Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon helyesek a gyerkőcök, jó őket nézegetni!

Azon gondolkodtam mostanában, hogy Marci pont szeptemberben lesz 6 hónapos amikor majd el lehet kezdeni neki az új kajákat bevezetni. De addigra épp kifutóban lesznek a zöldségek/gyümölcsök és télre meg már nem is lesz semmi! Szóval szerintetek érdemes-e, most gyümölcsöket/zöldségeket venni és lefagyasztani? Ha igen, akkor miket, mennyit és milyen formában (pl. leturmixolva) érdemes?

Egyébként nálunk is gyanítom hogy elkezdődött a fogzás: Marci állandóan rágcsál, nyáladzik meg azért nyűgösebb mint korábban. Bár aztán ki tudja, mikorra lesz ebből ténylegesen fogacska...

Köszi: Rita

mpuma
 
 


Rita

fagyaszthatsz le gyümit nyugodtan.de szerintem a friss gyümi jobb.összel,télen is lesz azért olyan gyümi amit adhatsz neki majd.alma,banán,barack.na persze azért ugye ami nem idény gyümölcs az drágább de ő még ugyse fog hatalmas mennyiséget beverni belölle :lol: :lol:
Vendég
 


Rita!

Fagyaszthatsz is le ,de én Hipp bébiételes gyümiket fogok télen adni neki...mert az tutira bio(szigorúan ellenörzött)és olyanok is vannak belőle(pl.áfonya)amit nem tudnánk beszerezni és a srácaim egyszerűen imádták(ja és nagyon egészséges).

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Lekri!

Szépek a srácaid!!

Mi is ilyen traktort veszünk Krizsikének névnapjára . :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok

Panny köszike:)jó a traktor csak nem akarja vagyis inkább nem tudja tekerni.nem március 15én van Kristóf?vagy van máskor is?

tanácsot kérnék

Kristóf 2hete éjjel 2óránként kel. mitöl lehet?elötte éjjel 3-4-5órákat is aludt 1huzamban.nappal is 2-2,5óránként eszik.a tejcsivel nincs gond mert szépen hizik meg látom is hogy van.én már nagyon fáradt vagyok mert hát ugye nappal nem pihenhetek mert Levi is itt van.ma 4óta fent vagyok mert Levi megébredt és az Istennek se birtam vissza fektetni.
Kiki meg igy ébredt:
23.10kor
01.10kor
04.00kor
06.00kor

most probálkozom hogy nappal nem adok neki csak ha letellik a 3óra hátha akkor éjjel is jobb lesz kicsit.
valami tanács hogy jobbak legyenek az éjszakák?köszi ha valaki ir.
Vendég
 


Sziasztok

Lekri
http://alvas.kismamablog.hu/
itt olvashatsz az alvás dolgokról, + jobb oldalt valahol van olyan is, hogy
Csecsemőkori alvászavarok - segíthet rajta a B1 vitamin = én 2 hét múlva (a méreckedésen) ezt szeretném majd megbeszélgetni a dokinénivel, hogy ha nem árt neki akkor ki szeretném próbálni
http://kismamablog.hu/babazas/alvasprob ... n-segithet

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika
köszi elolvasom.Kristóf csak tényleg enni kell fel és utánna alszik is.néha alig sziv a cicibe is.lehet már csak ilyen megszokás az egész?jövhét pénteken megyünk szurira lehet rákérdezek ott is.csak sajna a védönőm nagyon nincs toppon :(
Vendég
 


Sziasztok

Lekri
védőnő = itt nálunk én már a 3-at fogyasztom, az első kettő (hiába a főiskola) nem volt nagytudású, inkább azt mondanám-írnám, hogy semmivel nem tudott többet mint én :cry: :shock: , talán ez a mostani, legalábbis ez előző kettőhöz képest van valami tudása
Kiváncsi lennék, hogy mit tanulnak a főiskolai évek alatt, mert eddig nem igazán jöttem rá, hogy hozzám képest mivel tudnak többet az adott témában.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Hát hidd csak el hogy sokkal többet tudsz te mint egy-két gyeremektelen védőnő az tuti :wink: Semmit nem ér a tankönyvi száraz ismeret a gyakorlat hiányában sztem....
Én is már a 3.védőnőt fogyasztom :wink: de mit mondjak,nem nagyon tud újat mondani(sőt inkább ő tanul tőlem,ezt még ő mondta is viccesen :wink: )

Lekri!

Mi júl.25.-én tartjuk Krizsi névnapját(mert április 18.- a szülinapja és ne legyen olyan közel a 2 ünnep)

alvás:figyi ha evés vagy ciczés után egyből visszaalszik akkor valszeg tényleg éhes...átmeneti fejlődésbeli ugrásnál tarthat és ezért lehet h nagyobb az étvágya..vagy ebben a melegben lehet h szomjas éjjel is(én is minden éjjel iszom mint a gödény ebben a melegben :wink: )
Már elfejtettem ,együtt alszol Kristóffal?Mert ebben a szituban most az lenne előnyös, mert te sem lennél annyira fáradt felkelni hozzá...és ne félj,nem szokik ráha nem akarod ott latatni huzamosabb ideig!!!Ekkora baba még nem tudatos,csakis ösztönlény!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Panny
védőnő = csak ebben az a baj, hogy már terhesen sem tudott újjat mondani, pedig neki (az elsőnek) akkor már volt egy iskolás gyereke :shock:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Panny
egy szobában alszok vele,de ö a kiságyába alszik.hát ma tartottam a 3órázást.meg többet volt fent is.hátha igy jobban alszik.

csajok én megint rakok képet.remélem nem bánjátok.:)ha igen nyugodtan irjátok meg. Kép Kép
ekkora szemeim vannak:) Kép
imádom öket:)
Vendég
 


Köszi a kaja ügyben a tanácsokat. Azt hiszem most meggyet fogok eltenni, a többin még gondolkodom. De valószínűleg téányleg nem érdemes túl sokat elrakni, igazatok van!

Lekri, szerintem is lehet hogy csak szomjas éjszaka. Nálunk is Marci 2 körül felkel, de akkor egy kis vizet adok neki és rögtön visszaalszik. Én is állandóan iszom éjszaka, szóval érthető hogy ő is felkel inni!

Védőnő: úgy tűnik én nagyon szerencsés vagyok, nekem nagyon rendes védőnőm van. A babavárás alatt is nagyon segítőkész volt, és miután Marci megszületett akkor is. Nyugodtan hívhattam bármikor telefonon, mindig segített. Mondjuk neki van 3 gyerek, szóval a gyakorlat is meg van! :-) És azon kívül hogy nagy tudása van, emberileg is szuper, nagyon kedves, aranyos! :-)

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Szóval Barnus is ezért kelthet megint 3 óránként!
Arra fogtam, hogy megviselte az utazás! A hétvégén Békéscsabán voltunk négy napot. :-)
De valszeg inkább a hőség lehet az oka. Vagy mindkettő. :-)

A pürés időszakra még nem is gondoltam, pedig nekünk is kellene. Lehet, néhány dolgot én is elteszek. :wink:

Védőnő: Az enyém szuper, kivéve a szoptatásbeli a tanácsokat. Egyébként ő négy gyerekes anyuka. Asszem ez is számít. :-)

Na jó, Mindenkinek szép napot.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!
Már nagyon előre vagytok bébi dolgokkal mint én, ezért is bocs, hogy az etetés-altatás témát ilyennel megzavarom,de nekem most másfajta tanácstalanságom van. :oops:
3hét múlvára vagyok kiírva.Kaptam málnalevél teát és nem tudom mikortól lehet elkezdeni inni.
Illetve Panny!
Ajánlották,hogy a vajúdáshoz is lehet homeopátiás szereket szedni, de nem tudom mit kellene és hogy szedni. :?
tudnál segíteni?
előre is köszönöm.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Delua!

A Málnalevél teát 32-34.héttől ajánlják, így szerintem már nyugodtan elkezdheted inni!

Egyébként egyáltalán nem zavarsz a kérdéseddel, nyugodtan írj!

Szép neve lesz a kisfiatoknak! A férjemet és az öcsémet is Andrásnak hívják! :-)

Rita

mpuma
 
 


Delua!

Én a 36.héttől tudom a málnalevél teát :shock: én onnantól ittam csak.Sztem nem bizti h jobb előbb...

homeopátiás szerek:szintén a 36.héttől napi 1x5 golyócskát a Caulophyllum 5 ch-ból!Aztán úgy a 38.hét vége felétől már 2x5golyócskát.És ugyenezt a szert vidd magaddal a vajúdásra a szülőszobára és fél óránként 5 golyócskát szedjél belőle.Nekem nagyon segített,meggyorsította a tágulást.
Amúgy lesz szülésznőd?Mert akinél én szültem(Tigyi Zsuzsi)ő ismerte a homeos szereket és támogatta is nagyon.

Azt tudnod kell és FONTOS, hogy előtte és után fél órával nem szabad se enni-se inni...és ne használj mentolos fogkrémet,van direkt homeos fogkrém(homeodent)Ez nagyon fontos!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sorry, tényleg elírtam. Amiben én találtam ott 34-36.héttől ajánlják a teát. Én talán a közepét lőttem be, a 35. hetet.

Rita

mpuma
 
 


sziasztok!
Köszönöm, akkor elkezdem inni, gondolom 1csésze/nap elég.
A szülésznőm Zsoldosné Eta lesz.Nem tudom ő hogy ismeri a homeos dolgokat,erről nem beszéltünk.Azt hallottam hogy ő gátvédelemben jó.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


sziasztok!
Köszönöm, akkor elkezdem inni, gondolom 1csésze/nap elég.
A szülésznőm Zsoldosné Eta lesz.Nem tudom ő hogy ismeri a homeos dolgokat,erről nem beszéltünk.Azt hallottam hogy ő gátvédelemben jó.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Sziasztok!

Én nem vele szültem, de csak jót hallottam róla. :)

A málnalevél teét én asszem csak az utolsó héten ittam, mert megfeledkeztem róla. 8)
Úgy voltam, ha segít jó, ha nem, legalább megpróbáltam. Nem tudom, ennek köszönhető-e, de a fájások beindulása után elég könnyen tágultam. :D

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Én is csak jókat hallottam az Etáról :wink:

Delua!

Nem baj ha az Eta annyira nem ismeri a homeót,te azért használd,ártani nem árt,sőt,csakis segíthet!!!
A gátvédelem szuper!Én is azzal szültem az utcsó két fiamat :wink:

Ha nem bánjátok képek :oops: :wink: :
Kép
Kép
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
Bízom a gátvédelemben,de nekem sajnos pár éve aranyerem is van egy betegségből kifolyólag,nem tudom így mire számíthatok,aggódom kissé.
A védőnők kérdésben teljesen igazatok van,nálunk katasztrófa a helyzet. A terhestanácsadás (doki) és a védőnők nem tudnak együtt dolgozni, ezért 2külön emelet, 2külön időpont van.
Pl. a héten nem is tudott fogadni a védőnő,mert késve mentem és nem fértem bele a fogadóórájába,sokadszor se.
Az én terhes kiskönyvem második oldala pl. tök üres, sosincs ideje kitölteni.Szinte semmit nem beszélek meg vele,mert csak pánikoltat és nem is tud rá rendesen válaszolni.Még jó, hogy van net, tapasztalt barátnők és könyvek.Nem tudom a kijárásnál hogy lesz.
A CTG-t kérte, hogy olyan napon csináltassam amikor hozzá is megyek,erre mutattam volna neki milyen lett,és azt válaszolta nem az ő kompetenciája kiértékelni.Akkor meg mit okoskodik???
Nem tudom jó lett-e, több helyen 185perek vannak. Az aszisztens szerint jó, bár tök egyedül hagy, lehallkítva a készüléket!!!Így figyeld,milyen a kicsi szíve...Katasztrófa.
Az is rossz, hogy a 33.hét óta nem volt nagy UH,nem tudom rendesen fejlődik-e pocakmanó.A nődokimnál csak hagyományos régi Uh készülék van és csak a fejátmérőt mondta meg.36.héten 9,04cm.Ez jó?Átlagos nő vagyok, a férjem is egy hagyományos L-es fickó :P
Még jó, hogy nem parázok rá dolgokra,nem veszem komolyan,jól vagyunk a bőrünkben,így úgy gondolom a nagy "szakértelem"mellett is rendben mehetnek a dolgok.Bízom benne.Még jó, hogy fővárosi szülést választottam.Eddig (remélem így is marad)nagyon pozitívak az élményeim dokival, szülésznővel, aszisztenssel.Bár még alig találkoztunk.
De jelentem vidéken a helyzet katasztrófális...
Bocs,hogy ez kibukott belőlem,de nagyon friss az élmény,no meg első baba, első élmények...

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Sziasztok

Edigg nyaralni voltunk.ill pénteken jöttünk haza.
Nagyon jó idő volt.
nagyon jó volt a hely,szép a part,jobbnál jobb éttermekkel.
A strand is szuper,nagyon jó játszótérrel.

A ház amit béreltünk nagyon jó volt,a kertben homokozó,csuszda,medence.
A barátnőmékkel voltunk, a srácok is élbezték. A nagyok voltak vitorlázni is.

Képek:
Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Delua

Eta jó! :lol:

Panny
Képek jók :lol:
Milyen nagy már Olivér :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépek a gyerekei gratula!

mpuma

Visszatérve a gyümölcsökre stb...én pl.a fiamnak 3 hó kora óta adtam főzelékeket ,gyümölcsöt,és nagyon egészéges,kutya baja sem lesz,ha most próbálkozol hogy frissen adsz neki,és a lányomnál ugyan ezt fogom tenni.Amit lefagyasztasz,az csak vizesedik,végül is az a lényeg,hogy minden friss legyen nem?
Sosem tartottam be a védőnő szavait,egyedül csak a tojást,és a feles tejet.Ha mindent úgy csinálnánk,ahogy le van írva!?Könyvből pedig nem lehet gyereket nevelni én úgy gondolom,mert minden gyerek más!
Ez csak a véleményem!
Mindenkinek szép 7végét!

Eda
eda2
 
 


Eda!

Szívemből szóltál!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Delua!

Megkérdezhetem hogy hol laksz Pest megyében?Kivi lennék hol ilyen pocsék a helyzet :shock:
A babucid fejátmérője teljesen OK!!No para,bízz a megérzéseidben,nem lesz gond.Azért az a hagyományos UH is jó,ne aggódj. :wink:

Gátvédelem után nekem iszonyat kijött az aranyerem,de krémtől simán visszahúzódott és pár nap után nem is fájt.Viszont nekem az elsőnél a gátmetszés horror volt...még egy hó után is fájt :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok

minden kismanó nagyon szép :lol: :lol:

én már hulla fáradt vagyok.3napja megint sokat kelünk éjszaka.:(ha nem a kicsihez akkor a nagyhoz.pedig mindig átaludta éjszakát.egy ideje 2-3x bizti felsir.ilyenkor bemegyek vissza rakom a helyére átöleli az alvos maciját és alszik.a kicsihez 3x kelek pár napja.reggel 6után meg nem alszik vissza.igy este 10-11töl(akkor fekszek le) reggel 6ig 5-6x kelek.a szopik 20percesek meg hogy helyre rakom,ugyhogy tényleg nem alszok sokat.

de nem panaszkodom :) :)
majdcsak aludhatok hamarosan én is :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Aug. 18-ra vagyok kiírva a második kisfiammal, aki úgy néz ki, hogy jobban szeret csücsülni sajnos. A dokim szerint megszüljük farosan is, vagy legalábbis megpróbáljuk. Én azért nem vagyok most ennyire bizakodó... Ő Tigyi Zsuzsannát javasolta, de Etáról jobb véleményeket hallok, és a doki szerint is nagy tapasztalatú.
Tudnátok segíteni, támpontot adni, hogy mi alapján válasszak? Ismertek-e esetleg valakit, aki náluk szült farosan? Kicsit el is vagyok késve, mert a doki szerint hamarabb szülök, így nem sok időm van hátra.

Előre is köszönöm,

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szia Rita!

Én a Tigyi Zsuzsival szültem :wink:
Azt nem tudom milyen faros szülésnél de azt tudom ,hogy nagyon profi és egyben nagyon kedves,humoros laza de ha kell határozott. :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok

ma 2hónapos Kristóf:) pár kép: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép és Levi:)

nekem nem volt szülésznöm viszont 3 szülésznő is volt bent nállam.abbol 2 irtó aranyos volt és segitettek mindenben.egy magas teltebb hölgy hosszu hajjal és egy alacsony telt hőlgy neki is hosszu haja volt.azt hiszem az egyik a Zsuzsa volt de olyan gyors volt a szülés,hogy nem tudtam a nevekre koncentrálni bedig be is mutatkoztak. :oops:
Vendég
 


Lekri!

Sztem a magas lehtett a Zsuzsi :wink:

jók a képek nagyon!!!!!

én is: :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, szülésznő-ügyben. Aug. 2-ra vagyok kiírva, és a SOTE II-n fogok szülni. A szülésznőm Lalinecz Melinda lesz. Hallottatok már róla? Vagy van vki, aki szült nála? Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra! Előre is köszönöm!
monik9
 
 


Monik!

Nekem a Tigyi Zsuzsi volt a szülésznőm és úgy volt hogy a kiírt dátum előtt 5 nappal a Zsuzsi elment 3 napra pihenni és a Melinda helytesítette volna ha én épp akkor szültem volna.Szal a Zsuzsi azt mondta(meg a dokim is) hogy a Melinda is nagyon aranyos,rendes,profi,humoros...és fiatalbbak közé tartozik.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
huhhhhhhh........
Már ez is megnyugtató, amit mondtál :)
Köszönöm szépen a válaszod!
monik9
 
 


Lányok!
Köszönöm a segítséget, igaz nem tudtam még dönteni. Holnap ráveszem magam egy telefonra.

Monik,
Ki a dokid?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szia hrk!

Az én dokim Kisfalvi. Tied?
Egyébként miből gondolja a dokid, hogy hamarabb jön a babád? (Bár az enyém se várná meg az aug. elejét. Dehát hiába jön-megy mindenféle front, meg sem mozdul :) Egyébként már tuti h. nem fordulhat meg a picid? Vagy ennyire nincs már helye?
monik9
 
 


Monik,
Második gyereknél hamarabb is beindlhat a szülés, és nekem mindig egy héttel nagyobbat is mutatott az uh. Amúgy elég erős keményedéseim vannak, bár nem nevezehetném őket még fájdalmas görcsnek. A doki a múlt héten azt mondta, hogy 4 hétig már nem marad benn a baba, bár minden lehetséges.
Elvileg meg tud fordulni, a gyakorlatban állítólag ritka, hogy a 35. hét után még visszafordulna.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Monik!

Nekem is Kisfalvi a dokim :wink: és nála is szültem az utcsó két fiam :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panny!

Jajjj..hát én már nagyon izgulok. Sajnos semmi utaló jelet nem tapasztalok, ami azt mutatná, hogy nemsokára megindul a szülés. (Ha egyáltalán van erre utaló jel.) Megkérdezhetem egyébként hogy milyen a doki szülés közben? Eddig csak jókat hallottam róla, de pontosan hogy viselkedik? Rendes? Türelmes? Figyelmes? Vagy inkább rádszól? Bátorít? Segít? ....Bocsi a sok kérdésért.. :lol:
monik9
 
 


Sziasztok!
De jó,vannak friss sorstársak!Jövő hétfőn "vonulok be",mert csütörtökre vagyok kiírva.Én sem érzek szinte semmit.Még nem szállt le a méhem se,bár első szülőknél azt mondják lehet csak utolsó pillanatban történik meg.
Én nem félek,nem aggódom.Bár a prof 2án már nyaralni akar.Ez egy kicsit gyomron vágott,mert 31-étől 2áig az csak 2nap,bent is maradhatna addig, nem?De Eta kezeiben leszek és ahogy már oly sokszor leírtátok,nagyon jó ő.ez lelkesít.
És nem hagyom magam,ha babó még maradni akar,akkor szülök helyettesnél!Aztán lehet,hogy 28án épp hogy odaérünk :lol: (bármi megeshet).Ma még elmentem egy utolsó jógára,rendszeresen szedem a Caulophylum-ot(remélem jól írtam)amiben ugyancsak bízom,állítólag lazultam már...És a frontokat én sem érzem meg.Olyan idilli még minden.A CTG-m lett múlt héten csúmya,tahikard lett az első felvétel szerint,160-180között kiugrott.
De a második már oké lett.
ez nem tudom mitől volt,bár nagyon feszengett,mocorgott.
Vagy élvezte vagy idegesítette.
Azt már megfigyeltem,ha 2en vagyunk a CTG-n másik anyukával és beszélgetünk mindig magasabb lesz:)
Bocs hogy ennyit ömlengtem.
szép hetet nektek!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Delua!

31-ére vagy kiírva? Én meg 2-ára (szombatra)!!! :))))))))

... de nekem nem kell "bevonulni", majd csak a 41. héten! És melyik kórházban fox szülni? Én nem akarom h. úgy indítsák meg...inkább bújjon már ki magától!!!
Azért jó hallani,h. más is így van ezzel, nem csak én, h. nem érez semmit. Néha azt gondoltam, h. ez bizti csak nálam van így, mert olvastam már olyat, h. vki megérzi, esetleg rosszul van, egész héten érzi, h. jönni fog, jósló fájásai vannak, stb.,stb. Nahát nálam a keménykedésen kívül semmi, de tényleg semmi nincs.
Én is szedem a Caulophylum-ot. Megkérdezhetem Te mennyit szedel naponta belőle?
Juuuuuujjjj...nagyon izgi azért ez az utolsó időszak, nem? :) Belegondolni, h. bármelyik percben érkezhet a kis jövevény! :) :wink:
monik9
 
 


Monik!

Delua is a SOTE II-n szül,tudod ez a topic neve :lol: :lol: :lol: :lol:

Szal a dokira térve:én már 2x szültem vele és mondhatom hogy szülés közben is szuper.Figyelmes,kedves,nem ripakodik rád,nem szól rád,sokat bátprít és segít,hagyja a szülést a maga ütemébe haladni és humoros!!A szülés közben is nagyon kell a humorérzék,mert a nagy kínok közepette már sokszor ez az egyetlen ami megmenti az embert attól hogy feladja...a férjemmel is jól eldumálgatott(Forma1-ről,fociról)
Biztos vok benne h szép élmény és emlék lezs vele a szülés.

Josló fájásaim nekem voltak(amolyan enyhe mensi szeű fájások rendszertelenül)...de ami a pontos és összetéveszthetetlen jel az a nyákdugó..ezt figylejétek(kocsonyás,barnás-átlátszó kis kocka formájú cucc-bocs h így leírtam :oops: )..de persze ez se mindenkinél van...nekem is csak a 3.-nál volt...
Első kettőnél csak úgy elkezdődtek a fájások nagyon enyhén és egyre erősebbek és rendszeresek lettek...

Ez már tényleg nagyon izgi!!Drukkkkkkk!!!

Deluának is!!!++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

33 hetes kismama vagyok, előző szombaton voltunk bent a Klinikákon megnézni a szülőszobát. Beszélgettünk kicsit a szülésznővel is (Zsoldosné Etelka).

Aki nála szült tudna tapasztalatot mondani, hogy mennyit illik adni neki szülés után (erre konkrétan nála nem mertem rákérdezni)? Privit írjatok nyugodtan, nagyon várom a tanácsokat.

Mi a helyzet, ha éjjel indul meg a szülés, akkor is lehet a választott szülésznőt (orvost) hívni?

Szülőággyal kapcsolatban mik a tapasztalatotok? Aki nem fekve szült, milyen pozicióban lehetett még az ágyat beállítani?

Köszi szépen a válaszokat.

Üdv
Mariann
taigetos
 
 


Sziasztok!

33 hetes kismama vagyok, előző szombaton voltunk bent a Klinikákon megnézni a szülőszobát. Beszélgettünk kicsit a szülésznővel is (Zsoldosné Etelka).

Aki nála szült tudna tapasztalatot mondani, hogy mennyit illik adni neki szülés után (ere konkrétan nála nem mertem rákérdezni)? Privit írjatok nyugodtan, nagyon várom a tanácsokat.

Mi a helyzet, ha éjjel indul meg a szülés, akkor is lehet a választott szülésznőt (orvost) hívni?

Szülőággyal kapcsolatban mik a tapasztalatotok? Aki nem fekve szült, milyen pozicióban lehetett még az ágyat beállítani?

Köszi szépen a válaszokat.

Üdv
Mariann
taigetos
 
 


Sziasztok!

33 hetes kismama vagyok, előző szombaton voltunk bent a Klinikákon megnézni a szülőszobát. Beszélgettünk kicsit a szülésznővel is (Zsoldosné Etelka).

Aki nála szült tudna tapasztalatot mondani, hogy mennyit illik adni neki szülés után (erre konkrétan nála nem mertem rákérdezni)? Privit írjatok nyugodtan, nagyon várom a tanácsokat.

Mi a helyzet, ha éjjel indul meg a szülés, akkor is lehet a választott szülésznőt (orvost) hívni?

Szülőággyal kapcsolatban mik a tapasztalatotok? Aki nem fekve szült, milyen pozicióban lehetett még az ágyat beállítani?

Köszi szépen a válaszokat.

Üdv
Mariann
taigetos
 
 


Sziasztok!

33 hetes kismama vagyok, előző szombaton voltunk bent a Klinikákon megnézni a szülőszobát. Beszélgettünk kicsit a szülésznővel is (Zsoldosné Etelka).

Aki nála szült tudna tapasztalatot mondani, hogy mennyit illik adni neki szülés után (erre konkrétan nála nem mertem rákérdezni)? Privit írjatok nyugodtan, nagyon várom a tanácsokat.

Mi a helyzet, ha éjjel indul meg a szülés, akkor is lehet a választott szülésznőt (orvost) hívni?

Szülőággyal kapcsolatban mik a tapasztalatotok? Aki nem fekve szült, milyen pozicióban lehetett még az ágyat beállítani?

Köszi szépen a válaszokat.

Üdv
Mariann
taigetos
 
 


Bocsi, veletlenül többször elküldtem, mert nem akart reagalni az oldal. Nem tudom kitörölni a többit.
taigetos
 
 


Panny!
Hát most annyira jót kuncogtam a hozzászólásodon :D :D :D :D, pedig ma eléggé elkapott a pityergős hangulat...épp emiatt,..h. még két hét és mégsem akaródzik kipottyanni..
Na, mindegy..Leg. Te megnevettél :)
Látod már mennyire hülye vagyok? Azt sem gondolom végig h. tényleg milyen topikban vagyok :lol:
Köszi h. leírtad milyen a dokink ... Nagyon megnyugtató, h. ez a véleményed, bár igazából nem gondoltam h. rosszat hallok róla. Vagyis reméltem. :)
Még egy kérdés. A jóslófájásokról. Neked jóval korábban is jelentkeztek már, vagy csak aznap?

Taigetos!
Leírom én mit tudok a szülésznőkről, aztán a többiek még úis kiegészítik. A tarifájuk min. 30 ezer. Ezt nekem a doki mondta. Elbeszélgettünk vele és ő azt mondta h. bármikor (hajnalban, v. az éjszaka közepén) nyugodtan hívhatjuk, ha indulna a dolog. Ezután be kell majd mennünk a kórházba, és ő értesíti a dokit akkor, ha úgy látja, h. ennek eljött az ideje. Az orvos állítólag csak a végére jön be. Így aztán nagyon fontos h. kinek a kezébe kerülsz, és én ezért is tartom jó dolognak, h. fogadhatsz saját szülésznőt. Persze azért ezekre majd Te is kérdezz rá a szülésznődnél (mármint h. kit hívjál, ha indul a szülés stb.) A többi kérdésedben sajnos még nincs tapasztalatom.
monik9
 
 


Sziasztok!

Végül is Tigyi Zsuzsa mellett döntöttem, mégiscsak őt ajánlotta a dokim. Szimpi volt és közvetlen :D
Voltam az első CTG-n, 20 perc alatt volt egy 70-es, meg egy 90-es fájásom, nektek mutatott valamit a gép?
Én is jövő hétvégéig szerteném kihúzni a szüléssel, a férjem akkor jön haza külföldről, remélem megvárja a lurkó :D Amúgy jóslófájásom nekem Zalánnal sem nagyon volt, most azért néha erősebben fájdogál, de nem az a konkrét fájás. Nyákdugóm Zalánnal egyben távozott, most mintha néha jönne egy-egy kevés, de nem vagyok benne biztos, hogy az.

Nekem a szülésznő azt mondta, hogy éjjel-nappal hívhatom, ha akció van :D Én Zalánnal 9-kor hívtam a szülésznőt, bementünk a kórházba, a dokim 2 körül érkezett meg, és este 9-kor lett meg a baba. Doi elment, a szülésznő este 11-ig ott volt, ő tolt fel a gyerekágyra. Mindez szombaton, a szabadnapjukon... :oops:

Szülőágy állítható (emlékeim szerint), de amikor jön a kitolás pikk-pakk átvariálják, nem is emlékszem pontosan hogy történt.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: