Új privát üzeneted érkezett!

Monik!

Örülök h segítehettem és mosolyt csaltam az arcodra :lol: :lol: :lol:
Igazából nem vok nagyon mérvadó a jóslófájásokkal mert többedik szülőnél már előbb jelentkezik és az ember tudja hogy mit"kell"érezni...szal nekem már kb a szülés előtt egy hónappal volt...ahogy írtam mensi szerű görcsök és méhkeményedések..De az elsővel egyátalán nem volt,pont a kiírás napján kezdődtek enyhe mensi szerű fájások nagyon enyhén aztán egyre erősödött..reggel kezdődött a nagyon-nagyon enyhe,többször is bementünk a kórházba(hazaküldtek)aztán este 10-kor megint bementünk,akkor is haza akartak küldeni de én nem mentem...jól is tettem mert éjfélre meglette a nagyfiam :wink:
A másodiknál csak méhkeményedések voltak a szülés előtt 1-2 nappal,semmi más..a harmadikal meg ahogy írtam jóslök voltak de az igazi jel a szülés reggelén távozott nyákdugó.Reggel 8-kor távozott,egész nap fájdolgáltam de rendszertelenül...el is mentünk a rokonokhoz mert épp Húsvét hétfő volt..a fiaim locsolkodtak meg ilyeneke..aztán este 10-kor úgy érzetem hogy mintha rendszeresek lennének..ekkor hívtam a szülésznőt,irány a kórház,dokim már bennt volt...és hajnali 3-ra lett meg Olivér :wink:

szülésznő tarifa:mi is 30ezret adtunk+egy Milka bon-bont :wink: ,általában ez a tarifa
-bármikor lehet hívni a szülésznőt(éjjel-nappal)hisz ezért fogadott.
Én is éjjel 10-kor hívtam ,fél11-re már bennt volt,végig ott maradat hajnali 3-ig,és szegény reggel állt munkába épp ügyeletes volt...
A dokinak ő szokott szólni ha megnézi a méhszájat(nálunk nem kellett mert az én dokim épp bennt volt egy másik szülés miatt)

szülőágy:állítható ülőhelyzetbe,én is így szültem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A jóslófájásokról annyit, hogy nekem egyáltalán nem volt! A doki mindig kérdezgette is, és mondtam, hogy azon kívül hogy keményedik a hasam semmi nincs. Még vasárnap is ez volt, amikor bent voltam ultrahangon. Még beszéltük is a dokival, hogy valószínűleg szerdán találkozunk a következő vizsgálaton. De ezek tuán kedden megszületett Marci! Hétfő este kezdődtek a fájások, de azok már rendes, rendszeres fájások voltak.

Amit tényleg érdemse figyelni aza nyákdugó, de nek pl. szombattól kezdődően tűvozott több részletben. De mondjuk azért felismerhető volt! :-)

Sok türelmet az utolsó hetekben lévő kismamáknak! :-)

mpuma
 
 


Sziasztok

Monik
Nekem Zalánnál végig voltak keményedéseim ezekre magnéziumot kaptam,és szülés előtt pár héttel éreztem már a jóslókat.(de én 3 héttel előbb szültem)

Amikor elkezdődött akkor is mindenki azt hitte,h jóslóim vannak,mert tök szabálytalan volt.De én tudtam,h nem az.
Már délelőtt éreztem valami furát.nem fájdalamt,hanem azt,h valami történni fog.(de ez így volt mind a 3-nál!)Aznap moziban voltam a barátnőmmel este,és mondtam neki is meg a férjemenek is,h ez "az",figyeljék meg ,h szülni fogok,de ők csak nem hitték.Mondták,h még van 3 hét,ez is biztos csak a jósló.
Végig ültem a mozit,hazamentem,lezuhanyoztam,próbáltam aludni,h hátha nekik van igazuk,de reggel 4-kor elment a nyákdugó. :lol:
Bedobáltam a bőröndbe a cuccot aztán irány a klinika! :lol:

Mpuma
megnéztem Marci fotóit!Nagyon szép baba! :lol:
Vendég
 

 
 

Alziza!

Köszi szépen!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a hozzászólásokat és a megnyugtatásotokat! Jó volt olvasni, h. első gyereknél többen is ugyanúgy voltatok, mint én, h. semmi különöset nem éreztetek, csak a szülés napján. Nagyon köszi még1X h. megosztottátok velem ezeket a tapasztalatokat, sokat segített és mostmár tudom h. mire figyeljek a nagy napon! :)

Már csak egy hét, úristeeeeen! :D
monik9
 
 


Monik

Drukkolok! :lol:
rendben lesz minden és várjuk az értesítést!
Vendég
 


Sziasztok!
Én is bőszen olvasgattam jósló fájásos írásokat.Mert én is így érzek ahogy monik (márminthogy semmit :) ).
Na, azért néha váratlanul el-elkap és megszorongat, tényleg olyan mensi szerű, alhasiban.Végülis tényleg az uccsó napokat taposom,lejárt a "szavatosság" :D .
Engem most két napja az "agyonvert hangulat" kerülget,ez a bármikor bármiért bőgnék eset.Rátesz az idő is.De velejárója az uccsó napoknak is, nem?Ez a "fészekrakó ösztön" is elég döcögös nálam :lol: , na de ez van.Nem vagyunk egyformák.
Szóval köszike a tapasztalatokat, szemfülesen olvasgattam...

Monik!
Én azért vonulok be hétfőtől, mert vidékről megyek, meg van egy alapbetegségem, ami "kitüntetett figyelmet" kap :?
Na, de majd talizunk, úgy érzem...

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Sziasztok!

Remélem, tud nekem valaki segíteni:orvosváltás előtt állok, 18 hetes, veszélyeztetett terhesen, tehát minden nap számít, Szabó Istvánt ajánlották, de sehol nem találok infót a magánrendelése elérhetőségéről.

Előre is köszönöm,
toldi.eniko@gmail.com
benci
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Köszi a szorítást :) De nagyooooon szoríccs ám :D
Első szülés, úgyhogy bennem van a bigi-bugi izgalom!
De már nagyon várom, h. megpillantsam ezt a kis izgága, rugdosós manócskát :)
Majd beszámolok, csak jönnemán!

Delua!
Nagyon gondolok Rád hétfőn, a "bevonulásod" napján! :wink:
Az agyonvert hangulat miatt ne aggódj..sztem az idő is bűnös,..én is sokkal érzékenyebb és bőgősebb lettem már a héten, mint eddig bármikor. Monnyuk izgulok is a szülés miatt..az is lehet a hibás..Fene tudja. Csak legyünk már túl ezen a nyűgös időszakon! Két hét múlva már gondolom minden rendben lesz :) (Remélem leg.is!)
A kórházba, ha bemegyek én is..kereslek majd persze
:lol: Jó lenne talizni, csak lehet h. mire én bemegyek, Te már rég otthon fogsz pihizgetni..
Na, majd meglátjuk! :)
Addig ne aggódj...Használd ki az uccsó "szabad szombat"-odat :)
monik9
 
 


Monik

pontosan mikor is kell jönnie?

Benci
én nem tudok sajna segíteni
Vendég
 


Delua

neked is drukkolok!
Vendég
 


Sziasztok!
Köszike.
Az agyonvert hangulatom kétségbeesetté vált mára.
CTG-n voltam, ahol 160-185 lett a kicsi szívverése, megismételtük, jobb lett,de 175ig így is felment.Megállapítottam nem szeretjük a ctg-ket, sem a terhestanácsadást, sem a társaságot,mert másodszorra egyedül voltunk.
Elmentem az itthon terhesgondozást végző dokimhoz (mert ugye így jár aki máshol szül),szerinte jövőhéten még nem szülök meg,a méhszájam állapotából ítélve.
A prof 2hete elvékonyodást állapított meg.És mondta,hogy ha befekszem akkor megnézi a magzatvizet,meg ugye nyaral 2ától.
Na már most, annyit azért olvastam, hogy a magzatvíz vizsgálattal megrepesztheti a burkot,ami elindíthatja a szülést, ami általában császármetszéshez vezethet, így a 2ai nyaralás már működik is.
És én ezt nem szeretném.Ezért lett volna jó tudni a prof szülési stílusát (epidurált szereti-e,császármetszést szorgalmazza-e stb.)
De a rendeléseken sem nagyon beszélgettünk a szülésről.
Csak ilyen majd meglátjuk és simára készüljek stílusban.
Nem tudom.Holnap felhívom Etát,hátha eloszlatja a kételyeim.
Remélem nem úgy járok, hogy nagy nyugalommal megbízom a fővárosi tapasztalt kórházban és pofára esem.
Ugye,nem?
bocsi,megint ömlengtem.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Delua!

Ehhez sajna nem tudok érdemben hozzászólni mert én csakis az én dokim hozzáállását ismerem...ő nem császár szorgalmazó azt tudom és a természetesség híve...hogy a prof milyen???Alziza te tudod??

Benci!

Sajna én sem tudok segíteni.Keress más SOTE II-es topicot is sztem,hátha ott tudnak segíteni.

Monik!

Jelek? :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Panny
Delua nem ugyanahhoz a profhoz jár mint én.ő azt hiszem a Pajorhoz.
vagy tévedek Delua?

Viszont:
Az,h burkort repesztenek nem kell,h császáral végződjön.Legalábbis én így tudom.Van ismerősöm aki utána simán szült!nem is egy!!!

Amikor Alexel voltam terhes nekem is nézték a magzatvizet és nem repedt meg a burok.

Nyugi!!!!Az is lehet,h addigra magától beindul és minden megy simán!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nahát én pontosan aug. 02-ára vagyok kiírva, de azért is izgulok, mert a szülésznőm 04-től már nyaral és mást kapnék helyette, pedig olyan aranyos, és nem szívesen lennék ismeretlennel.
Namármost képzeljétek mi volt. Voltam CTG-n tegnap este. Először lassú volt a pulzus, 120-130, emiatt meg kellett ismételni. A másik oldalamra fektettek, amikor is már rendesen el kezdett mocorogni a kicsi, és tökéletes lett a CTG. Ezután megvizsgált a szülésznőm és megállapította, h. egy újnyira nyitva van a méhszáj. (juhúúúúúúúúúúúú!!!!) Csakhogy mikor felálltam az ágyról az ágy véres volt. Akkor láttam h. a bugyim is. Erre gyorsan visszafekvés, új vizsgálat, nem értetik mitől. Hazaengedtek, mert csak pecsételő vérzés volt, és mire hazaértünk a kocsival el is állt. Azt mondták elő szokott ilyen fordulni méhszáj vizsgálatánál, mikor ilyen közel a nap. (Kérdezném: Nálatok is előfordult?) Aztán itthon jött vmi véres nyálka belőlem (bocsi :oops: , h. így leírom) és azóta is jön vmi...mintha alvadt véres, barnás, nyálkás vmi lenne. Talán ezek nyákdugó darabkák? :roll: Panny! Lehet h. ez már jel? :wink:
De még mindig nem fájok sajnos...Semmi mensi szerű fájdalmat nem érzek...a francba is :lol: Keménykedést pusztán...de az ugye eddig is volt. Mondták h. jön vmi front, dehát ki tudja már mi lesz! Ja, és még egy kérdés: Ti hogy tudjátok? Ha nyitva a méhszáj, akkor lehet még szexelni? (hátha beindítana vmit), v. ilyenkor már nem ajánlott, ugye?
Kivi leszek a véleményetekre, majd írjatok, ha lesz kis időtök :)
monik9
 
 


Monik

Ez bizony a nyákdugó lesz!!!! :lol: :lol: :lol:
Szex tilos :( Mert ha ez valóban a nyákdugó akkor már nem véd semmi.
Most már bármikor jöhet a baba!És a vajúdás is "csak" keményedésekkel kezdődik :wink:

Drukkolok!!!
Vendég
 


Monik!

Lehet h a szülésznő megpiszkált valamit :shock: :shock: :shock:
Az sem mindegy h a külső vagy a belső méhszáj van nyitva egy újnyira....a külső nekem már a szülés előtt egy hónappal nyitva voltegy újnyira....ha a belső akkor tényleg nem ajánlott amár a szex...főleg ha tényleg a nyákdugó távozgat ...
A nyákdugó nagyon jellegzetes,a fő jellemzője hogy kocsonyás anyag.Neked olyan?
Általában nyákdugó távozása után 1-2 napon belül baba várható,de van akinek csak hetek múlva...sztem neked hamarosan kibújik a babucid!!!Nagyon izgi!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Monik,
mennek a drukkok, szerintem is elkezdődhetett :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szaisztok!

A választott szülésznőtől illik személyesen megkérdezni, hogy mennyit adjunk neki, vagy elég ha másoktól érdeklődöm efelől? Mármint nem akarom őt kellemetlen helyzetbe hozni az ilyen kérdésekkel, de azt sem akarom, hogy azt gondolja, hogy "elfelejtem" ezt a dolgot.

(Az első találkozásnál nem kérdeztem meg...)

Ti hogy oldottátok meg ezt a kérdést?

Köszi
Mariann
taigetos
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat és a bíztatást! :)
Sajnos azóta további semmi sincs.
Eltelt két nap és semmi.... :cry:
Gondolom ma sem lesz semmi, és holnap sem, és azután sem, és soha-soha .....brühühühühühü
Ezek az utolsó napok hosszabbnak tűnnek, mint a 9 hónap összesen! És hülyét kapok, ha elutazik a megismert szülésznőm...
(egyébként igen, olyan kocsonyás anyag volt...)

Taigetos!
Én nem kérdeztem a szülésznőmtől tarifát..nekem a dokim mondta, h. kb. mennyit szoktak adni nekik (az összeget már beszéltük korábban) és ehhez tartom magam. Meg a lányok itt a fórumon is ennyit adtak, úgyhogy maradok én is ennél.
monik9
 
 


Szia Monik8!

Kitartás, drukkolok!!

Igen, köszi, az összeget én is már bekalkuláltam, csak ezeket a szokásokat nem tudom, hogy kitől mit hogy illik megkérdezni, mert ugye mégis olyan dologról van szó, amiről nem tud mindenki nyíltan beszélni.
taigetos
 
 


Szia Taigetos!

Tudi miről beszélsz, mert én sem mertem megkérdezni :oops: :lol:
monik9
 
 


Sziasztok Lányok,

Én régebben írogattam ide, de most is idenéztem, mert hát készülök a 2. szülésre.

Eszembe jutott, hogy kellett vinni mindenféle dolgot a szülésre és különösen a házassági kivonat jutott eszembe. Meg tudnátok mondani, hogy hány napnál nem régebbit kell vinni? Még van egy kis időm, ezért gondoltam addig azt elintézem.

Tök jó olvasni, hogy már ennyire a finisben vagytok :)

Nekem még van 2,5 hónap.

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Taigetos!

Sztem nem kell megkérdzeni nyíltan mert tényleg kínos mindkét félnek...nekem is a dokim mondta h mennyit szoktak adni,szal mi így adtunk a szülésznőnek 30Eft-ot +egy Milka szívecskés bon-bont és egy Köszönöm-ös képeslapot :wink:

Úgyis tudja a szülésznő hogy kap lóvét hisz azért fogadott :wink:

Monik!

Légy türelmes!!!Tudom könnyű ezt mondani...de már csak tényleg órák,napok választanak el téged h kezedbe vehesd a babád :wink:
++++++++++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabek!

300 napnál ne legyen régebbi.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


És azt tudja- e valaki, hogy a szülőszobára adnak-e a kórházi hálóinget? Mert 3 éve is azt mondták, hogy nem adnak, aztán mégis kaptam :D

Én sohasem kérdezem meg konrétan, hogy ki mennyit kér. Ha feltétlen közölni akarja, akkor úgyis megtalálja a módját, ha meg nem, akkor kap annyit, amennyit én gondoltam. A dokit sem kérdezgetem, még a végén mond egy csillagászati összeget :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Én nem tudom hogy adnak-e hálóinget, mert én vittem magammal egyet és abban voltam végig. (És még utána sikerült is kimosnom, szóval nem a kukában landolt :-) )

mpuma
 
 


Rita,
akkor te jó fitt voltál a szülés után, engem anno feltoltak a gyerekágyra :wink:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!


Én is a saját hálóingemben voltam...sztem csak olyan ronda zöldet adnának akinek nincs saját :?
Én is saját lábamon mentem fel a gyermekágyra.....a cuccaim egy részét is én vittem fel :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni,
Háát, én örültem annak a ronda zöldnek is :wink: Most is számítok rá, majd megérdeklődöm. Amúgy sincs annyit rajtam, ebben a dög melegben...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok

Nem is ronda zöld, talán apró mintás fehéres. :lol:
De csak akkor adnak, ha nem viszel magaddal táskát. Én hirtelen kerültem be, nem gondoltam, hogy szülni fogok még,na akkor kaptam kincstárit.

Most viszont kipróbáltam az egyágyas szoba örömeit. Első babával nem ajánlom, de nekem a másodikkal szuper volt.
Bejöhetett a család, jól tudtam pihenni, légkondi is van. Az az osztály nyugis, tényleg amikor egyedül voltam csak a babára tudtam koncentrálni.
Ja, és mivel nincs mérleg a szobában, nem kell időre etetni, mérni, pelenkázni stb.

Gabek gratulálok Neked az új pocaklakóhoz.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok,

Panny
Köszi az infót. Akkor el kell ballagnom oda, ahhoz az anyakönyvvezetőhöz, ahol összeházasodtunk és ott kell kérnem egy frisebbet? :oops:

Aysegül
Nahááát :D én meg a kicsi Zarához gratulálok :lol: Milyen jó nevet választottatok, nekem nagyon tetszik :P
Megvan már azóta az étterem? Megkérdezhetem hol? :wink:


Két évvel ezelőtt nekem azt mondták, hogy vigyünk magunkkal a szülésre hálóinget. Ha lehet ne hosszút, ne is póló hosszúságút, hanem kb. akkorát ami a combod közepéig ér. Az takar is ha akarod, és könnyű felhúzni is, ha a dokid hozzád akar férni.
De császárnál mindegy, mert ott úgysem lehet rajtad semmi, csak a zöld cuccokba bugyolálnak.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Márti,
Ez az a szoba, amelyik a terhespatológián van? Abban nincs zuhany meg wc, ugye? És mennyiért adják?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Lányok!

Én nem az egy ágyasban voltam és mégsem etettem ,pelenkáztam meg mértem időre!!!Állandóan velem volt a pici(éjjel-nappal)és akkor etettem,pelenkáztam amikor én akartam...és nem mértem mert nem voltam hajlandó ilyennel foglalkozni és ezen stresszelni!!!Csak -e miatt nem kell az egy ágyasba menni...

Rita!

Én csak azért írtam hogy"ronda"zőld mert nekem valahogy otthonosabbá tette az egészet a saját hálóing... :wink:
Amúgy nekem se lett véres,simán kimosta anyu másnap és semmilyen folt nem maradt rajta...

Gabek!

Igen, onnan kell kérni ahol összeházasodtatok.



Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni,
Azt meg hogy csináltad, hogy nem mérted? :shock: Zalánnal olyan volt az egész, mint egy katonai diktatúra :x Egy hétig voltunk benn, de nagyon sok volt, totál bestresszeltek, ahelyett, hogy hagytak volna csak összeszokni a babával. Vagy csak legyek kemény? Én fürdetni sem akarom odaadni...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gondoltam írok Nektek, mert olyan aranyosan mondtátok, h. szorítotok ... hát a tegnapi vizsgálaton sajnos megállapították h. nagyon nincs még miért szorítani. A szülésznőm szerint nem lesz ebből még szülés a héten...állítólag nagyon fenn van a baba, meg az egész méhem..Úgyhogy próbálok még kitartani, csak elkeserítő :cry:
Ráadásul olyanokat mondott, h. "reménytelen vagyok, h. a szervezetem talán nem termel oxitocint, v. nem reagál rá...h. már olyan is megszült, aki aug. kp-ére volt kiírva.."stb.,stb...Tehát faszául erősödött bennem a teljesítménykényszer + a depi...
Na, mindegy...csak gondoltam megosztom Veletek...
monik9
 
 


Sziasztok

Monik
ki a szülésznőd?

Lehet,h Delua már babázik??
Vendég
 


Alziza!

Korábban már írtam h. Lalinecz Melinda a szülésznőm, még érdeklődtem is itt a fórumon h. ki mit tud róla, de igazából nem volt ismerős senkinek. Egyébként szimpatikus, fiatal csajszi...tényleg aranyos...lehet h. már én vagyok nagyon érzékeny mindenre...sőt, biztos...mert mostanában tényleg könnyebben elbőgöm magam mindenen...Ráadásul én ugye szombatra vok elvileg kiírva, ő meg hétfőn szabira megy, szóval az is lehet h. másnál fogok szülni, pedig őt legalább már megismertem.
Deluara én is sokat gondolok :wink:
Szerintem is lehet h. már babázik.... Tök jó lehet neki! :) Szerintem a jövő héten vmikor hét végén már engem is befektetnek.
monik9
 
 


Sziasztok,

Monik
A szülésznőnek az a dolga - főleg ha fogadott!!!!- hogy támogasson téged lelkileg is. nem csak abban az x órában amíg vajúdsz, hanem előtte is minden alkalommal, amikor találkoztok, sőt még utána is. Ez durván hangzik, de ezért fizeted!
Nem akarsz váltani? :roll:
Ez tiszta őrült! Inkább örülj neki, hogy nem szülsz hamarabb, aki augusztus közepére volt kiírva és most szül, annak tuti kisebb a babája és az is lehet hogy még nem fejlődött ki mindene véglegesen. Pl. nekem az egyik barátnőmnek azért rossz a szeme, mert korábban jött világra. Szóval örülj, hogy bent van, ha akar úgyis kibújik, vagy ha nem lesz elég a helye, vagy a kajája úgyis kijön, mert hajtják az ösztönök.
Ne legyen teljesítménykényszered, majd a természet megoldja. Neked most egy dolog van ami a legfontosabb, a nyugi!!!!
És ne aggódj az oxytocin miatt se, az én szervezetem sem reagált rá a szülést megelőzően, ezért lett császár. Semmi fájdalmam sem volt az egész szülés alatt, és most van egy okos-szép-egészséges gyerekem.
Fel a fejjel!!!! :)

Panny
Köszi :D

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Alziza!

Köszönöm a támogatást, ez most nagyon jól esett, amit írtál. Én is így gondolom, h. nem annyira nagy gáz, ha nem jön előbb, és különben is, még nincs is másodika. Vagy ha lesz és később jön, mi van akkor? Pont azt vártam volna, h. ezzel vígasztal h. semmi gáz, majd jön ha jönni akar...stb.,stb. Gondolom a szabija miatt ő is aggódik, h. át kell adnia vkinek...vagy fene tudja. Tényleg nem akarok rosszat mondani róla, mert amúgy ari..csak szíven talált ezekkel a viccekkel. Valahogy nem voltam már ilyen humorra annyira vevő.
Igen, én is próbálok ilyenekre gondolni, h. egyébként is..jobb ha később jön, mint előbb és hogy a neten is azt írták, h. a babák 75%-a nem is jön a kiírt ip-ban, hanem vagy előbb v. utána. Szóval próbálom egyben tartani magam
:wink:
Egyébként Te mikor szültél? És tényleg Te is így voltál, mint én? Azért jó hallani, h. nem vagyok ezzel egyedül. Hogy történt? Elfolyt a magzatvíz és nem reagáltál az oxytocinra? Ezért betoltak császározni?
Nekem a CTG sem mutatott egyetlen összehúzódást sem...
monik9
 
 


Monik!

Teljesen egyet értek Gabekkal!!!

Kicsit gáz a szülésznő :shock: :shock: ..pedig én is jókat hallottam róla...Nem kell előre rémísztgetni téged mert akkor bevonzzod a negatív dolgokat!!Csak is pozitív gondolataid legyenek,hogy minden sikerülni fog és a szülés is a maga idejében lesz,amikor a picurid ki akar bújni.Tudod h a kiírt dátum után 2 héttel is normális az időpont??!!!Úgyhogy NO PARA!!!

Ki is a dokid?Már kérdeztem de elfelejtettem :oops: ...nem a Kisfalvi neked is??
Az én dokim(Kisfalvi) 2 hetet is várt volna a kiírt után,persz napi CTG-kel...de ez nekem szimpi h nem siettette.Nekem is a kiírt után 2 nappal érkezett Olika.Szal nyugi!!!És nekem is az utcsó napig fennt volt a gyerek,pedig 3.baba!!Úgyhogy ez sem mérvadó!!

Figyi ,ha elmegy a szülésznőd nyaralni akkor ki helyettesíti??Csak azért kérdem mert amikor az enyém elment 3 napra pont a kiírt előtt 3 nappal,szal őt a Melinda helyettesítette volna,őt kellett volna hívnom...Melindát meg nem az enyém helyettesítené??(Tigyi Zsuzsi-ő nagyon kedves és szuper!!!)

Rita!

Igen legyél kemény és határozott!!!Aki nem első babás aztmár nem lehet annyira"megvezetni"...(ezt most nem negatívumként írom az első babásokra!!!-mert én is gyámoltalan voltam az első fiammal))szal én nem mértem csak mindig egy fals eredményt beírtam abba a sz@r füzetbe h örüljenek...és nem hagytam h semmilyen pótlást adjanak naki,még cukros vízet sem!!Elmondtam az érveim és kénytelenek voltak megérteni...Határozott voltam és magabiztos!!Ez úgy látszik bejött :wink:
Persze volt olyan h a fürdiből úgy hozták vissza őket h folyt valami a kicsikém szája szélén és aludt mint a bund vagy még 2 órát...nekem meg majd szét durrantak a melleim,paráztam h begyullad mert a nagyfaimmal már megjártam anno a sebészetet is mellgyuszi miatt....szal a szülés utáni napon nekem már volt rendes tejem-de előtejem is-.....akkor kivertem a botrányt :x és onnantól az ablakoból néztem a fürdetést....gondolhatod h szerettek :x :evil: :twisted: ..de nem érdekelt...és nem adtam ki a gyreket a kezemből egy percre sem :wink:
Légy agilis és határozott.Ne felejstd,jogod van ezekhez!!!

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2008.07.30 14:33-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Monik!

Nekem se mutatott egyetlen összehúzódást sem a CTG még a szülés előtti napon se!!!Nyugi!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Monik!

És egyátalán honnan a fenéből veszi h a szevezeted nem termel elég oxitocint vagy h nem reagál rá?????Azért mert más aki későbbre volt kiírva már megszűlt???Ez akkora hülyeség ebből bárminemű következtetést levonni... :x :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csajok!

Tök arik vagytok, de komolyan!
Jókat nevetgéltem a kis ördög- jeleken a hozzászólásokban :)
És persze jól esett a támogatásotok : )
Már nincs is annyira szar kedvem, pedig tegnap nagyon agyon vágott ez a duma, vacsizni sem tudtam, csak elbujdostam volna vhova....
Szóval akkor, ha ti is azt mondjátok h. igenis "normális" vagyok és h. no para, akkor hallgatok Rátok :lol: :wink:
Szal: Kisfalvy a dokim nekem is, igen. Pénteken felhívom, h. mi legyen. A Melindát vmi főnővér fogja helyettesíteni asszem, a nevét még nem tudom. Említette anno a Melinda, de akkor még nem figyeltem a nevére..de attól tartok nem a Zsuzsi. Vajon ki ott a főnővér? :roll:
Na, mindegy..majd megtudom végülis. De mindenesetre megnyugtató tudni, h. Ti is hasonlóan voltatok szülés előtt, mint én. Köszi mégegyszer! :)
monik9
 
 


Monik,
Ne aggódj! Zalánnal nekem egy db jóslófájásom volt, és mégis hamarabb született meg 1 héttel. A ctg sem mutatott semmit. Most teljesen új érzés az, hogy görcsölgetek, és a ctg is mutat fájásokat annak ellenére, hogy szedem a magnéziumot. Holnap megyek dokihoz, remélem alakul azért valami. Hidd el, tényleg az a jó, ha akkor bújik ki a kismanó, amikor készen áll rá :)

Panni,
megpróbálok kemény lenni... Én is kértem, hogy ne adjanak Zalánnak cukros vizet, a válasz: "Anyuka, infúzión akarja látni a gyerekét????". Kösziszépen.... És kaptam még pár megjegyzést, most egyenesen útálni fognak. A dokimnak már bejelentettem a múltkor, hogy NEM ADOM A GYEREKEM. Majd akkor ha gáz van, neki szólok. Zalán ott szedett össze egy csúnya baktériumot, amitől 3 hós koráig szenvedett a drágám.... Tudom, hogy ez bármikor, bárhol előfordulhatott volna, de élénken él bennem a dolog :(

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok,

Monik
Nekem Éberling Katalin volt a szülésznőm, ha ő lesz bent akkor nagyon jól jársz, mert ő fiatal, kedves, segítőkész...csupa jót tudok róla mondani.
Szerintem dumáld meg a babáddal, hogy csakazértis húzza még, hogy egy tényleg rendes szülésznőd legyen, aki mindenben melletted áll, aki nem a pénzéért aggódik :evil: , hanem valóban érted ill. akkor már értetek :D
Velem az volt, hogy egyik nap láthatóan lejebb ment a hasam, aztán másnap este elfolyt a magzatvíz. Éjfélkor telefon a szülésznőnek, hogy mit is csináljak, utána rohanás a kórházba. Mindez szombat este, bekerültem a vajúdóba, de aludni nem tudtam, no nem a fájások miatt, hanem az izgalom volt az oka. De semmi fájásom nem volt, pedig egész este rajtam volt a CTG. Aztán jött kb. 5-kor a szülésznő, hogy most már aludjak, mert fáradt leszek és nem lesz erőm a szüléshez. Reggel kaptam oxyt, hátha beindulnak a fájásaim, de nem :( . Kaptam még, akkor sem :? . kaptam még, na arra rosszul reagált a Gergő szíve, és akkor döntöttek úgy, hogy legyen császár. Nekem az egész szülésnél az volt a legnagyobb fájdalmam, amikor belém szúrták a tűt, az epidurál miatt.

Tehát a lényeg, hogy ne keseredj el, lehet jobb is, ha elmegy az a csaj szabira.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Nekem is Éberling Katalin a szülésznőm és nyugodt szívvel merem másoknak is ajánlani. Kedves, aranyos és nem utolsó sorban nagyon profi! Régóta ismerem és bízom benne!

Én novemberre vagyok kiírva - van még jó pár hetem addig -, de már sokat beszélgettünk a szülésről. Ugyanis nagyon félek, de mindig megnyugtat, hogy nála "happy" szülés van...Persze nem titkolja, hogy bizony kemény a szülés és fájdalommal jár, de ha kéred, biztosan felkészít arra, amire ott számíthatsz.

Az orvost is ő ajánlotta nekem (Dr. Tömösváry Zoltán), aki egy fiatal doki, de nagyon szimpatikus nekünk a férjemmel. Meg a kórház is szimpatikus - bár igaz, hogy nálunk a szülésznő határozta meg, hogy hol fogok szülni.

Egyébként mik a szokások a kórházban a szülés után? Veled maradhat a baba vagy elviszik? Mi a helyzet a fájdalomcsillapítással? Milyenek a nővérek???

Teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren, eddig csak terhességből és szülésből készülődtem, pedig lassan az utána következő "életre" is fel kell készülnöm:-)))

kicsillag
kicsillag
 
 


Üdv Kiscsillag :wink:

Olvasgass visszább és mindent megtalálasz a kórházi rutinról...
De nagyvonalakban:igen veled maradhat a baba a szülés után 2 órát a pároddal együtt.Már akkor lehet szoptatni és kell is :wink: Ahogy kicsusszan a baba (normál szülésnél)ráteszik a picit a mellkasodra szuszogni és csak akkor vágják el a köldökzsinórt ha már nem pulzál.Bár ez dokija válogatja...
Utána feltolnak a gyermekyágyra(vagy mész saját lábadon mint én :wink: )és ha akarod egyből megkapod a babát..bár első babásoknál egy kicsit később...de ne hagyd hogy túl soká vigyék azzal a dumával hogy :hagy pihenj vagy ilyenek..a babának az anyjára van szüksége és a baba az első és nem a pihenés(véleményem szerint)..csak így alakulhat ki a szoros kaőpcsolat anya-gyermeke között és ez nagyon fontos!!!Ez most nem a pihenésről szól,de ezt asszem mindenki tudja aki már szült :wink:

Fájdalomcsillapítást lehet kérni,erről a szülésznőd tud bővebb felvilágosítást(nekem egyszer sem volt,ezért nem tudok róla nyilatkozni)

A csecsemősök változóak...van amelyik kedves,segítőkész..van amelyik nem :shock:...ki kell fogni a jó műszakot... Nekem nem kellett segíteni,sőt még én utasítottam határozottan őket h ne adjanak semmilyen pótlást a babámnak!!!De volt olyan első babás akire rá se néztek,mi segítettünk neki mindent megmutatni :roll: :roll: :roll:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Monik
valóban érdekes a szülésznőd! :shock: Nem hiszem,h ilyeneket kellene,h mondjon.Gabek jól mondja,lehet,h jobban jársz azzal aki helyette lesz!

Kicsillag
Üdv itt!
Sok mindent leírtunk már érdemes visszaolvasni.És azt hiszem az alattunk levő topicba is összegyüjtötték egy páran.
Vendég
 


Sziasztok!

Sokat olvasgattam már vissza, csak nem mindig sikerül beletrafálni a témába, ezért inkább kérdeztem.

Panny! A fájdalomcsillapítás ügyében azért kérdeztem, mert én alapvetően nem kérnék belőle, teljesen természetes módon szeretném világra hozni csemetémet. Nemrég viszont olvastam arról, hogy van olyan kórház, ahol alapból adnak mindenkinek, kérés nélkül. De majd ezt is jól megkérdezem a dokitól és a szülésznőtől.
:lol:

Egyébként köszönöm a tájékoztatást:-D
kicsillag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: