Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lekri!

Én is Sára dokinál fogok szülni, mik a tapasztalataid? Mivel az uccsó pill.-ban voltam kénytelen új dokit keresni, eddig 1x találkoztam vele... Szimpi volt elsőre. Szülésnél mennyire teszi oda magát? A kisfiamat úgy kellett kitaposni belőlem 19óra vajúdás után, remélem jobb élményeim lesznek másodszorra...:-)))

Köszi

chanel_28
 
 


szia Chanel

nekem csak pozitiv véleményem van róla.
első fiamnál állt a lábamnál és a nyomásoknál simogatta a lábamat ami nekem rettenetesen jól esett.
segitett is mert amikor már csak kis méhszáj volt akkor egy nyomásnál eltolta és igy nem szenvedtem annyit.
gyors szüléseim voltak :)
amikor patologián feküdtem bejött.mikor megszültem bejött másnap megnézni a babát.
mikor én jártam hozzá akkor még nem volt magánrendelése.vagyis a 2.fiammal a terhesség vége fele mondta,hogy magánorvos lesz de még végig vitt a kórházban igy a magánrendeléséről semmit nem tudok.

ha van konkrét kérdésed kérdezz nyugodtan.
szép neve lesz lánykádnak
Vendég
 


Szia lekri!

Kicsit megnyugtattál :D
Egyébként a kórházba mit kell vinni? Pelenka, popsitörlő, stb... Anno a Szabolcs u.-ban kaptunk mindent a baba-mama szobában.
Ja, és ami nagyon fontos: dokinak a pénzt mikor célszerű odaadni? Szülés után, vagy már zárójelentés környékén?

Köszi!

chanel_28
 
 

 
 

szió
ruhán kivül mindent vinni kell a babának.ja meg köldökápólási cucc az van ott.pelust is kell vinni.

én Levinél a varatszedésnél adtam oda.Tofinál is akkor szerettem volna de apa nem ért be addigra a doki meg elment igy csak a 6hetes vizsgálaton adtam oda.

ami még nagyon tetszett az az volt,hogy "lebaszott",hogy Leviről nem vittem képet a 6hetes vizsgálatra. mondta legközelebb vigyek mert albumba gyűjti a képeket akik nála születtek.

Kristófnál már ugy vittem,hogy beraktam a boritékba a pénz mellé:)
Vendég
 


Köszi az infókat!
Egyébként gátkezelést végeznek a bentfekvés alatt? Vagy mindenki megoldja magának?
Ja, és még vmi... Sára doki mennyire híve a homeopátiának nem tudod? Mivel előzőleg baromi nehezen és lassan tágultam, szeretnék extra trükköket bevetni a mostani vajúdás alatt...

Látom, nálatok is kb. annnyi a korkülönbség, mint nálunk lesz. Nehéz volt az első pár hónap?

chanel_28
 
 


a Homeo-s kérdésre nem tudok válaszolni mert én nem használtam

gátkezelés:attól függ ki a nővér.Levinél ugye kivül,belül repedte,sőt szakadtam és igy 1,5óráig vartak.sőt még 2csomag vérplazmát is kaptam mert sok vért vesztettem(másnap mondta is a doki,hogy nagyon megijedt).a varrás után alig birtam mozogni.első nap tojtak rám.második nap egy kedves nővérke volt aki mondta,hogy ad krémet meg egy gumikesztűbe tett jeget és 10percre beraktam a bugyiba.3.nap nekem kellett menni krémért és jégért.ez a jegelés csak max 10perc lehet és max napi 2x.de nekem nagyon jó volt.igaz igy is 2hétbe telt mire ugyahogy elmult a fájdalom.

az első pár hónap:
Kristóf az első hónapban csak evett és aludt.de komolyan(kicsit sárga volt),igy nem is éreztem,hogy 2gyerek van.Levi hála csak minimálisan volt féltékeny és azt is csak az apjára.a kicsit nagyon szerette és szereti.ma meg már együtt játszanak és veszekednek egymással :)))))))))))))))))))))))))))

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lekri!
Nagyon helyes fiaid vannak! :) Ilyen gyönyörű szemekkel, azt hiszem, nem győzöd majd hessegetni a lányokat a közelükből. :wink:

Nem tudom, Ti hogy vagytok, de péntek óta én nagyon rosszul. Semmit nem alszom szinte éjszaka, azt is nyugtalanul. Lehet, hogy a szél miatt, vagy valami front van. :cry:

Ja, és kérek tanácsot! Azt tanácsolta egy Barátnőm, hogy kezdjem el szedni a Magne B6-ot, mert az több mindenre jó. Egy másik ismerős kismama meg azt mondta, hogy ő pont attól hányt. Az Elevitben is van. Ezen kívül szedjek? Vagy várjam meg a vér-eredményt, és kérjek a Dokitól tanácsot... Addig meg hagyjam...

KépKép
aranynap
 
 


Lekri!
Üdv itt(is)!


Aranynap!
Én a terhesség elejétől szedem a magneB6ot!Nekem a dokim 3x1et írt fel!Volt h csak napi 2-t szedtem,aztán egy időbe egyáltalán nem,vagy csak 2 naponta.Most is csak 1-2 szem megy naponta,mikor hogy.
Több mindenre is jó amúgy,szerintem próbáld ki.Nem bizti h neked hányingered lesz tőle!Nekem pl nem volt!De az is jó ha van otthon és mondjuk ha feszül a hasad,ahogy húzódnak a méhizmok arra nagyon jó!A B vitamin meg pont a hányinger ellen van ha jól tudom...
Ha nincs különösebb panaszod akkor nem kell szedni,de ha jobban megérzed ahogy nő a méhed akkor csak jót tehetsz vele!

Amúgy más magnézium tartalmú gyógyszer is van,nem csak ez.Szóval ha gondolod kérdezd meg a dokidat h ő mit javasol,mikor vedd be és mennyit!De ártaninem ártasz vele,túladagolni se lehet :wink:

annus11
 
 


Szia Annus!

Köszönöm a tanácsot! :)

Francestz-ről tud valaki valamit? Lehet, hogy már megvan a Baba? :) Nagyon régen nem írt.

KépKép
aranynap
 
 


Hát nagyon eltűntek a 37-38 hetes kismamik!!!Remélem a frontok miatt pihiznek csak!

Holnap jön vki a felkészítőre?
A megszületett gyermek első napjai,vizsgálatok,szokások,szoptatás lesz a téma!Ja és a könyvtárban lesz!!!!A fenti elóadó foglalt lesz vmi miatt!!

annus11
 
 


ARAnynap
köszike:)

Levivel keveset rókáztam de az inger állandóan megvotl a 14.hétig.
Tofival 16.hétig napi 2x és semmi nem vált be.vagyis de,ha ettem akkor nem volt inger de komolyan.ha éppen nem volt semmi a számba tuti jött az inger :roll: :roll: :roll:

Magne B6-én akkor kezdtem szedni mikor levit 20hetesen majdnem elvesztettük de akkor egyből 3x2 naponta.amugy csak akkor ajánlatos szedni ha keményedsz,görcsölsz.tOFINÁL ALIG SZEDTEM.TALÁN HETI 2SZEMET. upsz bocsi anyg betűért:)
Vendég
 


Lekri!

Velem ugyanez van. Mármint inger egész nap, de ha eszem, akkor egy ideig nem. Múlt héten ez mintha múlt volna, aztán most meg visszajött. :roll:
Na, akkor bevállalom ezt a Magne B6-ot, biztos, ami tuti, aztán majd kiderül. :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziaszok!
A hétvégén kórházba kerültem (SE II. terhespatológia), mert görcsöltem. Szerencsére vaklárma volt, de a méhszáj kinyílt és jól leszállt a hasam. A bébi azonban szép nagy, szóval bármikor megszülethet. A biztonság kedvéért szobafogságra ítéltek, amit nem is bánok, mert már tényleg nehezemre esne jönni-menni. Velem ennyi. Vigyázzatok magatokra!
üdv, o
orelle
 
 


Na itt is vagyok!
Minden oké Izával.Feje tényleg picit kisebb,a hasa meg jó nagy!Szép kis pofikája van,már most megzabálnám olyan édiii :oops: Bár lehet én vagyok elfogult!
Persze jól begubbasztott.A kezével fogta a fejét,maga elé húzta a köldökzsinórt is,így nehéz volt jó képet csinálni...Láttuk a kis lábacskáit,combja is tényleg jó nagy.Nyitogatta a szemét is tök sokszor,de ilyenkor nekem olyan rémisztő volt a kinézete :lol: Ja és rengeteg haja van!!!!Kis tüsi már most,mi lesz még később!
Na akkor amit mértek!
BPD:80,5mm
OFD:100,3mm
HC:285,6mm
FL:62mm
AC:293,7mm

Szülés várható idejét ez alapján ápr.27re írta!33 hetesnek felel meg.De érdekes mert a gép a hasa alapján már 36+5nek írta....azért az durva.A BPD alapján meg csak 30+1.De ezen én már nem lepődöm meg 8)

Magzatvíz is átlagos,tiszta.Majd hozok még több képet is!

Kép

Orelle!
Akkor pihizz sokat!Lehet h hamarabb találkoztok a babával!Ennek is megvan a maga jó oldala....bár jó lenne ha 1-2 hetet még kihúzna odabenn!

annus11
 
 


Sziasztok!

Orelle! Vigyázz magadra, feküdj sokat! Nekem a 29. héttől nyílt a méhszáj, szülni már 3 ujjnyira kitágulva mentem. Viszont Alexa nem szállt le, így elég kemény szülés volt. Pihenj, hogy még egy pár hétig bent maradjon Júlia! Egyébként gyönyörű neve van!

Aranynap! Nyugi, azt mondják, hogy a hányinger azt jelzi, hogy minden rendben a babával! Tudom, hogy sokat nem segít, de hátha így könnyebb elviselni. :) Kitartás, még egy kis idő és vége. :)

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Köszi, igyekszem a fenekemen maradni. Ti is vigyázzatok magatokra. Remélem, hogy Alexa is jobban van.
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok!

Orelle!
Pihenj sokat, de akkor Detty írása alapján, jó, hogy leszállt a Baba, mert akkor nem lesz annyira nehéz a szülés. (Ha jól értelmezem 8) ) Mindegy is, drukkolok, hogy akkor jöjjön a Baba, amikor Te is érzed, hogy itt az idő. :)

Annus!
Tök édi Izabel! Egyáltalán nem vagy elfogult. Vagy én is az vagyok. :lol:
Ezek a hét-számolgatások tényleg viccesek, én még az elején tartok, mégis mondtak már mindent. :lol:

Detty!
Alexa hogy van? A koszmóról van egy cikk itt a Babanet-en. Olvastad már? Vagy esetleg már rendbe jött a Picur buksija?
Köszönöm a bátorítást egyébként. :)
Ma megint kicsit jobb, de lehet, hogy csak attól, hogy vééééégre kisütött a napocska! 8)

Ambrob és Francestz hiányzik. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi van Velük!!!!!
Kata is régen jelentkezett már. :)

Lili!
Hogy vagy? Nálatok nyugi van? :)

Képzeljétek! Tegnap voltam a háziorvosnál, hogy kiírassam magam a vérvételekre. Szerintetek beengedtek soron kívül? Azt is úgy könyörögtem ki, hogy ne kelljen kivárnom az összes embert, és adják csak ki simán a beutalót. :roll:
De a héten letudom ezt a vérvételes macerát, és akkor jövő hét péntekig nyugi van. :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!


Nálunk most egy kicsit sűrűbb lett az élet, mert Apa influenzás és így most két gyereket gondozok, egy kicsit meg egy nagyot. Sebaj, nem tart ez örökké! Az összes pocakosnak sok kitartást ebben a hülye időben - ez az örült szél már megszűnhetne. Sajnos Marcira sem hat túl jól, sokkal nyugtalanabbul alszik. Délutánra állítólag - a meteorológus szerint - már mérséklődik a szél.

Orelle!

Vigyázz magadra! És Dettinek igaza van, így könnyebb lesz a szülés.


Annus!

Az elfogultság természetes és így is van jól. Egyébként Iza tényleg helyes.

ambrob
ambrob
 
 


Sziasztok!

Lekri! Köszi mindent! :D

Látom szép számban vannak velem majdnem ill. egykorú kismamák :)
A 36. héten járok, és elég nehezen bírom már... Szeretnék túllenni az egészen és végre 4-esben itthon... De még legalább 2 hetet ki kell bírnom :(

Orelle, veled lehet, hogy találkozom a szülőszobán????? :D

chanel_28
 
 


Sziasztok

Annus
a BPD-n tényleg ne idegeskedj, mint a dokibácsink anno nekünk is mondta mikor meglátta apjukot: nincs azzal a gyerekkel semmi gond, neki is hosszúkás feje lesz! és az lett, mind2nek :lol:
UHUn mért értékek szerint nekem pl. Áronkám az utolsó bent töltött 3 hét alatt (34-35-36) - 2-3 naponta nézték, hol nőtt, hol összement :shock:, mégis kis (2320g-os) formás baba lett!!!!!
amúgy pedig UHUn ahány gép és ahány ember csinálja az annyi féle mért adatot produkál!

Aranynap
kismamáknak való hely átadás :twisted: hát nálam pl. a 2 terhesség alatt talán 1x ha mondták azt hogy átadják a helyet.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!

Hát igen, nem is értem, miért voltam biztos benne, hogy előbb behívnak. Csak itt mondták a Lányok is, hogy jobb helyeken még ki is van írva, hogy a kismamák elsőbbséget élveznek háziorvosi rendelőben. Meg a Nőgyógyászom is mondta, hogy ha sokan vannak, simán bekopoghatok, és fogadnia kell az orvosnak soron kívül akár. Egyébként logikus is lenne, csak ez bizonyos közegekben úgy látszik, nem működik. :)
Mindegy, nem számít. Anyu is mondta, hogy jobb, ha inkább nem élem bele magam az ilyen dolgokba. :D A vérvételhez is sorba kell majd állnom, és ott aztán tuti, nem mehetek előre. :)

Ja, ezzel kapcsolatban kérdés. Éhgyomorra kell menni? Én nem tudom, hogy fogom kibírni, mert így is rosszul szoktam lenni reggel. :shock:

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a jókivánságokat! Aranyosak vagytok. Chanel! Előfordulhat, hogy találkoznuk. Én örülnék neki.
Most éppen azon gondolkodom, hogy mi legyen ezekkel a homeo-s izékkel. Nagyon dicsérik, de én attól félek, hogy beindítja a szülést. Pedig olyan jó lenne, ha még legalább 1 hetet bennmaradna a kis vakarcs. Ha péntekig terhes maradok, akkor rákérdezek az orvosomnál, hogy ő mit gondol.
sziasztok, o
orelle
 
 


Jövőhéten én is megyek a dokimhoz,megkérdem h szedhetem e a homeós bogyókat.Én szeretném,hátha segít!Remélem h nem mond olyat ami miatt nem szedhetem!

Nekem sokszor átadták már a helyet...persze nem mindig,de jólesik ha vki átadja!Főleg h a metrón épp hogy elérem a kapaszkodót :roll:

Itt a háziorvos nagyon rendes,örül a kismamiknak!

Vérvételnél sajna ki kell várni a sort.Még nagy hassal is...bár ha olyan a hely akkor lehet h behívják az embert elöbb....

annus11
 
 


Sziasztok

Nálam minden rendben bár egyre jobban kemnyedik a hasam, ha megeröltetem magamat, de már nem baj mivel már betöltöttem a 37.hetet így már bármikor jöhet.
Ma össze rakta a párom a szobát holnap bepakolok és akkor majd rakok képet fel.
Látom mindenki jól van.

Annus nagyon édi Iza, szerintem nyugodtan szedheted a homeosat, de még korán, a 36.héttől lehet csak elvileg, hogy ne legyen koraszülött, mert Ő még annak számítana.

Én pénteken megyek CTG-re és akkor csinálnak UH kiváncsi leszek már mennyi kg, nálam már jó lenne ha jönne mert már nagyon nagy súlya van.

Nem tudjátok mi van Francesttl? CSak incs vele valami baj?

Ma is elakartam menni az előkészítőre, de már látom hogy sehova nem érek el.

Akkor holnap jelentkezek.
Sziasztok

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Én szedem a homeot múlt hét óta és semmi változást nem tapasztalok. A leírás szerint nem indíthatja be a szülést, csak segíti majd, mert a dokival egyeztetve kell szedni a vajúdás alatt is...
Holnap megyek Leventéhez, meglátjuk mi lesz...:-)

Nekem az 5. hónaptól vannak és voltak előzőleg is keményedéseim, de ez nem sokat jelent nálam. Hiába éltem MagneB6-on, voltak és vannak. A szülést nem indítja be nálam... (pedig már jó lenne) Úgy érzem elhagyom már útközben ezt a bébit :D (annyira lent van a buksija) Mondjuk jó vagyok már terhes súlyemelésből, mert a kisfiam majdnem 13kg... és napjában 10x tuti fel kell venni vmiért...

Mennyi időt vesz igénybe egy CTG A II-esen, ha megnézetem a dokival is? Sokat kell várni akkor is, ha időpontot kérek?

Köszi!

chanel_28
 
 


Sziasztok

Engem egyből behívtak mikor voltam CTG-n az ugye attól függ hogy a baba mennyire aktív, de amugy 25 perc csak a CTG utána már csak a dokidon múlik az a plusz idő amit ott kell töltened.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak a 36 héten kezdjem el szedni, tény és való hogy csak segít de ... azért

Nekem is az elejétől fogva vannak keményedések, nem mondott semmit rá.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy még a finisben is mindenki ilyen jókedélyű. Jó ezt látni. :)

Szerintem Francestz-zel minden rendben, csak már lehet, megvan a Baba. :wink:

A 12. heti genetikai vérvizsgálatra ugye nem kell éhgyomorra menni? Engem 11-re hívtak be ugyanis. :)

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap!

A kombinált vérvételt mondod?Ot nem kell éhgyomor.Nekem délután 5 körül vették le!

Homeóst nem most akartam elkezdeni,a 36.héten.Csak addigra be kell szereznem!

Vhogy nekem is nagyon lenn van a baba...olyan mintha nyomná a méhszájamat néha...remélem ebből nem lesz idő elött baj....majd ma megkérdem a dokit!

Lili!
Te most már pihizz minél többet!Kell az erő a szülésre!!!! :wink:

Dóri!
Te hogy vagy?Nagyon eltűntél!!!!Azért várj meg a szüléssel!Hogy leszünk így szobatársak!!

annus11
 
 


Szia Annus!

Igen, a kombináltról beszélek. Akkor jó, köszönöm. :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Nemtom mi volt megint, de nálam nem akart betölteni a babanet..., de most sikerült! :)
Húzós volt az elmúlt hét, de készen lettünk a gyerekszobával, azaz már csak berendezni kell. Tegnap kitakarítottunk és párás szemmel néztük, hogy mennyire szép is! :)

Jó volt a tegnapi felkészítő! A dokibácsi nagyon jól elmondta az újszülöttek első "feladatait" (légzés, keringés stb.), hogy mire jók a vizsgálatok, mit vizsgálnak, meg ilyesmik!

Annus!
Én azt mondhatom, hogy nagyon áldottan vagyok, mert keményedések nagyon ritkán vannak, Máténk mocorog teljes erőbedobással, így bőven lehetünk még szobatársak! :wink: Egyedül a lábgörcsök, amiket néha nehezen tűrök, de ez legyen a legkevesebb...
Tegnap nagyon gyorsan eltüntél felkészítőről. Veled minden ok?

Na megyek lemosom a szekrényeket, amik a szobában lesznek! :) Annyira élvezem, csak sokat kell pihenni közben, hogy ne kezdjek el lihegni! :roll:

Mindenkinek szép napot!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Dóra!
Te tegnap ott voltál? :shock: Nem is láttalak :oops: Mondjuk kicsit késve toppantam be,nehezen indultam otthonról! :lol:
A hétvégén nálunk is rendezgetés volt,megjött a kiságy,pelenkázó,mostam is...
Hát Iza nekem is sokat mocorog....eléggé fáj is néha amit művel!Mostanában a méhszájamat nyomja nagyon...csillagokat látok már annyira szúró érzés!Amúgy minden ok,frontokat továbbra sem szeressük!!! :lol:

annus11
 
 


Annus!
Ott voltam! 8) Te még jókor toppantál be, mert még volt aránylag normális ülőhelyed, nem mint azoknak, akik a padokon meg a könyves szekrényen ültek. Én az ablaknál ültem egy széken, a férjuram meg mögöttem az asztalon. Aztán mikor ablakot nyitott, még egy jó kis véraláfutást is beszerzett! :roll:

Mi pénteken találkozunk a választott szülésznővel és a szülőszobát is meg nézzük, így nem is iratkoztunk fel a csoportos látogatásra. Te jövőhéten szülőszobanézőbe mész vagy relaxáció és légzőgyakorlatok lesz a programodon?

Frontmentes napot! :lol:

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Dóra!

Na igen...mázlim volt!Tényleg nem láttalak...de nem is figyeltem csak igyekeztem gyorsan leülni!Pedig az ablaknyitáskor még arra is néztem...de elég szétszort napom volt :roll:

Én feliratkoztam a szülőszoba látogatásra(én nem választok előre szülésznőt),jövőhéten oda megyek!Majd menni akarok még egyszer a légzőgyakorlatra is,frissíteni az ott hallottakat! :wink:
Akkor jövőhéten max csak elötte futunk össze,mert fenn találkozunk mi is!

annus11
 
 


Majd írjátok meg légyszi, milyen volt a szülőszoba-látogatás! Bár én még messze vagyok onnan, de azért kíváncsi. :)

Valaki el tudná nekem mondani, hogy mi ez az ellenanyag-szűréses dolog? Jól tudom, hogy ha én Rh+ vagyok, akkor nagy baj már nem lehet?

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap!
Én tudom neked javasolni h járj majd el a felkészítőre!Ennek lassan vége,és akkor indul a következő!Szerintem arra kezdj el járni,mert utána meg szeptemberben van...de mindjárt meg is nézem!
http://www.sote.hu/intezetek/hirek/hir. ... ews_id=972
Na április 2.hetében indul a köv!!!Itt a programot is meg tudod nézni!Majd beszámolunk természetesen!

Ha + vagy akkor semmi gond!Ha negatív lennél akkor figyelni kell,de akkor sincs semmi gond,mert születéskor kap a baba vmit és kész!

annus11
 
 


Annus!
Köszönöm szépen!

Nnnna, akkor már csak a főnökséggel kell megbeszélnem, hogy fél napos szabikat kivehessek. Kíváncsi vagyok, hogy fogják fogadni. :lol:
Még várok vele egy-két hetet. :D

Jó előadásokat tartanak?

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok

Tényleg megszült Francest? Ugy volt együtt megyünk?! ő ápr.04.-re van kiirva.
Nem tudom hogy de valahogy majd értesítelek titeket, hogy ha megyek szülni.
Én nem tudom de szerintem én tul fogom hordani Sárát, mert igazából a keményedéseken kivül meg a szemérem csontnál néha nagyon ritkán érzek valamit, de azon kivül azt sem tudom mi a josló fájás.

Igen kéne pihenni, de nem nagyon megy, tegnap jött meg a bútor ma kitakarítottam, bepakoltam, még várom hogy a párom hozza a matracot és akkor rakok fel képeket. De lefeküdtem egy kicsit mert nagoyn fáj a lábam és ne tudjátok meg a derekam, ugy fáj hogy nem tudtam felállni a kanapéról.

Már mindent megvettem a batyumhoz, már csak be kell pakolnom és készen vagyok.
Most már tényleg pihizek, meg várom a napot.

A szülőszoba nagyon jó és kulturált tényleg, van bent kishütő, és ott fürdetik a babaát is.
Mondjuk nem tudom mi van akkor ha többen szülünk, hogy mennyi szülőszoba van?! én olyanban látogattam be ahol egyedül szülünk, illetve mivel nekünk papás szülésünk lesz lehet hogy azért mutatták ezt ezt meg sem kérdeztem ETától.
Vigyázzatok magatokra ti is és ha van képetek rakjátok fel.
Én holnap megyek az utolsó vérvételre pénteken meg CTG-re 10:30.
Puszi nektke

Kép
lili&ana
 
 


Szia Lili!
Nem azt mondtam, hogy megszült, csak hogy szerintem nincs baj, maximum szült. :D
Lehet, hogy csak elutaztak, vagy elszállt a net-ük, igazából bármi lehet, csak rosszra nem szabad gondolni. :wink:

Hű, akiknél Apás szülés van, azok másmilyen szülőszobában szülnek? Mi is Apás-szülésre készülünk! :)

Már az agyatokra megyek a sok kérdésemmel, ugye? :oops:

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap!
Úgy van h 1 ágyas szülőszoba van 4 db.Az egyiket fenn kell tartani ha mentő hoz vkit,a másik 3 ban szülnek.Illetve van egy 6 ágyas vajúdó!Szóval az elején lehet h odakerül az ember,ha épp teltház van stb.Szóval ugyan ott szülnek az apás szülésnél is!Nincs külön apás szülőszoba :lol:

annus11
 
 


én mind2x a 4es szülőszobába szültem apával:)
Vendég
 


A Szabolcsban meg csak tömeges szülőszoba volt, kb. 15-20 ágyas :D És nekünk is Apás szülésünk volt....

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvaslak benneteket, időm csak most van írni. Én hat hete szültem a Klinkián.

A vajúdóban elvileg nincs szülés, mindenképp igyekeznek szülőszobát keríteni ha eljött az ideje, nálam is így volt és volt még valaki akinek velem egy időben indult be igazán a dolog és neki is sikerült egyet gyorsan kitakarítani.

Üdv
D.

 
 


Sziasztok!

Hűűűha! :) Szegény Apukák! Hát, igen, ebbe valahogy még nem is gondoltunk bele. :lol:

Képzeljétek! Ma reggel voltam vérvételen, és szerencsére nálunk, az SZTK-ban előrehívják a kismamákat. Ez jó volt, mert már szédelegtem az éhségtől. :) És mindenki nagyon kedves volt!

Tényleg!
Újpesti Ksmama/Anyuka nincs közöttünk rajtam kívül? :D

KépKép
aranynap
 
 


Ja, és Dé!
Gratulálok a Bébihez! :) Első Baba? Hogy vagytok? Milyen volt az első hat hét? Milyen volt a szülés?

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Én még nem fórumoztam, csak olvasgattam!
Én is a II-es nőin fogok szülni, gondoltam csatlakozom. Első babámat várom, és fogalmam sincs mit kell vinni a kórházba (na jó egy-két dolgot azért tudok), ill. szerintetek érdemes első babával külön szobát kérni, v. csak bénáznék?!

Előre is köszi a válaszokat!
maszatmama
 
 


Sziasztok!

Aranynap,
a most született a második, Gergely és van egy lányom is ő két éves Zsófi, őt is a klinikán szültem.
A szülés gyors volt, burokrepesztés után három órával már babáztunk apával közösen :)
Az első hat hét gyorsan telt és hol ilyen hol olyan napjaink vannak, ezt nagyban befolyásolja , hogy ki, mennyire aludta ki magát. Értem ez alatt Zsófit és magamat.
A testvért aránylag jól fogadta és nem igazán féltékeny, több fejtörést okoz a dackorszaka és függetlenségi törekvése. Gergő nagyon sokat eszik, és degeszre tömi magát, de hála Istennek nem pocak fájós. Éjszaka eleinte kétszer mostanság már csak egyszer kell. Ha időben lefekszem én is tudok aludni egyhuzamban öt órát:)

Maszatmama,
Ha előrébb olvasol találsz fent listát, ami szerintem mindent tartalmaz.
Az én véleményem szerint ne kérj külön szobát, oda nem járnak fel a csecsemősök olyan gyakran, egy emelttel feljebb van mint a csecsemőosztály, tehát ha segítség kell le kell menned.
Illetve ,én saját tapasztalatból mondom, hogy én nagyon örültem amikor az öt ágyasban a nálam tapasztaltabbak segítettek. A családtagok jóakaratából és ellentétes tanácsiból meg lesz bőven otthon is, mert a külön szobának csak ennyi az előnye szerintem, hogy oda bemehetnek hozzád, a gyerekágynál, meg üvegfalon keresztül nézhetik a babát, te pedig ki kell menjél az előtérbe a családhoz.

Ha esetleg fogadsz szülésznőt, akkor ő elmondja a fontos tudni valókat, és hogy mire van szükség.

Üdv
D.

 
 


Maszatmama üdv itt!
Mikorra várod a babát?Szerintem első babával jobb ha nem mész különben...én is abban reménykedem h majd a tapasztalt anyukák segítenek ha van vmi,vagy épp a csecsemősök nem érnek rá....

Dé!
Üdv itt!Akkor jó kis szülés volt!Bár azt mondják a második már könnyebb,gyorsabban kinn van a baba!Persze vannak mázlisták akiknél az első is csak úgy kicsusszan! :lol: Na nem hiszem h nekem ettől kéne tartanom.... 8)

annus11
 
 


Sziasztok!

Maszatmama!

Üdv itt a fórumon! :)
Hányadik hétben jársz?

Pár hete a szülésfelkészítő tanfolyamon kaptunk egy csomaglistát, ami azért igencsak kiegészítésre szorul... A papíron ez szerepel:

"Mit hozzunk a kórházba?

Mama csomag:
1. Szülőszobai csomag:
- személyi igazolvány, várandós könyv, TAJ kártya
- köntös, papucs
- törölköző, tisztálkodási szerek, WC PAPÍR, van mód zuhanyozásra a vajúdás alatt
- citrom, szőlőcukor megengedett
- apának: papucs, dobozos üdítő, keksz, ropi vagy amit könnyen,
gyorsan el tud fogyasztani
- lehet hozni fényképezőgépet, videofelvevőt, walkmant, CD lemezt


2. Gyermekágyas csomag:
- hálóing, pizsama, köntös, papucs, fehérnemű
-tisztálkodási szerek, törölközők, WCpapír, vastag nagy intimbetét- ezt adnak a gyemekágyas osztályon is
-szénsavmentes folyadék
- ha van otthon mellszívó be lehet hozni

Baba csomag:
Csak a hazamenetelkor kell behozni!
- pelenka
- kising, rékli
- rugdalózó /56-60/
- időjárásnak megfelelő vastagabb kabát, pólya, pléd, bundazsák
- egy vékony /nyáron/ vagy egy vastagabb pamut, kötött sapka

Kérjük a klinikára ne hozzon nagyobb értéket!

Majd kézzel hozzábiggyesztve:
+ PAPÍR PELENKA és BETÉT"

Amúgy a korházbavivős hozzászólásokat a 375. és az azt követő oldalakon (ha van kedved) megtalálod! :)

Nem gondolom, hogy bénáznál a külön szobában, de ezt te érzed igazán. Szerintem azért jobban telik az idő, hogyha többen vagyunk és ha valami nem megy, akkor a tapasztaltabb mamik sokat tudnak segíteni. Eleinte nekünk is nagy fejtörést okozott, hogy külön szoba legyen vagy sem, hiszen így a friss apukák sem láthatják a csöppeket csak üvegfalon keresztül, de mégis a több ágyas mellett döntöttünk a fentebb említett okok miatt. Nektek is jó gondolkodást kívánok!

Szép napot!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Köszi a gyors választ mindenkinek!

A 35. hetet tapossuk, de sajna a szülésfelkészítőre nem tudtam járni, mivel a 30. héten ágynyugalomra ítéltek!

Manapság már sétálgathatok, de a tempóm egy nyugdíjas csigáéhoz hasonlít leginkább! Mindig megfájdul a hasam, és iszonyatosan bekeményedik, hiába zabálom a Magneb6-ot!

Akartam felrakni ilyen vonalzót v. mit én is, de nem tudom hogyan kell, valaki árulja el!
maszatmama
 
 


Szia Aranynap!

Én is Újpesti vagyok, 1 éve szültem a II-es Klinikán. Szoktalak olvasgatni Titeket, de általában már előttem megválaszolják a kérdéseiteket, ezért csak ritkán írok!

Ha van esetleg valami "helyi" kérdésed zargass nyugodtan! :-)

Rita

mpuma
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?