Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon egyetértek Szilvivel! A mi valóságunkat mi teremtjük. És nem szabad hagyni a negatív gondolatokat eluralkodni, mert amitől félünk, azt bevonzzuk. Ugye? Ezért is szül mindenki ott a legjobban ahol biztonságban érzi magát=nem fél.
Kérlek Benneteket, hogy azt a képet dédelgessük és próbáljuk átélni magunkban, milyen lesz az amikor minden rendben lesz és az itthonszülés így zajlik majd:
Bába háttérkórháznak tel: szülünk.
Háttérkórház: Sok sikert és szép vajúdást kívánok
Bába háttérkórháznak: Kisbaba megszületett, anya és baba jól vannak, köszönjük az együttműködést
És ez szerintem nem utópia, rajtunk (is) múlik!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Éppen azt akartam irni, hogy a minisztérium hajthatatlan.

De el is szégyelltem magam.

Szilvi+Eszter egy kicsit jó lenne a következő varróasszonyoson vagy egyebütt meditálni ezen közösen - nevezzük ezt bárhogy. Van kedvetek?
indianyo
 
 


:D :D :D :D
Feltétlenül!!!Minden este ezt csinálom most :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 

 
 

Arizona!

Ne add föl.
Ne add föl. Bár most a helyzet nem fényes, de. VAN fény, és ebbe az ügybe is be fog gyűrűzni. Nem lehet, hogy nem. Tesszük a dolgunk, és nem idegeskedünk. Főleg nem kismamaként. Nyugalmasak maradunk és tesszük, amit tudunk, ahogy tudjuk. Áldást kérünk az ellenzőkre, mert nekik is szükségük van arra, hogy világosabban lássanak.
És fordulunk lélekben Föld anyánkhoz, Ég apánkhoz, ki-ki hite szerint. És egymáshoz, hogy erősödjünk. Nem 2-3an vagyunk, hanem sokan. És ugyanazt akarjuk: szabadon szülni, szabad embert szülni. Ez pedig hatalmas erő. Biztos, hogy lesz foganatja.
márti_23
 
 


Mostantól én is pozitív leszek (eddig én is depiztem, látván a tervezetet, meg a minisztérium reakcióját... :? ). :)
F.
fringilla
 
 


Sziasztok!

Voltam tanfolyamon ma. Elképedtem, de reménykedem. Muszáj. És örülök a lelkesedéseteknek és hiteteknek!!! :)

Orsi
osoa75
 
 


Jaj, de jó! Tele energiával és bizakodással megyek is aludni, hogy a tudatalattim is végezhesse munkáját! :D
h_szilvi
 
 


Voltunk mi is tanfolyamon, nagyon jo volt Agit latni, hallani eloben, erre mar nagyon vartam. A korulmenyek hat... khm :?
Nagyon jot tett a lelkemnek, amit irtatok, probalok en is pozitivan allni az egeszhez es nem depizni.
Tenyleg nagyon fontos, hogy ne hagyjuk magunkat!

Eszter, milyen jo lenne, amit irtal, hjaaajj!

Es tudjatok nem is az zavar a legjobban, h esetleg nem tudok majd otthon szulni, hanem az, hogy megakadalyoznak abban, h eldonthessem, hol akarom vilagra hozni a kisbabamat. Ettol fraszt kapok :evil:

Na bocs, ne haragudjatok, tudom, h most fo a pozitivitas.....
+++++++

Qwer, neked is kuldok egy teherautonyi +++++++++-t ! :wink: :)
_kishangya
 
 


_kishangya, Arizona, (és Orsi, de Te már "fertőzött" vagy :D )
csak le akartam írni, hogy nekem nagyon sokat jelent / sokat megmutat, hogy ebben a hisztérikusan alakuló közhangulatban, a róluk olvasható rengeteg ilyen-olyan info ellenére is vannak kismamák, akik a babavárásukat Ágiékkal képzelik el, és veszik a fáradságot, hogy személyesen utánamenjenek a dolgoknak (az érzéseiknek). Hiába, no, egyre inkább biztos vagyok benne, hogy a kismamák agya más srófra jár, jobban ki tudják választani, mi fontos és mi nem :)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Bár én kórházban szültem háborítatlanul, biztonságban, odafigyeléssel a babámat, úgy gondolom, mindenki szüljön ott, ahol neki a legjobb, legbiztonságosabb.

Remélem láttátok/látjátok a tv2-n Kepes Andrást.....

További jó elmélkedést, és kívánom, hogy szülessen olyan törvény, ami végre nem csak egy csináljunk valamit, izzadtságszagú valami lesz, hanem ténylegesen elősegítheti azt, hogy aki szeretne, az otthon, biztonságban hozhassa világra a gyermekét. :)
Vendég
 


Ha nem lett volna egyértelmű, mélységesen egyetértettem Kepes András minden szavával..... 8)
Vendég
 


A mai Tényekben Kepes András - mint otthonszülő apuka és nagypapa - nyilatkozik - elképesztő pontosan, lényegretörően a sajtóról,a tudatlanságról, etikai hiányosságokról, sajtó és orvosok szerepéről. Ő már csak tudja, otthon is szült meg kórhézban is, újságiró is meg apa is. Nekem jólesett látni.
indianyo
 
 


Indi, szia itt. :) Úgy látom egy véleményen vagyunk. :wink:

(gyerekorvos bátyám, szülész-nőgyógyász édesapám...)
Vendég
 


Szia Eszti :) Igen, nem Tények, Mokka.
indianyo
 
 


Es miket mondott? meg lehet hallgatni valahol? Nincs tevenk, ugyh ott nem tudom:)

Biobaba
biobaba
 
 


Egy otthonszülő apuka?! Ezt látnom kell! :D :wink:
Nekünk sincs tévénk, úgyhogy meg vagyok lőve. Van valami link?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


A sajtóvisszhangról: a mai Metró újság 2. oldalán negyed oldalas cikk van a TASZ rendezvényről, a címlapon pedig a cikk címe.
lszg
 
 


linkeket kerek:) Most nem tudok szorfozgetni a neten, dolgoznom kell. Legy szi, ha talaltok valamit, reszletezzetek.:)

Biobaba
biobaba
 
 


Én se tudom megnézni :( Küldjetek linket lécci, ha van!
Köszi!!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


www.tv2video.hu itt a mokka mai adásában a második részben
indianyo
 
 


Még nicns fenn a mai rész, lényeg, hgoy a videotárban keressetek rá a további tévék cimszó alatt a mokkára és ott a mai lesz az első, ha feltöltik.
indianyo
 
 



Köszi, Biobaba!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nem tudok mit mondani.... csak ma tudtam meg, hogy egyelőre nem lehet Ágiékkal....

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Livi, es te meg tudtad nezni oket?

Biobaba
biobaba
 
 


Márit és mindenki,

Köszi :D Kezdek nagyon +++++ lenni. Úgy döntöttem, hogy lélekben lekezdek azért arra is fölkészülni, hogy kórház lesz a vége. Találtam egyet, ahol lehetséges a bábás szülés és csak akkor jön orvos, ha muszáj. Ez a B tervem. Márciusig meg sok víz lefolyik a Dunán.

Én átaludtam a riportot, de mindjárt megyek és megnézem!

Szép napot mindenkinek!!!

arizona
 
 


katicabogár
 
 


Nincsenek illúzióim, de a minimum lenne, hogy a Kismama, meg a Nők lapja meg a mittudomén milyen újságok még (napilapok is), nagy lélegzetű cikkekben-cikksorozatokban tárgyalják a témát. És pontosan azért, mert ez az én olvasatom szerint sem "csak" a szülés mikéntjéről szól, hanem a választás szabadságáról. Ha a HVG közre tudott adni egy Nick Thorp - cikket és figyelemmel tudja követnia témát, akkor a női lapoknak minimum rendszeresen kéne ezzel foglalkozni. Igaz, a Nők Lapjában volt egy pozitív reflektáléás a témára, de én ennél többet tartanék kívánatosnak, Pro és kontra persze, de pl. szülésélmények leközlését, bábák-szülésznők megkérdezését, ilyesmit. Nem t'om, nem vagyok média-szakember és nem is ezen múlik, de elgondolkodtatna néhány ilyen mezei gondolkodású embert mint amilyen én is vagyok.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


NAGGGYON JÓ VOLT kEPES, KÖSZÖNJÜK! :)

bocs a caps lock-ért
h_szilvi
 
 


Kepes szerintem is szuper volt :) (Bocs a belepofért :D)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Gyere csak Cory! :D
h_szilvi
 
 


Hehe, azt mondta a Bárdos A., hogy azért nem járnak utána tényszerűen a dolgoknak (pl. arról, hogy hétfőn nem a bábák tüntettek a törvény ellen, stb.), mert nekik nincs idejük felkészülni egy ilyen riportra. No, most akkor miről beszélünk? :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Bocsánat, nem ez lenne a MUNKÁJUK??????????????????
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy "bepofátlankodok", Indi ismer amúgy. Csak annyit sueretnék, hogy eddig is nagyon szerettem Kepes Andrást, ezután meg pálne és HAJRÁ LÁNYOK, ASSZONYOK és innen is megy a pozitív energia!!!!+++++++++++++++++++++++++++++

Szeretettel: Pocak

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


És annyira felpörögtem, hogy nem tudok rendesen írni :lol: :oops:
szeretnék és pláne :oops:

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


A doki (nem tom a nevét?) nyilatkozatában van a legfontosabb rész: a Szülész-Nőgyógyász Szakkollégiumnak a felelős a babákért és az anyukákért, nem az Országos Bábaszövetség!
Nyilván a bábák képtelenek felelősséget vállani (mégiscsak hisztis csajok gyülekezete, csak kapkodnának fűhöz fához)
Nehogymá átengedjük holmi nők kezébe ennek az alapvető női folyamatnak a felügyeletét, sőt, így most már otthon sem bújhatnak el az orvosi felügyelet atyai gondoskodása alól...

Én abszolút nem vagyok feminista, és eddig csak röhögtem az ehhez hasonló érveléseken, de ez annyira gender study-ért kiált...

Meg egyáltalán, miért kell valakinek értem és az én gyerekemért felelőssséget vállalni (akit nem kértem)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Pocak, köszönjük!

KEPES SZERINTEM IS ZSENIÁLIS VOLT!
Véletlenül lett csupa nagy betű, de most már így hagyom, jobban tükrözi az érzelmeimet :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, láttad, hogy nekem is véletlenülk csupa nagybetű lett az a mondat???????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
h_szilvi
 
 


Szilvi :lol: :lol: :lol:

Nekem még az is nagyon tetszett, mikor azt mondta, hogy évi többszáz szülést levezetünk...Hát pont ez a baj, hogy levezetik. Én nem szeretném, hogy nekem is levezessék..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


nagyon porgunk:)

És Magyarországon az otthoni szüléseket boszorkányok végzik?
Most hülyéskedsz?

http://index.hu/politika/belfold/geburt3041/
biobaba
 
 


a Szülész-Nőgyógyász Szakkollégiumnak a felelős a babákért és az anyukákért, nem az Országos Bábaszövetség!

Nehogymá átengedjük holmi nők kezébe ennek az alapvető női folyamatnak a felügyeletét, sőt, így most már otthon sem bújhatnak el az orvosi felügyelet atyai gondoskodása alól...

Meg egyáltalán, miért kell valakinek értem és az én gyerekemért felelőssséget vállalni (akit nem kértem)


mélyen egyetértek. Akár én is írhattam volna. Ez a legnagyobb baj, és ezért vagyok egy kicsit szkeptikus, és ezért kellünk most mi!! Ahogy Marsden Prof írta a Szülés és szabadság cikkben.
Remélem rám is átragad a pozitivitásotok. Nagyon kellene.
I.
ilkamama
 
 


Én értem rosszul vagy jelen pillanatban nem lehet otthonszülni?
???????????
Vendég
 


Jelen pillanatban nem vállalnak otthonszülést a bábák :(
qwer
 
 


V.kinek v.mi ötlete, titkos infója?
qwer
 
 


qwer írta:Jelen pillanatban nem vállalnak otthonszülést a bábák :(

:( :( :( :( :(

Remélem kitaláltok valamit, hogy ne érhessék el a céljukat ezzel a mocskos törvénytervezettel. Én biztosan részt veszek, egyszerűen felháborító, ahogy két lábbal tapossák az emberi jogokat, szégyen, komolyan mondom. :cry:
Vendég
 


Eddig nem tudtam, ki a Kepes Andras, de most legszivesebben a nyakaba ugranek :D Kép Kép
Kép

Veeeegre valaki maskepp beszel az otthon szulesrol a mediaban, hurrrra!
_kishangya
 
 


7-én szerdán a Krétakör mûsor témája:
Kórházba kényszerülnek az otthonszülést választó nõk?
Veszélyben az alkotmányos jog: a szabad választás

Mûsoridõ: 11:00 - 12:00-ig.
Adástelefon: 489-0999
A Civil Rádió folyamatosan hallgatható napi 24 órában Budapesten
és környékén az FM 98.00 MHz-es ultrarövid hullámú frekvencián, a
UPC kábeltévé-hálózatán az FM 106.3 MHz-en, illetve az Interneten www.civilradio.hu
indianyo
 
 


hopp, ez lemaradt: az adás alatt online, majd utána még 2 hétig az interneten meghallgatható a műsor.
indianyo
 
 


lszg
 
 


Kepes nagyon ott volt. :)

Eme utóbbi linkes cikk is jó. :) Nekem eddig ezek a beteg- és orvosjogok eszembe sem jutottak, nem lehetne precedensként valami ügyet csinálni ebből vajon? Én utálnám, ha hír lennék a tévében, és az én és a babám állapotán csámcsogna az ország... :?

Jaj, annyira remélem, hogy valami normális szabályozás sül ki ki az egészből a végén!

F.
fringilla
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: