Új privát üzeneted érkezett!

Igazad van Niki, de leht hogy neki is jobb lenne, ha nyugodtabban aludhatna éjszaka. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne adjál neki, csak próbálj meg kevesebbet. Nehéz bármit is tiltani. Képzeld a tesómék kislánya nem ehetett csokit, mert akkor nem tudott kakilni. Képzeld el ezt egy kisgyereknél.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Hihihi – nem csak a babák, én is majdnem elaludtam ebéd közben (lehet ma valami a levegőben)

Niki! Nincs a pelusok között olyan, mint a női betéteknél, hogy „a legerősebb napokra”? Szóval valami kifejezetten „éjszakás” típus? Az ivás fontos, én azt nem merném megvonni, igyon, amennyi neki kell. (ez nagyon más, mint a csoki, vagy pl. akár a kaja megvonás egy gyomorrontás miatti diétában)
A cukorbetegség ügyben ezek szerint megnyugtattak.
Nellynek előre is gratula a szülinapjára!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 16:20-kor.

nannó
nannó
 
 


Niki!! Juli a mai napig rengeteg vizet iszik, simán lecsúszik néha 1 liter is :shock: De kisebb korában is sokat ivott.

Én nappal gagyi pelust adtam, éjszakára mindig liberót. Volt hogy reggel úgy nézett ki mint vizipók-csodapók a légbuborékjával :lol:
de nem lett pisis max. ritkán a ruhája.

Emma nagyon szép!!!!

És akkor néhány nyaralós kép:

Kép Juli a trambulinban Kép Juli pózol Kép

Klári
Kép
ganti
 
 

 
 

vagyok, csak próbáltam aludni, persze nem sikerült, mert jónás csak 1 órát aludt (pedig ilyenkor 3-4et szokott.) rossz, mert reggel 9 óta most csak 1 órát aludt és du max egy fél órát fog még. kicsit attól tartok, h nincs elég tejem és nem lakott jól. nem hiszem h ilyen kevés alvással beéri. a délelőttünk sem alakult vmi jól, samu 2x bekakilt a játszón, aminél undorítóbb dolog nagyon nagyon kevés van. a második után hazahoztam mert undorító a játszón kidzsuvázni. kevés borzalmasabb dolgot ismerek, mint az alsónaciba/bugyiba kakit kiszedni. FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJJJJJJJJJJJJJJJ.
a pelus semmi ehhez képest. főleg ha az egész gyereket beborítja a szar.
bocs a részletekért, csak olyan nagyon elég a mai napból. meg a tegnapiból és a holnapiból is. (csaba egész 7végén nem lesz)
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

elegem van a gyereksírásból és gyerekkakiból.

na mingyá megnyugszom és jobb lesz.
kerekpocak
 
 


ja, mielőtt finnyásnak tartanátok, persze nem a kis gombócoktól undorodom, hanem a jó folyós trutyis, mindenhova kenődött büdös iszonyattól.
remélem mindenkit sikerült hányinger közelbe taszítanom.
kerekpocak
 
 


niki: van liberó éjszakai pelus. próbáltad?
klári: juli nagyon drága!!! mind a képen mind élőben :wink: , te meg fogytál sokat!!
boldog szülinapot nelly!!!
kerekpocak
 
 


nem is tudtam hogy Liberóbol van éjszakai. Hmm. Majd legközelebb. Én simát adtam rá.

Zsófi hova a reggeli idill??? :lol: Olyan jófej család vagytok, de hát vannak SZAR napok. Bocs :wink:

Ja és jelentem mindenkinek, Jónás egy tündérke, vasgyúró kisfiú kivitelben. Folyton nevet annyira édes!!! És valóban meg tud fordulni hátról hasra a másodperc töredéke alatt.

A kakik akkor még nem mennek Samunál? Mármint hogy szól. Tényleg a játszón a nagyobb gyerekeket pisiltetik /kakiltatják valahová?? VAgy ezt hogy lehet megoldani?

Én nem undorodtam meg amúgy, pl, az orrszívót nátha idején kitakarítani sokkal undorítóbb.

Na kinek mi az undi a babákkal kapcsolatban?? :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


Sziasztok!

Látom témánál vagytok :lol: Én olyannyira nem undorodom a kakijától, h. meg is szagolom, höhh :lol: nem perverzség vagy ilyesmi...vagy mégis? :roll:
Nem is tudom mitől undorodom. Még semmi nem derült ki vagy jött elő.
Jajj Zsófi, vannak ilyen napok, mikor besokall az ember.
Főleg egyedül...
Tényleg, hogy működik a játszótéri kaki?
És mi van télen a szobatisztaságra való szoktatással?

Éjszakai Liberó ötletet köszi, nem is tudtam. Kipróbáljuk.

Klári, helyesek vagytok, Juli igazi nőcske :)
Irigyellek titeket a tenger miatt. :wink:

Kész vagyok, itt ülök, gépelek, emma meg hozza ide a memória darabkákat és mondja h. mi micsoda (hajó, esernyő, repülő...)
Annyira büszke vagyok rá.

Kép
niki30
 
 


félreértések elkerülése véget. a kaki 3 féle lehet:
1. pelusban- ez NEM undorító. egyáltalán.
2. Alsóban/bugyiban kicsi-nagy gombóc. ez SEM undorít
3. bugyiban/alsóban szétfolyós, trutyis szar, ami mindenütt ott vanEZ HALÁLOSAN UNDORÍTÓ. mert szaros leszel te, a kezed, a ruhája, háta jó esetben a cipője, zoknija, lába, gatyája stb. stb.

akinek nem volt még ilyen élménye mondjuk 5-6 alkalommal minimum az NEM ÁLLÍTHATJA H NEM UNDI!!!! csak aki szakavatottan tapasztalja! a szaros pelus lókaki (h stílusos maradjak) a szaros alsóhoz képest. 10es skálán a bűzős, fosos pelus undiságban 1es, míg ugyanez bugyiban 10es.
higgyetek nekem.

samu szól. csak mondjuk egyelőre 70%ban. a maradék 30 meg ááááááááááááááááááááááááááá. itthon v a bölcsiben amúgy sosem kakil be. csak a játszón.
kerekpocak
 
 


Sziasztok csajok!

Olyan szuper képeket tettetek föl, hogy kedvem lett írni. :)

Klári: Juli milyen nagylány már, szuper a közös képetek!

Niki: nálunk is ez volt, Luca minden reggel tiszta pisi volt. Nagyobb liberót adtam rá (5-ös :oops: ) és az kibírja. Sőt, már nappalra is azt kapja.
Emma milyen ki ügyes. Luca most éppen a tehenet tudja utánozni.

Zsófi: látom Te is besokalltál kicsit. Nekem egyik nap ilyen, másik olyan. Most éppen nincsen jó kedvem, mert Lucus 2 napja köhög éjszaka, ma már nappal is. Voltunk tanácsadáson, de a dokinő szerint ez még nem olyan, hogy gyógyszer kelljen (én azért ma már adtam neki stodal szirupot).

voltunk tegnap a gesztenyés játszóján, nagyon tetszik. Mondjuk az már nem tetszett, hogy egy kis hülye gyerek hasba rúgta Lucát (vagyis próbálkozott, de Luca éppen úgy fordult, hogy nem találta el).
Mondjuk az tuti, hogy ha eltalálja kirúgom a lábát (bocsánat, hogy ilyen indulatos vagyok, de az anyja nem szólt rá nagyo..sőt).

Edis

Kép
ediske
 
 


ja játszótéri pisi-kaki:

a játszón, mivel nincsenek vécék ( :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted: :twisted: :twisted: :!: :!: :!: )
mindenki oda pisil kakil ahova tud. a gondosabb (!!!!) anyukák meg felszedik. a hanyaganyák meg nem() :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted:

na az is nagyon nagyon nagyon gáz.
kerekpocak
 
 


Együttérzésem Zsófi! Volt szerencsém ilyesmihez.
Hát nálam - mióta csak közöm van kisgyerekekhez - a hányás a 10-es!
Minden más messze ez alatt van! (csak ez szerencsére nem olyan mindennnapos) :? És ha úgy belegondolok: anyukám még pelust ÉS ZSEBKENDŐT is mosott (én már csak pelust), hát az se lehetett egy kellemes élmény! :roll:
De szerintem már csak egy-két hét, és hozza Samu a maradék 30%-ot is! :D

nannó
nannó
 
 


nanno van benne vmi. a hányás is klassz...
ne is mond, nem cserélnék a nagyanyáinkkal...
kerekpocak
 
 


mármint nem undorodtam meg, ahogy írtad Zsófi.

Mikor Juli nyakig összefosta magát, na az már más kérdés :lol: Amikor le se tudod mosni mert te is olyan vagy. Na az nagyon durva.

Játszótéren én sem láttam még wc-t, ezért kérdeztem, most hogy aktuális lett. Mondjuk a magyar viszonyokban ha lenne se oda pisiltetném valószínűleg. De hogy fel sem szedik??? Én megkérdezném hogy otthon se húzza le a wc-t bakker?:twisted:

Edis: hogy köhög? Mert pl. Juli akkor is köhög ha picit náthás és folyik a trutymó le a torkán. És főleg éjjel, amikor a hátán fekszik.

Klári
Kép
ganti
 
 


ha már a szarnál tartunk és lehetek még alpáribb (ma bírok ennél is lejebb süllyedni) az a legkeményebb, ami a múltkor történt. egy 12 éves nagyfiú vonult el a bozótosba... na ő tuti nem szedi össze, samu meg a haverja meg ott szoktak bújócskázni.
amúgy én ezzel kapcs. már beszéltem az önkormányzattal (mobilvécé, játszótértakarítás stb). ill. megbeszéltük a törzsgárdával, h magunk rendezünk játszótér karbantartást társadalmi munkában vmelyik 7végén..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.05 19:18-kor.
kerekpocak
 
 


Klári: száraz köhögés, inkább éjszaka kb. 5 percig tart, de nem taknyos kicsit sem.

Edis

Kép
ediske
 
 


Zsófi, kurva jót röhögtem!

Kép
niki30
 
 


voltunk a millenáris park játszóján du. van mobilvécé! kézmosóval, papírtörülközővel, vécépapírral, tükörrel! kulturált és tiszta!!! nem toitoi. mindenki oda vitte a gyerekét!
kerekpocak
 
 


Edis! Nekem is éppen a Stodal jutott eszembe Luca baba bajára. Remélhetőleg ma nyugodtabb éjszakátok lesz, és mindketten jobban tudtok aludni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 16:23-kor.

nannó
nannó
 
 


Jó kis kakis délutánunk van! Zsófi nem mondod, hogy odacsináltatják a gyereküket, és otthagyják?! Ez nagyon gáz! Utána a saját gyereke is beleléphet, nyúlhat, eshet!

Előre is köszönöm a szülinapi köszöntéseket!

Klári, nagyon jók a képek! Juli igazi nő, ahogy pózol...

Én is hoztam pár képet még a nyaralásról...

Kép

Kép

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly, nagyon szép Szonja! És most szerintem tök sokat változott, már olyan nagylányos :)

Zsófi, akkor ez jó hír. Oda fogtok járni?

Ma megyünk ikejába :), veszünk Emmának kisszéket, kisasztalt. Kicsit át kell rendeznünk a kuckóját, remélem bejön neki.

Fatima! Remélem nyaralás előtt még jelentkezel!

Még jelentkezem.

Szép napot!

Kép
niki30
 
 


Nelly - Szonja milyen édes, jókedvű kislány! És látom, már segítséget is jelent neked a háztartásban! :wink:

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép

nannó
nannó
 
 


Köszi NIki, szerintem is nagyon sokat változott!
Mutass majd képet a kis kukóról!

Nanó köszönöm neked is, tényleg igazi kis segítség, söpör porszívózik, port töröl...

Jó hétvégét mindenkinek!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Hahó Lányok!

Bocsi, hogy el vagyok tűnve, de valahogy nem jutok géphez mostanában. Anyukámék voltak nálunk a hét második felében, így velük foglalkoztam. :) Hozták a kis autójukat, amivel megyünk Olaszországba! :lol: (nekünk is van, de a mienk öregebb :))

Visszaolvastam, de nem tudok reagálni, mert most is épp rohanásban vagyok. Főzök, aztán még én is le akarok dőlni egy kicsit, míg Tarek szunyál.

Fotók tök jók minden gyerkőcről!!!

Témák, amiket érintettetek nagyon hasznosak, annak ellenére, hogy a kakis dolog tényleg nem túl guszta! :)

Pénteken éjjel indulunk végre nyaralni! Már nagyon-nagyon várjuk!

A Ramadan tűrhető.... bár ez a 30 valahány fok nagyon kemény! :twisted: :shock: :twisted:

Na mennem is kell. Igérem jövök, ahogy tudok és reagálok is majd utólag!

Pussszzzzik mindenkinek! :P

fatima
 
 


én vagyok, de elég rémes 7végém volt. akarok is majd írni róla, csak most vacsizni fogunk. sok mindenben elbizonytalanodtam:
1. én csinálom rosszul
2. samuban van a hiba?
3. életkori sajátosságon megyünk át?

mindenesetre szakembereket is meg fogok kérdezni mert tudni szeretném, h mi a helyzet. a problémák időről időre visszatérnek, csak ált. vki megnyugtat és akkor nyugi van a köv. esetig.

a gondjaim:
1. samu kb 2 hónapja retteg biz. szitukban. nemtom h ez mennyire egészséges, mennyire para. régen IMÁDTA a kutyákat, most retteg. ugyanígy az állatkertet is rémálomnak élte meg, amit régen szeretett. fél a néniktől, bácsiktól is néha. nagyon nehezen oldódik ált (nem mindig).
2. van egy legjobb barátja akit MINDENBEN utánoz. az én kisfiam, akit a bölcsisnénik azért (is) imádtak mert olyan elmélyülten, kreatívan játszott, most mindent a haverja után csinál. semmi önálló gondolat. félek h ilyen is marad. vagy pl ha arrébb löki ez a haverja a sorban, v beelőz stb akkor nem védi meg magát. nem akarja megszerezni/visszaszerezni, amit elvettek tőle. többen mondták, h balek. ezzel a szóval. nekem meg vérzik a szívem.
3. nem beszél még mindig úgy, ahogy kellene. a kortársai már csevegnek, mi meg a max 2 szavas mondatoknál tartunk jó esetben. most egy barátnőm profi logopédus barátja megnézi. és tudom, tudom a fiúk mindent később stb. de ez nem nyugtat meg. mert azok sokszor mindenféle tanulási nehézségekkel (is) küzdenek később. néha félek, h butus.
4. lehet, h nincs elég önbizalma?? én nem bízom benne eléggé?? v magamban nem?? nemtom. eléggé le vagyok hangolva.
kerekpocak
 
 


na félelem ügyben ezt találtam:
ez megnyugtatott:

Egy-három éves korban jelennek meg a konkrét félelmek, azaz a gyermek már meg tudja nevezni félelme tárgyát, mert egyre jobban megismeri környezetét, képes feldolgozni a külvilágban zajló eseményeket. A félelem és az intelligencia szorosan kapcsolódik egymáshoz, minél értelmesebb a gyerek, annál több félelme van, ami egy bizonyos fokig, hasznára lehet, hiszen, ha mondjuk, nem félne kiugrani a lebegő hintából, komolyan veszélyeztetné testi épségét. A higgadt szülői magatartás azonban megnyugtatja a gyereket, és segít legyűrni az alaptalan félelmeket. Két éves korban a gyerekek általában az állatoktól, az erős zajtól félnek, valamint továbbra is jelen van a szeparációs félelem. Három-négy éves korban az előbb felsoroltakhoz betársulhat a sötétségtől, a jelmezbe öltözött emberektől, a természeti jelenségektől (vihar, villámlás, mennydörgés) illetve a fizikai fájdalomtól való félelem. Nem sokkal később jelentkezik a haláltól való félelem
kerekpocak
 
 


kerekpocak írta:2008 Szeptember 05 Péntek - 14:46
vagyok, csak próbáltam aludni, persze nem sikerült, [...] kicsit attól tartok, h nincs elég tejem [...] a délelőttünk sem alakult vmi jól, [...] olyan nagyon elég a mai napból. meg a tegnapiból és a holnapiból is. (csaba egész 7végén nem lesz)

Szerintem "a kutya itt van elásva". Egy gyerekkel is nehéz. Kettővel, akiknek az igényei ráadásul még eléggé különbözőek is, még nehezebb. Az elviselhetőség határát súroló meleg is volt a hétvégén. Rossz kedved van. Ez teljesen érthető. És ezért látsz borúsan. Nekem úgy tűnik, itt a topikban igen sokan felnéznek rád, hogy milyen klasszul csinálod a dolgokat.
Samut nem ismerem, de amit itt olvasgattam róla, egy jól feljődő, aranyos kissrác.
Szerintem még csak az sem áll, hogy benne v. magadban nem bíznál. Egyszerűen rossz hétvégéd volt. Van ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 16:28-kor.

nannó
nannó
 
 


Na látod, megtaláltad, nem is kell nekem itt okoskodnom! :oops: :lol:

nannó
nannó
 
 


nannó köszönöm!!! (fatimának a csetes lélekápolást!!) nagyon jól esett!
és biztos igezed van, kicsit besokaltam. sokszor gondolom, h samu tökéletes, csak nekem van rossz passzom.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Ismét bocsánat az eltűnésért,de ez a rosszkedv úgy látszik ragályos lehet,mert az utóbbi napokban én sem voltam valami jó passzban.A nagy meleg meg még rátett egy lapáttal.
Zsófi-először is ne légy butus,szerintem te mindent nagyon nagyon jól csinálsz,ne okold magad hülyeségekért.Teljesen normális,hogy egy idő után besokalsz,főleg így,hogy jóformán csak te vagy a kicsikkel,teljesen normális,hogy néha gyereksírás mentes napokat szeretnél,de meglásd egyet-kettőt alszol rá és elmulik a rosszkedv.Csak nézz rá a két gyönyörűséges fiadra,és rájössz mindent nagyon nagyon jól csinálsz.Én már számtalanszor említettem,hogy számomra te vagy az etalon gyereknevelés terén.A cikkből is kiderül,hogy teljesen normális Samu viselkedése,és egyáltalán nem butus gyerek.Sőt,sokszor amiket írsz,hogy miket csinál,még a társai előtt is jár.Szóval fel a fejjel,no para.
A kakis sztoridon jót nevettem,volt szerencsém nekem is hozzá a nővérem kislányánál,hát az tényleg brutál.

macarella
 
 


Klári-Julcsi gyönyörűséges kislánnyá cseperedett,olyan bájos arcocskája van.És rólad nem is beszélve,nagyon csinos vagy basszus :shock:

Niki-büszke is lehetsz Emmára,nem semmi ő is micsoda fejlődésen megy keresztül.Kis okos csajszi az biztos.
A plenka ügy megoldódott.Bevált a nagyobb méret?
Hogy álltok a kuckóátrendezéssel?Majd ha kész lesz remélem mutizol képet nekünk.

Nelly-neked is csak azt tudom mondani,hogy Szonja nagyon szép nagylány lett már.Nekem a második kép tetszik nagyon a hintába,tényleg olyan nagyosan ül azon a képen.És micsoda mosolya van.Nagyon nagyon cukorfalat kislány.

Fatima-irígy irígy a nyaralás miatt,nekünk az idén elmaradt,ez is közrejátszott a kiborulásért. Érezzétek nagyon jól magatokat.Tényleg ott megszegitek a Ramadan-t?Kíváncsi vagyok,hogy Tareknak bejön e a nagy víz :D :D

Elküldöm..

macarella
 
 


Teri-hogy álltok Petra kiütéseivel? Voltatok dokinál?Remélem azóta már minden ok.Anyóshoz további kitartást,ügyesen csinálod,csak így tovább.

Zsu-tünemény Emma.Olyan jók a képek.Az adidasos szerkóban istenien néz ki.Látom ő is kis hurkás mint Balázs.Mondtam én,hogy fognak találni Balázzsal :wink: :wink: :D

macarella
 
 


Nálunk a helyzet változatlan,Balázs nagyon jó baba,sammi gondom nincs vele,csak hát ugye az éjszakák továbbra is katasztrófák.Lassan kezdek én is végkimerülni a nemalvás miatt.A tegnapelőtt pl.lefeküdtem aludni a szobánkba,és éjszaka arra ébredtem,hogy a kicsinél vagyok.A gond az,hogy totál képkiesés,nem tudom hogy kerültem oda,és Balázst hogyan vettem ki a kiságyból.Betojtam rendesen, gondolhatjátok.

macarella
 
 


köszi a dícséreteket!!!

Zsófi írok majd privit, előljáróban annyit, hogy ezeken én/ Juli is végigmentünk, és egy részüknek már vége!!!

Úgyhogy no para de leírom ezzel kapcs. a gondolataimat este.

Puszi és pihenj mikor tudsz!!!

KLári

Klári
Kép
ganti
 
 


sziasztok

Klári, muszáj priviben ? engem is érdekelne hogy volt Julinál !

korábban írtam, h. Laura is nehezen oldódik - bár úgy látszik én nem tudtam ilyen érdekesen leírni, h. bárki reagáljon rá.
mondjuk engem annyira nem zavar, mert én is ilyen vagyok hehe.

a kétéves szeparációs szorongásról is írtam, bár Zsófi akkor azt írtad, h. nincs ilyen ... aztán meg na ugye... :)
amúgy Spock is ír róla..

Laura is hol megvédi a dolgait, hol nem - mostmár inkább igen, de korábban nem.
szerintem qrva nehéz lehet egy 2 évesnek megérteni, h. add is oda, ne legyél irigy, meg védd is meg ami a tiéd, szal legyél is irigy, meg önszántadból ne vedd el, de vki elveszi, akkor hadd játszon vele, de azért ne is add oda, mert az már balekság.
szerintem ezek a fogalmak előbb-utóbb letisztulnak a gyerekben, és helyére rázódnak fogalmak.

hétvégén horror volt, Laura az én faxságom miatt majdnem eltűnt a Tescoban, pontosabban egy pedofil gyerekkereskedő majdnem elvitte, illetve nem hiszem, h. puszta jóindulatból járkált kézenfogva az én amúgy zárkózott gyerekemmel !
majd jövök én is, valszeg este, de legkésőbb holnap, de még mindig a hatása alatt vagyok, nagyon gáz.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


alon írta:
mondjuk engem annyira nem zavar, mert én is ilyen vagyok hehe.



mármint nehezen oldódó, nehezen megnyíló.
illetve jó lenne , ha Laura nem lenne ilyen - de nem zavar, mert nem idegen a szitu.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Basszus Marcsi micsoda???Majdnem leléptek Laurával?Jézusom ez nagyon ijesztő :shock: :shock: Lécci lécci meséld el mi történt!!!!Megáll az ész bakker,mik nem történnek :shock: :shock:

macarella
 
 


Zsófi hétvégéje kapcsán továbbgondoltam a dolgot.
Időről időre megjelenik a közvélekedésben (ilyen-olyan felhanggal), hogy a kismamák „gyes-neurózis”-ban szenvednek. És a „mindentudók” egy része azt javasolja, hogy ennek orvoslására – kicsinyeiket hivatásos gyermekmegőrzők gondjaira bízva – sürgősen vissza kellene menniük dolgozni, mivelhogy „a fakanál működtetése és a pelenkák kezelése még egy nő intellektuális szükségletét sem elégítheti ki”.
A másik oldal pedig elítéli őket, hogy „jódolgukban már nem tudják mit csináljanak”, és kutya kötelességük lenne minden pillanatban lubickolni az anya-szerepben, és süllyedjenek el szégyenükben, ha nem így érzik.
Ennek a topiknak feltehetően a környékére sem jön olyan kismama, aki ne örülne neki, ne élvezné, hogy anya lett, és aki ne igyekezne a lehető legjobbat adni a gyerekének…
De hát a kismamák is „emberből” vannak, egy kismama sem csupán a „család lelke”, hanem neki is van lelke. Ami ugyanúgy ápolásra szorul, mint mindenki másé.
És – ahogy az időjárás is hol derűs, hol borús –, a legjobb családok sem működnek nehézségek, problémák nélkül. Vannak olyan problémák, amelyeket mindenki annak lát, és „elfogad”, és vannak olyanok, amelyek csak akkor tűnnek problémának, ha éppen mi magunk vagyunk benne. És aki soha nem élte át, az értetlenül áll a helyzet előtt, és azt kérdezi, hogy „ugyan már, mi a bajod?”. (néha akkor is, ha egykor átélte, de már elfelejtette)
Egy fiatal nő, mielőtt anyává válik, megszokta, hogy jön-megy a világban, „társadalmi életet él”, tanul, dolgozik, vásárolgat, szórakozik… És tulajdonképpen semmi nem korlátozza ebben.
A változás, ami a baba érkeztével beáll az életében - óriási. És bármennyire is vágyott erre a helyzetre, és alapjaiban bármennyire is élvezi a szerepét, néha mégis sok.
Sok, hogy (babánként legalábbis 4-5 hónapig) napi 24 órában tízegynéhány kilóval (letehetetlenül) többet kell cipelnünk; sok, hogy hónapokon, éveken át az életünk a három-négy óránkénti szoptatás keretei között, meg a baba alvásidejéhez alkalmazkodva zajlik; sok, hogy az éjszakáinkat a „legnehezebben elviselhető” hang: gyerekünk sírása szabdalja; sok, hogy babánk olykor – a „babatudományi” tankönyvek által sehol nem jelzett –, a tapasztalatlan kismamát a végletekig kétségbe ejtő „működési anomáliákat” produkál… Sok, hogy ez az a szerepkör, ahol VALÓBAN pótolhatatlanok vagyunk, és ez egyfelől nagyon szívet melengető érzés, de néha-néha terhessé válhat. Egy munkahelyen – a bosszúság mellett – a hiúságunkat legyezgeti, ha nélkülözhetetlenségükre hivatkozva esetleg nem engednek el szabadságra, amikor mi szeretnénk. De a szülői szerepben átéljük, megéljük, hogy – rövid időszakokra ugyan kicsit helyettesíthetők, de – valóban pótolhatatlanok vagyunk.
És ebben az időszakban kevesebb az intellektuális élmény, kevesebb az addig megszokott szórakozás-forma, kevesebb a pihenés, az alvás, a kikapcsolódás… És – a baba érkezésével megnőtt anyagi szükségletek gazdasági alapjainak előteremtése miatt – gyakran a korábbiaknál kevesebb a párunkkal együtt töltött idő. Ez utóbbi talán a legfájdalmasabb. Megpróbálhatja az ember ezt helyettesíteni valahogy: fórumozik, találkozókat szervez hasonló cipőben járókkal, játszótéri ismeretségeket köt, blogot ír… A kismama is „emberből van”, nem csoda, ha olykor „besokall”. És nem kell ettől lelkiismeret-furdalást érezni! Néha egy-egy baba-mentes esti program kettecskén, segít, hogy az ember lelke magához térjen, és újra élvezettel lássa el a mindennapi feladatait, és elsősorban az örömöket, s ne a bosszúságokat vegye észre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 16:38-kor.

nannó
nannó
 
 


Ó Nannó,annyira szépen megtudod fogalmazni a dolokat.

macarella
 
 


Na itt vagyok...

Időben visszafelé fogok haladni. Mármint ami a reagálásokat illeti!

Marcsi!!! JÉZUS MÁRIA!!!! MI TÖRTÉNT??? Teljesen ledöbbentett, amit írtál. :shock: :shock: :shock: Pont ma nézegettem az iwiw-en az ismerőseimet és láttam, hogy lerövidítetted a neved és nincsenek fotók sem rólatok! :roll: Még meg is jegyeztem magamban, hogy vajon miért!?! Csak nem emiatt??? Gyere majd és meséld el, hogy mi volt-hogy volt. Remélem már mindketten túl vagytok ezen a borzalmon! Puszi nektek!

Nannó! Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol??? Esetleg író vagy? Csak mert annyira, de annyira jól le tudod írni az érzéseidet/gondolataidat. :) Köszönjük, hogy megnyugtatsz bennünket! :)

Klári! Juli továbbra is meseszép lányka! Te is nagyon jól nézel ám ki. Hol voltatok? Mesélj kicsit részletesebben.... :)

Kriszti! Rosszkedv??? Ne máááár! Te, aki csupa életöröm vagy? Na mi történt? :roll: :( :roll:

Zsófi! Remélem ma már nem látod a dolgokat olyan borúsnak! A csetes lélekápolást meg igazán nem ér megköszönni! Ez csak természetes!!! :)

Nelly! Szonja tényleg nagyon sokat változott! Igazi nagylány már! Nagyon szépséges, ahogy ott huncutul ül a hintában. :)

elküldöm...

fatima
 
 


Niki! Sajnos peluscsere ügyben nem tudok tanácsot-tippet adni, mert nekünk már nagyon rég nem fordult elő, olyan, hogy átázott volna. De talán baválik az, hogy nagyobb nedvszívó pelust adsz rá éjjelre. Drukkok, hogy minden OK legyen és kiderüljön, hogy átalussza-e az éjszakát.
Okos Emmácska memória tudása engem egyáltalán nem lep meg. :) Saját szememmel győződhettem meg róla, hogy nagyon okos a kiscsaj! :)

Zsu! Na végre már, hogy raktál fel képet Emmusról. Igaz, én nemrég élőben láthattam, de a képek is szuper jók. Nagyon szépséges kis nagylány. Képeken még "idősebbnek" is tűnik, mint élőben. Nekem az apás kép a kedvencem...
Ez az otropéd dolog engem nagyon érdekel. Majd beszéljünk már személyesen róla, mert nekünk még nem volt kontroll, de Tarek is gyakarn pipiskedik.... :roll:

Klári! Meló nagyon jól hangzik! Nem kell még a hapsinak egy ember??? :)

Edis! Remélem mostanra már jobb a kedved. Olyan rossz azt olvasni, hogy nem vagy jó passzban. Túl intim a dolog vagy azért szabad kíváncsiskodni??? :oops:

Timi! Utólag is nagyon boldog 1. hófordulót Daninak! :) A szüléstörténeted nagyon megható. Én is rögtön visszamentem az időben és újra átéltem a szülést. (nekem is csaszi volt)
A fiúk le sem tagadhatják, hogy tesók! :) Dani nagyon formás kisbaba! :) Gratula mégegyszer!

Teri! Csak így tovább anyós ügyben... Petra hogy van? Képek??? :)

elküldöm...

fatima
 
 


Jajjj de nehéz ennyit utólag reagálni! :) Remélem nem hagytam ki senkit! :oops: :roll: :oops:

Rólunk: a Ramadan tűrhetően zajlik. Azt hittem nehezebb lesz, de nem! :) Persze eléggé fárasztó úgy egy gyerekről gondoskodni, hogy gyakorlatilag egész nap szomjazol és éhes vagy. De hát evvan. Csinálni kell. Estére meg kaja után úgy "leterhelődik" az ember gyomra, hogy kipurcan azonnal. :)

Többen kérdeztétek, hogy Tareknak mikortól kötelező ez. természetesen gyerekek ezt nem csinálják. Elvileg serdülő kortól kell. (fiúknak- első magömléstől, lányoknak- eléső menzesztől). Tulajdonképpen az éretté válástól kötelező. De ez még jó messze van.
Valaki azt is kérdezte, hogy szoptatós anyák vagy várandósoknak kell-e csinálnia. Természetesen NEM! Aki beteg, öreg vagy valamilyért gyenge annak nem kell csinálnia. Ha pl én valamelyik nap netán rosszul lennék, akkor meg kellene szakítanom és majd bepótolni máskor.
A nyaralásról is kérdeztetek, hogy ott tartjuk-e majd!?! Háááát... :oops: :oops: :oops: Elvileg ilyenkor nem is nagyon "szabadna" ide-oda csavarogni. De sajnos a nyaralást hamarabb lefoglaltuk és csak utána derült ki, hogy idén már szeptember 1.-én kezdődik. Így hát ott felfüggesztjük és majd bepótoljuk. :oops: :oops: :oops:

Köszönöm amúgy, hogy ilyen érdeklődve viszonyultatok ehhez az egész vallási dolgomhoz. Sokszor kapom azt, hogy: "micsoda baromság" stb. Ez persze rossz érzés, de nem foglalkozok vele. Most itt viszont a hozzáállásotok nagyon felnőttes és korrekt volt! Köszönöm mégegyszer! :)

MÁS! A nyaralás már csak egy karnyújtásnyira van! Pénteken éjjel indulunk! Már iszonyatosan ba vagyunk sózva! :lol: :lol: :lol:
Sajnos az első napok úgy tűnik, hogy esősek elsznek, de talán a többi napon tudunk majd strandolni is. Ha nem, akkor sincsen gond, mert van termál fürdő. :) Egy csomó olyan dolgot is tudunk csinálni, amihez nem kell kánikula. Van vidámpark (Guliverland), olyan mint itthon a Tropikárium, el akarunk menni Velencébe. Tarek meg fog őrülni a Szt. Márk téren a sok galamb láttán. Na szóval no para: JÓL FOGJUK MAGUNKAT ÉREZNI!!! :lol: :wink: :lol:

fatima
 
 


Na úgy látom nem jött senki ma este. Magamban vagyok csak. :(

fatima
 
 


Sziasztok!

ZSu! Nagyon szép Emma! Az első képen annyira hasonlít Petrára, mintha rokonok lennének :lol: :lol: :lol:

Klári! De jó lehetett nektek! Nagyon cuki Juli!!! A trambulinos kép csúcs.

Neli! Szonja nagyon sokat változott! De jó, h ennyire segítőkész!

Zsófi! Pont te mondasz ilyet, amikor Te szoktál minket nyugtatni? Ilyen butaságokat ne is gondolj! Mindenkinél eljön az az idő, amikor besokall, aztán másnap már máshogy látja a dolgokat!

Nálunk minden rendben, Petrának kis ekcémája van/volt, kapott rá egy gyógyszertári kenőcsöt, ami marha jó, rögtön levitte a pirosságot a kezéről. és mindenféle allergiás pöttyre lehet használni. Anyóséknál voltunk ma, most egész normális volt, még beszélgetett is velem... Múltkor a kórházban nem haragudtam rá, csak rosszul esett egy kicsit, h próbálok kedves lenni és ezért még "le is tolnak".
Nálunk is bekövetkezett ami Nikiéknél: majdnem minden északa pelust kell cserélni, m totál átázik... Kipróbáltam a bugyipelust, remélem beválik. Eddig jónak tűnik. (kopp-kopp)

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ok, akkor nem priviben!

Zsófi akkor ez most elsősorban Neked, másodsorban a többieknek szól :wink:

1. félelem: Julinál is előjött, pont a kutyákkal. Mivel volt ugye kutyánk, egyéltalán nem félt tőlük, úgy kellett visszahúzni, mert hát egy idegen kutya azért más. AZtán egyik pillanatról a másikra a nyakamba ugrott ha kutyaugatást hallott (semmi trauma nem érte ezzel kapcsolatban, csak úgy). Emberekkel ugyanígy. Régen mindenkire mosolygott, tartózkodó volt ugyan, de barátságos. Aztán egyszer csak elkezdett félni, és egyáltalán nem volt már barátságos.

Szerintem ez azzal függ össze, hogy nyílik a tudata, és nem olyan naív, jobban képes szelektálni az infokat és eldönteni (még ha náha nem is helyesen egyelőre) hogy mi szimpi neki és mi nem.

2. Utánzás nálunk nincs, de magamat viszontlátom néhány szituban. Valszeg azért nincs, mert nem jár közösségbe (bölcsibe úgy értem)

3. beszéd: Juli 2,5 évesen kezdett el gyönyörűen, mondatokban beszélni. Zsófi mivel ugyan rövid időre, de láttam élőben Samut pénteken, biztosíthatlak hogy semmiről nincs lemaradva, Juli ebben a korában pont ezen a szinten volt, kb így beszélt, épphogy én értettem azt a pár szót amit mondott. Aztán egyszer csak megindult a nyelve. És haverja Balu, aki 6 nappal idősebb, 2 évesen folyékonyan beszélt. Egyszerűen nem ugyanolyanok!!! Samu és Juli pl. inkább figyelnek (utánzás is erre utal), és amikor elsajátították fejben a dolgokat, akkor ők is kipróbálják.

Mondanom se kell, hogy most Juli százszor szebben beszél Balunál, sokkal érthetőbben és sokkal választékosabban.

Önbizalom: Keresd vissza amit kb fél éve írtam: Hogy Juli elég visszahúzódó, féltem az ovitól stb. DE: amióta folyékonyan beszél, azóta sokkal magabiztosabb, társaságibb, közvetlenebb és vagányabb lett. Gondold el, mekkora frusztráció Neked, ha mondjuk Kínában lennél és értenél mindent de nem tudnád magad kifejezni. Hát nyilván Neked se lenne önbizalmad :lol: .

Ne sürgesd Samut, hagyd hogy a saját ritmusában fejlődjön, ne törődj a szomszéd stb. gyerekekkel!!! Ha olyan elvárásokat támasztasz vele szemben, amiket még nem tud teljesíteni, az még jobban frusztrálja majd!

És amiket leírtál nem orvosi eset!!

Na ennyi voltam, húzok aludni.

Puszi

Klári
Kép
ganti
 
 


itt vagyok, köszönböm mindenkinek a hszeket, ma jobban voltam. sokat segített az is, h megbeszéltem azzal a barátnőmmel a dolgot, aki samu legjobb barátjának az anyukája. ő elég sokat látja samut és elég elfogulatlan.
du voltunk vonatokat nézni, samu imádta. ahogy hazajöttünk elmesélte csabának, h vonat ábrissal, masiniszta meg mozdony :)
nagyon hiányoznak neki a friss élmények meg a sok inger. csak hát nehéz úgy h jónásra is gondolnom kell...
jónás kicsit kúszni kezdett képzeljétek. mg nagyon az elején, de kicsit már előremozdul és a popsiját emelgeti.
iszonyat mozgékony, pedig szép súlya van. (meg hossza).
annyira örül ha vki beszél vele, h mosolyog, kurjongat, rötyög, csapkod :) annyira kommunikatív baba! és "felnőtt szeme" van. úgy néz, mintha mindent tudna.
:shock: :shock:
kerekpocak
 
 


klári köszönöm! nagyon jó amiket írtál!!! jaj nagyon jó, h vannak idősebb babák a fórumon! köszönöm a kínás példát, elég plasztikus. :) örülök, h samu és juli hasonló habitusok! meg loloval is igen!apropó
marcsi mesélj!!! mi történt???!!!! nagyon izgulok!!!!

teri: mi a krém neve??tök jó, h anyós jobb fej volt. :)
fatima: hú, mindjárt itt a nyaralás! de szuper nektek!! nagyon jó lesz! annyi izgi dolgot írtál!! nagyon klassz!!!

kriszti: ez azért elég ijesztő! lehet, h mégis ideje lépni éjszaka ügyben, nem? ez már esetleg veszélyes (is) lehet!! szóval én azt mondom, talán most érett meg a helyzet!
kerekpocak
 
 


nannó fantasztikusan jól fogalamaztál! tényleg, mi a foglalkozásod? olyan jó, h ilyen bölcsen látod és segítesz láttatni dolgokat! köszi!!!
kerekpocak
 
 


Zsófi! A konkrét nevét nem tudom, a receptről ezt írtam le: locoid lipocream tub i+ cremor aquosa gta 30,0.

Képzeljétek, múltkor voltunk játszótéren és Petra végre talált egy korban és magasságban hozzá illő babát, és odament hozzá és ölelgette. Annyira cuki volt! A másik baba meg nem értette h mi is történik.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


sziasztok

nagyvonalakban:

Tescoban nagyban shoppingoltunk Laurával (ez a P.erzsébeti Megapark amúgy), és már majdnem végeztünk, amikor mondta, h. még szeretné megnézni a halacskákat. (ezek a csóri pontyok nagy üvegakváriumban) ez a zöldséges résznél található. itt a Megaparkban 3 "folyosós a zöldséges rész, a bal szélsőnél vannak a pontyok, és az egész a Tesco közepére esik. (így utólag még szerencse, és nem a kijárathoz közel).
oda is ment a pontyokhoz, én nem mentem vele, hanem a "főfolyosón" vártam a bevásárlókocsival. azt még láttam, h. odamegy, addig én extrahülye odaléptem az akciós sonkákhoz (ami a zöldséges rész közvetlen szomszédsága), és ezáltal kikerült a látóteremből. nem tudom így utólag felmérni, de kb. 10-15 mp telhetett el, amikor visszaléptem, de Laura már nem volt az akváriumnál !!!!!!!!! beljebb léptem a zöldséges részhez a főfolyosóról, hátha csak szőlőt csócsál. sehol. na utána már elkezdtem rohanni folyosóról folyósóra, kb. vörös köd, 600-as vérnyomás, szét....ott az ideg, h. hol lehet. de csak azt gondoltam, talált vmi érdekeset, és ott van.
de egyébként mióta "nagylány", nem is csinál ilyet, h. csakúgy elcsavarog, h. lát érdekeset. v. nagyon ritkán.
mivel bepánikoltam, nem tudom mennyi idő telhetett el, h. vágtattam a sorok között, ordítottam kétségbeesve, h. "LAURA !!" és kattogott az agyam, mit is csináljak, ha nem lesz meg.
egy pár eszement kanyar után visszaértem a zöldséges rész elé, ahol a harmadik folyosóról érkezve a főfolyosóra, tehát a tetthelytől kb. 15 méterre egy 45 körüli fazonnal KÉZENFOGVA !! sétál a lányom.
amennyire az elborult agyam felmérte, egyébként jól szituált volt, és egy üres kézikosár (tehát nem a tolós, pénzérmés) volt a másik kezében.
úgy kb. kitéptem a gyerekemet tőle és ordítottam, h. "mi a qrva anyádat csinálsz" (bocsánat a vulgáris szavakért).
a fazon habogott, h "csak itt sétálgatott egyedül ez a kislány és..." - a többit nem hallottam, mert mentünk onnan minél messzebbre.
úgy szorítottam magamhoz Laurát, h. majd eltörtem a gerincét. ő meg bújt hozzám, mint egy fészkéből kipottyant kis madárka.
aztán még kérdezgettem, h. mit mondott a bácsi, meg próbáltam mondani, h. nem szabad idegennel elmenni stb.... de rájöttem, h. ez most nem a megfelelő hely és idő, és pár hét múlva ha lecsillapodnak a kedélyek, akkor fogom neki felnőttesen elmagyarázni , h. mi a teendő cukros bácsi esetén.

aztán a "slusszpoén": pénztárhoz értünk, balhézott vmi megvétele miatt, és az idióta pénztárosnő mondja, "hogyha nagyon sírsz, ittmaradsz velem." :arrow: ezzel egyébként idióta öregasszonyok is szoktak "poénkodni", ami alapból idegesít, de most még be is szóltam, h. ezt most itt azonnal hagyja abba...
miért kell ezzel ijesztgetni egy 2 éves gyereket ??????

mikor hazaértünk, és Laura lefeküdt, akkor tört ki belőlem a zokogás, h. mekkora egy felelőtlen, gáz anya vagyok, h. egy 2,5 éves gyereket akár másodperc törtrészére is szem elől tévesztek egy bevásárlóközpontban, ahol hemzsegnek az ilyen arcok.
most is nagyon nyomja a lelkem, h. milyen egy mocsok világ van... és én még résen sem voltam eléggé.
játszótéren is olyan gyerekek vannak szülőstül, h. az agyam eldobom tőlük.
pl. üti-veri a társát (4-5 év forma fiú), anyja meg messziről mosolyog, látom az elégedettséget a fején, h. az ő fiától retteg a játszótér.
tépi ki a gyerekem kezéből a homokozót (szintén 3-4 éves gyerek, tehát már nem kicsi), anyja meg vigyorog 1 méterről.

és a többség ilyen kisfiú, h. mindig mondom apájának, h. már most féltem a lányom tőlük... , és milyen kamaszok lesznek ezek, akinek az a játéka óvodáskorban, h. pisztolyosat, és meghalósat játszik. :(( 3-4 éves formák !!!
és mondom, nem az 1-3 éves korosztályra gondolok, amikor még úgymond "ártatlanok", hanem a 4-10 évesig. bóóóórzalom.
vagy csak én lakom rossz helyen és vagyok nagyon negatív ???????

Marcsi

KépKép
alon
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: