Új privát üzeneted érkezett!

Csilla,
bennt lehet apuka vagy más kísérő,asszem február 3-án írtam,hogy hogy volt nálunk.Nekem ilyen téren pozitív tapasztalataim vannak.
Snoopy,köszi ez kedves tőledKép
A szülésznő szavaiból azt vettem ki,hogy a császárhoz alapban a spinális jár de majd rákérdezek,holnap ugyanis megyek ctg-re.
A kórházi pakkomba mindenesetre bekészítettem egy doboz quarellint,biztos ami biztos.
sziasztok
nyetus(37+2)
nyetus76
 
 


Csilla,
bennt lehet apuka vagy más kísérő,asszem február 3-án írtam,hogy hogy volt nálunk.Nekem ilyen téren pozitív tapasztalataim vannak.
Snoopy,köszi ez kedves tőledKép
A szülésznő szavaiból azt vettem ki,hogy a császárhoz alapban a spinális jár de majd rákérdezek,holnap ugyanis megyek ctg-re.
A kórházi pakkomba mindenesetre bekészítettem egy doboz quarellint,biztos ami biztos.
sziasztok
nyetus(37+2)
nyetus76
 
 


Tüni!

Köszi!KépKép. Akkor továbbra sem könnyebbült meg a dolgom: az orvos még mindig jó, viszont a kórház nekem még mindig túl távoli a "bababarátságtól" (csak nappali rooming-ines kórházról szerintem ezt alapból nem lehet mondani).
Én a terhességem alatt alapból nem vagyok problémás eset.
A szüléseimet is csak az nehezítette meg, hogy Nátán a nyakára és a vállára tekerte a köldökzsinórt és ezért császár lett. Amiért viszont tényleg hálás lehetek a dokinak, hogy időben észlelte a problémát és időben, határozott kézzel cselekedett. És azt is neki köszönhetem, hogy a következő viszont nem lett császár, mert nem ragaszkodott mindenféle valós vagy valótlan indokkal a következő császárhoz, hanem engedte, hogy szüljünk. Találok-e még ilyen orvost?
Viszont az első teljesen problémamentes szülésemnél és végül is a harmadiknál is elsősorban a kórház volt a mérvadó, a szülésznők sokkal többet segítettek, ők voltak a meghatározók. A doki csak utolsó percekben kellett ill. ő varrt (persze ennek miylensége sem mindegy).
Ill. a kórházi 4-5 nap alatt olyan jól összeszoktunk Hannával azért, mert egész nap velem lehetett, hogy (szerintem) még mindig ennek a jótékony hatásaival élünk.
Még majd gondolkodom, beszélek a dokival is (végül is még nem sürgős semmi, baba nincs a pocimban) és még annyi minden változhat ennyi idő alatt.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

 
 

Sziasztok,
én szintén új vagyok és csatlakoznék azokhoz, akiknek a dokija most jött át a MÁV-ból...
Nagyon sok hasznos dolgot írtatok már eddig is, de nekem lenne még egy-két kérdésem, és nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni, először is, ha feljebb jól olvastam, ma tartanak szülésfelkészítőt 3-kor, a kérdésem az lenne, hogy ez biztos? mert hívtam őket és a nőgyógyászaton nem tudtak semmit, a számot amit adtak pedig a kutya sem veszi fel...
és ha tényleg ma lesz pontosan hova kell menni?
ugyanis a 36. hétben vagyok, és nagyon szeretnék elmenni.
A másik kérdésem pedig az lenne, arról tudtok-e vmit, hogy egyágyas szobára van- e lehetőség és ha igen mennyibe kerül?

előre is köszi,
Meli
mmeli
 
 


Szia Meli!
Én úgy tudom, hogy ma lesz 3-kor szülésfelkészítő a Tanácsteremben kell gyülekezni, ez a Stahly úton van a kórház mögött a Rákóczi úttal párhuzamosan. Én tegnap töltöttem a 36. hetet, lehet, hogy majd találkozunk???
Van egyágyas szoba 2 db. Érkezési sorrendben. Ára 7, vagy 8 ezer Ft/ éjszaka.

Üdv mindenkinek és kellemes további pocinövesztést!Kép
Kriszta
krisz11
 
 


Szia Kriszta,
nagyon köszi a gyors választ! Azt hiszem elmegyünk és megnézzük a kórházat, mostmár annyi mindent hallottam róla pro és kontra, hogy azt hiszem túl nagy meglepetés nem érhet.
Elvileg elképzelhető, hogy találkozunk, ha a pocaklakók úgy döntenek, hogy egyszerre akarnak kijönni! Meglátjuk!

Mivel új vagyok, és ugyan sok mindent leírtatok már, azért, ha vkinek még eszébe jut vmi fontos info akár a kórházról, akár a dokiról (Dr. H.)azt szívesen veszem akár itt, akár a meliati@startadsl.hu emilen.

üdv,
Meli
mmeli
 
 


BesztiKép
Amúgy mikorra tervezitek a köv. babát?

SnoopyKép
Én csak azt nem értettem, hogy miért nem elég, ha szólok kétszer-háromszor (műszakonként)? Meg úgy láttam, hogy olyan a csecsemősök hozzáállása (persze vannak kivételek), hogy úgyis úgy fogják csinálni a dolgokat, ahogy nekik kényelmesebb. Persze lehet írásba is adni a kéréseket (ahogy egyszer írtad nekem), de nem értem, hogy miért csak így megy? Én úgy vettem észre, hogy a mamák többsége úgysem kért ébresztést, azt a néhányat meg szerintem nem lehet nehéz észbentartani (esetleg felírni). Az egyetlen éjszaka, amikor felkeltettek, mondták, hogy igazából a gyerek már 11 óta folyamatosan üvölt (engem 2-kor keltettek fel)

KlárKép
Tuti nem az én dokimra gondoltál, mert egyrészt nem illik rá a leírás (legalábbis nem minden részleteKép), meg csak kb. 2 hónapja van a Rókusban. Amúgy miért nem jössz a Friss babákhoz?

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Tüni!

Nekem megfelelne 2 év korkülönbség, esetleg egy kicsit több. Persze az apuka közreműködése is kell majdKépKép. (Szerintem most időnként egy kicsit a 3-at is soknak tartja, de ezt azért is lehet, mert Nátán időnként egymagában is elég lenne egy családbanKép).
Szeritem velünk jobban jártak így a csecsemősök, mintha nekik kellett volna éjszakára Hannázni, mert így én elrendeztem, szopiztattam, ringattam (hát ő bizony nem aludta végig az éjszakát akkor sem, azóta sem teszi) és nem nálunk ordított (azért a hamiért ő is tud, pedig egyébként nem nagyon).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok lányok!

Én 3 gyereket szültem a Rókusban, a legkisebbet tavaly nyáron. Nem volt beöntés és gátmetszés sem, sőt infúziót sem kaptam. Szerintem ezeket mind meg lehet beszélni, hogy te szeretnél ilyeneket vagy nem. Ja és nem kellett végig feküdni, bár a második két szülésnél nekem szerencsére nem volt már időm sétálgatni. Mindháromszor az apás szülőszobán szültem, ahol csak egy ágy van és senki nem vajúdott tőlem 40 cm-re. Szülésznőt sohasem fogadtam (csak orvost), de mindhárom szülésznővel nagyon elégedett voltam. Andi, Viki és Erzsi volt a nevük. Ja és egyből szülés után megkaptam a babát szopizni, ezt nem is kellett külön kérni. A csecsemős nővérek között van ilyen is, olyan is. Nekem kérésemre kihozták a babámat éjszaka is szopizni.
A lopásra viszont tényleg nagyon vigyázzatok, nyáron előfordult, hogy az utcáról besétált valaki, bement a kórterembe és egyszerűen felkapott egy mobiltelefont és elfutott vele. Pedig voltak a szobában kismamák, csak ugye nem tudtak utánafutni.
A felszerelés tényleg nem túl modern, de azt hiszem mára legalább minden ágyban van deszka, így nem a gödörből kell frissen szülten kikászálódni, mint 98-ban, az első szülésem idején.
Mindenkinek szép és problémamentes szülést kívánok!

Panó
panó
 
 


Nyetus!

Köszönöm a válaszodat neked is (és mindenkinek), de mára sikerült eldöntenem, h maradok a MÁv-ban, új dokit választottam. Remélem jól döntök, és nem fogom megbánni.

Azért maradok a fórum olvasója, és persze ha valaki szeretne irni nekem, szivesen veszem és válaszolok.

CSilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!
Nálunk a 15. hét közepén is minden változatlan: pocak szinte semmit nem nőtt és én továbbra is vidám és Rókus párti kimama vagyok Kép
Küldök is nektek egy cikket a Rókusról, bár 2002-es: http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=5768
És még két listát: egyiken a vásárlandó dolgok, a másikon a baba-mama ételek szerepelnek. Remélem, hasznát veszitek. A listákat egy ismerős kismamától kaptam, de szívesen várom visszajelzéseteket!
<!--attachment: vasarlas-154371.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*37.9*v%e1s%e1rl%e1s+sz%fcl%e9s+el%26amp%3botilde%3btt*vasarlas%2exls --><center><pre>
Képvásárlás szülés el&otilde;tt
vasarlas.xls (37.9 k)</pre></center><!--/attachment--><!--attachment: mamakaja-154372.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*20.5*mit+egyen+a+mama%3f*mamakaja%2exls --><center><pre>
Képmit egyen a mama?
mamakaja.xls (20.5 k)</pre></center><!--/attachment-->
pilis
 
 


Nyetus!

Ha azt mondod minden szembejövőnek, hogy postspinális fejfájás miatt szeretnél EDA-t spinál helyett, akkor ráírják a kórlapodra, amivel találkozik a nővér, amire felhívja az anesztes figyelmét, aki meglátogat és megbeszélheted vele. Az ember kérhet, ha nem tudják teljesíteni valami miatt, akkor meg fogják mondani. Ha nincs kedvük hozzá, akkor kidomboríthatják a spinál előnyeit, de nem muszáj, hogy meggyőzzenek....
A hét elején fordulok elő általában ott....


Tüni!
Nem tudom. Az évszázados gyakorlat. Még másfél éve a gyermekorvos arról próbált meggyőzni, hogy attól, hogy párszor megitatják cumisüvegből a gyerek nem lesz cumizavaros. De kétéves nyeretlen volt, gyerek és szoptatási gyakorlat híjával így azért nagyon nem kellett győzködnöm, hogy ez hülyeség, elég volt ránéznem. Ehhez azonban nem árt, hogy az ember szakorvos legyen még ha más tárgyból is, de ugyanabban a kórházban és a második gyermekét szülje és érdekképviseletben ne legyen szégyenlős.
A rendszer tehetetlensége. Nektek erőteljesen, de nem ellenségesen kell érdekképviselnetek és akkor mozdul a rendszer. Minél többször mozdul a rendszer, annál könnyebb lesz lendületben tartani.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!
Mikor van a legközelebbi előadás a kórházban? Most végre tényleg elmegyek Kép
pilis
 
 


Szia Pilis!

Március 9. 15 óra. Téma terhesség, szülés, gyermekágy.
Április 13. 15 óra. Szülés, szülőszoba.

Egy kis hírdetőpapíron olvastam amikor a dokimnál jártam. Ez január végén volt. Remélem még jók az időpontok.
Sok sikert!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


sziasztok!
Megmondom őszintén egyáltalán nem voltam meglepődve ezen a sok kesergésen, hiszen ebben az országbn ez nagy divat. Mi mindig csak elvárunk, de semmit nem becsülünk, értékelünk. Én a 4. gyerekemt várom és őt is a Rókusban fogom megszűlni.Véleményem szerint egy nagyon humánus, jól kézbentartott osztály ott a szülészet. Ami a körülményeket illeti, hát azért inkább a rendszert, az aktuális kormányt kellene szidni nem a kórházat.Minden elismerésem azon orvosoknak, eü-i dolgozóknak, akik több éves kemény munka , tanulás, hatalmas felelősség után fele annyit keresnek mint bármelyikünk pl egy multinál.Kérek mindenkit, hogy próblájon meg kevésbő önző módon gondolkodni és ítélkezni rögtön.
Én mindig mindennel nagyon meg voltam elégedve, volt hogy probléma adódott, de sikerült az orvosok rendkívüli empátiája és hozzáértése révén megoldani.
KÉrek mindenkit mielőtt mocskolódik kicsit mérlegeljen.
Margit
margit29
 
 


Sziasztok!
Előre elnézést kérek azoktól, akik nem szeretik, ha negatív véleményt fogalmaz meg az ember, de a teljes képhez ez is hozzátartozik.
Akkor röviden a hibák:

1. Szülést követően maradt a hüvelyemben egy vattapamacs. (A férjem vette ki belőlem három héttel később...)
2. Rosszul határozták meg a vércsoportomat.
3. Az orvosom visszatartott egy leletet, amikor pedig odaadta elmulasztotta elmondani, hogy ez mit jelenthet számomra, illetve a magzatomra.
Ennek következtében a gyermek majdnem meghalt, szerencsére még időben váltottunk. Azon a tényen azonban semmi nem változtat, hogy a férjemtől nem lehet több gyermekem...
ntunde
 
 


Sziasztok!

Margit,
szuper, hogy mindennel meg voltál elégedve, egy szerencsés ember vagy. Vannak viszont, akik nem ennyire szerencsések. Kérlek, mielőtt mocskolódónak nevezed őket, mérlegelj.

Tünde, megírod (akár magánban), hogy ki volt a dokid?

Bóbita
bobita
 
 


Szia Ntunde!

Nagyon sajnálom ami veletek történt.
Ez amiket leírtál nemtörődömség és oda nem figyelés. Az meg felháborító, hogy a leletet visszatartották és utánna nem magyarázták el. Ki volt az orvosod és a szülésznő? Ha nem akarod ide megírhatod priviben is.(bufobufo@mailbox.hu) Kész agyrém hogy ilyen megtörténhet. Mikor történt? A hibák miatt nem lehet több babátok?

Én is itt szültem a fiamat, hála az égnek nálunk minden simán ment. Egyre többet hallani negatív véleményt a kórházról, és mivel szeretnénk még babát nem mindegy milyen a helyzet. Az én dokimra eddig nem volt panasz ezért, tanácstalan vagyok maradjak vagy változtassak.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Mióta nem jelentkeztem sikeresen megszültünk, febr. 16-án a kiírás előtt 3 héttel megszületett Marci. 21 órát töltöttem a szülőszobán és siekrült egy angyali szülésznőt kifognom, aki kedves volt és megértő és kisegítette a kisfiamat a világra. A dokim csak a "lényegnél" volt ott, de azt hiszem, hogy felesleges is lett volna ha ott van.
A csecsemősökkel én az esetek 95%-ban meg voltam elégedve, a kisfiam besárgult és csak aludt és aludt, de ők mindent megtettek, hogy minél hamarabb meggyógyuljon és jöhessünk haza. Segítettek és nagyon embereiek voltak. És bár kaptak a babák teát, sőt az enyém az anyatejet is cumisüvegből kapta ragyogóan szopik és semmi baj vele, tündéri gyerek.
A kórház és a körülmények elviselhetők, és kibírhatók. Én nem bántam meg, hogy itt szültem.

Ha bárkinek kérdése van szívesen válaszolok, hiszen új élményekkel vagyok tele.

Üdv Mindenkinek

Kriszta
krisz11
 
 


Szia Kriszta!

Gratulálok nektek. Örülök, hogy minden jól ment és meg voltál elégedve. Sok tejcsit kívánok, hasfájás mentes napokat, kevés éjszakai felkelést.
21 óra nem kevés, hogy bírtad? Kértél valami fájdalom csillapítót?

A csecsmősöknél ott van még Rózsa és Ria? Nekem ők segítettek a legtöbbet amikor a fiam született.
Kérted, hogy éjszaka keltsenek föl a babához ha sír? Nem tudod császáros anyukák megkapják már a babát szülés után vagy inkubátorba teszik 2 órára?
Bocsi a sok kérdésért de írtad kérdezhetünk.

Minden jót!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszi a gratulációt és a kedves szavakat!
Hát nem volt egyszerű a szülésem, de főként a várakozásban merültem ki, ugyanis elfolyt a magzatvizem, de nem voltak fájásaim. Nem akartak mesterségesen indítani, így aztán 14 órát vártunk a fájásokra, aztán kaptam oxitocint meg EDA-t aztán meg sok-sok oxitocint, mert fájásszegény voltam. De a lényeg az a szuszogó kis csomag ott az ágyban...Kép)

Igen ott van Rózsa és Ria is, nekem Rózsa volt a szívem csücske nagyon kedves volt és rengeteget foglalkozott velünk.
Én éjszakára adtam be tejcsit a babának, amikor már volt tejem, így engem nem keltettek, de a szobatársam rendszeresen járt be szoptatni éjszakánként.
A császárosokról nem tudom, hogy megkapják-e a babát, de azt tudom, hogy én sem kaptam meg szülés után csak 2 percre és másoktól sem hallottam, hogy megkapták volna. Szóval próbálj meg fellépni nagyon keményen, és akkor lehet, hogy megkapod. Nekem azt mondták, hogy eléggé megviselte a babát a szülés, elég sokáig tartott a kitolási szakasz, + 3-an nyomták ki, szóval el tudam képzelni és bevallom én is elég sokkos állapotban voltam. Így aztán nem volt erőm bármit is kérni. Miután levittek az osztályra az első "babakihozatatlnál" viszont mindenki megkapta.

Remélem mindenre válaszoltam.
További szép babavárást!

Kriszta
krisz11
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
gratulálok! Kép 21 óra nagyon sok, nem csodálom, hogy a végén már nem volt erőd nyüzsögni, hogy a baba ottmaradjon Veletek. Nekem se volt, pedig mi csak 10 óráig szültünk. Viszont másodszorra már erőszakosabb leszek, állapottól függetlenül!

Ki volt a nagyon rendes szülésznő, aki Nálatok volt bent?
Végül is egyedül voltál a szülőszobán, vagy a háromágyasba kerültél?

Pihenj minél többet! (Már ha van rá mód... Kép)

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Március másodikán megszületett a kislányom.
Nagyon pozitív élményekkel jöttünk haza.Össze se lehet hasonlítani a két szülésemet.Mindenki maximálisan kedves és segítőkész volt.Nővérek,csecsemősök,dokik.Mivel én császáros voltam és anno fájt a fejem a spináltól,most extra odafigyelést kaptam,többször megnézett az anesztes orvos is,hogy minden rendben van e.A babát 2 órára inkubátorba rakták de utána már hozták mellre tenni pedig még mozdulni se tudtam.Talán ennek köszönhető de a tejem is zökkenő mentesen beindult.Egyenlőre annyi tejem van amennyit megeszik,igazi kis szopógép.
Ja a szülésznőm Rita volt és nagyon nagyon meg voltam vele elégedve.Rózsa és Ria is ott volt de a többi csecsemős is nagyon aranyos volt.
Minden babához gratulálok és a pocakosoknak problémamentes szülést kívánok!
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Köszi a választ.
Jó sokat szenvedhettél. Igazad van a végeredmény a fontos. A kicsi mindenért kárpótol.

Nyetus76
Gratulálok a babához. Sok örömet kívánok.
Jó olvasni még egy pozitív véleményt. Mostanság csak rosszakat írtak a kórházról, már komolyan gondolkodtam a váltáson.

Köszi mindkettőtöknek a véleményét. Minden jót kívánok!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Nyetus, Neked is gratulálok! Végül is nem Snoopy volt az anesztes, amikor szültél?

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Annyira nem volt mozgás ezen a topikon, hogy már szinte meg is feledkezdtem róla. Aztán most meg mit olvasok Kép
GRATULÁLOK a babákoz!!!
Örülök, hogy ilyen jó véleményeket olvasok, egyre nyugodtabb vagyok Kép
Mi már a 20. hétben vagyunk és már kétszer voltam a kórházban uh-on. Csak jót tudok mondani, velem nagyon kedves volt mindenki!
Még egyszer gratulálok mindenkinek és kíváncsian várom a részleteket is Kép
pilis
 
 


Kedves édesanyák és lehendő édesanyák!
Elösszőr is gratulálok minden babához és lehendő babához kivánom mindenkinek,hogy zőkkenő mentes pozitív élményekkel térjenek majd haza a kórházunkból!
A negatív élményekre irnék pár szót ,hogy valamelyest átértékeljék a helyzetünket. Minden egyes szülésnél részt kell vennünk mert erre szól a bizonyitványunk ! Az egy más kérdés hogy fel sem tünik,hogy ott vagyunk! Ezen kivül nem mindenki tudja ,hogy van egy koraszülött részlegünk ami általában 14-15 1000-1500 gr babával van tele plusz ha a kórházunkban "fáradt" baba jön a világra rajta is segítük legjobb tudásunk szerint.Saját véleményem szerint ÉN azért vagyopk ezen az osztályon hogy a babákat maximálisan el tudjam látni,mert nekem Ők a fontosak minden esetben és csak második helyen állnak a szülők. Ezér nyuodtan megvetthet bárki de nekem így tiszta a lelkiismeretem, hogy első helyre teszem a gyerekek érdekét!!! Más: sajnos "szegényes" kórház vagyunk van olyan esett ,hogy két nővér lát el 30 babát ugy hogy sem személyi sem tárgyi feltétele nincs meg hozzá /pl: pelenka hiány posikrém hiánya fürdőlepedő, és még sorolhatnám/ ehez képest probálnak mosolyogni és segíteni amennyire csak lehet. Ne felejtsük el azt a tényt hogy 30 babaához 30 szülő tartozik! Őnők szerint akik a negatív véleményeket irták lehetséges az hogy a "rossz" csecsemős nővérek időnként elfáradhatnak? Tudnilik mi is EMBERBŐL vagyunk és nem gépek akik futoszallagként dolgoznak! Természetesen nem vagyunk egyformák mi sem de úgy gondolom ez természetes mert Őnők sem egyforma természetűek és nekünk ehez kell alkalmazkodni nem mindig sikeresen tudun ez igaz! Sajnálatos modon az is igaz ,hogy ritkán kapunk jó szót vagy esetleg egy köszönömöt, de mi ezt is elfogadjuk és tesszük adolgunkat.Remélem és kivánom minden szülés előtt álló pocakos mamának papának, hogy szép ,nyugodt és csakis pozitív élményekkel teli szülésük legyen egy egészséges babával!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A már pocakon kívülieknek pedig jó babázást sok-sok élményt és rengeteg szeretettet kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mindezeket írta egy csecsemős nővér
lator
 
 


Kedves Lator!

Bevallom, én sem mindig fogalmaztam itt szuperlatívuszokban a csecsemős részlegről, de úgy gondolom (és ezt mindig próbáltam hangsúlyozni), hogy nem a csecsemős nővérekkel van a probléma, külön-külön mindegyik aranyos.
Szerintem a csecsemős osztály vezetésével, az egységes koncepció hiányával, a rendszerrel van a baj. És ez nem is mindig pénzkérdés.
Teljesen igaza van, amikor azt írja, hogy a nővérek minden tőlük telhetőt megtesznek a babák érdekében, én is így vettem észre.
További sikeres munkát kívánok!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Örülök, h. erre a fórumra bukkantam. Én is a Rókusban fogok szülni,ezért jó (vagy talán mégse?) olvasgatni róla. Amúgy a 29. hetet tapossuk kis Pocaklakómmal. Kép
Bevallom, most kezdek kicsit félni az egésztől, de majd ti biztos írtok sok sok bíztató szót, és csak úgy tovaröppennek az aggályaim. Kép
reeh
 
 


Sziasztok!
Március 9.-én császárral megszületett a kislányom!
Mint ahogy valamikor már írtam, szinte az utolsó pillanatig úgy volt, hogy a MÁV-ban fogok szülni, ezért kicsit féltem, amikor a dokim egy hónappal a szülés előtt szólt, hogy váltott, átment a Rókusba. Sok rosszat hallottam a kórházról, de persze volt aki dicsérte. Most azért írok, hogy mindenkit bátorítsak, aki majd itt fog szülni, én ugyanis nagyon meg voltam elégedve, a nővérek és a csecsemősök is rendkívül aranyosak és segítőkészek voltak (legalábbis akikkel én találkoztam).
Úgyhogy kitartás és fel a fejjel!
Mindenkinek jó babavárást, ill. babázást!!!!!
Meli
mmeli
 
 


Szia Meli!

Gratulálok a babához.Kép
Jó egészséget és sok tejcsit kívánok.

Még egy pozitív vélemény, aminek nagyon örülök.

Jó babázást!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia MEli!

Gratuláció! És én is köszönöm a véleményt, Kittinek és neked köszönhetően végre úgy érzem dönteni tudok és maradok Harsányinál, így a Rókusban.

Bár faj a szívem MÁV-ért, de azt hiszem egy doki, akit már ismersz egy kicsit a hibáival együtt, és bízol benne, talén tényleg fontosabb.
Szilvi
pszilvi
 
 


Pszilvi!!
Nagyon bízom benne,hogy nem fogod megbánni a döntésedet,és remélem egy könnyű,szép emlékű lesz a szülésed,ti pedig a babukáddal egészségesek lesztek!!!Lányok,azt mondom,inkább bízz abban a dokidban,akit ismersz,menj vele ha elmegy,hagyd magad mögött a kórházat,ha eddig bíztál benne,akkor ezután is bízz benne,mindegy,hogy az eddigi kórházat szeretted,ismerted,otthon érezted magad,és szép és modern...A szülésnél mégis maradhatunk úgy egyedül,mint a pinty...Nem baj,ha az a kórház,ahová a dokid megy nem olyan modern,vagy nem olyan szép a berendezés,stb.,a lényeg az,hogy az van ott veled,akiben bízol,akire hallgatsz,akiről tudod,hogy odafigyel rád.Az én dokim-mikor szültem az első bébimet,a hosszú vajúdásom alatt császározott mást,egy sürgős esetet.Mikor már látszott,hogy közeledik a pici fiam,én egyre idegesebb lettem.Bejött hozzám az ügyeletes fődoki,és mindenhol csak az én dokim ismerős arcát keresetem.Mikor megláttam,zöld műtősruha volt rajta,maszk és sapka,épp jött a császárból,de nekem akkor az volt a legmegnyugtatóbb.Aki átélte már,az tudja,hogy nem megfefelő orvosoknál kiszolgáltatottak vagyunk,egyedül hagynak minket,és még mi érezzük magunkat megalázott helyzetben-HELYETTÜK!!!!!!!Örülök,ha elvettem a kedved egy olyan dokitól,akinek a csapdájába sajnos beleestünk én és a hugom is.Sajnos a mi dokink is elment,mi nem mentünk vele,maradtunk a kórháznál,és mi lett az eredménye:tőlem nem kapott elég pénzt,és megnézhető volt a viselkedése utána(igaz,hogy átvett,de csak 1 hónapra,mert máris szültem).A hugmnak pedig egy két hónappal korábban megindult szülése,egy alig 2 kg-s koraszülött pici lánnyal,az a doki meg be sem ment hozzá,ki sem szedte a varratait sem,és meg sem nézte-pedig a hugi a doki kollégája,és elejétől hozzá járt.A doki pedig közölte vele kb.1 hét múlva_akkor nézett rá először,de csak mint vizitelős doki-,hogy bárkihez járhat innentől,választhat azt akit akart.Ennyit a kórházról,és ennyit arról,hogy kiben bízz:Egy ismeretlen kórház,ahol a dokid vigyáz rád,vagy egy ismerős kórház,ahol ki tudja mi lesz veled...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
Sajnos nagyon rég nem volt alkalmam írni.
Mindenkinek gratulálok a bébikhez, sok egészséget és örömteli percet kívánok nektek!
Kedves NTunde!
Bocsáss meg, azért amit írtam, természetesen az csak azoknak szólt, akik direkt mindenhol csak a hibát keresik.
Nagyon sajnálom, ami veled történt, azt gondolom, hogy ez valóban igen borzasztó, de máshonnan is hallani ilyet. Akár külföldről is! Amíg emberek vagyunk hibázunk, valakinek a munkája olyan, hogy ha hibázik egy életen át viselik a következményeit mások. Az élet ilyen igazságtalan.
Ez az orvost minősíti nem a kórházat.
Egyébként meg a magyar egészségügy úgy ahogy van borzasztó, negyed annyi pénzt sem költ rá a kormány mint külföldön, még Lengyelországban is kétszer több támogatást kap az államtól mint itt.
Hát akkor meg mit várhatunk mi el?
Szörnyű körülmények között, nevetségesen alacsony fizetéssel emberek dolgoznak éjjel-nappal.
Annyit sem keresnek mint egy kezdő munkavállaló egy multinál. És hogyan várhatjuk el tőlük azt, hogy maximális hivatástudattal éljenek nap mint nap? Melyikünk tudná ezt utánuk csinálni?
margit29
 
 


Sziasztok!
En is a Rokusban fogok szulni nemsokara es lenne egy olyan kerdesem, hogy van e valamilyen kovetelmeny az ugyben, hogy az ujszulott babat miben hozzuk ki a korhazbol? gondolok itt a mozeskosara, vagy hordozora vagy elegendo egy pled is?

Koszonom.
udv,
malika
malika
 
 


Szia Malika!

Ha autóval viszitek haza a babát, akkor a legkisebbeknek való autósülésben. Egyrészt mert autóban az kötelező, másrészt mert ez a legbiztonságosabb.

Mariann
tmarianna
 
 


Szia Tmarianna!

Koszonom, valoszinu az lesz, habar nincs autonk, igy nem igazan tudom, hogy mi legyen. Azt sem tudom abbol milyent kell venniKép Mit kell tudjon az az autosules, hogy megfeleljen a kovetelmenynekKép) Jahh es lattam hogy annyiba kerul mint egy babakocsi;)) En meg ki se tudom hasznalniKép(
Na meglatjuk, azert koszonomKép

Malika
malika
 
 


Roxmort,
mi is az este abba maradtunk vegul is, hogy mozeskosarat veszunk. Nem tudom, hogy mennyibe kerulhet, es hogy hol erdemes venni, de utanna nezzunk most mar, hogy tudjuk mit akarunkKép)
Dr.Barabas Gabor a dokimKép))

koszonom,
malika
malika
 
 


Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy mikor lesz a legközelebbi szülés-felkészítő előadás?
Előre is köszi!
pilis
 
 


Pilis,
A kovetkezo szules-felkeszito majus 11-en, 15 orakor lesz, "Az ujszulott es a csecsemo gondozasa" cimmel.
Vezetik: Az ujszulott osztaly noverei.

Nem kell bejelenkezni.

malika
malika
 
 


Szia Malika!
Nagyon szépen köszi az infot! Én tutira megyek Kép A múltkori előadás is nagyon hasznos volt!
pilis
 
 


Szia,
En a marciusin voltam, de ahogy megkozelitettem a korhazat egybol befektettekKép)) Igy sajnos azota is fekszem, igaz ma mar itthon, igy nem tudok elmenni.
Milyen volt az aprilisi? Kik tartottak? mesej rola picit;)))
malika
 
 


Szia Malika!
Nagyon izgalmas volt a szülésfelkészítő. Először is nagyon sokan voltunk és először egy vezető szülésznő foglalkozott velünk (talán Éva). A tanácsteremben csak óvatosan kérdezgettek (én bölcsen hallgattam): pl.gátmetszés szükségessége, érzéstelenítés stb. Jó sok érdekes és hasznos dolgot lehetett megtudni, tényleg érdemes végighallgatni. És bármilyen kérdés felmerült, igazán kielégítő és megnyugtató választ kaptunk. Utána még volt a teraszon egy kisebb előadás: a székrekedéstől kezdve a hálóingig. Ez is nagyon hasznosnak tűnt. Utána behehettünk a szülőszobába is és a vajudóba. Itt is elég sok témáról volt szó, el sem tudnám sorolni. Szerintem mindenképpen végig kell ülni/állni egy ilyet! Ja, a kórtermeket is megmutatták. FOlyamatosan újítják fel a kórtermeket, augusztusra kész is lesz Kép Te mikor szülsz?
Mindenképpen megyek a 11-i előadásra is, ott pedig már jegyzetelni is fogok. Itt nem sok értelme lett volna jegyzetelni, inkább csak figyelni kellett.
Remélem, hogy a legközelebbi alkalommal már el tudsz jönni!
pilis
 
 


Sziasztok

Mikor lesz még ilyen felkészítés? Február elején még láttam kint a papírt az ultrahangos rendelő bejáratánál, de akkor nem írtam fel az időpontokat és azóta nem láttam. Én ugyan még csak a 16. hétben vagyok, de nagyon szeretnék elmenni.

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


szia

A tegnap volt, igy majd csak jovo honapba lesz. A honap elso szerdajan, ha jol tudom.
malika
 
 


Köszönöm Malika, akkor a következőn igyekszem ott lenni.

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Sziasztok!
Az utolsó (májusi) felkészítésen azt mondták, hogy minden hó 2. szerdáján van a felkészítő. Tehát a következő június 8-án lesz. Úgy tudom, hogy a májusra tervezett téma lesz júniusban, a babaápolás.
pilis
 
 


Szia Pilis!
Jól tudom, hogy 15:00-kor kezdődik a felkészítő? A kórházban van vagy a rendelőintézetben?
(most megyek majd először)

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Igen, mindig háromkor van. Nem a kórházba kell menni, hanem a rendelőbe. A tanácsteremben tartják az előadásokat és általában a végén átmegyünk együtt a kórházba. A recepción tutira segítenek. Érdemes vinni jegyzetfüzetet!
pilis
 
 


Köszönöm, ott leszek!

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: