Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.uj vagyok itt a babaneten,de sokaktol olvasom hogy a legtobb babanal a hasfajas a legnagyobb baj.en ebben a helyzetben jarok a pici fiammal.akkorora fajdalmai voltak(most mar enyhulnek)hogy mar en sirtam a tehetetlensegtol.amig elvittem a surgossegire.Elmondtam a problemamat a picivel.azt mondta,hogy erre igazabol nincs orvossag,es 3 honapig(kb.)fogtartani.annyit mondott hogy a legjobb terapia ez:beultetni az autoba es elvinni 1-2 korre,vagy a babakocsiba tologatni,de a legjobb ha felfektetem a mosogepre vagy a ruhaszaritogepre,vagy akar mi a mi utemesen mozog vagy vibral.en csak neztem az orvosra es azt gondoltam el ment az esze.de rakovetkezo este elkezdodtek a kicsi hasfajasai es elkeseredesemben kiprobaltam...felvettem az olembe es a hatahoz erintettem egy vibralos hatmaszirozot.es csoda tortent mert 5 perc mulva aludt mint a kismedve.es ettola perctol kezdeve kevesebb hasi fajdalmai vannak,es persze csinalom a terapiat ha faj neki.
katyca
 
 


Köszi, Katyca! Minden ötlet számít, ki fogjuk próbálni.

Lányok!

Ti hogy vagytok az influenza elleni oltással? Beoltattátok magatokat? Nem szeretnék vita témát felvetni, csak szeretném felmérni, hogy más szoptató kismama mit tett. Nálunk ma volt a gyerekorvos, azt mondta, hogy a látogatókat mellőzzük, illetve csak azok jöjjenek, akik oltva vannak. És javasolta, hogy én is oltassam be magam, ne csak a párom.
Mit gondoltok?

Katyca, látom Spanyolországban élsz. Nálatok mit javasolnak ezzel kapcsolatban?
symont
 
 


Szia Katyca!
Koszonjuk a jotanacsot,mi is ki fogjuk probalni.
Symont!En sem tudom mit csinaljunk,nagyon sokat gondolkodom rajta,hogy mi is legyen.A latogatokat mi is mellozzuk,igaz,hogy a csalad az nincs itt,tehat csak egy par ismeros jon el neha.Ugy dontottunk,hogy karacsonyra sem megyunk haza,epp azert hogy ne rohanjanak le a latogatok.Az oltassal kapcsolatban ahany embert kerdek annyi fele valaszt kapok.
:roll: Ma jon a vedono ot is megkerdezem a tema felol,lassuk mit mond,aztan leirom nektek is.

ole85
 
 

 
 

Katyca!Mennyi idos a kisfiad?

ole85
 
 


Katyca, koszi a tippet! Bar vibralni csak a telefonom tud, meg a mosgoep, de majd kieszelunk valamit erre az otletre! :)

Symont, Ole, mi megyunk apjukkal es beoltatjuk magunkat. Nagyon feltem a picit! Remelem jol reagalunk az oltasra es nem lesz baj a szopival sem.
Vedono mondta, hogy van mar tobb szoptatos kismama, akihez o jar, es akik mar beoltattak magukat. Semmilyen problemajuk nem adodott.
Egyebkent a vedono eleinte nem ajanlotta, csak most, hogy ennyire aggaszotan nyomul a virus es amiota ilyen sok szomoru halaleset tortent. :(

Jo egeszseget Mindenkinek!!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozinante!Mit mondott meg a vedono az oltasrol? En olvastam olyan hireket,hogy az anyatejjel nem tudjuk atadna a vedettseget a kicsinek is.Ezert is felek nagyon.

ole85
 
 


Tegnap azt nyilatkozták, hogy átadható a védettség anyatejjel. Az a baj, hogy mindenki mond mindent, és ezzel teljesen öszezavarják a szoptatós kismamákat. Minden esetre nagyon ijesztő, hogy már 3 hónapos csecsemő is lélegeztetőn van. Ez borzasztó.
Én azt hiszem beadatom magamnak.
symont
 
 


Azt mondta ma a vedono,hogy az anyatejjel atjut a vedettseg hozza is.Ezelott egy ket honappal meg o sem ajanlotta volna,de most mas velemenyen van.Most o is beoltatta magat es mindenkinek javasolja,mert tul agressziv lett a virus.

Ugyhogy dontottem,hetfon megyunk a ferjemmel es beoltatjuk magunkat!

ole85
 
 


Én se akarok lebeszélni,ill. rábeszélni senkit,de én már azt is hallottam,hogy a mostani mutáció ellen már nem véd a vakcina :( ,még mi se oltattunk,de lehet jobb lenne...én Bernit nem viszem tömegbe,látogatók jönnek,de megesik hogyha kézmosás nélkül nyúlnak Berni kezéhez,akkor én megmosom a kiscsaj kezét......tegnap volt itt 2 barátnőm,egyiknek se jutott eszébe :( ,pedig az egyiknek 2 éves a pici lánya,a másik meg most 7 hónapos terhes.....az anyuka már beoltatta magát,a terhes nem,és ő is kicsit tanácstalan!!!

az a baj,hogy nővéremék nem akarják beoltatni magukat,és mivel 50 m-re laknak,ezért sokszor átjönnek,megyünk át mi is,és néha ők vigyáznak a kiscsajra....így ők simán megfertőzhetik,bár ha valaki csak kicsit taknyos a családban akkor a többiek se jönnek át,amíg meg nem gyógyul a beteg.és szóltam nekik hogy nincs kéztapi,mert Berni sokszor veszi a szájába a kezét!!

sutimano76
 
 


Szasztok!
Bocs, elfoglalt Agoston nagyon - egesz napokat athisztizik es ejjel sem alszik. Mar total megoszulok tole...

Oltas: a vedono szerint ha mar te nem leszel beteg es nem fogadsz latogatokat, vagy nem viszed kozejuk a gyerket, az mar jo. A tejjel atadsz valamennyi vedettseget, hiszen igy alakul ki az immunrendszere alapvetoen. Ha nem mindegy hogy mit eszel, akkor miert ne adnal at valamenniyt a vedettsegbol?!
A tegnapi oltas ota en jol vagyok, ferjem is. Kicsi eszik, csak a szokasosan hiszterias es hasfajos.
Az oltas utan egyebkent is muszaj nagyon odafigyelni a tisztasagra, nehogy a mar beoltott megis behurcolja a virust.

En is hallottam, hogy mutalodik ez a dog virus, de mivel nincs mas oltas ellen, hat ezt vettuk fel. Amugy soha nem oltattam be magam influenza ellen. Pont azert, mert mindig van valami ujabb. Inkabb igyekszem egeszseges lenni, es maradni. De itt most mas is tet.

Azt tudjatok, hogy a haziorvos ingyen olt be mindnekit, aki 12 honaposnal kisebb gyermekkel egy haztartasban el? Nekem az Uzsoki korhaz oltopontjan mondtak, ki is van teve ez az info a falra naluk.

Kép
Kép
rozinante
 
 


sziasztok!

Nekem tegnap mondta a vedono,hogy nekunk ingyen jar a vedooltas,es ha a haziorvos elfelejtene nyugodtan szoljak neki.De nem is ez a lenyeg,hanem hogy tenyleg megtegyunk mindent annak erdekeben,hogy a pici a leheto legnagyobb vedelemben reszesuljon.

Remelem jo dontest hoztunk,es mar szeretnek tulesni rajta,legyunk ezen is tul. Eddig meg en sem kaptam semmi oltast,ezert is izgulok kicsit.

Amugy Rozinante a tegnap es tegnapelott fronthatas volt,ugyhogy nem is csoda,hogy Agoston nyugos volt,az en lanyom is az atlagosnal kicsit tobbet volt fenn es tobbet is kuncogott.De ma ugy latszik bepotolja a kimaradt alvast. :D

ole85
 
 


Ole, mar ezert megerte beneznem a forumra - nem csak az en kicsikem volt nyugosebb. ;) Vagyis jol mukodik, csak kicist zajosan. :) Ami Vivinel kicist tobb ebrenlet es kuncogas, az Agostonnal voros fejjel, teli torokbol uvoltes, enyhe magankivuleti allapotban... :shock: Ugyhogy neha mar azt gondolom, hogy valami komoly baja van. De ugy latszik nem, egyszeruen csak hangosabb mint az atlag. :)
Kellemes hetveget es jo egeszseget!

Kép
Kép
rozinante
 
 


sziasztok!bocsika de alig van idom a picuri mellett.ole85 a pici fiam mot lesz hetfon 2 honapos!Ez a virus itt is nagy bajokat okozott,sokan haltak meg,de hala az egnek,gyerekek es terhesnok nem nagyon.itt mar valamennyire elmukt a nagy veszely de nar oktober ota be lehet oltatni aki akarja.en ugy gondolom,hogy eleg rizikos beoltatni magat egy szoptatos anyanak...de errol meg nem igazan beszeltem a vedonovel.. amugy en nem az Uzsokiban szultem hanem ott dolgoztam a kardiologia,belgyogyaszaton. :wink: [/img]
katyca
 
 


lanyok hogy mukodik ez babas vonalzo?nem ertem mit es hova kell beilleszteni...valaki segitsen koszike
katyca
 
 


Sziasztok!

Katyca!Vonalzot ugy tudsz csinalni,ha belepsz a www.nagyonbaba.hu-ra (legalabbis az enyem onnan van),ott valasztassz egy vonalzot,ami tetszik,kitoltod az adatokat,aztan bemasolod az alairasodhoz es mar kesz is. Az alairasodat a Segedletek kozott talalod meg a profilod menuben. A segedletek pedig a topic tetejen van.

ole85
 
 


nem tűntem ám el csak nincs neteeeeem:D
pussz mindenkinek

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Pénteken beoltattam magam új influenza ellen, eddig semmi változás, jól érzem magam, a karom volt picit érzékeny tegnap, de mára az is elmúlt.

Más. Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy lehet a gyermeket arra megtanítani, hogy cumisüvegből is igyon. Szoptatni szeretném, ameddig csak lehetőségem van rá, de szándékomban áll le is fagyasztani tejet olyan kivételes alkalmakra, amikor nem tudom majd etetni, mert mint a két ünnep közötti időszakban egyszer-kétszer el kell mennem néhány órára otthonról. A minap estére nem maradt már tej a cickómban, előzőleg lefejt tejet akartam megetetni Csengével, de az istenért nem akaródzott neki, a végén már mindketten sírtunk. Egyszerűen nem tudta mit kell kezdeni a cumival.
Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Köszi
symont
 
 


Sziasztok!Hat nem tudom hogy sikerult e beallitanom a babavonalzot,majd most kiderul.elore is koszonom a segitseget.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Koszonom!!!!A cumisuveggel en is gondban vagyok,egyszeruen nem akar enni belole.Csak a cicit akarja.De ha el kell mennem rahagyom a nagymamajara es persze a lefejt tejemet adna neki.de nem kell neki addig sir amig elalszik,es amikor rarakom a cicire ugy szopik mint a torkosboci.es meg a cumit sem szereti..nem tudom mi lesz majd akkor ha mar nem tud szopni mert nem lesz tejem.en is tanacsot varok.koszike

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Lanyok, cumisuveggel nekunk sem ment sokaig - kb 5-10 ml tejben akartam lenyeletni vele a K, D vitaminokat, es most a Normaflort a hasija miatt (vedono ajanlotta). Sokat kuzdottunk, nap, mint nap probalkoztam, tartogattam a szajaban mig elfogadta. Persze o kozben uvoltott, de 1-2 het alatt megtanulta, hogy abbol is tej jon.
Nincs varazslatos otletem ra. A masik, hogy eleg etkes kisfiu, nagyon jo az etvagya es szerintem ha csak abban kapna a tejet, mostmar megenne. :)
Sok sikert!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Lanyok.ahogy latom ez a cumisuveges tema eleg nehez lesz.Dani is nagyon etkes nagyon sokat eszik...na majd meglatjuk mi lesz.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!
Az en lanyom nagyon szereti a cumit is es a cumisuveg titkara is egybol rajott.Habar nalunk is van ket cumis uveg is es az egyiket konnyebben elfogadja mint a masikat.
Aztan rajottem,hogy miert.Az egyiknek a dudija mas formaju mint a masiknak es amelyiken ket lyuk van es omlik belole a tej,azt nem szereti. A masikon viszont egy lyuk van es neki kell szivnia a tejet belole ha enni akar,es ezt nagyon szereti.Szerintem erdemes megneznetek hogy a tietek milyen.Bar nem sokat hasznalom oket,mi is csak akkor ha nem vagyok otthon etetes alatt,hogy addig se ehezzen a gyerkoc.

ole85
 
 


Anyatejes babának nem kell inni!!!!!!!!!!!!!!!!!"feleslegesen" ne szoktassátok cumihoz,mert az is előfordulhat hogy cumizavaros lesz,és a végén a cici nem kell majd,mi a d vitamint és a konakiont kiskanálba lefejt tejbe rakjuk,és kiskanálból már pici kora óta nagyon ügyin megeszi/issza....a lefejt tejet is oda lehet adni kiskanállal,vagy valaminek a kicsi kupakjából megitatni vele!!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok lányok nekünk szerencsére nincs gond a cumisüveget is elfogadja de a D vitamint én is kiskanálból adom neki!Mi most a széklettel szenvedünk mert második napja hogy nincs széklete:( Kicsit aggódom de mondjuk olvastam hogy 3 napig nem gond csak azt jelenti hogy jól hasznosítja a tejet!Ti jártatok már igy?Remélem holnap már lessz széklete!

Kép
emoncsi
 
 


Sziasztok lanyok!Mar en is rajottem egy tukkre ma, a cumisuveggel kapcsolatban...vettem egy olyat aminek teljesen olyan formaja van mint a cicinek,csak nem a cumi vegen a lyuk,hanem vmelyik oldalan.tetszik neki es ugy szopik belole min a torkos boci.ajanlom,lanyok annak akinek ugyan ez a baj van.emoncsi..nekunk is volt/van baj a szeklettel 1 nap csak egyszer kakil Dani vagy van ugy hogy 2 napig nem.ha aggodsz hogy nem kakil es latod rajta hogy erolkodik,vagy probalkozik,fogj egy ful tisztitot martsd bele a baba olajba,es ovatosan dugd a pici fenekebe,es huzd ki gyengeden.nalunk mukodik,es az orvos tanacsolta.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Emoncsi!

Nekünk csecsemős nővér ajánlotta, hogy lázmérő végén popsikrémezzem be és óvatosan dugjam a fenekébe, kicsit mozgassam benne oldalra, körkörösen. Nekem bevált, mondjuk csak egyszer volt rá szükség.
symont
 
 


Lányok! A fogamzásgátlást ti hogyan oldottátok meg? Nekem 2 féle gyógyszert és spirált ajánlottak, de még nem döntöttem :?
symont
 
 


Na hellósztok!!!

Milyen furi, hogy minden kisbaba ennyire más... Lili a cicit nem akarta elfogadni az első pillanattól kezdve az istenért sem... Mondjuk nem is volt nagyon tejem, csak néhány csepp, és szerintem bosszantotta, hogy akár hogy erőlködik, nem jön semmi...:( De a cumisüveg...na nefélj, mintha a pocakban is abból evett volna:D Ugyh nekünk mással volt gond. A front amit mondtok az tuti volt, mert az amugy egész nap csendes és nyugis Lilike nyűglődött. De hál istennek nem változtatott jó szokásán, és 9-9-ig aludt:D
Süti, mindjárt 3 hónaposak a csajok:) A kezünket már rendesen zabáljuk, nagyjából nyúlogatunk a dolgok felé, de az istenért nem akarunk forogni:D Tuti azért ilyen nyugis, meg alvós a lányzó, mert lusta, mint a szülei :)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok végre sikerült az éjszaka székletelni!
Mi a DM-be vettünk 1-es cumit és az nagyon bevált!Hát mi nem tudom mikor fogjuk átaludni az éjszakát,ti mikortól alusszátok át az éjszakát?

Kép
emoncsi
 
 


Hát az elején 2szer keltünk, kb hajnal 2 és 5kor. Aztán ez leszűkült egyszeri alkalomra, akkor olyan 3-4 között kelt. Ekkor volt olyan 7 hetes, és olyan 8-9 hetes kora óta elhagyta ezt is. Vagy a vak szerencse, vagy jót tett neki a percre pontos napirend. Ezt nem tudom:) De azóta is minden nap ugyan akkor alszik el, és ugyan akkor kel, enni is mindig ugyan az az időpont, és a fürdés is mindigy ugyan akkor van. Szerintem ez a titka.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


nyuszimuszi és akkor éjszaka akkor már nem is kel fel egyáltalán?
Ole mi van veletek?Tegyél fel képet a picurról eddig már sokat nőltetek!

Kép
emoncsi
 
 


Ha jól tudom,az anyatejes babáknál,akár a heti 1 széklet is jó még....én a fültisztítót nem ajánlanám,1. mert ha rosszabb minőség,akkor a vatta bent maradhat,2.tapasztaltam olyat,hogy nincs elég vatta rajta és a széle vág.....lehet kapni gyógyszertárba szélcsövet....ami egy vékony gumicső,inkább azt használjátok!!!!

Emoncsi,Nyusziék azért alusszák át az iccakát,mert tápisok,és azt nehezebb megemészteni a babónak,így több ideig tart,és kevesebbszer eszik,mi közel a 3. hónaphoz kb így eszünk: reggel 8-11-15-18-21-éjfél-2-5 és emellett azért van még pár cicizés,de az nem igazi evés....volt olyan éjszaka,hogy 2 óránként ettünk...ez olyan sok mindentől függ....függ a tej zsírtartalmától,ha nagyon tápláló,lehet kevesebbszer kel a baba,ha sokat tud enni akkor is lehet hogy kevesebbszer kel...enyim babó kb 5 perc alatt végez,és már rég mértem mennyit eszik 5 perc alatt,de sztem csak 90-110ml-t!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok Lanyok!

Latom par napra mindenki eltunt egy kicsit.
Nyuszi!Lilien egy kulonlegesen jo baba,nagyon nagy szerencsed van vele.

Emoncsi! Mi most napi hetszer eszunk reggel 6-9-12-15-18,aztan fel kilenckor furdunk,amit nagyon elvez,21orakkor eszunk es aztan mar csak ejjel 3kor eszunk ujra.Probaltam kitolni az idot,hogy ejfelbe egyunk megegyszer,ezert felkeltettem a kis dragam es okoskodtam ,hogy hatha akkor ejjel haromkor nem kel csak reggel 6 orakkor,de nem jott ossze.Ha ejfelbe eszunk megegyszer akkor is ejjel harom orakkor kel fel.Igy ejjel hagyom,hogy o dontse el mikor ehes es turelmesen varok,hatha egyszer meggondolja magat.

Igy is megvan a napi kaja adagunk,mivel egy-egy evesre lenyomja a 110-120-at.
Es kepzeljetek el tegnap este furdes kozben elkezdett gogicselni.Igaz hogy csak ket szotag felet ejtett ki,de nagyon orultem neki.Nagyon szeret furdeni,ha elotte sirt is,ez biztos megnyugtatja.Amikor jokedve van,akkor pedig nagyon aranyos tud lenni es mosolyog mindenkinek,ha hozzaszol valaki.

ole85
 
 


Hetfon voltunk fej es hasi ultrahangon is a Mav korhazba,es szerencsere minden rendben van vele.Mar csak csiposzuresre kell mennunk,de arra a Heim Pal korhazba kuldtek.
Ma en is beadattam magamnak a h1n1 elleni oltast,ugyhogy en is tulestem rajta,es mondhatom hogy megkonnyebbultem tole.

ole85
 
 


Sziasztok!

Hát, én a napirenddel nem igen boldogulok és nem is tudom, hogy alakítsuk. A fürdést ami biztos, és utána az evés, de hogy mikor alszik el, az változó. És ez a napközbenre is igaz. Igaz, Csenge 50-70ml-t és másfél-két óránként eszik, sétáltatással kicsit odázni tudom. Az kellemes, hogy éjjel 2-fél 3 körül kelek hozzá, majd 5-fél 6 tájékán, közben alszik.

Szóval, nem tudom, hogy legyen. Nektek hogyan áll össze egy napotok. És van tippetek, hogy változtassak?
symont
 
 


Symont!

Nalunk az eves az ugyanakkor van mindig,amint mar irtam fentebb is.Ami viszont valtozo nalunk is az az alvas mennyisege.Ejjel jo leany es eves utan maximum fel ora mulva mar alszik is a kisagyaban.Erdekes,hogy ejjel soha nem gorcsol a kis hasikaja.Altalaban a delelotti evesek kozott nem nagyon alszik maximum egy felorat,orat.Ilyenkor kell vele foglalkozni,enekelek neki,magyarazok neki es ha sir ringatom.A delutani evesek kozott mar tobbet alszik,van hogy ket orat,de van olyan is,hogy bufiztetes utan rogton elalszik es csak a kovetkezo eves elott ebred fel.A furdes utan este szeret beszelgetni,ezert este tiz fel tizeneggyig nem alszik,de aztan ejjel 3 oraig egy hangja sincsen.

Korulbelul igy telik el egy napunk.

En a legelejen amikor haza jottunk a korhazbol elkezdtem szoktatni a harom orankenti eveshez.Eloszor o is gyakrabban kert enni,de ha nem volt hisztis(tehat nem sirt csak nyugoskodott)akkor probaltam kicsit tolni mindig az evesek kozotti idot.Ha meg felalomba volt dorzsolgettem a hatat,hogy nyugodjon meg es ne ebredjen meg fel,ha ebren volt enekeltem neki es tancoltam vele,hogy birja meg egy kicsit ki.Es szep lassan annyira megszokta,hogy mostmar ha alszik is ,mielott ennie kellene ebred fel,barmikor is aludt el,harom-ket vagy egy oraval azelott.

Es igy nekem is sokkal jobb,mert ha el kell mennem valahova szopizas utan elemegyek es tudom,hogy harom ora alatt nyugodtan el tudom intezni a dolgom es nem kell azert aggodjak,hogy otthon sir a kicsi mert ehes. :D

Persze nalatok bonyolultabb a helyzet,mert nem eszik tul sokat egy evesre es ezert igenyli gyakrabban az evest.Erre sajnos nem tudok mondani megoldast,mert Vivien mindig nagy evo volt es igy mar a masodik hettol napi hetszer eszunk es igy is tobbet eszik,mint amennyit a vedono mond,hogy ennie kell. :roll:

ole85
 
 


azért nem voltam eddig, mert 2 napja kb. Lilike teljesen nyűgös, éjszaka még alszik, de a nappalok nagyon zűrösek lettek... Nem tudom mi lehet vele?! Szerintetek a foga jöhet? Látom, hogy sokkal fehérebb neki alul, szinte már kilátszik a foga, de nincs neki beduzzadva, meg nem is piros. Vagy lehet a 3 hónapos ugrás miatt van? SEGITSETEK:(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi!
Lehet,hogy Liliennek nemsokara kibujik az elso foga! :D
Az unokatesomek babajanak is harom honaposan bujt ki az elso foga.Sajnos tanacsot nem tudok adni,mert en meg tapasztalatlan vagyok ezen a teren,de sajnos ilyenkor nyugosebbek a kicsik.

ole85
 
 


Nyuszi,lehet fogacska is,én egy hete felül találtam kis fehér pöttyöket,azt hittem szájpenész,de a védőnő kijött megnézte és kiderült hogy nem az!!!

Én nem görcsöltem a napirenden,és 2 hónapos korára Berni saját maga kialakította én meg mentem utána....reggel 8-9 körül kelés,beszélgetés a képekkel a falon míg anya lecuccol(cumi,telefon,stb),és megissza a kávét,majd mostanság már nem sír,hanem csak kurjongat,hogy megunta,akkor lehozom.....játszunk kicsit,ha kb kajaidő van evés....majd 1 órával kelés után ,kezd álmosodni,akkor alszik 10-11 körül fél-1 órát,majd megint játszás kaja,ha idő van,és 12-15-ig alszik hol többet,hol fél órával megcsúszva....aztán du 17-ig játszás,aztán alvás kb 15-30 perc...19-kor fürcsi ,evés,alvás....21-kor minden este felkel a pukizásra,de ha kijön az összes akkor kis cicivel újra bealszik,evés éjfél-1,és 4-5 körül...

sutimano76
 
 


Sziasztok.en is eltuntem egy idore,zsufoltak a programjaink.es az utolso napokban eleg faradt vagyok.nalunk az alvas tema eleg jol megy,Dani elalszik este 11-12 ora korul es reggel 8-9 ora korul kell fel.ez sok ido de azt mondta vedono,hogy ha napkozben jol eszik,akkor aludhat este sokat,nem kell felkeltenem.Dani mar 1 hete gogicsel,es nagyon vigyorgos lett.most fogjuk kapni az oltasokat,meg a gyogyszereket,nem tudom hogy fogja viselni.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


sziasztok!
a fogacskák bármikor jöhetnek, én mindig abból indulok ki, hogy van, aki foggal születik :-) Anyum elmesélése alapján nekem viszont csak egy éves korom után bújt elő a fogam :-/ Az én Lilimmel már hetek óta azt hiszem, hogy na, majd most hátha, aztán mégsem ... :-) fogzásra - és egyéb lázzal vagy láz nélkül járó nyűgösségre - állítólag csodaszer a Viburcol kúp. Homeopátiás, vagyis ártani nem lehet vele, és nekem sok barátnőm esküszik rá! Én még nem használtam, de már megvettem és már csak bevetésre vár a titkos fegyver :-) Fogzásra jó még a Chamomilla Vulgaris Ch15 vagy 30 (a kettő helyettesíthető egymással, ezt a gyógyszertárban mondták nekem) Az adagolását érdemes a neten megnézni, mert én többfélét találtam, van aki kúraszerűen ajánlja, de akár negyedóránként 5 golyó is adható akut esetben! (szintén a gyógyszerész mondta) Hogy segített-e, nem tudom, mert nem tudom, mi lett volna, ha nem adom, de tény, hogy kevésbé volt nyügi a kislányom, mikor adagoltam neki :-) Piciknek vízben kell oldani, nagyobbacskák pedig szépen egyesével el tudják szopogatni.
ami a napirendet illeti, az én Lilim is mintababa volt ilyen szempontból, mert akár órát is lehetett volna igazítani hozzá: háromóránként evett, és mindig ugyanakkor! Éjszaka is csak enni kelt fel, ami teljesen kibírható, mert sajnos a mai napig is csak ritkán alussza át az éjszakát :-/ Szóval ezt is gyereke válogatja!
Én olvastam anno, hogy még a legjobb gyerek is "elromlik" 4-5 hónapos korára, vagyis kisebb-nagyobb alvászavarok léphetnek fel, mert ekkor már sokminden érdekli a csöppségeket, és sokkal éberebben alszanak. Akármilyen zajos környezethez szoktatja az ember, ami korábban meg sem kottyant neki, az ebben a korban elkezdi zavarni (pl beszéd, tv, autó stb. ) Ez nálunk is pont így volt, de ez persze nem jelenti azt, hogy rossz vagy kezelhetetlen lesz a gyerek... Szerintem minden babánál vannak rosszabb és jobb időszakok, és ahogy azt hiszem már valaki írta is, a napközbeni viselkedése is ezer dologtól függhet: front, eső, szél, hó, fogacska, lappangó betegség, nátha stb. Szóval egy-egy rosszabb naptól még ugyanolyan kisangyal a kisangyal :-)

Edina

KépKép
r.edi
 
 


Sziasztok!
Olvasgattam a napirendeket... Nalunk a reggel 9 - 13 - 17 - 21 - hajnal 1 - es 5 ora lenne az evesido. Ettol akkor van elteres, ha a nagysagosur hajnalban nem 1-kor kel, hanem pl. 2-kor. akkor kicsit csuszunk, de a 13 oras evestol akkor is marad a napirend. Az este 21 oras eves elott van a furdes, amit o is nagyon szeret. Ha eppen nem ordit valami hiszti miatt, akkor elnezegeti az ablakot, vagy a karacsonyi fenyt es neha "mondogat" egy-egy szotagot.
Da sajnos ez nagyon ritkan van. Altalaban estenkent megfajdul a hasa, es kb 21:30-22 korul felebred elso almabol es nagyon sir.
Napkozben azert sir, mert rossz az ido es nyugos, vagy csak mert allandoan kezben szeretne lenni. Egyedul nem marad meg. Meg is ertem. :) Csak ahogyan sir... hat az valami fulhasogato, es kozben voros-lila a feje, dagadnak rajta az erek. Ha valamit ki akar zsarolni, akkor hiaba van kezben, setalok vele, ringatom, akkor is uvolt. Igy aztan muszaj neha cumit adni a szajaba, hogy ne kapjon gutautest. ;) Sajnos neha azt sem fogadja el, es egyebkent is rendszeresen kikopi. :?
Ugyhogy kicsit irigykedem a nyugisabb babak szuleire, akik tobbet vannak siras nelkul es igy aztan tobbet mosolyognak es gagyognak. Agostonom almaban szokott mosolyogni rendszeresen, mikor telel a hasikaja. :) Egyszer-ketszer mar nyitott szemmel is vigyorgott egyet. :)
Ole, bennunket meg nem kuldtek hasi es feji UH-ra... Furcsallom, mert csak ket nap kulonbseg van a babink kozott.
H1N1 oltast eppen ma egy hete, hogy felvettem, nem volt semmi baj, tunet. Viszont szerdan elert a mellgyulladas. Fincsi. Mostanra mar jobban vagyok, de a 38,9 fokos laz, es hidegrazas nem volt jo. Meg a fajdalom sem.
Jo hetveget mindenkinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok Hát nálunk még nem alakult ki a rendszer de nagyjából nálunk is ugy van mint ahogy rozinante írta!Nálunk a probléma a fürdés az nagyon nem tetszik a leányzónak:( Remélem 1-2 hét és megszereti!Ti hogy álltok a hízással,Nálunk a védőnéni azt mondta hogy lehetne több is mert 2650gr jöttünk ki a korházból és monst vagyunk 3230gr-osok!Ez nem tudom mennyire megfelelö!Ládtam hogy OLE írta hogy ők már 1 kg-ot híztak hát mi ahhoz képest gyengék vagyunk!
Jó hétvégét!

Kép
emoncsi
 
 


Rozi,nem lehetne 3 óránként szoptatni legalább nappal....próbáld meg cicre rakni mikor nagyon sír...attól majd megnyugszik!!!

Emoncsi,te is rakd többet cicire!!!!!asszem 400 a minimum hízás egy hónapban!!!!

sutimano76
 
 


Rozi!

Ne aggodj,biztos titeket is elkuldenek ultrahangra,van olyan vedono aki elobb,van aki kesobb,de nektek is menni kell majd.Mondjuk en nem banom,hogy tul vagyunk rajta,mert Vivinek volt a fejen szuletesekor egy hematota,ami artalmatlan,de azert vartam,hogy nezzek meg ultrahanggal is.Szerencsere mar a kis bubja azota teljesen felszivodott es mar semmi nem latszik belole. :D

Emoncsi!Nem tudom,mert nem irtad(vagy csak nem lattam)hogy ti hanyszor esztek egy nap?Nekunk azt mondta a vedono,hogy minimum nyolszor szoptassam meg,de mivel napkozbe nagyon szepeket eszik,ezert ejjel hagyjam aludni.Igy aztan hetszer eszunk naponta,de igy is osszejon a napi 700-750 milli.Igazi kis haspok. :lol:

SUTI!En is negyszazra emlekszem! Azaz a vedono ugy mondta,hogy heti 100-250 gramm hizas a normalis,vagyis havi 400 a minimum.

ole85
 
 


Sziasztok!
Kis manómnak tele lett az arca pöttyökkel, azt mondják, hogy a tejtől, mert erős és ne csináljak vele semmit, elmúlik. Szerintetek is? Nem mondanám szépnek sajnos.
symont
 
 


sziasztok!Symont,ez igaz,hogy a piros pottyok a tejtol van.ne aggodj 3-4 heten belul elmulik.Dani is atment ezen,es tenyleg nem vmi szepnek mondhato az arcuk ilyenkor.de nekem irt fel kremet az orvos,igaz eleg draga,(10euro) az a neve KELUAL nekem nagyon jol bevalt.es meg a mai napig hasznalom hogy megelozzem a poros pottyoket.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Suti, sajnos en mar dolgozom a baba mellett, igy kicsit guzsba vagyok kotve... Amikor en elfoglalt vagyok, akkor az apja babausagtja (aki mellesleg mar lassan fel eve munkanelkuli - csak hogy nehogy azt gondolja valaki, hogy nem a gyerek az elso nekem...). Persze cumibol adhatna neki o is...
Az az igazsag, hogy nagyon mohon eszik miota kibujt, pedig kezdetben akkor evett, amikor akart, es meg igy is... Es akkor is fajt a pocija...
Most egyebkent az espumisan emulziot teszteljuk eppen...

Emoncsi, mi 3950 g-al szulettunk es 4030-al jottunk ki a korhazbol. 10 nap alatt hizott 4490 g-ra (amikor akart akkor evett!) es kerek egy honaposan volt 5260 g (ekkorra mar kb 2 hete 4 orankent kapott enni). De a doktorno mindig sokallja, hogy mennyit hizott. Ez az, ami miatt eroltetem a napi 6-szori evest, meg persze a kenyszermunka... :oops: Szerintem nem kell aggodnod, mert ha eszik szepen, akkor majd behozza a kovetkezo honapban! Kulonben is majdnem 600 g-t hizott, ami teljesen normalis!

Symont, Agoston arca is tiszta ragya. Szerintem se szep, de a doktorno is es a vedono is azt mondta, hogy majd elmulik. Allitolag a tejtol es az emesztese elegtelensegebol adodik. Probaljuk kivarni, de erdekelne, hogy tud e valaki valamilyen praktikat mert igy eleg rusnya... :lol:

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

De jo,hogy irtatok ezekrol a piros pottyokrol!!! :lol:
Vivinek is piros pottyos az arca,mintha tele lenne apro pici pattanasokkal es ha elfekszi ki is pirosodik a bore.Csak azert nem estem panikba,mert mas testreszen nem lattam foltokat,ezert nem gondoltam semmi rosszra. :oops: De ahogy latom ez egy eleg gyakori problema.

ole85
 
 


Rozinante! a te babad is nagy sullyal szuletett,es meg azt hittem hogy Danim nagy.Mi 3800g szulettunk,es korhazbol 3520g-mal jottunk ki.de most 1 honap alatt 700g-ot hizott.es Dani is akkor eszik amikor akar.mint irtam symontnak a pottyok elmulnak 3-4 heten belul es semmi nyomot nem hagy,de van kenocs ra,de ezek dragak.en vettem,mert nem birtam elviselni,hogy szegenykem annyira csunyacska,es raadasul vakarta magat.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: