Új privát üzeneted érkezett!

És esetleg képet is láthatunk, Eda? :)
Tücsi
20150827140659
 
 


sziasztok
hát sehol senki? :D gondoltam akkor irok én hátha valaki mégis ir utána :lol:
Vendég
 


Igen Eda! Várunk képeket! :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

 
 

Sziasztok

Eda
Kép
Vendég
 


na látom csak irtatok utánam:)
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre, az elmúlt hetünk elég sűrű volt, úgyhogy nem igazán volt időm a gép elé ülni. Előszöris a sógornőmék esküvője volt ápr. 26-án, így már előtte pénteken is nagy volt az izagolm, meg a készülődés és persze a szombat délelőtt is csak úgy elrohant. Az esküvő meg utána a lagzi nagyon jól sikerült. MArcit is vittük magunkkal, először kicsit nehezen aludt el a bulban, de aztán kb. éjfél körül "beájult" és nagyon jó mélyen aludt. Szóval innentől kezdve tök jót tudtunk bulizni apával, hajnali 4-ig roptuk a táncot! Szuper jó volt kikapcsolódni. Csak aztán a vasárnap volt rázós, mert persze Marci nem hagyott sokáig aludni! :-) De azért átvészeltük.

Aztána az elmúlt héten a 4 napos hétvégét a férjem már szerdán elkezdte és nem dolgozott. Így az elmúlt 5 napot együtt tudtuk tölteni ami mindhármunknak szuper volt. A péntek volt a legjobb, elmentünk "kirándulni" a Margitszigetre. 11-kor indultunk és délután 5-re értünk haza! Közben Marcit 1x megetettem, egyébként hatalmasat aludt a babakocsiban. Vasárnap anyák napján végigjártuk a nagymamákat. SZóval nem unatkoztunk.

Egyébként mi is szépen fejlődünk. Méreteket majd holnap tudok írni, mert megyünk a doktornénihez. Kapunk oltást! :-(
Marci nagyon kiegyensúlyozott, egy csomót nevet meg gagyorászik. Két étkezés között már nem alszik végig, általában evés után egy kicsit játszunk együtt aztán leteszem az ágyába, ott még el van egy ideig aztán elalszik. Szóval nagyon jó gyerek! Ja és 2 napja már az éjszakák is egész jók, 1/2 11-kor eszik utoljára és kb 1/2 5-ig alszik. Ez nálunk most nagy szó, mert eddig felkelt olyan 2 körül is enni, de úgy tűnik ez lassan lemúlik! :-)

A hétfő reggelek egy kicsit zűrösek, mert általában vasárnap valamelyik nagyszülőnél vagyunk, ahol kézről kézre adják MArci átlatlában valakinek a a kezében alszik el. És persze ilyenkor hétfő reggel követeli, hogy mi is vagyük ki és na hagyjuk az ágyában! :-) Ma is vagy 1 óráán keresztül ordított mire elaludt. :x Úgyhogy el is határoztam hogy legközelebb már nem engedem a nagyszülőknek hogy kézben altassák, hanem ott is az ágyban kell aludnia. Szerintem ez Marcinak is tök rossz, hogy nem érti hogy mi van: egyik nap kézben alhat másik nap meg nem... Nem lesz egy könnyű meccs a nagyszülőkkel, de remélem megértik majd a szitut.

Na annyit most így hirtelen. Ez a hetünk talán már nyugisabb lesz és többet tudok ide is jönni!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni a SOTE II. szülészetével kapcsolatban:

Mennyire rugalmasak abban, ha saját elképzeléseim vannak a szüléssel kapcsolatban?

PL. Ha nem szeretnék háton fekve szülni, hallottam, hogy a szülészeten lévő szülőágy beállítható más helyzetben is. Nektek mik a tapasztalatotok?

Gátmetszés: Csak végső esetben alkalmazzák vagy rutinszerűen?

Mennyire hajlanak a szülésmegindításra, egyéb módszerekre (pl. orvos kézzel való tágítása, hasra gyakorolt nyomás stb.)?

Szülés után egyből megkapom a babát vagy rögtön elviszik vizsgálni? Ha szeretném megkapni, külön kell kérnem?

A baba velem lehet állandóan vagy elviszik a csecsemőosztályra? Szoptatás elősegítését szorgalmazzák vagy ''cukros vizet'' alkalmaznak?

Köszönöm előre is ha bármi tapasztalatotok van ez ügyben.

Üdv:
Mariann
taigetos
 
 


Szia Taigetos (Mariann)!

Megkérdezhetem hogy te kinél fogsz szülni? Én is a SOTE II-n szülök majd szeptemberben.

Üdv
Zsuzsi

Kép
zsuzsesz
 
 


Sziasztok

Mariann

Én ugyan császárral szültem,így a sima szülésről nem igen tudok mit mondani,de szerintem sok minden a dokitól és a szülésznőtől függ!

De jönnek majd a többiek és mesélnek biztos.

A szülőszobák jól felszereltek!

Ki a dokid?Szülésznőd van?Érdemes fogadni!

A baba veled lehet állandóan csak fürdetésre viszik el.
Cukros víz van de nem ők adják hanem Te adhatod ha akarod.Minden reggel az ebédlőben ki van téve steril üvegben.Így mindenki maga dönti el,h szeretné e vagy nem.

Ha a baba nagyon nem eszik v nincs tejed (nálunk így volt :( ),akkor
adnak tápszert,de te itatod meg vele,akár a saját behozott cumisüvegből.
Mellszívót is lehet bevinni,lehet sterilizálni.Van sterilizáló tabletta és edény.(de én ebből is sajátot vittem)
Vendég
 


sziasztok

taigetos
igaza van alzizának tényleg a dokitól függ és a szülésznötöl,hogy ,ugymond mit engednek.
én 2fájás között mindig fel akartam állni.mondta dokim,hogy nyugodtan de ha jön a fájás feküdjek vissza.na mire lemásztam az ágyról addigra mászhattam is vissza mert jött a fájás.
az ágyat be lehet állitani olyanra is amin szinte már ülsz,meg több féle helyzetbe.

nekem ahogy megszületett fiam egyböl odaadták pár percre csak utánna apa gyorsan elvágta a zsinort mert nagyon véreztem. a babát nem fürdették meg de ott mellettem mérték,öltöztették,vizsgálták és utánna apának adták.
nekm doki csinálta volna a gátmetszést mire a fiam mint gyorsvonat kiszaladt,buksija mellett a két keze.igy sajna repedtem kivül,belül.még foltoztak(1,5óra),meg 2 csomag vérplazmát kaptam,meg infuziot addig apánál volt a baba.utánna kiment mindenki csak mi 3an maradtunk bent kb.1órára.ugy vitték fel a babát.
elsó nap csak 3óránként hozták ki,hogy pihenjek második naptól kint lehetet végig,de ha nem érzed magad jól beviheted.sajna 2 éve a cukrosvizet adták nekik. mellszivot érdemes bevinni meg most már a babának is mindent vinni kell.2éve mindent adtak,most csak ruhát adnak a babának,többi az hazai.

ki a dokid?
mikor fogsz szülni?
rem,segitettem.ha van kérdésed irj nyugodtan
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat! :)

Zsuzsesz: nálunk is szept. elején jön a baba ha minden jól megy. Az orvosom Dr. Újvári Elemér

Alziza: Szülésznőm még nincs, de már ajánlotta a munkatársam Éberling Katát. Tud is rólam, de azt beszéltük meg, hogy majd a 30. hét táján fogom őt felkeresni.
Az jó, hogy ha nem erőltetik a cukros vizet, hanem ránk van bízva.

Lekri: Köszi szépen a válaszodat. Neked ki volt az orvosod? Én még nem beszéltem vele a szülés alatti dolgokról, mert nem mertem :) Félek, hogy okoskodónak fog tartani. Tudom, hogy ők azért vannak ott, hogy segítsenek, de sajnos már nagyon sok rossz példát is hallottam a siettetésről és egyéb beavatkozásoktól és mivel még az első babát várjuk ezért voltam kíváncsi, hogy mennyire ''korlátoznak'' közben. Ha én ösztönösen úgy érzem, hogy pl. más pozícióban könnyebb lenne, akkor ezt mennyire kezelik rugalmasan. Sajnos nekem a háton fekvés már most sem megy, mert rosszul leszek ha sokáig úgy kell maradnom és úgy gondolom hogy ez a helyzet a szülést is befolyásolná.

Mariann
taigetos
 
 


nekem a dokim Sára Levente.szülésznöm nem volt.
mikor 32.hétbe léptem dokival leültünk és elmondott mindent szüléssel kapcsolatba.most is beszéltünk már róla. szülőszobát is megmutatják előre ha kéred.én már csak élesbe láttam,mert fiam 38.héten kibujt.
Vendég
 


Mariann!

Tényleg minden doki és szülésznő függő. Engem nem hogy a fekvésre kényszerítettek volna, henem egyenesen nem hagyták hogy feküdjek. A szülésznő állandóan kiparancsolt a zuhany alá hogy ott a labdán ülve engedjem a hasamra a meleg vizet. Vagy sétáltam, csak az volt a lényge hogy minél inkább függőleges helyzetben legyek. A vége felé már olyan fáradt voltam, hogy nem volt erőm kimenni a zuhany alá, így gondoltam, hogy most már az ágyon maradok. Na akkor a szülésznő behozatta a férjemmel a labdát és lesegítettek az ágy mellé, hogy addig is azon legyek és ne az ágyon. Egyedül a kitolás alatt voltam félig fekvő-félig ülő helyzetben!
Én reggel 7-kor mentem be a kórházba és 14,30-ra lett meg Marci de semmivel sem próbálták gyorsítani a dolgot, minden ment a maga tempójában. A gátvédelemmel is próbálkoztak, de végül nem sikerült így egy picit vágni kellett.
A szülés után a babát azonnal a hasadra teszik, és utána is a szobában marad, ahogy Lekri is írta.
A többit azt hiszem már leírták az alőttem szólók!

További szép babavárást, ha van még kérdésed írj!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Bocs :oops: :oops: :oops: hogy eddig nem jöttem,de mindig van valami intézni való,plusz a 3 gyerek miatt sinvs túl sok időm,na meg ahogy itt a jó idő én egyre többet szeretek kinnt lenni és kertészkedni ha Olika hagyja :wink:

Mariann!

Csak kiegészíteni szeretném a többiekett...szal tényleg lehet a szülőágyat szinte székké is alakítnai(én is így szültem)Háton felve szülésnál szinte csak a fejen állva szülés rosszabb :shock: csak épp a dokiknak ez a legkényelmesebb.Ne hagyd magad ha neked az abszolút kényelmetlen,az a lényeg hogy TE jól érezd magad,mert ha valami gátló tényező fellép akkor már a szülés is leblokkolhat.Szal, ez a te életed egyik legmeghatározóbb élménye,ne hagyd hogy más irányítsa!!És nehogy azt gondolod hogy ezzel te okoskodónak tűnsz...vagy ha valaki ezért annak néz akkor azt az orvost a helydben lecserélném...Az a lényeg hogy az legyen amit te akarsz hisz ez a TE szülésed és nem az orvosodé...Fontos hogy a dokid ne levezzesse a szülést csak KÍSÉRJE a szülést!!Szal ne ő irányítson csak segítsen ha kell.

És tényleg minden azon múlok hogy te mennyire vagy elszánt és, hogy a dokid mennyire rugalmas.Ha egy vaskalapos,akkor nincs sok esély ezekre az alternatív módszereker,de ha spontán és rugalmas akkor zsinte nincs olyan amit ki ne próbálhatnál.Az én dokim is ilyen volt.

Cukrosvíz tényleg van(amit én is nagyon ellenzek)főleg hogy az egyik fiatal csecsemős nővérke az én 4kg-os babámnak az első napon a szájába nyomta az alatt a röpke 5 perc alatt amíg betoltam(muszály volt az anyakönyvi papírokat elintézni)Hát többet egy percre sem toltam be...Már első nap volt tejem dögivel hisz 3.baba,erre ő belediktálja a cukros vízet...Hát marha jó volt hogy aludt 2 órát és meg szenvedtem szétdurranó mellekkel :x ...Résen kell lenni mert ilyeneket csinálhatnak...Persze nem mindegyik...Szólni kell előre ,hogy nem kér az ember semmilyen pótlást a babának.Hisz Isten úgy teremti meg a babákat hogy elegendő tartalékkal jönnek a világra addig amíg beindul a tej,és még ott van a nagyon értékes,vitamindús előtej is.


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eda!

Gratula!!


Mariann!

És tényleg minden-minden orvos függő ahogy Rita is írta(nekünk egy a dokink Ritával,ezért jók az élményeink :wink: )!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Taigetos:

Nálunk elvileg szeptember 22! Az én dokim Dr. Mannah Rodwan és nem nagyon tud senki semmi infót róla...egy biztos hogy nagyon kedves doki! Nagyon kedvelem, mert iszonyat rendi!
Te meg vagy elégedve a dokiddal?

Valaki tud segíteni a szülésnő választásban hoyg ez hogy működik????

Előre is köszi a válaszokat!!

Szép napot nektek!

Zsuzsi
zsuzsesz
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok tippet!

Panni, Rita, eláruljátok, hogy nektek ki az orvosotok? :wink:
Csak kíváncsiságból :)
Szülészőtök ki volt?

Zsuzsi:
A szülésznőt nekem is ajánlotta egy barátnőm, aki nála szült. Én még nem ismerem személyesen, de elvileg ő már tud róla hogy majd fel fogom keresni. Ő Éberling Kata. Én csak jókat hallottam róla, de ez még nem az én tapasztalatom.
Azt hallottam még, hogy Demeter Margit is egy jó szülésznő, de őt sem ismerem személyesen.
Szerintem ha a dokidat megkérdezed, ő is tud ajánlani valakit.

Én legközelebb jövő héten megyek a dokihoz, majd szépen lassan próbálok nála rákérdezni a szülés dolgaira, hogy megismerjem az ő hozzáállását is. De majd próbálok nem engedni az elképzeléseimből, aztán persze majd a helyzet adja magát :)

Mariann
taigetos
 
 


Mariann!

Kisfalvi István a dokink :wink:

Mi mindketten a Tigyi Zsuzsi nevű szülésznővel szültünk és nagyon szuper volt(asszem ezt a Rita nevében is mondhatom).Gátvédelmeben profi(nálam bizonyította is),homeopátia párti,abszolút meg lehet vele beszélni bárminemű kérést,kívánságot,mindenben partner és nagyon jó fej,fiatal,aranyos :wink:

Én ajánlom a fogadott szülésznőt nektek szülés előtt álló kismamik :wink: mert a kórházbezárások miatt megnövekedett a születések száma a SOTE-n is,néha egész tumultus alakul ki és az ügyeletes szülésznő nem igazán tud ezer felé szakadni...ha meg van fogadott ,akkor ő csak rád figyel,veled törődik...Már előre megismered,a szülésnél már ismerősként köszönt ami tök jó érzés.Meg lehet próbálni a gátvédelmet mert van rá idő, ellenben az ügyeletes szülésznővel,akinek szegénynek nem igazán lenne erre is energiája és ideje.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


taigetosz: Én is Elemérnél szültem most márciusban, szerintem mindent meg lehet vele beszélni, ne félj nem hiszem, hogy okoskodónak tartana...., én nagyon bírom őt
Ha lenne kérdésed írj nyugodtan, akár privit is.
Az én szülésznőm Dömötör Margit volt, szerintem nagyon ari, nekem nem lehetett gátvédelmem, annyira keméyn és kötött gátam volt, de talán majd legközelebb...



Lekri: Nálam is megvolt ez a belső szakadás, varrás és 2 adag vérplazma, de nem jött ki olyan könnyen, így volt vágás. Mikor jöttél teljesen rendbe??? (nem fájt soha SEMMI????)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


szia fnora

hát én 2hétig szinte ülni nem tudtam.az első napokban sokat szenvedtem.a menés is nehéz volt sokáig. hát az idöjárás változást érzem mai napig ott lent. most hogy ujra terhes vagyok és lassan szülök még érzékenyebb.be is van szépen dagadva.doki szerint szülésnél nem fogom érezni.hát kiváncsi vagyok.
nekem az segitett,hogy a kórházba adtak jeget és tudtam jegelni.mikor haza mentünk otthon is napi 1-2x jegeltem igy hamarabb gyogyult.ha fáj még probáld ki.
csinálsz jégkockát,azt beleteszed valami tiszta ruhába, én orvosi gumikesztyübe kaptam a kórházba,azt vettem otthonra is, lefekszel és igy beleteszed a fehérnemüdbe oda ahol fáj és max 10percig ott tartod.tovább nem szabad.
nekem sokat segitett. 6hetes kontrolon mondta doki,hogy szépen gyogyult. a házas életnél se volt gond ha erre gondolsz!?
gratulálok kisfiadhoz:) ha van kérdésed irj nyugodtan
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon jól esik a gratulációk,KÖSZÖNÖM mindenkinek!!!
Le fogok kicsinyíteni képet,és akkor teszek fel.

Mariann:Szerintem is orvos függő,nekem pl:volt gátvágás is ,hasra nyomás is,ujjal való tágítás(legyűrűzés az utolsó ujjnyinál )szóval minden,és kértem a szülőszobán a szülésznőt,hogy had üljek fel,mert fekve sokkal fájdalmasabb,és engedték,a tolófájásoknál feküdtem csak le.

Mindenkinek jó babázást!
Üdv:Eda
eda2
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt szültem nem olyan régen, márciusban. Láttam , hogy a szülésznőkről volt szó, még nem említettéteka Gönczi Katalint. Én nála szültem, valami egészen fantasztikus volt. Végig ott volt velem, tényleg, egy percre sem ment ki, kedves volt, de mégis, amikor kellett, akkor kellő határozoozttsággal tette a dolgát.Ő is fiatalabb szülésznők egyike, az orvosom ajánlotta. Még annyi, hogy egy ismerősöm tavaly teljesen véletlenül került hozzá , éppen ő volt ügyeletben, és vele is ugyanúgy viselkedett, ott volt végig,kedves volt, ésprofi. Szerintem ő nagyon jó ember is egyben.


Lekri!

Neked harmadfokú gátrepedésed volt?( ez az, amikor végbél záróizomzata is sérül) -nekem az volt- Csak mert nekem még jelenleg is vannak panaszaim. A napokban egy orvos a panaszaim ismeretében azt mondta, szte nem jól lettem összevarva , és ezért tartok még mindig itt. Ó és proktológus-sebészhez küldött . Ez elég ijesztő, Érdekelne, hogy te hogyan regenerálódtál. (Van e mégesélyem a spontán gyógyulsára...)

Sziasztok!
ajsa
 
 


szia ajsa
nekem hála a végbélnél nem volt gond ugyhogy nem. igy nem tudok segiteni. a 6hetes kontrolon doki nem mondott semmit? jobb ha minnél elöbb elmész szerintem orvoshoz vele.
bocsi de igy tényleg nem tudok segiteni hülyeséget meg nem akarok irni
Vendég
 


Sziasztok!

Ahogy ígértem képet Vivienről,meg egy kép a nagy fiamról is! Kép Kép Kép
eda2
 
 


Eda, gratulálok, nagyon helyes a baba - nálatok is úgy lesz, látom, mint nálunk, hogy a baba leginkább a tesóra hasonlít! :)

Szüléstörténet?

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Új játékos vagyok, üdv. mindenkinek! Én a SOTE II-n Paragi dokihoz jártam eddig, aki most kivándorolt magánrendelőbe. Ott is meglátogattam, de arra sajnos nincs anyagi keretem. A 22. hétben járok és most egy másik dokit kell keresnem, aki nem magánrendelőben fogad csak. Kissé kétségbe estem, ez az első terhességem.

Tudtok segíteni orvos ügyben?

HSzilvia
hszilvia
 
 


Sziasztok!

Nekem az Éberling Kata volt a választott szülésznőm. Magyon meg voltam vele elégedve. Szülés előtt többször találkoztunk, és beszélgettünk, tanácsokkal látott el stb.

Szülés alatt végig mellettem volt, mondta h mikor mit csináljak stb.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Sziasztok!
Szüléstörténet:
Eredetileg április 30. voltam kiírva,de 25.-én napvilágot látott a kislányom.
23.éjjel itthon elkezdtem görcsölni,reggel felhívtam a dokimat,hogy mi legyen,ő azt mondta,hogy menjek be a klinikára,és nézessem meg magam,ha van valami,akkor azonnal telefonáljak neki a mobilján,és már is jön.Megvizsgáltak az ambulancián,és egy ujjnyira nyitva voltam,de a görcsök még mindig rendszertelenek voltak,de elég erősek ,és a magzatvizem is szivárgott.Mindjárt be is fektettek,majd este 10 körül 10 perces fájásaim voltak,a dokimmal eközben rendszeresen tartottam a kapcsolatot,főként ő hívott elég gyakran.Befektettek aztán az őrzőbe,mert 2 ujnyi lettem ekkorra már,és mondtam,hogy programozott császárnak indul,erre a szülésznő aki éppen akkor ügyeletben volt azt mondta,hogy ne is számítsak császárra,mert szépn tágulgatok.(az elsővel császár volt a tágulási probléma miatt)éjjel 3 óra körül átmentünk a párommal a szülőszobára,mert bő 3 ujjnyi voltam,de már 1 perces erős fájásokkal,majd jöttek a tolófájások,6.ra sikerült 5óra 37 perckor világra jött a kislányom,közben persze jött az orvosom,és le a kalappal előtte,mert nagyon sokat segített nekem,és a párom is aki mindvégig mellettem volt!Elég nehéz volt,de mikor a gyermekemre nézek,csak az jut eszembe nagyon is megérte!!
Egyébként szépen hízik,szopizik elég jól!
Ennyi lenne,röviden !
Eda
eda2
 
 


Eda! Tündéri a pici lányod! A fiad is nagyon szép gyerek! Gratulálok hozzájuk! És tök szuper, hogy sikerült természetes úton megszülni a császár után! :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Eda!

Köszönjük a születéssztorit :wink: És sztem is külön öröm ,hogy sikerült természetese úton a világra hoznod őt!!Ügyes vagy!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszönöm szépen!
Eda
eda2
 
 


sziasztok
tegnap kértem időpontot Uhra.jöv,hét csütörtökre szerettem volna mert akkor megyek Ctgre is.erre nem tudtak adni csakmájus 19re.jó mi?még abban reménykedem hogy dokim levisz és megnéz mert áramlást akar nézni,meg tudja hogy nehezen járok át igy is.
Vendég
 


Lekri!

Az tényleg gáz :?
Bízzunk a dokidban :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eda, gratulálok, ügyes vagy - nagyon jó, hogy így sikerült :)
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Lenne két apró kérdésem, hátha valki tud segíteni.

Az egyik, hogy Marci mostanában (kb. 1,5 hete) állandóan sír a szopizás végén, amikor leveszem a ciciről. Kb. 5 percet sirdogál, nyüszít, aztán abbahagyja, és tök jó kedvű és simán el van a következő etetésig. Szóval nem hiszem hogy az a gond, hogy nem eszik eleget és még éhes. Ma is kb. 30 percet etettem (mert közben elbeszélgettük az időt apával) és utána is ezt csinálta. Volt valakinek valami hasonló? Vagy valami ötlete hogy miért van ez? Vagy szerintetek csak várni kell és abbahagyja? Egy kicsit olyan rossz érzés, nem tudom mi bánthatja... :(

A másik: elég sokat csuklik (van hogy napi 2-3-szor is). Több dolgot is olvastam erről:
1. Teljesen ártalmatlan, nem zavarja a kicsiket. (Azért Marcit egy idő után zavarni szokta, el kezd nyüglődni...)
2. A szívnek árthat a sok csuklás, el kell mulasztani valamivel
3. Citromot kell csepegtetni a kicsi nyelvére
4. Nem szabad citromot csepegtetni, mert gégegörcsöt okozhat.
Szóval segítsetek tapasztalt anyukák!! Tényleg gond a csuklás? Ha igen, van valami hatásos praktikátok az elmulasztásra? Vagy ne foglalkozzak vele majd kinövi?

Köszi a segítséget előre is!

Rita

mpuma
 
 


szia Rita
nem lehet,hogy azért sir mert sok levegöt nyel szopi közben és fáj pocija még nem büfizizk?
a csuklásra nekem mindig azt mondta védönőm,hogy nem baj ha csuklik. a citromlé soha nem vált be ugyhogy nem is kinoztam vele. a fiam mai napig havi 1x 1 nap szinte csuklik végig.ahogy jön ugy el is mullik. esetleg ha elkezd csuklani akkor adjál neki cicit pár percre állitolag az is jó rá
Vendég
 


Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni doki ügyben.
Babáink a Forgács Intézetben "készültek" de sajnos Sipos doki nem lesz itthon akkor, amikorra várjuk a babákat, ezért nem vállalt el :cry:
Fontányi Zoltán doktort ajánlotta.
Szült esetleg nála valaki? Tapasztalatok?
Az nlc-n találtam róla egy topikot, de nem irnak jókat róla.
Esetleg tudtok olyan dokit ajánlani, akihez nem kell feltétlenül a magánrendelésére menni? Nem kizáró ok, csak már annyi pénzt kifizettünk gyógyszerre, orvosra, stb, hogy ha nem muszáj...
Előre is köszönöm a válaszokat,
Szalmarose
szalmarose
 
 


Rita,

Nekem is szokott Kristóf sírdogálni etetés után, ha megböfizik, akkor is, de ha felállok vele és sétálok egy kört a szobájában, akkor abbahagyja. Én sem tudom miért csinálja, éhes nem maradt szerintem sem, csak lehet elszopizgatna még a cicin.
Csuklani is nagyon szokszor szokott. Ő minidg hason alszik, de nappal ugye a hátán van, ilyenkor pedig rendszeresen elkezd csuklani, de egy idő után abbahagyja. Állítólag kinövik majd, de nekem azt mondta a védőnő, hogy nem szabad citromlevet adni neki, mert megfulladhat, nekem is azt mondta kicsit tegyem cicire. Ez be szokott jöni egyébként, demég az is megoldás szokott lenni, hogy testhelyzetet változtatok neki. Ha feküdt, akkor felveszem kicsit és sétálok vele, akkor is abba szokta hagyni.

Nekem meg most az a gondom, hogy az éjszakákat olyan remekül átaludta eddig, hajnal 4-5-nél korábban nem kelt, most már jó pár napja 1/2 3-kor is riadóztat és nem lehet visszaaltatni kaja nélkül. És 3 óránként ébred enni utána, úgy látom visszafejlődünk.:( Nagyon remélem ez csak amolyan 3 hónapos növekedési ugrás, és azért eszik ilyen sokat, és nem ez lesz a nagy váltás amit a 3 hónapos kor körülre mondanak.::((

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Tücsi !
Köszi,én is örülök,hogy végül is így alakult,mert legalább azt is tudom,hogy milyen simán szülni.

Van valakinek bevállt módszere hasfájás ellen?A kislányom most kezdett hasfájós lenni pár napja,és a szívem majd megszakad,ahogy kínlódik,ha hasra fordítom az sem jó neki,nem akar megmaradni úgy sem,ha simogatom a pociját úgy sem jó neki,csináltam kamilla teát,meg kömény teát az sem jó,mert nagyon megmozgatja a beleit.
Viszont nem nagyon tud büfizni sem.

eda
eda2
 
 


Sziasztok

Szalmarosa
Fontányi dr: hogy milyen nőgyógyász nem tudom, 1 betegével sem találkoztam soha, pedig voltam a patológián egy keveset mindkét kisfickóval
de az tuti hogy EDA ügyben állítólag az egyik legjobb, és ezt meg is tudom erősíteni, mert mind2 csaszimnál ő csinálta az EDA-t és nagyon nagyon jól csinálta!!!!!!!!!!!!

Eda
babamasszázs??????????????

Kriszta
Éjjszakai alvás: de jó neked, hogy eddig, és most is így alszik éjjszaka Kristóf, nekem Ákos is sokára aludta csak át az éjjszakát, és most Áron is rengeteget kell éjjszaka, de nem azért mert éhes, hanem csak hogy ölbe vegyem, és esetleg ha már nem bírom akkor magam mellé veszem (sajnos)
és sajna mostanában már nappal is alig akar aludni, délelőtt kb. 1-1,5óra, de akkor meg délben újjabban max jó fél óra és kész



Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Eda,

Hasfájásra én az Infacolt mondanám, nekünk nagyon bevállt, megy tőle rendesen a büfi meg a puki. Én szinte minden etetés előtt adok neki, biztos ami biztos, megelőzvén a hasbaj. Gyógyszertárban kapható recept nélkül.
Itt elolvashatod, ha esetleg nem ismered:
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... nzio/12280

Erika,
Én kb 6 hetes kora óta azzal "szenvedtem", hogy mikor felébredt éjszaka és egy ideje már nyöszörgöt,akkor bementem hozzá úgy,hogy nem kapcsoltam lámpát, csak a cumiját dugtam vissza a szájába, és vissza is aludt. Ezt játszottam vele 1 hétig kb, persze az elején volt, hogy fél óránként mentem hozzá, ami nekem még fárasztóbb volt, mint etetni, de rövid időn belűl megszüntek az ébredések. Jobban mondva most is felébred, de nem megyek be hozzá, mert nagyon sokszor már visszaalszik magától.
Persze leszámítva, hogy pár napja nem jön be a cumis trükk, és hiába veszem ki az ágyból, nem nyugszik meg csak akkor ha kaját kap. De remélem erről leáll és nem kell újra kezdeni az eddig "tanultakat".

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki a SOTE II-n Jex doktornőt?

Kép
felicia
 
 


Sziasztok!

Én az egyik szülésznő után nyomoznék. A vezetéknevét sajnos nem tudom, csak azt, hogy valamilyen Emese, és a fiatalok közé tartozik.
Ha valaki tus róla, légyszi írjatok.

Előre is köszi: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok

Felicia - Ágic
egyiket sem ismerem - így sajna segíteni sem tudok
a Jex doktornő mióta van a II-esen??????????????????????
még soha nem hallottam rólla

Krisztina
nekem nem fogadja el a cumit Áron, (igaz Ákossem cumizott)
hát az elég fárasztó lehet ha még külön szobában is vagytok, mi még 1 szobában vagyunk, középen a franciaágy, és két oldalt a 2 gyerek, így csak jóformán pár centire van Áronka, de neki néha még ez is sok, igaz nem így terveztük annak idején - azt a részt hogy 1 ágyban ennyien - az hogy 1 szóbában vagyunk az egy dolog, igaz van hogy Ákos este simán elalszik a saját helyén de éjjszaka átmászik apjához, nagyon nagyon apás.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, szeretnék minnél több információt, a kórházról, -- ++
minden érdekel.

Köszönöm

Kép
verocska73
 
 


Sziasztok!

Eda, hasfájásra az infacol (vagy Espumisan szuszpenzió, ugyanaz a kettő, vagy Gripe Water) és a pocak masszírozása (térdével) segít - meg az idő :(

Rita - a csuklás normális, pár korty tejcsi elég, a citromlé felesleges nyúzás és nem is feltétlenül használ. Nálunk a két gyereknél egy-egy ordasabb böfci indította be mindig és ha már nagyon zavarta őket, abbahagyták akár tejcsi nélkül is.

Ami a nyüszögést illeti - lehet kis pocak kellemetlenség is (böfi, rotyi), de én is arra tippelnék, hogy csak cumizgatni, hozzád bújni szeretne.
Bevallom, hogy egyáltalán nem értem, hogy ez miért baj, szerintem normális csecsemő viselkedés.Önmagában még egy félórás etetés sem tragédia, időnként annyi, időnként öt-tíz perc elég.

Elsőre nekem is hihetetlen volt, de elmúlnak ezek a nehéz hetek-hónapok és mire elmúlnak már egy egész nagy gyerek lesz ott, aki már csak egy-egy puszira, ölelésre ront oda hozzád, egyébként meg intézi az ügyeit, játékait.

Kriszta, ugyanezt gondolom az éjszakai ébredésről is: ha a cumi nyugtatja meg - vagy csak a kaja, akkor az azt jelzi, hogy kell neki az összebújás, tejcsizés. Kristóf még nem egészen három hónapos, amit kér az, amire szüksége van, semmi olyan megfontolás nem dolgozik benne, hogy "hahá, most jól megugráltattam az anyut", egyszerűen jelzi, ami kell neki. Én úgy láttam a sajátomon, hogy az sokkal-sokkal később van, amikor megpróbál trükközni egy kölök (mert amikor a tükörben gyakorolja a könyörgő arckifejezést, szerintem már az :) ).

Összessítésben egyetértek Erikával: ha egyszerűen megetetnéd minden cécó nélkül, úgy, hogy a számotokra leginkább elviselhető közelségben tartod a babát (azonos szoba, külön ágy?), sokkal kevésbé lenne fárasztó mindenkinek.

Én úgy látom a két gyerekemen, hogy ha valaki jó alvó lesz, akkor ez beáll pár hónap alatt, ha meg éjszaka ébredgetős, rossz alvó, akkor megfeszülhetsz, olyan lesz (jó, megfélemlíteni mindig tud egy gyereket egy felnőtt, de gondolom nem az a cél).

Nálunk a fiam most is rendszeresen ébred, a lányom meg nem, csak ha náthás és nem kap levegőt, vagy esetleg egy-egy nagyobb böfi-rotyi felkelti, ahogy attól megszabadul, alszik is vissza.

Ágic - talán Gál Emesére gondolhatsz, vagy legalábbis én csak őt tudom Emesét ott. Nem szülésznőként ismertem meg, így nem tudok hozzászólni. Régi ismerősöm és a terhespathológián találkoztam vele páciensként. Szerintem kedves, rendes, de kicsit szigorú-katonás az én ízlésemnek :) , azt gyanítom, ezzel azt kompenzálja egy kicsit, hogy fiatal-kezdő és nyilván mindenki így is kezeli. (De hát senki sem gyakorlott szülősznőnek születik...)

Szalmarose - Fontányi nekem is csak anesztes volt, de ha visszafelé lapozol, többen nagyon próbáltak infót kapni róla, néhány hónapja, talán már szültek és tudnak priviben mondani valamit.

Verocska, nézd meg az eggyel lejjebbi topikot is, ott infók zömítve találhatók.

Szép napot mindnekinek!

Tócsi

Verocska,
20150827140659
 
 


Köszönöm, kedves vagy :D

Kép
verocska73
 
 


http://www.timmermann.hu/index.php?m=munkahelyvaltas

Találtam információkat...., érdekesek lehetnek....
Gondolom megosztom veletek

jó éjszakát

Kép
verocska73
 
 


jav: GONDOLTAM :) :)

jÓ ÉJSZAKÁT...

Kép
verocska73
 
 


Tücsivel nagyon egyet értek az alvás,evés stb..ügyében :wink: :wink: Sztem is egyszerűbb éjjel inkább megetetni és kész minr kínlódni hogy elaludjon...

Kriszta!

Valszeg Kristóf most több kaját igényel mert tényleg fejlődési ugrásban van.

Hasfájásra:Homeopátiás Cahmomilla15 ch vagy 30 ch(ez erősebb)nekünk nagyon bevált(még fogfájásra is)Nem művi,nem mesterséges szal sztem jobb bármelyiknél.
Ne ózkodjatok tőle lányok!!Sajnos még most is ellenállást és elutasítást tapasztalok a homeoval kapcsolatban,pedig sztem a természetes anyagoknál nincs jobb.

Rita!

Csuklás sztem is normális,Olikának is van naponta legalább 1x.Én nem adok neki semmit és magától elmúlik.
A szopi utáni sírás:vagy a büfi miatt lehet,vagy a pocak vagy egyszerűen csak még cicizne :wink:

Rakok képeket ha nem baj :wink:
Kép
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: