Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jobban van Marci, köszi az aggódást! Szerencsére a láz győzött, egy napig volt csak lázas, de az pont elég volt ahhoz, hogy elmúljon a betegség nagy része. Még időnként szívjuk a nóziját, de csak óvatosan, mert tegnap vérzett az orra, pedig tegnapelőtt este szívtuk neki csak, így azóta nem mertem neki szívni... Délutáni alvásnál arra mentem be, hogy tiszta vér a lepedő meg a pelus, ami a feje alatt szokott lenni, meg persze a nózija. Elképzelhetitek milyen szívrohamot kaptam.

Dolli! Gézunak jobbulást! Nálatok is nátha?
Az túlzás amúgy, hogy Marci ácsorog, de rengetegszer nyomja ki magát állásba, és az nagyon tetszik neki. Már egyre többet ül egyedül. Olyan édes, mert tök egyenesen, stabilan ül, aztán egyszercsak eldől. :)

jaj, de cukik lehetnek a Ti babáitok, ahogy járni kezdenek!
Kriszti! Nagyon cuki lehetett Rebeka, ahogy itatta a babáját!! :)

Marci az ujját szopizza, és azt szokta néha felkínálni nekünk is! Pláne, ha megkérdezed, hogy "Én is kapok cucót?", akkor olyan édes, mert beteszi a szánkba az ujját. :)

Kép
makkmarci
 
 


Boldog hófordulót Marcinak! Sterimárt fújsz bele elötte? Porszívóst használsz?

Kép
nyafi
 
 


Nagyon boldog 7. hónapot kivánunk Marcinak :!:

Kép
trimi2003
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket! :)
Igen, Sterimározunk és utána porszívós orrszívót. Van kézink is, de az semmit nem ér, és mivel az macerás, mert nehezen tudok csak egy egyszerű dugót kihúzni is Marci orrából, ezért azt jobban is utálja!

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok

rebeka is nagyon náthás, és emiatt éjszaka is volt sírás, meg a délutáni alvásból is üvöltve ébredt. remélem hamar elmúlik, mert az orrszívás nálunk egy kész triatlon..

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Jobbulást Rebekának!!!! Szegény! Marcinál az éjszakai alvásokkal nem volt gond szerencsére, de du Ő is mindig sírva ébredt a múlt héten.

Kép
makkmarci
 
 


Marcinak boldog hófordulót! :)
És az orrszívózást hogy bírja? Nálunk is birkózás van, és van, hogy ő nyer! :)

Rebekának is jobbulást! Nálunk csak az első 24 óra volt extra gáz. Azóta viszonylag jól vagyunk.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Helló!

Köszi Dolli!

Hát, nálunk is megy a birkózás. Úgy forgatja a fejét, hogy nem tudom beledugni az orrszívót... Lefogni meg képtelenség.

Kép
makkmarci
 
 


képek!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Hát nem semmi tüneményes/szépséges/vigyoris Abigél! Tök jó kedvet varázsoltál ide! :lol:

Makkmarci! Én betekerem bébit pokrócba, kevésbé tud hadonászni. Ezt még egy ikres anyukánál láttam régen, palacsintát játszanak a gyerkőccel, a gyerek a töltelék. Jó, tudom, hogy a kezdeti időszakban még nem érti ezt a dolgot (még Gézu sem értékeli, hisz nem tudja, mi a palacsinta, pedig már evett!), de később játékká lehet szelíidíteni ezt a tortúrát. 8)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok! Képzeljétek kibújt az első kis fogacskánk.Este volt nagy sírás de végre kibújt.
:D Most nagyon büszke vagyok!!

Kép
trimi2003
 
 


Trimi! Gratula az első fogacskához! :) És a 7 hónaphoz is! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Trimi!

Utólag is boldog hófordulót Enikőnek!! És gratula az első fogacskához!!!

Jó Nektek, nekünk is kibújhatna már!

Kép
makkmarci
 
 


Dolli!

Nem hiszem, hogy Marci élvezné a "palacsinta" játékot, mert ő pont azért utálja ezt az egészet, mert olyankor korlátozzuk a mozgásában...

Kép
makkmarci
 
 


Köszönjük a köszöntéseket.

Kép
trimi2003
 
 


Képzeljétek már a második fogacska is kibújt, olyan édes amikor kacag és virít a két kis fehér foga :D.

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Jó nektek! És minden fájdalom, nagyobb sírás nélkül kibújtak???

Marci megint tiszta takony, most még jobban, mint a múltkor. Jól viseli a dolgot, csak én vagyok kissé ideges, mert egy hét múlva műtik a fütyijével, és ha addig nem gyógyul meg, akkor nem lesz műtét... Ma le is viszem a dokihoz, hogy adjon valamit, mert nem vagyok a gyógyszerezés híve, de meg KELL gyógyulnunk most és csak szörcsög szegénykém, de nem jön az orrából semmi. Kell valami nyákoldó, vagy valami.
Mivel nem lázas, ezért nem szoktak semmit adni ilyenkor, de addig nem mozdulok, amíg valamit ki nem találunk.

Nagyon jön a foga is, ismét dől a nyál a szájából és mindent megrág, lehet, hogy ez is az oka. Anyukám szerint és is tiszta takony voltam, amikor jöttek a fogaim.

Kép
makkmarci
 
 


Egy éjszaka az is kb 11 körül volt egy HATALMAS sírás két óriási hányással de beadtam neki rögtön egy Germicin C kúpot, már tíz perc múlva aludt, reggelig nem is kellt fel. Reggel már kinn is volt az egyik, két nap múlva semmi sírással már ott volt a másik is. Most már mind a kettő szépen látszik. Örülök neki csak a cicim nem örül. Napról napra egyre hegyesebbek.

Kép
trimi2003
 
 


Szurkolok nektek hogy minden rendben legyen szóval kivánok gyors jobbulás Marci!!

Kép
trimi2003
 
 


Akkor ezt egész jól megúsztátok! Akkor biztos a többivel sem lesz különösebb gondotok. (Ezért irigykedem, mert nem tudom, hogy ránk mi vár még ezzel kapcsolatban!)

Kaptunk antibiotikumot a dokitól, hogy biztosan rendbejöjjön Marci jövő hétre. Amúgy a doki sem és én sem vagyok híve a gyógyszerezésnek, de piros a torka és a tüdeje fölött is hallott valami zörejt a doki bácsi. Szóval, tutira megyünk, pláne mert apa is beteg és hogy ne fertőzzék egymást össze-vissza.
Szegény Marci még soha nem volt ilyen náthás, ma este 8-kor már aludt, pedig 9-kor szokott elaludni, de azóta felsírt már egyszer. Nem tudom milyen lesz az éjszakánk...

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok, nálunk is a hülye nátha...meg köhögés..mindenkinek jó éjszakát kívánok, sok pihenéssel :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


milyen volt az éjszakátok? Sterimart használtok? hidegpárásító megy a szobájában? az is oldja...

Kép
nyafi
 
 


Mi is náthásak lettünk, remélem a kicsi nem kapja el.

Kép
trimi2003
 
 


Trimi! Nem akarlak elkeseríteni, de Marci is Apától kapta el. Én sem vagyok teljesen egészséges, de rajtam nem tört ki nagyon. Bár lehet, hogy ez a rosszabb, mert így tovább tart.

Kép
makkmarci
 
 


ABIGÉLNEK BOLDOG 10.HÓNAPOT UTÓLAG IS!!! :)

Az éjszaka egész jó volt. Köhécselt Marci, de nem volt különösebb gond, bár párszor felkeltem hozzá.
Képzeljétek, most először fordult elő, hogy éjszaka kifolyt a pisi a pampers pelusból. Konkrétan reggel fél 5-kor vettem észre, de egyszerűen nem tudtam eldönteni mit csináljak. Ti ilyenkor felébresztitek a gyerkőcöt és átöltöztetitek vagy hagyjátok?

Amúgy nem sterimározunk, mert az már nem segített, hanem nasivinezünk, mert abból is van már olyan, ami 0-1 éves korig van. És jó is. Tegnap óta tudjuk szívni Marci orrát, sterimárral nem jött semmi, de ugyanúgy szörcsögött tovább.

Kép
makkmarci
 
 


Kriszti!
Jobbulást Nektek is!! Hogy viseli Rebeka?
Mit adsz neki? Én köhögésre homeós stodatot vettem Marcinak, állítólag nagyon jó, és mindenféle köhögésre jó.

Kép
makkmarci
 
 


köhögésre Dr Theiss lándzsás utifű...

Kép
nyafi
 
 


Hát nem tudom elkapta-e már de tegnap óta nagyon nyügös este köhögött is , nem tudom elmenjünk e dokihoz mert nem rég voltunk múlt héten és akkor azt mondta hogy a foga miatt köhög mert sokat nyáladzik, akkor nézte nem volt piros a torka, de hát ugye ez akkor volt. :shock: Ugyis délutános a doki addig meglátom mi lesz hogy fog viselkedni hogy érzi magát.

Kép
trimi2003
 
 


Tényleg ABIGÉNEK BOLDOG 10. HÓFORDULÓT!!!

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Sztem várj holnapig, hogy mi lesz. Mert ha nem beteg, akkor nem túl jó odavinni a beteg gyerekek közé, meg ha most nem jön ki annyira rajta, akkor mehettek vissza, amikor tényleg beteg lesz.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Bár elég ritkán írtam ide, de azért jelzem, hogy szeptember 24-én megszületett Lotti baba, 35 hétre, de teljesen egészségesen, 2700 grammal és 52 cm-rel, otthon vagyunk hétfő óta, a kórházról inkább semmit, nagy nehezen eltelt az 5 nap, itthon már megyeget a dolog, szopival vannak nehézségek, de kezdünk jó útra térni.
Egy kép azért még repül,
jó babázást mindenkinek,

Ildi

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Bocsi-bocsi-bocsi, még meg vagyok zavarodva, én nem is 2007-ben szültem :lol: 2008-as topikba ment volna...
De büszkén mutatom meg akkor itt is Lottikát, üdv,
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Abigélnek boldog hófordulót! :)

Mindenki másnak meg jobbulást!

Ildi! Ha 2008-ban született, akkor is gratulálunk Lotti babádhoz! Szépséges! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


gratula a babához, nagyon édes, és sok sikert a következő napokhoz :lol:

rebekának múlik a náthája, mi a sterimart használtuk az orrszívóval, és köhögésre valami kakukkfüves köptetőt, de az még nem múlt el.
mindenkinek gyógyulást!!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci mi újság a mütét körül??

Kép
trimi2003
 
 


Ma voltunk vérvételen. Kapásból ki is borultam és bőgtem. Elvitték a gyereket tőlem, mondván mindjárt visszahozzák, csak "gyorsan" leveszik a vért. Egy negyedórán keresztül csak a gyerekem ordítását hallottam, de nem hozták vissza. Mire visszahozták 3 helyen volt beragasztva a gyerek. Mindkét kézfeje és az egyik hajlat. Állítólag nincs nagyon vénája, és amikor megtalálták, akkor nem akart folyni a vér, annyira sűrű volt neki. Még rám fogták, hogy nem itatom a gyereket.
Na, ez ott dőlt meg, hogy nem kellett ugyan éhgyomorra menni, de reggel alig evett a gyerek és különben is a tápszer nem folyadék. Teát valóban csak előtte kb. 14 órával kapott, mert a lelkemre kötötték, hogy 7-kor etessem meg és utána ne adjak neki semmit a vérvételig... Hát így tényleg nem folyik a gyerek vére...
Holnap lesznek meg az eredmények.
Na mindegy, már kikészültem, nem tudom hogy fogom bírni a szerdát. Mindenesetre nyolcra kell mennünk, úgy hogy max. reggel 5-ig ihat a gyerek egy kis vizet és ki tudja mikor kerülünk sorra. Ez lesz sztem neki a legnehezebb.
Bent majd kap infúziót, de addig el is kell jutni...

Szorítsatok majd! Jelentkezem amint tudok!

Kép
makkmarci
 
 


Tiszta szivből szurkolunk. Kitartás Marci!
Amikor olvastam soraid hát eléggé összeszorult a gyomrom. Nagyon nagyon szurkolunk!!!

Kép
trimi2003
 
 


Kalappal Makkmarci!
Este ehet csak utoljára? Olyan nem lehet, hogy csalsz, hajnal 2-3körül tartasz egy álometetést? Doki mit mondott erre?
Trimi köszönjük a köszöntést! Csak most olvastam!

Kép
nyafi
 
 


szegények: hát nagyon nehéz lehet most nektek, sajnálom, és drukkolok!!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszönjük előre a drukkolást, ránkfér! Majd mesélek, ha túl vagyunk rajta!

Sajnos csak éjfélig ehet Marci, utána csak teát ihatna hajnali 5-ig, de éjfélig nem fogom újra felébreszteni, mert reggelre ugyanolyan éhes lenne, mert ő nem kel fel egyébként éjszaka. Szóval, sehogy sem jó...
Majd kiderül mi lesz...

Kép
makkmarci
 
 


na hogy bírta a tökmag?
Lányom áll egyedül...

Kép
nyafi
 
 


makkmarci írjál, ha van már valami hír!
nyafi gratula abigélnek,ez már valami :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Csajok behalás mit művel a lány… Fürdés este, kezd kihülni víz, eresztek még egy picit hozzá. Elzár csap, kicsit csöpög. Gigi ALÁTÉRDEL, majd kinyitja a száját, megvárja, hogy két csepp belecsöppenjen, majd jóizűen nyel egyet!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Gondoltunk rátok mi is, írj, ha lesz erőd, hogy van Marci baba?

Nyafi! Hát ha egyszer szomjas volt az a lányzó! :lol: Álldogáláshoz gratula! Nemsokára szalad! :)
Mi tegnap voltunk szomszédnál, 11 hós a lánya és olyan stabilan jár, de ő korán kezdte, 9 hósan. Furi volt látni Gézuhoz képest, mi még mindig igényeljük a biztonságot nyújtó ujjacskát, persze néha felbátorodik, a csúcs eddig a 7 lépés volt! :)

Tegnap kiderült, hogy allergiás Gézu a mogyoróra! :? Úgyhogy megjártuk az ügyeletet, de mire odaértünk, már egy fokkal jobban nézett ki, ma reggelre viszont szeme begyulladva, meg náthás tünetek. Most olvasgattam utána ennek a dolognak, elég durva dolgokat tud produkálni a mogyi, mégis egyéves kortól javasolják a bevezetését (vegoknál még hamarabb). Nem értem én ezt, de szerencsére túl vagyunk rajta.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok Csajok!

Túl vagyunk a megpróbáltatáson. A szerdai nap nem volt egyszerű, bár Marci nagyon jól viselte az egészet. A műtét előkészületekkel, addig mig kihozták kb. 45 perc volt. Utána elég rossz volt, mert Marci félkába állapotban volt, ami azt jelentette, hogy annyira sirt, hogy megnyugtatni sem tudtam és nem vehettem ki az ágyából, nehogy hányjon az altatás miatt. Úgy sirt szegénykém, ahogy még soha, azt hittem megszakad a szivem és én is sirtam vele együtt. Ez is eltartott egy 3/4 órát, aztán belealudt a sok sirásba. Akkor aludt talán egy órát vagy többet, nem is néztem az időt. Mikor felébredt már kaphatott teát, persze nem sokat, csak kb. negyed óránként egy-egy kortyot, majd 2 óra múlva már rendesen ihatott. Addigra már egész jól volt, még egyszer elaludt, de akkor nem aludt sokat. Egyébként már a kórházban is játszott. Időnként felsirt, mert aznap még nagyon fájt neki, amikor pisilt.
Du.4-kor engedtek haza minket, 5 után adtam már neki 100 ml higabb tápszert, már nagyon éhes volt, ezért reklamált is, hogy miért csak ennyit kap. Vacsira már rendesen kapott, meg is ette mindet, be is aludt és aludt reggel 3/4 8-ig.
Amúgy nagyon édes volt, mert ugye műtét előtti nap este 8-kor evett utoljára, de egy hangja nem volt amiatt, hogy nem kapott reggel enni. Bementünk a kórházba, mosolygott játszott és mielőtt elvitték a műtőbe pont el is aludt, szóval elfogadta, hogy most valami más és most nincs kaja. Persze du-ra már nyűgös volt a kaja miatt, pedig legalább fél liter teát megivott és infúziót is kapott.
Amúgy du, miután megkapta a 100 ml tápszert, rögtön rosszcsontkodni kezdett, szóval nem vették el a jókedvét.
Szerencsére azóta is jól van, a kötözésnél méltatlankodik néha, de akkor sem nagyon, és leginkább amiatt, mert le kell fogni, mert egyfolytában jár a lába.
Szóval, alapvetően nem is látszik rajta semmi szerencsére!

Köszi mindenkinek az aggódást! Jelentkezem megint, amint tudok!

Nyafi! Nagyon ügyes Abigél és nagyon édes lehet!
Dolli! Most adtál Gézunak először mogyorót? És milyen tünetei voltak?

Puszi mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


Hú, örülök hogy viszonylag minden jó volt és túl vagytok rajta. Puszi Marcinak.

Kép
trimi2003
 
 


Nos, enikő sajnos elkapta a náthát. Szombaton szinte egész nap lázas volt, az éjszakáink viszonylag jól telnek, csak sajnos semmit nem akar elfogadni tejcsin kivül, igy most elég sokszor szopizunk de végül is örülök hogy legalább azt eszik. Annyira látszik rajta hogy beteg olyan kis bágyatt és a kis szeme... hát szörnyü ha a gyermeked beteg :(

Kép
trimi2003
 
 


Javítás Enikő, csak siettem :oops:

Kép
trimi2003
 
 


Jobbulást Enikőnek!!
Szegénykém!

Marci is tiszta takony megint, de ami érdekes, hogy eddig úgy volt mindig náthás, hogy nem lehetett kiszivni semmit az orrából, most meg dől belőle a takony. Gyakorlatilag rá lehetne folyamatosan csatlakoztatni a porszivóra...
Szóval, lehet, hogy ez a foga miatt van?? Bár az igaz, hogy ő sem fogad el szinte semmit csak a tápszert. Reggel meg este megeszik belőle 240ml-t, más kaját meg alig birok belediktálni, semmit nem akar elfogadni...
Napközben meg aludni sem nagyon akar. Most is hosszas hiszti után aludt egy fél órát. Az éjszakával nem volt eddig gond (le is kopogom), de napközben tegnap sem nagyon akart aludni.

Amúgy jókedvű, egyfolytában beszél, játszik, sikitozik. Ezért is gondolom, hogy a foga miatt van ez az egész.

Kép
makkmarci
 
 


Trimi!
Hogy vagytok? Hogy van Enikő?

Marcinak ma kiszedték a varratokat, úgyhogy ezen is túlvagyunk szerencsére. Nagyon sirt szegénykém, mert ott annyira nem kellemes a dolog, meg le is kellett ugye fogni. Már nincs sok hátra a gyógyulásból... Ezt már kibirjuk.
Szerdától már zuhanyozhatunk és egy hét múlva már ismét rendesen pancsizhat!:)

Kép
makkmarci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: