Új privát üzeneted érkezett!

már megint megtaláltam mivel kell laptetőre kerülni... :? :D

Marcsi

KépKép
alon
 
 


angolos hsz-d telitalálat amúgy ! {legalábbis egyezik a véleményünik}

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi :)
Egyébként igen, nagyon kemény munkát végeznek és szerencsétlenek mit keresnek....
Én abszolute értékelem őket.

Van még véleményem egy-két anyukákról, de ez most hosszú lenne....
majd egyszer :)

Kép
niki30
 
 

 
 

Köszi lányok, akkor megnyugodtam. Az evéssel kapcsolatban.
Nem tudom SZoni kitől örökölte a kék szemeit. Apának és nekem is színváltós szemünk van zöldes-szürkés-kékes, de mindenesetre nagyon hasonló. Lehet hogy ilyen kék szeműek voltunk gyereknek?

Niki, megértelek, biztos hogy én is nagyon nehezen viselném a beszoktatást. Nem lesz semmi gond, ne aggódj!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Sziasztok!

MOst csak gyorsan, aztán visszaolvasok.

Én tanítottam egy oviban egy évig angolt, heti 3*1 órában. Nem volt rossz, de ez az idő semmire sem volt elegendő. Teljesen felesleges dolognak tartom, de voltak nagyon ügyes gyerekek, akik egész jól megtanulták a dolgokat. Ez egy program volt, ami oviban kezdődik és végigvisz az általánoson, 4. és 6. végén van vizsga is. Elnméletileg nem volt rossz program, de baromi drága volt és csak gazdag szülők csemetéi jártak. És hát volt köztük 1-2 rosszcsont aki a pénz miatt bármit megtehetett. Most (szülés előtt) általánosban tanítottam angolt alsóban. A 2.osoknál heti 1 óra, ami szintén lófütyit sem ér, de az egyik évben kifogtam egy nagyon klassz csoportot, velük rengeteg mindent megtanultunk, de volt olyan társaság is, akikkel csak 2-3 játékot lehetett játszani, m baromira nem érdekelte őket semmi(hiába ugráltam, bohóckodtam nekik). Aztán 3.ban lehet elkezdeni írni-olvasni tanítani, de ez is baromi nehéz, mivel még magyarul se megy. Na mindegy, én azt mondom, h oviban totál felesleges és általánosban is ráér 3.-ban elkezdeni, és akkor a játékokkal, mondókákkal... Nem akarok senkit megbántani aki másképp gondolja, de sajnos ez a tapasztalatom...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kisit lemaradtam a témában, SZonját altattam.

Szóval az én anyósom óvonő, ill. gondozónő volt 2 éve ment nyugdíjba. Egész nap foglalkozások vannak a bölsiseknek is. Nekik is így könnyebb, ha foglalkoztatják egyfolytában a gyerekeket sokkal könnyebb figyelni rájuk, ill. nem rosszalkodnak anniyra. Énekelnek mondókáznak tornáznak játszanak egész nap.

Az angolt én sem értem meg.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Bocsi a sok elütésért. :oops:

Nelly

Kép
breeki
 
 


Jónásnak boldog 5.-et!!!

NIki! Töük jó az az asztal és a szék. MImlyen picike volt Emma, és már egy kész hölgy. Nagyon édes! Én is sokszor nosztalgiázok a képekkel.

Lolo nagyon kis cuki! Ez a grimasz annyira aranyos!

Zsófi! Annyira jó lehetett a kirándulás! Tök jók a képek! Annyira édes kis pasijaid vannak (még mindig).

Nannó! Tök jó az a kép! Olyan jó érzés amiokr így odabújik az emberhez a babája. Remélem már jól vagy!

Edis! Szegény Luca! Remélem már ő is sokkal jobban van és csillapodott a köhögése! Te meg vigyázz nagyon magadra! Luca olyan édes!

Nyuszi! Szia újra itt! Nem semmi h 2 gyerek mellett elkezdtél újra tanulni!

Nelly! Irigykedek Madrid miatt! Szoni tök ügyesen eszik már! Ő is olyan szép kislány!

Petra ma kapta a 15 hós oltást, és nem sírt, csak nézett. A doki megdícsérte h milyen nyugodt. Aztán nem akart eljönni a dokitól. A védőnő meg csodálkozott h nem csak halandzsázik, hanem rendesen mond szavakat.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ezt az evés ügyet nem kell ám túl-misztifikálni! :lol: A lényeg, hogy ha találkozik egy éhes gyerek és egy tányér kaja, akkor az a bendőbe kerüljön. Ha ezt önállóan képes véghezvinni, az már jó, az cél-szerű, okos viselkedés.. Hogy villával, kanállal, kézzel... (Gondoljatok a Fájós fogú oroszlánban Szörnyeteg Lajosra... :lol: ) — eleinte lényegtelen!
Nem kell nekik rögtön TÖKÉLETES-en csinálni bármit is! Az "etikett" :lol: később jön!!!

Niki! Ne legyen rossz érzésed! Eldöntöttétek, hogy Emma bölcsibe megy. Jól megrágtátok ketten (esetleg még többen is a családban), minden szempontot figyelembe vettetek. Így láttátok jónak. Akkor ez így lesz jó!!! Ami fontos, hogy mostantól még inkább próbálj meg mindent megbeszélni Emmával, másrészt meg, hogy amikor nincs bölcsiben, akkor sokat és szorosan legyetek együtt (beszélgessetek, játsszatok, együtt főzzetek, takarítsatok...) Érezze a biztonságot, az állandóságot. Az első napok (hetek) nyilván egyikőtöknek sem lesznek könnyűek. Valószínűleg sokkal jobban fog tapadni rád, mint eddig. Ő egy kicsit szorongani fog, Te sajnálni fogod őt... De bele fog(tok) szokni a helyzetbe. Nem ő az első baba, aki bölcsibe jár. Kikerültek már testileg/lelkileg ép babák különféle gyermekintézményekből!!! :lol: :lol: :lol:
Tényleg! Milyenek a gondozónők? Szimpatikusak? Kedvesek? Amíg még Te is bent voltál a teremben, Emma hogyan viszonyult hozzájuk?

nyelvtanulás: ehhez nem értek, de azért van véleményem: :oops: ahol nincs a családban másnyelvű szülő, én sem tartom időszerűnek iskoláskor előtt. Sőt! Még az első két évben sem. Először magyarul kell megtanulni! A kétnyelvű család, az egy teljesen más helyzet. (a környezetemből van több ilyen tapasztalatom is, ott jól működik a dolog, bár – valószínűleg emiatt – valamivel később tanulnak meg jól beszélni, de végül mindkét nyelvet „anyanyelvi szinten” elsajátítják)
Na, most látom, hogy a szakember Teri is hasonló véleményt képvisel! (megnyugodtam :lol: )

Petra baba ügyes volt az oltásnál. Kis hős. És érdekli az orvostudomány? :lol:

Vikiékkel vajon mi van? :?: Rég volt itt!

Kriszti? Sikerült kialudnod magad? :)

nannó
nannó
 
 


ja Juli a mai napig eszik kézzel, jó nem levest, de sült krumplit, rántott húst, uborkát simán. Így biztos finomabb :lol:

Holnap megyünk megnézni az ovit. Kíváncsi vagyok, milyen, vagy mennyire más mint egy rendes ovi (már úgy értem hogy ez napközi féle).

Nyelvtanulás:
Én Németországban (NDK - hihi) jártam oviba, na nem mert olyan gazdagok voltunk, hanem Apukám ott dolgozott akkoriban, szóval 3 évre kitelepültünk). Kb 3 hónap alatt folyékonyan megtanultam németül, de CSAK AZÉRT MERT OLYAN KÖRNYEZETBEN VOLTAM. Ugyanakkor, az Öcsém aki már itt járt oviba valami tévedés (tényleg) folytán német nyelvű csoportba került (Anyu nem akarta, mert tudta hogy nincs értelme), annyi volt a "plusz" hogy megtanult 10-ig számolni németül (mivel ovis volt, nem is tudott igazán számolni, tehát sok értelme nem volt), meg néhány mondókát, aminek a jelentését szintén nem tudta.

KOnklúzió: tényleg fogékonyak ilyenkor a gyerekek, de ha nincs olyan környezetben (pl. külföldi apuka - rokonok, stb) akkor mit sem ér.

Ehhez egy sztori:
Juli a kezdeti bilin ülős korszakban (tavasszal) reggel mindig ült a bilin és hogy ott is maradjon bekapcsoltuk neki a BBC-t (mert ott olyankor tök jó gyerekműsor van, gyerekfőzőcske, stb, nem azért hogy angolul tanuljon, bár mondtunk neki, hogy ez angolul van - szólt hogy nem hallja, hangosítsuk fel, közben csak nem értette) :lol:
Horvátországban meg ugye hallotta a sok külföldi nyelvet, egyszer csak megszólal: Mami itt miért beszél mindenki angolul???

:lol:

Szóval vágta hogy más nyelv.
Tavaly mikor Berlinben voltunk ismerősöknél 5 napot, még beszélni is alig tudott, 3. napon megszólalt mikor kapott valamit, hogy "Danke" (köszönöm) :shock:

De magyar oviban angolul/németül/akárhogy tanulni semmi értelme, ha úgyse használja a nyelvet egyébként.

Tényleg Zsófi, te erről hogy vélekedsz???

Klári
Kép
ganti
 
 


hahó
szal angol.
én nem fogom samut valszin spec. angolra járatni. igazából 2 dolog viaskodik bennem. az egyik:
tudom(!) h pici korban egy gyerek akár 6 nyelvet is képes tökéletesen elsajátítani, úgy, h nem keveri őket, tökéletes a kiejtés stb. ehhez nyilván intenzív képzés kell.
és azt is tudom, h a rosszul végzett nyelvoktatás ebben a korban (pl a diszlexiára hajlamos gyerek angol nyelvű oviba járatása) nagyon nagyon káros lehet.
tehát én azt mondom, h ha vki látja a gyerekén, h iszonyatosan korán nagyon szépen, érthetően jól beszél, akkor annak valszin nem fog ártani egy kis angol. de pl a mi esetünkben samunak, aki még csak most kezdett 2 -3 szavas mondatokat mondani, sok szót nehezen érthetően mond, sztem nem h használna, inkább ártana az angol (német, olasz, spanyol blablabla).

az általános iskolai nyelvoktatásról, mint olyanról is van véleményem (7 éve csinálom).
mi 1-2ban heti 2 órában, 3-ban 3, 4-től fölfele min. 4 órában tanítjuk jó módszerrel, beszéd centrikusan az angolt. ha az alapozás jó, 1-2ban rengeteg szó, kifejezés, 3- ban komplexebben mindez, 4-től atomerősen elkezdeni nyomatni, akkor simán lehet, h akár középfok, v afölötti nyelvtudása lesz nyolcadikra, az arra nyelvileg érett diákoknak. (nem mindenkinek- hiszen sokan csak később érnek meg rá. én konkrétan emlékszem, h 16 évesen értem meg. akkor egyszerre úgy felpörögtem, mint állat) van olyan 15 éves volt diákom, aki most készül a felsőfokú nyelvvizsgájára (a kpfok már megvan).

persze a legtutibb, ha nyelvi környezetbe tud a család sok időt eltölteni. :lol:

szal ált. iskban szuper- előtte persze lehet barátkozni lightosan a nyelvvel, de sokat valszin nem ér. -mármint a heti 1x oviban pl-.

én is azt gondolom, h a szabad játék a legfontosabb az ovi végéig. (ami nem zárja ki a mondókázást, rajzolást, éneklést, tornázást.

holnap megyünk samuval iciri-piciri táncházba. először.!!
kerekpocak
 
 


táncház de jó lesz!!!

Mi ma akartunk menni zeneoviba (kb Ringató csak ovis korúaknak), de elmaradt Juli nagyon csalódott volt. Annyira érdekli a zene, a hangszerek hogy az valami elképesztő. Mikor először látott hegedűt közelről elsírta magát, annyira meghatódott :shock: Ilyet soha semmivel kapcsolatban nem csinált se előtte se azóta.

Klári
Kép
ganti
 
 


sztem nagyon jó a ritmusérzéke és a zenei érzéke. imád táncolni.
ha vkinek van kedve hozzá, kigyűjtöttem samu táncos videóit:

http://www.youtube.com/watch?v=iLZOtvcJvTU
http://www.youtube.com/watch?v=_RtVQz88nOY
http://www.youtube.com/watch?v=pv5zNFp0H2U
http://www.youtube.com/watch?v=2baC6t0gz-I
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


klári, de durva! lehet, h híres hegedűművész lesz???!!!
samu itthon állandóan lég hegedül, lég gitározik és lég dobol. :lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


nyelvtanulás még egyszer:
Ismertem egy kisfiút, az oviba kerülés első napján egy szót sem tudott magyarul. (A papa tűrhetően beszélt, a mama eléggé törte a magyart.) Az ovi végére szinte alig lehetett érezni, hogy nem magyar, talán csak onnan, hogy volt egy kis akcentusa, de nyelvtanilag ugyanúgy beszélt, mint a többi gyerek. És az anyanyelvén is - ezt a mama mondta. Tíz éves korára gyakorlatilag mindkét szülőjénél jobban beszélt magyarul, pedig azok már az ő születése előtt néhány évvel itt éltek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 18:08-kor.

nannó
nannó
 
 


Zsófi! Valamelyik képeteken láttam, hogy nem véletlen Samu lég-zenélése, egy sarokban felállítva láttam én egy hangszert! :wink:

nannó
nannó
 
 


Zsófi! Azt a…! :D Az Ír-sztepptáncos!!! :wink:
Micsoda lelkes apukák is voltak az Önkori előtt! Én eddig ott mindig sokkal több mamát láttam, mint papát. Samu haláli! :lol:
Hát ha nincs kéznél (lábnál) egy lány, egy dömper is megteszi! 8)
Lehet, hogy torreádor lesz a gyerek? :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 18:12-kor.

nannó
nannó
 
 


nannó: ja- csaba nálunk kicsit gitározik. a fő erőssége a tánc és az ének (nagyon nagyon ügyes).
örülök, h tetszett samu :)
kerekpocak
 
 


Hú csajok, tegnap volt pörgés rendesen. :lol:
Ennyi mindent nem is tudom végigolvasni. Úgyis mennem kell sajtot panírozni!

Táncos Samu nagyon jól nyomja!!!! 8)

Az unokahugim ovijában volt angolóra, és bár okos kiscsaj, a végén is csak annyi ment, h I am Zsófi. Meg 1-2 köszönés meg dal. Szal angolul nem tanult meg, de felkeltették az érdeklődését. Persze ezt a suliban is lehet és sztem elég is. Hátránya nem származott belőle, de igazán előnye sem. :roll:

Nelly, drága: Majd bemutatjuk, h Emma hogy eszik egyedül és akkor tuti nem leszel bizonytalan. :wink: :lol:
Előljáróban annyit, h kb. evésenként ruhát cserélünk mind2en, de az ő szájába csak az jut be, amit én teszek oda! Spec. én nem izgatom magam ezen, gondolom nem marad így örökké!
Ja, és csomószor még pépesíteni kell neki, mert a darabos kaja sem mindig csúszik!

Juli rosszul hallotta a BBc-t, egyem a drága szívét! :wink:
Tök jól hangzik ez a családi napközi. Hány gyerkőc lesz ott, és milyen korúak?

Niki: tök jó a cseresznye, nekem is tetszik!!! Van meggy is? :wink: Nehéz lenne/ lehet megkülönböztetni őket!
Azért jó gyors a tempó, nem? Vagy csak kívülről tűnik annak?

Emma bébi ma csak negyed7-kor ébredt, annyira ügyike!!!! Jót aludtunk!!! 8)

Na megyek, szerelik a kazánt és vár a sajt is!
:?

Zsu
svs
 
 


Jajj Zsófi, megnéztem az összes Samu videót, amit elértem, úgy megzabálnám, megdögönyözném.
Tényleg fantasztikus érzéke van a tánchoz, úgy nyomja, látszik mennyire szereti a zenét.
A dömperes is marha jó, de a körtáncban is nagyot alakított.
És a kendős...nah erről beszélek, h. egy ekkora gyereknek pont ezekre az élményekre van szüksége. Ha én gyerek lennék, akkor tuti ezt értékelném, apa bohóckodik velem és táncolunk és nagyokat nevetünk és nagyon jól érezzük magunkat. :)
Azt hiszem, ebben mindannyian egyetértünk :)

Zsu, igen, kicsit gyorsabb a tempó, mint gondoltam, de biztos így a jó. (nem szerencsés elhúzni, nah) :)

Klári, Juli bbc-es beszólása tetszett, aranyos nagyon.
Mesélj majd az oviról, első benyomásról!!!

Fatimáék vajon hogy érzik magukat :roll: Mikor is jönnek haza?

Mai délelőttünk:
Emma már csak egy 10 percet sírt. Ma már volt nála hangosabban síró kislány, úgyhogy alakulunk :)
Ma másfél órára jöttünk ki, kiültünk megint az ebédlőbe.
Viszont ma úgy hagytam el a termet, h. látta. Majd a szívem szakadt meg.
Aztán mikor visszamentem, láttam, h. nagyon örül és onnan mintha kihasznált volna minden percet, h. velem/mellettem legyen. Bújt és bújt és én meg öleltem mindenemmel.
Fantasztikus érzés.
Aztán következett az ebéd. Nem evett sokat, de legalább valamennyit, ezt is értékeltem. Más gyerek bele sem nyalt a kajába.
De mivel fél 7-kor kelt, totál kimerült. Judit mondta is, h. már majdnem elaludt a földön :)
Aztán hazafelé a babakocsiban beájult, most még mindig alszik, de már ágyikóban.
Holnap reggelizni is már bennt fog és megmutatják majd az ágyat, de kétlem, h. holnap elalszik bennt.

Kép
niki30
 
 


megnéztük a napközit, nagyon klassz. Olyan mint egy kétszobás lakás, az egyik, a nagyobb a játszószoba, asztal, székek, szőnyeg, még egy szivacsmatrac is van tombolni, a másik az alvószoba, pelenkázókkal, ágyakkal. Meg van egy fürdőszoba, 2 wc-vel, szűkítő, 2 bili meg egy zuhanyzó, gondolom a kisebb babák balesetei miatt 8)

Meg egy konyha, ahol a reggeli, meg tízórai, uzsi készül.

Eddig 3 gyerek van, 2 21 hónapos meg egy Julinál 1 hónappal idősebb kislány. Ők egész héten vannak, mi csak 1-2 délelőttöt mennénk. Juli már ma ott akart maradni. Van egy nagy udvar, ahol játszótér még nincs (mondjuk télre minek is), de vannak motorok és lehet nyomatni, de a házban is van egy hatalmas előtér ahol lehet motorozni.
Jövő héten megyünk először, azért nagyon izgulok.

Hát nem tudom Juli hegedűművész lesz-e, de valami hihetetlen tisztán énekel, és hónapokkal ezelőtti dallamokat felismerhetően, tisztán és ritmusosan énekel vissza. Márciusban pl. a hull a pelyhest énekelte, lalalázva. Nem is énekeltük, még Mikuláskor is alig, valahol hallhatta. Egyszer csak elkezdte én meg felkaptam a fejem hogy mit is énekel :shock:

Hallása van, az már biztos.
Érdekes, hogy énekben még nem mond szavakat, vagy lalala, vagy halandzsázik :lol:

Nannó: ugye egy gyerkőcöd :wink: van? Érdekelne, hogy az "egyke" problémát hogyan küzdöttétek le? Hogy nem lehet 1 gyereket elkényeztetni? Nálunk ez most elég nagy gond, bár nagyon következetesek vagyunk Julival, de nehéz. Még unokatesója sincs.... Az Ovi meg más tészta szerintem, az más mintha tesója lenne.

Klári
Kép
ganti
 
 


Niki ügyesek vagytok!! Menni fog!!

Mikortól kezdesz dolgozni? És ugye csak félnapokat először, jól emlékszem?

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári, de jó. A leírtak alapján akkor nagyon kis családias.
És az óvónő milyen?

Kép
niki30
 
 


Hát most nagyon úgy néz ki (ha ilyen ütemben haladunk), hogy már októberben kezdek 4 órában.
Hogy meddig leszek 4 órában, azt nem tudom. Egy ideig biztos. Szívem szerint maradnék is abban. Még nem tudom pénzben ez mennyit fog jelenteni, mert még nem ültünk le a főnökömmel erről beszélni.

Kép
niki30
 
 


Szuper, h alakul a böcsi, ügyik vagytok!
Ebédnél még Te etethetted Emmát?
Teljesen érthető, h ki akarkja használni a mamival töltött időt, nem? Édesek, amikor bújnak, olyan jó érzés :) !

Megéri 3-4 gyerekre fenntartani a napközit? :shock:
Vagy még csak most kezdik és lesznek többen is?

Zsu
svs
 
 


Igen, végülis. Én is ott ültem mellette, meg a Judit is, de mikor kézzel akart belenyúlni, akkor a Judit szólt neki, h. Emma nem, ne nyúlj bele :)
(én itthon azért szoktam hagyni, de nyílván ott ezt mielőbb jó, ha megtanulja).
Jah, hát ez most tök természetes, h. bújik. Hozzáteszem, baromi jó érzés.

Kép
niki30
 
 


nagyon ügyik vagytok niki!!!
klári, mennyibe kerül 1 nap? mehet privibe is.
képek, aztán rohanok (bocsi, ha már unjátok..)
Kép Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


sztem TÖKRE!! hasonlítanak. nem??
kerekpocak
 
 


A szemük nagyon, igen.
Olyan szépek.
Jónás egyere inkább rád hasonlít.

Kép
niki30
 
 


Zsu, augusztus végén indult, lesznek többen is szerintem. Én is tudok Julinak egy barátnőjéről, aki januártól menni fog szintén egy-két napot.

Óvónéni aranyos, kb 50 éves, nem hivatásos ovónéni, de hát ez nem is ovi. családi napközis tanfolyamot végzett és felnevelt 4 saját gyereket. (ez sokszor jobb referencia, nekem legalábbis). Tök jól bánt a gyerekekkel, szeretettel, és szépen, türelemmel szólt rájuk ha balhé volt (egy szem kisfiú van, és kicsit húzza a lányok haját hogy érvényesüljön - de nyilván ilyen máshol is van)

5 gyerek felett lesz mégegy ovónéni. Ugyanúgy rajzolnak, gyurmáznak, énekelnek mint máshol, annyi a különbség hogy több korosztály van együtt - én ezt nem bánom egyáltalán. Juli mindig simogatja a kisebb babákat, és védelmezi őket.

Klári
Kép
ganti
 
 


Zsófi írtam privit.

Szerintem látszik hogy tesók, mert a vonásaik hasonlóak, de teljesen más kinézetük van! Gondolom más személyiség is a két srác! Mindenesetre gyönyörűek.

Klári
Kép
ganti
 
 


sziasztok !

Niki, írok mingyá privit.

a játszóteres anyukákról mesélj még !! fogamra való kis téma... :wink: én is inkább többet kiakadok, mint nem.. de ezt már írtam a múltkor.

Zsófi, nekem olyan, mintha te és Csaba feküdnétek az ágyban.. :lol: szerintem a fiúk annyira hasonlítanak, mint te és Csaba...
milyen volt a táncház ?

Klári, klasszul hangzik amit írsz, remélem beválik és Juli is szeretni fogja.
haláli beszólásai vannak...
Laura is mindig énekel, de hamisan --- bár szerintem irtó cuki. volt kitől örökölni az "abszolút" hallást...

Teri, ügyes csajszi h. Petra meg se nyekkent az oltásnál.. remélem utóhatásai sem lesznek.
milyen szavakat mond már ?? nagyon ügyi !!
nem is tudtam, h. te is nyelvtanár vagy.. arra emlékeztem, h. tanítasz meg a párod is, de azt nem tudtam, h. angolt..

mi tegnap voltunk Tesco-zni (u.ott ahol a múltkor...)
Laura brutál hisztiket vágott le, sajna nem is egyszer.
annyira behergeli magát 1-2x, h. ilyenkor nem lehet az auráján átférkőzni. vörös köd, se lát, se hall, csak üvölti azt, amit épp követel magának. se szép szó, se hangos szó, se kizökkentés, semmi sem hat.
az volt, h. meglátott ajándékkosarakat egy pult tetején. ahogy meglátta, már azzal nyitott, h. megvesszük az ajándékot. mondtam nem vesszük meg, mert drága, és nem kell nekünk olyan, de gyere megnézheted. felemeltem, és már nyúlt volna érte, h. levegye, és üvöltött, h. ajándékot veszünk-ajándékot veszünk ! elmagyaráztam megint h. miért is nem vesszük meg, de csak üvöltött, h. ajándék-ajándék ! kitépte magát a kezemből padlizsánfejjel földhözvágta magát, verte a padlót.. :oops: otthagyni nem mertem, kizökkenteni nem tudtam... egy 10 percig azért eltartott a színház, de még utána is hüppögött, h. ajándékot veszünk.
persze ELŐTTE már egy vmit beraktunk a bevásárlókocsiba, amit kinézett magának (filléres semmiség), tehát ez az oldal ki volt elégítve...
ja, ez amúgy nem mindnennapos eset... :oops: :cry:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kitartás Marcsi a hisztihez... Ismerős, bár nálunk szerencsére nyilvánosan nem fordul elő ennyire durván. Itthon igen.

Itthon meg bevált hogy elküldöm gondolkodni az ágyába, akkor mindketten lenyugszunk. Van hogy ő mondja dúlva-fúlva, hogy mgyek gondolkodni :lol:

Állítólag az 5-6 éves gyerekek már nem hisztiznek annyit. Már nincs sok hátra, igaz addig megőszülünk :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


hehe ez édes lehet.

én ezt egyszer próbáltam, de Laurának még az sem hat, csak jobban üvölt. ilyekor tényleg nem hall.
annyira tombolt a múltkor, amikor ezzel próbálkoztam, h. majdnem feldőlt a kiságy vele együtt (ugye neki még a rácsos van)... + üvegajtós a szobája... vááááá

meg vhol azt is olvastam, h. nem jó, ha ágybarakással / szobábazárással büntetjük, mert akkor tényleg büntetésként élik meg az ágyban levést, és akkor nesze neked nyugodt alvás egyedül, kiságyban stb.... :lol:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


hiszti nálunk is szokott lenni, olyanokért, h nem sétálni akar, hanem beülni a babakocsiba stb.
a bnőm csinálja nagyon következetesen ezt a kiságy dolgot- nála bevált. én eddig 1x tettem bele samut, akkor nekem is segített. kb 30 mpre hagytam benne. én is meg ő is lenyugodtunk.

táncolni du megyünk.
kerekpocak
 
 


akkor csak nekem hasonlítanak? szemük, orruk, szájuk nagyon hasonló! jó a színük nem, de samu ennyi idősen, ugyanilyen sötét volt! (jónás valszin nem lesz világosabb). élőben sokan mondják, h csabára hasonlít jónás is és nem rám. (bármennyire szeretném hehe)
kerekpocak
 
 


alon írta:Niki, írok mingyá privit.

a játszóteres anyukákról mesélj még !! fogamra való kis téma... :wink: én is inkább többet kiakadok, mint nem.. de ezt már írtam a múltkor.



ez mire vonatkozik? próbáltam visszakeresni, de nem találom. bocsi, olyan figyelmetlen vagyok! segítsetek!!
kerekpocak
 
 


Zsófi, a Nikiét nem találod, v. az enyémet ?

majd szervezzünk jó kis babatalit, és akkor lecsekkolom a Jónás-Samu hasonlóságot... :wink:
bár nekem csak a hétvége jó, az meg többeknek nem, mint igen... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


egyiket sem.
kerekpocak
 
 


niki30 írta:Van még véleményem egy-két anyukákról, de ez most hosszú lenne....
majd egyszer :)


ez a Nikié....

Marcsi

KépKép
alon
 
 


alon írta:játszótéren is olyan gyerekek vannak szülőstül, h. az agyam eldobom tőlük.
pl. üti-veri a társát (4-5 év forma fiú), anyja meg messziről mosolyog, látom az elégedettséget a fején, h. az ő fiától retteg a játszótér.
tépi ki a gyerekem kezéből a homokozót (szintén 3-4 éves gyerek, tehát már nem kicsi), anyja meg vigyorog 1 méterről.

és a többség ilyen kisfiú, h. mindig mondom apájának, h. már most féltem a lányom tőlük... , és milyen kamaszok lesznek ezek, akinek az a játéka óvodáskorban, h. pisztolyosat, és meghalósat játszik. :(( 3-4 éves formák !!!
és mondom, nem az 1-3 éves korosztályra gondolok, amikor még úgymond "ártatlanok", hanem a 4-10 évesig. bóóóórzalom.
vagy csak én lakom rossz helyen és vagyok nagyon negatív ???????


ez meg az enyém, márcsakhogy klasszikusokat idézzek.. na jó, hülye vicc volt. :lol:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Ha a többieket érdekli, szívesen megosztom a tapasztalatomat az anyukák bölcsödéhez és óvódához való hozzáállást illetően.

Jesszus Marcsi, ez nem lehetett egy egyszerű szitu. Én nem is tudom mit fogok csinálni ilyen helyzetbe.
Talán megvárom, míg abbahagyja? Megráncigálom?
Passz.

Klári, mi akkor használjuk a "megyek gondolkodni" kifejezést, ha wc-re megyünk :lol:

Csajok, nagyon nem tetszik nekem Emma. Azon kívül, h. taknyos és köhög (érdkes a bölcsiben nem, és ott még mintha az orra sem folyna úgy), most még olyan kis bágyadtka is. Negyed órája elaludt. Pedig aludt délután másfél órát.
Nem szokott ő ilyen korán... :roll:

Kép
niki30
 
 


helyzetben pontosabban, öhhöm öhhöm.

Kép
niki30
 
 


Marcsi, látványosan többet jössz, mint előtte. Úgy örülök!
És Klári, Te is újra a régi vagy! :lol:

Kép
niki30
 
 


hihi már megint itt vagyok.

Julit nem berakom az ágyba, hanem mondom neki hogy menjen a szobába gondolkodni. Neki is rácsos ágya van még, de kiszedtünk 2 rácsot így bemászik magától. Nálunk ez bevált, soha nem csukom rá az ajtót és ha már sötét van, a villanyt is feloltom. Persze, ez valahol büntetés (bár inkább lehiggadásnak nevezném), de nálunk bevált és semmi megfélemlítés nem jár vele. Szerencsére nem köti büntetéshez az ágyát, este simán elalszik. Egyszerűen ez a kuckója, ahová visszavonulhat :lol:

Emmácska remélem nem beteg!! Lehet hogy csak kifárasztják az új élmények!!

Niki engem érdekel más anyukák hozzáállása!!!

Zsófi milyen volt a tánc???

Klári
Kép
ganti
 
 


marcsi köszi!! én ezt vajon átaludtam?? hogy nem vettem észre?? nah mindegy. tök jó, h sokat jössz!!samu 3 napja iszonyú erőszakosan mondja mindenre, h NEM. ha ha ha eddig azt hittem ez a dac korszak, nagyon tévedtem. EZ AZ.

tánc szuper volt! bár a néni, aki tartotta nem volt nagy eresztés, samu nagyon élvezte! (sztem ő volt a legügyibb :) ofkorsz) mindent csinált! magastartásban forgás, futás, pörgés, vonatozás, átbújás, ufgrálás, tapsi, körtánc stb stb. nagyon ügyes volt :)

niki: engem is érdekel (bár asszem nincs új a nap alatt.... :? :? )

más.

a barátnőm vadiúj 20 as (talphossz 14 cm) kislány superfit cipőjét szeretné eladni (totál új) 6200 ftért. kell vkinek? küldök képet , ha vkit érdekel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.17 21:07-kor.
kerekpocak
 
 


és niki: samu ISZONYATOSAN kimerült a bölcsi elején!!!!!!! nagyon nagyon!! remélem csak ez a helyzet!!
kerekpocak
 
 


Niki hogy van Emma??

ZSófi tök klassz lehetett a táncház. Neked is kellett csinálni, vagy kívülről szemlélted???

Érdekes, hogy Juli ugye eléggé zeneszerető, de a tánc egyáltalán nem vonzza. Maradnak a hangszerek. :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


huhh ne is mond. 8 kilóval a nyakamban (jónás :lol: :lol: ) roptam samuval. pl leguggolás-felállás, futás, ugrás stb.
1 kilóval könnyebb lettem a nap végére. :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


Húúú, nagy forgalom volt tegnap!

Niki30 írta:Emma már csak egy 10 percet sírt. […] Majd a szívem szakadt meg. Aztán mikor visszamentem, láttam, h. nagyon örül és onnan mintha kihasznált volna minden percet, h. velem/mellettem legyen. […] Aztán következett az ebéd. Nem evett sokat, de legalább valamennyit, ezt is értékeltem. […] …totál kimerült. Judit mondta is, h. már majdnem elaludt a földön Aztán hazafelé a babakocsiban beájult, most még mindig alszik...

Niki! Már a többiek is megnyugtattak, és szerintem is, ez teljesen normális, ezzel jár. Sok új dolog éri Emmát, amiből persze a legjelentősebb, hogy az – egyelőre – idegen környezetben egy ideig távol vagy tőle. Ezeket fel kell dolgoznia, és ez sok energiát kivesz belőle. Hogy az ebédet megkóstolta, evett egy kicsit, az szerintem jó jel, mert ez annyit jelent, hogy „nem áll ellen” a helyzetnek. Az elbeszélésed alapján, én ezt bíztató kezdetnek gondolom. Biztosan lesznek még apróbb zökkenők, megtorpanások, de az teljesen normális! Gondolj bele, ha Te egy új munkahelyre mész dolgozni, estére te is megérzed, hogy mennyit kellett alkalmazkodnod az új helyzethez! De egy idő után – ahogy Te is – ő is megszeretheti a „munkahelyét”, a „kollégáit”, a „főnökeit”. :D

Klári! Jól hangzik ez a napközi dolog. Családias, barátságos lehet. :)

ganti írta:Nannó: ugye egy gyerkőcöd van? Érdekelne, hogy az "egyke" problémát hogyan küzdöttétek le? Hogy nem lehet 1 gyereket elkényeztetni? Nálunk ez most elég nagy gond, bár nagyon következetesek vagyunk Julival, de nehéz. Még unokatesója sincs.... Az Ovi meg más tészta szerintem, az más mintha tesója lenne.

Hát, ha egy szóval kellene válaszolnom, akkor azt mondanám, hogy sehogy se küzdöttük le. :wink:
Kényeztetés? Szerintem, ez nem annyira gyerekszám-függő, bár kétségtelen, hogy nagycsaládokban sokkal ritkább. Persze nem tudom, hogy Te mit értesz „kényeztetés” alatt.

Zsófi! képek – Samu-Jónás
alon írta:Zsófi, nekem olyan, mintha te és Csaba feküdnétek az ágyban.. szerintem a fiúk annyira hasonlítanak, mint te és Csaba...

Én is pont így látom! Amitől Te hasonlóbbnak láthatod őket, az az, hogy két dimenzióban, a képen csak a „vonásaik” látszanak, a gesztusaik nem, ami ugyanúgy nagyon „jellemző” valakire. És azt mindkettőtöktől (sőt akár egymástól is) veszik, és így az talán még jobban keveredhet, mint maguk a vonások! Négy dimenzióban egészen más minden!
Táncház, Jónással a nyakadban???? Jó kis edzés!!! :lol:

alon írta:Laura brutál hisztiket vágott le, sajna nem is egyszer.
:roll:
Marcsi, Klári, Niki! és mindenki más, aki panaszkodott már erre!
A dackorszak, amilyen mérhetetlenül idegesítő és fárasztó a szülő számára, olyan fontos a gyereknek!!! Merthogy ez az „éntudat” fejlődését jelenti. (ahogy Marcsi aranyosan fogalmazta valahol, az „ededüj”-korszak!) Miközben a hideg futkos a hátatokon, és minden idegszálatok pattanásig feszül a hisztis jelenetek láttán/hallatán, közben egy kicsit gondoljatok erre. Könnyebb lesz elviselni. (És hogy mindez ráadásul „nyilvánosan” zajlik, és megütközve néznek rátok az emberek, hogy „micsoda neveletlen gyereketek van”? :shock: Ne foglalkozzatok a véleményükkel! Kibicnek semmi sem drága.)

Klári! Ez a „megyek gondolkodni”, nagyon aranyos! :lol: És szerintem jó is. Hát mi is, ha nagyon ingerültek, dühösek vagyunk, keresünk valami (szocializált) módot a gőz kiengedéséhez. Pl. félrevonulunk egy kicsit… Gondolkodni.

Szép napot mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 18:20-kor.

nannó
nannó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: