Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől:

Van egy ismerősöm, úgy néz ki kisbabát vár.Munkaviszonya 3 hónap, akitől terhes az nős, úgyhogy ha vállalja,egyedülállóként fogja felnevelni. Kérdésem, h hol nézzem meg mi jár neki?
Gondolom Gyes, illetve családi pótlék tuti.
Előre is köszi.

Tudom, h volt már régebben téma, h kinek mi jár, de nincs most időm megkeresni, mert felkelt a Fanni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Kaprijudit!

Szorítunk, és várjuk a híreket, egész jól kihúzza odabent a kiscsaj, ahhoz képest, hogy 2 hete még azt hittük, ő is előbb jön.

Gondolom már várod, de napról napra nő az esély a természetes szülésre, mert nagyobb baba jobban bírja, csak a heggel ne legyen baj!

Ezvicc!

naná, hogy jelentek majd, és üzenj nyugodtan bármikor.
És gratula Álmoshoz :lol:

Üdv :Dóri
Vendég
 


Tibicsoki!

Az ismerősödnek a leírtak alapján csak Gyes jár majd alanyi jogon, ill. családi pótlék, na és persze az anyasági a szülése után.
Az OEP honlapján le van írva, hogy melyik ellátáshoz mi kell.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsa! és ha tovább dolgozik még szülésig akkor sem kaphat még gyedet? 180napot ha ledolgozik akkor sem jár Neki? ha rendesen be van jelentve? mert ha igen akkor lehet megérné fizetni a tb-t tovább és akkor kapna rendes gyedet, nem?
bocsi az okoskádásért, lehet csak félinfokat tudok és azt sem jól, csak segíteni szeretnék szegény csajszinak. mert azért nem semmi dolgok előtt áll. GYerektartás is jár!!!!!!!!!!!!

puszi Edina
sidney
 
 


Sidney!

Leírom a törvény pontos szövegét, mely a Tgyásra és a Gyedre is vonatkozik:
Eb-tv.40§ ill. 42/A§: A tgyás ill gyed annak jár, aki a szülést, ellátást megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, és
a) a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszünését követő 42 napon belül szül...

Vagyis, ha addig meglesz neki a 180 nap biztosítási idő, akkor kaphat tgyást és gyedet is. De akkor végig kellene fizetni a járulékokat. Ha gondolod priviben leírhatod a részleteket is és segítek kiszámolni.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


sziasztok4

Zsuzsa! Tibicsoki barátnője/ismerőse. én csak beleokoskodtam. Köszi hogy ilyen pontosan leírtad, én csak vmi 180napról tudtam.
Drukkolok a csajszinak hogy beleférjen, bár elég necces lehet sztem.
Egyébként könyvelőnek tanultam, de vhogy nem fogott meg a szakmaszépsége, 1 évet dolgoztam benne.
Ezek az állandó változások, mire vmit megjegyzel, megértesz felfogsz addigra már nincs is érvénybe. :x :lol:

jó éjt Edina
sidney
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnlék kérni, decemberben fogok szülni a JFK-ban, Dr. Kerényi az orvosom. Van valakinek tapasztalata róla? Meg a kórházról? Velem lehet a pici?
Előre is köszönöm :roll:

Livi
vlivia
 
 


Sziasztok!

Livi! ha egyágyasban leszel akkor kérheted hogy éjszaka is melletted legyen a baba. Egyébként éjszakára elviszik őket, napközben kinn vannak, csak a látogatásiidőben viszik be őket a csecsemőrészlegre.
Mikor fogsz szülni? Gratulálok a babóhoz. Nemét tudjátok?
Orvosodat nem ismerem.

üdv Edina
sidney
 
 


Zsuzsa, Edina köszi :lol: én is így gondoltam.Plusz a családi pótlék.

Rossz hír, h nem valószínű, hogy megtartja, pedig beszélem le erről a döntésről :cry:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Livia!
Ez az a Kerényi dr, aki a csepeli kh-ban is volt? Ott nagyon sokan jártak hozzá. Ha ő az, akkor nekem kicsit annak idején olyan mogorvának tünt a többi kismamához a vizitek során.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Tibicsoki! háát nem tudom, az biztos hogy nem irigylem az ismerősödet. Nagyon nehéz döntés előtt áll.

Livi! én csak vmelyik /azt hiszem itt/ Jahn Ferences fórumon olvastam az általad említett orvosról.
Régóta jársz hozzá? vagy most ajánlotta vki hogy nála szüljél?

üdv Edina
sidney
 
 


Sziasztok!

Jó hír!!!

Megszületett Danca kishugija Szonja. 3250g 48cm ma reggel

Gratulálok Nekik.


üdv Edina
sidney
 
 


Judit!

Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Gratulálok én is Szonjához. Nőjjetek nagyra. (Majdnem azonosak a születési méretek)

Kép

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Judit!

Nagy gratula!!!!
Majd irj, ha tudsz!

Sok boldogsagot!

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Edina és Zsuzsa!
Köszönöm Nektek a válaszokat. Igen, a Kerényi dr-hez járok 4 éve, az első fiamat, Márkot nála szültem még Csepelen. Igen néha mogorva :x , de szerintem jó doki :) . Azért kérdeztem, mert itt a fórumon csak róla nem olvastam semmit.
A mostani bébi (Mini) 34 hetes és ő is fiú (tiszta pasiuralom :D ), karácsonyra vagyok kiírva...
Még azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet egyágyasba kerülni és hogy ha elviszik a babákat látogatáskor, akkor az Apa is csak üvegen keresztül láthatja?

Üdv: Livi

Livi
vlivia
 
 


Livi!
Igen, sajnos az apa is csak üvegen keresztül láthatja a picit. Ezért is mondják azt, hogy a megszületés után, amíg veled van a szülőszobán(ez is változó, mert van amikor egyből elviszik) az apa fogja a kezébe, mert pár napig ő sem veheti a kezébe.
Egyágyasba úgy kerülhetsz, hogy a szülőszobán kéred, hogy ha van üres egyágyas, akkor oda helyezzenek.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Livi! 2005-ben még az egyágyas szobába bejöhetett az apuka.
Viszont most teljes zárlat van nem mehet be látogató a hányós vírus miatt.
Szegény Judit. Remélem azért jól viseli a bentlétet.
úgyhogy az ő férje még csak üvegen keresztül sem láthatja a kicsi lányát, Judit meg Dancát.

:(

Tibicsoki! írtam emailt, megkaptad?

Edina
sidney
 
 


Helló Mindenkinek!!

Sajnos senki sem írt nagy bánatomra Dr.Hartman Gábor úrról pedig érdekelne a véleményetek mit gondoltok milyen doki Ő jó,vagy nem? Légyszíves segítcsetek mert kisbabát szeretnék nagyon betegvagyok a pajzsmirigyemmel és három éve már hogy kezelnek de nem sikerül teherbe esnem.Sajnos nagyon sok orvosnál,és egyébb más természet gyógyásznál voltam és sehol senki nem tudott segíteni már nem is igazán hiszek ebben az egész dologban és elfáradtam a harcban lehet hogy feladom mert a lelkem is tönkre ment teljesen és már idő is vagyok 37 éves.Előre is köszönök minden segítséget.



Üdv:p andi
p andi
 
 


Pandi!

ÉN ÍRTAM, CSAK A MÁSIK FÓRUMOT IS KÉNE OLVASNI!!!! Megadtam az e-mailomat, hogy bátran kérdezz, én ennél többet, mint amit itt a fórumon írtam neked nem akarok írni csak privibe (de ott tényleg szívesen válaszolok minden kérdésedre), de hidd a világ legjobb dokiját választottad (persze itt ezen a fórumon is mint bárhor máshol, mindenki a saját dokiját Isteniti). De ő tényleg egy ISTEN az én szememben imádnivaló doki nem tehetek róla!!!! Nem is értem a mai világban hogy tud ilyen lenni???!!!!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


mtücsök Helló!

Köszönöm hogy írtál nekem sajnos kezdő vagyok és későn vettem észre hogy a másik helyen írtatok nekem és nagyon aranyosak vagytok, természetesen élnék a lehetőséggel amit felajánlottál priváte.Nagyon köszönöm és írnék az e-mailodra.


Üdv.p andi
p andi
 
 


Nyugodtan írj bátran!!!!!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!!!

Rékának hívnak és nagyon elkeseredett vagyok. Szeretném, ha segítenétek egy kicsit, mert már összezavarodtam. 22 éves vagyok, a férjemmel már lassan 3 éve próbálkozunk gyermekáldással, viszont semmi eredményre nem vezetett. Valójában cikluszavaraim vannak, de az orvosam azt mondta, hogy ez csak progreszteronhiány, és ez gyógyszerrel megoldható. Ennek ellenére félek, mert egyre kevesebbszer van menszeszem. Most estem túl az első inszemináción, sikertelenül. Már belekezdtünk a következőbe, nem nagyon bízunk benne. Kérdeztem az orvosomat, hogy nem lehetne-e a 3. inszemináció helyett lombikbébivel probálkozni, mert azt biztosabbnak gondoljuk, meg az anyagiak sem mellékesek. Erre azt mondta, hogy 6 inszeminációnak kell meglennie ahhoz, hogy az állam támogasson 2 lombik bébit. Ezzel kapcsolatban szeretném, ha olyas valaki, aki hasonló helyzetben vot vagy van, hogy segítsen, hogy akkor: hány inszeminációnak kell meglennie a lombikhoz?? mennyibe került neki az inszemináció, mert nekem 50 ezer Ft-ba került egy alkalom. Mennyibe kerül a lombik bébi-program támogatással és anélkül, és hányat támogat az állam. Ezek lennének a kérdéseim.

Nagyon szeretném, ha valaki válaszolna, mert már tényleg nem tudom, hogy mit gondoljak, vagy mit csináljak, vagy hogy hol lehet ezeknek utána nézni.

Várom a segítségeteket!!

Köszönök mindent.
kreka84
 
 


Szia Réka! nagyon sok lombikos fórum van. Bár lehet itt is van aki tud segíteni.
CSaládinet, Babanet, Nőklapja Café. stb. www.google.com ez egy kereső ide írd be hogy lombikbébi és biztos kijön nagyon sok oldalon keresztül ezzel kapcsolatos írás, fórum javaslat.
sok sikert Nektek. Ne izgulj még nagyon fiatal vagy.
Nekem egy ismerősöm a Kaáli Intézetbe járt és nagyon meg volt elégedve.

üdv Edina
sidney
 
 


Szia Edina!!

Köszi szépen a sgítséget, utána fogok nézni.
Jelenleg a Forgács Intézetbe járok, arról nem hallottál valamit??
Nem vagyunk megelégedve, úgy érezzük, hogy komolytalanul kezelnek minket.

Mert a párommal minden rendben, de nekem abszolút nincs peteérésem, alacsony nagyon a progreszteron, és cisztásak a petefészkeim.
Szóval nem tudom.
Köszi a jó kívánságot, és várom válaszod.

Üdv: Réka
kreka84
 
 


Szia Réka!

Nagyon sajnálom ami veletek történik! Lehet, hogy ezért vannak akik "utálni fognak" (nem a forumozokra gondolok), de szerintem olvass bele a Kaális párok forumába és kérdezz tőluk bátran, nagyon segítőkészek a lányok. Sőt ha úgy gondolod szerintem nyugodtan menj át egy másik intézetetbe ha gondolod. A Kaáli Intézet lombik bébi programmal foglalkozik, van internetes oldalunk, nézz ott is körül!!!

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szia Réka!

Szerintem jó hely a Kaáli Intézet nagyon gondosak és segítőkészek mindenben és a lehetőségek között ha vannak mindig te döntesz amit te jónak látsz azt csinálják.Szoval szerintem nagyon profik én is náluk kezdtem a dolgaim megoldását csak nekem a pajzsmirigy dokim nagyon rossz.De egy kedves ismerősőm nagyon drogozott és nem eset teherbe mert a szervezete nagyon elhasználodott,most per pillanat két gyermek boldog anyukája és a Kaáliban kezelték a gyerekek 6 évesek és csoda szépek.


Üdv.P andi
p andi
 
 


Mtücsök és p andi!!

Nagyon köszönöm a segítségeteket, és biztos, hogy váltani fogok.

Melyik kaáliról beszéltek??

Az összesről általánosan??

Melyikbe menjek??

Remélem mindenki jól van, és készül a hétvégére.

Legyetek jók

üdv: Réka
kreka84
 
 


Szia Réka!

Én itt a babaneten a Kaális párok forumát ajánlottam neked, ott a csajok sok mindenen keresztül mentek már, több Kaáli Intézet van az országban és ők nem mind egy helyre járnak. Egyébként én csak a Pesti Kaálit ismerem.

Szerintem írj oda a fórumba és tedd fel a kérdéseidet, hidd el szívesen fognak neked válaszolni!!!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes unnepek szerenek kivanni!

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Minden kedves topictársamnak és a kórház valamennyi dolgozójának Boldog Új Évet Kívánok!

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


2006.dec 24 én szültem Szinte Andrásnál és a szülésznő Nóri volt aki nagyon aranyos tündéri segitökész !köszönöm nekik a karácsonyi ajándékomat:)[/url]
hajnalka30
 
 


Jó kis karácsonyi ajándék!

GRATULÁLOK!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindannyiotoknak és a kórház dolgozóinak.

Hajnalka30! Gratulálok Neked. hogy hívják a babát? ha lesz időd írd le nekünk élményeidet, tapasztalataidat.

Edina
sidney
 
 


sziasztok!nemrég bukkantam erre a fórumra. A Jahn Ferencben fogok szülni , március közepére vagyok kiírva. Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy bár ez akármennyire kényes téma, szeretnék erre is felkészül, egyszóval mennyit szoktak adni az orvosnak a szülés után.előre is köszönöm a válaszokat
csillagmaci
csillagmaci
 
 


Sziasztok!

CSillagmaci! üdv közöttünk. változó én két éve szültem akkor 40e Ft-ot adtam a fogadott orvosomnak. 5 éve is ennyit adtunk Neki.
grat a babához.
kinél fogsz szülni? első baba? tudjátok már a nemét?

hát csak ennyi kérdésem van a te 1 kérdéseddel szemben.

üdv Edina
sidney
 
 


szia sidney,

köszönöm a kedves választ. Az orvosom Hartman doki.
Igen, nekünk ez az első babóka, most járok a 32. héten és fiúcskának ígéri magát következetesen.
Kicsit most izgulósabb időszakom van, mert fájdogál néha a hasam, görcsike és tompa nyomás, úgyhogy pihi van és Hartman doki felírt egy méhizom lazítót is. Szerencsére a méhszáj teljesen zárt és a bébike is szépen fejlődik.
Csillagmaci
csillagmaci
 
 


Sziasztok!

Csillagmaci! akkor sok pihenés és semmi megerőltetés. Hartmann doki rendes, kedves. Én régen /5éve/ nagyon féltem tőle, nem tudom miért. Általában a vizsgálatokért összeg 10x-t szokták adni, ha ő külön nem mond összeget. Egyébként régen a CTG-n lévő /azt hiszem Marika/ volt az aszisztense.
De lehet azóta már kaptál pontosabb választ is.
Vigyázz magadra nagyon pihenj és fórumozz velünk sokat. :D

Edina
sidney
 
 


sziasztok!

EDINA! igen, a kérdésemre a választ megkaptam, úgyhogy e tekintetben megnyugodtam, ráadásul az általam kalkulált összeggel lényegében megegyezik.

üdv Csillagmaci
csillagmaci
 
 


sziasztok!

EDINA! igen, a kérdésemre a választ megkaptam, úgyhogy e tekintetben megnyugodtam, ráadásul az általam kalkulált összeggel lényegében megegyezik.

üdv Csillagmaci
csillagmaci
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki valamit mondani nekem Dr. Szinte Andrásról? Az is érdekelne, hogy van-e a magánrendelésén UH. Előre is köszi a válaszokat!
vmese
 
 


Szia Vmese!

Én is most vagyok itt először. Jelenleg a második babámat várom, és a dokim Dr. Szinte András. Az első kislányomat is nála szültem és rosszat nem tudok róla mondani,bár a kórházzal nem voltam teljesen kibékülve. Szerintem lelkiismeretes orvos és ez nagyon fontos. A magánrendelőben nincs UH, a kórházba kell bejárni.
Szeretném ha még írnának kismamák akik szintén tavaszra vannak kiírva (én ápr.10-re) .

Üdv.Dalmacska
dalmacska
 
 


Sziasztok!

Dalmacska, én májusra várom a babámat és szintén a Szinte dokihoz járok. Már túl vagyunk egy súlyos eseten és meg vagyok elégedve vele. Én ezt a fórumot csak olvasni szoktam a hírek miatt, de nyugodtan írhatsz priviben is. Vagy ha befogadnak a régiek ide is jövök gyakrabban.
:P Üdv :Mamen
mamen
 
 


Sziasztok!

Dalmacska, én májusra várom a babámat és szintén a Szinte dokihoz járok. Már túl vagyunk egy súlyos eseten és meg vagyok elégedve vele. Én ezt a fórumot csak olvasni szoktam a hírek miatt, de nyugodtan írhatsz priviben is. Vagy ha befogadnak a régiek ide is jövök gyakrabban.
:P Üdv :Mamen
mamen
 
 


Mamen, Dalmacska, Vmese és még sokan, akik csak olvasnak minket!

Szívesen várunk titeket is, hisz így tudunk meg minél többet a kórházról, orvosról és persze egymásról, na és persze a picikről. Minden dolog érdekelheti a másikat, és itt legalább válaszra is találsz. Már egy jó kis csapat gyűlt össze, és reméljük ti is tagjai lesztek.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

MAMEN, DALMACSKA, VMESE! TÉNYLEG GYERTEK KAPCSOLÓDJATOK BE TI IS. CSATLAKOZOM ÉN IS ZSUZSÁHOZ.
ÉN CSAK 1 ÉVE VAGYOK OLVASOK ÉS ÍROK. NEKEM EZ A KEDVENCEM AZ ÖSSZES FÓRUM KÖZÜL AHOL MEGFORDULOK.

Dalmacska! mennyi idős és mi a neve a tesót váró lurkónak? és tesóról tudjátok már milyen nemű, választottatok már nevet?

Edina
sidney
 
 


Szia Mamen!

Örülök hogy írtál, én is csak olvasgattam eddig ezt a fórumot,de tegnap úgy döntöttem,hogy bekapcsolódom.
Nemsokára itt a tavasz... A szüléstől már egy kicsit tartok,mert már tudom mire számíthatok,de remélem minden jól fog menni.
Tudod már a babád nemét?

Üdv:Dalmacska[/url]
dalmacska
 
 


Sziasztok!

Köszi a szivélyes fogadtatást.Nagyon jó,hogy itt sorstársakkal beszélgethet az ember. :D

Sidney!
A "nagytestvér",kislányom három éves lesz márciusban,Jázminnak hívják és szeret a pocakra ráhajolva beszélgetni a kistestvérrel.
A picur is kislánynak ígérkezik,a neve még nem biztos.

Dalmacska
dalmacska
 
 


Sziasztok! Még nem jártam itt de nagyon tetszik.Nagyon sok infot tudtok és jó olvasni hogy gyarapszik mindenki családja.Én Februárra várom a fiamat Marcellt és a JFK-ba fogok szülni.Két éve voltam ott utoljára és biztos változott azóta?Ha tudtok a mostani állapotról valamit, hogy zajlanak most az események,milyen változások történhettek. Előre is köszönöm

Pocilo :D

Kép

Kép

Kép
pocilo
 
 


Sziasztok!

Pocilo! Gratulálok februárban érkező babóhoz. Én két éve febr-ban szültem itt. a nem babás /sima JF-s/ topikban olvashatsz a legfrissebb változásokról, ráadásul most 2 kismama is a napokban jött haza a szülészetről. Kinél fogsz szülni? Két éve szültél? /vagy más miatt voltál ott?/ bocsi a kíváncsikodásért.

Edina
sidney
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?