Új privát üzeneted érkezett!

Segberúgást vettem, jelentem itt vagyok! :D

Ma fogászaton voltam, de úgy tűnik vissza kell mennem, sőt még röntgeneztetnem is kell....fenébe.... :cry: :cry:

Nem is meséltem Lányok, most tök megijedtem;
Emma kb. mióta nincs úgy cicizés, nagyon sokat iszik. De iszonyú sokat, szóval már feltűnően sokat.
Éjszaka 4 übrik (3 dl-es) vizet megiszik, este eggyel, éjjel kettővel és hajnalban mégeggyel. És ez csak az éjszaka, nappal meg még többet.
Főleg alváshoz kéri, gondolom ezzel nyugtatja meg magát (csőrösből).
A lényeg a lényeg, a játszón mondtam egy bébiszitternek, aki figyelmeztetett, h. azért jelezzem az orvosunknak, nehogy esetleg cukorbeteg legyen (azok isznak sokat).
Szal fel fogom hívni és kérek egy vérvizsgálatot, h. megnyugodjak.
Még más sem hiányzik.

Kép
niki30
 
 


Valaki esetleg tapasztalt hasonlót???

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de megint rengeteget vagyok egyedül, Korél ráadásul hétvégén Spanyolországba megy (de jó neki).

1 hete bedurrant az éppen kezelt fogam, 5 napig fájt. :cry: Minden este fájdalomcsillapítóval aludtam el, ráadásul tudjátok, hogy nekem gyógyszerallergiám van, így kénytelen voltam advilt bevenni, mert azt bírom (remélem Lucusnak nem ártott).
Elmentem, hogy húzzák ki, de azt mondta a doki, hogy nagyon jó fog, 20 év múlva is remekelni fog, így ő nem nyúl hozzá. Azt is mondta, hogy majd idővel lenyugszik. Na kösz, de mikor? Már elég régóra gond van vele.

Niki: én is hallottam erről, hogy a sok ivás cukorbetegség jele lehet, de nem hiszem, hogy erről lenne szó. Iszonyat meleg van, éjszaka az ember megszomjazik. Valszín Emmánál még a cicizés emléke megvan, lehet ezzel nyugtatja magát (de lehet ez egy baromság). Lucus napközben 3-szor cicizik kb. 150 ml-ert (minimum). Pluszban még iszik 6 decilitert minimum. Ez mennyi is? 1050 ml. Azért nem kevés.
Emma mennyit iszik kb?

Zsófi: Samu jól van?
Csaba nagyon szépen rajzol. Kornélnak is van tehetsége hozzá (apukája régen mesterfodrász volt, most festőművész, nagyon szép képei vannak).
Nekem semmi kézügyességem nincs.

Fatima
: lassan utaztok, nem?

Edis

Kép
ediske
 
 

 
 

Sziasztok!

Vagyok én is, csak nem nagyon jutok gépközelbe. Na majd a jövő héttől amikor apjuk dolgozik...

LUCÁNAK NAGYON BOLDOG 11.-ET!!!

Zsófi! Samunak nagyon boldog névnapot!!!

Petra kiütései már majdnem teljesen elmúltak, én vagyok még mindig ramatyul. Nem nagyon akar múlni a köhögés.

Fatima! De jó lehetett a sziget! Én annó dolgoztam ott, de jött a szerelem , és nem hívnak azóta. Kellett nekem egy nyaralás miatt visszamondani...

Mindenki ilyen klasszul tud rajzolni? Én a pálcikaembernél leragadtam. :roll: :roll: :roll:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Niki! Basszus tényleg nem semmi, hogy mennyit iszik Emma. :shock: Csak éjjel 4 X 3 dl???? Az nagyon durva szerintem! Mondjuk tény, hogy nem az én véleményem kell, hogy számítson, mert az én fiam meg max 2 dl vizet iszik meg/nap. E mellett a tápi mennyiség naponta kb 650-700 ml. Úgyhogy ő meg a másik véglet. Én is azt mondanám neked, hogy nézesd meg a biztonság kedvéért. Inkább nyugodj meg és legyen az, hogy csak egy "rossz szokás" ez a sok éjjeli ivászat. Tényleg! És mennyit pisil??? Reggelre mennyire van tele a pelusa? És napközben?
Na, mindenesetre drukkok, hogy semmi ne legyen.

Edis! Lucának Nagyon Sok Boldog 11. Hófordulót kívánunk!
ÚR ISTEN!!! Mindjárt egy éves a nagylány! El sem hiszem.... :)

Teri! Jobbulást neked! Petrának meg nagy puszi! Szalad már a kisasszony????

Zsófi! Ma van Samu névnapja??? Akkor Isten Éltesse! :)

Kriszti! Jó vendégfogfadást! :) Majd gyere, ha elmentek. :)

fatima
 
 


Fatima! Akkor elkezdem kötögetni a sálakat-sapkákat... :lol: :lol: :lol:

Niki! Biztos-ami-biztos beszéld meg a dokival, de szerintem nem kell aggódnod. Gondold el, milyen meleg volt mostanában!!! A mennyiség, amit leírsz, tényleg elég meglepő egy ilyen apró lánykától, de a babák folyadék "átlagfogyasztásában" is nagy lehet a szórás, ami még mind belefér a "normális"-ba, éppúgy, mint egyéb paramétereikben.
És az is belejátszhat, amit Edis ír, hogy ön-nyugtatás - cici helyett. Sőt még az is, hogy ez számára a "társasági élet" része, egy kicsit meghosszabbítja a vele való napi foglalkozást. (bár ez utóbbinak ellentmond, hogy nem csak kéri, de meg is issza...)



Isten éltesse Lucát és Samut!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2009.06.01 13:13-kor.

nannó
nannó
 
 


LUCÁNAK NAGYON BOLDOG 11.ET! (így utólag :oops: )

SAMUNAK PEDIG NÉVNAPJA ALKALMÁBÓL SOK-SOK PUSZI!

Igen Lányok, elsősorban azt gondolom, h. ezzel nyugtatja magát. És hogy ezzel kiharcolja magának még azt a + időt még azon túl is, amennyit foglalkozom vele? :shock: :shock: Ez is elképzelhető.
Mindenesetre tényleg beszélek az orvossal. Bár attól félek el fog hajtani, h. óhh, dehogy cukorbeteg. Mondani fogom neki, h. kérek egy vérvételt, mert akkor leszek nyugodt.
Nannó, szerinted ez a normális tartományba tényleg belefér?
Köszi Mindenkinek!


Edis, szegényke, borzasztó lehet!
Mit csinál az urad Spanyolban? De jó neki!

Kép
niki30
 
 


Teri jobbulást! Ezt leszámítva jól vagytok? Mi van veletek?

Kép
niki30
 
 


Niki! Ez a mennyiség, amit itt írsz, összesen kb. 2 liternyinek tűnik, egy napra.
Emma kb. mióta nincs úgy cicizés, nagyon sokat iszik. De iszonyú sokat, szóval már feltűnően sokat.
Éjszaka 4 übrik (3 dl-es) vizet megiszik, este eggyel, éjjel kettővel és hajnalban mégeggyel. És ez csak az éjszaka, nappal meg még többet.

Nem tudom, mert nem vagyok védőnő, hogy pontosan mennyit "kell" egy ekkora babának "fogyasztania", de azt gondolom, hogy a picik relatív folyadékigénye jóval nagyobb, mint egy felnőtté (ha a testsúly-arányokat hasonlítod össze). A nagy meleg ezt még megnöveli. A sok mozgás szintén. Ami még eszembe jutott, hogy a szopinál nem tudtad pontosan az Emmácska által elfogyasztott mennyiséget (ha "újkorában" esetleg méregetted is minden evés után, mostanában feltehetően nem), és talán ehhez képest tűnik neked soknak a változás. (és próbáld egy napig pontosan felírni a megivott mennyiséget - lehet, hogy mégsem jön ki olyan "riasztó" szám)
Azért beszélj valaki szakemberrel, mert attól fogsz végleg megnyugodni a dolog felől.
:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2008.08.22 09:06-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Zenélni megy Kornél Spanyolországba. Holnap mennek, vasárnap játszanak és hétfőn délután jönnek haza.

Köszönjük a köszöntéseket! Bizony, az én lányom is hamarosan 1 éves lesz, hihetetlen. :cry:

Teri: örülök, hogy Petrus jobban van, annak viszont nem, hogy Te még mindig köhögsz. Kornél 2 hete köhög borzalmasan, de ő dohányzik mellé, gondolom azért is lassabb a gyógyulása.

Edis

Kép
ediske
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, klassz volt! Sajna Emma taknyos lett :? , így most kúrálom, meg akklimatizálódunk!
Nem olvastam vissza semmit (még), így most nem is tudok reagálni!

Igyekszem jönni, ha lesz időm!

Pusz

Zsu
svs
 
 


Zsu! Hello újra köztünk!
Milyen volt a nyaralás? Mikor jöttetek haza? Mesélj! Képeket is kérünk a nagylányról!

fatima
 
 


Köszi Nannó. Mérni fogom tényleg a mennyiséget.
Én kicsinek sem mértem, mennyiket evett, úgyhogy ez is benne lehet, h. most látom mennyi folyadékot iszik, akkor meg még csak saccolni sem tudtam.

Üdv Zsu! Jó azért itthon, nem? Mennyit voltatok a Balcsin?

Ja Fatima, az éjszakai pelusról csak annyit, h. van, h. kétszer is cserélni kell, különben átázik. Napközben van olyan, h. másfél óra alatt telepisili és jó kis súlya van a pelenkának.

Kép
niki30
 
 


sziasztok,

csak egy gyors Nikinek, aztán igyekszem majd jönni a hétvégén bővebben:

Laura ennyi idősen, mint most Emma estére bepuszilt 600 ml (nem elírás) Sinlacot, anélkül el sem aludt.
u.így mindenki el volt ájulva a fórumon. :D
én nem vizsgáltattam, egy idő után leszokott róla, pont.
fel sem merült a cukorbetegség, meg egyéb játszótéri ijesztgetések - szerencsére !
és tény, h. a mai napig annyit iszik, mint egy kacsa. ilyen típus.

de ha nyugodtabb vagy Niki, akkor vizsgáltasd meg Emmát, de szerintem kizárt a c.betegség. gondolom annak egyéb tünetei is vannak - lennének.

puszi mindenkinek

Marcsi

KépKép
alon
 
 


pl acetonszagú lehellet..
samu napi 3-4x 3dl vizet simán iszik a kulacsában. és ehhez még hozzáj9ön a reggeli, esti, lefekvés előtti vízadag.

tuti h nem cukorbeteg. éjjel samu is kb 1 éves kora körül rengeteget ivott- ez egy rossz szokás. ha nem kérdezed meg tőle h kér e, v nem kínálod automatice le fog róla szokni.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Boldog 11 hófordulót Lucának!!

Samunak boldog névnapot és gyógypuszi a törött orrocskájára!!


Jónásnak utólag nagyon boldog 4. hófordulót!


Nem tudtam jönni, mert betegek voltunk/vagyunk még mindig.
Torokgyulladás/skarlát/magas láz/köhögés/nyűgösség stb.
Szegény Beni olyan fura hogy bágyadt és nem olyan rosszaság mint szokott :cry:
Én már jobban vagyok, de NAGYON aggódom!

Niki: lehet ennyit inni szerintem, de azért értekezz a dokitokkal hogy megnyugodj!

Zsu: Gyógyítsd meg Emmát és mesélj a nyaralásról!

Teri: egy cipőben járunk, én is köhögök már több mint két hete. Nagyon unom már!!! bosszantó hogy pont nyáron betegedünk le és egyszrre mindenki!

Fatima: Ti jól vagytok? Tarek miket csinál mostanában?

Zsófi: Gratulálok Jónásnak a titkos átforduláshoz!! Nem unatkozhatsz a két fiad mellett! Mindig történik valami. Éjszakáitok milyenek?

Kriszti: Jó vendégeskedést! Majd bepótolod a hűvös őszi estéken a fórumozást és remélem mindenki más is!

Marcsi: Loló ugye nem kapta el tőled a nyavalyát? TE már meggyógyultál? De jó hogy anyukád segített és elvitte, bár én is megtehettem volna, de még szopizunk. Egy anya nem lehet beteg, most aztán rájöttem, egy fél napot sem tölthetek ágyban....

Klári: Nagyon idilli az új lakhelyetek? Én is élvezném de csak egy hétig, aztán hiányozna a városi nyüzsgés. Tényleg mennyi idő alatt jutsz el a városba és mik vannak a közelben a szép tájon és állatokon kívül? Terveztek más háziállatot?

Nannó: Örülök hogy topiknagyi lettél! Vajon a te fiad mit szól hogy anyuka netezik? Én biztos csodálkoznék ha anyukám fórumozna :wink:

Edis: Fogadra fura dolgot mondott a dokid, hogy lehet hogy ha nincs vele baj akkor fáj? :roll:

Képek a rég nem látott gyönyörűségekről nincsenek? Ez mindenkinek szól! Nannó te képeidre is nagyon kiváncsi vagyok!


Na rohanok, mert Beni forgolódik és álmában nyüszög, meg cuppok, gondolom azt álmodja hogy eszik. Kisdrága olyan rossz hogy beteg!!! Fatima írta valamikor hogy ezt nem lehet megszokni. Jajj Zsófi te is mit érezhettél mikor Samu betörte az orrát, bele sem merek gondolni.....

Kép
viky30
 
 


Szegény Vikiék! Gyógyuljatok meg hamar! Igaz, nekünk anyáknak ez nem olyan egyszerű, mert ahogy mondod: nem tudunk még egy fél napot sem ágyban tölteni, hogy kúráljuk (:)) magunkat! :) Ez az anyák sorsa! De tudod mit? Ez legyen a legrosszabb, ami velünk történik. Én 100X-osan átvenném a kicsikém fájdalmát stb, ha tehetném. És gondolom ezzel nem vagyok egyedül a vilgon.

Niki! Beszéltél a dokitokal??? Nagyon kíváncsi vagyok ám, hogy mit mond majd. Remélem a többieknek igazuk lesz és csak annyi van, hogy rossz szokása a kisasszonynak. :roll: Bár én még mindig azt mondom, hogy azért éjjelre ez a mennyiség feltűnően sok. De ne érts félre - lehet, hogy csak nekem tűnik soknak, mert Tarek egész nap max 2-2.5 dl vizet iszik meg. Ezen kívül a tápit. ENNYI! :?

Zsófi! Mizujs veletek? Csak nem sűrűek a napjaitok???

Mi jól vagyunk. Úgy tűnik most ez a takonykór nem lesz olyan vészes (legalábbis remélem), mint a múltkori. Most nem csorog non-stop az orra és már csak alig köhög.
Az evési problémánk megint úgy tűnik, hogy megoldódott. :) Most úgy érzem tök sokat eszik és szívesen teszi azt. :) Jajj! Csak maradna így! 8) Egész nap jön-megy, tesz-vesz, kipakol-bepakol. Ja! És valószínúleg erőművész lesz a fiamból, mert konkrétan mindent, ami nagyon (!!!) nehéz, azt megpróbálja odébb hurcolni. Folyton attól rettegek, hogy mikor reccsen a dereka. :oops: Ezenkívül most nagyon beindult a beszélőkéje. Rengeteg szót mond már.

Sztorik:
1. Tegnap délelőtt főztem. Tarek jött-ment, aztán egyszercsak eltűnt. Csönd volt. Mondom megyek megnézem hol lófrál. Naná, hogy a táskámban kotorászott!!! A cigisdobozomat akarta megkaparintani. Odamentem és mondom neki: "TUDTAM!!! Tudtam, hogy itt talállak!" Erre ő: "tuttaaa, tuttaaa" :)
2. Este fürdetés után, tápizás közben mondtam a Salimnek, hogy meglógok és átmegyek meglocsolni a szomszédék virágait (nyaralnak). Leléptem. Mikor visszajövök látom, hogy Tarek szeme könnyes (keresett). Kérdem tőle: "Sírtál babám?" Erre ő: "síttááá" :)

Szóval iszonyat be van indulva. Most az elmúlt napokban rengeteg szót megtanult. Persze sokat csak úgy mond, még nem tudja pontosan mi az. :) Zabálnivaló!

Jaaaaaaaaaaaaa! És tegnap először mondta, hogy: "annnaaa" :oops: :P :oops:

fatima
 
 


Csajok köszi szépen!
Ezt jó hallani, h. nálatok is volt ilyen. Akkor nem valószínű, h. gáz van.
Mindenesetre beszélek a dokival.
Ja, és este nem én kínálom, ő kéri, h. "bíz, vagy "inni". Már egyébként tök jó, h. egy csomószor megérteti magát. (vacsoránál is mondja, h. tejet)
:)
Az előbb ment a kis fotel felé és kiabálta "titit" (cicit), odadom neki erre kiköpi és mondja, "bíz". Hát már nem kell neki a cicim nagyon úgy tűnik.
Nyílván nem jön belőle.

Viki, mióta vagytok betegek?
Szegénykék, gyógyuljatok meg hamar!

Kép
niki30
 
 


hahó lányok.

bizony mostanában nagyon nagyon sűrűek a napok.
csabát gyakorlatilag egész nyáron nem láttam, szegény annyit dolgozik. és most esély sincs arra, h hirtelen megváltozzon. még a felúításos meló fele hátra van + most nyertek egy tendert és mindezt a tanítás közben... szóval a 7vége is azzal telik, h korán elmegy dolgozik és későn hazajön. így nekem egyedül kell a fiúkkal lennem, ami szuper egyfelől, mert édes drágák, de másfelől meg nagyon leterhelő és kimerítő, nap na után , h semmi változás nincs.
közben meg tanítgatok is, amire készülni kell, meg a suli.

nagy nagy mázlim, h nagyon anygon jófej módon alszik mind a kettő. jónás átállt a 4x-i evésre (mint annakidején samu is). 8-8ig alszik ébredés nélkül, eszik 8-12-f5-f8kor. reggel 8kor ugye kel, 10ig játszik, 10-11ig alszik a játszón a babakocsiban. aztán legközelebb 1-től 3-f4-4ig alszik, ezt samuval együtt, aztán olyan 5-f6ig a babakocsiban a játszón, utána 7kor neki pancsi, közben samu vacsizik, aztán megetetem a fürdőszobában, amíg samu fürdik, aztán leteszem jónást, kiveszem a vízből samut, mese stb és megy ő is az ágyba olyan f9 körül.



hát ilyenek a napok-esték.
kerekpocak
 
 


Édes drága Bogár, hát ő már így dumál és mondja, h. annna :)
Nagyon ügyes!
Nem überelni akarlak, nehogy úgy értsd, de most aztán úgy be fog indulni a beszélőkéje.
Emma is így kezdte kb. 1 hónapja és most már szinte mindent utánunk mond. Nagyon sok szót mond ki érthetően.
Sőt, most megtanult egy igét: elment =jement, és mindenkinél ezt használja, apa jement, anya jement, józi (józsi) jement....

Kép
niki30
 
 


Zsófi, uhh, nem vagy semmi, még mindig azt mondom! :shock:
Nagyon jól bírod hallod!
Eléggé be van osztva minden időd, úgy látom.
Csaba milyen felújítást csinál, hol?

Kép
niki30
 
 


a játszón amíg alszik, addig samuval játszom, aztán kiveszem és mindenhova viszem az ölemben ül, karomban tartom. nagyon érdeklődő és barátságos.

samu papagáj üzemmódra váltott, az ég világon mindent ismétel, vicces vele beszélgetni (mivel semmire nem válaszol csak ismétel...)

fatima: nagyon ügyi a drága édes tarek!! gratula a sok új szóhoz!!
niki: meglásd emma előb fog folyékonyan beszélni, mint samu :oops: :oops: és szerintem nincs semmi baja! ezt tartom! milyen a munka? bejársz néha dolgozni? vagy mi most a rendszer?
viki, teri:
jobbulást nektek! csak kikeveredünk most már ebből a fránya nyári betegeskedésből. mindenkinek kijutott.. :? :?
zsu: végre itthon! kérünk képet!! milyen volt?? részletek??!!

KÖSZÖNJÜK A NÉVNAPI JÓKÍVÁNSÁGOKAT!!

LUCÁNAK NAGYON BOLDOG 11. HÓFORDULÓT!!!!!!! MÁR MINDJÁRT 1 ÉVES!!!!


edis teljesen megértelek, h milyen rossz kornél nélkül! :( :( tök szar...
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Mi is megöttünk a Balcsiról.
1 láztalan nap után, egy gyors döntést követően lementünk múlthét kedden a Balcsira. Szonjának nem 3 napos láza volt, hanem ez a pöttyös vírus. A láz után jött 2 pöttyös nap, és egy kis hasmenés, de a hangulata jó volt, és nagyon élvezte a nyaralást.

A vízzel továbbra sem került barátságba, de nagyon élvezte a meztelenséget. Annyira, hogy mindig addott helyre gugolt le pisilni-kakilni, ezért próbáltuk bilire ültetni, de az nem tetszett neki. Tudom korai, és nem is akarom eröltetni, de ha már magától próbálkozott. Egyébként ált. pelusban is tudni mikor mit csinál, mert legugol, és kocentrál. Ha pisi van akkor is. Ettől függetlenül szerintem ez a dolog még várat magára.

Anyukámék kutyája velünk nyaralt, s hatalmas szerelem szövődött Szonja és a kutyus között. Megkínálta keksszel, odaadta neki a játékait, simogatta, puszit dobott neki, édes volt nagyon!

Kriszti, nagyon cuki lett Balázs az új séróval, de nekem is jobban tetszett a fürtjeivel.

Fatima, sajnálom hogy Tarek megint megfázott! Jobbulást nektek, és várjuk a képet róla is!

Zsófi, utólag kívnok Jónásnak boldog 4 hófordulót, és Samunak boldog névnapot! Jobbulást a kis drágának, ez annyira rossz. Én úgy félek az ilyenektől is...

Lucának boldog 11. hófordulót! Ő lesz a következő szülinapos! :wink:

Niki, én sem hiszem, hogy Emma cukorbeteg lenne, de nyugtasd meg magad. A játszótéri parákkal vigyázni kell. Nagyon be tudják az embert ijeszteni, bár téged nem így ismertelek meg.

Teri, ti hogy vagytok? Petrus meggyógylt már? És te?

Viki, jobbulást nektek is!
Olyan fura hogy nyáron mindenki beteg?!

Zsu, hogy van Emmus? Mesélj a nyaralásról, és képeket is kéünk szépen.

Remélem nem hagytam ki senkit...

Nelly

Kép
breeki
 
 


az egyik meló két lakás teljes leburkolása (konyha, fürdő, terasz)
a másik amit megnyertek egy üvegkupola (asszem) rendbehozatala. + elsős osztályfőnök lesz ősztől.

csabáról tudni kell, h eredetileg asztalos, restaurátor, de foglalkozott hajók építésével is, ill. tud üvegezni, burkolni, stb stb.
és tanár.
kerekpocak
 
 


Zsófi, azért ez mák, h. Jónás is ilyen kis alkalmazkodó.
De általában a második kénytelen is, hiszen ő már ebbe születik bele, h. nem ő az egyedüli, akivel anyának foglalkoznia kell....
Nem?

Jajj menj már, azért gondolom Samu sokkal több mindent mond és ért.
De egyébként is a fiúk később kezdik...persze nem törvényszerű! HALLOD FATIMA? :lol:

Még nem melózom.
Szept. 15.én kezdődik a beszoktatás, úgyhogy a főnökömmel lebeszéltem, ha annak vége, akkor tudok 100%-osan kezdeni, addig meg majd egyszer-egyszer beugrok. Emmától függ, mikor tudok kezdeni.

Kép
niki30
 
 


nah nelly de jó h te is vagy. de azt tudod h a 3 napos láz után vannak a pöttyök?
bár a hasmenést nem tudom betenni a képbe.
hogy érted, h nem barátkozott meg a vízzel szonja? fél vagy ?
édes kicsi lány milyen okos a pisivel meg a kakival!!! TÖK JÓ!!
ti tudtatok pihenni?

MILYEN ÜGYES MINDEN TOPIKBABA, NEM?
kerekpocak
 
 


Zsófi, ezt nem is tudtam, h. Csaba ilyen sokmindenhez ért. Aztaa! :shock: Restaurátor? Az tök izgalmas, de jó!
És akkor vállalkozásban csinálja/csinálják?

Jajj, de jó, elsős oszt.főnök. Én bírnám, ha egy férfi lenne az Emma ofője majd.
Volt már oszt.főnök?
Várja már?
Vagy ő eleve alsóban tanít?

Bocs a sok kérdésért. :oops:

Nelly, de jóó :) Akkor bevállaltátok kis pöttyökkel is a nyaralást. :)
Már rendbejött Szonja?

Kép
niki30
 
 


igen niki, sztem minden 2. baba ilyen. muszáj nekik... néha komolyan annyira vágynék csak samuval v jónással lenni olyan jó lenne kicsit em megosztani a figyelmemet. mondjuk az szuper volt, h ma este, mielőtt csaba elment volna (legénybúsú..) összebújtunk mind a négyen és isteni volt!!!!

érdekes és egyben szuper, h amióta samuval nagyon nagyon sokat vagyunk csaba nélkül marha jól egymásra találtunk. nagyon kötődik, puszilgat, sokszor hív. olyan jó.
kerekpocak
 
 


szóval csaba most lesz másodszor of.
vállalkozik, igen,
na gyere niki cseteljünk :)
kerekpocak
 
 


Az előző Balcsis nyaralás után meséltem nektek, hogy Szonja nem szereti a vizet. kb. 1 hét alatt szép lassan lépcsőfokonként belemerészkedett a vízbe, végül nyakig benne volt, de aztán hazajöttünk. Most a déli parton voltunk, kevesebbet is voltunk a strandon, és csak a kezemben volt hajlandó vízbe jönni, és nagyon szorította a nyakamat. Szóval nem egy vizicsirke. Majd jövőre.

Egyébként teljesen meggyógyult. A láz után, nem volt már semmi baja. A kedve is jó volt, és nagyon jól érezte magát.

Zsófi, nem irigyellek. Csaba rengeteget dolgozik, és te rengeteget vagy egyedül.

Szonja is kezd kis papagáj lenni. Az elmúlt napokban egy csomó szót ismételget. Még nem merjük elhinni, hogy tényleg azt halljuk amit. :roll:

Nelly

Kép
breeki
 
 


akkor én biztos el voltam havazva, azért nem rémlett.
mondjuk, ha téged megölelve simán bement a vízba, az nálam a vizicsirke fogalomba tartozik! nagyon ügyi!!! tök félelmetes lehet egy akkora víztömeg, nem?
ő is papagájosodik, hát igen a lányok 1-1.5 évesen már lazán beszélnek. (és persze sok fiú is)-
mondom, simán behozzátok samut :) :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


játszóteres képek: Kép Kép Kép Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsófi: nagyon szuperek a képek! Jónás tisztára Rád hasonlít. Az utolsó kép nagyon jó rólad!

Tök jó lehet, hogy Csaba ennyi mindenhez ért. Gondolom otthon is bármit megcsinál. Kornél az egyik asztalunkat újította föl (lecsiszolta + lefestett és lakkozta). Olyan nagyon szépe lett.
Én inkább a videókhoz, tévékhez értek. :lol:

Én meg hozom a bizonyítékot! :)

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/e ... RGIYv9m4OU

Edis

Kép
ediske
 
 


Húúú, mennyit írtok! Nem jutok el odáig, h visszaolvassam az egészet! :oops:

Lucusnak boldog hófordulót! Mik a szülinapi tervek? Torta, ajándék….
Hogy bírjátok kettesben?

Zsófi: jók a képek, szerintem hasonlít a 2 fiú! Nem semmi, h Csaba ennyi mindenhez ért! Néha kölcsönkérhetem??? :wink:

Nelly: Ti is hazajöttetek?
Sajnálom, h Szoni nem barátkozott meg a vízzel! Na, majd jövőre!

Niki: ha egy picit is nyugtalan vagy a sok ivás miatt, akkor inkább vidd el dokihoz! Bár ilyen melegben nem csoda, ha sokat iszik!

Viki: jobbulást nektek! Skarlátja van Beninek? :shock: Honnan kaphatta??

Emma, Tarek, Szoni: nagyon ügyesek, h így dumálnak. :) Lassan mi is elkezdjük, a „Csőrike” már egész jól megy. Olyan érdekes, egy baráti baba, eleinte mindennek az elejét mondta, és csak hónapok múltán mondott szavakat. Úgy látszik a mieink inkább szavakat mondanak. Utánozni Emma is szokott, de utána el is felejti, amit „mondott” Amúgy papa, mama, vau-vau, csőrike, baba a repertoár. Majd rágyúrunk….

Emmán arcán és agy egyik vállán fura pici piros pöttyök, majd véraláfutás szerű foltok lettek a nyaralás alatt (minden előzmény nélkül). Az ügyeleten azonnal vért vettek tőle (szörnyű volt nézni, nem kívánom senkinek), h nincs-e vmilyen vérzése. Jól ránk ijesztettek, de szerencsére nem volt semmi. Azt persze senki nem tudja, h mitől vol, de már elmúlóban van. Remélem el is felejthetjük!
Jó volt ez a majdnem 2 hét, Emma nagyon szeret pancsolni, de leginkább kézben. Nem volt oda az úszógumiért, aminek nem örülök. Talán majd jövőre megszereti. Simán pancsolt volna a 18 fokos vízben is a kiscsaj!

Most ennyire futotta! Megyek olimpiát nézni, de minek…. :x

Zsu
svs
 
 


Óh, Lányok! Olyan jó Titeket olvasgatni! Komolyan mondom, tisztára gyógyszer. (A sok nyűgös, beteg, kedveszegett „állampolgárnak” receptre kellene ezt felírni! Persze TB-támogatással.) :lol: :lol: :lol:

Fatima! Látod beindult a topik, csak a nyár erős versenytársa egy ilyen „szobában-ülős” dolognak.
Mókás, ahogy írod, hogy
mindent, ami nagyon (!!!) nehéz, azt megpróbálja odébb hurcolni. Folyton attól rettegek, hogy mikor reccsen a dereka.
— mintha egy öreg, csúzos nagypapáról beszélnél! Szerintem Tarek nem fog többel kísérletezni, mint amennyit elbír. A „férfihiúság” ebben a korban még nem működik!!! :wink:
Zsófi! Nagyon zajlik nálatok az élet! Minden elismerésem, hogy ilyen jól bírod energiával. (és mennék hozzád „időbeosztásból” leckéket venni :D ) Tündériek a csemetéid, Samu nagyon férfias a legújabb képeken, Jónáson meg látszik, hogy milyen kiegyensúlyozott baba.

Niki! Hát igen, a lányok „beszélőkéje” (általában) már ebben a korban is „kifejlettebb”! És ez rendszerint a következő évtizedekben is így marad.
Viki! Skarlát?! Hú, ez nagyon rosszul hangzik! :( Főleg, hogy te is kidőltél. Mielőbbi gyógyulást nektek!
Nelly! Hát a fürdőkád vagy a baba-medence jobban belátható az ekkora babáknak. A „nagy vízzel” való ismerkedés azt hiszem majdnem mindenkinél „viharos”.
Edis! Megnéztem a videót, csuda édes! — Lucának lassan el lehet kezdeni keresgélni a matek-tagozatos iskolát. :D

A betegek gyógyuljanak, az egészségesek örüljenek — és mindenkinek szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 14:21-kor.

nannó
nannó
 
 


Tényleg pörgünk Lányok, de ez klassz! :lol: :lol:

Jajj Zsu, basszus, ez tényleg nem játék, ez a véraláfutásos móka. Barátnőmék kislányának volt ez, de náluk kapott is gyógyszere kezelést, mert elvérezhetett volna. Még jó, h. ti is megmutattátok dokinak és szerencse, h. semmi komoly. Az ember sosem lehet elég óvatos! Sokszor azt gondoljuk (én legalábbis), h. óh ez semmiség, ezzel nem fogok orvoshoz rohanni, aztán meg nagyon is komoly dolog, csak nem értünk hozzá...

Nannó, nagyon tetszik, ahogy írsz, vicces vagy! :wink: Örülök, h. jöttél közénk!

Zsófi, ezek nagyon jó képek! Mindannyiotok tök fotogén! És hát gyönyörűek a fiúk! Jónás (ha mondhatok ilyet) egyre szebb! Kicsinek is nagyon szép volt, de most ezen az első képen gyönyörűnek látom őt!
Te is jól nézel ki (tudom, tudom fogyni akarsz)!

Ki mit csinál ma ebben a klassz, nem túl meleg időben?

Kép
niki30
 
 


Zsu, visszatérve a beszédhez, nálunk is így kezdődött, h. mindennek az első szótagját mondta, ennek már 1-1,5 hónapja, most meg már leginkább kimondja a szót. Persze előfordul még, h. csak a kezdő szótagot, de már ritkábban.

Kép
niki30
 
 


Edis, úgy megnézném a videót, csak most altatjuk Emmát!
Majd ha felébredt :)

Kép
niki30
 
 


Zsófi, azt hiszem kicsit félreérthetően írtam. Szonja a térdig érő vízbe jön be úgy hogy a kezemben van, és még csak véletlenül sem szeretne a vízhez érni.

Nanó, nagyon igazad van, de sajnos sem a pancsoló, sem a kiskád nem jön be. A bátyámék medencje meg pláne! Nem értem én ezt, de nem izgatom magam, majd megszereti a vizet.

Edis, nagyon cuki Luca! Ahogy mondja, meg zabálom...

Zsu, Szonjnál még nagyon kezdetleges a papagájosdi. Ő is a szavak elejét utánozgatja, de 2x ua. a szó kezdeményt még nem igen hallottuk.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Zsófi, végre mutattál nekünk sok Jónás képet is! NAgyon szépek vagytok! Egyre jobban hasonlítanak egymásra!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Sziasztok!
Végre elment a vendégsereg,váltásban érkeztek,ahogy az első felvonás elvonult,érkezett a következő.Ja és mind ittalvós vendégek voltak,akiknek sütni,főzni kellett.
De micsoda pörgés van,mióta nem voltam :shock: !?Fatima ezek a virtuális seggberúgások nagyon célba érnek. :D :D
Először is:
DRÁGA LUCÁNAK BOLDOG 11.FORDULÓT!!!!!
Micsoda mondókája lett.Nagyon aranyos a videón,ahogyan számol,meg mutatja is őket.Még nagy matekzseni lesz belőle.
Edis-sajnálom,hogy egyedül vagy,de szerencsére Kornél nem sokat lesz távol.Tényleg mivel készültök Luca szülinapjára?vannak már tervek?

Niki-szerintem ne parázz a vízivás miatt,tényleg csak egy rossz szokás lehet Emmánál,meg a meleg stb stb.Balázs is rengteg vizet megiszik mostanában,és érdekes idáig nagyon keveset ivott.

Zsu-örülök,hogy jól telt a nyaralás.Mutizzál majd sok képet.De jó,hogy azok a vörös foltok nem voltak komolyak,és vaklárma volt az egész.Gondolom megijedtetek rendesen.Valóban igaz,hogy amint megszületenek a gyerkőcök életünk végéig aggódhatunk értük.

Fatima-milyen ügyes Tarek!! :shock: Kezd neki is a mondókája beindulni ezek szerint.Milyen jó,hogy már mondja,hogy annna,gondolom milyen jó érzés lehet.

Zsófi-továbbra is csak azt tudom mondani,hogy gyönyörűek a fiacskáid(amugy minden gyerek gyönyörű).Te meg sokat fogytál nem?Tök jól nézel ki a képeken.Nem semmi napjaid vannak hallod.Ha én így betudnám osztani az időmet,hát királynő lennék :D :D .Tényleg leckét kell vegyek tőled,mert én valahogy spsem érem utól magam.

Nelli-örülök,hogy végül eltudtatok menni a Balcsira,és Szonja gyorsan kilábalt a vírusból.

Nannó-olyan aranyosan írsz,de komolyan.Nagyon jó az avatarod.(nagymama békésen kötöget).
Na ezt elküldöm

macarella
 
 


Mennyire tünemény Luca! Jó volt látni őt is, legalább így videón!
És ő már számol, hát ez nem semmi :)
Megnéztem a kongás videót is róla :)

Délután 3 órát aludt Emma, fél 5-kor kelt, én már nem is tudom mikor volt utoljára ilyen.
Addig filmeztünk apával :)
Utána meg elmentünk a Tropicariumba, nagyon jó volt. Remélem tudok képeket hozni (nem tudom hogy sikerültek).

Kép
niki30
 
 


Hello Csajok!

De jó, hogy ilyen sokar írtatok! :) És most még van is egy kevéske erőm, hogy válaszoljak!
Ma nagyon pörgős napunk volt. Salim tegnap elment turnézni, így hát kitaláltam, hogy ma egész nap a mamájéknál (anyósoméknál) leszünk. Már 9-re átmentünk (tőlünk kocsival 5 percre laknak), ott voltunk egészen este 7-ig. Tarek ott tízóraizott, ebédelt, uzsizott és aludt kemény 1 órát! :lol: Ja, most még vigadok ezen, de valószínűleg nem találom majd viccesnek, ha ezt így folytatja majd, ugyanis már 2 napja csak 1 órát aludt. :? Nálunk most van a 2 alvásról 1 alvásra való áttérés. Nem megy zökkenőmentesen persze. Ebéd utánig nem bírja ki, így kb 11-12 között alszik el és ennek köszönhetően nagyon későn: 14-15 között ebédel. Ma kipróbáltam, hogy húzom a dolgot és ebéd után tettem le. Elaludt 1-kor, de 2-kor már sírva ébredt. Gondolom az "idegen" hely ríkatta meg. :)
Na szóval Zsömi9 egész nap mamázott, én meg autót porszívóztam + elvittem lemosatni is. :) 8) :)
Hulla vagyok természetesen, Zsömi már 8-kor kidőlt. :)

Zsófi! Gyönyörűek vagytok a képeken! Jónás nekem az über favorit! :) :oops: :) Nagyon formás baba!
A Csaba mentes napokhoz kitartás! Bizti nagyon szar egyedül, de hátha jobb lesz a helyzet hamarosan és többet tud mejd veletek lenni. Drukkok! És vígasztaljon az, hogy egy ezermester a férjed! :) Az enyém csak a művészi dolgokhoz ért! hehehe!

Niki! Dehogy veszem überelésnek, amit írtál. Eleve van majd' 1 hónap Emma és Tarek között. Úgyhogy tök érthető, hogy ő már szavakat mond. Meg hát persze ő lány! De amúgy Tarek nagyon nagy dumás (volt kitől örökölnie :))! Ma már ő is többször mondta, hogy "el"=elment. Már nem is tudom összeszámolni mennyi mindent mond napok óta. Eleinte csak ismételgette, de mostmár úgy tűnik tudja is hogy mikor melyiket kell használni. Emelett mond érthetetlen "szavakat" is, de nem halandzsázik! :shock:

Nelly! Sztem se aggódj azon, hogy Szoni nincs oda a vízért. Majd megszereti! Én amúgy totál megértem, hogy ijesztő neki egy akkora víztömeg, mint a Balcsi. Még mi nem tudjuk, hogy Tarek mit szól a nagyobb mennyiségű vízhez, mert összesen 2X voltunk strandon. Mondjuk azt imádta!!! :) Na majd kiderül 1 hónap múlva!

Ediske! Aztaaaaaaaaa! :) Luca milyen ügyes!!!! Nagyon édes, ahogy számol. És ahogy mutatja a kis újjaival! Beszarás! Cukkkiiiiiii! :) Még videót róla!

elküldöm...

fatima
 
 


Háhh, tényleg Nannó, most nézem én is csak az avatarod, nahát ez marha jó!

Kép
niki30
 
 


Viki-Beninek gyógyulást,honnan kapta el a skarlátot?Egyem meg a kicsi szívét,még álmában is eszik a kis drága.

Teri-nektek is gyógyulást,a fene vigye ezeket az idióta betegségeket.(mondjuk ne kiabáljam el,mert ebbő élek :D :D :D )

macarella
 
 


Sziasztok!

Ediske! nagyon ügyes Luca!

Zsófi! Annyira jók a képek!!!

Viki! Remélem már jobban vagytok! Szegény Beni hol kapta el a skarlátot?

Mi megvagyunk, kicsit már jobb a köhögés, de azért még nem múlt el teljesen. Ma jól összevesztem apával. Nem tudja megérteni, h utálok náluk lenni és nem bírom elviselni amikor anyós rázza a gyereket (most már la-la-lázik közben) és nem érti meg h én ezt nem szeretném, m nem így akarom nevelni és csak azértis csinálja. Bármire mondom h azt ne, rögtön vágja a pofákat és direkt az ellenkezőjét csinálja. Nem érti meg azt sem, h nálunk nem szokás állandóan a nagyszülőknél lenni, ezért is anyósék állandóan b..ogatnak h milyen ritkán viszem oda a gyereket. Jó lesz az elkövetkező 10 hónapom. Már úgy érzem h én vagyok egy kiállhatatlan hülye liba.

Képekkel még adós vagyok, de nem akartalak untartni velük, és csak egy pici összeállítás a nyaralásról (kicsit sok lesz, bocsi :oops: :oops: :oops:)
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És egy pár kép Petráról:

Kép Kép Kép Kép

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Na és akkor rólunk egy pár szó:
Balázs annyira látványosan fejlődik,komolyan olyan jól ellehet már játszani vele.Néha már képes elkúszni dolgokért,igaz nem viszi nagyon túlzásba ,felveszi a játékait,ha megunja leteszi,elveszi a következőt,és komolyan mondom már van humorérzéke neki :D :D :D Annyira imádom,ahogy közeledem felé,csapja hátra magát,és röhög ezerrel.Folyton állni akar,és ami érdekes,nem nagyon gügyög.Ő csak trillázva tudja elmondani a kis dolgait.Ha jó kedve van azért visít,ha meg valami baj van akkor azért.Tök furi. :D :D :D

macarella
 
 


Aztaaaaaaaaa Teri milyen szép helyeken jártatok!!!!Petra milyen nagy lány lett már :shock: :shock: .

macarella
 
 


Aztaaaaaaaaa Teri milyen szép helyeken jártatok!!!!Petra milyen nagy lány lett már :shock: :shock: .Nagyon édes.

macarella
 
 


Aztaaaaaaaaa Teri milyen szép helyeken jártatok!!!!Petra milyen nagy lány lett már :shock: :shock: .Nagyon édes.

macarella
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: