Új privát üzeneted érkezett!

"Csak egy Anya?

Egy nőtől, aki éppen a jogosítványát akarta megújítani a megyei hivatalban

a hivatalnok hölgy megkérdezte, hogy mi a foglalkozása.

A nő hezitált, nem igazán tudta, hogyan határozza meg a munkáját.

Úgy értem -magyarázta a hivatalnok- van munkája, vagy csak ...?

''Persze, hogy van munkám,"- csattant fel a nő,

''Anya vagyok."

''Az anyaság nem számít foglalkozásnak, a háztartásbeli a megfelelő szó!"-

hangsúlyozta a hivatalnok.

Egészen addig a napig nem is jutott eszembe a történet, amíg egyszercsak

ugyanebbe a szituációba nem kerültem a polgármesteri hivatalban.

A hivatalnok láthatóan egy karrierista hölgy volt, kiegyensúlyozott,

hatékony és megszállottja az olyan fontosnak hangzó címeknek, mint:

"Hivatali Vallató" vagy ''Városi Nyilvántartó".

''Mi a foglalkozása?"-kérdezte.

Mi késztetett rá, hogy ezt válaszoljam, nem tudom, csak úgy kibuktak belőlem a szavak.

''Tudományos munkatárs vagyok a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok területén.''

A hivatalnok megdermedt, a golyóstoll megállt a kezében

és úgy nézett rám, mint aki rosszul hall.

Megismételtem lassan, kihangsúlyozva a fontos szavakat.

Majd csodálattal néztem, amint a kijelentésemet

fekete nyomtatott betűkkel a hivatalos nyomtatványra írta.

''Megkérdezhetem,"-kezdte a hivatalnok érdeklődéssel-

"Pontosan mit csinál ezen a területen?"

Hűvösen, minden izgatottság nélkül a hangomban, hallottam magam válaszolni:

"Továbbképző kutatómunkát végzek,

(amit az anyák nem)

laboratóriumban és terepen,

(általában úgy mondom a házban és a házon kívül).

A főnökömnek dolgozom (az Úrnak elsősorban, aztán az egész családnak),

szereztem már négy elismerést (mind lány).

Természetesen ez a munka az egyik legelhivatottabb a földön,

(akar valaki ellentmondani?)

és gyakran napi 14 órát dolgozom (a 24 közelebb áll a valósághoz).

De a munkám több kihívást tartogat, mint a legtöbb átlagos karrier

és az elismerés sokkal kielégítőbb, mint pusztán a pénz.''

A hivatalnok egyre növekvő elismeréssel töltötte ki a nyomtatványomat,

felállt és személyesen kísért az ajtóhoz.

Amint ráhajtottam a kocsifelhajtónkra, a csodálatos új karrieremben elmerülve,

szaladtak elém a laborasszisztenseim: 13, 7 és 3 évesek.

Az emeletről hallottam a gyermekfejlődési programunk

új kísérleti modelljét (6 hónapos kisbabánkat),

amint egy új hangmintát tesztelt.

Úgy éreztem, csapást mértem a bürokráciára!

Úgy tűntem fel előttük, mint aki sokkal előkelőbb és nélkülözhetetlenebb

az emberiség számára, mint "csak egy másik Anya''.

Anyaság!

Micsoda nagyszerű karrier!

Különösen, ha egy cím is van az ajtón.

Akkor a Nagymamák

"Vezető tudományos munkatársak a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok területén '',

és a Dédnagymamák

''Ügyvezető tudományos munkatársak"?

Szerintem igen!!!

És hiszem, hogy a nagynénik

"Tudományos munkatárs-helyettesek".

Kép
mona76
 
 


MOna ez nagyon jó volt :) .
Lányok, holnap reggel utazunk nyaralni.....úgyhogy egy darabig nem leszek de utána jelentkezem azonnal.
Kellemes meleg nyári napokat kívánok addig is Nektek!
Puszi
PEni

KépKép
peni
 
 


Peni, de jó nektek! Érezzétek jól magatokat, és vigyázzatok magatokra.
Kép

Kép
mona76
 
 

 
 

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT DANIKÁNAK!!!!! Nekem 28án van, majdnem egyidős vagyok Danikával :)..

Kép
leda2002
 
 


leda, köszönjük szépen!
Ma már pityeregtem, a drágám szülinapján :oops: , tök lüke :oops: .
Neked is boldog születésnapot kívánok!

Kép
mona76
 
 


Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok lányok, biztos furcsán hangzik, de már tavaly november óta folyamatosan követem az itteni bejegyzéseiteket... :) Csak most szántam rá magam, hogy én is bekapcsolódjak, remélem, majd megértitek miért, talán babonából.

A Telki Kórházról és személyzetéről én is csak pozitívan tudok nyilatkozni, ha vkit részletek is érdekelnek, szívesen válaszolok.

Nekünk eddig sajnos nem sikerült szüléssel kapcsolatos élményt szerezni, és a terhesgondozási csomagban is eddig csak a 2. "lépcsőig" jutottunk, mivel tavaly nov. óta 2 terhességet elveszítettünk - a legutóbbit 2 hete.

De a két fájdalmas "esemény" során a Telki Kórház személyzetétől maximálisan emberi, gondoskodó elbánást kaptunk, és ezzel nagyon megerősítették a bizalmamat.

Sajnos, meg kellett tanulnom, hogy a 2 csík a teszten nem jelenti automatikusan azt, hogy meg is születik egy egészséges baba. Így nem csak azt tartom fontosnak, hogy a szülés során biztos kezekben legyen mama+baba, hanem az odáig vezető hónapok során is.

De hogy jót is írjak, azért fogunk ám még próbálkozni! :wink:
ludi
 
 


Peni!
Jó nyaralást és vigyázzatok magatokra!!! 8)

Mona!
Boldog szülinapot Daninak!!!!! :D :D :lol:

Ludi!
Szörnyű, ami Veled történt... Szívből kívánom, hogy mihamarabb részese lehess a csodának!!! :roll:

Vasárnap volt Lilcsi keresztelője, majd teszek fel képet! Ja, és kisasszonynak 2 foga van!!! Az első szerdán, a második tegnap bújt ki alul! :lol: 8)

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Móna elhiszem, hogy pityeregtél én már most pityergek, ha arra gondolok, hogy pityeregni fogok a szülinpján..De édes Danika a tortájával, tényleg milyen ízesítésű?? Én sajttortára gondolok majd neki, az kedvencem :) és azt Barak is eheti..

Ludi, nagyon sajnálom, ami Veletek történt. Ha követted a bejegyzéseket olvshattad, hogy mi is vesztettünk el babát és lásd sikerült és itt van Barak. Biztos nektek is összejön és lesz babátok. Nem szabad semmilyen kudarc után feladni, ez a fő szabály.

Bea, várjuk a képeket.. Hol kereszteltetek? Ref. vagy kat. vagy más?
Jó hamar kibújtak a fogak!

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok Lányok, Kismamák, leendő és már gyakorló Anyukák,

Lehetne hozzátok csatlakozni? :)

Néhány szó magunkról... 31+6 kismama vagyok egy egészen biztosan gyönyörű kicsi lánnyal a pocakomban, akit Violának fognak hívni. Előreláthatóan valamikor szeptember végén lesz a nagy találkozás Telkiben, amit már nagyon-nagyon várunk.

Hogy kerülök ide és miért most... amikor jó pár évvel ezelőtt unokaöcsém születésekor először elkezdett foglalkoztatni a szülés gondolata, hogy nálam ez hol és hogy is fog zajlani, akkor találtam rá erre a fórumra. Nagyon el voltam kenődve, hogy milyen állapotok vannak általában a kórházakban, nem túl bíztató beszámolókat hallottam a körülményekről, és még sorolhatnám... szóval valami megnyugtató alternatívát próbáltam keresni magamnak, ami a végén gyakorlatilag a Telki Kórházat jelentette. Ebben az időben éppen ádáz verbális háború folyt itt, amire egyáltalán nem voltam kíváncsi, így rögtön ki is fordultam a fórumról!

Aztán amikor tavaly "élesben" is elindult a baba projekt, már nem volt kérdés, hogy ha megfogan a pici, akkor mi bizony Telkiben fogunk szülni... idén januárban Varsányi doktornő állapította meg, hogy babát várunk és azóta is hozzá járunk terhesgondozásra.

A várandósságom alatt rengeteg könyvet, újságot olvastam és gyakran böngésztem a neten is, de a babanetet valahogy elkerültem. Aztán már nem is tudom, milyen témában gugliztam, amikor feldobta ennek a fórumnak a linkjét. Beleolvastam és nagyon megdöbbentem a megváltozott légkörön! Nem hazudok, jó 5 napba telt, míg a 40 oldalnyi hozzászólást végigolvastam, de minden perc megérte... mint egy teleregény csak hús-vér szereplőkkel... kicsit kevésbé kacifántos történetek, de annál mélyebb valódi érzelmek! Az elmúlt 5 napban veletek sírtam és nevettem... úgy érzem, mintha évek óta ismernénk egymást.

Rengeteg nagyon hasznos információt olvastam a fórumon, ami segít jobban felkészülni, hogy mire számíthat egy első babás kismama a nagy napon, az azt követő napokban, hetekben... mik lesznek az első nehézségek egy pici manóval. Ezt a segítséget már most köszönöm midenkinek!

Ha nem haragszotok szeretnék csatlakozni hozzátok, butaságokat kérdezni, megosztani veletek a következő kalandokat, segíteni azoknak akik még csak tervezik a babát vagy várandósságuk elején tartanak.

Mindenkinek szép napot! Sziasztok. - Lorna
lorna
 
 


Szia Lorna,

Én is új vagyok itt, én befogadlak :). Gratulálok neked, nagy élményre készülsz. Én is Varsányi doktornőnél szültem, folyamatosan dícshimnuszokat zengek róla, lehet már egyesek únják :), de én akkor is amikor csak alkalom adódik beszélek róla.
Én is szeptemberben szültem, nagy és izgalms élmény volt. Férjem is bent volt végig, ott is aludt velünk 4 napig a kórházban, nekem nagy segítség volt, arról nem is beszélve, hogy milyen sokat jelentett érzelmileg, hogy mindhárman együtt voltunk. Jól teszed, hogy olvasol sokat, a szüléssel kapcsolatosan is amennyire tudsz készítsd fel magad, habár ott minden spontán halad, de mégis van némi ismereted, hogy mikor mi történik és mi miért van..

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. Léda

Kép
leda2002
 
 


Szia Lorna!
Üdv errefelé!!! :D :D :D Gratula a picilányhoz!!! :D :D :D
Ha tudok, én is szívesen válaszolok a kérdéseidre... :lol:

Puszi!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Szia Léda & Bea,

Köszönöm szépen az üdvözlő szavaitokat és a jó tanácsokat! :)

És lenne is rögtön egy kérdésem... sok szó esik arról, hogy mi történik a szülés alatt, de vajon mi jön majd utána? Konkrétan... meg tudjátok mondani, hogy milyen vizsgálatok vannak benne a szülési csomagban (gondolom ezek meg is történnek a 4 nap alatt amíg a kórházban vagyunk) és milyen vizsgálatokra kell még visszamenni vagy mire érdemes?

Például találtam a Telki honlapján néhány szót "babaszűrésről", de nem teljesen világos, hogy ez benne van-e a csomagban vagy ez egy plusz szolgáltatás illetve az sem derült ki, hogy mennyi idős korban ajánlott...

Az anyukának mikor kell visszamennie kontrollra? Ez csak opcionális vagy kötelező? Olyankor mi történik? Gondolom ezért már külön kell majd fizetni is, igaz?

Előre köszönöm a válaszokat, ha van tapasztalatotok ezen a téren... természetesen, ha nincs, nem gond, pár hét múlva úgyis megyek a TCS8-ra (első CTG!!! nagyon várom!!! :)) és akkor megkérdezem.

Járnak erre most várandós anyukák, akik mostanában fognak szülni, esetleg Telkibe járnak terhesgondozásra? Kíváncsi vagyok, hogy velünk egy időben hány baba fog még születni... azért jó lenne a társaság a kórházban... :wink: Nektek volt kivel beszélgetni?

Szép napot nektek! - Lorna
lorna
 
 


Ja, és csináltam vonalzót... remélem sikerült és meg fog jelenni! :)

KépKép
lorna
 
 


Sziasztok!

Ludi üdv itt, sajnálom ami veletek történt :?
Kívánom, hogy minnél gyorsabban a karodban legyen a kisbabád :wink:

Lorna, gratúlálok! :wink:
Gyere gyakrabban, én nagyon szoktam örülni mikor jönnek újjak, de sajnos ez elég ritka.
Én sajnos nemtudok neked válaszolni, mert én csak szülni mentem oda, az Istenhegyire jártam a vizsgálatokra.
Nekem volt kivel beszélgetni szerencsére, mert a párom mind a 4 napot ott töltötte velünk :)

Kép
mona76
 
 


bigike, 2 foga van Lilinek? :shock: Amindenit :D
Daninak 4, most jön megint kettő, de ezekkel nagyon szenvedünk éjjel-nappal :cry:

Kép
mona76
 
 


Lorna,

Megprobálok válaszolni kérdéseidre.
A csomagban benne van:
- 4 éjszaka teljes ellátással, plusz egy fő, nálunk a férjem volt, de neki a kaját kell fizetni. Hozni fognak egy listát amire a Te és a férjed rendelését kell felírni minden nap, így elkerülendő, hogy felszámolják a te kajádat is, a férjedét majd távozáskor kell kifizetni.
- babaszűrés is benne van, ami azt jelenti, hogy amikor megszületik a gyerekorvos végig fogja vizsgálni, ír róla egy zárójelentést. Amig bent vagytok a kórházban végig figyelik és azt hiszem ott megis kapja az első kötelezőoltást, de az is lehet, hogy a mi kérésünkre kapta..ha már kijötettek akkor mindenképpen kell választani egy gyerekorvost, vagy a kerületi, vagy magán, vagy telik, ahogy akarjátok. A Telkiben minden elmondanak mikor kell a babát orvoshoz vinni, mi vittük 2 hetente, aztán havonta, általában úgy hogy azok egybe estek az oltásokkal.
- kontrolban vissz kell menni, nem kötelező oda, mindenképpen egy nőgyógyász nézzen meg normál esetben 6 héttel a szülés után..ha 2-3 héttel később a szülés után nem érzed jól magad, akkor menj el hamarabb, értem itt intenzív vérzés stb.. ez egy rendes vizsgálatnak számít a Telkiben, ezért fizetni kell nincs már benne a csomagban. Azért fontos, mert megnézik, hogy minden ott bent visszaállt a normális álapotban, nagyon fontos.
- beszélgetni én is a férjemmel beszéltem, ott volt végig velünk. jó volt még a szülésznőkkel, a csecsemősőkkel, nagyon kedvesek és sok hasznos infot lehet beszerezni.

remélem segíetettem és nem felejtettem ki semmit. mindenképpen beszéld meg az orvosoddal is ezeket a kérdéseidet, első kézből hitelesebb mint tőlem, az is lehet, hogy valami változott akár.. ki az orvosod? Peni vár babát és Hatvanilány.. Üdv

Kép
leda2002
 
 


Szia Mona,

Igyekszem majd gyakran jönni és mesélni, hogy mi történik velünk. Félelmetes, hogy ti már fogacskákról beszélgettek... egyenlőre elég hihetetlennek tűnik, hogy pár hét múlva hozzánk is beköltözik egy pici lány! :)

Léda,

Nagyon köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Mindenképpen megfogadom a tanácsodat és beszélek az orvossal is, hogy mit javasol. Én Varsányi doktornőhöz járok, nagyon meg vagyok vele elégedve... imádom azt a nyugalmat és biztonságot, ami árad belőle. Biztos, hogy a szülés után is hozzá fogok járni, így a kontrollra is a Telkibe megyek majd vissza. A gyerekorvoson még gondolkozom, először is meg kell valahogy ismernem itt a kerületi orvost. Ha szimpatikus, akkor lehet hogy jobb ha öt választom, hiszen mégiscsak itt van a közelben, ha bármi baj van.

Nekem is ott lesz a férjem végig a 4 nap alatt, biztos nagyon érdekes lesz az első pár nap igazi családként! :D

Szép napot nektek! - Lorna
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorna 2008.08.07 09:16-kor.

KépKép
lorna
 
 


Lorna, közben láttam, hogy megírtad már a bemutatkozáskor, hogy Varsányi doktornőhőz jársz, elkerülte a figyelmem. Nekünk is ő az orvosunk, mi áradunk róla, a férjem szerelmes belé :). A szülést olyan higgadtan és profizmussal csinálta végig velem, hogy minden félelmem elmúlt. Nagyon figyelj majd arra, hogy mit mond a szülésnél, sokat segít és közben kemény is, nálam az volt egy pillanatra, mert elengedtem magam, de rögtön össze is szedtem minden erőmet és a baba sipsup meg is volt. Nagyon drukkolok Nektek.. nekem mostanában minedn nap lejátszódik a fejemben a szülés, főleg, ahogy készülünk az első szülinapra... Hű nagy élmény ám.. Alig várom, hogy újra átéljem.. Na jó elragadtattam magam, abba hagyom.. Üdv mindnekinek..

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!

Lorna!
Ahogy Léda is írta, az újszülöttszűrés benne van a szülés árában, vagyis a neonatológus szakorvos, Ricz doktornő megvizsgálja a kicsit a születése után, ilyenkor írják be azokat a bizonyos Apgar értékeket stb. a kicsit minden nap megnézi gyerekorvos míg a kórházban vagytok, elvégzik a vérvizsgálatokat, és megkapják az első oltásukat is (BCG) a 4. kórházi napon. A szülés után 6 héttel kell kontroll vizsgálatra mennia z anyukának, ez külön vizsgálatnak számít, fizetős. A kicsiket 2 hónapos korban kell visszavinni egy nagy "átvizsgálásra", amiben a koponya, hasi ultrahang, a gyermekorvosi vizsgálat és az ortopédiai vizsgálat is szerepel. Ha ezek valamelyike alapján szükség vantovábbi vizsgálatra vagy kontrollra, azt megmondják. Ez a vizsgálat 64ezer ft volt, nekünk ortopédiai kontrollra kellett menni 3 hósan is, ez 24 ezer ft volt, ha jól emlékszem, de nagyon alaposak, megéri az árát, hidd el van összehasonlítási alapom, a kisfiammal tapasztaltak alapján. Majd 1 éves korban is kell mennünk, erről még nem tudok beszámolni... :D :D :D A vizsgálatokat nem kötelező Telkiben végeztetni, de szerintem jobban jártok. Remélem tudtam segíteni. Ja, beszélgetni azért a folyosón is el-el lehet kapni egy-egy kismamát... :D :D :D

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Ja, még valami: Lilinek mi a körzeti gyerekorvosok közül választottunk, leginkább kényelem és elérhetőség szemponjából. A dokinő 2hetente jön, alkalmanként 3ezer ftz, de nagyon készséges, mindig elérhető és az oltásokat is itthon adta be.

Kép

Kép
bigike
 
 


Léda,

Örülök, hogy neked nagyon pozitív a tapasztalatod Varsányi doktornővel... remélem nálunk is jól fog menni minden, ha majd eljön az idő. Ha van egy kis energiád és kedved, szívesen olvasnék róla, hogy nálatok hogyan zajlott a szülés... neked van születés történeted a fórumon valahol?

Szívem szerint azt szeretném, ha nem is lenne dolga a doktornőnek és minden menne a saját természetes útján. Az utolsó találkozáskor javasolta, hogy írjak szülési tervet. Nektek volt ilyen? Mit érdemes beleírni?

Biztos nagyon izgalmas lehet, hogy már az első szülinapra készültök... :) mit terveztek? Lesz babazsúr vagy kint más a "divat"?

Bea,

Köszönöm szépen, minden kérdésre választ kaptam! :) Az nagyon jó ötlet, mindenképpen megkérdezem majd a vedőnőt, hogy a mi körzeti orvosunk kijön-e megvizsgálni a babát és beadni az oltásokat. Nem vagyok annak híve, hogy hetekig burokban tartsam a babát, biztos megyünk majd hamar sétálni is, de ha nem muszáj a hagyományos orvosi rendelő hangulatát kihagynám, ha lehet. ;)

A BCG oltásról nagyon különböző véleményeket hallottam... nálatok Lili és Titi is megkapta? Nem volt semmi gond utána?

Ja, lányok, még egy kérdés... javasolták nekem, hogy a haskötő nagyon hasznos a szülés után... nektek volt?

Képzeljétek, holnap megyünk megrendelni a kiságyat... lassan-lassan ekészül a babaszoba! Már úgy várom! :) :)

Na most mennem kell, majd jövök megint... és bocsánat a sok-sok kérdésért! :oops:

Szép napot mindenkinek! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Lorna!Én úgy tudom, hogy a BCG oltás kötelező 4 napos korban, így mindketten meg is kapták még a kórházban. Én császáros voltam, de haskötőm nem volt. Homokzsákot tettek, de nem sok időre, Titinél nagyon hamar visszahúzódott a hasam, most lassabban megy... :? Igaz, nem nagyon teszek érte, úgy értem nem tornázom, nem fogyózom stb

Pusz
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Lorna üdv. itt! :De jó, hogy jöttél, újabb baba érkezik a topikba! :lol:

BCG-t még Telkiben be fogják adni a babának, kötelező. :(
Gyerekorvos felénk úgy működik, hogy a baba pár napos korában kijön, utána pedig havonta kell hozzá tanácsadásra járni. Azt is lehet viszont, hogy megkéred a dokit, hogy ő menjen hozzátok és akkor az oltásokat is otthon adja be. Persze így fizetni kell neki a kijárásért.

Haskötő nekem nem volt, nem biztos, hogy szükséged lesz rá. :lol: Én két hónap alatt visszafogytam a kezdő súlyomra. Persze ez szerencse kérdése is, nem tettem érte semmit.

Viszont, ha hüvelyi úton szült, akkor adnak a gátsebre "jégkockát", ha kérsz. Nagyon vicces volt, ahogy becsomagolták. Nekem rengeteget segített, az első két napban 2-3 óránként kértem az újabb adagot. :lol:

Lányok, szeptemberben készülünk nyaralni. Tudd valaki jó babás helyet Horvátországban vagy Olaszországban max. 6-7 óra utazással, tehát kb. Zadar ill. Velencéig?

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok Lányok!
Szia Lorna, helló Ludi!
Csak kapkodom a fejem, jó sokat termeltetek az elmúlt pár napban! Fogacskák, babazsúrok, oltások, gyerekorvos :-)

Lorna, gratula a picurhoz! De jó, alig pár hét és máris "találkozhattok"!

Léda, hogy vannak a medvék mostanában?:-)

Nálunk minden OK, bébi szépen fejlődik, ma vagyok 11 hetes:-) Ultrahangon láttuk tegnap, ahogy a mini lábaival kapálózik:-)

Szombaton megyünk nyaralni, már alig várom! Legyetek jók!
Puszi
hatvanilány
 
 


Jud, mi ahol voltunk Olaszba, az nagyon bababarát hely volt. Kaptunk kiságyat, babakádat, az étteremben etetőszéket, és mindent főznek, turmixolnak, és körbe ugrálják a gyerekeket :D

Kép
mona76
 
 


Képzeljétek, Dani már 3 napja nem eszik :? csak kevés tejpépet, és folyadékot fogad el. Egésznap nyügi van, semmi nem jó. Ma voltunk dokinál, elküldte laborba ahol vért vettek tőle :cry: Nagyon sírt, alig vártam, hogy beüljünk a kocsiba, és én is pityeregtem :oops: . Reggel pedig pisit kell prodúkálnia zacsiba vagy üvegbe :roll: ,ez nehéz dió lesz.


Csajok, csak én nagyon érzékeny lettem szűlés óta. Mindenen meghatódom, és sírok. De nem akarok. És néha annyira ciki, ma is ha még kicsit tovább veszik a vért tuti ott bőgőm el magam :oops: :roll: .
Ez mikor fog elmúlni???

Kép
mona76
 
 


Lorna:
Nekem nincs szüléstörténetem a fórumon, nemrég kapcsolodtam a babanethez, de ha érdekel a történetem privibe elküldöm, nem akarom a lányokat untatni a történetemmel. Nekünk volt szüléstervünk, a férjem írta meg, itt az USA-ba ez nagy divat, mindnekinek van, én nagyon furcsáltam, de amikor elkészültünk nagyon tetszett és Varsányi doktornő is megdicsérte, jónak találta.. Most már reklámozza:).. Azért jó, mert leírod, hogy mit szeretnél, hogyan szeretnéd és mit nem szeretnél a szülés alatt. Helyre rakja a dolgokat a fejedben..Pl.. olyant is bele írtunk, hogy a szülésen diákok, vendég orvosok nem vehetnek részt, csak a szülésznő és a doktornő.. Nem császárolhatnak, csak, ha életveszélyben vagyok, nem adhatnak gerincbe érzéstelenítőt, nem végezhetnek gátmetszést a bele egyezésem nélkül és a jóváhagyásom nélkül stb.. nekem nem volt homokzsák, sem szorító és azért mert nem mondta senki és én nem is gondoltam rá, de volt jég a vágásomra és az aranyérműtétemre, amit sajnos szülést követő napon nem úsztam meg..
Lesz babazsúr és valszeg a játszóházban tartjuk meg, ez divat itt és szerintem praktikus is, mert nem fordítják fel a házat a gyerekek, ott pedig játszhatnak és vannak asztalok, lehet vinni enni inni..
A mi gyerekorvosunk a First Med klinikán volt, nagyon kulturált hely, jó orvosokkal, a Hattyúházban..

Hatvanilány:
Gratula a minibaba aktivításához :).. Érezzétek jól magatokat, nagyon vigyázz magadra. Medvéket láttam sokat, mentem medvelesésre, ami nagy élmény volt.

Mona: Lehet, hogy Dani valami vírust kapott el? Mit mondott az orvos így első látásra? Ne is mond az érzékenységet, amióta megvan Barak nem tudok éhező gyermekekről filmet nézni, minden filmen elbögöm magam, ha Barak sír, mert álmos vagy éhes simán sírva tudnék fakadni. Azt hiszem csak annyit jelent, hogy anyák vagyunk :) Jobbulást Danikának, jelezd, hogy mi a helyzet amint tudsz valamit..

Kép
leda2002
 
 


Hűha, de sokan lettünk... ez annyira szuper! :D

Bea, ez a homokzsák elég rosszul hangzik, de gondolom csak azért mert nekem erről a szóról az a kép ugrik be, amikor árvízkor ideiglenes gátat építenek. Gondolom, azt amit szülés után használnak nem úgy kell elképzelni! :lol:

Jud, köszi szépen a választ. De jó neked, hogy szerencsés alkat vagy! Klassz lenne, ha tényleg magatól és gyorsan visszakapná az ember lánya az eredeti formáját. Azért félek, hogy ennél kicsit bonyolultabb lesz a dolog, bár ha belegondolok, mennyit kell majd cipelni a kicsi lányt (meg a babakocsit), aki ráadásul szépen folyamatosan szedi fel a kilókat... szerintem jó kondiban leszek hamar! :)

Én sajnos nem tudok még bababarát helyet javasolni neked, mert nálunk ez eddig nem volt szempont... de azt már kiderítettem, hogy Zalakaroson a kedvenc szállodánkban van bababarát szoba kisággyal, káddal, stb.

Hatvanilány, neked is gratula a pici babához! :) Mindenkinek más a véleménye, de nekem ezek a korai ultrahangképek tetszettek a legjobban, amikor még látszott egyben a kisbabó és rúgkapál a szélrózsa minden irányába... meg persze ilyenkor még nagyon látványos a változás a néhány hetes ultrahangképek között, amit szintén olyan jó látni!

Szaladok, folyt. köv. - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Sziasztok!

Én is olyan "láthatatlan megfigyelo" vagyok, aki nagyon sokat koszonhetek az itt olvasottaknak...Gondolom, az írásomon is látszik, hogy nem belhoni vagyok, de ez sem tántorított el a Telki Kórháztól...Eredetileg babatervezés apropóján kezdtem keresgélni kulturált, emberi hely iránt, s így bukkantam Telkire...végulis egy nogyógyászati probléma elobb odajuttatott, s volt szerencsém Varsányi doktornovel megismerkedni...o is mütött, s mivel egy esetleg kiújuló problémáról van szó,úgy hiszem,késobb is számíthatok a segítségére..nagyon bájos, megnyugtató lény....szóval koszonet Mkinek, aki jót írt róla, mert csakis ez alapján választottam ot,s nagyon jó dontés volt...
Csak sajnálom,hogy ennyire túlterhelt...
Egyébként van egy négyéves fiam, s bár naggggyon vágynék egy kislányra még, ennek sok feltétele van (foleg egészségugyiek),s nem tudom, osszejon-e még,de igaz orommel olvasom a babát tervezo, babaváró, de a már szult, tapasztalt Anyukák hozzászólásait is.
Mindenesetre, ha egyszer még rászánom magam, mindenképp Telkiben szeretnék szulni....egyelore jobb helyet nem ismerek...

Ja, nem tudom jól emlékszem-e, hogy vki nem leszállt herék ugyében kért tanácsot...van tapasztalatom, és szívesen megosztom....
Hát ennyit egyelore...
Szereto udv Mkinek!!!!
Betti
betti444
 
 


Betti! Üdv. itt ! :D Én ugyan nem ismerem Varsányi doktornőt, de a Telkiben tapasztalt emberi körülmények azt hiszem mindenkit "elvarázsolnak". Én úgy érzem, hogy ott valóban háborítatlanul tudtam szülni.

Mona! Nagyon sajnálom Danit, remélem jobban van már! Még régebben talán Sheila vagy Macmam írt valami készítményről, ami immumerősítő és étvágyjavító a kicsiknek, de sajnos már nem emlékszem a nevére. :cry:
Azt hiszem mindannyian sokkal érzékenyebbek lettünk szülés óta, a múltkor babazsúron voltunk és az egyik kislány úgy elesett, hogy ömlött a fejéből a vér, szerencsére komolyabb baja nem lett, de majd megszakadt a szívem. A TV híreknél meg szabályosan bőgök, ha gyerekekkel kapcsolatos balesetet mondanak be.
Ja és tudod, én rosszul lettem, amikor Danimtól vettek vért. :oops:

Azt hiszem ráguglizok Bibione-re, Riminiig már nem szeretnék elmenni, ha nem muszály.

Jud

Kép
jud71
 
 


Na itt vagyok, megy a folytatás! :)

Mona, én már most is rosszul vagyok, ha például a páromnak adnak szurit vagy vért vesznek tőle, nem beszélve ha betegen fekszik, én meg csak tehetetlenül nézhetem. Mi lesz ha egy pici gyereknél kell ugyanezt végigcsinálni?! Hát ebbe rossz belegondolni... :( Mindenesetre szerintem ez teljesen normális, egyáltalán nem ciki és bárki megérti akinek gyereke van. Szóval semmiképpen ne érezd rosszul magad emiatt. Szurkolok, hogy Dani étvágya gyorsan rendbejöjjön!

Léda, előre is megköszönöm, nagyon kíváncsi lennék a tervedre és a történetre is! Én is azt gondolom, hogy hasznos ezeket a dolgokat leírni és átbeszélni, egyrészt, hogy a doktornő és a kórház tudja, mit szeretnék, másrészt hogy a párommal egy hullámhosszon legyünk majd, hiszen gyanítom, hogy egy bizonyos idő után már inkább ő lesz az, aki képviselni tudja ezeket az érdekeket, mert én nem leszek abban az állapotban. Nagyon érdekes, hogy nálatok ezt a párod írta meg, erről most hallok először! :)

Szia Betti, én nagyon szurkolok, hogy ha ez a nagy vágyad, hogy legyen még egy babád, akkor sikerüljön! Semmiképp ne add fel...

Na lassan itt vége a munkanapnak... este megyünk szülésfelkészítő tanfolyamra a párommal. Megtanuljuk a vajúdó pozíciókat és a légzéstechnikát, meg ilyesmi. Kíváncsi vagyok, milyen lesz! :)

Jó hétvégét mindenkinek, aki indul nyaralni, annak nagyon jó pihenést és feltöltődést kívánok! Sziasztok. - Lorna

Ja, most látom, a vonalzó szerint éppen 50 napom van hátra! :wink:

KépKép
lorna
 
 


Lorna!
Persze :D ez nem olyan nagy, csak egy kisebb zacskó méretű nehezék tulképp, ami a "dolgok visszarendeződését" segíti. Én most Lilinél kértem, hogy vegyék le, mert olyan utófájásaim voltak, hogy húúúúúúúúúúúúú :cry: :? :shock: :x Nagyon rossz volt zsák nélkül is... Állítólag ez minden gyerekkel egyre erősebb. így meggondoljuk a 3.at!!! :D :D :D Persze csak viccelek, de azért volt fájdalomcsillapító bőséggel a számlán... :oops: Lassan a finisbe érsz, izgi...

Mona!
Remélem Dani jobban van és újra eszeget! Megvan már a labor eredménye? Az érzékenység nálam is elfajult, de olyan szinten, hogy a Nicsak, ki beszélen is képes vagyok pityeregni... :oops: :roll: :D

Jud!
Nyaralásügyben csak siófoki tapasztalatok vannak, azok is novemberiek, szóval ebben a kérdésben nem vagyok nyerő... :D :D :D

Léda!
A párod szülésiterv készítése irigylésreméltó!!! 8) :lol:

Betti!
Üdv itt és remélem összejön a kiscsaj, mert nagyon klassz így egy fiü egy lány, minket is mindenki irigyel... :D :D :D 8)

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Koszonom a kedves fogadtatás! Nem csalódtam Bennetek...

Lorna!
Veled egyutt orulok a szuletendo kislányodnak! A barátnom is most mindenórás, óránként hívom, alig várom, hogy láthassam a hercegnot...Nekik (is) osszejott a fiú után a kislány...Szépek lesznek egyutt...

Bea!
És nincs vmi recepted, hogy kell tutira lányt osszehozni??? :D :D
Most van egy olyan tervem, hogy (amint begyujtom a szukséges gyógydolgokat) nekiállok egy tisztítókúrának, utána az ízuleti bajaim veszem górcso alá, s jovo tavasszal vagy legkésobb osszel, immár karcsún, egészségesen, s persze ha az ortopéd orvos is rábólint ,talán belevágok egy baba-buliba, de ez persze sok mindentol fugg...
Mindenesetre az álmot nem adtam fel, szeretgetem, s minden nap újra átélem, milyen jó is volna, ha....
Leadtam a rendelést az Univerzumnak, s talán egyszer "reagálnak" is rá...

Amit még Telkirol el szerettem volna mondani, az a mutétemmel kapcsolatos...Minden nagyon emberien zajlott, eltekintve talán a mutét elotti várakozástol....Széttárt lábakkal fekudtem egy számomra elég keskeny, kényelmetlen asztalon, huzatban(nyitva voltak az ablakok, s ha bejott vki, átsuvitett a szél a szobán), s eltelt kb. 20 perc is, mire a nem tul beszédes ( és nem éppen empatikus) mutosfiu rámdobott egy lepedofélét, aztán úgy vártam még további 20 percet....nem a nagy mutoben zajlott, mert csak érzéstelenítos mutét volt, de mégis....ez egy kicsit bezavart az egyébként harmonikus képbe...ott mintha felsejlettek volna elottem a jól ismert állami egészségugyi állapotok...
Gondolom, a nagy mutéteknél más a lefolyás, de erre is ugyelni kellene érzésem szerint...

Jud: Mi is mindig a bababarát helyeket keressuk...Kolping Hotelrol már hallottál? Állítolag az egy igazi gyereksziget...mi is készultunk oda, de nem volt épp hely....Bukkfurdon a Répce Gold is -úgy emlékszem - játszószobás, gyerekprogramos hely....Zalakaroson pedig személyesen is megtapasztaltuk, milyen jó, ha e gyerekek is foszereplok egy hotelben: játszóház, játszótér, stb....kulfoldi tapasztalatom nincs...

Na megyek, mert rengeteget írtam, úgy látom...
Szereteto udv Mkinek!!! Betti

Ja, Leda, olyan jó olvasni a messzi távolból írt uzeneteid...Igazi kuriózum, szntem mindannyiunknak... :)
betti444
 
 


Betti üdv itt, egyre "szapordik" ez a topic.. Nagyon sajnálom a negatív tapasztalatodat, mindenképpen szóvá kellett volna tenned. Egyszer minket is összevissza vezettek a recepciónál a terhesgondozás alatt, kb. 3 órát vártunk mire kiderült, hogy nem is voltam a listán aznap, mert elfelejtettek beírni. Na erre úgy kiakadt a férjem, elkezdett erőteljesen mindenkit kiosztani, az első emeleten Varsányi doktornő meghallotta a férjem hangját, sűrű elnézés közepette sietett le, rögtön mindjárt rendben volt minden. Igenis a pénzért amit ott fizetni kell, adják meg a maximumot. Én is szeretnék egy kislány :).. drukkoljunk egymásnak...
Barak ma belázasodott, egész nap 38 felett volt a láza, lehet fogzik, holnapra kiderül.
Lorna neked írok részletesebben, csak ma nem volt időm és most már éjfél van errefele.. Igen nálunk a férjem teljesen kivette a részét a terhesség és szülés alatt, oda adással írta a 3 oldalas szülés tervemet :). Ja, és ő írta össze, hogy mit kell venni a picinek, ha megszületik..Most úgy hangzok mint egy tehetelen nő :), de nem vagyok az, csak a férjem úgy gondolta, hogy ez a minimum amit meghetet ez "ügyben". én meg hagytam :)

Kép
leda2002
 
 


bocsi a sok elírásért és helyesírási hibájért :oops:

Kép
leda2002
 
 


Leda!
Mielobbi jobbulást a kicsi fiadnak! Az enyém elég sokat betegeskedett kb. 6-12 hónapos kora kozott,s emlékszem, mennyire megviseltek azok a napok... legszívesebben átvettem volna minden baját, csak o ne kínlódjon, egy percet sem...
Az az igazság, a mai napig tartok a hidegebb hónapoktól, mert akkor nagyobb az esély meghuléses betegségekre...az orok május, június nekem tokéletesen megfelelne.. :D

Lány-ugyben pedig jól jon minden kozos drukk... :) Már tervezed vagy még pihensz egy ideig.?..
En már elmultam 35, úgyhogy nincs túl sok idom, de még mindenképp rá kell segítenem egészségileg...most nem vagyok a legrózsásabb állapotban... :(

A férjed hozzáállásáért nagy gratula...azért az enyém nem (volt) ennyire lelkes...sajna...de azért nem is reménytelen eset...nagyon szeretem... :wink:

Szép hétvégét! Betti
betti444
 
 


Lányok! Most, hogy pár oldal visszaolvastam,rájottem, Kolping-ot kár volt említenem, jobb is, hogy épp nem volt hely, mikor menni készultunk...bocs!...
betti444
 
 


elszállt amit írtam, na megint..

Betti: én 38 vagyok :shock: , azért remélem, hogy még egy vagy 2 baba összejön . Mi 2-3 hónap múlva kezdünk a projektbe. Kb. mennyi időt kell várnod, hogy tervezzétek? Remélem hamar rendbe jössz, megkérdezhetem, hogy mi a baj, csak ha nem vagyok indiszkrét..
A fiam még soha nem volt beteg amióta megszületette, kb. 2x folyt az orra, de semmi egyéb. Ezért is olyn szokatlan volt a tegnapi láz, ma reggel jobban van, nem lázas, de nyűgős..

Mona: Danika, hogy van?

jó hétvégét nektek, nálunk most kezdődik csak, olyan furcsa, hogy ti fekszetek, amikor én kelek és fordítva :)

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek, de örülök, hogy ennyien lettünk :wink:
Dani már jobban van, már keveset eszik. Valami vírus van a szervezetében, de még nem kapott rá semmit, mert a doktornő a vízeletére is kiváncsi, na azt pedig tanulni kéne, hogyan szerezzünk egy pici gyerektől :lol: . Pénteken nem sikerült :roll: , pedig nagyon a dolgon voltam :D , remélem hétfőn már tudunk mintát vinni a laborba.

Leda, mi van Barakkal, lement a láza? Mitől volt?

Kép
mona76
 
 


Mona!
Gyógyszertárban lehet kapni baba vizeletgyűjtő tasakot, lehet hogy fel kell íratni, azt nem tudom biztosan. Szóval a lyuk részét odateszed a fütyijéhez és a körülötte lévő ragasztó csík (épp hogy csak ragad, nem lesz a bőrének semmi baja) ott tartja, utána akár be is pelenkázhatod, fél órán belül tuti lesz eredmény. :lol: Nekünk működött.

Betti!
Mi is voltunk Kolpingban májusban Danival, meg előtte már többször. Mi szerencsére nem kaptunk el semmit, bár nagyon paráztam attól, amiket a lányok akkoriban írtak. Ezt leszámítva a Kolping tényleg egy "gyerekparadicsom". :lol:

Mi most jöttünk meg a Balcsiról barátoktól, igaz csak egy délután voltunk, de olyan jó volt kimozdulni egy kicsit. Olyan gyönyörű dupla szivárványt láttunk! :D

Jud

Kép
jud71
 
 


Mona! Ill. a fütyijét gyakorlatilag bele kell tenni a lyukba! :oops:

Kép
jud71
 
 


Mona, Barak jól van, reggelre lement a láza, délutánra már a szekrényeket pakolta és mindent összeevett, persze az én hibámból.. Azt hiszem a foga miatt lázasodott be, alul jön 4!!!.. Vittük volna ma orvoshoz, de jól van..
Jud, szétröhögtem magam ezen a fütyis zacskón!.. Tényleg, hogy is lehetne másképp egy ekkora gyerektől vízeletet venni, csakis valamit rákötni a kis fütyijükre.. de zabálni valók..
Na sietek, megyek egy nő buliba kártyázni és zabálni, amig apa Barakkal itthon töltik az estét.. Léda

Kép
leda2002
 
 


Szívbol orulok, hogy a Barak jobban van, Dani is rendbe jon, biztos vagyok benne....bár tudom, addig egy anya halálra idegeskedi magát...én kifejezetten dobogós vagyok az ijesztobbnél ijesztobb kórképektol való parázásban...

Leda, az a helyzet, hogy mind az elso terhességem, mind az utána kovetkezo idoszak nagyon kibillentett egészségileg...vészes hányásom volt,amit nem kívánok senkinek, épp hogy meg tudtak menteni (mindkettonket), az oreg dokim sz. kozel voltam a "sorompóhoz"...aztán a szulés, vesegorcsokkel spékelve, végul császározva,szornyu korulmények kozott....
Utána meg a szopi alatt eszement hízás,ami nem a sok a kajától, hanem vmi hormonzavar okozta anyagcserelassulástól volt...az ízuleteimnek (amik már elotte is vacakoltak), ez volt a kegyelmdofés, nem tudom, egy újabb terhességet elbírnának-e...
a fájdalomról nem beszélve, amibol azért most is kijut.... :(
De tul.képpen optimista vagyok (tudod, amibe az ember nem d.gl.k bele, az végul megerosíti),keresem a kiutat, s meg is fogom találni...már lényegesen jobb a helyzet...életmódot váltottam,próbálok sokat nevetni,orulni az apróságoknak is....s remélem, egyszer egy kicsi lány épp egy ilyen anyukát választ majd magának... :D
Hát ennyi a torténet nagy vonalakban...

Jud!....akkor megnyugodtam... a tanulság: a jovoben csak olyasmit ajánlok, amit éloben is megtapasztaltam.. :)
Én utoljára az Anyukám 70.szulinapján láttam egy gyonyoru szivárványt...épp a házunk felett...gondolom, neki kuldték az égiek :)

Szió Mkinek!
betti444
 
 


Betti,

Nagyon sajnálom, hogy ennyire megviselt a terhesség. Varsányi doktornő mit mond ez ügyben? Ki lehet védeni mindezt egy újabb terhességnél? Én nagyon bízok Hajnalkában, ő tényleg mindent megtesz, hogy a baba sikerüljön..
Én is félek egy újabb terheségtől, az az igazság, hogy plusz 12 kig van rajtam, soha nem voltam ennyi és nem tudom, hogy terhelné a szervezetemet egy másik terhesség.. Le kellene fogyni addig, de nem megy :cry:
Most jöttem haza a buliból, igazi nő buli, kaja, pia, röhögés.. Nagyon jó volt, de Barak egész este keresett mondta a férjem.. Kicsit lelkiismeret furdalásom van..

Kép
leda2002
 
 


Mikor legeloszor találkoztunk, rogton kérdezte, nem akarok-e a fiamnak egy kistesót,mert még idoben vagyok...
Nekem ez nagyon jólesett, foleg, hogy egyáltalán nem tartom jelenleg magamat alkatilag alkalmasnak egy terhességre...
De a bogarat beultette... :) Es megerosített ezáltal noi-anyai mivoltomban is...Mindjárt átjárt a boldogságos bizakodás, hogy hátha mégis végig tudnám még egyszer csinálni.
Ezen is látszik, hogy Varsányi doktorno pszichológusnak sem utolsó... :)
Nem akartam neki hosszasan ecsetelni az aggályaimat, csak a hányást említettem, s o mosolyogva mondta, o sem tudja garantálni, hogy nem fogok hányni, de a második terhesség általában konnyebb szokott lenni...
Hm, nem tudom....meglátjuk...Ti mit gondoltok?

És nekem mégcsak nem is 12 kiló a feleslegem, sajnos tobb...de már dolgozom rajta, s érzem, nem eredménytelenul...
Azzal a 12 kilóval még szerintem nyugodtan bele lehet vágni...
Fú, akkor pár hónap múlva Te már élesben leszel (?) :wink:
Jaj, én már elore drukkolok....
:D
Ha nem bánod...
Ne félj, egyutt ,itt, a tobbiekkel kikonyorgunk egy kicsi lányt Neked :lol:
Egészséges babó legyen, ez a lényeg persze....nem is a neme elsosorban...

Szius!
betti444
 
 


Sziasztok!

Ma megjöttünk a nyaralásból, és nagy-nagy örömmel konstatálom, hogy a topikunk életre kelt :D .
Üdv az újaknak, jó, hogy jöttetek, üdv nektek Betti, Lorna, Ludi!!

Visszaolvasok aztán jövök hozzátok. Nálunk minden rendben, már a 17. hetet nyomom. Múlt héten randiztam Fenyőházi dokival, egyenlőre úgy néz ki minden rendben van, és szinte biztos hogy újra kis fütyist hoz nekünk a gólya. :D . Szóval Emmának lőttek.. :D . Sebaj, ha fiú hát fiú:-).
BEdobok egy mosást...aztán este jövök!

üdV
Peni

KépKép
peni
 
 


peni, kérünk képeket :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok,

Hű de termékenyek voltatok a hétvégén! :) Nekem semmi kedvem nem volt még a számítógép közelébe se menni...

Ha jól látom, minden gyerkőc szerencsésen meggyógyult és mindenki jól van... ennek nagyon örülök! :D Ráadásul két várható babának is szurkolni kell lassan, amiben természetesen bármikor szívesen részt veszek! ;)

Nekünk nagyon mozgalmas hétvégénk volt, kezdve a pénteki szülésfelkészítő tornával: nekünk csajoknak is érdekes volt és persze volt sok újdonság is, de az igazi meglepetés igazából az apukákat érte szerintem. :) A kismamák többsége már ismerte például a légzéseket, hiszen a terhestornán ezt rendszeresen gyakoroljuk. A vajúdó és szülő pozíciók nagy része sem okozott meglepetést, hiszen azért józan ésszel is rájön az ember lánya, hogy kell ezt csinálni, igaz?! Viszont az apukák csak kapkodták a fejüket, hogy mennyi dolguk lesz nekik is... megtanulták az alapvető masszázsfogásokat, hogyan kell főleg a derekat és farizmokat masszírozni, nekik is meg kellett tanulni a légzést, hogy majd tudjanak segíteni rátalálni a helyes ritmusra, és hát a pozíciók jelentős részében nekik is nagy szerepük van, hiszen vagy rájuk támaszkodunk, vagy ők tartanak minket. Az én párom szabályosan elfáradt és mondta, hogy a szülés előtt majd be kell melegítenie, hogy ne legyen izomláza! :lol:

Aztán haladtunk szépen a babaszoba projekttel is, megrendeltük a kiságyat és a matracot, egy hét múlva hozzák! :D És végre a szobafestés is befejeződött... beszereztem pár apróságot is a kis tündérnek, egy kistakarót, plüssjátékot a kiságy rácsára és lázmérőt is. Szóval alakul minden és már látom a fényt az alagút végén, hogy időben kész leszünk mindennel.

Ma megpróbálok nekiugrani a születéstervünknek is... majd szívesen megosztom veletek, ha lesz valami vázlat és akkor tudtok segíteni, hogy mit hagytam ki. Nagggyon jó, hogy sokan már túl vagytok szülésen és van tapasztalatotok... számítok ám Rátok! :roll:

Mindenkinek kellemes hétfőt és további szép napot! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Betti!
Sajnos nincs tuti receptem, egyszerűen csak így jött ki... :wink: A műtét előtti várakozás :shock: :? A terhességed sem volt akkor kifejezetten könnyű, de Varsányi doktornőnél biztosan jó kezekben leszel, ha jön a babó! Az életmódváltáshoz sok kitartás kellhetett... Nekem speciell nehezebb volt a második terhesség, de ez a kétéves örökmozgómnak is köszönhető volt szerintem. Mikor Titit vártam, semmi dolgom nem volt az ég egyadta világon... Simán belefért a napozás, szunyóka, olvasgatás stb... Lilivel ezt mondanom sem kell ezeknek nyoma sem volt...

Léda!
Örülök, hogy Barak jobban van! Ez a csajbuli tiszta Született feleségesen hangzik...irigykedem... :roll: :wink: :D

Peni!
Ez igen, hogy szalad az idő... Lassan félidős vagy... :D :D És fiúcska? Nahát! Akkor Somával gondolom madarat lehet fogatni... :wink:

Lorna!
Én sosem voltam ilyen tornán meg tanfolyamon... :oops: Jópofa lehet a sok megilletődött pasas!!! :D :D :D Bemelegítés... :D :D :D Milyen színú lett a szoba? Bordűrt tettetek?

Lányok, nálunk ha minden igaz holnap dolgozik utoljára a festő és vége a tetőtérbeépítésnek!!! El sem hiszem, hogy végigcsináltuk a 2 picivel, úgy, hogy közben itt kellett laknunk és minden áldott nap délután nyalni a lakást... Végre vége!!! Jöhet a nagytakarítás!!! 8) :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: