Új privát üzeneted érkezett!

Oli nagyon helyes! :)
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Kezdek én "visszatörni" az éjszakai etetésbe, megint 3 óránként keltünk, úgy látszik most ez kell neki, de mivel nem eszik ilyenkor sokat, nem lehet hogy azért ébred fel, mert szomjas? Mondjuk az ellene szól, hogy óramű pontosággal 3 óránként ébred.

Tücsi,
Nekem Cahmomilla 5 ch-m van, nekem arra adták, ha nagyon nyűgős és nem lehet már vele mit csinálni, akkor adjam neki, attól majd megnyugszik, de akkor ez elvileg hasfájásra van? ÉS gondolom az 5 ch egy nagyon gyenge hatású?

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt és érdeklődni szeretnék Dr. Várbíró Szabolccsal kapcsolatban. A napokban derült ki, hogy terhes vagyok, nem természetes úton, és orvost kell választanom.
Ki mit tud mondani róla.

Várom a véleményeket
Köszönettel
Kriszta
tubikriszta
 
 

 
 

Kriszta!

Igen az 5 ch a leggyengébb.....A Chamomilla sokmindenre jó...hasfájásra is,fogfájásra is és ahogy írtad nyügösségre is. :wink:

Tubikriszta!

Sajna én nem tok segíteni :? Talán más...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Tubikriszta
Várbíró: nekem nem ő az orvosom, még egy betegével, vagy kismamijával sem találkoztam, de nekem nem szimpi sehogysem, de biztos sokan vannak akiknek igen.

Kriszta
Chamomilla: nekem hasfájásra akarták adni a gyogyitárban a gyereknek
lehet hogy Kristfóf csak ellenőrzi, hogy megvan-e még az anyukája :lol:
(létszámellenőrzés) + anyukája illatát szeretné érezni

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kriszta köszi az infót az infacolról!!
Panny gyönyörű a fiad!!!
Eda
eda2
 
 


Sziasztok!
Vetettem a férjemmel infacolt,és úgy néz ki beválik.

Panny
én egyet értek veled,hogy a homeos dogok jók,sok jót hallottam róla!
A nagy fiamnál én is ki szeretnék próbálni majd egy két dolgot,egy barátnőm használt a fiánál,csak még meg kell érdeklődnöm,hogy mit,és azóta nem beteg a gyerek,de még náthás sem volt,előtte meg lépten nyomon beteg volt a fia.


Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Sajnos képet a gépem még mindig nem enged feltölteni. :(

Betöltöttük mi is a 3. hónapot. Hason nagyon szépen tartjuk a fejünket, oldalra forgolodunk, nagyon sokat dumálunk és hangosan kacarászunk.

Ma megkaptuk a 3. hónapos oltásunkat is, egy hang nélkül tűrtük. Ja és képzeljétek a doktornéni beadta ingyen az első Rota elleni injekciót (még kettőt fogunk kapni).

Hajnalban (3-4 körül) kelünk fel 1* enni.

Sokat vagyunk a levegőn, mert az nagyon igényli a kisasszony.

Kriszti és Regi

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Szia Kriszti!
Ügyesek vagytok :) és biztos szépek is, várom, hátha egyszer lesz kép :)
A rota elleni meg jó :)
Tücsi
20150827140659
 
 


Kriszta, mázsálás rendben volt?
T.
20150827140659
 
 


Tücsi!

Te mit csinálsz hajnalok hajnalán?

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Kriszti,
köszönöm kérdésed, babanetezek :)
Viccet félretéve, egykor (egy körül) van egy etetés és mivel én amúgy is éjjeli bagoly vagyok, mikor leteszem aludni a kölköket, akkor telefonozok a barátaimmal, olvasok, megnézem a két darab sorozatomat felvételről, zenélek, babanetezek ilyesmi.

Képet nem tudsz a babanet fotóalbum részébe sem feltölteni?

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


sziasztok:)
május 15én megszületett Kristóf fiunk. 3540g és 56cm:)
Vendég
 


Lekri! Gratulálok! Képet láthatunk esetleg és szüléstörténet?
Tücsi
20150827140659
 
 


Lkeri!

Gratulálunk!!

Gabcika is megszült tegnap 20.20-kor.Alízka 3200gr,54 cm és jól vannak mindketten.Kicsit kalandos volt a szülése ,mert a rakparton mentőt kellett hívni a dugó miatt, Gabcikának már tolófájásai voltak...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Akarom mondani Lekri :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Aztamindenit :) akkor gratula Gabcikának is, jó egészséget, sok tejcsit babáknak-mamáknak!
Tücsj
20150827140659
 
 


köszi a gratukat mindenkinek és én is gratulálok Gabcikának :D
képet nem tudok felrakni.nem tudom hogy kell lekicsinyiteni :oops: :oops:
szülésem gyors volt:)20.00kor burok repesztés.addig sminimális,gyenge fájás. 20.10kor erös fájások lettek.doki,szül.nő kiment.20.35kor éreztem,hogy jön a baba.nyomtuk csengöt apával.szül.nő bejött egyböl kiabált a dokimnak és mondta hogy nyomjak.sajna hisztiztem egy sort. :oops: begörcsölt a lábam és nem tudtam a nyomásra koncentrálni.apa segitett.felhuzta a lábam meg a fejem igy jobb lett.3nyomásra kibujt a fejecske.mellette keze,lába.nyomást visszatartottam még doki eligazitott mindent :o utánna még 1 nyomás és 20.53ra kibujt.
4belső varatot kaptam és 1külsöt.
röviden ennyi. :D
Vendég
 


bocsi a hibákért de siettem :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Várbíró dr.-ról: Két Manómat szültem nála, és úgy érzem, hogy jobb orvost nem is találhattam volna. Csupa nagybetűvel: EMBER és ORVOS Nagyon nehéz néhány sorban valakit jellemezni, ezért csak így felsorolás szinten: lelkiismeretes, figyelmes, kedves, korrekt, mindig elérhető, mindent meg lehet vele beszélni, szakmailag is a legjobb orvosok egyike.

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

f.
floricsika
 
 


Lekri
Gratulálok a babádhoz,és nagyon ügyesek voltatok,hogy így megszültél!!!

Gabcika nektek is gratula!!!
Képeket várunk!

Eda
eda2
 
 


Eda köszike szépen:)
holnap viszem mérésre Kristófót mert állitolag kevesett hizott.4nap alatt 30got.igy szülsullyát nem éri el 12 napos korára.nem aza lényeg hogy hizik? kivi vagyok holnapra.most 3óránként keltem.:)
Vendég
 


Lekri
Az én lányom 10 nap alatt fél kilót hízott,és az sem jó,fel volt puffadva,és kínlódunk mai napig a kakival,nem nagyon tud.Most szoktattam rá a 3 óránkénti szopizásra,mert alig bírta ki minimum a két órát idáig.Este nekünk 11-kor evett Vivike,és utána már csak hajnali fél 4-kor,remélem lassacskán beállunk!

Eda
eda2
 
 


EDA2
nekem nagyobbik fiam volt olyan aki sokat hizott bár ő a tápszer miatt,mert sajna az volt.
szerintem se gond hogy csak ennyit hizott Kristóf.nagyon kivi vagyok a holnapra.most 3óránként kelllett keltenem ,elötte aludt 4órákat éjjel 4,5őt.most 2,5-3óránként kell éjjel is.igy én se tudok pihenni nappal meg nem aludhatok mert itt a nagy fiam is:)
Vendég
 


Lekri
Nekem is a fiam tápszeres volt,és ugyan csak sokat hízott,de akkor nem ennyire foglalkoztak vele,mint most,hogy a kicsi lányom csak anyatejes.Bár a fiamat sem tudtam sokáig szopiztatni,3 hónapig csak,de addig is rentgeteg tejem volt,közben kapott tápszert is,mert tejlázzal visszakerültem még a kórházba.
A lányomat én is most szoktattam a 3 óránkénti evésre,mert ő meg a 2 órát is alig bírta ki,de egész jól haladunk,tudom milyen rossz,hogy nem tudsz te sem pihenni,meg még ott a házimunka is!Ezt az időszakot sajnos át kell vészelni,nekünk is a hasfájást,azt mondják,hogy maximum 3 hónapos koráig tart.
Mennyi idős a fiad?

Eda
eda2
 
 


Eda!

Olikának most egy 2 hwete kezdett ek fájni a hasa :(
Azt hittem ez már az elejétől szokott,erre neki mg mgaj 2 hósan kezdett :shock: De ez van...Mi is az Infacolt használjuk,némileg bevált de nem mindig...Én minden szopi előtt adom...és te??
Ja és még nekünk nagyon bevált a Homeos Chamomilla 5 ch-ból egy db golyócsak a nyelve alá.Eddig mindig szinte azonnal abbamaradta keserves sírása és szépen elaludt tőle.
Amúgy nektek mikor fáj a pocija a lánykádnak??Mert nekünk elkezd szopizni és kb 5-56 perc múlva éktelen szenvedésbe kezd ,van hogy 10-20 percig is amíg a szelek kínozzák...ahogy hallom hogy megvolt a durrogás :wink: azonnal abbahygja és szopik tovább vagy épp elfárad a sírásba és elalszik :? És érdekes hogy nmem minden egyes etetésnél van ez csak kb naponta 2-3 x..Nálatok::

Nekem ez nagyon"új" mert a nagyfiamnak egyiknek se fájt soha a pocija...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


fúúú...ernegeteg hibával írtam,bocs :oops:
Szal...2 hete....majd 2 hósan...5-6 perc múlva...nálatok??...

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny
3 hetesen már kezdett fájni a pocija,de 2 napja kínlódunk a kakival,felhívtam a dokit,és annyit mondott,hogy nyugodtan adhatok neki egy kávéskanál laevolac-ot (hashajtó).
Én még ezt a homest nem használtam,de ki fogom próbálni,és azt hogyan kell,mikor adhatom?Az infacol csak az elején vált be,de szerintem már kezd immunis lenni rá,én is minden etetés előtt adtam,kérdeztem a dokit,hogy minden kaja előtt adhatom-e ,azt mondta igen,mert nincs mellékhatása,és ez a kajával együtt ürül.
Egyébként az én fiam sem volt hasfájós,de általában a lányok szoktak jobban.
Amúgy reggel,és kora este szokott nagyon fájni neki a hasa,van úgy hogy nekünk is szopizás közben,de én akkor el veszem tőle a cicit,kicsit tornázunk,és utána folytatjuk az evést.

Eda
eda2
 
 


Eda
nagy fiam 2 éves ,kicsi 13napos
még volt a mérés pénteken 3290volt,ma 3560 igy a szül.sullyát is tul szárnyalta ami 3540:)
megkönnyebbültem :lol: :lol:
neked mennyi idösek a gyerekek?
Vendég
 


panny szia
hogy birod 3 kis fiuval?
én mostantol leszek velük egyedül eddig volt segitségem:)
Vendég
 


EDA
1kérdés hogy szoktatod a 3órákra?nálunk össze vissza eszik.van hogy 1,5óra és kéri a cicit.van hogy 3óra mulva keltenem kell mert alszik.cumi nálunk nem vált be mert az nem tetszik neki,szivja de kiköpi.
Vendég
 


Eda!
Ma kipróbáltam és nem adtam neki az Infacolt és csak nagyon kicsit nyüszögött az egyik etetésnél de nem sírt és tudott enni,el is aludt.A franc se érti hogy mikor és miért fáj a hasuk??? :shock:

A homeost akkor jó adni amikor legalább egy 10 perccel van az evés után és láthatóan azért sír mert vagy fáj a hasa vagy nagyon nyügi és nem tud elaludni,szal egy darab golyócskát a nyelve alá teszel és szépen az ott elolvad.Nekünk eddig mindig bevált.

Lekri!

Hát néha tépem a hajam a 3 sráccal :shock: :lol: :shock: De alapjában véve amíg van ovi(még 2 hét)addig jó mert a nagy ott van,a középső általában anyunál van du.3-ig mert ott van a tesóm vele egyidős kisfia is és cimbiznek :wink: nagyokat játszanak,szal így nekem kényelmesebb hogy csak a kicsivel vagyok napközben.Krizsinek is jobb hogy játszhat és nem egyedül van pl.amikor szoptatok akkor csak nyűglődik...
Délután beindul az élet :wink: mert hazajönnek a nagyok,akkor egy kicsit nehezebb de apa is jön,szal ő is segít meg a nagyok is pesztrálják Olikát :wink:
A nyár kicsit gáz lesz mert itthon lesznek a nagyok is(összevont oviba nem akarom adni Márkot)de megy táborokba,legalább napközben leköti magát azokkal,meg megyünk nyaralni is...
És hetene 1x-2x anyunál alszanak a nagyok(ők akarják)és akkor egy kis nyugi van itthon nekünk is :wink: Kell is :lol:

Képzeljétek Olika este fél9-től reggel 6-ig aludt :wink: Szupi volt csak a melleim már szét akartak durrani és iszonyat fájtak úgyhogy 6-kor is én keltettem fel...

Panni

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni
jó hogy van segitséged.nekem anyuék,anyosék más más faluba,városba laknak igy csak ha tényleg nagy segitség kell akkor hivom őket.mint ma :D gyogyszertárba kell menni.

sajna Kristófnak is fáj a pocija.ma adtam Infacolt neki de hozatok haza espumisant is mert Levinél az vált be.igy teloztam anyoséknak:) sajna mi apánk sokat dolizik igy enyém a 2 srác egész nap.
hu akkor te jó sokat aludtál:) mi éjjel még 3óránként kelünk.bár most éjjel volt egy 4,5órás alvás is:)bár ebböl én csak 2öt aludtam mert a nagyot nehezen birtam lefektetni.fujt a szél és félt:(
Vendég
 


Lekri
A nagy fiam 5 éves elmúlt,a lányom 4 hetes.
A 3 óránkénti evészetre úgy sikerült rászoktatnom,hogy egy kis vízzel húzom nála az időt,meg rájöttem,hogy nem azért szívja az ujját,mert éhes,hanem mert fáj a hasa,és olyankor a kaja megynyugvás neki,előtte nekem is össze vissza evett,és azért hízott hírtelen 10 nap alatt fél kilót.Különben kezdek rájönni,hogy mikor mi a baja,pl.ha éhes akkor nem úgy sír,hanem kicsit fel kiált,ha fáj a hasa,akkor rendesen sír,és közben nyom,ha erre maszírozom neki a kis hasát,vagy tornázunk ,megnyugszik.
Különben gratulálok a hízáshoz,most már megnyugodhatsz,fog az menni!Ja és én sosem keltem az evéshez,volt hogy 4 és fél órát kibírt kaja nélkül,a friss levegőn olyan jót aludt.

Eda
eda2
 
 


panny

Hát először is nem lehet könnyű dolgod 3 gyerkőccel,és el is hiszem milyen jó hogy átaludta az éjszakát,legalább te is tudtál pihenni egy kicsit!

Eda
eda2
 
 


Most nézem a neveket...Az én középső kisfiam is Kristóf mint nektek a pici :wink: És a pici Olivérnek a második neve Levente mint neked a nagynak :wink: :wink: :wink:

Mi anyuékkal egy városaban lakunk és sokat segít.A 2 gyerek mellett diplomáztam le,persze anyu segítségével...Az én férjem is sokat melózik sajna,2 állása is van(a hónap minden napján dolgozik egyenlőre)...3 éve építkeztünk és a rohadt hitelt nyögni kell 25 évig :evil: és még ott a két kocsink...szal van kiadás...Azért hétköznapokon annyiban tud segíteni ,hogy csak5-6 -ig melózik és ő hordja a nagyot úszni,néptáncra,angolra,zenevárba.Ez is már könnyebség nekem.

Szal a te Krizsidnek is fáj a pocija?Nekem is ajánlották az Espumisant...most egyenlőre úgy nézem Olikának javult a szitu ,de ha nem majd én is veszek.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eda!

Hát igen...nagyon örülök hogy Olika is átalussza már az éjjeleket ,csak jó lenne ha nem arra ébrednék, hogy iszonyat fáj a mellem és tiszta tej minden(ágy,pizsi)..szal jó lenne ha a melleim is igazodnának...tudod félek hogy nehogy begyulladjon mert a nagyfaiammal durva mellgyuszim volt(mindkét mellemet fel kellett vágni :( )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Múlt hét csütörtöktől megtapasztaltam a Sote II.n való fekvést

reggel elkezdtem vérezni és befektettek.. a méhlepényem elöl tapad közel améhszájhoz...

hát kibírtam... csütrötök éjjel szülőket már a terhespatológián tudták csak elhelyezni.. ott volt hely, de szerencséjükre másnap már mehettek mert elöször 16 másnap 22 kismama távozott a csecsemőosztályról.. jó sokan szülnek...

a kórházi koszt kicist furi volt ahhoz képest hogy kismamákat kell erösíteni..hááát de szerencsére párom és babanetes barátaim hozták az ebédet

a csecsemőosztályos nővérkékről változó visszajelzéseket kaptunk..a tündéritől a kevésbé kedvesig... de ez a mi osztályunkon is jellemző volt de nekem szimpik voltak... a fürdetáésről minden kismama egyöntetüen negatívan nyilatkozott és hogy állíólag minden baba szüttyög mert huzatos a helység...

ezeket csak hallomás alapján írom)

így már értem mikre gondoltatok pontosan a leírásokban a kórházban.. kibírható...

és sok orvoshoz volt szerencsém.. és majdnem mind nagyon szimpatikus volt.. a főorvos meg egyenesen marasztalóvendégszerető aki enm dobálja ki a 2 napja tünetmentes kismamákat az osztályról...azért ez megnyugtató...

voltak azért furcsaságok... mint mindenhol máshol..

csak ennyit akartam írni... hogy már tudom mi vár majd rám a kórházban... szülésig már nem akarok visszatérni

:roll:
Vendég
 


boniko
nagy fiammal nekem is elöl tapadt a méhlepény.2hétig feküdtem a patologián.utánna otthon 6hetet még mire "elvándorolt" a lepény.20-28.hétig feküdtem:(

Panny
na ez tök jó:) a Márkra is hajtottam de apa nem akarta.
az espumisan nekünk anno nagyon bevállt.rem.most is fog segitenni.az a baj,hogy mindenki mást mond,hogy mit lehet enni és mit nem. szoval lehet a gulyás leves tett be.
mi apánk hajnal 4kor megy és este 9elött nem ér haza.tegnap éjfélre ért haza.kamionozik belföldön.még kemény 3évünk lesz utánna tud olyan helyre menni ahol idöbe otthon lenne.sok a hitelünk akkor,3év mulva fog a felére csökkeni.

Eda
lehet majd kiprobálom a vizet ha már nagyon eldurvul a helyzet.most pont 3óra mulva kelt.:)
még nekem is nagyon új dolog a szoptatás mert az elsöt nem tudtam csak 5hétig de 6naposan már kapott néha potlást is mert fogyot.5hét után egyátalán nem kellett a cici.

na fiuk bealudtak :lol: :lol:
megyek én is hátha tudok szunyálni egyet. :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Én csak irigykedni tudok rátok, hogy a fiúk ilyen jól átalusszák az éjszakát. Nekünk is volt pár hetünk, hogy reggel 5-6 körül kelt, de lassan 3 hete visszatértünk, a hajnali etetésekre, amit azóta sem fejtettem meg, hogy vajon miért éhezik meg, ha kisebbnek meg kibírta az éjszakát. Pedig az én Kristófom már elmúlt 3 hónapos.
Próbáltam már neki vizet, teát adni éjjel, hátha visszaalszik, de kb hülyének nézett, hogy mit akarok én ezekkel, enki bizony rendes kaja kell.
Tudom minden gyerek más, de nem lehet valahogy rávenni őket, hogy éjjel már ne egyenek?

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Húúúúúúúúú hogy itt mennyi jó alvó gyerek van!
Nagyon nagyon irigy vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekem Ákos is csak féléves kora után aludta át az éjjszakát 1 hét gyakorlás után, de mivel utána jöttek a fogak nem igazán tartott sokáig.
És most Áronka is sokat kell, nem éhes a lelkem csak szereti ha velem van, illetve ha a cici a szájába lóg (a cumit egyik fiú sem szerette).

Kriszta
lehet hogy a Te Pici fiad is csak a Te közelségedre vágyik!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,

Hogy gyakorolta Ákos az átalvást? :))

Lehet, hogy a közelségemre vágyik, mert amig nem kap cicit, addig megy a sírás, én meg annyira szeretnék már aludni egy jót.:)))
Lévén nappal is 20-30 perceket alszik,igy én akkor is lemaradok az alvásról.:((

Hát ez van..

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Krisztina
átalvás: hagytuk sírni - nem szóltunk hozzá egy szót sem, hozzá sem értünk, nagyon szar volt, de 5-6 nap után már aludt, kivéve mikor jött a foga

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,

Ez elég rosszul hangzik.:( És mennyi idő után hagyta abba a sírást? Én eddig 10 percig hagytam sírni, mivel elég keservesen sírt, nem bírtam tovább és felvettem.

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Kriszti
ma éjjel 1x hagytam sírni Áront 3/4 óra után megkapta amire vágyott: cicit, de ez után is sírdogálva aludt vissza :cry:
Ákos sosem sírt ennyi ideig.
De már kezdek egyre jobban kilenni a nem alvástól, és ügye mivel nappal sem aludhatok mikor Áron, így sokszor sajna tiszta ideg vagyok, és ilyenkor veszekszem Ákossal, amit már akkor nagyon szégyelek, de ez a nem alvás már lassan 8 hónapja tart ügye, és sajna kitudja meddig :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nálatok hogy bírják a gyerkőcök ezt a nagy meleget? Nálunk Marci sokkal nyűgösebb, és nehezebben is alszik el, meg kevesebbet is alszik! Azon gondolkodtam hogy gondolom ilyenkor nekik is több folyadékra van szükségük. Ti ilyenkor mit csináltok? Többet szoptatjátok? Vagy vizet/teát adtok neki? Teából milyet lehet adni egy 3 hónapos gyerkőcnek? (A boltban amiket találtam mind 4 hónapos kortól valók!)

A másik gondom a levegőre menetel: egyfelől nehezen találom el hogy mennyi ruhát adjak rá, másfelől viszont nem tudom, hogy az ő bőrét lehet-e/kell-e már kenni naptejjel? Ha igen, akkor van valami csecsemők számára, vagy bármilyen naptej használható? Az hogy 11-től 3-ig nem lehet napon az elég vagy ilyen picivel még tovább várni kell, hogy napra vigyem (mondjuk csak 4 után).

Na szóval láthatjátok hogy most tudatosult bennem, hogy itt a nyár és ez újfajta hozzáállást kíván! Szóval bármi jó tanácsot szívesen látok nyári praktikák témakörben!

Köszi: Rita

mpuma
 
 


Sziasztok

Rita
én Áront ha kiviszem letakarom pelenkával a napsütötte részeit :lol: már amennyire hagyja, így egész séta alatt takargatom hogy ha lehet ne érje napsugár!
benti meleg: mi ilyenkor nappalra bezárjuk az ablakokat, kivéve fürdő és wc, a többit csak este nyitjuk ki reggelig
én teát csak 4 hónapos kora után adtam neki addig csak cicit kapott, vagyis a teát még most is csak ritkán issza meg, így ha olyan helyen vagyunk akkor cici, vagy akkor is ha pl. a parkban eltudunk bújni!
Naptej: nem tudom hogy van-e külön csecsemőknek!

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Rita!

Ugy tűnik, mi bírjuk a meleget (azért gyorsan lekopogom, kopp kopp kopp).
Szerdán a legnagyobb melegben indultunk el egy kicsit pihizni. A 8 órás út 80%-át átaludtuk. Kétszer álltunk meg enni,ilyenkor a rugit is kicseréltem Regin, mert teljesen beleizzadt. (mindezt persze légkondi nélkül).

Amikor ilyen meleg van, akkor mi csak egy rövid ujjú body-ba vagy egy napozóban megyünk ki. Sapkát mindenképpen adok a picurra.Egy pelenkával szoktam még betakarni a lábát, ha éppen süti a nap

Amikor kimegyünk minden egyes alkalommal bekenem naptejjel. Van külön gyermekeknek való. Minél magasabb faktorszámút vegyél. Mi a dm-es 30+-ast használjuk.

Mi teát nem iszunk. A dokinéni azt mondta, ha nagyon meleg van akkor is inkább vizet adjak neki.


Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Rita,

Én próbálom nem kivinni Kristófót ebben a nagy melegben, most méga lakás hűvösebb, igy itt bent vagyunk, és este 5-6 körül kicsit sétálunk.
Nekünk a védőnéni azt mondta, hogy kináljam meg vízzel, ha ha kell neki úgyis elfogadja. Ennek az lett azeredménye, hogy meglepődik, mikor rájön, hgy ez nem tejcsi, de aztán kortyol tovább. De túl sokat azért nem iszik belőle.

A nappal kapcsolatban pedig azt mondta, hogy sapi a fejre, a kilógó testrészeit pedig kenjem be minnél magasabb faktorszámú krémmel, ő a Babe-nak az 50+-os naptejét ajánlotta, mert hogy az a csecsemőkre is kenhető. Nem olcsó, de lévén elég kis felületet kell kenni vele, megvettük neki. :)

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! Kedden megyünk a doktor nénihez (oltás :-() , majd őt is kifaggatom, de addig is nagyon sokat segítettetek!

A takargatást én is próbáltam de annyit mocorog amikor nem alszik, hogy azt állandóan lerúgja magáról. Persze azért alapvetően az árnyékos helyeket keressük így nincs olyan nagy gond! De akkor mindenképp beruházunk mi is valami naptejre!

Köszi még egyszer mindenkinek a tanácsokat!

Rita

mpuma
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: