Új privát üzeneted érkezett!

Dudi,

van felkészítő a Nyírőben, az ottani védőnő (Bilics Katalin) szervezi, nála kell jelentkezni, nekem azt mondta, hogy úgy a 28-30. hét környékén érdemes. Látom, leszünk egy páran júliusban... :-))
zana
 
 


Helloka!

Egy kicsit zavar, hogy július 30-ra vagyok kiirva, viszont az UH szerint már 24-25 hetes vagyok. Szerintetek lehetséges, hogy az UH "csal" vagy inkább az a valószinűbb, hogy megjött a mens.-em mikor már terhes voltam?!
Már kérdeztem korábban, csak akkor nem kaptam választ: tervez vki epidurális érzéstelenítéssel szülést - rajtam kívül?

Dudi
dudizsu
 
 


Szia Dudi!
Előfordulhat, hogy még terhesen is megjött, mert nekem az első két hónapban volt mens.,bár nem annyi mint rendesen. Én meg is ijedtem, de a dokim, azt mondta ez nem gond. sok nőnél, van így erről olvastam is.
Anka
anka
 
 

 
 

Dudi, sose volt-am jó matekból, de mi is ezzel a baj? Én július 8-10-re vagyok kiírva, és a naptár" szerint most vagyok 28 hét 1 napos... Amúgy az UH szerintem a baba méretei szerint számol kort, nem?
EDA engem is érdekelne, úgy tudom, hogy a Nyírőben nincs állandóan anesztes a szülészeten, úgyhogy ezt jóelőre le kell fixálni, esetleg anesztest is kell fogadni ...
zana
 
 


Sziasztok!
Nagyon orulok, hogy raakadtam erre a forumra, probaltam az interneten a NyGyK-rol infot szerezni, de a kereses mindeddig 0 eredmennyel jart. Oktober elejen fogok - ha minden igaz - a Nyiroben szulni, meg sosem jartam ott, maganrendelesre jarok. Nem tudjatok, be lehet menni megnezni a szuloszobat, vajudot, stb, kinel lehet esetleg ez ugyben erdeklodni?
Koszi
Ildi
szildi
 
 


Szildi, szerintem elsősorban a dokidnál, aztán meg Bilics Katalinnál, ő a Nyírő saját külön bejáratú védőnője.
zana
 
 


Szildi!
Bilics Katalin szervez szülésre felkészítő tanfolyamokat. Két alkalom és megmutatják a szülőszobát is! Nekem kb 1 hónappal ezelőtt 3500,- Ft-ot kellett fizetni ezért. Az EDA-t pedig nem alkalmazzák, csak császár esetén. A hagyományos szülést részesítik előnyben. A szülő szoba kicsi, de van külön vajúdó is, ahol van bordásfal, gumilabda és külön medence is.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Tényleg beindult ez a topic!
Engem is érdekelnek ezek a dolgok. Én már egyszer korábban találkoztam a védőnővel elég szimpatikus volt, de mindig sokan vannak nála. Én a héten minden nap megyek be a Nyírőbe vas injekciókat kapok, ha gondoljátok megkérdezem a szülés felkészítőt, bár szerintem telefonon is felvilágosítást adna (közvetlen: 451-26-95).

M.
Én is erre az időpontra vagyok kiírva. Ki az orvosod? Mi a kereszt neved?

Vali
27+2
C.Vali
 


Melinda!

Köszi az infokat!!!!!
Te mikorra vagy kiírva és tudod már a baba nemét?
Kinél fogsz szülni?

Vali
C.Vali
 


Valóban bele vagyok zavarodva a számokba. Pontosítok: a 3D-s UH szerint 24-25 hetes a baba, a sima UH szerint 27-28. Ebből gondoltam, hogy a megszületése júl.30-nál hamarabb várható.
Melinda!
Most, hogy Te is megerősítetted, hogy a Nyírő nem EDA-s, megijedtem. Én mondtam a dokimnak, hogy ezt mindenképpen szeretném, ő mondta, hogy másik osztályról kell áthívni aneszteziológust, vele kell megbeszélni majd nem sokkal a szülés előtt. És így olyan bizonytalannak érzem az egészet, félek hogy nem lesz ott az anesz.doki, amikor szükség lesz rá.
Dudi
dudizsu
 
 


Vali!

Április 29-re vagyok kiírva, szűk 3 hét. A baba fiú lesz. Dr. Benyó Tamásnál fogok szülni.
A szülőszobán a szülésznők nagyon rendesek, mert kb. 2 hete ott voltam CTG-n. Amikor voltam akkor nem szült senki, így csak velem volt az egyik szülésznő elfoglalva.
Bilics Katalinhoz bármilyen kérdéssel nyugodtan lehet fordulni, nekem még azt is elfogadta, hogy megkértem,hogy melyik az a ultrahangos orvoshoz akihez nem vagyok hajlandó menni többet.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Haliho,
koszi nagyon szepen az infot, felhivtam Bilics Katalint, nagyon szimpatikusnak tunt. A szuleszetet a tanfolyam kereteben lehet megtekinteni, illetve, ha a sajat orvosod vezet korbe, akkor barmikor.
udv
Ildi
szildi
 
 


Sziasztok!
A párommal elkezdtünk próbálkozni a babával, és a Mészáros Márta doktornőhöz járok, szóval ha minden jól megy én is Nyírős leszek. Az érdekelne, hogy milyen a szülészet, milyen szobák vannak, van-e baba-mama szoba, hány ágyasak? Milyen a szülőszoba és a vajúdó?
Elég sok kérdés így egyszerre, de szeretnék majd egy jó korházban szülni.
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Halottátok a tegnapi híradóban, hogy a be akarják zárni sebészet, szülészetet-nőgyógyászatot és a meddőségit a Nyírőben és pszihiátriát akarnak belőle csinálni?
Egyszerűen nem értem. Én ugyan a meddőségi részét ismerem jobban, de az teljesen kultúrált és technikailag jól felszerelt. Jobb gépeik vannak mint a 3D UH- volt. Hihetetlen akkor amikor állandóan arról papolnak, hogy fogy a lakosság akkor pont egy teljesen felújjított jól működő részleget akarnak megszüntetni.
Oda adják a "pszi" betegeknek, hagy verjék szét az egészet.
Bocsi a kirohanásért de most nagyon felháborított a dolog.

Szildi!
Mikor lesz a következő tanfolyam?

Vali
C.Vali
 


Vali,
nem kerdeztem meg a kov tanfolyam idopontjat, sajnalom. A vedono rakerdezett, hogy mikor fogok szulni, es mivel okt.8.-ra vagyok kiirva azt mondta nincs miert ennyire izgulni, raer majd jelentkezni a 28. het tajan. Lehet menni parosan vagy anelkul, ha jol ertettem 2 alkalom az egesz.
Mi egy szamomra nagyon szimpatikus elokeszitore jarunk, az OGYI csaladbarat programja szervezi, 12 hetes, van kismamatorna, relaxacio, legzesgyakorlas es egy-egy tema megvitatasa. En azert szeretnek elobb menni szuloszobalatogatasra, mert az egyik megbeszeles errol lesz, hat majd meglatjuk hogy jon ossze a dolog.

Ildi
szildi
 
 


Melinda, nem dobtál fel EDA-ügyben. Látom már, mi lesz a következő, amit le kell fixáljak a dokimmal... Mert ha egy mód van rá, én szeretnék...

Vali, neked működik az itt megadott mail-címed?

Melyik híradóban mondták ezeket a dolgokat? Remélem nem megy az olyan hamar... önző vagyok, remélem még legalább 3 hónapig nem nyúlnak hozzá az osztályokhoz... főleg, mert úgy hallottam, hogy a meddőségi egész új, most meg szétbombázzák?? Amúgy pont ma panaszkodott az UH-n az asszisztensnő, hogy csökken a születésszám a kórházban, lehet, hogy ez is egy jó ürügy?
zana
 
 


Móni!

A szülőszoba nem túl nagy, de van vajúdó külön, labda, bordásfal és kád is. A szülészet tiszta, három tipusú szoba van: baba-mama szoba, azt hiszem 4 ágyas, hagyományos ahol a baba csak szoptatáskor van veled, illetve egy ágyas ahol napi 4000 Ft-ot kell fizetni és ott van veled a baba is.
Összehasonlításként én csak látogatóként voltam a "híres" egri kórházban, ahhoz képest a Nyírő öt csillagos szálloda, tiszta, odafigyelnek az emberre, és ez nagyon fontos szerintem. Bár ez abból ered, hogy évente kb 600 szülés van náluk ezért nem nagy üzemben mennek a dolgok és van idejük figyelni a terhes mamákra.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


M.

Igen működik az e-mail címem, ma is 4 e-mail jött, van tárolóló hely kapacitásom is , nyugodtan küldhetsz oda e-mailt.

Mi az RTL-n láttuk, de ma megkérdeztem az ápoló nőket, és igaz a hír, ők ott voltak a közgyüllésen is.

Vali
C.Vali
 


Vali, mindjárt megy a mail.

Közben olvastam a hírt én is, de az nem volt benne, hogy vajon ezt mikorra gondolják megvalósítani??? Remélem, minél később...
zana
 
 


Vali!
ne haragudj hogy csak most írok neked,de elég ritkán szoktam ide jönni,így csak most olvastam amit írtál nekem.
Elsőnek szeretnék gratulálni az ikreidhez,hát nem hiába,jó dokihoz járszKép
A leveled nem jött el nekem,nem tudom hogy jó címre küldted e?
gy_sz@freemail.hu ra próbáld meg,bár gondolom ide küldted.

Azért válaszolok ide is neked.
Nekem császárom volt december 17-én egy kislányom és egy kisfiam született a 36. héten.Azt hozzáteszem hogy én bent feküdtem a 30. héttől mert kinyilt 1 ujnyira a méhszájam és a császárom is nagyon hirtelen volt mert elkezdtem vérezni és végül majdnem 4 ujjnyival opráltak.
Mi tudtuk előre hogy császár lesz mivel egyébként is nagyon féltettem a piciket mert nagyon nehezen jöttek össze (5.lombikKép)és ráadásul a kislányom faros volt végig.
Azt hiszem nem panaszkodhatom mert egy hónappal hamarabb születtek 2500 és 2300 grammal.Az ötödik napon már otthon is voltunk úgyhogy a szemtestét már itthon töltöttük,azt hiszem szebb ajándékom nem lehetett volna!!!

Baba-mama szobában voltam igen és nagyon jó volt,én már a második napon kikértem mindkettőt egész napra.Az nekem nagyon rossz volt mikor este elvittték őket mert szinte egy percet sem aludtam.Reggel meg mikor kihozták őket,együtt durmoltunk hárman az ágybanKép))
Nem választottam szülésznőt,császárhoz nem szoktak de szerencsémre éppen az volt akit a legjobban szerettem és ő volt velem a műtét előtti felkészítésben.Engem már jól ismertek mert a Gergőnek mindig leesett a szívhangja és naponta 2x!!!!!jártam CTG-re végig.

Nekem igazából semmi rossz tapasztalatom nem volt,nagyon jól érzetem magam.Az viszont igaz hogy lent a nőgyogyin sokkal de sokkal aranyosabb nővérek vannak.De fent már szerencsélre csak pár napot töltöttem.A csecsemősök is aránylag rendesek!

A picikéim szombaton lesznek 4 hónaposak!Húú hogy megy az idő.
Egy jó tanács,hogy amig nem szülsz pihenj pihenj amennyit csak tudsz mert utána egy perced sem lesz,az eleje nagyon fárasztó de persze megéri!!!

Egyenlőre ennyi,ha van még kérdésed akkor írj mailt.
Szia!
Szilvi
pandamaci
 
 


Szia Szilvi!

Köszi, hogy válaszoltál a kérdéseimre!
Most én is hasonló problémával küzdök mint te. A múlt héten nekem is behúzta a Vereczkey a kéziféket, mert felpuhult a méhszályam és 2000 let a méhnyak, azaz összement (27+3). Most már csak pihennem szabad itthon és ha nem változik azt mondta nekem is be kell feküdnöm a kórházba.

Ti is jól megdolgoztatok a picikért. Nekünk a 3. lombikra sikerült, és nagyon boldogok vagyunk, hogy rögtön ikrek lesznek hasonló felállásban. Persze a Vereczkeynek nagyon sok ikres betege van. Én nagyon szeretem, és teljesen megbízom benne, de gondolom ezzel te is így vagy.
A baba-mama szoba megnyugtató, én is ilyenbe szeretnék menni szülés után. Hányan voltatok egy szobában?
Ha van képed a gyerekekről szívesen megnézném őket.

Szia

Vali
C.Vali
 


Szia!
a képeket itt tudod megnézni
http://kep.tar.hu/gyszilvia

ketten voltunk a szobában,meg a 3 bébiKép
most mennem kell,ébredés vanKép
Szia
Szilvi
pandamaci
 
 


M.

Válaszoltam!

Vali
C.Vali
 


Szilvi!

Nagy-nagy GRATULA!!!!!!!!!!!!
Gyönyörűek a babáid! Ilyenkor érzem mindig úgy és gondolom ezzel ti is így vagytok, hogy megéri, még akkor is ha nekünk egy kicsit nehezebben ment!

Ja és teljesen két karakter Gergő és Vivien! Az életben is?

Milyen típusú babakocsit vettetek? Egymás mellettit v. mögöttit? Én Bergont szeretnék, ami egymás melletti.

Puszi a srácoknak a popójára!

Vali
C.Vali
 


Naná hogy megéri!!!
Igen nagyon külömböző a két gyerek,szinte ég és földKép
Akkor is el voltam már ájulva amikor kihozták nekem a szülőszobába császár után(altatva voltam)nmondom nem létezik hogy két ilyen külömböző gyereket összehoztunk de azt hiszem ez így tökéletes!!

Nekünk graco ultima kocsink van és kettő különálló amit ikerkapoccsal kapcsolok ösze ha egyedül megyek velük.Én nagyon meg vagyok vele elégedve,és ha apa is jön akkor tudjuk tolni őket külön.

Szilvi
pandamaci
 
 


Szilvi!

Még azt akartam megkérdezni, ki készítette a fotókat a szülőszobában? A Vereczkey beengedte a férjedet is a császárra?

Milyen körülmények között használjátok a kocsikat? Mi lakótelepen lakunk, ide is jó? Ti családi házas környezetben laktok? Nekem azt mondták az ott praktikus, én is gondolkodtam ezen a megoldáson. Hol vettétek a kocsikat? Mennyibe kerültek?

Vali
C.Vali
 


Szilvi!

A karakterről pedig azért kérdeztem mert én is úgy érzem teljesen két különböző egyéniség fejlődik a pocimban. Már most érzek különbséget, a mozgásban a kislánylak sokkal finomabbak, a kisfiúnak pedig határozottabbak az első perctől fogva, eddig 2x fordult elő, hogy azt éreztem bunyóznak, de szerencsére hamar abbahagyták.

A te babáid kezdenek már egymás felől érdeklődni, mikor kezdődik el ez? Bár meggyőződésem, hogy nekik egy saját kommunikációjuk is van.

Vali
C.Vali
 


Vali!
A szülőszobán a Kriszta volt bent velem.Biztosan ismered Őt,nővér fennt a negyediken.Én nagyon jóban vagyok vele és nagyon szerettem volna ha ott van velem,még akkor is ha sima szülésem lett volna,de ő így is bejöhetett természetesen.

Mi kerteseben lakunk és nekem azért is jó a külön kocsi mert én bent tartom a lakásban és néha abban is szoktak lenni,amíg elnézelődnek mert sajnos mostmég semmi nem túl jó hosszú ideig.Amig nem tudnak ülni addig elég uncsi nekik minden egy idő után.
Szerintem jó lakótelepre is mert egy ikerkocsival ne nagyon férsz be egy szabvány ajtón.Én egyáltalán nem bántam meg hogy így vettem,de ezt nektek kell eldönteni.Elöszőr picit nehéz vele közlekedni de én egy séta után belejöttem és szerintem nagyon praktikus többféle szempontból.
A megatoysban vettük a kocsikat és 40 volt 1 db.De ha akciós akkor ennél olcsóbb.Olyankor szokott engem megütni a gutaKépde azt gondolom hogy ezen lehet a legkevésbé spórolni mert lényeges hogy a babának és a mamának is kényelmes legyen!!

Én nem gondoltam hogy ennyire külömbözőek lesznek és igazából nem is volt 100% hogy egy lány egy fiú mert azt mondta a doki hogy akkor 100 ha már kint vannak de nagyon valószinű volt hogy így lesz.
Ne félj ha bunyóznak is akkor sem lesz semmi bajuk hiszen védi őket a víz és külön burokban vannak.

Hát az még túlzás hogy egymás felől érdeklődnek de az biztos ha az egyik felébred és kihozom a szobából akkor hamar ébred a másik is és tök nyugtalan.Biztosan akkor is rossz lenne ha elválasztanám őket,mondjuk az egyikkel elmennék itthonról de ilyen még nem fordult elő.Tehát én így látom hogy érdeklődnek egymás iránt hgy igénylik egymás közelségét.
Egébként nem alszanak egy ágyban de közelé vannak egymáshoz.
Puszi!
Szilvi
pandamaci
 
 


Annyira jó nektek, hogy családi házban lakhattok! Mi is akartunk lakást cserélni, de nem találtubk olyat ami minden szempontból megfelelt volna itt pesten. Igy most egy két évre, amíg a babákkal meg nem tanuljuk az új rendszert, elhalasztottuk ezt a projectet.

A Krisztát ismerem, sokáig velem is kedves volt, de mostanában elég feszült, nem csak velem, én jobban szeretem az Andit.
Hallottad, hogy az Eszter elment tőlük? Talált egy rugalmasabb munkahelyet, de azért még tartja velük a kapcsolatot.

A szülési fényképekről írjál már légyszi, olyan kiváncsi vagyok!

Te hogy bírtad a fekvést? Mivel ütötted el az időt?

Vali
C.Vali
 


Mit írjak neked a képekről?
Elég jól bírtam a fekvést azt hiszem,még bent a kórházban is aránylag jól éreztem magam.volt tv-m és szinte aludtam egész nap,ami nagyon rossz vot hogy szaunahőfok volt a szobában úgy fűtöttek.

Igen tudom hogy nincs már az Eszter.A Kriszta velem mindig rendes volt,szerintem mással is az csak rohadt sok munkájuk van már.Régen azért ez sokkal jobb volt ilyen szempontból.
Szilvi
pandamaci
 
 


Ki készítette bent a műtőben?
C.Vali
 


Ki készítette a fotókat a szülőszobában? A Vereczkey beengedte a férjedet is a császárra?
C.Vali
 


Írtam egy pár hozzászólással fentebb.A Kriszta volt bent és ő készítette nekem a képeket.természetesen a császárra nem mehetnek be az apukák de az én párom még a szülőszobába sem jött volna be ha sima szülésünk lett volna.nem bírja a lelkem az ilyesmitKép
pandamaci
 
 


Meddőségi centrum vezetője elleni rendőrségi eljárás:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=749

Bezárják a kórházat?:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=760
szokolka
 
 


Szilvi!

A társaságod és a tévéd nekem megváltás volt decemberben elején, amikor egyedül kuksoltam két napig a szomszéd szobában... :-)

Melinda, köszi a linkeket, kemény... :-((( A meddőségi témához nem szólnék hozzá, hálistennek nem vagyok érintett, a másik kérdésben meg, ha ebben a negyedévben még "csak" az előterjesztést várják, beletelik még némi időbe, mire meg is valósul (ha egyáltalán) az egész átalakítás.
Olvastam, hogy a Margit kórházból meg onkológiai intézményt csinálnának, nagyon érdekes lesz, egy akkora kerület, mint a III., ott maradna szülészet-nőgyógyászat nélkül... :-(((
zana
 
 


Szia M!
Így emlékszel rám?De aranyos vagy!
Örülök hogy a rossz kórházi élményedbe egy kis jókedvet sikerült beletennemKép
Én bizony elég sokat kuksoltam ott de megérte!
Veled mi ujság?Miért is voltál bent?És most mi a helyzet?
pandamaci
 
 


Szilvi!

Hát hogyne emlékeznék, lestem is mindig az indexen, hogy mikor érkeznek a kis lurkók. :-))
Akkor (9. hét) barnás vérzés miatt voltam bent, aztán a 15. héten volt szerencsém ismét, akkor egy hematóma miatt. Most meg két hete itthon fekszem a 2100-as méhszájam miatt... De "már" túl vagyunk a 28. héten, úgyhogy reménykedem. :-) Igyekszem itthon kifeküdni még ezt a legalább 8, de inkább 10 hetet, valahogy nem szeretnék beköltözni megint...
zana
 
 


Sziasztok!

Most délelőtt voltam a kórházban és véletlenül megkérdeztem hogy igaz-e a hír a bezárással, de sajnos megerősítettek, hogy igaz. Azt mondták, hogy veszteséges és azért akarják bezárni. De a dolgozókon látszik, hogy idegesek a helyzet miatt, nem tudják mi lesz velük stb.. Állítólag kedden volt ezzel kapcsolatban egy találkozó a vezetők és a dolgozók között, de nagyon eldöntött tényként beszéltek a dologról.
szokolka
 
 


Ha ebből lesz is valami akor az még szerintem arrébb van.

M!
Vigyázz nagyon magadra és pihenj sokat mert még 10 hetet ki kell húznod!De ha pihensz akkor simán menni fog.
Egyébként akkor tudod hogy én is azért feküdtem bent mert egy ujjnyira nyíltam,aztán nagyon lassan kettőre.A műtétem napján 4 ujjnyi voltam mikor vittek be.Egy nap alatt így kinyíltam pedig semmit nem csináltam,mondjuk vérzés is volt rendesen.
Ja és két nappal a császár előtt össze is kaptam a tanár úrral!Már akkor is vérezgettem de nem egyezett bele a császárba!Húú de mérges voltam,nagyon féltettem a kicsiket!
pandamaci
 
 


Tök jó, hogy így emlékeztek egymásra!
Szilvi!
Megnéztem a gyerköcöket, nagyon cukik.
Most lelkileg egy kicsit rossz passzban vagyok, de az éltet, hogy hamarosan magamhoz ölelhetem a kis manómat.
Egyébként egy "sima", nem fizetős szobában hányan vannak tudja vki?
A kórház bezárással kapcsolatban nem értem, ha ilyen sok pénzért felújították nem olyan régen, akkor miért éri meg szétcseszni.
Dudi
dudizsu
 
 


Hát én is ezt kérdezem??

Én kétágyasban voltam,szerintem az a legjobb mert nem vagytok sokan.Mármint én babásbna voltam.A nem babásból annak négy meg középen asszem egy hat ágyas.
Miért vagy rossz passzban??
Köszi a bókotKépÉpp ráérek mert alszanakKép
pandamaci
 
 


Szilvia!

Tudom, hogy furcsa kérdés, de milyen volt a császár? Altatásban vagy EDA-val csinálták? Mennyi ideig tartott?
Azért kérdezem, mert ma mondta a dokim, hogy túl sok esélyt nem lát a normál szülésre, mert én túl kicsi vagyok a baba meg túl nagy. 38. héten nincs befordulva, bár helye sem sok van neki. A csípőm túl kötött. De hát minek sportoltam én annyit, ez nagyban befolyásolja az eseményeket. A választ köszi előre is.
Üdv. Melinda
szokolka
 
 


Hú akkor már nagyon a finisben vagy.Ki a dokid?
Én altatásban voltam,én kértem hogy így legyen,a dokimmal természetesen megbeszéltem és bele is egyezett minden további nélkül.Viszont az anesztesek nagyon rémesen viselkedtek velem,mert úgy néztek rám mint egy gyerekgyilkosra hogy Én aludni akarok ikrekkel????Amikor már előkészítésen voltam a császár előtt pár percel akkor is odajött hozzám az egyik és mondta hogy gondoljam meg mert a második gyerek bealszik!Én már majdnem bőgtem!
Végülis nem bántam,hogy aludtam és egyből felébredtem mikor kihoztak!Nekem nagyon jó élmény volt az egész és senki ne féljen az alvástól mert nem alszik be a picike az tuti!!!!Nagyon gyorsan kiveszik,és én bíztam a dokimban nagyon!
SŐtt én 36 hétre szültem és Gergőről még nem volt levágva a köldökzsinór és úgy üvöltött hogy a szüleim kint hallották a liftnélKép)))
Ennyit az anesztesrőlKép
Az hogy mennyi ideig tartott arról fogalmam sincs de szerintem egy óra lehetett.
pandamaci
 
 


Szilvia!

Köszönöm a választ. Dr. Benyó az orvosom.
Már volt egy vetélésem, akkor nagyon normális volt az anesztes, bár velem máshogyan bántak mint azzal aki normál abortuszra feküdt be.
Hát nem tudom, majd jövő héten kiderül, addig azt mondta a doki, hogy tutira nem lesz baba.
Üdv. Melinda
szokolka
 
 


Szilvi,

még akkor is?? Emlékszem, hogy már dec. elején beszélgettünk róla, hogy zűr van a császár körül, hát azóta sem értem ám... :-((( Már miért kockáztattatok volna a két picivel?

Kétágyas szobában éjjel is ott lehettek a babák, vagy onnan is elvitték őket éjszakára? Mennyire segítettek, vagy hagytak magatokra titeket?
zana
 
 


Nem sajnos éjjelre elvitték őket és ez nekem nagyon rossz volt mert nem tudtam nélkülük aludni!Reggel meg amikor megkaptam őket akkor hárman aludtunk mint a medvék az ágybanKép
Végülis segítettek bár én nem nagyon kértem belőle.Egyszer megmutatták hogy kell üvegből etetni mert nem volt tejem csak amikor hazajöttünk.
Meg az egyik csecsemős jött megmutatni hogy hogy kell ikreket szoptatniKépHát eléggé érdekes látvány lehettemKépPersze azóta sem használtuk,szerintem kivitelezhetetlen egyedül és kényelmetlen is.Szerencsére megvárják egymást és így mindenkinek jó!
Ja a vezető csecsemős volt érdekes számomra mert másnap kikéretm mindkét gyereket egész napra és úgy rámförmedt,hogy normális vagyok hogy egy napos vágott hassal kérem az ikreket???Hát gondoltam az enyémek nem??!!!És ha nincsenek kint akkor lehet hogy még most is ott fekszem a fájdalomtól.Ők nagyon inspiráltak!!
pandamaci
 
 


Sziasztok!
Hát nem jövök sűrűn erre, mi?
Vali!Engem nagyon érdekelne ez a parádfürdő!
Írj le róla légyszi minden infót!!!
Köszi.
Én úgy tudom, szeptemberben zárják a kórházat.
én is nagyon kiborultam emiatt.Végre találtam egy rendes kórházat, rendes orvost, rendes asszisztenseket, és tessék...............
na, mindegy.Puszka mindenkinek!

Ilduci
Kép[/url]
Kép[/url]
mutyi
 
 


Még jó, hogy az az indok az éjjeli elvitelre, hogy legalább kipihenik magukat az anyukák... :-) De mi van azokkal, aki pont azért nem bír aludni, mert nincs ott a pici?

Amúgy ettől a bezárás-témától kissé berezeltem. Emberileg teljesen érthető, ha az ott dolgozók innentől a "sz...rok bele" mentalitással fognak működni, de mi lesz velünk? Ajjaj... :-(((
zana
 
 


Ráadásul én az első babás szobában voltam,tehát nagyon közel a picikhez,ezáltal végig kellett hallgatnom minden reggel hajnal 4-től hogy hogyan visítanak a picikKépPersze sosem tudod hogy éppen melyik a tiéd és olyankor szabályosan hasogatott a szívem.Persze tudom hogy meg kell őket fürdetni meg minden,de én akkor is jobban örültem volna ha velem vannak mindig,mert pihenni így sem tudtam szinte egy percet sem.Az első két napban amúgy is szarul van az ember nagyon,akkor már legalább a pici legyen velem.
Egyébként láttam olyan szobát ahol van bent kád is de nem hinném hogy használva vannak.
De hogy ne csak rosszat mondjak,öszességében elviselhető és azt a pár napot fél lábon is kibirjukKép

Ildu!
Tegnap egy egész regényt írtam nekedKépMegkaptad ugye?
pandamaci
 
 


Szilvi, nem úgy van, hogy ha kéred, akkor nálad lehet éjjel is a pici, de egyrészt alá kell írni, hogy vállalod az összes felelősséget, másrészt meg akkor tényleg mindent neked kell csinálni, fürdetéssel együtt? Ja, és csak akkor lehet ezt, ha egyedül vagy a szobában...
Azt meg én nem szeretném (egyedül lenni), ha nem muszáj, borzasztó volt az a két nap is a télen...:-((
zana
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: