Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát nem tudom, hogy jutunk el ma a dm-be, mert Geszti megint alszik. De ez nem panasz. :wink: Majd ha megébred, és nem jönnek a felhők, akkor megyünk.

Anita!
Igaz, hogy a sleep and play-nek nem gumis a hátsó része, de érdekes módon nekünk nem folyik ki belőle semmi. Pedig én is inkább a gumis derekú pelusokat részesítem előnyben. Egyébként ezt csak éjszakára adom rá. A kakit szerintem semelyik pelus nem szívja be igazán, az állaga miatt ugyebár, de nekünk eddig nem folyt ki belőle. Nappal használjuk az aktiv baby-t, persze annak sem gumis a dereka, tulajdonképpen majdnem ugyanaz mint a sleep and play, csak utóbbinak nagyobb a nedvszívó képessége. Ezt nem én okoskodtam ki, hanem egyszer a tesco-ban volt akció, és volt egy kis termékpult, egy csajszi ott öntögette a pelusokra a zöld vizet, és mutatta a különbséget a többi pelussal szemben. Akkor mondta, hogy az "éjszakai" pelus a legjobb nedvszívó (mivel akkor ritkábban vagy egyáltalán nem cseréli az ember).
Babylove-ból hányas méretet vettél, amelyik bevált? Lehet hogy én is kipróbálnám, mert ami nem vált be, az már régen volt (kisebb méret).
Bugyipelenka nem is rossz ötlet! Az olyan, mint az úszópelus, gondolom. Lehet kapni külön úgy, hogy bugyipelenka? És milyen márka? Geszti pelusozása is egy szabadfogású birkózáshoz kezd hasonlítani, ráadásul állandóan mellbe rúg amikor fölé hajolok... :roll: :cry:
Nagyon szorítok a holnapi uh-hoz, biztos hogy minden rendben lesz! Aztán majd gyere és írd meg ám, hogy mi volt! :wink: Kicsit a szivem mélyén "irigykedek" ám, olyan jó dolog babát várni!...
Ültetésből felállás nagyon ismerős, vigyázz vele mert Geszti is így kezdte, aztán kb. 1 hét múlva önállóan felállt. :wink: Most már mindenbe belekapaszkodik, amiről úgy érzi hogy elég stabil, és feláll. Néha mondjuk olyankor is amikor nem túl stabil a kapaszkodó (pl. párna) olyankor van ám perec rendesen, de már "tapasztalt" vagyok, és körberakom párnákkal.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Igyekszem úgy jönni mintha mi sem történt volna, függetlenül attól hogy könyvet írhatnék az elmúlt 1hónapról!!! Már a múltkor kicsit részleteztem dolgokat, de kitörlődött így nem írom újra, ha valakit érdekel milyen szemét az önkormányzat, vagy a tcom, vagy a fibernet annak szívesen mesélek, válaszolok, de most nincs kedvem ehhez.
Megint itt a vizsgaidőszak a nyakamon tanulni meg aszok...utálom. Mindent utálok. Most olyan dekadens életet élek!!! És teljesen pesszimista vagyok!!!

NO DE!!! jól látom van két kismamánk???????? Mármint Erikáról tudtuk, de Anita???!!!! :D :D :D
GRATULÁLOK NEKTEK!!! Sok sok örömöt és egészséget és a legjobb szülést így előre is!!!!

Azért olvasgattalak titeket. Anita mintha kérdezted volna a korkülönbséget!!! Szerintem 1-3év max 5év. Ez a legideálisabb!!!! De ez csak az én véleményem!!!

Pelenka: Liberosok vagyunk, a pamperst utálom nekem nagyon nem jött be. Bugyipelenkával meg az a gáz, hogy mindig tökre le kell vetkőztetni a gyereket mert ugye mindkét lábát be kell dugja, amúgy én "csak" letolom a nadrágot meg harisnyát(bár ezek már nem kellenek)!

Ja iwiwes meghívóról is volt szó ugye? MAmy!!! NEkem van egy, ha még kell. Mindjárt válaszol (remélem) az egyik ismerősőm hogy kell e neki vagy sem!!! Akkor neked kellene? Vagyis Gesztinek???

Házasságom romokban!!! Utáljuk egymást, folyton veszekszünk, elhidegültünk, és ha lehet nem beszélünk egymással. Nem tudom miért de talán jobban örülnék ha egyedül lennék. Annyit gondolkozom mostanában ezen hogy hihetetlen, csak akkor gáz van anyagilag, meg Zsebi....ááá, pedig nem szoktam ilyen bizonytalan lenni, de ugy képzeltem az életem hogy mi örökké együtt leszünk...stb, és most meg .... nem megy a szex sem már, mááár???!!!... mááár egy jó ideje, gondolom már nem nézek ki jól, nemhogy jól hanem sehogy és nincs mi inspirálja Pulit, de nem tudom hogy mi a baj igazából, fogalmam sincs. Mindenünk megvan mostmár csak haladni kéne előre...és tessék...na jó nem nyavajgok tovább.

Munkahely: igaz hogyha visszavesznek gyedről akkor 30nap múlva simán kirúghatnak???? Na tetű munkahely, ha visszamennék akkor kiadná a szabit aztán nem valószínű hogy lenne helyem a továbbiakban, ez nem baj mert ugysem akarok már ott melózni, de viszont nekem a bölcsibe papír kell 1héten belül hogy okt.1től munkába állok. De a dögök nem adnak csak olyat, hogy a gyedet megszakítom aug.10-én ami nem egyenlő a munkábaállással. De ha nem viszek papírt bölcsinek akkor csak márcban veszik be, de akkor miből élek novtól márcig????na vajon???

Na most megyek mert szervezem egy kicsit az életem!!! Puszi mindőtöknek!!! Ja Akíra örülök hogy itt vagy!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


El sem hiszem hogy végre újra itt vagyok!!!!! Komolyan hiányoztatok!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülök Noémi, hogy újra itt vagy, hiányoztál.Sajnálom, hogy nem úgy mennek a dolgaid, ahogy elképzelted, főleg a férjeddel, de majd csak kijuttok a hullámvölgyből.Lehet, hogy jót tenne nektek egy hétvége kettesben.Vagy nem kivitelezhető?A melóhelyet nem tudom, hogy működik, de szerintem nem rúghatnak csak úgy ki.Egyébként én is most intéztem a melót, és írnom kellett egy papírt, hogy a gyed helyett gyest szeretnék kérni.Amit feltétlenül rá kell írni, hogy munkábaállás céljából.Ez direkt kihangsúlyozta a főnököm, hogy legyen benne, mert ez megy a tb felé.Ha még nem írtál semmit, ezt nehogy kihagyd.

Pelenka!

Ott kezdem, hogy van egy olyan mániám, hogy éjszakára "márkás" pelus kell, mert nem cserélem, ha nem muszáj.Kaptam 3 csomaggal, amikor pici volt Bazsi, és kettőt használtam el belőle kínkeservesen.Mert ugye egy nagy csomag pelus nekünk 3 hónap.Napi 1.És 10 reggelből 8-szor úgy keltünk fel, hogy nyakig hugyos volt mindene a gyermekemnek, pedig még mozogni se tudott, 1 hónapos volt.Na ezért utáltam meg a pamperst.Most nemrégen akciós volt a plusban a sleep and play, azt nappalra használtam neki, az nem volt rossz.De a simát azóta sem vettem.Mi éjszaka liberózunk, nappal babylove.
Mamy! Mi a rózsaszín csomagolásút használjuk, azt hiszem maxi, 7-18 kg-ig, vagy ilyesmi.De biztos, hogy rózsaszín.Nekem bevált, egy 88-as csomiból 1 ha kifolyik.Az is azért, mert többet ivott, és nem cseréltem időben, mert bealudt, vagy ilyesmi.A bugyipelenkát nadrágpelenka néven találod, és baromi drága, dupla annyiba kerül, mint a sima, és 20-22 db-os kiszerelés van csak belőle.Én eddig liberósat és dm-eset használtam.

A bugyipelenkát én sem kedvelem igazán, szerintem sok értelme nincs mindennapra.Bár Bazsi nem mocorog sokat pelusozás közben, tehát könnyen megoldom a sima pelussal.Amit Noémi írt, az nálam is úgy működik, ha nem muszáj, nem vetkőztetem csontra le a gyereket a peluscsere miatt.Én csak azért veszek bugyipelust, hogy ha megyünk kocsival hosszú útra, és út közben cseráélni kell, és mondjuk nincs a benzinkúton pelenkázó(mert nincs mindenhol!), akkor a kocsiban egyszerűbben ráadom ezt.
Lányok!Úszópelusból mit ajánlotok?Mert hétvégén megyünk anyósékhoz, és pancsi lesz az udvaron.Még sose vettem neki ilyesmit, tavaly a nyarunk nem a strandolásról szólt.Sajnos.Holnap du megyek venni valamit.Használt már valaki babylovet?Mert fele anyiba kerül mint a liberó.Viszont van huggies-os utalványom.Szerintetek melyik a jobb?
Na mindegy, bedugulok.

Anita!

Szurkolok holnapra.

Puszi mindenkinek, jó éjt!

Kép
zsutita
 
 


Anita!

A hasmenés bizti a fogzástól van.attól meg ne félj, hogy nem eszik annyit, ugyanezt mondta nekem is a védőnő, csak igyon eleget.

MAmy!
Valószínűleg Geszti szereti a meleget, hiszen nyári baba, neki kellemesebb a meleg, mint a hideg.Bazsi februári, ő nem élvezi a meleget, neki a hideg jobban bejön.
Ja és a tea!Vigyázz vele, mert én is úgy jártam, hogy örültem, hogy iszik teát, és ez odáig fajult, hogy evés helyett is a teát követelte.Nem szabad, hogy azzal váltsa ki a kaját.Adjál neki szerintem nyugodtan, de csak kaja után, kaja között meg vizet.Nálunk ez a módszer bevált, jól eszik, aztán lehúz 2 deci teát, és minden oké.

Mentem, pusszancs

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Bocsi csajok de nem volt időm teljesen visszaolvasni,mert rohanok!
De Nszökének annyira örülök,(mindenkinek),hogy válaszolok pár mondatban.
Szóval szerintem,ha úgy érzed nem működik a házasságod változtass!!!Mint én :D :D :D Egy gyerekkl még nagyon könnyű.Nekem elhiheted :D :D Ha meg esetleg azért hidegült el tőled mert megváltoztál a szüléstől,akkor ne haragudj de azonnal lapátra kell tenni.Én ezt többek között,az eggyik leg szemetebb dolognak tartom.De azt tény,hogy anyagilag nem megy egyedül,szóval leg jobb lenne,ha olyan ügyesen váltanál,hogy ne is legyél egyedül. :D :D :D Szinte én sem voltam soha egyedül...na jó terhesen :? Emlékszem,hogy amikor külföldön volt már akkor is volt vele gáz.Én már megtanultam az életemben,hogy kutyából nem lesz szalonna...
Na puszi :D :D
Vendég
 


Ja és én is ugy halottam,hogy aki vissza megy gyes után azt kirúgják legalábbis a barátnőm is így járt nemrég
Vendég
 


Jó reggelt! Vagyis jó napot!!!

Bárány nem sok jóval kecsegtettél!!! Az én férjem mindig is gázos volt, de nagyon sokat változott, viszont hiányzik a tűz, a szerelem, a romantika, erotika, szóval igazából olyan mintha a legjobb haverom lenne, de semmi szerelemre utaló vagy párkapcsolatra utaló nincs kettőnk között. És ez így gáz. Na de ezt a részét befejezem nem szeretnék nyavajogni nektek. Meg már látom előre, hogy 1-2ölelés, puszi...stb. és megint folytatódik minden ott ahol abbahagytuk. Igazából a szex elég régre vezethető vissza, mindig volt kifogás, de eddig szerintem vak voltam. Igazából amikor terhes lettem kezdődtek a gondok. Kb.3hónapos voltam amikor annyira leritkultunk hogy a terhesség végéig kb.3szor voltunk együtt. Semmilyen formáját nem űztük a szexnek. Előtte meg naponta 3-5ször. (mostmár nem ezt igénylem de azért minél több annál jobb :wink: :oops: :D :lol: ) Szóval aztán amikor szültem kb.1hét múlva voltunk együtt, akkor 2hétig minden rendben volt(valszeg ki volt éhezve) utána pedig az anyukája beteg lett, s ugye meghalt, akkoriban sokat veszekedtünk és emiatt nem bírt szexelni, a temetés után egy hónappal sem, mondván így nem megy neki, megértettem türelmes voltam, bár nem értem mi a kettő közt az összefüggés. Aztán azóta csak én nyomultam egyre kisebb akarással. Mert akkoriban szinte egész nyáron(ez tavaly volt) ugy éreztem mintha az anyja ellen vétenénk vagy mit tudom én. Na azóta megszámolom fél kezemen hányszor voltunk együtt(spanyolból amikor hazajött akkor is 2hétig azt hittem visszakaptam azt a faszit akibe beleszerettem de ugy látszik mégsem) Igazából azt hittem EDDIG hogy legalább a szex jó és ott minden ok de ha visszatekintek rá kell jönnöm hogy mégsem. Sőt már az sem jó. Eleinte 3hetente együtt voltunk, kb10-15perc mindennel együtt (sima misszionárius ) beszéltünk 2hete erről a dologról, s elmondtam hogy ez nekem nem jó, kicsit többet szeretnék, mert a házassághoz az is hozzátartozik, nem csak a titkárnője vagyok(mert minden ügyét én intézek) a válasza az volt, hogy jogos, jogos...jogos, csak ezt fújta, na meg azt hogy holnap szexelünk vagy akarsz ma? Nahát köszi de így inkább egyáltalán nem akarok!!!! Majd programozom magam hogy mikor lehet valami.
Tényleg csajok ne haragudjatok hogy ennyire kinyíltam, vagy ha valakit zavarna hogy ennyire kitárulkoztam, de sajna nekem most ez az aktuális. Ötlet? Csaja tuti nincs!!! Ideje sincs rá!! Buzi? Vagy tényleg ennyire gáz lettem??? Nem értem egyszerűen!!!! De sajna már én sem kívánom!!! Belefáradtam az állandó "könyörgésbe, nyalizásba, jópofizásba, és mindenbe, amit érte meg neki tettem" azt hiszem megutáltatta magát, saját magát meggyűlöltette velem!!!

Na megyek és igyekszem jó dolgokat írni.

Majd jövök ha alszik Zsebi, meg este mindenképp. Ja ugye a suliból is lehet kicsappintanak, mert ez az egész szar életem kihat mindenre és nem tanulok, meg nem is tudok tanulni, be sem járok. Befásultam, tiszta gyagya vagyok.

Mikor talizunk??? Én a férjemet nem viszem, azért felesleges hogy csak vele vitázzak!!! Meg lehet addigra nem lakik itt. Na de ki tudja!!! Ugyhogy mikor hol? Most a 3nap alatt nincs egy közös hely? Ki hova megy mit csinál??? Stb?

Kismamik hogy vagytok? Meséljetek? Ne hari de nem tudom ki hol tart kivel mi van?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
De jó, hogy megint itt vagy, nagyon megörültem neked. Viszont ahogy olvastam amit írtál... elszomorodtam. Ez tényleg nagyon gáz. Én egyáltalán nem haragszom hogy így "kinyíltál" ha téged nem zavar hogy így kitárulkozol mindenki előtt (végülis a fórumot bárki olvashatja, nem csak mi).
Tényleg jó lenne talizni, és ezeket inkább személyesen megbeszélni, mint itt ország-világ előtt. Az ilyesmit jó kidumálni, és tényleg az ember kinek mondja el?
Többiek, mit szólnátok egy talihoz? Férjek nélkül, csak gyerkőcökkel?
Viszont érdekelne, hogy ment a költözés, milyen az új lakás, és főleg hogy mi volt a gáz a t-com-al, mert lehet hogy nekünk is velük kell majd szerződnünk az új lakásban. Ha gondolod, írd inkább priviben!
Most mennem kell, majd még igyekszem jönni.
További szép napot.
Ja, és Noémi, nehogy azt hidd, hogy azért nem reagálok, mert nem érdekel a téma amit felvetettél, dehogyis. Szerintem nagyon sok nőt érint! Csak valahogy annyi kérdést felvet ez a téma, hogy órákig lehetne írni róla, és nem akarok a magánéletedben vájkálni, inkább tényleg személyes tali alkalmával beszélgessünk.

Kép
mamy
 
 


Szisztok!
Nszöke,ne hari,hogy nem jókat írtam,de nekem tényleg ez a vélcsim.Szerintem keresni kell másikat :D :D :D :D
Annyi hapi van és te olyan fiatal vagy elötted az élet :D
Málna is elég kicsi még,ha már nagyobb lesz egyre jobban ragaszkodni fog az apjához,és akkor esetleg a gyerek miatt kénytelen leszel egy nem működő kapcsolatban leélni az életed.
Én benne vagyok a személyes taliba,mondjuk én lehet,hogy gyerek nélkül vagy eggyel, mert Szilveszter nem bírja ha én dumálgatok,hozzávaló gyerek meg nincs,a tieitek még picurkák... :D
Na mennem kell mert évzáró lesz az oviban,és még be kell lőnöm a sérómat
pusz
Vendég
 


Bárány!
Én megértem Noémit, bár nálunk nincs ilyesmi, de a félelem bennem van, hogy ne is legyen. Mert nekem ez a természetem. Ezek szerint Noémi is ilyen lelkizős típus, mint én. Nem olyan könnyű ám tovább lépni, te is túl vagy rajta, gondolom hogy megviselt. Egy nő ha igazán szereti a párját biztos hogy nagyon megszenvedi ezt.
Bár én belegondolni sem merek, nem is akarok, a hideg kiráz.
De jó lenne tényleg találkozni és akkor ezeket megbeszélni, nem itt kiteregetni a legbensőbb magánügyeket.

Noémi!

Nehogy megharagudj, én örülök hogy írtál!!! Meg is értelek, hogy ki vagy borulva. De próbáld összeszedni magad, elsősorban Málna érdekében!
Viszont ha végképp nem megy, abban igaza van Báránynak, hogy lépni kell...

Na mikor legyen a tali??? És hol??? Szerintem egy mindenki által közismert helyen kéne talizni, pl. városliget, ilyesmi. És lehetőleg nem 35 fokos kánikulában... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Szia MAmy!!!!
Jut eszembe kell a meghívó iwiwre? Csak gyorsan gyorsan mert már csak pár napig érvényes!!!!

Engem nem zavar, mármint a kitárulkozás, igazából ezekkel az infokkal nem tudnak annyira mit kezdeni, az meg hogy esetleg valaki ezen csámcsogna, annak szar lehet hogy ez a témája...max a férjbe szerelmes egyedeknek kedvezne ez a fenti téma, hátha akármi, de ilyen meg nincs.
Na szóval lelkizős vagyok de egyben kemény is. Mert hál istennek hamar túl lépek a dolgokon. De mindegy. Jut még eszembe én is tudok gyerek nélkül is menni, de ugye mehetek gyerekkel is nekem mindegy, sőt szívesen taxizok valakinek ha kell!!!! Hétvége??? MMMM városligetben nem lesznek annyian mint nyű??? Bárány tud ilyen kircsi helyeket szerintem!!!! Mint az a királyerdős vagy rét-es játszó, vagy végülis nekem mindegy. Csak én az ilyen közkedvelt helyeket utálom, mert teli van csövessel, kéregetővel, döglenek a padon az igénytelenek, és baromi sokan lesznek most szerintem a 3napos ünnep miatt. De ha akarjátok nekem megfelel. Szóval én teljesen alkalmazkodom!!!

Várom az ötleteket!
Zsutita neked ötlet???

Anita, Mamy??? Ti jöttök vagy nem? Mamy!!! Nem is mamyt akartím írni hanem Anyucit!!! Bocsánat de inkább írok többet mint visszamenjek javítani. :oops: :oops: :oops: :lol: Esetleg Akíra???????? No? Na meg az időpont sem mindegy, szerintem!!! Mikor is legyen időben a nagy tali? Melyik nap pontosan s akkor hol is????

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Már izzítom is a fényképezőbe az elemeket!!!!! :wink: :wink: :wink: :D :shock:

juj de előre szaladtam.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Igen, akkor ha még megvan, köszönettel elfogadom a meghívót. :wink:
Tényleg jól előre szaladtál, nem biztos hogy most a 3 nap alatt összejön a tali, a pünkösd miatt. Gondolom, mindenki a családdal van. Nekünk is családi összejövetel, férjemnek holnap lesz a szülinapja, azt ünnepeljük, stb. De szerintem az utána való hétvége esélyes, vagy akár hétköznap is lehet, ráérünk. :wink:
Az igaz, hogy az ilyen közismert helyek elég lepukkantak, a sok csöves miatt, erre nem is gondoltam. Csak azért javasoltam a városligetet mert azt mindenki ismeri, közlekedés sem vészes, és jó nagy. De felőlem is lehet bárhol, csak azért ne túl messze Pesttől... :lol:
Priviben megírod, mi volt a gond a t-com-al? Nagyon érdekelne!
Köszi!

Kép
mamy
 
 


Mamy akkor kérnék egy email címet hogy hova küldhetem a meghívót.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja T-com, az csak hab a tortán. Ápr.17én bejelentettem az áthelyezési kérelmet, mert max 30nap, de valóban 2hét szokott lenni, na nekünk 1hónap 1hét volt, de nekünk semmi sem ment simán.
Telefonáltam vagy ezerszer aztán kijött egy pasi aki közölte hogy itt nem tudja bekötni mert ki kell építeni (előzetes egyeztetések alapján no problem) majd átadják egy vállalkozónak majd az kiépíti aztán az visszadobja a tcomnak s majd jönnek vezetékelni ez 1hónap volt. Majd egy hét múlva többszöri telefonálgatás után kijött egy másik pasi s húzott vezetéket, majd bekötötte a telefont, azt a többit intézd magad! Azzal elment! Őt nem érdekli hogy egyáltalán van e internet, vagy működik e stb. De megtudtuk csinálni. Mentem vezetéket venni még a budafoki utra, meg ilyesmi. Szóval csináld magad mozgalom volt. De most én már rég utálok minden ilyen ügyintézősdit!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
A profilomban lévő mail címre nyugodtan küldheted!
Köszi!
T-com és az összes T egy nagy T-vedés. :lol: Mi is alapból ki nem állhatjuk, velünk is szórakoztak már korábban, és most sajna úgy néz ki hogy ahová költözünk, ott velük kell majd szerződni...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok lányok!

Az imént a neten böngészve találtam egy írást, ami szerintem gyönyörű, és engem megríkatott. Szerintem titeket is meg fog. Ha megengeditek, bemásolom.

Anyaság

Ebédnél ülünk, amikor a barátnőm mellékesen megemlíti, hogy a férjével gondolkozni kezdtek a családalapításon.
- Egy felmérést készítünk, - mondja félig viccelve. - Mit gondolsz, kellene vállalnunk egy babát?
- Ez meg fogja változtatni az életeteket, - mondom, igyekezvén megőrizni hangom semlegességét.
- Tudom, - mondja. - Nem lesz több hosszú alvás a hétvégéken, nem lesz több spontán vakációzás.

De én egyáltalán nem erre gondoltam.

Ránézek a barátnőmre, közben pedig próbálom eldönteni, mit mondjak neki. El akarom neki mondani mindazt, amit nem tanítanak a gyermekszülés-gyermeknevelés tanfolyamokon. El akarom neki mondani, hogy a terhesség és a szülés fizikai sebei be fognak gyógyulni, de az anyává válás örökké sebezhetővé teszi.

Gondolkozom, hogy figyelmeztessem őt, soha többé nem fogja úgy olvasni az újságot, hogy ne tenné fel a kérdést: - Mi lenne, ha ez az ÉN gyermekem volna? Hogy minden egyes repülőgép-szerencsétlenség, minden kigyulladt ház kísérteni fogja. Hogy amikor képeket lát szerencsétlen, éhező gyermekekről, arra fog gondolni, hogy annál rosszabb nincsen, mint amikor valaki a saját gyermekét látja meghalni.

Ránézek a gyönyörűen manikűrözött körmeire és stílusos kosztümjére és gondolom, nem számít milyen kifinomult is ő, az anyává válás leviszi őt a kölykét védő anyatigris egyszerű szintjére. Hogy a kétségbeesett „Anyu!” kiáltásra habozás nélkül el fogja dobni a kezében tartott, pörkölttel teli tálat vagy a legdrágább kristálypoharat. Úgy érzem, figyelmeztetnem kellene, hogy akárhány évet is fektetett bele a karrierjébe, az anyaság szakmailag kisiklatja majd. Elrendelheti a gyermekvigyázót, de egy nap, amikor egy nagyon fontos üzleti találkozóra megy, az egyetlen dolog, amire gondolni fog, az a kisbabájának az édes illata lesz. Minden önuralmára szüksége lesz, nehogy hazarohanjon, csak megnézni, hogy kisbabája jól van-e.

Azt akarom, hogy tudja, hogy a mindennapos döntései nem lesznek többé rutinszerűek. Hogy az öt éves kisfiának az óhaja, miszerint ő a férfiak mosdóját akarja használni a női helyett a McDonald’s-ban, nagy probléma lesz. Ott, a zörgő tálcák és kiabáló gyermekek közepette, a függetlenség és a nemiség kérdése szembe fog szegülni a gondolattal, hogy egy gyermekmolesztáló bujkálhat a mosdóban. Akármilyen döntő lehet ő az irodában, mindig kérdőre fogja magát vonni, mint anya.

Ránézvén a csinos barátnőmre, biztosítani akarom őt, hogy végül is el fogja hullatni a terhesség kilóit, de másképp fog gondolni magára ezután. Hogy az élete, ami most olyan fontos, kevésbé fog neki számítani, ha már gyereke van. Pillanatnyi habozás nélkül feladná, csakhogy megmentse saját szülöttét, de ugyanakkor számítani kezd a hosszú évekre - nem azért, hogy végrehajtsa álmait, hanem, hogy gyermekeit lássa megvalósítani a saját álmukat.

Akarom, hogy tudja, hogy a császáros szülés sebhelye, vagy a fényes terhességi csíkok a megbecsülés érdemjegyeivé válnak majd. Barátnőm viszonya a férjével meg fog változni, de nem úgy, ahogy ő gondolja. Szeretném, hogy megértse, hogy mennyivel jobban lehet szeretni egy férfit, aki hajlandó bepúderezni a babát, vagy aki sosem habozik játszani a gyermekével. Tudnia kellene, hogy újra bele fog szeretni olyan okok miatt, amiket most egy percig sem találna romantikusnak.

Szeretném, ha a barátnőm érezni tudná a köteléket, amit érezni fog a történelem nőivel kapcsolatban, akik megpróbáltak háborúkat, előítéleteket, ittas vezetéseket megállítani. Remélem, meg fogja érteni, miért gondolkodok józanul a legtöbb dologról, de ideiglenesen őrültté válok, amikor egy lehetséges nukleáris háborút vitatunk, ami fenyegetést jelent a gyermekeim jövőjére. Le akarom neki írni azt az örömöt, amit érezni fog, látván a gyermekét biciklizni tanulni. El akarom fogni számára egy kisbaba szívből jövő nevetését, aki először érinti meg egy cica vagy kutya selymes szőrét. Akarom, hogy megízlelje ezt az örömöt, ami annyira valóságos, hogy szinte fáj.

Barátnőm furcsa tekintetére rájövök, hogy könnyek gyűltek a szemembe. - Nem fogod megbánni, - mondom neki végül. Aztán keresztülnyúlok az asztalon, megszorítom a kezét és magamban elmondok egy imát érte, magamért és az összes egyszerű, halandó asszonyért, akiket útjuk a természet legcsodálatosabb hívásába, az anyaságba visz.

Kép
mamy
 
 


Mami ez nagyon szép és nagyon igaz....
Vendég
 


Sziasztok!!!

Huuu Mamy ez nagyon szép!!! Rögvest ki is másoltam s elmentettem. Imádok ilyesmiket őrizni, régen verseket gyűjtöttem, meg smseket, bár ez most sem sokat változott. De nem is baj szerintem!

No hétvégén ki mit csinál? Csak ha már nem találkozunk akkor ötlet miatt kérdezem!!!

Mamy küldöm a meghívót! Kb 5perc és ott van!

Pusza mindenkinek!!!

Kismamikáink kidőltetek a nagy melegben??? Meséljetek hogy vagytok? Minden rendben ugye ja és most hogy van a szülés, kinek hol kell és miért fizetnie, vagy mégsem olyan nagy az a változás???

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Mamy!!!

Feladat ebben a pillanatban teljesítve!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Köszi mégegyszer a meghívót, azért írok csak most, mert eddig csináltam Geszti oldalát. Még mindig nincs kész egyébként.
Az írás valóban nagyon szép, engem is azonnal megfogott. Én is elmentettem.

Hétvégén mi ünnepeljük a Párom szülinapját, családilag. Én persze már felköszöntöttem. :wink: Kapott tőlem egy szép ezüst gyűrűt. Nagyon tetszik neki, közölte hogy le sem veszi soha. :wink: Olyan jó örömet szerezni!

Kép
mamy
 
 


Akkor majd jelölj minket Geszti nevében,a gyerekeimet is :wink:
Vendég
 


Bárány!
Megtörtént! :wink:
Most lettem úgy-ahogy készen az oldallal. Fényképeket még lehet, hogy teszek fel.
Amúgy belenéztem Szilveszter oldalába, és meg kell mondjam, gyönyörű a fiad! Az az új kép, ahol csak az arca van, hát fantasztikus. Szerintem úgy kell majd levakarnod róla a csajokat.

Gesztikém szegény ma nagyon nyűgös volt egész délután, szerintem a meleg kezdi kiakasztani, még jó hogy állítólag jön az enyhülés. Állítólag... :?
Nagyon sokat ivott, teát is és vizet is, egy húzásra lement 130 ml valamikor 3 óra felé, utána teljesen bágyadt volt, mozdulni alig bírt. Aztán estig még további másfél decit küldött be. Pedig nem izzadt, legalábbis olyan látványosan nem volt vizes, csak picit nyirkos volt a bőre. Szerintem nem érti szegény, mi lehet ez, hiszen eddig ilyen nem volt.

Na megyek mert leragad a szemem, baromi álmos vagyok.
Jó éjt mindenkinek.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!


Itt vagyok én is ,látom jól vagytok a bajokat leszámítva.bocsi , hogy nem voltam de tanulok ezerrel mindössze két hónapom van de nem is ez a lényeg hanem, még a család is ellátásra szorúl igy keveset tudok a tanulásra szánni .Igy netezés helyett bocsi de tanúlnom kell hiszen majd 200 ezret adok ki mire vége lesz.Egyébként apa is úgymond eltiltott de valahol igaza van de csak erre az időre.Ha végzek igérem jövök.

Noémi nem tudom igazából mi a baj igy csak találgatok hiszen a problémád csak te látod át.Valamivel fel kell rázni ezt a kapcsolatot.De nem is itt a baj úgy gondolom a férjed egyszerűen lusta mint a kutya de szó szerint.Most saját magamra alapozom ezt a kijelentést de komolyan , egy időben én is ilyen volta ,úgy gondoltam inkább alszom egy jót minthogy tegyek valamit a cél érdekében.Aztán beláttam , hogy igen is tennem kell valamit az asztalra a lustaságom helyett mert bajok lesznek de nagy szerencsémre mi mindent megteszünk és megbeszélünk a cél érdekében.Ciki vagy sem még erotikakiállitsra is elmentünk eggyütt és nagyon jól telt a nap , muszály áldozatokat hozni egymásért először én is idegenkedtem , hogy elmenjek de aztán rájöttem nem én vagyok és leszek az első aki odamegy .Ha nem is ilyen dolgot de valamit nektek is jó volna csinálni mí van rá esély.Kitartást nektek.
Mamy megkaptam a meghívót köszike.Gesztivel ellentétben mátéról szakad a víz ma már csak egy badyban mászkált fel s alá de még így is nagyon izzad.Csak vigyázz nem okoskodni akarok nehogy vízcsömört kapjon az nagyon sz..r olyan mint egy napszúrás és egyfolytában hány ha hírtelen sokat iszik .De ez csak jótanács ne haragudj jó?Egyébként nagyon szép a szöveg és igaz .

Most megyek alcsizok holnap reggel suli.Pá pá.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Sziasztok!!!

NAgyon kircsi a GESZTI oldal! Tök szeretem az iwiwet bár az elején jobban érdekelt, mostmár megszokásból odanézek naponta 3szor aztán kész. Eleinte keresgéltem az oldalakat nézegettem, de mostmár annyira nem dob fel.

Anyuci!!! Erotika kiállítás? Engem érdekel nagyon, mondjuk engem minden érdekel. Ez mikor hol, mindig van vagy csak alkalmanként! Amúgy nehogy sértésnek vedd,de még mindig jobb amíg egy nő lustul el mint egy férfi-szerintem!!! A másik kérdésem pedig hogy elmentetek a kiállításra és minden megváltozott attól a naptól, vagy miket tettetek? Vagy hogy? Mármint a nagyon szaftos dolgokat nem kell megosztani :oops: :wink: :lol: csak úgy összességében mit változtattatok! Amúgy sajna az én férjemet nem érdekli semmi, mondtam menjünk buzibárba is, mert engem rohadtul érdekel, de mindegy hova megyünk nem kell feltétlenül a szex-vel összefüggjön, csak ilyen érdekes legyen, ne mindennapi, mint pl.az állatkert, remélem értitek ezzel mit akarok. Nem vagyok valami kis maca, akinek mindennap valami új kell, vagy bárokba járnék, csak egy kis érdekesség kéne, naprakész szeretnék lenni az élet különböző területein...vagy nem is tudom.
Amúgy mi is megbeszélünk mindent, tök őszinték vagyunk és nagyon ismerjük egymást, DE szerintem a férjem ugyahogy van LEsz.r mindent. Fáradt nem érdekli valami akkor pápá!!!
No mindegy!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Anyuci azért naponta egyszer nézzél be :shock: Nehogy "kihaljon"a topikunk :( Én is tanulok szeptembrtől ha minden igaz csecsemő gondozó,2 éves 240E ft.Már a jelentkezési lapot és a beiratkozási dijat beadtam(10E).Aztán meglátjuk...

Mami köszönöm szépen a dicséreteket,Gestinek is nagyon szépek a képei,végig nézegettem,meg a tiedet,és a férjedét is,tudod kiváncsi természetű vagyok nagyon,én leszek a tipikus kukkolós öregasszony ha megélem :D :D :D
Nszöke,eggyet értek,sokkal sokkal jobbb,ha a nő lustul el,szerintem 10-szer nagyobb a baj ha a pasi...A nők valóban fáradtak,és amikor nincs kedvük akkor a világ legjobb pasijához sem lenne kedvük,de egy manust megnéznék amikor fáradt,mit csinálna egy szőke bombázóval... :wink:
Na jó egyszer kétszer lehet,hogy tényleg szimplán fáradt,de te magad is úgy érezted,hogy a szülés miatt megváltozott,alakod nem tetszik neki....
Anyuci:tényleg van ilyen viz kór vagy mi???
Vendég
 


Sziasztok!

Kukkolos Bárány!!! :D :shock:
Hol fogsz ilyet tanulni? Mármint melyik suliban?

Anyuci mit tanulsz? Mert arra nem emlékszem ha már mondtad volna!

Engem egy rendőr szakközép nagyon érdekelne, de tegnap nézegettem, de mintha az olyan bentlakós lene...engem levelező vagy távoktatás vagy mindenképp olyan érdekelne ahol nem kell mindennap bejárni.
Tényleg Zsutita neked a férjed kicsit kompetens az ügyben nem? Nem tudná nekem megérdeklődni, mi tévő legyek ha rendőr szeretnék lenni???

A vízkór pedig tényleg létezik! Én hajlamos vagyok rá!
napi kb.4-5litert iszom de csak apránként, mert amikor középsulis voltam, nem ittam egész nap viszont délután amikor hazajöttem a suliból ittam egyszerre 2litert, s sugárba kihánytam...nem tudom pontosan de az biztos hogy a hirtelen sok folyadék nem jó, nem szabad!

Puszó!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja! Egy kérdés!

Szerintetek hol hirdessem meg a kameránkat? El szeretném adni, de mielőbb! Eddig sem sok hasznát vettük, de most legalább kinéztem egy jó kis gépet, azt megvenném!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Hali mindenki!

Hazaértem végre ez a kánikula kikészit.
Noémi ami egy kicsit szemérmes inkább priviben ne értsetek félre , csak véletlenűl nehogy olyat irjak , hogy valaki is rosszat gondoljon nem vagyok olyan fajta de sosem lehet tudni, nem vagyunk egyformák de szerintem nem bűn az ha egy kicsit kíváncsi az ember én is azért néztem meg a kiállitást.
Egyébként a vizcsömör tényleg létezik azért van pl az ha egy babóca netán egy fosi után kiszárad,hogy csak minimális lassúsággal adják az infúziót.
Amúgy noémi a pedikűr-manikűr műkörömépítést sajátitom el már egy manikűrt meg tudok csinálni jelenkező esetleg van :?: :wink:
Ja még a kiállitás noémi azt hiszem pesten lessz legközelebb.Tavaj debrecenbe néztük meg Győzike volt a házigazda azt látnotok kellett volna kész beszarás az a pali.én azt hittem , hogy egy nagydarab fickó fenét akkora mint én a tv sokat torzít rajta.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Sziasztok!

Geszti elaludt, most van időm kicsit írni. Szegényt teljesen kikészíti ez a kánikula, ahogy engem is persze, délelőtt porszívóztam, ömlött rólam a víz... :?

Anyuci!
Köszi a figyelmeztetést a vízcsömörről, még nem hallottam róla hogy van ilyen. Gondolom ez csak akkor van, ha valaki nagy mennyiséget iszik meg egyszerre. Azért arra vigyázok, hogy ne igya túl magát Geszti, de általában ő is jelzi amikor elég. Átlagban olyan 1 dl-t szokott lehúzni egyszerre, aztán eltolja az üveget. Tegnap extrém volt ez a 1.3 dl de ez nem jellemző. Mindenesetre sokat iszik, és azért ennek örülök. Az evés most egy kicsit háttérbe szorult, szerintem nem nagyon van étvágya, reggel 6-kor evett tápszert, akkor egész szép mennyiséget, aztán fél 10-ig visszaaludt (jaj de jó volt tovább aludni!!!) aztán 10 felé akartam neki adni egy kis üdítő gyümit, de nem kellett neki... Csak pár kanállal evett. Most fél 1-kor az ebédre azért megette a kedvencét, bár abból sem olyan sokat, amennyit szokott.
Manikűrre én jelentkeznék ezerrel, csak sajnos kicsit messze vagyok tőled... :(

Bárány!
De szép "szakmát" választottál, csecsemő gondozó, ezt én is kipróbálnám... Csak sajnos anyagilag nem megy. Most minden erőnkkel a lakás ügyön vagyunk.
Kihalni talán nem fog a topik, mi nem hagyjuk, igaz csajok? És amúgy is olyan jól összejöttünk, jó kis társaság vagyunk, hogy én biztos vagyok benne, nem fogunk kihalni. Hiszen most már nemsokára talizunk is!

Noémi!

Ezt nem mondod komolyan, hogy rendőr akarsz lenni?... :shock:
És milyen rendőr? (Bocs ha hülye a kérdés, baromira nem vagyok képben e témában).

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Anyuci írhatsz priviben, örülnék neki ha tájékoztatnál, hátha a több tapasztalat segít. Mert szeretem én ezt a f.szt (BOCSI) de utálom ezt a fajta párkapcsolatot. Manikűr? Ez tök jó. Én annak örülnék ha megtanulhatnék rendesen körmöt festeni, főleg franciát!!! Meg körömágyat ápolni. A műkörmöt én nem csipázom. Elég ellenes vagyok!

Mamy!

konkrétan a teve utca igazgatója lennék a nyomozási részlegnek! Vagy akár terrorelhárítás(bár az már így gyerekkel a hátam mögött nem biztonságos) viszont kicsibe már most örülnék ha legalább csak egy kis járőr lehetnék!!! És onnan majd tanulgatnék meg mennék előrébb. Illetve határőrség, vám és pénzügyőrség érdekel, bár ezek már inkább katonasághoz állnak közel, de most hogy összevonják a sulimat a rendőrtisztivel több esélyem lenne, ha tanulnék és nem hagynám hogy kicsapjanak.
Ugye még a szülésznősködés érdekelne, de azt csak nappalin lehetne, és már a kórházakat is bezárják, meg a mai eüben....hát ebből nem élhetnék meg. De gyönyörű szakma, talán ha milliomos leszek és megengedhetem magamnak, hogy megtanuljam és nem kell dolgoznom csak kedvtelésből akkor szívesen. :( :wink:

Szívesen dolgoznék olyan helyen, mint rendőrség, katasztrófavédelem, minőségellenőr lennék, fogyasztóvédelmis, nagyjából ennyi mert a többi álom az örökké álom marad, majd meglátjuk mi valósul meg ebből.

Ja tényleg nem tud valaki valami jó kis munkahelyet? Vagy csak cégötletet, hova lenne érdemes dolgozni menni?

Szindi fülével mi van? Már gondolom tökély?

Szerdán mi is megyünk Zsebinek fagyasztani azt a pötyit a lábán, nem sok javulást látok, de most lehet konkrétabb leszek és megmondom jó lenne csinálni vele valamit, még mielőtt gáz lesz belőle.
És a karján egy csomó piros pötty van, olyan mintha csípés lenne, aztán 3hét múlva pedig úgy néz ki mintha égés lenne, lencsenagyságú marad, de jóval nagyobb amikor piros foltocska. És az az égés jellegű izé nem tünik el, vagy legalábbis nem akar eltűnni. Az első lassan 1hónapos s ma meg hirtelen 3db jött ki, neki. Attól tartok, hogy allergiás a kutyára- a szomszédban van egy kis na nem jut eszembe a neve-olyan mint a bolognase, vagy a westi, kis fehér édes kutya de Zsebin amióta rendszeresen aktívan kutyázik vannak ezek a pöttyök. Lehet allergiatesztre vinni? Az milyen? Merre induljak?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,hogyha őszinte akarok lenni sajnos Szindi füle,nem sikerült.Ne is beszéljünk róla mert nem tudom,hogy fölrobbanjak az idektől,vagy sírjak vagy mit csináljak.Egyszerüen most is eláll csak nem annyira,persze a gyereknek nem ezt mondjuk,de anyám is ki van akadva.Azóta nem voltunk a dokinál,de nem is tudom mit mondhatnék neki :twisted: Mindezt ennyi pénzért...De a pénz le van szarva,ennyi szenvedés csórinak és nem lett jó...Talán majd nagy korában bevállal egy korekciós műtétet :(
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Nem lett jó Szindi füle??? Hát ezt nem gondoltam volna. És Szindi mit szól hozzá? Gondolom ő is látja, hogy még eláll. Hát ez elég felháborító! Én biztos hogy bemennék a dokihoz, hogy most akkor hogy is van ez?! Persze tudom, megint a tortúra... Nagyon sajnálom Szindit.

Noémi!
Azt hiszem, én semmi pénzért nem lennék a Teve utcában igazgató... :roll: :wink: Nem hiszem, hogy nyugodtak az éjszakái.
Na de a viccet félretéve, ha ez a vágyad (mármint hogy rendőr legyél) akkor sok sikert hozzá, vágj bele, csináld azt amihez kedved van! De azért gondolj a kislányodra is... a mai világban rendőrnek lenni... hát nem is tudom.
Szülésznőnek már inkább mennék, de hát ahogy írtad abból meg nem lehet megélni. És ez nagyon szomorú, mert nagyon szép hivatás.
Milyen pötyi van Zsebi lábán?

Képzeljétek, délután olyan dühös lettem, (és ez még enyhe kifejezés...) 1-kor letettem aludni Gesztit, és olyan szépen aludt, erre mi történt? 2-kor megjelent itt a ház előtt az az idióta gyümölcsárus, aki kocsival hozza a gyümölcsöt, és a hangosanbeszélőjével elkezdett itt üvöltözni az ablak alatt. Hát azt hittem, kiordítok neki hogy mit csináljon a tahitótfalusi eperjével! Természetesen Geszti azonnal megébredt, de meg is ijedt szegénykém mert sírva fakadt. Utána már nem is tudtam visszaaltatni, pedig baromi álmos volt, a szemétláda árus meg felszívódott. Geszti egész délután nyűgös volt, az álmosság miatt, meg a meleg miatt.
Jaj Istenem, már alig várom, hogy elköltözzünk ebből a szemét panelből!

Na nem mérgelődök, megyek sütit alkotni, mert holnap visszük a családi banzájra, holnap lesz összevontan férjem és az öccse szülinapja (neki is májusban van). Én vállaltam a sütit, a fiúk főznek, tök jó. :wink:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Bárány! Hogy hogy nem jó Szindi füle? Képet nem dobsz, hogy mi a gebasz? Mert nekem úgy tűnt hogy jó! Amúgy Szindi beveszi, hogy azt mondjátok neki hogy szép és nem áll el, holott nem így van??? :shock:
Mert azért ő már elég nagylány szerintem nem könnyű becsapni. Nem?

Mamy!
Mit sütsz? Nekem is kellene kókusztekercset csinálnom, de lusta vagyok, meg fáradt ehhez. Örülök hogy végre rend van a konyhában és nem kell kimenni csinálni semmit. Fiúk főznek??? :shock: Ez szuper bulinak ígérkezik akkor! Jó bevállalósak a pasik akkor, minden részvétem az övék, s mi lesz a menü? Ilyenkor hova mentek? Sógorékhoz? Vagy anyósnál, vagy hol ünnepeltek? (szimplán csak érdeklődöm) csak nehogy azt hidd hogy olyan kis kontár vagyok.
Rendőr: hááát persze lennék, sőt lennék én minden de lehet meg sem találtam még a helyem a világban. Szeretnék valmi olyan lenni, olyat tenni ami embereken segít, embereknek okozni örömöt, boldogságot, mint pl.orvos, rendőr, valami szociális emberke, vagy nem is tudom, persze ezek ugyanugy rosszat is tudnak előidézni, vagy közölni, de valami nagy tettet kéne véghez vinnem, az az érzésem, de félek már ezekről a butaságokról lecsúsztam... :oops: :lol: :lol: :lol:

Pötyi a lábon!: erről már régebben írtam, de nem sokat témáztunk róla. még 5oldal körül(ezt most csak hasraütésre mondtam)
Szóval a jobb combján, belső felén van egy hemangiómája-azaz tűzfolt köznéven. A gáz az hogy baromi nagy és így utólag rádöbbenve szerintem későn lett kezelve, de a kezelés is az én utánajárásomnak köszönhető. Amikor megszületett olyan volt mint egy anyajegy. Akkor azt mondta a gyerekorvos, 6hónapos koráig nő, esetleg kidudorodik, majd visszaszívódik s 1éves korára nyomtalanul eltűnik. Nahát én sajnos vártam 6-7hónapos koráig mert nekünk baromira kidudorodott és nagy lett. Állítólag ez az egy orvos ért hozzá csak országosan (sajna nem sokat tesz) jéggel kezeli mint a szemölcsöt, de ez ugyanolyan mint régen csak lazább, nem feszes, mert ez egy vérrel teli hólyag jelenleg. Azt mondja ha kihal belőle a vér a rajta maradt bőrt lecsippantja és kész, de nem akar sem felszívódni, se semmi. Ahol ugye szültem ott azt ajánlották kínáljak fel az öregnek egy kis pénzt mert pénzéhes(még így 70évesen is, mert kb.annyi) de nem, tehát felgyorsította volna a folyamatot, így maradt a 3-5havonta való megjelenés. Kb.4szer voltunk eddig, s nem sok a változás, de mostmár meg egyre veszélyesebb, mert tépegeti magának, vagy ha elesik kipukkadhat és ezen a ponton el tud vérezni a gyerek....ez a baj "CSAK" Már kerestem más helyeket, magánklinikákat a gyerekorvos javaslatára, hogy lézerrel ilyesmit kezelnek felnőtteknél, gyereknél nem tudja, de ahányat hívtam ott mindenhol minimum 14év mert a lézer....szóval a lézer miatt...ennyi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Hú ez nagyon durván hangzik, amit leírtál a tűzfoltról! És fel vagyok háborodva, hogy nem csinálnak vele semmit? A jegelés szerintem sz...rt se ér, (már bocsánat!) és talán nem kéne egy ilyen pici gyerekkel szórakozni. Ezt most az orvosokra értem természetesen. Mi az hogy nem vállalják, mi az, hogy nem tudnak mást csinálni a jegelésen kívül??? Ha ennyire súlyos, ahogy írod, hogy nagy, és el is vérezhet, szerintem egy percet sem szabadna késlekedni. Próbálj meg utánajárni mindenképpen, mert ez nem játék! Jézusom, belegondolni is rossz, szegény kicsi Málna...
A 70 éves pénzéhes dokinak meg nem tudom, milyen lehet a lelkiismerete, ha van neki egyáltalán.
Gyerekorvos mit mond? Nem hiszem el, hogy nincs megoldás!
És mit mondanak miért nem lehet 14 év alatt lézerrel kezelni? Hiszen az nem káros. Nem értem.
Süti: most lettem kész... A neve egyébként "Részeges Izidor" - én is jót röhögtem rajta mikor hallottam. Viszont baromi finom! Majd leírom a receptet priviben, ha kéred.
A menüt is a fiúk tervezték, nem is nagyon tudom mi lesz, csak annyit hogy szarvaspörkölt is lesz többek között. Nyami-nyami...
Egyébként a párom nagyon szeret, és tud is főzni, azt mondja őt kikapcsolja a főzés, neki ez a hobbija úgymond. És a tesója is jól főz. Családi vonás. :wink:

Na jó éjszakát mert leragad a szemem...

Kép
mamy
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok!
Nszöke,olyan határeset Szindi füle,szóval természetes nem mütött fülü embereknek is nagyon gyakran egy kicsit eljön a fejüktől szoval nincs teljesen lelapulva.Azóta csak ezt nézem és látom,hogy amilyen most a Szindié az egy nagyon gyakori dolog,és a kutya sem figyeli,nem úgy mint azt ami volt a kiindulás csórinak,mert az tényleg hordhatatlan volt...Szóval nem tökáletes,ezt Szindi is látta de beletörödött,hogy ez még belefér a "normálisnak"nevezett fül-be de nem teljesen fejhzsimuló,az iwiwén látszik,hogy milyen...De innen nem tudok képet rakni mert a gyerekek gépe azóta is rossz,akkor le kéne mennem apámhoz,de inkább iwiw... :D Lényeg,ennyi pénzért és szenvedésért miért nem 100százalékos... :?:

Szerintem Málnának a pöttye biztos,hogy nagykorára javulni fog..nem??És ez tuti,hogy el lehet egy ilyen pöttytől vérezni?????Akkor nem figyelnének rá jobban??Vagy ezeket a mai szemétláda orvosokat (tisztelet a kivételnek)már semmi nem érdekli?Lelkiismeret nuku?Jöjjön a lóvé és kész???

Mai,18 éves koromig laktam panelban újpesten.Soha vissza nem mennék utálom nagyon!!!!!!Megértelek!
Bár az ordibáló krumpli árus,cirkuszos stb itt sem ritka :? :D
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Mindenki eltűnt pünkösd alkalmából?... :roll:
Remélem, mindenkinél jól telt a hosszú hétvége. Nálunk nagyon jól sikerült a tegnapi szülinapi családi banzáj.

Kép
mamy
 
 


Bárány!
Nagyon sajnálom, hogy nem lett tökéletes Szindi füle... Bár azt hiszem, tökéletes fül (vagy bármi más testrész) nincs, mert mindig lehet találni valami "kivetnivalót". De azért ez tényleg elég durva, főleg az hogy előre nem mondta a doki, hogy ez is benne van a pakliban, szóval hogy ne reménykedjetek 100 %-os sikerben.
De végülis a lényeg, hogy már nem olyan mint volt, hanem már "hordható".

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Hát tegnap mi is haza értünk!
Nem mintha sokat pihentem volna, mert Ákos nem igazán akart aludni, és este későn aludt el, és reggel már 5-kor kukorékolt.
De szerencsére úgy látszik hogy itthon az elmúlt nap OK!

Zsutita
ágy kimászás: hamar elfog jönni

Mamy
szerintem a Sudocrem nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!! és jó sokáig tart, + a gyógyszertárban azt mondták, hogy jó arany érre is :oops: , sajna kijött

Pelenka: én Liberót és Pamperset is használok

Noémi
:cry: sajnálom, hogy a párod ilyen, igaz hogy nálunk is van néha hogy 2 hétig kb. semmi de többnyire nem, mert már az is nehéz volt apjuknak, hogy kb. 1 hónapig csak laytosan lehetett, és most is vigyázzva, és persze a végén is majd nyista + 6 hét, ha kibírja, de ha nem ügye akkor is vannak megoldások, így ebből a szempontból nem panaszkodhatom

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Halihó Csajok!

Nagyon eltüntem, de a párom Peremartonban dolgozik így minden rámszakadt, és ráadásul még a mosógépem és a babakocsi is tönkrement. :evil:

Az UH-n minden rendben volt, kicsit megijedtem először, mert nem látta a hólyagját a dokinő a babómnak, de mondta, hogy biztos most pisilt, azért nem látszik, majd legközelebb megnézzük. Egyébként nagyon mozgékony, összevissza rúgkapált, alig tudta Ildikó megmérni. Mondtam is, hogy ez a picúr nem lesz olyan nyugodt, mint Manóm. :D

Mamy, éjszakára nekünk is nagyon jó a sleep and play, de Manómnak olyan igazi keskeny fiús csipője meg pici feneke van, hogy arról minden nem gumis pelus lecsúszik. Nekem a babylove-ból is meg a baby soft-ból is a 3-as vált be, de a baby soft jobb (szerintem), én most is azt vettem. És bár nem textil a külső borítás mégis szellőzik, nem pálik bele a gyerek popója. Egyébként én is az egyik "szidalmazott" T-nél dolgozom/tam (mobil) és azért annyira nem gáz szerintem, mindenhol nehézkesen mennek az átkötések. Nálunk Invitel van, ezért nem lehet T-com-os internetem még úgy sem, hogy T-s dolgozó vagyok, bár ez sem rossz.

Zsutita, én most Huggies úszópelust vettem, és nekem bevált. Nem ázik át semerről, pedig Manó tényleg sokáig volt a vízben, már teljesen kiázott, de annyira imádta, hogy sajnáltam kivenni, egyből elkezdett sírni.

Bárány, én lehet, hogy visszamennék a dokihoz és megreklamálnám, hogy nem ezt ígérte. Ezért félek én is a plasztikai sebészettől, bár ez most nálunk ugyebár aktualitását vesztette egy időre. :)

Noémi, ez nagyon sz@r helyzet, amiben vagytok, de szeritem minden kapcsolat eljut egyszer ide. Ha szeretitek egymást túl tudtok jutni a válságon, ha pedig nem, akkor jobb külön, mint együtt. A sok vita, veszekedés leginkább a gyereknek lesz káros. De nem akarok okoskodni, ezt Te látod igazán.

Erika, kicsit már elveszítettelek. Jól van a babód? Voltál már AFP-n?

Ja még annyit rólunk, hogy Manó 1 hete a nagykádban fürdik, és nagyon élvezi. Majd teszek fel róla képet, csak a párom elvitte a gépet a messzeségbe. Le szokta fényképezni a munkáit referenciának. De ma este jön haza, úgyhogy újra együtt lesz a kicsi család. :D

Most megyek, mert megyünk tanácsadásra.

Szép napot mindenkinek

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki! :shock:
De annak örülök, hogy a két kismamánk jelentkezett! :lol:

Erika!
Ismerem a Sudocrem-et, van is itthon valahol egy pici termékminta de nem nagyon használom mert azt olvastam, hogy huzamos ideig nem ajánlott használni. Nem tudom, miért. De én ilyen paramama vagyok, inkább félretettem. Most vettem dm-es babylove pelenkakiütés elleni krémet (amit Bárány ajánlott), hát tényleg olyan bevonatot képez a bőrön mint a páncél, letörölni alig lehet. Csak éjszakára használjuk, nappalra marad a gyógyszertári. Úgy veszem észre, hatékony mert már nem piros a bőre.

Anita!
Gratulálok a jó uh eredményekhez!!! :lol: Olyan nagy élmény látni a pici emberkét odabent. Én is mindig úgy vártam az uh-kat, persze izgultam is rendesen, de mindig minden rendben volt, hála Istennek!
Baby soft pelus is dm-es? Gumis a dereka? Most állok pelenkavásárlás előtt, mert kezdünk kifogyni. Legutóbb pampers aktiv fit-et vettem, aminek olyan rugalmas a pántja, hát szerintem nagyon jó, bár a dereka nem gumis, de jól meg lehet "húzni" anélkül hogy szorítaná a baba derekát és hasát. Nagyon praktikus. És vékony, könnyű. Én ezt szeretem a pampers-ben hogy vékony.

Teszek fel két képet ami ma reggel készült az én nagykislányomról :D tegyetek fel ti is képeket! Erika, Anita, uh képeket tesztek fel? Olyan kíváncsi vagyok... :roll:
Kép Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Eléggé eltüntem, de most már itt vagyok :wink:

Noémi örülök, hogy itt vagy megint :)
Csak beleolvasgattam egy két témába, igazán visszaolvasni nem volt idő, de azt pont olvastam, hogy milyen a helyzet közted és a férjed közt...hát sajnálom...nem lehet könnyű!
Mi ujság a bölcsi projectel?

Pelenka: Én minden félét kipróbáltam de leginkább Libero párti vagyok! A huggies semmit nem ér az árához képest, a Pampers egy nagy s..r, folyik minden mindenfelé...legalábbis nálunk...a többi meg átlagos, elmegy!

Taliztatok?Ha igen, milyen volt? És vannak képek? Kiváncsi vagyok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Goodfairy (Anita)
Örülök hogy minden OK!

Én jövő héten hétfőn megyek a klinikára AFP-s vérvételre, és a cukromat is megnézik, és a rákövetkező héten (ha jól emlékszem 16-a) pénteken megyek UH-ra a vérvételi eredménnyel a klinikára.
Amúgy az Istenhegyi útis Géndiagnosztika szerint OK minden.

Már úgy várom hogy érezzem ahogy mozog Pici Bogárka, de épp ma néztem hogy Ákost is csak a 19. hét 6. napján éreztem, úgyhogy addig még van időm :cry:!
De mindennap beszélgetek neki, hogy ha valami baja van akkor csak nyugodtan rúgjon oldalba :lol: !

Pelenka
mint írtam mi a Liberót és a Pamperset használjuk, eddig még egyik sem folyt - szivárgott mellé!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

OLYAN FÁRADT VAGYOK!Egyszerűen minden este ide ülnék a géphez, de elalszok ültömben is.Nem tudom mi van, úgy látszik utólag jön ki a tavaszi fáradtság rajtam.
Nem nagyon tudtam visszaolvasni, de amit MAmy írt, az nagyon szép. Könny szökött a szemembe olvasás közben.Tényleg gyönyörű.És milyen igaz.

Lányok!Ígérem leszek, de megint rajtam az álomkór.

Ja!Lajosforrás szombaton nem érdekel valakit?A páromnak lesz ott netes talija, megyünk mindannyian, ha valakinek van kedve feljönni, szóljon, baromi jó hely.Szentendréről pár km felfele.

Na megyek, majd benézek.És Lajosforráson gondolkodjon, akinek nincs más dolga!

Jó éjt mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!!!

Nagyon örülök hogy így együtt vagyunnk. És olyan jó "hallgatni" ahogy kismamijaink mesélnek...szuperjó nektek most!!!

Bárány!
Iwiwen nézegettem Szindi képeit, hááát....én nem is tudom...de szerintem nem gáz a füle, mondjuk biztos élőben másabb de innen a távolból nem rossz. Ja meg hogy te dagadt vagy??? :shock: mész te a tudod hova??? Ott az a fürdőrucis képed, hát tudod ha nekem olyan testem lenne még akár plusz 20-30kiloval is :oops: már akkor boldog lennék... :evil: na de végülis neked kell jól érezni magad a bőrődben.

Bölcsi: a bölcsivel nem lenne gond, inkább a munkahelyemmel vannak problémák. 05.15.én voltunk "beiratkozáson" és 15napon belül azaz tegnapra kellett volna papírokat visszavinni amiket a munkahely tölt ki. Na de, nekem a munkahelyem itt van 5percre a központ pedig soroksári úton. Odamentem a bér osztályra, ahol közölték hogy amíg az áruházvezető nem írja papírra hogy mettől, hol fog alkalmazni engem addig ő semmilyen papíromat nem tölt ki, de hogy ne is számítsak sok jóra...stb, szinte majdnem lebeszélt arról, hogy lemondjak 08.10ével a gyedről (11.14ig járna) mert ha most augba nem viszem bölcsibe akkor csak jövő májusba vihetem, kb.2hónapra, s utána nyáriszünet...mire beszokna hozhatom ki.
Nagyságos fönőkömet elértem 1hét után telefonon, mire adott időpontot 14ére, s majd utána eldönti hogy mi lesz velem, s majd később tájékoztat erről, magyarul 08.01-re tudom hogy mi lesz velem, de a gyereket már aug.10én vinnem kéne bölcsibe. Na lényeg hogy sz@r melóhelyem van. Vagyis főnököm. Finoman figyelmeztettek, hogy állítólag köteles visszavenni de 30 nap múlva ki is rakhat...???!!! Ezt kalkuláljam.

Pötyi: voltunk tegnap kullancsoltáson, meg a HEim Pálba jegeltetni a pötyit, hát Zsebi úgy üvöltött mint akit nyúznak, már akkor is amikor csak beléptünk. Szóval ez a doki baromira nem szimpi nekem, olyan teszetusza, öreg, nem is tudom...de most azt mondja hogy okt.1jén visszük legközelebb Zsebit s mivel mondtuk neki hogy aktívan tépkedi, mint amikor egy felnőtt vizhólyagot pukkaszt ki akkor azt mondta hogy megbeszéljük októberben a műtétet és kimetszi neki. Reggel kell bemenni s este mehetünk haza, kb20-25perc és altatni kéne a gyereket. Mit szóltok ehhez??? Én nagyon altatásellenes vagyok!!!! Főleg hogy ilyen pici gyerek!!! Mit tudtok erről a dologról??? De ezt mindet úgy értem el, hogy magyaráztam neki és harapófogóval kell kihúzni belőle mindent!!!

Mikor lesz a tali?

Ja férjjel kibékültünk, de ... szóval igyekszünk egymás kedvére lenni, meg minden úgy csinálni ahogy kell, de kicsit úgy érzem hogy erőltetett ez a dolog!!! Ráadásul az exasszony is állandóan körülöttünk lepzsel...de ez egy másik fejezet... :lol:

No jó éjt nektek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Most nem tudok visszaolvasni,de ma még jövök,és talán képet is rakok.
Geszti nagyon szép!!
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Köszi a dícséretet. Szerintem is! :wink: :lol:

Noémi!
Klassz, hogy kibékültetek a pároddal. Csak így tovább!!! Az ex meg hogy került a képbe???
Egyébként nem tudom, mikor lesz a tali. Tényleg, mikor legyen???
Most nincs kánikula, talán mostanában kéne valamikor. Minél előbb ha lehet, mert hamarosan költözünk. Valószínűleg 2-3 hét és egy darabig nem lesz netem... :cry:
Munkahelyeden tényleg nagyon szemetek, főleg a főnököd. Sajnos én is hallottam ilyet, hogy kötelesek ugyan visszavenni, de utána kitehetnek.... bármilyen indokkal. Szerintem a kisgyermekes szülőket ugyanúgy kéne védeni, akiket már visszavettek dolgozni, mint ahogy gyed-gyes alatt nem rúghatnak ki. Undorító ez az egész. Nálad még sajnos tényleg közrejátszik az is, hogy Zsebi évvesztes. Én is az voltam, annak minden hátrányával... (én is novemberi vagyok). Örülök, hogy Geszti nyáron született.

Zsutita!
Lajosforrást ismerem, nagyon szép hely. De sajnos szombaton nem tudunk elmenni... :(
Egyébként a közös sétával mi legyen? Mondjuk nálunk az a legfőbb gond, hogy egyszerűen nem tudok előre kalkulálni, mert Geszti eléggé összevissza alszik. Általában délelőtt és délután is alszik kb. 2 órát, de van hogy többet. Szerintem csak véletlenszerűen tudlak esetleg felhívni, hogy éppen sétáltok-e.
Ráadásul most költözés előtt vagyunk, és kéne dobozolni. Valószínűleg pár séta ki is marad emiatt. Hát nem egyszerű...

Kép
mamy
 
 


Helló lányok!

Na, mi ez a lazaság? Hol vagytok már megint?

Csajok, Geszti már megint kezdi hogy nem akar darabosat enni. Mi a fenét tudok csinálni??? Egyszerűen már nincs ötletem, hiába próbálok változatos ízeket, üvegeset is és sajátot is, öklendezik és kiköpködi. Tudom, egyszer már volt téma, és mondtátok hogy ne erőltessem, majd megszokja. De nem szokja meg, mivel akárhányszor próbálom, ez van. Akármilyen éhes, undorral köpi ki. Pedig az első falatot nagy lelkesen kapja be, de ahogy megérzi a darabkákat (bármilyen darabkát) azonnal elfintorodik, látni kéne azt az undort az arcán. Így hogyan szoktassam hozzá? Már gondoltam arra is, ha nem eszi, akkor nem kap mást, és kis idő múlva újra próbálom, de ma ez sem jött be. Éhes maradt és iszonyú nyűgös, hisztis volt. Kénytelen voltam neki adni pépeset a kedvencéből. De ez így nem mehet tovább, mert a házi kosztot amúgy sem tudom olyan tökéletesen mixerelni, és úgy egyáltalán, baromi drága a bébiétel. Jó lenne most már, ha tényleg lassan hozzászokna ahhoz, amit mi eszünk. Ha kajálunk akkor tátott szájjal bámul és kinézi a falatot a szánkból, ha adunk neki az ujjunkról pici falatkát, azt elnyámnyogja, sőt a banánt, babakekszet is eszegeti önállóan, de ha leülünk hogy most eszünk, és kanállal, tálkájából akarok neki adni, akkor nem kell. Tisztára kivagyok már mert emiatt az etetés is egy kész tortúra, belenyúlkál a kanálba, kiveri a kezemből de olyan szinten, hogy a földön landol a kanál a kajával együtt. Szétkeni a ruháján és mindenhol a száján lévő kaját stb.
Nem tudom, mi a fenét csináljak... Mikor szokik rá egy baba arra, hogy nem csak pép van a világon?... :cry:

Kép
mamy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: