Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

nem volt netem pár napig :(
rakok pár képet:) Kép Kép Kép
Vendég
 


Voltam ma dokinál. BEFORDULT A KISLEGÉNYÜNK!!!! Nagyon boldog vagyok, féltem ám a faros szüléstől!!!!!!

Kiscsillag,
Jó pocakosodást :D

Mindenkinek szép estét!

Lekri,
Szépek a fiaid :)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita

hurrá!

Lekri
Szépek a gyerekek. :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok Kedves Szülők!

Itt az apuka beszél :D
ma reggel 8:53-kor elvágtam a kölcsökzsinort, megszületett Kristóf Dániel, 53cm 3.31kg paraméterekkel :)
A Mama és a Baba is jól vannak. Hétfőre várom Őket haza :)

Szeretném utólag is megköszöni a lelki támogatást amit a páromnak nyújtottatok a nehéz pillanatokban! köszönöm!

üdv: egy boldog apa :D
monik9
 
 


Gratulálok Kristóf Dánielhez nektek. :lol: :lol:
sok boldogságot és egészséget a babának és szüleinek is.
majd képet kérnénk ám :lol: :lol:
Vendég
 


köszönöm a dicséreteket:)
Vendég
 


Nagy-nagy gratula Kristófnak és a boldog Anyukának, Apukának!!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Monik
Kép

GRATULÁLOK!!

Természetesen ez az Apukának is szól! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

köszi a gratulációkat, továbbítom Mónikának :)
Íme pár kép Róluk :)

Kép Kristóf1
Kép Kristóf2
monik9
 
 


Kedves Kristóf Apuka :wink: :wink: :wink:

Nagyon Gratulálok Mamának,Babának és Apukának!!!



Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


nagyon szép baba Kristóf:)

gyűlnek az oldalon a Kristófók:)
Vendég
 


Monik, gratulálok és sok boldogságot kívánok!
Kép

Gondoltam, hogy előbb-utóbb megszületik és inkább előbb, mint utóbb. Repűlő fent, baba bent nem marad...

Nekem is Melinda volt a szülésznőm mindkétszer és nem ilyennek ismertem meg. Nagyon figyelmes volt velem, bár császárom volt, a műtét után visszahozta a babát egy jó órára. Úgyhogy nekünk is volt szopi és ismerkedés.

Gabek, köszönöm.
Akik eddig ismerték ezt a nevet, mind megkérdezték, hogy a ruhaüzletről neveztem-e el. :shock:
Tudjátok mi lesz a kistesó, vagy elkerülte a figyelmemet?
Az étterem a körúton van a Blaha után a jobb oldalon.

Hrk, az egyszemélyes szobák eggyel feljebb, a nőgyógyászaton vannak, kb. 8 db.
Kettőnek van egy közös fürdőszobája, van szekrény, vannak székek asztalkával, hűtő, légkondi, tv, pelenkázó, kulccsal zárható, ha kimész a szobából. Éjszakánként 10000Ft. Naponta kétszer kell levinni a babát, 2 perc az út kb.
Nagyon jó volt, hogy a "nagy"lányom közelről megnézhette a tesót én meg őt jól megszeretgethettem. És ha közben sírt a kicsi, anyukám vagy a férjem megdajkálhatta.

Panny, 3 éve katonásan kérték a könyvelést a szopikról, kakákról. Szerintem még most is ez a gyakorlat. Nekem tiszta stresszes volt a méregetés, mert nem fért a fejembe, ha igény szerint lehet (vagyis akarok) szoptatni, akkor miért a 3 órás időpontok?
Volt is összetűzésem egy madam-mal, aki védőnő tanoncokkal járta a szobákat és hülyeségeket beszélt.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Kristóf gyönyörű baba!!
nagyon jók a képek!
Vendég
 


Márti!

Iagzából nem érdekelt túlzottam h mit akartak a csecsemősök...én nem méregettem és kész.Egyébként egyik másik nem is foglalkozott vele,sőt be se jött a szobába...amelyik meg pattogott annak elmagyaráztam h igény szerint szoptatom és nem mérem mert látom h eleget evett abból ahogy elégedett :wink: ...erre nem tudtak mit mondani és nem piszkáltak tovább.Valszeg azért sem mert 3.baba...de volt aki nem volt ilyen agilis és azt csesztették... :(

Tényleg gyűlnek a Krsitófok :wink:

Kiscsillag!

Alapjáraton nem adnak mindenkinek automatikusan fájdalomcsillapítót,az tuti.Én se kaptam.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Márti,
köszi, majd meglátom, max. ha átkérete magam, ha gáz van. Viszont a nagy miatt nekem is jobb lenne, az biztos. De annyi kiadás van ilyenkor, és akkor még ez is....
és tényleg a ruhaboltról nevezted el a kiscsajt :lol: :lol: :lol:

nagyon szép kisbaba Kristóf!!! Még egyszer gratula!

Delua is biztos babázik. Én is szerettem volna megszülni a hétvégén, itthon van az apjuk. Hétfőn megy vissza külföldre, fogadjunk akkor indul be :( Amióta hazaért, egy darab görcsöm sincs sajna :?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula a legifjabb BABÁKHOZ!

Méregetésről:
Májusban voltam benn a kórházban, és azt mondhatom, a kutya nem foglalkozott vele, hogy mit csinálok Barnussal, vagy mit nem. Sztem nyugi. Senki nem erőltetett semmit!
A csecsemős nővérünk naponta párszor bejött, ránk nézett, megkérdezte, szopik-e. Adott tanácsot, ha kértünk, de méregetni nem kellett. Annál is inkébb, mert amíg csak előtejet szopott, nem is volt nagyon mit mérni. Én az utolsó nap tettem rá a mérlegre a táblázat szerint, mikor már kezdett beindulni a tej, hogy lássák, eszik a gyerek. Azután szépen hzaengedtek. Semmi rossz élményem sincs. (Csak a zárójelentés késői kiadása. De ez más tészta. :evil: :D

Fájdalomcsillapítás:
Nekem nem volt, de a felkészítő előadáson elég részletesen tárgyalta az előadó. MINDEN ESETBEN KÉRNI KELL!
Egyébként van az enyhébb gyógyszerestől az epidurálig minden. De a legjobb ha ténylewg az orvossal beszéled meg.

szép napot mindenkinek.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Kép
:wink:
Kép
:wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a gyerekek, Lekrié és Pannyé és a picúr Kristóf is.

Panny, három (négy) fiúval könnyű az élet?
Még csak most kezdek belejönni a két gyermekes szülőségbe, de nem is tudom mit kezdenék 3 eleven fiúcskával??

Egyébként most a terhesség kétharmadát végig mérgelődtem, direkt jó volt a külön szoba, jót pihentem...

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Megkésve bár, de én is gratulálok Kristófhoz! Nagyon szépek a képek! :-)

És persze a többi gyerkőc is nagyon aranyos! :-)

mpuma
 
 


Sziasztok Csajok! :)

Végre itthon :) Juhúúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!

Köszi Mindenkinek a gratulációkat és a dícséreteket! Igazán kedves Tőletek :P

Most éppen alszik az Édesem, úgyhogy van pár percem beköszönni, no meg reggelizni ... Még szokom az új feladatokat, az új életet és az alig alvást :) , de a lényeg, h. már így és itt vagyunk! Meg kell tanulnom beosztanom minden szabad fél órát már látom :)
monik9
 
 


Sziasztok

Monik

Örülök,h otthon vagytok!
majd kialakul a napirend és akkor könnyebb lesz minden.
Pár hét!De az hamar elrepül.
Várjuk a képeket még! :lol:
Vendég
 


Monik!

Klassz hogy minden OK!!
Látszik az írásodból h boldog vagy és minden OK!!!Örülök!! :wink:

Tejcsivel hogy álltok?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Tényleg nagyon boldog vagyok, bár még most tanulom az anyuka-szerepet, igazán élvezem : )))
Tök jó, - annyit mondhatok :wink:
Édes baba-illat lengi be az egész lakást...
El sem hiszem h. nemrég még a nyákdugóról kérdezgettelek Benneteket, és lám, ma már egy hetesek vagyunk :)
Egyébként, pont kérdezni is akartam ezt a tej-témát. Mer ugye még sosem szopiztattam, szal ez is tanuló-fázisban van. Tudok szopiztatni, azzal nincs is gond. Utána még fejek is. Csak vannak kérdéseim. Pl. van ilyen tejserkentő homeopátiás bogyóm. Ezt egyből szednem kell, vagy csak akkor ha már látom hogy apad a tej? Vagy inkább maradjak a teánál és Laktoherbet igyak? És úgy általában mi a tapasztalat: Kb. hány hétig kell fejni a tejet? Minden szopizás után? Bevallom, én éjszaka már nem szoktam.. Reggelre ömlik is rendesen a tej :lol:
monik9
 
 


Monik!

Sztem ha van elegendő tejed akkor nem kell szedned a bogyót és méga tea se olyan fontos.Ha úgy látod hogy a babának több az igénye és neked nincs esetleg annyi akkor kell a homeos.
Hogy hány hétig kell fejni??Erre sincs szabály...egyéntől függ.Neked kell érzened hogy sziopi után nagyon tele van-e...ha nem akkor nerm kell egyátalán fejni...ha nagyon tele lenn még utána is akkor is csak egy keveset kell fejni,mert ha túlzásba viszed akkor rengeteg tejed lesz de mindig fejned kell és a mellgyulladás is esélyesebb.Én így jártam anno az eslővel.
Én pl.a harmadikkal egyátalán nem fejtem egyszer sem.Nem akartam h rengeteg legyen...mert a fejértől csak több lesz.Így kialakult szépen a kereslet-kínálat...de reggelre nekem is ömlik még most is általában :wink:

Váltott mellből szoptatsz(egy evésre csak egyből) vagy egymás után mindkettőből?
Mert én pl.csak egy evésre egyből szopiztatok mert az is elég neki.Ha mindekettőből szoptatsz szinte fölösleges a fejés..ha csak nem még több tejet akarsz...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panny!

Kicsit megkésve, de nagyon köszönöm a választ. Én nagyon kétségbe vagyok esve emiatt a hülye fejés miatt. Az unokatesóm uis kórházba került anno mellgyulladással, és nagyon nem szeretnék így járni. Ráadásul mindenki mást mond. A kórházban hangsúlyozták, h. minden alkalommal fejjünk, mert ha egy kicsi tej is marad, már begyulladhat. Elmondták h. ha nem ürül ki, vhogy betokozódik és a következőkben termelődő tejet sem engedi kiürülni. Olvastam h. emiatt 6-8 hétig fejni kell.. Más meg azon a véleményen van, amin Te is h. nem kell fejni, v. keveset. Most ezt követem, amit mondtál. Bár olykor magától is elindul mindkettőből a tej és nem tudom mi a fenét csinálok rosszul.
Meg a szopizás...Próbálok rendszert belevinni az életünkbe, mert szintén hallottam h. ez jó. Ma hajnalban evett fél kettőkor, aztán 3/4 ötkor és nyolckor...azóta viszont húzza a lóbőrt...és már dél van. Igaz sírós volt, és fél 11 körül aludt el...Meg kellett volna etetnem akkor, mielőtt elaludt? Vagy hogy kellene ezt csinálni? Még csak két hetes és ennie kellene kb. 3 óránként, nem? De már 4 óra is eltelik...Fel kellene ébresztenem ilyenkor? Vagy Ti hogy csináljátok?
És még egy kérdés: mikor lehet elkezdeni kivinni a szabadba? Két hetesen már majd igen? :roll:
Előre is köszönöm a válasz :lol: és bocsi h. ennyi kérdésem van, de még nagyon kezdő vagyok :oops:
monik9
 
 


Sziasztok

Monik
Szoptatással kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot adni,mert nekem egyzser sem sikerült szoptatnom :cry:

De majd jön Panny :lol:

A szabadba simán kiviheted sétálni.Ilyen időben nem fázik meg.Csak ne öltöztesd túl.Ugyanolyan melege van mint neked! :lol:
Zinát és Zalánt is kivittem már 2 hetesen.(Alexet azért nem mert januári és akkor nagyon hideg volt!)De én csak a szabadba,bevásárolni nem! :) Ott zárt helyen túl sok ember van.
Vendég
 


Szia Monik,

Milyen volt a szülésznő?

Én a nem keltegetős anyukák táborába tartozom. Mindenki azt mondja, hogy valóban 3 óránként kell etetni, de szerintem ha éhes vagy valami baja van úgysem fog békésen aludni, ezért én sohasem keltettem fel azért, hogy megetessem.

Már kiviheted a levegőre, hiszen nagyon jó idő van, de itt is tartsd be a fokozatosságot. Először csak ablak elé vagy erkélyre menjetek 1-2 percre, aztán másnap 2-3 percre, utána 5 percre, majd 10 perc, következő nap negyed óra és így szépen növeld az időt, majd ezután már érdemes az udvarra is kivinni, vagy parkba vagy nem tudom hova ami a közeletekbe van, lényeg hogy ne egy 4 sávos útra. Sétálás közben is tök jókat fog majd aludni :)

A szoptatást is csináld úgy, ahogy Te gondolod, hogy jó és maradj annál az elvnél, ne hagyd hogy mindenki beleszóljon, a te gyereked, te neveled. Ha csak egy ciciből szoptatsz akkor normális, hogy a másikból is csöpög, tegyél be egy melltartóbetétet akkor nem fog zavarni.
De az fontos, hogy ha érzed, hogy csomók lennének benne akkor azt masszírozd ki, mert később azok gyulladnak be. Esetleg hideg vizes borogatás is segíthet, szóval nem kell egyből kórházba menni, csak ha nagyon durva a helyzet, de azt könnyen meg lehet előzni.

Bele fogsz jönni hamar :)

Üdv,

gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Monik, ne törődj semmivel, csak a babád jelzéseivel. Ha éhes, vagy szomjas úgy is felébred. Az teljesen természetes ha folyik a tej, tényleg hasznosak a melltartó-betétek. Ha erősen a kislányomra gondolok, máris beindul a tejleadási reflex, sőt még a zuhanyozás is ilyen hatással van rám. Ne izgulj, elmúlik.
Ha kevés a tejed akkor fejjél, vagy ha csomót érzel benne, ahogy Gabek is írta. De szerintem a hideg vizes borogatást felejtsd el, az akkor jó, ha már lázas vagy, különben tej elapasztó hatása van.

Nekem azt mondta a dokinéni, ilyenkor egy hetesen lehet már menni sétálni, nem kell szoktatni sem, azt inkább télen. Persze arra figyelj 11 és 15 között ne menj és használjatok jó minőségű, legalább 50-es naptejet.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Monik!

Asszem az előttem szólók(írók :wink: 9a lényeget már megírták de azért én is próbálok segíteni...

etetés:igény szerint szoptatsad egyenlőre a babád!!!Ő tudja h mikor éhes,hidd el h azt ő nagyon is a tudtodra adja.Ha nem koraszülött és különösen kis súlyú egy baba(márpedig nálatok sincs ez a szitu hál'istennek :wink: )akkor nem kell keltetgetni a világért sem!!!Örülj neki ha édesdeden alszik,majd úgyis fel ébred ha üres a poci és éhes.Egy felnőtt sem tud órára enni ,csak ha éhes ,nem? :wink: Az a régi módszer h csakis 3 óránként kell nekik enni adni már lejárt...majd időval ha már 3-4-5 hós lesz,talán bevezethetsz némi rendszert,akkor kell is de még annak nem most van itt az ideje.
Tök normális h ha az egyikből szoptatsz akkor a másikból folyik..nekem pl.annyira folyik h tejgyűjtő kagylót kell a másik cicire tennem és alkalmanként 100-150ml lecsepeg abba ,és a mélyhűtőben gyüjtöm.Már van kb 20 liter ebből,úgy hogy egyszer sem fejtem!!!Már adtam is pár litert egy ismerős anyukának is amíg nem indult be a teje.
Szal sztem nem feltétlen kell fejjél csak ha nagyon telítődve érzed de akkor is csak annyit h megkönnyebbülj.Szopi után sem kell fejni ha épp elegendő a tej...mert akkor egyre több lesz,több mint a baba igénye és akkor végig fejned kell h nehogy begyulladjon...ördögi kör :x Ha csomót észlelsz mindig masszírozd szopi előtt és szopi alatt is a bimbó irányába h ürüljön ki a csomó...előtte meleg vizes borogatás fellazítja..hideg vízzel csak a már durva mellgyuszit szabad borogatni,amúgy a hideg apasztó hatású.
Szal én a 2. meg a mostani fimanál egyátalán nem fejtem egy cseppet sem és nem lett mellgyuszim..az elsőnél meg fejtem mint állat :shock: mert nekem is ezt mondták a krhzában h ki kell csontra fejni(ahogy írtam azt nem lehet!!!mindig után termelődik,főleg amikor stimuláljuk a fejéssel)szal akkor meg durva mellgyuszim lett de oly annyira h fel kellett vágni mindkét mellemet :( (senkinek nem kívánom)

levegőztetés:sztem sem kell szoktatni...simán vidd ki egyből a babát(én már egy hetes ki vittem)...persz 3.babával az ember már vagányabb :wink: :lol: ..de komolyan nyugodtan vidd ki,de tényleg ne a tűző napra és ne szmogba.Valami árnyékos helyet keress és meglátod milyen jót fog a szabad,friss levegőn szundizni a babuci :wink: Te is emberek közt lehetsz,kicsi kimozdulsz :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

régebben sokat fórumoztam itt, most viszont "új" vagyok.
Egy kérdésem lenne a lányos anyukákhoz, nagyon megköszönném, ha valaki tudna segiteni:

Valaki tetetett be fülbevalót a babájának a csecsemősökkel?
Lövik vagy fúrják?
Egyből a véglegest teszik be vagy próbát?
Kell vinni fülbevalót vagy van ott olyan, amit meg lehet vásárolni beteszik és majd otthon kicseréljük később a véglegesre?
Ezt mikor csinálják? Hány naposan?

Bocsi, ha ostobán hangzanaka kérdéseim, de fiús anyuka lévén nincs tapasztalatom :oops: és tulképp mi nem tudjuk a baba nemét, de 50% az esély a kislányra ugye, és mindenképpen fel szeretnék készülni rá, hogy legalább kinézzük a fülbevalót, és apa megveszi még mi bent leszünk, ha szükséges.

Előre is köszönöm a segitséget!

Márti: Gratulálok a babádhoz!!! És az étteremhez is!

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!
2008.08.08-án megszületett Rózsa Csanád Balázs. nagyon fájt, de megérte :wink: :wink: Tüneményes kispasi, eszik, alszik, nézelődik. Reméljük nem is fog elromolni :lol:
Péntek délután született, és hétfőn már haza is jöhettünk. Kipróbáltuk az egyágyas szobát is, de végül a gyerekágyon kötöttünk ki. Banyanővérek most visszafogták magukat szerencsére.
Én már tegnapelőtt kivittem kicsit a levegőre, tegnap is, ma is viszem. Nobilis dokibácsi azt mondta lehet.
Fejnem sajna nekem kell, mert csomós, fáj és kőkemény a cickó, ha nem fejek. Ha fejek, akkor is, mert se idő, se energia, se kedv nincs arra, hogy minden szopi után kiürítsem. Nagyon sok a tejem...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk itt is gratulálok!

A mi pici fiunk Zsigmond István 2008.08.05 én 22.30kor született Gönczi Kata volt a szülésznőm, maximálisan meg voltam vele elégedve és az orvosommal is, aki dr.Gidai János! Örülök, hogy ők voltak ott velünk..Szerencsére mi hamar lezavartuk, röpke 4 óra alatt!

a csecsemős növérekkel sem volt semmi bajom, nagyon kedvesek voltak főleg egy Éva nevü lopta be magát a szivembe..annyira segítőkész volt.egy volt aki kicsit fura volt nekem de aztán őt is megszoktuk...

aztán besárgult a kicsi így 3 éjszakát is bennt volt éjjel..és annyira aranyosan beszéltek hozzá.


a szobában lévő zuhanyzó az botrányos.. szó ami szó én átjártam a patológiára fürdőbe.. mert ott kúltúráltabb volt.
Vendég
 


Hrk itt is gratulálok!

A mi pici fiunk Zsigmond István 2008.08.05 én 22.30kor született Gönczi Kata volt a szülésznőm, maximálisan meg voltam vele elégedve és az orvosommal is, aki dr.Gidai János! Örülök, hogy ők voltak ott velünk..Szerencsére mi hamar lezavartuk, röpke 4 óra alatt!

a csecsemős növérekkel sem volt semmi bajom, nagyon kedvesek voltak főleg egy Éva nevü lopta be magát a szivembe..annyira segítőkész volt.egy volt aki kicsit fura volt nekem de aztán őt is megszoktuk...

aztán besárgult a kicsi így 3 éjszakát is bennt volt éjjel..és annyira aranyosan beszéltek hozzá.


a szobában lévő zuhanyzó az botrányos.. szó ami szó én átjártam a patológiára fürdőbe.. mert ott kúltúráltabb volt.
Vendég
 


Csanádhoz és Zsigmondhoz nagy-nagy Gratula!!!!!


Hrk!

Az jó ha van sok tejed de a csomósódásért nem írigyellek..ismerős szitu :( De tényleg nem lehet csontra kifejni mert folyton termelődik...vígasztalásképp :wink: az elején van ez így,sztem pár hét és beáll a tejcsi.Meleg vízzel borogasd szopi előtt, vagy még jobb a meleg zuhi rá.Kitartás!!!! :wink:

Boniko!

Hát a kórházi zuhanyzó tényleg botrányos volt :x Iszonyat undorító volt...és amit ott a takarítónő maszatolt...hát mindennek lehet nevezni csak nem takarításnak :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


hatalmas gratula Csanádhoz és Zsigmondhoz is :lol: :lol: :lol: :lol:

Kristófom tegnap volt 3 hós igy hoztam pár képet: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

bocsika ha sok lettem:)
Vendég
 


Köszi a gratulációkat :D

Ti melyik szobában voltatok? Csak a zuhanyzó miatt, mert én nem találtam annyira gáznak, és amikor Zalánnal voltunk benn, akkor sem volt vészes. Most a 123-asban voltunk, 3 éve meg a 126-osban asszem, amelyik a folyosó vége felé az első kórterem a nővérpulttól. Hát nem ötcsillagos az biztos, de ki lehetett bírni.

Igen, tudom, hogy nem tart sokáig ez a sok tej, vagyis addíg csak amíg nem eszik eleget a gyerek. Csak ma már mozdulni sem bírtam, annyira fájt, és tök lazán 140 mili kijött a kettőből úgy, hogy az egyikből szopizott, a másikat meg csak megkönnyítettem. Nem sírok, mert inkább legyen ennyi, mint nulla.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


hrk mi a 121 esben voltunk jó lett volna egy szobába kerülni :wink:

állítólag van olyan szoba, ahol még villany sincs a fürdőben! nekem ott bennt mondták..

köszönöm a gratulációt!

:lol:
Vendég
 


[b]Gratulálok Csanádhoz és Zsigmond Istvánhoz![/b]
Sok boldogságot, sok tejcsit.

Hrk, neked már is van elég :lol: , ne izgulj, Csanád egyre több tejet tud majd meginni egyszerre.

Boniko, nagyon szép, komoly neve van a fiatalúrnak. Ezzel a névvel csak is királyfi lehet. :D

Lilló, örülök, hogy a régiekből is egyre többen babázunk.
Valahol már írtam, hogy a csecsemősök kifúrják a baba fülét, kézzel csinálják, az általad vitt fülbevalót fertőtlenítés után beteszik. Általában akkor mikor mentek haza, de előtte beszéld meg velük. Neked csak az a dolgod utána, hogy alkohollal kezeld, amivel a köldököt is.
Tényleg, most több kisfiú születik?

Lekri, Kristóf hány cm és kiló 3 hónaposan?

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


szia
aysegül37

Kristóf 5920g és 62cm volt pont 3hónaposan. lánykád?
látom 1 nap van köztük:)
Vendég
 


Márti,
köszönöm szépen a segítséget! Nagyon kedves vagy.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is NAGY-NAGY GRATULA CSANÁDHOZ ÉS ZSIGMOND ISTVÁNHOZ! Esetleg képek már vannak?
Lekri! Gyönyörű a kis Kristófod :) Édes pofa!
Panny és Aysegül! Köszönöm a szopis tanácsokat a fejésről, megfogadtam és mostmár sokkal jobb :) Csak reggelente és esetleg este fejek egy kicsit, nem feszül, nem fáj a mellem, szóval azt hiszem beállt a tejtermelés. A meleg vízes zuhany nagyon bevállt, mert nekem teljesen fellazította a csomókat oldalt. Mostmár csak arra kell vigyázni, h. a babának legyen elég hami.
Amúgy nem könnyű ez az anyaság! Eddig még vmennyit itthon is volt velünk apuci, de mostmár egyedül vagyunk és háááááát... az éjszakáink még mindig kemények. Bár csak egyszer-kétszer kel fel, a kettő között fennmarad és nyűglődik. Nem tudom miért...biztos a hasa fáj. Adjuk az Infacolt, de nem igazán hatásos. Simogatom a pociját, hasrafordítom, mindent elkövetek és csak sír és sír. Ettől pedig olykor már én is sírok... Kicsit jobb a helyzet nappal, de akkor is sokat nyűgösködik...és nem mindig alszik el két szoptatás között. Ettől aztán még nyűgibb, szóval ördögi kör...Szörnyű érzés h. nem tudom megvígasztalni, nem tudok neki segíteni és ettől tök bénának érzem magam. Nem egyszerű :?
(ja, Gabek! A szülésznőmmel egyébként maximálisan meg voltam elégedve, nem szólt rám még akkor sem, mikor ordítottam, ahogy a torkomon kifért :oops: :lol: Másnap tök ciki volt :) Nem győztem elnézést kérni Tőle és a dokitól :lol: )
Kép
monik9
 
 


Sziasztok!

Lekri, igen, látszik, hogy szép szál legénykéd van. :)
Zara 2710g és 50cm (a védőnéni szerint 49cm) volt születésekor. Egy hónaposan 4100g és 52cm, kedden megyünk 2 hónapos oltásra, akkor majd lemázsálják újra.
Szóval nem lesz égimeszelő topmodell belőle.:D

Monik, kitartás!
Infacolról annyit, hogy azt mondta nekem a gyógyszerész arra a kérdésemre,hogy mikor hat- ahogy leér a gyomorba máris kifejti hatását. Hát ez nem így történt. Kellett jó pár óra a megnyugváshoz. Vagy próbálj más terméket, a gyermekorvos tuti tud olyat felírni, amit újszülött kortól lehet alkalmazni.
Amikor sok a tej, csak úgy ömlik be a szájába, + még nem is annyira profi a szopásban, akkor nagyon sok levegőt nyel mellé. Nagyon fontos a büfiztetés. Zara mindig hamar bealudt, szerintem nem büfizte ki az összes benyelt levegőt. Vagy felül vagy alul, de valahol ki kell jönnie, gázos pocak az nagyon rossz lehet. Én is nyűgös lennék. Mióta beállt a tej kereslet-kínálat, Zara is megnőtt, egyre ügyesedett, hál'istennek elmúlt ez a probléma.
Esetleg megvizsgálnám mit is eszem, iszom. Bár szerintem mindent lehet,de mértékkel.
Sajnálom, ez nagyon rossz, mikor mindent kipróbálsz, de nem tudsz segíteni a babádon és csak sír :cry:

Lilló, szivesen.. :)

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Monik, nem vagy béna!!!

Mindannyian így csináljuk, pl. én most a kétgyerekes anyaságban bénázok.
Legalábbis próbálom túlélni a napokat egymás után.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Köszönöm agratulációkat!

annyira édesek a babák! :lol:

kicsi Zsigmondunk

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Regen nem jelentkeztem már itt, de rendszeresen olvaslak benneteket. Elsőként nagyon gratulálok minden új babónak és anyukának, valamint nagy-nagy kitartást isa a pocakfájós babókhoz.

Monik,
Sajnos a mi Kristófunk is ilyen volt anno, ngyon keveset aludt, volt, hogy nappal két szopi között simán ébren volt már 1 hetes korában. Nyöszörgött, sirdogált, sehogy sem lehetett megvigasztalni, max ha magamra fektettem, úgy alukált, de 3 órákat sosem laudt nappal életében.:) Én nagyon kikészültem tőle, magamat okoltam, hogy nem tudom megnyugtatni, hiába adtuk neki a hoemos bogyókat meg aztán az infacolt, semmi nem segített rajta, egyszer csak elhagyta, olyan 2,5 hós korára, akkor is ébren volt állandóan, de lagelaább már le lehetett kötni a figyelmét. Ez egyébként a mai napig igy van, keveset alszik nagyon, éjjel is kel még van hogy 1x, de van hgy 4-5x is. Kitartás, és legfőképp nyugodj meg, mert ez is ördögi kör, ha ideges vagy. Úgy látszik a Kristófok már csak ilyenek, a név kötelez.:))

Lányok,
segítséget is szeretnék kérni, mert megint kezd előjönni a szar anya vagyok érzés bennem.
Kristófom holnap lesz 6 hónapos, 8 kg, és még mindig felkel éjjel, én adok neki enni, ha már nagyon sír, bekajál, és attól vissza is alszik. A védőnéni viszont azt mondja, ne adjak neki enni, mert neki már nincs rá szüksége, nyugtassam meg, de ne vegyem ki, majd visszaalszik. Próbálkoztunk vele, addig jutottunk, hogy hajnal 2-3-ig ordított, végül kivettük, és abban a pillanatban mg is nyugodott, kaja nélkül visszatettem az ágyba, és úgy 10 perc után vissza is aludt, igaz kellett neki cumi, meg egy kis simogatás, de utána 1/2 7-ig csend volt. Szóval abban igaza lehet a védőnéninek, hogy nem éhes ő, na de én meg nem szeretem sírni hagyni. Rossz hallgatni, és kb vele együtt sírok én is. Ha felébred hiába simogatom a hátát, dúdolok neki, csak forgatja a fejét, sír, sokszor olyan, mintha nem is lenne teljesen ébren. Én meg kezdek kiborulni, mert nem értem, nekem miért nem jön ösztönösen az, hogy mi a fenét csináljak vele ilyenkor, ha felveszem az a baj, ha hagyom sírni akkor meg az. Tényleg próbáljuk ki egy hetet, hátha leszokik róla, vagy adjak neki enni aztán majd ha nem ébred éjszaka akkor abbahagyja az evést is? Szerintetek?

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszti,
Olyan nehéz ilyen helyzetben tanácsot adni, úgyhogy nem is adok, csak elmondom, hogy Zalán milyen baba volt. 5 hós koráig aludt nagyjából a kiságyában, majd csak a nagyágyban volt hajlandó. Most 3 éves, és kb. 50%-ban alussza át az éjszakákat, fel-felkel néha. Vagy iszik vizet, vagy hisztizik egyet :wink: Ő 2 éves koráig szopizott, addig éjjel is felkelt mindig szopizni. Szerintem ne idegeskedj, vannak gyerekek akik sokáig felkelnek, és amúgy én sem hagynám sírni. Lehet, hogy éjjel tényleg nem éhes, csak megnyugtatja magát a cicivel.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szerintem neked ösztönösen az jön, hogy nem akarod sírni hagyni.
Félévesen nem gáz, ha felébred éjszaka. Én biztos nem hagynám sírni, csinálnám úgy ahogyan eddig is. Majd egy hónap múlva megpróbálnám sikerül-e kaja nélkül, felébredés nélkül átaludnia az éjszakát. Ha nem, egy későbbi időpontban újra megpróbálnám. Nemrég még a pocakodban volt, ne várd el, hogy ne hiányozz neki. A védőnénik könnyen beszélnek, nem nekik kell a sírást végig hallgatniuk.
"Sírjon csak az a gyerek, majd megtanulja, hogy kell és mikor elaludnia." De ebből csak azt fogja megtanulni, hogy nem számíthat rátok.
Persze, ha kibírjátok, akkor egy idő után sokkal könnyebb lesz nektek, mint pl. nekem. Szépek lesztek és kipihentek. :lol:

Zsigmond István nagyon helyes fiú és már most milyen erős, hogy tartja a kis fejét!

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Az a abj ezzel az alvás dologgal, hogy nincs rá recept. Mindenki a ,aga vérmérséklete szerint. .. :)
A mi Barnusunk most 3 és fél hónapos, de tulképpen csak az első két hetet töltötte a kiságyban. Utána nem volt hajlandő ott elaludni. Így átköltöztettem magunk közé. Azóta alszik, nincs vele gond. Nappal meg, ha van időm, lefekszem kicsit veke, ha nincs, babakocsi, cumi, ringatás, ének és alszik.

Az együttalvástól is félek kicsit. Így nyugi van,de kérdés, vajon, meddig lesz köztünk??? Viszont így mindenki tud pihenni. Hát így is marad még eegy ideig. Én is kíísérleteztem a hagyjuk sírni recepttel, de nem bírtam ki. Apa ,eg azt mondta, "inkább kényeztessük el" :-)

A bátyámél ezzel szemben bírtá a sírést, hagyták a gyereket, és pár nap múlva nyugodtan aludt éjszaka mindenki, a maga helyén. Gyönyörű, okos, egészséges 14 éves fiú lett belőle.

Szóval minden múködhet, de a szülőnek szenvednu kell! :shock: :lol:
valamikorvalamennyit. Azt pedig te döntöd el, melyik utat járod. Egyik sem jobb vagy rosszabb, csak más.

üdv: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Krisztina!

Mi is hasonló cipőben járunk. Marci még mindig kel éjszaka, ebből 1-2-szer visszaalszik éjszaka, de legalább egyszer kell etetni is. És egyébként ez teljesen kiszámíthatatlan, van hogy semmi nem nyugatatja meg, csak a cici. Én is hasonló kétségek között " vergődöm" mint te. Az elmúlt héten volt hogy próbálkoztam azzal, hogy hagyom békén. EGy ideig elvolt magában, gagyorászott, jűtszott a lábával, aztán elkezdett sírni és semmivel nem volt hajlandó visszaaludni, és fent volt kb műsfél órát, mire végül meguntam enni adtam neki és visszaaludt. Sok helyen azt olvastam, hogy nem jó már ilyenkor etetni őket, mert meg kell tanítani őket aludni és arra, hogy vissza tudjanak aludni evés nélkül is! Igen ám, csak kérdem én, hogy lehet egy 6 hónapos gyereket aludni tanítani?? Majd ha megtaláltam a megfejtést megosztom veled is! :-)

Kitartás!

Rita

mpuma
 
 


Rita,
Totál igazad van, nálunk pontosan ez a szisztéma.:) Hagítam már én is hátha visszalszik magától, de akkor meg úgy behergelimagát, hogy kaján kivűl mással nem lehet megnyugtatni. Persze a párom próbál rávenni, hogy adjunk magunknak 1 hete, hogy hagyjuk sírni, hátha abbamarad, de egyszerűen képtelen vagyok hallgatni. Ha valaki azt mondaná, hogy 1 hét éjjelezés, ordítás, de utána csend lesz, simán bevállalnám, vágnám a centit legfeljebb, de lehet tök feleslegesen vergődünk, mert leszokik róla,aztán 2 hét múlva ha fáj a foga kezdi előröl.
Amit én olvastam, hogy hogyan kell tanítani aludni, abbanaz volt, hogy menj be hozzá megnyugtatni 5, 10,15,20 perc elteltével, de nekünk ez sem jött be, mert az 5 percnél még smmi gond nem volt ,na de a többinél olyan síkitás meg fulldoklás volt, hogy képtelen voltam nem bemenni. :(

Kép
k.krisztina78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: