Új privát üzeneted érkezett!

Nannó, most látlak csak!

Köszi a gratut neked is és mindenkinek még1szer!!!! :D

Remélem tényleg jobban vagy már! Ezek szerint egészségileg is? (Vagy rosszul értettem valamit korábban? :roll: :oops: )
Majd megnézem a könyvet, köszi a tippet!

Zsu
svs
 
 


jónás vas. 5 hónapos lesz!!!ANNYIRA DURVA, H MÁR ILYEN NAGY!! v nektek nem? szalad az idő!!
így 1-2 jónáskép köv. (nem a legjobbak, de vmi)
Kép Kép Kép Kép Kép

és egy samu készül a bölcsibe (háttérben a szobája)
Kép
kerekpocak
 
 


Zsófi! Hú, de jók a képek! Klassz délutánotok lehetett!

És még valami:

kerekpocak írta:annyira kommunikatív baba! és "felnőtt szeme" van. úgy néz, mintha mindent tudna.


Olvastátok „A csudálatos Mary”-t?
Ebben a könyvben van valami hasonló, mint amit Zsófi írt: babakorunkban valószínűleg sokkal többet tudunk, mint amit a felnőttek képzelnek a babákról, és sok dologban többet, mint amit maguk a felnőttek „tudnak”. A babák tudják, hogy hogyan kell élni: hogy lehetőleg minden pillanatot élvezni kell; hogy nyitottnak kell lenni. Bizalommal viseltetnek azok iránt, akik valóban kedvesek hozzájuk; őszintén kifejezik az érzelmeiket; esznek, amikor éhesek, és nem, amikor úgy ítélik meg, hogy nem kell; annyit isznak, és annyit alszanak, amennyire szükségük van; nem hazudnak, nem játsszák meg magukat; nem „tartanak semmit vissza”…
Én ezért mondom minden kismamának, hogy hacsak lehet, „hallgasson” a babájára. Ők még jól „működnek”. (szerencsés baba az, akinek csak később kell megtanulnia „viselkedni”, akkor amikor ez már az ő igénye)
Mottó:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:03-kor.

nannó
nannó
 
 

 
 

zsu: a mi tesókocsink extrakicsi. és szuper! marco l sky a neve.
itthon nem kapható, németo-ból hozattam (ebay en vettem) 40 ezer volt házhozszállítással együtt-3 nap alatt itthon volt. iszonyatosan bevállt. kb akkora mint egy egyszemélyes babakocsi.
kerekpocak
 
 


http://www.2became4.com/ProductDetails. ... ductID=112

itt nézd meg pl. vagy tudok küldeni is képet samuékkal, ill. beszélhetünk is. sztem 18 hónapos korkülönbségnél elkel egy kocsi... de persze mindenki más.
kerekpocak
 
 


nanno DE JÓ H VAGY MEGINT! nagyon szépen írtál a járásos példával, a mindenki máshogy csinálja dologról.
hmm. itt az ideje, h írj egy könyvet, nem?
kerekpocak
 
 


mary poppins alapmű (de nekem a márquez 100 év magány a legeslegeslegsesleg.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
kerekpocak
 
 


sehol senki, pedig én megint egyedül :( :( :(
samu csak 40 percet aludt délután, cserébe viszont ELKÉPESZTŐEN hisztis!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
kerekpocak
 
 


De jó Nannó hogy újra itt vagy! Örülök hogy már jobban vagy!
A 4 óra hajnali 4-et jelent. Az a fő probléma, hogy ha nappal nem eszik rendesen, akkor éjjel felkel, és hamit követel, ami egy 14 hónapos babánál már nem illendő dolog.

Egész jól állunk az evéssel. Most azt az összefüggést vettem észre, hogy ha fáradt nincs türelme enni. Mostanában (kb. 2-3 hete) már csak 1x aludt egy nap, de 4 napja ismét 2x alszik, így estére is marad energiája az evéshez.
Tegnap du., este olyan fáradt volt már, hogy elaltatni nem tudtuk, mert éhes volt, viszont enni meg nem volt türelme. Így minden elvemmel ellentétben jövet-menet evett, utána megfürdettük, és 1/2 8 előtt aludt már.

Zsu, nekünk nem mondták, hogy több oltásból áll a pneomo elleni oltás, így remélem hogy csak 1 szuri lesz. Ti mit tudtok, a 15 hós oltást mennyire kell pontosan beadni? Nekünk mintha valami ilyesmit mondott volna a védőnő, de én akkor nem leszek itthon, és nem akarom azzal kezdeni, hogy rögtön oltásra viszem szegénykémet.

Zsófi, nagyon jók a képek. Hihetetlen milyen nagy már Jónás is! Igazi férfi, és még mindig nagyon hasonlít rád!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly! Köszönöm a kedves szavakat.
Hát ez a hajnali négyes ébredés - mai szóhasználattal élve - valóban elég durva! Egy 14 hónaposnál már tényleg nem túl "szokványos" (és a szülőknek meg igen fárasztó). De hátha ez a fáradtság "hullámzás" az oka, amit észrevettél, és a napközbeni több alvás megoldja a dolgot.
Még az jutott eszembe, hogy nem volt mostanában valami változás az életében, ami szokatlan neki, és ami miatt lehet esetleg a hajnali felébredés, és az evés tulajdonképpen csak amolyan "pótcselekvés" nála?

Zsófi! Én is éppen megállapítottam a fotókról, hogy Samu tiszta Apája, Jónás meg Rád hasonlít nagyon. Olyan helyesek! Az a táncos videó meg... Jót mulattam rajta, Samu nagyon lelkes.
Én legalább másfél órát aludtam ma délután, de én is elég nyűgös voltam ma (hisztis talán nem). Remélem holnapra kialszom. És reméljük Samud is.
Jó éjszakát mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2008.09.13 20:53-kor.

nannó
nannó
 
 


Zsu! A lap tetején most megláttam, amit Emma esedékes oltásáról írtál. A gyerekdokinak az oltás előtt szóljál, hogy jön a tesó, nem tudom, hogy melyik oltás kavarhat esetleg be nálad/nálatok. Egy pár héttel (ilyen okból) való elhalasztáson nem hiszem, hogy fennakadnának. De ők biztosan tudják, hogy mit szabad és mit nem.

nannó
nannó
 
 


Nannó, nagyon kis rakfós kiscsajunk van. Többször visszaszokott már az éjszakai evésekre, de szerencsére hamar le is szokik róla, persze csak szülői közbenjárásra. Jön a foga valószínű, mert akkor szokott többször felébredni éjszaka. Most kezd újra visszaállni a rend, és csak 5-6 körül ébred. Akkor eszik egyet, és alszunk tovább. Igaz, szerintem már ez sem illendő egy 14 hóstól.

Zsófi, az előbb elfelejtettem. SZonját még én etetem. Próbálkozik egyedül kanállal enni, de még elég ügyetlen, de ma este egész szépen kanalazta már a főzeléket.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Na sziasztok, itt az esti bagoly jelentkezik :)

Zsófi, annyira édes a videón Samu, majd meg zabáltam. Tündéri. Tényleg mennyire élvezte!
És hallod h. Jónás már 5 hónapos, úr isten, tényleg de durva.
Ja és tiszta Te :)

Jajj, Nelly, igen az a fájdalmasabb, vagyis állítólag feszítő érzés, és az nem túl kellemes, szegénykék.

Nannó, örülök, h. most már jobban vagy és hogy jöttél is.
(de nem túl jó hír, h. az egészséged is ráment a dologra)

Köszönöm, h. mindenkire gondolsz és mindenkihez van egy-két jó szavad!
Köszi Neked is a köszöntést!
Tetszik a mottód! Milyen igaz.
Jah, hétfőn bölcsi, de remélem minden jól fog elsülni, majd kiderül.
Igen, én is úgy gondolom, h. sokat fog segíteni neki, h. néhány dolgot már érthetően és egyértelműen tud jelezni.

Én délelőtt cukrászdát nyitottam :) Du. kertipartira mentünk és én sütöttem.
Úgyhogy ebédre berendeltem apától egy kis kínait. :)
A parti jó volt, csak Emma volt borzasztó nyűgös. Én nem tudom, h. a gyerektársaságtól volt e (féltékenység), vagy valami bújkált benne, de tök furán viselkedett. Apa is mondta, h. nem ismer rá.
Jön a dackorszak vagy mi?? :shock:
A vendégségben a kislány apucinak hívja az apukáját és szerintem Emma hallotta, mert este, úgy hívta apáját, h. apuci. :lol:
(apja Szegedre ment szülinapi partira, úgyhogy csak a telóban hallhatta, de hízelgett neki).
Tényleg kinél mi a szokás, hogy hívják a gyerekek a szülőket?
(már ahol beszél)

Kép
niki30
 
 


Nelly, most olvasom, h. van még néha éjszakai evés.
A mi orvosunk is rosszul lett volna, ha megtudta volna, h. Emma 13 hós koráig szopott éjjel is (tehát evett), de én ezt leszartam (már elnézést).
Remélem Te sem eszed magad emiatt! Erről is le fog szépen szokni, főleg ha majd kialakul a napközbeni kajarend.

Kép
niki30
 
 


Niki, ahogy írod, én is pont leszarom mit szól az orvos, védőnő. Mi köze hozzá? Nekem kell felkelnem hozzá.

Mi Apánk is szülinapozik ma este. :( Olyan rossz egyedül.

Emma ébred még éjszaka?

Nelly

Kép
breeki
 
 


Igen, és most megint elég gyakran.
Ugyanazt játssza el velem, mint mikor cicizett, ezzel a .... vízzel. :evil:
Van, h. két óránként felébred és kell neki a víz, elképesztő. Éjjel 3x cseréltem neki pelust, kész vagyok.

Kép
niki30
 
 


:shock: Harmadszor fogok neki, már kétszer ledobott a mobilnetem a hálózatról. :(


*** Jónásnak boldog 5. hófordulót! ***


Nelly! A fogfájás ok lehet erre az éjszakai ébredésre! Remélhetőleg mielőbb túlesik rajta.

Niki! Cukrászda... Hmmm...
Hát a dackorszak lassanként valóban jönni fog. De azért túl lehet élni! :lol:
Nagyon édes lehet Emma, ahogy napról napra több szót megtalál! Ebben a korban "ragad rájuk" minden, van aki azonnal kipróbálja, van aki "raktároz" egy ideig, és utána, meglepetésszerűen, egyszer csak elkezdi "önteni" magából.


Úgy látom, ez egy ilyen szomorkás, "apamentes" hétvége: Zsófi, Niki, Nelly... :cry: Azért fel a fejjel! Hamarosan hazatérnek az apukák! :)
Addig is szép napot mindenkinek! :)

nannó
nannó
 
 


Na itt vagyok, csak elaltattam.

Szóval az utóbbi napokban elég nyűgös, mintha gyötörné valami, vagy én nem is tudom. Iszonyú féltékeny, ha más gyereknek adok valamit, vagy játszom vele. Irigy és természetesen neki minden kell, ha nem úgy van valami, ahogy ő szeretné, hisztizik.
Tudom, h. ez normális, de elég nehéz időszak azért ez, nem?

És most, h. közeleg a bölcsi...én egyre jobban félek.
Tegnap is már bőgtem, mert belegondoltam, h. ha majd ott bántják, nem fogom tudni megvédeni és még olyan kicsi valahol.
Kisebbekkel lesz, de egy teremben lesz a nagyobbakkal is.
Mert ez úgy van, h. 6-an vannak egy gondozónőnél, de a másik 6 gyerek (nagyobb) is ugyanabban a teremben van.
És most a szomszéd kisfiú megint bántotta, fellökte, (bár ez már megszokott), csak most iszonyú nehezen viselem. Valahogy most extrán érzékeny vagyok, ha bántják őt. Értitek?
Nyugtassatok meg kérlek, h. minden rendben lesz!
Abba már bele sem merek gondolni, mennyire fél embernek fogom magam érezni, míg ő bölcsiben lesz.
Tudom, h. idővel megszokjuk mindketten az új helyzetet, csak most olyan nagyon sok minden fog változni, úgy érzem.

Kép
niki30
 
 


JÓNÁSNAK NAGYON BOLDOG 5. HÓNAPOT KÍVÁNUNK!
Zsófi, tényleg nem rég szültél :shock: És milyen gyorsan itt lesz neki is az első szülinapja, hajjjajj. Még emlékszem Samu első szülinapos képeire. 3 voltatok csak és túrótorta volt, ha jól emlékszem.

Kép
niki30
 
 


Nellyi, de a ti apátok már otthon, ugye? :)
Zsófi, nálatok? Csaba?

Mi is várjuk már apát, hamarosan érkezik.

Kép
niki30
 
 


Szoktam nosztalgiázni. Hm :lol:
Nézzétek, milyen kis béka volt :)
Kép

Most meg ilyen nagylány
Kép
Ja, ez az a szék/asztal, amit vettünk neki.
Kép

Ez meg most a kedvencem.
Kép

Kép
niki30
 
 


képzeljétek tegnap este (pont amikor jöttem vona írni) elment 3 házban, köztünk a miénkben is, az áram. éééés persze lemerült a laptopom is kb 3 perc után és a mobilom is!!! itt ültem a töksötétben 2 óra hosszat (na jó nem vártam meg a végén elmentem aludni) egy iélyen tekerős zseblámpával, amit folyton fel kellett húzni. elég rémes volt. tök egyedül ugye, mert csaba osztálykirándult a gyerekekkel és ma reggel jött csak haza...

annyia szép a kicsi emma!!! nagyon klassza szék+asztal!! és mennyire te vagy emma niki!!!! annyira gyönyörűséges kicsi lány!!!!!

tegnap totál kész voltam már az egyedülléttől! a szüleim jöttek át du, de persze hozták a formájukat jól összevesztek és itt kiabáltak. (azon h apa nem akart egyből hozzánk jönni, hanem megmutatni vmilyen újítást a cégben, anyu meg mondta, h az már nagyon késő lesz, na ezen sikerült összebalhézni, és ahelyett h apu foglalkozott volna pl samuval bedurcázva ült 2 órát a kanapén.. nocomment...)

ma viszont megcsináltuk a jászai m tér- sziget hajókirándulást, állatkertnézést a szigeten. du vonattal (kalauzbácsi, masiniszta stb :) :)) campona tropicarium lesz a progi! mindent behozunk egy nap alatt!!!!
kerekpocak
 
 


jónás nevében köszi a köszöntéseket!!
kerekpocak
 
 


nelly oltás: samunak a 15 hós min. 1 hónapot késett! (beteg volt) szal no para! kanalazás szépen halad már?! nagyon ügyes szoni!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan vagyok egy kicsit, de még jövök és visszaolvasok rendesen :oops: :wink:

Niki, minden rendben lesz a bölcsiben, hidd el!! A gondozónénik majd sárkányként óvják a kicsiket a nagyoktól, ha kell, de szerintem nem lesz rá szükség, mert a nagyok majd ezerrel pátyolgatják a piciket :D Képzeld, utolsó héten a bölcsiben Csengéék csoportjába már megérkezett az első beszokó baba, egy alig egy éves pici fiú a három évesek közé. Úgy vigyáztak rá, mint a hímes tolyásra, hogy ha Zsombi mászott (mert menni még nem tudott), rá ne lépjenek, vitték neki a játékokat és agyon babusgatták meg puszilgatták volna, ha nincsenek résen a gondozók :D

A képek szuperek, nem csoda, hogy ez a kedvenced, nagyon jó!!!

Igen, az Óceán oviba jár Csenge, Ábelnek nincs egy kicsi öcsije? Anyuka meg vékony, barna hajú?

Zsófi, Jónás drága édes angyal, Samu táncol :D bár még csak a képet láttam, a videót majd később nézem meg. Nagyon jó helyen laktok!! Tegnap láttam az ominózus Ebéd Eleket :D

Tanulás: kénytelen voltam kezdeni magammal valamit, meglátjuk, hogy ez a szerkesztői "móka" mennyire válik be, első két órán teleszaladt a gatyám rendesen (házi, jegyzetek, elvárások: már most kezdjük el a szakmai gyakorlatot, illetve tűnődjünk el a szakdolgozaton mert hipp-hopp eltelik ez a két év :shock: A BME-n szerezetem két diplomát, de a szakdoli mindkét alkalommal max. 2 hónap volt munka mellett... Mondjuk ez más jellegű képzés, de nem csak nekem meredt tágra a szemem a csoportból)

Nannó, üdv közöttünk (én "hol volt, hol nem volt" üzemmódban vagyok :oops: ) Jobbulást kívánok Neked!!

Fatima, bár már nem olvasol, de NAGYON JÓ NYARALÁST NEKTEK, érezzétek nagyon jól magatokat!

Nelly, kori, tök jó!! Nálunk majd a gyerekek fognak járni, mi már lecsúsztunk róla. Mikor mész Madridba?

Apukák hazaértek már mindenhol?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Jónásnak nagyon boldog ötödik hónapot!!

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Köszi Andi, hát remélem így lesz.
Bár már a játszón Emmát is pesztrálják a 3 éves csajok, fogják a kezét, istápolják, de ezt meg Emma nem szereti. Még az én kezemet is ritkán fogja meg.

Na, akkor tuti egyre gondolunk, mert Ábelnek van egy Ákos nevü kisöccse, és igen, anyuci barna rövidebb hajú.
Egy csoportba járnak Csengével?

Kép
niki30
 
 


Zsófi, jó szórakozást! Érezzétek jól magatokat!
Kicsit hüvi van, meg ne fázzatok ám!

Kép
niki30
 
 


sziasztok,

"itt van az ősz, itt van újra... " :cry:

Niki, nagyon klassz a cipő, amit vettél. miért is nem csajos ? én szívesen feladnám Laurára, nekem bejön ez a stílus.
bölcsitől no para.
Laura tavaly ilyenkor {okt.1} kezdte, és mivel 1 év korkülönbség van Laura és Emma között, átérzem, amit írsz. bár én attól, h. mások bántják sosem féltem, hanem inkább a g.nők odafigyelése\ gondoskodása miatt tartottam.
határozottan állíthatom,azt amit Nyuszi is írt. amíg ilyen pici, tényleg védelmezik, Laurát egy nála 1 évvel idősebb kislány vette pártfogásba, és amíg a kislány el nem ment oviba ez volt. sőt, mindig azt játszották, h. Laura a kisbaba, és a Fanni meg takargatta, meg altatta meg ilyesmi :lol:

ja és mi még annyi hátránnyal is indultunk, h. tavaly PONT ilyenkor indult csak önállóan Laura és a "hinta" szón kívül mást nem ismert.

hidd el, később még nehezebb a beszokás !! én ha még egyszer kezdeném, most is így tenném. {lehet köveket dobálni}

helyesek vagytok a képeken !

nálunk Apa \ Anya van, mármint kérdezted, h. kit h. szólít a gyerek.

Nelly, wow, főzelék volt a vacsi ? szép haladás... :wink:

Zsófi, nem semmi mennyit pörögsz a két gyerekkel.
én tömegközlekedve be nem vállalnék ilyen köröket, mint ti.
mi ugye autókázunk, Laura kb. 5x ült bkv-n. pl. tegnap is, elmentünk busszal a piacra, kb. 5 megálló tőlünk. Laura sikítozott a buszon, annyira élvezte, főleg a kátyúkat és a kanyarokat. szerintem azt hitte vidámpark, és az ő szórakoztatására buszozunk. ami részben igaz volt, mert én még pisilni is kocsival megyek, heheh.

táncolós iszony édes.. hol van ez ?

Jónásnak boldog 5-et !!
telitalálat a zöld ? :D
nagyon szépen támaszt már !
olyan pasis arca van, nem is babás.
erre a csíkos bodyra meg emlékszem még Samuról.

én minden 3.nap apamentes vagyok a munkája miatt esténként, de én vhogy ezt szoktam meg. sőt, néha jó egy kicsit egyedül. :oops: na persze nem magányosan , folyamatosan, de nekem nem probléma, ha dolgozik.


Nannó de jó, h. "semmi komoly"...
mi a keresztneved, ha nem titok ?? a lányok kérdezték mit csinálsz\csináltál korábban.. ezen átsiklottál, v. inkább direkt inkognitó ?
azt nem értettem, h. oltás előtt miért kell szólni, h. jön a tesó ?
nagyon jó volt a hasonlat, meg az elképzelés, h. a babák még mindent tudnak. ja, ők tényleg nem viselkednek...

Nyuszi, szia megint !!

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, a legfontosabbat kifelejtettem: Zsu, gratulálok !!

Marcsi

KépKép
alon
 
 


mi pénteken családilag cukrászdáztunk, utolsó meleg nap {talán} az idén... :(

tegnap meg anyukámnál aludt Laura, mi meg kiruccantunk apával, és 9-ig !!! sikerült aludnom. irtó kipihent vagyok. :)

Kép

Kép

Kép

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Niki, ez a hiszti krumplinudli a 2-3 éves korihoz képest...

Laura olyanokon képes hisztizni, h. elképesztő. majd keresek példát :D
és hozzá még a "nem"-korszak, és az "egyedül"-korszak. {Ededüj !!!!}
és az egyedül korszak-nál ha vmi nem sikerül neki persze, megint hiszti...

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi, aranyos vagy, h. leírtad a tapasztalataidat. Köszi :)
Tudod lennénk már benne, látnám, h. hogy működik, biztos nyugodtabb lennék.

Hiszti. Tudom, h. később még brutálabb lesz, úhh.
Tényleg van az egyedül korszak is. Ne is mondd, már előre elképzelem :x
Nálatok ez van most?

Annyira bírom Laurának ezt a grimaszát :D
Növesztitek a haját?

Kép
niki30
 
 


ja ja 3 napból 1 apamentes meg se kottyanna. de én kb 5 hónapja alig látom. és az elmúlt 4 hétben 7vége nélkül nyomtuk.
amúgy mondtam neki, h nekem meg se kottyanna, ha 7közben későig dolgozik, csak a 7vége legyen közös. hát most egy ideig nem nagyon lesz. szóval a mai napot nagyon kell értékelni!!

én nagyon szeretek samuval kimozdulni. most egy ideig sehova nem mentünk, jónás miatt, most kezdek megint bátran nyomulni budapestre!! kellenek samunak az ingerek! őrülten megtolja a beszédfejlődését! szóval menni menni menni!!

nem egyszerű azért. jónsá azt szereti, ha hordozom a nyakamban ugye, egy idő után elunja a babakocsit. szeret pörögni (kitől örökölte?? :oops: ) szóval ált. 1.5 órát hordozom (8kg) samu ha ül a babakocsiban (ami ha gyorsan kell vhova eljutni előfordul) ami vele együtt 12+13 25 kiló. szóval ennek örömére viszont már csak 7 kilót kell fogynom!!!!!!! és megint lötyög a farmerem, amit samu születése után hordtam!!
EZ OLYAN JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!! :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


most már így nem elérhetetlen az álomsúly. remélem jónás amúgy hamar megtanul ülni, mert elég súlyos fiatalember. :lol: :lol:

niki: samu tavaly sokkal kisebb volt, mint emma és nem volt para. viszont azt tudnod kell, h nekem legalább 3 hónapig tartott, mire nem volt szar. de a beszoktatás sztem az anyát SOKKAL jobban megviseli mint a babát.

LOLO GYÖNYÖRŰSÉGES NAGYLÁNY!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


Niki! Csuda édes Emma, olyan nagylány lett már! (nézegettem ám a tavalyi, meg a téli-tavaszi képeket is itt a topikon) Tényleg - ahogy már a lányok is írták - nagyon hasonlít Rád! Nagyon aranyos a "dolgozó-asztalkájánál" ülve. Csuda jól áll neki minden rózsaszín, látom ezt ki is használod, és sok ilyen cucca van. És az összesimulós képetek is szuper. A világon az (egyik) legjobb érzés, mikor az ember így összebújik a babájával.

A "beszoktatáskor" bemehetsz Te is egy pár napig vele? És az első napokban rövidített időben lesz bent? Nem tudom miért, de nekem is az volt az érzésem Emmával kapcsolatban, hogy nagyon önálló, nem hiszem, hogy ne találná meg abban a közösségben könnyen a helyét. Az újakra meg elvileg jobban oda is figyelnek a bölcsis nénik. Hat baba egy nénire nem rossz arány, oda lehet figyelni mindegyikre.

Zsófi! Megértelek.
Ma viszont jó délutánotok lesz, várjuk a fotókat!

NyusziAndi! Köszi a kedves szavakat!

Marcsi! Tök aranyos, amit a bölcsis tapasztalatotokról írsz, hogy a „kicsi pesztrálta a picit”.
alon írta:szerintem azt hitte vidámpark, és az ő szórakoztatására buszozunk.
:lol: :lol: :lol:
Oltás: azért, mert ilyenkor a beoltott egy kicsit „átesik” a betegségen, amitől éppen védeni akarják, és egy nagyon korai magzatnál esetleg probléma lehet, ha a mamát is éri a kórokozó (ami ugye legyengített vagy elölt… — de hát az ördög sohasem alszik. De a dokik biztosan tudják majd, hogy mit, hogyan lehet.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:10-kor.

nannó
nannó
 
 


nanno de jó ez a kép!!! iszonyú nagy a szerelem!! hogy jössz ki balázs barátnőjével? jól emlékszem h van neki?

én meg látod milyen stréber vagyok, rögtön feltettem képet! kérés nélkül!! :oops: :oops: :oops: :oops:
kerekpocak
 
 


Hú, micsoda élet van itten, kérem szépen! :D
Nagyon jók a képek is!

Nagyon jót állatkerteztünk, Emma iszonyúan élvezte! Mindent megsimogatott, kurjongatott, egyszóval szuper volt! 8)
Ja és képzeljétek tegnap a játszón látott egy kislányt motorozni, és azonnal sikerült neki is megtennie pár lépést! Annyira ügyi!! 8) (Már tök régóta tanítgattuk :oops: , de az nem segített, bezzeg a játszó…. Úgy örülök!)

Nannó, én sem értettem az oltás dolgot, de már értem! Kösz a tippet, majd megkérdezem!
Amúgy Emma rendszeresen is kel éjszaka 3- 5között enni, utána köztünk alszik :oops: :? (vagy nem alszik). Semmilyen összefüggésben nem állnak az ébredések a napi evéssel és alvással, szóval fogalmunk sincsen, h miért van, de jó lenne, ha áprilisra leszokna erről!
Édes a fotó! Ő Balázs? Mennyi idős a képen?

Nelly: nem tudom, h milyen pontosan kell beadni a pneumot, mi 10 nappal hamarabb kapjuk.

Niki: drukk a bölcsi miatt! Mennyit lesztek bent első nap/ héten? Hidd el, simán megszokja és ügyesen veszi majd az akadályokat Emma! 8)

Zsófi: Ti aztán pörögtök! :shock: Jó kis 7végétek volt!
Jónásnak boldog hófordulót!! :oops:
Köszi a kocsi tippet, majd átgondolom. Nálunk ugye kicsit nagyobb lesz a korkül., mint nálatok. Azt hiszem, csak akkor veszünk majd bármit is, ha megvan a béb, és látjuk, h Emma mennyire igényli a kocsit!
:roll:

Zsu
svs
 
 


Zsu! Én is éppen tegnap emlegettem, hogy milyen régen voltam már az állatkertben, és szívesen elmennék.

Szuperek a mai összes baba-fotók! Ennyi gyönyörűséget!!! :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:22-kor.

nannó
nannó
 
 


Zsófi, nagyon állat a sárga kabát, tényleg! Tök vagány és milyen jól áll Samunak!
Hallod, voltak nagyon édes fiú sapik a h&m-ben, csíkos, barna usánkaszerűség (bár lehet, h. az pici méretben volt).


Nannó, de jó rólatok is ez a kép! KisBalázs :)
Igen, pár napig biztos ott leszek, de gondolom ez is úgy lesz, h. egy idő után kiülök, h. ne lásson, aztán el is jöhetek egy-két órára, szóval szép fokozatosan.
Köszi Mindannyiotoknak a bíztató szavakat! Elraktározom és holnap magammal viszem a sok kedves szót! :)
Nannó, Te ovónéni vagy gondozónéni voltál/vagy?
Azt látom, h. nagyon értessz ezekhez a dolgokhoz.

Háhh, Zsófi a stréber! :lol: Azt hiszem csatlakozom!

Zsu, akkor nektek is kellmesen telt a hétvége. De jó, a Te Emmád tud már motorozni? Nekünk eddig még nem sikerült. Én is próbálom Emmát tanítani, de hiába, olyan kis lusta :) Ő is lát másokat, de mégsem érzett még rá. Na majd a bölcsiben, ott is van.

Kép
niki30
 
 


Zsu, basszus alig hiszem el, h. nálatok kistesó érkezik! :) Ez annyira klassz!
Nagyon drukkolunk Nektek!
Mikor mész dokkerhez?

Kép
niki30
 
 


mingyá jövök új képekkel (köztük fogyást illusztráló is van :oops: :oops: )
remekül sierült a vonatozás!! és niki vettünk sapit samunak! mingyá felteszem, sztem ugyanarra gondolsz te is, mint amit végül vettünk!

zsu: babakocsi: ha most születne jónás, akkor is vennénk. de! ez sok mindentől függ! mennyit mentek ide-oda? mennyit ül babakocsiban emma? mennyire mozogtok a városban nem autóval? szóval sok tényezős. samunak semmilyen regressziója nem volt jónás születésekor, csak a babakocsizás! azelőtt (nem túlzok) 3 órákat sétált, többnyire babakocsi nélkül mentünk. persze, ha siettünk vhova, v vásároltunk akkor beült. így viszont totál kész volt, h a baba utazhat ő meg nem??!! és iszonyatos balhéi voltak. + nekem nincs idegem kivárni h a 10 perc bolt fél óra séta legyen. de ez persze gyerekenként, családonként, szokásonként változik. sztem nálatok elég kicsi lesza korkül, de persze lehet, h emma addigra nem nagyon akar babakocsiban ülni. sztem ez a ritkább eset. a fellépővel nekem az a bajom, h 1. azon is állni kell (tehát ha elfárad pl séta után, akkor sokat nem oszt szoroz egy fellépő, 2. arrólk le lehet ugrani, szállni, 3. a dackorszakban, amikor visít , dühöng, balhézik, a fellépő nem segít, főleg ha atesó is elkezd iszonyatosan sírni...
szóval én tesókocsi (pontosabban marco l sky) párti vagyok.
remélem nem veszed rossz néven, h leírtam, csak tapimegosztás. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és ez persze csak ránk vonatkozott.
uh képet teszel majd fel??
kerekpocak
 
 


na jönnek a képek.
tessék átgörgetni, ha sok.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


na és a fogyás (ne felejtsétek h még 7 kiló túlsúly, de alakul...)

ilyen voltam 2.5 hónappal a szülés után:
Kép

és ma samuval:
Kép Kép
kerekpocak
 
 


Zsófi: szívesen veszek minden ötletet, szal köszi!
Amúgy mi most ilyesmiben gondolkozunk (felhajtható, levehető...), de majd tavasszal kiderül:
http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=OLM076

Dokihoz csak 9-én megyek, majd egy hónap múlva!! :(
Van UH kép, de nem túl látványos, majd talán a következő.

Fú, jók a családi képek! Végre 4-en, mi?! 8)

Niki, drukk ezerrel!!!!!!


Na, megyek Apát masszírozni, meghúzta a hátát!

Zsu
svs
 
 


ezzel csak az a gond, h sehova nem férsz be vele. szóval nekünk felejtős volt. ugyanolyan mint egy batár egymásmelletti iker kocsi.
kerekpocak
 
 


Niki! Gimnazistaként, nyaranta egy bölcsiben dolgoztam, gondozónőként.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:27-kor.

nannó
nannó
 
 


Nannó, mennyire fantasztikus vagy!
Na jó, nem sztárollak, mert gondolom, régen egész másként működtek a dolgok, nem kellett végzettség csak gyakorlat (ugye?).
Azért biztos nagyon szép éveid voltak ezek. Aztán jött Balázs. Mikor is?
Lazábban ruházták át a felelősséget egy fiatal 20évesre, mint manapság, azt hiszem.
Ma nem hiszem, h. 2 hó után kap valaki egy csoportot.

Zsófi, le a kalappal! Jól nézel ki, tulajdonképpen nincs is már rajtad felesleg. Én így látom a kép alapján. (persze ettől még Te érezhetsz magadon plusz 7 kg-ot :wink: )

Igen, ezt a sapit is láttam, nagyon helyes.
Gondolom élvezted a teljes családi négyszöget :)
Aranyosak vagytok az első átkarolós képen.
Csak nem a Camponában voltatok? És a tropicáriumban? :D
Élvezte Samu?
Én úgy szeretem, mikor ennyi képet felteszel! Tök szeretem nézegetni a képeket!
Úgyhogy gyerünk Csajok!!!

Ja, visszatérve a sapira. Ahogy elnéztem (h&m), nem nagyon voltak ilyen átmeneti, kimondottan őszi sapik. Inkább már a téliek, úgyhogy mi is egy kötöttet vettünk (belül termó) és védi a fülét, de szerintem ha hűvösebb lesz, simán ráadhatom. Látom már ti is felavattátok.

Kép
niki30
 
 


Zsófi! Nem tudom, hogy hogyan festettél még Samu előtt (vagyis dehogynem! tegnap láttam), de szerintem teljesen jól nézel ki. A baba (és babakocsi) cipelés egyébként remek edzés! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 17:32-kor.

nannó
nannó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: