Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Zsófi!

nannó
nannó
 
 


Zsu, nálatok egyébként miért ázik át Emmus? Ő is sokat iszik?
Szerintem nálunk, ha Emma nem inna ennyit, akkor is kéne éjszaka min. egyszer pelust cserélni.

Kép
niki30
 
 


Köszi a fogas válaszokat. Amúgy 7 foga van Emmának (már vagy 3 hónapja nem jött ki újabb :roll: ), azért fogkefézünk, h rögzüljön a szokás. Túl hatékonynak nem nevezném a dolgot, de azért több, mint a semmi. Ezek szerint nem gáz, h nem használunk még fogkrémet.

Ez durva, ennyire gyorsan kijött az első „bölcsibetegség” Emmán! Ez lesz talán a legnehezebb, ha sűrűn lebetegszik, nem? Miért nem szívják az orrukat? :shock:
Nem tudom, h mitől van, nem iszik sokat szerintem. Melegben sokat ivott és nem volt ázás. Őszintén szólva nem kutattam az okokat, csak a megoldást! :oops:
Veszek is egy kis csomag 6-os liberot, aztán majd mesélek! De nálunk szerencsére csak reggelre van gond, olyan 5-6 között történik meg a baj.

Andi, jó hír, h Borinak máris használ a torna!
Lehet, h Csengét tényleg balettozni kéne vinni? Vagy valami akrobatikus rock and roll? Mikortól lehet?

Zsófi, azért tényleg ne kombinálj, amíg nem volt a logopédus!!! :wink:

Zsu
svs
 
 

 
 

Helló, még Madridból! Van net, és itt vagyok a szobámban. Egész nap a jégen voltam, meg a városban mászkáltunk, szóval hulla vagyok.

Fogmosás, én utána olvastam a dolognak, és fogorvosok azt mondják, hogy 3-4 fogtól már lehet használni fogkefét. Kb. 1,5 éves korig elég ha rágcsálja, mert a több nyál termelődése is tisztítja a fogakat, és rögzül a mozdulat, szokássá válik. Utána lehet már fogkrémat is használni.
Mi kb. 6 hósan kezdtük a fogkefe rágcsálását. Néha nem akarja, akkor hagyom, nem erőltetem a dolgot, de ha látja hogy mi mossuk a fogunkat ő is jön, és nagy fogkefével akar "fogat mosni".

Nelly

Kép
breeki
 
 


Andi, én szerintem várnék még bármilyen mozgással. Erősödjenek meg jobban az izmai. A balettban nagyon nagy megetrhelésnek vannak kitéve az izmok. Én is balettoztam. Imádtam, és szerintem egy kislánynak gyönyörű alakot, szép tartást csinál, szóval mindenképpen hasznos, de csak mértékkel.

Zsófi, ne aggódj, mnden rendben lesz Samuval. Mikor jön a logopédus?

Niki, Emmának jobbulást! Sajnos az első pár hónap ált. betegségekkel telik.

Nelly

Kép
breeki
 
 


de jó, h bejelentkeztél nelly!! milyen szoni nélkül???? hogy bírod? milyen a jégen?

a logopédus elvileg holnap f6 körül jön.
kerekpocak
 
 


nannó írta:Andi! Ez a BHRG milyen terápia? Aktív mozgás, vagy valami elektromos kezelés vagy passzív mozgatás?
Az hogy "laza", ebben az esetben azt jelenti, hogy gyengébbek az izmai, vagy azt, hogy az ízületei tágabb határok között tudnak mozogni, mint általában?


Nannó, a BHRGt jól írta Zsófi. Ma voltunk először, mi szárazon nyomatjuk, nem vízben :D Játékos feladatsorból áll, ami fejleszti a gyereket a problémás területen (Borinak egyensúly+kar, váll), ebben neki is aktívan rész kell vennie. A Dévény torna a passzív mozgatás, ott mászatja (stb.) a gyógytornász, közben pedig folyamatosan "nyomkodja" a gerincénél a megfelelő pontot, stimulálja az agyban a mozgásközpontot.

Amennyire én tudom: a lazaság egyrészt azt jelenti, hogy ízületei nagyon lazák (pl. Csengének ez még meg van), illetve, hogy az izomtónusa is nagyon laza. A tipikus lusta gyerek: nem emeli a kezét stb. de nem azért nem emeli, mert nem akarja, hanem mert a laza izomtónus miatt neki 2x-3x olyan nehéz felemelnie mint egy normál izomtónusúnak (a másik gond, a túl feszes izomtónusú meg azért nem emeli, mert bizonyos pont után a túlfeszítés miatt egyszerűen fáj neki).

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


svs írta:Lehet, h Csengét tényleg balettozni kéne vinni? Vagy valami akrobatikus rock and roll? Mikortól lehet?


Elméletileg tornára már most, 4 évesen lehetne, az "igazi" klasszikus balettet csak később, ha jól tudom 7-8 éves korban kezdik el tanítani. Tavaly az apja elvitte párszor tartásjavító tornára, de túl sokan voltak, sőőőt, egy kisfiú meg merészelte fogni a derekát, ezen úgy kiborult, hogy többet nem volt hajlandó menni. Pedig az ottani tanár is kiszúrta, hogy mennyire hajlékony.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


breeki írta:Andi, én szerintem várnék még bármilyen mozgással. Erősödjenek meg jobban az izmai. A balettban nagyon nagy megetrhelésnek vannak kitéve az izmok. Én is balettoztam. Imádtam, és szerintem egy kislánynak gyönyörű alakot, szép tartást csinál, szóval mindenképpen hasznos, de csak mértékkel.


Szerintem is hasznos lenne egy kis tánc :wink: Amilyen hiú macska, szerintem el lenne varázsolva a kis balettruháktól, harisnyáktól meg cipőktől :lol: Egyébként én imádom a klasszikus balettet - nézni.

Hogy vagy, hogy telik az idő Szoni nélkül? Tudtok beszélni telefonon??

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Háát, nehéz Szoni nélkül nagyon. Első nap haza akatam menni, mert nehezen indult az itt lét, SZonika jól betaknyosodott aznap mikor eljöttem, és az első éjszaka kb. óránként fenn volt. Ez persze nagyrészt a miatt, hogy nem nagyon kapott levegőt, de hiányzom neki én is.

Skype-olunk amikor csak tudunk. Tegnap du. Szonikával is tudtam beszélni, olyan édes volt! webkamerán még látott is, mondta nekem hogy nyanya, puszit dobált, integetett, és jönni akart hozzám. Sírás nélkül nem nagyon bírtam ki. :cry:

A verseny holnap kezdődik, és 3 napon át tart, holnap 5-kor kelek, reggel 6-tól edzés. AKi ezt kitalálta....

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly üdv :wink: Ilyenkor te is korizol/korizhatsz, vagy csak kívülről személed? Mármint azt értem, hogy bíró vagy, csak van lehetőség kicsit nosztalgiázni??

Zsófi- a paramamit nem úgy értettem hogy túlparázod!! Inkább nézesd meg, főleg ha családban van hajlam ilyesmire, minthogy később derüljön ki! Azért kíváncsi vagyok.

Niki én Julinak a kezére ütöttem már (na persze inkább legyintés) de csak a nyomaték kedvéért, amikor nagyon brutál hisztimaci volt, és pl. megdobott kajával, stb. Általában azt mondom neki, hogy csapjon ő a kezére. Szerencsére a hatás ugyanaz, ez is rosszul esik neki, és veszi a lapot. :roll:
Munkahelyen mennyit lehet hiányozni a gyerek betegsége miatt? Ezt hogy lehet egyáltalán megoldani? Havi két betegség, mindegyik 6 nap, akkor gyakorlatilag két hét marad csak. :shock:
Hogyhogy nem szívnak orrot???

Balettról annyit hogy jártam 6 évesen művészi tornára (akkor így hívták), de 1 év után eltanácsoltak - én annyira vagyok hajlékony, mint egy hurkapálca kb. :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári, nem tudok korizni ilyenkor, ha nagyon akarnám otthon megtehetném, de mivel nem hívnak, nm pofátlankodom oda. A többiek keményen fizetnek, én meg ott nosztalgiázzak. :roll:

Nálam is volt már hogy elpattant a cérna, rácsaptam a kezére,és játéknak vette. SZonja előszeretettel dobálja el a kanalat evés közben, és a tányért úgy hogy még tele van, és még enni akar. Ki a fene érti ezt. Kitartja oldalra a tányért, én szépen mondom neki, hogy adja oda nekem, de ő azért is ledobja a földre.

Nelly

Kép
breeki
 
 


:shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.26 15:19-kor.
kerekpocak
 
 


nyuszi04 írta:Csenge után (nála hagytam altatni magam, hogy nagy gyerek meg lusta gyerek) már résen voltam, mégsem jöttem rá időben, hogy Bori is laza

Az jutott eszembe ennek kapcsán, hogy egy (pláne első gyerekes!) kismamának nem "feladata", hogy ilyesmit kapásból észrevegyen. De mit csinált nálatok a védőnő meg a gyerekorvos? Akik praxisuk során feltehetően láttak már közelről néhányezer babát, és szakmájuknál fogva tudniuk kell, hogy a különféle életkorokban "hogyan kell kinéznie" egy baba izomzatának, mozgásának... Ha ilyen távolból még jól emlékszem - ilyen-olyan ok miatt - eleinte nagyjából havonta találkoznak a picikkel. És NEKIK nem tűnt fel idejében?

nannó
nannó
 
 


Hello Lányok!

Bocsi, hogy csak most reagálok, de közben tegnap leutaztunk vidékre anyukámékhoz, mert a gimiskori barátnőmnek esküvője lesz a hétvégén. :)

Köszönöm mindenkinek a bölcsivel kapcsolatos hozzászólásokat!
A helyzet az, hogy már akkor tudtam, hogy hamar kell majd visszamennem dolgozni, amikor Tarek még csak útban volt. :) Akkor azt terveztük, hogy 1.5 éves kora körül megyek vissza. De most úgy alakult, hogy egyre jobban meg vagyunk anyagilag szorulva (vészesen fogy a tartalékunk) és talán az a 2 hónap ide vagy oda már nem számít semmit. :roll:

Tényleg brutál sok a 70 rugó és csak valóban akkor éri meg, ha lényegesen többet keresek, mint a kiadás, ami ezzel jár. Nyílván ez így is van különben nem mennék bele. :)

Klári! Nem akarok ilyesmit kérni a leendő munkáltatómtól (nem a volt helyemre készülök), mert nekem most az éri meg (és így emngedhetjük meg magunknak csak), ha nem jelentenek be és akkor a gyedet továbbra is kapom. :oops: Olyan gáz, hogy erre vetemedtem ÉN, aki világ életében tisztességesen adózott és fizetett minden járulékot. De most ezt félretettem, mert engem sem sajnál senki, hogy csak X a gyedem holott a fizetésem mindig is eléggé magas volt, tehát több járna. :? Na mindegy. Evvan! :)
De azért köszi a tippet. Majd ha júniusban már úgyse kapok gyedet, akkor majd bevetem a főnökömnél. :D

folytatom..

fatima
 
 


Zsófi! Remélem már nem fáj a fejed és jobban vagy! :)
Én amúgy egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy meg akarod nézetni Samut. Sztem ez teljesen normális dolog, hogy ha tudod, hogy bármi hajlam van a családban dislexiára stb, akkor még időben nézeted meg Samut. Persze mennek a drukkok, hogy ne találjon semmit a logopédus! :)
Azzal kapcsolatban meg, hogy érzünk-e olyat, hogy jól neveljük-e a gyerekünket, megadunk-e nekik mindent (szeretetet, törődést, gondoskodást stb): hát persze, hogy mind így vagyunk ezzel. Ha nem így volna, akkor nagyon nagy baj lenne. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy én ezt azért annyira nem viszem túlzásba. Csak akkor van lelkiismeretfurdalásom, ha valamiért türelmetlen vagyok Tarekkal. Amúgy úgy érzem, hogy sokat foglalkozok vele és sok mindere megtanítottam már most. :wink:

fatima
 
 


Nyuszi! Drukkok, hogy Bori hamar behozza a lemaradását. Sztem is gáz, hogy az orovosotok és a védőnő nem volt résen és úgymond neked kellett kiszúrnod, hogy "baj" van. :shock: Na de fő, hogy minden rendben lesz. Csengét meg tessék járatni valami tornára mert tutira imádná! :)

Klári! Édes drága Juli milyen okos nagylány! Képeket ne felejtsd el lécci. :)

Zsu! Nem lehet, hogy azért ázik át Emmus, mert amikor hajnalban ébredezik akkor pisil és még lehet, hogy fázik is, mert olyankor van a leghidegebb??? Tareknél is nagy ritkán előfordul és mindig akkor, ha ki van takarózva és valószínűleg fázik. (ez volt most éjjel is)

fatima
 
 


Nelly! Elhiszem, hogy nagyon hiányzik Szonja. Pláne ha még kicsit taknyos is és nem gyógyítgathatod. :( Na sebaj! Hamarosan együtt lehettek.

Most mennem kell csajok! Majd jövök és folytatom...

fatima
 
 


Hahhh! A modern technika! Az "én koromban" még csak "sci fi"-ben olvastunk ilyesmiről, hogy videofon! :wink: Nelly! Skype-on babáztál? :D Ez tök jó! (bár lehet, hogy rosszabb volt látni, hogy vágyakozik utánad, mintha egyáltalán nem láttad volna őt? :cry: )

Zsófi! Mi a helyzet Samu vizsgálatával? Mit mondott a logopédus? :?:

Niki! Hogy van Emmus? :?:

És ti hogy gyógyultok Edis? :?:

(Jól látom, hogy új szolgáltatást vezetett be a baba-net? Helyesírás-ellenőrző programot kaptunk! Vagy csak eddig nem vettem észre?)

nannó
nannó
 
 


nannó: nekem eddig is volt. ez igazából a mozilla firefox új szolgáltatása sztem.
logopédus: minden ok! (szóval jöhetnek a "na ugyék") . részletesebben fürdetés után!
kerekpocak
 
 


(Jah! Akkor megvan! Tegnap frissítettük le a Mozillát!) :wink: :lol:

nannó
nannó
 
 


Zsófi :lol: :lol: de jó! Akkor megnyugodtál. Nah ugyeeeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Csak hülyéskedek :)
Gyere a részletekkel! Mit mondott, hogy nézte meg Samut, mit csinált?

Kép
niki30
 
 


Nannó, hát köszi, megvan. Még taknyos, köhög. Ma párszor rátőrt a köhögőroham meg néha olyan sipolósan köhögött, de fenistil + kálcium és társai...semmi köhögéscsillapító.
Tényleg, többiek! Nektek náthára, köhögésre mit ír fel a doki?

Kép
niki30
 
 


niki: ha beüt a nátha a köv. csinálom. (ugye én már lassan a nátha nagyöregje vagyok) először is cebion minden este 8-10 csepp. a nátha megjelenésekor pedig 1 adagban 30 csepp. lórúgás. ha köhög akkor reggel, du alvás után köptető ACC 100as. (samu szereti). + napi 3-5x stodal (homeopátiás köhögésre) ezt azonnal, h ne legyen hörghurut belőle. orrszívás naponta 150x!!! + orrfújás (samu már nagyon tud.) + napi 1x multivitamin. ennek hatnia kell. a lényeg h semmit nem szabad kihagyni. az elmúlt 1 év tapasztalata alatt lettem ilyen iokosodott és hát ezek sem mindig válnak be. sajnos könnyen megy a fülére, és hörghurutot is okoz. :(

logopédus: megnézte samu hogy formaberakózik 12 kül. formát tesz be egy 4 oldalú kockába, oldalanként 3 kül. lukba. kb fél perc alatt, aztán van ilyen formákat betenni egy lapra azt is nagyon gyorsan csinálja, beszélgetett vele, megnézte, h hogy mozog, ugrál, teljesít kérést, vesz fel/tart szemkontaktust stb. szal semmi hókuszpókusz nem volt. azt mondta, h nincs szükség beszédindításra, mert samu már abszolút beindult. karácsonyra már jól fog (kellene) beszélnie a mai alapján, tehát novemberben beszélünk vele, h mizus. azt mondta nem baj, h nem szeret mondókázni, ha a dalokat/énekelni igen, meg a mesélést is nagyon bírja.
megkönnyebbültem mert azt mondta ne legyen lelkiismeret furdalásom, h nem beszélek ANNYIT hozzá, van olyan gyerek, akinek az anyukája állandóan beszél és pont ezért nem kezd beszélni. azt is mondta, h samu nagyon nagyon okos. (szal emiatt se aggójak). pont akkor ment samu pisilni, szólt cukin, na ezen is nagyon meglepődött, mert h fiú és h ennyire korán így szól meg minden, meg ahogy eszik-iszik, orrotfúj, meg gitározott- a finommotorikája is nagyon rendben van. szal úgy alle zusammen megnyugodtam.
még majd 4.5-5 évesen megnézi, h diszlexia stb téren mizus, ha gáz van (most nem látszott) aakkor preventív programot csinálunk, h később -a suliban- ne legyen.
huhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.
kerekpocak
 
 


Jajj Zsófi, ez annyira jó.
Nem is gondoltam, h. egy logopédus pl. a beszéden kívül mást is ennyire szemügyre vesz.
Végülis tök jó, mert ezek szerint sokrétű egy ilyen "vizsgálat". (tudom, h. nem az)
Tényleg, van olyan gyerek, akihez anyuka sokat beszél és pont ezért nem kezd el beszélni a gyerek? :shock: Jééé. Ez új számomra is.
De Samuval mozgásügyileg nem is volt gondod, nem? Tök sokat táncol, mondod, h. énekelget, szereti a hangszereket, ez egy óriási dolog.
De azért nagyon jó, h. megnézetted.
Örülök, h. megnyugtatott :)

Fú, jó kis kúrát csináltok Samu megfázásakor :)
Acc 100-as? Ez van gyerekeknek? Receptre megy?
Stodal-t nem ismerem.
Cebion nálunk is játszik, orrszívás is, bár régebben orrba-szájba szívtem, de azt sem akartam, h. örökké kínozzam, úgyhogy most ritkítottuk, nem is kell annyit szerintem. Így is olyan nehezen tűri. Már abszolute két emberes. Ha egyedül kell csinálnom, akkor olyan brutálisnak tűnik a helyzet.
Milyen multivitamint adsz neki?
Tényleg immunerősítőt még adod, ugye?
Én a Just-os fenyőmag szirupot adtam eddig (elfogyott), baromi drága dolog, de szerintem jó és néha napján még hajlandó is meginni.
Egyébként nekem a doki mindig azt mondja, sterimar, orrszívás, orrcsepp, kálcium, fenistil, meleg tea (nah ezt nem issza).
Csak a víz kell neki.

Hihi, költöttem neki ma egy rövidke dalocskát és arra aludt el.
Olyan lökött vagyok, néha csak úgy össze-vissza kitalálgatok dalokat, de tök rímtelen meg minden, már én magam is röhögök, ő meg ezekre elalszik. :)

Kép
niki30
 
 


stodal, ACC recept nélkül simán. orrcsepp helyett mi osprayt használunk sokkal jobb. orrszívás: nekünk a fül orr gégész mondta, h rengetegszer csináljuk (mivel neki mindig a fülére megy, vagy hörghurut lesz belőle). szerencsére samu már ül és hagyja. nem sír. (de ez csak egy olyan 6 hónapja van így). a multivitamin béres, narancs ízű, rágótabletta. amíg rágni nem tudott addig szirupos volt, annak a nevére nem emlékszem, gyógyszertárban vettem. ezt a mostanit dm-ben.
kerekpocak
 
 


tök jó, h kitalálsz dalokat és arra elalszik emma!! nálunk most a "samuéknál ég a világ, sütik már a rántott békát...", "egy boszorka van...", "aki nem lp egyszerre" stb a sláger. persze mindent visz a zsuzsi vonatos.
kerekpocak
 
 


Köszi :)

Kép
niki30
 
 


Zsuzsi vonatosat nem ismerem.
Én Gryllus dalokból éneklek részeket, tavaszi szél, bóbita, vuk, meg ami még eszembe jut.

Kép
niki30
 
 


csak röviden: Hurrá Zsófi hogy semmi baj nincs!!!

Niki jobbulást Emmának, köhögésre nálunk még a lándzsás utifű szirup jön be.

Klári
Kép
ganti
 
 


képzeld klári arra samu tök allergiás. :shock: :shock: :shock:

megy a zsuzsi vonat, kattognak a kerekek
vígan integetnek az óvodás gyerekek
lalalala
kerekpocak
 
 


:lol:

Na mentem alukálni.

Jó éjt!!!

Miért pont Zsuzsi vonat? :roll: :roll: :lol: :lol:

Kép
niki30
 
 


niki:
A Zsuzsi Vonat, hivatalos nevén Zsuzsi Erdei Vasút, az ország legrégebbi kisvasútja. A vasút első szakaszát 1882. július 16-án nyitották meg. 1950-re a Debrecen-Fatelep állomástól Nyírbéltekig épült ki a 48 km-es, 950 mm nyomtávolságú pálya. Kezdetben fát szállított a guthi erdőkből, majd 1923-tól beindult a személyszállítás is. 1949-től tartozott a Magyar Államvasutakhoz. 1961-62-ben a pályát 760 mm-es nyomtávolságúra építették át, és áttértek dízelvontatásra.

A vonalon a vasúti közlekedést a tiltakozások ellenére beszüntették. A Debrecen-Fatelep-Hármashegyalja szakasz a Debreceni Közlekedési Vállalat (DKV) kezelésébe került, a Hármashegyalja-Nyírbéltek közötti szakaszt felszedték. 1996 július 13. óta a Zsuzsi Erdei Kisvasút Kht. üzemelteti.

http://www.zsuzsivasut.hu/

A Zsuzsi Vonat név eredete: a vasúton kezdetben kettő gőzmozdony üzemelt. Az "1" pályaszámú 107 LE teljesítményű, fatüzelésű mozdony volt. Ez a mozdony kapta a ZSUZSI nevet, melyet ma is használ a kisvasút.

A Zsuzsi Vonat történetéről bővebben a CIKKEK menüpont alatt találhatsz több infot.

A kisvasút hármashegyaljai végállomásaán a falatozni vágyókat fedett étkezési hely és büfé várja. Szalonnasütő, slambucfőző hely, turistaösvény, a közelben pedig halastó, kilátó: minden, ami a jó kiránduláshoz kell. Nem beszélve a színpadról, amelyre mindig jelentkeznek fellépők nagyobb rendezvénynél. Van kint erdei iskola is, ahol pedagógus vezetésével gyerekek szoktak táborozni, s a természet szeretetére, védelmére nevelődnek.
kerekpocak
 
 


amúgy ez régi úttörő dal, akkor még óvodás gyerekek helyett, úttörő gyerekek integettek. majd elénekelem neked, ha találkozunk.
kerekpocak
 
 


Zsófi, nem vagy semmi :lol: Köszi :lol:

Kép
niki30
 
 


Zsófitól akarok csak egy gyorsat kérdezni.
attól nem tartasz, h. a túlzott a tiltás {no csoki, no tv} nagyobb korában még jobban visszacsaphat ?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


bár tény, h. csokit tudatosan én sem adok, de evett már...
de pl. müzliszeletben, MÉRTÉKKEL adott édességben, mint palacsinta, v. túrógombóc -- mi a rossz ?

én adok ilyesmit - MÉRTÉKKEL.

nálam a nyalóka meg cukor meg a chips az abszolút gáz, akkor inkább dohányozzon a gyerek... :wink: na jó persze nem szószerint.

tv-t Laura sem néz, pontosabban mi sem vagyunk nagy tévések mert nem találok benne semmi nézhetőt a híreken kívül.
de Laura nagy kisvakond őrült, napi fél óra biztos van.

én szerintem tök normális, ha egy 2 éves gyerek normális mesét néz, meg édességet is eszik.
még egyszer: MÉRTÉKKEL.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi, nálunk is mumus a chips, cukor, nyalóka.
Csokit is csak egyszer-kétszer kapott, azt sem akarom túlzásba vinni. Inkább kap túrórudit, kekszet, biokölest - nálunk ez a nasi.
Palacsinta, túrógombóc nálunk ebéd, mint nasi :)
Szóval én sem akarok mindent tiltani, viszont úgy vagyok, amíg lehet, addig megpróbáljuk ezeket kerülni.

Tv. Reggelizés közben nézünk mesét, este meg mi nézünk néha híreket, és mostanában a vacsora csatát.

Kép
niki30
 
 


marcsi: nem. :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:47-kor.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:48-kor.
kerekpocak
 
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.27 14:51-kor.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:48-kor.
kerekpocak
 
 


Zsófi, feláll a szőr a hátadon napi fél óra kisvakondtól ??? :shock:
szerintem alapmüü.
ettől függetlenül amennyit tehetem {munka}, én is sokat vagyok a gyerekkel, amennyire lehet színes az élete - bár tény, h. nem számolok be ITT mindenről képekkel illusztrálva.
de attól még az. :D

szal én be tudom illeszteni a napba. reggel ha megyek dolgozni, pl. h. el tudjak készülni, nálam pont fél óra. másként nem tudnék.

ja, nem vitatkozom, eszmét cserélünk.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


kerekpocak írta:hosszabban:
1. nem tudja mi a csoki, akkor mi ütne vissza? nyilván oviban elkerülhetetlen lesz, ha látja másoknál. de addig? 1. rossza fogaknak, 2. hízlal (samunak azért ez nem mindegy) 3. a gyerekorvosunk is határozottan tiltja. 5. a túlzott cukorfogyasztás hajlamosíthat hörghurutra ami samunál már így is gáz. nem hiszem h 2 évesen csokit kellene ennie. kap túrórudit, palacsintát, túrógombit stb. (néha).



1) szerinted mindig 2 éves marad ? v. majd csak olyanokkal barátkozhat, akik szintén nem láttak csokit ?

1) igen, rossz a fogaknak, egyetértek. de én meg azon nem akarok vitakozni, h. nem napi 1 tábláról volt szó.
mértékkel.
de írtam, h. én sem adok csokit tudatosan. szerintem 3 hónapja evett utoljára. de a teljes kategórikus tiltás ??? nekem furi.

2) tény, válaszom ld. feljebb.

3) minden orvosnak ez a dolga. de pl. fél éves kortól nála a narancs megengedett, így nektem a ti dokitok nem mérce. de a mi dokink sem mondaná, h. igen anyuka, 2 éves kortól bevezetheti a csokit.

5) ki beszélt túlzott cukorfogyasztásról ?
én is u.ezeket az édességeket írtam!! pl nálunk ma palacsinta volt anyámféle házilekvárral.
csak múltkor azt írtad, h. Samu csak és kizárólag túrórudit kap.
amúgy a túró rudi pont tele van minden xarral... na mindegy. Laura is imádja és eszi is.


Laurát el lehet rángatni a dvd elől. nem is kell rángatni, ő kapcsolja ki alkalomadtán, mert hamar ráun. erre is, mint mindenre.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


kerekpocak írta:marcsi: ez most amúgy hogy jött?? :shock: :shock: :shock:


most olvastam el ezt a csokis reactiont, és eszembe jutott ez a tv téma is.. és kivi voltam a véleményedre.

amúgy nálam is van kategórikus tilos: pl. nyalóka , chips, savanyúcukor, frutti és társai. nekem ez a szőrfelállító

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja a palancsinta LEVES UTÁN volt, nem helyett.... :lol: :lol: 8)

Marcsi

KépKép
alon
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:48-kor.
kerekpocak
 
 


--
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.28 22:49-kor.
kerekpocak
 
 


Ha már így belementetek a témába... :)

Én Marcsival hasonulok ezügyben, nálunk is mehetnek bizonyos dolgok, MÉRTÉKKEL. Nem azt mondom, h. soha nem evett a lányom csokoládét, de nyílván kerülöm az alkalmakat, ha meg úgy adódik és kap valakitől egy kockát vagy a nagyszülők adnak neki, hát nagyobb baj ne legyen.
Én nem veszek és nem adok neki.
Egyébként vicces, mert apukám épp ma adott a szájába m&ms cukorkát, mondjuk ennek nem örültem, de nyílván egytől nem romlik meg a foga. Rákapni meg nem kaphat rá, mivel itthon ilyet nem kap.
A chipset evő gyerekektől én is rosszul vagyok.

Zsófi, én is olvastam Vekerdy-t tv témában és ő valóban nem túl szigorú, válogatott műsorokat szülő jelenlétében (a megértést segítve) nem tart károsnak.

Zsófi, én nem szeretem a végletes dolgokat, és úgy látom, ebben Te tényleg meggyőzhetetlen vagy. Persze nem is akarlak meggyőzni :wink: és elfogadom a véleményedet.
Én szeretem mindenben megtalálni az egyensúlyt, vagyis igyekszem.
Azt gondolom, a mértékletes tv-zés (válogatva) és édesség evés (nem chips, csoki, cukor és társai) azért annyira nem durván káros és veszélyes, mint ahogy az idézetben olvasom.
Mondom, nekem ez egy kicsit nagyon a véglet.
EGYENSÚLY!!!
Dehát kinek így, kinek úgy :)

Kép
niki30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: