Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Chester! Örülök, hogy Te is csatlakoztál!

Hasszorító nekem sem volt, de nem is láttam hiányát. Enélkül is visszakockásodott a hasam, ami persze most megint eltűnt (na nem a hasam, a kocka). :lol:

Én Aventes tejtartó poharakat vettem, gyűjtöttem is szépen a fagyasztóban a tejcsit, aztán az egész a lefolyóban landolt. Viszont a poharakat kivállóan tudtam használni kajalefagyasztásra, amikor még külön pepecseltem Lucának.

Nyafi! Én is megnéztem a képeket. Tényleg tündéri a kiscsaj.

Gabi! A mozi pihenésnek számít, nem? :-)

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
Én vettem előre hasleszorítót, az Örs V. téri rendelőben, a 3. emeleten van egy segédeszköz bolt. kb. 3500 ft volt. Elég vastag rajta a tépőzáras rész, úgyhogy biztos jó lesz, jól lehet állítani. Bár tényleg többen mondták, hogy csak szülés után érdemes venni, amikor már látszik a "valódi" méret.

Nem tudjátok véletlenül, hogy lesz-e ma tanfolyam? Egyszerűen nem tudom elérni őket telefonon...
micacica
 
 


Halihó!

Nyafi: meglestelek ám én is titeket! Nagyon tündéri a kiscsaj!! :D

Tegnap kértem időpontot mégiscsak 4D-re.Sajna a férjemnek elég rossz a munkahelye-vagyis a főnöke,és nem tud szabit kivenni.De az egyik rokona felajánlotta,hogy ő szívesen felvinne,remélem nem jön közbe neki semmi.Úgyhogy 20-án 11:30-ra kaptam időpontot.De mostmár mindenképp felmegyek,másnem anyósékat kérem meg megint.
Tegnap elvágtam az újjamat,nagyon fájt és nagyon vérzett.A babókám is elkezdett ficánkolni,neki is rossz lehetett... :cry:

Nektek nem fáj az oldalatok? Mert ugye a két oldalamon fekszem és nagyon fáj az a pont,amin fekszek-igazából a csontom...
m.eri
 
 

 
 

Én úgy érzem, mintha izomlázam lenne a combomban, csípőmben, ahogy fekvéskor tartom magam. Félek, hogy ha kicsit is elhúz a hasam, akkor megnyomom a babucit, ezért állandóan befeszítve fekszem, vagy a takaróval próbálom kipárnázni magam... elég kényelmetlen már...
micacica
 
 


Sziasztok!

Véletlenül nem tudja valamelyikőtök, hogy olyan esetben, ha az ember lánya otthon van GYED-en, GYES-en, akkor a következő gyereknél mi a támogatások alapja? A korábbi munkahelyi bér vagy a GYED/GYES-ből kalkulált összeg?

Köszi:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok,

tegnap voltam dokinál, sajnos a cukrom nem lett jó (zsemle+tej). Max5,5 helyett 8,25 lett, úgyhogy mehetek a cukros vizes változatra.... Remélem nem lesz gond, mert nem szeretném még a szénhidrátokat is számolgatni....

Megkérdeztem az asszisztenst, hogy hány napnál nem régebbi házassági kivonat kell, most ő azt mondta, hogy 30 napnál nem régebbi... :roll: Szóval mindenki mást mond.... :twisted:

Kép
kismó
 
 


SZiasztok!

Az alvással nekem is vannak gondjaim. Folyamatosam
elzsibbad valamelyik felem. Igy éjjel elég gyakran fel-
kelek.

Ez a házassági kivonat már idegesít. Akkor végül is
mikor menjek kikérni. Még jó hogy itt Pesten
volt a dolog. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


sziasztok!

tegnap nekem is meglett a cukoreredményem,, hála ég olyan jó hogy még éhgyomrinak is megfelel. a doki mondta.
Kismó: viszont ott azt mondta,hogy el van írva a tartomány,mert 7, valamennyi a felső határ,nem 5,valamennyi.
Ajni: nekem is volt egy időben hogy arra keltem,hogy elzsibbadt a karom. szerintem mikor alszunk,próbáljuk a kényelmes pózt megtalálni, és most máshol kell lennie a súlypontnak. ezt csak magamtól gondolom így.

szép napot mindnekinek!
.ivett
 
 


Ivett: akkor jó, mert akkor nem sokkal lett magasabb :)
kismó
 
 


Sziasztok!

Nekünk ugyan "csak" apaságit kellett kérni, mert nem házasodtunk össze, de egy szülésfelkészítő tanfolyamon az hangzott el, hogy 300 napnál nem régebbi igazolás kell, ezt direkt fel is írtam. Az uzsókis pszichológusnő mondta, aki az előadást tartotta.
micacica
 
 


Sziasztok!

Én sima uzsonnás zacsiban fagyasztom a tejcit, de így is alig férek már el a fagyasztóban, szerencsére van tejci bőven!

Képet nem tudok még mindig feltenni, nem jöttem rá a pixelezésre...:(

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok,
na túléltem a cukros vizet, nem is volt rossz, sőt finom volt, mint a limonádé. :D Igaz, utána egy picit felkavarodott a gyomrom, de aztán elmúlt.
Feltérképeztem, hogyan lehet éjszaka bejutni a kórházba. Ki tudja, lehet éjszaka kell menni... :P Beszéltem a portással: az uzsoki utca felőli bejáratnál éjszaka zárva van a bejárati ajtó, de van egy csengő és akkor beengednek...

Kismó
kismó
 
 


Sziasztok!

A hazassagi kivonatrol a kismama kiadvanyban is 300 nap van, mi mar ki is kertuk, bar ahol mi hazasodtunk, ott egyaltalan nem kell, mert a korhazban ir ala az ember valami nyilatkozatot, hogy meg fennall a hazassag.

A cukor pedig 7,8tol szamit magasnak, terheleses eseten. Sajnos nekem mar a 14 hetben magas volt, igaz hatar alatt, de dietara fogtak:( Eleg nehez betartani, szerintemmeg nem varandosan is az lehet....
Most varom, hogy a 24 hetes mit mutat majd, mert azert nem gyerekjatek a cukor, es a babara nezve sem. De azert nagy orom hogy itt nem rogton a cukros vizzel kezdik. A szulovarosomban ketszer van, mindketszer cukrosviz, es az elso a 12. het elott van normalis esetben- csak en kulfoldon kezdtem a terhessegem es igy kesobb potoltattak be- ami azert abban a hanyingeres idoszakban eleg nagy megprobaltatas.

Valakinek volt mar olyan, hogy eleg nehezen talatak meg a picur szivhangjat?
Hetfon voltam a dokinal, es bar a 21.hetben vagyok jo idobe telt mire a doki megtalalta a szivhangot. Azota tiszta ideg vagyok.
Mindig van valami amin teljesen tulaggodom magam. eloszor a cukrom utana a gorcsok, az allando kemenyedesek, es akkor most meg ez is. Tudom nem kell tulstresszelni a dolgokat, de nem tudok nyugodt lenni, es folyton csak azon jar az eszem, hogy minden rendben legyen.
Tudom van varandos aggodalmak topik is, igy bocsanat mindenkitol, hogy itt kifakadtam.

Jovo szerdan ugye elorelathatolag folytatodik menetrend szerint az eloadas?
Mindenkinek szep napot!
Jo hetveget!
tamimami
 
 


Tamimami nekem a védőnő mindig nehezen találja meg a kütyüvel :D Azt mondja, ha elől van a placenta akkor még nehezebb. Neked hol tapat meg?
kismó
 
 


Szia Kismo!
hatul tapad, ha jol emlekszem, mert az leirva nincs sehova, csak mondta a doki.
A vedonohoz csak aprilis elejen megyek, o akkor fogja nezni eloszor.
A lenyeg azert ha megtalalja, csak idegesito amikor perceken at keresi.
De azert koszonom, hogy megirtad!
Szia
tamimami
 
 


Sziasztok!

Tamimami: Nekem is nehezen találta a múltkor a doki
a pici szívhangját. Akkor én is izgultam.
Viszont az első terhességemnél nagyon megríkattak.
Ultrahangon voltam valamikor a vége felé,
amikor a nő nem volt megelégedve a kicsi szívhangjával.
Behívta az orvosomat, majd behívták a Lukács dokit,mert
ő a legjobb ultrhangos. Én már ott sírtam az ágyon.
Erre még jó hogy le nem csesztek, hogy miért sírok.
Aztán a Lukács megnyugtatott, hogy minden
rendben van. Valószínű csak sokáig fektettek a hátamon és
ez okozott egy kis gubancot. Mondta hogy inkább oldalt
feküdjek. Rá két napra azért még egyszer meg ultrahangozott.
Hát ez az én kis rövid történetem.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


nem aggódni, egészséges szép babók lesznek! Egyiktek se drogozik, alkoholizál, cigizik, nem lesz semmi baj! NNNNNNNNNNna :lol:

Kép
nyafi
 
 


Ajni: ez olyan embertelen mikor az embert, aki amugy is ezer es ezer dolog miatt izgul- foleg ha eloszor var babat, es meginkabb ha nem zokkenomentes a varakozas- foloslegesen riogatjak, megijesztik.
Az Erdelyi doktor fele topikban mar irtam errol, hogy o mint magan orvos latott eloszor, mert nem voltam itthon biztosiyva, majd jottek a gondok, itthon ragadtam, befizettem a tb, es mentem az sztkas orvoshoz, aki allandoan vetelessel fenyegetett, mignem nem birtam tovabb ismet elmentem az Erdelyihez, aki miutan megvizsgalt es mondta fizikalis elvaltozas nincs, igy azt mondta ok a sok pihenes, magnezium kell, de ez alkati kerdes, tipusfuggo, es addig mig nem jelentkezik orankent 3nal tobbszor, vagy nem erzek egyeb fajdalmat, nem kell ezen idegeskedni. Lehet a penz teszi, ki tudja, esetleg csak a szemelyisegebol ered nem tudom, de mennyivel masabb ugy elviselni egy egy kemenyedest, gorcsot, ami onmagaban sem kellemes, hogy kozben nem potyognak a konnyeim, hogy csak el ne veszitsem a babat, tudva, hogy el kell viselnem, mert ez van.

jajj boccsanat, mindig ugy elszalad velem a lo, de hat ez a sok egyedullet, meg bezartsag... Jo ha legalabb kiirhatom magamol ezeket. Nem traktalhatom mindig ezzel a ferjem:)
Hat megint esosre sikerult a hetvege, de azert mindenkinek jo hetveget, pihenest...
tamimami
 
 


megvaltozott a felhasznalo nevem, mert a vonalzommal vacakoltunk, mire az ugyan nem sikerult, de inaktivva valno migen, igy tamimami nev halyett ezen a neven futok
szep napot mindenkinek
Vendég
 


SZiasztok!

Hát bizony néha kegyetlenek tudnak lenni az orvosok.
Akkor én is nagyon rossz lelkiállapotba kerültem.
Fel is hívtam a férjem és ő jött azonnal haza. Még
jó hogy olyan munkahelye volt, ahonnan haza tudodt jönni.

Diéta: Sajnos ma elcsábított egy süti. :) Nekem 7,9 volt a
terheléses cukrom.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!
Nagyon nagyon örülök, hogy Rátok találtam és hogy van ez a fórum :D
Én is az Uzsokiban fogok szülni 2008.08.11.-én Dr.Csapó Csabánál. Úgy néz ki, hogy a babóca kisfiú lesz, ezt már a 12.heti UH-n megtudtuk :D Nevén még variálunk ...
Tünde, látom te is Csapónál fogsz szülni, neked mit mondott a nyaralásáról? Mert pont 08.08.-án tervezi, hogy elmegy szabira, de azt nem tudom meddig marad. Picit parázok emiatt, ha nem indul meg addigra a szülés, de azt mondták, nem hagy egyedül, rábíz majd valkire...De az mégsem olyan... Csapó mindig megnyugtat.
Látom kérdezted a gyest, előbb bekukkantotam a "számoljuk ki a Gyest"szobába (azt hiszem ez a neve), éppen ez ott is a téma.
Házassági anyakönyvről pedig azt tudom mondani, hogy védőnőnk mondta, hogy ha 1 évnél régebbi a anyakönyvi kivonatunk, akkor a baba születése előtt kell kérni egy eredeti másolatot attól a hivataltól, ahol össze házasodtunk. Ez nem lehet 30 napnál régebbi. Nagyon boldogok vagyunk, mert emiatt majd mehetünk le Nyíregyházára... Nem értem miért nem jó a korháznak, ha beviszem az eredetit és ők lemásolják :?
Tegnap voltunk UH-n a magánrendelőben, az AFP eredményeim teljesen rendbe vannak, azt hittük megerősítést kapunk a babóca neméről, de sajnos ott nem olyan éles a monitor, így inkább csak elbizonytalanodtunk :? De márc.19.-én megyünk az Uzsokiba és remélem ott már tuti látjuk, hogy fiu lesz.
Mindenkinek kellemes pihenést!
andaka
 
 


es kozben sikerult a vonalzom is! Huh, nagy munka volt.

HAt nem tudom nekem a vedono mondta a 300 napot, ha mar kell alapon, ugyanis sok helyen egyaltalana nem kell, csak helyben alairt nyilatkozat. Mindenesetre szaz, hogy nem kerjuk ki ujra, mi kikertuk februarban, olyan alapon, hogy akkor a 300 napba belefer, viszont ki tudja mikor es meddig tudunk hazautazni- videken volt az eskuvonk. Ha nem eleg alairok barmit, amitol talan elhiszik hazasok vagyunk. Egesz oszinten olyan felesleges, mert az "olyan" csaladokban, vagyis ahol nem biztos hogy az adott pasi az apa ez a papir sem biztositja, amugy meg miert nem elhihetoe egy helyben akar mindket fel altal alairt papir, hogy igenis hazasok. Na mindegy,nem ez az egyetlen dolog amit nem ertek:)

Valakinek van otlete mit takar ez az orvosi megfogalmazas: "kisse tonusosabb uterus"? Nem mondott semmit, mondta minden rendben de a leleten ez all. Ugyanis el kellett mennunk ugyeletre a masodik napja nem mulo gorcsok es kemenyedes miatt, baba jol van, uh alapjan, mehszaj is zart, felirt pipolphent.
Jobban ugyan nem lettem, de kicsit megnyugodtam latva a szivet es a kalimpalasait.
Nagyon remelem jobban leszek, mert iszonyat fajdalom es hat azert van meg boven mit tennem az elottem allo hetekben...:(
De azert megprobalok nem elkeseredni, hatha attol majd erore kapok!:)
Ma en is sutizni szerettem volna de a ferjem nagyon szigoru nem igen engedi hogy elcsabuljak. Milyen rendes tole!

Tovabbi szep delutant!

JA! Es megtalaltuk a liftet az uzsokiban!:)
Vendég
 


Sziasztok!!
Én most szültem az Uzsokiban 26- án és biztosra mondhatom nektek hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell, mert amikor benn feküdtem jött hozzánk egy hölgy és adott egy papirkát hogy mit hol hogyan kell intéznünk és azon írja hogy a baba anyakönyvezetéséhez 300 napnál nem régebbi kell!
Ja amúgy renszeres olvasótok vagyok csak az Uzsoki 2007-be szoktam írogatni, amúgy makkmarcival egymás mellett volt az ágyunk a korházba.
Magunkról annyit Február 26-án végre megszületett várva várt kislányom, Enikő Halász dokinál, 3500 grammal és 55 centivel.

Kép
trimi2003
 
 


Szia Trimi :-)

Gratulálok a kislányotokhoz! És nagyon köszönjük az információt, nem értem a védőnő miért mondott 30 napnál nem régebbit.
andaka
 
 


Szia Trimi!

Köszöntünk és gratulálunk a kislányotokhoz!

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Trimi: Gratulálok!

Andaka: Csapó nekem egy szóval sem mondta, hogy szabin lenne aug. végén, szeptember elején, úgyhogy nem tudom, hogy milyen hosszú szabit tervez.

Szombaton én is UH-n voltam. Kuki azóta sem nőtt, szóval úgy tűnik, hogy tényleg kislányra készülhetünk. :-) A szívhang most nálunk is nehezen lett meg, egy picit meg is ijjedtem.
Rossz hír, hogy sok a fehérvérsejtszám a vizeletemben, így holnap mehetek az urulógiára. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, az azért nem nyugtatott meg, hogy Csapó azt mondta, hogy minél előbb menjek, mert egy rejtett gyulladás még vetélést, koraszülést is okozhat.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Trimi: Gratula a kisbabához :D

Ez a kivonat mizéria már tényleg borzasztó, de engem már nem érdekel, én kikérem áprilisban aztán lesz ami lesz, a babóca megszületik így is úgy is, aztán majd ha gond lesz foglalkozom akkor a problémával. :D Sajnos nekünk is vidéken kell kérnünk a másolatot!

Tündi: vigyázz magadra, tényleg menj minél előbb dokihoz, és mindenesetre igyál sok vizet, hogy tisztuljon! (Nekem 6 éve van havi 1 hólyaghurutom, de szerencsére eddig a terhesség alatt elkerült)

Sajnos nem lett jó a cukros vizsgálat 9 fölött van :cry: Mehetek diabetológushoz!! Remélem diétával megúszom!
kismó
 
 


Sziasztok!

Kismo: egyutterzek VEled! Ez a dieta dolog eleg kemeny, meg nem kismamakent is, nemhogy igy hogy az ember kivanna ezt meg azt, meg tobbet is enne.
Eleinte elegge odafigyeltem es probaltam betartani. Most mar sokszor elfogy a turelmem es a kitartasom, es nem tudok dolgoknak ellenallni. Pl teszta 3-4 hetente egyszer. Na ez az amit en nem tudok betartani. Nekem a teszta alapelemiszer, es imadom. Meg 6 evokanal sos vizben fott krumpli, ha mar krumplit akarok enni... NA neeem!
Jo igaz, ezt nem diabetologus allitotta ossze, ez a sablon cukros dieta a vedonotol. Egyenlore nem kuldtek diabetologushoz mert nem volt olyan magas. Majd meglatjuk most a 24 hetesnel. NAgyon bizom benne nem ment foljebb!
drukkolok Neked emberi dietat kapj!:)

Mindenkinek szep napot!
Vendég
 


Sziasztok!

Kismó: Kitartás! Most már én is jobban oda fogok figyelni, hogy
ne egyek édességet. Nekem szerencsére csak ennyi volt
az utasítás. Persze ez sem könnyű, mert a nagymamám mindig
csinál valami finomat amikor megyünk. Hiába mondtom hogy
nagyika én most nem ehetek. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Köszönjük szépen a gratulációkat!! Kép

Kép
trimi2003
 
 


Huha ez nagyra sikerült, bocsi, igyekszek kisebbet csinálni

Kép
trimi2003
 
 


Kép

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok mostanában, én inkább olavsó üzemmódban voltam,meg a netünk is gyengélkedett.

Üdv az újaknak!

Nyafi:ha jól emlékszem Te fizetős zsobában voltál,véltlenül nincs infód arról, hogy egészségpénztárra lehet e fizetni?

Diéta:nálam is előjött a terhességi cukorbetegség, hát nem valami könnyű a diéta, én sem tudtam mindig betartani pontosan, de igyekeztem.Remélem, hogy utána elmúlik.

Tündi: ne ijedj meg , ez elég gyakori, van aki hajlamosabb is rá, gonodlom a Salamon dokihoz kell menned, majd felír antibiotikumot, meg meg uh-za a veséidet.Sajnos Nekem elég sokszor volt ilyen problémám, de gond nem lett belőle szerencsére.
Viszont egyszer nagyon kiakadtam, hog yorvos és orvoas között milyen különbség van, nem akartam felutazni Pestre a Salamonhoz,elmentem itt a szakrendelőbe, hát még az urológusnak állt feljebb, hogy én mit keresek ott,ilyen értékekre nem írnak fel semmit,persze megvizsgált meg minden, de olyan kellemetlenül éreztem magam.


Rólunk:még egyben, és egyre türelmetlenebbül, fizikailag semmi bajom, csak lelkileg viselem nehezen, valahogy bebeszélem magamnak, hoyg túl fogom őt is hordani, és csak stresszelem magam, eléggé elviselhetetlen vagyok.Tudom persze, hogy nem lehet befolyásolni mikor szülseesn meg a picúr, de már túllennék rajta.

Szerdán megyek délelőtt ctg-re, bár elég későn, ezért nem is tudtam eddig senkivel összefutni.


Bocsi, hogy nem írtam mindenkinek külön!

Szép napot!

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Enikő baba nagyon gyönyörű!

Egészségpénztár engem is érdekelne....

Többedszer szülőkhöz: ti éreztetek olyat, hogy a gát környékén (vagy valahol alul) erős szúrás hosszabb ideig? Most már egyre gyakrabban érzem ezt és néha még meg is kell állnom annyira fáj, ha éppen sétálok. Ma meg a derekam alatti rész nyilallt iszonyatosan, úgy, hogy egy pillanatig nem tudtam a bal lábamra ráállni. (Persze jól megijedtem és gyorsan lefeküdtem. Most már egy kicsit jobb a helyzet.) Cél, hogy csütörtökig egyben maradjak, utána meg már akár szülhetek is.

A diétázókat én sem irigylem, kitartás nekik!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!
Trimi, gratulálok, nagyon szép kislány Enikő!

Ezzel a házassági papírral már engem is teljesen felbosszantottak, köszi az infót!

Gabi, nekem a lánnyal voltak ezek az erős szúrások, szerintem mind a tágulás része. Most alig érzek ilyeneket. Azért egy kicsit még pihengess otthon. Nekem is a csütörtök a fordulónapom.

Niki, kitartás!
A héten már én is mindenképp szeretnék megszülni. Az ujjaimat akarom!!!
:D

Nem tudom, hogy nekem hogy ment volna a diéta, nem vagyok egy fegyelmezett ember. Amióta nem cigizem (2003.04.14.), azóta nassin élek.

Elfelejtettem hányra kell ctg-re mennem pénteken :shock:

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Hát lányok!

Nem irigyellek titeket!! Nekem is ma kellett volna szülnöm, nem tudom hogy bírtam volna ki idáig...
Jobb ez így, bár Marci éppen ordít!:)

Puszi és kitartás mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Tündi ne aggódj, én múlt héten voltam ugyanilyen okból urológusnál, azt mondta, hogy nincs nagy gond, felírt egy 5 napos antibiotikumot a fehérjék ellen, és azt mondta, hogy ilyen korú terhességnél ez sűrűn előfordul.

Köszi a tanácsokat a vizesedés ellen, szerencsére már nem olyan vészes a dolog.

Gratula az új babákhoz, nagyon édik!

Kicsit én is türelmetlen vagyok már, de szerdán megyek nst-re, hátha mondanak valami bíztatót. Jó volna 2 hetet még kihúzni, de többet viszont nem szeretnék :D

Viki
vikcsi74
 
 


Niki:Megkerdezhetem, hogyhogy Fejemegyebol az Uzsokiba fogsz jonni szulni?
Csak azert erdekel, mert Fejer megyei vagyok eredendoen es engem mindenki arra akar rabeszelni szuljek Fehervaron.Csak en nem szeretnek. Mert macera lejutni, meg akkor elotte szuleim tuti azt akarnak az utolso hetekben legyek otthon, meg oda is menjuk eloszor "haza", meg hat dokihoz nem tudnek oda jarni mert nincs kocsink.
Jo igaz az onkormanyzattol kapnek egy egyszeri tamogatast, mert a varosban van ilyen( oda vagyok allandora bejelntve), de csak ezert inkabb megsem.De tenyleg csak ugy erdekelne. Ennyire jokat halottalaz Uzsokirol, vagy ilyen rosszat a fehervarirol?


Izgalmasak lehetnek ezek az utolso napok! Mindenkinek kitartas, aki mar nagyon varja a baboca erkezeset!


Es oromteli pillanatokat azoknak akik mar babazhatnak:)

Szep napot!
Vendég
 


Jajj, majd elfelejtettem.
Lesz szerdan eloadas?
Koszi az infot ha valaki tudja!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat! Azért nagyon remélem, hogy az urológus nem ír fel kapásból antibiotikumot, ugyanis egy 6 héttel ezelőtti lelet eredménye miatt kell mennem. Ráadásul még soha nem volt hasonló problémám.

Gabi: ezt a pár napot már biztos kihúzod.
Finishelők: HAJRÁ!

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Enikő édes kis bogyó, és egészségpénztár természetesen játszik! Mi is úgy csináltuk, nem vagyunk milliomosok! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok :lol: alig győzöm olvasni! Mióta nem járok dolgozni még kevesebb dologra van időm! Ez hogy lehet :roll: :?:

Üdv. az újaknak :P !

Házassági anyakönyvi kivonat: nekünk is vidéken volt az esküvőnk, de nem mentünk le érte, anyósom simán ki tudta kérni. Egyébként levélben is lehet intézni, már többektől hallottam, hogy nekik sikerült.

Trimi!

Gyönyörű a kislányod! (pont akartam kérni képet, s lám már raktál is fel :) ) Olyan édes, ahogy tömi kezecskéjét a szájába alvás közben :P !Mennyi idős a képeken? Vagy ezek maiak?
Köszönjük a nagyon friss infókat, én is úgy tudom /több forrásból is/, hogy 300 napnál nem régebbi házassági kell. Én azt viszek és kész!

Tündi!

A támogatások (pl. terhességi gyermekágyi segély) alapja a munkahelyi béred :P
Terhességem elején én is voltam a Salamon dokinál, de szerencsére nem talált semmi rendellenességet, pedig előtte kb. 1 héttel nekem is volt valami (talán fehérje :?: )a vizeletemben. Ne aggódj! A Csapó nagyon odafigyel és nagyon komolyan veszi ezt a "vizeletvizsgálat" dolgot, ami sztem megnyugtató.

Niki!


Pont a napokban gondoltam, hogy talán már nem is vagy 2in1 ezért nem írtál régen :roll: megvan neked közülünk valaki telcsiszáma, hogy tudj bennünket értesíteni, ha megszületik a babó :?:

Gabi!


Azért elvileg neked még lenne pár heted :wink: ! De nem csodálom, hogy már siettetnéd a szülést. Én néha olyan sz@rul tudom magam érezni, pedig testi dolgokra nem panaszkodhatok, szinte semmi komolyabb bajom/fájdalmam nincs!
Te hogy állsz telefonszám ügyben?

Andaka!

Nekem van egy ismerősöm, aki a múlt év januárjában szült, pont mikor a Csapó szabin volt. Tényleg nem hagyja egyedül a kismamáit, Őt már pár hónappal azelőtt átadta egy fiatal dokinőnek (Csapó tanítvány :) ), és a csajszi nagyon elégedett volt vele is! (pedig elég háklis nőciről van szó :wink: )

Ja, amúgy ez a dokinő most a székesfehérvári kórházban praktizál :!:

Kismó!


A cukros lötty érdekes módon nekm is ízlett, pedig nem is vagyok édesszájú! Talán mert addigra már nagyon éhes voltam :roll: :?:

Niki és Viki!

Szerdán én is megyek az Uzsokiba, most még egyelőre csak vérvételre a Violettához reggel 8-ra. Ti hányra jöttök :?:


Ja, és jövő héten szerdán kell mennem UH-ra a Csapóhoz + aztán NST-re is. Akkor jön valaki :?: :?: :?:


Csajok!

Akiknek nincs vonalzójuk nem akarnak csinálni :?: Olyan jó nézni rajta az idő múlását... Na?

Most mennem kell, mert még főzök :oops:

Puszi mindenkinek, és bocsi azoktól, akiknek most nem írtam név szerint, de szerencsére már jó sokan vagyunk :lol:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


A képeken Enikő még csak egy hetes volt, most már puffibb az arca majd teszek fel mait is csak eyenlőre gyüjtögettük őket

Kép
trimi2003
 
 


Köszönöm Benettke, megnyugtattál!

19.-én megyek UH-ra, jön valaki még?
andaka
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni. A topik indulása óta olvaslak benneteket. Már jó sokan vagytok :-) Gratulálok a kisbabás kismamiknak, úgy irigylem őket, hogy már van kit dajkálgatniuk :-) Holnap leszek 23. hetes, július 10-re vagyunk kiírva. Én is az Uzsokiban fogok szülni, a fogadott orvosom Habermájer László. Megvagyok vele elégedve ... idáig nagyon alapos volt. Nem rég voltunk 4 D uh-n és tökéletesen látszott a kislányunk. Ja a neve Blanka lesz.
Jövő héten hétfőn megyek 7 órára vérvételre (terheléses cukor vizsgálatra, remélem nem lesz gond a cukrommal emiatt én is parázok, mert a családban volt/van cukorbeteg!)
Mindenkinek nyugis babavárást kívánok, és a finishben lévőknek kitartást :-))

Manati
manati
 
 


Sziasztok,

olvaslak titeket csak nincs annyira időm írni. Nézegettem a táblázatot sőt frissítettem is és a következő Niki illetve Micacica lesz. hajrá csajok :D

Tündi és úgy tudom, hogy ha a minimálbér kétszeresét veszik alapul és annak a 70%-a lesz a gyás meg a gyed is, ha nem mész vissza dolgozni.

Tamimami ne izgulj az uh miatt biztos minden rendben lesz. Azért jó ez a sok vizsgálat mert mindig van miért izgulni.Tudom könnyű ezt mondani két napig én is most azon paráztam, hogy nem éreztem a baba mozgását és ezt persze azok után, hogy azt álmodtam, hogy a hasonfekvésemmel elnyomtam és meghalt. (lehet, hogy ez nálam pszichés volt egy kicsit?!). De most már minden ok.
Egyébként meg nyugodtam írd meg a gondjaidat, bánataidat szerintem azért is van ez a topik.

Trimi gratulálok a leányzóhoz!

Hajni nekem Lukács doki az orvosom és tényleg nagyon jó uh-os.

Gabi nekem az oldalt a méhemben volt már két olyan szúrás illtve belenyílalásféle, ami után elég nehezen sikerült kiegyenesedni. Kisebb szúrások vannak de nem a gát környékén. Ami nekem nagyon rossz az a császár helye iszonyatosan viszket gondolom ahogy tágul a pocak meg a méh.

Lányok volt valamelyikötöknek visszere? nekem 3 hete egyik napról a másikra kijött a combomon egy édes kis kidudorodó. Lukács doki felírt valami gyógyszert meg mondta, hogy krémmel kenjem és menjek el a sebészetre valamilyen harisnyáért és valószínű, hogy el fog múlni a terhesség után. Még nem váltottam ki a gyógyszert tanakodom......
Van valakinek ebben tapasztalata??

Kata
nem sikerül felraknom a táblicskut, hibát ír ki majd du még megpróbálom
pocvarek
 
 


Udv a mai ismet esos napon!

Visszer: hat annyi a tapasztalatom, hogy nekem 17 eves korom ota van mindket labamon, meg is nezte a legelejen a vedono, de mivel nem csunya, igy nem kell gyogyszer, csak a szokasos pihi es felpolcolas. Azota nem igen latom mi is vele a helyzet, majd ferjurammal megvizsgaltatom romlott e. Sajna nalunk csaladi orokseg. Be is van irva oroklodo betegsegekhez a kiskonyvembe, meg a trombozis is.
A kremrol csupa jot hallottam, egy idoben en is rajta voltam a teman hogy na majd kenegetem nehogy mar csunyabb legyen mert ciki egy huszon eves lany laban, de aztan valahogy elmaradt.
Nekem most a varandossag idejen a combomon repedtek meg hajszalerek, es ilyen lilas eres tobb helyen a labam. Szoval eg veled rovid szoknya. Na de ugyis mas lesz mar fontos az eletemben. Csak kicsit hepcias vagyok neha akulsom miatt. Persze ilyenkor parom nyugtat, a dehogy, stb de azert a becenevem kb 2 hete bocicica:( No comment!


Olyan jo, hogy majdnem mindenki tudja mi lesz a baboja, irigykedem. A mienk veletlen sem mutatja meg. tiszta szegyenlos.
Ezert szeretnek menni 4dre. HAtha ott! De majd csak kesobb, most meg "pici" egy ilyen komoly fotosorozat elkeszitesehez:)

Szep napot mindenkinek!

Ja igen regota szeretnem kerdezni : ki milyen baba apolasi konyvet tud ajanlani? Valamit ami komlex, nem tul tudomanyos, esetleg szep szines....
Koszonom elore is.

Tamara
Vendég
 


sziasztok!

mi 17én megyünk 9 körülre uh-ra a kórházba.
én a Kismamák nagykönyvét vettem meg, a baba 3 éveskoráig ad tanácsot. én nagyon szeretem ezt a könyvet.
ápr. 02-ig dolgozok, remélem tovább nem kell bejönnöm. már várom hogy otthon tegyek vegyek.
ki mit tud arról, hogy a babaruhát hány fokon kell mosni?
köszi
.ivett
 
 


Andaka!

Örülök, hogy segíthettem :wink: !

Én megyek 19-én UH-ra is, meg NST-re is! Sztem akkor tuti találkozunk :lol: Majd beszéljük meg miről ismerjük meg egymást!

Manati!

Üdv. köztünk :P ! Nekem a Vera (Csapó asszisztense, aki szülésznő az Uzsokiban) azt mondta, hogy a Habermájer is nagyon-nagyon jó doki :wink: ! Gondolom most neked a zsömle+tej verzió lesz. Ugye? Szorítok, hogy ne legyen gond a cukroddal!


Kata!

Már valóban régen jártál erre... :( Egy másik fórumban írtak erről a visszér dologról a csajok, úgy láttam többen használnak ún. kompressziós harisnyát, ami állítólag sokat segít. Sztem a dokid is erre gondolt :roll: Kenni meg biztosan nem árt...
Amúgy én úgy gondolom, hogy nekem vannak visszereim, de egyik sem dudorodik ki, gondolom akkor nem probléma :roll:

Tündi!

Bocsi, de azt elfelejtettem, hogy a múlt évben nem volt egyetlen bérezett napod sem :oops: . Ebben az esetben az él, amit a Kata írt. Ha viszont magasabb a szerződés szerinti béred mint a min. bér 2-szerese, akkor érdemes elmenni betegácsiba a 15 nap betegszabi erejéig, mert akkor az lesz a TGYÁS alapja.

Csajok!

Lesz holnap előkészítő :?:


Na, most lépek, mert ma még szinte semmit sem csináltam itthon :oops:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Anyjuk, Ivett!

Míg írtam jól beelőztetek :lol:

Én még nem vettem semmilyen könyvet :oops:

Babaruha mosás: én úgy gondolom a 60 fok megfelelő :roll: . Tapasztalt mamik, szerintetek :?:

Tényleg Csajok!

Nem akartok pocakfotókat felrakni :?:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: