megkérdeztem a dokit a szülésről is. azt momdta Ő csak akkor engedné simán megszületni Őket, ha ténleg minden a legnagyobb rendben van..., de Ő nagyobb valószínüséget tippel a császárra, de mondta hogy ez még nagyon korai ...
Kérdeztem, hogy szerinte szükséges- e szülásznőt fogadni, és azt mondta, hogy nem... Ti ezzel a kérdéssel, hogy vagytok?

Szépe estét mindenkinek, reggel még jövök
Judit
pbj12
 
 


Judit!
Hááát szóval pelenka én vettem ott a legkisebb méretből 2-tól valami kukoricafóliásat egy csomaggal nem volt vészes az ára viszont ha jó akkor ennél olcsóbbat nem találtam. Így tapintásra olyan mint a többi. Meglássuk. Ikreknél egy ilyen 35-ös csömag hamar elmgy szóvalnagyon nem tudok vele befürödni.

Milyen babakocsit néztetek ott?

Én nem kérdeztem a dokit a szülésznőről mert úgy gondolom nem kell. Azért akár hogy is fog feküdni a babáim a doki azt mondta hgyo kici az esély a sima szülésre császárhoz meg minek. Ill a SOTE-n érdeklődtem és áll minden szülésző kedves rendes így én úgy döntöttem nem fogadok.

Én ott igazából melltartüt, terhes bugyi (amit útólag totál feleslegsnek tartok nem szeretem), plusz a pelenkázó feltétet vettem mert az ott akkor jó áron vol meg a pelust, ja meg cumisüveghez cumi részt de azt igazábólnem tudom máshol mennyi.

Én úgy csináltam hogy ezeknek a babás boltoknak (mária nagyker, Bébifun, Minimanó) mindnek van internetes cme árakkal és a sok fekvés alatt összevetettem az árakat és úgy néztem ki mi hol éri meg. Ja a Mini manóban van ikres kedvezmény és a Elefániba is 10 %-ék. Így mi a kiságyat pl. az elefániba vettük. Fú most ennyi hirtelen.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pbj!
Szegény doki, lehet hogy lányos zavarában dadogott :oops: Na most akkor mire is kell vigyázni? Ez engem is érdekelne... Olyan ciki ilyesmit megkérdezni, nehogy már azt higgye, hogy valami vérmes nőszemély vagyok :lol: :oops: De az az igazság, amit irt is itt valaki a multkor, hogy nekem terhesen kifejezetten sokkal jobb, pedig amugy se vagyok frigid :oops: A férjem meg teljesen be tud indulni, amikor babát várok :oops:
Zsebike!
Nagyon örülök, hogy a jelek szerint Ti még együtt töltötök jópár hetet! Milyen aranyos anyósod van! Szerencse hogy jó messze!
Bea!
Az Angel biztosan jó kókusz alá, egyrészt a gyártóink is javasolják, másrészt saját használatban is bizonyitott, az érzékenységén lehet állitani, ki kell próbálgatni, 5 fokozat van rajta. A kókusz pedig a legjobb matrac, át lehet mosni, ha baleset éri, felállitva 3-4 óra alatt megszárad, nem lesz büdös mint a szivacs volt anno.

Szülésznőről.
Én fogadtam Emesével, rendes szülésre készültünk, de a császárnál is jól jött. A CTG-ket ő csinálta, nekem kényelmes időpontban, nyugodtan. Szerzett nekem egyágyas szobát, és a szülés után nagyon sokat benézett, segitett, szóval nekem megérte. Most is megkérem, hiába lesz császár, legyen csak mellettem most is.
Kérdeznék a magnéziumról, Orsi Te biztos tudod. Nekem Magnerotot rendelt a doki, 2x1. 1 db-ban 500 mg magnézium van a papirja szerint. Nem sok ez? Nem ám azt sem érzem majd, ha megindul a szülés :lol: Na jó, Emesével az utolsó 2 hétben abbahagyatta.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Melcsi
én is remélem, de ha mégsem az se baj, de azért jó lenne - az lenne az igazi!
Kukua = néha az ember nem lát az orránál távolabb, nem látja hogy mi van az orra előtt. De sebaj, mert megoldódott az ügy, felesleges kukavásárlás nélkül.

Dkata
hogy hogy nincs infúzió?
szerencsére az én dokim a ranglétra tetején áll többed magával,
mert akkor is mikor a rossz áramlás miatt befektetett, fél óra múlva aki felvett az osztályra leküldött megfigyelésre a vajúdóba - ahol kb. 1 teljes napig CTG-n voltam + kaptam a többi dolgot is amit előírt a lapomon.
Egyébként hol fogsz szülni?

Zseboroszlán
örülök hogy megismerhettelek, de annak még jobban örülök, hogy a babák jól vannak, és veled is minden rendben van,
CTG = nagyon fog tetszeni, már kértél időpontot is, ha kell hozzá telefon szám és mellékszám akkor írj és küldöm
én azt nem szerettem (ami a folyosón van a szülőszobák előtt) hogy itt ha megmozdul a baba nyomkodni kell egy gombot, míg a szülőszobán ill. fent a patológián csak nyugodtan fekszik az ember és nem kell semmit sem nyomkodnia, csak élvezi a CTG hangját, én imádtam hallgatni, és közben néztem a cikk-cakk vonalakat a papíron.

Pbj-Judit
miért cikis hogy felírod a kérdéseidet? Én nekem egy füzetem volt, és most is van, és mikor eszembe jut valami felírom, hogy el ne felejtsem, és a füzetet elővéve szoktam a dokival beszélni.
szülésznő: ha nagyobb az esély a császárra akkor szerintem felesleges fogadni (pénzkidobás), mert veled nem foglalkozik jóformán 1 percet sem, velem is a császár előtt a tanulók foglalkoztak, ő csak azt csinálta meg amit ők nem (borotválás) és a végén a gyereket látta el.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Bea :D
én sosem leszek orvos :D van 1-2 dolog, ami távoltart ettől a szakmától :)

holnap UH :) napközben nem tudom, hogy leszek-e netközelben, de este mindenképp bejelentkezek :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi! Örülök, hogy minden rendben. Éppen írni akartam, h akkor lehet, h sima szülés lesz - de látom, írtad, h nem valószínű. Én valahogy a császártól félek jobban - mert nekem az az ismeretlen. Meg akkor később kapom meg a babát. :(
Erika! Infúzió lehet h van, de nem kezelik ezeket az eseteket, mint ami nekem van. Azért mondta a doki, h sok szénhidrátot egyek (ő nem is praktizál a kórházban, csak ha valamelyik betege szül, v. ügyeletet vállal). Megjegyzem, az előző orvosom, aki főorvos volt, még egy ultrahangot sem tudott csinálni, mert nem ért hozzá. A magánrendelésén annyi történt, h megvizsgált, meg kitöltött 1-2 papírt. Kedves ember volt meg minden, csak... A mostani dokimnál uezért a pénzért minden alkalommal megnézzük a babát uh-n, szívhang, és most az áramlásvizsgálat is. Pl. a főorvos először letolt azért, mert inkomplett vetéléssel előző éjszaka hazamentem a kórházból, másnap meg 7-11-ig ültetett a folyosón, h. megjelenjen valaki,aki ért az uh-hoz, és megmondja, h már nincs baba... akkor minek egy ilyen orvos?! A mostani dokim meg mindent megcsinál, többek között ELKÜLDÖTT a Kaáliba, ahol segítettek.

Most, h tudatosult bennem, h "mindjárt" szülünk, már izgulok. Zsebi, Te?

Melcsi, légy szíves írdd le nekem, hogyan sterilizáltál, de olyan szájbarágósan: hideg v. meleg vízben tetted fel a cuccot, leöblíted-e utána (mert nálunk iszonyú vízkőves lesz), hány percig forralod, minden használat előtt-e, utána hogyan tárolod? Hány hónapos koráig? Köszi.
Néztétek a Mokkát? Hát, ott sírdogáltam és Wish meg Zsebi jutott eszembe, akiknek 2 lombik után sikerült! És nekem olyan nagy szerencsém volt, h nem kellett lombikozni, de ha 3 kísérlet után így "spontán" nem jött volna össze, nekünk is azt mondta Kovács doktor, h nem töltjük az időt (34 éves vagyok), lombikozunk. Nekem éppúgy szívügyem...

Ma további vasalás és babaszoba csinosítás vár rám, két fekvés között kicsit majd aktívkodok! Szép napot mindenkinek!

dkata
 
 


Erika!
Én is örültem a találkozónak. És mit mondott neked van fertpőzés vagy azért mindenképp kaptál kúpot megelőzésre?

Kata!
Alapjáraton én sem szertném a császárt ki van az ember jó ltalálva hogy miért is kell ott kijönni ahol bementek.Csak ha bármi miatt az a biztonságosabb akkor az lesz. Az orvosomban max. megbízom így tudja hogy mit kell tenni.

Én ugyanazért nem fogadtam szülésznőt, eddig végig az volt császár ahhoz meg én is úgy gondolom felesleges, no mega SOTE-n minden szülésznő állítólag kedves.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


gyuszu - szia. bocsi csak most olvastalak, mert amikor kérdeztél épp egyszerre írtunk és utána már nem vettelek észre, mert rögtön ki is léptem.
Látom Zsebike már leírta, hogy hogyan történik a vizsgálat, végül is annyi a beavatkozás, kb. öt percig kellett feküdni amíg "dolgoztak rajtam". Inkább ijesztő mint fájdalmas. Az érzéstelenítő injekció persze fájt, mert jó belevágták az izomba, de aztán éppen ezért mást már nem érez utána az ember. De jobb ha nem nézel oda, mert amikor hozzák a másik tűt ami akkora mint a fél karod, az ujjhegytől a könyökhajlatig az ijesztő, de nem néztem oda. Én is és egy másik csajszi is szédültünk vizsgálat közben, talán mert egyikünk sem evett. Lehet reggelizni, szóval egyél előtte mindenképpen. De az is lehet hogy az izgalom is közrejátszott ebben. Utána pihi van, egy napig bent kellett maradni a korházban. Én sajn az ötödik napon barnás vérezgetésbe kezdtem, de nem tudni miért. És nem mondták meg. Szerintem a vizsgálat váltotta ki, de megállapították, hogy a lepény is mélyen tapad és az is okozhat vérzést. De szerencsére semmi komoly baj nem lett. Pihenni kell utána, és azt be is kell tartani, ennyi. Semmi emelgetés, semmi takarítás, semmi házasélet két hétig! Nem kell tőle nagyon betojni ha sor kerülne rá, és közben pozitív hozzáállás, programozd az agyad hogy semmi baj nem történhet...

Miért kell megcsináltatnod? Mondták? Kor miatt vagy valami eredényed nem lett jó?

Kép
potykamanó
 
 


Ja, és gyuszu, én Kecskeméti vagyok és nálunk be kellett feküdni de csak egy este, hogy ez máshol hogy van azt nem tudom, ezek szerint, ahogy Zsebike írta, Pesten haza is lehet menni, Te Nagykanizsán mégy, gondolom.

Kép
potykamanó
 
 


Lányok - lenne egy aggodalmam. Többen is írtatok már a haskeményedésről amiből annyit érzékeltem, hogy az nem jó és mindenki ijedezett tőle. Miért? Az minek a jele lehet?

Nekem is keményedik a hasam, és csak 16 hetes vagyok, de csak mindig estefelé, tehát nem állandóan. Ez nagy baj lehet? Rohannom kellene az orvoshoz? Vag lehet ennek esetleg köze a mélyen tapadó lepényhez? Vagy egyszerűen estére már elfárad a hasam? Vagy a székrekedésem miatt is nyomódhat a has és ettől is keményedhet? Segítsetek, ha tudtok, mert kissé aggaszt, de így is annyit kellett már mennem mostanság a korházba meg az orvoshoz, hogy nem akarok rögtön mindig rohanni. Így is már a vérezésnél is azt mondta a dokim, hogy ne aggodalmaskodjam túl sokat. Akkor említettem ezt is, és megnézett, de hát akkor nem is volt kemény, és mondtam is hogy csak este szokott, de azt mondta mindent rendben lát?! És azóta is estére keményedik. Jól van ez így?

Kép
potykamanó
 
 


Manó!
Ha keményedik a ahasa az azért nem jó mert tulajdonképpen a méhed hzódik össze és úgye ez a szülés előtt is így van. Erre kell szedni a magnéziumot és este egy pohárka vörösbort.:)
Nekem is viszonylag korán kezdődött eleztem az orvosomnak aki emelte a magnézium adagomat most van olyan nap mikor több van hoy kevesebb. Tegnap a dokim azt mondta napi 8 belefér (nekem ennyedik héten) azátn pl. tegnap este nagyon sok volt de gondolom azért mert talpaltam egy csomót a doki miatt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia potykamano!

Olvastam a valaszod ,azert kell nalam megcsinalni mert elmultam 35.
OK hogy irtad de neeeem fajt az egesz???
De hat ugy tom at szurnak ott mindent cakom-pakk ennek dacara sem ereztel semmit?

Legyszi irj meg rola mert igen csak be vagyok tojva.

Mar elore parazok.Phuuuu meg a gondolatatol is kiver a viz !!!!!!!!!!!

Penteken megyek ugy nez ki....................



Koszi:Gyuszu
gyuszu
 
 


Potykaman

Neked choriogonmintavetel volt ugye?
gyuszu
 
 


Zsebike - Te melyik magnéziumot szeded? Én magnerotot 3x1-et, de az 500mg-os darabonként.

gyuszu - nálam jobban biztosan nem féltél tőle, én 37 éves vagyok de eldöntöttem már amikor meg tudtam hogy terhes vagyok, hogy biztosan nem fogok ilyen vizsgálatra menni. Aztán rossz lett az uh-os eredményem, tarkóredő NT: 2,9, és a vérvizsgálat sem lett túl jó így az arányszámot 1.50-hez adták meg és teljesen betojattak, hogy beteg lehet a gyerekem. Ezért szántam rá magam, hogy mégis elmegyek, de főleg azért is féltem nagyon, mert nekünk öt év alatt ez az első baba és már két lombikon is túl voltam, és azt mondták természetes úton nem is valószínű hogy lehet. Aztán mégis jött a kis lurkó.
Nekem is chorion biopszia (CVS, lepénymintavétel)volt, egyébként a menete ugyanaz az amniocentézisnek (magzatvízvételnek) is.

Szerintem pár évvel 35 fölött nincs még jelentősége a dolognak, nekem annak idején a Kaáliban az orvosom azt mondta, hogy Ő egy nehezen összejött babánál, ha semmi más nem indokolja, még 38 évesen sem kockáztatná meg. Ha annyira félsz és minden eredményed jó és a családban sem volt semmiféle születési rendellenesség, én a helyedben biztosan nem csináltatnám meg!!! Mert biztos, hogy az eredmény jó lesz és akkor fölösleges a tortúra és a kockázat. De ezt persze Neked kell eldöntened! Milyen idős terhes vagy?

Vizsgálat, ha mégis mennél: tényleg annyit lehet róla írni amit már írtam. Ha nem váratnak sokat mint minket is, akkor a stresszre sem lesz időd és az jó, mert akkor tényleg hamar túl leszel rajta. Egyébként bemégy, hanyatt fekszel az ágyon, nekünk a fejünk alá kellett tenni mindkét kezet, én már közben elkezdtem relaxálni és lazítani, de mondják is hogy nagyon fontos, hogy közben ne feszítsd meg a hasad, hanem lazán és akkor jön az érzéstelenítő injekció, akkor megrándultam picit, mert sz.r volt ahogy az izomba döfték, akkor kezdtem egy kicsit szédülni. Volt aki azt mondta talán az is lehetett az oka, a nem evésen kívül, hogy a fejem lentebb került mint a testem, mivel alatta volt a két kezem. Na mindegy szóval ez az injekció volt kb 2 másodperc és aztán már hozták is a másik tűt, és próbáltam szugerálni a monitort hogy ne kelljen oda néznem, de nem láttam mert hülyén volt beállítva és a fény is ráesett. Akkor észre sem vettem már semmit, és máris az egyik kémcsőbe tették az anyagot, aztán hoztak egy másikat is mert mondta az orvos hogy biztos elég legyen mégegyszer csinálja. Nálunk mindenkinek kétszer csinálták és a másik kémcsőbe valami véres lötyi került (lehet hogy magzatvizet is vettek?). A nagytű (ami egyébként nagyon vékony) végén van valami kar amivel pumpálni kezdi a doki az ember hasát, mintha biciklit pumpálna, és enyhe lökdösést éreztem, de semmi fájdalmat. Ez pár percig tartott és már készen is voltunk! Lehetett átsétálni a másik szobába ledölni, aztán mikor mindenki végzett egyesével, kocsival feltoltak minket egy korházi szobába és fekvés! Azt mondták pár óráig még vc-re sem menjünk ha nem muszáj. Ennyi volt az egész. Ijesztő, de ki lehet bírni mert az injekción kívül semmi de semmi más nem fáj! A hasamon sem látszott több két ici-pici piros tűhegy szúrás nyománál.

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok megjöttem.Ma voltam védőnőnél.Kész vagyok tőle.Ő kérdezte tőlem hogy rendesen szülök-e,befektetnek36hetesen? miért nem hizok?stb... Szerintem ezt neki kellene tudni vagy nem jól gondolom?
Szülésznő:
Én gondoltam rá hogy fogadok de aztán azt mondták hogy a császárhoz nem igazán kell de most hogy a melcsi irta hogy milyen jo dolog is lehet hát lehet hogy meggondolom.Nálatok lehet dokit fogadni mert itt ugy tudom nem de majd csak hétfőn tudom megkérdezni a dokit.

Zseboroszlán
A képekre még várni kell.Hétvégén jön haza a sógorom és majd ő segit.Akkor felteszem.

Icsilya
Csak vicceltem a dokis dologgal kapcsolatban,nem volt bennem rosszindulat.Csak arra gondoltam hogy sok doki példát ehetne a segitőkészségről.Remélem nem haragudtál meg
kovacsné
 
 


Bea!
Én ezt nem értem hogy érted hogy lehet tokit fogadni?????? Hát nem egy dokihoz jársz kilenc hónapja az a fogadott doki nála fogsz szülni.

Manó!
Én napi 600 mg-ot szedem be összesen a magnéziumból. De ezt most emelték a 30. hét körül ennyire előtte én 300 mg-nál többet nem szedtem.

Gyuszu!
Én se mennék a helyedbe csak azért mert elmúltál 35 éves. Ha minen lelettel minden rendben akkor ki találta ki hogy kell nked ez a vizsgálat?

Ma mindenki aludt?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi! Én vasaltam. :lol: De inkább aludtam volna, mert sokat keményedik a hasam. Nem gáz, ha este iszok egy kis bort? De én utána már nem tudok felkelni...

dkata
 
 


Zsebi

én nem aludtam, hanem a Kaáliban voltam elbúcsúzni. Ma meg volt az utolsó UH. CRL 2.54 cm. És láttam ahogy kalimpált az én kis Drágám.
nagyon jó érzés volt. Majd teszek fel képet is, ha sikerül.

Lányok

ti megcsináltattátok az integrált tesztet?
nekem ajánlotta a doki a korom miatt.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata!
Nem gáz. Egy pohár vöribor gyógyító hatású segít ellazulni. Én abszolut nem szoktam amúgy innik de mikor érzem hogy kell a pocakom miatt akkor megiszom egy picikét. Jól ellzít és sikerül elaludni.

Amúgy szerintem aztért is keményedik most ennyit az ember lányának a hasa mert iszonytat frontok vannak.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok lányok!

Jó sokat írtatok, mióta nem voltam! :D

Gyuszu,
csináltass inkább vértesztet! Csak pár %-kal alacsonyabb a pontossága, de én nem szúratnék csak azért, mert 35 vagy!

Manó,
2 szúrás is volt?! Szegény! A keményedések orvosi neve Braxton-Hicks contractio. Teljesen természetes, azt jelzi, hogy nő a méhed. Amíg nem fáj, nem jelentkezik 50 percnél sűrűbben, ne aggódj! :D

Wish,
gratulálok a betöltött 28. héthez! :D Már én is nagyon várom!

Szülésznő kérdés: a húgom császárral szült, de azt mondta, hogy megint úgy fog. Nagyon sokat foglalkozott vele így is a szülésznője, mindent elintézett neki - még a postára is elment befizetni vmit a baba miatt, és a kórházban is kiosztott mindenkit, aki nem úgy szólt a tesómhoz! Én is ővele szeretnék majd szülni!

Zsebi,
úgy örülök, hogy ilyen jó híreket kaptál! :D Lehet, hogy a 40. héten szülsz :?: :!: :D Jót nevettem azon, amit Melcsivel írtatok! :lol: Vicces volt! :lol:

Orsi,
kíváncsi vagyok, miket mondtak ma, és hogy mekkora nagy gyereked van már! :lol:

Kata,
ne aggódj, szerintem se lesz gond! Az a lényeg, hogy mindig figyeljenek, az a biztos! :D

JUdit,
szerintem se cikis kérdezni! :D

Zsuzsi,
én nagyon örülök (így utólag meg főleg, hogy rossz lett az afp-m ), hogy megcsináltattam. Én a kombinált tesztet csináltattam - ennek hamarabb van eredménye.
20140901102739
 
 


Hajni!
Már em te vagy az első aki azt mondja hogy a 40. héten fogok szülni. Hát azért talán nem. Nem mintha bánnám de zért ikrkkel elég húzos a pocakom már most mit mondjak el se tudom képzelni akkor mekkora lenne. Meglátjuk. Bár az orvosom azt mondja hogy ikrek ál.l a 38. hét után már nem tudnak úgy fejlődni jobb kint nekik. Meglátjuk. Túlhordani biztos nem fogom.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Judit!
Azt a hauck babakocsit nézted????? Úgy látom nem bolygós a kereke én ikrek esetén semmiképp nem vennék nem bolygósat mert akkor minden kanyarnál emelgetned kell.

Van a www.ikresek.hu oldal ott van egy olyan topik milyen babakocsit vegyek. Ott két lány sem írt túl jót erről a fajta babakocsiról. Talán ha gondolod bogarászd át azt az oldalt én sok ahasznos dolgot megtudtam ott hogy mit is érdemes nézni egy babakocsinál.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hi csajok :)

megjöttünk. Levették a vérem :D és megnéztük a gyereket :)
Keze-lába megvan, még az ujjait is megszámoltuk :wink:
Itt az Istenhegyin szerintem az egyik legjobb UH van, amivel valaha is találkoztam, és a doki is nagyon szuper!!!

ééééééééééés LILInk lesz :D :D

(a történet annyi, hogy nem mondtam az elején, hogy nem akarjuk tudni a nemét, mert azzal voltam elfoglalva, hogy elmondjam, hogy a végtagokra vagyok kiváncsi, mert van a méhemben egy pici fejlődési rendellenesség, ami 0.5%ban végtagfejlődési problémát tud okozni .... na és mire ennek a végére jutottam, a doki lelőtte a poént :D :D :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Gratula!!! De jó nektek!

(én is Lilit szeretnék)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Orsi,
azzzttaaaaaaa, ez aztán a hír! :lol: Tényleg nagyon durva az uh-gépük! Mondom, mi még a szívbe be- és szívből kiáramló vér összetevőjét is láttuk! Gratula!!! :lol:
20140901102739
 
 


Köszi Nektek :D :D

Hajni :D
a doki is nagyon jó fej volt. Úgyhogy a 20. htei genetikaira hozzájuk megyel. Így, hogy én is látok mindent méginkább elhiszem, hogy minden OK :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
hatalmas nagy gratula Lilihez!!!!!!!!!!!!

Zseboroszlán
sajna igen goma: úgyhogy írt is fel 2 szem kapszulát (a legolcsóbbat a rendelet szerint= több mint 2300Ft volt), + a kikeverős golyókat (keményen 88Ft volt). úgyhogy most gomba írtás lesz!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi!
Gratulálok a kis punishoz. Akkor mostmár nemcsak az időjárás miatt kell ruhatárat cserélni. :)
Akkor most a rokonok meg lesznek nyugtava vagy titok hogy tudjátok a nemét?

Erika!
És nem lehetett volna a kikeverőst felíratni? Mert az tényleg tök olvcsó vagy az csak kismamiknak jár? Nem semmi 2300 forint. :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


asszem megtudják... akkor legalább elmaradnak a kérdések :D :D
(vagy lesznek újat :D)

ruhatárat annyira nem akarok cserélni, inkább gondolok 1-2 lányos kiegészítő, body.. stb. beszerzésére :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

gratulálok Lilihez :D :D
Hány centis?

Hajni,

a kombinált teszt az nem ugyanaz, mint az integrált teszt?
hol csináltattad és mennyibe került?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


hosszt már ekkorának nem mérnek.
a feje 4 cm átmérőjű

és még mindig 1 héttel nagyobb :D :D

180 gr :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
a kikeverős volt 88Ft (támogatás nélkül: 885Ft) + a 2 db kapszula (a kapszuláknál csak az tetszik nagyon, hogy 1 db kapszula kb. akkora dobozban van mint az algopyrin), így most kétfélét kaptam, remélem, hogy tényleg jól kiírtja (megint évekre remélhetőleg)

Orsi
milyen szép nagy lány

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi,
jó fej volt? Hát, nem egy szószátyár típus!... Én csak azért nem szeretek oda járni, mert úgy kell kihúzni belőle mindent. A Praxisban meg mindig mondja a Győrfi, hogy mikor mit lát.

Erika,
nem irigyellek! Nekem is régen sokat volt gombám, de már régen jött ki. Örülök is neki! :lol:

A Mokkát én is láttam, és én is elpityeredtem. Megsajnáltam magunkat... :roll:
20140901102739
 
 


Hajni :D
jah, én látom, mit látunk, meg elmondtam, mire figyeljen nagyon... szóval nekem most ez jobb volt, valahogy nem is voltam ráhangolódva arra, hogy fél órát beszéljen valaki :wink: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika!
Ja már értem kaptál ilyet is olyat is. De a kikeverőset akkor még támoatja a tb. ugye?
Biztos akkor nagyobb ez a fertözés és ezért nem elég a kikeverős. No reméljük kiírtodsz. Mikor is kezded a szurást?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi,

a kombináltba egy vérvétel tartozik a 12. hét körül meg egy uh és egy órán belül megvan az eredmény, az integráltba pedig ezeken kívül beletartozik még az afp, amit a 16. héten néznek, így annak csak ekkor van eredménye. A kombinált 28.000 Ft volt az istenhegyin. (Ja, az afp-t külön is megnézik, mint Orsitól megtudtam, pár ezerért. )
20140901102739
 
 


Lányok,

ébren van még valaki?
Van egy kis vérzésem. nem sűrű, hanem ritka és élnék piros, kb egy húszforintosnyi folt volt a bugyimon az előbb.
ma voltam UH-n, minden rendben volt, zárt a méhszáj és a méhben sem látott semmi kórosat.
De most egy kicsit megijedtem.
Szerintetek ez mi lehet?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek. :)

Zsebi :)
Mi személyesen mentünk el megnézni a kocsit és bolygós a kereke, megnéztük, szédszedtük , hajtogattuk ( szinte ugráltunk rajta :oops: :lol: ) hony mindenét kipróbálhassuk, és a sok közül még tényleg ez a legjobb nekünk, de még utánaolvasok ma a neten apával, köszi a tanácsot :lol:

Orsi :)
Hát ennyit a titkokról :lol: nagyon nagy gratula a puncishoz :lol: Az az UH tényleg nagyon fantasztikus, én sem találkoztam még ilyen szuper géppel, én eddig az ismerőseim közül szerintem mindenkit oda küldtem.

Potyka :)
szerintem már nem kell sokat várnod és Te is érezni fogod a jeleket..nagyon csodás érzés, semmihez sem lehet hasonlítani, talán az az a pillanat amikor az emberben teljesen tudatosodik, hogy igen tényleg ott van a baba, és nagyon jól érzi magát :roll:

Melcsi :)
tényleg azt mondta a doki, hogy lehet együtt lenni, de óvatosabban ( orálisan akár lehet többször is), de úgy igazábol amikor benne van az emberben a párja akkor arra kell figyelni, hogy a méhszájat, nem szabad nagyon erős lökésekkell, sokáig ingerelni, mert az nem vezet jóra, csak olyan finoman lágyan... ( na ezt most jól leírtam.... de ugye értitek? :oops: )

Én is arra gondoltam , hogy pelust ott veszek egy adaggal, hogy majd kipróbáljam, hogy milyen, mert ott tényleg olcsó, és ha jó is akkor miért vegyen az ember drágébbat.
Én olyat is hallottam, hogy valaki vett mind a 2-3-4 fajtából egy egy csomagot mindet kipróbálta , és ez alapján tudta eldünteni, hogy a babájának melyik jön be... szerintem ez is jó megoldásnak tűnik, csak elég bizar, hogy 4 különböző pelussal kezdjen az ember lánya :oops:

A Doki nálam is felemelte a magnéziumot, ihatok napi 2 pezsgótablettát 2x250, este ihatok egy kis vörösbort, és a mgne B6 ból is szedhetet, de szerintem Orsi tudja a legjobban hogy mennyi a jó...mert szerintem Ő akár már praktizálhatna is... Tényleg Orsi nem csinálsz egy oldalt ahol fogadhatnád a kérédéseket?? :lol: :lol:

Lehet, hogy valakit kihagytam, az nem volt szándékos, csak már megint viszi a párom a gépet..... Képzeljétek ma megyek művelődni Van Gogh megnézem a Szépművészeti Múzeumban... hát kíváncsi vagyok, mert bár nagyon szeretem azt hallottam, hogy nem igazán lehet élvezni a képeket, mert nagyon sokan vannak bent egyszerre.. na majd mesélek
puszi judit
pbj12
 
 


Orsi!
Nagyon nagyon gratulálok a kis punishoz!!!! Kép
Szuper!!!!!
Most már elmesélem,hogy amikor elöször voltál a Kaálba ultrhangon és mondták,hogy egy baba van akkor veled álmodtam az éjjel és azt álmodtam,hogy kislányotok lesz!
Ezt ekkor is leirtam volna ha nem jön be de igy annyira jo!!!!
De biztos azért volt mert olyan határozottan és nagy bizalommal mentél elöre a cél felé és történt minden szépen ugy ahogy szeretted volna hogy én már az álmomba megelölegeztem a kislánykát!
Szép a vonalzod!!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Megszülettek Zsebi babái Eszter és Balázs ma reggel nem sokkal 7 óra után!!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!: :!:
Reméljük minden rendben velük!!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzsi :)
dokival azért beszélj és pihenj. Az UH is okozhat ilyet, ha érzékeny a nyálkahártya a hüvelyedben sérülhet egy hüvelyi UH során.
Aggódni ne aggódj! tuti minden OK :)

Csajok :D
tényleg köszönjük a gratulációkat :)
kicsit rózsaszín azóta a világ :lol: no, de azért nem akarok én habos-babot lánykát nevelni :) csak azért jó lesz egy kicsit a másik oldalt is megtapasztalni :)

Anikó :D
nem Te voltál az egyetlen aki lányt jósolt, teljesen függetlenül mindentől :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


amint lesz több hírem jövök.
Valószínűleg igen 1 héttel születtek korábban, mint a fiúk, ez már nagyon jó idő :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Megkaptam én is az sms-t Zsebikétől!

GRATULÁLOK ÉS NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!

Orsi!
Gratulálok a kislányodhoz!
Ha tudsz Zsebiékről részleteket,gyorsan írd meg!

Rólunk:jól vagyunk,fiúk szépen fejlődnek,nőnek.Arnoldka 2980g,Márk 2630g.Még mindig csak anyatejet kapnak.

Sajnos nem tudok visszaolvasni,de mindenkit puszilok,és izgulok értetek.

Katyerina!
Megkaptam a pü.-t,köszönöm szépen.Én is nagyon izgulok miattad!

Andi
Kép
aanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: