Új privát üzeneted érkezett!

folyt....

Zsu! Húúú de ijesztően hangzik, amit írtál. Édes drága Emmuskám! :? De ugye már elmúltak azok a fránya foltok??? :shock: Dokik mit mondtak? Mitől volt? Jajj, ne is mond a vérvételt. Mi is voltunk még annó vérvételen. Igaz akkor még pici volt nagyon Tarek, de iszonyat látvány volt! :cry:

Nannó! Nekem is nagyon tetszik, ahogy írsz! Szimpi vagy nagyon! :)

Kriszti! Nem vagy semmi te sem, hogy így birod a vendégeket. :) Balázs ilyenkor hogy viselkedik? Nem borul nagyon a kis napirendje?

fatima
 
 


Teri! El sem hiszem, hogy ilyen klaszz helyen voltatok! Irigy-irigy nagggyoooooon!!!! A képek konkrétan olyanok, mintha képeslap lenne. Bizti, hogy ott voltatok??? hehehe :lol: :lol: :lol:
Petra csudaszép nagylánnyá cseperedett! Micsoda szemei vannak! :) És milyen ügyin iszik szívószállal! :shock:

Kriszti! De ééédes vagy ahogy Balázsról írsz! Igazi szerelem van, ahogy elnézem! Helyes-helyes!!! Így van ez rendjén!
Gratula a kúszáshoz! A kis visítozó! :lol:

fatima
 
 


na hazajött csaba és már be is ájult szegény az ágyba... :(
teri: gyönyörű helyen voltatok!!! és a kislányod is gyönyörű!!figyelj nem lehet, h béreltek vmi kis házat, amíg vidéken vagytok? sztem lassan el kellene gondolkozni azon, h megéri e ez az egész, h a házasságotok rámenjen..??? lehet, h még most kellene lépni!
nanno: nagyon király az avatarod!!! :) :) és köszönjük ezt a rengeteg kedvességet és figyelmet amit tőled kapunk!!!!
fatima: nagyon irigyellek anyósért!! azért egy olyan nagyszülő, akire szívesen bízza rá az ember a gyerekét félelmetes kincs!!! sztem hihetetlen sokat ér. figyu, amikor samu átállt 2 alvásról 1re akkor sokáig csak 1 órákat aludt (ez mondják is az okosok, h egy ideig nem hosszan alszik, hanem csak 1 alvásnyi időt, de lassan ki fog tolódni!! no para!!)

nelly:
samu kb 10 hónapos korától 16 hónapos koráig rettegett fürdés közben. aztán elmúlt, ahogy jött. lehet h szoninál is elmúlik.

edis:
EZ A LUCA BABA HIHETETLEN ÜGYES!!!!! a dobolós videót is megnéztem :) egy volt tanítványomról van ilyen felvétel, kb ennyi idősen számol 3ig. na most 15 éves a kiscsaj és gyönyörű ill. elképesztően jó fej és félelmetesen okos! (nem túlzás, tényleg eszetlen kivételes agya van!). szóval... LUCA IS HIHETETLEN!!!

kriszti: na látod balázs szépen fejlődik, korának teljesen megfelelően. ill. még meg is előzi a korosztályát ezzel az állós dologgal! képet!!!

niki: tropicarium, aztaaaaaaaaa, kérünk sok sok képet!!!!!
kerekpocak
 
 

 
 

Áhh Fatima ne is mond,mire elmennek totál kész vagyok.Ma csak egy fél napot takarítottam a lakást.Balázsnak szerencsére nem nagyon borul ilyenkor a napirendje,mert nem hagyom.Minden megy a normális kerékvágásba,a szokott időben eszik,alszik ,fürdik.Ilyenkor elnézést kérek illedelmesen a vendégektől,és én intézem a dolgom.Szerencsére Balázs az emeleten alszik,és ha zajongunk is,nem ébred fel.A tegnap pl kerti partit rendeztünk,mert tudtuk,hogy nagy hangoskodás lesz,grileztünk meg ilyesmi,kivittem a babafigyelőt,így az én kis drágám tudott nyugodtan pihenni.
Nagy a szerelem bizony :D :D És naról napra nagyobb. :D :D :D

macarella
 
 


naról=napról

macarella
 
 


Teri-hát én is nagyon megfontolnám ezt az anyóssal lenni vagy nem lenni dolgot.Mennyire gáz nőszemély lehet,már bocs.Tíz hónap az nagyon hosszú idő,és addig totál kikészülsz.Zsófi nem ír hülyeséget,valóban megkellene próbálni valami megoldást keresni.

macarella
 
 


Teri, tényleg gyönyörű helyen jártatok, egy élmény lehetett!
Petra pedig tényleg már milyen nagylány, nagyon aranyos :)

Kép
niki30
 
 


Teri! Én tudom rosszul, hogy nem is laktok együtt anyósékkal??? Pont ez a baja, nem??? Hogy nem láthatja mindig az unokáját!?!

Kriszti! Na akkor nem olyan rossz ám ez a vendégfogadás!?! Tök szupi, hogy kertipartiztatok! :)

fatima
 
 


Igen, Fatima, te tudod jól. Külön lekunk, de csak 10 km választ el tőlük, sógornő ott dolgozik az iskolában és hetente 1-2 alkalommal át kell jönni érte, és hát persze h bejönnek (ráadásul most közölte, h lassan minden nap apja hozza-viszi majd, m nem bírja a buszt, mindig megfázik rajta, és akkor tuti mindennapos lesz a látogatás). Ne haragudjatok h így kifakadtam tegnap, de azt hiszem nagyon közeledik az a pont amikor asztalt borítok :oops: :oops: :oops:

Kriszti! Tök jó ez a vendégeskedés (jó-jó az utána levő macerát leszámítva). Hozzánk bezzeg a kutya se jön le.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ó Teri-sajnállak nagyon.És ha mihamarabb asztalt borítanál,akkor nem tudnád lerázni őket.Inkább szóba se álljatok,minthogy felőröljék az idegeidet.De gondolom ez nem olyan egyszerű a férjed miatt.Ő hogy viszonyul ehhez a helyzethez?Szerintem vele kellene valahogy megértesd,hogy a családi látogatásokat a hátad közepére kívánod,és találjatok valami köztes megoldást.

Ja ja amugy jók ezek a látogatások,főleg,hogy tényleg csak azok jönnek,akit nagyon szeretünk.Mi sem vagyunk,olyan nagy barátkozós pár,kevés embert engedünk közel magunkhoz,akit meg nem csípünk gyorsan lepattintjuk.
Most pl egy lengyel srác látogatott meg,aki véletlenül két éve betoppant az esküvőnkre útbaigazítást kérni,és most felkeresett. :D

macarella
 
 


Fatima-valóban jó,hogy van egy nagy kert,ahol ezeket a dorbézolós görbe estéket meg lehet tartani :D .Csak a szomszéd nem nagyon díjazza ezeket a bulikat :D :D

macarella
 
 


:oops: :oops: :oops: :) :D :wink:

nannó
nannó
 
 


Kép Kép Kép

Kép
niki30
 
 


de édes gyönyörűség!!!!
nagyon nagyon cukkancs :)
jól nézel ki niki!!! (mondjuk mikor nem??)
kerekpocak
 
 


Micsoda jó képek Niki!Tényleg jól nézel ki nagyon,de komolyan :o Emmus meg egy gyöngyszem a kis szöszke frizkójával.Ezek szerint sikerült levágatnod a hajad :D És milyen jó barna vagy. :shock:

macarella
 
 


Niki! Csuda helyesek vagytok Emmával!
Úgy látom, ez a kislány úszó lesz vagy könnyűbúvár... Sok-sok "biz"-es képe van már itt a topikban. :lol:

nannó
nannó
 
 


Köszönjük:)
Jah, Kriszti, barnultam a játszón, tudod. De tényleg. :D :D

Nannó, bíz, hihi, na igen. :lol: :lol:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok csajok!

Olvastam hétvégén, de anyuéknál voltunk így nem volt időm írni.

Volna egy kérdésem: Luca lassan egy éves, de szinte egyáltalán nem eszik darabosat, kivéve a babakekszet. Igaz, hogy nem is erőltettem, mert öklendezett tőle, de ez még a mai napig így van. Ráadásul, ha kap valami kisebb darabot a szájába rögtön lenyeli. Semmi rágás, semmi ínyösszeszorítás. Szerintetek ez meddig normális?
Ráadásul mindig annyira félek, hogy megakad valami a torkán, olyan mohó. :(

Ötleteket please!!!!!!

Niki: gyönyörű Emma. Luca is ilyen szőke. 8)
Te meg nagyon jól nézel ki. Én állandóan hófehérke vagyok. Elég rossz a bőröm, ráadásul nem is napozhatok (felsőtestileg), mert rengeteg anyajegyem van. :x

Köszönjük a bókokat Luca nevében. :oops: Tényleg nagyon kis eszes, anyu is mindig mondja. Remélem, hogy majd kamatoztatja is és nem baltázza el úgy, mint én....

Edis

Kép
ediske
 
 


Niki: Emmust itthon már nem tudtam dokinak megmutatni, mert ugye nem volt mit! Remélem, h tényleg nem volt semmi, azért kicsit nyugtalanít, h nem derült ki. :? Utánanéztem a neten, és gombaölő vegyszer is okozhat hasonlót és épp akkor permetezték a rózsákat, amikor ott voltunk. Én abban reménykedem, h ez okozta a tüneteket és semmi komolyabb!
Barátnődék kislánya jól van akkor?
Tropikáriumos képek nagyon jók! Szépek vagytok!

Kriszti: egy hős vagy, h így bírod az állandó vendégeskedést. Balázs meg már kúszik? Kis ügyike! :)

Teri: marha jók a képek!
Anyós ügyben meg megértelek, én is utálom, h mondok vmit, anyum meg tök mást csinál (persze csak Emmával kapcs). Ha meg megmondom neki, akkor megsértődik! Anyóssal azért nehezebb lehet, kitartás! Meg a napi szintű látogatások….idegesítő, tudom! (Mi ugye most egy kertben lakunk a családommal, de nekem is sok néha.) A férjed nem tudna beszélni velük?
Szívószálas Petra cuki! :)
Hú, ti már ilyen „mini” kocsiban nyomjátok? Milyen?

Zsu
svs
 
 


Niki! De klasszak a képek!!! Na, persze, játszótér... Biztos titokban elmentetek vmelyik tengerre...

Ediske! Petra 1 éves korában én is még turmixoltam, de már nem annyira pépesre, és volt benne 1-2 db nagyon-nagyon puha sárgarépa, aztán fokozatosan emeltem a nagyságát. (lehet h így hülyeség, de nálunk bejött)

Zsu! Ezt a babakocsit Svájcban vettük (meg egy másikat is:oops: :oops: :oops: , de ha egyszer olcsó volt, a 2 db volt kb 30000ft) és még csak próbálkozunk vele. De úgy tűnik Petának bejön mindkettő :lol: Meg ha egyszer majd talán lesz egy kistesója...

Tegnap visszajöttünk, bőghetnékem van, megkaptam h milyen nagy baromság h a gyereknek van egy napirendje és én ehhez ragaszkodom; és különben is hogy képzelem h mi egész nyáron Pesten tespedünk... Képzelhetitek milyen jó a kedvem, legszívesebben hátat fordítanék az egésznek és hazamennék. Bocsánat h megint kifakadtam!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


várj teri akkor most még1x el kell magyaráznod nekem (kicsit lassú vagyok bocsi :)) h mi is a probléma.
mert ha 10 kmre laktok egymásra az azért nem vészes! többen még közelebb vagyunk az anyóshoz-szülőkhöz.
itt akkor az a probléma, h te nem pesten élsz a barátaid, megszokott környezeted mellett?
mert amúgy muszáj neked és a férjednek rendre szoktatni a szüleit. mert attól h messzebb költöztök nem oldoódik meg a gond, max egy ideig kicsit könnyebb lesz. beszélj velük, a pároddal és próbálj meg vmi túlélő stratégiát kitalálni!
kerekpocak
 
 


amúgy meg anyóstól én is rendszeresen megkapom, h mekkora állatság h a gyerek nem maradhat fent (pl az esküvőn 11ig) meg h ha beteg miért nem viszem mégis ide-oda, meg h napirend, minek? alvás kiságyban? majd ő összetol neki két fotelt... nocomment...
de! egyik fülemen ki a másikon be! mert muszáj, mert különben mindenki kiborul. szóval azt javaslom beszéld ezt az egészet át magaddal! és juss-magaddal -közös nevezőre. h hogy kellene!

amúgy milyen gyakran látod őket? látják ők petrát? nem lehet velük beszélni?
kerekpocak
 
 


Teri-sajnálom amin keresztülmész.Tényleg jó lenne valami megoldást keresni.Először nekem sem volt könnyű,még nektek is panaszkodtam,hogy mennyire kiakaszt az anyósom néha,de megtanultam kezelni a helyzetet,mert hanem beleőrültem volna.Ők is itt laknak kb 400 méterre tőlünk,így elkerülhetetlen a gyakori találkozás,de mostanra úgymond normalizálódott a helyzet.Ő is beleszólna nagyon a gyereknevelésbe,de finoman,nyugisan elmondom,hogy amit ő mond az miért nem jó(pedig sokszor ordítani tudnék),meg hogy mostanság nem az a módi mint régen és már nem basztat.Sőt már dícséretet is kaptam,hogy milyen szépen nevelem Balázst.

macarella
 
 


Teri!
Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, vagyis mit szeretne diktálni neked! A gyereknevelésben hallgass a szívedre (no meg a józan eszedre), és ne zaklasd fel magad azon, hogy kinek mi a véleménye! Petra a te gyereked, ennélfogva a te felelősséged, és ezért te döntöd el (illetve hát ketten, az apukájával), hogy mi, hogyan történjen az ő életében. Ha ezt valaki nem látja be (legyen az akár egy nagymama!), akkor az nem a te hibád, hanem az övé.

A svájci képek elképesztően szuperek! Nagyon irigykedem! (és hogy lehet ezt ilyen klasszul összemontírozni?)
Petra képei is nagyon tetszettek, főleg a szívószálas nagyon mókás, érezni rajta a nagy koncentrálást és igyekezetet.
„Nagycsalád” ügyben kitartást! Próbáld „félvállról” venni a piszkálódást! (mondom én, akinek ez igen ritkán sikerült - de neked sikerülhet!)

nannó
nannó
 
 


Teri lehet,ha te is egy kicsit megpróbálnál türelmesebb,netán kedvesebb lenni vele,finoman elmagyaráznád neki,hogy fogja vissza magát,mert akár a házasságotokba is kerülhet és akkor Petrát még ennyit sem fogja látni(ez csak fenyítésképp).Szóval nem tudom mit javasolhatnék.

macarella
 
 


macarella írta:...Ő is beleszólna nagyon a gyereknevelésbe,de finoman,nyugisan elmondom,hogy amit ő mond az miért nem jó...

Nem is csak arról van szó, hogy "" vagy "nem jó"! Hanem arról, hogy mindenkinek MÁS a jó! :wink:
Nekem mindig borsózik a hátam, ha pl. valakit (felnőttet vagy gyereket, teljesen mindegy) azzal próbálnak rábeszélni valami általa nagyon nem kedvelt kajára, hogy "de pedig ez OLLLLYAN finom! - hát hogy lehet, hogy nem szereted?!". :roll: Finom - már akinek!
(de ahogy az ember idősödik, kezdi olykor "mindenhatónak" képzelni magát - és a saját útját az egyedül üdvözítő lehetőségnek!) :oops: :?

nannó
nannó
 
 


Csajok, nem tudom mikor tudok jönni, beszart a gépünk. Most apa laptopjáról jelentkeztem be, de ugye ez napközben nincs itt.
Úgyhogy ha máskor nem, esténként megpróbálok jönni.

Na csók Mindenkinek!

Kép
niki30
 
 


Csajok, nem tudom mikor tudok jönni, beszart a gépünk. Most apa laptopjáról jelentkeztem be, de ugye ez napközben nincs itt.
Úgyhogy ha máskor nem, esténként megpróbálok jönni.

Na csók Mindenkinek!

Kép
niki30
 
 


Teri, sajnálom hogy ennyi bajod van az anyósoddal. Tényleg kéne valami megoldást találni a dologra, mert így te rendszeresen kikészülz, és ezt Petra is érzi.
Nagyon szépek a képek, gyönyörű helyen voltatok, és Petrus nagyon nagy lány lett már!

Niki, szuperek a tropikáriumos képek, nagyon szépek vagytok.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Köszönöm a tanácsokat! Most már kicsit jobb a kedvem.
Zsófi! Csak annyi a probléma, h bármit kérek, csak azértis az ellenkezőjét csinálják. Hiába mondom szépen, csak vágják a pofákat és hallgatom, h bezzeg ők ennyi idősen már ezt csinálták, azt csinálták, én meg miért nem... Próbálok jó képet vágni mindenhez, csak most telítődött egy kicsit, majd lenyugszom, aztán várom a következőt... Az igazi probléma az, h a párom nem áll mellém semmiben, szerinte hülye vagyok, és baromi egyedül érzem magam. Hiába beszélek velük, m nem értik a bajomat, pl amikor volt az a kiszáradásos eset, akkor az volt a legnagyobb gond, h nem jöttem le a félig kiszáradt gyerekkel a sógornőm névnapi ebédjére, és hiába mondtam h bent akarták tartani a gyereket a kórházban, csak saját felelősségre engedték ki és így nem utazom vele, majd ha meggyógyul, akkor fel lesz köszöntve.
Az én szüleimmel nincs semmi baj, m ha mondok vmit h ezt vagy azt ne, lehet h marhaságnak tartják, de azt csinálják.
Heti 1-2 alkalommal látom őket, sőt van h néha többször is. nem is ez a baj, hanem az a makacsság h bebizonyítják h dehogynem lehet azt amit én nem engedek. És ez nagyon tud bosszantani.
Megígérem h igyekszem félvállról venni, hátha összejön...

Nanno! Picasa programmal csináltam. Ha nem ismered, innen letölthető: http://picasa.google.com/intl/hu_all/

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Teri! Köszönöm! Nem ismertem. :oops: De szerencsére mindig tanul az ember valami újat! :D Ki fogom próbálni.

Elég rémes, amit leírsz. Egy nyugalmas pillanatban a pároddal kellene leülnöd ezt megbeszélni, mert ezt a helyzetet leginkább neki kellene kezelnie. Ha ő hárítja el a szülei túlzott "tapadását", akkor rá nem fognak megharagudni, míg ha te szállsz velük vitába...
És azt is a pároddal kellene egyeztetni, hogy Petrát illetően te vagy a "főnök", mert te vagy az anyja, és mert ő még túl pici ahhoz, hogy a különböző vélemények, "utasítások", helyzetek között disztingváljon. És ha egy fordított helyzetbe a párod belegondolna (hogy ti mondanátok meg anyóséknak, hogy ők hogyan rendezzék be a saját életüket!), akkor elég nagy megütközést keltene a dolog. Akkor az sem lehet normális, hogy ők dirigálnak nektek. És erre nem lehet indok az sem, hogy "ők idősebbek, tehát tapasztaltabbak".
Ennyi erővel egyetlen ember sem tanulna meg soha semmit, soha nem önállósulna, ha még azt is megmondanák neki, hogy hogyan tegye egyik lábát a másik után!
Egy (jó) nagymama egy unoka számára - "ajándék" az élettől. És egy unoka egy nagymamának ugyancsak ajándék - de nem "JOG". :wink:
Szerintem. :oops:

nannó
nannó
 
 


nanno, a fiad EGY MÁZLISTA!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Zsófi! :lol: Azért ebben ne legyél olyan biztos!!! :oops:

nannó
nannó
 
 


Nem tudom mi lesz, ha nagymama leszek.
Akkor majd lehet az orrom alá dörgölni a fentieket. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:36-kor.

nannó
nannó
 
 


Nannó! Köszönöm! Annyira megnyugtattál, h most már csak nevetek az egészen és rájöttem h minek görcsölök ennyit ezen. (sajnos nagyon a szívemre tudok venni dolgokat) Nem éri meg, m úgyis én nevelem a gyereket. Most azt találtam ki, h bekapom a lesz..om tablettát és csináljanak velem bármit, nem hagyom magam felhúzni. Pedig tudom h ez a céljuk és nem adom meg nekik ezt az örömet.

Te meg igenis h remek nagymami leszel! A párom is ezt mondta anyósnak, aztán kb 2 hónap múlva összejött a baba. :lol:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Teri: én már nemigen tudok semmit hozzátenni ahhoz, amit a többiek írtak. :oops: :? De nagyon szorítok, h megoldódjon a probléma!

Nannó: mennyi idős a fiad?

Edis: Emma is hadilábon áll a darabos ételekkel. Néha megeszi, néha azonnal kiköpi. Sokszor van, h simán elkezdi enni de kb. 10 kanál után már köpi, szal meg tudja enni, csak megunja vagy lusti.
Egyébként én úgy kezdtem, h először csak kicsit volt darabos az étel, aztán egyre jobban. Gondolom Te is.
Úgy veszem észre, h kedv kérdése nálunk, nem is erőltetem, előbb utóbb megszokja majd. Szerintem ne add fel, de légy nagyon türelmes, biztosan megtanulja majd. (Hú de okosakat tudok írni. :wink: ) Lehet, h még nincs kedve hozzá.
Max. az esküvőjére is viszed a botmixert :lol: :lol: :lol: ........

Zsu
svs
 
 


svs írta:...Max. az esküvőjére is viszed a botmixert :lol: :lol: :lol: ........

:lol: :lol: Elképzeltem... :lol: :lol:

Leszedtem a polcról a "szaktekintélyeket": „…függetlenül attól, hogy van-e már foga vagy sem, meg kell tanulnia rágni, amivel állkapcsát, rágóizmait gyakoroltatja. […] Az első darabos étel, a kenyérhéj megkapásának ideje nem a fogak átbújásától, hanem a csecsemő mozgásfejlettségétől függ. [ülés! - a "szerk."] […] A darabos ennivaló bevezetésére csak a második életévben kerül sor, amikor a gyereknek már 12 fogból álló fogsora van” —
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:39-kor.

nannó
nannó
 
 


pruci írta:...most már csak nevetek az egészen és rájöttem h minek görcsölök ennyit ezen...

Most azt találtam ki, h bekapom a lesz..om tablettát és csináljanak velem bármit, nem hagyom magam felhúzni...

Ez az Teri! Az elhatározás az első lépés. Azután majd jön a többi. :)

nannó
nannó
 
 


nanno olyan jókat írsz!!
kerekpocak
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:42-kor.

nannó
nannó
 
 


Ó Nannó-tényleg olyan jó,hogy vagy TE nekünk.Olyan melegséget,nyugalmat árasztanak az írásaid.Bárcsak minden nagyszülő,leendő nagyszülő így gondolkozna mint te.Mennyivel könnyebb lenne az élet :) :) :)
Teri-örülök,hogy bevetted a tablettát,meglásd mennyivel könnyebb lesz így minden,ha nem stresszeled magad.

macarella
 
 


Hozzánk a változatosság kedvéért ismét vendégek jönnek.Persze ittalvósak :D :D Egyebet nem csinálok,csak ágyneműt mosok,vasalok,főzök stb.Most már kezd egy kicsit fárasztó lenni a dolog,de evvan.Nem lehet nemet mondani,mert rokonság :( :(
Asszem ilyen pörgős nyarunk még nem igazán volt.

Fatima-mikor utaztok?Gondolom várjátok már nagyon.

macarella
 
 


Nanó, te tényleg egy kincs vagy! A fiad nagyon büszke lehet rád. Azt hiszem több nagymamának is olvasnia kéne a topikot. Sokszor szerintem észre sem veszik, hogy hogy viselkednek.

Kriszti, nem semmi milyen vendégjárás van nálatok! Ügyi vagy nagyon. :)

Nelly

Kép
breeki
 
 


sziasztok,

megtöröm a csendet...

hétfőn eljött a pillanat, amikor erőt vettem, és alvásügyileg visszaálljunk arra, h. a kisasszony egyedül alszik el. jelentem (és remélem nem kiabálom el) 3 nap alatt sikerült.
eddig azért nem volt erőm, mert kb. min.2 hétig tartó lilufejes, rácsoságyrázós üvöltéssel, és anyadejebe-zéssel számoltam, amire az én okos-ügyes lányom rácáfolt. :D
olyan boldog vagyok !
azzal kezdtem, h. hétfő reggel amikor felébredt (vasárnap 1 órát kukksoltam mellette a sötétben, és igencsak besokaltam tőle), elmagyaráztam neki szép felnőttesen, h. este fürcsi-öltözés- mese (!), utána anya ki, ő meg el (alszik). persze mondta, h. "nem, anya vejemajszoj".

délután mikor eljöttünk a bölcsiből, megint elmondtam neki, meg lefekvés előtt is.
meséltem neki (most hétfő óta örül neki, sőt, még 1-et kér), aztán jóéjszakát, és kijöttem. F1-ről maradt füldugó be :D , persze üvöltött, mi meg apjával felváltva mentünk be 5-10 percenként. fél óra után abbahagyta a követelőzést, majd énekelt magának egy kicsit és elaludt.
(de ezt az üvöltős fél órát nem kívánom senkinek... )

reggel megdicsértük, h. milyen ügyes volt.

kedd: kb.5 perc nyöszörgés, hamvába hullt próbálkozások (Anya-anya), majd kb. 20 perc éneklés magának (alig tudtam megállni, h. be ne menjek és meg ne zabáljam), majd elaludt.
reggel még nagyobb dicséret.

tegnap: 2 mese, nulla üvöltés, 20 perc éneklés magának, majd elaludt.

a mai napra kíváncsi leszek !!! de olyan boldog vagyok, h. ilyen hamar átállt. ha tudom, h. 3 nap se kell, hamarabb belefogok.. :lol:

amúgy Laura nagyon szeret énekelni, kb. 20 dal már a repertoárja.

holnap lesz a bölcsis ballagás, kíváncsi leszek a jövő hétre, h. hogy reagálja le a kis barátai hiányát.

jaj csajok, mióta beszél a lányom, annyira más a kapcsolatunk. addig is imádtam, de így, h. mindent megért és majdnem mindent ki is tud fejezni bővített mondatokban annyira más dimenzióba kerültünk !!! imádom ! olyan jó !!!

amúgy etetőszéket likvidáltuk kb. egy hónapja, anyukám csinált magasítót a székre. tiszta nagylány már !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Teri, én csak dicsérni tudom a nyaralós képeiteket. Petra meg gyönyörű nagylány már, nekem is a szívószálas fotó viszi a prímet.
anyós: többiek mindent elmondtak már...
mivel nekem nincs anyósom, nem akarok okoskodni, mert kibicnek semmi sem lenne drága, tudod - de VALAMIT tényleg tegyél habitusodnak, vérmérsékletednek és a körülményeknek megfelelően, mert a végén úgy jársz , mint Klári, akinél már az egészségre volt ártalmas a napi pattanásig feszült légkör.
drukkolok ! és nyugodtan számolj be itt is, ne kérj érte elnézést - melletted vagyunk !

darabos kaja:
szerintem erre is meg kell érni, kinek mikor jön el az idő.
szerintem a lényeg, h. anyuka "ne adja fel", h. akkor sosem próbálkozik, hanem azért próbálkozzon. de hát mindenki így is csinálja... ha jól olvasom.
először Laura is öklendezett tőle, de aztán folyamatosan átálltunk.

Nannó, nagyon szeretem olvasni az írásaidat !
gyere u.ilyen gyakran !! amikor a fiadról írsz, visszatükrözi az én gyerekkoromat...
de egyet ígérj meg, nem nyüstölöd Balázst nagyon az unokakérdéssel :wink: , mert az iszony nyomasztó tud lenni - és a végén emiatt fog jobban kitolódni az időpont..
néha a nagyik is too much-ok tudnak lenni (persze csupa jóakaratból) és néha az sem jó !
ugye nem haragszol meg a fenti soraimért, csupa jószándékkal írtam ! :oops: :)
először találja meg azt a lányt, akinél úgy érzi, alkalmas az anyaszerepre, utána éljenek egy kicsit még szabadon, aztán úgyis lesz baba is.

Kriszti, nem semmi tényleg milyen vendégjárás van nálatok. egyébként nem baj, ha Balázs látja ezt, mert nálunk ilyen nincs, és Laura amúgy elég visszahúzódó kezdetben idegenek közében. én (egyrészt) erre is fogom.

Zsófi, nem semmi, h. majd egyedül ellogisztikázod a 2 pasit. azért gondolom Csabának sem jó, h. ennyit nélkülöz u.úgy titeket... de hát gondolom a pénz miatt teszi.
amíg te tanítani fogsz ki vigyáz Jónásra ?

ennyi voltam röviden...
bocsánat akire nem reagáltam.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi, hát ez tényleg óriási dolog és nagyon ügyesek vagytok, mindhárman.
Nagyon érdekesen működnek ezek a kis bestiák, nem?
Azt gondolod, micsoda meló és kínszenvedés lesz, aztán jön a nagy meglepetés! :)
Tündéri lehet, ahogy bennt énekel magának. Fúú, én is alig bírtam volna megállni hallod, h. ne menjek be. :wink:

Kép
niki30
 
 


jaj köszi Niki !
én is úgy örülök !

mizu, megjavult a gépetek ???????

amúgy vicces ez az éneklés dolog, mert mindkettőnknek (mármint az apjával) iszonyat kappanhangunk és botfülünk van. remélem neki azért nem ez lesz, és továbbra is szeret danolászni.
múltkor amúgy rászólt az apjára, h. "Apa, ne énekelj"... :lol: a kis vájtfülű.... :lol:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi: olyan aranyosan írod le ennek az utóbbi három napnak a történetét! Hát valóban elég nehéz megállni, hogy az ember következetes legyen ilyenkor, ha valamit el szeretne érni. De másképp nem megy.
Az "unokavárással" kapcsolatban: tudom, hogy egy fiatal párt "noszogatni" pontosan olyan rettenetes, mint ahogyan az ellenkezője is, azt hiszem, hogy az a helyes álláspont, ha az ember csendben marad. SŐT! Az arcizma sem rezdül! A vágyait meg a barátnőivel osztja meg, meg ezen a fórumon...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2009.06.01 13:26-kor.

nannó
nannó
 
 


Csak Nannónak gyorsan, bár gondolom már nem vagy itt!
Sztem Téged kéne felírni receptre sok nagyszülőnek 8) :D , pl. az én Anyukámnak. Imádom, sokat segít, Emma is imádja....csak kicsit túl sok mindenbe szól bele (egy telken lakunk), és néha olyan, mintha nem is nagyi lenne, hanem Emma anyuja!
Szóval, légyszi oszd meg minél több barátnőddel ezeket a gondolatokat, hátha terjedni kezd a "kór"!!!! :lol:

Amikor először jöttél, dokit kerestél, ha jól emlékszem :? . Találtál?

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!
Marcsi-micsoda jó hírek.Nagyon ügyes vagy,hogy sikerült rászoktatni Laurát az egyedülalvásra.Gondolom az első nap tényleg nem lehetett valami leányálom,de a végredmény kárpótol mindenért.És nem semmi,hogy micsoda dalospacsirtátok van :D :D
Már bennem is érik nagyon az elhatározás,hogy Balázst meg kellene tanítani aludni éjszaka,csak velem épp az a gond,hogy nem bírom megállnihogy ne menjek be hozzá.Kb egy hónapja katasztrófálisak az éjszakáink,sajnos már rég elrontottam,mert cicivel altatom vissza,és erről kellene leszoktatni.Mindig úgy vagyok vele,hogy na akkor hétfőn nekiállunk,és akkor kitartóan ráállok a dologra,de valahogy mindig a szoptatás tűnik a legegyszerübb nek,így 5 perc alatt visszaalszik,míg másképp órák kellenek hozzá.
De legalább a ti történeteitek erőt adnak és isten bizony hétfőn :D :D nekiállok én is a dolognak.

Nannó-annyira jók a meglátásaid mindennel kapcsolatban,tényleg oltani kellene a nagyszülőket valami szérummal,ami nem engedi,hogy túllőjjenek a célon.
Délutánra jó munkát neked.

macarella
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: