Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lilly kitartrás Neked!
Ágica, beléd nem folyattak vagy 5 üveg infúziót?
Nekem nem sikerült az ágytálba, úgyhogy katéter volt, de nem éreztem semmit.
Babett, igazad van, nem túl jó, ha sok mindent hall az ember. Meggyőződésem, hogy vizsgadrukk sem lenne, ha a tanárok nap mint nap nem paráztatnák a diákokat.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Lilly! Ismerős nekem is ez a túlhordásos dolog. Nekem a középső babám jött időre, a többiek várattak magukra. A pálmát Gáborom viszi, vele kereken egy hetet vártam. Betöltött 41. héten jött, de akkor viharos gyorsasággal. A várakozást nem, de ezt a legutóbbit kívánom neked is. :D
Az UH-gal pedig ne foglalkozz! Ilyenkor már nem tudják pontosan megmérni a baba buksiját, mivel már nagyon lent van. (Én ezért nem akartam tudni babókám méreteit, csak annyit, hogy korának megfelelő-e és hogy mindene jól működik.)
Szóval: kitartás, már nagyon közel a cél!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Anikó, nemtom mennyi lötty ment belém :oops: de se ágytál, se klotyesz nem volt :)
Viszont 6 óra után, mikor felkelhettem, csak lestem, mennyit pisilek :) Majdnem el is ájultam, mert én hülye behajoltam, hogy lássam :D szegény nővérke alig bírt megtartani :) hihhihihihi

Kép
Kép
agica123
 
 

 
 

Én ittam a málnalevélteát, de én bizony olyan nehezen tágultam, hogy ihaj... Azt mondták, túl izmos vagyok, és azért tágultam nehezen, hát nem tudom :?

Amúgy nálunk sem volt kevés az az egy WC, sőt, még a dokim is használta, mert nem volt ideje lemenni a személyzeti WC-be, szóval szülő nők + személyzetre sem volt kevés egy WC :)

Nálam volt WC, ágytál, katéter. Halmoztam az élvezeteket :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok biztatást, nagyon sokat segít... Remélem, Tücsi Gáborához hasonlóan, legalább gyorsan jön ez a gyerkőc, ha egyszer beindul...

Csilla, lehet, hogy tényleg találkozunk benn...

A császár nem került szóba - egyelőre. A baba feje már szépen beilleszkedett, és az alkatom is megfelelő. Nem vagyok kicsi (180 cm magas), magam is 58 cm-rel születtem, igaz, "csak" 3550 grammal (és becsületemre legyen mondva, négy óra alatt megvoltam, vajúdással együtt), ekkora gyerekre azért nem számítottam... :shock: Pedig nincs is nagy hasam, hol fér el ebben egy 4 kilós bébi???

Egyébként én is csatlakoznék azok táborához, akik a DM-es "Babylove" stria elleni krémet használják, és nem lettek csíkosak. No, legalább valami pozitívum... :?

Pusszancs:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Lilly!
Küldtem pü-t. Vagy talán már nem is aktuális. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


mtücsi írta:Lilly!
Küldtem pü-t. Vagy talán már nem is aktuális. :lol:


Szia Tücsi!

De, aktuális... :( Válaszoltam is!

Ígérem, nem indulok el úgy a szülőszobára, hogy ide ne írjak gyorsan pár sort!

De sajnos egyelőre még pocakkal garázdálkodom itt...

No de, ahogy a dokim asszisztense mondta: "repülő fenn, gyerek benn még nem maradt..."

Egyszer eljön az én időm is! :wink: De nem sietek most már én sem, tegnap bevállaltam még egy jó kis fordítást, határidőre... :wink:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Először is, szeretném [size=18]Lamme, Mtücsi, Kissani, Pzita, Ágica123[/size] megköszönni a segítségeteket!
Szinte mindenki tudott olyat mondani, amit megpróbálok hasznosítani! És jelentem: alakul a helyzet! Nem éhezik már a lánykám. Nagyon rossz érzés volt, h nem tudott jókat enni, aludni... tényleg nagyon kétségbe voltam esve! Mégegyszer köszi lányok! Tényleg!
Csilla! Nem kellett befeküdnöm, Neked miért kell?
Amúgy én egy kis lelkiismeretfurdalással indultam neki a múlt csütörtöki napnak, mivel volt egy olyan érzésem, h Janka még lehet, h maradna! De nem, mert már előző éjszaka is olyan furán éreztem magam (lehet, h jóslóim voltak, csak nem vettem észre? :shock: ), mindenesetre csütörtök hajnalban pisilni indultam, már visszafelé tartottam a lépcsőn, amikor puff, elöntött a magzatvíz! Szegény férjem a csobogásra ébredt :lol: , hívta a dokinkat (3/4 2 volt!), én álltam a kádban és néztem a lábam közül kizúduló Niagarát... megkérdeztem a dokimat, h akkor most mi van? Ő mondta: akkor nem utolsó leszel a műtéti rendben, hanem első! Kérdeztem, zuhanyozhatok-e, meg ilyenek... mondta: nyugi, persze, aztán gyertek a kórházba!
Zuhanyzás, hajmosás (na jó smink nem volt, és körmöt sem lakkoztam! :lol: ) elindultunk (ugye már minden útra készen állt!). Nagyon gyorsan beértünk a kórházba. És olyan jó volt: halkan szólt a kocsiban valami jazz, szemerkélt az eső... Tényleg nyugisan értünk be!
A szülőszobán mi ébresztettünk mindenkit, mert üres volt! Megvizsgáltak, h nem fordult-e meg a gyerek (Fenék?, nem fenék?, fenék!-mondta az ügyeletes doki!), rám rakták a CTG-t, csak egy kis sólámpa égett. Csend volt, nyugi... Nekem meg közben szép kis fájásaim kerekedtek. Már két percesnél jártam, amikor mentem az előkészítőbe: egy kis beöntés, egy kis borotva! (Nem olyan vészes csajok! Hallani róla rosszabb, mint csinálni!), Aztán kaptam egy infúziót (meg utána még sokat!), és irány a műtő! Az aznapi éjszakásoknak én voltam az utolsó, de szerencsére nem kapkodtak! Megkaptam az érzéstelenítést, pillanatok alatt hatott és már kaszaboltak is!
Jankám egy pillanat alatt kipenderedett (hát, úgy jött a világra, h először kakilt egy nagyot, utána pisilt... szóval tojik a nagyvilágra ez a kiscsaj :lol:), a dokim egy nagy "jó reggelttel" köszöntötte, ő visított (azóta ebben a számban bajnok! :lol: ). Még úgy magzatmázasan hozták megmutatni, én bőgtem mint egy zálogos tehén! Aztán rendbe rakták, mondták az adatait, odarakták újra a fejemhez! Majd kivitték az apjához!
Engem közben szép lassan összehímeztek, rétegenként! Majd megkaptam a gyöngyös pírszinget a végén (a legutolsó réteg elvarrása gyönygyökkel történik!) és már mentem is az örzőbe! Apa már várt a folyosón, lenn az örzőben is ott volt velem, itatott, babusgatott. Majd elég hamar kihozták KisJankát. Nézegettük egymást... azóta is ismerkedünk.
Bocsánat, ha hosszú lettem, de gondoltam megosztom veletek a történetünket, h aki még előtte áll erőt meríthessen, aki meg túl esett már rajta -gondolom- a saját szülésével hasonlítgatja össze!
Majd, ha már végre le tudom butítani a képeket, akkor meg is mutatom Nektek a kislányom!
Puszi!

Kép
ermoni
 
 


Nyulcsi, nem értem, amit nekem írtál... mi az, hogy a 12.?????????? Semmi ilyet nem írtam!!!!!!
emendora
 
 


Nyulcsi a H.SZ-re gondolsz? bocs, rossz hangulatban vagyok, nem esett le...
emendora
 
 


ermoni írta:Sziasztok!
Először is, szeretném [size=18]Lamme, Mtücsi, Kissani, Pzita, Ágica123[/size] megköszönni a segítségeteket!
Szinte mindenki tudott olyat mondani, amit megpróbálok hasznosítani! És jelentem: alakul a helyzet! Nem éhezik már a lánykám. Nagyon rossz érzés volt, h nem tudott jókat enni, aludni... tényleg nagyon kétségbe voltam esve! Mégegyszer köszi lányok! Tényleg!
Csilla! Nem kellett befeküdnöm, Neked miért kell?
Amúgy én egy kis lelkiismeretfurdalással indultam neki a múlt csütörtöki napnak, mivel volt egy olyan érzésem, h Janka még lehet, h maradna! De nem, mert már előző éjszaka is olyan furán éreztem magam (lehet, h jóslóim voltak, csak nem vettem észre? :shock: ), mindenesetre csütörtök hajnalban pisilni indultam, már visszafelé tartottam a lépcsőn, amikor puff, elöntött a magzatvíz! Szegény férjem a csobogásra ébredt :lol: , hívta a dokinkat (3/4 2 volt!), én álltam a kádban és néztem a lábam közül kizúduló Niagarát... megkérdeztem a dokimat, h akkor most mi van? Ő mondta: akkor nem utolsó leszel a műtéti rendben, hanem első! Kérdeztem, zuhanyozhatok-e, meg ilyenek... mondta: nyugi, persze, aztán gyertek a kórházba!
Zuhanyzás, hajmosás (na jó smink nem volt, és körmöt sem lakkoztam! :lol: ) elindultunk (ugye már minden útra készen állt!). Nagyon gyorsan beértünk a kórházba. És olyan jó volt: halkan szólt a kocsiban valami jazz, szemerkélt az eső... Tényleg nyugisan értünk be!
A szülőszobán mi ébresztettünk mindenkit, mert üres volt! Megvizsgáltak, h nem fordult-e meg a gyerek (Fenék?, nem fenék?, fenék!-mondta az ügyeletes doki!), rám rakták a CTG-t, csak egy kis sólámpa égett. Csend volt, nyugi... Nekem meg közben szép kis fájásaim kerekedtek. Már két percesnél jártam, amikor mentem az előkészítőbe: egy kis beöntés, egy kis borotva! (Nem olyan vészes csajok! Hallani róla rosszabb, mint csinálni!), Aztán kaptam egy infúziót (meg utána még sokat!), és irány a műtő! Az aznapi éjszakásoknak én voltam az utolsó, de szerencsére nem kapkodtak! Megkaptam az érzéstelenítést, pillanatok alatt hatott és már kaszaboltak is!
Jankám egy pillanat alatt kipenderedett (hát, úgy jött a világra, h először kakilt egy nagyot, utána pisilt... szóval tojik a nagyvilágra ez a kiscsaj :lol:), a dokim egy nagy "jó reggelttel" köszöntötte, ő visított (azóta ebben a számban bajnok! :lol: ). Még úgy magzatmázasan hozták megmutatni, én bőgtem mint egy zálogos tehén! Aztán rendbe rakták, mondták az adatait, odarakták újra a fejemhez! Majd kivitték az apjához!
Engem közben szép lassan összehímeztek, rétegenként! Majd megkaptam a gyöngyös pírszinget a végén (a legutolsó réteg elvarrása gyönygyökkel történik!) és már mentem is az örzőbe! Apa már várt a folyosón, lenn az örzőben is ott volt velem, itatott, babusgatott. Majd elég hamar kihozták KisJankát. Nézegettük egymást... azóta is ismerkedünk.
Bocsánat, ha hosszú lettem, de gondoltam megosztom veletek a történetünket, h aki még előtte áll erőt meríthessen, aki meg túl esett már rajta -gondolom- a saját szülésével hasonlítgatja össze!
Majd, ha már végre le tudom butítani a képeket, akkor meg is mutatom Nektek a kislányom!
Puszi!


Szia Ermoni!
Nagyon tetzsett, ahogy leírtad a szülést. Lehet, hogy nálam is szóba kerül a császár, a lánykám ugyanis pikk-pakk óriásira hízott...

Elmondanád, milyen volt UTÁNA? Meddig kellett feküdnöd, hogyan tudtál boldogulni a sebbel, mennyire fájt, tudtad-e kezelni, enyhíteni valamivel, hogyan lehet ilyenkor zuhanyozni???, mikor volt varratszedés, mennyire vagy terhelhető, meg ilyenek. Ha túl intim, akkor akár priviben is.

Köszi előre is, és még egyszer: sok boldogságot, no meg tejecskét a kistündérhez!

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Lilly,
ne aggódj, attól, hogy egy kicsit tovább dekkol benn még nem lesz császár. Alapvetően a feje számit, az meg azért annyira sokat nem nő 1-2 hét alatt. Egyébként csak az első két nap nagyon vacak (különösen pl. orrot fújni v. nevetni). Zuhanyozni csak úgy tudsz, ha a sebet valahogy véded közben, varratszedésig nem érheti viz. A varratszedés ált. 5-7 nappal később van. Egyáltalán nem fáj. Utána pedig isteni lezuhanyozni. :) További drukkok, de csak ne gondolj a császárra most.
zs
zsuzsoo
 
 


Lilly! Nagyon drukkolok nektek. Csak nyugi! Bár lehet, hogy már csak azért is jó a rosszabbra is felkészülni, hogy utána nagyon kellemesen csalódjunk. :D És így legyen!
Szül.tört.-ket elolvastad?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, nem tudok most visszaolvasni, csak szólok, hogy október 2-án megszületett Nadin, indított szüléssel, de a vége sajnos császár lett. 4100 gr, 55 cm.
A szülésről nem írnék egyelőre, az utána lévő dolgokról csak annyit most, hogy a csecsemősök nagyon aranyosak, de kérdezzetek mindent, amiben bizonytalanok vagytok!
Lilly, én apát folyamatosan becsempésztem, állandóan kiküldték, nagyon rossz szemmel nézték, és ez nagyon nagy stressz volt nekem, mert igazából a császár miatt megmozdulni sem tudtam két napig. Ez volt a legrosszabb a bentlétben, hogy ott a baba, de fel sem tudod venni, nem tudod rendesen szoptatni, aki pedig otthon is segíteni fog, azt kiküldik. Ebből következik, hogy éjszakára nem tartottam magamnál, igazából örültem, hogy elviszik, és reménykedtem, hogy jó kezekben van.
A cicim teljesen kisebesedett, és egyelőre a tej sem indult be, így tápszert fog kapni Nadin, mert fejni sem tudok. Nagyon sokminden nem úgy alakult, ahogy előre elterveztem.
Tudjátok milyen állásponton voltam szülés előtt a pótlás és az éjszaka terén, de most én magam kértem, hogy adjanak neki pótlást, mert nagy baba, és nem volt neki elég az a pár csepp, ami a többi kis súlyú babának az első pár napban. De Nadin gyönyörű szép, és ez a lényeg.
Ha kíváncsiak vagytok valamire, akkor kérdezzetek, próbálok jönni időnként.
Kriszta
kertikiri
 
 


Kertikiri: Gratulálok nektek Nadinhoz!!!! Szép nagy baba :wink: Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!!!
lamme
 
 


kertikiri: gratulálok a babához :) Én is elhatároztam, hogy EDA nélkül fogok szülni, az sem úgy sikerült, és én emiatt csalódott vagyok még mindig, holott a férjem mondta a szülőszobán, hogy kérjek EDA-t, ha fáj, ne szenvedjek annyira. Szóval kitartás, a lényeg a baba, meg hogy jól van :) A tejed meg simán beindulhat, de ha nem, akkor sincs semmi, én is tápszeres baba voltam, és jól vagyok, szóval fel a fejjel :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Kriszta, gratulálok! Az én lányom is okt. 2-án született, igaz 12-re volt kiírva.
Remélem sikerül a szopizást beindítani. Azért hagyd, hogy a tápszer kiürüljön a pocijából és úgy próbáld szoptatni, mert ha nem elég éhes és csak játszik Veled, akkor attól nem indul be a tejcsi.
Sok sikert!

Kicsit megkésve, de Garmastan. Ha már szó van egy kis reklámról, akkor nekem pelusból Huggies, popsikrémből Sudocrem, minden más Gabi. (fürdető, sampon, hintőpor, olaj, fogkrém). Ez jött be.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Kriszta,

Gratulálok én is a babádhoz, ne bánkódj a szülés módja miatt, az fontos, hogy egészségesek vagytok!!!

A Garmastan kenőcsöt próbáld meg feltétlen, nekem is tiszta seb volt a cicim és ez a krém azonnal enyhülést adott.
emendora
 
 


Sziasztok!
Gyorsan:
Kriszta! Gratulálok Nadinhoz!
Waterlilly! Én 6.46-kor szültem és este 8-kor már lábra álltam a császár után, lezuhanyoztam (érheti víz, de akkor szigorúan cserélni kell a kötést rajta!). És másnap reggeltől nem volt kecmec: nekem kellett Jankával lennem! A szobatársak sokat segítettek, nekem ezzel nagy szerencsém volt! (A szobákról annyit, h engem is zavart, amikor más apuka ott jött-ment, amikor mi a cicivel próbálkoztunk Jankával. Ilyenkor még olyan béna az ember, én meg különösen. De mi mindig megkérdeztük egymást, h a férfi tagjai a családnak bejöhetnek-e épp! A nők persze jöhettek!)
Csütörtökön vették ki a varratot! Semmi! Meg sem éreztem! Ezzel ne törődj!
A császárnál sztem egy a lényeg: műtét után 12 órán át ne emeld a fejed! Vagyis vízszintbe légy, akkor nem lesz gond! Plusz: én fél napokra használtam, használok haskötőt/hasleszorítót (nem bugyi!) és már alig van hasam, és a mozgásom is elég jó! Segít tartani a hasat és a derekat is! Ajánlom figyelmedbe, figyelmetekbe! Különösen ekkora súlyú babáknál! A szobában más császáros is ilyen -sztem- jó állapotban jött ki a kórházból, nemcsak én vagyok ilyen nagy hős! :wink:
Lilly! Kérdezz még, én esténként be tudok nézni... Szívesen válaszolok!
Ja, és én is nagy barátja vagyok a Garmastan kenőcsnek! Tényleg sokat segít! Meg a szellőztetés! Én szoktam hagyni levegőzni!
Most ennyi!

Kép
ermoni
 
 


Kedves Kriszta (végre megtudtuk a keresztneved)!

Gratulálok Nadinhoz! Nagyon-nagyon sokat gondoltam rád az elmúlt napokban. Sajnálom, hogy nem úgy alakultak a dolgok ahogy tervezted. :( Az nagyon rossz lehetett, hogy a férjedet kiküldözgették folyton - erről már jópárszor leírtam a véleményem. Csak reménykedni tudok, hogy sikerül valamilyen megoldást találnunk erre majd. Úgy éreztem a soraidból, azért nem volt könnyű a benn töltött idő... :( Mikor jöhettél haza, hány éjszakát töltöttél benn? Miért döntöttek a császár mellett? Mennyi ideig vajúdtál előtte?
Bocs, hogy ennyit kérdezlek, de a "sorsunk" meglehetősen hasonlóan alakul. Nagy valószínűséggel nálam kedden beindítják a szülést, mert erősen csökken a magzatvíz mennyisége, és meszesedik a méhlepény is. Ráadásul az én lánykám is jól meghízott időközben (csütörtökön 4280 gramra becsülte az UH), úgyhogy lelkileg a császárra is felkészítem magam... Hát, nagyon nem így terveztem én sem...

Nekem a cicim már a terhesség alatt sokszor kisebesedett (több hónapja van már előtejem), de olyan szinten, hogy éjjeleket nem aludtam miatta, volt, hogy vérzett is, és nekem a Nitricum Acidum 9ch homeopátiás szer vált be (naponta 2-3x 5 golyócska), a krémek semmit sem értek, sajnos. Valószínűleg minden egyéb problémára (tej-gondokra is) homeopátiás szereket fogok szedni, és szülés alatt is ezekkel próbálkozom majd.

Most már gondolom, sokkal jobb, hogy otthon vagytok. Remélem, hamarosan elmúlnak a gondok a szoptatás körül, és minden a legnagyobb rendben lesz!
Jó babázást kíván:
Lilly

Kép
waterlilly
 
 


ermoni írta:Sziasztok!
Gyorsan:
Kriszta! Gratulálok Nadinhoz!
Waterlilly! Én 6.46-kor szültem és este 8-kor már lábra álltam a császár után, lezuhanyoztam (érheti víz, de akkor szigorúan cserélni kell a kötést rajta!). És másnap reggeltől nem volt kecmec: nekem kellett Jankával lennem! A szobatársak sokat segítettek, nekem ezzel nagy szerencsém volt! (A szobákról annyit, h engem is zavart, amikor más apuka ott jött-ment, amikor mi a cicivel próbálkoztunk Jankával. Ilyenkor még olyan béna az ember, én meg különösen. De mi mindig megkérdeztük egymást, h a férfi tagjai a családnak bejöhetnek-e épp! A nők persze jöhettek!)
Csütörtökön vették ki a varratot! Semmi! Meg sem éreztem! Ezzel ne törődj!
A császárnál sztem egy a lényeg: műtét után 12 órán át ne emeld a fejed! Vagyis vízszintbe légy, akkor nem lesz gond! Plusz: én fél napokra használtam, használok haskötőt/hasleszorítót (nem bugyi!) és már alig van hasam, és a mozgásom is elég jó! Segít tartani a hasat és a derekat is! Ajánlom figyelmedbe, figyelmetekbe! Különösen ekkora súlyú babáknál! A szobában más császáros is ilyen -sztem- jó állapotban jött ki a kórházból, nemcsak én vagyok ilyen nagy hős! :wink:
Lilly! Kérdezz még, én esténként be tudok nézni... Szívesen válaszolok!
Ja, és én is nagy barátja vagyok a Garmastan kenőcsnek! Tényleg sokat segít! Meg a szellőztetés! Én szoktam hagyni levegőzni!
Most ennyi!


Szia ermoni!

Nagyon köszönöm a sok hasznos információt!
Megkérdezhetem, hogy a haskötő/leszorító milyen márka, hol vetted és mennyibe került?
Köszi előre is:
Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Ermoni, én is köszönöm a sok hasznos infót. A haskötőről lebeszéltek, de ha most is császár lesz, lehet megpróbálnám, engem is érdekelne a márka.

A varratszedés tényleg semmiség, észre sem veszi az ember. Nekem nehéz volt a zuhanyozás császár után, ugyanis közölte a nővér, hogy úgy vizezzem össze magam, h nem tudja cserélni a kötést :shock: , valami műanyag kötényszerűség volt ezt megelőzendő, de egyetlen egyszer adták csak oda, utána maradt a bénázás. Na csak azért írom, h ne gondoljátok, h a Szabolcs u. annyira rossz...

Lilly, nagyon szorítok Neked!!!! Doki is mondta, hogy lehet, h császár lesz?
emendora
 
 


Egy kérdés, Ermoni, Kertikiri, kaptatok valami fájdalomcsillapítót műtét után, mikor elmúlt már spinál hatása?
emendora
 
 


Sziasztok,

Újra itt. Csak röviden, tegnap este jöttünk haza, túl vagyunk az első napon :D

Kertikiri, mi azt hiszem egy rövid időre összefutottunk a 242-s szobában?!

Október 2-án este nálunk is megindult a szülés, és október 3-án
reggel 6:26-kor 55 cm-rel 2770 grammal (a reggel jósultt 2221 g helyett) megszületett Vivien. Telt ház volt a szülészeten, a szülőszoba 2 órás megfigyelés is elmaradt. A varrás után szinte rögtön kitoltak a szülészeti folyosóra, majd le a 242-s szobába. Baba-mama szoba nem volt szabad.

Kertikiri, azt hiszem veled együtt költöztem 3-án egy körül át baba-mama szobába, mikor lett 2 szabad hely?!

Azt, hogy a szülés mitől is indult be nem tudom. Hétfő-kedden, mindenesetre beiktattunk egy lépcsős utas sétát, majd este egy csípős savanyú levest + kedd délután v. 1,5 liter málnalevélteát.

A szülőszobáról már rengeteget írtak. Ne foglalkozzatok ezzel. Én az egész vajúdás alatt szinte ki se tudtam nyitni a szemem a fájásoktól. Az EDA-ért a Szabolcs-ban nem kell fizetni, csak a MÁV-ban kellett.
Választott szülésznőm nem volt, Gazsi Ildikó segített, köszönet neki, ajánlani tudom nektek!
õszike
 
 


Őszike, gratulálok Vivienhez!!!!!! Majd teszel fel fotót?
emendora
 
 


Kedves Őszike!

Gratulálok a babához, és sok boldogságot kívánok Nektek!

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Először is: persze, kaptunk fájdalomcsillapítót és méhösszehúzót. Az járt még másnap is. Nekem a harmadnap volt a legvacakabb, így éjszakára kértem fájdalomcsillapítót, h tudjak egy kicsit aludni!
Az én haskötőm: Scudotex márkájú, gyógyászati segédeszköz boltban vettem, 3100 pénzért, most is rajtam van. Amúgy sem rossz spontán szülés után sem. (Bár ezt én nem tudhatom!) Már rég leszakadt volna a derekam, amennyit emelgetem ezt a lánykát. Ráadásul ma igen nyűgösek vagyunk (már én is! :roll: ).
A Szabolcsról még annyit, h aki valaha volt kollégista (én voltam! :wink: ) az nem fog annyira rágörcsölni a témára! Apára sztem leginkább az örzőben van szükség, mert ott sokat tud segíteni. (De oda be is engedik!) A szobákban pedig úgysem lehet végig benn (az nem is baj), de komolyan! Legalább van idő ismerkedni a babával, gyakorolni a cicire rakást (arról nem is beszélve, h legalább mások párja sem lát olyan kiszolgáltatott helyzetben, amikor mondjuk kb. minden folyik odalenn és nem tudod kontrollálni, h mondjuk a hálóinged és az ágyneműd milyen!).
Na, lányok, nyugi! Nem lesz semmi baj és minden okés lesz! És nem rémálomként marad meg a szülés-élmény!

Kép
ermoni
 
 


Ermoni, köszönöm nagyon az infókat!!! megnyugtató amit írsz, örülök, hogy nem rémálomként kell visszatekintened, remélem, velünk is így lesz... első éjszaka nekem annyira fájt a sebem, hogy egyáltalán nem tudtam aludni, utána sem volt sokkal jobb, hulla fáradtan érkeztem haza.

Már nagyon várjuk, hogy megszülessen a bébi, bárcsak mi is túl lennénk már rajta.
emendora
 
 


Ermoni, az örzőben mennyi időt tölthetett Veled a párod? Több kérdést egyelőre nem teszek ám fel :D :oops: .
emendora
 
 


Őszike: gratulálok én is :)

Nekem a haskötőt nem javasolták, merthogy akkor nem dolgoznak a hasizmok :shock: Nekem már visszament a hasam, nem tudom, haskötővel mennyivel lett volna gyorsabb, meg császár után biztosan más.
Vendég
 


Sziasztok,
Lilly,
Ahogy írtam, nálam beindították a szülést, reggel 8-kor, de a doki nem sok jóval kecsegtetett. Szedtem végig a tágulást és fájást segítő homeo bogyókat, és annyira jól haladtam, hogy fél 3-ra meglehetett volna Nadin, mert már teljesen nyitva voltam. Ezen meg is lepődtek,nem számítottak rá. Itt viszont elakadtunk, nem gördült át a feje a medencén, és még 4 órán át próbálkoztunk, a fájáserősítő a maximumon, az eda viszont a minimumon, mert úgy tünt már közel vagyunk ugye, és a tolófájásokat azért érezzem... szóval ez a pár óra nekem horror volt. Aztán döntött a doki, hogy császár, és kiderült, hogy nem jó irányból indult neki a lánykám, és már nem volt elég helye megtenni az utolsó fordulót, és háton fekve akart megszületni, amit nemigen lehet, úhgyogy a végén már a szívhangja is gyengült.
A műtét után engem 10 órán belül kiraktak az örzőből, szóval szó nem volt arról, hogy 12 órán át nem mozgathattam a fejem. Azt sem mondta senki, hogy a kötés nem lehet vizes, holnap megyek varratszedésre, hát kíváncsi vagyok mi lesz alatta :cry:
Cicire a neogranormon használt nekem nagyon. Még mindig nem indult be igazán a tejcim, de azért már tudok szopiztatni, csak este kell pótlást adnom. A fejés továbbra sem igen megy.

Őszike, összefutottunk, én voltam a tiszta depi, zokogó hisztérika :cry: , de már sokat javult a helyzet 8) Gratula Vivienhez!!!
kertikiri
 
 


Panndi, nekem sem javasolta a régi dokim a haskötőt, de aztán nagyon sokat fájt a hátam és a hasam sem akart lemenni, hát nem is tudom, mi a jó megoldás :roll: .

Kertikiri, nekem is nagyon nehezen indult be a tej, sajnos császár után ez megeshet. Homeopátiás bogyót szedtem (urtica urens 5ch), meg sok-sok Fitolac teát ittam, ez úgy hatott a legjobban ha frissen, melegen szoptatás előtt kortyoltam, meg még fejtem is éjszaka, néha hajnalban és ezt adtam napközben pótlásnak meg, hogy még jobban termelődjön a tej (ezzel meg vigyázni kell, mellgyulladást okozhat). Tudom, mindenkinek más válik be, de azért leírtam, nekem mi volt hasznos. Nagy nehezen aztán beállt a tejci és hat hónapos koráig kizárólag anyatejes volt a bébink és utána még nagyon sokáig szopizott :D , szóval fel a fejjel!!!
emendora
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindenkinek szívből gratulálok a kisbabákhoz, és kívánom, hogy a kezdeti nehézségek után már csak a gyönyörű percekre koncentráljatok! :):)

A szopizással, fejéssel kapcsolatban: azért a szellőztetéésel vigyázzatok, mert ilyenkor nagyon fontos, hogy ne fázzatok meg, és a cici lehetőleg inkább melegben legyen. Szopi és fejés előtt 10-15 perc meleg vizes pelus pl. nagyon jó lehet, meg ha megmasszírozzátok a cicit, szépen, finom, körkörös mozdulatokkal, úgy, hogy egyik kezetek alul, másik felül :) És sok-sok türelem persze, ami sokszor nehéz, de KITARTÁS! :)
Ha végképp gáz van, érdemes felkeresni a La Leche Liga-t, ők állítólag csodákra képesek. Édesanyák alapították, és arra tették fel az életük egy részét, hogy más édesanyáknak segítsenek a szoptatás nehézségeinek leküzdésében. www.lll.hu a honlapjuk, itt minden infót megtaláltok róluk!
Puszi Mindenkinek,
ági

Kép
Kép
agica123
 
 


Őszike: Gratulálok!!! Sok boldogságot és jó egészséget kívánunk!!! Nagyon szép nevet választottatok a lánykának :wink: Az én nagylányom is Vivien :D :D :D :oops: :D

Haskötő: Én is úgy tudom, hogy orvosa válogatja, hogy ajánlja-e vagy sem, szóval mint mindenről, erről is megoszlanak a vélemények. Én olyat is hallottam, nem tudom, hogy mennyire igaz, hogyha kapsz méhösszehúzó szert (én két éve kaptam cseppeket), akkor kifejezetten nem ajánlott a haskötő. De mondom, ezt csak hallottam, nem biztos, hogy így van. Nekem is hamar visszament nélküle a hasam, de mivel nem próbáltam, így nem tudom, hogy mennyire lett volna vele gyorsabb vagy kényelmesebb. Azt is hallottam, hogy császár után tényleg sokat segít a felállásban, mozgásban, úgyhogy érdemes meggondolni a beszerzését mindenképpen.
lamme
 
 


Na igen, szerintem a haskötő is olyan mint a gátmetszés, van, aki javasolja, van, aki nem :)
Én egész szülés alatt, és utána két órán át kaptam az oxicotint, plusz még szülés után pár órával is szuriban, lehet, hogy ez is segített a hasam visszamenetelében.
Vendég
 


Én nem kaptam oxitocint, nem tudom mitől függ, hogy kinek adnak, kinek nem. Haskötőt azt hiszem beszerzünk, nem egy nagy összeg, hátha segít az is.

LLL-t párszor én is hívtam, nagyon segítőkészek, ők adták a leghasznosabb tanácsokat.
emendora
 
 


Kertikiri: Hű, pedig milyen szépen indultál... Nekem pont pár hete mondta a dokim, hogy egyre több baba akar háton fekve megszületni, amit nem nagyon lehet.... Így külön csalódás lehetett a császár. Remélem, a varrattal minden rendben lesz, a lányok azt írták, a varratszedést már meg sem érezték... Meg tudnád írni, milyen homeos bogyókat szedtél?

Császár után a szoptatás is nehezebben indul be, de jól teszed, hogy nem adod fel, biztos vagyok benne, hogy kellő kitartással, no meg némi homeos-teás rásegítéssel ez is rendeződik. A lényeg az, hogy valamennyi anyatejet kapjon Nadin, nem?

A La Leche Ligáról én is nagyon sok jót hallottam, az egyik kolléganőm (augusztusban szült, programozott császárral) olyan szerencsés, hogy a védőnője tagja a ligának, nincs is gond a szopival!

Ermoni: köszi az infokat a haskötőről. Én szerintem beszerzek egyet, császár után nem tudom elképzelni, hogy másképp el tudjam magam és a babát látni.

Jó éjt mindenkinek:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


sziasztok!

Gratulálok én is a újabb babákhoz: Janka, Nadin! nagyon ügyesek vagytok, és már irigykedek, jobb lenne túl lenni rajta lassan....Szegény Lilly! Te már mióta várod a végét!! :(
Tegnap volt 3-4 szúró fájdalmam este zuhanyzáskor, már azt hittem, de aztán mégsem... :? lehet, hogy ezekre mondják, hogy jóslófájás...? passz

Haskötő:
tudjátok, hogy hol lehet beszerzeni helyileg és kb. mennyibe kerül? én is akarok venni, barátnők nekem is ajánlották, hogy hasznos. De állítólag szülés utá érdemes megvenni, amikor már látja az ember, hogy mekkora kell. Az a jó, ha jól be tudod húzni.

Szoptatás:
félek nagyon ettől a témától! Vki olvasója a Suttogó könyveknek? estetleg használója? én olvasgatom őket, de kíváncsi leszek, hogy használhatók-e a módszerek személyes segítség nélkül, csak a könyvből...???

szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok, én is itt!
Itt volt a múlt héten anyu nálam szerdától, nem tudtam írni. De minden oké nálunk..telnek a napok.. :roll:
Visszaolvastam egy kicsit, nekem is Gulyás az orvosom, és én is csak jókat tudok róla mondani :)
Tamar - ikrek :shock: hűha!
Tücsi - Csontosné Éva a szülésznő, nagyon aranyos
Ágica, olvastam a videokamerás apukát :? hát ezt kicsit durvának tartom...
Ermoni, köszi a történetet!
Nagyon sok jó tanácsot kapok tőletek itt :D
Hasleszoritó ügyben vettem egy Anita bugyit, méretet lehet állitani rajta, alul is kapcsos. Nem volt olcsó, de még volt Brendonba vásárlási utalványom, és azt arra szántam..hát, majd kiderül.
Ha jól emlékszem, Csilla ma fekszik be, és holnap van neki császár :shock: kíváncsi vagyok, mennyivel lőttek mellé a súlynak nála...
Kertikiri, Őszike - nagy gratula a babákhoz! Minden szépet és jót kivánok neketek ! :roll:
Ma megyek be ctg-re a Szabolcsba délután..csütörtökön meg uh, flow. .
Vigyázzatok magatokra!! :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!
Hasleszorító: én akkor hassal jöttem ki a kórházból, mintha szülés előtt állnék. Dokim ajánlotta, kipróbáltam, már egy nap alatt szemmel látható a változás! Pedig én is kaptam méhösszehúzót bent.
Lilly: vajúdás alatti bogyók: én cimicifuga 5ch-t és caulophyllum 5 ch-t vittem, ebből kellett az egyiket (már nem emlékszem) 4x félóránként, utána adtak nagyobb dózisút (9 ch, majd 15 ch aztán volt azt hiszem 30 ch is), és folyamatosan emelték, közben hozzájött a másik is. A szülésznő tudta pontosan ezeket, és ő segített.
Mindenkinek kitartás, ügyesek legyetek!
kertikiri
 
 


Kertikiri: cimifugát és caulophyllumot vettem már én is, remélem, beválik. Lehet majd képet kérni Kishercegnőről? (Bár nekem eddig sem sikerült képet feltennem, mert olyan kicsi méretűt lehet csak!)

Ha holnap megindítják a szülést (még nem 100%), akkor lehet, hogy találkozom Csillával. Egyik szemem sír, a másik nevet: rettentően félek, ugyanakkor nagyon szeretnék már túl lenni rajta!

Ha holnap nem jelentkezem estig, akkor benn fogtak, és kérek sok-sok imát és pozitív energiát!!! :wink:

Babett, én olvasom"A suttogó mindent megold" c. könyvet, majd beszámolok, mennyire tudom hasznosítani. A férjem is nagyon lelkesedik iránta, egyelőre nem akarom kiábrándítani, hogy a gyerekek rendkívül ritkán viselkednek úgy, ahogy a könyvekben írják... :? Kezdjük azzal, hogy a miénk ki se akar jönni!!! :lol:

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok Lányok!

Szépen rábeszéltetek a hasleszorítóra :):)

Lilly: minden tiszteletem a Tiéd, és nagyon drukkolok Nektek! :)

Babett: a könyv ártani nem árt (feltéve ha nem rémsztorik vannak benn..), legalább olvasol benne más eseteket is. A suttogó sorozatról csak jót hallottam, az nem elrémíteni akar...:)
De nyugodtan nyaggatsd a védőnőt és a csecsemősöket, szívesen fognak segíteni! És főleg: bízz magadban és a kicsiben, menni fog, majd meglátod! :)

Lányok: jól értelmezem, hogy már 3 nap után lehet hazamenni?? Mi Rékussal tavaly még 5 napot voltunk, ennyi volt a minimum...

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja, elfelejtettem mondani:
a gyógyszertárból egyszer kaptam egy speci homeopátiás füzetet, "homeopátia kismamáknak" és "homeopátia babáknak és mamáknak"
Ebben minden benne van részletesen, minden bogyó, és hogy milyen tünetre mit kell szedni, szóval ha gondoljátok, kérdezzetek, és kikeresem szívesen! :)

Kép
Kép
agica123
 
 


agica123 írta:Sziasztok Lányok!

Szépen rábeszéltetek a hasleszorítóra :):)

Lilly: minden tiszteletem a Tiéd, és nagyon drukkolok Nektek! :)

Babett: a könyv ártani nem árt (feltéve ha nem rémsztorik vannak benn..), legalább olvasol benne más eseteket is. A suttogó sorozatról csak jót hallottam, az nem elrémíteni akar...:)
De nyugodtan nyaggatsd a védőnőt és a csecsemősöket, szívesen fognak segíteni! És főleg: bízz magadban és a kicsiben, menni fog, majd meglátod! :)

Lányok: jól értelmezem, hogy már 3 nap után lehet hazamenni?? Mi Rékussal tavaly még 5 napot voltunk, ennyi volt a minimum...


Kedden szültem, pénteken délután mehettünk haza, bár péntek reggel még azt kérdezte az orvosom, mikor megvizsgált, hogy hova sietek? Nem volt székletem, anélkül meg nem akart hazaengedni.
Vendég
 


Igen, a kaki is szempont volt :) De akkor még a babákat is 5 napig figyelték, ha meg besárgult, még tovább. Rékus is kedden született, és mi vasárnap mentünk haza...
Akkor, ezek szerint a "normál" esetekben 3 nap?
Ez jól hangzik :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!
Lilly szorítok Nektek, sok sikert kívánok. Egy kicsit sem legyél szomorú, ennek a babának kinn a helye. Én már amiatt aggódnék, ha ilyenkorra még bent lenne.

Babett, annyi minden miatt lehet aggódni manapság, a szoptatás kérdése ne legyen a listádon.
Én is a La Leche Liga honlapjáról készültem fel a második gyerkőc szoptatására és annyira sikerült, hogy a napokban próbálunk meg vhogy elszakadni egymástól.
Szerintem Te is nézegesd az oldalt most még talán az időd is több, mert sok téves információt űzhetnek el a fejedből, amiket már eddig hallhattál.
Őszike, gratulálok Nektek is.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Nadi baba: Kép Kép
kertikiri
 
 


Istenem, de drágaaaaaaaaaa :):) Gyönyörű kislány, gratulálok :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Nagyon szép kislány, gratulálok :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kertikiri! Gratula Nadinhoz! Gyönyörűséges baba, igazi lányka. Apa is bizonyára büszke rá. Sok tejecskét és jó egészséget kívánok Nektek!

Őszike! Gratula Nektek is és hasonló képpen sok tejecskét és jó egészséget kívánok!

Lilly! Nagyon drukkolok Nektek! Holnap sokat fogok Rád gondolni és küldök egy jókora energia csomagot. :D De az is lehet, hogy Eszti meggondolja magát és magától útnak indul. Elvégre idekint már nagyon sokan várják.:lol:

Vicsok! Tudom ki az. Ő is be volt osztva az alatt a 3 nap alatt a gyermekágyas osztályon. Tényleg nagyon kedves.

Haskötő: nekem nincsen benne tapasztalatom, de a barátnőm (ikrei vannak) császáros volt és ő nagyon dícsérte.

Szép napot mindenkinek!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: