Új privát üzeneted érkezett!

Skrisz!
Komoly, biza :)
A vérzés ilyen vizsgálatnál ennyi idősen teljesen normális, nekem egész nap volt kicsit, de szólt is a dokim, hogy ne ijedjek meg, mert vérezni fogok. De így mondta tényként, nem lehetőségként.
Szóval te vagy az a bizonyos "atomsatu"?? :D Én bevallom őszintén nem bánom, hogy holnap vége... hiányozni fog kicsit biztos a terhes-lét, pláne, hogy ilyen problémamentes volt, de itt az ideje, hogy lássam végre :roll:

Baba!
Köszi :)

Till!
Vackor-nagyfiadat Isten éltesse!! Klasz helyeken voltatok! :)

Nyulasz!
Szerintem is jó döntés, legalábbis a másik alternatíva nagyon nem tetszett. Remélem nem bánom meg :roll:

Rana!

Amíg nem akarsz szülni addig ne erőltesd a túlzott lépcsőzést, az a tuti :wink: Ahol bababarát kh van, ott így csinálják, Apukára helyezés van, ha Anyuval van valami gond.

Rani!
Köszönöm :)

Én is filóztam az egyágyason, ha valami megagáz szobatársakba nyúlok, akkor átmegyek ha lehet. Annyira nem szeretnék, pont az Orsi által említett okok miatt. De itt egyáltalán nem jöhet be senki még az osztályra sem, van egy ún. látogatószoba, Apukák is csak oda jöhetnek be, és egyszerre persze csak egy család lehet benn, és csak délután van, és ugye a telítettségtől függ mennyi időt lehet ott tölteni. Hogy hányan szeretnék használni. És itt 8 ezer a magánszoba. De majd ott fogom eldönteni.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz :P

Dino Park - Bad Gleichenberg, http://dinopark.kristall.hu/
Märchenpark - Neusiedlersee, http://www.familypark.at/un/start.html
Sonnentherme - Lutzmannsburg :P http://www.sonnentherme.at/index.php?id=340&L=2
(mindegyik határ menti település, és annyi a magyar, hogy minden magyarul is ki van írva :roll: - és nem volt drága, hál'Istennek, ennyit még kibírtunk...igaz, ennyi volt a nyaralás :roll: )

Pálgi
gratulaaa!!! :D

Gyantázás:
én csont nélkül megborotválkozom :wink: , igaz, egy ideje már csak tükörből :lol: - azér' Apát erre mégsem kérném meg, azt meg, hogy más borotválgasson, még annyira sem hagynám :roll:

Egyágyas szoba:
nálam már ugye van baba-tapasztalat, nem ezért kéne. Az igazság az, hogy bárkit kibírnék, de a jövő-manő pereputtyot - na neeeee!!!! :oops: A kétágyasér' meg miért adnék 5ezret/nap, mikor az ingyen szobák 3 ágyasak, szóval az a +1 fő már nem oszt, nem szoroz...
Én 2001-ben nem kértem külön szobát, meg is bántam. Mivel rooming-ines a Péterfy, a 3 baba közül az egyik ziher, hogy visított! Szóval mire megszültem, már egyébként is 72 órája voltam ébren, erre jött még rá a bent eltöltött napok száma, úgyhogy legalább 5 napig nem aludtam, csak perceket...

tillidian
 
 


Sziasztok!

Lois ez egy nagyon szép nap :D :D :D

Igen,Orsi,erre is gondoltam,de a szülésznő szeriint segítenek a csecsemősök,a dokim,és a szülésznő is,ha akarom nappalos lesz amíg benn vagyunk.Háááát,valahogy majd csak lesz... :roll:

Till,köszi a linkeket,megnézem.
A kétágyas vip szoba nem csak abból jobb,hogy -1 fő,hanem zuhany-wc,mikró,tévé,hűtő...minden van benn.

...ööö,apa szégyenlős? :lol:



Pesze a végén lehet,hogy nem is lesz szabad szoba :roll:
Vendég
 

 
 

Lois!
Bocsánat, kislegény... Nagyon zazu vagyok, eléggé lefárasztanak a kölkök, hárman pattognak a fejemen.
Hajrá szülés!!! Szorítunk nektek és várjuk majd a jó híreket!

Egyágyas szoba: mindenkinek melegen ajánlom!!!! Az elsőnél két éjszakát várnom kellett az egyágyasra, és nagyon jó volt átmenni, onnantól édeskettes volt.
Az ikrekkel megamíg a szülészeten voltam, nem nagyon akartam másokat babázni látni. És mázli, de Nyíregyházán a gyerekosztályon is van egyágyas, amint kijöttek a babák az inkuból, ott voltak velem folyamatosan. És az nagyon kellett!
vovanda
 
 


Sziasztok!!!

LOIS nagyon mennek adrukkok ahogy Nylasz írta ez egy nagyon szép izgalmas nap!!!!!! :wink:

Hááát a szobákhoz annyira én nem tudok hozzá szólni én a Sz.Imrébe szülök ott a szöülészetet annyira nem ismerem mert zárt ajtók vannak csak a nőgyógyászatot ami mellete van.
Ott van 3-ágyas és 2 ágyas szoba fizetős 1 ágyas.
Én kétszer is 2 ágyasba voltam nagyon szép szobák voltak még erkélyünk is volt (ez volt a hűtő amit nem ettünk meg kaját oda tettük amúgy nagyon hideg volt kinn)
Szobatársba mindíg szerencsém volt főleg most utoljára.
Gabinak hívták a "lányt" (40 körül volt) és sajnálom, hogy azóta nem tudok róla nagyon sokat segített!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Lois! Ez a TI napotok! Hajrá kicsi Zé! Nagyon várunk!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


szaisztok!

Lois és KisZé és persze Clark,
ez a ti Nagy Napotok!! :D :D :D
ügyesen, zökenőmenesen! :wink:

Krisz, Nyulasz, többiek,
sorban jöttök ti is! :wink:

Tilli,
üdv itthon! :) boldog Vackornapot! :)
angel37
 
 


Jó Reggelt!

Lois! Nagyon szép nap lesz ma!Ügyesek legyetek! :D


-Balcsin vagyunk, ha megjöttünk-rendesen tudok olvasni-írni, de látom mindenki jól van! :)

Cupp!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Na elcsíptem a tb-s csajt.
Jó hír: akik 2010. ápr. 30ig szülnek, még a régi rendben kapnak mindent. Tehát: szülésig lehet menni táppénzre, ez fizu 70%a. Utána TGYÁS, ez szintén 70%. GYED: dövedelem 70%-a, de max. bruttó 100.100 Ft. Gyedből szjat és nyugdíj járulékot vonnak. Családi pótkék 2 évre befagyasztva, tehát nem emelkedik az összege. Szeptembertől a családi adózik is, fele után ti adóztok, fele után a párotok. GYED a gyerek 2 éves korázig jár. GYES: ápr. 30 előtt születő babáknak 3 évig, utána születőknek 2 évig alanyi jogon jár, összege egyelőre változatlan.
IKresek: maradt a 6 év gyes.
Gyes mellett változatlanul lehet 8 órában dolgozni.
És asszem ennyi.
vovanda
 
 


Vanda,köszi az infót,aranyos vagy.

Az tiszta,hogy a Tgyásnál a szülés elötti két évet nézik,tehát 2007. augusztusig.De a gyedet csak jövőre kell igényelni,azt is a szüléstől nézik,vagy az igénylés napjától visszamenőleg,tehát mondjuk 2010 januárban igénylem,akkor 2008 januárig nézik?
Vendég
 


Nyuszi!
Igénylés napjától. De súgok: a tgyás + családi nekem még több, mint a rendes fizum... Szóval kb. az az összegjön ki gyednek, amennyi a fizud mellett lenne.
vovanda
 
 


vovanda írta:Szeptembertől a családi adózik is, fele után ti adóztok, fele után a párotok.

nem, nem adózik, adóterhet nem viselő járandósság lesz. Felfele nyomja az egyéb jövedelmeket, de ha ezzel nem csúszik át a magasabb sávba, akkor semmiféle plusz adóterhet nem okoz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello Lánykák!
Azt hittem rosszabbul fogok aludni, de most sikerül csak felébrednem :roll: Mondjuk fél 3-kor még fenn voltam, meg azután is baromságokat álmodtam nem kicsit, de utolsó éjszakának gázosabbra számítottam :)
Még próbálom az utolsó simításokat elvégezni itthon, pl. férjem reggel rohant el lapot vágatni az ágyrács és a légzésfigyelő közé, most világosodtam meg hogy ilyen is kell, másik topikban írták :shock: , meg halomban állnak még a pelenkák meg az ágynemű amit ki kéne vasalnom. Jut eszembe, a szopipárnások ágyneműjét lehet egyáltalán vasalni?? Rá az van írva, hogy 1 pontossal lehet, a tesóm szerint ilyen vatelinest nem szabad, mert összemegy benne a bélés :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Icsilya!
Igazad van... Mondjuk én már nem csúszhatok magasabb adósávba... :? Jövedelmem közel felét nem is látom. Viszont nekem pl. jó az új adócsomag, visszakerülök alacsonyabb sávba.
vovanda
 
 


Lois, hányra mész?

skrisz72
 
 


loislane írta:pl. férjem reggel rohant el lapot vágatni az ágyrács és a légzésfigyelő közé, most világosodtam meg hogy ilyen is kell, másik topikban írták :shock: ,

az meg minek???
nem kell, simána rácsra rá a légzésfigyelő, arra a matrac és uccu neki gyerek bele :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


egyébként az ágyrácsra azért sem szerencsés tömör lapot tenni, mert akkor a matrac szellőzése rengeteget romlik, és esélyes, hogy penészes lesz, vagy legalábbis könnyebben penészesedik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Basszus, nekem ezt mondták, hogy kell okvetlenül valami közé, mert így nem fog jól működni a légzésfigyelő :shock:

Skrisz!
8-ra :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


nekem eddig 3 gyerek alatt működött :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois,
milyen lap a rács és légzésfigyelő közé? nem is értem... :?

ha Maki súlyosabb lenne, simán matrac alá tenném (az érzékelőlapokat), most egyelőre szinte azon fekszik, dupla polár, pelenka van rajta.

gondolok RÁtok ma! :wink:
angel37
 
 


Köszi az infót gyed ügyben.

Lois,örülök,hogy kipihenten mész szülni :D
Vendég
 


Lois!
Rékáé nekem is az ágyrácson van, tökéletesen működik. Dani kiságyában nemágyrács van, hanem egy bútorlap a matrac alatt, de semmi különbség nincs a két légzésfigyu működésében.
vovanda
 
 


Orsi, lehet, hülye kérdés, de milyen alapon KELL megosztani az csp összeget a bevallásnál? Ezt úgy értem, hogy vagyunk itt páran, akinek van "hozott" gyereke, és a másik közös, és hülyén érzem magam, hogy megosztom a bevallásnál a "saját" gyerekemre eső csp-t is. És ha közben elválok, akkor szív a mostani férjem, mert esetleg feljebb csúszik egy sávot? (Oszt a pénzt én kapom. :lol: ) Vagy majd lobogtatom a válásos papírt, vagy a külön élőset, vagy önellenőrzök? Olyan hülye szabályokat tudnak hozni, aminek az élethez nem sok köze van. (Ilyen pl. szerintem, hogy a tartásdíjat a nettóból számolják - holott ott lenne logikus adóztatni, ahol kapják, hiszen ha a kapó félnél kevesebb a jövedelem, több maradhatna - csak baromi bonyi lenne kiszámolni - no mindegy, bocs csajok.)

Lois, hajrá!

dkata
 
 


nyulasz írta: a Tgyásnál a szülés elötti két évet nézik


Én ezt nem tudtam. Ha mondjuk 2009 okt 30-án szülök (úgy legyen), akkor 2007 okt 30 és 2009 okt 30- a közti fizu átlagát veszik alapul, és ennek a 70%-át kapom,
VAGY
a 2009-et megelőző két teljes naptári év (tehát 2007 jan 1 és 2008 dec 31 közti időszak) 70%-át???

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Lois+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


No mindegy, most úgy állítottuk össze, hogy alatta van a másik lap is, majd kipróbálom így is úgy is.
Mindent kimostam-kivasaltam, próbálok ráhangolódni a dologra, de inkább csak malmozok :? Ez a része szívás a tervezett szülésnek, számolhatom az órákat.... Megfürdök, hajat mosok, de még utána is lesz egy csomó időm. A'szem még ésszerűsítem a kórházi pakkomat is, lehet nem kell minden amit nagyjából május elején pakoltam bele :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Én innen a távolból nagyon drukkolok ám neked!
És minden kismamának persze, de most rajtad a világ szeme - meg a miénk!

Én tavaly júliusban szültem, és csodálatos volt!!!
Egy kis emlék erről, ill. neked egy kis ráhangolódás talán:

http://www.youtube.com/watch?v=o0MCgQ4kvIU

Mindenkit ölelek!
Vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!

Puszi!
Vendég
 


Lois: épp arra gondoltam, hogy a helyedben én már tuti síkideg lennék, mert ilyenkor aztán nem megy az idő! Drukkolok nagyon! :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Till! Fiacskádnak boldog szülinapot!

Lois! Izgi. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lois, azt hittem, már túl is avgy rajta, erre látom, hogy ide is, mega sima kaálisba is írsz! :shock: Most akkor mikor is lesz? :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Véda, nagyon jó kis összeállítás. Tetszett. :D

Lois, már fél 6! Még két óra és indultok. Alig bírom elhinni. Nagyon-nagyon drukkolok neked. Remélem komplikációmentesen és gyorsan világrahozod Zét! Picit könnybe is lábadt a szemem, miközben írok neked. Csodás estét kívánok nektek!

skrisz72
 
 


Sziasztok! :D

Vackor nagyon köszöni a jókívánságokat! :D
Hanna, Drága, Téged is Isten éltessen! :D

Lois :P
Látom, estére mégy be! :D Ez esetben hajnalra tippelném KicsiZé érkezését! :D
Megadrukkok!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nyulaszka,
jaaa, értem már a 2ágyas lényegét! :D Köszi! :P

Lányok, hogy bírjátok a hőséget? :oops: Itt 31 fok van a leredőnyölt szobában :shock:

tillidian
 
 


Till: nálunk még "csak" 27 fok van a tök sötét, leredőnyözött házban. Most mondjam, hogy egész délután egy szál bugyiban meg melltartóban vagyok és még sokallom is ezt a ruhamennyiséget! :oops: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


dkata írta:Orsi, lehet, hülye kérdés, de milyen alapon KELL megosztani az csp összeget a bevallásnál? Ezt úgy értem, hogy vagyunk itt páran, akinek van "hozott" gyereke, és a másik közös, és hülyén érzem magam, hogy megosztom a bevallásnál a "saját" gyerekemre eső csp-t is. És ha közben elválok, akkor szív a mostani férjem, mert esetleg feljebb csúszik egy sávot? (Oszt a pénzt én kapom. :lol: ) Vagy majd lobogtatom a válásos papírt, vagy a külön élőset, vagy önellenőrzök? Olyan hülye szabályokat tudnak hozni, aminek az élethez nem sok köze van. (Ilyen pl. szerintem, hogy a tartásdíjat a nettóból számolják - holott ott lenne logikus adóztatni, ahol kapják, hiszen ha a kapó félnél kevesebb a jövedelem, több maradhatna - csak baromi bonyi lenne kiszámolni - no mindegy, bocs csajok.)

ööööö nem tudom.... alap esetben fele fele, de szerintem ha külön élnek, akkor logikus az lenne, ha ahhoz a szülőhöz számítana, akinél a gyerek el van helyezve.
utánanézek

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois,micsoda éccaka lesz :D annyira drukkolok,gyors,könnyű szülést!Ne felejtsd el a pocódat még utoljára lefotózni :D Pusszantás,és várjuk a részleteket! :wink:
Vendég
 


Timi,hát vedd le :lol:
Vendég
 


Nálunk nincs redőny, csak ventillátor. 30 fok van. Imádja a lábfejem. :(

skrisz72
 
 


Bizony még itthon vagyok. Majd csak 3/4 8 körül indulunk, közel a kórház. Itt nálam csak 24 fok van, de még így is izzadok, szerintem ez inkább már a feszültségtől van :roll: Mert most már eléggé izgulok, hova is tagadjam.... :oops:
Na megyek lezuhanyzok (újra), és felveszek valami szép kórházba menős rucit, és csinálunk még pár nagy hasú képet búcsúzóul :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois :P
Ezermillió drukk. Várom az sms-t :lol: KisZ nevét majd ki lehet írni?
Puszikkkkkkkkkkkkkkkk

egyágyas:
Én spec. nem kértem, de megbántam. Csak 1 éjszakát voltam gyerekágyon, amikor is 1,5 órát aludtam, mert egy kisbaba egész álló éjszaka üvöltött!

Gyes: Ikreseknek iskolábamenetel évének végéig, tehát többnyire 7,5 évig jár.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


LOIS! ++++++++++++++++++++++++++

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ledobtam volna, csak az a fránya gravitáció, meg a megnövekedett súly, már ami a melltartót illeti, na meg jött a pizzafutár is. Ma nagyon jó dolgom volt. :D

Ikreknél én is úgy tudom, hogy az első iskolaév végéig lehet otthon maradni! Remélem ebbe nem nyúlnak bele! Nagyon fogom élvezni! :D Végre azt tehetem, amit mindíg szerettem volna-család, család, család! :D A munkahelyemre egyébként sem tudnék visszamenni gyerekek mellől.

Lois: ++++++++++++++++++++++++++++

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szandra!
Mármint ezt hogy érted? Hogy ki lehet e írni hogy Zétény?? Ez eddig sem volt titok :)

Köszönöm a drukkokat Lányok :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Louis!
Miattad lestem be hogy nem szültél-e meg de látom hogy holnap mész ezek szerint programozott császár lesz? (bocsánat lemaradtam) :oops: :oops: :oops:

Nagy nap lesz a mai az életedben kívánom hogy minden úgy sikerüljön ahogy azt megálmodtad. Kisbabáddal ez egy életreszóló esemény lesz mely úgy be fog ivódni az emlékezetedbe mint még talán semmi más. Sok minden van amire már engem csak a fényképek emlékeztetnek de a nap amikor születtek az úgy él bennem mintha ma lett volna.

Várjuk a híreket és a fényképet a kisfiadról. (és még egy utcsó pocakképet is meglesnék. )

Nagy drukk holnapra. Puszillak.

Timi!
Ikreknél meghagyták a jövőre szülőknél is a tankötelessé vállás év dec 31-ig a gyes-t :) :) Irigyellek hogy otthon tudsz addig lenni majd. Nekem is ez lenne az álmom a vágyam de menni kell dolgozni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Na Lányok, akkor ezennel elindultam SZÜLNI!!!!

Hűűű, nem gondoltam, hogy ezt így valaha le fogom írni........... :roll:

Amíg nem leszek, csak Skrisz szülhet meg!!! :D

Pusszantás!!

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Zsebi!
Köszönöm, ne haragudj, érdemben már nem tudok erre reagálni, mert elkések a saját szülésemről :D
Na ez mondjuk teljesen rám jellemző :oops:

Remélem nem kezdik el nélkülem................. :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Zsebi: köszi! Akkor én jó sokáig otthon maradhatok, mert decemberi babáim lesznek. Az a helyzet, hogy 12 órás műszakban dolgoztam eddíg minimálbérért, nem hiszem, hogy a helyemben bárki is visszamenne oda ennyiért. Ennél sokkal többet ér, ha itthon vagyok, amíg lehet, addíg meg önállósítom magam! :wink: A tanulás már folyamatban van! :D

Lois: csak nem kezdik el nélküled! :lol: :lol: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lois, ezerrel drukkolok!+++++++++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois,
Remélem Superman nagy segítségedre lesz. Hamarosan találkoztok. Hihetetlen érzés lesz.
Nekem az volt, és magam sem hittem mi történik.
Supre drukkok mennek!
FArkasok J
farkasok
 
 


LOIS :D :D :D
Vendég
 


Timi,azért nem vetted le a melltartót,mert jött a pizzafutár? :shock: akkor jó napja volt :lol: ...bugyiba és melltartóban... :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: