Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti,
alapvetően Laura mindig jól {magától} aludt el, de elrontottam az utóbbi fél évben.. aztán így maradtunk - én meg 1 órás altatásiizéhez nem vagyok hozzászokva, még így sem, h. csak fekszem mellette.
még 5-10 perc okés lenne, de min fél - 1 óra lett már a végén, AKÁRMILYEN fáradt volt. tágranyílt szemmel nézelődött, ha szóltam, h. csukja be a szemét, akkor fél percre becsukta, majd nekem hátatfordítva szórakozott tovább. ha ilyen szituban ki akartam menni, üvöltés stb...
most épp Apájával fürdik, kíváncsi leszek mi lesz ma este. :?: remélem nem kiabáltam el semmit..
ja, egyetértek, az első lépés nehéz - én is ezért húztam-halasztottam.., de a végén már besokalltam. :?

hajrá hétfő... :wink:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kriszti, én is hasonlóan altattam Emmát jó ideig.
Június végén szoktattam le erről, mert már elegem lett, h. örökké csak azzal aludt vissza.
De persze, egyébként tényleg kényelmes dolog éjszaka, elhiszem.
Úgyis addig csinálod, amíg bírod. Amikor már nem, akkor fogtok átállni.
Tényleg elhatározás kérdése és hidd el, nekünk nehezebb, mint nekik.

Kép
niki30
 
 


Amikor már nem, akkor fogtok átállni.


Fú, hát ezt marhára megmondtam. :lol: :lol:

Kép
niki30
 
 

 
 

fél percre becsukta, majd nekem hátatfordítva szórakozott tovább. ha ilyen szituban ki akartam menni, üvöltés stb...


Marcsi, ez tényleg csak az idegeiddel való játékról szólt.
Persze nem hiszem, h. minden esetben, csak gondolom marhára meg tudják szokni, h. anya úgyis itt van velem és ha üvöltök, úgyis itt marad és társai....
Tök jó, h. Te is elhatároztad és véghezvitted!
Drukkolok, h. így maradjon! (lehet, h. az éneklés őt megnyugtatja, hm?)

Kép
niki30
 
 


én is vagyok lányok, csak hát a szokásos pörgés :)

samu bölcsijében ma ballagtak a nagyok így most samuék lettek a legnagyobbak, akik jövőre már oviba mennek :shock: :shock: :shock: nagyon kemény...

ma csavarogtunk jónással délelőtt du játszó és samuzás. :)

7végén váltkedv egy esküvőre megyünk, eszetlen rohanás, 2 gyerek stb stb. marhára várom..

csókolok mindenkit!!
kerekpocak
 
 


Kriszti! Azért ne keseredj el, ha ez az „egyedülelalvás” dolog hét-nyolc hónaposan esetleg nem három nap alatt sikerül nálatok. Laura már „nagylány”! Persze Balázsod is „nagyfiú”, de azért még nem annyira!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:50-kor.

nannó
nannó
 
 


Szisztok!

Zsu, tegyél majd fel képeket a nyaralásról! Már amúgy is rég láttuk Emmust!

Viki! Veletek mi van? Hajtás?

Zsófi, jó esküvőzést! Azért érezzétek jól magatokat, még ha nincs is kedved menni! :wink:

Mi anyukámékhoz megyünk holnap.

Ma meg anyatejes világnapra itt a kerületben. Programok, tombola, zenekar, remélem jó lesz.

Puszi Mindenkinek!

Kép
niki30
 
 


breeki írta:Azt hiszem több nagymamának is olvasnia kéne a topikot. Sokszor szerintem észre sem veszik, hogy hogy viselkednek.

Egy unoka szerintem a legtöbb nagyit felpörgeti, és néha kissé „túlpörög”, főleg, amikor még új a szerep. Néha arra a buzgó „úttörőre” hasonlítanak, aki – csupa jóindulatból - mindenáron át akarja kísérni az öreg nénit az úttesten, akkor is, ha az nem akar átmenni (és nem érti, hogy miért áll neki ellen!).
- Az egy másik történet, hogy vannak olyan személyiségek, akik egyfelől „mindig mindent jobban tudnak”, másfelől számukra mindenhová csak egyetlen út vezet. Az ilyenekbe bárhol belefuthatunk: munkahelyen, szomszédságban… Én sem tudok rá orvosságot, azon túl, hogy az ember kedvesen mosolyog, elereszti a füle mellett, és csinálja, amit maga jónak lát.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:54-kor.

nannó
nannó
 
 


niki jó utat!!
fatima??
kerekpocak
 
 


Marcsi Hogy sikerült a tegnap esti Laura-altatási akció?
Zsófi Minden elismerésem, hogy két babával ezt ilyen flottul csinálod!
Niki Milyen volt a mai program Újpesten? Jó utat nektek holnapra!
Viki Jobban vagytok már? Meggyógyultatok mindketten?
Fatima Rég olvastunk beszámolót Tarekről.
Edis Én is megnéztem a dobolós videót is. Haláli!
Teri Hát én soha életemben nem voltam egy „diplomata” (bár az utóbbi néhány évben határozott javulást mutatok ezen a téren), de az jutott eszembe, hogy ha a pároddal sikerül megbeszélned, hogy hol és hogyan húzzátok meg a kis családotok határait, akkor – olyan területen, ami neked „semleges” – olykor kérjél „tanácsokat” anyóstól. (mondjuk kaja recept, vagy folteltávolítási praktika…) Ettől talán fontosnak fogja érezni magát, és kevésbé fog „megorrolni” a meghúzott határok láttán. De azt hiszem, alapvetően a férjednek kell „belül” is elfogadni, hogy ti egy külön család vagytok.

nannó
nannó
 
 


http://www.familypark.at/un/start.html

Itt járt már valaki?
Állítólag marha jó.

Kép
niki30
 
 


Nannó! Köszönöm a tanácsot, igyekszem betartani. Most h próbálom nem felhúzni magam a dolgaikon, kicsit furcsán néznek rám. De eljutottunk addig, h nem szóltam, csak mosolyogtam, míg végül a párom szólt rá h tegye már le a gyereket, van neki lába, tud menni, nem kell azt rázni. Így remélem h már ő is (a párom) belátja amire próbálom kérni... Alapvetően jó ember az anyósom, csak nem tudja elfogadni h ma már más módszerek szerint nevelik a gyerekeket. Ezeket leszámítva azt mondhatom rá, h nagyon jó fej, csak hát nem vagyunk egyformák.

Niki! Jó utat!

Fatima! Akkor most te (is) kapod azt a bizonyos virtuálisat!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
Már meggyógyultunk, de nagyon-nagyon fáradt vagyok :cry:
Úgy érzem 2 éve nem aludtam egy rendeset. Hát ezért nem jöttem.
Örülök hogy ilyen jókat írtatok az utóbbi pár napban!
Az anyós téma örökzöld. Nekem nincs de már most megfordult a fejemben hogy vajon én milyen leszek majd! :wink:

Teri: Mondták páran hogy a pároddal kell megbeszélni, de ez is olyan nehéz!!! Mert neki az édesanyja és nagyon kötődik, sőt a legtöbb fiú elfogult is és nem tudja átérezni, megérteni hogy mi a fenéért zavarja a feleséget az ő mamája, hiszen ő csak jót akar és szeretetből csinálja. Szóval nem biztos hogy sikerül megértetni vele, de azért hajrá!!! Valahogy hasonlatokkal lehet szerintem. Adott esetben ő mit szólna ha a te papád az ő munkájába/életébe folyamatosan belekotyogna és rájárna. Mert neked most a baba a munka is és az életed!! Ebbe ne szóljon bele csak ő, hiába szereti anyukát, anyuka már felnevelte őt elégedjen meg evvel. :lol: Petra csoda édes!!!!! Milyen nagylány már!! Helyes a kis pofija! Nyaralás csodás lehetett, nosztalgiáztam egyet és elővettem én is a svájci képeimet, én ott éltem egy évig a német-svájci határnál és minden nap átbicikleztem a Rajna partra.

Zsófi: Hihetetlen ez az energia, ami benned van. Nekem soha nem lesz ennyi, szerencsés a három fiú, ennyi mindent szervezel, lebonyolítasz stb. Jónás nagyon szép baba és szerintem már nagyon hasonlít Samura!!

Nannó: De jó hogy jöttél!! Nagyon jó az életfelfogásod, jó olvasni!

Marcsi: Ügyes nagylány Laurának GRATULÁLOK! Annyira meghatódom amikor olvasom az ilyen leírásokat, ahogy idézed a kis sejpítős anyahívó dumáját és hát a magában éneklés az tényleg kééééééész!!!

Kriszti: Bazsi képek tündérek!!! Nem is írtam de nekem rövid és hosszú hajjal is tetszik!! Nem állok egyik oldalon sem! :lol: Lehet egyedül maradok a véleményemmel, de szerintem nem baj ha este még cicin alszik el. Beni kb. egy hónapja hagyta abba totál magától a cicin elalvást, nem vetettem meg semmi módszert, de lehet nekem szerencsém volt. Ebben bíztam hogy ez lesz. Hajnalban 5 körül igaz hogy ébred és akkor átjön hozzánk a nagyágyba és ha nagyon sír kap cicit, de remélem ez is elmúlik magától, ha nem majd leszoktatom róla ha időre járok munkába reggelente...

Niki: Emmának mi lett az ovisjele? Vajon megérti hogy menni fog? Jaj olyan izgi és olyan nagy lépésnek tűnik. :wink:
(Amúgy tényleg sokat dolgozom, most éppen 200 db ovisjelet rendeltek, de sok egyebet is kérnek.)
Szöszi lányod nagyon tetszik nekem! Olyan bájos kisasszony, mint valami angol romantikus regény női főhőse a csini ruhácskáiban. :lol: :lol: Jók a Tropicáriumos fotók, te is jól nézel ki, valahogy olyan igazi boldog anyuka vagy! Bűr én tudnék így sugározni.
No de elhatároztam hogy jövő héten nem csinálok semmit csak Benivel programozunk, Margit sziget, Nagyszülők, kényelmes séták, ilyesmi.

Fatima: Mi újság veletek?

Zsu, Edis nektek is puszi, most lejárt a időm... Beni ébred és nagyon sír, ma még SEMMIT nem evett. Újabban nem eszik, tegnap egész nap egy csemege uborkát sikerült lenyomnia. Nem értem mi van, biztos a betegség utóhatása....
Mindenkinek szép nyár búcsúztatós napokat kívánok!!

Kép
viky30
 
 


vetettem meg=vetettem be/alkalmaztam
viky30
 
 


Niki! Megnéztem a linket. A parkban ugyan nem jártam , de a "szomszédos" Ruszt városka az egyik legbájosabb "mézeskalács-város", amit valaha láttam. Aranyos utcácskák, sok-sok virág, kellemes kávézók... Már csak azért is érdemes odamenni.

nannó
nannó
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

A vituális seggberúgás jelentem ideért! :lol: :lol: :lol:

Máris írok....

fatima
 
 


Nannó, ti jártatok már arra akkor? :) Biztos nagyon hangulatos lehet.

Viki, kedves vagy, h. így jellemzed Emmát. (igyekszem is csinosan öltöztetni, imádom az angolrózsás holmikat) :D
Ovis jel még nincs, egy ideig még nem is lesz :lol: bölcsis jelet meg majd ha 15.én választhatunk, de gondolom addigra minden jó jelet lestoppolnak azok, akik korábban kezdenek :cry:
Örülök, h. legalább meggyógyultatok!
Ennyit melózol? Nagyon bejött akkor ez a biznisz nektek! :wink: :)

Nem volt nagy szám ez az anyatejes világnapos mizéria. Mondjuk a programok nagy részéről le is maradtunk, mert Emma aludt.

Kép
niki30
 
 


Na akkor kezdem... :)

Niki! A tropikáriumos képek tényleg nagyon jók! Mindketten nagyon szépek vagytok! :) A talit (bocsi, hogy ide írom) nagyon szépen köszönjük! Olyan jó volt! Édes drága Emmám mondja, hogy "Patia" meg "Tae". :) Zsömi is mondogatja, hogy "Emma" (főleg, hogy másnap meg Zsuéknál voltunk :))! És képzeld azóta mindennap evett őszibarackot! :) KÖSZÖNÖM!!! :)
Ez a familypark nagyon szimpinek tűnik. El kéne menni. Vajon nem esik ez nekünk útba, amikor Olaszba megyünk?? :roll:

Edis! Darabos kajáról a többiek már írtak! Én csak annyit tennék hozzá, hogy bizony nagyon kitartónak kell lenni. Zsömi nem öklendezett soha tőle, de a mai napig van olyan, hogy egyszerűen nem kéri. Kitolja a nyelvével a kis huncut! :) Szóval kitartás és mindennap tessék próbálkozni! Előbb utóbb meg fogja enni! Drukkok! :)

Zsu! Olyan jó volt benneteket végre látni! Emmus olyan gyönyörűűűséges nagylány lett! :) És megfigyelted, hogy végre nem "veszekedtek"???? :lol: Többet kéne összejönnünk! :oops:

Marcsi! HATALMAS GRATULA!!! Milyen ügyes Loló és az anyukája! :) Bizony, sokszor csak elhatározás kérdése az egész... De fő, hogy most minden oké nálatok alvás terén! Azt az énekelgetést nagyon meghallgatnám!! :)

Kriszti! Cicin való bealvásról nem tudok sajnos nyilatkozni, mert Zsömi ugye nem cicizett. De ahogy Viki és Niki is írta: nem valószínű, hogy örökké fogja igényelni a cicit! :) Max majd másét!!! :lol: :lol: :lol: Na szóval vagy határozd el magad és szoktasd le, vagy várj, míg ő maga nem kéri már.

Viki! Örülök, hogy meggyógyultatok! És annak is, hogy ilyen sok melótok van! Gondolom te is örülsz egyrészről, másrészről meg bizti nagyon fárasztó a dolog. Kitartás! Nyaralni voltatok???

Zsófi! Én továbbra is emelem a virtuális kalapom előtted! Jó lagzizást! :) Érezzéte magatokat jól!

elküldöm...

fatima
 
 


Nannó! Én is nagyon örülök, hogy jössz közénk! Tetszik az életfelfogásod és a humorod! :)
De most őszinte leszek... :oops: Nem bizti ám, hogy sikerül majd a saját unokáddal kapcsolatban ennyire pártatlannak maradnod! Az azért nagyon más!!! Minden nagyszülő CSAKIS a lehető legjobbat akarja a "gyerekeknek", és éppen ezért szól bele mindenbe! Persze vannak olyanok, akik idegesítően okoskodnak, de azt sem azért teszik, mert rosszat akarnának. Én megpróbáltam már más szemszögből nézni a helyzetet... Onnan, hogy azért mi kezdő anyukák nagyon érzékenyek tudunk lenni ám, és sokszor azon is felkapjuk a vizet, amin máskor nem tennénk. Egy példa: a múltkor az egyik kisbabás ismerősöm panaszkodott a nagyikra. Végighallgattam és hát megvallom őszíntén nem értettem, hogy miért akadt ki. Persze nem oktattam még én is ki. Aztán később végiggondoltam a sztorit és rájöttem, hogy nagyon hasonló történt már velem is és én is ki voltam. :) De abban a higgadt pillanatban, amikor nem rólam, nem az én gyerekemről, életemről stb volt szó, akkor nem láttam olyan vészesnek a szitut! :) Ez azért érdekes, ugye??? :)

100 szónak is 1 a vége: Én tiszta szívemből kívánom, hogy sikerüljön nagyon megértő nagyinak lenned majd! Addig is gyere közénk sokszor és tanulj + taníts bennünket mindenféle jóra! :)

fatima
 
 


Rólunk...

Most nagyon szuper napok vannak a hátunk mögött. Szinte egész héten csavarogtunk. Mindig babásokkal taliztunk és úgy érzem ez nekem is és Zsöminek is nagyon jót tett! :)

Kedden voltam az uramék koncertjén! Jó volt egy kicsit lazítani! :)
Holnap meg a barátnőm szülinapi partijára vagyok hivatalos...
Most jól kibulizom magam, mert hétfőtől kemény napok jönnek. Kezdődik a Ramadan, ami ugye azt jelenti, hogy napfelkeltétől naplementéig nem eszünk-iszunk. Durva lesz este fél 8-ig éhen-szomjan egy örökmozgó gyerekkel! :roll: :roll: :roll: De majd bizti kapok segítséget odafentről! :lol:

Na lépek alukálni...

Jó hétvégét mindenkinek! 8)

fatima
 
 


fatima írta:Nem bizti ám, hogy sikerül majd a saját unokáddal kapcsolatban ennyire pártatlannak maradnod! Az azért nagyon más!!!

:oops: :roll: Igen, később nehogy bort igyak és vizet prédikáljak!

fatima írta:Én megpróbáltam már más szemszögből nézni a helyzetet... [...] Egy példa: a múltkor az egyik kisbabás ismerősöm panaszkodott a nagyikra. Végighallgattam és hát megvallom őszíntén nem értettem, hogy miért akadt ki. [...] Aztán később végiggondoltam a sztorit és rájöttem, hogy nagyon hasonló történt már velem is és én is ki voltam. De abban a higgadt pillanatban, amikor nem rólam, nem az én gyerekemről, életemről stb volt szó, akkor nem láttam olyan vészesnek


Kívülről sokszor nagyon másképp látszik egy helyzet, mint belülről.
Nyugodalmas éjszakát, és jó hétvégét mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:58-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Már tegnap este is írtam, de a gépünk bemondta az unalmast és lefagyott. :evil: Persze az egész elszállt.

Már nem is emlékszem miket írtam, de köszönöm a hozzászólásokat kaja kapcsán, kitartóan próbálkozom, tegnap már előbbre is léptünk.

fatima: kitartás Neked a Ramadan-hoz. Én erről eddig még nem hallottam, de mindig tanul az ember. ;)

Nagyon korán van még...:) (nem is tudom miket szerettem volna írni. Na hátha majd amíg itt ülök kikotlom. Kép

Edis

Kép
ediske
 
 


Megjöttünk, jó volt Tatabányán, kerteztünk, Emmánál az uncsitesók és a mama volt a sláger. Hihetetlen, nem is én kellettem az altatásnál, hanem a mama. Persze ez bizonyos szempontból megnyugtat. Szerintem hozzászokott, h. ott a mama nyugtatja meg vagy ilyesmi.
Mi is kicsit kimozdultunk szombat este a barátokkal, az is jó volt.
Bár én kicsit szarul voltam, hányinger, fejfájás, gyengeség, álmosság....

Na megyek. Jó éjt!

Kép
niki30
 
 


Hahó csajok, hol van mindenki?????

Edis

Kép
ediske
 
 


Jaj, de édes a kis huncutkodó Luca azzal a pléddel!

Niki! Csak nem?...

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!!!

Szombaton megjöttünk a tengerpartról. Nagyon szuper volt, Juli persze hozta a formáját és utolsó nap az utolsó fürdésnél mert csak bemenni a vízbe... Akkor viszont mint egy halacska úgy ficánkolt.

Marcsi nagyon ügyes vagy Laurával!! Ilyenkor tényleg mindig elkezdeni nehéz, utána már megy. Azóta minden rendben??

Zsófi nem vagy semmi a két babával :shock: Én Julival is alig bírok néha. És még tanítani is fogsz???? Jónást hová rakod addig?

Niki tényleg, csak nem??? :wink:

Viki egyáltalán nem unalmas itt az élet, én nem attól pörgök ami körülöttem van, hanem belülről. De ez jó kontrasztot ad, mert ha épp nincs pörgés akkor nagyon nyugi van.

Megyek Juli taknyos és felsírt... Folyt köv. este.

Klári
Kép
ganti
 
 


hahó lányok!

én sokat nézem ám a topikot, de ha ritkásan írtok, vhogy én is ritkán jövök.
luca tényleg tündéri!!
niki??????namostakkormivan??
klári: olyan jó, h megint vagy! nyaralós képek??
viki: jó, h meggyógyultatok!!!
fatima: én nem is tudom h a ramadan-t hogy bírod ki? iszonyú durva lehet kb f5 és 6,7?? között semmit sem enni!! hogfy megy ez? írj erről egy kicsit!!
nanno: drukkolok, h jó fej nagyi legyél majd. sztem nincs okod félelemre!! :)
teri: hogy megy az anyósdolog?
edis: kikotlással hogy állsz? :) :) :9

rólunk: jónás tök fürgén forog már a hasára. legújabban már csak 2x alszik. egyszer egy 30 perceset v délelőtt v délután és egyszer egy 2-3-4 órásat 12 után. nekem ez teljesen jó. továbbra is édesdrága mosolygós kisfiú.

samu elkezdett mondatkákat mondani, bepisilni nem szokott, bilibe/vécébe kakilás is egyre jobban megy. éjszaka és du alváshoz még kap pelust, de sokszor száraz marad.
csaba szegény nagyon le van terhelve és nekem is jövő héten már suli :) de nagyon élvezem most a babázást. (vki kérdezte, 2 órát + színjátszót tartok majd, az öcsém és csaba vigyáznak majd a skacokra. de alvásidőben lesz az egész tanítás.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.09.02 07:23-kor.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, néha olvasok is, de írni nem mindig van időm.
Fél mondatokra meg nem akarok jönni.

Na szal, tuti nem vagyok terhes, mert a múlt héten menstruáltam. Meg nem is érzem magam annak. Meg most nem is kéne.... :wink:

Klári, basszus, tök rég jöttél már!
Most már ilyen ritkán fogsz írni nekünk vagy miii? :?
Szuper, tengernél voltatok, de jó! Tegyél fel képeket!
Írj még magatokról!

Fatima, kitartást a Ramadanhoz, nem semmi!
Én tuti nem bírnám.

Emma napról napra okosabb, ügyesebb, totál kész vagyok tőle.
Olyan összefüggéseket lát, mond, h. nem is igaz.
Ma megette az ebédet és mondta, ni tö (nincs több) és közben forgatta a kis csuklóit.
Sok mindent csinál, nagyon édes.
Van egy memóriánk mindenféle izgalmas tárggyal (esernyő, hajó, vonat, ilyenek), már majdnem mindegyiket felismeri és mondja is mi az. Durva.

Kép
niki30
 
 


Zsófi, jól ellesznek majd a srácok a srácokkal :)
Színjátszást is tanítassz? Ezt nem is tudtam. Ez nagyon klassz és izgalmas lehet! :)
Samu nagyon hamar szobatiszta lett! Ki lehet ezt már így jelenteni?
Ügyesek vagytok mindketten, h. ilyen simán ment!

Kép
niki30
 
 


pedig a dráma/színjátszás az igazi nagy szerelmem!!! tagja voltam az egyetemi színtársulatnak rendeztem darabokat nekik, én is szerepeltem hihi. most akarom elvégezni a színművészeti egyeteen a drámapedagógiát. keresztféléves képzés, januártól megy, ha lesz idén is. a szakdolimat is drámából írtam. a suliban meg 6 éve majdnem minden éve volt 1-2 darab. volt olyan is, amit én írtam. ha lehetne, akkor csak drámát tanítanék.
nekem az a legizgalmasabb, legjobb.

nem semmi milyen ügyes emma!! na látod a végén simán előbb fog beszélni, mint samu :) (aki tegnap apjának azt mondta, h "segíts apa léci" aki erre teljesen elolvadt :))
hát azért még nem mondanám, h teljesen szobatiszta. még nincs 1 hónapja, h elkezdte! a szülinapján még pelusban volt! durva, nem? sokkal több időnek tűnik, ami azóta eltelt, pedig nem..
kerekpocak
 
 


Én is vagyok ám, de pont úgy érzek, mint Zsófi: ha senki nem ír, akkor én is ellustulok. :oops: :( :oops:

Most is csak kicsit tudok jönni, mert Zsömi nem bír magával. :)

Többen kérdeztetek a Ramadan-ról. Na szóval először is azt kell tudni, hogy ez nem az egészségről szól. Mármint nem olyan, mint más vallásoknál a megtisztulás stb. Itt arról van szó, hogy tudjon az ember önmegtartóztatni. Arra való ez, hogy átérezzük mások nyomorát, akik napokig nem esznek-isznak. Az iszlám 5 alappillére közül az egyik az adományozás. Meg van írva, hogy a jövedelmünkből mennyit kell a szegényeknek adni. Ezt persze nehéz, mert mindannyiónknak szükségünk van a saját pénzünkre. De ha mi is "éhezünk", akkor talán többször jut eszünkbe más sorsa, így könnyebben adományozunk.

Maga a böjt az 1 hónapból áll. Napfelkeltétől naplementéig nem fogyaszthatunk semmit. Nem iszunk, nem eszünk, nem rágózunk, nem dohányzunk! SEMMI!!!! Aztán, ha lemegy a nap, akkor ehetünk-ihatunk kedvünkre. :) Ne gondoljatok nagy zabálásra, mert kb ugyanannyit tud az ember ilyenkor enni, mint bármelyik ebédnél vagy vacsinál. :)

És hogy hogyan lehet ezt kibírni??? Hát nem könnyű, de ha hisz az ember, akkor minden könnyebbnek tűnik. Én pl ettől az ideitől nagyon féltem, mert hát mégiscsak hosszúak a nappalok. Aztán nem is volt olyan nehéz az 1. nap.

Most muszáj befejeznem, mert Tarek kobnkrétan rám mászik. :)

fatima
 
 


hú fatima, nagyon nagyon drva lehet! és minden tiszteletem a tiéd, hogy kibírod!!! és nagyon szép gondolata ez az iszlámnak.
vannak olyan szokások is (bocs, h kérdezem, de eléggé járatlan vagyok benne) amit a mindennapokban kell csinálnotok. mármint nem ramadankor hanem ált. ?
pl gondolok itt a zsidóknál a szombatra, a kóserségre, v a keresztény vallásnál a vasárnapi nem dolgozunk pihenünk cuccra.
asszem az iszlám vallás is tiltja a malacot és az alkohollal is van vmi? nem?
kerekpocak
 
 


Fatima, gondolom Tarek is ebben a szellemben fog nevelkedni és akkor ő is tartani fogja a Ramadan-t, nem?
Vagy ezen gondolkodtál már?
Tényleg le a kalappal előttetek, egy hónapig, aztaaa!
És nyaraláskor mi lesz?
Nemsokára mentek, tök jó! :)

Zsófi, olyan klassz lehet és szép, amit csinálsz. Gondolom a gyerekek is élvezik. Akkor most megpróbálsz majd erre specializálódni?

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is ám,csak mindig olvasgatni volt időm nekem is.A vendégeim nemrég mentek el,és a lakást is a régi állapotába kellett varázsoljam.
Fatima-le a kalappal előttetek,hogy egy teljes hónapig kibírjátok úgymond étlen szomjan.Gondolom nagyon kemény lehet,de valahonnan odafentről biztos kaptok sok sok erőt hozzá.Mi mikor nászuton voltunk Tunéziában épp Ramadan volt,hát az nem volt semmi.Nagyon idegesek,fusztráltak voltak az emberek,gondolom a sok önmegtartóztatás nem tett jót nekik :D Este már annyira kivoltak halva az utcák, mindenki igyekezet haza kajálni. :D :D
Ilyenkor a szex is tiltva van?

Niki-azta milyen ügyes Emma,napról napra meglep valamivel igaz?
Nem lehet,hogy te is ezt a hülye hasmenős hányós vírust kaptad el?most nagy járvány van. :( Milyen jó,hogy Emma már elmarad a nagyszülőkkel.Így néha ti is kiereszthetitek a gőzt.

Zsófi-te mindig szolgálsz valami meglepetéssel :D :D Színjátszás,dráma,...újra suli hát le a kalappal előtted.És Jónás ilyen ügyesen forgolódik?Nagyfiú már ő is a kis drága.Samunak meg továbbra gratuláció a száraz pelusokért.

Elküldöm..

macarella
 
 


Viki-Örülök,hogy meggyógyultatok.Jó,hogy ennyi munkátok van egyrészt,másrészt viszont gondolom nagyon fárasztó lehet.Szakítsatok kis időt a pihenésre is,mindjárt itt a tél,ki kell használni a nyár utolsó napsugarait.Tényleg írtad,hogy a héten Benivel programoztok,merre jártatok?Rakjál képet a kis mosolygós pofijáról,annyira megennivaló kiskrapek.

Zsu-hogy vagytok?tegyél képet te is Emmusról,olyan rég nem láttuk a kis drágát.Gondolom már nőtt egy sort azóta.Fatima mázlista mert ő személyesen is találkozott veletek. :D

Teri-remélem még mindig tart az egyik fülön be másikon ki-anyóstéren.Csak így tovább.

Edis-nagyon édes a pokrócos Luca.

macarella
 
 


Altatással kapcsolatban,azt hiszem napolom a dolgot.A tegnap tettem egy próbát,de egy óra üvöltés után úgy döntötem sem én sem pedig Balázs nem vagyunk még felkészülve a dologra.A helyzetet rontja az is,hogy azt hiszem most bújnak a felső fogyacskák így az én pici fiam nagyon nyűgös mostanában.Talán megvárom én is,hogy egy picit nőljön még és akkor újra nekirugaszkodunk.
Most annyira örülök,mert kaja téren minden visszaállt a régi kerékvágásba.Azt hiszem véget vetett az éhségsztrájknak és olyan gyümölcs illetve főzelék adagokat képes eltenni a bendőbe,hogy csak nézek nagyokat.Persze mindig vannak aktuális kedvencek,és azon kívűl semmi újdonságot nem fogad el,de én már ennek is nagyon örülök.
Dobok fel pár képet
Kép
Kép
[img]
Kép http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 1.2378.jpg[/img]
Kép
Kép

macarella
 
 


Fatima! Én az elmúlt hetekben megpróbáltam egy "léböjt kúrát". Háááát... Másfél napig bírtam. :( Szóval, minden elismerésem neked! (eredetileg háromra terveztem, de a levektől rosszabb volt, mintha csak sima vizet ittam volna - a levest ugye arra "találták ki", hogy a gyomornedveket beindítsa a további fogások emésztéséhez, a gyümölcslevek is tele vannak savval...) A Ramadan gondolom a gyerekekre nem vonatkozik. Hány éves kortól csinálják ők is? A terhes és a szoptatós mamákkal mi a helyzet ebben? Kitartást neked a további 29 naphoz! :)
Zsófi! Színjátszó óra? Tök jó! Mekkora gyerekeid vannak ehhez?
Samu még mindig akkora "szerelemmel" viseltetik Jónás iránt, mint kezdetben? Semmi féltékenység? Nagyon jól csinálod! :wink:
Niki! A leírásod alapján elképzeltem Emma gesztusait. Irtó aranyos lehet! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2009.06.01 13:43-kor.

nannó
nannó
 
 


Kriszti! Egyszerre írtunk, így csak most láttam a hsz-dat. Balázsod tündéri!!! (és látom, az alsó két fogacska már teljesen kint "virít")
Szuper a "freskó" a falon! :D

nannó
nannó
 
 


Jajj csajok nem olyan nagy izé ez a koplalás! :) :wink: :) Igazából csak annyi a titka, hogy ha hiszel ebben a vallásban (Istenben), akkor sokkal könnyebben megy az egész.
Pont ahogy Nannó is írta: neki nem ment a "léböjt" kúra, mert igazából azt magának csinálta volna. Ha tudod, hogy ez a dolog nem a te döntésed (persze betartani az), akkor másképp érzel a dolog iránt. Nagyon furi ám ez az egész. Ha pl azt fogadnám meg, hogy holnaptól nem eszek édességet, az tutira nem menne. :lol: Ez meg olyan evidens, hogy csinálom. :)

Zsófi! Az iszlámban olyan napi rituálék vannak, mint a napi 5X-i ima. Nem eszünk sertés húst és nem fogyasztunk alkoholt. Nincs amolyan pihenőnap, de a pénteki nagyima nagy dolog ám. Olyankor a mecsetben nem csak ima van, hanem szónoklat is....

Niki! Természetesen Tarek ebben a szellemiségben fog nevelkedni. Biztosan nem lesz könnyű neki, de én hiszem, hogy ha nem erőszakkal, hanem észérvekkel tanítjuk, akkor érteni fogja a dolgok miértjét. Én igyekszem majd őt úgy nevelni, ahogy az én szüleim is engem és majd meglátjuk, hogy mit tart meg belőle. :)

Kriszti! Nagyon szuperul néz ki az a szoba! Ki festette??? Balázs sztem nagyon sokat változott. Már ő is olyan nagyfiús! Nekem tetszik így a haja! Az alvási problémákhoz további kitartást!

fatima
 
 


Niki! Én elhiszem, hogy le vagy döbbenve Emma mindennapi ügyességein. :) Saját szememmel láthattam, hogy egy igazi "okoska"! :) Nagyon büszke lehetsz rá!

Tarek is napról napra többet tud. Már nem is tudom összeszámolni, hogy hány szót ismer. Nagyon sokat!!!! :lol: :lol: :lol: Ő is olyan "okoska" típus! :)

Zsófi! Úgy bírom, hogy te olyan sokszínű ember vagy! Csodállom az energiádat és néha irigykedek is! Jó, hogy így éled meg az életed!
Jónás nagyon ügyi, hogy már így forgolódik! Samu szobatisztasága pedig majd egy jó példa lehet előttünk, ha majd elérkezik a mi időnk! :)

Klári! De jó, hogy jöttél! Gyere gyakrabban , ha tudsz! És naná, hogy tegyél fel képeket a nyaralásról!

Mi jövő pénteken indulunk! Már nagyon várjuk! Ott nem fogunk böjtölni! :)

fatima
 
 


és mennyit tartotok belőle fatima? pl sosem sosem isztok alkoholt?
ti imádkoztok mindennap 5x? szóval, h mennyire tartjátok be a dolgokat? il.. jártok mecsetbe is?
kerekpocak
 
 


amúgy nanno angolt 1-8ig (amúgy gimis tanár lennék, csak ebben a suliban ragadtam, mert piszokjó. és ez általános), színjátszást csak felsőben. (ha tehetném még feljebb)
kerekpocak
 
 


Jövök, csak Emma egész nap nyűgös és felkéredzkedik és bújik. Nem tudom mi van vele.
Ráadásul fürdésnél elcsúszott és beütötte a puncijánál, pontosabban a gáttájékon lett egy kis sérülés. Úgy sajnáltam.

Kép
niki30
 
 


Kriszti, tök jó, h. kajaprobléma megoldva :)
Nagyon cuki Balázs és hallod ez a dekoráció :shock: beszarás jó!
Ezt Te csináltad?
Én is, én is akarok ilyet! :cry: :cry: :cry:
Hogy napolod a dolgot az altatással, megértelek. Tényleg csak akkor érdemes, mikor mindketten megérettetek rá, vagy mikor az anyának elege van a szoptatásból. Szóval tök jól látod ezt a dolgot, ha még nem működne, akkor nincs értelme erőltetni!

Kép
niki30
 
 


Na most elvan, addig teszek fel még Balcsis képeket, 3 hete készültek.
Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Köszönöm szépen a Balázs dícséreteket.Ahogy mondjátok valóban már kész pasi.

Niki-olyan szép család vagytok ti is.Jó ránézni a képekre.Szegény Emmácska,gondolom nagyon fájhatott neki az a kopp.
Örülök,hogy tetszik a fal,sokat dolgoztam ám vele.Még sajnos nincs befejezve,mert közbe megszületett Balázs,de hamarosan nekilátok,csak hát ugye a kicsitől most nehéz :D

Fatima-tök jó,hogy ilyen lazán fogod fel a Ramadan-t,igaz neked ez természetes,de mi csak szájtátva bámulunk,hogy hogyan bírod.

Nannó-mennyire emlékszel még a dolgokra,elképesztő.
Léböjtkúra-azta mindenit :D :D -te is mindig meglepsz.Annyira néznék fotót rólad is.
Még küldök egy pár gyerekszoba fotót :D :D A báránykák a kiságy fölött vannak :D :D
Kép
Kép
Kép

macarella
 
 


jaj szegény kislány :(
viszont iszonyat édes a képeken!!!!!! gyönyörű a kis kalapjában!!!

kriszti: balázs nagyon nagyfiús!!! mióta ül? úúgy várom, h jónás is tudjon ülni!!!
gyönyörű lett a freskó! írtó ügyesen tudsz festeni!!! balázsnak ott van az ágya? vagy csak játszókuckó?
kerekpocak
 
 


KRISZTI!!!! ESZETLEN TEHETSÉGES, ÜGYES VAGY!!!!!!!!!

mit dolgoztál? rajzos valamit?
kerekpocak
 
 


:D :D Köszi Zsófi.Semmi ilyen végzettségem nincs,tiszta véletlenül jöttem rá,hogy megy ez nekem.Valamivel felszerettem volna dobni a gyerekszobát,és egy kismama újságban láttam hasonló fát.Elkezdtem rajzolgatni a falra,aztán nem bírtam leállni :D :D
Balázs kiságya a bárányok alatt van,elalvás előtt majd jól számolgathatja őket. :D

Húú,ez jó kérdés,hogy mikor kezdett el ülni Balázs,mert őszintén nem tudom pontosan :oops: :oops: Kb öt és fél hónaposan kezdett el kitámasztva,és csak most 2 hete ül stabilan egyedül.

macarella
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: