Új privát üzeneted érkezett!

Ja, ja ezt a nehéz kort is elértétek... :D Tejcsivel mi újság? Nekem kb ilyenkor fogyott el.

Kép
nyafi
 
 


Nekem pont egy hónapja nincs tejcsim, de az is csoda, hogy csak fejéssel ilyen sokáig kitartott!
Azóta főzelékezünk, több-kevesebb sikerrel. Van olyan, amit nagyon szeret, van amit kevésbé. Elég rosszul eszik mostanság, nagyon jön a foga...
Marci hétfőn pelusban és bodyban 7400 gramm volt. Centit most nem mértek, viszont már csak a 74-es bodyk jók rá. Egy hónapja 71 cm volt.

Hallottátok, hogy ingyenes lesz az egyik oltás? Asszem a pneumo...

Kép
makkmarci
 
 


Nálunk van még tejcsi, bár nemég úgy éreztem hogy nagyon lecsökkent , de most már minden a régi.

Kép
trimi2003
 
 

 
 

sziasztok

Mi újság? Rebeka beteg volt, több,mint egy hétig ment a hasa, és lázas is volt. Kiderült, hogy Campylo baktérium volt a szervezetében.Már gyógyulgat, de még nem az igazi. Mellette meg rengeteg foga jön már.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Brinza! Szijja! :) Mit tud ez a Calympo baktérium? Hogy mutatták ki?
Mi is voltunk közben hasmenős lázasak, utána vírusos pöttyösek. Jobbulást Rebekának! Hány fognál tartotok?

Makkmarci! Miket szeret Marci baba? De nől ez a fiú! :) Centit már ebben a korban nem mindig mérnek,én otthon méricskéltem, ha épp nem ficergett el. :)

Trimi! Időről időre lesz olyan, hogy úgy érzed, lecsökkent, de ha igény szerinti a szopi, akkor beáll. :) Nekünk is egy hete volt, hogy azt éreztem, itt a vége, és most megint van, amennyi kell.

Mi jól vagyunk, hétvégén voltunk anyumnál Kecskeméten, gondoltuk, majd kicsit lepasszoljuk a fiatalurat, de annyira nem volt erőnk menni sehova, hogy jajj!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok, bocsi, hogy bekukk, de lenne egy olyan kérdésem, hogy az Uzsokiban adnak a szülészeten hálóinget vagy a sajátban kell szülni?
Köszönöm előre is,
üdv!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


dolli: a campylo baktérium állítólag a szalmonellához hasonló, és rosszul átfőtt csirkétől lehet elkapni (ami fura,mert mindig nagyon átsütjük neki, és elötte még meg is mosogatjuk) lázzal, vízes széklettel jár, néha hányással is. Rebeka a hányást megúszta, de nagyon ment a hasa, és volt magasabb láza is.
fogakat nem tudom már összeszámolni, sok :lol:

Ildi: én kaptam a szülésnél valamit, de hálóingnek nem nevezném :lol: inkább valami lepel félének, a kórteremben meg már saját kell, de ezt gondolom tudod.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti, köszi szépen a választ!!!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nusildi! Elvileg adnak, ha nem fogyott el éppen.
Lányok! Asszem ez az a baci, amit úgy tud elkapni a tücsök, hogy nyers csirkével dolgozol, s utána érintkezel a gyerekkel, anélkül, hogy alaposan kezet mosnál.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Úh! Pont tegnap csirkéztünk! :roll: Persze már korábban is, úgyhogy remélem, nem lesz gáz. :)
Két alsócombit bevágott a drágám vacsira, plusz egy üveg bébiétel, nasinak pár falat túrós zsemle. Hova fér ennyi? :o

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Dolli! Marci mindent megeszik, ami minden helyzetben tuti nyerő az a sütőtök és most az új kedvenc az a brokkoli, de nagyon szerette a tökfőzeléket is pipihusival, meg a pipimájat is szereti nagyon. Az üveges kajákat annyira nem szereti, inkább azt, amit én főzök. :)

Nusildi! Amikor én szültem, akkor sajna elfogyott a hálóing, úgyhogy én a sajátomban szültem... Szerencsére minden folt kijött!

Most megyek, mert Marci még alszik, és gyorsan főzök még neki ebédet a tegnapi maradékhoz, mert az már kevés lesz. Meg magunknak is ki kellene találni valamit... Annyira nincs sokszor ötletem...

Kép
makkmarci
 
 


Marci már lehet adni májat? Én még nem mertem...
Krumplileves, császármorzsa, csirkegulyás...Én ezt ettem tegnap. A gulyást vacsira. Ma főtt kuki lesz a vacsi, holnap sütőtök, holnapután tejbegríz. Krumplilevest és csirkegulyást már a törpinek is adhatsz.

Kép
nyafi
 
 


dolli: gézu kap még este anyatejet, vagy valamilyen tejpépet? vagy csak rendes vacsorát? Mert most nálunk az van, hogy az esti tejcit már nem akarja elfogadni, adjak neki rendes vacsorát (szendvics ,ilyesmi)..és ne erőltessem a tejpépet?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Még van reggel-este-éjjel tejci, de sokszor azt érzem, hogy ez már nem a kajálásról szól, hanem csak komfortszopi. Este 7-kor vacsizunk rendesen, utána fél9-9 körül kapja az esti tejcsit. Szóval szerintem nyugodtan adj neki rendes vacsit, a gyerekek tudják, hogy mire van szükségük. :) Amire szerintem figyelj, hogy napi 2 tejes étkezés azért legyen. Tehát lehet, mondjuk uzsira a tejpép. Bár ha jól emlékszem, írtad, hogy nálatok négy étkezés van, és akkor a gyümölccsel mi lesz? Esetleg a vacsinál lehetne odafigyelni, hogy mondjuk túró, sajt szerepeljen benne. Vagy esetleg babatejet kínálni ivásra?

Makkmarci! Anya főztje mindig finomabb! :) Gondolom kóstoltál már bébiételt... hát! vannak érdekesek! :) Kb két hete gondoltam, hogy elpasszolom az utolsó nagyon natúr babakaját, ami zöldborsófőzi volt. Hát szegénykém belerázkódott, amikor megkóstolta, pedig korábban szerette, csak már hozzászokott az intenzívebb ízekhez. :wink:

Mi múlt héten rántott csirkéztünk, meg rakott kel volt, hétfőn meg sonkás karfiolt csinálok (még nem tudom hogy, mert a recept eltűnt! :o )

Nyafi! Mi 9 hó kürül kezdtük a májat.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


köszi dolli! megpróbáljuk.

én hamarabb adtam májat, a máj nagyon kell, tele van fontos anyagokkal, pl ami a vérképzéshez szükséges.és szeretik is megenni.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Nyafi!

Nekem a védőnő mondta a májat, persze nem nagy mennyiségben, csak az íze kedvéért. Marci nagyon szereti!

Dolli! Hát, én is csak akkor adom Marcinak az üvegeset, ha nagyon muszáj, de akkor inkább csak a sütőtököseket, mert azt tuti megeszi. :)

Brinza!
Rebeka elmúlt egy éves, úgyhogy sztem a rendes tejet adhatod neki, persze fokozatosan, először higítva. Tesóm mindkét gyerekének ebben a korban esténként tejbegrízt adott. :)

Kép
makkmarci
 
 


igen, csak mi a betegség miatt most le lettünk tiltva a tejről,amíg vissza rendeződik a bélflórája a hasmenés miatt, addig nem kaphat.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Aha, értem. De akkor a tejpép sem túl jó neki, nem?
A Normaflort itatod vele? Azt úgy tudom nekik is lehet!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk mérésen, Marci 7540 gramm és 75,5 centi. Megint nőtt 4 centit egy hónap alatt. Megállhatna már a növésben, egy kicsit kezd ez sok lenni!!

Kép
makkmarci
 
 


igen normaflort kap. de tejpépet ehet egyenlőre.

dolli: gézu hány centi? az normális,hogy rebeka már 85 cm..?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Ha Marci 6,5 hónaposan 75,5, akkor Rebeka is lehet ennyi idősen 85, nem??? :) Sztem Marci sem lesz kisebb ennyi idősen, pláne, ha ilyen ütemben nő tovább...

Kép
makkmarci
 
 


Abigél még csak 69...sztem ő lesz az uccsók közt a tornacsoportban. :wink:

Kép
nyafi
 
 


Ne izgulj, negyedikig én is utolsó előtti voltam, ötödiktől viszont előlről a második! :) Szóval Abigél is belehúzhat. De ha nem, az sem baj, egy kislánynál nem baj, ha nem olyan magas! :)

Kép
makkmarci
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT ENIKŐNEK!!! :D

Kép
makkmarci
 
 


Nagyon Szépen köszönjük!!

Viszont kivánjuk!!!!!!!!!! :D

Kép
trimi2003
 
 


Én is köszönöm!!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Lányok!
Marci olyan nyűgös két napja, hogy már megőrülök tőle. Nem tudom, hogy ez a szar idő vagy esetleg a foga, vagy valami más, de egész nap csak hisztizik... Tegnap aludni sem nagyon akart. Ma már délelőtt aludt egy kicsit, kivi leszek a du-i alvására.
Vettünk mi is borostyánkő láncot, szóval, vagy nem használ, ha a foga az, vagy nem a foga miatt csinálja.

Kép
makkmarci
 
 


jajj csajok én is kivagyok ma rebekától: nem volt még ilyen sohasem: nyafog egész nap, nem akar aludni stb,..mondjuk kicsit folyik az orra, de nem beteg..

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Enikőket Isten éltesse sokáik nevük napján! :)

Makkmarci! Lehet, hogy én is csak sütőtökössel fogok próbálkozni ezentúl. Eddig sem kapott sok üvegeset, de mindent megevett, mostmeg fanyalog néha, meg fél üvegnél több alig megy le. Mondjuk az utóbbi napokban a tejpép sem jött be neki. Pedig nem adhatok mindig szendvicset vacsira...
A sütőtök az, ami minden helyzetben nyerő!:)
Visszanéztem, mi 9 hósan voltunk 75 centik! Jó hosszú baba Marci! :)

Kriszti! Szerintem tök normális Rebekád van, centik miatt ne aggódj, Ti sem vagytok alacsonyak! :) Én 13 hósan mértem kb 80 centit, ma olyan 81-82-t...

Nyafi! Tényleg nem árt, ha egy csajszi nem langaléta. Én mégcsak nem is vagyok az, néha mégis vicces helyzetekbe kerültem, amikor alacsonyabb pasi próbált udvarolni! :)

Nekünk egész jó napunk van, csak az éjszaka ne lett volna! :roll:
Most megyek felébresztem, aztán valamikor jövök és akok képeket a hétvégénkről! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Köszönjük szépen! :D

Kép
trimi2003
 
 


Dolli!
Én is köszönöm! :)

Amúgy én már semmilyen üvegessel nem merek próbálkozni, pedig holnap meg szerdán sztem kénytelen leszek azt adni neki, mert csoda, ha ebédre hazaesünk, de már előre félek...

Nem aludtatok éjszaka?

Kriszti! Marci is ugyanezt csinálja, de ma már a 2.nap volt ilyen. Egyfolytában nyöszörög és semmi nem jó neki!

Kép
makkmarci
 
 


mienk gyerek egy órát ordított éjjel. kiderült éhes...
Enikőnek bódddddddddogat!

Kép
nyafi
 
 


nekünk is a második nap is ilyen :roll: pedig rebeka eddig olyan jó gyerek volt, remélem csak a front miatt van.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Huh! Nekem eddig szerencsém van frontügyileg, ami Gézut illeti. Csak a múlt éjjel volt rossz, most is kétszer ébredt, de könnyen vissza is aludt. Nekem viszont szétmegy a fejem! :(

No hát hosszú hétvégén Kisbéren voltunk, nagyon klassz kis szállásunk volt, onnan mentünk kirándulgatni Cseszneki várba, Zircre, Pannonhalmára, Bábolnára. Nagyon szuper volt, és szombaton megtettük az első lépéseinket is! :D
Úgyhogy vasárnap megvettük az első cipellőnket! :D

Képek:
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kriszti!
Én a 3.napról még nem tudok nyilatkozni, mert délben értünk haza, és ha megyünk, akkor sosem csinálja a cirkuszt Marci. Most meg leraktam, de eddig nem nagyon akar aludni.

Viszont képzeljétek! Marcinak október 8-án műtik a fütyijét, mert nagyon csúnya fitymaszűkülete van és csak a műtét a megoldás rá...:( Már amikor kimondták, bőgni tudtam volna...

Dolli! Gratula az első lépésekhez és az első kis cipőhöz.
Valamit a télre nekünk is kell venni, de még nem tudom milyet vegyünk. Sztem járni még nem fog Marci addig, de mi van, ha mégis...
Jók lettek a képek! Nagyon cuki Gézu!

Kép
makkmarci
 
 


Makkkmarci! Kitartás biztos minden rendben lesz. Bár biztos én is ki lennék akadva!

Most jövünk mérésről 8820 g és 72 centisek vagyunk. Azt mondta a doktor néni hogy már nagyon kinn a fogunk, bármikor várhatjuk. Ja és benött a kutacsunk.

Kép
trimi2003
 
 


Gigi 8400gr. Akkor az Enikő elötte lesz a tornasorban. :lol:
Lányok! Szerintem nemsoká elindul Gigi. Kb egy hónapja mászik , most pár napja felemelt popsival mászkál. Teki neked volt valami előzmény, amiből lehetett tudni, hogy elindul? Ja és caplat a kanapé mentén, úgy hogy fogja.
Csajok ki milyen 3-as tápszert használt? Mildibé milyen? Natúr? Ehető?

Kép
nyafi
 
 


dolli: nagyon jók a képek. rebeka is megkapta az első cipőt, de még nagyon félve lépked, inkább csak úgy, ha fogom a kezét.

makkmarci: szegény..hát ez nem hangzik jól..de biztos hamar meglesz, majd drukkolok nektek, re meg ne aggódj :roll:

nyafi: mi beba 3-as tápszert eszünk,banános ízesítésű. szereti.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok lányok! Köszönjük! :)

Éjjelünk megint vacak volt! :evil:

Makkmarci! Szegény bébi! :( Ilyen korán műtik? Ki állapította meg a szűkületet?
Nem csodálom, hogy ki voltál bukva... Ettől én is tartok. Én 10 hósan nézettem meg védőnénivel, aztán egyéves státuszon dokinénivel, nálunk is szörnyülködtek, hogy milyen szűk, de azóta tornáztatjuk és oldódik a dolog, remélem, nem lesz szükség beavatkozásra! Mondjuk aranyosak voltak, mert mindenkinek én rágtam a fülét, hogy nézzék már meg, mert én nem értek hozzá! Pedig szerintem kisfiúknál alapból rá kéne kukkantani néha szakembernek.

Nálunk nem volt tavaly cipő. Ősszel tutyit adtam rá, télen meg az overálnak volt egy felcsatolható lábrésze is.

Trimi! Huuu, de belehúzott Enikő! És már kutacs sincs? Azta! :D Fogakhoz kitartás. Hogy viseli a nagylány?

Nyafi! Nálunk a feltolt popsis mászás kimaradt, talán ha egyszer próbálkozott vele! :)
Nem volt nagyon előzmény, már kb másfél hónapja mondjuk, hogy lassan elindul, mert Gézu is közlekedett ágyba, bútorba kapaszkodva, de amíg stabilan nem állt, addig nem indult el. Szóval először az önálló állást gyakorolgatta kb másfél hete. Talán ez volt a megelőző mozzanat! :)
Ma ráadtam a cipőcskéjét és leállítottam az ajtóba, amíg ajtót bezártam, cipőt húztam, összevackolódtam, és ott állt szegénykém teljesen stabilan minimum egy percig. Szerintem nem tudta, hogy most a cipőben hogy mozog a lába, nem mert leülni. :roll:

Brinza! Azért mi sem vagyunk még nagylegények, csak két lépésig jutunk, aztán csüccs. Ha fogom a kezét, akkor bármeddig elmenne! :)
Hányas cipőcskéje van Rebekának? Mi huszassal indulunk. :o Egyik érdi anyuka meg a mindjárt kétévesének alig győz 17es cipőt vadászni! Hihetetlen, milyen különbségek vannak a gyerkőcök között! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Elég jól viseljük a fogzást legalább is eddig, azt leszámítva hogy mindent rágna nincs gond.

Biztos édesekek ahogy az első lépeseket megteszik. :)

Kép
trimi2003
 
 


köszi teki :lol:

Kép
nyafi
 
 


Dolli!

Nálunk ott kezdődött a dolog, hogy eleinte nem volt vele probléma, persze nem huzogattunk neki, mert tudtuk, hogy azt nem szabad, csak annyira, hogy a krémet kimossuk belőle esténként, de csak épp a tetejét...
Aztán egyik napról a másikra ez sem ment, és egyre rosszabb lett a helyzet. Megmutattam a gyerekorvosnak, aki mondta, hogy ez a helyzet tényleg nem túl rózsás, ne várjuk meg az egy éves kort, inkább mutassuk meg most egy sebésznek, inkább ő mondja, hogy nem kell vele még foglalkozni.
Sajnos nem ezt mondta. Marcinak mintegy gombostű hegynyi lyuk van a végén, annyira le van tapadva, ami veszélyes is lehet, mert a pisi is visszafolyhat, ami fertőzésekhez vezethet. Így nincs más megoldás, mint ez, mert egy picit elkezdte felhúzni neki, de mondta, hogy ez ennyitől már reped, vagyis, ha tovább húzná, akkor szó szerint azt mondta, hogy szétrobbanna. Azt meg ugye senki nem akarja...
Ezért minél előbb meg kell csinálni, így emlékei sem lesznek neki róla, meg könnyebben is fogja viselni talán. Remélem legalábbis!!!

És Gézunál akkor eddig hogy volt? Csak kúszott, ha nem mászott feltolt popsival?
Marci nem hajlandó mászni, ha valamit el akar érni, akkor odaforog, meg odakúszik, de nem a kezével hajtja-húzza magát, hanem ilyen teljesen észrevétlenül, inkább a lábával hajtja. De mindig egyszerűbbnek ítéli meg az odaforgást. A védőnéni szerint nem is biztos, hogy fog mászni, mert állni nagyon szeret.

Kép
makkmarci
 
 


hát ez a kukis dolog nagyon durva, én, mint lányos anyuka nem gondoltam még ebbe bele, hogy ilyen gondok lehetnek. én is szeretnék majd egy kisfiút, előre félek ettől..

rebeka is 20-as cipőt kapott, de ő is nagy gyerek, meg gézu is ,szerintem.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti!

Én, mint fiús anyuka és két fiú keresztanyukája számítottam erre, csak nem gondoltam, hogy ennyire hamar jön. Én viszont, ha lányom lenne, akkor félnék, hogy nehogy összeszedjen valamit, stb. A fiúk ezen túlesnek és utána kevesebb a gondjuk, mint a lányoknak...

Képzeljétek, Marci napok óta taknyos, de ma reggelre lázas is lett, úgyhogy délre megyünk a dokihoz... :(

Kép
makkmarci
 
 


Hogy van Marci? Jobban van?

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Igen, jobban szerencsére, ma már nem volt lázas és úgy tűnik, hogy a tegnapi egész napos láz megtette a jótékony hatását. Nem véletlenül mondják, hogy a szervezet tudja, hogy mikor kell lázasnak lenni, hiszen már napok óta nyűgös, taknyos volt, de 4 napig még csak hőemelkedése volt, aztán a láz segítségével leküzdi a szervezete a betegséget. Még náthás, de sokkal jobb a helyzet, mint tegnap előtt.
Doki bácsi is azt mondta, hogy nincs nagyobb baj, még idejében jött a láz, mert semmit nem látott, csak azt, hogy tényleg kezdődik valami, mert a nyirokcsomói duzzadtak voltak.
Reméljük a hétvégén túl leszünk a betegségen!

Kép
makkmarci
 
 


SZiasztok!

Makkmarci! Remélem jobban van a fiad!
Nálunk a kúszás kimaradt, sima mászás volt, a feltolt popsis (amit talán mackójárásnak hívunk) nem.
Tyűha! Marci baba már ácsorog?

Mi is lerobbantunk! :? Remélem, hamar túlleszünk rajta, mert szerdától 3 nap egyedül vagyok Gézuval, és még egy ilyen éjjelt nem szeretnék.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

Rebeka végre megy :lol: egyedül, sétált ma vagy 5-6 lépést.
és jönnek a rágófogak, egyszerre 3.
képzeljétek ma megitatta a babáját teával, annyira aranyos volt. ez nem korai még ebben a korban?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Biztos nagyon édi! Gigi kedvenc játéka, hogy ami az ő szájában van, azt utána odateszi a te szádhoz és elvárja, hogy megcsócsáld. Pl cumi :?

Kép
nyafi
 
 


Brinza! Gratula a menőmanókádnak! :D
Rágófogakhoz kitartás!
Mi megtorpantunk, pedig nem is zakózott. Néha hajlandó menni egy-két lépést, de aztán inkább a biztonságos kéz/ujjfogás. :)
Szerintem nem korai, hiszen mindent utánoz! Legalábbis nálunk ez van! :)

Nyafi! Nálunk etetés van! Meg esetleg a fogkefét próbálja begyömöszölni a mi szánkba! :)
Persze az ennivalót nem a saját szájától vonja el, arra azért vigyáz, nehogy éhen maradjon! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: