Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, koszonom, hogy leirtad. Gondoltam, hogy regebben nyugisabb volt a helyzet. Jo volt olvasni, elkepzeltem magam a helyzetedben :)
Fura, de engem komolyan nyomaszt ez a magyarazkodas. Egyre jobban. Ezzel vagyok elfoglalva es nem a lenyeggel.
Pedig nalam meg nem is biztos, hogy otthonszules lesz! :roll:

Egy dolog viszont nagyon pozitiv: beszelgettem a szuleimmel arrol, hogy az otthonszules is benne van a pakliban, elolvastak Leboyer egyik konyvet es azt mondtak, hogy megertik a dontesemet :)! Olyan jo volt ezt hallani!
Jobban orulnenek, ha korhazba mennek - foleg anyukam -, de megertenek es elfogadjak a dontesemet, biznak bennem.
_kishangya
 
 


Szilvi,
ami még más lett:
- meghaltak babák, és ez érthetően nagyon nagy indulatokat vált ki mindenkiből.
- kórházba szálllítások szaporodtak, amikről rengeteg rémtörténet kering az egészségügyben, és fokozatosan egyre jobban ellenségesebbek lettek a kórháziak amiatt, hogy az "elrontott" szüléseket rájuk tolják.
- eleinte fokozott kockázatú szüléseket nem vállalt Ági, és most, hogy egy ideje császár utáni - faros - ikerszülések is mehetnek otthon (egyéni elbírálás szerint), kívülről úgy tűnik, hogy egyre "mindenhatóbb"nak, törvények felett állónak gondolja magát, ami tovább rontja az összképet.
És most, láthatólag a mentősök teljes gőzzel az otthonszülők ellen fordultak. Ha valaki otthonszülésből kórházba kerül, innentől számolnia kell avval, hogy helye lesz a híradóban.
Ez tragikus. És igazából nem a mentősök hibája, dühösek, ennyi éven át félillegális helyzetben kellett dolgozniuk az otthonszülőkkel, most megtámadva érzik magukat. Nem igaz, hogy 18 év alatt nem lehetett volna megszülni valami szabályozást. Az emberlánya igenis számít a mentősökre, aki otthon szül, attól még nem akarja a 19. szdban találni magát, nem?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Kishangya,
ez nagyon jó!! :D

Hallottátok reggel a Kossuthon (MR1), a szakmai kollégium vezetőjének nyilatkozatát???
Felháborító volt.
Édesapa elmondja, hogy a bábák ott voltak, és a felesége nem kapott vért, tehát nem lehetett olyan kritikus állapotban, mint azt a hírekben hallani lehet. Egyébként a kórházban borzasztóan bántak velük az előző szülésnélstb.
Szakmai koll. vez: Arról nem tud nyilatkozni, hogyan bántak velük, már nem is lehet ugye vizsgálni, szóval ezzel nincs baj. :roll:
Azt meg nem tudjuk ott voltak-e a bábák, de ha nem voltak ott, akkor micsoda felelőtlenség, stb még öt mondat arról milyen szemét állat lehetett aki ezt tette. Egyébként az anya meg lehet, hogy azért nem kapott vért, mert abba bele kell egyezni...(mibe nem), Teszem hozzá, az apuka nem azt mondta, hogy a feleségének azért nem adtak vért, mert az visszautasította volna....
Ha valaki tudja és lehetséges, linkelje be a rádióról, én is meghallgatnám szívesen.

Apuka előtt pedig le a kalappal. A magatartása becsülendő és követendő. Igazi védelmező férfi, aki nem csak a feleségéért vállallt felelősséget és védte meg, hanem a gyermeke születésében segédkező nőket is. Gratulálok.
I.
ilkamama
 
 

 
 

jad írta:most, hogy egy ideje császár utáni - faros - ikerszülések is mehetnek otthon (egyéni elbírálás szerint)

...remélem, ez nem igaz... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


liv731 írta:most, hogy egy ideje császár utáni - faros - ikerszülések is mehetnek otthon (egyéni elbírálás szerint)
...remélem, ez nem igaz... :wink:

azt mondod, tanuljak meg fogalmazni? :)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Ilkamama!

A http://real1.radio.hu/kossuth/ link a Kossuth rádió hangtára. Ott időrendben vissza lehet hallgatni a műsorokat.

Én is kíváncsi lennék rá. Mikor volt pontosan?

Zita
pzita
 
 


jad írta:
liv731 írta:most, hogy egy ideje császár utáni - faros - ikerszülések is mehetnek otthon (egyéni elbírálás szerint)
...remélem, ez nem igaz... :wink:

azt mondod, tanuljak meg fogalmazni? :)


neeeem...de faros (A magzat) iker VBAC szerintem nem létezik! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ma reggel volt a műsor, megnéztem még nem hallgatható. 180 perc c.műsor volt Rábai Balázzsal.
ilkamama
 
 


"Napjaink Gerébje nem akart áruló lenni. Orvosnőként eszében sem volt elárulni az orvosi hivatást, legkevésbé a hippokratészi esküt, sőt valószínűleg éppen azokhoz akart a leghűségesebb lenni, akiknek gyógyítására egykor felesküdött. Geréb Ágnest hét éve mégis egymás után érik a retorziók, s úgy tűnik az Orvosi Kamara szemernyit sem enyhül irányában. Főként az a baj vele, hogy a szülész-nőgyógyászok többségével ellentétben ő úgy véli, nemcsak kórházban fekve lehet az újszülötteket világra hozni, borotválás, gátmetszés, oxitocin injekció adása közepette. Geréb Ágnes a maga szülész-nőgyógyász, pszichológusi diplomájával valószínűleg a világ egyik legképzettebb bábája. Így küzd a szülés "másságáért"." (Sándor Judit)
márti_23
 
 


"Azt persze még Geréb Ágnes sem meri javasolni senkinek sem, hogy egy komplikált esetben mellőzze a kórházi ellátást. Ő csupán úgy gondolja, ha előzetes kivizsgálás alapján egy nő probléma-mentes szülés elé néz, és azt szeretné, hogy ne világító lámpák és a zöldcsempés fal látványa, idegenek zaja vegye körül az újszülöttet, akkor legyenek hozzáférhetők a szülés más módozatai is." (Sándor Judit)
márti_23
 
 


Frédérick Leboyer:

"A hirtelen felharsanó, csillapíthatatlan csecsemősírást örömmel fogadja az apa, a hosszú szülés után végre megkönnyebbül az anya, elégedetten gratulál az orvos, a bába. És ő? Érdekel valakit, hogy ő, a csöppnyi jövevény, az ünnepelt főszereplő vajon mit érez? Hogy miért reszket, sír eltorzult arccal?
Nem lát, nem hall, nem érez - gondolták az újszülöttről évszázadokon át. Ma már tudjuk: hall a magzat az anyaméhben, nyitott szeme érzékeli a kívül derengő fényt. Hogy is maradhatna nyugodt, mikor sötétséghez szokott szemébe műtőlámpák világítanak, orrába csöveket dugnak, csöndhöz, finom morajláshoz szokott fülét éles hangok süketítik. Megragadják, csap alá tartják, érzékeny fejecskéjét, melyet a kitolás hosszú útján a legtöbb fájdalom ért, most gyökérkefével dörzsölik. Imbolygó tálcára fektetik a nehézségi erőt nem ismerő, gyöngéd szorításhoz szokott kis testet, hogy lemérjék. Messzire viszik a biztonságos, ismerős hangok, illatok forrásától: az édesanyjától. Ugyan miért ne ordítana?"
márti_23
 
 


márti_23
 
 


Riporter:
Hány nő akar otthon szülni?

G.Á.:
- Nem akarnak sokan. Akkor sem akarnának, ha ez jogilag rendezett lenne, ez egy kisebbségi, de létező igény.

- Van ma Magyarországon olyan törvény, ami kifejezetten tiltja az otthonszülést? Vagy olyan, ami előírja, hogy kórházban kell?

- Nincs jogi szabályozása, és semmi sem tiltja, de nem is támogatja, mondjuk a társadalombiztosítás által. Tulajdonképpen joghézag van, pl. az anyakönyvezést illetően. De mindenkinek szabad ott szülnie, ahol akar.

- Nem kevés támadás éri a kollégák részéről...

- Ó, folyamatosan. De azt sem szabad elfelejteni, hogy a kórházi szülési körülmények azért javultak az utóbbi időben, mert a várandós nők igényesebbek lettek, és ez a mi munkánknak is köszönhető.
márti_23
 
 


Ráadásul az oktató kórházakban előfordulhat, hogy a szülő nőt sok idegen személy is megszemléli, de ugyanakkor a vajúdás alatt mégis magára hagyják.

ehhez annyit hozzatennek, h igen, es akarhanyszor elmegy valaki az ajto elott, bemegy, es beled nyul, be se mutatkozik, bejon, benyul, tovabball. Akar a takaritono is lehet. (Ez vicc volt:() Aztan megkezdodik a szules, es hirtelen ott lesznek huszan. Legalabbis nalam ez volt. Nem is a tomeg zavart, hanem a szanakozo tekintetuk. De lehet, h ezt mar leirtam valamikor. Es amikor meg mondtam, h kuldjek ki oket, akkor az orvos, aki behozta oket, kozolte, minek jottem ide szulni. A masik doki mondta neki, h ennyien soha nem szoktak bejonni egy szuleshez. Erre kiment a fele. Hat nem volt sokkal jobb, ugyanugy szanakoztak.

Geréb Ágnes nemzetközi mércével mérve nem a "magzatukat veszélyeztető anyák" engedetlenségi mozgalmának élére állt, hanem a gyengéd szülés és reprodukciós választás jogát hirdeti.
kivancsi vagyok, h mikor ismerik ezt el

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba,

Nem vitatkozni jöttem. ;) Így szülni tényleg iszonyú lehetett. De azért egy oktató kórházba sem így megy feltételnül. Én is ilyenben szültem, és még a várandósság alatt megbeszéltem a dokival, hogy senkit nem szeretnék rajta és a szülésznőn kívül. (így is volt a vajúdás alatt) Még a tervezett csm-nél is "csak" 4-en voltak: 2 doki, szülésznő, anesztes.
Vendég
 


Pottyos Panni, es nem is irtam le mindent, ez volt a legkisebb problemam. A tobbit nem akarom leirni. Tudom, h nem igy szul mindenki korhazakban sem, ahogy nekem kellett. De az orvostanhallgatok ezt lattak. Es akkor ezt viszik magukkal, h ilyen egy szules??? Es a reggeltol a kora delutanig a szuloszobak elott varakozo baratnom szerint megis en voltam az egyetlen, aki a sajat laban tavozott a szuloszobakbol, bar ugy neztem ki, mint egy zombie a beverzett szemeimmel. Itthon egesz mas volt. Itthon biztonsagban ereztem magunkat. De ezt sem akarom ragozni, ugyse tudom atadni, miert.

Biobaba
biobaba
 
 


Kishangya,

2-án ötkor kezdődik az infó est az Alma utcában. Sajnos nem tudtam velük beszélni, csak rögzítő volt.

arizona
 
 


Biobaba,

Igen, az valóban nem jó, hogy ezt látják az orvostan hallgatók. Ha csak elborzadnak az a jobbik eset, de ha természetesnek veszik, h ennek így kell lenni, az baj!
Vendég
 


Arizona, koszi, akkor megyunk/megyek, ha minden igaz. :)
_kishangya
 
 


Kishangya, Arizona és még a leendő otthonszülők!

Kérdezném, hogy Ti jártok-e dokihoz rendesen kórházba?

Én nem, ma megvolt az AFP-m és az sztk-ban a nőgyógyásznak elkerekedett a szeme, hogy eddig még semmilyen vizsgálaton nem voltam (mondjuk erre sem akartam elmenni, de ki tudja mi lesz itt... :roll: ). Közölte, hogy csak így beállítok a kiskönyvvel és nem engedem, hogy megvizsgáljon. Honnan tudhatja ő, hogy valóban 16 hetes várandós vagyok, ki adta a kiskönyvet, és egyéb kérdések hangzottak el. Kérdem én: nem vagyok tb alapon jogosult erre az ellátásra? Mi köze van ehhez neki? És miért hangsúlyozza ki, hogy az AFP 20e ft-ba kerül (az mondjuk nem érdekelte, hogy eddig pár vérvételt, uh-t is megspóroltam az államnak). Másik, hogy nem kötelezőek ezek, akkor miért kell az orrom alá dörgölni, hogy a tarkóredő vizsgálat rettentően fontos? Nekem, nem. Na, mindegy, kicsit kivoltam ettől. (Alá kellett írnom, hogy nem egyezem bele a vizsgálatba :lol:, de minek is kéne megvizsgálnia???)

A tanfolyamra én is megyek most, kíváncsi vagyok, Ági mit mond majd.
Már azt is fontolgatom, hogy érdemes lesz elmennem egy szülészorvoshoz Ágin kívül, mert ki tudja mi lesz még jövő áprilisig... :(

Ti hogy vagytok ezzel?

Orsi
osoa75
 
 


Nagyjából tudom ezekre a választ, csak ki akartam írni magamból... :roll:
osoa75
 
 


Osoa,

Nekem van privát orvosom is + időnként lesétálok a védőnőhöz. Leginkább a saját megnyugtatásomra, mert kicsit para-mama vagyok...Ha gondolod megadom az én dokim elérhetőségét, tényleg nagyon rendes, alapból nem ellenzi az otthonszülést se, abszolút a gyerek érdekeit nézi és ami a lényeg még a lelkemet is szokta ápolgatni (na már most minek is áradozom ebben a topikban egy "kórházi orvosról" :D ) Én nem miatta nem akarok kórházban szülni, hanem a protokoll miatt. Szóval nekem egy kicsit más a helyzetem ilyen szempontból.

Még semmi vizsgálaton nem is voltál?

arizona
 
 


Arizona,
csak áradozz tovább :D :D :D
úgyis folyton megkapjuk hogy csak kígyót meg békát tudunk kiabálni a khi dokikra.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok!

Monácska,
lehet, hogy épp nem a kérdésemre válaszoltál, de mindegy, nagyon örültem a bejelentkezésednek, mert már rég hallottunk felőled. :)

És akkor nem kérdezem, hogy hogy vannak a pocakosok, hanem remélem, hogy mindenki jól van.

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Arizona!

Még csak AFP-n, előtte semmin. Igazából nem is akartam erre se elmenni, de egyrészt nekem is fura néha, hogy csak úgy elvagyok, bár őszintén szólva nem hiányzott ez a mai vizsgálat-lelkileg. Persze meg szeretnék nyugodni, hogy a vérképem ok, ennyi. A védőnőm rendes, ő úgyis néz vizeletet, vérnyomást, szívhangot.
Ágiék egyébként elmondják majd, hogy mire érdemes elmenni a vizsgálatok közül, többek között ezért sem vittem eddig túlzásba... :)

(Még szerencsém van, hogy pár hete még Ági igazolására kiadtálk a kiskönyvet, most nem kaphatnék...:roll:)

Orsi
osoa75
 
 


Üdvözlök mindenkit!


Én márciusban szültem itthon, azért mert nagyon gyorsan jött a pici fiúnk (3 terhességemből ez volt a 2. szülésem), szegény férjem teljesen meg volt ijedve. Falfehéren kérdezte, ugye nem itthon szült? De igen válaszoltam és már éreztem, hogy lassan jön lefelé a fejecskéje, mondtam hívd a mentőket, míg velük beszélt megszületett 1 nyomásra a fejecskéje, a 2. nyomásra a teste.

1 sírással és 2 tüsszentéssel tudatta megszülettem, tisztán vett levegőt, nem volt szürcsögős a légzése, az Én Férjem megtörölgette (aki bent sem akart lenni szülésnél) és a hasamra fektette, a köldökzsinórt nem vágta el. A mentők kiérkezéséig csendben voltunk hallgattuk a szuszogását és nagyon-nagyon boldogok voltunk.

A mentők bő 10 perc alatt értek ki hozzánk, elvágták a köldökzsinórt (nagyon kedvesek voltak), ezután 1 nyomásra megszületett méhlepény és mentünk a kórházba, kérésemre elvittek a győribe (40 km, itt szültem volna).

Ott meglepődtek, hogy így simán megszültem, a gátszakadást 2 öltéssel összevarrták, a fiúnk egészségesen 3.400 grammal és 48 cm-el született.

Megjegyzem: a magán orvosom javaslatára (Dr Nagy Zoltán Győr) ittam a málnalevél teát, szopogattam a homeopátiás golyócskákat és masszíroztam a testemen azokat a pontokat amiket mutatott ÉS HATOTTAK, persze lélekben is felkészültem a szülésemre és a természet tette a dolgát.

Férjem utólag átgondolva a történteket annyit mondott, hogy Ő nem is ilyennek képzelte el a szülést és ezért nem akart egyikre sem bejönni.

Én sem hittem eddig, hogy lehet így szülni, külső beavatkozás nélkül 36 évesen, azt hiszem igazán büszke lehetek magamra.

Bocsi mert hosszú voltam.

Minden kismamának jó egészséget és nagyon gyors szülést kívánok.
anya 1971
 
 


anya,

hát ez nem semmi! Őszintén, le a kalappal előttetek, hogy bár nem terveztétek az otthon szülést, nem pánikoltatok be.

Orsi,

miért, milyen vizsgálat kell még az AFP-n kívül a 16. hétig? én azt hiszem, a 16. hétig csak vérvételen voltam, pedig akkor még fizetős orvoshoz jártam. (na jó, meg kukkoltunk ultrahangon, de ez legkevésbé sem a babáért volt :wink: )
Egyébként, nem irigyellek, engem is aggasztana, hogy nem tudni, mit hoz a jövő. még másfél éve, amikor mi pocakosok voltunk akkor is olyan idilli volt a helyzet, mint amiről Szilvi írt. Vagy csak a szépre emlékezem? :wink:
sz_kata
 
 


Orsi, jarok rendszeresen dokihoz, maganrendelobe.
Hetfon megbeszeljuk, jo? :wink:
_kishangya
 
 


Orsi,

Ja, így már világos. Mondom én ebben nem vagyok mérvadó, mert amit + lett a tesz aggódtam, hogy jó helyen van-e, fejlődik-e stb. Babonából Ketteskét 12 hétig el sem mondtuk senkinek :D
Kíváncsi vagyok Ágiék miket fognak mondani. Talán mikorra jön a Picúr már tiszta helyzet lesz és nem kell a bürokráciával is foglalkozni. A remény hal meg utoljára

Anya,

Minden elismerésem a Tiéd. Ilyen szüléssel én is kiegyeznék

Szép estét mindenkinek!

arizona
 
 


Orsi,
ezt írtam anno a blogomba:

2006. február 3., péntek 9:15
még nincsenek kommentek
Címkék: gondolatok, orvos, otthonszules
- Nincs 12. heti ultrahang-lelete?! Egyáltalán semmilyen ultrahang-lelete nincs?!
[...]
- Hát, én még nem láttam olyan kismamát, aki nem kíváncsi arra, hogy megvan-e a gyerekének keze-lába!

- Úgy gondolom,- mondom én,- hogy azt akkor érdemes megcsináltatni, ha az eredmény változtat valamin is.

- Jaaaa, ha maga mindenáron meg akarja tartani..... - mondta ezt olyan mérhetetlen megvetéssel, mintha..., mintha..., mintha minimum az ellenkező álláspontot próbáltam volna igazolni előtte.



Nem is tudom szavakba önteni, hogy mit éreztem.
És most azon vagyok, hogy nem megyek vissza. Pedig nagy kegyesen hajlandóak lennének a jövő héten megcsinálni az AFP-t, a hepatitist és a vércsoportot, ami nem "kötelességük", mert ez nem területi terhesgondozó már, hanem a kórház szakambulanciája, és csak azokkal foglalkoznak, akik ott fognak szülni.
A látogatás többi részét nem írom le, de az sem volt vidámabb.
Lehet, hogy ez az a bánásmód, amihez otthonszülőknek hozzá kell szokniuk. Csakhogy velem ilyen eddig még nem volt.
Öt éve, ugyanitt, egy bűbáj doktornő az adatfelvételnél halkan megkérdezte, amikor meglátta Ági nevét, mint gondozó orvosét a kiskönyvemben: "A többit is otthon szülte? Milyen volt? Nagyon jó?"
Vagy az a doki, akihez Alex-szel jártam (magánrendelésre) gondozásra, majd hét hónaposan "eltűntem", és úgy mentem vissza több, mint egy évvel később, hogy "jó napot doktor úr, megint várandós vagyok, 11 hetes, és vérzek." És rendes volt, és beszélgettünk, és drukkolt, hogy a baba megmaradjon, és ismét hozzá jártam gondozásra, majd úgy hat hónap tájékán megkérdezte, hogy "Geréb doktornő tudja már, hogy augusztusban dolga lesz?" És amikor hathetes kontrollra visszamentem hozzá, ismét végtelenül rendes volt és gratulált a gyönyörű kisbabához...
h_szilvi
 
 


Anya,
köszönjük, hogy leírtad!!!!! :D Nagyon jó volt olvasni. Ejha. Klasszul csináltátok!

Orsi,
nekem is jöttek azzal, hogy "ezek drága vizsgálatok"! :?
h_szilvi
 
 


Anya,
az nagyon szép! Remélem a férjed is így érezte. Jó volt olvasni.
Ildikó
ilkamama
 
 


Anya,
csatlakozom az előttem szólókhoz, olyan megnyugtató és örömteli, hogy megosztottad velünk.
márti_23
 
 


Anya,

köszönjük a történetedet. Ugye nem baj, ha elmesélem másoknak?

Nekem meg az jutott eszembe, ami miatt egyáltalán bejöttem erre a topicra annak idején.
Úgy volt, hogy megszűnik a szülészet, ahol a kislányom született és kétséges volt, hogy akár mint magánorvossal és -szülésznővel együtt szülhetünk azokkal, akik a kislányom szülését kísérték. Semmit sem tudtunk, Kicsi elindult már bennem, és nagyon rossz napokat éltem át, kétségbeesett kérdésemre, hogy akkor mi a fenét csinálunk majd, a párom annyit mondott keresetlenül, hogy "Hát akkor szülünk itthon".
Persze aztán alakultak a dolgok és ezt talán akkor is írtam, hogy nekünk -nekem a szívem mélyén - elképzelhetetlen volt, hogy más kísérje a szülésünket, és nem ment volna talán ez olyan egyszerűen vagy sehogyan sem, nem tudom. De akkor ez biztonságot adó gondolat volt. Két orvoson "adtam túl", mire rájuk találtam, és velük az első találkozásnál láttam, hogy értik-érzik mi van bennem és figyelnek ránk, úgy, ahogyan a családtagjaink sem.
Ez csak annyiban rokon az otthon-szüléssel, hogy maximálisan megértem azokat, akik a maguk módján érzik magukat biztonságban, legyen az pl. az otthonuk és/vagy valaki, akihez/akikhez esetleg több vagy inkább úgy is mondom, más kötelék is fűzi őket. De tudom, hogy van, akinek ez nem olyan fontos, különbözőek vagyunk és ennyi.

Bocs h hosszú voltam ez így - utólag - kijött.

Kívánom, hogy mindenki tudjon úgy és ott szülni, ahogyan az neki/nekik jó.
Mert szülni jó.

További szép napot minenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Arizona, remelem meg benezel ide vagy a szules.hu-ra ma vagy holnap.
Most lattam, hogy elmarad a holnapi info est.
_kishangya
 
 


Ez ugyan a sajtónak szól, de hátha rajtam kívül mást is érdekel:

"Az Intézményen kívüli szülés szabályozását előkészítő bizottság
és a
Társaság A Szabadságjogokért (TASZ)

meghívja a sajtó képviselőit
2007. november 5-én 10 órára

a

Kórházba kényszerülnek az otthonszülést választó nők?
Veszélyben az alkotmányos jog: a szabad választás

címmel megrendezésre kerülő sajtótájékoztatójára.



Helyszín: Budapest, 1053 Budapest, Kúria u. 2.





Egyedülállóan szigorú szabályozás készülhet Magyarországon. Egy indokolatlanul túlkorlátozó törvény ellehetetlenítheti a bábák munkáját, és ezáltal megakadályozhatja, hogy a nők maguk döntsenek arról: hol és hogyan hozzák világra gyermeküket.
Az otthonszülésről szóló jogszabály kidolgozását az intézményen kívüli szülésben jártas szakemberekre kell építeni!
E nélkül véget érhet Magyarországon a tervezett otthonszülés, ami beláthatatlan veszélyeket vonhat maga után
(pl. szaksegítség nélküli otthonszülés). Mivel a bábaság önálló szakma, azok a szülész-nőgyógyászok és szülésznők, akik csak a kórházi gyakorlatot ismerik, más irányú tudásukkal jelenleg fölkészületlenek az otthonszülés szakszerű kísérésére."

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Kishangya!

Rendben :)

Anya!
Nagyon klassz a történeted, már gondolkoztam én is ezen, ha minden kötél szakad (mármint hogy szaksegítség nélkül... nem tudom...)

Szilvi!
Emlékszem, olvastam, nem is rég. Tudom, ez van :(

Kata!
Van a 12.heti UH, meg vérvétel, vizelet. Amennyire parás voltam az elsőnél (még plusz uh-kat is csináltattam), most annyira nem tartom lényegesnek. Persze kíváncsi vagyok, és valszeg elmegyek a genetikai uh-ra. (Hátha jobb lesz a fogadtatás legközelebb a dokinál )

Eszter!
Én is ettől tartok. Jajjjj!

Orsi
osoa75
 
 


Orsi!!!
Nem tartasz ettől, Te most csak szépre és jóra gondolhatsz és arra, hogy minden jól alakul!! Kötelező!! Tetszik érteni?
Bocsánat, hülyeség volt részemről betenni a meghívó szövegének második felét.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Kishangya,

Köszi, akkor majd legközelebb. Gondolom decemberben is lesz.

arizona
 
 


Arizona, de tanfolyam lesz! :)
_kishangya
 
 


Eszter, akkor ez a hétfő 10 óra TUTI????? Mer' akkor megyünk!
h_szilvi
 
 


Ott a helyünk!

Osoa Orsinak pedig egy nagy biztató ölelést küldök - nálunk ebből van bőven fölös példány :)
indianyo
 
 


Ez egyelőre még nem az amiről beszéltünk, de tuti.Levlistán kaptam a meghívót. Én mindenképpen szeretném meghallgatni, meg kíváncsi vagyok milyen sajtótól és hányan lesznek..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Kishangya,

A nov. tuti nem jó tanfolyamra nekem. Csütörtökön vizsga a suliban, utána meg megyünk Prágába. A másik, hogy a Párom el akar menni az infó estre is, mert ő a történések miatt nem támogatja 100%-ban a tervem, és ahogy mondja, csak akkor hajlandó fizetni a tanfolyamért, ha tényleg itthon szülünk. Hát eléggé el vagyok keseredve e miatt, de ez van.

Azért ugye elmesélitek, hogy mi volt?

Köszi!

arizona
 
 



szerintem erre mar nincs mit szolni...

eleg egyertelmu, h a szabalyozas egyesek szamara azt jelenti, h ezzel kivanjak biztositani, h ne legyen senki, aki otthon akarna szulni, legalabbis legalisan...

szomoru, nem ragozom tovabb:(

Biobaba
biobaba
 
 


Jaj, mi ez? Döbbenetes, na igy aztán tényleg nem lesz majd, aki - legálisan - otthon szülne :( Tényleg menjünk hétfőn, ezt első kézből kell hallani. További megmozduláson is jövünk látszámot emelni!
indianyo
 
 


Aztan majd Brusszelbe is mehetunk:) Remelem, nem kell.

Erre a hetfoire egyebkent akarki mehet? Nem kell sajtoigazolvany v vmi?

Biobaba
biobaba
 
 


Ez a cikk felháborító!!!

Lányok, tenni kell valamit! Hétfői rendezvényre én is mennék, ugye, nem kell meghívó és sajtóigazolvány?
sz_kata
 
 


ezen mar sirva fakadtam

ha tenyleg barki mehet, hetfon mi is ott leszunk

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: