Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, nekem is az jutott eszembe, hogy nem fogzanak-e a babák? Szemfogak, rágófogak?

Zsófi, csodaszépek a képek! Popós Samu, hihi :D Bankárotok annyira cuki! Szerintem hasonlítanak, na nem mint egyik tojás a másikra, de látszik, hogy tesók :wink:

Szülinapra: köszönjük a meghívást, de sajnos pont akkor vagyunk a Balatonon :( Lélekben igyekszünk Veletek lenni 8)

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Fatima, örülök, h összejött az ebéd! Ma Emma is jól evett! :lol: Jövő7en gyertek át! Majd telcsizünk!

Nelly: hogy ment ma az evészet?

Zsófi: köszi a meghívást! Ígérni nem tudok semmit, de hátha összejön! És gratula a bilizésekhez!
Jók a képek, szépek a fiúkák! Pucér Samu popó csúcs!!!!!! 8)

Kriszti: nincs ötletem sajna. Illetve egy dolog: lehet, h most tényleg jön Balázs foga? Nem látsz valamit? :roll:
A sütőtök krumpli nálunk is nagy kedvenc! :wink:

Zsu
svs
 
 


lányok, nagyon örülök ha el tudtok jönni, ha nem, azt is megértem :) de azért gyeretek :)!!

kriszti én még meg sem dícsértem gyönyörű kisfiadat, aki már fél éves!! annyira durván megy az idő, nem? gyakran nézegetem a blogotokat!! balázs haja amúgy eszetlen dús, bongyoli és gyönyörű!! nagyon tetszik!!! hú, nagyon vágyom ám kiülni megint és csak a csendet hallgatni, meg a madarakat! nagyon várom leányfalut!! holnap pl megyünk.
samu akkor nem evett (ez azért ritkán volt) ill sírt nagyon sokat, amikor az első fogai jöttek. elég húzós volt szegénynek.

lányok, én annyira élvezem ezt a 2 gyerekes dolgot, h az nem kifejezés. ééééééés szívesen lennék megint babós. (persze nem most azonnal) de én naaagyon szeretnék 3. babát. ez vajon természetes az elején? és később viszont durvább lesz majd és akkor gondolom meg magamat? vagy aki ilyenkor is akar, az később is akarni fog? hmm...
kerekpocak
 
 

 
 

Na hello mindenkinek!

Zsófi! Szuperek a képek! Nem is tudom kiválasztani a kedvencemet! Samu egyre pasisabb! :) Jónás meg egyre szebb baba! És basszus tényleg hasonlítanak! :) Testvérek!!! :)
A babakocsis képen nem vettem észre Jónást! Ha Kriszti nem írja... hehehe :oops:

Zsu! Akkor a jövő héten valamikor. Remélem addigra Zsömi jobban lesz, mert sajna megint nagyon folyik az orra. :(

Tényleg hogy telt az első éjjeletek az új otthonban? Emmus jól aludt? Hogy tetszik nektek a különszoba??? :lol: :wink: :lol:

Kajaügyben még: Pár napja kiiktattuk a tízórait, hátha így elég éhes lesz bédre. Remélem beválik. És képzeljétek ma 3-4 hónap után újra evett gyümit. :) HIPP őszibarack-banán. Ez volt a kedvence. Ma sem akarta megenni, de odanyomtam a szájához a kanalat, ő lenyalta az ajkát és rájött, hogy az finom! A kis huncut! :)
Én amúgy arra gyanakszom, hogy azért nem evett az elmúlt napokban, mert unta a sós ízt. Ma az édeskés cékla bejött neki. Igyekszem majd változatosan etetni ezután, hátha akkor nem fog sztrájkolni. :roll:

Tényleg Nelly! Nálatok hogy telt a nap? Szoni evett?

És Kriszti nálatok mi a helyzet?

fatima
 
 


Elszállt amit írtam!!! :evil: :evil: :evil: :evil: Pedig jó sok volt. :(

fatima
 
 


A lényege: Én semmiképpen sem tudom elképzelni, hogy most legyen egy újabb bébim. Tarek totál elég! :) Minden szempontból! Örömnek is és persze annak is, amikor nehéz vele. :) De persze megértem, hogy te máris a 3. babán gondolkodsz! :) Nagy szerencse, hogy nektek nem votak olyan nagy nehézségeitek, mint pl nekünk. A sikertlen szoptatás, a rengeteg fejés, Tarek étkezési problémái azért rendesen megviseltek. Kell idő mire ezt kipihenem. :) Én amúgy is nagykorkülönbség párti vagyok. Ha Zsömi 6-7 éves lesz, akkor jöhet a kis hugica! :wink:

fatima
 
 


Zsófi-köszönöm a dícséreteket,valóban annyira telik az idő.Istenem most volt csak,hogy megszületett,és már kész kis pasi lett belőle.Valahogy én is azt érzem már egy ideje,hogy még,még akarok szülni sokat,annyira élvezem én is,hogy anya lehetek,és ez az érzés több gyerekkel szerintem még fokozódik.Ok,hogy vannak nehezebb időszakok,de akkor is annyira jó nekünk nem?Én már mostanában kezdtem nyaggatni apát a tesókérdéssel,ő is szeretné persze nagyon,de azt hiszem még 2 hónapot legalább várunk,és háromig meg sem állok én sem.

Fatima-a mai napunk sajnos a szokásos volt,fürcsi előtt megevett egy fél üveg sütőtökös burit,aztán lefekvéskor kiszipkázta a ciciket és kész.Most meg alszik mint egy kisangyal,de éjjel jön a felkelős szám :cry:Na de evvan,ahogy Niki írná.
Örülök,hogy nálatok megoldódni látszik a probléma,ezek szerint bejött a megérzésed,és valóban valami édesre vágyott a kis drága.

Zsu-én már a fogzást nem is említem,mert már olyan régóta hiszem,hogy jön a foga,és még mindig semmi.A mese a régi,mindent nyom a szájába,sír ha dörzsöli,és mégsem jön ki neki.Egyszerűen most csak várok,hogy mi lesz.

macarella
 
 


Sokat írtatok lányok, és most nincs időm reagálni, majd este.

Szoni evett tegnap, méghozzá nem is keveset. Tudjátok mi a baja? Társaság kell neki. Balatonon hozzászokott, hogy 2 hétig 7-8-an együtt ettünk, és ezt hiányolja. Tegnap anyósoméknál ebédeltünk a sógorékkal(velük voltunk Balatonon is), és annyot evett, hogy azt hittem rosszul lesz! Végig ette az ebédet velünk, a saját ebédjén túl. Ma anyukámékhoz megyünk, gondolom ott sem lesz gond, de mi lesz így a hétköznpokban?

Nelly

Kép
breeki
 
 


Jajjj de jó Nelly! Ügyesek vagytok! :) A hétköznapokon próbálj meg vele együtt enni és kapcsold be a TV-t. :oops: Tudom, gáz, de nálunk kaja időben mindig megy a TV. Hallgatja a VH1-on a jobbnál jobb zenéket (ott általában jók mennek) és hamizik. Lehet, hogy nálunk is az volt a baj, hogy anyuméknál nem ment? :oops: Mert ott az ebédlőben ettünk, itthon meg amerikai konyhánk van, így ahol eszünk, onnan látja/hallja a TV-t is.

Mi ma is jól ettünk Hál'Istennek! Zöldborsó főzeléket evett. :) Ez is édeskés. :)

Na reméljük továbbra is így maradunk!

Ja! Azt itt nem is mondtam, hogy Tarek már tök stabilán jár 2 hete. Szinte már fut! :) Olyan gyors, hogy csak na!

Zsu! Ti is futtok már?

fatima
 
 


Szuper, hogy a 7végén jól ment az evés mind2ttőtöknél! Most nálunk sem volt semmi gond!

Jaja, eszméletlen gyors már. Mászni már egyátalán nem szokott. Na jó, néha mászik kettőt, aztán feláll. Mióta elindult, azonnal meg is tanult kapaszkodás nélkül felállni, szal már az sem jelent gondot!
Olyan furi, h már nem az asztal körül fogócskázunk, hanem össze- vissza a lakásban!
Csomószor bemegy a szobájába és elkezd ott játszani! Tök jól megszokta már az új környezetet! Annyira édi!

Tarek szokott mászni? Szoni gondolom már nem.

Zsófi, hajrá kishugi!!!!!!! Neked simán menne a 3 gyerek is!

Zsu
svs
 
 


Zsu! Tarek is alig mászik már! Csak akkor mászik, ha elfelejti, hogy járni is tud! :) Olyan édi! Aztán felpattan és megy. Ő azért még sokszor belekapaszkodik ebbe-abba, de ha nincsen semmi a közelében, akkor felgugol (így írják? :oops: ) és úgy áll fel. Szóval alakul az is!
Nekünk is nagyon furi, hogy nem mászva "menekül" amikor ijesztőset jástzunk, hanem rohan és amikor apához ér, akkor vetődik "belé". :) De hát ez a dolgok rendje. Ezt lassan megszokjuk, azátn majd annak örülünk, hogy beszél. Tarek még azzal próbálkozik most, hogy hogyan kell felmászni bútorokra. Azt már ügyesen tudja, hogy az ágyról hogyan kell lemászni nem "fejjel lefelé". :)

Na megyek is. Uzsi idő van! :)

fatima
 
 


Fatima, örülök hogy jól telt a 7vége kaja ügyileg.
Én teljesen lemaradtam, hogy Zsömi is elindult. Gratulálok nektek is! Emmussal nagyon egy időben indultak el.

A tv-n gondolkoztam, de nem tudom. Nem vagyok annyira tv ellenes, de nem akarom hogy a 3 főétkezés tv előtt legyen. Reggel megy a tv, informálódunk, este híradót nézünk, az ebéd volt az amikor kettesben nyugiban ettünk. Úgy tűnik én egyedül kevés vagyok most neki.

Érdekes hogy Szoni nem mászik a bútorokra, de lefelé sem. Pedig mióta jár mutatjuk neki, hogy hogy kell letolatni az ágyról, de nem igazán csinálja, pedig tökre tetszik neki, hogy hirtelen földet ér.

Zsu, Szoni szokott mászni, meg is szoktam lepődni rajta.

Zsófi, nagyon jók a képek! Samu popó csúúúcs! A kis bankár is nagyon nagyot nőtt!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk, sajnos nem sikerült még visszaolvasni titeket!

Zsófi, a képeket látva is irigykedem, h. milyen klassz és nyugodt helyen voltatok. Hiányzik az ilyen.
Samu úgy látom Rád is egyre jobban hasonlít. Már Téged is látlak benne. Jónás meg szerintem most inkább Rád.
Paraidőszak ilyenkor jön náluk egyébként? Hjajj :cry: Persze, ezen is túllesztek.

Szülinapi zsúr nekünk is OK. Köszönjük szépen. Remélem addig nem szól közbe semmi (betegség, ilyesmi).

Zsu, hogy érzitek magatokat az új helyen? Sarkokat megszámoltátok az első éjszaka? Emmus hogy viseli?

A nem evőknek (Fatima, Nelly) kitartást, remélem hamar elmúlik és visszajön az étvágy.

még olvasok...

Kép
niki30
 
 


Na jól van, most olvastam, h. alakulnak az étkezések mindenhol.
Minden csak időszaki, tudjátok. :)

Mi jól vagyunk.
Egyre jobban alszik Emma is. Azt vettem észre, h. ha későn (10-11) tesszük le aludni, akkor tök jól alakul az éjszakánk. Mindannyian alszunk, 5 órát egyhuzamban, akkor jön egy ébredés, pici víz, visszaalvás, majd hajnalban/reggel (5-6 körül) kap egy cicit és visszaalszik 8-ig.
Ilyenkor én is kipihenten ébredek, főleg azért, mert több órát tudok egyhuzamban aludni.
De ha mondjuk 7-8 fele kidől, akkor oké, h. van egy nyugodt esténk Ferivel és tudunk egymással foglalkozni :oops: :D , de akkor 10-kor jelentkezik Emma (amikor mi már aludnánk) és nem tud rendesen visszaaludni és jön a műsor.
Mindkettőnek megvan az előnye, de valahogy mostanában úgy jön ki a lépés, h. későn fekszik.

Nagyon sok mindent mond már (mama, papa, apa, anya ezek már alapszavak, ezen kívül: dédi, popo, kupak=kpa, teteje=tetete, tészta=tééta, cici=titi, szinte minden szónak mondja az elejét, villám=vi, bárány=bá, banán=ba.
És már felismer több dolgot is. Meglát valahol egy bárányt, felismeri, ugyanígy a békát is. Meghallja a mentő hangját, egyből mondja, ninó. Beszarás édes.
Szóval okosodik, fejlődik ezerrel.

Kép
niki30
 
 


Látom nagy a pangás ma.

Niki jó hogy jelentkeztél, már rég hallottunk rólatok! Emma nagyon ügyes, hogy ilyen sok szót próbál már mondani. Az éjszakákhoz meg kitartás!

A mai nap eddig egész jól zajlott! Rájöttem még valamire. Szonja nem kanállal, hanem villával szeretne enni. :shock: Ügyesen szúrkálja fel rá a falatokat, és kapja be a villáról. Végülis igaza van, könnyebb mint a kanálról, mert mindig leesik, mire a szájához érne vele.

Edis, hogy van Lucus? Remélem minden ok, és szépen javul!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Sziasztok!

Niki, Balcsin voltatok?
Örülök, h haladnak az éjszakák! Meddig bírod még a cicizést?
A beszédhez meg külön gratula!!!!!! Kis dumagép!!!! 8)

Köszi, mi már egész jól berendezkedtünk. Épp az előbb spriccelt ki egy csomó víz az egyik fűtéscsőből...szerelik a kazánt! :?
Majd teszek fel képeket is!

Kanalazós Szoni édes lehet! Jöhet a kés is!!!!!! :lol: :wink:

Lányok, mi a helyzet nálatok a tej bevezetésével? Elkezdtétek már?
Én szeretnék már adni Emmának, de a védőnő szerint várjunk 15 hós koráig! :roll: Mi a véleményetek? :?:

Zsu
svs
 
 


Úgy értem: villázós Szoni!!!!!!

Zsu
svs
 
 


Hajrá villázós Szonja! Nagyon ügyes ez a nagylány! :)

Niki! Emmácska is nagyon ügyes! Mondjuk erről személyesen is meggyőződtem a múltkor. :) Nekem az a kedvencem, ahogy azt mondja: "apa". :)
Az éjszakákhoz gratula! Inkább feküdjön akkor később, nem? Mondjuk nálunk Hál'Istennek nincsen összefüggés a lefekvés ideje és az ébredés ideje között. Általában 9 és 1/4 10 között fekszik Zsömi és változó az ébredés: 6-8 között. Attól függ, hogy evett-e hajnalban vagy sem. Ma pl 3/4 6-kor evett hajnalban és nyomta utána még 1/4 8-ig. :)

Zsu! Én még nem adok tejterméket Zsöminek. Vagyis konkrétan még nem készítettem neki tejjel semmit, de a mi krumlipürénkből már evett többször. Igazából a mi védőnénink is azt mondta, hogy várjak még vele. Tulajdonképpen nem is tudom hirtelen, hogy milyen tejes cuccot adnék neki. :? Most akarom majd vele megismertetni a sajtkrémeket, amikben van tejszín, de más nem jut eszembe. Direktbe elvileg nem is "szabad" adni nekik tejet még. Szóval engem semmi sem sürget.
Te miket adnál Emmusnak, ami tejes?

fatima
 
 


Ja Nelly! Azért voltál "lemaradva", mert amikor pár lépést tett, akkor csak "halkan" jegyeztem meg, hogy totyog. De mostmár fut! :lol: :lol: :lol: Nagyon keveset van négykézláb, pl ha az autóival játszik. Érthető! :D :wink: :D Vagy este amikor már le van zombulva. ?)

Klári! Mizujs??? Hogy tetszik az új kéró? Berendezkedtetek már? Julika hogy van? Bilizés????

Jaaaaa! És Zsófi! Samunak is gratula a bilizéshez! :)

fatima
 
 


Köszi Lányok!

Én már adtam tejet Emmának, nagyon ízlett neki. Úgy tűnik nem is allergiás rá. De nyílván ha valaki érzékenyebb a tejtermékekre, annak érdemes várnia vele.
Én elég merész vagyok ezekben a dolgokban, lehet még nem kellett volna neki adni, de itta és nem jött ki rajta semmi tünet.

Most nem voltunk Balcsin Zsu, csak amolyan olvasó üzemmódban voltam. :wink:

Cicizés. Hát most 3x kap össz-vissz és szeptemberre jó lenne eljutni az egy estihez (max. még reggel). Így azért egész jól bírom, h. nem csüng egész nap rajta. Attól már azt hiszem megőrülnék. :wink:

Kép
niki30
 
 


Azért villával enni nem semmi :D Tök ügyes Szonja!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!
Én is csak olvasó üzemmódban nyomom,mert holnap indulunk haza Erdélybe 2 hétre,így egy pár napja csak pakolok.Basszus visszük a fél lakást.Nagyon durva.
Örülök,hogy megoldódni látszanak az evés gondok,és villával evős Szonja nem semmi csaj.Akár csak a nagyok :D .
Emma a kis dumagép is nagyon ügyes.
De minden baba nagyon ügyes és nagyon szép.Bocsika,hogy ilyen rövid voltam,most egy jó ideig nem leszek,addig is kívánok minden anyukának jólevős,alvós,egészséges babákat.Vigyázzatok magatokra,és Samunak így előre is
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!
Majd 2 hét múlva megpróbálok újra bekapcsolódni :D :D :D

macarella
 
 


Niki! Tényleg ízlett Emmának a tej??? Nem semmi! Anyukám mondta, hogy a gyerekek többségének nem szokott ízleni. :D De az a lényeg, hogy nem volt tőle semmi baja. Széklet is rendben volt?

Én azért nem sietettem, mert semmi olyan nincsen, amit csakis azért nem ehet, mert tej van benne. Legalábbis nem tudok róla.

fatima
 
 


Kriszti! Jó utat!!!! Érezzétek magatok nagyon jól! Kívánom, hogy zökkenőmentes legyen az út hazafelé. :)

fatima
 
 


Kriszti jó utat és jó pihenést!

Kép
niki30
 
 


Fatima, és Tarek hogy evett az elmúlt napokban? Zombulva!!! :wink: :D

A tejet én sem sürgetem, a mi dokink szerint a tápszer akár 2-3 éves korig is egészségesebb mint a tej.

Kriszti jó utat nektek!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Edis:
Nagyon Boldog 10. hónapfordulót Lucának!!
Kép

Egy hős volt a kislányod a műtétnél és te is!!! Megértem hogy sírtál, nagyon rossz lehetett látni a kis szőke buksiját ahogy eltűnik. Édesek a képek!! Reméljük hamarosan felépül és újra ilyen mosolygós fotókat teszel fel róla!!!

Kriszti: Jó utat! Pihenjetek és érezzétek jól magatokat!

Niki: Nagyon okos Emma hogy ennyi mindent mond már! Jó korán elkezdett beszélni, igazi cserfes kiscsaj lesz belőle! :lol: :wink:

Nelly: Ügyes Szonja hogy már egyedül is tud enni! Aranyos lehet ahogy igyekszik a villával ügyeskedni! Sajnálom a kaja problémákat, nekem ez távoli, nem tudnék tanácsot adni, de biztos elmúlik!!

Zsófi: Szép helyen nyaraltatok! Tényleg olyan nyugodt a környék, biztos jót pihentetek is, más lehet mint a rohanó városban, az ember ilyen helyen tud lazítani igazán. Tök jó hogy élvezed a kétgyermekes anyaságot. Én most nem tudom elképzelni milyen lenne egy másik babát is ennyire szeretni. Fura hogy egyszerre három pasiért is lehet rajongani.
A meghívást én elfogadom, ha nem haragszotok amiért mostanában ilyen ritkán tudok csak jönni. Mindig el akartam menni a talikra, de sosem sikerült, ezt most felírom a naptárba! Szeretnék megismerkedni veletek.
Bilizéshez Gratulálok!!

Fatima: Szuper hogy nem vagy sértődős, igyekszem én, csak kifolyik a kezemből az idő, már ha lehet ilyen hülyeséget mondani.
Csütörtök nem jó nektek?

Zsu: Helyesek vagytok a szülinapos képeken!! Olyan fura hogy nem régen olyan nagynak tűntek az 1 éves babák, most meg már pindurnak. Tejet én nem adtam még, sajtot, túrót, joghurtot és kefírt igen. Joghurot elég gyakran gyümölccsel, meg a túró rudit csoki nélkül. Azon gondolkodom hogy lassan bevezetem mert ha leállunk a cicivel jól jön helyette esti italnak. Szerintetek?

Bocsi akinek vagy amire nem reagáltam! Gyorsolvasásban olvastam . Peti elvitte Benit fél nyolckor a barátjához aki két utcányira lakik és még nincsenek itthon, azért lett kis időm. Kikapnak ám hogy ilyen sokáig kimaradnak, irgum-burgum. Beni kilenckor már fürödni szokott.....

Kép
viky30
 
 


gratula a sok járó beszélő ügyes babának. :)
kriszti köszi a köszöntést.
kerekpocak
 
 


Hehejjjjj Zsófi! Mi ez a szűkszavúság kérem szépen??? Azt ígérted, hogy leszel 24/7! Hmmm??? :)

Képzeljétek csajok! Este Zsömi kihányta a tápit. Sztem nem "igazi" hányás volt, mármint nem betegség miatt, hanem mert nonstop a "szőrösével" (takarójával) lóg és szokta harapdálni. Valószínűleg belement valami szösz a szájába és az irritálhatta, így kihányta. Úgy sajnáltam szegénykémet. Csak fél órával később mertem neki adni még tápit, de csak 100 ml-t ivott meg belőle. De nem volt semmi gáz.
Ja! Persze a "szőröst" is telibe kapta, úgyhogy "pót-szőrössel" kellett elaludnia. Hál'Istennek nem reklamált. :)

Viki! Ha nem bánod most mi csúsztatnánk ezen a tali dolgon. A fene se tudja mi bújkál Zsömiben. Ma elvittem a dokinéninkhez, aki azt mondta semmi komoly csak megfázott és azért köhög, mert hátrafolyik neki a dzsuva. :? De azért jobb félni, mint megijedni. Inkább tegyük át a jövő hétre.

Zsu! Hozzátok sem mennénk át a héten, nehogy valami baj legyen.

Niki! Veled már megbeszéltük. :) :wink:

Nelly! Dehogy volt bezombulva! :) Különben evett volna, mint egy kisangyal! :)[/b]

fatima
 
 


vagyok, vagyok, csak vhogy most nem tudok már ehhez a témához hozzátenni semmit. :)
leírtam velünk mi van, de most nagyon pörögtök az evés témán :)
írtam én tök sokat az előző oldalra.
nem baj ez.
kerekpocak
 
 


Jó reggelt!

Fatima, minden okés volt éjjel? Nem volt több hányás?
Ja, nem okoskodásból, de ha rosszullevős hányás fordul elő (gyomorrontás, ilyesmi, nem pedig szőrös miatti :) ), akkor úgy tudom nem szabad tejet adni. Inkább víz vagy tea.
Barátnőm járt úgy, adott utána még neki tápszert vagy tejet, már nem is tudom, és még akkorát hányt a gyerek. Utána olvasta, h. tejet adni tilos ilyenkor.
Na csak ezt akartam hozzátenni.


Jön néhány kép:)

Egy kis maszatos. Épp fagyizom :)
Kép

Kis kurva. Talán korán kezdem? :oops:
Kép

Reggel van, tévézem.

Kép

Kép
niki30
 
 


És akire büszkék vagyunk:)

Kép Kép Kép

Kép
niki30
 
 


jaj de ügyes ez a kiscsaj!!! hihetetlen!!! kis sellő!! szuper nagyon!!! fagyizós vámpírmosoly meg ...no comment :) :lol: :lol: :lol: :lol:
nagyon nagyon cuki!!!!!
legyetek is büszkék rá!!!!

érdekes h ennyien írjátok a tévét. :) én abszolút nem nézem amíg samu fent van. szeretném, ha kb iskolás koráig (na jó ez lehet h túlzás, de addig biztos amig csak lehet) ne nézze. nagyon sokat olvastam is a témában. sztem van összefügés az olvasás megszeretése/szövegértés/ stb stb és a tv között. (már h minél többet nézi-annál kevésbbé...) szóval nálunk egyáltalán nincs tévé. se háttérnek, se programszerüen.
igazából még mozgóképeket se nagyon engedek nézni pl számítógépen.
de asszem nagyon egyedül vagyok én most ezzel, szóval nem vitaindítónak szántam, mert nem menne a meggyőzés hehehe. :)


viszont vekerdy cikkét érdemes elolvasni:
http://www.diadal.hu/szulio_hirlevel_ma ... diiras.htm
kerekpocak
 
 


Jajjjj Niki de cukkancs Emmácska! :) Nagyon tuti ahogy merül. Kis sellőlány! :D Elhiszem, hogy büszkék vagytok rá!!!

Velünk minden OK. Nem volt több hányás az éjjel. Sőt nyekkenés nélkül átaludta az éjszakát és csak reggel 6:30-kor kelt. :) Amúgy este tutira a "szőrös" miatt hányt meg gondolom az is zavarja, hogy hátracsorog neki a cucc. Mert először csak köhögött, aztán jött fel ilyen tejes turha (bocsika :oops: ) és gondolom ez úgy beingerelte, hogy kijött az egész. Amikor volt az a fosós-hányós betegségünk, na akkor nem lehetett neki tejet adni hányás után. Csak tea, cukrosvíz vagy sima vizecske. De most nem erről volt szó Hál'Istennek.

Tényleg csajok! Ti hogy szívjátok ki a gyerkőcök orrát egyedül??? Én képtelen vagyok rá. Kell a Salim is! Nem tudom úgy lefogni, hogy egyedül meg tudjam csinálni. Örülök, ha egyedül nagy nehezen be tudok cseppenteni az orrába a Nasivin-ből. :oops:

fatima
 
 


Zsófi! Nem számonkérés volt ám! :) Csak kíváncsi voltam mizujs veletek! Sikerült a gyerkőcöknek visszarázódniuk az otthoni légkörbe?

TV: Én is ellenzem, ha egy gyerek egész nap a TV előtt ül. Sajnos én sokat TV-ztem gyerekoromban, mert ahol éltünk ott jobb volt lakáson belüli programot találni a legelején. Később már kimerészkedtünk az utcára! :) :wink: :)
Na szóval most még azért hagyom, hogy "TV-zzen" Zsömi, mert még úgysem tudja, hogy mi az. Amikor majd tudatosan akarja nézni, majd lesznek szankciók, hogy mit és mennyit szabad. Én nem szeretném a gyerekemet eltiltani olyantól, amit mindenki csinálhat. Elég lesz neki bőven az a sok korlátozá, ami a vallásunkkal jár. :)
De persze tökre megértelek Zsófi! Sztem nem baj az, ha nem TV-zik Samu. Majd fog eleget később! :wink:

fatima
 
 


nem is gondoltam, h számonkérés, ne hülyülj. :wink: :wink: :D :D
csak úgy éreztem, most ilyen szoros 3as egységet alkottok, és nagyon el vagytok benne mélyülve. aktuális is volt, fontos is, természetesen belemerültetek. nehezen tudtam volna (nem is sikerült) belekapcsolódni. de mindig olvastam ám!
mi van klárival?????
timi?? babó?
anita, marcsi?? (a meghívás mindenkinek szólt ám!!!)
kerekpocak
 
 


Emma képen nagyon édesek, olyan nagylányos már! :D
EnyémEmma is oda van a fagyiért!

Köszi a tejcis válaszokat. Sztem Emmát eltelíti a reggeli táp, velünk már nem hajlandó egy falatot se enni, csak szétdobálja a kaját. Amikor még szopizott, akkor evett. Szal, ezért akarnék neki inkább tejet adni, hátha akkor együtt falatozhatnánk reggel. Este még maradna a táp. Meg elég jó súlyban is van (10,5 kg fölött), félek, h részben a napi kb. fél liter tápi miatt is! :? Majd meglátom! :oops:

Tv: általában mi sem TV-zünk Emma jelenlétében. Esetleg 1-1 bejátszás a hiradóból vagy némi sport!
Az olimpiát viszont végig fogjuk TV-zni! :oops: :lol:
Mi nem akarjuk majd eltiltani tőle, de mindenképpen szigorú szabályokat igyekszünk majd tartani ezügyben! Persze még ráér!

Kriszti jó utat!

Lucusnak boldog hófordulót! Hogy vagytok?

Zsu
svs
 
 


Nem mondjátok csajok, hogy ti már fagyiztatjátok a gyerkőcöket? :shock:

Mondjuk Niki rajtad nem lepődök meg, mert te már a kezdetektől eléggé laza vagy ilyen téren. :) De hogy ti is Zsu!?! :) Akkor viszont nem értem a kérdést tej ügyben! Ha fagyizhat Emmus, akkor adjál neki nyugodtan tejet is. A kettő ugyanaz majdnem! Vagy nem???? :?

Bakker én nem tudom Tarek mitől ilyen kis vézna, ha sokkal több tápit iszik, mint Emmus. Utóbbi időben (ezt az 1 nemevős hetet leszámítva) ebédre mindig megevett kb 180-200 ml főzit + néha tápit is, van hogy éjjel is eszik és mégis olyan vékonyka! :? Ki érti ezt???

fatima
 
 


Fatima, én egyedül úgy szívtam Szonja orrát, hogy az oldalára fektetem, alulról a kezemmel átölelem, és egyben lefogom az egyik kezét, ha hadakozna, a másik kezemmel szvom az orrát, és ha kell távol tudom tartani a másik kezét is. Így nem nagyon tud elmenekülni, és sajnos az orrát muszáj szívni. Nagyon nagy harc szokott lenni nálunk is.
Tarek ilyen alkat. Szerintem soha nem lesz egy husis, pocakos kisfiú belőle. Jobban jársz, ha megbékélsz a gondolattal.

Tv, én nem akarom tiltani, de azt sem hogy egész nap a tv előtt üljön majd. Szerintem fölösleges olyan dologtól elzárni, ami szinte mindenki életének szerves része. Sok borzalmat, és hülye mesét adnak, épp ezért csak felügyelettel, és csak keveset tv-zhet majd. Most ez még nem téma, mert nem nézi, csak a reklámokat, inkább táncol a tv-ben hallható zenékre.

Én nem hiszem, hogy a táp ilyen mértékben nagyon hízlaló lenne. Tarek, és Szonja sem hízott meg őle, pedig ők nagyon hamar tápisok lettek. Szoni pl. megiszik 6 körül 180 tápit, és f9, 9 körül reggelizik velem. Ezek után persze a tízórai már kimarad, de szerintem ez nem baj.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Fatima, lehet h. Tarek egyszerűen ilyen alkat. Lehet, h. ő soha nem lesz hurka-gyurka.
Nem érdemes görcsölni ezen az eszik/nem eszik témán. Tudom, h. iszonyúan bosszantó tud lenni és az ember már nem tud mit kitalálni, tökre megértem (néha nálam is elszakad a cérna), de ha az ember idegeskedik, attól úgysem fognak többet enni.
Nálunk is változó, vannak napok, mikor meglepően sokat eszik Emma, de van olyan is, h. szinte madáreleség mennyiséget eszik.
Bár azt mondják, ha elindulnak és többet mozognak, akkor több energiára van szükségük és jobb az étvágyuk is.
Biztos így van.

Orrszívás: előfordul, h. egyedül kell szívnom, valahogy úgy csinálom, h. a két alkarommal szorítom le a kezeit. Ez most így tudom elég brutálul hangzik... :oops: De ha muszáj, akkor muszáj.

Tv: hát nem tudom, én mindkét nézetet elfogadom és megértem.
Úgy vagyok vele valahogy, mint Fatima, h. lesz még elég korlát az életben és bizonyos mértékben talán nem káros az a mennyiségű tévézés, amit mi engedünk. Nyílván lesznek határok és lesz olyan, amit nem fogok engedni, de kimondottan tiltani sem fogom.
De Zsófi, abszolute megértelek, biztos nem árt, ha Samu nem nézi a tévét, meg úgy tudom ti sem nagyon nézitek.
Egyébként már jó ideje mi is leszoktunk róla, valahogy nem is hiányzik. Se egy jó műsor, meg h. mi egy légtérben vagyunk Emmával, marha szar úgy nézni egy filmet, h. két szót értek, kettőt nem, így inkább nem is nézzük.

Kép
niki30
 
 


fagyi: samu csak idén kezdett enni, és csak nem tej alapú fagyit adok neki (gyümölcs fagyik, ill. citrom - fagyizója válogatja, mindig megkérdezem). az szerintem nyugodtan mehet.

orrszívás: én samut erősen lefogom (ha épp nem akarja) és kiszívom. vagy ülve az ölemben, vagy a pelenkázón, fekvea bal karommal lefogom a jobbal szívom.
kerekpocak
 
 


fatima: sztem ez nem a tápin múlik, hanem alkati kérdés. samu biztos hízna ha sok tápit inna, egy vékonyabb tapusu baba meg annyit iszik, amennyit akar, mégsem hízik. -- pont mint a felnőtteknél.
kerekpocak
 
 


Sziasztok

nincs még internetünk, anyuméknál vagyok. Minden rendben, sokat pihenek, alakul a kéró is!! Nagyon jól érezzük magunkat, most nincs még se tv se internet semmi, méga könyveink is a régi lakásban vannak, teljes az elszigetelés és én ezt nagyon élvezem! Szuperjó a levegő, majdnem minden délután alszom Julival, regenerálódok.

Tej: én 1 éves kor után szép fokozatosan adtam tejet, persze forralva, még mindig így kapja. Fagyit idén nyáron kapott először.

Juli már magának szívja az orrát elemes szívóval :lol: Bilizés továbbra is rendben+!!!!


Samu is nagyon ügyes a bilivel, bár Julinak is voltak ilyen fellángolásai, de mostanra állandósult a helyzet.

ZSófi köszönjük a meghívást, elvileg ok, és résztveszünk a bulin!!!

Most lépek mert el kell intéznem egy csomó mindent még, hamarosan visszatérek!!!

Pussz

Klári
Kép
ganti
 
 


Ja, igen, orrszívás. Ölemben ülve bal kézzel lefogom, fejét a vállammal magamhoz szorítom, jobbal szívok. :oops:
Ha muszáj, akkor muszáj!

Fagyi: csak belenyal a miénkbe, gyakorlatilag elenyésző a mennyiség. Én nem látok benne kivetnivalót.
A védőnő szerint lehet tejjel készült kajákat adni már ( pl. tejberizs), csak a tejjel várjunk- na ezt végképp nem értem. Na mindegy. :roll:

Zsófi: Samu még nem kap tejet?

Fatima: lazulok! 8)
Ha eszünk valamit, és Emma elkezd érdeklődni, akkor megkóstoltatom vele. (Utána úgysem kér belőle általában) Gyak. bármi is legyen az. Na jó, kivéve piros bogyós gyümik, magok, kóla…Meg vannak olyanok is, amit már lehetne (pl méz), de nem szívesen adok még mindig.
Nyilván az erre vonatkozó szabályok sok esetben csak azt jelentik, h ne legyen rendszeres én nagy mennyiségű az adott hozzávaló. Pl. semmi baja nem lesz egy kis házi sütitől, amiben cukor van vagy egy kis kolbásztól. Szerintem.

Mindenhol ilen csodás nyári idő van? Itt már megnint esik! :?

Zsu
svs
 
 


nem kap tejet, sőt szinte semmilyen tejterméket, mert érzékenynek érzem rá. valszin az éjjeli ébredések is összefüggésben voltak a tejes cuccokkal (pl tejszín a kajában ilyesmi). ha kap is -pl túrót, azt keveset és főleg délelőtt. (hogy estére már ne legyen gáz).

bili: én kérem írtam, h 2x ráült és azóta se ismételte meg a bravúrt. (kb szó szerint ezt írtam) így nem várom, h szobatiszta legyen. valszin jövő nyárig nem is lesz. :)
kerekpocak
 
 


Jajj csajok félreértettetek! :) Most abszolút nem nyavalygásnak szántam a Tarek súlyával kapcsolatos megjegyzésemet. Már totál megbékéltem azzal, hogy nem egy haspók, nem élvezi úgy az evést, mint más gyerekek stb. Most csak azon csodálkoztam el, hogy vajon az mitől van, hogy bizonyos gyerekek híznak kb ugyanannyi kajától mások meg nem.

Nelly! Zsunak lehet igaza ebben a tápi ügyben. Én már láttam több olyan babát (igaz az elejétől kezdve tápisak voltak), akik nagyon nagyok voltak a tápitól. Közben meg itt a fiam az élő példa + Szonja + a barátnőm kislánya, akik picik a tápi ellenére. Ezért is csodálkozom ezen "ki hízik, ki nem" dolgon. Valószínűleg alkati kérdés. Nem???

Most látom, hogy Zsófi ugyanezt írtad! :)

Na mindegy is! Csak az a bosszantó, hogy azt "mondják" a gyerekemről, hogy rosszevő, közben meg kiderül, hogy nem rossz evő, csak nem hízik. :roll: Na de hát érthető ez kérem szépen! Egy leendő világhírű sztárnak vigyáznia kell az alakjára. :lol: :lol: :lol:

Klári! Hello! :) De jó, hogy jól érzitek magatokat az új kéróban. Majd fotózz és tegyél fel, ha lesz végre netetek! Julinak sok puszi.

[quote]H írta:a eszünk valamit, és Emma elkezd érdeklődni, akkor megkóstoltatom vele. (Utána úgysem kér belőle általában) Gyak. bármi is legyen az.

Sztem ez tök korrekt Zsu! Én is szoktam adni Tareknak a miénkből. Eszi is mindig a kis huncut! :)
Komolyan mondom a védőnőtöket nem értem. Ehet a gyerek tejberizst, de tejet még ne igyon???? Ez milyen már? A tejberizs szerinte mi??? Mert ha azt mondaná, hogy olyan ehet, amiben csak hígítva van a tej, akkor azt mondom OK, de így??? Sztem tégy belátásod szerint. Próbálgasd, aztán majd meglátod. Végülis semmi komoly baja nem lesz tőle Emmusnak. :? Nem?[/b]

fatima
 
 


Hozok néhány képet az új lakásról (bocs, ha sok)

Emmaszoba1Kép Emmaszoba2 Kép
fürdő részlet Kép konyhaétkező Kép nappali Kép

Fatima: akkor tegyük át a jövő hétre a randit! Tarek javul már?

Zsu
svs
 
 


Zsu! Gyönyörű a lakásotok! Érezzétek benne magatokat nagyon jól! :)

Hát a randit bizony csak a jövő héten lehet esedékes, mert sajnos Zsömi nem javul. Sőt! Tegnap éjjel belázasodott. Popóban 38.8-at mértem. Gyorsan kapott egy Germicid C-t és az levitte 1/2 óra alatt. Ma reggel még nem mértem (nem kínzom, ha nagyon nem muszáj), de sztem van egy kis hőemelkedése. Adtam neki Panadol Baby-t. Már vissza is aludt a kis lelkem.

Tényleg Zsu! Ti hogy hívtátok ki anno a dokinénit Emmushoz? Lehet betelefonálni előre? Van szted valaki aki "felveszi a rendelést"?

Amúgy köszi mindenkinek az orrszívással kapcsolatos hsz-okat. Úgy tűnik az én fiamban extra erő van, mert a ti módszereitekkel esélyem nem lenne kiszívni az orrát. :( Most azt találtam ki, hogy körbe tekerem egy takaróval, mint egy múmiát, így mindene le van fogva, csak a fejét kell fognom egy kézzel, a másikkal meg szívom. :oops: De olyan szar érzés így bánni vele. :cry: Pedig muszáj!

fatima
 
 


Sajnálom Tareket, jobbulást! :(
Fel kell hívni a rendelőt, ott egy valaki (talán egy asszisztens) felveszi a hívásokat, és felírja, h kihez kell menni. Egy tól -ig időpontot adnak, és akkor megy!

Zsu
svs
 
 


Köszi Zsu!!!

fatima
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?