Új privát üzeneted érkezett!

4. napon jöhettünk haza, mert délután szültem, 13-án jöttünk haza. pont elkerültük egymást akkor :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


igen akkor el.:))
azt se mondom,hogy majd a következőnél találkozunk mert én esetleg 10év mulva szülnék még 1et de apa nem akar már többet,pedig mind 2 fiunál lányra gyurt:)
Vendég
 


Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy nektek mennyire van rendszer a gyerekeitek életében? Kristóf lassan 4 hónapos,és semmi rendszerre magától nem állt be. Éjjel is simán kel még, jóesetben 1x, de van amikor többször is, igaz enni általában csak 1x kap, a többi ébredésnél elegendő a cumi neki.
Vannak napok, amikor egészen pontosan ébred, aztén valamiért borul minden, persze a nappalok rendje az éjszakáktól függ. Van úgy, hogy reggel 7-kor kel,és nem alszik vissza, van úgy, hogy hajnal 5-6 felé kel, visszaalszik, és 9-kor ébred, de ma pl 11-kor kelt fel.
Szerintetek kellene nekem reggel kelteni ugyanabban az időben, hátha akkor rááll majd arra? Vagy hagyam,majd beáll magától, vagy hogy működik ez?

Köszönöm
Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 

 
 

Kriszta
nekem Kiki 4hetes lesz-nálunk a fürdetés minden este 19.30kor van.ez az 1 amit mindig betartunk. éjjel még2x kel,aztán hajnalban és nappal 6x eszik.

2éve Levinél ugyan igy csináltuk és ő 1 idő után teljesen beállitot egy napirendet magának.bár ő tápszeres volt lehet ezért.meg ő 2,5hosan átaludta az éjszakét.

én nem kelteném majd beáll magátol.szerintem legalább is.
Vendég
 


Lekri,
a fürdés nálunk is mindig biztos pont, az mindig 20-kor van, innentől viszont Kristóf diktál a keléseivel.:) Próbálom leszoktatni az éjjeli evésekről, ha lehet ilyet egyáltalán, de pl most éjjel 1/2 2-kor kelt, akkor adtam neki egy kis vizet, aztán a kezemben el is aludt, igaz ez egy 20 perces móka volt, mert nem nagyon kellett neki a víz, és aludni sem nagyon akart cici nélkül, de nem kapott enni, és érdekes módon reggel 7-ig csend volt, nem akart éhen halni. Nem is értettem, ilyet még azért nem csinált, hogy este 1/2 10-től reggel 7-ig nem evett, mikor viszaaltattam azt gondoltam, majd megint kelni fog pár óra múlva. de mostmár legalább tudom, hogy kibírja, igy ma éjjel is próbálkozom a viszaaltatással, hátha leszokik az éjjelekről..

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta,

szerintem ez még a normál ingadozás, de ha neked valamiért kényelmesebb, hogy hétkor felkeljen minden nap (brrr, ez a magánvéleményem :) ), felkeltheted, szerintem.

Mira mindjárt 9 hónapos, mondjuk sokkal véznább, mint Kristóf, de még mindig eszik egyszer.

Arra számíts, hogy nyugtalan éjszakák még sokszor lesznek, hol a fogzás miatt, ahol azért, mert létszámellenőrzést tart, hol pedig azért, mert a sok új élményt fel kell dolgozni álmában, ami felébreszti néha, hol pedig azért mert növekszik, gyorsan és az fáj.

Súly rendben?
Tücsi
20150827140659
 
 


Szia Kriszta!

Tök jó hogy ezt írtad! (Már bocs hogy a nehézségeidnek örülök :oops: )
Kicsit megnyugodtam, mert én is most hasonló cipőben járok... :-( Pár hete Marci már egész szépen ráállta arra, hogy átalussza az éjszakát: este 1/2 9 körül evett és legközelebb csak 1/2 5 körül. Ez nagyon szuper volt, de aztán a héten meg újra visszaestünk: 1/2 2 körül kel, és onnan 3 óránként. Van hogy 2-kor visszaalszik egy kis vízzel, de ma pl. mindenáron enni is akart. Szóval úgy tűnik ez normális. Meg én azért az időre is fogom, szerintem ez az időjárás is zavarhatja őket (hol hűvösebb, esős az idő, hol meg meg lehet sülni...)

A másik, hogy napközben viszont már nagyon keveset alszik: ma pl. 7-től 11-ig végig fent volt. Most elaludt, de szerintem nemsokára ismét kellni fog. Így most egy kicsit nehéz, mert eddig akkor tudtam haladni a dolgaimmal (főzés, takarítás, stb.) amikor ő aludt, de így most szinte az egész délelőtt elmegy... Még nem egészen érzem, hogy hogyan lehet ezeket a dolgokat jól összehozni: Marcival is foglalkozni, de közben a háztartást is vezetni, plusz magamra is szánni egy kis időt, hogy ne csavarodjak be teljesen. Kriszta nektek a nappalok hogy telnek?

Rita

mpuma
 
 


Lekri!

A Krizsi onnan jött hogy egyszer régen hallottam hogy valaki így becézte a Kristóf nevűkisfiát...nekem nagyon tetszik :wink:

Kriszta!

Sztem se keltsd fel őt semmiképp ugyanabban az időben,hagy aludjon ha alszik!!Még kicsik ahhoz hogy óramű pontosaággal minden nap mindent ugyanúgy csináljanak...Tücsinek iagazvan...annyi minden megzavarhatja még őket,nem is várható még el az azonos napirend minden nap :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Tücsi,

Igazán megnyugató, hogy azért sokan vannak rendszertelen élet nélkül.:) Igazából csak kiváncsi voltam, hgy mások kialakítják a menetrendet, vagy a babák maguktól állnak rá. De úgy látom a maguktól állnak rá a jellemző inkább.
Mától úhjból van mérlegem, tudom sokan ellene vagytok a mérlegelésnek, de most igy látom, hgy miért van ilyen sokat Kristóf, most este ugyanis 40 után totál belaudt, felkeltettem, de ébren is már csak 50-et evett meg, aztán köpdöste kifelé, meg ha beletuszkolam a szájába a kaját elkezdett sírni. És mivel felébresztettem persze tök nehezen aludt el megint. Igy most kicsit ideges vagyok, hogy miért nem eszik. A múltéhten voltunk oltáson, akkor lemérték, 6620 gr volt, pontosan annyi, mint ma, tehát több mit egy hét alatt semmit nem hízott, és ez nyugtalanít engem. Igazán nem látszik rajta, hogy bármi baja lenne, mosolyog, magyaráz stb, de vajon miért nem eszik, azt nem értem.:( Mikor abbahagytuk a mérlegelést úgy 1 hónapja, akkor 180-200-akat evett meg, és mennyivel nyugisabb éjszakáink voltak.

Rita,
nálunk Kristóf pontosan akkor kezdte az újboli éjjeli keléseket, mint nálad Marci, még meg is jegyeztük, hogy nekünk ez jár 3 hónapos ugrással, nem előre hanemvisszafejlődünk,de akkor arra gondoltunk pár nap, és visszaáll a rend, de nem állt, lassan több mint 1 hónapja tart ez az állapot.
Kristóf is pontosan 4-5 között kelt, aztán visszatért a 1/2 2-es evés is mint nálatok, érdekes ez..
Kristóf ugye kezdettől fogva keveset alszik, hanapközben elalszik fél órákra már boldog vagyok. Ha megestelg 1- 1,5-re akkor mem nagyon nyugodt esték várnak ránk.:) Nálnuk folyamatosan szalad a lakás, nincs kaja, de azt hiszem ehhez hozzászoktunk a férjemmel.:) Majd lesz jobb remélhetőleg.:) Van hogy elkezdek főzni, de tuti a felénél elkezd nyavalyogni a pihiszékében, és akkor abbahyagom, és folgalkozom vele, néha azért muszáj főzni is, a takarítással ugyanez a helyzet.
Hát kb igy telnek a nappalok.:) Egy cipőben járunk..

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!
Vasárnap bedurrant a torkom, csak a mandulám, és homeopátiás készítményt javasoltak,háziorvosom is,homogene9et,de nem minden nődoki ismeri ezt (sőt),egyszer már szedtem ősszel.
Ki mit mond ezekről a szerekről?Használjátok?
Használni használ,csak lassabban,nincs benne annyi hatóanyag de természetes, állítólag.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Sziasztok!

Delua, nem tudok segíteni sajnos.

Kriszta, Rita - minden kisgyerekesnél szalad a lakás, nehezen halad a házimunka és örül, ha eljut a hajmosásig (én mindjárt szaladok :) ).
Ott nem, ahol takarítónő, szakácsnő és bébiszitter van. :)

Kriszta, szerintem egy hét még nem annyira aggasztó, Mira is stagnál, bár ő most beteg, antibiotikumot kap megint, megy is a hasa megint. Lehet, hogy Kristófban is bújkál valami megint. Az időjárás is nagyon megviselheti, erre mások is panaszkodnak mostanában. Szerintem egy hétig még ne nyugtalankodj, csak figyeld, hogy alakulnak a dolgok. Aztán meg lehet konzultálni a dokival, ha így folytatja.

Meg lehet, hogy korai fogzós típus (az ínyén nem látszik semmi?), megviselheti az is.

Kitartás minden kisbabához! :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Kriszta, egy kicsit elméláztam és lehet, hogy ezek segítenek:

- kutacsa rendben?
- pisi-kaki van elég? nincs furcsa (extra) kellemetlen szaga egyiknek sem?

- hangulata rendben?
- mozog, dumál?

Előfordulhat, hogy ugyanaz van nálatok, mint Miránál, akinél vashiány van (vérvétel alapján állapították meg), ő multikid multivitamin szirupot kap. A vashiány okozhat étvágytalanságot és pl. Mirának a bőre is elég sápatag.

Tücsi
20150827140659
 
 


mtm írta:
Kriszta, Rita - minden kisgyerekesnél szalad a lakás, nehezen halad a házimunka és örül, ha eljut a hajmosásig (én mindjárt szaladok :) ).
Ott nem, ahol takarítónő, szakácsnő és bébiszitter van. :)



Megerősítem :lol:

Én ezért vágattam le múlt héten rövidre 8)

Kaja téren én meg pont az ellenkezőjével "küzdök". Mivel ő sajna nem tud szopni (bár rajta vgyunk a dolgon), fejem és üvegből kapja. De sajnos így nem nagyon tud több tej termelődni, hogy nem ő üríti ki. Én minden kja után úgy érzem hogy még egyszer ennyit meg bírna enni... Tegnap egy kaját már tápszerrel kellett neki pótolnom, de a védőnő azt mondta hogy a 150 milli/kg/nap adagot (ami nálunk kb 600 milli/nap) semmiképp ne lépjem át ha van tápszer is, anyatejjel nyugodtan, de tápszerrel ne... Namostakkor?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő én másikon már leirtam véleményem és tapasztalatoma tápszerrel kapcsolatban:)
Vendég
 


Sziasztok

Kriszta
lehet hogy ez az össze-vissza időjárás szerintem az oka a dolgoknak!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Tücsi,

Pont a héten voltunk dokinál, mert recept kellett ,és mivel nem volt épp senki megmutattuka doktornéninek. Semmi extrát ne mtatált rajta. Amit én látok, a kutacsa renben van, napi 1, 2x kakil is, pisi is van, és mosolyog is napközben sokat. Mozgolódik is, de nála egyenlőre a rugkapálozásban kimerül a mozgás. Nem forog még, néha véletlenül átfordul hasról hátra, ha megbillen a fejecskéje.
Hétfőn megyünk oltásra, majd szólok a dokinéniek, hogy mi a helyzet.

Erika,
nálunk ez a nem kajálás már jó ideje eltart sajnos, csak most tudatosult, hgy valóban menyniségre nem eszik többet, hogy szereztem mérleget.

Kép
k.krisztina78
 
 


Delua!

Homeopátiás gyósgyszerek szuperek,nyugodtan használd te is és ha kell a babád is !!!Teljesen természetese anyagok vannak benne,semmi mesterséges cucc ami tönkre teszi a bélflróát...szal egészen biztosan használhatod!!!
Pl.homeós "csodaszer"ami nekünk nagyon bejött a Chamomilla...jó a babuci hasfájására,fogfájására vagy ha csak nagyon nyügi és nem tud elaludni...vagy jó az anyuka idegességére,ingerültségére is...

És olyan nics hogy kevés benne a hatóanyag...ezt mire írtad?????Ez nem olyan gyógyszer mint amiket megszoktunk ygógyszernek..ebben mások vannak...sokkal jobb dolgok mert ahogy írtam teljesen "test-lélek-ember" barát és nem mesterséges vegyi anyag...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Kriszta
Szerintem se kell felkelteni.
Zalánnál a mai napig vannak ilyen "átmeneti" időszakok amikor valamiért korán kel,vagy épp későn.
Egy időben pl. olyan is volt amikor rendszeresen felkelt hajnal fél 2-kor :shock:
Na az egy kicsit megviselt.
De átvészeltük! :lol:

Delua
jobbulást!
Homeopátiával kapcsolatban Panny otthon van! :lol: :lol: :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Alziza!

Kösssssz :wink: :wink: :wink: ari vagy.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


lányok valaki az UHra bejelentkezős telefonszámot tudja? :oops:
Vendég
 


Boniko
sajnos nem:(

ma voltunk mérésen:
3540gal született
3260gal hoztuk haza
4250g ma:)
ja és 1 mai kép,csak azért is:)Kép
Vendég
 


KÖszönöm, közben megszereztem.felteszem ide meg a másikba is:


SOTE II Uhra bejelentkezés:

061 4591500/3108 mellék
Vendég
 


Panny, köszönöm én is ezeket tudom róla.Ősszel rögtön használt, 1nap után is, most viszont megállt a torok kaparásom.Nem romlik, de nem érzem, hogy javul.
A nődokik nem ismerik a homeopátiás dolgokat, ezt állapítottam meg,nagy adagban C vitamint javasolt a prof is.
Így együtt szedem a kettőt.
Szép napot! :wink:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
delua
 
 


Sziasztok

homeopátiás szerek: tudna nekem valaki bővebben írni a Chamomilla-ról - fogzás ügyben?
nagyon nagyon megköszönném
illetve szerintetek (sajna még soha nem aludta át az éjjszakát az én Áronkám, ujjabban este elalszik és már 1 óra múlva nyugtató cicit akar, és egész éjjel úgy kb. 2-3 óránként, azért vannak alkalmak amikor cicizik is és nem csak cuminak használja) segítene az alváson is, mert nappal meg sajna délelőtt alszik kb. fél-1 órát, + ebéd után is kb. 1-1,5-max jó esetben ritkán 2 órát :cry:

a segítségeteket előre is köszönöm nagyon nagyon!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

homeopátiás szerek: tudna nekem valaki bővebben írni a Chamomilla-ról - fogzás ügyben?
nagyon nagyon megköszönném
illetve szerintetek (sajna még soha nem aludta át az éjjszakát az én Áronkám, ujjabban este elalszik és már 1 óra múlva nyugtató cicit akar, és egész éjjel úgy kb. 2-3 óránként, azért vannak alkalmak amikor cicizik is és nem csak cuminak használja) segítene az alváson is, mert nappal meg sajna délelőtt alszik kb. fél-1 órát, + ebéd után is kb. 1-1,5-max jó esetben ritkán 2 órát :cry:

a segítségeteket előre is köszönöm nagyon nagyon!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Erika

Panny biztosan tud! :lol:

Lekri
nagyon édi! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Erika!

Nekünk nagyon bevált a Chamomilla fogzáskor a nagyfiamnál.
Általában tipikusan éjjel kezdte a sikító sírást a fogfájdalom miatt..akkor beadtam neki 2-3 golyócskát amit elszopogatott és megnyugodott majd visszaaludt.Volt hogy nappal is nyűgös volt miatta,akkor is adtam neki 1-2-3 golyócskát(ha nem vészes a sírás vagy a nyüszi akkor elég 1 is, ha komolyabb akkor több)
A kis nyelvük alá kell tenni hogy ott elolvadjon,vagy egyszerűen elszopogattatni velük.Lehetőség szerint se előtte se utána fél órával nem szabad enni-inni.Tudom ezt nem mindig könnyű betartani babákkal...

Remélem tudtam segíteni :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ja és azt elfejetettem írni hogy van belőle 5ch,9ch,15ch és 30 ch.Az 5 a legnyengébb,a 30 a legerősebb.Van hogy az 5-ös is használt ,de ha nem, akkor egyre erősebbet lehet adni.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Erika, kitartást a nehéz éjszakákhoz!

Kriszta, még egy dolog eszembe jutott, esetleg érdemes figyelned, nekünk nagyon sokáig tartott, mire felfedeztük az összefüggést: a fiamnál vannak olyan időszakok, amikor egyáltalán nem eszik, kész csoda, hogy üzemel. Olyankor növekszik, egyszerre 2-4 cm-t. Aztán meg iszonyú sokat eszik. :shock:

Most mikor Mira elkezdett nem enni, megmértem, majd ha kicsit jobban eszik, újra megmérem, hátha ő is így üzemel. :)

Lekri nagyon helyes a baba. :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok

Panny
köszi a segítséget!

Mindenkinek nagyon szép napsütéses napot kívánunk!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Panni,

Én is köszönöm a Chamomilla leírást, nekünk is van itthon, volt is hogy adtam már neki mikor nagyon nyűgős volt, de nekem azt mondták, hogy kicsi vízben oldjam fel, és itassam meg vele, ha a nyelve alá teszem, telán hatáosoabb is lesz.

Tücsi,

Kristóf most kicsit jobban eszik, az éjszakák még mindig elég szörnyűek, de mist kaptunk a dokinénitől Sinlac tápot, hogy esténként egye azt, hátha attól kicsit jobban alszik. Meg ragaszkodom hozzá, hogy nappal igenis minimum 3 óránként egyen, mert akkor nem éjjel jön rá arra, hogy nappal elfelejtett enni. Ja és erre a hétre szobafogságot rendeltem magunknak, max sétálni megyünk, mert sokan mondják,hogy túl sok inger éri, azért nyűgős éjjel. Kiváncsi vagyok..

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

A nagyon-nagyon sok ingerbe lehet valami...bár azért szobafogság sem kell :lol:

Most akkor nincs elég tejed azért kell éjjelre a táp vagy csak azért hogy jobb alvást remélesz tőle???
A nagyfiam fél éves korától tápon élt :wink: és sajna el kell keserítselek ,de másfél éves koráig felkelt enni a tápot :? ...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni
8 hetes kora óta kap kiegészítésként tápot, szerencsére napközbenelég neki a 40-60, estére pedig a 70-90, és cicizik is mellette rendesen, a Sinlacot azért kértem és kaptam,hogy ha már nagyon hulla vagyok, akkor kicsit táplálobb kaját kapjon, amitől remélhetőleg tovább tud aludni.

Persze a szobafogság nem szó szerint értendő, sétálunk, meg ma meglátogatott egy barátnőm, de nem hurcolom sehová. És mindne etetés itthon történik.

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Értem :wink:

Ez a Sinlac milyen hogy olyan laktató??Nem ismerem...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Hát tegnap este adtam Áronkámnak 2 golyócska 15-ös Chamomillát (csak ilyen volt a gyogyitárban),
vagyis este 7-kor szépen elaludt mint mindig de 3/4 óra múlva már sírt, ekkor adtam be neki feloldva mini teában, de nem aludt vissza, csak kb. 3/4 óra múlva mikor cicit kapott, és persze az éjjszakánk olyan volt mint máskor :cry:
így ebből én arra következtetek, hogy ő inkább cicifüggő, de nem igazán azért mert éjjszaka annyira éhes, hanem neki cumi helyett is cici kell, mert amennyit szív belőlle tejcsit az nem laktató mennyiség szerintem


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Panni,

A Sinlac-ot a Nestle gyártja, és a pontos meghatározása: rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú pép. 4 hónapos kortól adható, tej és szójamentes.
Ez állítólag tovább bentmarad a gyomrában és ezért az éhség később kelti fel, de Kristóf még nemkapott belőle, és úgy látszik időnként neki is ki kell aludnia magát, mert ma éjjel 4-kor kelt először, evett, majd mindenféle kaja nélkül 1/2 10-ig aludt. Igy ma reggel mindketten kipihenten ébredhettünk.:))

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Kriszta
de jó nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Én most szolidarítok veled! :( Marcinak elég sz*r éjszakája volt! 1-kor felkelt hogy éhes, aztán 1/2 3-ig ment a műsor, nem volt hajlandó visszaaludni, csak miután cicire raktam. Aztán aludt 3/4 6-ig, aztán "evett", majd nem aludt el, hanem sírt, nyüszögött, csak akkor volt csendben ha szórakoztattam. :? Aztán egy idő után már az sem volt jó. Végül 1/2 8-kor megint cici, amin végül elaludt és 1/2 10-kor kelt. Azóta egész nap fent volt, csak most aludt el, ezt is csak a cicin. Én is úgy érzem, hogy mostanában csak a cicimen hajlandó elaludni. És én is úgy látom hogy nem eszik (vagy csak épp egy picikét) és utána csak cumizik. És utána sokszor arra meg felébred, ha kiveszem a szájából és nem tud visszaaludni. Nem tudom ez mennyire normális, de nekem egy kicsit idegörlő a dolog!

Én is gondolkodom rajta hogy kipróbálom a Camomillát, hátha az segít! Meglátjuk, nagyon örülnék neki, mert még egy pár ilyen nap és a Dunának megyek...

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok

Rita
remélem, hogy tőlletek azért elég messze van a Duna :wink:
Ne idegesítsd magad, én már lassan nem is tudom hogy mikor aludtam át 1 éjjszakát (én eleve 1x2x megyek pisilni + most Áronkám), de hát ez van

épp most néztem hogy Ákosnak is 6nappal 9hós kora előtt vettem észre az első fogát, úgyhogy még van időnk Áronkámnál, de talán jobb is hogy még nincs, mert valamelyik éjjszaka úgy ráharapott így is hogy törökülésben ülve az ágyon akkorát ugrottam hogy csak na!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Valami van a levegőben! :lol:
Zalán hétfő éjszaka 1/2 3-tól 5-ig fennt volt.
Közénk feküdt,aztán 20 perc múlva mutatta,h vissza az ágyába.Aztán 20 perc múlva vissza közénk,és ez így ment.. :shock:

Ma pedig leraktam rendes időben délelőtt aludni.Álmos is volt,de nem aludt el csak 1,5 óra múlva.Addig szórakoztatta magát.

Most pedig ,majd fel kell keltenem,mert akkormeg este nem alszik el! :roll:

sziasztok
Vendég
 


Sajnálom a nemlavósokat :? tényleg kimerítő lehet...

Hát Olika hál'istennek alszik szépen éjjel,ma pl.reggel fél 7-ig este 9-től.Ő is amúgy cicin alszik el...és megfigyeltem ha a cicin alszik el ,akkor sokkal jobban és tovább alszik mintha csak úgy leteszem és cumival,zenélővel altatom.Napközben meg a teraszon alszik el babakocsiban tologatva.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Panni
de jó kicsi fiad van!!!!!!!!!!!!!!!!
a nagyok is ilyenek voltak????

Alziza
de legalább elszórakoztatja magát, és milyen rendes hogy vissza megy éjjszaka a helyére.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Kicsit elegem van, és kíváncsi vgyok a véleményetekre. Nem találok megértő fülekre, gondoltam, megkérdezlek benneteket.
Az alap "gond", hogy kisfiam csak a "nagy" ágyban hajlandó aludni, a sajátjában nem.

Az egész úgy volt... hogy:
Most 6 hetes. Amikor a kórházból hazajöttünk, szépen szopizott, evett, elaludt a cicin, ülve szoptattam, aztán betettem a kiságyba, és aludt tovább. három hetes korában volt itt anyósom, és ez kicsit nagyon frusztrált engem. Asszem akkor kezdett fogyni a tejem. Akkor már az ágyban szopiztattam, s mivel valszeg kevés volt neki a tej, nemigen akart leszállni rólam, ezért az egész nap kb egy hosszú szopiból állt. :roll:
Akkor szokott be az ágyunkba. Aztán ki akartam rakni pár nap múlv, mikor rájöttem, ez így nem lesz jó, de a harcunktól csak még kevesenn lehetett a tej, mert sok eredményt nem értem el.
Ezután mentüönk méreckedni, mikoris kaptunk tápszert kiegészítésnek. Azóta szopik, és napjában egy-két alkalommal, ha már nem elég, kap tápit is. így kb 90-140 között szopik, a tobbi a kiegésztés.
Maradt viszont a mi ágyunkban alvás, ami engem nem igazán zavarna, anyósomat és a férjemet viszont igen. Emiatt már engem is.
Most kiCsit aggódom. Hagyjam a babámat sírni, és egyszer csak megszokja az ágyat, vagy mi legyen? Attól félek, ha ln idegeskedem, megint keresztet vethetek a tejre.

Szerintetek?

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok

Ági
nálunk a nagy - Ákos akkor szokott a nagy ágyba mikor már rendszeresen kimászott a rácsos ágyból, pedig vettünk neki emeletes ágyat, ekkor már úton volt a kistesó,
Ákos sokszor a saját ágyában alszik el, majd átmászik hozzánk
igaz nálunk középen van a nagy franciaágy (180x200-as) és egyik oldalán az emeletes ágy, és a másikon a kiságyban a kistesó - Áronka
Áronka = már jópárszor a mi ágyunkban landolt az éjjszaka közepén, de ő is mindig a saját helyén alszik el, és a mai napig is többszőr sír fel éjjszaka, ilyenkor cici a szájába pár perc és vissza, ha sír énekelek neki, igaz van hogy éjjszaka közepén már összeakad az az 1 nyelvem is, de ha végkép nem akarja abbahagyni a sírást csak akkor jöhet mellém 4-iknek az ágyba!
illetve délutánonként kell még ezt eljátszani hogy ne csak félórát-órát aludjon.
tejcsi - ha kell tudok adni pár tejszaporító tippet
egyébként meg anyósnak miköze hozzá hogy ti hogy alszotok!
apjukot miért zavarja hogy pici bogárkája is veletek alszik?
nálunk már apjuk mondja hogy vegyem oda, és ne hagyjam sírni,
valamelyik este pedig ő altatta a 2 srácot és képes lett volna Áronkát a nagy ágyban altatni, és én ekkor mondtam hogy elaludni a saját helyén legyen szíves
egyébként pedig valahol azt olvastam, hogy azok a gyerekek akik rendszeresen a szüleikkel alszanak állítólag ragaszkodóbbak a szüleikhez.
egyébként mennyi idős a babátok??????????
amúgy pedig hosszútávon (mint nálunk is) ha te is kipihent akarsz lenni, és nem idegbeteg, akkor úgyis veletek fog aludni néha a babóca, hogy te is ki tudd pihenni magad!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Ági!

Asszem előttem Eruika nagyon a szívemből szólt!! :wink:
Teljesen egyet értek vele....
Miért is zavarja apát ha ott alszik a babuci??Az anyóst meg végképp nem értem hogy mit okoskodik....
Ja biztos az:"El fogjátok rontani,el lesz kapatva...!"szöveg,ugye?????Sírni tudnék he azaket az "okos"szónoklatokat hallom...

Hallgass a szívedre és tedd amit az ösztöneid diktálnak!!!

Nem minden baba/gyerek egyforma....van amelyik elalszik az ágyában ,van amelyik csak a nagy ágyban...
A nagyfiam egy éves korában szokott közénk és másfél évig masszívan ott aludt,akármit is mondtunk...nem vagyunk híve annak hogy hagyjuk sírni ezért beletörődtünk.Aztán egyszer csak közölte hogy a saját ágyában alszik és azóta is ott van.A középső meg egyszerűen nem akar köztünk aludni az Istennek sem :wink: pedig néha kéri az apja :lol:
Most a kicsi az elején néha nyűglődött és mi is oadavettük(nálunk is apa az első aki már hozta is közénk)Most ott tartunk egyenlőre hogy cicin elalszik és viszem az ágyikóba.

Erika!

Szal leírtam a nagyokat...A középső is ilyen volt mint most Olika...két hós kora óta végigalussza az éjjeleket..A nagyot egy éves koráig ringatni kellett mert csak úgy aludt,aztán meg köztünk.Szal kijárt nekünk is egy kis pihi a kicsikkel :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi szépen!

Sokkal jobban érzem magam! :D

Egyébként, vezettem egy kis hadjáratot apja ellen este.
Végigsírtam neki a bánatomat, hogy nem értem őket, stb, és utálom, hogy bár nincs velünk, csak esténként, mindenbe bele akatór szólni, mit kezdek Barnussal. :shock:

Aztán az esti szopi után betettem csöppet a kiságyába, én edig erősen kimentem a konyhába fejni. (Egyébként ez most úgy néz ki segít a tejen, bár nem akarom elkiabálni ) :)
Barnus a kiságyban sírt, én a konyhában zokogtam fejés közben. Apának nem kellett több három percnél, azonnal rphant be a fiához, és közölte, hogy velünk alhat, és ne hagyjuk sírni, és különben is szegény. :lol:

Szóval most megvéd minket mindenkitől, Barnu s pedog marad. :D

Ági

ui: Az éjszakákat szerencsére tök jól átílusszuk mi is. :wink:

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok

Ági
ÉÉÉljen!!!!!!!!!!
csak így tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anyós meg nem számíííííít!
nálunk nem is tudom, hogy anyós tudja-e, hogy mi hogy alszunk, annyit tud hogy Ákos apja pizsamája nélkül nem alszik el - ez tuti. De szerintem Áronkát nem tudja. Áronka tegnap csak reggel 5-kor került be a nagy ágyba, de ma éjjszaka fogalmam sincs, talán valamikor 3 körül került mellém.

A lényeg hogy majd apjukod az annyjánál is kiáljon értetek, vagyis az együtt alvásért!

Sziasztok

Erika

Ui: egyébként mi is mielőtt gyerekünk lett volna azt mondtuk, hogy nem lesz együtt alvás, aztán ügye ember tervez gyerek végez :lol:

Kép

Kép
erika13
 
 


én is szeretnék átalvós éjszakákat!!!!!!! :lol: :lol: még 2x kelünk éjjel meg reggel 6kor is.igy én keveset alszok de még birom azt hiszem :wink:
Vendég
 


Hát, köszi a támogatást.

Egyébként a férjem egyes gyerek, és mindent elmond anyjának, aki nekem már nemigen mer mondani semmit, mert sokszor kirohantam ellene, de ez nem tesz túl jót a kapcsolatunknak, és asszem a férjemnek sem. Viszont így Péternek mondja el az okosságait, ő meg adja tovább nekem. BRRRRRRRRRR!
Különben meg az anyósom is egyedüli gyerek volt, szóval...

Valahogy jobban bízom a saját anyám véleményében, aki felnevelt négy gyerkőcöt, meg van 10 unokája, csak bánt, hogy ők meg ennyire más véleményen vannak, és nem hagynak békén. De ezentúl másképp lesz! :D

És igen, az a gondja - anyósnak, meg még egy-két kedves rokonnak - hogy elkényeztetjük, meg hogy majd mi lesz velünk, ha "egymást is szeretnénk szeretni" :x

De kérdem én: Ez nem az én, ill. a mi gondunk? Nekünk kell megoldanunk, és asszem menni is fog! Akkor meg? Na jó, kidühöngtem amagam újra. Tök jó, hogy van ez a fórum.

Lekri!

Átalvós éjszaka: Nálunk speciálisan értendő. Vagyis, vannak olyan éjszakáink, amikor 11-kor elalszik, és 7-kor kel, de akad olyan is, hogy 3 óránként szopizni akar. A szerencsém az, hogy mivel Barnus mellettem alszik, nem kell felkelnem hozzá, és tulajdonképpen a szopikat is elintézi maga. Kiszolgálja magát. :D
Én csak oda szoktam fordulni hozzá, ha nyöszörög, és segítek az induláskor, a többit már tudja ő is, én meg általában visszaalszom rögtön. :)

Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, de így legalább tudok aludni. :lol:

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Kristóf kiságyba alszik.a saját szobájába.én alszok ott vele,még át nem alusza éjszakát.kiveszem megetetem és alszik is tovább de néha 20percig is eszik.
de nem bánom :lol: :lol:
de egy jót aludnék már :lol: :lol:
nem merném közénk tenni mert apa nagyon harcias álmában. :)
de nagy fiam is 2,5hosan átaludta az éjszakát igy reménykedem.bár nem tudom ,ő tápszeres volt,hogy ez mennyit számit.azért az laktatobb nem?vagy csak én gondolom ezt. teszek képet ha nem gond :lol: :lol:

Kép Kép Kép
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: