Új privát üzeneted érkezett!

Ediske! Gratula Lucus keresztelőjéhez! Nagyon szépek voltatok! :) És sok-sok gyóhypuszit küldünk nektek. Gyógyuljatok meg hamar!!!

Niki! Aztaaaaaaaaaaaa micsoda ügyes Emma!!! De tényleg!!! Nagyon büszke lehetsz rá! Igazi stramm csajszi! :) Nagyon ügyi!!! :)

Marcsi! Normaflore azért kell mert az antibiotikum rendesen szétroncsolja a bélflórát. :wink: Én akkor is adok Tareknek, ha valamitől hasmenése van!

Zsófi! Merre vagy??? Hol pörögtök??? :)

Nelly! Már nem olvasol, de jó Madridozást! :)

Zsu! Pocaklakó? Emmus? Holnap dumcsizunk! :wink:

Klári! Én is, én is szeretnék Juliról kioskori kpépet látni!!! Lééééccciiiiiii! :)

Nyuszi! Jééé! Tényleg majdnem egyszerre van a csajaid szülinapja! Micsoda mázli! Milyen tuti lesz amikor együtt ünneplik majd a barátnőikkel a szülinapjukat! :)

Teri! Petra képek nagyon jók! Hihetetlen mennyire nagylány már! :)

fatima
 
 


Na és akkor híreim vannak csajok!!! Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket! rád extrán számítok, mert ugye Samu is magánbölcsibe jár.

Arról van szó, hogy nekem is muszáj elkezdenem dolgozni még idén. Terveim szerint novemberben... Tarek felügyelete nem megoldott, mert a bölcsiről ugye mi lemaradtunk! :( Nézelődtem a neten és találtam egy magánbölcsit, ami a Szt István Parkban van (mivel Zuglóban nincsen olyan, ami bevesz 2 éven aluli gyereket). A honlap alapján nagyon szimpi az egész, viszont az ára nagyon húzós! Havi 70 rugót kérnek, de ebben benne van napi 4X-i étkezés + pelus + ünnepek (mikulás, húsvét, gyereknap, szülinapok). Ha fél napra adnám be, akkor délben el kéne hozni mielőtt a többiek elkezdik a csendespihenőt. Ez persze lehetetlen! Szóval én nem hagynám ott 5-ig, de akkor is egész napot kell fizetni, ha 3-kor mennénk érte. Ha fél nap, akkor 50 rugó! Szerintetek nagyon sok ez?
Zsófi! Ti mennyit fizettek? És ti Klári mennyit fogtok a családi napköziért???

Véleményeket várok plííz! :)

fatima
 
 


Fatima, bár nem engem kérdeztél...
nálunk a Bababirodalom nevüü helyen van magánbölcsi, ott nyolcvan pénz egy hónap... szal szerintem reális ez. {sajnos}
egyébként a játszótéren hallottam már 100e-ről is per hó ... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 

 
 

fatima írta:
[b]Marcsi!
Normaflore azért kell mert az antibiotikum rendesen szétroncsolja a bélflórát. :wink:


így már értem... :)

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi! Mindenkinek szólt a kérdés! :wink: Csak azért emeltem ki Zsófit meg Klárit mert nekik konkrét tapasztalatuk van! :D
Szóval köszi a véleményedet! Én is úgy vettem észre, hogy SAJNOS ez teljesen korrekt ár! :( De hát evvan!!! :roll:

fatima
 
 


Fatima, amikor nem vették fel Csengét az oviba és azzal riogattak, nem is fogják, én is körbejártam a magán-megoldásokat (bár ovi szinten). Az árak hasonlóak, 60 eFt+étkezés (ebből tudnak jóváírni, ha beteg a gyerek), illetve fix 70 eFt/hó volt az ár :(

Ami még szomorúbb: egy ismerősöm gondolkodott magánovi nyitásában, alaposan körüljárta a kérdést. Arra jutott, hogy ha nem saját az épület, akkor a bérlés+rezsi+személyzet az engedélyezett 15 főre leosztva alsó hangon 50 eFt/fő, és ebben nincs egy darab papír vagy egy színes ceruza sem, nemhogy egyéb foglalkozás. Úgyhogy sajnos ez az ára.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Köszi Nyuszi neked is! :) Én is úgy gondolom, hogy ez az ár nem átverés. Sajnos kénytelenek ennyit elkérni, ha profitot is akarnak. Ez persze engem nem vígasztal, mert baromi soknak tűnik, de talán ki lehetne bírni, ha mondjuk jövőtől már sikerülne államiba mennünk. :roll: Na és persze attól is függ az egész, hogy én mennyi fizetést kapnék (feketén mennék vissza jövő júniusig, így a GYED is megmaradna), mert ha 70 rugó ugrik, akkor nagyon meg kell néznünk, hogy cserébe mennyi jön be. :?

További véleményeket várom szeretettel! :P

fatima
 
 


fatima én a 2 db napért fizetek kajával együtt 40-et. ha mindennap menne, 100at. nagyon brutál! szal reális.
azzal viszont sztem nem tudsz számolni, h egy év itt, aztán átviszed. mert az tareknak nagyon nagyon rossz lenne! beszokni, úgy ihgazán sztem legalább fél év alatt szoknak be. és akkor megint átvinni vhova + utána megint, mert ovis lesz... az durva. szóval ezt számold bele.
kerekpocak
 
 


Húúúú Zsófi! Ez tényleg nagyon brutál!!! 2 nap 40 rugó???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ez kész! :( Akkor ezek szerint amit én néztem az tök rendben van! Annyira durva!

Viszont sajnos kénytelen lesz Tarek úrfi megszokni/átvészelni majd azt, hogy jövő szeptembertől talán másik helyre kell járnia. Ez van! Ha már nem kapok GYED-et, akkor szinte 1000%, hogy nem engedhetjük meg magunknak a magánbölcsit. :( De azért a véleményedet ez ügyben is! :)

fatima
 
 


Fatima én 2900-at fizetek fél napra, 3800 az egész nap, ez kajástul.

Ha mindennap 8-5-ig megy, az 50/hónap +kaja. Igaz ez itt vidék :wink:

Szóval a 70 még annyira nem is rossz.

Azt nem tudom, mennyi idő alatt szokik be, meg át, ebben semmi tapasztalatom nincs :roll: Csak azt tudom, hogy a gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni, minél kisebbek, annál inkább.

Keresek majd kiskori képet, durva ám, totál ne hasonlít szerintem, főleg mikor világító kék szeme volt. Ez már a múlté :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


Fatima, most olvaslak, szal visszamész novembertől. Nem semmi.
Így tervezted, vagy most átbeszéltétek Salimmal és erre a döntésre jutottatok?
Szerintem Tarek sem lenne elveszett bárányka :)
Én nem vagyok képben a magánbölcsis tarifát illetően, mindenesetre döbbenet mi pénzt elkérnek. Gondolom azért rendesen szétnéztél.

Kép
niki30
 
 


Edis! Hogy van Luca? Milyen volt az éjszakátok?

Kép
niki30
 
 


Fatima,

még az jutott eszembe, hogy a magánbölcsik általában alapítvány formájában működnek. Esetleg tudsz egyezkedni a munkahelyeddel hogy fizessék ők a bölcsit vagy legalább egy részét? MErt az alapítványba befizetett támogatás csökkenti az adóalapukat és talán még valami vissza is jár belőle.
Csak egy ötlet, mi pl. így fizetjük a napközit. :wink: (mármint van cégünk)

Klári
Kép
ganti
 
 


vagyogatok, csak momentán eszetlenül fáj a fejem. (melegfront)
csabának határideje van (felújítás) és még két záros időn belüli munkája, így szegény a belét is kidolgozza. nagyon sokat vagyok a babókkal, ami nem gáz, amúgy.
samu ügyesebben kezdett beszélni, de holnap jön a logopédus megnézni, h biztos minden ok e. (nagyon kíváncsi leszek). mond már egész összetett dolgokat is.
ma voltunk táncházban, de most nem volt a haverja és a rengeteg idegen gyerek látványa nem inspirálta, hanem szorongóvá tette. ő volt az egyetlen, aki nem állt be az óra végén vonatozni. azt még elviselte, h ő fogja vkinek a hátát, vállát, de az, h őt fogják nem tetszett neki. húzogatta a száját, meg pislogott, mintha tikkelne. láttam rajta, h nem tetszik neki a helyzet. mondta is közben, h "arra menni" az ajtóra mutatva. szal nem fogom ezt nála erőltetni. még egyet kipróbálunk és ha nem tetszik neki, keresünk valami más zenés-táncos dolgot. vmi olyat pl, ahol kevesebben vannak.
az első dal, amit samu énekel: "megy a zsuzsi vonat, kattognak a kerekek. vígan integetnek az óvodás gyerekek. lalalala. ebből a kiemelt szavakat énekli velem. :) tök cuki. ja és ha megkérdezed, h a játékvonat hova megy a válasz mindig az: kanizsára. és a múltkor a játszón azt mondta: "ott van őzike. arra menni őzike". (???:):):)) előző héten láttunk a margitszigeten őzikét. nagyon tetszett neki :)
bocsánat, h nem reagáltam, de a fejfájásom most erősebb, mint a koncentrációs készségem.
kerekpocak
 
 


Zsófi - tuti nem fog találni a logopédus semmit :wink: Ha igen, Julinak is volt, de elmúlt :wink:

Julinak nagyon sok verset (Mesebolt) olvastam egy időben (most más a kedvenc, azért nem), és egyszer kipróbáltam és egy csomónak tudta a sorvégét. A sorok végén csöndbe maradtam, ő meg automatikusan mondta mi jön :lol: Nagyon vicces volt, meglepődtem, de nagyon büszke voltam rá. :oops:

Klári
Kép
ganti
 
 


klári: a próféta szóljon belőled!!! (igazából sokszor cserél betűket, hangokat és asszem balkezes. valamint apukám, öcsém diszlexiás, diszgráfiás. ha van samunak hajlama rá most még fejleszthető úgy, h a suliban már ne legyen hátránya belőle. de remélem semmi baj sincs!!)
kerekpocak
 
 


ÚÚÚÚGY IZGULOK!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


ti nem szoktatok aggódni azon, h rosszul kezeltek vmit gyereknevelésileg? pl sose tudom, h elég jól beszélek e samuhoz? (sokat, érthetően, egyszerűen, sok új infóval stb), h elég biztonságot adok e neki? h elég boldoggá teszem stb stb. nem tudom, h eleget játszom e vele? szóval ti nem szoktatok ezeken agyalni?
sokszor félek, h az én aggodalmaimat és félelmeimet, magammal kapcsolatban rá vetítem ki és ezzel nehezítem az életét. ti hogy vagytok ezzel?
kerekpocak
 
 


Zsófi, már akartalak kérdezni merre vagy. Ha nem jössz egy nap, már tökre hiányzol, nah. :cry: :wink:
Gondolok rátok ma, h. Samuval minden okés legyen, de ha valamit mond is a logopédus, kérlek ne aggódj. Tényleg még időben vagytok, ha bármit is fejleszteni kell.

Ez a para dolog a gyerekneveléssel néha-néha bennem is felmerül, bár nekem Emmával kapcsolatban sokkal több az önbizalmam, mint az élet egyéb területein (durva :!: ).
Ezt én mint kívülálló nem ítélhetem meg, nem látlak titeket annyit, csak gondolom, h. jól csinálod az elmeséléseid alapján.
Azért ti sok mindent csináltok, sokféle inger éri, viszed ide-oda, zenét hallgattok, szóval szerintem elég színes az élete Samunak (és ezáltal Jónásnak is). Hogy boldog e? Ne hülyéskedj, egy tök egészséges lelkületű kis családban él, szeretetben, nyugalomban, neki még ez a legfontosabb.
Hogy anya mit vetít ki, öhhöm, nah az már más kérdés. De szerintem nincs olyan anyuka, aki ne vetítené ki bizonyos félelmeit a gyerekére.

Képzeljétek, éjjel kétszer öltöztettem át Emmát és húztam lepedőt.
Csupa pisi volt. Persze megint ez az iszonyat mennyiségű víz...de nem volt szívem elvenni tőle. Most nem. Próbálok erre figyelni, h. amíg meg nem szokja a bölcsit, addig ne vonjak meg tőle ilyesmit.
Egyébként mióta bölcsibe járunk, este kb. 5-10 perc alatt elalszik. Még mesélni sincs időm neki, háh :) Előtte volt vagy fél óra - háromnegyed, most meg betesszük a vízzel az ágyba és szinte alszik is.
Mondjuk tegnap még kikéredzkedett a kezembe, felvettem, ringattam picit, majd leszakadt a derekam, mikor leraktam a kiságyba. Hát már nem pehely könnyű. Ilyenkor egyébként Zsófi mindig eszembe jutsz, mikor szülés után mondtad nekünk, ne szoktassuk ahhoz a babát, h. kézben alszik el, stb. mert mi lesz ha majd a gyerek 12 kilós lesz.... :)
Emlékszel?
:lol: :lol:
Hú, szófosásom van kora reggel? :roll:
Ma azt hiszem itthon reggelizünk. Nincs szívem felkelteni, megint sokat köhögött éjjel/hajnalban. Fél 7-kor tudott normálisan visszaaludni, úgyhogy inkább hagyom.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Zsófi, szerintem akinek nincsenek kétségei, az nagyon el tudja rontani a gyerekkérdést :D Az, hogy ezen tépelődsz, már jó, ha érted, mit akarok mondani.

És nálunk még kiegészül azzal, hogy Csenge ugye a legszebb dackorszakban van (remélem, már kifele tart belőle), szóval fogni kell erősen, mert nagyon próbálkozik. És ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy tudom, kell a gyereknek a korlát, de biztos, hogy jól húzom meg, mit szabad és mit nem, meddig mehet el bizonyos dolgokban? Főleg, hogy olyan "szuper" visszajelzéseket kapok anyóséktól, hogy
A. "a gyerekhez türelem kell" - amikor épp náluk kell valamiért rászólnom
B. de ha nekik hisztizik egy igazi, vörös köd agyat elborítósat, hajtépős-rugdosósat, akkor meg jön a szöveg, hogy "azért ilyen ez a gyerek mert mindet megengedtek neki" :evil:
Anyukám ezeket e helyzeteket annyira jól kezelte, egy perc alatt lecsitította az örjöngő gyereket, de sajnos ő már nem tud segíteni, csak fentről szurkol nekem.

Szreintem nagyon jó, ha már most megnézi Samut a logopédus, nagyon időben vagytok, ha bármit találna! Azért szorítok, hogy ne legyen semmi, de ha mégis van, semmi gáz, majd szépen kikezelitek :wink: Mi is ma megyünk BHRG terápiára Borival (még sosem voltunk), remélem, a két kezelés együtt (a Dévénnyel) tényleg felgyorsítja a mozgásfejlődését.

Niki, drága Emma! Biztos, hogy jobban hiányzik neki a testközelség egy jó ideig (Csenge hosszú hónapokig azt csinálta, hogy ahogy hazajöttünk a bölcsiből, befészkelte magát az ölembe és órákig! ott ültünk összebújva)

Klári, Csenge meg az Anna és Peti, illetve Anna, Peti és Gergő könyvekből (négy van meg nekünk) tudja elmesélni az összes mesét :shock: Persze képekről, ahol meg elbizonytalanodik, kreatívan kiegészíti, de annyira édes, ahogy mesél Borinak :lol: Kár, hogy nem tudom felvenni, mert ha meglátja a gépet, abbahagyja :roll:

Na eldugultam :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Andi, ez annyira jó lehetett, ahogy írod, h. még órákig így összebújva ültetek :)

Úgy látom sok helyen az Anna és Peti a sláger. A gyerekek be tudják magukat azonosítani, valós sztorikról szól, elérhető dolgokat mutat be.

Egyébként egy két dalnál már Emma is tudja a végét, vagy egy-két szót :)
Ja, meg van egy mese, amit szoktam mesélni (este) és abból ha kérdezek tud válaszolni néhány dologra. De van, h. már magától mondja.
Olyan eszük van :)

9-re beértünk, volt egy kis sírás, de körülbelül egy perc alatt meg is tudták nyugtatni, figyelemelterelés, babakocsitologatás, sima ügy volt :)

Kép
niki30
 
 


Mi is ma megyünk BHRG terápiára Borival (még sosem voltunk), remélem, a két kezelés együtt (a Dévénnyel) tényleg felgyorsítja a mozgásfejlődését.


Andi! Valami baj van Borival? Vagy lemaradtam valamiről? :oops:

Kép
niki30
 
 


Lusta mint a föld :lol: :lol:
Nem, szóval ő is alkati hipoton, laza izomtónusú, ezért úgy hat hónapos korától gyarokratilag megállt a mozgásfejlődése. Neurológus - gyógytorna - terápia, majd csak lesz valahogy :wink: Annyira nem aggódom, mert alkati a dolog, nem agysérülés következménye mint általában. De ő legalább láthatóan fejlődik (Csenge is laza, de ő nagyon ellenállt a tornázásnál, egy percig sem volt hajlandó együttműködni, Bori viszont akar).

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Andi :) jól van.
És mikor vetted észre?
Vagy benned nem volt olyan érzés, h. áááh, biztos csak későn érő típus vagy valami ilyesmi.

Kép
niki30
 
 


Zsófi én állandóan parázok, hogy nem foglalkozom vele eleget, ha meg igen, akkor biztos elnyomom és nem hagyom a saját útját járni.

Nyitunk valami Paramami terápiás klubot?? :wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


NYISSUNK!!!!!!
KÖSZI LÁNYOK!
kerekpocak
 
 


Hahó lányok!

Niki, nagyon jól nyomjátok ezt a bölcsi témát! Ügyi a kiscsaj!
Pisi: nekünk is van gond újabban kb. hetente 2szer, én most azon gondolkodok, h kipróbálom éjjelre a 6-os pelust! :roll:

Fatima, köszi a vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat! Jó, h végre nem "veszekdtek" a kölkök!!! 8)
Tegnap óta van kiskönyvem, és hétfőn megyek szívhanghallgatásra is, mert UH-ra csak 2 hét múlva :( !
Húzós ez a bölcsi, de ha még így is jobban jöttök ki anyagilag, akkor be lehet vállalni, nem? Csak az utazást érzem neccesnek, de majd belejöttök!
Zsófi: volt már a logopédus? Házhoz jön???? :shock:
Jó fej fiad van, h rólam énekel!!!!! :wink: 8)
Fejed?
Én azon szoktam parázni, h néha túl ingerült vagyok Emmával. Tegnap majdnem felpofoztam, úgy hisztizett evés helyett! :oops:
Szóval biztos nem vagyunk tökéletesek, de gyereknevelés ügyben sztem mindenki kihozza magából a maximumot.
Többet meg úgysem tehetünk! :?

Andi: Borinak azért használ a torna? Meddig kell csinálnotok?
Csenge már teljesen rendben van, ugye?

Jaj, tudom, mit szerettem volna kérdezni: hogy van/ volt a fogmosás nálatok ennyi idősen?
A védőnő és a doki szerint nem kell semmit tenni, amíg ki nem jön az összes fogacska. Na most én azért vettem ilyen dm-es gumifejű fogkefét (3 db kül. van együtt), és fürdésnél meg ha reggel odajön, amikor én mosok, akkor kicsit sikálom a fogacskáját. Fogkrém nélkül. Ti hogy csináljátok?

Zsu
svs
 
 


Zsu

Julinak ekkor már 16 foga volt, és ugye mindent evett (jó nem cukorkát, de gyakorlatilag "felnőtt" kajákat), ezért én mostam neki, kb ilyen idős korától, de akkor még csak vízzel. (Köpni a mai napig nem tud, de nem akartam hogy fogkrémet vacsorázzon). Amikor lett 20 foga, 2 éves korára onnantól fogkrémeztünk is.

Nem tudom hány foga van Emmának, de ha néha a kezébe adod rágcsálni, esetleg ha hagyja néha átsikálod, abból baj nem lehet.

Védőnő/doki nekem is ezt mondták, de én nem akartam ezzel várni. Az ilyen dolgokban én a minél előbb elvet képviselem :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


Zsófi mit mondott a logopédus???

Klári
Kép
ganti
 
 


logopédus este jön (6 körlül) utána jövök.
mi a gyógyszertárban kapható "nenedent" nevű lenyelhető bébifogkrémmel mostuk samu fogát, mióta kb 4 db van neki. az egyik legjobb barátom fogorvos, tőle kérdeztem és ő azt mondta, h ez egy hülyeség, h megvárni a 20. fogat is- mert addig a többi simán szétrohadhat, ugye.
szóval nenedentet használtunk, pár hónapja meg (az ő tanácsára) áttértünk a piciknek való elmexre. ezt sem kell még kiköpni. mi napi 1x mosunk fogat, ha pedig nagyon gázosat evett, pl túrórudi (más édességet ő sem eszik, csoki nálunk abszolút tilos) akkor duplázunk.
van a játszón 2 olyan kislány is, akik samuval egyidősek, de már rohad (feketéllik) a foguk. :shock: :shock: :shock: .
kerekpocak
 
 


nannó??????????
kerekpocak
 
 


svs írta:A védőnő és a doki szerint nem kell semmit tenni, amíg ki nem jön az összes fogacska. Na most én azért vettem ilyen dm-es gumifejű fogkefét (3 db kül. van együtt), és fürdésnél meg ha reggel odajön, amikor én mosok, akkor kicsit sikálom a fogacskáját. Fogkrém nélkül. Ti hogy csináljátok?



mi is a kezdetektől mossuk Laura fogát kb. 7-8 hós kora óta, illetve már ő maga. úgy köp, mint a tv-maci, nagyon cuki...

korábban ő nyelte a fogkrémet, mint kacsa a nokedlit (sajnos), de mivel flour nélküliek a "tejfogkrémek", így annyira nem paráztam.

szerintem az összes fogat megvárni a romláson túl azért sem szerencsés, mert egy 2 éves gyerek nehezebben fogadja el a fogkefét, mintha már egész babakora óta turkálnak egy szőrös izével a szájában.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


mi még mindig fluor nélkülit használunk. Én a múltkor rosszul lettem, mert egy kb 7-8 éves gyerek fogai úgy néztek ki, mintha negrót ragasztott volna rájuk (bakker és azok már maradandó :?: fogak)

Na persze kövér is volt szegény és éppen kólát ivott. :shock:
De láttam már kólázni 3 éves gyereket is. Szerintem ez gáz.

Klári
Kép
ganti
 
 


Vagyok.
Zsófi! Szerintem megint kicsit "túlaggódod" a dolgot! Egy 25-26 hónapos gyerek még nyugodtan téveszthet!!! Van, aki ilyenkor még szinte semmit nem beszél, és még az is belefér a "normálisba". Az első években (de még akár az iskoláskor elején is) nagyon eltérő a gyerekek fejlődési tempója. Az egyik az egyik területen halad nagyobb lendülettel, a másik meg egy másikon. (mozgás, beszéd...) De mellesleg, hát a felnőttek sem egyformák: kinek zenei tehetsége van, ki rajzolni tud jól, ki matematika zseni..., de alapjában véve egyikünk sem ettől lesz (vagy nem lesz) boldog!
A szakember vizsgálata szerintem legfeljebb azért kell, hogy te megnyugodj, nem hinném, hogy Samuval bármi probléma lenne. (de ha mégis lenne, abszolút időben vagytok!)
(és a másik „parád”: - állítólag - a legtehetségesebb emberek többségükben balkezesek!)

kerekpocak írta:van a játszón 2 olyan kislány is, akik samuval egyidősek, de már rohad (feketéllik) a foguk..

Pl. a kristálycukorba (!!!) mártott cumi tud ilyen kiváló eredményt elérni. Én is szörnyülködtem már néhány ilyen babán.

Niki! Látod, első nap milyen aggódó voltál… és végül milyen jól haladtok! Ha ott hajlandó enni meg aludni, és még el is játszik, az azt jelenti, hogy biztonságban érzi magát. Te is megnyugodhatsz, hogy minden rendben lesz!

Edis! Szegények, ezt nagyon ki- (vagyis be-)kaptátok! Már jópár napja betegeskedtek. Még szerencse, hogy a vasárnapi napot jól bírtátok. Gyógyuljatok meg mielőbb!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 18:59-kor.

nannó
nannó
 
 


a kövéret úgy értem, hogy kb 10-15 kg túlsúly lehetett rajta. Szóval nem alkatilag édesen dundi, vagy jóétvágyú volt, hanem hájasan kövér.

Klári
Kép
ganti
 
 


Fogmosás.
Mi már régebben elkezdtük, fürdésnél, vízzel, rágcsálja, próbálja sikálni, aztán kipróbáltunk egy babafogkrémet és azóta nem akarja mosni.
De kéne szerintem is. Ártani legalábbis nem árt.
Nekünk még csak 6 fogunk van, ki tudja mikorra lesz 20...addig nem szeretnék várni.

Ma elvittem dokihoz, mert a gondozónő mondta, h. nagyon nyűgös volt, sokat sírt, köhögött és nem is tudott elaludni a takony miatt.
Ilyenkor lelkiism. furdalásom van, h. én itthon, ő meg ott szenved, mert ugye orrot nem szívnak, namost így nyílván nem fog tudni elaludni. Nem csoda.

Szóval holnap nem viszem, kúrálom, meg hétvégén is.
Olyan kis elesett volt.

Kép
niki30
 
 


logopédus sajna ma nem tud jönni, csak holnap. :(

beszéd: én tudom, h vannak gyerekek akik sokkal később kezdenek beszélni, és tök ok, normális stb stb. de vannak, akik később kezdenek beszélni (mert van vmi hézag nem csak így alakult), mert van vmi a háttérben és az intellektusukkal kompenzálják. és azért nem lesz 4-5ös tanuló a suliban mert nagy része az eszének arra megy el, h a kül. tanulási észlelési mittomén problémákat kompenzálja és bár hulla okos, max közepes tanuló lesz.
szóval lehet h aki 3 évesen kezd beszélni, az tök okés, de az is lehet, h pont van vmi dolog a háttérben. és ha én most kiszűrhetem ezt és tehetek róla, h minden ok legyen, akkor ennyit megér a dolog.

engem nem nyugtat meg, h az XY is csak 3 évesen kezdett beszélni, mert minden gyerek más. az öcsémn is 3 évesen beszélt és egész gimnázium alatt szenvedett a nyelvtantól, helyesírástól. kicsi kora óta diszgráfiás, diszlexiás. utál olvasni. (amúgy nagyon okos, főiskolára jár stb). szóval minden gyerek más okból nem beszél, van aki azért mert ilyen a habitusa, van aki meg azért mert gázok vannak. én az előbbi csoportba szeretnék tartozni. és mivel a családi történet az én oldalamon nem tiszta (apu, az öcsém), samu balkezes, sok sok szót mond, de alig érthetően, sztem logikus h megnézetem. ha minden ok, akkor én leszek a legeslegseslegboldogabb.

(ja és van egy logopédus barátnőm- ő is olvas minket, ő javasolta az egészet :)- mármint h samut nézessem meg. szal nem csak anyai túlpara.)
kerekpocak
 
 


bal kéz: nem para, csak a balkezes emberek hajlamosabbak (nem mind! nem ezt mondom, hanem csak nagyobb %-ban fordul elő) a diszességre.
kerekpocak
 
 


szegény emma :(
hát niki welcome to the club...
szőke, kék szemű, tudod. samu folyamatosan náthás. igazából ünnep, ha nem. múlt héten direkt nem vittem kedden, volt 1 hetem kikúrálni. klasszul sikerült. ezen a héten ment megint, most megint náthás. orrcsepp, orszívő, stodál, c és multivitamin, broncho-waxom immunerősítő kúra. ha nem lesz belőle hörghurut és középfülgyuszi nagyon nagyon boldog leszek.
kerekpocak
 
 


Zsófi, basszus, fenébe.
Jó, sejtettem, h. közösségbe lépéssel sűrűsödni fog ez a takonykor, de nagyon bízom benne, h. nem lesz rendszeres.
Ugye mondják (mondták múlt héten), h. ha csak folyik az orra, akkor nyugodtam vigyem, mondom, de köhög is, vigyem csak, ha nincs láza, vigyem. Elviszem, gyerek jár bölcsibe, de ezáltal nem tud kilábalni, mert ott újrafertőzik, nem fekszi ki, stb...
Szóval ez amolyan ördögi kör. De ha meg itthon maradunk egy takonnyal, akkor szinte nem is járnánk bölcsibe. Ezt jóelőre látom, hiszen itt az ősz, jönnek a vírusok, megfázások, szal, nem tudom mi lesz.

Jövő héten meg ugye (szerdán) kezdek melóban.

Zsófi, látom magadat is nyugtatod, de tök rendben van, amit leírtál, szóval teljesen érthető és normális, h. megnézeted. És meg fogsz nyugodni. Ez szerintem nem paramamiság, csak alapos vagy és időben kizárod a kizárandót vagy időben segítessz neki, ha úgy alakul.

Kép
niki30
 
 


Na megyek, apa fürdet én meg lassan fektetek. Alig aludt valamit a bölcsiben, úgyhogy szerintem nemsokára kidől.

Kép
niki30
 
 


Zsu, néha én is elveszítem a türelmem, felemelem a hangom, de volt már olyan is, h. rásóztam a popójára (nem nagyon). :oops: :oops:
Valamennyien így vagyunk ezzel. Ugye??? :oops: :oops: :oops:

Kép
niki30
 
 


niki30 írta:Andi :) jól van.
És mikor vetted észre?
Vagy benned nem volt olyan érzés, h. áááh, biztos csak későn érő típus vagy valami ilyesmi.


Niki, Csenge után (nála hagytam altatni magam, hogy nagy gyerek meg lusta gyerek) már résen voltam, mégsem jöttem rá időben, hogy Bori is laza :( Csenge hat hónapos koráig nem fordult meg egyáltalán - Bori 3,5 hónaposan fordult hasról hátra, 5 hónaposan hátról hasra, Csenge mindig utált hason lanni - Bori sokat és szívesen volt hason. Borinál igazából akkor kezdtem aggódni, amikor nem lépett tovább a forgás után, elmúlt hat hónapos, aztán hét hónapos és nem kezdett kúszni, nem emelgette a popóját, nem húzta a kezét maga alá. Kértem beutalót a neurológiára, ahol megállapították az alkati hipotóniát, előírták a Dévény tornát meg a BHRGt.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


svs írta: Andi: Borinak azért használ a torna? Meddig kell csinálnotok?
Csenge már teljesen rendben van, ugye?


Zsu, bár kb. hat hete járunk Dévényre, én már látom Borin, hogy a lába-csípője sokkal erősebb, a válla-keze az, ami még nagyon gyenge, most erre gyúrunk majd :wink:

Csenge rendben van-e? Igazából nem tudom. Mai napig borzalmas laza (simán beleül Bori fürdetővödrébe, a mosdókagylóba, spárgában játszik, törökülésből teljesen le tudja símítani a lábát a padlóra kétoldalt, fel tud állni spiccre, stb.) A gyógytornászunk régen balettos volt, ő teljesen arra agitál, hogy vigyem Csengét balettra, mert ilyen adottságokkal nagyon sokra viheti :wink: Bori már más kérdés lesz, ő szerencsére nem ennyire laza már most sem. De a lazaság is hajlamosít tanulási nehézségekre, úgyhogy lesz ebből még pár körünk :(

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


niki30 írta:Zsu, néha én is elveszítem a türelmem, felemelem a hangom, de volt már olyan is, h. rásóztam a popójára (nem nagyon). :oops: :oops:
Valamennyien így vagyunk ezzel. Ugye??? :oops: :oops: :oops:


Bizony :oops: bár nekem eddig csak a nagyobbik húzta ki a gyufát, ő viszont jópárszor :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


én imádom a balettot!!! 23 ées koromig balettoztam (hobbi) szóval vidd!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Fogmosás: Borinak is van készlete, bár foga csak öt van :D Az a háromrészes, babylove-os, eddig az első két kefét használtuk, fogkrém nélkül. Csengének is 3-4 fognál kezdtük az ápolást, rendben is vannak a fogai (a bölcsiben rendszeresen ellenőrizték őket, volt több csoptársa is, akinek már tömést rendeltek el :shock: )

Betegség: nekünk azt mondta a háziorvos, hogy közösségbe kerüléskor havi két betegség teljesen normális, és egy nátha normál gyógyulása 6-8 nap! De ez rendes esetben kb. tavaszig tart csak, utána már hozzászoknak. Bár szőke-kék szemű :(

Húú, gyorsan leállok, bocsi az ezer hozzászólásért :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Andi! Ez a BHRG milyen terápia? Aktív mozgás, vagy valami elektromos kezelés vagy passzív mozgatás?
Az hogy "laza", ebben az esetben azt jelenti, hogy gyengébbek az izmai, vagy azt, hogy az ízületei tágabb határok között tudnak mozogni, mint általában?

nannó
nannó
 
 


andi: és más jele volt a hipotóniának borinál? azon kívül, h nem kúszott?
kerekpocak
 
 


le/megtrámadtuk a kérdésekkel andit.
én úgy tudom, h ez vizi terápia ez a BHRG- BUDAPESTI HIDROTERÁPIÁS
REHABILITÁCIÓS GIMNASZTIKA
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: