Új privát üzeneted érkezett!

Vízililom!

Ok nekem jó, csak navigálj majd el vhova, mert én meg Pest.....:)
iwiwen fent vagy, hogy megismerjelek majd?

Enimeniko!
Teljesen megértelek, már én is várom a végét, nekem sem olyan túl jó már akárhova menni, legszívesebben itthon vagyok! Amúgy te merre laksz, hátha tudunk közelebbi helyet összehozni. Hát igen meg a 30 fok. Én szerencsére Mátémat itthon hagyom anyukámmal. Nem szívesen cipelem magammal, főleg már hogy magamat is alig bírom:)

Más valaki talira?

Sziasztok

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


sziasztok,
nekem van mégegy "pénzügyi" kérdésem:azt már megbeszéltük, hogy nem szokott konkrét összeget mondani hogy "mennyibe kerül" nála egy szülés, hanem mindenki annyit ad amennyit gondol. a kérdésem, hogy ezt mikor szokás odaadni neki? még a kórházban azalatt a pár nap alatt míg bent vagyunk apu keresse meg?vagy én?vagy előbb vagy később, vagy hogy?:-)))
köszi
bsani
 
 


sziasztok,

a taliban én is benne lennék, de nekem a most csütörtök nem jó. ugyanis én vizsgázom. :(
tényleg, akik már többször voltak nála: nektek a kiskönyvbe szokott valamit írni, pecsételni? mert eddig nekem nem tette. :oops: vagy elegendőek a leletek? :)

boniko, mizu Veled, rég voltál?

örülök, hogy kicsit fellendült ez a topik is. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 

 
 

Sziasztok csajok!
Szeretnék csatlakozni a Gidai fun klubhoz:)Bár még nem sikerült összehozni a picurt,de évek óta azon vagyunk.Persze a dokinkat is ennek kapcsán ismertem meg,és összességében tényleg jókat tudok mondani róla.Bár én kicsit elhanyagoltnak éreztem magam nála,ahhoz képest,hogy a meddőség nála szakterület.Sajna Ő még nem tudott nekem bébit "csinálni",ezért a Kaáli-ban fogunk lombikozni.Bár vannak még csodák:)
Örülök,hogy mások is észrevették benne a jó pasit!Szerintem is kifejezetten tuti pasi!!!!!!!
Egyébként van egy SOTE-s e-mail címe.Pusszantás minden Gidai fun-nak
Perla
perla1979
 
 


Sziasztok!

bsani azt hiszem, hogy én most csak majd a kontrollon fogom odaadni neki a pénzt, kicsit megcsúsztunk anyagilag, de szerintem akkor is jó lesz még neki. Amúgy szerintem átlag hazamenetelkor szokták odaadni, vagy varratszedésre apa behozza, vagy ilyesmi.

Henne!hát már én is gondolkodok rajta, hogy átrakatom az időpontomat, én ebben a melegben megfogok dögleni mire beérek Pestre. Amúgy meg pecsételtess csak a kiskönyvbe, nekem van mikor ő kéri, de általában elfelejti, ezért szólok.

Perla! Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, látogass ezentúl is ide, hátha van vmi jó ötleted, vagy csak úgy olvasgatni a "drága Doktorunkról" :D

Puszi Zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

henne, nekem szokott beleírni, amióta van. Én általában abba teszem a leleteket, így a lelettel együtt azt is odaadom, aztán bele is írja, hogy minden oké :)

Remélem, mindenki jól van! És jó, hogy olvaslak titeket, nekem is be kell jelentkeznem jövő hétre!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy eltűntem, de közbeszólt pár rossz CTG eredmény, és 3 napot a patológián kellett töltenem. Hála istennek jól vagyunk, a flow. vizsgálatok tökéletesek lettek. Eszter mozog rendesen.
Ma randiztok?? Aztán várom ám a beszámolót!!!
Csajok, hogy bírjátok ezt a meleget????????
Mindenki jól van??
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Henne!
Nekem mindig a kiskönyv volt az első amit elkért. Szerintem nyugodtan add oda neki, hogy írjon bele, mert a gyes-gyed /nem tudom pontosan melyikhez/-hez kell hogy 4 orvosi megjelenés legyen a kiskönyvedbe. Meg ugye a védőnőnek is 4x kell beleírni.
De az is lehet, hogy elég, ha ő ad vmi igazolást, hogy megjelentél terhesgondozáson. Ő biztos tudja rá a választ. :)
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok

Én régi darabb vagyok valahol 14 hónapja szültem nála kislsányunkat.
Perla nekem is lombik volt sára és most is ugy nézki ogy sikerült kop-kop.
Ő igen meddőséggel foglalkozik, de én nem nála csináltattam, hanem Kaáli és szerintem az a legjobb dr.Kovács Péternél vagyok én.

Viszont én ugy ismertem meg Gidait hogy Czeizelnél jártunk és Ő ajánlotta mivel az Ő kezei alatt van Gidai, hogy elvégezzen egy pár vizsgálatot, szóval mint meddőségi nem tudom milyen.

Laza azt tudom, nagyon, viszont bármikor felhívhatod, nekem volt egy spontán terheségem ami méhen kivül fejeződőtt be reggel 5kor telefonáltam neki Ő sielni volt külföldön és mondta, hogy azonnal menjek be és reggel már a másik orvos aki őt szokta helyettesíteni egyből oda jött hozzám.
Szóval szerintem jó orvos.
Legalábbis a nők nyelvén nagyon tud beszélni és hatni.

Pénz és akkor adtam neki mikor a varratot kiszedte, ugy is Ő szedi ki.
És minden nap jött látogatni.
A 3 nap alatt

Kép
lili&ana
 
 


a gyedhez, nem a kiskönyv fog kellenni, hanem egy igazolás az orvostól hogy megjelentél.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!
Lili,én is a Kaáli-ban folytatom,és én is Kovács doktornál,mert jókat hallottam róla.Hanyadik alkalomra sikerült?Milyen a Kaáli?És a doki?Júl.2-án megyek az első konzultációra,de én már totál izgulok! :( Szorítsatok!!!!! :wink: Minden jót mindenkinek!
Perla
perla1979
 
 


Sziasztok!

Na megkérdeztem a dokit, e-mailben is lehet vele értekezni, megadta a címét, természetesen válaszol amint tud, de jobb szereti ha hívják telefonon. Szóval a címe: gidaij74@gmail.com
Puszi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Én is most fogok Nála szülni ( remélem már nem sokára(: )
Van itt még olyan aki 1-2 héten belül várható a Klinikán(-:

Mi most 38 hetesek vagyunk....
boroka1981
 
 


Szia Boróka!
Nekem elvileg még 9 nap........ Jöhetne valami front....
:D :D :D
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Szia Emeniko!
Hát fornt az volt, de még mindíg semmi...
most már a fájások is elmúltak(-: pedig jó lenne már kint neki, elkészültem mindennel, de nem haladunk előre(-:
Holnap megint Klinika... reggel, már nem eccerű megszervezni, hogy oda tudjak menni...
Te mikor mész legközelebb?
boroka1981
 
 


perla1979
Nekem elsőre sikerültek, Sára is, meg ugy látszik most is sikerült, kop-kop.
Én nagyon szeretem Kovács dokit, nagyon kedves és tud a nők nyelvén beszélni.
A nővérek közt meg vannak rendesek, alapjában véve mindeki rendes, csak angyon sok a munkájuk.
Nővérektől ne kérdezz semmit, inkább az orvostól.
Drukkolok.
Biztos fog sikerülni.
De te most csak konzukltációra mész?! Akkor még csomo mindenen mész keresztül, vizsgálatok stb.. idő az.

Kép
lili&ana
 
 


Szia Lili&ana!
Remélem már mehet a gratula!!
Köszi,hogy jelentkeztél és hogy te is drukkolsz!Te tudod a legjobban,hogy ez milyen jól tud esni!Igen,én még csak konzultálni megyek,de emiatt is nagyon izgulok.Nem tudom milyen esélyeim vannak ezzel az aljas PCO-val! :evil: Remélem nem vagyok nagyon tolakodó:te miért,hogyan jutottál el a lombikig! :roll:
perla1979
 
 


Szia perla1979

mikor meg ismerkedtem a párommal, egyből teherbe estem 2 hónapra rá, viszont elkezdtem görcsölni, meg pecsételni, és egyből elementem egy nőgyógyihoz - tudni kell nekem nagyon sok nőgyogyim van - a Dévayhoz mentem - Ő is meddőségi központ, a nővérem hozzá járt - és nem látot semmit a méhen belül egyből a Jánosba küldöt, hogy méhen kivülim van. Ott el is vetéltem - amit igy utólag vissza gondoltam, már többször meg történt velem, csak azt hittem egy erős mensi előtti görcs, meg darabkák aztán ennyi.
Utána pedig nem estem teherbe 1 évig, és már akkor a sogornőm, mondta, hogy menjek a Kaáliba kérjek időpontot, kivizsgáltak, petevezeték átjárhatóság stb, minden rendben volt. Így utólag amit csinálnak átfujást semmit nem ér, attól még lehet hogy nem átjárható a petevezetéked, a laporoszkopia mutatja ki. ez mind idő..és idő...
Jelentkeztem a kaáliba és Szmatona doktorhoz kerültem, aki elöszőr szimpi volt de aztán nem, 4x volt inszemináció de nem sikerült, akkor egy kicsit pihentettük a dolgokat, és megint spontán teherbe estem , és akkor megint elvetéltem. utána ugy döntöttem másik orvost választok és akkor mentem Kovács dr.hoz, mikor hozzá kerültem még volt 3 inszeminációm és ismét spontán teherbe estem, viszont az már méhen kivül volt - közben mi el mentünk Czeizelhez és ott ismertem meg Gidait- csak simán meg vizsgáltattuk megunkat, stb és Czeizel Ő hozzá irányított - vizsgálatok alatt derült ki ugye hogy méhen kivül van a terhesség korházba kerültem meg műtőttek, elveszítettem a bal petevezetékemet, és igy már indokolt volt egyből a lombik.
Szóval igy röviden és tömören ez az én történetem.
2008.julius 7én ültették vissza Sárát (+1) aki meg is fogant és 2009.03,27.-én megszületett 58 cm 3750 grmal.

Most meg ha minden igaz akkor jönnek a következők, 29,én megyek ugye uh és akkor derül ki hányan vannak, de egyenlőre a hcg szint nagyon magas és valoszínű az ikerpár.

Kép
lili&ana
 
 


lili&ana!
Szorítok neked-nektek!! Gratulálni még nem merek, de ha a hcg magas, akkor biztos minden ok.
Írj majd mindenképp!!
Perla!
Neked is egy kalappal!
Hihetetlen, hogy amíg nem olvasgattam ezen a fórumon, nem gondolkodtam ilyen dolgokon, hogy mekkora gond sokaknak a teherbeesés. Én hála istennek a szerencsések közé tartozom.
Mindenkinek elismerésem a türelméért, kitartásáért!!!!!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!
Hát én is csak enimenikohoz tudok csatlakozni,én sem gondoltam volna hogy ennyit kell szenvedni egy babához. nekünk akiknek spontán sikerül, eszünkbe sem jut. Nekem Máté 6 hónap után jött össze, Gergő meg 4, de én már akkor pánikoltam, h miért nem sikerül, hiszen fiatal vagyok, elvileg egészséges is. Már én is elakartam menni vizsgálatra, aztán magától megoldódott. Szóval ez semmi nem volt a többiekéhez képest.! És minden elismerésem, hogy ezt végig tudjátok csinálni! Biztos nem lehet egyszerű, főleg a sok kudarc után. De hála Istennek, ezért vannak a jó doktorok, hogy gyerekeket "csináljanak" nekünk :)

Egy kalappal mindenkinek!
Azért ha kérhetem értem is szorítsatok, már nem sok van hátra:)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Ja most nézem EE neked meg aztán már végképp nincs sok! Kitartást!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Lili&ana!
Nagyon köszi a gyors választ.Igazán tanulságos a történeted számomra,s ezért jó ez a fórum.
Én egy átjárható petevezetékemmel küzdök a PCO-val..hát eddig nem túl sok sikerrel.A hsg óta szedtem mostanáig(1 évig!!!)a closti-t,amitől hál'Istennek volt is mindig peteérés.Ezt mindig megfejeltük inszeminációval.Végül 6 inszemet csináltunk.Most pedig abban maradtunk Gidaival,hogy már abbahagyjuk a Clostit és-ahogy Ő fogalmazott-egy fokozattal fejjebb lépünk:a closti helyett injekciót írt fel,és időpontot kértem az első konzultációra a Kaáli-ba. :? De már nagyon izgulok!Hogy a manóba lehet az,hogy a Kaáli orvosai közt is át kellett pártolnod?Mi volt a gond az első dokiddal?És a másodikkal teljesen meg vagy elégedve?Neked Gidai hogyan működött közre ebben az egészben? Sokszor kellett menni hozzá vizsgálatokra?Ha a 2.picur is sikerült,vele is hozzá fogsz járni?Vajon Gidai ismeri Kovács dr-t?
Perla
perla1979
 
 


Perla1979
Gidai szerintem nem ismeri Kovács dokit, szerintem, ahog ymondtam neki, csak gondolom csak névről esetleg.
Káali orvosok között pedig azért váltottam, mert azt hittem az orovos tehet róla hog ynem estem teherbe, meg mind azok mellett nem ugy beszélt velem ahogy én szerettem volna,Kovács doki tud a nők nyelvén beszélni, és az is jól esett nekem, hogy vissza hivott engem ha arról volt szó, stb...
Gidai ugy jött közbe, hogy Czeizelhez mentünk genetikai vizsgálatra magunktól, és Ő irányítot Gidaihoz, mivel az Ő kezei alatt van Gidai, és minden féle nőgyógyászati vizsgálatokra kellett hozzá mennem, mestruáció közben stb.
És Gidai nagyon szimpi lett, mivel mikor reggel 5 kor rosszul lettem a méhenkivülivel a páromnak mondtam hivja fel Gidait, és ha jó orvos akkor fel veszi a telot. És fel vette és mondta azonnal a korházba menjünk, mire oda értünk tudtak rólam, mivel Ő sielni volt. Szóval IGEN Ő az akit ujból fogok választani szüléskor.
Gidaihoz csak a legfontosabb vizsgálatokra kellett mennem, tulzásba nem vitte, de ez igy jó volt pont. Volt hogy elfelejtette a dolgokat, de én felhívtam és akkor mondta, persze igen menni kell.
Viszont volt hogy + vizsgálatokat csináltatott hogy minden rendben legyen.

Zsuzska szórítok én a 40. héten szültem majdnem 1 nap hiján szóval még maradjon bent a pici, és nagyon drukkolok azért.
Én 3 óra alatt szültem meg.
Nagyon jó, fáj tényleg, de utána elfelejted olyan mint a fog fájás.
Igen nagyon nehéz a sok kudarcot megélni, és szerintem mi Lombikosok másképp látjuk az egészet, Ti is örültök neki, de mi még másképp örülünk.

Kép
lili&ana
 
 


Perla,

Az inszemet a Gidai csinálta neked? Ha igen, hol helyileg? A kórházban?
Én is kicsit elhanyagoltnak érzem magam nála "meddőségileg", azt hiszem az ő igazi szakterülete inkább az olyan terhesség követése, mely nem normál lefolyású, hanem valamely komplikáció lép fel, bár lehet, hogy tévedek.
Én is a 6 inszemen vagyok túl, és az első lombik előtt vagyok, már minden vizsgálatot megcsináltattam ehhez, de sajnos a doki már nem vállalta a nyári leállás előtt (ez nem a Gidai).
A Kaáliról mindenki azt hiszi a legjobb intézmény ezen a területen, bár azt hiszem ez inkább azért alakult ki, mert a legtöbb lombikot ott végzik, és hát magasabb számú kezelésből nyilván magasabb a sikertörténetek száma. Azért hogy a másik oldalról is legyen információd, ott is előfordul komplikáció és kudarc, ugyanúgy mint máshol. Sokat olvastam az budapesti meddőségi centrumokról a különböző fórumokon, van ilyen is és olyan is, a legtöbb pozitív visszajelzést a Forgách Intézetről kaptam, róluk valójában nem is hallottam rosszat, még priviben is kaptam az ide járó lányoktól levelet, melyben dícsérik őket. Persze annak eldöntésében, hogy ki hova megy sok minden szerepet játszik, nekem fontos az emberi hangnem és az empátia mert érzékeny vagyok. Főleg már ennyi év küzdelem után.
Sok sikert kívánok neked, gondolj arra, hogy már igen sok PCOs boldog édesanya!

Vízililiom
vízililiom
 
 


Zsuzska88,

Elnézésed kérem az elmaradt találkozónk miatt, egy kis ideig nem tudtam olvasni a hozzászólásokat és hogy végülis tudtunk volna találkozni, sajnos a munkám végett el kellett utaznom.
Természetesen neked és enimenikonek is nagyon szorítunk, hogy a csudába ne tennénk, még az időjárás-manóval is beszéltem, hogy kellemes időt küldjön nektek, hogy a végét a szülés előtt jobban bírjátok. Remélem betartja a szavát!!! :wink: :wink:
Nagyon jó lesz ám nektek hamarosan, tegnap voltam a kórházban és néztem ahogy tologatták az anyukák a frissen született kisbabájukat, és olyan jó érzés volt látni! Hamarosan Ti ezt személyesen tudjátok átélni!! :D :D

Vízililiom
vízililiom
 
 


Köszi VÍzililiom!
Ennél jobb időt nem küldhettél volna! :) :) Igaz, a hidegfront ránk nem igazán volt hatással, pedig nem bántam volna, ha pár nappal előbb élvezhetjük egymás társaságát Eszterrel. Bár az érem másik oldala: nem lesz tumultus a gyermekágyon.. :D :D Mindennek örülni kell!
Még hivatalosan 3 nap.. Szorítsatok, hogy minden ok legyen!
Mindenkinek azt kívánom, amire most a legnagyobb szüksége van!!

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Vízililom Szia!

Semmi baj, majd csak összehozzuk egyszer :) Jó lett volna egyet dumálni, de végülis nem volt baj, mert baromi meleg volt és így nyugodt szívvel átkértem az időpontom estére, mikor már mérséklődött a meleg, így nem kellett lemondani a talit. Meg legalább jött a férjem is, kicsit kettesben voltunk, ami azért elég ritka mostanában....
Köszi, hogy szorítotok értünk, ránk is fér. Én most megint vesekővel szenvedek, tegnap már a falat kapartam... De legalább most az idő elviselhető!

Enimeniko!
Te meg dobj majd légyszi egy smst, ha meglesz a pici, én meg majd írok ide a lányoknak! 20/592-76-00. Remélem még megkapod a üzit!

Zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska!
Rendben, nagyon aranyos vagy!!!
Azért elmesélem, hogy mennyire tudok élni:
Voltunk ma a klinikán "vizsgálaton" hátha elindul valami ezen a nyugis vasárnapon :) Már nyitva van a méhszáj, most várakozunk. Ha valami van, rögtön indulunk, amúgy reggel 8.30-kor van jelenésünk :) :) :)
Este felé elkezdett fájni az egyik betömött fogam. Mondtam is ezt a doktorunknak, mire azt tanácsolta, hogy mindenképp menjek el fogorvoshoz, mert annál rosszabbat nem tud elképzelni, mint hogy szülés+fogfájás együtt... Szóval elmentünk. Hát sajnos nem úsztam meg a foghúzást..... :( :( Gondolhatod... Kerüljem az erőlködést.....
Na, de majd meglátjuk, remélem már semmi nem jön közbe...
Jelentkezek, ha van valami!!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok,

jaj de jó Enikő. Neked már mindjárt itt a vége. :) drukkolok, hogy minden rendben legyen. :)

tényleg, akkor már ha fogas kérdés volt.. Ti mennyire mertetek terhesség alatt fogorvoshoz menni? és valamit csináltatni?
van egy fogam, ami letört, kiesett belőle félig a tömés. így ettől parázom, hogy esetleg majd bedurranhat. úgyhogy azt szerintem mindenképpen megcsináltatom.. most találtam egy barátságos kismamabarát fogászatot, szerintem be is jelentkezem hozzájuk.
juli 1.-én megyek gidaihoz, esetleg nem jelentkezett be akkora valaki?:)
tényleg, lányok, valaki nem tudja, hogy lesz nyáron szabin doktorunk?
mondjuk én csak novemberben szülök, de azért jó lenne majd tudni. :)
puszi

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok,

Enikő, sajnálom a foghúzást! Remélem, megnyugszik a seb, mire elindul a szülés.
Jó, hogy előjött a fogtéma, nekem ez a terhesség elejétől gond, fogat kellett volna huzatnom, de szoptattam, aztán meg simán gyáva voltam, a második baba pedig nagyon gyorsan jött szerencsére, viszont így nem volt időm elmenni. És nagyon bánom, mert sokszor begyullad, és ez káros lehet a babára, mint ahogy koraszülést is indíthat.
Én nehezen találtam olyan dokit, aki nyilatkozott volna azügyben, hogy akkor most lehet-e húzni, és mikor, nagy nehezen annyit szedtem össze, hogy fogászati kezelésre legjobb talán a második trimeszter, de ha gond van, úgy tűnik, a harmadikban is érdemes belevágni, a helyi érzéstelenítő talán nem okoz kárt.
Mindenképpen nagy dilemma, jobb túllenni rajta terhesség előtt.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok lányok!
Látom sokakat érint ez a fog téma. Nekem az a véleményem, hogy akinek gondja van, inkább forduljon orvoshoz rögtön, mint hogy halogassa bármi miatt!!!! Én ha most vártam volna arra, hogy kihúzom szülés utánig, akkor mára már dupla v. tripla arcom lenne, mivel kiderült, hogy egy jó kis ciszta okozta az egészet. És hát természetesen még ma sem szültem meg..... Lehet akár még egy hét is.Eszter nagyon ragaszkodó :D
Persze utánaolvastam a neten mielőtt elmentem, és ilyenkor nem Lidocaint használnak, hanem Ultracaint, ami nem árt a babának. Meg a másik dolog, hogy nem tudom, ki mennyire bírja a fogfájást, /én nem nagyon../, de lehet jobban jártam egy adag érzéstelenítővel, mint mondjuk napi 2-3 szem Algopyrinnel. Húzás után semmit nem kellett bevennem. Hála istennek, mintha elfújták volna!!!
Úgyhogy bátorság lányok, és inkább a fogorvos, mint a szenvedés!!!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!

Na ha valaki, én is szenvedek a fogaimmal, sajnos :( Mátéval szinte végig jártam dokihoz (meg ugye előtte is), én nem halogattam, marha jó dokim volt, és sosem volt semmi baj. Most is mentem volna, mert kiesett két tömésem, de mire rávettem magam, (meg ugye a pénz is, mert magánhoz jártam) addigra elment a dokim. Asszem 3 hete fájt nagyon, beakartam jelentkezni, és közölték, h már nincs. Na most hova menjek? Aztán Gidai ajánlott egyet, azt mondja ő is hozzá jár és nagyon korrekt. Hát még nem voltam nála, de asszem mostmár itt az idő.

Henne!
Nekem azt mondta, hogy nem megy szabira, mert én aug 3-ra vagyok kiírva, és mindig megkérdezem, hogy tutira itthon lesz-e, nehogy úgy járjunk, mint múltkor :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Nekem az rémlik, hogy júliust mondott, hogy megy szabira. Jó páran vagyunk júniusi kismamák, és mintha azt mondta volna, hogy ha mindannyian megszülünk, akkor megy szabira...
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Vizililiom
Nekem mind a 6 inszemet Gidai csinálta a Klinikán.Remélem sikerrel jársz majd a Forgách-ba! :P Majd írj a tapasztalatokról!Mikor mész?Neked miért kell lombik?Volt inszemed?Milyen a viszonyotok Gidaival,így,hogy neked sem sikerült gyereket csinálnia? :oops: Mert szerintem velem még mindig elég idegen ahhoz képest,hogy már több mint 1 éve rendszeresen találkozunk.(műtött is.)Vagy én vagyok túl érzékeny a barátságos,közvetlen hangulatra?Csak azért faggatlak,mert te is ugyanabban a cipőben jársz,mint én :roll: Te mióta ismered Gidait?
Minden jót és türelmet :lol:
Perla
perla1979
 
 


Perla,

Írtam neked privit, hogy a hosszú levelemmel ne untassam a többieket.

Enimeniko,

Még mindig 2 in 1 vagy? :D :D :D Már nagyon várjuk ám a híreket rólad.

Vízililiom
vízililiom
 
 


Szia Vízililiom!
Még igen, 2in1 :D :D
Holnap /23.-án/ reggel 7.45-re megyek be a klinikára, aztán meglátjuk hogy "alakulunk". :)
Nem ússzátok meg az infokat rólunk :D:D:D:D!
Zsuzska megadta a telefonszámát, és ő ír ide nektek :) :) :)
Előre is köszönöm neki!
Mindenkinek kitartást!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Hűha csajok hogy felpörgött a forum :)

megvannak már az új babócák?

Hát igen elég jóképű a dr bácsi, de azért nem ez számit ..engem például ez a legelején eléggé fusztrált hogy fiatal. és még jóvágású is.

én úgy kerültem hozzá,hogy a húgomnak sürgősen orvos kellett itt a fővárosban..akkor költöztünk fel és gondoltuk a Sote II pont jó lesz.. nem kértünk orvost, hozzá került. szegényem először köpni nyelni nem tudott... aztán miután megműtötték, meg előtte is többször bennt volt nála, velem is nagyon kedves volt, elmondta a konkrétumokat emlékszem nagyon dühös volt, mert a tesóm 3 éve nem volt előtte vizsgálaton.. és ha kicsit később megy akkor ki tudja milyen következményei lesznek. de konkrétan minden nőre aki elhanyagolja magát ezen a téren. azt hiszem ez volt az a perc amikor úgy döntöttem,hogy őmelette tettem le a voksom. nem is bántam meg.

kiskönyvbe pecsételés nálam is elmaradt de a végén pótolta

illetve a kiskönyv hátuljába beírattam vele hogy a Sote 2n fogok szülni, hogy ha véletlenül mentővel kell menjek biztos oda vigyenek.

szülés:

én a szülés reggelén bennt voltam azt mondta hogy itt még nem lesz szülés. hazametróztam, majd olyan furcsán éreztem magam..lefeküdtem aludni.. délután hasmenésem volt.. egész nap csak dinnyét ettem azt hittem az a baj. aztán felhívtam szülésznőmet mondta menjek be Klinikákra és megnéznek mert akkor már egy gombóc volt a pocakom és Zsiga sem mozgott nagyon.taxival mentem minden cucc nélkül mert nem éreztem magam szülős hangulatban :) odabennt a dr úr megvizsgált ismét azt mondta hogy ugyanaz mint reggel utána megnézték ZSiga szívhangját az jelzett valamit igy a dr úr azt mondta hogy maradjak bennt éjszakára, úgyis ő az ügyeletes és így ő is én is nyugodtabb leszek. kb 1 óra múlva Szülésznőm megvizsgált mégegyszer és elfolyt a magzatvíz.dr úr is meglepődött... ez volt este 18kor 22.30kor már kinnt volt Zsiga . a szüléskor általában a szülésznő van jelen aktivan legalábbis amig a kitolás nem jön.. a szomszéd szobában is szülés volt igy ügyeletes lévén oda is kellett mennie, de sokszor volt át nálam, és a belőle áradó nyugalom igazán jó volt. amikor elkezdődtek a tolófájások már magamra sem hagyott a dr úr és még a kórház éppen bennt lévő tanulói is ott voltak .végig nagyon összeszedett volt. az utolsó perceknél Zsigikémnek segíteni kellett kicsit így minden erejével tolta a pocakomat. az én férjem azt mondta nekem hogy azt a képet festeni kellett volna, ahogy kidagadtak az erek a halántékán közben a dr úrnak.

az egyik tanuló a szülés után lelkesen elkezdett kérdezgetni, erre a dr úr mondta neki hogy a riportot hagyjuk későbbre :) magyarán hagyjon pihenni.

a varrásnál viccelődött hogy honnan van ennyi energiám, ha nem hagyom abba a ficánkolást elmegy sörözni..én meg mondtam neki hogy cseréljünk helyet

:lol: :wink: utána is bejött hozzám megnézni, meg szombaton civilruhában jött varratot szedni..én is akkor adtam oda a borítékot még elnézést is kért hogy olyan erősen kellett nyomnia a hasamat. :lol:

jelenleg itt a closty hogy elkezdjem, de fogászatilag rendbetetetem magam előtte aztán majd hívom a dr.urat és inszem nála.


ja és a tesómat is mindig kérdezi hogy van pedig ennek már 4 éve is van...

na jó hosszú lettem
tényleg volt tali?
Vendég
 


sziasztok,

eniko: megy a drukk :)

boniko: örülök, hogy jelentkeztél. :)

lányok, már megint lenne egy kérdésem. mivel most többen is vannak itt, akik babát várnak. nekem most lenne aktuális a rákszűrésem. jól tudom ugye, hogy terhesség alatt is meg szokták nézni?
mert jövőhéten mennék doktorunkhoz, és akkor lehet, most már azt is letudnám. :)
és van egy gyanúm, mostanában néha a folyásom sárgásra változik. így lehet, bekaphattam egy gombát.. :S bár nem tudom, milyen az, mert még nem volt nekem olyan.
:oops: de nem éget, nem viszket... :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne előfordulhat hiszen a várandósság alatt kicsit legyengül a védekezőrendszer. nekem is kellett használnom kúpot ..

rákszűrést nekem csak később csináltak, mert állítólag fals eredmény születhet szopi alatt is.. meg szerintem nem csinálják várandóság alatt sem.. :roll: mondjuk nekem tök friss leletem volt, mert kaáliban levették...de a dr úr úgyis jobban tudja :lol:
Vendég
 


Vizíliliom
írtam neked privit.Köszi a tiédet,tök tanulságos volt.Minden jót MINDENKINEK :wink:
perla1979
 
 


enimeniko, drukkolok nagyon!

henne, én azt mondtam volna, hogy van terhesen is rákszűrés, de elbizonytalanodtam... kérdezd meg a dokit. És én úgy tudom, terhesen a mindenféle fertőzések elég nagy valószínűséggel megjelennek, kezelik őket és minden okés.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Perla,

Elküldöd mégegyszer a privit? Nem kaptam meg.

Mindenkinek szép délutánt (végre nem esik az eső) :D :D
Vízililiom
vízililiom
 
 


Sziasztok!

Hát EE-ről még nincs hírem, de ígérem rögtön írok ide, amint szólt nekem!
Viszont nekem már jönnek a jóslók rendesen, tegnap este már igen csak számolgattam a perceket, de rendszertelen volt, meg el is múltak egy óra alatt, úgyhogy még nem, de szerintem most nem húzom ki a végéig. Ezért el is döntöttem, h legkésőbb 2 hét múlvára össze kell készítsem a cuccom, nem akarom utolsó pillanatra hagyni. Meg amúgy is ki tudja, mikor van az utolsó pillanat :)

Egyébként nekem is januárban kellett volna a rákszűrést csinálni (akkor szoktam) De mondta dr úr, hogy most terhesség alatt nem csinálja. Azt nem mondta miért, csak annyit, h most nem bolygatná, ha nem muszáj. Mondjuk nem értem, csak egy kenet, na mindegy ő tudja.

Henne folyásom nekem is van rendesen, kicsit sárga, tehát nem tiszta, de nincs vele semmi baj. Mondjuk Mátéval ez sem volt ....

Jövőhéten megyek streptococcus szűrésre, aztán már kezdődnek a ctg-k :) Ja tudja vki mióta fizetős ez a szűrés?

Boniko sajnos elmaradt a tali, de még összehozhatjuk vmikor. Te merre jártál eddig?

Üdv: zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska anyuméknél voltunk Zsigával 3 hétig :lol: zalában :lol: net meg nem igen volt sehol :roll:
Vendég
 


SZiasztok Lányok!

Bocs, hogy nem nagyon jöttem mostanság... de nincs semmi hírem. Illetve talán volt egy egynapos terhességem :roll: nagyon-nagyon halovány teszttel, aztán másnap meg is jött. De nem olyan normálisan, és minden máshogy volt, meg baromira kívántam a kávét (sose iszom, nem szeretem), meg ilyenek.
Nagyon megértő volt, nyugtatgatott meg minden, megyek hormonvizsgálatra.

Illetve csak mennék, ha a Biovital nem zárt volna be négy hétre. Jól felhúztam magam miattuk. Az a baj, hogy jóslógömbbel kellene rendelkeznie a leendő pácienseknek, ugyanis a weblapjukra nem tették fel, hogy bezárnak és felújítás van. Egyszerűen nem veszik fel a telefonokat, az emailek nem küldenek automatikus visszaigazolást, hogy bocs, nem vagyunk (ugye ezt már az Outlook is tudja pedig; a telefonokra is lehetne automata üzit felvenni, arról nem is beszélve, hogy a honlapra is feldobhattak volna egy bannert, hogy bocsi, most nem vagyunk...)

Szerencsére találtam más helyet, ahol majd' összetörték magukat a telefonban hálából, hogy odamegyek hozzájuk. És csak egy nagyonpicit kerül többe a vizsgálat, mint náluk. SZóval pénteken szúrnak először - és nagyon örülök neki!!!

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


A fog-témához: mielőtt belevágtunk a babaprojektbe (2 évvel ezelőtt...) megcsináltattam a fogaimat, aminek a fogdokinőm nagyon örült, de csak az igényesség miatt, mert azt mondta, ha indokolt a beavatkozás, probléma nélkül meg lehet várandósan is csinálni bármit. Még az érzéstelenítő sem árt a babának, és hogy terheseket szoktak műteni is, nem érti, mi ez a nagy félelem. Inkább azt mondta, hogy a gyulladás a rossz, azt nem lenne szabad engedni várandósan, inkább csináltassa meg az ember.
És hát nincs garancia arra, hogy záros határidőn belül összejön az a béb, és ha pont azalatt lyukad ki egy fog, akkor attól még ne hagyjuk úgy :-)

Kép
manguszta
 
 


Vízililiom,
bocs,de nem találom az üzit,újra nekiállok a kisregényemnek.Igyekszem :evil:
Mindenkinek üdv:Perla
perla1979
 
 


Sziasztok

MAnguszta nagyon drukkolok, sajnálom az egynapost :cry:
Vendég
 


Manguszta,
Pontosan milyen milyen hormonvizsgálatra mész? Azért kérdezem, mert én is gondolkozom, hogy jó lenne elvégezni egy inzulin-rezisztancia és egy pajzsmirigy-vizsgálatot.
Ezek értékeivel mindenképpen hasznos tisztában lenni, mert meddőséget okozhat, bár nekem azt mondta a doki, ha van pajzsmirigy problémám akkor az már az inszemes vérvételkor kiderült volna, de motoszkál bennem a kisördög ezügyben, mivel édesanyámnak mindkét pajzsmirigyét eltávolították egészségügyi okokból. :(
Lányok (vagy vannak itt fiúk is? :wink: )
Pontosan mit néznek a fenti két viszgálatnál? Mindkettőhöz vért vesznek, az IR-hez kétszer is igaz? Valaki leírná ezeket nekem pontosan? Köszönöm.

Perla,
Várom ám a prividet!!

Nálam a fogászati kérdés kipipálva, már olyan régen készülök az élet csodájának fogadására :lol: :lol: , hogy mindent szépen rendbe-tetettem, hacsak nincs tömés-kiesés, nem lesz ezzel egy darabig gondom. Egyetértek mangusztával, hogy akinek fog-gondja van menjen és rakassa rendbe, mert a gyulladás többet árthat a picinek.

Vajon enimeni-baba megszületett már? zsuzska, mit tudsz róla? És te hogy érzed magad?

Megyek Kriston-intimtornára, valaki volt már esetleg a kismamások közül? Állítólag nagyon hasznos szülés-felkészítésre is.

Szép napot kívánok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
Vízililiom
vízililiom
 
 


Sziasztok!

Zsuzska, minél előbb pakold azt a cuccot, ilyenkor szerintem már aktuális, és Te s nyugodtabb leszel :)

Várom én is nagyon az Enikő-híreket.

És, kihúzták a fogamat, közben végig a babára gondoltam, fél adag érzéstelenítőt kaptam és elkelt volna még valamennyi, de jó volt így, kicsit felkészültem a szülésre, mondtam is a férjemnek, hogy újra gyakorolhattam, milyen fontos fájdalom közben a lazítás, hogy ne feszüljek bele a fájdalomba, hanem el tudjam magam engedni. Amikor sikerült, sokkal könnyebb volt elviselni a fájdalmat. Mint amikor szültem :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: