Új privát üzeneted érkezett!

Sára nagyon kis husika!!!Már most zabálnivaló!!!Mi is megyünk 4Dre majd 9én!Remélem h szépen megmutatja magát Iza!!!

Ami a rugásokat illeti....én azt hittem h ez nem lesz ilyen fájdalmas...hát tévedtem 8)

annus11
 
 


Szia
Annus holnap milyen előadás lesz a szülésfelkészítőn? Érdemes így most az utolsokra bemenni?szeretnék, csak az a baj hogy olyan 3 felé érnék csak oda mert védőnőhpz kell mennem.
Szerinted be menjek még?

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Lili&ana!
Nagyon szép kisbabád van! :)

Timmermann-os Kismamáktól kérdezem, hogy a beutalókat a vizsgálatokra (EKG, vérvizsgálat, fogászat stb.) megírja a doki is? Mert én ma megpróbálkoztam elmenni a háziorvoshoz, de nem kommentálom, mi volt ott, úgyhogy két perc elteltével inkább eljöttem. :roll:

Mit szóltok? Jön a tavasz!!! Én nagyon örülök, hogy a nagykabátomat lecserélhettem a tavaszira. :)

Szép napot Mindenkinek!

KépKép
aranynap
 
 

 
 

Na itt is vagyok!

Én már ezeken az uhkon csak nevetni tudok....Bár rám is rám hozta a frászt a doki...Kérdi hanyadik hét.Mondom 32.Erre leméri a fejét és közli h ez csak 29-30 hetes :lol:

A lényeg hogy minden oké,úgy néz ki a 2 kis vesetágulat is eltűnt!!Még az én vesémet is megnézte,de azok is rendben vannak!
Magzatvíz átlagos.
Fejvégű.
Jó gyomor és hólyagtelítődés.
Placenta mellső falon tapad.
BPD:79mm
HC:270mm
AC:265mm
FL:60mm
kb 1,7-1,8 kg
Ez alapján én beírtam ilyen számlálókba,de olyan nagy lemaradást nem tapasztaltam azért...

Szóval teljesen egészséges,annyi h valószínű rám ütött és azért kisebb. :lol: :lol:

Érdekes h az én dokim mindig azt mondja h jó nagy baba...

Én a 41.héten 2800g-al születtem...szóval nem aggódom!

Ja és csinált vmi flowmetriás vizsgálatot,ahhoz is vmi 3 értéket írtak a papíromra...nem tom ez mit jelent,de ott is minden oké.Bár mondta h ne vegyek ilyen nagy lélegzetet.Jó hogy azt nem mondta ne vegyek levegőt! :lol:

Ezek után kíváncsi vagyok a 4Dre nagyon!

(ja amúgy a bácsi süket volt egy kicsit,mindent 2szer kellett elmondanom...lehet h vak is volt,ezen hazáig röhögtem magamban 8) )

Lili!
Ma légzőgyakorlat lesz meg szülőszoba látogatás,de nem tom h tényleg lesz e látogatás is.A múlt héten azt mondták h nem lesz...de most h feloldották a tilalmat nem tom mi lesz.
Viszont köv héten a baba első napjai,vizsgálatok,szokások,szoptatás lesz a téma!Szerintem oda érdemes jönni!2 hét múlva meg megint lesz légzőgyak és akkor már tuti h lesz szülőszoba látogatás is!

annus11
 
 


Anna:
Timmermann doki, nekem legalábbis, megírta a házidokinak, hogy milyen vizsgálatokra adjon beutalót. Illetve az EKG-re a háziorvos adott, kérés nélkül.
Mellesleg a háziorvosoknak "előírás", hogy ha megérkezel, be kell, hogy hívjanak, ne ülj kint a betegek között, azaz soronkívüliség vonatkozik a kismamákra.

TAVASZ!!! :D
Már alig vártam, igaz egy kicsit ront a dolgon, hogy a melegfront miatt talán nem telt túl jól az utóbbi 3-4 nap. De - lekopogom - ma talán picit jobb. Bár Ádám olyan fent tartózkodik, mint még soha. :D

Annus:
Mi is nézegettük a DVD-t, amit az UH-ról kaptunk. 1-2 mm eltérés pl. egy combcsont mérésnél, és azonnal 2-300 gramm ide vagy oda. Erről ennyit :)
De szerintem Izabel még véletlenül sem túlságosan kicsi!

KépKép
francestz
 
 


Szia Francestz! :)

Nem tudtam, hogy soronkívüliség vonatkozik ránk, de köszönöm, hogy mondtad. :)
Akkor csütörtökön megbeszélem a dokival, hogy hogy legyen, aztán hétfőn délután elmegyek a háziorvoshoz újra, és majd jó határozott leszek. :)
Még semmi vizsgálatot nem végeztek rajtam, és már lassan letelik az első trimeszter... :cry:

KépKép
aranynap
 
 


Anna:
Ne aggódj, persze jobb, ha túl vagy az első vizsgálatokon, de tényleg én is a 11-12. héten mentem első laborra, 3 nap különbség volt a genetikai I. UH+integrált tesz vérvétel és a normál vérvétel között.
A háziorvosi látogatásnál pedig ne hagyd Magad, én sem tudtam, az aszisztensnő említette, hogy ez a "szabály".
Én pénteken reggel megyek a dokinkhoz. Első NST! És persze kíváncsi vagyok, hogy a méhszáj még mindig totál zárt, vagy valami elkezdődött a fura-görcsölgetésekkel együtt...

KépKép
francestz
 
 


Annus!


A flowmetriás vizsgálatot azért végzik, hogy megállapíthassák, hogy milyen a keringés/oxigén ellátottság a köldökzsinóron keresztül. Ha tehát azt mondta a doki, hogy ez rendben van, akkor azt jelenti, hogy Iza mindent megkap, ami a fejlődéséhez kell.

Az alábbi linken egy magzati méreteket tartalmazó táblázatot találsz, persze nem kell vérkomolyan venni, ez csak az átlag alapján készült.
http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

ambrob
ambrob
 
 


Ambrob!

Köszi,azt tudom h mit jelent csak az értékeket nem tudtam beazonosítani,de biztos oké ha azt mondták!

Táblit ismerem,van egy pár ilyenem :lol: Minden oké vele ez a lényeg!Én csak örülök ha nem egy 4,5 kilós babát kell megszülnöm :wink:

annus11
 
 


Egyébként Timmermann Doki csak akkor csinál UH-t, amikor kötelező, vagy csinál, amikor terhesgondozásra megy hozzá az ember lánya?
Bocsi, hogy ennyit kérdezek. :oops:

KépKép
aranynap
 
 


Minden terhesgondozáson csinált egy "normál" UH-t a kisgépén :)
Ezen felül pedig a "kötelező" genetikai UH-kat /ahol 4D-t is csinál/ vagy ha valami miatt esetleg kontroll szükséges, akkor még plusz.

Nyugodtan kérdezz, bármit, bármikor! :D

KépKép
francestz
 
 


Annus!

Arról mesélhetnék, hogy milyen egy 4 kilós gyereket megszülni normál úton!!!!! Hát.... nem erről álmodik az ember lánya előzetesen.

ambrob
ambrob
 
 


Ambrob!
A Te Marcid 4 kilóval született? Jó ég! Minden elismerésem. :) Mondjuk én normál súllyal születtem, a Párom 4 kiló fölött, kíváncsi vagyok majd a mi Babánkra. :)

Francestz!
Köszi! :) Jó hír! És nyomtat is nekem képet meg minden? :)
A "normál" és a "kötelező" miért van idézőjelben? :) A "normál" egyébként a 2D-t jelenti gondolom. :) És akkor ezek szerint Ő többször csinál 4D-s UH-t is???
Hűű, most kérdeztem. :lol:
Én holnap megyek egyébként Hozzá n2-re. Kár, hogy nem pénteken, úgy megismerkedhettünk volna személyesen. :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Majd természetesen visszaolvasok, és akkor sokat okosodom :), de 3 gyerek mellett erre nem sok időm van. Mindhármat császárral szültem, teljesen problémamentesen. Szeretnénk még babát, azonban az ex-orvosom /Sote másik klinikája.../ nem vállalt; indok nincs, nem egészségügyi okok miatt, csak már túl "macerás" lenne ez neki, elhajtott, hogy a klinikákon keressek.

Úgyhogy most keresésben vagyok :) Még a fogantatás előtt szeretnék orvost választani, hogy ne várandósan rohangásszak egy idegen klinikán. Sokat tájékozódtam, de még nem döntöttem el azt sem, kit nézzek meg magamnak személyesen :) Akit keresnék:
- ne legyen idős, főorvos, egyéb főmufti stb.; szóval inkább fiatal
- nem árt, ha az uht is ő csinálja
- fontos, hogy jó sebész is legyen, azaz legyen császárban tapasztalt
- legyen magánrendelője

Ennyi nagyjából. Minden tippet, beszámolót, infót szívesen várok. Aki konkrétan is érdekelne, a fenti szempontok fényében: Timmermann, Börzsönyi, Lintner, Bakos, Sára, Demendi.

Előre is köszi a válaszokat, üdv:
A.
négy_császár
 
 


Szia A.! :)

TIMMERMANN! :) Többen Hozzá tartozunk, én Hozzá jártam a Családtervező Szolgálathoz, mielőtt megérkezett volna Maszatka a pocakomba. :) Aztán a terhesgondozást is Nála választottam, mert nekem nagyon-nagyon jó benyomásaim voltak, és itt a Lányok is megerősítettek ebben, akik már szinte végigcsinálták Vele az egész várandósságukat. :)
Fiatal, tájékozott, kedves, segítőkész, az e-mail-jeidre is türelmesen válaszol, ha kérdésed van, van magánrendelője (Örs vezért tértől nem messze). Egyébként a www.timmermann.hu oldalon meg is kukkanthatod. :)

KépKép
aranynap
 
 


Szia A!
Én is bátran ajánlom Dr. Timmermann-t.
Szerintem az összes "kívánalom" illik rá! :)

Anna!
Minden alkalommal nyomtat képet a 2D-ről is.
A genetikai UH-k /ami 2D+4D váltogatása/ a Magzati Diagn. Intézetben mennek, ott ugye az ultrahangért fizetni kell. De szerintem lehet menni a SOTE-ra is. Legalábbis tőlem megkérdezte anno, hogy hova szeretnék menni?
És mivel az integrált tesztet a MDI-ben csináltattuk, így maradt a többi ultrahang is ott. De így háromszor volt DVD+fotó. És az sem utolsó, hogy így tutti, hogy a saját doki csinálja az UH-t, plusz a gép, amit használnak sem egy utolsó :)

Igen a "normál" a 2D. :D Fogalmam sincs, miért raktam idézőjelbe...

KépKép
francestz
 
 


Francestz!
Mi is biztos ott fogjuk csináltatni, mert ott vagyunk helyben. :) Most néztem az árakat. Picit elkenődtem.
Viszont akkor összesen van 3 genetikai UH, amin fizetni kell, a többiért végülis nem.
A többi az a terhesgondozás, ami havi 6 ill. 8000 forint, attól függően, hogy a Doki csinál-e valami vizsgálatot.
Tök ciki, csak nekünk kalkulálni kell. :oops: Viszont fontos, hogy biztos kezekben legyünk, szóval kalkulálunk. :)

KépKép
aranynap
 
 


Szia A!


Én nem ismerem Timmermann doktor urat, de már sok jót írtak e helyütt róla. Nekem Dr. Sobel Gábor volt az orvosom, a fent említett kívánalmaid közül rá is illik mindegyik. A magánrendelője a Bartók Béla úton van, a weboldalának címe: www.sobel.hu . Nem ellenkezni akarok a többiekkel, csak egy másik lehetőséget felvetni. Ha további infót szeretnél róla, állok rendelkezésedre.

ambrob
ambrob
 
 


Anna!
Általában 6000-ot fizetünk...Ja, és nekünk is kell kalkulálni...Semmi nincs ebben! :) Csakis a biztonság miatt készült minden ott, ami csak lehet /mármint vizsgálat/.

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok!

A!
Nekem Demendi Csaba az orvosom, és nagyon tudom őt is ajánlani. Ami nagy előnye, hogy ő vette át a szülőszobák vezetését, és így nagyon sokszor bent van éjjel is, hétvégén is. Nekem elég zűrös volt a terhességem, és néhányszor jól jött, hogy amikor azt hittük baj van, szinte mindig ő volt ügyeletben, és mehettünk hozzá. Amikor meg nem, de ő is azt hitte, valami nem stimmel, akkor bejött a kórházba. Gondolom, mindenki így van ezzel, de én soha nem cserélném le másikra (és tudom, mit beszélek, mert 5 hónapos terhesen váltottam, és akkor választottam őt - az előző maga volt a pokol, de ő az I. Klinikán van).

A férjem reklamál, mert kell neki a gép, holnap jelentkezem. Remélem, bírjátok még a benti rúgdosást! :) Alexa ezt most kintről csinálja - kis híjján megoldotta, hogy egyke maradjon, úgy eltalálta az apját.

Jó éjt!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Nekem Gidai az orvosom, én eddig meg vagyok elégedve vele! Ha tehetitek a genetikait ne a SOTE-n végeztessétek. Nem sok idő van rátok, képet nem kaptok fényképezni nem lehet. Én most voltam pénteken így friss tapasztalat!

Lili, nagyon szép Sára baba!!!!!

Lányok ha én ellenanyagszűrést szeretnék csináltatni a kórházban, akkor csak odamegyek a laborhoz és mondom hogy én mit szeretnék? A többi eredményem meg van de ezt nem csinálták meg.

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Hát, a körzeti sem tudott semmi okosat mondani. Alexa torka már OK, így ez nem okozhatja a nem evést. Tegnap kezdett újra enni, bár még messze nem annyit, mint korábban, de azért alakul. Szerencsére a kedve jó, elkezdett sikítozni, ami nagyon tetszik neki, bár szerintem fülsértő. :)
Viszont a koszmó a fején szörnyű, és nekünk nem hat a Babe sampon. MA este 7-től fürdetésig olajjal fogjuk kapirgálni, hogy lejöjjön. A gyerekorvos szerint ez csak szépészeti probléma, az ügyeleten pedig azt mondták, hogy tenni kell valamit ellene, különben sose fog megszabadulni a korpától felnőtt korában. A pofiján is lett egy csúnya ekcéma, ami a gyerekorvos szerint szintén elhanyagolható, de egyre csúnyább, így a gyógyszertárban kértem tanácsot. Ha nem hat a krém, amit kaptunk, megyünk a bőrgyógyászatra. Elegem van ebből a gyerekorvosból (meg a többiből is - egy hónap alatt 9 látta Alexát, és még mindig nincs teljesen jól)! :twisted:

Kata! Nekem az ellenanyagot az első vérvételkor csinálták meg az SZTK-ban, nem kellett külön csináltatni. Neked miért nem csinálták meg akkor?

Ambrob! Marci 4 kg-san született! Részvétem! Alexa "csak" 3600 g volt, de még így is kemény volt, bár 3 tolásra kipottyant. Most hány kg? Alexa 7,2 (64 cm), és mindenki szerint túl nagy. Majd próbálkozom a kép csatolásával, csak még mindig nem jöttem rá, hogy tudom lekicsíteni a felbontást.

Lili! Sára tündéri! Szép nagy baba lesz! Az alhasi görcsök miatt ne aggódj, nekem a 9 hónap alatt talán csak 2-3 napig nem görcsölt, egyébként végig, minden nap, pedig dupla mennyiségű MagneB-t szedtem! És a kiírt napom szültem.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Mert a dokim csak egy papírt írt a körzetinek hogy mit kell megcsináltatni, a körzeti ezt meg nem írhatja ki.

Kép
kata05
 
 


Ez fura! Nekem simán kiírta!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Francestz!
Köszönöm a tegnapi türelmed és válaszaid. :) Már alig várom a holnapi találkozást.
Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy holnap a doki már megcsinálja az integrált teszt felét, merthogy a 10-13. hét között a 3D-t meg tudják már csinálni, jövő hét pénteken meg leveszik a vért pl. Majd megbeszélem Vele holnap.

Kata!
Én holnap fogom kiíratni a Dokimmal, hogy mire kell beutalni a háziorvosnak. Ha addig nem kapsz választ a kérdésedre, és gondolod, megkérdezem Neked.

Detti!
Még nem is mondtam! Örülök, hogy jobban van Alexa, és boldogan sikongat. :) Tényleg felháborító, hogy ennyi doki látta már a Babádat, és egyik sem mond semmi érdemlegeset. :?

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Háziorvos általában a genetikai labor kivételével minden terhesnek szükséges vizsgálatot, így természetesen a vércsoport ellenanyag meghatározást is kiírthat.

Bp VII ker-ben ebben esetleg tudok is segíteni (privi)

Detti!
Nekem ekcémára a védőnő a Sudokrémet javasolta.
A fejkoszmóra neem tudom milyen olajat használsz. Ajánlják a Neogranormon olajat is, meg a mandulaolajat is.
Sztem Alexa étvágya egész természetes, hogy egy ilyen jelentős v.sz. virusos fertőzés után kicsit romlott, pár nap és vissza fog térni az étvágya.

Krisztina

Kép

Kép
nuszo
 
 


Nuszo,köszi de a XV-ben lakom. De egyre idegesítőbb a dolog, mert mindenhol azt olvasom hogy kiírhatja. Én meg futkossak 2 helyre vért vetetni, és még a vénámat sem találják. :evil:

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!


Igen, Marci pontosan 3930 grammal és 54 centivel született és 13 óráig tartott...... Most 8 kg 15 dkg és 73 cm. Hát... az mondta a doki, hogy nem picike baba!

Az ellenanyag vizsgálatot nekem is első vérvételkor csinálták, bár az igaz, hogy az ilyen "speciális" véreredményeket mind külön-külön beutalón kell kérnie.

Detti!

Nagyon örülök, hogy Alexa jobban van! Ha szereti az almát, akkor próbáld meg a SINLAC-ot almával adni neki, nálunk nagyon bevált! Persze így csak kanállal kaphatja.

ambrob
ambrob
 
 


Szia Kata!


Mi is a XV. kerületben lakunk! Te melyik részen? Mi Pestújhelyen, közel a körvasút sorhoz.

ambrob
ambrob
 
 


Kata!


Az előbb elfelejtettem írni, hogy ne futkoss két helyre vérvételt csináltatni! Menj az ÁEK-ba (volt MÁV-kórház), ott mindent meg tudnak egy helyen csinálni, csak vigyél külön beutalókat. Aki a XV. ker-ben lakik, azt is fogadják!

ambrob
ambrob
 
 


Ambrob, a baj hogy nincs beutalóm, mondván a körzeti arra nem adhat ( a többi már meg van), a dokim meg a körzetire hagyatkozott hogy írja ki ő a beutalókat. Lassan már én sem értem. Legtöbb kismamának a dokija írja abeutalókat...
Én rákospalotai részen lakom, nem lakunk messze egymástól. :D

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Ambrob! Alexa nem eszi meg a Sinlac-ot, de mivel kap egy laktáz tablettát a tejébe, nem kell külön tápszert ennie. Az almapürét meg megeszi délután kanállal. Nem is hittem volna, hogy ilyen szépen fog kanállal enni!

Nuszo! Én is kentem neki Sudokrémmel, de tegnap a gyógyszertárban adtak egy krémet, amit direkt erre találtak ki. Próbálkozunk, de ha nem hat, akkor kérek időpontot a gyerek bőrgyógyászatra. Ma megpróbáljuk olajos vattával eltüntetni a koszmót, vagy legalábbis egy részét. Tartok tőle, hogy iszonyú ordításra számíthatunk. Nekem azt mondták, hogy a legjobb az olivaolaj (azt nem tudom, hogy a salátának való kell-e, vagy sütéshez való :) ), vagy a napraforgóolaj.

Kata! Iszonyú idegesítő lehet ez a vérvétel-beutaló probléma! Szerintem hívd fel a dokidat, mondd el neki, mi a helyzet és kérj segítséget (vagy beutalót). Nekem még az első nőgyógyászom írta fel egy cetlire, hogy milyen vizsgálatok kellenek, a háziorvos pedig ez alapján megírta a beutalót. Miért nem tudják ezt neked is egyszerűen megoldani?

Komolyan mondom, a magyar egészségügy elképesztő mélységekbe jutott! És a baj az, hogy az ember terhesen vagy kisbabával (vagy akár nagyobbal, mindegy) a legkiszolgáltatottabb. Na, nem mérgelődöm, úgysem változik ettől semmi.

Kép
Kép
detty74
 
 


Kata!

Gyerekkoromban én is Rákospalotán laktam, a MÁV-telepen, a Mozdonyfűtő utcában. Most a Pestújhelyi úton lakunk.

Szerintem is kérj segítséget a dokidtól beutaló ügyben. Úgy kérd , ha lehet, hogy az ellenanyag vizsgálatot , a vércsoport és RH meghatározást és a többi vérvételi dolgot külön-külön beutalóra írja.


Detti!

Egyetértek az egészségügyről vallott véleményeddel, innen már csak felfelé vezet út, annyira mélyre süllyedt. Persze szerintem ez nem csak az elmúlt egy-két év terméke, hanem több évtized hosszú és kemény munkája állambácsi részéről.

Képeket pedig úgy tudsz megfelelő méretűre kicsinyíteni, hogy:
1. Ha van MS OFFICE a gépeden, annak van egy PICTURE MANAGER nevezetű kis alkalmazása, ezzel egyszerűen le tudod kicsinyíteni.
2. Ha a fényképezőgéphez adtak valamilyen képkezelő szoftvert, akkor annak van képméretezés parancsa.
3. Esetleg Te vagy a férjed ért a PHOTOSHOP-hoz, akkor azzal profin lehet képet kezelni.

Ha segítség kell, írj!

ambrob
ambrob
 
 


Ambrob, én az Aulichba. :D

Kép
kata05
 
 


Sziasztok

Egy csomo ruhát kimostunk tegnap ma vasaltunk meg istmét a szárító tele van, a bútor csak vasárnap lesz meg.
Kata05
Én is gidaihoz járok, nekem is kell ellenanyagot vetetni mivel "O"RHnegatívos vagyok, a Soten lehet, az ambulancián kitöltenek egy papírt és a laborban azt az egyet leveszik. Sima vérvételt pedig nem csinálnak ott. De avval a papíral amit Gidai ad ( ami nem az ellenanyagos) elmész a körzeti orvoshoz és Ő megírja az illetékes labornak hogy mit vegyenek le ( amit Gidai kér), vagy mehetsz fizetőshőz. A Thököly úton van egy az nap d.u. meg szokott lenni, ha nem kér valami extrát, ott amúgy az ellenanyagot is leveszik, de mivel a kórház azt megcsinálja így legalább azért nem kell fizetni, a többit azért nem csinálja meg, mert nincs pénz a kórháznak, csak azoknak csinálják akik bent fekszenek.

Detty az Eucerines sampont próbáltad? Elvileg annak jónak kell lennie, illetve a testápolója is nagyon jó, nekem van egy rokonom akinek a kisfia ugyanevvel szenvedet picikorában és a testápoló elmulasztotta a bőrén lávő foltokat, azt mindig használd fürdetés után, illetve az az olaj is amit kaptál az orvostól a fejére + a sampon is nagyon jó majd későbbre, Ő nagyon csunyán nézett ki, de tényleg, nem is volt jó rá nézni. Amúgy ez örökletes azt mondta neki a bőrgyógyász. De már neki teljesen elmúlt.

Kép
lili&ana
 
 


Lili, és hol találom az ambulanciát a kórházban?

Kép
kata05
 
 


Kata05, ott ahol a laborvan ott van egy kijárat a folyosó végén és pont szemben egy piros téglás épület ki is van írva hogy Ambulancia.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok

Detty
koszmó:
ha nem nagy Alexa haja (ha semmi nem használ én nagy hajnál is kipróbálnám, nálunk Ákosnak közepes haja volt)
mi sima háztartási Vénusz napraforgó étolajjal kentük be jól a fejét és utána kis pamut sapit húztunk rá - igaz így ölben kell tartani - és így volt fél órát órát és utána fürdésnél lemostuk majd utána jól átdörzsöltük a törülközővel a fejét és pár nap alatt el is múlt, szerencsére Áronkának csak épp hogy volt kb. 2 napig

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Detty:
itt még egy koszmó tipp: :)
Bencének tiszta koszmó volt a feje teteje, és vettünk a gyógyszertárban Babé koszmó elleni sampont. Elég húzós az ára (2 ezer forint), de sokáig elég. Azzal mostuk meg 2 alkalommal a fejét, utána megdötzsöltem törölközővel, és azóta nincs koszmónk :) Annámnak is volt, és csak ez tüntette el. Szóval szuper!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Voltunk ma a Dokinál, tényleg csinált ultrahangot. :) És Maszatka integetett! Tök kis formás az egész Baba. :) Láttam a fejét, a kis lábait, a kis kezeit, mindenét mozgatta. :D A Doki is azt mondta, hogy nagyon jól néz ki, és hogy milyen ügyes, mert már betalál a szájába a kis kezével. :lol: A Párom sajnos nem lehetett velem, de mondja a Doki, hogy "Na, akkor csinálunk Apának egy integetős képet!", és kivárta, míg megint int a Kicsi a kezével. :lol:
A feje búbjától a popsijáig 42mm!!! Több mint kétszeresére nőtt a két hét alatt. :D
Annyi volt a Doki rossz híre, hogy szept. 10-17-ig külföldön lesz konferencián, de ari volt, mert mondta, hogy majd megbeszéljük a gyerkőccel, hogy várjon, vagy egy picit jöjjön előbb. :D De mondta, ha mégsem így lesz, akkor megígéri, hogy olyan helyettese lesz, akivel meg leszek elégedve. :)
Ja, és már 11 hetesek múltunk, nem 10. Legalábbis most úgy néz ki az UH alapján. :D Két hét múlva pénteken lesz a 3D-s genetikai ultrahang.
Én most olyan boldog vagyok, hogy madarat lehetne velem fogatni. :lol:

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap, de jó láttad a babád!
Ismered ezt az oldalt:
http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

Végül kaptál beutalót mindenre?

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Aranynap! Gratulálok a szép babádhoz! Nagyon jó lesz időről időre látni, hogy mennyit nő és fejlődik! Nekem az 1-3. UH-t a magzat diagnosztikai központban csinálták (a I. Női Klinikán a férjemet be sem engedték, bunkók voltak, így úgy döntöttünk, hogy kinyögjük azt a 10e Ft-ot), ahol mindig megkaptuk a vizsgálatot DVD-n is, és 6 képet kinyomtatva, és sokszor hasonlítgattuk a képeket, és néztük a változásokat. Csak a negyediket csinálták a SOTE II-n, mert akkor a dokim látni akarta még a szülés előtt.

Koszmó: a Babe-t próbáltuk, de nem hat, már 1 hónapja heti kétszer azzal mossuk a haját, de semmi eredmény. Alexának nagy haja van, de ennek ellenére az olajos módszert ki fogjuk próbálni. Már 2 napja elő is készítettem az olajat, de Alexa annyira fáradt volt (az anyósomék előtte teljesen kikészítették :twisted: ), hogy elaludt, és nem volt szívem még ezzel is kínozni.
MÉg kipróbáljuk az Ecerines sampont (köszi Lili!), aztán marad az olaj.
Viszont tegnap megkapta a 3 hónapos oltását, több, mint 1 hónap csúszással.
A betegségei elmúltak, bár minden kakinál összeszorul a gyomrom, hogy mit fogok a pelusban találni.
Most viszont én lettem beteg, nem sokára indulunk anyuhoz, mert nekem kell orvoshoz menni. Valószínüleg arc- és homloküreg gyulladásom van, mert az egész fejem lüktet, és ha lehajolok, legszívesebben ordítanék. Jöjjön már a tavasz és pusztuljon az összes vírus és baci!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Sikerült ma elérnem a választott szülésznőt Lalinecz Melindát! :)
Jövőhét pénteken du. találkozunk vele!
Így telefonon elsőre nagyon szimpatikus volt, remélem mindent meg tudunk beszélni vele majd személyesen is! :)

Szép napot Mindenkinek!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Sziasztok!

Detty!
Köszönöm a gratulációt. :) Apa most csak azért nem lehetett ott, mert nem engedték el a munkahelyéről. Timmermann Doktor Úrnak most pont a Magzatdiagnosztikai Központban van a magánrendelője, és szerencsések vagyunk, mert a genetikai ultrahangokat is Ő fogja elvégezni. :) Két hét múlva megyünk az első genetikai ultrahangra. Még Anyu is jön majd (első Unoka Nekik :) ) Remélem, a Páromat is elengedik akkor!
És JOBBULÁST Neked! :!:

Kata!
Írt a Doki egy levelet a háziorvosnak, hogy milyen vizsgálatokat írjon ki nekem. Mondta, hogy ne várjak, csak kopogjak majd be, nem szabad, hogy ezért rám ripakodjanak. (Ahogy itt a Lányok is mondták :) ) Mondtam, hogy több Kismamától hallottam ezt a problémát az ellenanyag-szűréssel kapcsolatban, és erre meg írt egy beutalót külön a SOTE II-re, ha esetleg nem végeznék el a kerületi SZTK-ban ezt a vizsgálatot. Szóval ez letudva. Ezek szerint pedig akkor a nőgyógyászod Téged is beutalhat az adott klinikára, ahol dolgozik.

Ezzel kapcsolatban kérdés Timmermann-os Kismamákhoz. Nem emlékszem, lehet, hogy mondtátok, de ha a SOTE-ra kell mennem, még ha beutalóm van, akkor is fizetni kell majd a vérvételért? Ha igen, mennyit?
Mondjuk, amikor én voltam ott általános vérvételen, amit szintén Timmermann Doki írt ki, akkor nem kellett...

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Sára dokihoz járok, már a finishben vagyok, készülődök a szülésre. Valaki megosztaná velem Sote II.-es tapasztalatait? Előzőleg a Szabolcsban szültem...
Sára doki szeret császározni? A természetes szülés hive, vagyok, nem szeretném kés alatt végezni, ha nem elkerülhetetlen....

Köszi,

chanel

chanel_28
 
 


Aranynap!

Graula a jó eredményekhez!!!Növöget az a baba odabenn!!!!

Kórházi laborban nem kell fizetni!!!!De lehet h gond nélkül elvégzik ott ahova te jársz,és nem kell 2 helyre menned! :wink:

annus11
 
 


Szia Annus!

Köszi! :) Igen, én is remélem, hogy el tudok mindent intézni egy kalap alatt. Hamar kiderül, hétfőn délután meglátogatom a háziorvost, aztán kedd reggel el is libbenek az SZTK-ba. :)

Szép, napsütéses hétvégét mindenkinek! :)

KépKép
aranynap
 
 


sziasztok
csak beolvastam:)

én is 4kg-s fiút szültem.elég gyorsan,feje a keze mellett.aga a szülésnem volt vészes.burokrepesztés után 1óra 40perc alatt meglett.derepedtem kivül belül igy a varrás és az utána lévő 2hét sokkal rosszabb volt:(
a 2.fiam pedig az elejétől a végéig 53perc alatt meglett.3560g-al:)

szia Annus:)

én Sára Leventénél szültem ha valakinek kérdése van róla:)
Vendég
 


ja és gratu minden pocakosnak!!!!!!!!!!!!!! meg megszületett manónak,már rég jártam erre:)
Vendég
 


Sziasztok

Bocsi hogy eddig nem jelentkeztem de valami zür volt az internetünkkel.

Voltam CTG-n minden rendben volt Sára baba egész végig táncolt a hasamban, a vérnyomásom 95/65 volt a csaj azt mondja hogy jó hogy nem ájulok el.
A dokim pont nem volt, de a szülésznővel beszéltem és mondta hogy jó nagy hasat nővesztettem már, kezdejem el inni a málna teát meg a bogyokat. Ugyhogy azon vagyok. Fájűsaim nincsenek, bútor még nincsen, tovább mosom a ruhákat meg a függőny már fent van már csak az elkötöt kell felraknom és akkor kész van. Remélem vasárnap vagy legkésőbb hétfőn itt lesz már a bútor. Bár már csak be kell pakolni azt meg anyu is megtudja csinálni, ha esetleg Sára baba előbb jönne.
Viszont a roham táskát elkezdtem pakolni aztán olyan zür zavar van körülöttem, hogy mondtam páromnak hogy egyszerre mind két táskát megcsinálom, mert utána ugy is a másik kell már oda fentre.

Na megyek vigyázzatok magatokra.
Jó hétvégét

Kép
lili&ana
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?