Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk még Emma nem érti a kisvakondot, egyszer-egyszer kapcsoltam be neki, de mivel nem érti, hamar meg is unja. Ez még bonyolult neki. Nem tudom mikortól tudják már úgy nézni a gyerekek a meséket, hogy értsék is.
Pont sógornőmmel beszélgettünk és meséli, h. mit tudom én néztek valami mesét és a 3 éves fia 5-10 perc után felállt, megunta, mert nem értette, nem tudta követni a történést, elveszítette a fonalat.
Aztán talált valami sík egyszerű mesét, kb. h. a kacsa elmegy úszni, szóval amiben kevés a cselekmény, nah azt meg nézte, mert azt értette, sógornőm meg várta, várta h. történjen valami :D

Kép
niki30
 
 


nem baj, h nem értünk egyet, nem is kell mindenben. nekem is voltak/vannak olyan dolgok-helyzetek, amivel én nem tudtam azonosulni.
kerekpocak
 
 


nekem ez pont olyan mint más egy-két dolog. azért nem csinálom mert: MINEK? nem látom hasznát.
kerekpocak
 
 

 
 

--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:43-kor.
kerekpocak
 
 


Persze, hogy nem baj, ha nem értünk egyet :) Nem is kell mindenben.
Látod, ebben mennyire egyetértünk, hihi :lol:

Vekerdyt meg is nézem, mert nemrég olvastam az egyik könyvét, amiben sokat foglalkozott vele (tv). De végülis mindegy most ez.
Persze, persze, dehogy tragédia, ha 2 éves gyerek nem néz tv-t, de szerintem az sem, ha mértékkel igen.
Na ez most a kulcsszó, mértékkel :)
Nah erről beszélek, hogy egyik sem tragédia (sok tévé - semmi tévé ugye a két véglet), hanem a megfelelő helyzetekben az egyensúly megteremtése.
Jó mindegy, értelek ám Zsófi, ha nem néz sosem tévét Samu, nem veszít vele semmit. Mi is ha tehetjük, inkább zenét hallgatunk (mesét még nem), de én képtelen vagyok ilyen mértékben kiküszöbölni a tévét.
Mondjuk nálatok ti sem tévéztek Csabával, nem? Várjunk csak, nincs is tévétek
:D Vagy be van dobozolva?

Kép
niki30
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:43-kor.
kerekpocak
 
 


Zsófi "csoki és tv"-elveivel alapjaiban egyetértve - attól a pillanattól kezdve, ahogy a gyerek rendszeresen és tartósan közösségbe jár, a gyakorlatban sajnos meglehetősen nehezen megvalósítható a dolog. (a csokievés elkerülése szinte azonnal, a tv meg legalábbis az iskoláskortól)

Zsófi! Ha oda kerül majd a dolog, Waldorfba szeretnéd járatni a fiúkat?

nannó
nannó
 
 


Jó kis vita alakult itt!

Én is a mértékkel híve vagyok. Néha-néha reggel, és esténként a hírektől nézünk tv-t. Egyébként nem is érdekli a tv, csak a zenékre kapja fel a fejét.

Zsófi, ha ilyen tudományosan neveled a fiaidat, azt mond már meg nekem légyszi, hogy túrórudit miért adsz Samunak? Az tényleg tele van E-vel.

Nelly

Kép
breeki
 
 


nagyi — a múlt századból: :wink: :lol:

niki30 írta:sok tévé - semmi tévé ugye a két véglet


A „semmi TV” – szerintem – nem VÉGLET. A televízió nem „élettani szükséglet”, egy kisgyereknek meg végképp nem.
Gondoljatok bele, mondjuk Magyarországon kb. 3-4 évtizede terjedt el a TV, és korábban egész jól el voltak nélküle az emberek. Sőt ma is jól ellehetnek nélküle.
Iskolás koráig egészen biztosan semmilyen veszteség nem éri az embert, ha teljesen kimarad belőle (még ha nem is számolok azzal a sok „környezetszennyező szeméttel”, amit műsor címén látni lehet, beleértve ebbe a kifejezetten gyerekeknek szánt műsorok zömét is). Nincs olyan – kisgyereknek fontos – információ, amihez TV-nézés híján ne juthatna hozzá.

(két napja láttam egy nagyon okos, 26 hónapos babát DVD-n kisvakondot nézni – amit én egyébként kedvesnek találok, és nagyon szívesen nézek! –, hát nem tudom, hogy ő mit értett meg belőle!)

nannó
nannó
 
 


--
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:44-kor.
kerekpocak
 
 


nannó írta:A „semmi TV” – szerintem – nem VÉGLET.
Iskolás koráig egészen biztosan semmilyen veszteség nem éri az embert, ha teljesen kimarad belőle (még ha nem is számolok azzal a sok „környezetszennyező szeméttel”, amit műsor címén látni lehet,


nah valaki engem is ért. köszi.
kerekpocak
 
 


nannó: waldorf, hogy jött? épp most nézegetem az ovikat. az a baj, h asszem a waldorf ovi csak délelőtti ovi. igen. 1-ig haza kell a gyerekeket vinni.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:44-kor.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
s
Jó kis vita alakult ki erről s soki/tv témáról!

Én Zsófival egyetértek tv ügybn. Nálunk a 2 unokahúgomnál látom a hatását. Az idősebbik, aki 9 éves kicsiként rengeteget volt nálunk(mondhatni mi neveltük anyuékkal), anyuék sokat meséltek neki. Nem tévézett, nem is volt rá igénye. Ő baromira szeret olvasni, és olyan mesélőkje van h csak na. Ő úgy ment suliba h már tudott olvasni. A másik, 7 éves, most kezdte a sulit. Ő csak az anyjával volt végig, nézhetett tévét, de ő már nem szívesen hallgatja a meséket, m ő inkább megnézi. nem igazán érdekli az olvasás sem.
Ráadásul a szakdolgozatomat is ebből a témából írtam, és nagyon meglepő tapasztalatokat szereztem és tudtam meg a kutatásaim során.

Az édességről azt olvastam, h 2 éves koráig egyltalán ne adjunk neki semmilyet. Szerencsére erre tudook hivatkozni. Persze 1-1 túrórudi, keksz lecsusszan, de amikor mindenféle süteményt akarnak neki adni, akkor max a piskótát engedem meg, ez nem mindenkinek tetszik.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ja! És még... A pszichés, gondolkodási, fantáziaromboló stb. hátrányokról Zsófi már írt és idézett, én meg azt tenném még hozzá, hogy élettanilag sem túl hasznos (bár a mai, modern TV berendezések hatásairól nem tájékozódtam, a képcsöves biztosan nem jó a szemnek/idegrendszernek!!!).

nannó
nannó
 
 


Konkrét, gyakorlati dolgokat nem tudok a Waldorf oviról. Csak azért kérdeztem, mert pl. TV ügyben ezt az elvet képviselik (hogy "TILOS"), meg amit idéztél (tényleg, az honnan volt?), sokban emlékeztet az ő alapállásukra.

nannó
nannó
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:44-kor.
kerekpocak
 
 


Ja, az unokatesőmék az 14 hónapos gyereknek tavaly vettek egy 1méter × 1 méteres tévét, h jobban lássa a mesét, és minden nap kap minimum 1 nyalókát. Nálam ez a no comment kategória...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


lányok, mi az, h. "A TV "?

én mint, "vitaindító .. asszem nyitott kapukat döngetünk.
én nem mondtam, h. pártolom, ha egy gyerek szemetet néz ! Minimax, meg brutál szarokat !! sőt !

mi amúgy speciel a híreken és a Megasztáron kívül nem nézünk tv-t !
a híreket még Laura jelenlétében sem, kivéve az Olimpia volt.

hogy jutottunk el félóra Kisvakondból az ún. "TV"-ig ?
azt én is ellenzem !!

de nem tetszik az extrém gondolkodás sem, h. tilos a tv.
én nem támadlak Zsófi, sőt, csíplek - de nem szeretem a végletes gondolkodást, és annak a sugallatát, h. aki nem vekerdy szerint nevel , és félórát Kisvakondot nézet a gyerekével, az vmi kárt tesz.
mert ezt írtad.

pont én érzem azt, h. nincs megértés felém.

én pl. szeretném majd azt is, ha Laura látna természetfilmeket, pl. National Geographicos állatos dolgokat. valszeg dvd-ről, mert itthon minimálcsomagunk van tv-ileg, mert nem nézzük, minek fizessünk alapon.

miről is beszélünk tulajdonképp ?

vallom, h. a családi minta mindennek az alapja. ha a gyerek azt látja pl. h. anya-apa olvas, szereti a könyvet-újságot, beszélget, tartalmas programokat csinál, hidd el, h. FEL FOG ÁLLNI A GYEREK a tv-től. mert van alternatíva !!!!
ahol nincs, ott ott is marad a gyerek !
ÉN AZON VAGYOK, H. A LAURÁNAK LEGYEN ALTERNATÍVA.
HOGY LÁSSON MINTÁNAK OLYAN DOLGOKAT, AMIKRŐL ÚGY GONDOLOM, H. MINTÁNAK KELL LEGYEN.
persze nem vagyok tökéletes sőt, de kikérem magamnak azt a feltételezést, h. félóra dvd-vel kárt teszek.
a lányom kiegyensúlyozott, jó kedélyüü, jó humorú, jó indulatú , csupaszív kislány.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Teri, az általad hozott példák tényleg gázak, röhögök én is. a szülőt minősíti.

de {!} nem ez volt a kérdés. kérlek olvass vissza !! még a végén úgy jön ki, h. én pártolom, h. a tv nevelje a gyerekemet.

na ezért nem szeretek én itt semmit írni a babadicséreten kívül, mert vagy besértődés van, v. extrém példák.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nannó írta:A „semmi TV” – szerintem – nem VÉGLET. A televízió nem „élettani szükséglet”, egy kisgyereknek meg végképp nem.
Gondoljatok bele, mondjuk Magyarországon kb. 3-4 évtizede terjedt el a TV, és korábban egész jól el voltak nélküle az emberek. Sőt ma is jól ellehetnek nélküle.


Nannó, Terihez hasonlóan olyat cáfolsz, amit senki nem írt.
miért jutunk idáig ?
élettani szükséglet amúgy a víz , a levegő, meg az élelem. ja meg a ruha.
ilyen alapon nem veszek babát, hintát, kisautót, mert nem élettani szükséglet.

még egyszer: félóra bájos meséről van szó !!

amúgy mosógép és porszívó sem volt régen, de gondolom nálad is van mindkettő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alon 2008.09.28 00:23-kor.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


a csoki dettó.
mintha azt írtam volna, h. hajrá csoki. nem azt írtam.
én sem veszek csokit. ezt hányszor írjam még le ?sem nápolyit, sem chipset sem anyámkínját. sőt ellenzem, aki ezzel tömi a gyerekét. de nem sugallom azt, h. aki hébe-hóba bekap egy kockát az dagadt lesz, chocoholic v. fekete fogú. istenem.
viszont kóstolta már a gyerekem, egyúttal nem fanatizálom a vegytiszta életet, de igyekszem egészséges dolgokat venni a gyerekemnek.

viszont müzliszeletet veszek.
ja és fagyit is evett Laura.

és pont azokat az édességeket írtam elsőkörben, mint Zsófi. {túrógombóc, palancsinta. ja meg a szilvásgombóc is csúszik}

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, és azt is vallom, h. a túlzottan lekorlátozott gyerekekből lesznek azok, akik igyekszenek itt-ott kitörni a családi szorításból.
légyszi ne jöjjetek majd a drog \ alkohol \ cigaretta példával, mert nem erről van szó.


az értelmesen, és nem önveszélyesen megengedő családokban, ahol bízik a felnőtt a saját gyerekében annyira, h. az tudni fogja az egyensúlyt , kevesebb "kitörős" csemete van. mert meghálálja a bizalmat.
{saját életem erre egy példa}

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nannó írta:(két napja láttam egy nagyon okos, 26 hónapos babát DVD-n kisvakondot nézni – amit én egyébként kedvesnek találok, és nagyon szívesen nézek! –, hát nem tudom, hogy ő mit értett meg belőle!)


nem lehet általánosítani két egyformakorú gyereket, de az enyém érti, amit nem, abba belekérdez.
{Laura folyékonyan beszél}
bár van két hónap "vor"-unk.. . vagy hogy írják ?


ja azért kukorékolok még fent, mert Laura mamánál alszik, mi meg kiruccantunk, aztán most dőzsizek, h. reggel addig alszom, amíg akarok. apa már kidőlt, 36 órája talpon volt... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:45-kor.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:45-kor.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:46-kor.
kerekpocak
 
 


szép napfényes vasárnap reggelt mindenkinek!
végre apástul :) Kép
kerekpocak
 
 


Jó reggelt!

Tegnap este még ezt akartam írni, csak nem engedte elküldeni:

A napi fél óra-óra tudatos választású tévézés nem káros, és az ellen nincs is semmi kifogás, csak az unokatesóm-féle hozzáállás az undorító. Mert ha egyszer szül egy gyereket, akkor foglalkozzon vele és ne ültesse le a tévé elé, h úgyis elvan vele. Ha elengedhetetlen, akkor én is meg fogom engedni h tévézzen, m úgyse kikerülhető, m inkább otthon a felügyeletem alatt, m a barátoknál mindenféle baromságot nézzen.

Szóval, Marcsi, én nem akartalak ezzel megbántani, bocsánat ha úgy érzed!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Szép vasárnapot!

Nem ér, kimaradtam a vitából :lol:

Na jó, én is leírom mit gondolok, aztán téma lezárva.

Mint tudjátok, kaja ügyben elég érzékeny vagyok, így nálunk nincs se TR, se bolti joghurtdesszert, se csokit nem veszünk, chips és társai szintén. De ha anyukám ad neki csokit, akkor nem szólok rá,, mert úgyse mindennapos, másrészt megmondtam anyunak milyet adhat ha egyáltalán, és meg szokta kérdezni., hogy adhat-e. Úgyhogy ez a pár alkalom nekem még belefér, de direkt venni - na az nincs.
Házi sütit, palacsintát, túrógombóc, natúr joghurt házi lekvárral - ezek mehetnek, persze nem mindennap és mértékkel (egyébként Juli százszor jobban örül egy darab kolbásznak mint egy szelet tortának :lol: ).

TV: mi sem nézünk TV-t, egyrészt még be sincs ide kötve, de mikor volt, akkor eurosport, tvpaprika és kb. ennyi volt.
Juli nem nézte csak nagyon ritkán, max 15 perc, és ennyi. Anyuéknál néz kisvakondot, és itthon is vannak dvd-i, de nagyon ritkán engedem meg neki (mondjuk ő már nagyobb mint a többiek). Nem vagyok híve, de nem ellenzem, hogy néha, ritkán megnézzem egy általam engedélyezett mesét. Az más, hogy olyat nem szeretnék látni, hogy a gyerekem ül a tv előtt és kapcsolgat. vagy bambulja a minimaxot. És soha nem tennék a gyerek szobájába tv-t, akárhány éves is.

Szerintem igazad van Zsófi, semmi baja nem lesz, ha nem néz tv-t, mert semmi olyat nem tud meg belőle, amit máshonnan nem lehetne.
Marcsinak meg abban van igaza, hogy ha a TV nem a nap fénypontja és az egyetlen inger a gyerek napjaiban, hanem egy kivételes (de nem különleges), és ritkán visszatérő program, mert vannak sokkal izgibb és érdekesebb dolgok is, akkor nem fogja igényelni, és nem is köti le.

Na ennyit az én véleményemről :lol:

Holnap megyünk először oviba, drukkoljatok :wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


mégis egyedül, ma is.
kerekpocak
 
 


Zsófi, nagyon édi a kép a fiúkról !
telitalálat volt felrakni :wink:
ilyenkor mindig vágyom én is egy kisfiúra, mert alapból inkább még egy kislányra.. de ezek olyan szívmelengető képek.

egyébként Juli százszor jobban örül egy darab kolbásznak mint egy szelet tortának

:lol: :lol:

ovihoz drukk Klári ! majd számolj be holnap, h. hogy tetszett Julinak !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


amúgy nem haragszom senkire, lehet este kicsit felpaprikázva írtam tegnap hajnalban, de tartalmilag tényleg így gondolom

én is elnézést kérek, ha vkinek bántónak tüüntek a szavaim, de ellenkező véleményeknél sajnos ez elkerülhetetlen, h. vmelyikünk mellre ne szívja.... :? :roll:

ma a kedvenc időjárásom van, az ILYEN őszt imádom !!

Zsófi kitartást az apanélküliséghez.. :!:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


HAZAJÖTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

én is elnézést kérek, ha vkinek bántónak tüüntek a szavaim, de ellenkező véleményeknél sajnos ez elkerülhetetlen, h. vmelyikünk mellre ne szívja....


ÉN IS!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Három hosszúúúú hozzászólást írtam (vagyis egyet - háromszor), de nem küldte el a gép! Ha még össze tudom szedni a gondolataimat...

Este gépjavítás.

Most ennyit, mert úgyse megy át megint.

:cry: :roll:

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Sulis hétvégém volt, kimaradtam a "jóból" :D :D

Szóval kaja ügyben: Csenge két éves koráig nem evett csokit, túró rudit sem nagyon. Aztán bekerült a bölcsibe, ahova délután hordták a gyerekeknek a gumicukrot meg a mit tudom én mit. Soha nem látott még előtte olyanokat (nagy részét - pl gumicukor, Tic-Tac, stb nem is szereti mai napig sem). Nálunk mindig van itthon ez-az, és az önszabályozás elve működik: ha kér, kap. És nem eszi halálra magát édességből így sem :D Az hogy négy évesen hetente megeszik egy-két Milka szivecskét, meg napi egy Túró Rudit, szerintem belefér. De sosem volt téma különösebben, hogy enni kellene, ahogy az sem, hogy nem szabad. Része az életnek, szerintem meg kell tanulni együtt élni vele.

Tv ügy. Most lehet "dobálni" :wink: :oops: mert én konkrétan függő vagyok :oops: Én szeretem az Animal Planetet, a NG-t, de mostanában az AXN a nyerő. Ha Csenge itthon van, viszonylag sokat nézzük a minimaxot is, szerintem vannak egész jó mesék is :oops: (pl. Elmo világa, Fifi virágoskertje, Pingu, Arthur). Régebben MINDIG együtt néztem vele a mesét, megbeszéltük, ha valamit nem értett, illetve ha "csúnya mese" (ami nekem nem tetszik) van, akkor kikapcsoljuk a tv-t. A tv ellenére Csenge rengeteget "olvas" (az oviban is dicsérik, hogy nagyon szereti a könyveket, rengeteget mesél képről), sokat olvasunk mesét, hihetetlen fantáziája van, szépen rajzol, szerepjátékokat játszik, úgyhogy egyelőre nem tartom károsnak, hogy tvzünk. És rengeteget tud olyan dolgokról, amiről egyébként a, a "való életünkből" nem tudna semmit, pl. az állatkertben felismeri magától az állatok jó részét (jót röhögtem a látogatók arcán, amikor Csenge elkezdett kiabálni, hogy "gyere anya, itt vannak a szurikáták" :lol: :lol: ).

Lehet, hogy nem a legjobb, hogy tv-t nézünk, de azzal "vigasztalom" magam, hogy ennél sokkal rosszabb körülmények között is nőttek/nőnek fel értelmes emberek (mi nem iszunk, nem dohányzunk, nem drogozunk, próbálunk egészséges dolgokat és egészséges mennyiségben enni, nem verjük a gyereket, nekünk a tv a rossz szokásunk)

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Zsófi, én azért írtam ezt, és ilyen stílusban, mert te olyan ellentmondást nem tűrően írtad le a véleményedet, hogy belőlem ezt hozta ki.

Egyébként én sem akarok vitatkozni, és nem is haragszom senkire. :D

Marcsi, egyébként maximálisan egyetértek veled, és ezért búcsúztam el a múltkor innen, mert ha nem dícsérgetek mindenkit, hanem leírom a véleményemet, akkor tuti hogy rögtön le vagyok hurrogva, és vita lesz belőle.

Nelly

Kép
breeki
 
 


nelly én erről nem tudok mit mondani. basszus nem én hoztam fel a témát! marcsi megkérdezte a véleményemet, leírtam. miért kellene szabadkoznom a véleményemmel kapcsolatban?

tudjátok mit? most nekem lett elegem. de nagyon.
kerekpocak
 
 


kerekpocak írta:nem baj, h nem értünk egyet, nem is kell mindenben. nekem is voltak/vannak olyan dolgok-helyzetek, amivel én nem tudtam azonosulni.


ez neked ellentmondást nem tűrő?

én mentem. nagyon dühös vagyok.
kerekpocak
 
 


breeki írta:Marcsi, egyébként maximálisan egyetértek veled, és ezért búcsúztam el a múltkor innen, mert ha nem dícsérgetek mindenkit, hanem leírom a véleményemet, akkor tuti hogy rögtön le vagyok hurrogva, és vita lesz belőle.


konkrétan ez történt velem most. leírtam a véleményemet erre jól le lettem hurrogva.
hmm....

de tudjátok mit? maradjon a vágott változat. tehát a kérdésre marcsi, h nem félek e attól, h az, h no csoki/tv vissza fog e ütni, a válaszom: nem, remélem nem fog. minden eddigi véleményt pedig töröltem. és most lépek.
kerekpocak
 
 


Nagyon szomorú vagyok! :cry: :cry: :cry: Más hozzáfűznivalóm nincsen, mert semmi értelme.

fatima
 
 


Zsófi, én sajnálom, hogy ez kerekedett ki egy véleménycseréből.
én nem érzem úgy, h. lehurrogtalak volna, és azért ne haragudj meg, amiért most nem értettek veled többen egyet.

a te argumentációd is nagyon éles, határozott és néha sarkos tud lenni, és ha u.ezt kapod cserébe, szerintem nem fair lelépni.

de ahogy érzed.

sajnálom ha úgy tűnik, h. miattam, v. az általam feltett kérdés következtében megbántódtál.
nyilván nem ez volt a cél. :cry:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nem örökre léptem le, csak megnyugodni, és marcsi nem haragszom rád. totálisan egyetértek.
majd írok privit.
kerekpocak
 
 


Tudom, a kibicnek semmi se drága, és elnézést is kérek előre, hogy belekotyogok, de szerintem a csipkelődő megjegyzések tudnak fájni, nem a más vélemény.
Zsófit még nem láttam úgy írni, hogy bármelyikőtöket is minősítette volna, vagy ítélkezett volna (utalnék itt a jelzős szerkezetekre).
Csak azért jelzem ezt csajok, mert jó olvasni ám titeket, kivéve amikor előjön a szőkenős vírusos cecelégy, és végigsuhan a fórumon.
És most kérek mindenkit, aki keresi a saját jelzős szerkezeteit, és úgy érzi, hogy le van cseszve általam, az olvassa el a következő kis ovis viccet és nevessen:

Mi az, négy lába van, mégse tud futni?
Fél pók.

Na puszi. A.
tündérkisfiú
 
 


kerekpocak írta:nem örökre léptem le, .......
majd írok privit.


akkor örülök.
ok, várom.


Anita, tudod az írásos fórumon a szöveget mindenki saját lelkiállapotának, kedvének, habitusának és mentalitásának megfelelően olvassa.
gesztusok, mimika, és a másik igazi ismerete nélkül rettentő félreérthető.
egy mondatot lehet 100 féle képpen értelmezni, aktuális hangulatnak megfelelően, lehet nevetni rajta, v. mellre szívni.

viszont örülök, h. jöttél, vicc édes nagyon.
csak nem Mirkóé ?? :D

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Lányok, egy hangulatjavító kép??
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nyuszi04 2008.10.15 13:06-kor.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hello Lányok!!

Telihold van?? :lol: :wink: :wink:

Voltunk oviban. Felkészültem görbülő szájra, sírásra, bepisilésre (már úgy értem hogy nem mer szólni), éhezésre stb.

SEMMI GOND NEM VOLT!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Odamentünk, mégegyszer megmutattuk neki hol van a WC/bili, odamentünk a 2 óvónénihez, mondtam neki hogy nekik kell szólni ha pisilni kell vagy bármi más van. Megvártuk míg reggeliznek, aztán eltűntünk és csak ebéd után mentünk vissza. Ott ült vidáman, jóllakottan és könyvet nézegetett. És mondták hogy nagoyn aranyos volt.

Itthon nagy nehezen elmesélte, hogy tornáztak/táncoltak zenére, de ő nem akart még ebben résztvenni (jellemző). :lol:

Olyan boldog voltam!!!

Az egyetlen gond az volt, hogy úgy elfáradt és egyben bepörgött, hogy délután itthon nem bírt elaludni. De ennyi baj legyen.

:lol:

Most ennyi. Én továbbra is leírom majd mit gondolok, ha lehurrogtok, akkor is :wink:

Pussz

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári, szuper!!! Mikor mentek legközelebb?

Niki, nálatok mi újság a bölcsiben? Sikerült kabátot venni?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Klári, ez klassz, milyen ügyes Juli.
És nem is sírt?? :shock: :)
Mennyit is lesz bennt?

Nálunk ma reggel már a kocsiban volt sírás és ajaaaa, persze, már felfogja, h. otthagyom őt. Már tudatosodott benne, h. ilyenkor mi történik, de szerencsére hamar megnyugszik ha már bennt van.

Kép
niki30
 
 


nem, semmi sírás nem volt. Még csak szájgörbülés sem. Mondjuk ő már nagylány (mármint Emmához képest), és elég jól el lehet neki magyarázni.

Egyelőre (az első hónapban) heti 1 délelőttöt lesz bent, aztán meglátjuk, hogy én hogy győzöm a munkát meg neki mennyire van igénye/kedve többre.

Anyukám is ezt mondta, hogy az oviban (mi nem jártunk bölcsibe)is akkor sírtunk, mikor rájöttünk hogy ez már mindig így lesz. De biztos hamar túllesztek a nehezén. és akkor már szeretni fogja!!!

Klári
Kép
ganti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: