Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta,
a csajok nagyon jó tanácsokkal láttak el.Sajnos én érdemben nem tudok neked szopis tanácsokkal szolgálni,ugyanis mind a négy gyerekem tápszeren nőtt fel.Próbálj meg mindent a szopi érdekében,de ha nem megy és nincs tejed,attól még nem leszel rossz anya!A gyereknek a kiegyensúlyozott anya kell,ezért próbálj ne stresszelni!
Az anyai ösztön ott van hidd el,csak most kudarcként dolgozod fel a történteket!2 hete változott meg az életed,kell az idő,hogy megismerkedjetek egymással!valakinek gyorsabban megy vkinek lassabban!
Fontos,ne kudarcként éld meg ami történik,mert depis leszel!

A másik fontos,egy 2 hetes gyereket nem lehet elrontani!Ahogy Sára is írta szüksége van a közelségedre.Gondolj csak bele,9 hónapig a hasadban volt,csak te léteztél neki,a te hangodat hallotta,a szivedet.Érthető,ha most is erre vágyik.Van olyan baba,akinél ez nem ennyire kifejezett,és elvannak a kiságyban is,de inkább az a jellemző az első pár hétre,hogy a testközelségre vágynak!
A kendő jó ötlet,bár én nem próbáltam,de sok jót hallottam róla!Arra sem fog rászokni,hisz ahogy nő,egyre több minden érdekli majd,leteszed egy játszószönyegre,és hidd el az is sokáig le fogja kötni.De amíg eljön ez az idő,amíg az értelme eléri ezt a korszakot,addig maradjon a közelség!
Hisz nem hiába a gyermekágyas időszak nem 5 nap,hanem 6 hét!Ilyenkor csak a babával foglakozik az ember,pláne ahol nincs testvér.(ott már egy kicsit nehézkes :P )

Írtad,hogy nem tudsz úgy pihenni,ha ő éppen másnál sír!Én se tudnék és nem is tudtam!Nálam egyik gyerek sem sírt pár percnél tovább!Ilyenkor tedd a hasadra és aludjatok együtt,vagy magad mellé.Éjszakára használd a kiságyat,és meg fogja szokni,hogy az az ő helye!
A védőnőre ne hallgass,én biztos nem hagynám addig sírni a gyereket amíg elalszik!Próbáltam én is,hogy hagytam sírni,de mindig ő(k) győztek!És a 4 gyerekemből csak egy nem szerette a kiságyat,de 8 hónapig ő is el volt benne!:P

Remélem egy kicsit sikerült a lelki vígasz! :wink:

A gyerekednek te vagy a legjobb anyja,és nem fogod elrontani!Hallgass az ösztöneidre,és cselekedj úgy,ahogy mindkettőtöknek a legjobb!

Üdv.
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Kriszta
Orulet, h egy vedono azt mondja, hogy elrontottad a gyereket!!!!! Ket hetesen meg szinte meg sem szokta a kintletet!!!!

Ilyenkor meg boven azt tanulja a baba, sot, most kezdi tanulni, hogy ha sir, az anyukajara mindig szamithat, ott van neki/vele.

Tedd a hasadra minel tobbet, erezze az illatod, hallja a szived, ez kell neki.

Ne idegeskedj, tudom, h nagyon nyomaszto a felelosseg, h te felelsz egy kis eletert, de meglatod, hamar kapsz erte + visszajelzest :)
Csak ossze kell szoknotok.
Az en Luzjim is rengeteget sirt, en meg osanyakent foglalkoztam vele, volt, h fel napokat fekudtunk a nagy agyban. Imadtam! Es o is.
Ejjel mindig a sajat agyaban, sajat szobajaban aludt, nappal viszont mindig a mi agyunkban. De. egyutt aludtunk el, aztan egy ora mulva en felkeltem, o meg rahuzott meg parat.
Csodalatos erzes a babaddal osszebujni :wink:

Engem mindenki azzal riogatott, h elorntottam a gyereket, csak igy fog elaludni, a sajat agyaban nem, de ahogy elkezdett mozgolodni, es veszelyesse vallt otthagyni egyedul, egy nap alatt visszaszoktattam az agyaba.

Arra jottem ra, h ha en vmiben eltokelten hiszek, es azt tartom jonak, konnyen elfogadtatom a babammal. Ha azert csinalok vmit, mert masok mondjak, de nem meggyozodesem, csak kinlodunk.

Bizz az osztoneidben, es figyeld oket, mert ott vannak :wink:

Kép
boga
 
 


Lányok,

Megint csak hálásan köszönöm a tanácsokat, a megnyugtatást, mi lenne velem nélkületek? :)
A férejm 100%-ig mellettem van, szerencsére elég sokat van itthon velünk, igy könnyebb a dolgom, már az megnyugtató, ha itthon van.
Mindenki mondja, hogy vigyem ki a levegőre, tologassam kicsit, remélem holnap lesz olyan idő és ki tudjuk próbálni azt is.:)
Továbbra is kínlódunk a mérleggel, nem akarja az igazságot, nem tudom mi van a gyerek szobájában, de mire bemegyek, a mérleg bekapcsolja magát és ugrálnak rajta a számok. Elég bizarrrrr.:))
Igazából ma sem evett 500-nél többet, ami neki kevés, de ma képtelen voltam többet beltömni, igaz egyszer még biztos felébred ma is eszikézni.:)
Viszont ma meztelen mázsálás volt, és 1 hét alatt 170 gr-ot hízott, nem olyan rossz az, nem? Igy meg is haladta a születési súlyát, met igy most 4470 gr. Haladunk azért előre, örülök neki.:)

Nyugodalmas, jó éjszakát mindenkinek

Kép
k.krisztina78
 
 

 
 

Kriszta!

Bocs hogy ezt mondom de nem kéne már annyira az a mérleg,nem?!Csak azért mert úgy látom ez is egy jelentős stresszelő jelenség neked!!Úgy látom azért eszik az a baba eleget,nem?!Legalábbis amennyi neki kell.
És tényleg nem kell kiakadni ha netán átmenetilg,vagy ne adj Isten végleg tápszerese lesz,mindent el ekll követni a szoptatásért,de nem szabad depisnek lenni ha nem sikerül.Túl kell esni rajt lelkileg és el kell fogadni a tényt,persz ha már minden erőfeszítésen túl vagy...

alvás:én is ki vagyok akadva a védőnődön :x van amúgy már gyereke????

2 hetes babár elrontani...képtelen feltételezés!!!Ahogy Timi is(meg a többiek is )írta kell a babicudnak a testközelség és hiába mondják többen is hogy elrontod a babusgatással,igenis babusgatni kell mert ezt igényli!!!Ezért született a világra hogy először sok szeretetet kapjon és később adjon!!A sok babusgatás hidd el kamatozik :wink:
Én sosem voltam híve a "hagyjuk sírni a gyereket"nem hinném hogy egy kisbabának álomba kéne sírnia magát :( Mert szegény mi választása van...még szép hogy egy idő után elalszik,mert hiába sír nem jön senki...na ilyen áron ne aludjon el szegényke egyedül,magára hagyva...sztem senkinek sem lehet célja ezt kívánni egy babától.Alapjaiban rendül meg a bizalma a szüleiben,az anyjában hogy magára hagyja...

Most nézzetek "hülyének"de az én nagyfiam se akart aludni a kiságyában és egy éves koráig minden álldott este csakis kizárólag ringatva aludt el ölben.Soha nem tudtam volna őt otthagyni,sírni egyedül.Hisz miért lenne feladata egy ilyen kis ösztönlénynek a ,hogy egyedül aludjon el.???......persze van olyan aki mégis(pl.a.kicsi fiam ilyen volt)de ha nem ilyen akkor nekünk felnőtteknek kell alkalmazkodnunk hozzájuk és nem nekik hozzánk!Nekem ez a véleményem.És nem marad ez mindig így.A nagyfiam is egy éves kora után szépen lassan megszerette az ágyát,a szobáját és másfél évesen már egyedül aludt el önszántából.Persze nem volt egy leányálom egy évig ringatni, de ennyi áldozatot be kell vállalni a csöppségért :wink: el kell fogadni hogy a mi drágánk ilyen és kész,ehhez kell alkalmazkodni és ezzel együtt élni.

Remélem a sok hasznos infó közül megtalálod a nektek megfelelőt!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Saara!

Hogy milyen lesz 3 gyerekkel?!Iagzából annyira nem félek :wink: sztem nem sokkal lesz nehezebb mint 2-vel.A nagy már nagy,szal sokmindent maga csinál,a középső fiam meg sokmindenben utánozza a nagyot és ott lesz a csöppség, aki ki tudja milyen lesz??!! :wink: Felkészültünk a kihívásokra :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Krisztina!

Én is egy régi-új vagyok.
Ne haragudj, hogy beleszólok, de egyeszerűen nem tudtam elmenni szó nélkül azon amit írtál.
Védőnő, orvos véleményére sz@rjál magasról (már elnézést, sajátomból indulok ki: Nálunk azt mondták mikor éjszaka felkellt a a fiam 2-3x azt mondták hogy ne szoptassam és akkor át fogja aludni az éjszakát, holott annyi volt a baja, hogy melege volt a drágámnak azért kelt fel olyan sokszor)
Másik: én nem vagyok híve a mérlegnek meg az ébreszgetésnek.
De ez az én egyéni véleményem.Ha bealszik a cicin: örülj neki hogy elaludt. Szerintem nem érdmes felébresztni, hogy még beletáplálj 20 ml. Inkább aludjon. Hidd el úgyis fel fog kelni ha éhes, főleg azért mert pasiból van :wink:
Ha pedig sír, adj Neki cicit, még ha azt hiszed, hogy nem is jön belőle azzal is termelődik, hogy csak cumizik rajta. De a legjobb tejtermelő ha Vele vagy, nézed ahogy alszik, együtt alszotok, hallgatod a szuszogását stb. és hidd el ezek után be fog indulni az a bizonyos anyai ösztön. De szerintem már be is indult különben nem írtál volna ide a fórumba.
Másoknál pedig azért sír mert Téged akar, Te vagy Neki a MINDEN!
9 hónapon keresztül csak a Te hangodat hallotta a szívveréseddel és a Te illatodat érezte. Logikus ha mindezt hiányolja.
Véleményem szerint legyél vele minnél többet, ha sír vígasztald, mert oka van annak hogy Ő sír. (minidg oka van). Egyszerűen hallgass a szívedre és szeresd!

(Szopis teával csak óvatosan, mert ha túl sokat iszol belőle akkor fájni fog a baba pocija)

Remélem nem voltam túl személyeskedő, ha mégis akkor elnézést, de mindig megérint ha valaki egy ilyen pici babánál azt ajánlja, hogy hagyjuk sírni. (annak nincs szíve)

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!
Kriszta - csak csatlakozni tudok a lányokhoz. Fütyülj azokra, akik azt mondják, hogy egy kéthetes gyereket el lehet rontani. Állj meg egy pillanatra a gyerek mellett, mikor szundizik, nézegesd egy kicsit, ne csinálj semmit. Szerinted el lehet rontani? Szerinted valamit is számításból csinál? Nincs őszintébb kis lény egy gyereknél. Szüksége van mindarra, amiért sír: tejcsi, tiszta pelus, ringatás (attól okosodik), babusgatás, puszilgatás, az illatod, a szíved hangja.

Ha 800-at eszik, az nagyon jó, szuper ügyesek vagytok! Ha 500-at, az kicsit kevés. A 170 gramm gyarapodás szintén jó. Én még nem dobnám ki a mérleget, mert éppen most kezd kikeveredni a baba, de nem stresszelnék, úgy tűnik, kezd beindulni a dolog. Etesd sokszor, bújjatok össze és ha van segítséged, 100%-ig melletted a párod, akkor minden mást felejts el. Amikor párodnak van ideje, bújjon ő is hozzátok.

Elmúlnak ezek a nehéz napok, utólag látod majd, hogy hopp, eltelt 6 hét és mennyivel jobb. Aztán eltelik 3 hónap, 6 hónap és mindjárt szalad is a baba...

Még egy kis magyarázat méregetés ügyben. Vannak helyzetek, amikor kell - ha minden rendben megy, mint pl. Tündinél és Iminél, akkor tök felesleges. Kristóf tényleg nem evett eleget (mostanában olvastam Kismamában, hogy nagy babákkal pont ez szokott történni), ilyenkor jobban oda kell figyelni, mert a picik (még ha ilyen szép nagyok is) még gyorsan kiszáradnak. De úgy tűnik, hogy lassan beindul ez a dolog, még mindig ugyanazt javaslom, mint tegnap.

Mérleg: nálunk addig ficereg Mira, míg mér az eszköz, persze teljesn fals értékre áll be. Ilyenkor gyereket rajta hagyom, kikapcsolom, bekapcsolom, betárázza magát az addigra lenyugvó Mirával. Majd Mirát leveszem és negatívban leolvasom az értéket. Ezt persze fel kell írnom, mert ki emlékszik rá evés végére, de pontosabb. De így is mérek negatív evéseket, rá se ránts, ennyire azért nem kell pontosnak lenni.

Kriszta, hidd el, jobb lesz ez minden nappal és a második babánál már te is csak jókat mosolyogsz a nehézségeken.

Ja és a kendő nagyon jó dolog, szerintem próbáld ki - pláne, ha akad egy kölcsönkendő :)

Kitartás, ügyesek vagytok!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Lekopogom, de ma bizony elég szép napunk van.:) Hajnal 1-kor volt egy óra sírás, nem akart megnyugodni, igy magam mellé vettem az ágyba, cicire tettem, és el is aludt rajta pár perc alatt, olyannyira, hogy hajnal 5-kor én riadtam fel mellette, hogy ráfeküdtem, vagy mi történt amiért csendben van.:) Félálomban megint cicire tettem, megint megette a maga adagját és békésen aludt tovább 1/2 9-ig.. Aztán valamiért megint bealudt 9-kor, és onnnatól megint 3-4 órákat alszik.:) Valami front van, vagy mi lehet vele? :))))
Szopizik 90-120-akat, de lefejni semmi nem marad, ezt sajnálom nagyon, de ez van.
Tegnap kaptunk kölcsön egy mérleget, kiderült van egy barátunknak, és az most jól működik. Mióta 2 ciciből eszik, azóta nem idegeskedem, hgy nem kapna elég tejcsit, meg ez a mai nap valahogy lenyugtatott kicsit.:)
Igaz férjemre itthagytam 1 órára őket, muszáj volt járnom egyet, na azt azért végigüvöltöte, de nem akartam magammal vinni, mert mikor elindultam még aludt.:) De a kis bestia ahogy kitettem a lábam, felébredt.:)
Hiába nyugodtam ma le, hogy végre volt egy olyan napunk, mint ahogy elképzeltem terhesen egy napot a babánkkal, a sírás csak nem múlik. Egyik pillanatról a másikra potyognak a könnyiem, hihetetlen..
Kendőt azt hiszem ki fogjik próbálni, egyre inkább érzem szükségét, mert mióta itthon vagyunk szalad a lakás, tegnap épp vacsorázni nem volt mit, mert egyikünk sem jutott el a közértig.:)
Bizakodó vagyok, hgy napról napra jobb lesz, olvasgatlak bennetekt, ti mindig próbáltok nyugtatni, ezektől rgyszer hátha jobb lesz nekem.:)

Panny,
sokat gondolok rád, nagyon közel Olivér baba érkezése, drukkolok, hogy minden simán menjen.:))

mtm,
egyenlőre most azt mondom, Kristófnak bizony nem lesz tesója, pedig én lányt szerettem volna, de azt hiszem nem tudnám ezt mégegyszer végigélni, akkorsem, ha valaki garantálná, hogy kislány lesz a következő.:)
Mielőbb szeretnék túlleni a 6 héten, hátha utána tényeg jobb lesz.:) Most erre játszom.:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Szia Kriszti!
Én biztos vagyok benne ,hogy később szeretnéd azt a kislányt,hiszen ezek az idők hamar eltelnek,és ez fog neked hiányozni,ha a kisfiad már nem akarja ,hogy puszilgasd,én most ebben vagyok,( 5 éves a fiam,és egy jó ideje csinálja,hogy ne adjak puszit neki)és igen-igen visszagondolok arra,hogy míg picike volt azt csinálhattam vele amit akartam,most meg csak azt amit ő akar.Különben én a szoptatásnál voltam így,hogy arra gondoltam mikor lesz már ennek vége,mert kiszívta mindig a cicimet sebesre,aztán kezdtem megszokni rövid időn belül,és amikor már éreztem,hogy nem nagyon van tejem,akkor nagyon sajnáltam,hogy abba kellett hagynom!(3 és fél hó-ig szopott)Addig jó míg a közelség meg van,légy türelmes,mert később hiányozni fog a sírása is!

Üdv:eda
eda2
 
 


Szia Kriszta!

Látod, alakul ez. A tesóról sosem ilyenkor kell dönteni. :) De egy év múlva megkérdezlek, jó?

Az első babánál az első időszak semmi másról nem szól, csak a túlélésről - ne törődj a lakással, még évtizedekig sikamikálhatod, Kristóf pedig csak egyszer ilyen pinduri.

És azt mondják, hogy mindenkinek jár egy ilyen és egy olyan baba. Nálunk működött. :)

Nagy ölelés neked, jó babázást!

Tücsi
u.i. tényleg front van :lol:
20150827140659
 
 


Kriszta!

Látod milyen ügyesek vagytok :wink: :wink:
Hidd el napról-napra jobb lesz.
És azt hogy most a túlélésért küzdesz :wink: teljesen megértem,megnyugtatlak én ugyanezt éreztem,sőt azt is hogy soha több gyereket nem akarok ezek miatt...és nézd meg,nemsoká itt a 3.babám és alig várom!!!
Csak meg akarlak nyugtatni,hogy teljesen normálisan működsz!!!

Köszi hogy gondolsz ránk :wink: izgik ezek a napok már nekünk is...

És nagyon igaza van Tücsinek,mindenkinek jár egy ilyen-egy olyan baba :wink: nálunk is bejött :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Haho Kriszta!

nagyon ugyesek vagytok!
Piro is sokat aludt ma, ez egy ilyen nap :)

siras: figyelj, en a klinikan nem is tudtam/mertem segitseget kerni, mert a masodik mondat utan mar bogtem :lol:. utana otthon is ez volt, allandoan kuzdottem, h ne sirjak, hirtelen a semmibol ramtort a siras, ez sajnos ilyen.
Anno probaltam visszatartani, mert belenk van nevelve, h a siras nem jo. ez hulyeseg! fontos NEM visszatartani, a sirasnak oriasi gyogyito ereje van (ez most komoly, kuktatasok is bizonyitjak!), nagyon jo modszer, h levezesd a feszultseget (es olcsobb, mint mondjuk egy aerobik berlet :wink:).

teso projekt: Vince szuletese utan kb. olyan pocsekul ereztem magam, mint most Te, ezt mar irtam. most ott tartok, h baromira sajnalom, h a korom miatt valoszinuleg 3-nal nem lehet majd tobb gyerekem (ha nem akarok 40 evesen szulni). hihetetlenul elvezem az anyasagot es most a masodiknal SEMMI depo nem volt, csupa jo (na jo, az ejszakazast leszamitva :) ).

lakas: :lol: :lol: :lol:
latnad mi van nalunk! ha rendet rakok felora mulva megint rumli van.... ezzel sztem most ne foglalkozz, inkabb pihenj (tejcsi szempontjabol is fontos), gyujts energiat!
ferjed vagy valaki el tudna jonni a kendoert? Vince most beteg, nem vagyok tul mobilis.
megirom a cimemet priviben, de elobb megyek, var a pizza, nyam! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Pizza? Házhozszállítós?

Minden házhozszállítást nagyon megkedveltem így a második babával, már tudom, hogy a groby a bevásárlást is hazahozza, bár azt még pont nem próbáltam. :)

Sírás meg volt nekem is az első babával, rengeteg. Most már nem annyi, de kis pityergés azért akadt. (Én marha, a kórházban bekapcsoltam a tévét, erre pont abba a reklámba kattintottam bele, ami védőoltást - talán pneumococcus ellen? - reklámozott, ahol a vonat robog a baba felé. Ijedtemben még kikapcsolni is elfelejtettem a tévét, csak zokogtam és szentségeltem, hogyan lehet ilyet egyáltalán csinálni.)

Jó éjt!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

azért jöttem, mert kiváncsi voltam, hogy Krisztináék hogyan alakulnak.

Krisztina: Ügyesek vagytok, látod megy ez. Meglátod, ahogy egyre jobban megnyugszol Te is, úgy foga babád is egyre nyugodtabb lenni.
És tejcsi is annál több lesz, mert a sok idegeskedés nem használ, sőt...

Sírás: A kisfiam olyan 10 hónapos koráig minden este következetesen 6-tól 7-ig üvöltött. Aztán fürdés alatt nyugi volt, majd szopiig újra végigüvöltötte az egész öltöztetési procedúrát. Hát nehéz idők voltak, de egy idő után megszokja az ember, hiába csináltunk akármit, már elfáradt és nem lehetett rajta semmivel segíteni. De aztán egyik napról a másikra, mintha elvágták volna.

Tesó ügyben meg... én szülés után hetekig mondtam a páromnak, hogy na nekünk több baba nem kell, elég lesz ez az egy, és ehhez képest még egy éves se volt a kicsi fiam és már meg voltam veszve egy másik babáért. De azért még vártunk és látod már a pocimban van... Szóval teljesen normális, hogy így érzel, és lesz ez majd nem így is.
nem könnyű feladat az anyaság, de ahogy belejössz, egyre könnyebb és könnyebb lesz, és el is fogod felejteni a kezdeti nehézségeket.

A lakás ráér. Nálunk kb a gyerek másfél éves koráig őskáosz volt. Aztán az is egyre jobban rendeződik, egyre több időd lesz.

Mióta újra babát várok megint őskáosz van, és most már a kaját is rendelem a Foodexpressztől....

De kit érdekel, van egy gyönyörű gyerekem, akit imádok, és viszont imád. És remélem hamarosan lesz még egy. :)
Át kell alakítani a gondolkodásunkat, hiszen kicsit más emberek lettünk, más lett az életünk.
Ne idegeskedj semmin, csak a babáddal és Magaddal törődj, meg azért néha az apukájával is egy kicsit, hogy neki se legyen hiányérzete :D

Ja,és én se voltam mindig ilyen bölcs ám, de utólag már így látom a dolgokat. Egy év, és majd Te bátorítod itt a kezdő kismamákat :)

Sok sikert hozzá!

Lilla

Ps: Senki nem tud azügyben segíteni, h ki csinálja a 12 hetes uh-t a klinikán???

lilló
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Orulok a (+) fejlemenyeknek! Csak igy tovabb!!!

Az idot meg ne siettesd, mert minden korszaknak megvannak a nehezsegei, de az oromei is, koncentralj a jo dolgokra!!!

En epp ma mondtam, h ugy visszasirom azokat a felnapos nagyagyban alvasokat, fekveseket, mert jon Lujzi foga, rengetegszer kelunk ejjel, es hulla vagyok. Nappal meg csak egyszer alszik Lujzi, mikor en altalaban epp vegig gondolom, h hol all a fejem, szoval aludni nem szokott sikerulni.

Nem panaszkodom, mert ez igy termeszetes, de jo volt regen az a sok alvas :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Annyira köszönöm ezt a sok támogatást, olvaslak benneteket és potyognak a könnyeim, hogy mennyire jó, hogy ezzel nem csak nekem van bajom, nem csak én vagyok selejtes, hanem ezen a depizésen rajtam kivűl még sokan mások is átesnek.
Annyira várom már a jó időt, hogy ki tudjunk végre mozdulni, mennék már sétálni, nem kellene itt ücsörögni bent a lakásban egész nap, a közérzetemnek is jót tenne és még a hátsóm is csökkene tőle..:)
Meglátjuk mi lesz tesó ügyben, egyenlőre éljük túl ezt a pár hetet, és múljon már el ez a sírhatnékos időszak. Okom sincs bőgőzni állandóan, mégis képtelen vagyok megállni.
Ha már azt mondjátok mindnekinek jár egy ilyen és egy olyan baba, jobb lett volna, ha előbb egy könnyebb eset jut nekünk.:) De hátha Kristófból is egyszercsak majd egy jó kisfiú lesz.:) Pedig mivel ő ugye Halak jegyben szültett, arra azt írják a babahoroszkóposok, hogy milyen jó alvók.:) Háát, ez sem jött be.:) Bár igaz, ha egyszer elalszik, akkor már nyert ügyünk van, legalábbis tegnap óta.:))))
Természetesen a férjemel is törödök, esténkánt ha nyugi van jól összebújúnk, és ez nagyon sokat ad nekem, meg persze minidg elolvastatom vele az írásaitpkat, hgy lássa, nem csak az ő felesége ilyen amilyen, és azt vettem észre, hogy ha jön a géphez,akkor már magától is elolvas benneteket.:)

Lilló,
köszönöm, hogy miattam jöttél be, megnézni mi van velünk, kedves tőled.:) Én sajnos nem tudom ki csinálja a 12 hetes uh-t, csak azt hogy hol kell bejelentkezni rá, de azt biztos te is tudod.:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!
Nem vagy selejtes :) , csak életed egyik legnagyobb változásán mész át.....tudod nem csak baba születik hanem anyuka is. Neked ez egy teljesen új szerep ami eleinte bizony tök stresszes és sírós és kétségbeesett. Nekem is az volt, másnak is..........
Én az első 4 hónapot végigbőgtem.......a férjem mindig kérdezte mi a baj? Én meg zokogva mondtam hogy nem tudom.......és tényleg nem is tudtam, a fiam gyönyörű volt, a férjem szeretett minket (most is :lol: ) mégis sírtam.....de ELMÚLIK. Kitombolják magukat azok a fránya hormonok és könnyebb lesz. Hidd el :) .
Próbálj néha kicsit kikapcsolódni, pihenni ha csak 10 perced van akkor is, feküdj le csukd be a szemed kicsit próbálj lazítani.......
Hamarosan elmúlik a sírhatnék is, addig meg sírjál jókat, az is megkönnyebülés és ne szégyelld.......más is sír, csak ezt mindenki a csukott ajtó mögött csinálja:-).

KépKép
peni
 
 


Sziasztok

Kriszta
csak így tovább
sírás: nálunk Áron még most is rengeteget van ölben, mert csak akkor van sokszor csendben, sokszor el is gondolkozom rajta, hogy hogy fog megtanulni forgolódni stb. :shock:
Kistesó: hát én már szülés utána azt mondta, hogy nekem ide vissza kell jönnöm, most is ezt mondom, csak annyi különbséggel, hogy várnék most úgy 4-5 évet, csak az a baj hogy apjuk azt mondta hogy elég - itt megállunk.
Én szerencsére Ákosnál sem és most sem sírtam, de már most azon szoktam agyalni hogy mi lesz akkor amikor már egyedül akarnak majd közlekedni, hogy én azt hogy fogom túl élni épp ésszel - vagyis már most azon agyalok hogy nehogy valami bajuk essen majd: szerintem ez sem normális még! vagy igen?

More Milk
annyi hatása van jelenleg, hogy amennyi tej előtte volt - 2 cici kb. 70-80ml, most 1 cici 100ml, kiváncsi leszek mi lesz ha már nem szedem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Véralvadási problémával (öröklött trombofília, gyógyszeres véralvadás-gátlás) szeretnék babát vállalni. A hematológián a II. számú női klinikát javasolták, de személy szerint nem ajánlottak orvost. Tudjátok esetleg, kihez érdemes fordulni ilyen "problémás" esetben?

Köszönöm.
momo_197
 
 


Szia Momo!
Az én orvosom Dr. Bakos István külsős, de általában tudom javasolni problémás esetben (van róla fórum is).

Én a terhespathológián találkoztam több orvossal, ha olyat akarsz, aki nem külsős, akkor Dr. Melczer Zsolt tűnt jónak - már amennyire egy laikus meg tudja ítélni.

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok

Momo
írtam privit!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Hú,de felpörögtünk! :lol:

Kriszta

Látom szépen haladtok!
Én már a múltkor leírtam,h szerintem sem "romlik " el attól egy baba,ha sokat van kézben!
Egy 2 hetes babát meg pláne nem!Eddig összevoltatok kötve,most meg a védőnő szerint ez "káros"?Akkor csak etetni szabad felvenni?
Hm!Érdekes egy védőnő!
Mint írtam már nálunk Zalán is rengeteget volt kézben!
Volt amikor 1,5 órát aludt rajtam!Nem romlott el!Sőt!
Kiegyensúlyozott baba lett belőle,mert tudta,h én mindíg ott vagyok ha kellek!
Ki kell használni ezt az időt,olyan hamar felnőnek! :wink:

Tesó:Mi mindíg három babát szerettünk volna és azt gondoltuk.h így is marad!(főleg mert Zalán nekünk nagyon nehezen jött össze)
Aztán ahogy Zalán nőtt egyre jobban vágytam és vágyok egy negyedik babára!
Hidd el,így lesz ez nálad is!
:lol:

Sara
Akkor lesz majd harmadik? :wink:

Sziasztok
Vendég
 


sziasztok!
21 hetes kismama vagyok és dokit keresek, pontosabban váltani szeretnék. ezt a kórházat néztem ki, de orvost még nem találtam. tudnátok segtíeni?
Az alábbi infókra lenne még szükségem - a tapasztalatokon kivül -:
- orvos magánrendelőjének címe, elérhetősége
- mennyibe kerül egy vizsgálat, ill. a szülés?
Nagyon köszönöm!
Üdv. Brigi
bridge08
 
 


Szia Brigi !
Írtam privit!
Üdv:eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Erika 13,
Én is vettem More Milke-et, te kb mennyi idő után érezted a hatását és hogy szeded? 3x2-öt vagy 4x1-et? És beszeded az egész dobozt, vagy ha megindul a tej, akkor abbahagyod? Nekem olyan probléma lépett ma fel, hogy valamiért nem igazán van tejem. Kristóf 100-120-akat evett 2 ciciből, de ma jó, ha 60-80-at tud megenni, érzem is hogy puhák a melleim, igy ma megint 1,5 -2 óránként ordít nekem kajáért, és ezzel a mennyiséggel nem is alszik be etetések után, igy ma is reggel 9-től szenvedtünk vele az elalvással, ami 3 után sikerült csak. Jó lenne valami hatása lenne ennek a bogyónak, ha már ennyibe került.:) Iszom ma mellette a Lactoherb teát is, persze betartva az 1 óra szünetet a kettő között.

Viszont a fiamat dicséret is illeti, mert éjszaka ha jó napja van, van hogy 4 órát is alszik egyhuzamban :) Persze azért nem mindig, de ilyen is előfordul, aminek én azért örülök.:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Krisztina
More Milk: hát én végülis beszedem az egészet, holnapra már csak 2 db van,
én (mivel sajna már :oops: 81-82 kg-ot nyomok) így a 3x2vel kezdtem napokig majd egyszer volt 4x2, majd ismét 3x2 és ma 2x2 és holnap már csak 2db.
de most este már :cry: a kettőből a mérleg szerint csak 100-120-at evett meg (2x mértem meg és 1x 100-at, utána 120-at evett :shock: ) de az én melleimen sem nagyon érzek most már változást, eleinte éreztem, de ma már hogy csak 2x2 volt semmi :cry: . (igaz a mérleg sokszor olyan hülyeségeket mutat hogy néha kihajíntanám - valamelyik nap is etetés után 30-al kevesebbet mutatott)
de nekem most is szépen elaudt.
gratulálok a szép alváshoz!

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Krisztina, az, hogy puhák a melleid, csak annyit jelent, hogy beállt a kínálat a keresletre, azaz annyi tejet termelnek, amennyit Kristóf megeszik. Amikor mennyiségi ugrás van, azaz növekszik Kristóf, több tejre van szüksége, olyankor többször kér enni.
Hány kiló most?
Szerintem emiatt ne izgulj, etesd meg többször és kész. Hidd el, rendeződni fog. :) Örülj, hogy eszik, az enyim nem hajlandó :(
Meglátod, lesznek még átaludt éjszakák is, de már a négy óra is jó. :)
Szép vasárnapot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Erika,

Ezek szerint akkor nem voltál nagyon megelégedve a More Milk-el?

Tücsi,
Kristóf most 4500-4600 gr (hétfőnként van meztelen mázsálás), és eddig megette a 100-120-akat, de tegnap nem tudott megenni csak 60-70-eket a két ciciből, persze, hogy 2 óránként kért enni. De mivel evett ilyen sűrűn, igy a napi 650 gr megvolt, csak több részletben, de igy meg elég nyugtalan volt egész nap. Nem aludt be etetések alatt, nyűglödött sokat. Akkor aludt egy hosszabbat, mikor elvittük sétálni, abba meg mi fáradtunk bele, és mikor hazajöttünk szerettünk volna aludni egy jót apával, de nem nagyon hagyta nekünk.. (kicsi pihit engedélyezett azért)
Persze az éjszakák igy mindjárt nem voltak olyan békések, akkor is 2 óránként ébredt. :(
Amire mostanság rászokott, és amiről nem tudom hogyan szoktassam le, hogy olyan mohón kezd el enni, hogy csak nyel, levegőt sem vesz, aztán meg öklenedizk, fulladozik, és persze a végén telibe hány. Próbáltam már levenni a ciciről, hogy megnyugodjon, de akkor meg hiszi rohamot kap. Evés közben meg püföli a mellem és tiszta görcs a gyerek, nem is értem miért kezdte ezt el. Mi nem tetszik neki vajon..
És a tiéd miért nem szeretne enni?

Kép
k.krisztina78
 
 


Szia Kriszta! (És szia férj! :) )
Próbáld meg, hogy etetés előtt egy pár kortyot kifejsz és utána teszed mellre, lehet, hogy túl gyorsan jön a szájába a tejcsi. :)
Nekem úgy tűnik, hogy működik a tejszaporítás és elég erős lehet a tejleadó reflex. Ez csupa jó hír!
Nyugi, minden baba alapból mohó. És melegfront is van.
Az enyém, nem tudom miért nem eszik, próbáljuk kideríteni.
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Kriszta
háááát ma reggel bevettem az utolsó 2db More Milket, napközben még Ok volt a dolog, de most vacsira :cry: a mérleg szerint a 2 ciciből már csak olyan 80-at tudott megenni, ezek után még kb. kitudtam facsarni a 2-ből 10 ml-t ezt meg is itta pohárból, akartam még adni neki pótlást, de mint mindig mikor próbálkozom vele nem kellett neki, Neki csak a cicitej kell!

Sziasztok

Erika

remélem neked jobban bejön a bogyó

Kép

Kép
erika13
 
 


Tücsi,

Létezik, hogy a melegfront miatt nem alszanak ma? (hét elején meg jö a hidegfront)
Mivel Kristóf megint 2 óránként kér enni, (közben nem alszik, ma 1/2 12-óta van fent úgy, hogy 1 órát aludt egyfolytában, azóta meg 20 perceket a nap folyamán úgy 2x, 3x.) arra gondolok, hogy nem elég neki az egyszeri 80 ml mennyiség. De igazán meg töbet nem kér, mert persze a cicin elalszik és nem szopizik tovább, felkelteni meg már nem tudom, de mihelyst vízszintesbe helyezem büfizés céljából és utána beteszem az ágyba, akkor felébred.
Még mindig nem tudok kiigazodni a gyerekemen.:(

Kép
k.krisztina78
 
 


Erika,

Ez nem túl jó hír, ahhoz meg kicsit drága a bogyó,hogy a sok-sok hónapig szedje az ember. Szomorú ez azért..
Nekem egyenlőre most lejön 1 ciciből 80-100 kb, de én tegnap kezdtem el szedni, és mintha ez sem lenne elég Kristófnak.. :cry:

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta,
lehet, hogy a melegfront ilyen hatással van a gyerekre, figyeld meg, akár írd fel. (Bár sok időt nem érdemes tölteni vele, úgyis változnak.)
Hát, ha ágyba téve felébred, etesd akkor. Vagy próbáld meg a ruha nélküli összebújást vele, a bőröd érintése a bőrén elég jó ébresztő szer.
Ha meg rajtad akar aludni, kendő?
Szerintem a tej mennyiség miatt nem kell agódnod, ahogy így elnézem a számokat
Etesd, amikor enne, babusgasd sokat, ennyi teljesen elég neki még egy darabig. :)
Gyönyörű gömbölyű baba, szerintem rendben lesznek a dolgok!
Tücsi
20150827140659
 
 


Ja, az meg normális, szerintem, hogy ennyi idő alatt még nem szoktatok össze. Miért, a férjeddel három hét után mindenben teljes volt az összhang, egyetértés? (Kétlem...)
T.
20150827140659
 
 


Kriszta, ugyesek vagytok!
Piroska is ki szokott akadni szopizas kozben, ha mellre teszem, enni akar, de nem megy, gorcsol. ha elveszem az a baj. ilyenkor altalaban bufi zavarja. megvarjuk es folytatjuk :)

ha feszes a melled nem art etetes elott kicsit fejni kulonben omlik a szajaba a tej, tul sokat nyel egyszerre aztan jon a hanyas...

melegfrontnak siman lehet ilyen hatasa. kiscsaj nem olyan erzekeny ra, de a fiam kesz barometer volt, minden frontnal, szeles idonel nyuglodes volt.

jatszoteri anyuka javasolta, h radiatoron melegitsek pokrocot es arra fektessem a gyereket, ha le akarom tenni. erre nem volt szuksegunk, de kiprobalhatod, hatha nektek is bevallik!

irtam privit!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Az a helyzet, hogy múlt hét végén, a 39-ik héten kénytelen voltam dokit váltani, és az új dokim itt van a II-esen. Nem sokat tudok a kórházról, egyszer voltam csak bent eddig ctg-n. Szóval ilyen kérdéseim lennének, hogy adnak-e beöntést, borotválnak-e? Milyenek a szülésznők? Ugyanis azt mondta az orvosom, hogy már nem érdemes választani, és hogy ő nem tudna olyat mondani, akivel ne dolgozna szívesen. Lehet-e tőlük gátvédelmet kérni? Általában hány napot kell utána az osztályon eltölteni? Ha tudtok segíteni, nagyon köszönöm. Elég hirtelen jött ez a helyzet, és jövő hét keddre/szerdára vagyok kiírva, tehát bármikor jöhet a baba :D
driakk
 
 


Sajnos lehet megvolt az extra nyűgősség oka, ugyanis kisebb betegségbe keveredtett Kristóf. :( Apjának is tegnap kezdett fájni a torka, elis lett tiltva a fiától, de lehet már késő volt, mert éjszakára Kristóf nem kapott levegőt az orrán és köhögött. Reggel megnézte a doki, piros a torka, kapott mindneféle orrceppet c vitamint meg hasonlókat, igy a mai napot szinte átaludta. Én keltettem, hogy enni is kellene, mert 9-14-ig aludt egyhuzamban, evett, és azóta is alszik. Mi lesz itt éjszaka? :))
Elég szomorú vagyok, hgy 3 hetesen beteg lett, pedig én abban a hitben voltam, hgy az anyatej védi őket a betegségektől. Tévedtem.:(

driakk,
én azt gondolom, hogy szülésznő válogatja, hogy kapsz e beöntést, hogy boroválnak-e stb. Nekem volt szülésznőm, én kifejezetten kértem beöntést, de nem kaptam, mert már túl késő volt állítólag. A borotvát is megúsztam, mert otthon elintéztem magamnak.:)
Vannak szülésznők, akik odafigyelenk a gátvédelemre,de ehhez a doki hozzállása is fontos. Én is szerettem volna gátvédelemmel szűlni, de a dokim azt mondta, hogy ne erőlködjek, ő vág az elsőnél mindneképp, pláne mikor az uh mutatta, hogy igen nagy babának kell kijönnie.
Ha semmi komlpikáció nincs, akkor 3 napot kell bent tölteni, de a a szülés napja nem számít bele.
Egyébként tényleg minden szülésznőről úgy hírlik, hogy kedves segítőkész. A szülőszobák pedig a nagyon jól felszereltek és nekem tetszettek is.:) Azzal semmi gond nem volt.

Kép
k.krisztina78
 
 


HALI Kriszta!

Orrszívóóóóó! Brutális, de megelőzhető a fülfájás. Bár nem tudom ilyen piciknél lehet e használni!
Anyatej sem véd mindentől! Nyugi!
Kata tápos és nem igazán volt beteg!Babócája válogatja a betegséggyűjtést!

NYUGIIIIII!!!!
Előbb-utóbb minden baba beteg lesz! Sőőt!

Kép
anid
 
 


Anid

Én is azt hallottam, hogy nem tesz jót a nyálkahártyának az orrszívó, de a doki néni azt mondta, hogy mivel ugye orrot folyni nem tud, igy amikor látjuk, hogy tele az orra, akkor szívjuk le neki, nem árt. Hát ezek után ki tudja mi a jó, de az biztos, ha sír Kristóf mert nem kap levegőt és bekapcsoljuk a porszívót, akkor elhallgat és némán tűri a trutyi szedést, nagyon kis édes. Na de az utána lévő sóoldat befújása az a halála. Attól vér vörös fejjel ordít szegény. Hát korán kezdtük, de talán igy erősödik az immunrendszere is.

Kép
k.krisztina78
 
 


kriszti:
Sóoldatot uztána fújtok be az orrába? :shock: Csak mert nekünk azt mondt doki néni, hogy szívás előtt kell, hogy feloldja a trutyit.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Kriszta!
Hogy vannak a betegek?
Az anyatej mindentől nem tudja megvédeni a babát, csak az ellen a betegség ellen van ellenanyag benne, amit te is elkaptál. Úgyhogy legközelebb apa nyakába ugrás, ahogy megbetegszik, hogy megvédd Kristófot. :)
Mágnesnek igaza van, a sóoldat előbb kell. Orrszívás után egy kis anyatejet lehet belespriccelni a nóziba, hogy a nyálkahártyát ápoljátok.
És az orrszívás nagyon fontos, ahogy Anid is és a dokid mondta.
Doki most már elégedett a gyarapodással?
Tücsi
20150827140659
 
 


Krisztina!
Köszi a segítséget! Megyek be holnapután, akkor még elkapok egy szülésznőt :D
Jó babázást mindenkinek!
driakk
 
 


Sziasztok!

Új vagyok még itt köztetek, ha nem bánjátok a segítségeteket szeretném kérni. Egy ismerősöm jövő héten kéne csináltasson AFPt, és az orvosa (SOTE II-s) azt mondta, próbálja meg elintézni magának. Tudnáok ebben segíteni, hogy működik ez a klinikán? Egyáltalán beutaló stb nélkül csinálnak-e?
Segítségeteket előre is köszönöm!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Még a terhességem nagyon korai szakaszában vagyok, de szeretnék egy jó orvost választani. Ajánlották a Gidai dokit. Mit tudtok róla mondani? Milyenek a szobák és a szülőszobák a klinikán? Vannak alternatív szülésí módok amiket használhatok? Van gátvédelemmel történő szülés vagy mindig metszenek?
A mi városunkban sajnos ha kell, ha nem metszenek és nem lehet felkelni az ágyról sem. Itt nem szeretnék szülni, főleg jó orvosokból van kevés.

Köszönöm a segítségeket előre is!

Natasa

Kép
Kép
nati80
 
 


Eddig utána fújtunk az orrába, azt előtte kellene? Ez új, mondjuk a doki elmondhatta volna, de ha belegondolok inkább lenne értelme előtte fújni mint utána:)
A dokit ma kell hívnom aheti gyarapodással, ami most csak 130 gr volt, az nem tl sok,nem? Most 4600 gr, és ha ennek veszem az 1/6-át, akkor 730 körül kellene ennie, de ő ennyit nem eszik meg.:( Igy lehet nem lesz túl boldog a doki. Pedig nem akarok tápozni, most akkor lehet a nyűgősség elmúlik majd, de jön a hasfájás meg a nem kakilás, az jobb? :(
Egyébként a is betegünk elég jól van, nem lászik rajta, hogy bármi baj lenne, a nagy beteg férjem kicsit nehezebb eset, ő jobban szenved :))

Nati
Én sajnos dokit nem tudok ajánlani, mert az enyém külsős, de a szülőszobákrólel tudom mondani, hogy szerintme szépek, felújítottak, még azt is ki merem mondnai, hgy hangulatosak.:) A célnak bőven megfelelnek. A szülőágy is varriálható sok féle képpen, feküdhetsz, ülhetsz, ahogy jó, sőt még zenét is hallgathatsz közben, vagy viszel saját cd-t, vagy választasz az ottani listából.:) Alternatív szülési módokban nem igazán bővelkednek, van labda, meg zuhany,ahová beülhetsz ha igényt tartasz rá. Szülésznőről meg a gátvédelemről írtam két hozzászolással feljebb.:)
Ha nics gáz a magzatvízzel, akkor fel is kelhetsz, nem kell feküdni a vajúdás alatt. Nekem saonos szenyezett volt a magzatvíz, de még igy is kaptam 20 percet a zuhanyba, pedig elvileg nem kelhettem volna fel.

Kriszta

Kép
k.krisztina78
 
 


Nati:
privi ment

Nekem anno azt mondta doki néni, hogy annyiszor kellene elvileg az orrát szívni, amennyiszer mi felnőttek fújjuk. Na de akkor porszívó csővel az orrában rohangálhatna egész nap! :shock:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes,
orrfújás ügyben nekünk is ezt mondta a doki, igy a porszívó alapfelszerelés lett a gyerek szobájának egyik sarkában:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Mágnes
hol tartotok most??????????????????????
remélem, hogy a dokibácsi nagyon ügyi most is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nati
én is írtam neked privit

Krisztina
neked hogy hat a More Milk???????????????
én most mással próbálkozom = itthon gyártott golyóbisok (fincsi) csak hasson is, ill. holnap kipróbálom a görögszéna mag teát (ennek már a szaga is borzalmas)
ha érdekel valamelyik írj, és leírom hogy hogy kell a golyóbisokat gyártani (felébe sem kerül mint a More Milk), illetve hogy hogy kell a magot inni

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:
elvileg az utolsó spontán hónapunk volt a mostani, eddig "kaptunk haladékot". Áprilisban megyek vissza, akkor beszéljük meg, hogyan tovább, kell-e inszem.. Minden esetre megbeszéltük Apával, hogy kérünk még 2 hónap haladékot, ez az elmúlt időszak nagyon rosszul sült el nekünk..
Doki bácsi biztos vagyok benne, hogy most is hozza majd a formáját. :wink: (csak mi is hozzuk)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Krisztina, a gyarapodás nem túl sok, de szerintem tápszert sem indokol, beteg is a gyerek, nyilván napok óta bújkált is benne, befolyásolja a gyarapodást az is. (Mondjuk orvos sem vagyok :) )
(Egyébként nekem 690 körülire jön ki, amit ennie kéne Kristófnak, de kicsit fáradt vagyok.)

Eperke, sajnos nem tudok segíteni, de elég rosszul hangzik, hogy a barátnődnek magának kell intéznie, ha van választott orvosa...

Nati, nézd meg az eggyel lejjebbi fórumot is, ott összeszedtük sok kérdésre a választ. Gidait én csak anesztesként ismerem, úgy kedves volt.

Lányok, én homeós bogyót keztem szedni a tejcsire, urtica urens (meg valami szám és betű), megnézem majd holnap, én úgy látom, hogy működik (pedig nem vagyok nagy hívő) és nem drága.

Ha már nem drága tejserkentő, akkor lehet a patikában lucerna-cékla kapszulát kapni (a nevére nem emlékszem), doki nénink ajánlotta előző gyereknél. De a céklát én inkább salinak ettem. :) (Kis répával nyersen lereszelni, pici joghurtos-mustáros szósszal, nyamm!)

Tücsi
20150827140659
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: