Új privát üzeneted érkezett!

Szia Orsi!!!
Hány ilyen szoba van??? Remélem, lesz benne hely!!Kép
Ha lesz valami front, akkor szülhetünk együtt, bár érdekes lenne, ha a doki kettőnk között szambázna. Majd nem választunk azonos szülésznőt, hogy tuti legyen ezt "biztos pont", oké??
Szerintem rendel 27-én meg 29-én is, ezért mondott Neked mást.
Jobbulást a párodnak, vigyázz magatokra, nehogy elkapjál valamit!!!
Góca
 


Szia Goca!

Lattam, hogy megtalaltad a masik forumot is, remelem hasznos lesz, szerintem tok jo fejek jarnak oda es sok mindent meg lehet tudni! Csak surun kell menni, mert sokat irnak, nem dolgoznak, mint enKép

Sajnos ugy nez ki, hogy elkaptam, de remelem nem lesz komoly, egyelore csak a kohoges jelentkezik. Mindenesetre holnap felhivom a dokit, remelem o megnyugtat! Szegeny, szerintem mar az agyara fogok menniKép

Az egyszerre szules tenyleg erdekes lenne, de a kulon szuleszno jo otletKép

PusziKép
Orsi

avocado
 
 


Szia Orsi,

láttam, olyan nagyon pörögnek ott az események, hogy csak kapkodom a fejem...
Jobbulást a baciktól, dokival beszélj, hogy mit tanácsol! babucira vigyázz!!!
Majd ma délután hívom a dokit, időpont miatt!
Szia!
Góca
Góca
 

 
 

Sziasztok!

Múlt héten voltam a 6hetes kontrollon Surányi dotornál és hála istennek minden oké!
Aztán kimentünk Kistarcsára apuékhoz. A kórház előtt menünk-jöttünk és olyan jó érzéseim voltak ahogy újra láttam a helyszínt...Kép

Kismamik vigyázzanak magukra és várjuk az új babás anyukákat az Anyaság/Kistarcsán született babák topikban.


MelcsiKép
melcsi71
 
 


Sziasztok!
Dr Gonda Zoltán még ebben a kórházban dolgozik?
Régen hozzá jártam. Mit tudtok most róla?
Kati
Névtelen
 


Szia Kati,

igen ott van, szülést is vezet, de csak ennyit tudok róla.
Góca
 


Szia Góca,

köszike! Nagyon rendes dokinak ismertem meg,akkoriban egyáltalán nem a pénz motíválta és nagyon lelkiismeretes volt. Jó híre volt a kórházban. Remélem nem változott.Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

2003 márciusban szültem a kisfiamat. A kórházban akkor még nem voltak meg a fizetős szobák, így én egy kétágyas szobában feküdtem. A szobatársnőm Gonda Doktorúrnál szült, de úgy, hogy nem fogadott orvosa volt ( nem fizetett neki egy kanyit sem ), hanem éppen ő volt ügyeletes. Nagyon rendes volt vele, és amikor ő jött vizitre, velem is kedves volt, és nagyon szimpatikus .( és nagyon jóképű :-)) ) Igazán lelkiismeretes volt. Csak jót tudok róla mondani, már amennyit láttam belőle.

Docika
docika
 
 


sziasztok

Gonda dokiról én is csak jót tudok mondani.kicsit még komolyodnia kellKép, de még mindig jobb hogy ilyen és nem olyan mint mondjuk a Molnár.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok! Meg uj vagyok itt nalatok, de szerintem ezentul gyakrabban talalkozunk. Most ket kerdesem lenne. Az elso termeszetesen nekem is, mint oly sok masnak az orvoshoz kotodik. Az en orvosom Szabo Laszlo. En mar a 20. heten jarok, de meg senkit nem talaltam, aki nala szult volna. Van esetleg valaki koztetek?
A masik meg a ma indulo szulesre felkeszito tanfolyamhoz kapcsolodik. Biztos sokan mentek ma. en sajna nem tudok, de irja le valaki ha raer, hogy milyen, be kell-e jelentkezni, stb. Koszi elore is!
martuska
 


Sziasztok!
Látom, többen is szültetek Erdélyi doktornál. Most néztem a honlapját, nagyon biztató. Az érdekelne, hogy valóban olyan felszerelt a magánrendelője, mint ahogy azt a honlapon írják? (pl. hasi és hüvelyi UH) Vagy az UH-t a kórházban végzi? Mennyibe kerül egy vizsgálat a magánrendelőjében? Válaszokat inkább mail-ben várnék. Nagyon köszi, ha ír nekem valaki!
Ildi
bombi@mailbox.hu
sonrisa
 
 


Sziasztok! Sok mindent olvastam már, és tetszik ez a fórum, hogy megosztjuk egymással a tapasztalatainkat...! Ezért én is szeretnék egy két infót kérni Tőletek! Helyileg a Flór Ferenc kórház lenne a legközelebbi és a legkényelmesebb, és a Surányi doktor urat ajánlotta egy barátnőm. A gondom csak az, hogy kisfiamat császárral kellett világra hoznom, és emiatt a legtöbb orvos a jelenlegi kis pocaklakónkkal is császárra akar kárhozatni, én pedig nagyon szeretnék egy esélyt a normál szülésre, amennyiben ez nem veszélyeztet egyikőnket sem. Éppen ezért fontos szempont számomra, hogy olyan orvost, kórházat találjak, aki/ami ezt lehetővé teszi, illetve, ha már császár, akkor az új Misgav-Ladach módszerrel szeretném "elszenvedni", mert nagyon sok jót hallottam, olvastam róla. Ezért szeretnék minnél több infót begyűjteni arról, hogy itt a Flór Ferencben ezt a módszert alkalmazzák-e, és hogy a Surányi doki foglalkozik-e ilyen esetekkel. és hogyan viszonyul az ilyen kívánságokhoz. Illetve szívesen fogadnék minden tapasztalatot vele kapcsolatban valamint a császáros élményekről.
15. hetes vagyok, úgy hogy lassan itt a döntés ideje.
Előre is köszi!
kristofkt
 
 


Szia Kati!
Én is tarcsán szültem a Szentágothai dokinál, és mindenkinek ilyen dokit kívánok mint Ő! Jobbat nem is képzelhettem volna magam mellé. Az nap amikor én szültem, reggel volt ott egy veresi kismama, akinek nem volt fogadott orvosa. Az enyém volt az ügyeletes. Ő hozzá került ez a csaj. már volt egy 5 éves kislánya, és most várta a második babócáját. Az első császáűros volt neki, és félt hogy a második is az lesz. Az elsőnél volt fogadott orvosa, de most nem akarta megfogadni , mert rendesen akarta megszülni a babáját. De a Szentágothai dokinak nem igazán jön be ez a módszer. Mondta is a kismamának, hogy mindent megtesz azért, hogy ez ne császáros legyen. A baba be volt állva rendesen a helyére, és nem is volt gond. Simán megszületett a második kislánya. minden gond és baj nélkül. Nagyon örült hogy nem kellett szabdalni, és sokkal jobban is érezte magát utánna. Azt nem tudom, hogy alkalmazza-e ezt a módszert, de szerintem egy misét, egy beszélgetést megér!
Nagyon boldog várandóságot és jó egészséget nektek.
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok, Anka vagyok,a 15-ik heten járunk.már régóta látogatom ezt a fórumot, de egy ideje nem látok új hozzászolot.A kérdésem az volna,hogy az alapítványi szobát hogyan lehet igényelni,kinek kell fizetni? A másik kérdésem egy kicsit kényes téma,de sokféle infot hallottam már arrol,hogy a dokinak és a szülésznőnek mennyit illik/szoktak/ adni.Válaszaitokat előre is köszönöm.
aaakokusz@yahoo.com -ide is írhattok

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Hello mindenkinek.Én oktober végén fogok szülni,van fogadott/?/ orvosom, a magán rendelőjébe járok,de nem tudom,hogy meg kellene-e kérdeznem,hogy mennyit kér a szülésért, vagy ő ugyis szóvá teszi, vagy adok neki annyit amennyit jónak látok?örülnék ha tudnátok tanácsot adni.
kanapé
 
 


Szia KBB!
Szerintem igen! nem árt ha tisztába vagy az anyagi vonzatával is. Kinél fogsz szülni? szerintem egy év alatt nem sokat változtak a tarifák a tavaly télihez képest.

Szia Anka! szerintem adj annyit amennyit megérdemel vagy amit kialkudtatok. Ez orvosa és kismam válogatja. Minden korház más,és más. Nem lehet álltalánositani. Hol szülsz? Kerepesen? Kinél?
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok,a segitségeteket kérném Dr Surányi,és Dr Szabó László magánrendelési helyéröl,idejéröl esetleg tarifáikról.Köszönöm
diadém
 
 


Szia!

Surányinál 6000 a rákszűrés, 5000 a sima vizsgálat.
Becsi
becsi
Iklad
 
 


Hello Márti. köszönöm az információt.Kistarcsán fogok szülni az Erdélyi dokinál.

Azt szeretném még megtudni,ha tud valaki segíteni,hogy a szülésfelkészítő tanfolyam pontosan miről is szól és hogyan zajlik.Ugyanis kaptam a védönőtől egy listát amin bizonyos időpontokban előadások vannak,és amelyik érdekel arra menjek el.Mint például:Most már két ember helyett kell ennem?,-a szülés eseményei,-félelemről és fájdalomról,-amikor már hazavitted a babát,stb..... Én arra gondoltam,hogy a szülés lezajlásáról,a szobák megmutatásáról,érzéstelenítésről stb.... lenne szó. megköszönöm a segítséget.Anka

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Szia Kókusz
ezekről én nem tudok mit mondani neked, mert erre én nem jártam. De ha nem az első baba, akkor nem is tartom fontosnak, mert már tudod mi vár rád. Ha az első, akkor mindenféle képp menj el,mert nagyon sok hasznos dolgot tudsz meg.

Szia Éva!
üdv körünkbe. Bár ismerem a dokikat nem tudok roluk semmit.Hacsak azt, hogy a Surányira azt mondják hogy nagyon lelkiismeretes.Nem hagyja magára a kismamákat. Szabót nem is ismerem.

Docika!! nem tudok neked levelet küldeni, mindig visszadobja!!
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok ismét!
Tegnap irtam de elment,köszi az infokat igazábol azért érdeklödöm,mert az 5.hétben vagyok a kalkulátorok szerint és szeretném ha ezt egy orvos is megerösítené.Surányi dr választottam a leirtakból de sajnos az nem derül ki,hogy van -e magánrenelöje és ha van akkor hol?H tudtok valamit irjatok elöre is köszi.Jó egészséget kivánok a mamáknak és a babáknak.
diadém
 
 


Szia!

Mátyásföldön van a rendelője a hév vonala mellett, ha érdekel magánban küldöm a címetés a számát.Egy héten két nap szokott rendelni általában 4 körül kezd és éjszakába nyúlóan.Ha 2 héttel előtte csörögsz még lehet válogatni időpontokban.
Becsi
becsi
Iklad
 
 


Szia Eva!
En Szabo dokihoz jarok es bar ritkan lehet rola olvasni, nekem nagyon szimpatikus. Neki Gödöllön van maganrendelese szerdankent 4 oratol. Amit hallottam rola, az az, hogy tamogatja a termeszetes szuleseket, szerintem nagyon jo fej. A terhesgondozas 3000 Ft.
A szulesfelkeszito tanfolyamon egyszer voltam, egesz jo volt, bar sok ujdonsagot nem tudtam meg. Jovo het kedden, tehat aprilis 6-an lesz a szuloszobak megnezese, ismerkedes a szuleszettel. Szerintem ezert erdemes elmenni. Az alapitvanyi szobak 3000 Ft/éj es kb 1,5-2 honappal a szules elott kell lefoglalni a korhazban. Fizetni utolag kell, csekken.
Remelem segitettem!
Marti
martuska
 
 


Hello Márti.Az alapítványi szobák engem is érdekeltek,kössz,hogy írtál róla.A szülésffelkészítő is ,de erről infot a dokinak kéne adnia? már arról,hogy mikor kezdődik.Vagy még fiatal a terhességi kor ahhoz? (15-ik hetet töltöttem be). Tudnál írni valamit a szülésfelkészítőről,fentebb írtam arról,hogy én milyen tájékoztatot kaptam erről.Még annyit,hogy mi van akkor ha én lefoglalom a szobát de x idővel előbb illetve később szülők,és akkor foglaltak?Mennyire telített,nagy az igény rá? köszi,ha tudtok válaszolni. Anka/Kókusz/

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Szia Becsi!
A bmik@vnet.hu, várom az infot és köszönöm.

Szia Marti!
Köszi a választ ,ha esetleg elküldenéd magánba a magánrendelö cimét,és tel számát megköszönném.
diadém
 
 


Sziasztok! Erdélyi doktorról olvastam itt a fórumon néhány infot, de arról nem esett szó, hogy mennyire támogatja a természetes szülést, én még nem ismerem, de ha valaki hozzá jár, szívesen venném az infokat,szüléstörténeteket akár a mdoczi@freemail.hu-ra is. Köszi!
xxxx
 
 


Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a kórházban a kismama klub mikor van és mit lehet ott megtudni?
köszönöm Kókusz

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Sziasztok!
Tudtok valamit Fábián doktorról?Őt ajánlották, de pont róla nem ír senki.A 3. hónap végén járok, és szeretnék róla többet tudni.Előre is nagyon köszi, itt az e-mail címem is: simlin3@freemail.hu.
talin
 
 


Sziasztok!

Egy barátnőm nincs kizárva, hogy babát vár.Kép Ez a kórház van neki közel, de nem sokat tudunk róla. Elolvasgattam a régi hozzászólásokat, de egypár dolog nem derült ki egyértelműen, pl.:
- Már van EDA?
- Végül is felújították a szülészetet? Ha igen, mik most a szobaviszonyok?
- A csecsemősök tényleg izések? (Igaz, minden kórházban azok...)

De minden egyéb infót is szívesen várok! Köszi!

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

EDA nem tudom van-e már,a felújjítás meg volt arról talán írnak is itt, de a mostani Anyák Lapjában kép is van.
A csecsemősök tényleg izésekKép de én azért harmadszor is neki ugranék, hátha.......Kép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Becsi!

Hát akkor hamadszor is hajrá!Kép Egy-két tompika, ám magabiztos csecsemősnővér nem riaszthat el!
Köszi, továbbítom az infót az Anyák Lapjáról.

Bóbita
bobita
 
 


...És ha valaki tud még valamit erről a kórházról, ne kíméljen!Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok ! Csak annyit szeretnék hozzá szólni az elözőekhez, hogy nagyon szépen felújították a szülészetet, 3 szuper szülőszoba van ,ebből az egyik Magyarországon az egyetlen jakuzzis szülőszoba. Mindenki nagyon kedves,de ezt bárki megtapasztalhatja ha eljön egy szülésfelkészítő tanfolyamra ami minden hó első és harmadik keddjén van 15 órától.Több alapítványi szoba is van amire előre fel kell íratkozni.

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Köszi Kókusz!Kép
bobita
 
 


Kokusz

En is itt fogok szulni nem is olyan soka es nekem a szulesznom azt mondta, hogy sajnos nem lehet feliratkozni az alapitvanyi szobara, hanem az ember lanya megy szulni es vagy van hely, vagy ha peched van nincs! De allitolag meg soha nem volt olyan, hogy ne lett volna, ha epp aznap nem volt, akkor masnapra lett!
Te ezt a feliratkozast hol hallottad??? Mert ha tenyleg van, akkor en is megtennem! Biztos, ami biztosKép

Orsi

avocado
 
 


Orsi!

Ki lesz a szülésznőd??

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Orsi!

Az 5-ik emeleten a rendelők elött van egy recepciós pult, 8-12 ig lehet oda menni. Én is csak egyszer találtam ott a recepcióst és akkor íratkoztam fel. Amúgy az orvosodnak is tudnia kell felvilágosítást adnia erről. Ott a pulton van prospektus is a szobáról.A prosiban a következő tel.szám szerepel, itt lehet érdeklődni: 06-28 506-651.

[url=http://lilypie.com][img:c37a7aaad1]http://lb4f.lilypie.com/ByQ9p2.png[/img:c37a7aaad1]
[url=http://lilypie.com]Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kókusz
 
 


Bóbita,

nekem van ott egy ismerQsöm, (szülész-nögyógyász) az azt mondta az EDA-ra, hogy minden megoldható.

Timi
kismaszat
 
 


Timi!

Köszi! Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Bóbita miért készülsz ennyire az Eda-ra? Amikor én szültem tudtam, hogy nincs, mert a kórháznak nem volt pénze személyzetet fenntartani ( aneszteziológust ) (((( ha jól tudom )))). Én úgy is készültem ,hogy nem lesz. Tudom, hogy mindenkinek más a szülése, de szerintem ki lehet bírni simán érzéstelenítés nélkül. A világ legeslegjobb dolga szülni !!!!! Ne akard ezt egy érzéstelenítéssel kihagyni!!! Kép)))))))))))))

Docika
docika
 
 


DocikaKép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Bóbita: most látom, hogy a barátnődnek kell a felvilágisítás az EDA-ró. Mindegy, akkor neki üzenem ezt. Kép

BecsiKép
docika
 
 


Ja, és a csecsemősök nekem nagyon izések voltak Kép(( mondhatom, hogy miattuk nem indult be a tejem kb.1 hónapig. Szegény kis Manókám meg nem hízott !!!
Különben MINDENKINEK üzenem, hogy ha nagyon nem muszáj, NE használjatok bimbóvédőt!!! ( a csecsemősök nálunk nagyon erőltették, a szobatársamnak is. ) Ettől nem kap elég ingert a cici, és nem indul be a tej. Nekem ez volt a tapasztalatom. Lehet, hogy másnak bejött, de ezt abszolút a saját bőrömön próbáltam ki. És persze a Balkóén !!!
docika
 
 


Sziasztok!

Azért kérdeztem, mert szerintem is úgy van, hogy mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége, meg valószínűleg a fájdalom is különböző minden szülésnél. Úgyhogy azért nem egy hátrány, ha ott van a lehetőség...
Én egyszer szültem, és akkor kértem EDÁ-t, de csak azért, mert nem tudtam, hogy még mennyire fog erősödni a fájdalom, lévén nem volt ebben tapasztalatom. Ha tudtam volna, hogy már csak annyi van hátra, amennyi (két és fél óra a tízből), akkor nem kértem volna.
A tolófájásokat egyébként ugyanúgy éreztem, de a szülés utáni matatást, meg a gátseb-varrást nem.

Amit viszont biztosan állíthatok, hogy az EDA semmi nem vont le a szülés egy életre meghatározó élményéből. Ez szerintem senkinek ne legyen szempont, amikor meghozza az EDÁ-val kapcsolatos döntést.

Remélem, Docika, aztán rendbejött teljesen a tejellátás! Újabb érv, hogy csecsemősökre sem szabad hallgatni, de semmiben. De hát mi mást tud csinálni egy gyámoltalan elsőgyerekes (mint én is)?

Bóbita
bobita
 
 


SziasztokKép

Jo reg jartam erreKép
Becsikem, most lattam csak a kerdesed, a szulesznom Ignathne Evike lesz. A feliratkozast is csak most lattam, amit Kokusz valaszolt, majd megprobalom oket holnap felhivniKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Most járok először a fórumon. Februárban szültem Kistarcsán Gerő doktornál, Ignáthné Éva volt a szülésznőm. Van szüléstörténetem és szüléstervem (nagyon jól fogadták), szívesen elküldöm annak, akit érdekel. Az alapítványi szobák titka: akiket műtétre jegyeznek elő, vagyis pontos időpontjuk van, azoknak előjegyzik az alapítványi szobát is, ha kérik, aki bemegy, amikor megindul a szülés, azt természetesen nem tudják előjegyezni, de jó, hogyha az orvos tudja, hogy lehetőleg alapítványi szobába szeretne kerülni.

Én nem vártam a tanfolyami szülőszoba-látogatásra, többször is jártam a szülőszobán szülésznő-választás céljából, és mindig kedvesen fogadtak. Ignáthné Évát pedig a legjobb szívvel tudom ajánlani.

gyezsu
gyezsu@freemail.hu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok ezen a fórumon, 2005. februárra várom az első babámat, és Kistarcsán fogok szülni. Most töltöttem be a 16. hetet, ma voltam AFP vérvételen. Ha meglesz az eredmény, akkor a kórházba kell mennem genetikai UH-ra. Az lenne a kérdésem, hogy erre az UH-ra időpontot kell kérni, vagy bármikor lehet menni? Ha előjegyzés van, akkor milyen telefonszámon jegyeztethetem elő magam?

Előre is köszönöm a segítséget!

zs.
zsirkreta
 
 


Szia Zsirkreta!

Gartula a pocaklakóhoz!!! Kép

Nálam, mivel fogadott orvosom volt Surányi Doki, ő adta az időpontot úgy, hogy megmondta, mikor ügyeletes, és akkor kellett bemennem.

Docika
docika
 
 


Szia Docika!

Köszi a gratulát és a választ.
Én Dr. Szabó László magánrendelésére járok, és már beszéltem vele, hogy nála szeretnék majd szülni. Ő azt mondta, a genetikai UH-t a kórházban egy kollégája végzi majd el, mehetek bármelyik napon, délelőtt. Őhozzá majd csak az eredménnyel kell mennem.
Azt viszont nem szeretném, ha ott derülne ki, hogy be kellett volna jelentkezni, ezért lehet, hogy felhívom majd a kórházat, és megkérdezem.

Üdv.:

zs.
zsirkreta
 
 


Kedves Éva!

Próbáltam válaszolni az e-mailedre, de kétszer is visszajött. Tudsz adni egy másik e-mail címet vagy ez csak átmeneti probléma lehet?

GyeZsu
gyezsu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: