Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Zsuzsita:szeptemperben kezdődik a suli minden szombaton lesz,két éves.250ezer forint plusz tankönyv.

Nszöke:miért nem jó az alapod?Az enyém majdnem fekete eredetileg,sőt talán tök fekete,csak már régóta festetem,nem emlékszem,de én nem csak meliroztatom,alap is festett.

késöbb kép
Vendég
 


Sziasztok!

Zsutita!
Hát tényleg elég gáz, hogy itt lakunk szinte egymás mellett, és nem tudtunk összehozni egy talit... :(
Sajnos úgy néz ki, hogy most már nem is fog sikerülni, ma egész nap pakolunk, már úgy néz ki a lakás, mint egy éjjeli menedékhely, a szoba egyik felében majdnem a plafonig érnek a dobozok, és még mennyi van hátra!... :roll: Nincs időm sajnos sétálni menni. Holnap ha minden igaz már megyünk aláírni a szerződést és hétvégén meg a jövő héten családilag kivonulunk az új lakásba takarítani, meg rendezkedni amit már tudunk. Aztán 26-án lesz a nagy költözés.
Tehát, nagyon sz...r helyzet de sajnos nem tudunk talizni... :(
Ne haragudj! De gondolom megérted a szitut.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Zsutita, akkor ügyi, édes kisfiad van nagyon ha még a tudatalatti fogyózásba is besegít!!! :D kölcsönadhatnád!!! :wink:
Tényleg jó mert amúgy a kép alapján baromira látszik. Az ullát ismerem ott vettem egy farmer dzsekit 18ezerért és egy fekete kord csini kabátot 16ezerért, de az sajna nagy volt rám akkor is csak a férjem erőszakoskodott vegyem meg, mert olyat akartam régóta-na de nem nagyobbat!!! És soha nem volt rajtam. Csak amíg probáltam. De nyáron sajna nem igen akcióz sem az ulla sem a c&a meg szerintem nekünk nem túl jó itt a kínálat, a...nem is tudom talán pont az árkád ahol tök nagy c&a van.
És hol a kínai ahol vettél farmer halászt, mert az aztán még érdekelne nagyon. Az jó a játszóra is meg utcára is, nem megy tönkre mint a lenek, meg a vászon 2alkalom után... :(

Mamy!
Én tudom akkor most mi vár rátok!!! Szóval viszont azért kérdeztem hova költöztök, hogy amíg jó idő van nem akarsz egy kerti játszónapot tartani???? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Neeeeem most! majd később. Nagyon szégyenlem magam, de nem bírtam ki hogy ne kérdezzem meg és a házba nem megyünk be így nem vágnak a kölykök tönkre semmit... :lol: :lol: :lol: :D
Szóval én meghívnálak titeket de nálunk it tvannak anyuék, a kisebb gond de viszont nincs udvar csak ugye társasház...itt nem lehet úgy kiülni...na de mindegy.Ez csak egy felvetés volt... :oops: :wink:

Megmondom őszintén nekünk nincsenek zsebi korú ismerőseink és tök jó lenne a gyereknek pl. egy Bazsi. Mert viszont imádja a gyerköcöket!!!

Bárány várom a képet, már nagyon!!! Amúgy nem tudom de eddig egy fodrász sem tudta vagy nem akarta úgy megcsinálni ahogy én szerettem volna.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Noémi!

Aranyos a felvetés, és ötletnek nem rossz. Csak az a baj, hogy nem lesz kertünk. :( "Csak" egy terasz, ami kb. 7 nm-es, kövezett, éppen hogy kilépünk a szobából, és annyi. Mellette kb. 40 cm-es földsáv van, ahová pár konyhakerti növényt tudunk ültetni.
Egyébként természetesen én nagyon szivesen láttalak volna benneteket, de hát a kertiparti nem fog összejönni... :oops:

Na megyek dobozolni...... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Én is örültem volna egy kerti partinak, de sajna mi sem rendelkezünk kerttel.Viszont valahol összefuthatnánk!?Nekem a nyár még szabad, utána sajna dolgozom, de jó lenne látni benneteket.

Noémi!
Az ullában mindig van akció, csak nyáron pl téli vagy tavaszi ruhát veszel, mert kell a hely az új árunak. És igen, az Árkádban van egy nagy c&a, ott vettem magamnak a multkor egy tök jó felsőt 5000-ért, mert hogy van xxl részlegük is.És az 5000 még annyira nem gáz.Most pl láttam tök jó topokat 1-2000-ért. A nacit is itt vettem az Őrsön, van egy nagy piac a házunkkal szemben, és abban van egy nagy kínai.Ha ven kedved, gyere el idáig, és innen elkalauzollak.De tényleg, ha van kedved, nagyon szívesen látunk benneteket.Babázunk, vásárolunk, meg minden.Na benne vagy?Vége van már lassan gondolom a sulinak is.

Bárány!
Nem semmi pénz a suli.És akkor mellette dolgozni is fogsz?Levelező?Vagy nappali?Még lehet, hogy érdekelne is a dolog, nem szeretek nagyon tanítani, viszont a kisgyerekeket imádom.

Na mentem, mert ki kell használnom, hogy a dedem alszik.

Mamy!
Megértem, hogy nem férünk be a programba, de egy közös talira azért majd eljöttök ugye?Legfeljebb augusztusra tervezzük, hogy túl legyetek a kipakoláson.

Most már tényleg megyek, pusza mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Oké, közbe visszaolvastam, tehát szombatonként van.

Kép
zsutita
 
 


Még annyit akartam panaszkodni, hogy tegnap voltunk oltáson, és büszkén meséltem a dokinőnek, hogy végre tejezünk, nem kell a tápszer, erre jól leb...ott, hogy csak nyugodtan tápszerezzem a gyereket, mert azt ugyan nem mondja, hogy Balázs sovány, de nem is kövér, és a tejben nincs annyi vitamin meg egyéb nyavaja, ami neki kell. Kiakadtam, mert örültem, hogy végre nem kell a qrva drága tápit venni.És mondtam, hogy gyakorlatilag a gyerek magától szokott le a tápszerről, nem én erőltettem, egyszerűen nem fogadta el.Ha másfél éve én is ezt a sz.rt innám, nekem is elegem lenne belőle.Erre közölte, hogy ízesítsem.Mondom igen, fél éve már csak úgy tudtam neki adni, hogy hol kakaóval, hol kávéval kevertük.Erre a nő: akkor rakjon a tápszerbe banánt, cukrot és (ezen akadtam ki!) NYERS TOJÁST!Turmixolja le, és úgy igya a gyerek.Ti mernétek neki nyers tojást adni?Én undorodom tőle, semmi olyat nem eszek, nem csinálok, amibe nyersen van a tojás.Nyáron meg pláne jó egy ekkora gyereknek.Erre közölte, hogy a Kaiser's-be van szalmonellamentes toji.Mondtam, hogy engem nem érdwekel, nem vagyok hajlandó neki olyat se adni nyersen.Szerintetek jól teszem?Vagy csak nekem van fóbiám a tojástól?

Kép
zsutita
 
 


Halihó!

Zsutita, húúúú, nagyon kiakadtam a dokidon. Hogy mondhat valaki orvos létére ekkora baromságot? Tojást egy Bazsi korú gyereknek egyébként is csak ritkán szabad még adni, akkor is legalább 10 perces főzés után a sárgáját. Nyersen???? :?: Nyáron????? :?: Még felnőttnek sem szabad nyers tojást enni, nemhogy gyereknek, ráadásul 30 fokban. Szerintem felejtsd el, úgy ahogy van. Egyébként Manó sem eszi már meg a tápit csak úgy, ha gyümölccsel ízesítem. Szerintem nyugodtan adjad neki a tejcsit. Fel szoktad forralni?

Most csak ennyire futotta, ezt muszály volt leírnom, mert rettentően felháborodtam. Egy orvos, hogy lehet ilyen... :evil:

Majd jövök.

Anita

goodfairy
 
 


még dobok fel pár képet, aztán irány a munka:

Kép a menyasszonyunkra rámásztunk

Kép pancsi az unokatesóval

Kép szintén

Kép fagyievés

Kép szökés a homokozóból

Kép ez most csoki volt

Kép
zsutita
 
 


Jesszusom!!!! Biztos, hogy orvos ez a nő??? Volt tanúja, hogy ezt mondta? Teljesn ki vagyok akadva. Szerintem is felejtsd el ezt a baromságot, és add neki azt, amiről úgy érzed hogy szabad.
Hát sok marhaságot hallottam már, de ez mindenen túltesz, ráadásul még fel is háborít, hogy egy alig másfél éves gyerekkel egy gyerekorvos (????!!!) nyers tojást akar etetni.
Na jó dobozolok tovább, csak bekukkantottam.
Ja, a tali természetesen marad, a nyáron valamikor tényleg össze kéne futni mindannyian, nekem a július-augusztus is jó, kivéve aug. 19-20-i hétvégét, mert 19-én lesz Geszti szülinapja, és akkor családi banzáj lesz. De hát ez még odébb van.
Pusza mindenkinek

Kép
mamy
 
 


Szioka!!!

Szóval tényleg ne haragudj Mamy a rámenősségért...és sajnálom hogy nincs kert, viszont Báránynak van, nem???? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na jól van befejeztem. De azért vagyok ilyen mert már szeretnék veletek találkozni, de valami olyan helyet tényleg összehozhatunk ahol van valami hely a szülnek, gyereknek és egy csepp viz legalább a fejükre...(tőlem lehet egy park is egy kúttal, vagy ott ahol Zsutitáék voltak a múltkor, olyasmi. Akár viszek kismedencét meg meleg vizet is.... :D

Zsutita! Engem érdekel a randi. Mi összeegyeztethetjük. Elég mobilis vagyok, mert mint a kisasszonyok fogom bevágom magam a kocsiba és megyek, hogy benzinre mennyit költök arról inkább...neee!!! Csak egy kicsit várni kell, amíg lesz költekezni pénzem egy kisebb beruházásra...mert ha elmegyek veled ilyen jó kis piacosdira akkor ha több jó cucc van akkor azonnal lecsapnék rá! De pénz nélkül nem megy. Ugyhogy én erre szívesen jelentkezem.

Én mint írtam tegnap elfelejtettem az oltást, de ma megyünk 6:30ra, megbeszéltük a dokinénivel, csórikám kettőt kap, a 18hósat, meg a második kullancsot. Mennyi sz@rt kell kapjanak drágáink, bár Zsebi szerencsére jól viseli...nagyjából.

Zsutita!!!
Én nem adnék neki sem tojást, sem cukrot, főleg nem tápszerben...mert ha főzelékbe kell cukor az más de azt is te döntöd el hogy teszel-e bele és milyet...amúgy ha sovány ha nem...miért kéne úgy kinéznie mint egy szumosnak???? Utálom az ilyen dokikat akik szétrobbantanák a gyereket úgy felhízlalják, Zsebi sem dagi(mondjuk ő sosem volt, a koraszül.miatt) de nekem pont jó. Sőt örülhetünk ha nem dagik, mert én tudom hogy milyen a dagiság...nem jó. Szerintem nyugodtan adjál neki te azt amit a te anyai szíved, eszed, és ösztönöd enged!!! Zsebinek 1éves kora után mindent adtam, csak ugye nem egyszerre, hanem fokozatosan, de amikor Bazsikorú volt már mindent kapott, kivéve a málna, eper...stb, de ma már mindent eszik kivéve a GOMBA!!! Én azzal várok 2-2,5éves koráig!!! Van választék még a gombán kívűl ugyhogy tudok neki mit enni adni. Tápit meg kb.9hós kora óta de már még előtte is, max csak én akartam beleerőszakolni mindenféle kakaóval, kávéval, de utálta. A tejet se szereti annyira, de rengetek sajtot, joghurtot eszik, a hús sem megy neki és gyümölcsfaló!!! Főleg cseresznye, meggy, dinnye, málna, eper, barack...a húsos leveses gyümiket szereti de az almát is csócsálja. Na szóval amíg te úgy érzed hogy kap a gyereked elég gyümit, zöldet, fehérjét...stb-t akkor hagyd a tápit. Ha azt vesszük hogy azért kellene még "igya" mert nincs amúgy elegendő vitamin akkor egy mai felnőttnek is fogyasztania kéne a neki megfelelő adagnyi tápit. Nem hiszem hogy van olyan ember aki pont annyit és akkor visz be a szervezetébe amikor kellene...Ugyhogy hagyd szerintem.
Legyen sokat napon(d-vit)egyen sok tejeset(vajas kenyér, joghurt, tej, hús, toi), én azért adom a zymaluort a fogai miatt, kalciumos védőtabletta, hogy véletlenül se "rohadjon" a foga, már bocs de annyi kisgyereket látok aki ha kinyitja a száját csak feketét látok benne. Meg van ilyen rózsaszín plusz zizz tabletta, szájban pezseg vagy mi na azt adom neki, de csak azért imádja, amúgy szerintem mindent beviszek neki, ami fontos...ja és ásv.vizet is adok neki(elvileg felnőtt napi ásv.megvannak benne) akkor minek is a tápi??? ekkora gyereknek már felesleges szerintem...az én dokim rám bizta mit mikor adok neki, csak mondta mit nem szabad, ha meg hülye vagyok adjam neki...szóval tőle gombát is adhatnék de figyelmeztetett hogy lehet belehal a gyerek...innentől én döntök, de ugye "hülye azért nem vagyok...." :D
Mondjuk hosszútávon ilyen esetben lehet orvost váltanék...mert lehet, én is megtartottam a mienket, mert most hogy elköltöztünk máshoz tartoznánk, na már voltam a másik 2gy.orvosnál is, helyettesítéskor...hát inkább köszi.... :evil:
Na de most megyek...remélem kimerítő volt, de mondom Zsutita ez csakis a te döntésed, de hidd el sem előnye, sem hátránya nem lesz szerintem a tápi miatt. Ez pont olyan mint a szoptatás...ha nem adsz akkor hűha van mert így meg úgy, az a jó ha 2évesen is szopik, nahát az én gyerekem 3hóig szopizott de nem sokat akkor sem, és mégis itt van, kétlem hogy emiatt majd ha a vele egykorúakkal iskolába megy ő nem tudna felmászni a mászokára vagy éppen nem tanul meg majd olvasni...na bedugulok!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kezdek megnyugodni, hogy nem én vagyok a hülye, hanem a doki.Köszi a biztatást.
A baj az Bazsival, hogy nem eszik gyümit, egyszerűen nem fogad el semmit, mióta egy kis esze van a válogatásra.Viszont ezért kap Béres cseppet, na meg nekünk van a zymafluor, pont a fekete fogak elkerülése miatt.Ásványvizet most kezdtem el neki adni, eddig inkább forralt víz volt, de mostanában ár napi 3-4 decit iszik belőle, plusz tea, meg minden.Cukrot nem szeretek nek adni, én is úgy vagyok vele, ha muszáj, akkor, egyébként kerülöm.Tök jó, hogy tudtok ebben segíteni.

Noémi!
Jövő héten anyukámnál vagyunk, de utána bármikor mehet a shoppingolás, én benne vagyok.Jó, hogy vagányan beülsz akocsiba, és mindenhova mész, én nem szeretem a pesti közlekedést, csak messzire indulok el kocsival, vagy ha az apja is jön, mert nem akarok a tűző napon dugóban ácsorogni vele.

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Van de itt az egész familia,és a 7 kutya,plusz annyi bokor fa hogy mozdulni nem lehet,de ha titeket nem zavar :wink:
Én is örülnék egy talinak nagyon.
Zsuzsita:én sem adnék nyers tojást semmi pénzért,a szalmonella miatt.És amúgy is mi szükség rá??????Íznek meg kimondottan undorító,na szerintem akkor lenne igazán ehetetlen a táp
Joghurttal próbáltad???Nekünk bevált,fele fele arányban
Vendég
 


Sziasztok!

Zsutita!
Annyira felháborodtam a nyers tojás ötletén, hogy ki is felejtettem, amit Bárány is írt, hogy a tojás nyersen tényleg undorító, engem is a hideg ráz tőle, ha esetleg rántottát eszem (ritkán) akkor is jó barnára sütöm, a bundáskenyeret szintén jó barnára, és csak picit mártom a tojásba. Persze ízlések és pofonok különbözőek, pl. a párom meg inkább nyersebben (de nem nyersen...) szereti a tojást, a bundáskenyeret is jól beáztatja és csak kicsit süti meg stb. Viszont kisgyereknek, hát a hajam az égnek áll (pedig most kb. 2 cm-es... :wink:) hogy juthat egy dokinak ilyen az eszébe??? Nem lehet, hogy csak "poénból" mondta? Már kínomban nem tudok mire gondolni. Mert ha komolyan mondta, akkor ott tényleg gáz van. Igaz, poénnak meg durva.
Mi az a zymafluor??? Lemaradtam valamiről? Bár nekünk még csak két fogunk van. :wink:

Noémi!
Ne viccelj, semmi hari, tudom én hogy gondoltad, hisz "ismerlek" :lol:

Kép
mamy
 
 


Szióka!!!

Nem tudom ki hogy van vele, de!!! nekem a gyerekem úgy üvölt ha orvoshoz megyünk-már a bejáratnál-mintha ölni akarnánk...meddig lesz ez így??? Ha meg be is megyünk vergődik mint egy őrült...
Megkaptuk a két oltást...tragikus volt, na de mindegy. Viszont...1éves kora után mindent kaphat a gyermek enni...még az epret, dinnyét...gombát is!!! És az én orvosom max a kutyájának adna nyerstojást, feltéve ha lenne...és nevetett, hogy ezt orvos nem gondolhatja komolyan, vagy akkor inkább nem praktizálhatna ha ilyen észt osztana...na de komolyan jobb ha inkább körülnézel orvos tekintetében, még mielőtt a rubeolát szúnyogcsípésnek nézi... :wink: ezt olyan szánalmasan értem mármint az orvosodnak nem neked!!!

Báránytól kedves a felajánlás!!! 7kutyátok van??? :shock: Ezt nem is tudtam...és milyenek,mekkorák, hogy bírtok fentartani 7kutyát??? Mert azért nem egyszerű...

Zsutita akkor vevő vagyok én is a vásárkörútra...szívesen mennék, legfeljebb ha meleg van vagy megunjuk behuppanunk valami árnyékos játszóra...te biztos tudsz ilyesmiket a környéken...

Na megyek majd még benézek hátha írtatok!!!
Jóéjt!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Amúgy jobban nézegetve a képeket szerintem Bazsival semmi gáz nincs... sőt még vaskosabb mint Zsebi...
De pl. az unokatesómnak a kislánya juni.3án volt 2éves és 1éves kora óta kisebb mint Zsebi 1fejjel és átlag 3kiloval, meg 2cipőmérettel...pedig 4,3kilóval született és 7hónaposan 13kilo volt mint egy szumos, aztán hirtelen megnyúlt és eltűntek a hurkái...ilyen kis vékony lett azóta.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke:ismét egy véleményen vagyunk,Balázs tényleg jó formájú kiskölök,nem kell híznia :D :D
Ez a doki egy idióta...Amúgy mi is a kutyáknak szoktunk nyers tojást adni,hogy fényesebb legyen a szőrük,de a gyerekeknek ugyebár nincs sok szőrük :D :D :D
Hááát a sok kuty leginkább kóbor volt,de apámnak szine a hobbija a sok kutya imádja őket,de az gész családunk álltvédő és barát,a gyerekek is :D Pénzben valóban rengeteg :? Csak az oltás 43 ezer volt idén :x Hogy milyenek??Ilyenek olyanok vegyes felvágott.Két fajtiszta van,két tacskó.

Orvos:Szilveszter kb két éves koráig orditott,és összehányta a rendelőt,annyira felspanolta magát.Mondhatom nagyon szar volr,de elmúlt...Majd elmúlik nektek is
Vendég
 


Sziasztok :)

Rég jártam erre :)
Remélem azért még nem zavarok :)
Csak beleolvasgattam egy kicsit, és most látom, hogy Geszti pont aznap született mikor a mi esküvőnk volt :)

A talit is láttam, hogy fontolgatjátok!
Hát én szivesen látlak titeket, ha gondoljátok, bár nekem ugye nagyon kicsi még Kyra meg nem is igazán vagyok itt tőzsgyökeres topiklakó, de én pont most szombaton (holnap) rendezek a 2007es topikosoknak babatalit, szóval nem áll messze tőlem atali gondolata, szóval ha gondoljátok én felajánlom a házunkat :wink:
Itt van homokozó, meg pancsi medence (de tényleg konkrétan babamedence, tehát nem nagy :oops: )
Meg hinta meg mászóka meg minden!
Szóval fontoljátok meg, és ha jó lenne nektek akkor beszélhetünk róla :)

Ja és még a dokis történetet is olvastam! Hát nem semmi! Idióta az ilyen! :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok csajok!

Akira!
Köszi szépen a felajánlást, nagyon rendi vagy!!! :lol: Szerintem fogunk is élni a lehetőséggel. Ha össze tudtok hozni egy talit akkor talizzatok nyugodtan, én sajna valószínűleg csak júliusban tudok csatlakozni, annak is a végefelé, mert a költözés miatt egy szabad percünk sincs, annyi a teendő, hogy szerintem hónapokig tart majd amíg visszatérünk a régi kerékvágásba.
De jó, pont aznap volt az esküvőtök? Gratula hozzá így utólag is! :wink:

Zsutita!

Klasszak a képek, különösen a "rámászunk a menyasszonyunkra" tetszik :wink: nagyon "élethű" :lol:

Lányok!
Nagyon köszönünk minden szavazatot Gesztire, biztosan ti is kattintgattok, mert mi is folyamatosan, és néha nem sikerül már már "valaki" rákattintott, persze lehet bárki, de gondolom ti is szavaztok. Köszi mégegyszer! EGyébként tudom, hogy nem sok esélye van az élmezőnybe kerülni, mert itt is van emelt díjas sms stb. de nem baj, mert a szavazatok csak a közönségdíjhoz kellenek. Amúgy a zsüri dönti el, hogy melyik képek a legaranyosabbak, és ez alapján is lesz helyezés.

Képzeljétek, mégsem ma voltunk aláírni a bankban, 25-én megyünk... most hívtak minket, hogy legközelebb csak akkor van közjegyző. Inkább nem mondok semmit.
Még jó, hogy korábban már 26-ára rendeltük meg a költöztető teherautót, csak azt nem tudom, 25-én délután hogyan fogunk kitakarítani egy akkora lakást?... Nagyon húzós nap lesz. Ráadásul, ezt még nem is említettem nektek, (mert még nagyon a hatása alatt vagyok) sajnos nemrég meghalt a nagynéném, és pont aznap délelőtt lesz a temetése... Szóval a 25-i napon szeretnék már mielőbb túllenni...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Akira!
Nagyon köszi a felajánlást, jó lenne akkor nálatok összefutni. Majd akkor megbeszéljük.
Nekem is a július lenne a jó, hiszen már alig van a júniusból valami, és holnap reggel indulunk vidékre egy hétre.
Szóval sajna egy hétig nélkülöznöm kell benneteket!Otthon nincs net. :cry: De ha hazajöttünk, bepótolom.Jövő vasárnap jövünk, legkésőbb hétfőn jelzek.

Lányok!
Köszönöm a biztatást, szerintem is hülye a doki, de egyébként más téren tök rendes, nem volt még vele semmi gond.Ez volt az első furcsa dolga, és imádja a fiamat, és szerencsére Bazsi nem is fél a dokinál.
És köszönöm az elismeréseket, szerintem se vékony, az meg hogy kövér legyen, nem is szeretném, elég ha én az vagyok.

Mamy!
Sajnálom, hogy így alakultak a dolgaitok, és részvétem nektek.Tudom milyen szörnyű valakinek az elvesztése. Sajna pont 25-én a szomiasszonyom is megy temetésre, én meg vigyázok a kislányára, a menyasszonyunkra.És a poén, hogy aznap van a szüléetésnapom.Szép lesz.

Megyek, fekszem le, mindenkinek szép hetet!Puszi, majd jelentkezem

Kép
zsutita
 
 


Rendben lányok, akkor majd júliusba :)
Ha jó nektek összehozzuk :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!!!

Akíra nem zavarsz!!! Sőtt örülünk neked-szerintem bátran mondhatom a többiek nevében is. A felajánlást tényleg köszi, nagyon jó!!! És milyen jó ez a sok kerti dolog, irigykedem rendesen, és Kyrus meg majd felnő hozzánk :wink: hipp hopp észre sem vesszük...mint a többiek...itt mind.
Esküvő és Geszti :lol:

Zsutita nektek jó utat és vigyázzatok magatokra

Jujj 25-e. Nem tetszik nekem ez a nap!!! Mamy nem lehet kicsit tolni a költözködésen??? Bár jobb ha előbb "túl" vagytok rajta.

Bárányék biztos most is a strandon nyomulnak!!! :twisted: :lol: De jó nektek. Mi is szeretnénk valami jó kis helyre menni ami azért nem annyira drága...vagy ha lehet egyáltalán ne legyen drága!!! :wink: :D

Na megyek. Legyetek jók, puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
25-én még nem költözünk, csak 26-án. De én már alig várom!!! Minden nap itt már kínszenvedés. Talpalatnyi hely sincs már a lakásban, valamit félre kell tolni, hogy odébb tudjak menni. Szörnyű. A sok pakolás miatt kosz is van, a hülye ősöreg parkettából jön a por, a szösz, hiába takarítok fel minden nap, már ahol lehet. Geszti csak akkor érzi jól magát, ha kiengedem a járókából, hadd másszon, de figyelnem kell minden "lépését" hogy nehogy magára borítson valamit. Mindenbe belekapaszkodik amit ér, és feláll. Szóval nem egyszerű.

Zsutita!
Jó utat nektek, vigyázzatok magatokra!

Bárány!

Szilveszter minden alkalommal bepánikolt a rendelőben, vagy csak néha? És miért félt annyira, volt valami negatív élménye? És amikor elmúlt, hogyan történt? Bocs a kíváncsiskodásért, csak érdekelne. Bár remélem, Geszti nem lesz ilyen... Még ugye pici hozzá, de már most is nagyon gondterhelt arcot vág, amikor nagy ritkán megyünk a rendelőbe. Ha meg vetkőztetni kezdem, akkor meg már homlokráncolás is van, és ha a dokinéni ránéz, na hát akkor virsli száj és elvörösödő arc... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Lányok, ezt el kell újságoljam nektek!!! :lol: 8)
Ma immár többedszerre "rá kellett döbbennem" hogy Geszti baromi okos! Én nem tudom, hogy ez természetes-e egy alig 10 hónapos babánál, mivel nincs összehasonlítási alapom.
De képzeljétek, ma már nem először csinálja a következőt, eddig azt hittem csak "véletlen" de ahogy többször próbáltam, mindig ugyanaz történik!
Sokat van mezítláb itthon, és sokszor bizirgálom a kis lábujjait, annyira aranyosak! Ilyenkor mindig mondtam neki, hogy "lábujja" olyan jó hangsúlyosan. Pár napja kezdtem kérdezgeti, hogy "hol van a lábujja?" és az esetek 99 %-ában megmutatja!!! Előfordult, hogy éppen állt, ilyenkor szépen leült, és megfogta a lábujjait, aztán rám nézett. Ha éppen ült, és a babája volt az ölében, azt eldobta, és úgy fogta meg a lábujjait. Teljesen el vagyok ájulva!!! De ez még semmi, mert a cumikáját is megmutatja hogy hol van, ha kiesett a szájából. Pl. most az előbb nem találtam (itt bóklászik a szobában Geszti és valahová elgurult a cumija). Kérdeztem, "hol van a cumikája?" erre lehajolt és benézett az ágy alá, és benyúlt oda, én is lenéztem és ott volt a cumija! Teljesen le vagyok nyűgözve, komolyan csajok, most szembesülök először ilyennel, hogy az én lányom ilyen nagylány már!!! A teáját is megkeresi ha kérdezem hogy "hol van az iszi?" persze ezt is jó lassan, hangosan, hangsúlyozva kérdezem, ilyenkor körülnéz érdeklődő szemmel, keresi hogy hol van, aztán ha meglátja, őrült iramban mászni kezd felé, kiköpi a cumit és lecsap a teára, és iszik.
Még azt is csinálja, ha fáradt, álmos, akkor néha le-leteszi a buksiját oda ahol éppen van, ezt már korábban észrevettem, egy pillanatra lepihen. Az előbb is láttam rajta, hogy nagyon pilledt (annak ellenére hogy 2 órát aludt délben), kérdeztem "álmos vagy?" erre letette a kis fejét az ágy szélére (az ágy mellett állt) és bágyadtan rám nézett.
Hát nem találok szavakat.
Nem tudom, ez ilyen korban már megszokott dolog-e de én úgy érzem mintha Geszti agyilag előrébb lenne a koránál.
Meg persze még sok-sok apróság is ezt mutatja. Szerintetek van ilyen?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok
Tegnap ballagáson voltunk(barátnőm lánya),és ma meg dolgom volt,plusz fáradt is vagyok,és az idő sem valami jó :( úgyhogy strand holnapra halasztva,ha az idő engedi :wink:

Mami szerintem Geszti lehet előrébb a koránál agyilag,hiszen nem egyformán fejlődnek.Úgyhogy biztos igy van :D
Szilvszterre is ezt mondta a pszihológus,hogy évekkel előrébb van agyilag mint a kora Szindi meg állitólag évekkel hátrébb..
Ezért akarták,hogy Szilvesztert ingerszegény környezetben neveljem,hogy ne fejlődjön szellemileg olyan gyorsan,Szindink meg azt tanácsolták ,hogy nézegessen képregényt(11évesen) hátha fejlődik a vizuális memóriája ami állitólag évekkel le van maradva.

Orvosi rendelő:igen 2 éves koráig minden alkalommal kiorditotta a lelkét,mondjuk másfél évesen felszúrták mindkét fülét,de nem attól volt mert elötte is ugyan azt csinálta
Vendég
 


Még annyit,hogy Geszti szerintem már nem pici ahoz hogy orditson a dokinál,szóval szerintem már nem fog :D
Szilveszter 1,5 hónaposan kezdte
Vendég
 


Bárány!
És ez miben nyilvánult meg Szilveszternél, hogy előrébb van agyilag? És miért kellett pszichológushoz vinni?
Nehari a sok kérdésért...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami:mi anno Szilveszterrel 1,5 hónapos korában hasfájással székrekedéssel kerültünk kórházba.Ott a neurológus megálapitotta (aki szerintem félhülye volt),hogy túl van fejlődve az értelme mert szerinte 10 hónaposnak megfelelő volt már akkor.
Késöbb azért vittem pszihológushoz mert kb 3 éves volt amikor igen furcsa dolgai voltak,akkor a pszihológus megáléapitotta,hogy a koránál jóval inteligensebb.Ezt mi is láttuk,2 éves kora óta ismeri a számitógépet tud letölteni,hatalmas szókincse van,számol kivon összead,ismer egy csomó betűt és nagyon tájékozott az élet dolgaiban.És teljesen más az érdeklődési köre mint a korosztályának.Ezt hosszan tudnám részletezni,de szóban könnyebb lenne.
Szindikém meg azért került pszihológushoz,mert a suliból küldték,a gyenge tanulmányi átlaga miatt.. :(
Vendég
 


Jó reggelt!

Bárány!
Szilveszter már 2 évesen tudott letölteni a sz.gépen??? :shock: Ez igen! És ha szabad megkérdezni, mik voltak az "igen furcsa dolgok" 3 éves korában? De tényleg ne haragudj hogy kíváncsiskodok, ha zavaró akkor írd meg inkább priviben. Csak tudod, mint kisgyerekes anyuka, előre szeretek tájékozódni mindenben.

Képzeljétek, ma reggel Geszti 6-kor ébredt, megivott fél üveg tápszert, visszatettem, és elaludt, de a kutyasétáltatók felébresztették 7-kor, :twisted: megkapta a másik felét a tápszernek, megint visszatettem, és azóta alszik. :shock: Mi is tudtunk volna tovább aludni, de valahogy a megszokás, hogy 7-kor kelünk, nem engedte. Már azóta fent kakukkolok... :?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami mi most keltünk föl,de mi sem szoktunk ilyen sokáig aludni :D
Szilveszter 3 évesen:leírok eggyet a sok közül,pl kinézett az ablakon és ha mozgott a fa levele akkor nem mert kimenni az utcára,hogy nehogy valami természeti katasztrófa legyen,és nem lehetett neki megmagyarázni,hogy nem minden szellőből lesz orkán,ő inkább ki se dukta az orrát a lakásból..
Letölteni a gépen tényleg tudott,és profi módon kezelte a gépet,de egész nap csak azt akarta csinálni,szerencsére már lekattant róla :D
Most azt vezettem be egy ideje,hogy 10 kor ki kell menniük és este 7 ig nem lehetnek bent,enni is a kinti asztalnál kell nekik.Mondtam,hogy gyereket nyáron a lakásban nem akarok látni :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint eltűntem, de elég mozgalmas múlt hetünk volt. A legfőbb dolog, hogy Manónak van foga! Szerdán kibújt az egyik, csütörtökön a másik. :D Tegnap meg is harapott barackevés közben. Anyukám szerencsére visszazökkent a régi énjébe (húúú, ez nagyon magyartalan volt), rendeződtek a dolgaink. Manó legújabb szokása, hogy mindent eldobál, leginkább a babakocsiból meg a járókából dobálja ki a dolgokat. Tegnap beledobta a cumiját a Tiszába. Pénteken megvolt élete első medencés pancsija, nagyon élvezte a kis barinőjével együtt.

Mamy, a Te új vonalzód is aranyos. Persze, gondolom 1 éves kora után én is adhatok tejterméket Manónak, legalábbis sajtot, túrókrémet biztosan.

Noémi, nincs lehetőségetek külön költözni? Én azt hiszem ezt nem bírnám idegekkel. :evil: Sok kisgyerek fél az orvosoktól, de majd elmúlik. Főleg, ha kedves, aranyos gyerekdokitok van. A mienk nagyon szereti a gyerekeket (neki is van 3), és Manó szabályosan ugrik a karjába, mikor megyünk hozzá.

Bárány, teljesen jó felfogás, hogy a gyereknek jó időben kinn a helye. :) Én is így gondolom, sajnos néha megkapom anyutól a magamét, hogy túl sokat csavargok vele. Ja, és szerinte most is azért volt beteg, mert mindenhova magammal cipelem. De kérdem én, mi a fenének legyen a lakásban, ha lehet kinn a szabadban is a jó levegőn?

Nos ennyi voltam, majd jövök.

Üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Goodf,akkor mond meg anyósodnak,hogy az oviba akkor is ki kell menniük az udvarra ha kint esik,vagy fúj,vagy minuszok tombolnak.És persze gyakran,alig felöltözve,vagy ha becsurran egy pisi,akár órákig ülnek benne,vagy a vizes homokban télvíz idején,szóval nem árt addigra egy csöppet megedződni,és még akkor is rémálom az első év :( Ezt én is állitom és a környezetemben szinte mindenki :?
Vendég
 


Sziasztok!!!

Micsoda rémtörténetek itt a végére...ilyen ovis, meg átázott pisispelo...

Bárány akkor nem semmi Szilveszter...azért ez a faleveles nem gyenge...még érdekelne ilyesmi ha van :shock: már csak pusztán érdekel mert különös nagyon főleg hogy ilyen felnőttes. Még most is ilyen?
Kis okostojás.

A levegő szerintem is jó és én rengeteget csavarogtam régen egyedül is...de mostanában kedvem sincs nagyon, rosszul vagyok a melegtől és igazából-ez durván fog hangzani-időm sincs. Általában nálunk apa viszi ki délután Zsebit, napközben én csak akkor ha valami dolgom van. de jellemző hogy mindig délután együtt megyünk, mert mindig van valami dolgunk: Auchan, obi...valami mindig van, de ez nem igazi levegőzés.

Anita, sajnos egyenlőre nem megy a különköltözés...meg az a baj hogy amire menne, addigra valószínűleg a tesóm kirepül, mert ő állítólag nagy tervekkel van az élethez...és el akar költözni stb. Így marad 1üres szoba is...meg anyum 1dül nem tudná ezt fentartani. Kicsit miattunk is költöztünk ide. És azért az hülyén jönne ki anyut itthagynánk 1 nagy házban és fizesse a rezsit. Ugyhogy nekem a férjem is ide kezd berendezkedni, mert tavasszal szeretnénk felújítani meg átrendezni a szobánkat, ha esetleg ürülnek meg szobák később nappaliként fog funkcionálni...sajna is meg nem is de ez van.

Ja képzeljétek, kivan a pÖcsöm. Mennék majd vissza melozni-elvileg, de gyakorlatilag nem. De nem is ez a lényeg hanem most ugye kéne nekem egy papír amin rajta van hogy szept 1-től dolgozom, mert a bölcsi nem veszi fel a gyereket ha nincs melóhelyem. De nekem egy olyan tetű lassú munkahelyem van...máj.30ig kellett volna leadni a papírt, de az még sehol. Lényeg, hogy én vevőszolgálatos voltam és most a jelenlegi vezető szerszámoszt.eladónak 4!!! órába venne vissza...először még ezen kell variálni majd ha ez eldőlt csinál egy új szerződés az be a központba utána én mehetek papírt töltetni...kb.aug.1rekész vagyunk...na mindegy de én már márc.óta cseszegetem őket és a tetű vezetőség, meg senki nem akarja megérteni hogy nekem most az nem fontos hogy mennyi lesz akkor abban a státuszban a bérem csak 1rohadt papír kellene hogy felvegyék a bölcsibe, hogy tutira van melóhelyem, mert itt már ugysem dolgozok 1percet sem...rohadékok... Attól tartok nem fogják felvenni Zsebit bölcsibe...csak akkor tudnám honnan lesz fizum??? Meg még ezer kérdés van bennem hogy hogy működhetnek ilyen szemétségek ebben az országban. de ezen már nincs kedvem vacilálni...mert kivagyok ettől a tróger brigádtól már így is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja jut eszembe ahogy nézegetem a vonalzókat Zsebinek lesz kis unokatesója...annyira örülök neki...
A tesójáéknak lesz babájuk, a barátnője most 4hetes körül van. NAgyon reméli mindenki hogy megmarad és minden rendben lesz...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Hát nekem ma ritka sz@r napom volt... :cry: Biztos ez a hülye időjárás, a hőség, a frontok, nem tudom. De délben baromi rosszul voltam. Alig vártam, hogy Geszti elaludjon, és délután tudtam én is 1 órát aludni, az segített. Fájt a fejem, szédültem, rázott a hideg, aztán melegem volt, rossz volt a közérzetem. Nekem sosem szokott ilyesmi lenni, biztos hogy ez a tartós hőség visel meg. Bár az is érdekes, hogy tavaly amikor pocakos voltam, semmi bajom nem volt a júliusi kánikulában... :roll:

Anita!
Hát igen, most kezdődik a mindent eldobálós korszak, készülj fel rá. Cumi a Tiszában, ezen jót mosolyogtam, gondolom te nem... Még jó hogy nálunk nincs ilyen nagy folyó, Geszti max. a Rákos patakba dobhatná be, de arra meg nem megyünk. :wink: De ettől függetlenül mindent, de mindent elhajigál, és most már élvezi is, utánanéz és figyeli hogy hogyan puffan, csattan, hová repül, hogyan landol. Ha visszaadom, ugyanazzal a lendülettel ismét eldobja. Kell a türelem!... :roll:
Hogy viseled a hőséget a pocaklakóval? Pihenj sokat a hűvösben!

Noémi!
Tényleg nagyon szemét egy cég a melóhelyed, ezt már a múltkor is megállapítottuk. Nem értem, miért kell ennyire kicseszni egy anyukával? Akit inkább segíteni kéne. A gyes még éhenhaláshoz is kevés. A bölcsi dolog minket is foglalkoztat mostanában, annyira nehéz helyet találni. Ráadásul ahová költözünk ott állítólag csak 1 azaz egy bölcsi van az egész kerületben, hát nem tudom milyen lehet. Ahogy elköltöztünk, azonnal felderítem. Próbálkoztam már érdeklődni a munkahelyem szerinti kerületben is, ott azt válaszolták hogy előnyt élveznek a felvételnél a kerületi lakosok, és csak akkor veszik fel esetleg Gesztit, ha marad üres hely. Hát kösz szépen, a bölcsik arról híresek, hogy üres helyek maradnak...
Nem tudom mi lesz, jövő májusban lesz a beiratkozás. Addig még ki kell agyalni.

Lányok, szerintetek hogy lehet az, hogy idén először szerettem volna lecsót főzni, délután lementünk vásárolni, és nem lehetett kapni paradicsomot??... :shock: Ez annyira banális és nonszensz. Sem a zöldségesnél, sem a boltban nem volt paradicsom. Nem akartam hinni a szememnek. Na mindegy. Majd főzök holnap lecsót... :(

Kép
mamy
 
 


Hol vagytok????
Vendég
 


Hello!

Én vagyok csak mivel nem igazán írt senki...így én sem sokat tudtam...
miről is?

Mindjárt megyünk a Hajógyári szigetre, az öcsémnek ott van edzése, elvisszük, megnézzük, levegőn vagyunk és még napozunk is közben...tök jó lesz, már kaját raktam el, a pia meg hűl az akkuval együtt...na megyek is. Puszika.

Ja nem tud nekem valaki szerezni egy myVIP-es meghívót??? Nagyon örülnék neki!!!

Puszika nektek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,oda nem kell meghívó :D :D
Jó napozást!

Kérdés:,nekem igaz,hogy nagyobb gyerekeim vannak mint nektek,de mindig azon aggodok nyáron ha bemegyünk egy légkondis üzletbe(minden üzlet ilyen),hogy jól megfáznak,kint 38 fok,bent 22.Szerintetek ezzel csak én foglalkozok,vagy másnak is megfordul ez a fejében,mondjuk nektek?Mégse terithetek a hátukra egy pulóvert mert akkor mindenki hülyének nézne,nem?
Én túl aggódó vagyok :oops: ezt tudom...
Vendég
 


Sziasztok

Bocsi hogy régen jártam erre!

Bárány
szerintem minden kisgyerekes anyuka fejében megfordul!
Szerintem nyugodtan teríts a hátukra egy vékony kardigánt, vagy valamit!
Nem vagy túl aggódó!

Nszőke
az milyen meghívő? Bocs a tudatlanságomért!

Azt szeretném kérdezni, hogy volt már valaki közületek amniocentézise?
Mert engem a doki elküldött az I-es klinikára genetikai tanácsadásra + hasbabökésre :cry:
Mert hogy fő indok: 34 éves vagyok - lombik - ICSI
+ AFP (MOM) 0,8, - 18+3 hetes helyett a gép csak 17+2-re mérte
és hogy sok apróság miatt bizti ami bizti
de én félek tőle
de valszeg úgyis meg lesz csináltatva, csak az a baj hogy apjuk nem tud velem jönni sajna (lába miatt), és utána megoldani, hogy minimum 1 hétig valaki itt legyen velünk, hogy ő emelgesse Ákost és cipekedjen a boltból stb.


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!
Jaj hát téged is elküldtek?... Tavaly engem is, de én nem mentem el. Ugyanis (biztos tudod) ez nem kötelező. Én úgy voltam vele, hogy vállalom a kockázatot, de éreztem hogy nincs semmi gond. Hálistennek igazam volt. Nem bírtam volna elviselni, ha a hasbabökés miatt neadjisten elveszítettem volna a babát.
Nálunk minden érték rendben volt, az AFP is (1.28 MOM). Neked azt mondták, hogy ezek nem jó értékek? Én annó utánanéztem, és az AFP normál tartomány 0.7 – 2.5 között van.
Mindenesetre nagyon szorítok, ha megcsináltatod, minden rendben lesz, csak pihenj! Bár ahogy írod, ezt nehézkes megoldani, de a vizsgálatra mindenképpen próbálj valakit magaddal vinni, aki segít hazamenni, stb. ez fontos!

Noémi!
Mi az a myVIP??? Érdekelne! (Engem minden ilyesmi érdekel).

Csajok, úgy néz ki hogy szombatig vagyok, aztán szétszedjük a gépeket. Remélem, minél előbb tudok ismét jönni, addigis ne felejtsetek el.......... :roll:
Na de addig azért még jövök! :wink:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Erika,én nem voltam de egy két barátnőm már igen,nem lett semmi bajuk,de megértem a félelmedet hisz sosem tudni ki az ezerből egy.Maminak is megértem az álláspontját,hogy nem ment el,de azt is megértem aki elmegy.Én is valszeg ilyen cipőben fogok járni ha mégegyszer gyereket vállalok,de már előre tudom,hogy nem fogok tudni dönteni,és tipródni fogok hetekig :(
Na ezzel semmit nem segitettem....
Vendég
 


Nszöke,meghívtalak,nézd meg , küldtem mailt.
puszi
Vendég
 


Bárány!
Megnéztem ezt a myvip-et ez olyan oldal, mint az iwiw, ugye? Lényegében ugyanaz vagy van azért valami különbség?
Meghívót is csak úgy tudsz küldeni, ahogy az iwiw-en, hogy 30 napot kell várnod amig újat tudsz kiküldeni? Mert engem is érdekelne a dolog. :roll:
Hasbaszúrással kapcsolatban sajnos nekem nagyon nagy az ellenérzésem, nem tudom miért, én nem akarok senkit lebeszélni, Isten ments, de rábeszélni sem. Én sajnos hallottam olyanról, aki elvégeztette, és megtörtént a borzalom (az a bizonyos 1 %) és a végén kiderült hogy semmi baja nem volt a babának, a szúrás miatt vesztette el.
De mégegyszer mondom, én nem akarok senkit elriasztani, aki úgy dönt hogy elvégezteti, tudnia kell a kockázatokat, és el kell döntenie hogy vállalja-e. Én nagyra becsülöm azt a nőt, aki megcsináltatja. Lehet, hogy én nem voltam elég bátor, de azt hiszem hogy ez főleg nem bátorság kérdése, mert nem magamat féltettem én, hanem a pici babát, akiért annyit küzdöttem.
Na jó abbahagytam az ömlengést.
Jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Erika, én voltam tavaly, és azt kell, hogy mondjam, nem vészes. Abszolút nem fáj, picit kellemetlen. Végig figyelhettem a fejem mellett a monitoron, hogy mit csinálnak. De én csak Manót néztem, hogy milyen „vígan” ficánkol, mintha mi sem történne. Ezt mindig két orvos végzi. Az egyik vezeti az UH fejet, figyeli a babát, és azt, hogy meddig mehet a tű, a másik doki pedig veszi a mintát. Nekem a méhlepényből vették, de ha hátsó fali, vagy valamiért nem érik el, akkor a magzatvízből veszik. Én a Schöpf-Méreiben voltam Ferenczi főorvosnál, ő az egyik legelismertebb szaktekintély e téren az országban, még sosem fordult elő nála vetélés. Én is féltem, sőt rettegtem, főleg, mert ott lebegett a fejem felett, hogy lehetséges, hogy a baba, akiért annyit küzdöttünk nem egészséges. De szerencsére nem volt semmi gond. Egyébként az orvos, aki végzi el szokott beszélgetni a pácienssel, és elmondja a veszélyeket. Nálunk is így volt. Szóval szerintem beszélj azzal az orvossal is, akihez irányítottak, és a genetikussal is. Én sem rábeszélni, sem lebeszélni nem akarlak. Én nem bántam meg, mert nem akartam még 20 hetet végigidegeskedni. Azt pedig nem tudtam volna elviselni, ha nem egészséges babát hozok a világra. Ja, és arra készülj fel, hogy előtte nap be kell feküdni a kórházba.

Mamy, hétfőn én is rosszul voltam, de annyira, mint még sosem. Szédültem, fájt a fejem, de úgy, hogy azt éreztem, szétreped a homlokom, homályosan láttam stb. :( Szerintem a myVIP az iwiw-hez képest egy nagy nulla, én nem szeretem.

Bárány, én is útálom a klímás üzleteket, ahol 10 fokkal hűvösebb van, mint kinn. Én is csak annyit töltök benn minden üzletben, amennyit nagyon muszáj. Persze ez most fordítva van ilyenkor, mint télen, mert olyankor meg túlfűtöttek az üzletek, és azért fázhat meg a gyerek, mert benn lemelegszik, és mikor kimegyünk vissza a leizzadt gyereket megfújja a szél. Ördögi kör.

Még annyit az AFP értékről, hogy sok helyen olvastam, hogy az egyik legbizonytalanabb adat a terhesség során. Ez csak egy arányszám, ami a lehetőségét mutatja annak, hogy lehet a „normálistól” eltérés. És nagyon sok mindentől függ, hogy mennyi, pl. az anya korától, súlyától, vércukorszintjétől, vérnyomásától, terhességi héttől (16-tól 30-dik hétig emelkedik az értéke). Nyugaton pl. már régóta nem használják, éppen ezért. De hangsúlyozom mindenkinek magának kell döntenie, én nem bántam meg, hogy megcsináltattam.

Most megyek, jóccakát.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!
Állítólag az I-es klinikán nem fektetnek be, de ez majd jövő kedden kiderül! De az tuti hogy utána már lehet is hazza jönni, tavaly előtt volt az egyik szomszédasszonyom a Schöp-Méreibe, a sógórnőm meg kb. 6 éve az I-es klinikán (a nőgyógyászunk ugyan az, ő ajánlotta évekkel ezelőtt)
Valszeg megcsináltatom, mert én úgy vagyok vele hogy beteg gyereket nem szeretnék, vagyis évek múlva kire hagyjam? Apjuk meg azt mondta hogy ha olyan beteg lesz nem hozza haza, Úgyhogy marad a bökés!
De szerintem totál egészséges, igaz mikor beszélgetek Pici Bogárral naponta minimum 1x, de inkább többszőr sosem válaszol :cry: ! Pedig úgy szeretném!
Hülyeség mi? És szerintem ő is fiú lesz, bár apja lányt szeretne :lol: !

Mamy
nekem az AFP (MOM) 0,8 lett és hogy a többi dolog is amiket írtam, hogy 34 év, hogy lombik és azon belül ICSI: sok dokinál félelem, pedig a Kaális dokim szerint is OK minden

Úgyhogy most kezdek belenyugodni a dologokba, ez van ezt kell szeretni, végülis én sem szeretnék beteg gyereket világra hozni , mert mint már írtam nem hagyhatom Ákosra hogy akkor most már a te feladatod, vagy állami intézménybe meg Isten ments beadni amilyen állapotok ott uralkodnak, magánra meg nyerni kéne a lottón jó sok pénzt.

De én szerintem is minden OK!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok egy csomót írtam de lekapcsolt a gépem...és elszállt!!!

Sajnálom mert irtó hosszan fejtegettem már a hasbökit... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Szóval igyekszem pótolni. Bárány köszönöm a meghívót. Klímával ugyvagyok, hogy nagyon ellene vagyok, bár a kocsiban is azt használom, mint a gyerek a huzattól megsüketüljön, inkább fázzon meg...bár ez fura felfogás lehet de én így gondolom... :?

Hasböki: én nem csináltatnám meg, bár mindenkinek szíve joga!!!
Szóval, nem tudom mi nehezebb: megtudni hogy beteg vagy sem, vagy kimondani a bizonytalanságban hogy maradjon e vagy sem. Igazából kifejteném én ezt, de akkor a babanet fórumára csak én írnék olyan hosszú lenne, de talán ajánlhatom Kende Péter könyveit. Ott olvastam, hogy kemény per lett belőle (mint ált.-ban mindenből ami a könyvében szerepel) hogy egy kórházban (nem mondom melyikben nem mert nem vagyok benne biztos) mintavétel csere történt és ez akkor derült ki, amikor a fogyatékos gyermek anyukája felkereste őt...szóval elvették az egészséges babát, a beteg pedig megmaradt.... a nő azóta megbolondult, amióta kiderült hogy mi történt...
Szóval nem tudom...ez olyasmi mint a nem kívánt terhesség kérdése ill. abortusz?!
Van e jogunk elvenni egy gyermek életét???!!! És miért is??? Na de nem szeretnék ebbe belemenni, mert én sem tudom mit kezdenék egy sérült gyermekkel, de a kórházban semmiképp nem hagynám... ha jól értettem a férjed hasonló helyzetben ezt tenné ERika...hááát, nézőpont kérdése...de érzem hogy a ti babátokkal minden rendben. Én a helyedben nem hagynám ezt a mintavételt, de ti tudjátok.
Régen érdekes módon nem voltak semmi extra vizsgálatok, császár sem egy jó ideig...oxitocin...stb és mégsem volt koraszülés, beteg gyermek...vagy csak elenyésző. Szinte az esetek többségében egészséges 3körüli babák születtek, vagy amelyek alkalmatlanak voltak az életre szülés közben eltávoztak...Talán jobb is volt így az élet amíg a csodagépek illetve hiperszuper orvosok nem szóltak bele a természet rendjébe. De sajnos ma már ilyen világ van és ezen változtatni nem tudunk...
Erika dönts ahogy szeretnétek, de nehogy egy kis bizonytalanság megingasson. Beszélj kisgyermekeddel. Hidd el belül érezni fogog hogy mit válaszol...minden kérdésedre.

No puszi.

Ja Mamy és többiek, a My Vip olyan mint az iwiw, Anita szerinted miért nem jobb???

Jó éjt!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok! Csak volt jó pár dolog mostanság ami miatt nem tudtam jönni! Látogatók, meg szuri, meg nyűgösködés, meg majdnem megöltem Kyrust :cry: :oops:
Meg most lesz a keresztelője vasárnap, szóval nagyon sok minden van mostanság, alig jutok netközelbe!

A talit akkor majd beszéljük meg :)
Bővült a lehetőségek tárháza egy jó nagy medencével :lol:
Szóval most már egy nagy 4,5 méteres kör alakú medence is a gyerekek szolgálatára áll :wink:

Próbáltam olvasgatni titeket, de nem mindenre jutott időm, ugyhogy csak pár hozzászólás!

Klimát én egyenlőre ugy oldom meg, hogy vagy egy pelust terítek rá, vagy egy kis takarót ami nem túl vastag, mert én is parázok, hogy megfázik! De nagyobb gyerekre nem tudom hogy lehet ráadni valamit, abba még nem volt részem :lol:

A hasbabökést én tuti nem csináltatnám meg, pont a veszélye miatt, hogy elmehet a baba! De drukkolok, hogy minden ok legyen, és hamar otthon lehess :)
Olyanról meg már én is hallottam, hogy elvettek teljesen egészséges gyereket! És meghagytak beteget...szóval...
:roll:

Kiborító ez a bölcsi dolog, de van olyan, hogy oviba se veszik fel, mert hogy ugye nem kötelező, csak az utolsó év...hát nem semmi... :evil: Felháborító ami itt folyik! Szerencsétlen anyuka meg keressen pénzt ahogy tud! :evil:

myvip és iwiw...én az iwiwet jobban szeretem, a myvip annyira nekem se jött be :)

Na, megyek is, mert felkelt a drágám :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Erika,mi az az ICSI?Értem,hogy 34 vagy, azt is értem,hogy lombik,de ezt a szót nem ismerem... :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!
Én még "idősebb" vagyok nálad, idén leszek 37 éves. Értelemszerűen tavaly amikor pocakos voltam, 36 éves voltam és főleg ezért akartak elküldeni hasbaszúrásra. Na meg azért is, mert nekünk sem spontán baba Geszti (bár ki tudja?... :roll:) nekünk inszeminációnk volt, hálistennek elsőre sikerült. De előtte kaptam hormon kezelést. Geszti előtt másfél évvel volt egy vetélésem is, szóval én sem vagyok egyszerű eset.
Én megértem mindenkinek az álláspontját, elvégre nem egyezhet a véleményünk, milyen unalmas is lenne a világ ha mindenki ugyanazt gondolná mindenről. Én maradok azon az oldalon, akik nem csináltatnák meg.
Párod hozzáállása kicsit azért érdekes, hogy nem hozná haza?...

Akira!
Mi az hogy majdnem megölted Kyrát????..... :shock: :shock: :shock:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Goodfairy
köszi szépen
leírnád nekem akár priviben is hogy mik a teendők előtte és utána!
köszi szépen!
és a mostani babánál is fogsz menni?

Nszoke
szerintem azért nem teljesen olyan mint az abortusz kérdés.
régen: szerintem nem volt olyan az emberek tákoztatása mint ma
én ma is láttam egy down kóros fiatalembert, és akkor azt mondtam hogy bökés
ha beteg szerintem jobb most elköszönni egymástól, mint éveket szenvedni együtt, amit Ákos is megszenved és persze mi is, és szerintem évek múlva sokkal nehezebb elengedni egy gyereket, de én tudom hogy Pici Bogárka olyan egészséges mint a makk, és éppen ezért mindent túlél, vagyis hogy így elsőre sikerült Ő is, így ő megakar születni egészségesen, és annyira kapaszkodik hogy bármit is csinálnak ő időben fog megszületni erre a csúnyácska világra és nekünk széppé tegyék Ákos bátyóval!!!!!!!!!!!

Bárány
ICSI: tudtommal: amikor a petesejtbe befecskendezik a fiút-spermát,
mert amúgy a petesejt fala olyan vastag hogy szegény kisfickók nem tudnának átfurakodni rajta.

Mamy
párom hozzá állása: én elfogadom, végülis azt hogy egyáltalán van Ákos is neki köszönhetem, mert akár mondthatta volna azt is hogy fogadjunk örökbe, vagy éljük le 2-en az életünket, én azt is elfogadtam volna, igaz fájó szívvel, De én annyira szeretem hogy bízom benne, és én is mindig azt mondtam hogy beteg gyereket nem szeretnék megszülni.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: