Új privát üzeneted érkezett!

Húúú, micsoda pörés!

Niki, a mi apánk éjfél után nem sokkal már itthon volt.
Figyi, ez a víz ivás dolog nem egy pótcselekvés csak a cici helyett? Szerintem hamar le tudnád róla szoktatni. Szonját először 2 éjszaka alatt, másodszor 1,5 alatt sikerült leszoktatni. Az első ébredés után rájön hogy nem kap, és sokkal hamarabb meg tudod vígasztalni.
Drukkolok a bölcsihez! Mesélj majd!

Jónásnak boldog 5. hófordulót!

Marcsi, csak nem a rómain voltatok cukiban? Ismerős, mi is szoktunk oda járni.

Nanó, tudom hogy a foga miatt lehet az éjszakai ébredés, csak az a baj, hogy hetekkel később bújik ki a fogacska, és addigra simán rögzülhet. Nagyon jó a kép rólatok! A legjobb dolog, amikor így a nyakamba bújik!

Niki, nektek is nagyon jó ez a képetek! Tényleg milyen kis pici volt, emlékszem minden ruha nagy volt rá.

Szept 23-án megyek Madridba. Nagyon közel van már. Kicsit félek is. A búcsútól nagyon, és hogy hogy fogja bírni nélkülem? Nagyon anyás. Igaz, hogy ha a nagyiknál van, sosem hiányol, csak sír egy picit, amikor elmegyek.
Viszont képzeljétek, igazi táncos lélek. Egészen pici kora óta táncikál, de most már olyan szinten, hogy minden zenére másképp, mozgatja a kis kezeit, ringatózik rá, pörög-forog, hihetetlen édes!

Nelly

Kép
breeki
 
 


madrid szuper hely nelly, biztos imádni fogod!!! és nagyon szorítok, h ne legyen gond szonival!!! biztos nem lesz baj! bár megértelek, nekem is facsarodik a szívem, ha arra gondolok, h itthagyom samut!!

nonno: nem semmi vagy hallod! még mi mindent csináltál?
kerekpocak
 
 


Ebben a szép időben senkinek nincs kedve a gép elé ülni? :(

Niki, nagyon sokat gondolok rátok! Gyere mesélj majd

Zsófi múltkori kérdésén elgondolkodtam. Kinek mennyi iősen tanult meg a babája egyedül enni? Ezt 1 éves kor körül szokták elkezdeni ha jól tudom.

Nelly

Kép
breeki
 
 

 
 

Sziasztok!

Megjöttünk, már negyed 11-re itthon is voltunk. Csak egy órát maradhattunk még.
Köszönjük a drukkokat és h. gondoltatok ránk!
Köszi Nelly! Köszi Mindenkinek!

Jó volt, aranyos a gondozónéni, jól elvolt Emma. Bár továbbra is azt hiszi, h. minden játék az övé és elveszi a másiktól, és minden baba neki kell...szóval remélem ez elmúlik és hozzászokik, h. ez azért nem egészen így van.
Holnap két órát maradunk, csütörtökön már lehet, h. bennt ebédel.
Állítólag két hét a beszoktatás, most azt mondták, szülőin meg másfél hónapot. Hm.
Cseresznye lett a jelünk. Aranyos, nem? Könnyű lesz lerajzolni, hihi.
Egyébként meg tegnap óta folyik az orra, ma tök taknyos lett és ez csak rosszabb lesz. :cry:
Most is alig tudott elaludni. Étvágya egyelőre változatlanul jó.

Nelly, hogy-hogy mész Madridba? Kivel?
De jó Neked!
Ez lesz az első utad Szonja nélkül, igaz? Hú de izgi.


Na puszi
Ezer dolgom van, majd este jövök.

Kép
niki30
 
 


Örülök Niki, hogy jól alakul a bölcsi, bár 1 óra nem a világ. Ott voltál vele végig? A cseresznye az tök aranyos! Még én is le tudnám rajzolni. Talán.

Madridba kori versenyre megyek, egy magyar párral meg az edzőjükkel. Nem ez az első eset hogy itthon hagyon Szonját, mert májusban el kellett már utaznom egy szemináriumra Varsóba 3 napra. Jól viselte akkor is, csak még anyásabb lett, de ez most hosszabb lesz. Reméljük minden renben lesz. Apával, meg a nagymamákkal lesz Szonja, úghogy e miatt nem kell aggódnom.

Nelly

Kép
breeki
 
 


:D
Hogy kapcsolódsz Te a korcsolyához? Te is koriztál?
Azért ez klassz kis program lesz hallod.

Kép
niki30
 
 


Niki, te melyik fórumot olvasod ??? :lol: :lol:
Nelly pár hsz-sal előbb írta le ezt a koriizét...
na jó, betudom a bölcsi miatti stressznek....

cseresznye tuti jó !! szerintem csajos és könnyű is rajzolni !
beszoktatás alapból 2 hét, második héten már egy percet sem "illene" bent lenni, csak rajtkészültségben a folyosón v. akit lehet már haza is küldenek. illetve második héttől kezdődik az ottalvás legkésőbb.
szerintem a 1,5 hónapot félreértetted. nekem annó azt mondták, hogyha nagyon nem megy a beszoktatás, v. közben lebetegszik Laura, akkor persze engedik a hosszabítás, de nem igazán szeretik, mert a bent kóválygó anyukák miatt borul a rend, a megszokott daily routine.

Laura is szegénykém mióta beszoktatás van szept-től mindig megkérdezi, h. én is ottmaradok-e --- megzavarja a régieket is nagyon az újak érkezése, ezért nem szeretik elhúzni, ha nem muszáj.


Nelly, én az ilyen "élesvágásokat" mindig megbeszélem Laurával. elmondom neki, h. most anyának el kell menni / utazni / később jövök / dolgom van stb... és Apával / Mamával leszel, de Anya nagyon szeret és siet haza hozzád.
persze ilyenkor is van tiltakozás meg ellenállás "hogy nem mész el Anya" stb... de Laura könnyebben kezelte / kezeli ezeket a helyzeteket, ha felnőttesen be van avatva, mintha csak felszívódok v. eltűnök, és pl. az Apjától hallaná először, h. Anya most nagyon későn jön, és nem találkoztok.

gondolom te is így csinálod, de azért leírtam. :oops:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsófi, nagyon csini vékony vagy ! én sem látok 7 kg-t !! akkor már elvinne a szél téged, mint Mary Poppinst !
irigy-irigy !
Csabán látszik ám a fotón szegényen, h. fáradt ! :?
egyszer csak vége lesz nálatok is ennek a mókuskeréknek, h. alig taliztok.

Laurával is állandóan menni kell vhová - ő is igényli nagyon az ingereket.
a szoptatást hogy / hol oldod meg hosszabb kiruccanásoknál ?
ugye még csak anyatejet kap Jónás ?

Nannó, nem semmi egy csupaszív, önzetlenül segítő ember vagy te. olyan ritka ez....


Edis, Luca kilábalt már a megfázásból ??

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Szép idő!!! :shock:

Nelly! A "kétkanalazás" jó, mert hatékony is (elfogy az ebéd), meg ügyesedik is.

Niki! Én is gondolok rátok, hogy hogyan alakul az első napotok. :wink:
Idáig volt. (mintegy 2 órával ezelőtt)
Niki, ezek szerint átestetek a "tűzkeresztségen". Hajrá, a holnapi naphoz! Meg a következőkhöz. Cseresznye szerintem is jó kis jel. Hamarosan Emma is le fogja tudni rajzolni! :D

Marcsi! Jó érzés, ha az ember segíthet, adhat!

Edis! Marcsihoz hasonlóan, én is aggódom. Hogy vagytok?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:35-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok csajok!

Jól eltűntem...de annyi gondom volt mostanában.

Először is Zsuéknak hatalmas gratula!!!!!!!

És Jónásnak boldog 5. hónapfordulót!!

Sajnos én sem voltam túl jól, mert csütörtök reggelre az egész felsőtestem kiütéses lett, olyan, mint amikor a gyógyszerallergiám kijön. Ezzel csak az volt a bibi, hogy semmit nem vettem be. Azóta sem tudom mi lehetett, de nagyon nem voltam ettől jól.
Utána szombat reggel heves szívdobogásra ébredtem, másfél órát rosszul voltam. Hol leizzadtam, hol fáztam.
Szerintem kimerültség, de lehet tévedek.

Lucus azóta is köhög, csütörtökre kellett tanácsadásra menni, hogy megmutassam, de sem a védőnőnk, sem a dokink nem volt ott (állítólag rendelés előtt telefonált, hogy nem tud jönni :roll: (baromira örvendeztem), így megnézte a helyettese.
Légcsőhurut, de javulófélben. Kapott kakukkfüves köptetőt a hörgőtágító helyett, de egyszerűen nem akar javulni. Mondjuk az is haladás, hogy nem köhög minden elalvás előtt. Két hete beteg, kicsit sok, nem??? Én már aggódom nagyon. (köszönöm Marcsi, hogy érdeklődtél felőlünk)

Zsófi: nagyon jók a képek!!! Tényleg sokat fogytál, én láttalak még a szülés után valamennyivel.
Azóta is kétszer (játszón :) )

Nelly: elhiszem, hogy nem örülsz annak, hogy Szonját itt kell hagynod, de ne izgulj, biztosan minden rendben lesz.

Nannó: örülök, hogy jól vagy!!!!

Sokat gondoltam Fatimáékra, hogy milyen idő lehet Olaszországban, mert a Forma1-en pocsék volt (mondjuk nem tudom, hogy hol nyaralnak pontosan).

Anyukámék Törökországban voltak 10 napot, végig 35 fok volt. Elég nehezen viselték szegények. Ráadásuk anyu rövidgatyóban akart hazajönni. Mondtuk neki, hogy be fog fagyni a... :) :oops:

Edis

Kép
ediske
 
 


nannó: Neked is köszi

Íme egy kép a manóról. :)

Kép

Edis

Kép
ediske
 
 


Ezt szerettem volna

Kép

Edis

Kép
ediske
 
 


jaj Edis, elég csúnyán hangzik ez a légcsőhurut... :cry: , ráadásul h. már ilyen hosszú ideje kínlódtok..
láza is van szegénykének ?
ez a xar idő szerintem még rá is tetéz gondolom mindenkinél (Laura is taknyos, de egyelőre nem vészes).

nekünk a Stodal jött be nagyon köhögésre. (homeopátiás, recept nélkül kapható kanalas gyógyi). elvileg köptet is meg a száraz köhögést is csökkenti, tuti 2 in 1 :lol:

párásítás ? C-vitamin bomba ?
nekünk ez a 3 be szokott válni.... ill. segíteni.

jobbulást nektek !!!

azért a dokitok is marha jó fej... :evil: mintha ha már egyszer ezt eljátszotta volna, v. rosszul emlékszem ?

te is vigyázz magadra ! aludj te is Lucával, háztartás le van ejtve...

amúgy én most még a gatyarohasztó 35 fokot is bevállalnám, csak ne lenne ez az idő. én úgy utálom !!! főleg, h. pénteken még nyitott szandál + ujjatlan topban nyomtam.
hihi, vicces lett volna anyud a reptéren sort+szalmakalap kombinációban.. :lol:

Laurát is képtelenség öltöztetni ebben az időben.
az még hagyján,h. mindenre azt mondja, h. nem veszi fel, meg kész szenvedés ez a sok réteg (amit a bölcsiben 1 óra kemény küzdelmét 5 perc múlva vehetjük is le :? ), de tavalyhoz képest az is a változás, h. ő le is tudja magáról varázsolni a ruhákat, és kezdhetem elölről..
megkötős sapi is hiába már, azt is ki tudja már kötni... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nagyon jó mindkét kép !!!
gyönyörű lányka !!

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi: stodal volt a kezdet. Eleinte semmit nem írt föl a doki, így önhatalmúlag adtam ezt. Majd amikor beszéltem a dokival, akkor kapta a hörgőtágítót.

Edis

Kép
ediske
 
 


Marcsi, tényleg nem értettem félre, még vissza is kérdeztem és azt mondták, ha október végéig beszokik az jó. Szal tuti.
Mindegy is végülis, én sem akarnám elhúzni, ahogy a legjobb Emmának.

Lucának jobbulást!
Edis, akkor ezek szerint Neked elmúltak a pöttyeid?
Mindjárt egy éves a nagylányod! :wink:

Kép
niki30
 
 


Niki, nem vitatkozni akarok, félre ne érts - de az, h. beszokik, meg anyuka beszoktat, az két külön dolog !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Niki, hajrá!!! Cseresznye jó jel nagyon :wink:
Szerintem is a "beszokák" és a "beszokatás" időszaka nem feltétlenül ugyanaz. Általában két hét az anyás beszoktatás ideje, de Csenge pl. decemberre szokott be igazán.

Nálunk is így volt: első nap egy óra anyával, második nap kettő, harmadik nap kicsi idő anya nélkül, közös ebéd a bölcsiben. Harmadik nap hosszabb idő anya nélkül, ebéd anyával, pénteken már ebéd is anya nélkül. Második hét közepén próbálták elsőször az ottalvást (de Csenge nehezen szokott be, három hétig egyfolytában zokogott :( ).

Edis, vigyázz magadra!! Luca nagyon édes!

Zsófi, én sem látok +7 kilót már sehol, csini vagy!! De persze Te tudod :wink:

Önálló evés: Csenge elég passzív volt, de Bori már most szivesen elmajszol ezt-azt, ha a kezébe adom. De igazából nem tudom, mikortól várható el, hogy önállóan egyen (néha még most is segítek Csengének, mondjuk étteremben levest enni :oops: )

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


beszokák = beszokás :oops: bocsi

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Oké Lányok, én mint kezdő bölcsis anyuka, nem teljesen voltam ezzel tisztában.

Kép
niki30
 
 


Edis, nagyon ügyes Luca! Gratulálok az álláshoz!

Nem kéne új dokit keresnetek? Elhiszem hogy aggódsz, inkább mutasd meg újra dokinak, és próbálj meg pihenni, mert ez nem tréfa!

Marcsi, aranyos vagy, hogy felvilágosítottad Nikit.
Én is úgy szoktam hogy elmondom neki, hogy hova megyünk, és hogy ott marad egy kicsit a nagyival. ált. ott szoktam hagyni egy kicsi. Az els utazásomnál az volt a baj, hogy akkoriban nagyon keveset aludt nap közben, és elaludt a kocsiban a reptér előtt 5 perccel, ezért nem ébresztettük fel, csak elmentem. Igaz, hogy előtte elmondtam neki, hogy anya elutazik 3 napra, de godolom ez nyomott hagyott kicsit benne, ezért most már nem így csinálnám.
Azért köszönöm a tanácsokat!

Kb. én is 7-8 hónapos kora óta adok kanalat a kezébe, de csak mostanában lett igénye rá, hogy egyedül egyen. Még nehezen megy, de 2 nap alatt sokat javult most. Sokszor nem akar a kanállal enni, és akkor jön a ksi keze...

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly: igazából két doki is látta, remélem, hogy nem tévednek. Most már 2 napja úgy alszik el, hogy nem köhög, lehet tényleg vége lesz ennek az ocsmány köhögésnek végre.

Csütörtökön lesz tanácsadás, ha még mindig köhög leviszem újra.

Edis

Kép
ediske
 
 


Edis! Luca-manó képei nagyon édesek. Jobbulást nektek! Pihenj te is Lucussal együtt!
És ha az "Edis" becenév Edit-et takar, akkor BOLDOG NÉVNAPOT NEKED! (ha nem, akkor sem árt egy kis jókívánság :wink: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:37-kor.

nannó
nannó
 
 


nelly, 18 hósan:
Kép
kerekpocak
 
 


Kép

és itt kezdte. 8-9 hónaposan.
:lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


Zsófi, köszi a képes illusztrációt!
Most jutottunk el oda, hogy elér a kanál a szájáig úgy hogy kaja is marad rajta! :D

Nelly

Kép
breeki
 
 


A múltkori alvós témához....

Ahogy alszik, mint egy kis anygal

Kép

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nem akartam most bejelentkezni, mert milljom dolgom van, de...

Nelly, -- tündéri!!! :wink:

(látom, Szoni is bárhol képes elaludni)

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Bocs, h. most nagyon magunkkal vagyok elfoglalva.
Nem haragszotok? :oops: :oops: :oops: :oops:

Ma bedobtak a mélyvízbe. Háromnegyed 10-kor kiküldtek minden szülőt az ebédlőbe. Természetesen az én gyermekem sírt a legjobban. Be-bekukucskáltunk, a Jutka néni kezében volt és sírt. Nagyon. És kiabálta ajaaa. :cry:
Szar volt, de ott kinnt lefoglaltuk egymást és sokat nevettünk.
Aztán fél óra után már minden gyerek szépen játszott.
Holnap meg már ott fog ebédelni és már el is küldenek minket és ebédre kell csak visszaérni.
Hát ez van.
Remélem csak az eleje ilyen nehéz és egyre könnyebb lesz és megszokja a többieket.
Jó helyen van, ezt mindig hangsúlyozom neki és hogy anya megy érte majd.

Vicces, pénteken felkínálják nekik az ágyat, így mondták, hát ezen jót röhögtünk. Felkínálják. :D :D

Kép
niki30
 
 


Jéé, tényleg, most nézem, h. apja ölében a gép előtt aludt el?
Milyen gyönyörű alvás közben is ez a kislány!

Kép
niki30
 
 


Hjajj, Samura meg hogy rá lehet ismerni. Mennyire édesen ki volt kerekedve :)

Kép
niki30
 
 


Húú Niki sokat gondoltam Rátok!! Ügyesek vagytok és a cseresznye szerintem is tök jó jel!!!

Edis jobbulást!!! Amit magadról írsz, elég ijesztő. Nekem ugyanilyen volt a kiütést leszámítva. Mondtad hogy nem vagy jól lelkileg mostanában. Én kivizsgáltattam magam teljesen, de semmi bajom, valszeg lelki okai vannak ezeknek a pánikrohamoknak (szívdobogás, hőhullám, stb). Gondold át lehet-e lelki háttere, az sokat segít!! (Én mióta rájöttem már sokkal jobban tudom kezelni).

Nelly szerintem miden gyerek máskor eszik egyedül. Juli már szépen tud egyedül, villával, kanállal kb 2 éves kora óta. Addig is ment, de egykét falat után megunta, etetni kellett. Még van ideje Szonjának!!
Madrid irigy-irigy :lol: Szuper hely!!!

Zsófi tök jól nézel ki!!! Még 7 kiló?? Az a Samu előtti súly? Nem semmi ahogy egyedül nyomod a két gyerekkel! De nagyon jó fej vagy velük!!
Múlt héten tökre kiakadtam mert egy nagyon jó barátnőm akinek van két gyereke és várja a harmadikat, közölte, hogy neki nem feladata programot csinálni a gyereknek, ez a nagyszülők dolga.

:shock:

Emellett a legnagyobb (Julival pont egyidős) látványosan unatkozik, ráadásul le is szidják hogy hisztizik, pedig tényleg csak unatkozik). Tök gáz. Na mindegy, csak megosztottam veletek.

Rólunk:

Úgy néz ki, találtunk egy klassz megoldást az ovira, van itt nálunk családi napközi, ami olyasmi mint egy magánbölcsi vagy ovi. Juli heti 1 vagy 2 délelőttöt fog ide járni, 1 napot meg Anyunál lesz (mint mikor suliba jártam), így tudok majd dolgozni itthon, közösségbe is megy. Szóval kecske is és káposzta is. 8)

Nannó nem semmi hogy emlékszel Balázs dolgaira!! Én néha nem tudom már Juli mit csinált 7 meg 9 hónaposan... És persze föl sem írtam (na jó azt tudom mikor állt föl, stb, de egy csomó dolgot nem.)

Klári
Kép
ganti
 
 


Nannó, aranyos vagy, de sajnos nem egy jó alvó Szonja. Itt és egyetlen alkalommal aludt el csak úgy varázsütésre. Soha sehol azóta se. Ez mindig mumus nálunk, bár most egy jó ideje szépen elalszik már egyedül. (itt 6 hónapos volt)

Nem aggódok az evés miatt, csak Zsófi kérdése gondolkodtatott el, ezért kérdeztem. Pont a hasonló korú babák anyukái nem válaszoltak.

Hoztam egy pár képet, most úgy tűnik ilyen kedvem van.

Kép

Kép

Nelly

Kép
breeki
 
 


Motorozás kicsit másképp! Gyite paci...

Kép

Kép

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly! De hisz' ez a gyerek tökéletesen kanalaz!!! Hát lehet, hogy még egy kicsit lassabban megy neki, mint azt Te szeretnéd, de be fog gyorsulni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:59-kor.

nannó
nannó
 
 


Nannó, igazad van, lehet hogy kicsit sokat akarok, bár ez az elmúlt 3 napan fejlődött idáig. Eddig nem emnt neki, de sokszor így is átvált "kézihajtányra". :D

legyen igazad, én is hasonlóan vagyok mint Klári. Borzasztó rossz a memóriám, ezért inkább felírogattam a dolgokat.

Nelly

Kép
breeki
 
 


niki30 írta:Ma bedobtak a mélyvízbe. [...]
Holnap meg már ott fog ebédelni és már el is küldenek minket és ebédre kell csak visszaérni. [...]
Remélem csak az eleje ilyen nehéz és egyre könnyebb lesz és megszokja a többieket.

Hát... jó gyors tempót diktálnak a bölcsis-nénik! Persze nekik nyilván az a jó, ha a sok aggódó szülő mielőbb kikerül a képből és nem "lábatlankodik" ott. Mert ők nyilván így érzik. Hogy nem elég, hogy a babákat meg kell nyugtatni, de még a szülőket is.
Otthon hogy viselkedik most Emma? Érzel valami változást rajta? "Mesél" otthon a bölcsiről?

niki30 írta:Vicces, pénteken felkínálják nekik az ágyat, így mondták, hát ezen jót röhögtünk. Felkínálják.

:lol: :lol: :lol: (nagyon "demokratikus" szóhasználat!)

Az alváshoz bevihettek neki valamit, amivel aludni szokott otthon? (kispárna, pelus, maci...) Kép

nannó
nannó
 
 


Húúú! Most látom, hogy ez a maci mit tud!!!

nannó
nannó
 
 


Nelly, tényleg szépen eszik Szonja, tök profi :) Az én lányom közel sem eszik így.

Nannó, jah tényleg, demokratikus :D
Persze, nem jó az senkinek, ha el van húzva, tudom én. Nekik sem, nekünk sem, a gyereknek sem és a többi gyereknek sem jó látni, h. a másiknak itt az anyukája (az övé meg már nincs).
Szóval biztos tudják, h. kell ezt csinálni.
Mi meg izgulunk, ez a dolgunk :)
Aranyos tőled, h. kérdezed, hát tudod ő még így konkrétan nem mesél az élményekről, inkább én mesélek neki, próbálom vele "megbeszélni", mi volt a bölcsiben, egyelőre még ezt is tudatosítani kell, h. egyáltalán bölcsibe jár.
Szóval két napja meg van fázva és talán ennek tudható be, h. fáradtabb, bújósabb. De a mai nap számlájára írom (ordított ugye fél órát, mikor kijöttem), h. ma du. mikor altattam, nem tudtam betenni az ágyba míg fenn volt, mert kapaszkodott a nyakamba, mint egy kismajom. Nah ilyen még nem volt.
Egyébként hazafelé a babakocsiban elaludt (ilyen sem volt), sőt hátradőlt, ami nála nagy szám és mikor felhoztam, sem ébredt meg. Nagyon kimerítette őt a délelőtt.

Vihetünk be persze. Visszük is a bárányt és a csőrös poharat. :)

Kép
niki30
 
 


Aztán negyed négykor újra sikerült elaludnia :shock:

Kép
niki30
 
 


niki: én őszintén szólva kb 3 hónapos koráig nem bírtam elvinni samut én a bölcsibe, mert megszakadt a szívem. (mondjuk dolgoztam is, szal csaba vitte-én mentem érte). totál megértelek, nekem is nagyon nagyon nehéz volt ez az egész. mindennap amikor bölcsiben volt felhívtam a bölcsis néniket, h mi volt? hogy van? mi van? (mondjuk magán bölcsi szal azért hívogathattam, államiban nemtom lehet e??) biztos én is túlparáztam, szal csak azt akarom mondani, h megértem, ha piszok nehéz ez az egész! és samu bölcsis napokon SOKKAL fáradtabb, mint egyébként! így ne csodálkozz, ha emma kidől!!
klári: de jó, h írsz! sztem tökéletes megoldást találtatok julinak! jól hangzik ez a családi napközi dolog! én is akartamn ilyesmit annak idején, de sajnos itt a környéken nem volt olyan, ami 13 hónapos gyerekeket bevett volna. kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a munka?
nelly: tök jól eszik szonja szerintem. legalábbis a kép erről árulkodik.
edis: vigyázz magadra!! nem vagy sokat egyedül?? samu is volt sokszor hetekig (!) beteg, szóval ismerős a helyzet! most már biztos gyógyulgat! ti közel laktok hozzánk! ha kornél nagyon nincs, ugorjatok át. hmm? nagyon édesek a képek! nekem az még jobban tetszik, amit nem szándékosan tettél fel. édes drága kislány!
kerekpocak
 
 


niki30 írta:Aranyos tőled, h. kérdezed, hát tudod ő még így konkrétan nem mesél az élményekről, [...]
fáradtabb, bújósabb. De a mai nap számlájára írom (ordított ugye fél órát, mikor kijöttem), h. ma du. mikor altattam, nem tudtam betenni az ágyba míg fenn volt, mert kapaszkodott a nyakamba, mint egy kismajom. Nah ilyen még nem volt.
Egyébként hazafelé a babakocsiban elaludt (ilyen sem volt), sőt hátradőlt, ami nála nagy szám és mikor felhoztam, sem ébredt meg. Nagyon kimerítette őt a délelőtt.


"Mesélés" alatt ilyesmit értettem! Tudom, hogy az ő szavaival még elég nehéz "árnyaltan" fogalmazni! Ilyen erőteljes élmény kapcsán felmerült érzéseket meg különösen.

nannó
nannó
 
 


Nannü :D oké :D

Zsófi, egyébként érdekes, mert szar, szar, de végülis tudom, h. jó helyen van és hogy érett ő erre. Szal, tudom, h. kicsi meg minden, de sokmindent megért és tud már közölni.
És most győzködöm is magam kicsit :) másképp fog ott fejlődni, mint itthon. Nyílván nem fognak leülni vele úgy játszani, mint én, viszont más dologban meg ügyesebb lesz és megszokja a gyerekközösséget, ami szintén jó hatással lesz rá.
Délután pedig még mindig tudok vele jókat játszani.

Egyébként Vekerdy is azt írja, h. a gyerekeknek 6 éves korukig a szabad játékra van szükségük. Sokkal többet ér, mint bármilyen direkte tanulunk elfoglaltság. Az angol nyelvet óvodában pedig kimondottan elutasítja. Én is.
Na, lehet megindítok itt egy lavinát, mert biztos megoszlanak erről is a vélemények.

Kép
niki30
 
 


Nannó bocs, elírtam.

Kép
niki30
 
 


sziasztok !

húúú Niki, kitartást... az eleje tényleg nem sétagalopp se neked, sem Emmának, de ha már 2. nap meg tudták nyugtatni vhogy, még ha fél óra után is, az már azért jó jel !
no nem akarlak túllicátálni, de nekünk ehhez még hozzá jött ugye első héten, h. horrorvadállat g.nőhöz kerültünk, de hát szerencsére 1 hét után ennek véget is vetettünk.
:D
nagyon ügyik vagytok !!!! kitartást !

Zsófi, én nem próbáltam telózni, de szerintem "állami" bölcsibe nem igen lehet... :? marad a para...

Nelly, mindig megállapítom, h. nagyon szép kislány Szonja. azok az égkék szemek !! kitől örökölte ? abban a fehér kisruhában meg vmi tündéri...
Laura a bölcsiben tanult meg önállóan enni {16 hósan}, előtte szerintem lusta volt inkább, mint béna.. szal szerintem Szoni sincs lemaradva semmiről, sőt....
Laura mai napig van, h. belenyúlkál a kajába kézzel, ha a kanálra v. a villára nem sikerül rávarázsolni a falatot.. rászólok, de én már annak is örülök, h. eszik egyáltalán.... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Niki, most olvaslak !!
én sem bírom a nyelvtanulást óvodában, meg semmilyen "tagozatot" {max.úszás}, de még 6 -7 évesen is korainak tartom ! pedig imádom a nyelveket és a munkám elengedhetetlen része !

a Helen Doront meg kifejezetten a legjobb pénzkicsikarónak érzem speciálisan sznob anyukák részére kifejlesztve.
miért kell kétévesen angolul mondókázni, ha egyik szülőnek sem anyanyelve az angol ??

tényleg Zsófi, te mint a nyelvtanár témában up-to-date, mi a véleményed ?

Niki, de ! leülnek velük játszani ! nem csak játszani, körjátékozni, mert tornáznak, meg kreatívkodnak meg egyebek..

tavasszal készült a bölcsiben egy kb 45 perces kisfilm a csoportról, csak pillogtam milyen kőkemény munkát is végeznek a g.nők {potom pénzért... }

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi, bölcsiben is vannak foglalkozások?
Ha vannak, akkor annak borzasztóan örülök.
De azért abban egyetértünk, h. én másképp foglalkozom a gyerekemmel, csak rá koncentrálva, mint egy gondozónő 5-6 gyerekkel egyszerre?
Ebből azt akarom csak kihozni, h. szüksége van még Emmának és a nála idősebbeknek is arra a fajta figyelemre, játékra, amit a szüleitől kap.

Kép
niki30
 
 


Klári, családi napközi tényleg jó megoldás, tetszik!
És mellette Te is tudsz melózni, szuper.

Kép
niki30
 
 


Marcsi, ne tudd meg hány anyukával találkozom játszókon, h. ebbe meg ebbe az óvodába megy a gyerek, mert ott ilyen meg olyan angolóra van, stb....rosszul vagyok (ha már itt tartunk).
A sznobság netovábbja.
Én azt aláírom, h. ilyen korban baromi fogékonyak, na de még az anyanyelvüket se sajátították el. Angolul énekelni, dalolászni pedig ráérnek iskolába, vagy azt a pár szót behozzák majd az iskolába, és amikor már legalább értik is mit énekelnek.
Bocsánat, ha valakit megbántottam.
:oops:

Kép
niki30
 
 


niki30 írta:De azért abban egyetértünk, h. én másképp foglalkozom a gyerekemmel, csak rá koncentrálva, mint egy gondozónő 5-6 gyerekkel egyszerre?
.


jézus Niki, ez nem lehet kérdés !

én csak annyit akartam sugallni, h. ők nem gyerekfelügyelők\csőszök, hanem kőkemény gondozó-nevelő munka is zajlik mellette!

Marcsi

KépKép
alon
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: