Új privát üzeneted érkezett!

Danann, Virág utca eleje, Erzsébet utcával merőlegesen! :shock:
Vendég
 


Ildi

Most látom csak, hogy Monori vagy. Milyen jó megfigyelő vagyok :oops:
Nekem mindenki azt mondja, hogy 3 hónaposan még nagyon hamar úszni vinni a babát, viszont a védőnő azt mondta, hogy 3 hónapos kortól már lehet.
Ti hogy voltatok ezzel?

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia Susytündér!

Az én rokonaim/ismerőseim/barátaim szerint is korai volt, hogy Lillut három hónapos korától vittem úszni. Semmi bajunk nem lett eddig (kopp-kopp) és nagyon jót tett neki az úszás.
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Ildi,
Tegnap voltak a párom szülei Monoron uszodába, nagyon dicsérték. Én örülök neki, hogy nem kell majd Pestre vinni a babát úszni, ha tehetném be se tenném a lábam oda.

Pandácska nagyon eltünt, lehet, hogy megszületett a babája :roll: :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Bocs,nem a témához kapcsolódik....
Hogy kell ezt a vonalzót betenni ide? Addig már eljutottam, hogy megcsináltam, de nem tudom betenni. Tudnátok segíteni?

Köszi!

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Kincsesi,
A lap tetején a segédleteknél lesz egy olyan hogy profil. Ott az aláíráshoz kell bemásolni azt a kódot amit a vonalzóhoz kaptál, és akkor megjelenik mindig.
Vendég
 


Pandácska,
Azt hittem már megszületett a babád :)
mi újság, hogy vagytok?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
Bár úgy lenne :roll: jól vagyunk, de most már nagyon szeretnék szülni menni!!! Várom a mai font hatását hátha... Ti hogy vagytok?
Vendég
 


Pandácska,
Front is jön és telihold is van...hátha.
Én is szeretnék már menni szülni, de azért nekem még odébb van. A doki azt mondja, még nincs nyitva a méhszáj semennyire.
Drukkolok neked!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
Köszi :D lassan a te időd is eljön, már a végén jársz. Nálam nyakcsatorna már megrövidült és a külső méhszáj is kinyílt 1 centire, ez volt múlt héten. Úgy látszik hatásosak a homeos bogyók, meg a málnalevéltea.
Vendég
 


Pandácska,
Én is szedem a homeos bogyókat, én csütörtökön megyek legközelebb dokihoz, majd meglátjuk mit mondd. És arra is kiváncsi leszek, hogy majd élesben szüléskor milyen hatása lesz a homeos bogyóknak.
Szép és gyors szülés kívánok neked!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Pandácska!

Az 1. kisfiam erős szélre, a 3. teliholdra indult be! Most mind a 2 jelenség fennáll! :lol: De ne kívánd, hogy most induljon, mert akkor teltház lesz a szülőszobán! Nálam a fent említett 2 esetben így volt! Az sem tudták, hová rakják a szülő kismamákat! De ez az ő gondjuk, úgyis megoldják!

Susytunder!

Neked se sok van már hátra! Aztán várunk majd az élménybeszámolóval! Kitartás a végéhez!
borossné becz márta
 
 


pandácska! én is őszintén drukkolok:)!
háát, most én sem bánnám, ha az utolsó héten lennék! bár ezt csak halkan mondom, nehogy Ábel is meghallja:), főleg így teljesen nyitott külső méhszájjal, üdvözlöm a homeos bogyókat;)! szóval, Ő még csak kucorogjon jó néhány hétig anya pocakjában! Nem tudom a több-gyerekes anyukák hogy vannak ezzel, de azért egy kis lóti-futi manóval más ez az áldott állapot:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Márti, olvastalak valamelyik kismama számban!!! :lol:
Vendég
 


Márta,
Most már az se zavar, ha a folyóson kell szülnöm :lol:

Susy, Szentpyr,
Köszönöm :D
Vendég
 


Sziasztok!

Márta! Még korai kérdezni? 8) :D

Lafead és Danann! Mi a Nyár u. legvégénél lakunk. :wink: Földik vagyunk....

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Szabó György mennyit kér a szülésért amióta az ÁEKvan?
Kérlek küldjetek privát üzenetet.

Köszönöm
rozsaag
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Lehet , hogy már írtatok róla, csak nem figyeltem , de kell vinni a kórházba pelenkát és popsitörlőkendőt???

Szentpyr!
Neked beváltak a homeos bogyók ?

málnalevél tea is csodákra képes?
Én nem szeretem a teát, de ha jótékony hatása van , lehet meginnám......

köszi!


Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Tücsi, ez jó!!!Akkor egy kis gyerektali majd valamikor???

Zsuzsi, kórháza válogatja, van ahol kell, van ahol nem,ÁEK-ben épp nem kell!
Vendég
 


zsuzsi80! nem, éppen arra céloztam, hogy nekem most úgy alakult, hogy homeós bogyók nélkül és sajnos egy picit korán, nyílt ki a külső méhszáj! nálam a korábban említett lóti-futi angyalka segíthetett egy kicsit:)! egyébként Panna születésénél sem használtam bogyókat, de a málnalevél teát ittam... aztán, ki tudja, hogy segített e! a tudat biztos:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Lafead! OK! Nekem délelőttönként jó, mert délután már 3 gyerekes vagyok. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lafead, Tücsi!
Ez remek, elég közel vagyunk egymáshoz! Van kivel tapasztalatot cserélni a helyi viszonyokról! Közös séta, játszótér is jól hangzik, főleg majd tavasszal!
Mi egyelőre délután sétálunk, ha az idő engedi, talán ma is megyünk, ha nem alszik el.
Megkérdezhetem, hogy ti melyik rendelőbe, kihez jártok? És hogy tudtok-e a közelben olyan gyermekorvost, aki előnyben részesíti a homeopátiás gyógyszereket? Inkább olyanhoz vinném majd a gyereket, ha egyszer neadj'isten beteg lenne, aki nem antibiotikum és társai hívő...
Köszi! :)
danann
 
 


lafead írta:Zsuzsi, kórháza válogatja, van ahol kell, van ahol nem,ÁEK-ben épp nem kell!

Nekem mondták a nővérek, hogy ha nem vittünk eleve, hozassak be pelust meg törlőkendőt, mert ha velem van a baba, nekem kell tisztába tenni ugye, és nem tudnak adni...
danann
 
 


Danann! A Király utcai rendelőben van egy doktor néni, aki homeopátiával is foglalkozik. Valamilyen Éva, ha jól emlékszem. Mi a Pozsonyi útra járunk, a Bátorfy dr.-hoz. Ő nem homeopátiázik. Nektek ki a gyermekorvosotok?

Lafead? Ti kihez jártok? Tömösvári dr. nénihez? 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, nekünk dr. Székely Ilona, szintén a Pozsonyin, de bővebbet csak priviben írok, ki tudja, ki téved még ide :-)
danann
 
 


Tücsi!

2 teszt egyértelműen pozitív+ egész napos hányinger,némi hányással tarkítva, kedden megyek dokihoz, addigra már elvileg 6 hetes leszek!
Erre voltál kiváncsi? :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Tücsi, nekünk is a Bátorfy dr és sztem ha nem is homeozik, de azért a természetes dolgokat részsíti előnyben, én ezt látom nála. Nekem nagyon bejött a doki, sztem piszok profi.

A védőnéni Tömösvárit ajánlotta, de nekünk nem ő lenne, hanem vlaki más drnő, de mi eleve Bátorfy drhoz kértük magunkat!!!!

Remek lenne egy közös játszótér, nagyjából egyidősek a gyerekek, pláne veled, Danann!!! :lol:
Mi sokat megyünk ki, a gyerek szereti, bár még keveset, de majd tavasszal mennyit fogunk sétafikálni!!!!!!

Az igaz, hogy ÁEK-ben akkor kell, ha nálatok van a gyerek, én abból indultam ki, hogy tőlem "elvették" és ezért nem kellett. Jogos. Ott a pont. Így precízebb. Szóval, ha elviszik, akkor nem kell vinni, ha babás szoba van, akkor kell.
Vendég
 


Lafead! Egy véleményen vagyunk! :wink: És a védőnénitek Erzsike lett vagy maradt a körzetes?

Danann! A párom dr.nénije is ő volt. :D Nekem az Urbán dr.néni jutott. 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Márta! YESS!!!!!!! :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Védőnénink a körzetes, Ibolya. Urbán drnő???Asszem ő lett volna a drnőnk....úgy rémlik.
Vendég
 


Lafead! És most hogyan működik akkor az egészséges tanácsadás? A Bátorfy dr. idejében mész vagy amikor Ibolyával, a védőnénitekkel találkoztok? Mert egyszer -ha a Bátorfy dr. egészséges tanácsadására mentek, mi is betársulhatunk méricskélésre is, meg oda-vissza sétára is.

Lányok!Az ung. infantum nevű popsikrémtől nem lett érdes a babátok popsija?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, hát hozzánk kijön a doki bácsi....a védőnénivel meg eddig 1x találkoztam, mert akkor kijött és ennyi, nem tudom,hozzá kell-e menni, nem mondta, azt mondta, majd jön.Egyszer jött 2 nappal a hazjövetel után, majd egyszer még, de akkor nem voltam itthon.

Most nem viszem a gyereket sétálni, mert 1 hete műtöttek epeküvel és félek, nehogy a cígeléstől a varat szétjöjjön, de 1 hét és megyünk, addig még pihi.

Akkor tök jó lenne egy közös tali!

Danann???Mit szólsz?
Vendég
 


Lafead! Akkor most bizony még óvatosnak kell lenned. A séta megvár minket úgyis! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Pandácska!

Köszi a segítséget! Hasonlóval próbálkoztam már, de akkor valószínű nem az egészet másoltam be.

Ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Lafead! Én benne vagyok, ha már jobban bírod, mehetünk! Tényleg ne erőltesd meg magad, menjünk biztosra, nehogy baj legyen belőle!
A héten kicsit ritkán kerültem gép elé, bocsi, csak apa itthon volt és így sikerült beosztani, mindig ő ült előtte :) Hétfőn már megint megy dolgozni, akkor sűrűbben rá tudok nézni a fórumra.
Tücsi! Ezt a krémet még nem próbáltuk, eddig csak a dokinéni féle Avitaminosat, meg a Sudocremet kentem a popsira. Viszont valamelyik nap mintha valami kristályok lettek volna a bőrén, nem ahol kentem, lehet, hogy a pelenka valamelyik 'alkatrésze'??? Eléggé néztem, hogy mi a fene és hogy került oda :shock:
danann
 
 


lafead írta:Tücsi, nekünk is a Bátorfy dr és sztem ha nem is homeozik, de azért a természetes dolgokat részsíti előnyben, én ezt látom nála. Nekem nagyon bejött a doki, sztem piszok profi.

A védőnéni Tömösvárit ajánlotta, de nekünk nem ő lenne, hanem vlaki más drnő, de mi eleve Bátorfy drhoz kértük magunkat!!!!

Remek lenne egy közös játszótér, nagyjából egyidősek a gyerekek, pláne veled, Danann!!! :lol:
Mi sokat megyünk ki, a gyerek szereti, bár még keveset, de majd tavasszal mennyit fogunk sétafikálni!!!!!!

Az igaz, hogy ÁEK-ben akkor kell, ha nálatok van a gyerek, én abból indultam ki, hogy tőlem "elvették" és ezért nem kellett. Jogos. Ott a pont. Így precízebb. Szóval, ha elviszik, akkor nem kell vinni, ha babás szoba van, akkor kell.


Az ÁEK-ben csak babás szoba, szülés utáni első éjjel nem adják ki, különben Veled van!

Kép
Kép
agica123
 
 


Tücsi!

Az én legnagyobb kisfiam feneke nemcsak, hogy érdes lett tőle, hanem egyenesen piros! Fájt is neki, valószínűleg nem védte eléggé a pisitől-kakitól! Én akkor átálltam Sudocrem-re, azóta is azt használom! Azzal semmi gond nincs!

Márti
borossné becz márta
 
 


DAnann,Tücsi, oké megdumáltuk!

Ágica, én nem tudtam, hogy ott csa babás-mamás szoba van... :oops: akkor tényleg vinni kell mindent.

Mi fenekünk is piros volt és sebes, de dr bácsi elmulasztotta :lol: most meg a köldök sérves, de dr bácsi régi trükkökkel próbálja megoldani és úgy tűnik, sikerül.
Vendég
 


Márti! Igen, én is lecseréltem már gyógyszertári készítősre, de azt hittem, hogy ez egyedi probléma, csak nálunk fordult elő ilyen. Most mi is vitaminosat használunk. A Sudocrem vésztartalék, ha kipirosodna a popsi akkor vetem be.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok a máv kórház állítja ki a gyerek születési anyakönyvi kivonatát, vagy a VI. ker- i önkormányzat?

És mi a helyzet a lakcímkártyával ???


Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Zsuzsi!

A VI. ker.-i önkormányzat állítja ki, a lakcímkártyára már nem emlékszem, de úgy rémlik, azt is ott kapod meg. A TAJ kártyáért meg vagy bemész vagy kiküldik postán. De majd jönnek a többiek, akik mostanában csinálták, biztos segítenek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy belekotyogok :oops: :D
Én jan 10-én szültem a kislányomat az ÁEK-ben-igazából negatívat nem tudok mondani sem a kórházról, sem az ott dolgozókról. Nem volt választott szülésznőm, sem orvosom...
Mivel én is innen szedtem az infókat szülés előtt, kicsit visszanéztem... ha van kérdés :wink:

Kép

Kép
priti
 
 


Lafead! Tapasszal kezelitek a köldöksérvét a babókának?

Priti! És te kihez jártál terhesrendelésre, hogy nem volt választott orvosod? Csak azért kérdem, mert -talán írhatom így- nem ez a gyakorlat.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Priti! Gratula a babácská(i)dhoz! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, igen, összenyomjuk és ragtapi, így mutatta a doki. :lol: és szépen gyógyul!

Zsuzsi, a kórház bejelenti az adott önk-nak, ami jelen esetben a 6ker, ott megkapod a születésit és a lakcímkártyát is. Aztá amint átveszed a 6ker önk-nál, 1 hó múlva kapod postán a taj kártyát, de bemehetsz személyesen is az oephez ha megvan a születési és lakcímkártya.
Vendég
 


Sziasztok!

Priti gratulálok!
Jöhet minden info, ami csak eszedbe jut! :)

Ez a születési és lakcímkártyás kérdés, már bennem is felmerült, ezt apa fogja intézni. Ha várok rá, úgy tudom sokára jön meg.

Tegnap voltam dokinál, semmi változás. Semennyire nincs nyitva a méhszáj. Nagyon nézegette a doki azt a kis kört, amin számolják a heteket, lehet elszámoltak nekem valamit? :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder! Nyugi! Az, hogy idekint mi mit számolgatunk egy dolog. A baba fogja tudni, hogy mikor akar megszületni. Méhszáj pedig még lehet zárt ennyi hetesen.
És nem kérdezted meg, hogy miért nézi olyan hosszasan a korongját?

Lafead! Ez gyógyszertári köldöktapi vagy sima ragtapasz?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Priti!

Gratulálok a babához!

Kicsit ellentmondanak az infók egymásnak! 1. éjjel velem lehet a baba? Igazán nem szeretném, ha a csecsemősöknél lenne!

Márti
borossné becz márta
 
 


Susy,
36 hetesen nekem is zárt volt csak rövidült, de ennyi. 38. héten nyílt ki a külső egy centire. Nyugi valakinek végig teljesen zárt, mégis gyorsan megszüli a babát időre.
Vendég
 


Tücsi, sima ragtapi, amin nincs középen vatta vagy mi, hanem egyben végig ragtapi.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: