Új privát üzeneted érkezett!

Mit vigyünk a kórházba?

Szülőszobára:
Iratok:
Terhes kiskönyv (mindig hordja magánál)
Személyi igazolvány
TAJ kártya
Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi), apasági nyilatkozat
Leletek: vércsoport, hepatitis szűrés, AFP lelet, utolsó vérkép és uh lelet

Hálóing:
Legalább 2 db. Olyan hálóinget használjunk a szülés alatt, amit nem sajnálunk esetleg később kidobni. Legyen könnyű, szellős anyagból és lehetőleg ujjatlna vagy rövid ujjú.

Bugyi:
Tena bugyi (egyszer használatos) vagy nagy sötét színű pamutbugyik.

Papucs:
1 db zuhanyozós és 1 db normál

Törölköző:
Legalább 2 db törölköző

Egyéb:
Melltartók, zokni, köntös

Tisztálkodó szerek:
Tusfürdő, fogkrém, fogkefe, hajcsatt vagy hajgumi, fésű, sampon, hajszárító, wc papír, 1 csomag Tena Lady Extra, papír zsebkendő, törlőkendő, ajakbalzsam. Illóolajok (amennyiben igényli), búzacsíra olaj (gátmasszázshoz)

Fényképezőgép:
Töltő vagy plusz elemek, mert mire szükség lesz rá úgyi lemerül :-)

Étel, ital:
Szőlőcukor, szénsavmentes ásványvíz. Szülés utáni időszakra szendvics vagy keksz, cukros, rostos üdítő legalább 1 liter. Persze a párjának pár darab szendvics és üdítő, mert neki nem kell éheznie.

Hozzátartozónak:
Fehér vékony póló és papucs (nem kötelező)

Cd:
Ha szeretne zenét hallgatni.

Gyermekágyra:
Szokásos kórházi kellékek (köntös, tötölköző, tisztálkodó szerek, stb.)
melltartó+melltartó betét, kisméáretű úszógumi, szoptatós tea, természetes hashajtók, telefontöltő. Evőeszköz, pohár, bögre. Pelenka, kis zokni a hosszú körmű babáknak.

Készítsen ki a saját maga és az újszülétt számára ruhát, amiben haza szeretnének menni. Ne bízzuk az apukára, mert nem biztos, hogy jól oldják meg! :-) Érdemes a csomagot a 35. hét környékén összepakolni, így nem a szülés megindulásakor kell kapkodni a csomagolással.

mpuma
 
 


Gabcika!

Nagyon szép a pocak,csini vagy!!! :wink:

Sajna(vagy inkább hál 'istennek :wink: )nincs kábelTV-n.....mert akkor mindig azt nézné a család(ismerem magunkat:én az angol nyelvűt,apa a sportot :wink: ,gyerkőcök meg az Animal Planet-et vagy a meséket...)szal azért ilyenkor meg sajnálom amikor érdekes műsor van... :?

Én eddig 14 kg-ot híztam :oops: :oops: :oops: :oops: és még nincs itt a vége...le se merem írni hogy hányról.... :oops: :oops: :oops:

De mondtam is apának ,hogy a szülés és szoptatás után közelebbi kapcsoltba kerülök Schobert Norbi könyveivel... :wink: (bár utálom a fickót :wink: ).....szal úgy tervezem,hogy a 6 hetes kontroll után elkezdek tornázni és leadom a fölöst...


Képzeljétek,reggel arra ébredtem,hogy a WC papíron rózsaszínes -véres váladékot észleltem...beparáztam ezerrel!!Elrohantam az SZTK-ba egy gyors vizsgálatra.Hál 'istennek minden OK,méhszáj zárt de képzeljétek,a drága kicsikém harántba fordult!Pedig már majd 2 hónapja befordult...jó kis fejtörést okoz nekem ez a lurkó,pedig még meg sem született... :wink: :wink:

Aztán felhívtam a dokinkat is,mosolygott a kisfickón,hogy beszéljek el vele hogy forduljon vissza...szal mondott egy-két praktikát(amikor mozog négykézláb kell állni hogy lógjon és legyen helye fordulni)
Felmerült hogy lehet hogy a nyákdugó távozott reggel8az se lenne gáz mert vab akinek 4-5 héttel a szülés előtt elmegy)de valószínűbb,hogy az éjszaka eléggé kínzott a köhögés és a megerőletetéstől lehette a kis vérzés.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

Vigyázz magatokra! Azért remélem hogy tényleg semmi komoly!

Azért ez érdekes hogy a kicsi most még meg tudott fordulni. Azt olvastam hogy ilyenkor erre már nem igazán van helyük! Tréfás a kiscsaj. Reméljük a praktikák használnak majd és visszafordul.

Hajrá, drukkolunk nektek! :-)

mpuma
 
 

 
 

Rita!
Köszi a listát!!!
Tök jó, hogy ilyen problémamentes a terhességed, és az meg pláne, hogy ilyen figyelmes a férjed... :)

Mondjuk a terhességemme nekem sincs semmi gond, apáról viszont ugyanezt sajna nem lehet elmondani :( Egy kicsit mintha nem is venne tudomást a dolgokról. De ezt már írtam, annyira fél a szüléstől, mintha neki kéne szenvedni... :roll:

Panni!
Kösz a dícséretet, de sajna én nem így látom :( Nem is tudom, ki találta ki azt a marhaságot, hogy a terhesség megszépíti az embert :roll:

A fogyókúrához: nekem Lilivel a szoptatás alatt minden felesleg lement (18 kg-t híztam), reménykedem, hogy ez most is így lesz!!! Amúgy Norbi módszerével (én is útálom) a barátnőm nagyon szépen lefogyott a szülése után, viszont vannak páran az ismerőseim körében, akik a 90 napos diétával fogynak mint a villám...hihetetlen mennyire látványosan... szal van pár lehetőség!

Nem semmi Olikád, reméljük hallgat rád és visszafordul és nem akar így maradni!!! Ez a négykézlábas módszer elég viccesnek tűnik, de ha segít, hát hajrá!!! :lol:

Ja képzeljétek, megvan a cukoreredményem: éhgyomri - 3,2, cukroslötyi után - 4,6....annyira örülök!!!

Az én picurom odabent annyit ficánkol, nem is tudom elképzelni, mikor alszik, mert még éjjel is többször arra ébredek, hogy majd kirúgja az oldalam, remélem, ha kibújik, nem lesz ennyire aktív.... Lilivel megszenvedtem anno, éjszakáztunk eleget... :roll:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Bocs Panny, elnéztem, azt hittem nálatok kislány jön! :-)

Gabi, talán nálunk azért is ilyen figyelmes a férjem mert első baba! Nem tudom nálatok hogy volt Lilivel. Szerintem az én férjem is fél azért a szüléstől csak nem akarja mondani, meg mutatni, hogy ezzel megnyugtasson. Szombaton mikor voltunk a kórházban a szülésznőnél mondtam neki hogy legközelebb már "élesben" jövünk ide. Na azért akkor láttam rajta hogy egy kicsit beparázott, de persze nem mondta! :-) Őszintén engem is elfogott egy kicsit a szorongás! :-)

mpuma
 
 


Rita!

Nem kiscsaj van a pocimban :wink: Olivér :wink: de attól függetlenül tényleg tréfás :wink:

Hát tényleg kevés helye van,de úgy látszik szép lassan sikerült neki,mert semmi extrát nem éreztem(állítólag kellett volna hogy fájjon vagy ilyesmi...)De nem teljesen fordult meg,csak harátntba,szal az egyik oldalamnál a feje,a másikon a popsija :wink:

Gabcika!

Szuper lett a cukoreredményed :lol:

Az én férjem is dettó mint a tiéd...de ezt már másoktól is hallottam,hogy minél többedik baba,szal ők nem úgy élik meg mint mi.Valahogy én is néha úgy érzem hogy többet törödhetne Olikával...ő meg azt mondja, hogy ő gondol rá,meg várja meg ilyenek,de más érzés mint akinek a pocakjában ficereg...Mondjuk ehhez hozzátartozik,hogy valszeg én meg a hormonok miatt túlzásba esem az érzelgőségemmel... :wink: :wink:

A 90 napos diétáról én is csak jókat hallok!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita, Panni!

Az én párom Lilinél is ugyanígy viselkedett, mintha fel sem fogná, hogy a gyereke van a pocakomban... :?
Persze imádja, ezt nem is vonom kétségbe, de ő nem az az igazi apa típus, ezt el kell fogadnom.
Az is biztos, hogy ők nem úgy élik meg, hiszen fogalmuk sincs róla milyen érzés, meg a férfiak nagy része sztem kissé érzéketlen.... na csak jól esne, ha néha megsimizné a pocakom, vagy ilyesmi.... pláne, mikor látom, hogy más kispapák mennyire pozitívan állnak hozzá az ilyen dolgokhoz (lehet ritka, de azért van ilyen)... meg az ember ilyenkor sokkal több szeretet és törődést igényelne... igen a hormonok... na jó tudom én választottam... :?

Na de nem panaszkodom, majd ajnározza, ha kint lesz :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Mintha én mondtam volna!!Dettó ugyanezt érzem!!!

Kicsit zért megnyugszom,hogy sok pasi ilyen... :?

Nálunk az elsőnél még nagyon aktív kispapa volt a férjem,a másodiknál kevésbé,most meg alig...Mindig azt mondja ő már tudja mi fog történni,és mi történik ,szal ismerős neki minden....nincs újdonság..de attól függetlenül nagyon várja!Nekem is hiányozna egy-egy pocaksimi(ki is szoktam követelni)de jobb lenne ha magától....na mindegy.Azért az előadásra,meg a szülőszobalátogatásra,meg a dokihoz minidg elkísér legalább...

Egyébként a fiúkkal nagyon aktívan foglalkozik,sokat vannak együtt,mindkét fiúnk nagyon apás :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Az én drágámat rá nem tudnám szedni egy szülőszobalátogatásra, vagy előadásra, rosszul van már a gondolattól is, hogy egy kórházba betegye a lábát... :roll:

A múltkor a dokihoz elkísért ugyan, de csak azért, mert épp nem dolgozott aznap és megkértem vigyen már el kocsival, ne kelljen buszoznom. És a rendelőbe csak azért jött fel, mert kint kb -10 °C volt... :roll: De kb 20 perc várakozás után már menni akart le cigizni... :roll: Alig bírtam lebeszélni. Amikor behívtak, nem is akart bejönni, csak Csilla rákérdezett, hogy egyedül jött? mire mondtam, hogy nem, és ő szólt, hogy akkor jöjjön be... nem mert nemet mondani... hááááááááááááát: NO COMMENT!!!!

Szóval ő abszolút nem érez együtt velem :(

Azért nálatok szerintem jobb a helyzet!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Kihagytam néhány napot, mert dolgozni is muszáj még!!
Gabi! Tök jók a fotók. Csinos pocak.
Én is most +10kg-nál tartok. De nekem nagyobb a hasam. :?
Örömmel olvastam a szülésznő nevét. Lassan fogok érdeklődni ez ügyben én is a dokinknál.
Akárhogy is gondolom ezt a pénzes dolgot, azért csak szeretném biztonságban érezni magunkat a szülés ideje alatt és ez megéri az anyagi áldozatot. Akárhogy is vesszük!

És Rita, gondolom voltatok a szülőszobába. Milyen? Esetleg a szobákat láttad? Lepukkant nagyon?
Megmondom őszintén, kicsit tartok a kórházi viszonyoktól! Tudom, nem számítok 5*-os szállodára, nade mégis , milyen..........

Érdekes, azt hittem csak nekem forognak hiú női gondolatok a fejemben, de olvasom, titeket is erősen foglalkoztat a szülés utáni fogyás és a terhesség alatti hízás kérdése. Akkor jó! Megnyugodtam :D :D Elvégre, csak nőből vagyunk.

Panni, nálatok már kezd melegedni a helyzet!!! :shock:
Irigyellek! Meg egy kicsit félek is, hogy ez nálunk is be fog következni a közeljövőben. Ez normális?

Gabi, te még dolgozol? Vagy lemaradtam erről és már irtad?

Kispapa ügyben, azt hiszem nálunk jó a helyzet. Bár, azt a párom is mondta, hogy Ő ebből az időszakból nem tudja úgy kivenni a szerepét, mint én. Ami így is van. De azért minden este van pocaksimi, meg beszélgetés a "Kisfiammal" (szó szerint idézve).
Nagy izgalommal várja a szülést. Én jelenleg kis szorongással vegyesen.

Üdv nektek!
p.andi
 
 


Andi! Te biztos csak pocira híztál, azért nagyobb, nekem azért nőtt a seggem is rendesen... :roll: :roll: :roll:
Rakhatnál fel Te is fotót ha tudsz :)

Én nem dolgozom, itthon vagyok gyesen Lilivel. Jó, hogy nem kell melóznom, mert Pestre jártam be (Dunabogdányból) és sok volt az a napi 3 óra utazás (tömött busz, bunkó emberek). Ráadásul Lilivel nyáron voltam nagypocakos, és így még nehezebb volt, ezért az utolsó 3 hónapot már itthon töltöttem.

Te meddig szándékozol még dolgozni?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi! Akár gondolhattam volna is rá, hogy otthon vagy a 2 éves lányoddal. Na, mindegy!
Én úgy gondolom a februárt végig dolgozom, aztán kiveszem a szabadságom és aztán betegállomány. Március első hetén ugyis mennem kell a dokinkhoz, ugyhogy akkor szándékozom vele erről beszélni.
Már kezd fárasztó lenni a napi munka, bár nem dolgozom minden nap, de ha igen, akkor 11 órás munkanapom van. Az már nagyon hosszúúúúúúúúú tud lenni.
De ma pihenős nap van. Hurrá!
p.andi
 
 


Hát igen, a 11 óra az nagyon hosszú már pocakosan!!!
Pihenj a szülés előtt, amennyit lehet, mert utána ki tudja mennyire lesz rá alkalmad... :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


A párommal ügyeskedtünk néhány fotót a pocakról. Felteszek 2db-ot. Szerintem, fotón nem látszik akkorának mint amekkorának én érzem. Lehet, hogy Gabi a te pocakodat is rosszul mértem fel. Ime:


Kép Kép
p.andi
 
 


Csini a pocid :lol:
Szerintem kb egyformák vagyunk! :D

Amúgy én is nagyobbnak látom élőben, és nagyobbnak is érzem, mint a képen...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi, te hogy csináltad a vonalzót? Odáig eljutok, hogy kiválasztom, de hogy fog a fórumra kerülni? Regisztrálni kell a Lilpie.com oldalon?
p.andi
 
 


Andi!

Szép neked is a pocak!!! :wink:

Nem kell regisztrálni a Lilypie oldalon,csak egyszerűen rákattintasz mondjuk a Gabi vonalzójára,megjelenik az oldal,kiválasztod(azt írtad eddig eljutottál)szal beírod az adatokat(várható szülés,utcsó mensi )kész a vonalzó és a http...stb....címet bemásolod a Babnet/Profil-aláírásba és elmented.Remélem érthető volt... :wink:

Az nem semmi hogy van amikor 11 órát melózol... :? És mit?Nem túl fárasztó??


Gabi!

Hát igen,én azért el is várom,hogy a drága férjecském legalább ennyire kivegye a részét a "várakozásból"... :? :wink:

Az az igazság,hogy a pasik nem tudják valójában átérezni amit mi...csak van amelyik legalább megpróbálja... :wink:

Az első fiamnál szinte csak ő kelt éjszaka(órákon át ringatta..stb..)hát a másodiknál sajna meg se hallotta ha sírt a pici.. :? még szerencse ,hogy nagyon jó alvó volt és nem kellett vele éjszakázni.
Azt mondja a párom,egyszerűen annyira fáradt, hogy nem hallja...na mindegy.Kivi leszek majd most... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Köszi Panni az infót a vonalzóval kapcsolatban.
Szerintem, úgy csinálom, ahogy mondod, de itt a fórumon van egy próbaterület és ott próbálgatom: nem teszi be a vonalzót, csak a bemásolt cím jelenik meg. Na, mindegy! Majd még próbálkozom. Annyira nem égető, csak szerettem volna.
11 óra ülés/álldogálás/ jövés menés egy szolgáltató ügyfélszolgálatán. Ez a munkám.
Fizikailag fárszt már. Nem jó állni, sem ülni. Azt a felrakott lábas félig fekvő ülés poziciót nem tudom felvenni az üzletben, ami itthon olyan jól bevált. Jól nézne ki :lol: :lol:
Képzeljétek, megszereztem a terheléses vércukor eredményem. Kicsit magasabb értékek, mint Gabinál, de rendben van: éhgyomorra 3,68, a lötyi után 5,25.

Gabi!
Kiváncsi vagyok mint mond a dokink a bébi neméről hétfőn.
Nekem jól esett amikor megtudtam, ki lakik nálam odabent.
De, lehet csak azért csináltam belőle nagyobb ügyet, mert első baba.

Üdv mindenkinek

Kép
p.andi
 
 


Panni!
Az én párom sosem kelt még fel éjszaka Lilihez, de igazából nem is vártam tőle, hiszen neki pihennie kell, mert dolgozik (sokat van fenn a magasban, mivel ács, isten őrizz, hogy lezúgjon...)
A 2,5 év alatt kb 2x fürdette meg, mert éppen nem voltam itthon, a pelenkázásról ne is beszéljünk (ha megkérem, megteszi, de magától... :roll: )
De már belenyugodtam, hogy ez mind csak az én feladatom, csak nemtudom mi lesz majd 2 gyerekkel, biztos sokkal jobban szükségét fogom érezni a segítségének (hát majd ráparancsolok!!! :lol: )
Amúgy ez érződik is a kapcsolatukon, hogy nem foglalkozik sokat vele, Lili nagyon anyás, apjához nem nagyon ragaszkodik :(

Andi!
Én is nagyon kíváncsi vagyok, már alig várom a hétfőt!!!

Örülök, hogy jó lett a cukrod, azért ez nagy megkönnyebbülés, nem? Legalábbis én nagyon szeretem a hasam mostanában.... :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

Nem az a baj a vonalzóval, hogy több cím is megjelenik és a rosszat másolod be az aláírásodba??Csak azért kérdem,mert anno én rohadt sokat szenvedtem vele.... :? :wink:

Gart a cukroeredméynhez,ez tökéletes!!
És tényleg nem is hiszi az ember ,hogy ez mennyire jó hír...gondoljuk el ha diétázni kéne így pocisan,meg méregetni ,hogy mikor,miből,mennyit ehetünk... :x

Gabi!

Persze én is így vagoyk vele,hogy hagy aludjon apa éjjel,hisz neki nappal melózni kell....de sajna nekem a nagyfiammal 41 fokos lázam volt (mellgyulladás)alig bírtam lábra állni és muszály volt a segítség...egy szavam se lehet,mert ő ringattta majd egy évig éjjelente...Ahogy írtam a második fiúnk nagyon jó baba volt,szinte soha nem kellett kelni hozzá éjjel,2 hós korától végigalussza az éjjeleket...de a férjem is úgy alsuik mint a bunda :wink: Valszeg már ő ia fáradtabb mint 5 éve :? :wink:
A fiúk és apa kapcsolata igazi szerelem... :wink: Imádják az apjukat,és ha apa itthon van mindent meg is csinál velük(ő fürdeti őket,bármikor pelenkázott is,vigyáz is rájuk ha kell)csak sokat melózik...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi!

Nem az a baj a vonalzóval, hogy több cím is megjelenik és a rosszat másolod be az aláírásodba??Csak azért kérdem,mert anno én rohadt sokat szenvedtem vele.... :? :wink:

Gart a cukroeredméynhez,ez tökéletes!!
És tényleg nem is hiszi az ember ,hogy ez mennyire jó hír...gondoljuk el ha diétázni kéne így pocisan,meg méregetni ,hogy mikor,miből,mennyit ehetünk... :x

Gabi!

Persze én is így vagoyk vele,hogy hagy aludjon apa éjjel,hisz neki nappal melózni kell....de sajna nekem a nagyfiammal 41 fokos lázam volt (mellgyulladás)alig bírtam lábra állni és muszály volt a segítség...egy szavam se lehet,mert ő ringattta majd egy évig éjjelente...Ahogy írtam a második fiúnk nagyon jó baba volt,szinte soha nem kellett kelni hozzá éjjel,2 hós korától végigalussza az éjjeleket...de a férjem is úgy alsuik mint a bunda :wink: Valszeg már ő ia fáradtabb mint 5 éve :? :wink:
A fiúk és apa kapcsolata igazi szerelem... :wink: Imádják az apjukat,és ha apa itthon van mindent meg is csinál velük(ő fürdeti őket,bármikor pelenkázott is,vigyáz is rájuk ha kell)csak sokat melózik...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


bocs 2x ment el :oops:

Ja és ezt küldetm tegnap apának e-mailben Valentín napra :wink: :
(kicsit nehéz volt magamat fotózni...)

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát így olvasgatva titeket én nagyon elégedett lehetek a férjemmel. Az egész babavárás alatt nagyon lelkes volt. Én az elején egy kicsit aggódtam, hogy hogy is lesz ez az egész, mennyire tudom majd őt bevonni és ő neki mi lesz majd jó (nem akartam eltúlozni sem, hogy állandóan körülöttem ugráljon). Aztán ő is nagyon lelkes volt, főként miután kiderült hogy fiú lakik odabent! :-) Minden ultrahangra eljött velem, sőt még volt hogy felajánlotta hogy a vérvételre is elkisér, de azért ezt nem vártam el tőle! :-) Mostanában meg esténként egy csomószor beszélgetnek, ezt nagyon imádom! :-)

Aztán ha megszületik meglátjuk milyen lesz. Mondjuk nagyon gyerekközpontú, jól bánik a gyerekekkel, szóval szerintem nem lesz gond! Már alíg várja, hogy legózhasson, meg vonatozhasson a fiával! :-) Bár arra még várni kell egy kicsit! :-)

mpuma
 
 


Andi

Kérdeztél a szobákról, meg a szülőszobákról.

A szülőszobák nagyon szépek, egylátalán nincs kórházi hangulatuk. Mivel én még nem szültek, csak mások (szülők, nővérem) elmondásaira támazkodhattam, de sokkal rosszabbra számítottam. Van mindegyikhez külön WC, fürdőszoba, és maga a szülőszoba sem olyan zöld csempés, hanem szépen ki van festve, képek a falon, stb. Ott van egy kis babaellátó részleg, tehát a szülés után nem is kell elvinni sehova a babát!

A szobákat viszont nem láttuk, de ezekről nem hallottam valami jót. Állítólag eléggé lepukkantak, a higiénia is hagy kívánnivalót maga után. De hát én is így vagyok vele, hogy nem várok 5*-os szállodai ellátást így talán nem csalódok majd (olyan nagyot). Egyébként a szülésznő mondta, hogy majd szülés után igyekszik keresni valami jó szobát, gondolom ez valami olyasmit jelent, hogy ha van választási lehetőségmegpróbál normálisabb anyukák közé berakni, nem mondjuk 4 cigányasszony mellé! Remélem nem sértettem ezzel meg senkit!

mpuma
 
 


Gabi, Panni

Mivel ti már többedik babások vagytok tőletek kérdeznék: tudtok valamit a streptococcus fertőzésről? Nekem a 36. heti tenyésztésben találtak ilyet, és mivel a szülésnél ez megfertőzheti a babát most 1 hétig Augmentin-t kell szednem, meg a férjemnek is. Így most drukkolunk, hogy Marci ne akarjon addig megszületni... Bár azt mondta a Kisfalvi, hogy ha megindulna mégis a szülés akkor a szülés alatt infúzióban kapok majd antibiotikumot, csak azért az egy kicsit kellemetlen lehet a vajúdás alatt.
Nektek volt esetleg hasonló korábban? Állítólag a terhes nőknél ez elég gyakran előfordul... Meg úgy álatlában a nőknél, csak teljesen tünetmentes, így sokan nem is tudnak róla.

mpuma
 
 


Strepto:nekem már kétszer kellett tenyésztést csináltatni,és harmadszor is lesz febr.28.-án...És már túl avygok egy Semmicilin és egy Augmentin kúrán(nálunk is kelett a páromnak is szedni)szal nekünk a strepto nincs,ellenben van Coli baci... :? Erős viszketést éreztem ott lennt... :( és ezért csinált a doki tenyésztést,hogy nehogy a strepto legyen...

Nálam ugyanez a szitu...ha most netán megint kimutatható a Coli,akkor megint kapok antibiotikumot,de ha netán nem tud lemenni a kúra és beindul a szülés,akkor én is kapok vénásan gyógyszert.És ha nem telik el 4 óra a vajúdás alatt,akkor a babuci is kap a bizti kedvéért,és veszenk tőle orr,fül,torokváladék mintát...

Egyébként a Coli is egy ártelmetlan baci,mindenkiben benne van általában a végbélben...c :( ak sajna nőknél nagyon gyakori hogy átvándorol...meg el lehet kapni vízből,húsból..stb...

És egyébként igazad van hogy nagyon sokan nem is tudnak róla hogy mi az a Strepto és hogy hordozók...de a mi dokink nagyon elővigyázatos és ez nagyon jó!!Sok helyen nem is szűrik,pedig már bebizonyították,hogy sok koraszülést,babáknál fellépő hírtelen bajt a strepto okoz :evil:

De te és a babád mostmár biztonságban vagytok!!! Ez a lényeg!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita!

Nekem is volt Lilinél, kimuttaták kb a 36-38. héten, ahogy nálad is. Akkor felírta a dokim az Augmentint, de még mielőtt kiváltottam volna, felhívott, hogy mégse szedjem be, mert szülés ill. vajúdás alatt beadják infúzióba... Úgy is lett, kb 10 perc alatt lecsorgott, nem volt egyáltalán kellemetlen!
Aztán emiatt sajna egy nappal tovább bennt tartottak a kórházban, mert Lilit még egyszer alaposan megvizsgálták, tuti nem kapta-e el a fertőzést... akkor baromi rossz volt, hogy plusz egy napot ott kellett tölteni, de jobb az elővigyázatosság!!!
Szerintem ne aggódj, nem lesz semmi baj!!! :wink:

Húúúú, már csak 2 hét.... :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Köszi a megnyugtató szavakat én is igyekeztem nem idegeskedni rajta, de jó volt olvasni a soraitokat, hogy nem kell túlparázni a dolgot. Végülis így hogy tudnak róla nem lehet gond!

Bennem is felmerült, hogy esetleg emiatt lehet hogy tovább benttartanak, de így legalább erre készülök lelkileg és ha mégis a 3 nap elteltével hazaküldenek, az kellemes meglepetés lesz! :-)

Egyébként mit tudtok, tart még a látogatási tilalom? Szerdán elfelejtettem megkérdezni a Kisfalvit... :oops:

Rita

mpuma
 
 


Én úgy tudom mindehol feloldották a tilalmat,nem??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én sem hallok már látogatási tilalomról. De, lehet hogy csak lemaradtam.
Érdekes, hogy mennyire különböző "apák" a férfiak!
Hallotam, olyat is, hogy a kispapa megy át éjjel a piciért, átviszi megszoptatni anyuhoz, majd vissza, ringatás, büfi, stb... majd alvás. És reggel munka. Érdekes, nem?
Én úgy gondolom, hogy a párom fogja fürdetni, pelenkázni, ringatni Marcit. Az éjszakai felkeléssel én is úgy vagyok, hogy majd én, Ő had aludjon.
Rita, köszönöm a beszámolót a kórházzal kapcsolatban. Valami ilyesmire számítottam én is. Na mindegy, csak 3-4 nap :?
Panni, köszi az ötletet a vonalzóhoz. Nem tudom, hogy mi volt a baj, de a páromnak sikerült megoldani és már nekem is van vonalzóm.
:D

UI: "Marci 100 nap múlva megszületik" ez a mondat szíven ütött egy picit, a páromnak meg leesett az álla.
Rita, nálad a 38. hét..... Mostmár, bármi lehet. Olyan izgi :wink: :wink:

Kép
p.andi
 
 


Hali :wink:

Képzeljétek vasárnap arra ébredtem ,hogy majd leszakad a derekam,alig bírok menni és ez azóta is fokozódik... :(
Valszeg a gerincem nem bírja az előre nehezedő súlyt,vagy a babuci nyom egy ideget...
Ja és hogy ennyi ne legyen elég, iszonyatos és szinte elviselhetetlen gyomorsavam lett ami kb.félpercenként "felkéredzkedik"...nagyon kellemetlen...Eddig nekem ilyen nem volt,sőt a fiúkkal se egyátalán...Valszeg a gyomromat is nyomja a drága :? :wink:

Komolyan mondom eddig elvoltam nagyobb kínok mellett,de most....
Jó azért nem panaszkodom,mindent megér ez a babuci :wink: csak kicsit most nyügi vagyok...

Ja és nagyon úgy néz ki hogy nekem is a Tigyi Zsuzsi lesz a szülésznőm :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panni!

Kitartás! Már nincs sok hátra! :-)
Úgy látszik ezek a fiúk most ilyen "mókás" kedvükben vannak. Marci egész szombaton azzal "szórakozott", hogy a bordámat rugdosta. Ilyet eddig nem csinált, és nem volt valami kellemes! Úgy tűnik ez a hidegfront ilyen hatással volt rájuk!

Találkoztatok is már a szülésznővel? Vagy csak Kisfalvival beszéltetek róla? Remélem mindkettőnknek "beválik" majd! :-)

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Hát a bordarúgdosás is kellemes lehetett... :? :wink:

Még nem beszéltem a Zsuzsival,épp ma kaptam meg a számát a dokinktól.Valszeg holnap hívom,csak egy kicsit elkeseredtem mert pont 16-19-ig valszeg(nem biztos) elutazik, én meg 22.-re vok kiírva...Hát nem tudom...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát igen, az úgy egy picit necces!
Kérdezd meg tőle, hogy ilyen helyzetben hogy legyen? Tényleg elutazik-e. Ha igen, akkor esetleg tud mást is ajánlani, aki biztosan ott tud lenni!

mpuma
 
 


Rita!

Már beszéltem is vele :wink: Nagyon szimpi volt,már a telefonba is letegeződtünk.Vasárnap megyünk a szülőszobára és talizunk.
Sajna tényleg elutazik(bár azt mondta a dokink neki, hogy szerinte addigra meglesz a baba :wink: )de ha mégse akkor arra a pár napra átad egy másik szülésznőnek :wink: Így megnyugodtam.

Szóval olvastad a másik topicot, hogy egy lánynak pont a Zsuzsi nem volt szimpi... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita!

Nem rég leírta a csaj,hogy miért nem volt szimpi neki a Zsuzsi...
Sztem nem olyan elementáris bűn volt.....meg valszeg nem is volt fogadott szülésznője neki a Zsuzsi,meg szegény lány így is eléggé megszenvedte a császárt,szal rossz emlékei vannak...legalábbis én remélem hogy amúgy a Zsuzsi rendi :wink: ,nem??!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


SZia!

Őszintén szólva nekem sem tűnt olyan vészesnek, amit a lány leírt. Gondolom neki rossz élményei maradtak, de én azért bízom benne hogy nálunk minden rendben lesz! Egyébként is tudod, ízlések és pofonok... Szóval én ettől most nem ijedtem még meg annyira!

Egyébként örülök, hogy beszéltetek és neked is szimpatikus volt. Reméljük tényleg úgy jön a baba, hogy ő tud majd ott lenni és akkor nem lesz semmi kavarodás.

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok Csajok!

Na tegnap voltam doki bácsinknál, nagyon kedves volt (ugye én még mindig az "első benyomásokat" gyűjtöm :D, most voltam nála másodszorra ).
Szerencsére minden a legnagyobb rendben, de a babócám még mindig nagyon titokzatos, most sem akart bemutatkozni, végig háttal feküdt, gyönyörűen látszott a gerince, a bordái, de hogy mi van a lába között......??? Szóval még mindig kislány gyanús, de Kisfalvi nem merte megerősíteni... :)

Ja, és vett hüvelyváladékot, mert mostanában kicsit nagyobb mennyiségben fordul elő, mint kéne... :roll: és azóta kicsit vérezgetek :( (tényleg nagyon egyhén, épp csak rózsaszínes)
Este fel is hívtam, mert megijedtem, de azt mondta ez a vizsgálattól van, ne aggódjak, pihenjek.

Nektek volt esetleg ilyen?

Olvastam a Tigyi Zsuzsiról írt hozzászólásokat a másik topikban, hát kiváncsi vagyok, mi lesz a tapasztalatotok vele...
Panni, Rita! már nagyon közel vagytok a célhoz!!!! :lol: :lol: :lol:

Nagyon drukkolok ám Nektek! :lol:

Ja, úgy néz ki, hogy a jövő hét végén megyek szülőszoba látogatásra, majd még hívom Kisfalvit a pontos időpont miatt.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Látom a hétvégi kihagyás után újra mindenki a neten :D

Nagyon izgi már a helyzet Ritánál és Panninál.... :shock:
Kivi vagyok mikor és hogy alakulnak a dolgok??!!

Drukkoltam ám neked is Gabi, a tegnapi nappal kapcsolatban, de hát peched van. Hihetetlen, hogy nem akarja megmutatni mi van lába között!!!!!!!!!!!!
Te már a szülőszoba látogatásnál tartasz?
Én még csak most jelentkeztem be 28. heti vizsgálatra, majd csak utánna jönnek a hasonló kérdések.
Mindenki előrrébb van mint én :oops:
A hüvelyváladékkal kapcsolatban én is kérdeztem a dokinkat, azt mondta, terhesség alatt ez megszokott dolog. Ha nincs más panaszod, akkor valószínüleg, nem lesz semmi gond.

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Köszi hogy gondoltok ránk, nagyon jól esik! :-) Én is egyre kiváncsibb vagyok, hogy hogyan alakulnak a dolgok majd. A férjem azt beszélte meg Marcival hogy 25-én (hétfőn) bújjon ki. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mennyire fog szót fogadni! :-) De ha tényleg így lesz, akkor már csak 6 nap! Húha... :D

mpuma
 
 


Hát tényleg kezdek én is lassan a finisbe érni,Rita meg már nagyon... :wink: :wink:

Rita!

Nekem szimpi a Zsuzsi már előre is...és hát igen...ízlések és pofonok...Pl.az első szülésemnél a MÁV-ban egy nekem abszolút nem szimpi szülésznőt fogtam ki,mások meg áradoznak róla...
Én bízom a dokinkban,ha ő ajánlotta nem lehet rossz,nem?!

Izgi ez a 25.-e :wink: kivi vagyok mi lesz...

Gabi!

Hát a babucid nagyon meglepit akar nektek :wink:
Nekem már 2x volt mintavétel és ne aggódj,mert egy kis rózsaszínezés belefér abba...Remélem rendebe lesz az ererdményed...tudod írtam,hogy nekem már 2 féle antibiotikumot kelett szednem :?

Kivi vagyok mi lesz a benyomásod a szülőszobáról...sztem jók!!

Andi!

Igen a bővebb váladék ilyenkor megszokott ,de sajna nekem viszketéssel is társult,ezért kellett utána járni...

És ne aggódj,ripsz-
ropsz és te is a célba leszel...észre se veszed :wink:


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mostanáig igyekeztem csak a soron következő várandós időszakra koncentráli (kötelező vizsgálat, dokihoz menés, ez-az), de az idő előrehaladtával és főleg mióta veletek "beszélgetek" kezd előre szaladni a gondolatom, és néha már a szülésnél tartok.
Agyban kezdek felkészülni a nagy eseményre.

Sok fontos dolgot hallottam tőletek és várok is még
:wink: :wink:

Köszi Lányok!

Kép
p.andi
 
 


Andi, köszi a drukkot :D hát látjátok milyen kis szégyenlős ez a csemete... :) (Akárcsak Szőlőék babája, és érdekes ők már úgy döntöttek, hogy már ha látszik sem akarják tudni, hogy mi lesz, erre a következő uh-n megmutatta magát!!! lehet, nekünk is így kéne dönteni... :))
de nem bánom, végülis tényleg mindegy mi lesz, és biztos hatalmas nagy élmény a szüléskor meghallani, hogy kisfiú vagy kislány :D

A szülőszobalátogatást a doki hozta fel, már a múltkor is ajánlotta, hogy megmutatja, de akkor pont nem értem volna rá, mikor ő... most pedig újra rákérdezett, úgyhogy jövő héten megejtjük!
Biztos tetszeni fog, itt mindenkitől csak jókat hallottam, úgyhogy akár már látatlanba is oda mernék menni szülni :)
Meg persze ez azért is fontos nekünk, mert még sosem jártunk a kórházban, és hát nem lenne jó, mikor megindul a szülés, akkor keresgélni, hogy hová is kell menni.

A hüvelyváladékhoz: tényleg természetes, hogy ilyenkor több a megszokottnál, de nekem most még a többnél is több... :roll: de szerencsére más tünetem, viszketés, ilyesmi nincs...

Panni, gyomrod hogy van?
Ja és már akartam kérdezni, hogy ki a másik két szülésznő, akit ajánlott Kisfalvi?

Lányok! Nektek szokta mondani a dokink uh alapján, hogy kb mekkora súlyú a baba? Mert nekem nem mondott semmit én meg elfelejtettem, pedig annyira meg akartam kérdezni..

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kisfalvival kapocsolatban: pont ez volt nekem is eszenbe, hogy most már mindenképpen csikarjak ki belőle valami adatot a baba súlyára vonatkozólag, mert nem mond semmit és én is elfelejtettem megkérdezni a múltkor.
De már nagyon akarom tudni, hogy mekkora a mi Marcikánk :lol: !

Kép
p.andi
 
 


Gabcika-Andi!

Nekem havona volt UH a dokinknál,de a méreteket csak a 12.hetes UH-n,a 18.hetesen és a 32.hetes UH-n mérte meg.És a súlyát pedig csak a 32.hetes UH-n saccolta meg,úgyhogy nyugi lányok :wink: :)

gyomorsavam:már kicsit jobb...bár semmi nem tettem ellene.Sztem most nem nyomja annyira a szentem... :wink:

Tényleg,Szőlő miért nem jön erre mostanában??

Gabci!

Nekem is sokkal több volt(és még néha most is :? )sajna a hüvelyváladék...

Sztem nagyon jó ötlet hogy meglátogatjátok a kórházat,tényleg nem jó az ismeretlenbe menni majd ha eljön az idő...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A 18. heti uh-on nekem is megmérte a méreteket, de súlyra vonatkozólag semmit nem mondott... Na nem baj, majd legközelebb már nem felejtem el!

Szőlő nem tudom erre miért nem jár, de az áprilisis-májusi topikban megtalálható :)

Ja és holnap megyek érvizsgálatra a Máv-ba a visszereim miatt :( Kisfalvi küldött el, állítólag ez valami uh-os (vagy valami ilyesmi) eljárás, hát kíváncsi leszek, mit mondanak... :roll:

Panni, örülük, hogy jobban vagy!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok Lányok!

Na megjöttem az érvizsgálatról, szerencsére minden rendben (jó az áramlás, gyulladásra utaló jel nem látható). És annyira kedves volt a doktornő, meg az asszisztense. Asszem nagyon ritka az ilyen.

És képzeljétek, csak fáslival a lábamon szülhetek :shock: :shock: :shock:
Hát már előre látom magamat, mint a saját öreganyám..... nyanyás hálóing, fásli.... szent ég!!!!! :roll: :roll: :roll:

Rita??? Egyben vagytok még??? :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szia Gabi!

Igen, egyben vagyunk még. Tegnap a CTG-n minden rendben volt! :-) A doki megvizsgált, azt mondta épp hogy egy picit kinyilt a méhszáj. Azt mondta, hogyebből hamarosan baba is lehet. Hát mondjuk ezt tudtam magamtól is, inkább az a kérdés, hogy mikor lesz az a hamarosan! :-)

Annyi a lényeg, hogy ne ma este, mert ma este a férjem dolgozik és semmiképp nem tudna eljönni. De ma éjféltől már bármikor jöhet, megbeszéltük vele! :-) Úgyhogy most már csak rajta múlik! :-) Kíváncsi vagyok és egyre jobban izgulunk...

mpuma
 
 


Na ezek jó hírek! :D

Ctg-t azt hol csinálják? És kell fizetni érte?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja, és milyen gyakran kell menni, hányadik héttől?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: