Új privát üzeneted érkezett!

Szülés: Emelkedett vércukorszint miatt 1999.05.06-án bekerültem a hetényibe.Az UH mindig nagy magzatot mutatott.Az alap próblémát nem tudták vagy nem akrták kezelni. Hétvégeken eltáv, majd rossz Nst eredmény miatt napi 2-szeri Nst, később aminoszkópiázás 2 naponta.Tágulás one, de ekkor már kb 1 hete aminóztak. Egy hétfői reggel Erdődi azt mondta hogy most már költözhetek a szonszédba.Végre! Telefon a férjemnek, az érkezéséig a szükséges előkészületek, fájás sehol. egyébként 2 ujjnyira voltam tágulva. Miután apuka is megérkezett és beöltözött, jöttek az infúziók, nst, burokrepesztés. Mivel nem volt fogadott orvosom így szinte minden doki megvizsgált.Délután már eléggé szépen jöttek a fájások, volt mikor sajnos kiabáltam is.Az akkori vez.főorvos Szeverényi nem engedte a császárt.De a baba pedig nem akart, nem bírt a szülőcsatornába ékelődni rendesen.Majd este 6 óra után Mosonyi kijelentette látva kínjaimat, hogy most már megyünk a műtőbe. Én akkor nagyon megkönnyebbültem,Zoboki műtött és Mosonyi asszisztált.Kristóf 18.48-kor megszületett. Rögtön levitték a korára. Én sajnos csk csütörtökön bírtam hozzá lemenni, de szerencsére nem felejtette el a szopizást. A cukor a szívizomzatát megterhelte, de ez 1 éves korárafelszívodott.16 hónapos koráig szopizott, magától abbahagyta. Máramár egészséges kisgyerek, csak sajnos kicsit allergiás asztmás, de ezt gyógyszerekkel, jól karban tudjuk tartani.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Sziasztok!

Húúú!!! Ilyen tempót én nem tudok tartani. Annyit írtatok és annyi témához szertenék hozzászólni. Olvasgatlak benneteket és mire odajutok, hogy írnék mindig van vmi.

Balwin! Mégegyszer gratula a formás, gyönyörű lánykádhoz! A köldökkel mi is sokáig kinlódtunk Szonjánál. Azt a ,,trutyit" mindenképpen töröljétek ki mert elfertőzödhet.

Katlina! Nagyon szép Robika. Trixi nagyon megszemlélte a képét. Nem látott még köldökzsinort. Már Ő is kérdezte, hogy mikor nézzünk meg ezt az aranyos babát?

Erika!
Az apás szülésről annyit, hogy a két és fél órás felkészítő tanfolyamból 15percnek volt értelme. Amúgy tényleg nagyon jó volt, hogy apa ott lehetett.

Elin! Lilcsi nagyon cuki! Micsoda figurákkal gazdagítja a magánszámát.

Betti! A kép alapján tényleg nagyon fiatalnak gondoltalak na de ennyire!!!?? NAgyon klassz dolog, hogy Bettike mellett döntöttetek.

Hát még sokat tudnék írni de mennem kell.

Üdv Mindenkinek

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 

 
 

Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Az első képen Kristóf a másikon pedig Angéla, az nem a legjobb lett kicsinyítés szempontjából, de már ez is alakul.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Sziasztok megyek elteszem magam holnapra mert a gyerekeket nekem kell lefektetnem, mert apa szolgálatban van. Lehet hogy még vissza jövök.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Olga, szívesen bevállalnám bbJudit gyerkőceit, de nem aratom le a babérokat: Neki van 2 gyönyörű kislánya, nekem csak egy :lol:

Kati, köszi :)

Kapjuk a bókokat folyamatosan, utcán, üzletben, postán, mindenhol. Bücke vagyok Csöppemre :oops:

Köldök: naon úgy néz ki, hogy mázlink van vele. Már a tegnapi fürcsi után is tisztult, és reggel, ahogy tisztába raktam a gyereket, látom, hogy száraz, apró bogyócskák potyognak a kráterből (ami már nem is olyan nagy :D ); öntisztulás! :) Szép világos már a mélyedés alja :D

Márti, szépek a gyerkőcök :)

Judit, már nem is mondok semmit, úgyis tudod, hogy csodálom a lányaid szépségét :wink: :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Kedvet kaptam én is a vonalzóhoz. Kb. 5-dikre sikerült, én sem tudtam, mit kell másolni :oops: De arra viszont rájöttem, hogy az eddigi hozzászólásaimat is átalakítja, és én voltam a lap tetején, így mindig megnéztem, hogy van-e már valami vonalzó-félém. Ja és stílusosan tenger és halacska, hisz én és Csongi is Halak vagyunk :lol:

BBj, de gyönyörű lányaid vannak :lol:

Márti, először én is azt hittem elírtad a születési súlyát Kristófnak! Hatalmas baba lehetett, nem is csodálom, hogy császár lett belőle! És tök jól néz ki a képen:) Angit majd a munkahelyen megnézem jobban, mert az itthoni képernyőm már elég rosszacska, tök sötét, holnap megnézem :)

Csongi benne volt ma a Szolnok TV-ben :) Focitáborba jár, és ott forgattak, és végre ő is elég jól látszott a felvételen!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Balwin Judit! Ohhhh :oops: :oops: :oops: Én folyamatosan írom nektek, hogy szőke vagyok! :lol: Bocsi a gyanúsítgatásért! :lol: Egyébként meg honnan tudod, hogy nem a közeli jövődet láttam meg magam előtt? :) Kis drága szépséges Luca! Igazi kisbaba! Én is imádom!

Bbj Judit! Bizony szépek, gyönyörűek a lányok! :wink:

Márti! Nagyon ügyi vagy! Mint ahogy én is írtam, Nóri (Elin) itt a nagy agytröszt, mi is tőle tanulgatunk!
Márti! Kristófra visszatérve: nagyon örülök, hogy jól van a nagyfiad. Bocsi, mostmár beugrott, hogy írtad a vércukor problémát. Hány hétre született Kristóf? Csak mert írtad, hogy levitték a korára. Egyébként nekem Zoboki volt a fogadott orvosom. Párom megjegyezte a szüléstörténeted alapján, hogy biztos nem vagy jó véleménnyel az orvosokról. Hát nem semmi baklövés, hogy erre nem figyeltek jobban. Bár Angit beválaltátok! Nagyon szépek a gyerköcök! Angit én idősebbnek gondoltam volna a kép alapján. Kis hölgy!

Tényleg Nóri! Szakmád a számtech?

Szilbee! Merre jársz?

Kati! Hát te? Csak nem nászút?

Na üdv! Ma már nem jelentkezem.

(Amúgy meg köszi, hogy észre se vettétek, hogy már nem vagyok arcátlan!
:cry: )

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Kép Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


sziasztok!

Pedig tényleg azt hittem hogy csak nekem nem megy ez a vonalzó. De ahogy olvaslak titeket, hát nme csak én vagyok ilyen "ügyi" képeket majd én is rakatok fel apával, kicsinyítést még nem tudom hogy kell.

Márti! Hatalmas baba, hogy és hol fért el ekkora? Mekkora pocakod volt? Lett miatta sok stria? Így utólag, végül is ezek már kevésbé fontos dolgok, fontosabb hogy egészséges (leszámítva az allaergiát).
Egyébként gyönyörűek a képeken a gyerekek, szép formásak.

Kati! felkészítő tanfolyam? Ilyen is van? Gondolom majd akkor fogják erre felhívni a figyelmemet, ha majd megyek oda valamilyen vizsgálatra. Kislányom is apa jelenlétében jött világra. Nagy élmény volt mindegyönknek. De ott ilyen felkészítés nem volt. Jártam terhestornára, ott mondtak minden félét, amit itthon tovább adtam a páromnak.

Betti! az jó lenne, ha taliznánk. Majd ha előre tudom, hogy mikor megyek, akkor majd írok, kereslek.

Volna egy kérdésem mindenkihez!!!
Hogyan szerettessem meg Brigittámmal a zöldséget, gyümölcsöt?
Volt cseresznyénk, szamócánk, meggyünk, alig evett pár szemet belőlük. Málnát, meg a barackot meg sem akarja kóstólni.
Paprikát megkóstólta egyszer, azt mondta finom, de azóta sem evett belőle. paradicsomot sem kóstólja meg. Almát eggyütt lereszeltük, tettünk bele darált kekszet, tetszett neki az előkészület, de végül én ettem meg mindet. Banánt télen megette, most az sem kell. Süteményekben megeszi a gyümit. Befőtteket is szereti. Idén raktam el előszőr tartósítószer nélkül, eddig még nem romlottak meg. De jó lenne ha a friss gyümit, zöldséget is megenné.
Valami ötlet?

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Olga, esküszöm, én észrevettem, csak balwin szintén szőke lenni, szóval szépen elfelejtettem megjegyezni :oops: :( Szépek vagytok együtt :D
Középső Balázs nagyon tuti, benne van minden (szép, aranyos, huncut, stb. :) )

Erika, apás szülés felkészítésre be kell jelentkezni. A telszámot most nem tudom fejből, vagy megírja addig valaki, vagy holnapra előkeresem :)

Nah, jó éjt...nemsokára kelünk Annaluncival...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Úgy akartam írni, hogy "középső Balázs KÉP nagyon tuti"... :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Óh, értem én a célzást! :lol: Én két szép kislányt néztem ki belőled, te meg egyből három fiúval büntetnél meg? :lol:

Kati! FElvilágosításba ne remébykedj a kórházi személyzet részéről! Bocs Betty... Egyébként ki van írva az UH és az Nst közötti falra.
Megtaláltam a számot: 503-788 Itt kell időpontot kérni. Ha jól emlékeszem hétfőn van 13.30-15.30-ig. A lényeg, hogy körbevezetnek benneteket a szülészeten, megmutatják hogy hová kerülsz a babával, és kaptok egy 990.--os csekket, ami apa zsilipruhájának az ára. Befizetitek, majd egy NST-re menet át is veheted a rucit, csak ne felejtsd el vinni a szelvényt.

Sajna gyümi kérdésben nem tudok segíteni. Szerencsére Balázs idáig a bébi gyümölcsdesszerteket nagyon szereti, illetve már sárgabarackot etettem vele.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Jó sokat írtatok! Tegnap este már nem volt erőm írni. Még alszik Timi ezért megpróbálok most.. az előző oldalon olvasottakra meg már nem is emlékszem :oops:

Olga

Nagyon szépek vagytok!!! Nálatok is otthon van a bícs? Eszembe nem jutott volna úszogumit tenni a kádba. ötletes!

BBJ
GYönyörű lányaid vannak! A nagyobbik meg már kész hölgy. Ilyen szép nagy udvarotok van? Irigy vagyok érte. :oops:

Márti
A Ti csemetéid is aranyosak! Már olyan nagyok.
Nem értem hogy nem vették először észre a cukrot :shock: :x
Nem kellett vércukor vizsgálatra menned?
Nekem is volt egy kis cukrom a terhesség alatt de csak diétáznom kellett (180gr szénhidrát)
Szerencse hogy Kristófnak nem lett semmi komoly baja.

Erika
Arra gondoltam hogy valamivel ösztönözni kellene Brigit a gyümi evésre. Nem zsarolni csak ösztönözni. pl vegyél szép matricákat és ha megeszik valamit akkor kapjon egyet.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!

Olga, én is észrevettem ám a képet, de az én fejem meg kápos, elfelejtettem :oops: Egyébként iszonyú ismerős vagy így nekem...

Az úszógumi a kádba tuti ötlet, nálunk most éppen a vizipisztolyozás a menő. Tiszta víz is minden egy-egy fürcsi után! Balázs nagyon stramm kis kölyök, olyan igazi "szeme sem áll jól", huncut ugye?

Most elgondolkodtam. Ha én megyek a barátnőmmel szülni az apa helyett, akkor nekem is mennem kell erre a fekészítésre? És apa nagyságú ruhát kapok? Mert az azért érdekes lesz az én 155 centimre :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy rakatot, aztán a gép kikapcsolt! :mrgreen:

Olga!
Ment mail. Nekem is a huncutos kép a favorit! Tök jó bébihordótok van! Látom sikerült beszerezni úszógumit, és már a tűzpróba is megtörtént! Nagyon menő kocsi :lol:
Ja, és jó az avatarotok! A férjed is olvas bennünket? Az enyém is bele-bele olvasgat. Mikor mentek nyaralni?

Évi!
A fiad most már nem csak futballsztár, hanem már médiasztár babérokra is tör? :wink:

Petri!
Annyira nem nagy udvar, lehet csak a fényképről úgy tűnik, olyan erős közepes.

Márti!
Hú Kristóf nem semmi baba volt! De a lényeg, hogy most már semmi baja a kis szívének! Mire vagytok allergiások? vagy úgy szépen mindenre? Asztmás is? Hú, az veszélyes is lehet igaz? Vagy csak énbennem él ez így? A festés nagyon fajin, Gréti mindig nyúz, hogy neki is kell ilyen, csak mostanában sehol nem voltunk a pici miatt, ahol csinálnak ilyet.
Angit én is öregebbnek hittem volna a kép alapján! És milyen hosszú hajatok van, nagyon irigylem!

Elin, Ildi, Kati! Hol vagytok?

Katlina!
Túl vagytok a beavató levegőzésen?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Petri! Az az igazság, hogy teszteltük az úszógumit. Sajna venni kellet egy másikat, mert ennek az alján X-es támaszték van, és borul benne a gyerkőc. Aztán az Intersparban kaptunk egy egyszerű köralkaú sárgát, annak az alján két kör van a combikának, az jobban bejön egyenlőre. A strandon láttunk kisebb kocsit, aminek szintén körös az alja. Naná, hogy kínaiba vették. Eszembe se jutott volna. Persze tegnap én is kérdeztem, igaz egy helyen, de ők nem tartanak. Na ezt az úszógumis témár jól kiveséztem. Bocsi!

Évi! Te is ismerős vagy nekem! :lol: Csak régebben nem akartam írni, mert így is mindenkinek ismerős voltál, na mondom még ha én is írom... :oops: Egyébként valóban nagy huncut Balázs! Én már bohócnak hívom! Figyel is rá! :lol: Mostanába kezdett el kukucskálóst játszani. Hát meg tudnám zabálni!
Évi! Erre a felkészítésre nem kötelező menni. Elég ha barátnőd egy NST alkalmával kér egy csekket. Én is kértem más kismamának. A lényeg, hogy be legyen fizetve. És sajna egy méret van belőle, olyan Fekete Lacira is jó lenne méret!
:oops:

Bbj Judit! Sajna az avatar nem a legjobb. Nyomi a fényképező. Vagy mi... :oops: Na mindegy. A hordozó Brendonos Bébé Confort.
Párom igen néha beleolvas, meg a fontosabb eseményeket felolvasom neki. Nyaralni már most vasárnap megyünk!
8) Remélem javul majd egy kicsit az idő. Köszi a privit, mindjárt olvasom.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Köszi Judit! Másodszori nekifutásnak felfogtam, hogy mailt írtál! :oops: Igen, én ilyen szaros vagyok, szeretek mindent percről percre megtervezni. Én el sem tudnám képzelni, hogy csak úgy nekiindulok minden infó nélkül. Hát igen, elolvastam én többször is a honlapjukat, csak biztos túlaggodtam, mert nekem egy kicsit kétértelmű volt néhány dolog. Ja még annyi: Euróval lehet csak fizetni? Milyen árak vannak az étteremben? Aztán esküszöm egy életre békén hagylak fürdő témában! :lol: :oops: Köszi!

Szia!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


BBJ! Tündériek a csajok! Látom, szeretnek pózolni.

Márti! Neked is gratula a gyerkőcökhöz! Nagyon helyesek! Kristóf hova jár suliba?

Erika! Igen azt én is akartam írni, hogy inkább Te kérdezz rá mert szólni nem fognak az bizti.

Balwin!

NAgyon tetesztett az , ahogy írtad: itt fekszik az ágyon és próbálom felfogni, hogy én szültem.

Én is így vagyok ezzel még Szonjácskámmal is pedig Ő már a második.


Strand!
Valamikor kimehetnénk együtt egy kicsit ha gondolnátok.
Mondjuk hétköznap, hogy aránylag ne legyen tumultus.
Voltunk a múlt héten csütörtökön. Szonja is nagyon élvezte. Négyen mentünk+ Szonja de ugye neki nem kell jegy (még jó). Családi jegyet akartam venni de már nincs . Na nehogy már jó érezzem magam vagy spóroljak egy kicsit. Így 5100 forintot fizettem a négy belépőre(2gyerek+2 felnőtt) és 3 csúszda jegyre.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


De égő!! Tudok amúgy írni, ismerem a betűket csak nagyon sietek.



NAgyon tetesztett

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Megvagyok, csak olvasó üzemódban...napok óta kínoz a negatívságom, így jobbnak látom, ha befogom... :cry: . Majd jövök.... egyszercsak..

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin, vígasztaljon, hogy nem vagy egyedül. Olyan hülye kedvem van napok óta, én nem tudom mi bajom van, de semmi nem jó :( Kívánom, hogy mihamarabb jöjjön a pozitívság!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Hát lányok szerintem egy jó kis csajos dumaparti mindjárt pozítívabbá tenne mindenkit.
De tudom, hogy mondani nagyon könnyű. Nehéz olyan barátot találni akit érdekel is amit mondok neki. A ,,barátokról" annyit, hogy nekem van olyan munkatársam( elég jóban voltam vele), aki a szülés óta annyit nem mondott hogy búúúú...

Olga! A gyönyörűséges kisfiad nagyon hasonlít rád.
Gondolom, hogy ezt már eddig is tudtad csak gondoltam én is megjegyzem.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


S.O.S!!!!!!!
Szeretném elintézni a szülési pénzem és a családim,a tb-nél kell ezt tudom.Csak azzal nem vagyok tisztában hogy az is elég ha beküldök valakit a nyomtatványért és visszaviszem személyesen vagy nekem kell ott sorban állni és csak ott lehet kitölteni
Ja és hogy vannak ezek ott,telefonszámot tud valaki????
Olyan béna vagyok :(
Én nem tudok ott állni mert akkor ki ad a gyerekemnek enni?

Ja levegőztetés megvolt,3200gramm a kisherceg!2900-al jöttünk haza!

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja Lilcsi,nagyon vagány kiscsaj,csípőmozgás már megvan,Nóri mi lesz még később?????????????????? :D :D :D
Biztos bomlani fognak utána a fiúcskák!!!! :D :D :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!!

Én is oda vagyok mostanság nagyon ma is tizig szenvedtem az ágyban még jó hogy a párom itthon volt igy ő volt Bettikével. Semmihez nincs kedvem

Hát a képek azok gyögyörűek, Olga nagyo szép kisfiad van. De ugy láttom szeret ő is pancsolni :-D

Bbj!

a ti képeitek is olyan aranyosak Gréti az igazi vagány kiscsaj, ugy látoma képeken:-D Leti az meg zabálni való, de én ahogy igy látom aképen eléggé nagy baba vagy csak a szemem csal?

A babakocsi az mennyibe kerül? mert beszéltem az unokatestvéremmel, ha árban jó nekik akkor szerintem kell majd nekik mert ...azt nem tudom miért

puszika
Szép napot

Kép
kbernadett
 
 


Jelentem... én is úgy vagyok, mint Elin és Évi... Már kezdtem azt hinni, hogy középidőben leszek depressziós. Most azért megnyugodtam, hogy csak front jön.
Én is csak azt tudom, mondani, hogy "egyszercsak maj jövök", ha már jobb hangulatban leledzem.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Katlina!
Az egyszeri anyaságira, meg családi pótlékra gondolsz? Azt nem a tb-nél, hanem az államkincstárnál kell intézni. Nézd meg a neten a fogadóórát. Egyébként a Liget úton van. Bárki intézheti helyetted, csak egy általad, kézzel írott meghatalmazás szükséges!
Ez igen! Akkor Robika sem hiába cicizik!

Depisek!
Tessék gyorsan kigyógyulni, aztán jönni vissza! jön a hűvös! Hurrá! (Bár nektek nem ok Olga)

Betty!
e-mailben küldök leírást, meg árat és fényképet! Megegyezünk!!
Kicsi Leti, de tényleg a képeken olyan nagynak látszik. Olyan 5-5,5kg között lehetünk, meg 60cm körül, de pénteken megyünk 4 hós szurira, meg mázslásra.

Ja, jelentem az orvosi szakvélemény szerint is MEGGYÓGYULTUNK! végre!

Kati74
Hát, nekem is van olyan ismerősöm, aki most szült, igaz Ő ránk sem bagózott mikor Leti született, most meg küldözgetik a friss képeket! Hát nem tudom hogy mit várnak tőlem? Már egy gratulációt küldtünk, habár nekik az sem sikerült.... :evil:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


bb judit!
Köszönjük a segítséget!
Hát igen eszünk alszunk,így telnek a napok,és a hurkák csak nőnek :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Kati! Aranyos vagy! De kb. 1-2 hónapja volt fórumtéma, hogy ez a gyerkőc egy kicsit sem hasonlít rám! Tiszta apja! Bár az avatar szarul sikerült. Lehet Nórinak kéne megpróbálni? :wink: Nekem világos, zöldes szemem van, hosszúkás arcom, a gyerköcnek barna nagy gombszeme, mint az apjának, és kerek fejecske!

Depisek! Térjetek magatokhoz! Bezzeg mikor nem tudok gép közelébe kerülni, gyártottok ezerrel! :lol:

A fürdős összeröffenés nekem is bejönne, főleg ha Nóri vállalná a söför szerepet és nem akarna 11-kor már hazafelé indulni! Hát akkor kell menni, nem? :wink: Na remélem ezzel nem küldtelek még jobban a béka popója alá... :shock:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Na halihó mindenkinek!

Itt vagyok, csak olyan dolgos napjaim vannak, mert beérett a sárgabarack és a héten anyósom segít nekem, így eltettük lekvárnak a barackot. Tegnap meg ablakpucoválás, függönymosás, hűtőleolvasztás, porszívózás, szóval ilyenek voltak. De azárt elolvastalak titeket, bár az előző oldalt most olvastam el, mer nem értettem így ebből semmit.

Na Petike 3680 gramm, a cm-t nem tudom, már nem sárga. Nagyon figyelmes baba, elvan egymagában is. Főleg éjszaka kakil, amitől kivagyok. Van egy pár utazóbőrönd a szemem alatt, bár nem panaszkodhatok, mert éjszaka csak egyszer van fenn, igaz attól kezdve végignyöszörgi a következő etetésig az időt. :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Azt mind egyedül csináltad?! Jöhetsz ide is! Elleszek én Petikével, addig is udvarol a csajsziknak, vagy fordítva. Nekem is hasonlókat kellene csinálnom, de még halogatom. Gyűjtöm az erőmet!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ildi!

Neked aztán van energiád. Ifjú kismamaként ennyi mindent csinálni.
Én örültem ha pihenhettem.

Olga! akkor bocsi de azért visszalapoztam és megnéztem mégegyszer a képet. Hát nekem akkor is ez a véleményem. Gondolom nem baj.

Jó éccakát!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Jó estét!
Jelentem, túléltem az oltást! Lilcsi is. Addig nyávogott egy picit, míg szúrták, de olyan BÁTOR, ÜGYES NAGYLÁNY volt! Pedig vittem mindeféle vígasztaló kekszet, meg játékot, de nem volt rá szükség. Most már csak az utóhatásoktól kell tartani.
És 83 cm, 12 kg. Pedig volt már 13 is.
És cakkum-pakk 15 perc alatt végeztünk.

Jé!!! Ildikó! Azt hittem, már csak a másik topikosokkal állsz szóba!!Oda se neki! Lilcsi minden kaja közben telerakta a pelust...felül be, ugyanakkor alul ki. :oops:

Te szőke Ciklon (Olga)! Nem szakmám a számtech, de még csak azt sem mondanám, hogy értek hozzá. Inkább rontom itthon is a gépet, mert azt HISZEM, hogy értek hozzá, utána meg nem győzök telefonon konzultálni hol a bátyámmal, hol a volt számtech tanárommal.
De egy képkicsinyítés csak nem fog ki rajtam...rajtad sem fogna ki, csak egyszer kéne jó alaposan belemélyedned! Úgy, hogy nincsen az öledben senki :wink: . A vonalzó meg nekem sem ment legelőször, meg lehet, másodjára sem. De már annyit segítettem itt másoknak, hogy lehet már álmomból felébresztve is tudnám...
Amúgy köszi a tippet, majd megyek kínaiba úszógumit nézni!!! Spariban meg eszemben sem volt :shock: , hogy esetleg ott is van...

És sorry, de továbbra sem vagyok hajlandó délidőben strandra menni :cry: . Hiába mondom azt, hogy majd árnyékban leszek vele...ha ez elindul... Szívem szerint 4-5 után mennék, DE 1: addigra már biztosan sokan vannak, 2: a víz sem tiszta. Délelőtt még nincs is olyan meleg, a nap sem égeti annyira azt a kis hófehér bőrét.

Kati! Aláírom! Tényleg nem hasonlít Olgára Balázs!!! Nem bántásiból mondom, de ze van.

Szilbee! Fel a fejjel! Kép

Katlina! csak azt ne felejtsétek el az ügyintézéssekkor, hogy az anyakönyvi mindenhová kell!!!

Baromi irígy vagyok!!! Csak nekem volt olyan ordítós gyerekem???

Bernadett! Gondolkodtam a dolgon. Mivel éjszaka már a lányommal osztom meg az ágyamat, most meg már délben is ott aludt, eladnám a kiságyát. Meg amúgy is kinőtte, mivel mindig keresztbefordulna benne... :? Pelenkázószivacsostól, rácsvédőstől. fejvédőstől, lepedőstől, matracostól, zsebes tárolóstól. Itt egy kép:
Kép
Vannak rajta olyan szépséghibák, hogy a régi csavarok már kilötyögősödtek a helyükről, így máshol vannak összacsavarozva már. Meg az egyik rács el van törve, de nekünk az van a fal felé, így nem is látszott, meg amúgy sem zavarta Lilcsit, nem veszélyes. Össze van amúgy ragasztva az is.
Amúgy szeretem, mert van a pelenkázó része alatt egy aránylag nagy rekesz, ahová én a kinőtt rucikat pakoltam. 3 állásba lehet állítani a fekvőmagasságát.
Van egy alig használt fehér kiskád is, az nem kell neki? Meg bébihordó? Ócsóér persze :wink:
Na, azt hiszem, mára ennyit...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

nagyon szép a kisáy majd holnap megkérdezem s írok hogy hogy döntöttek, azért egy árat tudnál majd írni?

köszike
szép estét

Kép
kbernadett
 
 


Jó reggelt! Ti éjszakai baglyok vagytok én pedig a kakasokkal kelek.
Olga a kisfiad tündéri, de Judit lányai is aranyosak.Amikor csak időm engedi kresz teszteket töltök ki mert csütörtökön vizsgázom.Pénteken pedig a másik suliba fejlődéslélektanból, foglalkoztatásból, fogyatékosságból vizsgázom.Nem bánnám ha már jövő hét lenne.Anginak 15-én felszúrták mindkét fülét, azóta hordtuk 2-3 naponta ellenőrzésre az Sztk-ba, mára már a füle helyrejött, de egykis száj fertőzést összeszedett, csak azt nem tudom hogy hol és mitől.Nemsokára ébresztenem kell mert jönnek érte a Mamáék és viszik ki magukhoz.Sajna nekem dolgoznom kell.
Egyébként Lilcsit és Elin láttam a múlt héten mikor Szolnokon voltunk, igaz messziről, nagyon aranyos kislány.
Ildikó! Ebből a sok energiából ami benned van adhatnál egy kicsit mert én már nagyon a kipurcanás végén járok.De sebaj jövő héttől 2 hétig szabin leszek.
Szép napot Mindenkinek, majd este felé benézek.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Hali csajok!

Hát igen, amikor Imikét és Ancsikát szültem, vagyis fordítva a születési sorrend, én sem voltam ilyen virgonc. Ancsival vagy két hétig feküdtem, Imikével két napot, most meg egyáltalán nem voltam lepedős ágyban. Na azért az első két, három hétben azért melléfeküdtem Imikének, a délutáni alváskor.
Amúg eleve Petikével még a terhesség elején sem tudtam annyit pihenni, de ezt Szilbee is biztosan alátámasztja, mert valalhogy stimulálja az embert, hogy a töbi gyerkőcöt el kell látni. Na meg Petike születése koránt sem viselt meg annyira. Azt már írtam, hogy egyáltalán nem remgtem, mint a kocsonya a szülés után? Ancsival, és Imikével a szülőágyon beg sem tudtam szólalni, annyira vacogott a fogam. Most meg semmi, a varrás közben a lovakról beszélgettünk Zobokival.
Jut eszembe Olga, te is Zobokinál szültél. Meg voltál te is elégedve vele? És még valakit, Erikát, vagy Mártit császároza Zoboki?


Drága Elin, te kis biggyedt szájú barátosném, nem hogy a másik topikba nem írok mostanában, de még gép közelbe se kerülök. Ancsi egész nap itt lóg, na van amikor már kirobbantom.

Olga, a kissrác valami ennivaló kölök!
Látom Balázs is szeret fürcsizni, nagyon aranyos az autója. Imikénak is van tűzoltó autója ilyen felfújhatós, nagyon szereti, bár az idén már nem esik bele annyira, mint tavaly.
Én éppen írni akartam, amikor észletem, hogy új képetek van, de megelőztél, így csak biggyedt a szám a gép előtt.

Márti, jó nagyok már a gyerkőceid, és milyen aranyosak! Ancsika is szerette, ha kifestettem, na és már most is festegetné magát,persze már nem babásan, de csak itthon engedem neki.

bbJudit!

Hát a csajszik, annyira falatok! Olyan nagyot nőttek! Imike már udvarolhatna Grétinek! Amúgy is szereti üldözni a csajokat. :lol:

Betti!
Köszi, Petike köszöntését! Most már pihenhetsz és együtt elhetsz Bettikével. Szerintem nagyon jó lesz a szakami gyakorlat a nyáron, és ha megfogadsz egy tanácsot és lesz rá lehetőséged, akkor egy olyan szülésznő mellé menjél, már ha azt meg lehet választani, akin látod, hogy tényleg nagyon szereti a szakmáját, mert tőlük lehet nagyon sokat tanulni. Aki csak csicskáztat, annak nem érdeke, hogy jó szakember legyen belőled.

Kata, a múltkor rámentem a szoljon.hu-ra, de nem találtam meg a szépségversenyt! Segíts, hogy Szoncsira szavazzak!

Szilbee!
Mi ez a negatív hozzáállás! Szerintem aza baj, hogy nem tudsz eleget pihenni a kis emnber mellett, pedig biztosan igényelnéd! Én is így voltam vele, de beletörődtem és kihasználtam minden adódó alkalmat, ha aludt Imike én is. Na jó én a buszon nem aludtam el.
Kép

Katlina, Balwin, hogy vagytok, csemeték?

Kati, merre vagy?
Lehet hogy befektették? :cry:

Na cső, nem rontom a levegőt.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nóri! Mostmár értem miért akarsz korán menni. :( Bocs, én erre nem gondoltam. :oops:

Ildi! Igen! Igen! Igen! Meg voltam elégedve Zoboki dokival! Bár nincs összehasonlítási alapom... :wink:
Fél 7-kor repesztett burkot, labdára tetetett meg NST-re. 20 percenként-fél óráként ránknézett, de vagy kétszer, utánna ott maradt. Azt hiszem Márti írta, hogy szégyeli hogy ordított. Mártikám! Nekem feleakora gyerköcőm lett (3620 g, 55 cm), mégis végigordítottam az egészet. Na mindegy. Próbált segíteni, már a végén a vákuum is szóbakerült, mert a hüvelyfal nem engedett. (Mindenki azt kérdezte: Sportol? Hát hülyék ezek? Ilyen testalkattal? :)) Azt mondta már elindult a gyerek, pedig legszívesebben már császározna! :lol: Ketten-hárman csak kitolták! Varrás azt volt bőven, ő vágott, nem éreztem semmit. Varrásnál már a családról beszélgettünk. A lényeg: sose rosszabbat!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga, nálam Zoboki rögtön azzal indított, már az első találkozásnál, amikor az első ultrahanra mentem, hogy gyorsan meglesz a babuci, burokrepesztéssel és gátvédelemmel!
Hát az utolsó pillanatban vágott csak, de tényleg alig. Rám is rámszóltak egyszer, amikor a tolófájás végén hangosra sikeredett a sóhajom....Hi hi hi

Amúgy Nóri, a felesége szokta olvasni a fórumot, remélem hízik a mája a dokinak, mert már annyirra fényezzük. Szóval Olga, alakítsuk meg a Zoboki Fun Klubbot, jó?!

Na csá!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi! Ezt most miért nekem írtad? :shock: Én "Balogh rajongó" vagyok. Vagy a felesége is Nóra? :wink:

Vettem f.gépet :lol: :lol:

Megyünk még egy kört Lilcsivel...kínai, ebéd, zöldséges...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Olvasok, olvasok, olvasok napok óta :-) de írni már sosem jut idő...
Mennyi kép!!! :-)

Üdv az újaknak!

Erika! Ne izgulj én Pestre mentem Szolnokról szülni, egy percig sem izgultam, hogy nem érek oda...biztos sejtettem valamit :-) Majd nagyon oda is értem pont 2 héttel később született Véda, mint a számított. Pedig a számítás jó volt, és szinte minden adat adott :-) Ott volt minden héten szülésrehanoló relaxáció, és néha felolvasta a szülész-terapeuta az ép szültek történeteit. Egyik anyuka ép a kórházba tartott, mikor egyszerűen kilátszott már a baba haja, ők meg a rakparton. Megálltak, feltérdelt az első ülésre, belekapaszkodott a támlába. Apa felhívta a szülésznőt, kihangosították a telefont, közben nézte az éjszakai panorámát, ahogy a Duna vizén ringatóznak a fények...
Azt írta felejthetetlen élmény! Azt mondta akkor dokibácsi, nem kell félni, a komplikációhoz idő kell, ha nagyon siet az a baba akkor elég megállni az út szélén és leguggolni, mint rég...ilyenkor minden simán, természetesen megy! :-)

Olga! Nagyon jók a képek, jól néztek ki együtt, kár hogy ilyen kicsi ami ide felfér oldalt. Balázs nagyon édes a kádban, szerintem hasonlóak a vonásaitok, bár apát nem ismerem! :-)

Szilbee, Elin! Az időjárás nyomja így meg az embert, én alig tudok felkelni az álmosságtól, és hidegzuhanykezelés nélkül a szemem nem tudom kinyitni :-)

Betti!
Kipottyant a könnyem a történetedtől! Csodaszép Bettike! A húgom most érettségizett múlt héten, szülésznőnek jelentkezett amúgy, egészségügyi suliba járt Cegléden. Egykorúak lehettek? 89-es. Hááát így hogy őt ismerem,méginkánbb Le a kalappal előtted! És fantasztikus a családod, hogy így melletted álltak!
Emlékszem 16 voltam mikor anya "bejelentette" hogy kistesónk lesz, sétáltattam, és minden lökött iskolatársam, főleg a fiúk megkérdezték, a tied? Mintha nem láttak volna nap-mint nap a suliban.
Én 33 éves vagyok, és Véda az első babánk, nagyon sokat vártunk rá, és ha "újra kezdhetném" sokkal hamarabb vállaltam volna, akkor lenne esélyem egy féltucat babára még :-)
Az is meggyőződésem, hogy még egy tizessel korábban rugalmasabb, türelmesebb voltam...
De minden úgy jó, ahogy van, és bizonyára nekem még nagyonnagyon sokat kellett érnem és fejlődnöm! :lol:
A keletiek is azt tartják a baba választ magának anyát, apát, időpontot... :-)

Ildi! Nem semmi mennyi mindent csináltál egy nap alatt a gyerekek mellett...ámulok! :-)

BBJudit! Leti és Gréti gyönyörű!!! Leginkább a közös kép tetszik, micsoda nővéri szeretet! Úgy fogja, mint egy hímestojást! :-)

Bocs, ha valaki/valami kimaradt...

Mi jól vagyunk, a viharos szeles napokon kissé nyüszisebben csak... Én is befordultam magamba (vagy még ki se fordultam a kórházasdi óta :-)
Próbálgatjuk az ízeket egy-egy kanál erejéig.
A meggy menő eddig...úgyhogy telepakolom vele a hűtőt csak még nem döntöttem el mi legyen a kiszerelési mértékegység. Arra is gondoltam itt a nyár raktározni kellene Védának, ne járjak úgy télre, mint a tücsök...

A strand jó ötlet, főleg ha sok a fa...délelőtt szerintem is tisztább lehet a víz, bár elindulni hajnalban (7-ig kedvezmémnyes a belépő) nem hiszem, hogy menne. Bár ma hajnal 4-től vigyorog Véda a világra! :-)
Mi saját minimedencében nyomjuk, egy vödörnyi víz fér bele... A többi meg jó esetben alvás az árnyékban. Hazaérnünk nem kell még, egyenlőre mindenhol képesek vagyunk kajcsizni úton-útfélen...aludni is... Fuvarozni is tudunk! :-)

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasz!

Hű Andi!
Ezt a tücskös témát jó hogy mondod!!!! :shock: Hülye kérdés megint. Minden idény-gyümit lehet fagyasztani? Sosem raktam el mondjuk sárgabarackot. Tehát kérdésem: :) pl,a meggy,csereszenye logikus,de rakhatok el feldarabolva sárgabarackot (az eper már lemaradt:( ) mi van még,majd körtét,mi van még?Télen már jól jön nekünk is.

Ki hogy csinálja?

FunClubot akkor én is alakítok Erdődinek!!!

Másik hülye kérdés....vagy lehet lemaradtam valamiről. Aki ide jön szülni miért? Kecskeméten nem jó a kórház? Vagy hogyhogy szolnoki dokit fogadtok? Szóval ezt tök nem értem :roll:

fanna3
 
 


Ildi!
hát én szeretem a gyakorlatokat de az a baj hogy most hétfőre is hatan vagyunk beosztva a szülőszobára igy már én azon gondolkozom hogy mondom hogy inkább rakjanak ki valamelyik osztályra :-S s majd leszek novemberben szülőszobán
Szóval ez inkább a bajom, meg az hogy alig lehetek Bettikével a nyáron mert utánna valószínű műtik a térdem, utánna meg már viszem oviba szokatni:-D

Andi!

Hát az tök jó, ide szolnokra jelentkezett? hát igen én 88-as vagyok :-)
"A keletiek is azt tartják a baba választ magának anyát, apát, időpontot... " ezt a mondást már én is hallottam:-)

Én amugy is oda vagyok minden gyerekért, meg hát ha el hiszitek ha nem néha olyan lelkiismeret furdalás jön rám hogy mig más anya otthon van a gyerekével én meg már egészen pici kora óta suliba járok. Meg hogy rossz anya vagyok , s talán tényleg rosz anya vagyok mert ebből kifolyólag sokkal több mindent engedek meg neki mint egyéb esettben, mint nyáron mikor itthon vagyok :? szóval eléggé rossz ez igy. D az biztos hogy nagyon szerettem s ez mondjuk látszik is a szemén is szokták mondani hogy a szeme csak ugy csillog a boldogságtól hogy mennyire szeretrik :D

Elin írtam privit láttad? majd beszélek akkor ma velük s majd üzenek.köszi az ajánlatot

puszika
szép napot

Kép
kbernadett
 
 


Betti! Ne butáskodj!! Miért lennél azért rossz anya, mert közben te is suliba jársz? Szerintem inkább oda járjon anyuci, meg melózni, ne lumpolni...olyan is van.
Amúgy nekem meg amiatt van lelkiismeretfurdalásom (ááá, nem is :wink: ), hogy míg a nyugati országokban szülés után pár hónappal mennek vissza dolgozni az anyukák, addig én itthon vagyok és jajgatok, hogy kevés a pénzem...
Persze most jöhet a szociális ellátás, meg hogy ott mennyit keresnek...de szerintem ott sem keres mindenki jól...
Én biztos vagyok benne, hogy ha Lilcsit majd beadom bölcsibe, az neki is és nekem is jobb lesz.
Amúgy elmondhatom, hogy nem te vagy az első ilyen fiatal anyuka ismerősöm...volt egy kolléganőm, az ő lánya is elég korán jött...ő egy évvel elhalasztotta az érettségijét. 38 éves és most végez a lánya a Szolnoki Főiskolán, a fia meg a Vargába, vagy a Verseghybe jár, nem tudom... :lol: Szóval ők nem álltak meg egynél.

Fanna! Barackot még nem próbáltam fagyasztani. De pár üveggel te is el tudsz tenni. Megmosod, felezed, üvegbe, vizet rá (vagy egyből szirupot), cukrot, picike szalicilt rá, tetőt, vízben felfőzöd, kiveszed, dunsztba teszed és utána a kamrába.
Én ma málnát fagyasztottam le, de Nimi azt még nem ehet télen...majd jövő ilyenkor.
A vasárnap eltett meggy felét én is tegnap hoztam haza anyámtól, ott csináltuk.
De a cseri ára nem tudom, mikor akar lentebb menni, azt is tennék el. Meg sárgabarit is.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


strand: mi is benne lennénk akár délelőtt is, csak érjünk rá.
A jövőhét nálunk kilőve, megyünk nyaralni Kehidakustányba. :D

Betty
Dehogy vagy Te rossz anya! A szeretet a lényeg!!! Te suliba jársz más meg beadja bölcsibe és megy vissza melózni. Az se jobb de ha muszáj akkor muszáj. Ha meg otthon vagy gondolom foglalkozol vele ezerrel.
GYed alatt sokan szoktak tanulni! Minden elismerésem az övék!
Amikor suliban vagy ki szokott Bettikével lenni?

Fanna
Szerintem lehet szinte mindent fagyasztani, fagyasztott barackot is lehet kapni a boltba tehát biztos nem rossz.
De ki is próbálhatod, egy kicsit lefagyasztasz másnap kiveszed és meglátod milyen lesz. Ha másnem gyümilevesnek biztos jó.
Én nem szoktam lefagyasztani semmit. Lusta vagyok :oops: Megveszem inkább a boltba konzervként vagy fagyosan. Vannak bébidesszertek is bár azt Timi nem ette meg.

Nóri
Még mindíg nem tudom megnézni a videót. Ha rákattintok a linkre akkor "a lap nem jeleníthető meg" oldalt kapom :evil:

Márti
A gyerekek költenek korán vagy a munka miatt csörög a vekker?
Én nem akarok majd dolgozni, :wink: olyan jó itthon. Kár hogy nem tehetem meg :x
Szegény Angi :cry: fáj még a füle?

Ildi
Szóval minél több a gyerkőc annál fittebb valaki?
Szülni kellene még egy tucatot nekem is :wink: reggel 8-kor kelltem de alig tudtam kivánszorogni a konyháig a kávémért, olyan fáradt voltam. Igaz az éjjel is volt 2x 10 perces szopi de utána alszok rögtön, mégis olyan vagyok mint aki ehész éjjel hancúrozott. :?

Az én ismerősöm csupa rosszakat mondott a kecskeméti kórházról, azért jött inkább ide szülni.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Igen, a kecskeméti kórházról sokat cikkeztek... azt én is halottam.

Petri! Elküldtem neked a videót mailben, mellékletként!!! Már 2 napja....

Tényleg! Megnyílt itt a Barosson a cuki!! Évi! Kati! Olga! Meg még aki hallja!
Kati! Mi van veled? Miért nem írsz?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


A suli alatt anyukám volt vele itthon, de ugye most már 80% hogy megy szeptembertől oviba igy már ovis nagy lány lesz.

köszi a nyugtató szavakat de néha olyan depressziós hangulatba esek hogy teljesen kétségbe vagyok esve( amit leírtam)

de majd hátha miután elvégzem a suli, ha elvégzem s nem bukok meg vagy valami, akkor hátha jobb lesz. Meg ha külön költözünk meg ugye au idő az remélem segít mindig :D

szép napot

Kép
kbernadett
 
 


Betti!
Ne is gondolj ilyenekre hogy rossz anya lennél,tudnék mesélni miket is láttam Jászladányban amikor még otthon laktam.de szerintem mindenki képzelje el őket az utca és a retek neveli,szerintem ez a dolog itt kezdődik és nem nálad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Hát én meg egykén alakítok Georgevics Fan klubbot!!!!!!!!!!!(swen lenne a társam aki sajnos nagyon hanyagol bennünket :( )

Kép

Kép
katlina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: