Új privát üzeneted érkezett!

lili:
A vajúdó 6 ágyas, kissé nagy a jövés mebés, apuka bent lehet, de ahányszor vizsgálni jönnek valakit, Apukák mehetnek a folyosóra. Amikor bent voltam, gyakorlatilag 10 percenként ki kellett menniük. Ráadásul nagy tunultus idején, ami 3 hete isvolt, a császáros mamikat iside hozzák, mert az őrző is tele volt..
A vajúdot a legjobb elkerülni, bár nem mi szabjuk meg... :)

Amit nem árt bevinni még: kiskesztyű vagy kiszokni a baba kezére. karmolják magukat rendesen, és kesztyűt nem adtak, sőt, mi sapkátsem kaptunk, pedig elég huzatos a folyosó, így azt is hozattam be..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


bocs a mellégépelésért, de Beni a kezemben... :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Most fedeztem fel ezt a topicot, gép előtt heverészve unalmas már a munka.

A torna, a felkészítés azt tényleg jó ötlet meg szuper, ezért cserébe a bejelentkezés ambuláns kezelésre tényleg semmiség. Majd figyelem a topicot, lássuk, milyen okos dolog ragad még rám.... egyébként 32. hétben vagyunk, a doki Timmerman Gábor, szülésznő Gönczi Katalin lesz, majd jövő héten kedden találkozunk vele.
veniko
 
 

 
 

Dóra!

Köszi az infót!!!
Pont most érdeklődtem h mikorra kell összeszedni a csomagot a kórházba.Mert magamnak még nem vettem semmt.Azt hiszem kell ugye betét is meg papucs amibe zuhizni lehet,olyanom nincsen most...Én tuti viszek hálóinget,esetleg hosszú pólót.Zenén még gondolkozom,fényképezőt akarok vinni,de a kamera szerintem itthon marad :lol: Szóval én is megcsinálom a kis listámat...de még szülésznőt mindig nem választottam....Erre van egy elméletem,majd kifejtem :lol:

A dokit felhívtam reggel,mondta h szerinte nem kell bemennem,előfordulhat ájulás...na azért nem nyugtatott meg...remélem h csak a tegnapi koplalás,a sok cukor,a melegfront stb együttes hatása okozta ezt nálam....Örülnék ha továbbra is probléma mentes lenne a terhesség.... :roll:

Veniko!
Üdv itt!!

annus11
 
 


Sziasztok

Annus11
Dokibácsinak szótfogadni!Ő már csak tudja :wink: !!!!
egyébként egy kis orrvérzés is belefér! (nekem volt)

babapelenka: nálunk a Pampers törlőkendő és a Libero pelenka jött be, a Pempers-ből kifolyt a pisi :cry:
nem tudom, hogy most osztanak-e még babacsomagokat a gyerekágyon, Mágnes bizti megtudja mondani, ezekben van sok Johnson&Johnson termék: sokak által nem ajánlott, mert a legtöbb babának árt, úgyhogy inkább majd amit a dokinéni (gyerekorvos - gyógyszertárit felír) azt használjátok, a gyerekek mellett még én is azt a testápolót használom - nagyon jóóóóóóóóó!
Egyébként a dokinéni-bácsi mindent fel fog írni majd ha a baba megszületett: testápoló+popsikrém+fürdetőkrém+ köldökápoláshoz mindent stb. = ezek nagyon jóóóók!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,
Dóra! Köszönöm szépen a listát. Nekem nagyon hasznos volt.
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok

Érdekes hogy mindenki Katalin-t válassza szülésznőnek?! Nekem Zsoldosné Eta lesz Ő is nagyon aranyos és nyugodtnak tűnik, a baratánőm szült vele, Ő ajánlotta, az orvos is azt mondta, hogy tulajdonképpen mindenki nagyon aranyos.

Nekem azt mondta,hogy a szüléshez, nem kell nagy táska, az majd oda fentre kell.
Olyan hosszu polot vagy háloninget (ujjatlan ) vigyek amit utána nem sajnálok kidobni, meg mégy 1 háloinget amibe átöltözök, 2(normál, fürdős) db papucs + 1 db papucs apukának (akinek bent lesz vele ), szoptatos melltartó, hajgumi, vagy hajpánt, bugyi ( eldobhatós ) intimbetét, tusfürdő ( szagtalan, hogy a babát ne iritálja ) ennivaló (apukának + nekem miután megszülünk ) innivalo ( szénsavmentes víz, rostos, + vigyek be olyan üveget aminek a végén szívoka van, hogy ne pohárból kelljen inni, mivel addig is tudsz szoptatni és a párod segít enni, felépülni, hogy utána felmehessek), szőlőcukor, csoki ( sima, tehát mogyoró nélkül stb ) kiskesztyűt.

És a 36.héten kezdjek el inni málnalevél teát, meg plusz vannak homopátiás bogyocskák a tágulás elősegítéséhez.
Ennyi jutott eszembe. Ami konkrétan a szüléshez kell, a többi oda fentre kell.
lili&ana
 
 


Sziasztok,

A csomagról jutott még eszembe, hogy még nem írtátok, a haskötőt vagy has leszorítós bugyit. Jó ha már a kórházban is felveszitek ezt, így hamarabb visszamegy a hasatok :wink:

Az a lényeg, hogy nagyon szoros legyen, különben nem használ, ezért inkább az ügyeletes nővért kérjétek meg, hogy tegye fel rád.
Mindig fekve kell felvenni, pisilés után és állítólag nem jó ha este is rajtad marad.

Még ami eszembe jutott és hasznos lehet, hogy van bent egy közös sterilizáló az ebédlőben. Ami 3-5 perc (márkától függően)alatt kisterilizálja a cumisüveget, mellszívót stb. Csak desztillált víz kell hozzá és a mikró, de az is ott van.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok

Igen a szorító bugyit is mondta, de nekem azt mondta, hogy másnap vegyem fel?Már pontosoan nem emlkészem.

Nem tudom hogy Ti hogy vagytok/ voltatok, de én már nagyon várom, hogy eljöjjön a nagy nap.
Már nagyon kiváncsi vagyok a picurra.
Remélem gyorsan eltelik ez a 2 hónap, mondjukmost kezdjük a szobáját csinálni, a bútort csinálják, és márciusban elkezdem a kisruháit kimosni, vasalni és elhelyezni a szekrénybe.
mondjuk még nem találtam olyan rugit amivel haza hoznám. De remélem már hozzák a boltok az új cuccokat.
És már csak a babakocsit kell megvennem , meg a mellszívót.
A többi mind meg van már.
Ti hogy álltok a készülődéssel, 31.hetesek, 32.hetesek?
lili&ana
 
 


Sziasztok!:)

Annus, Orelle
Nagyon szívesen, szívesen írtam be! :)

Nagy ma nálunk az öröm! :) Ma voltam a cukor eredményért, jó lett és UH-n is ma de. voltunk és a csöppünk megmutatta, hogy "legényke vagyok a javából", így este neki is ugrunk a fiúneveknek! (aztán nehogy megtréfáljon minket a kicsike) :)

Na megyek, délutáni sziesztára! 8)

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Van csomagosztás az osztályon, 3 csomagot is adnak, van benne összesen 12 db. pelus (Libero,Pampers) és popsitörlő minták is, na meg Sudocrem, ami nagyon jó! Ez kezdetnek nagyon jó. Fürdetéshez is a kis kocsiba mndig be kell tenni egy pelenkát, amikor viszik a babákat.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Dóra!

Gratula a fiúhoz!!!!!Na és a cukoreredményhez is!Én 11én tudom majd meg...remélem h nem lesz gond vele,mert nem akarok megint éhezni :x

Én ma beszereztem a házassági anyakönyvi kivonatot!Kipipálhatom a listáról :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!
Köszönet a listáért!!!

mddora!
Akkor ezek szerint Te is fiús mama leszel. Nekem van már 2 lányom, úgyhogy Ádám több okból is "meglepetés" számunkra.

Mi ismét Uh-n voltunk, mert 2 hete kicsit több volt a magzatvíz, mint az átlag. Úgyhogy kontrollra mentünk. Állítólag most is több, de nem sokkal...Megpróbáltunk minden lehetséges okot kizárni, ami okozhatja, így annyiban maradtunk a dokival, ez van...
Ádám ismét csak 2 héttel nagyobbnak tűnik, a magzatvíz is több, úgyhogy lehet, előbb érkezik.
Most babaszobázunk mi is, ma elkészült a nagyrésze:-)
Hiába van már 2 gyermek itthon, mégis könnybelábad a szemem, mikor belépünk a "szentélybe":-) A férjemről nem is beszélve. Őt mostanában csak könnyes szemmekkel látni...
francestz
 
 


Sziasztok,
Dóra! Gratulálok a kisfiúhoz! És szuper, hogy jó lett a laboreredményed. Hű, jól elfáradtam. Viszont! Februártól itthon dolgozom, csak a megbeszélésekre kell bemennem, ill az óráim kell megtartani. Mindenkinek minden jót!
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok,

mddora
Gratulálok az eredményhez.
Házassági anyakönyvikivonat mennyire kell hogy friss legyen?! Mit mondtak?!

Francestz
Az amugy miért baj ha a magzat viz több a kelleténél?
lili&ana
 
 


Lili&ana!


A babák anyakönyvezéséhez a születésükhöz képest 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat szükséges, amit a házasságkötés helyén az anyakönyvvezetőtől tudsz beszerezni ingyen és bérmentve, csak egy papírt kell kitölteni.

ambrob
ambrob
 
 


Sziasztok!

Kössz a gratulákat!
Máté lesz a gyönyörűnk! :)

Annus!
Nekem még az eredeti házassági anyakönyvim is jó lesz! :)
Biztos nem lesz semmi gond a cukroddal!

Francestz!
Az UH szerint én is fiús kismama leszek! :D
Igazából pont ennyire örültem volna, ha az derül ki, hogy lányka, mert már úgy mentünk, hogy óriási lyuk tátongott mindkettőnk oldalán! :)
Ha nem találtak semmit a töblet magzatvíz miatt, akkor ne aggódj, nem lesz baj! Jól gondolom, hogy voltatok genetikán is miatta? Egy kedves barátnőm 1 éve szült. Neki is mondták, hogy sok a magzatvíz, neki sokkal több volt. Elküldték mindenféle vizsgálatokra, nem mutatott semmit eltérést és 4 kg fölötti egészséges, gyönyörű babát hozott világra.
Mennyi idősek a lányaid?

Orelle!
Helyes, hogy mostmár leginkább otthon dolgozol! Amúgy mit tanítasz?

Szép napot mindenkinek!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Dóra!

Gratulálok a kisfiúhoz és a Máté név nagyon szép!
Olyan jó olvasni, hogy mennyire várjátok a nagy napot, és mentek vizsgálatokra, stb., hogy hamarosan mi is nekilátunk a második babának. :) Bár az én terhességem nagyon nagyon nehéz volt, most mégis szeretném, ha már baba lenne a pocakomban.

Szép napot!

Detti
detty74
 
 


Dóra!

A Máté nekem is nagy kedvencem volt...de ha fiú lett volna akkor apukája után a Miklós nevet kapta volna...ragaszkodott hozzá,nem tudtam meggyőzni h nem kell 3.Miki a családba :lol:
Hát ha az első baba megmarad nekünk is,akkor nekem is jó lett volna az eredeti...de így már kicsúsztunk a 300 napból.De ez legyen a legkevesebb :wink:

Francestz!
Jaj mindig elfelejtem h hanyadik hétben jársz :oops: A májusi topicban is van akinek több a magzatvíz,neki azt mondták h lehet azért mert túl sokat iszik!Napi 3-4 litert is megivott!Most 1,5-2 literre korlátozták....kíváncsi leszek ha megy vissza akkor mit mondanak neki....Nálad nem mondtak ilyet?

annus11
 
 


Sziasztok!

Detti!
Remélem mihamarabb várandós leszel! Örülök, hogy érezni, mennyire nagyon várjuk a nagy napot, és nagyon élvezzük (na azért nem mindig) a tényleg áldott állapotot! Ajándékként tekintünk rá, amit megkaptunk, és hivatalosan 80 nap múlva vehetünk kézbe! :)

Annus!
Nekünk mókás a sztorink. A férjemnek (Ferenc) egyértelmű volt, hogy nem az ő nevét kapja, mert a nagybátyja Ferenc, a felesége Dóra, én is Dóra vagyok, így már van két Feri és Dóra páros. Ha a fiunk Ferenc lenne, biztosan megkapná, hogy "jaj neked, ha nem Dóra lesz a párod"! :D Na persze nem ez volt a fő indok! Legyen "saját" neve, amilyen név nincs a családban. A Máté név pedig már akkor a szívünkben volt, amikor még pocaklakó sem volt! :)

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


[quote="annus11"]
írta:
annus11
Én ma beszereztem a házassági anyakönyvi kivonatot!Kipipálhatom a listáról :wink:

Áruld el lécci hol kell beszerezni, mennyibe kerül, mit kell vinni??? Kösziiii!!!
veniko
 
 


Vaniko!
Ezért nem kell fizetni!Vagy bemész személyesen oda ahol az esküvő volt és mondod h a baba születése miatt kellene a házassági anyakönyvi kivonatból egy példány.Tőlem csak a személyigazolvány számot kérték.
Esetleg felhívhatod őket és megkérdezed h levélben vagy emailben meg tudod e rendelni és akkor postán kiküldik!Amelyik változat neked szimpatikusabb :wink:
Talán az a legegszerűbb ha felhívod őket,és akkor majd mondják h náluk hogy szokás.Nem bizti h nagy öröm várakozni az anyakönyvi hivatalban.... :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Dóra! Köszi a jó kívánságot! Én is remélem, hogy ősszel újra lakó költözik a pocakomba, pedig 3 hónapja nem hittem volna, hogy még egyszer végig akarom csinálni a 9 hónapot és a szülést. A vége iszonyú kemény dolog, és tényleg csak a végeredmény számít! További jó babavárást!

Detti
detty74
 
 


Sziasztok!

Most csak azért jöttem, hogy Mágnesnek írjak. Szóval

MÁGNES!

Ne haragudj, de szúk idóhatárok miatt itt írok neked, ez nekem gyorsabb. Olvastam a blogodat, a csípó és koponyaszűrésre vonatkozó részt.
Én a nyáron a 12. kerületi Királyhágó utcai Budai egészségközpontba vittem Barnust, mert csak oda kaptunk viszonylag közeli idópontot. A doktornő nagyon kedves volt, és mindent megnézett, a koponyától a veséig.
www.bhc.hu
Érdemes megpróbálni, mert ez legalább ingyen van. :wink:

Ha nem jön be: Én egy magánrendelőbe jártam terhesgondozásra, és láttam, hogy hoztak babákat uh-ra. Ezt is megpróbálhatod, de nem tom mennyibe kerül. A rendelés a Stáhly u-ban van, az Uránia mögött.
www.drturi.hu

sok sikert: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


ágic:
Nagyon köszönöm a tippet. Hogyhogy ingyenes? Elég egy beutaló, és nem gond az sem, ha nem körzetesek vagyunk? Ez nagyon tetszene.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok

Néha még én is olvasgatom a topikot én is a Sotén szültem novemberben.


Mágnes: mi koponya és hasi UH-ra a Heim Pálba megyünk igaz csak március végére kaptunk időpontot de ott is ingyenes és csak beutaló kell. Ha kell a telefonszám akkor megkeresem neked.
Vendég
 


nem akarok beleszólni de én ugy tudtam hogy az apasági nyilatkozat és a házassági kivonat is csak 30 napig érvényes, legalább is nekem azt mondták amikot kikértem.
Vendég
 


Szaszi!
A felkészítőn azt mondták h 300 napnál ne legyen régebbi a házassági kivonat.Mert h azt feltételezik h amikor a baba fogant,akkor ha házas voltál az apa a férjed :lol: Van ahol 3 hónapnál nem lehet régebbi a kivonat,amúgy én már arról is hallottam h ezt megszüntetik...
Az apaságiról nem tudom hogy van,lehet h ott rövidebb ez z idő.
Amúgy gondolom mindenkinek megvan az eredeti házassági kivonat,ezért is furi h minek kell másolat belőle....ennek nem jár le az érvényessége :wink: De annak se jár le az érvényessége amit most kértünk ki!Csak bizonyos esetekben kell a "frissebb" példány,hogy még tényleg férjnél vagy e :wink:
A lényeg h ezt még nem mondta senki h csak 30 napig jó a papír....szerintem hülyeség :roll: :oops:

annus11
 
 


Sziasztok!

Igen, elég a beutaló. Nem is kérdeztek semmit, sőt, én csak csípőszúrésre kaptam beutalót a gyerekorvostól, de mikor már ott voltunk, és kiderült.hogx még vese és koponya sem volt, magától megnézte a doktornő azokat is. örültem. :D

Ági

ui: ikor én szöltem, májusban, 3 hónapnál nem régebbi kivonat kellett, és fizettünk érte. ez van. :wink:

Kép

Kép
ágic
 
 


szerintem is hülyeség, de nekem mind a két gyereknél ezt mondták hogy nem mindenhol fogadják el a 30 napnál régebbieket, több embertől is hallotam még hogy nekik is ezt mondták. Jobb ha mindenki utána érdeklödik .
Az első lányomat nem itt szültem hanem a kútvölgyiben és az akkori orvosom is mondta hogy ne legyen túl régi.
Bár lehet hogy különbséget raknak az apasági és a házassági között. Nekünk apasági volt , én csak a saját tapasztalatomat írtam le.
Vendég
 


Sziasztok!

Most hallottam egy barátnőmtől, aki érintett a kérdésben, hogy az apasági nyilatkozat nem lehet 30 napnál régebbi. A házassági anyakönyvi kivonat pedig 300 napnál legyen frissebb. Nem tudom, ez mire jó, de ez van.

Üdv:

Detti
detty74
 
 


Valószínű h az apasági az más...tehát azt simán el tudom képzelni h nem lehet 30 napnál régebbi!Én csak a házassági kivonatról tudok nyilatkozni :lol:


Ági!
Fizettetek??? :shock: Ezért nem kell fizetni!Bárki aki most akarja kikérni,szóljatok h a babához kell!!!Akkor nem kérnek el pénzt!!!Ha meg igen akkor meg :evil: Egyesek mindenből csak a pénzt akarják beszedni.... :lol:

Mondjuk ez a 300 nap is lehet már újítás,furi h tavaly májusban még 3 hónap volt...úgy látszik fejlődik ez is..csak lassan :lol: 8)

annus11
 
 


Sziasztok

Házassági anyakönyvi kivonat, a VIII. kerületben, ahova nektek vagy a párotoknak kell majd elintézni a baba papírjait, 300 napnál nem régebbi papír kell: legalábbis 2006januárjában és 2007 novemberében is így volt!!!!!!!!!!!!!!!!
és tényleg nem kell érte fizetni
ja és még annyi: hogy a gyerkőcöknek minden papírt máshol kell elintézni (születési anyakönyvi kivonat, tajkártya, lakcímkártya) de mindez elintézhető 1 szűk délelőtt alatt, legalábbis nálunk apjuknak mind2x sikerült ilyen gyorsnak lennie, de ezekhez kaptok majd útmutatást a klinikán ha már megszületett a babó!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Na én azt is simán el tudom képzelni h kerületenként,városonként változó h milyen régi lehet a papír :evil: Mivel itt a 8.ker intézi,így ide 300 nap van érvényben.Lehet h 2 kerülettel arrébb már máshogy lenne?Na nem is bosszankodom,én már semmin se csodálkozom :lol: :roll:

annus11
 
 


Sziasztok :)


Mint jó régi II-es nőis mami, csak megnyugtatás képpen irnám nektek:

A házassági anyakönyvi kivonatot a családjogi törvény alapján szabályozták be 300 napra. (nagyon régen volt hogy 30 napnál nem régebbi, már 2003ban is jó volt a 300 napnál nem régebbi a klinikán). Konkluzió: a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot el kell fogadniuk.

Az apasági nyilatkozatnak viszont nincs lejárata, azt egy adott gyerekre egyszer lehet megtenni és nem lehet visszavonni, tehát annak nincs időbeli korlátja, miután megfogant és kiskönyvvel igazolni tudjátok a létezését megtehetitek a nyilatkozatot és az onnantól fogva érvényes.


Mind a kettőnek a kikérése/megtétele ingyenes, vagyis nagyon gaz dolog ha pénzt kérnek érte :(


Mindenkinek boldog babaváró időt kívánok és élményekben gazdag babázást.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


sziasztok

ahogy olvaslak titeket arra a következtetésre jutottam, hogy nálunk az önkormányzatnál még mindig 2003 elötti évben élnek, és tök feleslegesen paráztatott a kedves hölgyike aki kiadta a papírt.

Elég szomorú hogy ilyen helyen dolgozik és nincs tisztábban hogy melyik papír meddig érvényes.

Na mindegy nem is idegesítem magamat ezen, én már túl vagyok rajta és a hölgyikének is megszereztem azt az örömet akkor hogy csak az utolsó hónapban mentem kikérni a papírokat. :lol:


További jó babavárást! :D
Vendég
 


Sziasztok,

Erika,

A születésianyakönyvet nem a kórházban adják ki?! Ez érdekes, pedig én azt hittem, hogy ott adják ki.
Holnap felhívom a szülésznőmet és megkérdezem. Mi vidéken kötöttünk házasságot, ott 30 napnál nem régebbi kell. Februárban kikérem aztán lesz ami lesz.
De az hogy külön kell elmenni a baba születésianyakönyvi kivonatért azt nem hallottam, mert TAJ kártya, meg lakcímkártya az rendben van hogy máshol kell.
lili&ana
 
 


Sziasztok,

Valóban 300 napnál nemrégebbi házassági kivonat kell, ott kell kérni ahol összeadtak titeket.

A születési anykönyvi kivonatot sem adják a kórházban, de előre elkérnek minden adatot, megmondják hova kell menni érte és kb. 2-3 nap múlva már kész is van. A gyerek összes többi papírját magatoknak kell intézni, de fogtok kapni egy kis papírt amire minden le lesz írva vagyis, hogy melyik helyre, milyen papírhoz mit kell vinni, pontos cím, ügyfélfogadás stb.

szerintem a párotokat küldjétek el, ti pedig maradjatok otthon a babákkal :) Ez kerül egy kis időbe max. 2 délelőtt, de másba nem.

De persze a Klinikán van 2 csaj, aki 20-30.000 Ft közötti összegért elintézi ezt is nektek, szerintem ez is lehúzás. :x

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok

Lili&ana
- az igazsághoz hozzátartozik, hogy a házassági anyakönyvi kivonat illetve az apasági nyilatkozat sem kell a klinikán, csak a hivatalban kell majd ahol kiállítják a babának az anyakönyvi kivonatot a VIII-kerben
- miután megszületett a baba (Ákosnál még feljöttek - Áronnál már lekellett menni - azok csinálják akiknél a büfénél be kell jelentkezni) kitöltenek majd egy papírt a baba nevéről, a tiétekről stb. stb.
ezt fogják leadni a hivatal felé és ha már odaért akkor lehet menni majd intézni a baba papírjait, mindegyiket a VIII-kerben - mert ott született, és ha a párod megy intézni a baba papírjait akkor vinnie kell a te igazolványaidat is, ja és majd adnak papírt (tájékoztatót arról is hogy melyik papírt hol lehet beszerezni, pontos címmel), de azért a csajt aki majd adja a papírt kérdezd meg hogy mikor fogják leadni a papírt a hivatalnak, mert Áronkánál pl. hiába október 24-ei születésű a sok ünnep miatt csak novemberben lehetett elintézni a dolgokat
- ja és mi sem vagyunk pestiek, még csak pest megyeieksem :lol:
mi Esztergomban kötöttünk házasságot (akkor még ott laktunk), most sem lakunk sokkal közelebb pesthez, de apjuk nem mondta, hogy mikor kikérte a másolatot akkor kérdezték volna hogy mikorra kell neki

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Szaszival én is egyetértek a papírokkal kapcsolatban,mert én is úgy tudtam,hogy 30 napnál nem lehet régebbi az apasági ,de a klinikán elfogadják valóban azt,hogy ha már 90 napos terhességen túl vagy,akkor már ki lehet kérni a nyilatkozatot,és szerintem is mindenki érdeklődje meg annál a kórháznál ahol szül,hogy mi a szokásuk mit fogadnak el,vagy mit nem.

Eda
eda2
 
 


Sziasztok

Nagyon Köszi az infókat.
Barátnőmetismegkérdeztem aki 3 hónapja szülte babaáját, Ő is elmondta, hogy le kell menni és kitölteni a papírt az igényeléshez.
Szia
Lili
lili&ana
 
 


sziasztok

Igen ahol bejentkezel ott kell kitölteni a papírt, megmondják hogy mikor küldik tovább a papírokat / én csütörtökön szültem és a papírokat hétfőn küldték tovább/ , a baross utcába kell menni, nem messze van az épület a körúttól. Én kellemeset csalódtam mert arra számítottam hogy órákat kell várni majd de kb. 10 perc alatt elintéztem , sorszám húzás után azonnal hívtak. Után írány a teve utca a tb kártyáért , na ott is egyből hívtak az ablakhoz. Nagyon örültem mert 2-3 óra alatt elintéztem mindent , tovább tartott ide-oda kocsikázni mint az ügyintézés.

A gyerek adókártyáját pedig most küldte ki az államkincstár, az a babakötvényhez kell, ha nyitni akarsz neki számlát .


Üdv:
Móni
Vendég
 


Sziasztok!

A BAross utcai ügyintézés tényleg nagyon gyors, de a TAJ kártya már időbe tellhet. Reggel érdemes menni, akkor még kevesen vannak. Az Államkincstárba viszont (anyasági támogatás, családi pótlék) jobb postán elküldeni a papírokat, mert ott a minimum az egy délelőttnyi várakozás. Mi november közepén küldtük el a papírokat, és karácsony előtt már megjött az anyasági, és január legelején az első családi pótlék is. Nekem a TGYÁS elintézése okozza a legnagyobb gondot: október 2. óta vagyok TGYÁS-on (a lányom október 29-én született), és a mai napig egy fillért sem láttam, pedig a könyvelőm folyamatosan b....ja őket. :twisted: Az utolsó ígéret szerint e hét közepéig megjön a pénz, de hiszem, ha látom.

Szép hetet mindenkinek!

Detti
detty74
 
 


Sziasztok!
Detti! Ez elképesztő! Mármint a TGYÁS-sal kapcsolatos tökölődés. Nekem is azt mondta a munkahelyi TB ügyintéző, hogy egy-másfél hónap az igényléstől mire megjön az első kifizetés. Na de a Te eseted... Remélem, hogy tényleg rendeződik a helyzet és érkezik a kifizetés hamarosan.
jó hetet nektek!
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok!

Őrület ez a hercehurca a papírokkal. Kiderült, hogy mégis ki kell váltanunk a házassági anyakönyvit, mert, ha picit túlcsúszunk a kiíráson, ami azért az UH-k alapján nagyon valószínű, akkor kicsúszunk a 300 napból.

Említettem a férjemnek, hogy apasági is létezik, neki meg lángolt a feje, hogy milyen megalázottnak érezheti egy férj magát, ha papírra kell vetnie, hogy ő a felesége gyerekének az apja!

Az ügyintézések, pedig alapból is vacakul működnek! :evil:

No mindegy!

Holnap megint torna és szülésfelkészítő! Rettentő gyorsan szalad az idő!

Szép napot Nektek!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


sziasztok

Dóra: az apaságit azoknak kell kérni akik nincsenek összeházasodva, mert különben az anya vezeték nevét kapja a gyerek automatikusan, nektek a házasságit kell vinni.
Vendég
 


Szia Szaszi!

Köszi szépen! Így már világos! :)

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Detti!
Ez tényleg durva!!!!Nem tom mit gondolnak,egy baba azért elég sok plusz kiadás...ahhoz képest meg pláne h hónapokig nem utalják.....na meg ugye kiesik 1 fizetés teljesen :evil:

Amúgy jó h mondod!Lesz vki aki elöbb megy tgyásra mint ahogy a baba megszületik?Nekem nem lesz hatalma különbség a tgyás és a gyed között,arra gondoltam h én is elöbb beadom a papírokat,noha utalni azt tényleg csak akkor fognak ha megvan a baba,de az megint más kérdés....Ha jól tudom 42 nappal elötte már lehet tgyást igényelni,nem?

Hát én holnap megyek a felkészítőre!!!Ha törik ha szakad.
Szerda meg turi nap!!!

annus11
 
 


Szaszi:
a Heim Pálban jan. 20-tól új rendszer él, és ígyeltörölték az időpont adást.. Ezért nem emgyünk oda. Valószínűleg ti szerencsések voltatok és 20 előtt kértetek időpontot..

Anyakönyvi:
3 hete szültem, 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kell, lent a betegfelvételre kell lemenni majd, és ott elindítják az anyakönyvezést, megmondják, hogy mikor lehet menni az anyakönyviért és a lakcím kártyáért. Ha véletlenül addig nincs házassági anyakönyvi, vagy apasgi, akkor sincs gond, elindítják, és amikor a kivonatért mész be a Barossra, akkor ott is elég bemutatnod.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


detty:
húú nagyon remélem, hogy én nem hasonló cipőben járok... Nekem sem jött még meg a GYÁS, pedig ígérték, hogy nem lesz csúszás, folyamatos lesz a folyósítás (gyedről mentem gyásra..)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?