Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Szabad csatlakozni? Időnként benézek olvasgatni, de mivel még nincs babám, sajnos még nem nagyon tudok hozzászólni. :)

Alexának jobbulást kívánok! Remélem, mihamarabb helyrejön teljesen! És már nagyon szeretném, ha csatlakozhatnék a hányingertől gyötört csapathoz... :oops:

A derékfájós témában meg tudom erősíteni a dokit - nagyon-nagyon hamar álltam-jártam, alig 1 évesen, és sajnos mostanra megvannak ezek az emlegetett deréknyavalyák. Pedig 3 éves korom óta tornázom rendszeresen és jó helyen, de mégis. Kár volt a szülői büszkeségért, hogy lám, én már járok... :roll:

Szép, pihentető hétvégét Nektek!

Kép
manguszta
 
 


Szia Detti!


Informatikus vagyok, rendszergazdai teendőkkel és programozással foglalkozom. Az aktivitás nálam is jellemző volt eddig, hét közben a munka miatt, hétvégén pedig sokat mentünk túrázni biciklivel vagy gyalog. Ezek kicsit hiányoznak. Ha jó az idő, Marcival nagyokat sétálunk, szerencsére imád sétálni és nagyokat alszik közben. Alexánál hogy alakult ki, hogy nem szereti a sétát?

Lehet, hogy okoskodásnak tűnik, de próbáld meg Alexánál a babamasszázst, mert az megnyugtatja és jó kedvre deríti a picurokat. Most télen ez persze bonyolultabb, mivel nem lehet állandóan 30C-ra fűteni a lakást, hogy levetkőztethesd. Mi azt szoktuk csinálni, hogy este a fürdés előtt kicsit feljebb csavarjuk a fűtést, Marcit levetkőztetjük kombidresszig, a zokniját is levesszük és először hancúrozunk vele egy darabig az ágyon, majd egy kicsit simogatva megmasszírozzuk.

A folyton kézben tartás pedig tényleg nem megy, mert nem lehet bírni. Amikor valamilyen házimunkát csinálok, igyekszem úgy csinálni, hogy Marci lásson a járókából, mert az is lefoglalja, hogy azt nézi, mit csinálok. Persze nálunk is van néha rosszabb nap, ilyenkor az ember csak a türelmében próbál bízni.

Szia Manguszta!

Üdv köztünk!

ambrob
ambrob
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapziasztok!

7. hetes kismama vagyok, és a Bolgárkerék utcába a Családtervezőbe jártam Timmermann doktor úrhoz. Csak nem tudtam, hogy ha terhesgondozásra is hozzá szeretnék járni, akkor azt már a magánpraxisában kell megtennem. :)
Nekem nagyon szimpi doki, és a havi egy vizsgálat/8000 forintot is megérné nekem, mert szerintem nem egy felületes valaki.
Hétfőn megyek vissza hozzá 2. ultrahangra, és addig el kéne döntenem, hogy őt választom-e. Kérdésem, hogy aki nála szült, vagy hozzá jár, mi a tapasztalata?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Szia!

Most olvasom végig a régi bejegyzéseket, látom, hogy Timmerman-ról érdeklődsz. Hozzá járok, most vagyok a 36. hétben, vagyis már közel a finis. Szerintem türelmes, minden kérdésedre válaszol, én jól érzem magam a társaságában, és olyan embernek ismertem meg, aki mellett biztonságban érzem majd magam, mikor születik majd a baba. Tájékozott, tudja, milyen újdonságok vannak a világban, érdeklődő, szóval csak mind jót tudok róla mondani. A rendelés most egy kicsit szűkös helyen van, ez nekem annyira nem tetszik, de onnan hamarosan, talán tavasszal elköltöznek egy másik irodába, ami ugyancsak az Örsön lesz, közel a Bolgárkerék utcai akármihez. De ezt az új helyet kis Áronnal már csak a szülés utáni találkozókkor fogjuk megtapasztalni. Ha bármi egyéb kérdés lenne, kérlek nyugodtan tedd fel!!!
veniko
 
 

 
 

detty:
Az én lányom is utált hason lenni, nem is erőltettem neki. Ettől függetlenül mászott, igaz, hogy ő 1 évesen ült fel, és ez után kezdett mászni, de nem a hasonfekvés miatt votunk így "elkésve".
Ettől függetlenül azt mondom, azért ne hagyd rá a hason fekvést, azt mondta egy védőnő is, hogy minden etetés között legalább 1-2 percre rakjuk hasra a gyereket. Bencénél ezt csinálom, ő sem szereti, de 1-2 percet kibír, és már ügyesen emeli a fejét, és fordítja, amit a nővére ilyenkor még nem csinált. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Manguszta: Üdv köztünk és köszi a jó kívánságot Alexának!

Ambrob: Alexának a séta undor valószínüleg az öltözés miatt van. Annyira után sapkát, overált húzni, hogy utána nagyon sokáig nem nyugszik meg. Nem is alszik 20-30 percnél többet a kocsiban. :(

Mágnes: OK, akkor próbálkozunk a hasra tevéssel... Délután is megpróbáltuk, egy pár percig tűrte, de utána még visszafordítva is csak nyűgösködött. A fejét szépen emeli 180 fokban, meg fordítgatja is egy kicsit, de közben nyöszörög.

Mivel a hasmenés még mindig napirenden van, tegnap elmentünk egy gasztroenterológushoz (nem ahhoz, akihet csütörtökön mentünk volna). Mivel szerinte Alexának tejcukor érzékenysége van (lehet, hogy csak egy bélfertőzés miatt ideiglenesen, vagy, mint nekem, állandóan, de csak most jött ki), kapott egy tejcukor mentes tápszert, amit Alexa utál, és ami miatt most alig eszik. Valami azért lehet a dologban, mert az utolsó, kb. 20 perccel ezelőtti kaki már sűrűbb volt (igaz, zöldesebb, és nagyon büdös, de az biztos a tápszertől). Holnap kell hívnom a doktornőt, és akkor majd megbeszéljük, mi legyen. Szerencsére szeretné megtartani az anyatejet, és létezik egy laktáz tabletta, amiben az az enzim van, aminek a hiánya felelős a laktóz érzékenységért. Így, elméletileg, ha azt kapja Alexa, akkor az anyatejjel sem lesz baja. Most fejem a tejet és rakom a mélyhűtőbe, ahal már vagy 8 liter tej van. Viszont a sok idegeskedésnek meg lett az eredménye ( :( ): elkezdett apadni a tejem, már reggel sem kell gyorsan felkelni fejni, mert nem feszül, nem spriccel. Az eddigi 5 helyett elég 3-szor fejni, mert nem érzem, hogy érdemes lenne gyakrabban. Gondolom, az sem segít, hogy most nem Alexának, hanem a mélyhűtőnek fejek.
És emellett Alexának iszonyú rossz kedve van napok óta, egész nap nyűglődik, morog, és semmivel nem lehet felvidítani. Lehet, hogy már a foga is belejátszik ebbe. És egy kicsit sokat is alszik. Visszasírom a 3 hónapos korát, akkor minden olyan jó volt!

Na, abbahagyom a depizést és megyek vasalni!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok

Detty
az hogy nem feszül már úgy a cicid, az nem jelenti azt, hogy nincs benne sok tej, egy idő után már nem fog úgy feszülni mint az első időkben.
vagy az is lehet, hogy beállt a kereslet - kínálat mennyiségre

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika: Igen, tudom, de az én lányom nem szopik, hanem a lefejt tejet kapja üvegből. Ezért nálunk nincs kereslet-kínálat, mert mesterségesen tartom fenn a "keresletet". Egész múlt péntekig nem is volt gond, napi négyszer le KELLETT fejni a tejet, különben nagyon fájt a cicim, most meg csak megszokásból állok neki. A mennyiség is kevesebb lett: eddig reggelente 350-380 ml is lejött, ma reggel 240-nél abbahagytam, mert nem volt már mit fejni. :(
Biztos közrejátszik, hogy alig eszem, részben az idegességtől (ALexa nem eszik, és ezt rosszul viselem), részben a diéta miatt. Azért remélem, még visszajön a régi mennyiség.

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detti, olyan rossz, hogy búslakodsz! Biztosan rossz érzés, hogy nem tudsz úgy szoptatni, ahogy szeretnél, és Alexának ez az elhúzódó betegsége is nagyon megviselt, de próbáld meg nem stresszelni Magad, mert az tényleg csak inkább árt, mint használ. :(
Kívánom, hogy mielőbb túljussatok ezen a nehézkes időszakon!

Veniko!
Gratulálok a nemsokára születendő Babádhoz! :) Köszönöm szépen az információt! :)

Mindenkinek csúszásmentes, szép napot kívánok! :)
aranynap
 
 


Szia Manguszta!

Bocsánat, az előbb kimaradtál. :)
Kívánom, hogy mihamarabb csatlakozz hozzánk babavárás szempontjából, de nem a hányingerek szempontjából. :D Lehet, hogy Te majd pont megúszod! Vannak ilyen barátnőim. :)

Francestz, Annus!
Rég írtatok... Mi újság?
aranynap
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok az elmúlt héten! :shock: Hú, alig jutottam a végére! :lol:

Totál kész volt az elmúlt hetem, mert anyósom mélyvénás trombózissal kórházba került és ez teljesen felborította a hetünket.
Máté azt énekelgeti, hogy "kicsi nekem ez a ház, kirúgom az oldalát", és tényleg kirúgja! :D

Tillidian! Gratula az ikrekhez!

Lili!
A szoba is és a babakocsi is szuper! Mi a hétvégén festjük majd a szobát! Annyira várom, hogy készen legyen!

Detti!
Hogy van Alexa és Te, hogy bírod?

Manguszta!
Üdv itt! :)

Annus!
Mi van veled?

Francestz!
Teljesen meg tudom érteni az ájulás-fóbiádat! Nekem ingadozik a vérnyomásom... Engem is a férjem szokott "sétáltatni" :lol:

Aranynap!
Hogy fogadták a hírt a munkahelyeden? Remélem nem ért semmit kellemetlenség! :oops:

Most hirtelen ennyi!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Szia Dóra! :)

Szóval Máté aktívkodik. Helyes! Kis gézengús kisfiú lesz. :) Az ájulás nem jó. :( Az viszont igen, hogy Neked is van egy jó férjed, aki "sétáltat". :)

Végül ma mondtam el, nagyon nem bírtam tovább. :) Mindenki örömujjongott kábé. :lol: A közvetlen főnöknőm is nagyon örült. A nagyfőni, mint ember örült, mint főnök szerintem nem annyira, de gratulált, és mondta, hogy örül neki. :)
Ma megyünk a kiskönyvért a védőnénihez, és jövő héten csütörtökön meg mehetünk a dokihoz is az első terhesgondozásra! :)
Az egyik Barátnőm azt mondta, hogy ha 3D-vel néznek, akkor már látni lehetne, hogy mi a Baba neme, csak nem merik még mondani a dokik, mert nem 100%. Viszont a 12. heti vizsgálatnál, ha megmutatja magát a Pöttöm, akkor már tuti lehet a biztos. Mondjuk, max. meglepődünk, amikor kibújik. :D

Már van egy csomó felajánlás Barátnőktől babaruha, kismama-ruha, babakocsi-ügyben. Szinte a kiságyat kell csak megvenni. :)
aranynap
 
 


Sziasztok

Mekkora hó esett itt ma?!
A kiskutyáim nagyon élvezik a kertet.
Pénteken megyek orvoshoz, most beszéltem vele. Már alíg várom, hogy mit mond majd.
Amúgy jól vagyok, nincsen semmi, különös.

mddora
köszi hogy tetszik a szoba. gondolom mennyire várod hogy Ti is befejezzétek. Én is már alíg birtam ki, hog semmit nem csináltunk. Most ismondtam, hogy kimosom a gyerek ruhákat, bár a szekrény csak 2 hét múlva lesz itthon, de már nem birom ki, illetve nem akarom az utolsó percre hagyni. Addig legfeljebb az én szekrényembe rakom, kivasalva. És akkor már csak át kell pakolni.
Bár anyum azt mondja,hogy ráérek, dehát akkor már a 37.hétben fogok járni, és kitudja mikor jön Sára.

Megyek ebédelni valamit.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Aranynap!
Elhiszem, hogy izgatottan várod, hogy megtudd a pocaklakó nemét! Mi a 28. heti UH-ig nem tudtuk, mert összefonta Máté a lábait, pedig voltunk 3D-s UH-n is.
A felajánlások nálunk is meg vannak, már csak az időpont egyeztetés nehézkes, ebben a betegségekkel terhelt időben. Ezen a télen még nem voltam beteg egy kis megfázástól eltekintve és nem szeretnék pont most valami leverőt összeszedni. (már kézhez kaptunk fürdetőkádat álványostul; két babakocsit, gyerekülést)

Lili!
Nálunk eddig is folyt a munka, a férjem villanyszerelte a szobát esténként, miután a munkából hazaért. Nálam is beindult már a fészekrakó ösztön, de nagyon jól kezelem (egyelőre :wink: )

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Detti
Végre-valahára van valaki, aki kiderítette, hogy mi Alexa baja. Legalább ennyivel előrébb vagytok és tudsz rajta segíteni. Ha nem veszed okoskodásnak, akkor ajánlanék egy tápszert, olyan tejpép jellegű, és csak 4 hónapos kortól lehet adni a babának, DE! Nem tartalmaz sem TEJET, sem SZÓJÁT, sem GLUTÉNT. Szóval teljesen allergén szegény. SINLAC a neve (NESTLÉ-s cucc), gyógyszertárban kapható, recept nélkül kb. 3000 Ft., receptre viszont csak 1300 Ft (elég nagy doboz). Kicsit édeskés az íze csak, így akár főzelékekhez is hozzá lehet keverni, hogy tartalmasabbá tegye azt. Talán jó lehet Alexának.


Mindenki vigyázzon magára, mert undok idő van odakint! Megyek havat takarítani...

ambrob
ambrob
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapziasztok!

Veniko!
Gratulálok a nemsokára születendő Babádhoz! :) Köszönöm szépen az információt! :)

Mindenkinek csúszásmentes, szép napot kívánok! :)


Szia!

A priviben ment elvileg neked válasz, de folyamatosan errorokat adott a babanet rendszere, ha nem erkezett meg volna, kerlek szolj!!!
veniko
 
 


Sziasztok!

Anno mi is azt hittük, hogy nem kell sokat költeni a babára, mert a szükséges dolgok nagyját mi is kaptuk. Ehhez képest irdatlan összeg elment már Alexára, főleg hogy nem sejtettük, hogy nem fogom tudni szoptatni, és csak a lefejt tejet tudom majd neki adni (elektromos fejő, cumisüveg melegítő, egy halom cumisüveg egyre több lyukú cumival és még egy halom dolog).

Ambrob!
Dehogy veszem okoskodásnak, sőt, köszi a tippet, mert ma kissé meggyűlt a bajunk a tápszerrel. Alexa reggel még benyomta a 200 ml-t. Délelőtt kellett hívni a doktornőt, hogy mi a helyzet, és mondta, hogy akkor most adjam neki felesben a tápszert anyatejjel keverve. AHA! A gyerek egy korty után jelezte, hogy akkor ezt igya meg, aki kitalálta. Akkor kipróbáltam külön, az anyatejet benyomta, de utána a tápszert már kiköpte. Felhívtam a dokit, és ő mondta, hogy jó, akkor anyatej. Kiolvasztottam egy pohárral, de addigra Alexának már elege lett mindenből, és meg se kóstolta, pedig próbáltam itatós pohárba tenni, hátha elfogadja. Semmi. Sajnos elszakadt a cérna, és kissé ingerülten leraktam az ágyába, miközben mindketten bőgtünk. Ő elaludt, én meg mentem a fürdőkádba, mert megint begyulladt egy tejcsatorna, és égett a mellem, meg nem tudtam fejni. Szerencsére megint megjelent a kis hólyag, kipukkasztottam, és dőlt a tej. A fájdalom elmúlt. Amikor Alexa felébredt, megkapta a közben lefejt anyatejet, és az egészet (160 ml) benyomta.
A végén még egyszer beszéltem a gasztrodokival, és ő is a Sinlac-ot tanácsolta, mert édesebb. (Kiderült, hogy a tápi, amit Alexa kapott kegyetlenül keserű, és az is csoda, hogy eddig evett belőle.)
Nagyon kivagyok már, jó lenne pár nap nyugalom, hogy mindenki megnyugodhasson!

A Sinlac adható cumisüvegből, vagy túl sűrű, és csak kanállal megy?

Vigyázzatok magatokra a csúszós időben!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok

Detty sajnállak nagyon, nővérem is így járt Annával, mire kiderült mit szeret inni neki is a Nestlévált be. Ő cumisüvegből adta, a mai napig kapja pedig már 2 1/2 éves.

mdora
akkor nálatok is zajlik a dolog. Én nálam is már beindult, csak mivel még nincsen bútorunk így csak 2 hét múlva tudok bepakolni, de szerintem elkezdem legalább kimosni a ruháit, ha mégis előbb jönne Sára. Szerintetek hülyeség? Csak én annyira félek hogy nem jut időm semmire.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Ne is gondoljatok arra, hogy előbb jön a baba, mint kellene!!! Én a 29. héttől kezdve egy ujjnyira nyitva voltam, meg is ijedtünk az orvossal, de végül aznap szültem, amikorra ki voltam írva. Csak nagyon kellett koncentrálni arra a bizonyos napra. Azt mesélték, hogy sokan azért szülnek korábban, mert egy bizonyos dátumra koncentrálnak (pl. a 28. hétre, mert elméletileg akkortól már életben lehet tartani egy koraszülöttet is, vagy a 34.-re, stb.), és amikor eljön az a nap vagy hét, pszichés okokból beindul a szülés. Persze, én is gondoltam, hogy mi van, ha előbb jön, de próbáltam lenyugodni, és csak a 36. hét után álltam neki kimosni, kivasalni a ruháit. Szóval, csak nyugi, jó helyen van ott a babátok. :) Addig is pihenjetek sokat, utána úgysem lesz rá idő (nekem is mondták, én sem hittem el, és most sajnálom - 5 évet az életemből egy jó kis délutáni alvásért!!!).

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok

Detty
Sinlac: ha hígabbra csinálod mint a dobozra van írva akkor simán megfogja tudni inni üvegből is! mert amúgy sűrű
legalábbis az egyik ismerősünk így csinálta

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Szia Veniko!
Hát, jött egy privi, de abban csak timmermann oldala van megadva. Azt már tudtam. Azt szeretted volna küldeni?

Tegnap átvettem a kiskönyvemet. :) A védőnéni szerintem fiatalabb, mint én. :lol:
És Timmermann doki volt a tanára az egyetemen! :) Egyébként nagyon kedves és segítőkész. Lehet, hogy még annyira nem tapasztalt, viszont valahol el kell kezdeni, ráadásul én jobb szeretem, ha inkább valaki lelkes, és figyelmes. :)
aranynap
 
 


Na én is itt!

Ebben a hülye időben kissé be vagyok zárva...ma azért elmászok a felkészítőre!(reményeim szerint)
Nekünk hétvégén érkezik a kiságy,pelenkázó stb tesóméktól!Szóval jövőhéten akár moshatok is!Lesz hova pakolni! :wink:

Frontokra továbbra is érzékenyek vagyunk....tegnap este is nagy buli volt odabenn :roll:

Aranynap!
Mi is csak a 25.héten tudtuk meg,mert addig takargatta magát!Szerintem biztosat csak később tudnak mondani,ez még nagyon korai!!!Inkább ne éld bele magadat!Én is úgy vártam h a 12.heti uhn kiderül a neme,de nem...aztán a 18.hetin se :roll: onnantól már nem is érdekelt :lol:

annus11
 
 


Szia Anna!

Oké, oké, nem élem bele magam. :) Tegnap óta le is higgadtam. :) Majd meglátjuk. Mindenesetre azért is lenne jó, mert Apa szülinapjára kiderülne, ami márc. 22-én van. :)
aranynap
 
 


Aranynap!
Én karácsony elött akartam tudni,hogy ha vki venne vmit akkor tudja h most lány v fiú...de hát nem jött össze :lol: :lol: Azért drukkolok h te minnél elöbb megtudd! :wink:

annus11
 
 


Detti!


A SINLAC alapvetően egy pép, tehát kanállal tudod adni Alexának, vagy, ha jóval hígabbra csinálod, mint a dobozon ajánlott, akkor megy cumisüvegből is (remélhetőleg!). Bár ha hígabb, akkor nem olyan tápláló. Marcinak este lefekvés előtti szopi előtt szoktam ezt adni valamilyen gyümölccsel (banán vagy alma). Nagyon szereti.

Lányok!

A szülés időpontjáról csak annyit, hogy Marci pontosan 41 hétre született, de még így is kellett neki előző este egy kis szülői "ösztönzés", hogy ki akarjon bújni. Igaza van Dettinek, a pocakban van a legjobb helyen. Ott bent jó a légkondi és folyamatos a kajaellátás! Hát kell ennél több?!

ambrob
ambrob
 
 


hellosztok

Hát akkor csak várunk és várunk. Akkor még nem kezdem elmosni a dolgokat. majd ha itt lesz a bútor csak akkor. Én sem szeretném ha előbb jönne.

Csak pénteken kell mennem a dokihoz.
Akkor pihenek inkább.
Sziazstok

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok

Lili&ana
babaholmik rendberakása: hát szerintem azért már ennyi idősen nyugodtan elkezdhetet, mer már bármi lehet, igaz inkább semmi, és várja meg a bébi a 40-41. hetet
én annakidején a 33. héten mondtam apjuknak, hogy most már jó lenne ha elmennénk és vennénk ezt azt a babának (nem tudtuk, hogy fiú v. lány - nem akartuk) erre ő azt mondta, hogy még ráérünk, de én szekíroztam hogy menni akarok, és hát nagy szerencsémre el is vitt, mert 2 nap múlva a dokim már haza sem engedett a klinikáról, hanem 3 hétre (a csasziig) kaptam 1 ágyat a patológián
ezért is írtam hogy szerintem jobb most, mert ha minden OK is akkor is egyre nehezebben fogsz már tudni mozogni :lol:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Én csak azért is akarom h minden készen legyen kb márc közepére,mert utána már csak nehezebb lesz pl mozogni stb.Bár se se feltétlenül igaz,de azt hiszem akkor mrá csak pihenek,remélhetőleg... :lol: Ennek ellenére lehet h majd úgy kell kicsalogatni a kiscsajt,bár elég alacsony vagyok,lehet h nem lesz neki olyan kényelmes odabenn...kicsi lesz a hely :roll:

annus11
 
 


erika

Kösi hogy meg irtad, el is kezdem, kimosni és kivasalni a cuccokat, aztán a szekrénybe helyet csinálok az Ő cuccainak, hogymár csak át kelljen pakolni.
Ma sem tudok menni a felkészítőre, nagyon nagy hó esik és nem merek egyedül elindulni, a férjem meg még nem ért haza.
Sajnos

Kép
lili&ana
 
 


Annus:
ne hidd, hogy kicsinek ítéli meg a helyet.. :) Én 154 cm vagyok, és Bence a 42. hétre született, méghozzá nem is kicsi babaként :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Kb én is ekkora vagyok...huuu akkor lehet h ez nem gond?Na én nem bírok ki még 2 hetet :shock: :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Mi még csak pár db rugit és bodyt vettünk Máténak, amit apukája ruhái mellett tartunk, pasispolc! :wink: 8)

Izgi volt a mai felkészítő. Jó, hogy nem volt hosszú, mert nem tudom hogyan ültem volna végig. Rendesen elfáradtam ma!

Jóéjt Mindenkinek!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapziasztok!

Szia Veniko!
Hát, jött egy privi, de abban csak timmermann oldala van megadva. Azt már tudtam. Azt szeretted volna küldeni?

Tegnap átvettem a kiskönyvemet. :) A védőnéni szerintem fiatalabb, mint én. :lol:
És Timmermann doki volt a tanára az egyetemen! :) Egyébként nagyon kedves és segítőkész. Lehet, hogy még annyira nem tapasztalt, viszont valahol el kell kezdeni, ráadásul én jobb szeretem, ha inkább valaki lelkes, és figyelmes. :)


Nem, nem az7 volt, probalkozom meg1szer :--D. Hatha ejjel jobban megy az internet meg minden...
veniko
 
 


Hello MIndenkinek!

Manguszta! Üdvözöllek! :)

Venito!
Hasonló a "helyzet", holnap lépek a 36. hétbe és Timmermann doktorhoz járok :) Választottál már szülésznőt, vagy inkább nem?
Akkor lehet, hogy Veled is találkozunk majd a klinikán...

Dóra!
Örülök, hogy megvagy, azért pihenj most már kicsit többet.
Igen, ingadozik a vérnyomásom, bár nem tág határok között, de mégis megérzem időnként, s ez egy időben gyakori volt, úgyhogy most már félek. De nekem nagyon bejön a "sétáltatás"... :)

Ádám nagyon mozgékony mostanában, ugrál a hasam, s néha annyira kifeszíti magát, hogy alig kapok levegőt, vagy nagyon fáj a gyomrom, ahogy fent nyomakodik.
Tegnap este felvettük videora az egyik ilyen akciót, visszanézve teljesen jól kirajzolódott ahogyan fekszik odabent. Nem mondom, hogy nem bőgtünk utána egy ideig a boldogságtól... :oops:
Én is úgy érzem, hogy még 2 hét talán, bár lehet, hogy tévedek.
Jövő héten, 6-án megyek reggel dokihoz...

Nálunk is most fejeződött be a szobácska, ruhákat kimostam, még vasalni kellene, de azért a ruhácskákat bepakoltam a szekrénybe. Eddig nálunk is a Papa polcán volt, és naponta többször nyitotta a szekrényt benézett, és könnyes volt a szeme...

Lányok! Akárhogyan is 3. baba, én nagyon-nagyon kezdek izgatott lenni. Kezdek "befelé fordulni", ha értitek. Persze nem kórosan, de valahogy most már mindig Ádámon járnak a gondolataim...
Ja, és a szülésznő influenzás lett sajnos, úgyhogy most gyógyul.
De annyira jó érzés volt, hogy írt egy sms-t, melyben megnyugtatott, telefonon elérhető.
Azért ez egy igen jól eső gesztus. Azt hiszem máris kedvelem.

Detti!
Azért az jó, hogy csak kiderült valami, legalább egy kis fogodzó...Mi is használtunk a Sinlac-ot, mert a kisebbik lánykám intenzíven kezdte, azután volt egy kis idő, mikor kapott kiegészítést.

Annus!
A frontok valóban szörnyűek :D

Aranynap!
Mi a 19. héten láttuk, hogy Ő bizony Ádám lesz. De akkor annyira látszott, hogy Timmermann még ki sem mondta, a férjem már tudatta velem :D
És azóta is csak biztosabban látjuk minden alkalommal. FÉnykép is bizonyítja... :D

KépKép
francestz
 
 


Francestz - csak a 35.hétbe lépsz be. együtt szülünk tudod.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Francestz!
De jó, hogy hallottam Felőletek. :) Izgalmas lehet az a videó. :)
Nagyon szorítok, hogy meggyógyuljon a szülésznőd! De biztos meggyógyul, mire Ádám ki szeretne bújni. :)

Én ilyen hidegben annyira nem szeretek sétálgatni, de a hétvégén mi is kint voltunk a Margitszigeten, tettünk egy kört. Jó volt, a Párom forralt borozott én meg teáztam. :) Már alig várom a tavaszt!!! Azt mondják, már hétvégén jön. Hiányzik a napsütés, a melegebb levegő, a színek.

Az émelygéseket már megszoktam, sőt, ha hétvégén otthon vagyunk, akkor nem is érdekes, mert ledőlök egy kicsit, akkor elmúlik hamar.
Az álomkórosság pedig kezd elmúlni! Már egyre többször végig tudom nézni a 8-kor kezdődő filmet. :D

Végül egy kis információ. Ha valakinek kedve van, vagy van ismerőse, ahol kisgyerek van, és kedve van jönni, most vasárnap (márc.1.) mese- és bábkészítő délelőttöt tartunk az Inverzium teaházban. :)
Elérhetőség és információ a helyről:

InverziUm Tea&Coffee
1092 Budapest Ráday utca 16. (bejárat az Erkel utca 16. felől)â014a sarokról kövesd a sárga lábnyomokatJ
Asztalfoglalás: 06 30 3507040 / 1/219 5721
www.inverzium.hu/helyfoglalas.php
Web: www.inverzium.hu
email: info@inverzium.hu
Nyitva: H-Cs 11-23 P 12-24 SZ 10-24 V 10-20
Fogyasztás mellett ingyenes WI-FI!
Sodexho (hideg étkezés) és Ticket Restaurant jegyet elfogadunk!
Diákoknak 5% kedvezmény!

A programról
aranynap
 
 


Miért van az, hogy amikor el szeretném készíteni a "vonalzómat", akkor azt dobja ki, hogy 13 hetes vagyok??? Mikor még csak 9. :) Segítség! Most én vagyok a béna? :oops:
aranynap
 
 


Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a 12.heti uhura az apuka is bejöhet velem?

Kép
kata05
 
 


Dátum körül vannak gondok akkor.

Detty, örülök h kiderült az ok.

Kép
kata05
 
 


Szia Kata!

Hát, nekem eddig a szept. 16-ot számolták, és múltkor itt a Lányokkal is kiszámítgattuk, hogy valószínűleg jó lesz az. Bár abban is felvilágosított már a védőnő is, hogy ez a dátum még vagy háromszor változik majd. :)
No jó, akkor beírom azt a dátumot, ami alapján 9 hetes vagyok, aztán max. lecserélem a vonalzót. :)

A másik kérdésem, hogy képet hogy raktatok fel a nevetek alá?

Egyébként biztos bemehet Apuka is a 12. heti ultrahangra. Legalábbis nálunk például bent lehet majd.
aranynap
 
 


Sziasztok!

Az apuka minden Uh-n bennt lehet (így a 12. hetin is), ha szeretne! Van szé is amin úgy tud leülni, hogy látja azt a képet, emit te!

Képet a profilban tudsz feltenni a neved alá az avatar kép feltöltése résznél! Ezeknek a paramétereknek kell megfelelni (tehát a képet nagyon le kell kicsinyíteni):
"Egy kép, mely a hozzászólásokban a nevednél lesz látható.
Az avatar nem lehet szélesebb, mint 80 pixel, és nem lehet magasabb, mint 80 pixel. A mérete nem lehet nagyobb, mint 10 KByte."

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Sziasztok!
:oops: Ma van az elgépelős napom! :oops:
A szé, az a szék akart lenni, az emit meg amit... :oops:

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Szia Dóra!

Nem baj, vicces volt, és még értettük is. :)

Igen, értem, de nekem nincs olyan rész, hogy avatar kép feltöltése. No mindegy, annyira nem fontos. :)
aranynap
 
 


Mddora, köszi a választ!

Aranynap, úgy van ahogy Dóra leírta de nekem még sosem sikerült, egyik barátnőm csinálta mindig! Akkor dec.10-et írj utcsó mensinek, és jó lesz a vonalzód, és azt a BB kodót kell bemásolni a profilodba. De ha szept 16. a várható időpont akkor négy nappal vagy hátrébb mint én, tehát 11+0-án vagy most.

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Hát igen, az ok kiderült, de nehéz vele kezdeni valamit. (Dóra: nekem is elgépelős napom van, folyton javítanom kell. :) ) A hétvégén kapott egy laktóz- és tejfehérje mentes tápszert, ami állítólag nagyon keserű, és alig ette. Az segített, de amikor hétfőn újra megpróbáltuk az anyatejet, keddre újra hasmenése lett. Állítólag ez az egész csak ideiglenes, különben már születésétől hasmenése lenne az anyatejtől, de akár még jó pár hétig is eltarthat, amíg rendeződik minden. Tegnap adtam neki Sinlacot, üvegből, Kicsit megküzdött vele, de sikerült megetetni. Igaz, kevesebbet evett, mint a tejből, de hát ez sűrűbb, és - gondolom - táplálóbb is. Ma felírtak neki Laktáz tablettát, amit kaja előtt 1/4 órával kell adni, és utána nem fogja bántani a pociját a tej. Remélhetőleg... Igaz, az okosok megszüntették a csecsemőknek is adható port, és most csak rágótabletta van, amit valahogy össze kell törni, és úgy beadni neki. Ma fogom kipróbálni, drukkoljatok!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Lili!
Igen, holnap töltöm a 35. hetet, de én ezt már úgy veszem, hogy elkezdem a 36-ot. Őszíntén megmondom, ez nekem egyfajta megnyugtatás, mert a 37-ig el kell jutnom, hogy totálisan nyugodt legyek. :oops:
És így azért kicsit közelebb érzem a minimálisan kitűzött időpontot. :)
De azért remélem, együtt szülünk :D

Egyébként hogy vagy ma? Éjjel tudsz aludni?
Én néhány napja felébredek, hogy Ádám nagyon beindul. :D
Tegnap este, mikor éppen próbáltam kimászni az ágyból, annyira bekucorodott a gyomrom alá, hogy nem tudtam előredőlni, mert olyan érzés volt, mintha a gyomromat alulról teljes erőből nyomnák fel egy borzasztó kemény bottal.
A férjem végül megbeszélte Ádámmal, hogy picit visszahúzza a lábacskáját, és én fel tudok állni... :D Végül egy kis simogatással egybekötve megegyeztek. :D

Anna!
Én is nagyon várom már a tavaszt, egészen más a kedvem olyankor, ha besüt a nap a terasz felől. Bár a sétával mostanában az a gondom, hogy felöltözni nincs kedvem valahogy. TÉnyleg, néha szabályosan émelygés fog el, ha a ruhákra nézek. Mikor elindulunk, az már azért nagyon jó.

Andrea

KépKép
francestz
 
 


Detti!
Azért ezek jobb hírek!
A tápszer mindig sokkal laktatóbb, úgyhogy tutti jól lakott.
Ha ezt kapja, akkor nincs is hasmenés?
És milyen Alexa kedve?
Te megnyugodtál egy picit?

KépKép
francestz
 
 


Szia Detti!
Jó olvasni, hogy már kifelé jöttök ebből a vacak pocakbetegségből! Én drukkolok! :)

Kata!
Én a nagyonbaba.hu-n próbálom elkészíteni a vonalzót, ahol viszont a születés várható időpontját kell beírni. Biztos, hogy nem vagyok még 11 hetes! :)
aranynap
 
 


Aranynap, ja értem, máshol meg a mensit. :roll: És most te hány hetesnek számolod magad? 9? De mi alapján?

Detty, reméljük h átmeneti állapot, és csak a pici beleit megzavarta vmi fertőzés!

Kép
kata05
 
 


Az Orvos alapján. :) Ő meg az ultrahang alapján természetesen. :) Nekem nem "pöcc"-re voltak menzeszeim. Az egyik ciklusom 25 nap volt, a másik 37. :)
Egyébként az utolsó menzi első napjától számoltak, és rádobtak még néhány napot, így jött ki a szept. 16. Ha itt beírom a kalkulátorba, is ez jön ki. Szóval én azt a vonalzósat nem értem. :)
aranynap
 
 


Aranynap!


Az AVATAR-t a SEGÉDLETEK legördülő menü PROFIL pontjában találod meg. Ha nem tudod kicsinyíteni a képet, akkor küld el emilben és megcsinálom Neked. A vonalzóban is szívesen segítek, de kellenének a pontos adataid!

ambrob
ambrob
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?