Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok..
én 2007ben szültem Telkiben, Varsányi doktornőnél, akit nagyooon szeretünk. Tegnap volt Barak 9 hónapos. Mi is megcsináltattuk az integrált tesztet, a különbség e között és csak a 12hetes között az, hogy két vérvételtből mondanak eredményt, biztonságosabb arányt tudnak mondani (94%os). Ugyanakkor a 18as szindróma és az idegcsőelzárodás rendellenességet is kizárják ezzel. A kombinált teszt találati aránya csak 85%. (ha valaki nem megy el a 16hetes vérvételre, akkor csak az elsőből készítenek eredményt, a kombináltat).
Persze mindkettőt ultrahangos vizsgálattal értékelik. Mi a Sejtbankban csináltattuk, ott volt egy olyan lehetőség is, hogy 10e forinttal többet fizettünk és ha negatív eredmény lesz, akkor a Telkiben az amniocentezist is megcsinállják, ami egyébként nagyon drága lenne. Ha jól emlékszem, talán a plusz 10e forinttal együtt (amit szerencsére nem kellett "használni", jó eredményeink voltak) kb. 35e forintot fizettünk.. De lehet, hogy azóta változott..Nagyon kedvesek ott, a szerződést a Telkis szülésre és őssejt levételre is ott kötöttük. Ti is velük vagytok szerződésben?
leda2002
 
 


Sziasztok!

Köszi Léda a választ!
Én Telkibe járok nőgyógyászhoz, Fenyőházi dokihoz. De még nagyon fiatal kismami vagyok...jövő héten megyek vizsgálatra, szerintem (ha jól számolom) most vagyok a 7. hétben, tehát még szerződést nem kötöttünk. De ott szeretnék terhesgondozásra járni is meg szülni is természetesen.
Mégegyszer nagyon köszi a kimerítő választ, most már legalább tudom mi a különbség a két vizsgálat között:-)) Mindenképpen meg fogom csináltatni!
Nagyon édes a fiad. Melyik részén éltek az Államoknak? Mesélj kicsit magatokról:-)
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


szia peni,

mi élünk :), igen képzeld, a férjem munkája hozott minket ide messze. a férjemet budapesten ismertem meg, pár évvel ezelőtt egy közös barátunk partiján és olyan első látásra történet a mienk. én 38 éves leszek júliusban, tehát nekem tavaly minden tesztet meg kellett csinálni, ami jó is volt a saját megnyugtatásunkra. mi is szeretnénk még testvért, most a biztosítási rendszerrel bajlodunk egyelőre, aztán jöhet a projekt :wink:
azért hiányzik a telki biztonság és varsányi doktornő. az a rendszer olyan bejárt volt már, most újra kell az egészet tanulni, azonkivül a szigeten ahol lakunk nincs nagy választék orvos ügyben, csak kettő van. itt legtöbben csak a szülésznőhőz járnak terhesgondozásra és szülni is, van akinek nincs is orvosa. de én ezt nem akarom, nekem muszály a korom miatt, de azt hiszem elő is írja a törvény, 35 felett kötelező orvost keresni. dióhéjban ennyit.. drukkolok a babához.. ő lesz a második?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára leda2002 2008.10.19 03:39-kor.
leda2002
 
 

 
 

Sziasztok!

Leda! Üdv köztünk! A kisfiad csodaszép!!! :lol: Alaska...sziget... húúúúúúúúúúú...nem semmi! :D Remélem hamar megszokjátok az új környezetet! 8)

Nálunk minden oké, leszámítva, hogy a szopizásnak vége szakadt... :( Viszont annyi fagyasztott anyatej van, hogy még 3-4 hétig tuti elég lesz neki, napi 1-2 alkalommal. :) A tápi nem okozott problémát neki szerencsére, de 3 hómapos lévén tegnap és ma már elkezdtük az almával való barátkozást. :lol: Titinek beadattuk a pneumococcus elleni védőoltást szerdán? Lili megkapta a 3 hósat, nem volt szerencsére semmi lázasodás vagy ilyesmi. Lilu bcg-helye viszont totálisan be van gyúéve, úgy emlékszem Titinél később fakadt csak ki... :roll: Ja, és a kiscsaj kishíján megfordul, a mellkasától lefelé minden hason, csak a feje tartja vissza...irtó édi! :D :D :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Leda, csodaszép a kisfiad :wink:
Dani ismét náthás :cry: , de most szegénykémnek egésznap folyik az orra, híg vízes váladék /bocsi :oops: /. Éjjel is nagyon sokszor ébred, és rettenetesen köhög. Bár talán engem jobban megvisel a betegsége mint őt.
Megyek is, mára ennyi voltam.

Kép
mona76
 
 


Mona!
Jobbulást Daninak és kitartást Neked!

Kép

Kép
bigike
 
 


Köszi Bigike.
Dani sajnos ma sincs jobban, sőt ma kihányta az ebédet is, és sokkal kevesebbet iszik mint szokott :cry: .
Már annyira aggódom.
Csajok, ha elviszem Telkibe, vesznek tőle vért? Tudom, hogy hülyeség, és nem is azt akarnám, hogy összeszúrkálják, de már csak akkor nyúgodnék meg :roll: .
Tudom, ha elviszem a doktornőnkhöz, ír neki calciumust, meghallgatja, és azt mondja, "masszív gyerek a Danika, ilyen kis betegség nem ránja le a lábáról." Semmi bajom vele, kedves, aranyos, szereti Danust, tudja a dolgát, de nekem ez már kevés amit mond, 2-3 hetente náthás lázas a gyerek.
Még valami. Ricz doktornőt mindig ott lehet találni, vagy be kell hozzá jelentkezni?

Kép
mona76
 
 


Szia Mona:
Sajnálom, hogy beteg Dani. Én is RIcz doktornőhöz viszem SOmát mindig ha a háziorvost nem érzem "elégnek". Be kell, hozzá jelentkezni, adnak időpontot hozzá ugyanúgy mint bármilyen más vizsgálatra. Ha kéred, hogy csináljanak vérképet, fognak csinálni!
A legjobb amit tehetsz szerintem is az,hogy megmutatod Ricz Zsuzsának, én attól személy szerint mindig megnyugszom és kicsit hatékonyabb is mint a mi háziorvosunk.
Mielőbbi gyógyulást Daninak!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Leda üdv. itt! :D Nagyon szép kisfiad van! Tudom, hogy egy kicsit nehéz lehet Neked most még olyan messze, de ezért én irigyellek Alaszkáért! :lol:

Bea, sajnálom a szopit :oops: , de nagyon ügyes lehet Lili ezzel a forgolódással. :lol:
Nálunk Dani egy kicsit lusta a forgáshoz, viszonylag ritkán fordul meg, viszont már egy hónapja gyönyörűen ül egyedül, többen meg is lepődtek rajta.

Mona! Sajnálom Danidat :oops:, azt hiszem a helyedben én is Ricz doktornőhőz fordulnék. Tényleg rendkívül alapos! Én eddig egyszer vittem Danit Telkibe. Felhívtam a kórházat és pár óra múlva már meg is vizsgálta a doktornő Danit.


Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok Lányok,

Köszönöm a bókokat, jól esik. De a Ti babáitok is mint szépek és csodálatosak. CSAK SZÉP BABÁK ÉS GYEREKEK LÉTEZNEK!

Hát igen szép Alaszka és érdekes itt élni, más szokás és mentalitás közelében, azért mindnehol jó, de a legjobb otthon :). Még egyelőre nem érzem magam itthon, szép lassan azért ez ügyben is össsze kell szednem magam, tennem kell érte valamit, másképp nem is fogom jól érezni magam.

Barak már nagyon átállt az új életre, neki az a lényeg. hogy mi ketten itt vagyunk és ez adja a biztonságot.

Mona, mindenképp vidd el Danikát Telkibe, ott jó kezekben van és csináljanak egy alapos kivizsgálást. Nekem az tetszik ott, hogy annyi időt töltenek veled amennyit csak igényelsz. Lehet kérdezni és kérni nem harapják le az ember fejét és meg is magyarázzák mit miért tesznek és nem csak kivülállóként szemlélheted a saját vagy a gyereked testét.. Drukkolok nagyon...

Tudja valaki mi Magyarországon a 9dik hónapban a kötelező oltás? Budapesten mi mint az magyart mint az amerikait követtük és beadtuk, most itt is kell figyelnem mindkettőre. Szegény gyerek állandóan oltva van :cry: . Pl. az amerikaiknál kötelező a ROTA beoltás..

köszi, leda
leda2002
 
 


Sziasztok!
Léda: ne sajnáld hogy kötlező Rota..........az én fiam benyelte szilveszterkor...Telkiben kötöttünk ki, olyan rosszul volt, majdnem kiszáradt...rémes volt.
Én nem tudom mi a kötelező 9 hónaposan..........a fiam 5 éves........ez az új terhesség is olyan mintha az első lenne...nem is emlékszem már hogy volt 5 éve.....:-)

KépKép
peni
 
 


Leda!

Nincs 9 hónaposan kötelző oltás Mo-n. 15 hónaposan van az MMR.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Mona!

Jobbulást Danikának, jelentkezz, hogy mi volt a dr-nőnél, addig is szorítok!!!

Peni!

Örülök, hogy Soma jól viselte a műtétet, és gratulálok az első sztárfotóhoz a Piciről :wink:

Jud!

Nagyon örültem, hogy megúsztátok a Kolpingot rota nélkül :wink:
én nagyon tartok tőle, és Melissa sem kívánkozik oda /egyelőre/ még friss Neki az élmény...azt hiszem, megpróbálom átkérni a szept. végi babaúszó hetet a bébi thai masszázs hétre, ami épp egy héttel előtte van...a babaúszó tábor rossz ómen :roll:

Léda!

Üdv köztünk, Barak csodaszép kisfiú, és nagyon tetszik a neve is :)
Alaszka...húúú jó messze van :wink:

Petramama!

Hihetetlen, hogy már Boróka is majd'3 hónapos :) :) :)

Maya nemsokára betölti a 6. hónapot...ma Zenebölcsi foglalkozáson voltunk, és nagyon tetszett Neki :) :) :)

Melissám viszont beteg, (tüszős mandulagyulladás) ez már a sokadik betegsége Maya születése óta :( :(

szerintem lelki oka is van ennek, nehezen emészti, hogy már nem Ő a legkisebb királylány a családban :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

voltunk ortopédiai kontrollon, minden okés, most már szép szimmetrikus a két combcsont, tornáztatni még kell Mátét, de már nem minden pelusozásnál, és legközelebb csak akkor kell menni, ha már önállóan jár. ez szerintem egész hamar "meglesz" mert iszonyatosan gyúr a gyerek :D hasról hátra már forog, múlt héten kezdte el az új tudományát, persze ez még nem fix program neki, de egyre többször sikerül, a hátról hasra ég nem megy, de nagyon próbálkozik, aztán sípol, hogy helló valaki, hasra fordítom /de csak félig szokta, ő fejezi be a mozdulatot/ és rettenet boldog hogy akkor igen ő ezt akarta :D meg kell zabálni :D
nálam még mindig nyűglődés van, az a "legklasszabb", hogy nem tudják még mindig, hogy mi a bajom, de tömnének gyógyszerrel, ami mellett nem lehet szoptatni...no comment. /a lábzsibbadás mellé bejött a szédülés és a homályos látás is/

huh, visszaolvastam, de nem jegyzeteltem :oops:

Peni: Soma hogy van? a kis sebe már begyógyult szépen? és te hogy vagy kismami?

tegnap volt nálunk egy baráti házaspár, és 18 hetes a Réka, hát ott nosztalgiáztam a pociját nézve :lol:

leda: üdv! nagyon tündér a kisfiad! :D

megnéztem az összes képet, bocsánat ha valakit nem említek személyesen, a korral jár :)

rota: nekünk már a hűtőben figyel a második kör. alapból be akartuk adatni neki, de úgy meg pláne, hogy rajtam szülés után egy héttel ment végig, és nem kellett sok a kiszáradáshoz. kombinálódott még egy kis fini gyerekágyi lázzal. remélem a kistesónál ilyen nem lesz.

gyerekorvos: a körzetessel mi sem vagyunk megelégedve. ráadásul nem is ahoz a dokihoz tartoznánk, de a kompániából ez a legjobb. én kicsit "fújok" rá azóta, hgy oltotta a gyereket amikor még kicsit taknyos volt /1 hetet várt csak/ hát meg is lett az eredménye. 1 hét volt mire kiheverte az oltást a gyerkőc. a Ritz dokinéni nekünk is szimpatikus, a másik gyerekorvosnő annyira nem "jött be" nekünk.

húh, mit is akartam még az életjelen kívül...szét vagyok esve agyilag :D

sheila: gyerkőcök jobban vannak már?

Mona: Danust elvittétek Telkibe? kiderült már miért beteg 3 hete?

bigike: szoptatásnak miért lett vége? nem kéri a melled? sajnálom! biztos rossz érzés volt.

petramama: hú, már két hónapos a gyerkőc! azta, hogy megy az idő :)

jud:örülök, hogy jól éreztétek magatokat Alsópáhokon, és nem szereztetek be semmi "extrát" :)

hablaty: úszással kapcsolatban lett valami előrelépés? /hosszúhajú apukák stb./

kicsinyítek képet a kis husigombócról :D 6160 gr volt tegnap előtt :D pont a duplája a születésinek, pedig ahogy indult az egész szoptatás/kínlódás nem gondoltam volna, hogy ilyen szép husi lesz :)

Kép
panda_maci
 
 


Kép vigyori

Kép játszószőnyegbajnok

Kép
panda_maci
 
 


Petramama: köszi a tájékoztatást. nem értem miért mondta a dokinéni elutazásunk előtt, hogy figyeljünk a pici 9hós oltására, az nagyon fontos, azt mondta. amerikában sincs kötelező 9hós, ezért nem értem. mindenképpen küldök egy emailt a pesti dokinénak, hogy miről is beszélt, mert Barak annyi oltást kapott lehet, hogy valamelyiket meg kell ismételnem, nemtom.
Sheila: nagyon teszenek a képek.. mi is jártunk 4 hónapos kortól uszásra, de ilyen vízalatti foglalkozás nem volt, csak pár másodperces merülés.. hova jársz vele? és milyen foglalkozás ez? persze nem mintha elvihetném én is oda, habár itt a városban is van baba uszi, még nem jutottam el oda.
Panda_maci: nagyon ügyes fiú Máté és gyönyörű..szülés óta vannak problémáid? én sem tudtam szoptatni csak 2 hónapos kóráig, mert volt egy csúnya aranyérműtétem a szülést követő 2dik napon. fújjjj.. aztán nagyon be sem indult a tej, pedig akkorák lettek a melleim mint a hold :lol: Tápszer is jó volt, szépen fejlődőtt, soha nem is volt beteg..
Peni: voltál Fenyőházinál? Mit mondott?

Barak nagyon aktív, pár hét és elindul magától. Járunk játszóházba, ott nagyon szereti, habár ő legkisebb, de megy a nagyok után. Itthon lóg rajtam, játszanom kell vele a földön, csak ha alszik tudok bármit csinálni :). megzabálom minden nap!

Letöltöttem egy vonalzót, de nem tudom hogyan kell csatolni ide. Egyébként automatikusan adja a napokat, vagy kell tenni valamit? szóval, hogy a csudába lesz nekem is vonlazóm :( ?
leda2002
 
 


Sziasztok!
Panda: mikor kezdődött ez a gond neked? Kettős látásod van? szent ég, de ijesztő lehet.
Dani nagyon édes baba! Az a játszószőnyeges kép fantasztikus.

Voltam tegnap Fenyőházinál...csinált ultrahangot, 22 mm-es kis magzatom van, dobog a pici szive, jó ritmusú szívhang ( ő mondta így). Az Uh szerint 8 hetes kismama vagyok:-). 30.-án kell mennem majd az első vizsgálati blokkra: vér-vizelet, belgyógyászati vizsgálat és nőgyógyászati vizsgálat. Emlékszetek még mit csinálnak a belgyógyászati vizsgálaton?

Sheila: Soma nagyon szépen gyógyul valóban hál"istennek. HÁt a te Mayád egy tünemény!!!!!! Tegnap voltam Uh-n és nagyon néztem a képet....annyira lányosnak akarom látni a kis bébimet....Soma fiam mellé örömmel venném ha egy kislányunk lenne...persze ha kisfiú az is tökéletes. :wink: . HOgy vált be nektek a babaúszás? Én is akartam vinni Somát annak idején de nagyon fülfájós volt így nem ajánlották. De talán a következővel.... :P .

Léda: Magyarországon hol éltetek, hová valósiak vagytok? Szoktatok hazajárni?

Szép napot nektek!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni, mi Budapesten éltünk, a férjem LosAngelesi. Még nem jártunk otthon, csak 2 hónapja jöttünk el. Hát legközelebb jövő év áprilisban tervezünk haza menni. Én erdélyi születésű vagyok amúgy, ott is az otthonunk van

Amúgy a belgyógyászaton semmi különös, felfektetnek az asztalra, megnyomogatják a hasad, megkopogtatják a veséd, csinálnak EKGT-t, kikérdeznek mindenféléről, hol fáj/fájt, gyerekkori problémák, aztán összeállítanak egy véleményt, amit viszel vissza Fenyőházihoz. Nem nagy ügy. Tavaly egy kedves szakálas, viszonylag fiatal orvos csinálta..
leda2002
 
 


Peni, és GRATULÁLOK a pici jövevényhez!!!!! Kívánok nagyoooon könnyű problémamentes terhességet!!!
leda2002
 
 


Leda: Köszönöm szépen!:-) Az információt is és a jókívánságot is.
Ja, hogy 2 hónapja mentetek ki? Azt hittem (nem tudom miért),hogy már huzamosabb ideje kint vagytok! Azért nem lehet ez könnyű neked....jól érzed magad? Kellemes környezetben éltek? Vannak már ismerősök? MOndjuk kisbabával jól lehet ismerkedni mert az ember bevonza a többi sétáló mamit és bébit:-))

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Sheila! Nagyon jóóók az uszis képek. Nagyon nagy már Mayácska!!!

Panda! Máté nagyon ügyes!! Boróka még nem forgolódik, max. néha hátról oldalra.
Milyen ügyesen hasal ráadásul a játszószőnyegén... tök jól kitámasztja már magát.
Hú, ez azsibbadás, meg homályos látás...gáz, és nem tudják az okát???? Mióta van? Csak szülés után jött elő?

Bigike! Tényleg, te miért nem szoptatsz már??? Nem számonkérés ám, csak kiváncsi vagyok, hogy mi történt???

Leda! Barak már majdnem megy??? Gratula neki!!!
Vonalzó: a vonalzó BBC kódját kell bemásolni a profilban az aláíráshoz.
Az én párom is állandóan tömi a fejemet, hogy menjünk ki Kanadába. Ő nagyon szeretne menni (az USA-ban/Kaliforniában tanult 2 évig), én viszont rettegek a honvágytól.

Peni! Örülök, hogy minden rendben a babócával. Most neked szorítunk ám, mint a topik kismamijának.

Nekünk is van néhány új képünk:

Kép Fürdés közben

Kép 3 a kislány

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


judit!

köszönöm az infót a vonalzóról.. most kiderül, hogy megint béna vagyok vagy sem :wink:
Barak még csak a falnak és a bútoroknak támaszkodva jár, egyébként nem mer elindulni, de nagyon aktívizálja magát mászással :). Gyönyörűek a lányaid, nem semmi, kicsit irigyellek érte, hogy neked már 3 van, én is szeretem ezt a számot :).
Honvágy az gyötör engem is rendesen, de probálom nyugtatni magam, hogy ez csak átmeneti időszak.. Főleg itt olyan vakáció érzésem van egyébként is, mert a természet közepén lakunk..

Peni: most kezdek egy-két kismamával barátkozni. Ugyan kisváros ez, de nagyon sok lehetőség van babáknak és kismamáknak. Játszóházak, könyvtár, babauszi..Mindehol, ha szükséged van egyedüllétre, akkor ott hagyhatod, vigyáznak rá..(én még nem hagytam ott egyszer sem :)). Nem könnyű, de remélem megszokom és hát Barak nagy erőt ad, vele mindenhol eviselhető az élet és a párom is imád minket, csak ritkán látjuk, mert sokat dolgozik :(..
léda

Kép
leda2002
 
 


ÉS VAN VONALZÓ IS!!!! KÖSZI PETRAMAMA!!!

Kép
leda2002
 
 


Leda! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Judit: Nagyon szép családod van! A kicsineka fürdős képe, hát valami szuper! Nagyon szép kisbaba! Alig várom hogy az enyém is meglegyen már! Nagyon szép együtt a három lányod, de jó nektek, hogy ennyien vagytok, én is mindig szerettem volna nagy családban élni:-) Talán nekünk is összejön még:-)

Léda: megértem hog ysehol nem hagyod ott Barakot egy darabig én sem tudtam elképzelni hogy bárhol otthagyjam SOmát. Mostmár jól megy (igaz már 5 éves). Szívesen ott is marad minden játszóházban imádja őket. Mivel foglalkozik a párod? Nagyon klassz, hogy ennyi lehetőség van kisbabáknak és mamáknak. Amikor SOma született mi Pesten éltünk ott is nagyon sok lehetőség volt, jártunk is mindenfelé. Azóta kiköltötzünk, itt tudtunk családi házat venni....itt semmi lehetőség, de hál'istennek elég mobil vagyok autóval negyed óra alatt bent vagyok a budai belvárosban...
Én is el fogok járni mindenféle jó kis programokra a picivel. FUra ilyeneket tervezni hiszen még csak 8 hetes kismama vagyok de úgy be vagyok sózva ha tudnátok :lol: .

KépKép
peni
 
 


Peni nagyon megértelek és Veled örülök!! Mi is szeretnénk még kettőt (Petramama példáját követeve :)), egy pár hónap múlva kezdjük a projektet, remélem hamar összejön, már a korom miatt is hamar kell cselekednünk. Peni te hány éves vagy? Férjemék 6an vannak testvérek, a 6dik gyereket örökbe fogadták és hát nagyon szeretik a 18éves öcsikét. A férjem az amerikai kormánynak dolgozik..
Nagyon élvezem én is picivel a programokat, tegnap aztán ki is álltam érte. Már többször előfordult, hogy a nagyok kivették a kezéből a játékot, amit ő békésen nyalogatott, aztán kerestem neki mást, legtöbször anyukák nem is szóltak a gyerekükre. Tegnap elegem lett és szóltam a gyereknek -apja előtt - hogy azonnal adja vissza a játékot, nem szép amit tesz! Szóval kiálltam vége a kicsiért,nagyon büszke voltam magamra :), majd ha megnő ő harcolja ki magának.

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!

Léda én 30 éves vagyok, illetve idén már 31 :roll: . Jól tetted, hogy kiálltál a piciért, bár a legjobb megoldás az lenne ha apuka rászólt volna a gyerekére ..........dehát furcsak emberek vannak sajnos.
Megértem hogy több gyerekre vágytok, én is alig várom, hogy többen legyünk. A kisfiam is úgy imádja a gyerekeket, az oviból alig lehet hazavinni, zárásig marad és imádja. Remélem majd a kistesót is szeretni fogja bár köztük azért nagy lesz a korkülönbség bár Judit azt írta korábban (Petramama Judit) hogy a nagylányai imádják a picit...remélem ez nálunk sem lesz máshogy. Egy ilyen kis "Borókával" mint Judit legkisebbik lánya én is nagyon boldog lennék........alig várom hogy kiderüljön a neme:-). Így a fiam u tán vágynék egy kislányra.....persze ha fiú az is tökéletes:-)
Szép napot nektek!

KépKép
peni
 
 


Lányok! Nagyon gyönyörű az összes baba! :lol: :lol: :lol:

Peni! Tehetnél fel egy másik vonalzót is, hogy tudjuk követni a babavárásod! Mint az egyetlen aktuális babavárót a topicon! :lol: Terhességi tünetek?

Mona! Hogy van Dani? Voltatok Ricz doktornőnél? Vérvétel? :roll:

Én most éppen dévényes gyógytornászt kutatok. Úgy néz ki ma végre találtam egyet. Meg akarom neki mutatni Danit, mert idegesít, hogy szinte soha nem fordul meg, mármint hátról hasra és fordítva. Eddig csak éjjel fordult meg, akkor meg persze nem láttam hogyan csinálta. Amúgy meg állandóan jár keze, lába, gyönyörűen ül. Szóval nem értem.

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem voltam már... ezerfelé voltunk, meg itt volt Mamim is megint több, mint egy hetet. Nem tudok mindenkinek válaszolni, visszaolvastam, de kb 5 percenként lefagy a gép, nem tudom, mi van vele :evil:
Jud, egyik barátnőméknél van egy kicsi, akihez jár dévényes gyógytornász, és nagyon meg vannak elégedve, esetleg megkérdezzem Neked a nevét?
Babaúszással semmi változás, egyszer voltunk azóta és akkor nem szóltunk, aztán nem voltunk itthon. Hogy most hétvégén megyünk-e, nem tudom, lehet, hogy körülnézünk Miskolcon, az nincs olyan messze. Nagyon elbizonytalanítottatok ezzel a rota-oltással kapcsolatban, lehet, hogy baj, hogy nem adattuk be? Még éppen belefére 6 hónapos korig, most nem tudom, mit csináljunk?

Kép
hablaty
 
 


Jaj még gyorsan annyit, hogy képzeljétek, Luca már több,mint egy hete átfordul hátról hasra, csak vissza nem emgy még neki :lol:
És itt van két múlt heti kép a legidősebbről és legifjabbról:
Kép Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!
Hablaty: Nagyon édes Luca a képeken! Én beadatnám a rota elleni oltást a sajátomnak az biztos....Somám benyelte...majdnem kiszáradt, korház lett a vége. Szóval nekem rossz tapasztalatom van, én beadatnám.
Mit jelent az hogy "dévényes" gyógytornász? SOsem hallottam még erről................
Hétfőn megyek képzeljétek az első vizsgálati csomagra....vér, vizelet, stb....azonnal megtudom az eredményét vagy csak később? Szerintetek?
Szép napot nektek!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Hablaty! :D Köszi, aranyos vagy, de sikerült beszélnem a gyógytornásszal és jövő héten megyünk hozzá. Luca és a nagyi nagyon édesek! :lol:

Peni! dévényes gyógytornászok: speciálisan csecsemők és kisgyerekek mozgásfejlődésével és gyógytornájával foglalkoznak - Dévény Anna Alapítvány -. Én szeretném megnézetni Danit, mert szerintem a korához képest bizonyos dolgokat nem csinál. Lehet, hogy csak azért, mert lusta vagy nincs motivációja, de az is lehet, hogy van valamilyen izomgyengesége... :roll: Én jobban bízok egy dévényesben mint abban, hogy bevigyem egy kórházba a neurológiára és ott egy perc alatt felállítsanak egy diagnózist. Persze gyakorati tapasztalatom nekem is csak jövő héten lesz.

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud: értem! Nem hallottam még eddig a Dévény Anna Alapítványról.....idáig. Igazad van én is inkább előbb egy gyakorlott gyógytornász vélemnyét kérném.....
Az én kisfiam (mostmár 5 éves...) amikor picike volt képzeld nem ült. Csak úgy ülthogy a lábait maga alá húzta és a térdén ült...de úgy is ldőlt általában. 13 hónaposan elkezedett menni....de ülni még nem tudott. Majd másfél éves múlt amikor rendesen leült a szőnyegre.......
Nagyon ügyes mozgású kisfiú (sőt néha túl ügyes :lol: ) fára mászik, focizik, gyorsan fut...jobban mozog mint a kortársai. Ezt csak azért írom , hogy ne aggódj azért túlságosan:-). Produkálnak ezek a kisgyerekek fura dolgokat:-).
AZért írj majd hogy mit mondott a gyógytornász, nagyon érdekel!
Szép napot!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, de mentségemre szolgáljon, hogy nagyon nagy lett a drágámnak a mozgásigénye, és igencsak felfedező lett :lol:
Szerencsére meggyógyúlt. Rícz doktornőt kihagytuk, mert most igencsak alapos volt a mi doktornénink, de semmit nem találtak nála. Valószínű, hogy a fogzás nála náthával jár, és kerülnünk kell a klímás helyeket, mert utána nagyon szárazon köhög. Ezt sajna tőlem örökölte, mert én még a ventilátort sem bírom elviselni :oops:
8.-án megyünk nyaralni Rimibe, már úgy várom mint egy gyerek :oops: , bár az utazástól kicsit tartok, Danus hogy fogja viselni a 9 órát :roll:
Judit, írd ám meg mit mondtak Danidnak, de biztosan nincs gond.
Húú, már én is menni akartam babóval, mert rendkívül nehezen tanult meg megfordúlni, és mászni is későn kezdett. Most pedig már mindenhová elér :lol:
Peni, nem csinálsz vonalzót? nemigazán vagyok képbe, hol tarthatsz :oops:
hablaty, nagyon szép Luca, és már mekkorát nőtt :shock: :wink:
a nagymami is aranyos :wink:
Húú, petramama, gyönyörű csajaid vannak :wink: , kicsit irigy vagyok :oops:
Panda maci, a kis vigyorid is csodás, és már elmúlt 3 hónapos :shock: , annyira bennem van mikor született :)
sheila, micsoda képek, nagyon ügyes és bátor Maja :wink: és milyen édes a kis hajpántjával :D
Judit, találtam egy játszóházat ahol nincsen nyári szünet a Gombócleső utcában /vagy dűlő/ a fecskeparton. Nem ismeritek? Nyaralás után szándékozunk menni :D
Dobok pár képet, de már úgy szégyenlem, hogy mindig én hozom a legtöbb képet :oops:
bohóckodom, anya ne zavarj
Kép
anya felmosott, és igy nagyon jó csúszkálni
Kép
hűű, miket találtam
Kép
belógtam a fürdőbe
Kép
pancsizok
Kép
megnéztem a mosogatógépet belülről
Kép

Kép
mona76
 
 


MOna!
ÉDES A PICID!!!!! :lol: :lol: :lol:
A vonalzónak már nekiálltam de olyan bénva vagyok, elszúrtam és nem volt türelmem újra készíteni. De a héten megcsinálom!!!!
Puszi Nektek!
PEni

KépKép
peni
 
 


Peni! :D Boldog Születésnapot Somának!!! :lol: :lol: :lol:

Mona! Mi még nem voltunk játszóházban, de a Kölyökszigetről jókat hallottam. :D

Jud

Kép
jud71
 
 


Boldog születésnapot Somának Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm a kis gazfickóm nevében is! Hétvégén lesz a családi ünneplés, fényképezek majd, teszek fel egy képet hogy lássátok a nagyfiamat:-).
Kedvesek vagytok, hogy gondoltok ránk!!:-)

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Peni! Boldog szülinapot Somának!

Rég voltam, de olvastalak Titeket! A babák és a nagyobbacskák is egytől-egyig gyönyörúek!!! :D :D :D
Sajna elég rossz passzban vagyok, megkezdődött a tetőtérbeépítés, vesekő stb. nem akarok panaszkodni... :? :( Kivagyok, mint a liba... :D :D :D Próbálom összeszedni magam! :roll: :oops:

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a gyógytornásznál. :D Daninak tényleg van egy kis izomgyengesége, 50 percig tartott a kezelés, abból a gyógytornász kb. 40 percig maszírozta Danit és a végén forgatta jobbra-balra... Örülök, hogy elmentünk. :lol: Egyenlőre hetente egyszer kell menjünk, remélem azért gyorsan lesz eredménye. Én nagyon bízom benne.

Bigike! :D Hű nem irigyellek... Vesekőre, görcsre no-spa, rowatinex hatásos, ha kijött a kő akkor meg vannak rá gyógyteák, de ezt biztos Te is tudod. Sajnos már én is "megtapasztaltam" milyen ez, a férjemnek volt pár hónapja, iszonyat volt .... :shock:

Peni! Képek!!!!! :lol:

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

HÁt Bigike nem irigyellek!!! NÁlunk "csak" kerti lak felújítás van és kertépítés dehát ez is éppen elég kosz, szemét, tortúra. Ez a vesekő sem hangzik túl jól....nekem hál'istennek nem volt soha, anyukámnak viszont évente 2-3 alkalommal úgyhogy tudom mivel jár! REmélem hamar túl leszel rajta drukkolok!

Képeket meg teszek ahogy tudok....Somám szülinapja miatt teljes a káosz tele vagyunk rokonokkal folyton...ma jönnek ebédre a nagyszülők. Mondjuk túlzásba nem estem a vendéglátást illetően, a tortát cukiban rendeltem, és grillezni fogunk. Pácoltam hozzá husikat, készítettem salátákat....ennyi.
Múlt héten voltam Telkiben, vérvétel, vizelet...és megcsinálták a DOwn szűrés első lépését is meg a genetikai uh-t. Eddig minden rendben:-). JÓ sok kismama volt a vérvételen.

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Jelentem sikerült nagyjából összekapni magam... 8) :D Csütörtökön voltam ct-n és leszámítva, hogy allergiás lettem a kontrasztanyagra, minden rendben, hála az égnek, vesekő már csak 2 mm így vagy a terhesség alatti hormonhatásnak vagy valamelyik vitaminnak köszönhetően feloldódott róla kb 1 centi!!! :lol: :D Így most nincs vele teendő, ami szerencse, mert nem tudom hogy oldottuk volna meg a helyzetet. :?
Ami a kicsiket illeti, jól viselik az építkezést, leszámítva Titi napközbeni udvarhiányát, ami olykor ijesztő dolgokat produkál. :? Persze érthető, mert normál esetben reggeltől estig kint lót-fut! :D :D :D Lilikém már tömi magába a gyümiket ezerrel, ma már répát is adtunk neki. :lol: Hátról hasra rutinosan pörög, egy percre sem lehet már magára hagyni... Ha sikerül, töltök fel képet róluk.

Jud! Rovatinex ismerős régebbról... köszi!

Peni, örülök, hogy minden rendben a pindurkával is, és veled is!!!

Puszi
Bea Kép Titi haját levágtuk... Kép Az én kis majd 7 kilós kincsem.... Kép E Kép Lilcsivel Kép Kép Kép A gének...

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Bigike: nagyon édesek a gyerekeid. Lilit meg kéne zabálni, abban a kis csajos ruhában.....gyönyörűűűű! Ízlenek neki a gyümik? Mindent megeszik? Mielőtt kiderült, hogy babánk lesz előtte kb 2 héttel azt álmodtam hogy kislányom születik...de most az uh-n úgy tünt, hogy van egy kis csomag a "lányom" lába között :wink: .
Mit szólt TIti a hajvágáshoz? BIztosan sokkal kényelmesebb neki ebben a dög melegben. Nyáron SOma is mindig ilyen "plüssmaci" frizurát visel, a legjobb szerintem is.
Ki zenél nálatok a családban, párod? Mi a kitűzött cél mikorra lesztek meg a ház átalakítással? Sok van még hátra?

Szép napot!

KépKép
peni
 
 


Peni!

Én mindkét gyereknél álmodtam, hogy milyenek lesznek sőt, nemcsak nemre, kinézetre is bejött... Lilinél a névválasztásban is ez döntött... :D :D :D Én is, párom is zenéltünk, én zongoráztam több, mint 10 évig, gitároztam, basszusgitároztam, férjem komolyabban űzte a zenélést, ő a Szigetre, Hegyalja fesztiválra stb is eljutott a zenekarával pár éve. Ő az igazi zenész nálunk! :D :D :D A ház augusztus elején kész lesz reményeink szerint, a dolog szépséghibája, hogy a földszintet tavaly építettük át és újítottuk fel vezetékektől kezdve az utolsó centiig, és most falat kell kivenni, szét kell verni a fürdőt a tetőtér miatt, ráadásul tegnap még be is áztunk a viharban szóval :evil: :twisted: :evil: Túlleszünk rajta... :) Próbűlok így hozzáállni... :lol: Éiéi tegnap egy egész üveg sütőtökös krumplit bevágott (HIPP) és imádta szó szerint!!! Ennyire még semmi sem ízlett neki... 8) :D Titi nem szerette volna, hogy levágjuk a haját, sírt is szegénykém, hogy nem akar kopasz lenni, se mivel nagyon izzadós, kezdett befülledni a haja alatt a fejbőre és ezt nem szerettük volna. :? :( Mostmár megbarátkozott vele és biztos sokkal kényelmesebb is neki így.
A kis csomag további jelenlétéről vagy hiányáról írj feltétlen, de szerintem azért bízhatsz a megérzésedben!!! :D

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Kedves Lányok!

Ne haragudjatok a zavarásért, tanácsért fordulok Hozzátok. Már régóta olvasgatom a fórumot, akkor kezdtem, amikor a baba gondolata még csak "érlelődött", most pedig a hetedik hétben járok.-))

Olyan tanácstalan vagyok, jó lenne, ha pár véleménnyel segítenétek a kételyeim, bizonytalanságaim eloszlatásában.

A történet onnan kezdődik, hogy Hatvanban lakom, de a hatvani kórházat alapból szeretném elkerülni, oda semmiképp nem akarok menni. A dokim itt van Pesten (én is itt dolgozom), és a SOTE 2-re ment nemrég dolgozni. Normális, empatikus, jó fej, szakmailag megbízom benne, szóval egy rossz szavam nem lehet rá.

DE: a Telkiben való esetleges szülésemet nem támogatja. Nincs velük szerződése, de nem is menne oda. Szerinte, ha bármi gond van a babával, egy csomó idő, mire bejut Pestre (pláne, hogy február végére várható a kicsi, ki tudja, milyen útviszonyokkal). Illetve kérdéses, hogy Hatvanból eljutok-e egyáltalán Telkibe (mondjuk egy jó kis zsúfolt hétfő reggelen), ha úgy alakul!

Mit tennétek a helyemben??

Mindenképpen magán intézménybe szeretnék menni!

Néztem a Róbert Károly Klinikát: a honlapjukon levő e-mail cím rossz (hogy lehet a versenyszférában valaki ennyire béna??), a telefont alig veszik fel... Annyit tudtam meg, hogy vannak ugyan külön szobáik, de semmi nem biztosítja, hogy nekem fog jutni egy, ha éppen front van és sok a baba...

Vagy ragaszkodjak a dokimhoz és "bírjam ki" a SOTE2-t? Nagyon nem tetszik az ötlet...

Tuti jó fejek a telkis dokik? Az enyémmel annyira elégedett vagyok, nem tudom, jó ötlet-e váltani...

Szóval, ilyenek kavarognak most a fejemben, ha van egy pár percetek, kérlek, írjatok.
Köszi.
hatvanilány
 
 


Szóval, remélem, hogy majd jártok erre:-)
Holnap visszanézek:-)
hatvanilány
 
 


Szia Hatvanlilány!

Én ha helyedben lennék mernék váltani, főleg ha ragaszkodsz a magánklinikához. Már annyira is, hogy menj el egy vizsgálatra, beszélgetésre egy telkis orvoshoz, mond el a félelmeidet a távolság miatt (hozzáteszem mikor én szültem volt egy nő Nagyváradaról és egy másik Kolozsvárról és oda értek :)) nézd meg milyen az ottani orvos és, ha nem tetszik, akkor még mindig maradhatsz a réginél. Én Dr. Varsányi Hajnalkánál szültem, ő volt végig az orvosom és nála empatikusabb, profibb és vagányabb nőt még nem láttam. Ha valaha még szülök csak hozzá akarok járni. A férjem teljesen bele van zúgva, persze az anya lehetne :). A szolgáltatás 5 csillagos szálloda, mindenki a kedvedbe akar járni és segíteni, a szülésznők profik és arról nem is beszélve, hogy a szülés intimitását nem zavarják. szóval minden megérte, hogy oda mentünk, a legszebb tapasztalat az életemben. Sok sikert és gratula a picurhoz..

Kép
leda2002
 
 


Szia Léda!
Köszönöm a tanácsot!
Azt hiszem, csinálok valamelyik nap egy telkis kört, megnézem a kórházat. Szerinted akár már a következő ultrahangot (ami két hét múlva esedékes) érdemes lenne ott megcsináltatni? Vagy nézzem meg valamelyik telkis doki magánrendelőjét is?
(Első baba, és nagyon nem vagyok képben :-)))

Nézegettem több fórumot, és olyan, mintha a telkis anyukákat azzal "vádolnák", hogy a sokcsillagos szállodai ellátásért, meg a saját kényelmükért a baba biztonságát kockáztatják. Persze lehet, hogy csak az irigység beszél belőlük....

Az az igazság, hogy nagyon húzok Telki felé! Tuti biztonságban leszünk a baba is és én is, ugye???
hatvanilány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: