Új privát üzeneted érkezett!

ja, kórházlátogatás: nézd meg az eggyel lejjebbi topikot, ott van Németh Éva védőnő elérése, vele is meg tudod beszélni

Tücsi
20150827140659
 
 


ja, és:hordozókendő!!! erről Saara többet tud, de nagyon hasznos újszülöttnél
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Megfogadtam a tanácsaitokat. Ha sírás van, és úgy gondolom, hogy éhes, akkor cicire teszem, nem méregetem állandóan, bár a körzeti doki szeretné méretni velem még pár hétig. Ma már egy kicsivel jobb napunk volt. Nem volt az a nagy egész napos hiszti, de azért ma is ébren volt dálután 1-6-ig, nem akar elaludni, hiába cicizik, azon belaszik, de büfi után felébred és lásztik a kis szemén, hogy ébren van, mert nem pislog olyan kicsiket.:) Aztán idővel elkezd ásítozni, de akkor sem alszik be magától. Ha beteszem az ágyába, akkor kezdődik a sírás, ha viszont foglalkozol vele, akkor elhallgat és idővel valakinek a kezében beájul. Ami nem tudom jó dolog-e, nem fog rászokni erre? Mi az az idő kb, amikor már tudatosan kezd el ordítani, hogy kézben szeretne lenni és jól rászokik, amiről aztán még nehezebb lesz majd leszoktatni?

Körzeti végül írt nekünk tápszert, antiallergént, de persze csak a polcra, egyenlőre nem használjuk, talán kicsit megnyugszom igy. Meglátjuk, de a hormonjaim még mindig nincsenek a helyén, mert bármelyik pillanatban el tudom sírni magam, minden ok nélül, nem is értem én saját magamat sem. :(
k.krisztina78
 
 

 
 

Kriszta!

Először is NAGYON ÜGYESEK VAGYTOK!!!Csak így tovább!!!!

Ilyen picinek még nem fog"rászokni"hogy kézben alszik el...csupán igényli a testközelséget.Én erre nem nagyon tudok okosat mondani,a mi nagyfiúnk is kézben szeretett aludni,meg csak járó babakocsiban :wink: Én mint ey kilométerhiányos hóban-fagyban-napsütésben meneteltem mert csak ott aludt,a kiságyban nem...Aztán mi ebbe belenyugodtunk és alkalalmazkodtunk hozzá...aztán idővel valahogy megoldódott...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Kriszta

Nálunk mind a három gyerek sokat volt kézben! :lol:
Zalán különösen (sokat vártunk Rá,akkor még azt gondoltuk Ő lesz az utolsó baba! :wink: )
Nem romlott el!

Az én véleményem:
9 hónapig úgy aludtak el,hogy ringattuk őket és éreztek minket!
Nem lehet ettől megfosztani őket egyik pillanatról a másikra!
Nekik is meg kell tanulniuk aludni! :wink:
Nálunk ez úgy volt,hogy mindíg rajtam aludt el!(Ezt asszem egyformán igényeltük!)
Aztán letettem az ágyába.Sokszor volt olyan amikor felébredt,de látszott,hogy még álmos.Akkor kivettem és magamra tettem,így volt,hogy akár 1-1,5 órát is aludt!
Ma már elalszik,kb 5 perc alatt az ágyában úgy ,hogy simizem kicsit!
Ennyi!
Vendég
 


Sziasztok!
Kriszta, megint csak megerősíteni tudom a többieket, nyugi, előbb-utóbb le fog szokni arról, hogy valakivel alszik el, de még pici, szüksége van rád - egy magatehetetlen kisbaba.

Ha a doki méregetni akarja, akkor esetleg köss kompromisszumot (nem árt vele jóban lenni, ugye): mérd meg naponta egyszer (mondjuk fürdés után, meztelenül), hogyan alakul a súlya, az megnyugathat mindenkit.

Ügyesen, így tovább!

Mit hallok, Alziza? Indul a tesó-projekt?

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Kriszta, ezek a manok nagyon hamar megnonek am! nezem a fiamrol a kepeket es nem hiszem el, h valaha o is ilyen mini volt, mint a huga!
A picid is sik-suk megno es nem sokara az lesz a bajod, h nem hajlando hozzad bujni, puszit adni :)
de most meg nagy szuksege van rad, testkozelben akar lenni. A kisbabaknak a mozdulatlansag = felelem ugyanis ez nekik teljesen ismeretlen, rem ijeszto. a pocakodban allandoan volt mozgas, akkor is amikor aludtal. ha leteszed a kisagyba es nem alszik melyen felebred a hirtelen no mozgas miatt. Azt nem mondjak, de mozgaserzekelovel szallitjak a pici babakat :wink:. nem fogod elrontani, ha cipeled, most erre van szuksege, igy lesz nyugodt kiegyensulyozott baba -szerintem :)
a hordozokendo erre tenyleg tuti megoldas, en mind2nel hasznaltam, nekunk nagyon bevallt, kesz kendo manias lettem :lol: !
a gyereket belerakod, a kendo "oleli" ot, te melegited, hallja a szived dobogasat, alszik benne, mint a bunda es neked 2 szabad kezed van, kesz luxus! 8)
Piroskaval most rugalmas kendot hasznalunk, imadjuk, ez direkt picikre valo.
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_kendo.htm
Azon az oldalon talasz kotos kengurut is. Az az elonye, h nem kell a kotesekkel bajlodni, ha ez nem tetszik. Szinten mini kortol hasznalhato. egyebkent nem nagy ordongosseg megtanulni a koteseket.
Vannak ennel olcsobb kendok is, nem ajanlom, mert kenyelmetlenek (pl. a bobita nevu). A nandu is jo, de az nem rugalmas.
http://www.bababolt.com/
Ha nandu kendod van ingyen elmehetsz tanfolyamra a Minimanoba (de a leirassal is lehet boldogulni).
5900 Ft.

A kendonek az a nagy elonye meg, h nagyon konnyen ki lehet mozdulni babaval, nem kell babakocsival szorakozni a bkv-n.

jujj de sokat irtam megint!

Peni :) akkor drukkolok!
nem tudom a tobbiek hogy vannak ezzel, de nalam a masodik baba tenyleg csupa orom! semmi para nincs mar bennem ugy, mint az elsonel, tok nyugodt vagyok, sik-suk rajovok mi baja a kisbabamnak, szoval tenyleg mas, NAGYON jo! :D

Panny, hogy vagy? most latom, h mindjart szulsz! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara!

Hát igen...meg vannak számlálva a napjaink :wink:
Jóslóim vannak rendszeresen.....meglátjuk mikor jön el a nagy nap :wink:

Egyébként én is így voltam a második babával(és szerintem így leszek a harmadikkal is :wink: )ahogy te is írtad....nem volt már para,sokkal nyugodtabbak voltunk és ez a babán is visszatükröződött... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kriszta!
Én is csak az előttem szólókat tudom ismételni.
Lilinek mikor pici volt egyszerűen kiságy fóbiája volt, hiába aludt el az ölemben, ha leraktam azonnal felébredt és ordított... ezért soxor még hajnali 2-kor sem aludtunk, kivoltam teljesen....aztán úgy döntöttem nem kínlódok, neki sem és nekem sem jó, és onnantól kezdve mellettem aludt a nagy ágyban.
Ma már este befekszik a saját ágyába, kéri takarjam be, és igaz, hogy ott kell ülnöm mellette míg elalszik (ez van hogy fél óra), de szerintem már ez is nagy szó.... :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Rita most küldött üzit hogy ma du. fél3-kor megszületett Marci baba :wink: 3650gr,55cm!! :wink:

Mindketten jól vannak!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!!
2008. 02. 28.-án megszületett Dorina. 4280 grammal és 62 cm-rel. Sajnos császáros szülés volt. 12 óra vajudás után fájásgyengeség miatt úgy döntöttek hogy császár legyen. Mind a ketten jól vagyunk. Hétfön engedtek haza minket. Nekem a klinikáról teljesen jó benyomásom van. egy két csecsemősnővértöl eltekintve. :( ha lesz több időm mesélek

Sok sikert és jó babázást nektek
bianka0530
 
 


Bianka!

Gratulálok Dorinához!!! :D Szép nagy baba!!!

Akkor Ritával jól elkerültétek egymást... :lol:

Várjuk majd a beszámolót!!!!

Sok boldogságot a babához!!!

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Bianka!

Gratula a szép nagy babádshoz!!!!Sok tejcsit kívánok :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


BIanka, Rita soksok tejcsit és boldogságot Nektek!
Vendég
 


Bianka

GRATULÁLOK
Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Én most vagyok 18 hetes. Aki dr.Tömösváry Zoltánnál szült, szívesen venném az élménybeszámolót.
ági*
 
 


Sziasztok

Szoptatás: nálunk is a dokinéni azt mondta a múltkor, hogy az hülyeség hogy nem elég tápláló az anyatej,
Nem tudom, hogy mennyire aktuális még, de én most (mától) a More Milk-et szedem, igaz nem olcsó - 60 szem mindennel együtt 6130Ft volt - a neten rendeltem és már másnap kihozták, a gyógyitárakban is megkérdeztem, ugyan ennyi lett volna + 1hét kellett volna kb. hogy megkapjam :shock: (mindenholm úgy rendelik meg)
nekem nem igazán jött be a homeos bogyó - sem az Utrica Urens, sem a Ricinus Communis, sem a tea, ezek mellett is kevés, de az én kis drágám nem hajlandó még az anyatejet sem megenni cumis üvegből, nemhogy a tápszert, pedig már a második félével próbálkoztunk, de ez sem jött be. Így maradt a More Milk kipróbálása.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Rita, Bianka, gratulálok a babákhoz, jó egészséget, sok tejcsit és sok boldogságot kívánok!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Nem tudom ti az elején hogy álltatok a dologgal, én úgy érzem, hogy össze-vissza szaladgálok a dokikhoz, mondják, hogy a leletekkel menjek vissza, és mégsem törődik velem senki, sem a házidoki, sem a védőnő, leginkább a nőgyógyász tűnik megértőnek és kedvesnek. Más is érezte így az elején? Vagy tudnom kéne mindent magamtól? De hát még sosem vártam babát. Vagy vegyek könyveket, és okosodjak abból, abban minden benne van?
Pl:az egyik doki beutalt vér és alvadás vizsgálatra, mert állandóan vérzik az orrom, a másik erre azt mondta, hogy ez hülye, miért nem fül-orr gégészetre küldött vérvizsgálat helyett? Erre én csak azt kérdeztem, hogy tudnom kéne magamtól, miért engem szúrnak le minden miatt.
A héten voltam AFP-s ultrahangon, az UH-t végző doki semmit nem mondott, még a baba szívverését sem mutatta meg, hiába kértem, és mondtam neki, hogy állandó rettegésben élek, hogy valami baj lesz, mindig attól félek, hogy mi lesz ha legközelebb már nem fog dobogni a pici szíve? Aztán felhívtam a dokim, és ő az adatok alapján azt mondta, hogy minden rendben, de én még mindig félek. A környezetemben van pár kismama,és mindenkinek nagyobb a babája mint az enyém. Az ultrahangon 2adat volt a nyaki redőn kívül (ami szerencsére jó 0,12cm), BPD:2,12cm, és CRL:5,08cm. A vizsgálatkor 12hetes és 6napos volt. Nem túl kicsi a baba?
Adjatok nekem néhány biztató tanácsot :(

Gabika
gabika79
 
 


Sziasztok!

Nekem is azt mondta a dokinénik amikor a fiam csecsemő volt, hogy olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tej.......tenították neki az egyetemen:-)
Én meg azt gondolom, hogy van olyan mert én meg végicsináltam a fiammal . Nekem a 4. hónapig mennyiségi gondjaim nem voltak a tejemmel, a fiam sokat evett, jól fejlődött.......de mindig üvöltött. Kajált és 20 perc múlva éhes volt.........
Ez persze így fura mert ugyanakkor a súlya szépen gyarapodott, tehát ha nem lett volna benne tápérték nyilván n em hízott volna tőle.....szóval nem is tudom mit gondoljak. Hízott tőle, sokat evett de állandóan éhes volt szegénykém. A 4. hónapban amikor totál zombi voltam az állandó gyereksírástól lekaptam a tápszert a polcról megcsináltam neki és cumiból megetettem, simán megette és.....végig aludta az éjszakát, előtte meg fél óránként üvöltött amég csak tejet kapott. Kipróbáltam mindent, hogy nem ettem húst, aztán nem ettem zöldséget, semmit ami puffaszt, vagy szeleket okoz, ettem gyümölcsöt, aztán nem ettem.........próbáltam rájönni mi a baj? De nem jöttem rá máig sem......csak arra tudok gondolni, hogy a tej a fiam étvágyát nem elégítette ki. MOst is nagy kajás hál'istennek, imádja a hasát....... :) Szóval nem olyan egyértelmű szerintem ez a szopi kérdés, én azt gondolom, hogy különböző tej minőségek vannak és nem vagyok benne biztos hogy ez egy általános dolog , hogy mindenkinek jó a teje és minden babának elég az táplálékként........dehát nyivlán ahányan vagyunk annyi a tapasztalat:-)

KépKép
peni
 
 


Sziasztok

Gabika
UH-os adatok - mérettáblázat

http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

itt megnézheted az adatokat

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nekem is kezdenek gonjaim lenni a szopizással. Iszom a teát, szedem a homeos bogyót, de valahogy már nincs meg az az érzés a mellemben, hogy tele lenne tejjel. Olyan puha az egész, a fima meg van, hogy 2 óránként sír cici után. Egyenlőre mivel méregetni kell, látom, hogy hol 80-at hol 40-et eszik, (márha jó a kölcsönzős mérleg) mégis sírdogál. Polcon a tápszer, de nem merek hozzányúlni egyenlőre, próbálkozom a szopizással hátha jobb lesz. Mert érdekes módon volt olyan éjszaka nem is egy, mikor arra ébredtem, hgy tocsogok a tejben, aztán meg napokig semmi, nem is értem, mitől függ ez..
Egyébként az igaz, hgy a tépszeres babák hasfájosabbak, van erre valakinek tapasztalata?

Viszont a fiam nem alvása még mindig kiborít. Még mindig fent van valamikor 4-6 órát szinte egyhuzamban, igaz elalszik 10-15 percre, de utána ébred és nem lehet elaltani, hiába ringatom, babusgatom. Nem igazán gondolom, hogy ez igy normális. Persze aztán egyszercsak kifárad, és bealszik 4 órára, na de az meg általában kora délután van és mire magához tér, jön a fürdetés, utána meg megint szenvedés az alvással. Szerintetek mikor lehet alami renszersséget "belenevelni" egy gyerekbe? Vagy hogy lehet ezt okosan csinálni?
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Krisztina
Nem próbálod ki a More Milket?, én már nem tudok mást, így 2 napja most szedem, ha ez sem segít akkor lassan nálunk elfog kezdődni a hozzátápi, mivel eddig egyféle tápszert sem fogadott el.
tápszeres babák: nekem Ákos annyi idősen mint Áron már régen kapott tápszert is pluszba, és nem volt egyáltalán hasfájós!!!!!!!!!!!!

Nem alvás: neked mennyi idős a babád?
Nekem Áron csinálja mostanában kb. jó 1-2 hete hogy éjjszaka jóformán 1,5 óránként kell és mindig csak akkor alszik vissza ha cicit kap :cry: (érdekes nappal nem csinálja ezt), és most úgy döntöttem, hogy muszály lesz szegénykémet mosmár valahogy éjjszakai alvásra nevelni, mert így szegény Ákosom issza meg a levét, hogy az annyja nappal általában gyagya=nyűgős és így nagyon türelmetlen is, bárhogy próbálok magamra erőltetni némi türelmet is,
Úgyhogy most sajna jönni fogkan a síros éjjszakák, remélem bejön, ha nem akkor nem tudom, hogy mi lesz.

Sziasztok

Erika

Mágnes: merre jársz? hol tartotok?????????????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika, köszi a gyors választ, mindjárt utánna nézek.
Közben rájöttem, hogy ez még nem az AFP-s uh. volt, csak a 12.heti: )

Gabika
gabika79
 
 


Rita, Bianka, gratula a picikhez! :)

Peni, nalad mondjuk tenyleg erdekes, h a tapszer utan jottek a nagy alvasok... vegulis nem tragedia, ha tapszert kap, neha ugy erzem tul van ez spirazva, ferjem tapszeren nott fel, soha semmi baja, meg sosem lattam betegen. Fiam 18 honapig szopizott es asztmas, tej- es tojasallergias...

Kriszta, a kezdeti Pamela Anderson fele cici elmulik, ez teljesen normalis. Attol, h laposnak tunik a melled meg van benne tej, egy resze szopas kozben termelodik. 2 orankenti szopizas sztem siman belefer ilyen korban!
a teaval tenyleg vigyazz, mert hozzaszokik a szervezeted es utana kenytelen leszel inni, egyre tobbet, h termelodjon tej. A masik, h altalaban van benne komeny es ezt nem minden baba pocija birja allitolag.
Sztem nincs gond azzal, h sokat van fent a fiad, valoszinuleg ilyen. kavet, csokit, ilyesmit erdemes kerulni, ha amugy iszol/eszel, mert a koffein atmegy a tejbe.

Gabika, a doki, aki a genetikai uh-t csinalja a klinikan sajnos ilyen... :(
nem tudsz atmenni egy masik, normalis haziorvoshoz?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Erika,

Ezt a more Milke-et nekem is ajánlotta a körzeti doki, de egyenlőre nem próbáltam ki, de hogy ez ennyire drága? És mennyi időre elég a 60 szem?
A Lactoherb teából 1,5 liter iszom meg egy nap kb,erre az én körzetim azt mondta, az elég, abból nem lesz baj. Én már nem tudom mit higyjek, persze mindenki mást mond, igy elég nehéz bármiben is hinni.
A fiam 2 hetes, igy ennyi alvás szerintem kevés neki, de folyamatosan nézi a doki, mert most hogy méreti velem, hogy mennyit eszik, kiderült, hogy napi 400 gr-ot, ami az ő 4300-as súlyához kevés. Próbálkoztunk neki vizet adni meg teát, de köpdösi kifelé, és sajnos a pelusban 4 óra elteltével is alig van pisi, igy valamit ki kell találnunk. Lehet tápszert kell hozzátáplálni, bár igaz, délután sikerült beleerőltetni Kristófba 40 ml teát, de csak azért szerintem, mert tettünk bele neki kicsi cukrot. De igy határozottan nem olyan száraz a kis szájacskája. :)

Azt nem tudom még mi történik, ha két ciciből kap enni? Mert most még egyszerre csak egyből eszik, de abból olyan 60-80 körül leszív, próbálnám húzni ezt a tápszerezést ameddig csak lehet.. :)
k.krisztina78
 
 


Sziasztok

Krisztina
Laktoherb tea: én Ákosnál ezt ittam, végig míg szopizott - 6 hónaposan hagyta abba = vagyis 6 hósan ha a cicihez raktam átment hídba és addig ordított míg ott tartottam, Ákos elég korán kapott + tápszert + ő cicizéskor egyszerre 2 ciciből evett, mert csak így volt elég neki
most Áron is sokszor 2 ciciből eszik = ez van, ezt kell szeretni, pedig anyukám is sokszor mondja hogy szerinte egyszerre csak 1-et adjak - de az kevés neki, főleg hogy nem hajlandó semmilyen tápszert megenni - így maradt a More Milk kipróbálása
More Milk: http://www.boldogmama.hu/index.php?id=84
itt le is van írva hogy hogy kell szedni stb., ha itt rendeled meg akkor akár már másnap ott lehet nálad, mert amúgy kb. mifelénk még a gyógyszertárban is akár 1 hét kell hozzá, és ugyanannyiba is kerül :cry: !
Nekem Áron a mérleg alapján 1x-re keveset eszik (igaz ha így haladok kidobom a mérleget a zárt ablakon 1x = van hogy szopi után kevesebbet mutat mint előtte stb. stb. - tiszta idegesítő tud lenni)
alvás mennyiség: van aki azt mondja hogy gyerek függő, lehet benne valami

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,

Köszönöm a linket, te elkezdted már szedni, kiváncsi vagyok a hatására, neked bejön-e? :)

Valószinű, hogy nem lesz elegendő a tejem Kristófnak, mert hétfőn a mérleg szerint 4300 gr volt, a doki kérte, hogy ma is mérjük le és ma 4320 volt, ez gondolom kevés lesz majd egy hét alatt, de holnap majd a körzeti megmondja.

Nyugodalmas éjszakát mindenkinek, reméljük nekünk is az lesz:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Kriszta, nem stresszelni akarlak, de vsz. dokid is azt fogja mondani, hogy ez kevés ez a 20 g.

Először is nyugodj meg, az sem tragédia, ha tápszert (is) kap a gyerek, de azért egyszerűbb az élet nélküle. Na meg van az úgy, hogy a tápszert nem fogadja el a kis prücsök - Erika, nálunk is ez van, ami még jobban lecsúszik, az a Milumil 1-es, a Humana Ha egyáltalán nem megy (velőtrázó sikítás a reakció), a Beba 1-nél legalább nem sikít Mira. (Brúnó meg simán kajálta a tápszert is és 2,5 éves kora után hagyta abba a szopizást).

Nekem az a tapasztalatom, hogy megvan a szoptatás csínja-bínja, érdemes egy picit utánajárni, mielőtt teljesen feladja az ember.

Nyugodtan szoptass mind a két mellből, minél többször - így fog ugyanis több tejed termelődni. A rendszer alapvetően egyszerű: ha kiüríted a melled, akkor újra termelődik a tej. A kicsik óhatatlanul sokszor esznek, mert cseresznye méretű gyomorral születnek, ez tágul ki idővel.

Ha ritkán etetsz, akkor az a kb. 600 grammnyi tej, ami szükséges Kristófnak egy nap, az eléggé megterhelheti azt a pici pocit, naná, hogy fáj.

Az éjszakákhoz kitartás - ez ilyen. Erikánál szerintem picit más a helyzet, Áron már nagyobbacska (nála pl akár. fogzás is okozhatja a gyakori ébredést és a tejcsizés fájdalomcsillapítás is lehet). Őrült nehéz elhinni, tudom, de a második gyerekre majd meglátod :) hogy ezek a rém nehéz hetek szépen, lassan, fokozatosan elmúlnak (és nem is fogsz igazán emlékezni rájuk, mert úgyis félálomban töltöd ezt az időszakot :) ).

Ha ez vigasztal, nekem kis súllyal született a babám, ezért nálunk eleve az volt a rendszer, hogy két óránál többet nem is hagyom evés nélkül, hogy kezdjen hízni.

Nem kell még rendszerességre szoktatni egy kéthetes babát, ahogy nő, javulni fog a helyzet és érettebb lesz arra, hogy irányítsd kicsit az etetést-altatást, hogy legyen rendszer a dologban.

Most ott tartunk, hogy nagyjából percre tudom, mikor fog enni és aludni, anélkül, hogy szoktattam volna a rendszerességre, csak kicsit tologatni kellett az időpontokat (nyugi, nem emiatt vagyok ébren ilyenkor :) hanem mert este tízkor elaludtam a kölkökkel és most kipattant a szemem).

A nagyfiammal sokkal zehernyésebbek voltak az éjszakák, nem aludta végig őket, tápszer ide vagy oda.

Én, azt hiszem, hogy ebben a helyzetben (kiolvasnám a Szoptatás c. könyvet vagy a LLL füzeteit) etetném minél többször, vízadás helyett is szoptatnám (ahogy hallom, a tejet nem köpdösi ki). Másrészt beszélnék a dokival, mert lehet, hogy valami kisebb egészségi probléma áll a háttérben és azért nem gyarapszik megfelelően. De ha 400 grammot eszik, akkor ez nem valószínű.

Az alvás kevésnek tűnik, de azt olvastam, hogy vannak nagyon keveset alvó babák - nekem végig az volt a gondom, hogy túl sokat alszik Mira :) Az ember mindig tud aggódni valamiért...

Nem lehet, hogy az éhség tartja ébren Kristófot?

Na befejezem, próbálok még aludni picit, kitartás, Kriszta!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok Lányok!
Segítséget szeretnék kérni. Ismeri valaki Dr. Szabó Istvánt? Szeretnék róla tapasztalatok alapján infót megtudni, esetleg elérhetőséget is. Priviben is írhattok.
Köszönöm előre is!
Dorka
ddorka
 
 


mtm

Próbálom magam nem stresszelni, de a doki néni szerint valóban kellene neki a tápszer, mert napi 400-450 ml eszik meg, ami neki kevés. (persze van, hogy a mérleg evés után kevesebbet mutat, mint evés előtt, tehát ki tudja mennyit is eszik meg valójában) Persze mikor kérdezem, hogy mégis mennyi tápszert adjak neki, akkor az volt a válasz, hogy számot nem tud mondani, de a 400 ml kaja kevés neki, mert gyerek válogatja, hogy mennyit kér még.
Most próbálkozunk a két cicis etetéssel, de érdekes módon ha átteszem a másikra, akkor abból már nem eszik, csak nyammog rajta, igy egy etetésre 70-90-nél többet nem tudok belenyomi, és miután bele is alszik ezekbe az evésekbe, igy nem tudom a tápszert hogyan fogja megenni. Holnap el kellene kezdenük pedig. :(

Az meg pláne aggaszt, hogy nincs a pelusban pisi, és ez nem jó jel sajons. :(

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Kriszti
és Kristóf mennyi időnként eszik? esetleg próbáld meg, sűrűbben cicire tenni, hátha akkor összességében többet tud majd enni, mert az én kis Áronkám is egyszerre nem eszik sokat, általában van hogy - mostanában is - 100-120-at eszik - mégis (2320-al született és már jóformán 6kg), lehet hogy az ő szervezete azt a keveset is teljesen felhasználja.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kriszta, mennyivel szuletett Kristof?
megneztem a fuzetunkben, Vince 2,5 hetes korara nyerte vissza a szuletesi sulyat (3170 gr). Az elejen sokat fogyott, mert aluszekony volt (reszben a sargasag miatt), mindig belealudt a szopizasba. De a mi dokinénink sosem mondta, h tapszert adjak neki.
Kristof lenyegesen nagyobb baba, mint amilyen Vince volt, nagyobb "tartalekkal" szuletett, ilyenkor kevesbe szoktak aggodni az orvosok.

biztos azt gondolod, h okoskodom, de ugy hallottam/olvastam eleg sok helyen, h vannak orvosok (es vedonok is), akik szinte automatikusan javasoljak a tapszert, ha a baba nem ugy fejlodik, ahogy ez a nagy konyvben le van irva. es minden baba mas!

Csak egy javaslat: beszej egy szoptatasi tanacsadoval is, h legalabb egy masik szakvelemenyt is kapj mielott hozzanyulsz a tapszerhez.
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak
(es ok nem csak kitalaltak, h szopi tanacsadok lesznek, nagyon kemeny vizsgat kell ezert letenni -- le van irva a honlapon, nezd meg, ha gondolod!)
itt is vannak (nem ibclc-s tanacsadok, en egyikuket hivtam most az elejen nagyon rendes volt, sokat segitett).
http://www.lll.hu/telefon

tudod, ha elkezded tapszerel etetni annyival kevesebb tej fog termelodni, mert a kereslet-kinat elve alapjan mukodik.

Es azert konnyebb, praktikusabb es olcsobb szoptatni, mint tapszerrel etetni a babat, ezt Tucsi is el tudja mondani, azt hiszem...

Sztem jo otlet, amit Erika irt, probald esetleg gyakrabban etetni.

Sok sikert es kitartast kivanok! ne aggodj, hamar tullesztek a kezdeti nehezsegeken, menni fog! :wink:
remelem azert valamennyit tudsz pihenni!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


ja es meg egy: a mai pelusok nagyon nagy nedvszivo kepesseggel rendelkeznek, lehet, h ott a pisi csak nem veszed eszre. milyen gyakran teszed tisztaba?
kaki milyen gyakran van?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

elég régen jártam erre, de most látom, hogy mennyi új kismama van, és mennyi friss anyuka. Én a következő babámat várom, és megint a klinikára járok, már fontolgattam, hogy újra benézek ide ismerkedni az új helyzetekkel a klinikán, aztán közben Sára is hívott, hogy nézzek be :wink: .

Először is gratulálok minden új babásnak!

Gabika: Sajnos nekem is az volt a tapasztalatom az első gyerekemnél, amit Te írtál, hogy igazából a saját nőgyógyász orvosodon kívül senkire nem számíthatsz, se a védőnőre, se a háziorvosra. Pedig ilyenkor annyira biizonytalan az ember, és nagy szükség van minden segítségre, minden jó szóra, nem arra, hogy lecsesszék, meg küldözgessék ide-oda.
A babád mérete tök normális 12 hetesen. Szerintem ne hasonlítgass másokhoz semmit, lehet, hogy elvileg egy idősek vagytok, de gyakorlatban lehet eltérés, mert ugye a mensi első napjától számolódik a terhesség, és nem mindenki a középidőben termékenyül meg, így akár egy hét csúszás is lehet, és ebben a korban már egy hét is sok mm-t jelenthet.

Lányok, írtátok, hogy a 12 hetes uh-t olyan doki csinálja, aki nem mond semmit... Ki csinálja mostanság? Mert nekem anno a kisfiamnál a saját dokim csinálta, mostmár ő nem uh-zik, így ahhoz kell menni, aki ott van.
A sima uh-kon eddig a Börzsönyi meg a Gidai dokiknál voltam, ők mindketten nagyon rendesek és informatívak voltak.
De akkor ezek szerint a 12.hetire van külön ember?
Nekem nem indult valami probléma mentesen a terhességem, a terhespathológián is már feküdtem egy keveset, ezért nekem nagyon fontos lenne, hogy valaki megnyugtasson, és elmondjon mindent a 12 hetesen. Ezek szerint akkor érdemes inkább elmenni máshová megcsináltatni? (Pl. géndiagnosztikára)

Krisztina78: Sajnálom, hogy ilyen dolgokon kell keresztül menned, ahelyett, hogy minden gond nélkül élvezhetnéd az első heteket a kisfiaddal.
Anno nekem a kisfiamnál a sok fejés, sok folyadék (szénsavmentes ásványvíz), gyakori mellrerakás és sok pihenés segített a tejben.
Nem tudsz esetleg segítséget kérni családtól, hogy valaki jöjjön el, és segítsen Neked? Lehet Rád férne egy kis pihizés, hogy lerázd a stresszt magadról. Hiszen elég sokmindenen keresztül mentél a szülés óta, és sokat idegeskedsz a tejcsi miatt.
Az alvás miatt ne izgulj, az én kisfiam is nagyon sokat volt fent, nem minden baba egyforma alvásigénnyel bír, Enyémke már csecsemőként is keveset aludt, míg a barátnőim babái szinte egész nap aludtak, ő szinte egész nap fent volt, és keveseket aludt. És később is nagyon hamar áttért a napi egy alvásra. Ez biztos nincs a tejjel összefüggésben, mert nekem az volt elég.
Sára ötletét támogatom, próbáld meg felhívni a LLL-t, nekem sokszor segítettek telefonon, mikor bizonytalan voltam és mindig megnyugodtam. A védőnő meg az háziorvos sajnos sokszor mondtak hülyeséget. :( Nem mindig szabad rájuk hallgatni.
Remélem hamar megoldódik a problémád! A legfontosabb, hogy bízz Magadban, és ne idegeskedj!

Üdv.
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

En is regen jartam ebbe a topikba.

Gratulalok minden ujdonsult anyanak es babanak, sok boldogsagot kivanok mindenkinek!!!

Kriszta
Szia! Nekem 10 honapos a kislanyom, de meg emlekszem az elso hetek ketelyeire es problemaira. Leirom, h en miket tapasztaltam, remelem, tudok vele segiteni, es nem az 1000. velemeny leszek, ami meg jobban osszezavar.

Lujzi lanyom ket hetes kora korul elkezdett sokat sirni, beleptunk abba a kategoriaba, amit "hasfajos baba"-kent emlegetnek.
Sokat sirt szegeny, es belolem friss anyakent kirobbantak az anyai osztonok, igy altalaban mellre tettem, ha sirt. Nyilvan, mivel nagyon gyakran forldult ez elo, piciket szopizott, es, mint kesobb megtudtam, ez is hozza jarulhatott hasfajasahoz, mert igy nem allt le soha az emesztese. Nem tudom, valoban igy van-e, de most sem csinalnam maskepp, mert a mai napig nem csalodtam az oszoneimben, altalaban e szerint teszek ma is.

Mivel gyakran szopizott Luzji, sosem voltak tele a melleim, szoval ha nalatok is ez a helyzet, ne aggodj, ettol meg van tejed.

A tej megfelelo mennyiseget tekintve tapasztalataim a kovetkezok:

Napi 2x 1,5l szensavmetnes asvanyviz,
pihenes, amikor csak lehet (alvas napkozben),
megprobalni nem idegeskedni (ha megy...),
rendesen enni, abbol lesz a tejcsi

ha ezek barmelyiket hanyagoltam, ereztem a tej csokkeneset.

A babanak csak jot tehet, ha testkozelben van, az elejen (ami az elso honapokat jelenti) Lujzi is sokat aludt rajtam.

Ismerek egy babat (8 honapos), az elso 6 honapban fel oranal soha nem aludt tobbet... Van ilyen.

Most ennyi jut eszembe, de kerdezz nyugodtan, ha van meg valami...

Kitartas! Es mindenek elott BIZZ MAGADBAN ES A MEGERZESEIDBEN.
Uj ez a helyzet mindkettotoknek, bele fogtok jonni!

Ui:
Esetleg nem tudsz megkerni vkit, h vallaja at mondjuk a bufiztetest, h te tudjal aludni egy picit etetes utan?
Azt tapasztaltam, h akar fel ora alvas is csodakat muvel az anyaval is, es a tejtermelessel is!

Kép
boga
 
 


Szép napot mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni, ismeri valaki dr. Szeverényi Márk-ot? Én most keresek szülész-nőgyógyászt idén tervezzük a babát, csak szeretném előbb kivizsgáltatni magam. Ha van infótok nagyon várom akár priviben is. Köszike Ria
dne
 


Sziasztok!
Sem Szeverényi, sem Szabó doktort nem ismerem, sajnálom.

Kriszta, hogy vagytok?

Szerintem nagyon jókat mondtak megint a lányok: a pihenés, rendes evés-ivás nagyon sokat számít.

Van segítséged? Ne izgulj, az első néhány hetet túl kell élni, semmi mással, mint magad és a babád, ne foglalkozz, nyugi, nem marad ez mindig így!

Én, ha neked lennék, akkor feltétlenül beszélnék szoptatási tanácsadóval. Pl. Dr. Sarlai Katalin az Istvánban rendel, gyermekgyógyász-neonatológus, nála időpontot lehet kérni: 455 5700 / 1644, szerintem az pl. mindenkinek (te, orvos) megnyugató lehet, ha ott megmutatod a babád. (A MÁV-ban is van elvben valaki, ha gondolod, megnézem, de a Kismama újság végén levő Kismama noteszben is megtalálod.) Gondolom sokan vannak ott is, de szerintem sírd be magad valami közeli időpontra. (Tényleg nem minden orvos és védőnő ért a szoptatáshoz, még gyerekgasztroenterológussal is találkoztam a napokban, akinek nem sok fogalma van róla :( )

Azt gondolnám, hogy lehet, hogy átmenetileg pótlásra lenne szüksége Kristófnak, mert sem a kajamennyiség, sem a hízás nem megfelelő (most sajnos nagyon benne vagyok a témában, én Mirám nem hajlandó enni, pedig lenne mit). Ha (hozzávetőleg) ennyit eszik (hülye mérleg, én is utálom), akkor a kiszáradást elkerüli, de hízni tényleg nem fog.

Hogy a számok világosak legyenek: naponta, testúlykilogrammonként 100 ml (grammban is mehet a számolás, mindegy) kell ahhoz, hogy ne száradjon ki (kb. ezt eszi Kristóf most), 120 ml kell ahhoz, hogy ne fogyjon és 150 ml ahhoz, hogy hízzon is. (Ez alapján a pótlást is meg lehet határozni, hogy pluszban mennyivel kínáld meg, mindig egy picit többel, az átlagos adagnál, hátha éppen kajásabb. Lusta kicsit az a doki, ha nem mondta el...)

Ezért lehet, hogy tényleg kell egy kis pótlás, mert lehet, hogy kicsit el van erőtlenedve a baba és ezért nem eszik egyszerre sokat. (Nincs lefejt tej otthon? Vagy nem tudsz fejni két evés között? Ha nem, nem, a tápszer sem tragédia, időnként kell és kész. Én mindenesetre azért arra törekednék, hogy megszabaduljak tőle.

Első körben, egy napig biztosan kipróbálnám, hogy nagyon gyakran mellretenném, mindkettőre, ahogy Erika is tanácsolta. Mondjuk két óránál többet nem hagynám evés nélkül. Ha beleszundít (ebbe bezzeg szívesen belealszanak), akkor úgy kezdeném etetni eleve, hogy csak egy pelus legyen a babán, te is légy ruha nélkül, úgy bújjatok össze az ágyban, együtt takarózzatok be. A bőröd érintése eléggé felébreszti, ébren tartja, segít a szopizásban.

Aztán ellenőrizném, hogy jól kap-e rá a baba: az egész bimbóudvar eltűnik-e az orrocskájánál. Ha nem, csak a bimbót kapja be, akkor pont elzárja a tej útját, ahogy összezárja a száját, tehát hiába van ott a tej, hiába erőlködik, nem folyik be a szájába. Mindig meg kell várni, hogy hatalmasra tátsa a száját (néha percekig kell sasolni, majd ráéreztek mind a ketten, ez is jobb lesz) és akkor nyomni a szájába a mellett.

Meg fontos, hogy a feje egy vonalban legyen a melleddel és a baba egész testét fordítsd magad felé, hogy ne kelljen tekergetnie a nyakát.

Ha kell pótlás és eleve fáradékonyabb Kristóf, kipróbálnám a Szoptanít nevű eszközt (supplementary nursing system, sns). Itt: www.tiva-med.hu meg tudod mutatni férjednek, mit keressen. Brendonban pl. most 8 ezerért kapható. Nálunk pl. a védőnőknek van egy, amit kölcsönadnak, kérdezd meg te is. Esetleg javasold nekik, hogy ők beruházhatnának egybe, biztosan sokan tudnák használni. :)

Ez egy olyan tartály, amibe be lehet tölteni a pótlást (lefejt tej, tápszer), nyakba akasztod, kicsi csövét a mellbimbóhoz illeszted és így szopizás közben folyamatosan kapja mellé a kiegészítést is. Ez azért is jó, mert így mégis folyamatosan stimulálja a te melledet is a baba. (És nála jobb mellszívót még nem találtak fel.)

Macerás az eszköz, tudom, használtam én is és már megint itt van, de megéri, a szoptatás-etetés-mosogatás-fertőtlenítés-tápszergyártás folyamatnál (pláne tartósan) semmi sem macerásabb. (Ezt is tapasztalatból tudom, az első babánál mindezeket sajnos én sem tudtam.)

Látod, itt többen sokat beszélünk erről - nehéz így látatlanban, egyikünk sem képzett szakértő, szemben az iblcl-s nőkkel, de azért valamit már tudunk: hogy mennyivel egyszerűbb és jobb az élet csak szoptatva. Kitartást és nyugi, menni fog!

Ha ez vigasztal, én is taposom befelé a kaját a babámba, kb. ekkora a súlya és kb. ennyit eszik, csak idősebb öt hónappal. Úgyhogy irigykedek rád, hogy neked a kéthetes gyereked tart itt :)

Szép napot!

Tücsi
20150827140659
 
 


Kriszta
Meg eszembe jutott egy dolog:
Ne aggodj az ebrenlet miatt, az ujszulottek du mindig nyugtalanabbak, en sem tartottam termeszetesnek, de Lujzikam du 5-6-tol este 9-10-ig tombolt allando jelleggel. Aztan egyszer csak kinotte :wink:

Amit Tucsi irt nagyon fontos, az egyesz bimbo udvart a szajaba kell, h vegye a baba. Az udvart maszirozza a szajaval (ajkaval) , az stimulalja a tejtermelest.

Ja, es en is paraztam, h ha mindket mellembol etetek, hogy lesz tejcsi a kovetkezo etetesre, akkor voltam csak nyugodt, ha az egyikben mindig volt egy kis tartalek, de ma mar tudom, h pont attol fog tobb termelodni, ha gyakran szopizik a baba.

Szoval: Szivja ki az egyik mellet teljesen, mert ha mindkettore csak picit teszed, a higabb elotejet eszi mindkettobol, es az nem eleg tartalmas, igy tul hamar ehes lesz, nem fog gyarapodni, es jobban is fajhat a pocija ettol a laktozban gazdag "elotejtol". Az elejen ez szerintem kb 30p szopit jelent.
Szoval, az egyikbol mindenkepp szivja ki Kristof a surujet is, es ezutan tedd ra a masik mellre, mindegy, ha csak keveset szopizik ebbol.
A kovetkezo eteteskor ezen a felig kiszivott mellen kezd, mert addigra megtelik, es a masikat add utana, es igy tovabb, mindig a masikon kell kezdeni.

Ha van kis idod, szamolj be, hol tartotok, sok sikert!

Kép
boga
 
 


dne

irtam privit

Kép
boga
 
 


Kriszta!

Sztem fogadd meg Boga és Tücsi tanácsait,kész szoptatási szakértők!!! :wink: :wink: :wink:
Szuper!! :wink:

Sok sikert!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én is rég jártam erre! Gyerkőc már más problémákat ad! :lol:

Kriszta

Ismeretlenül fogok most írni neked! Hosszú kálváriám volt, nagyon rossz következményekkel,aminek egyik oka, a szoptatás miatt kialakult depi!

Sajnos van,hogy az ember nem tud szoptatni. Átérzem problémád! Enyém gyerkőc eleinte vegyes tüzelésű volt,majd csak tápos lett!

Szar érzés volt, de túl vagyok rajta! A végén már annyira kevés tejem volt, ogy sírva fakadt a gyerek,ha elővettem a cicit! :shock:
szó szerint kergettem az ágyon a cicvel a gyerekt, ő meg elforgott,mert fekve szoptattam!

De semmi baja nem volt, soha,még megfázva sem volt!
Okés,hogy kell a tejcsi,de ha nincs,akkor nincs!

Ha anya nyugodt,akkor a baba is az!

Szép napokat!

Kép
anid
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok-sok tanácsot, tapasztalatot. Szenvedünk még kicsit, illetve én idegeskedek kicsit, amit tudom nem kellene. Tegnap két ciciből evés volt, igy 800-at evett, de a nyűgősségén semmit nem változtatott. Nem alszik napközben, közben olvaslak itt benneteket, hogy ilyennel találkoztatok ti is bőven, igy már csak abban tudok reménykedni, hogy ezt ki fogja nőni mihamarabb.
Szenvedünk az elaltatással is, mert szopi közben be-be alszik, de mire túljutunk a büfin és a mérlegelésen, felébred. Akkor meg kezdjük az elaltatás nehézségeit. Igen keservesen tud ilyenkor sírni, álmos, de magától mégsem alszik be. Ha sétálok vele, vagy ha a hasamra fektetem, akkor elalszik. És ma eddig még másképp nem sikerült elaludnia, (arra a 2x 20 percre amit reggel 9-től bírt aludni) csak ha magamon tartottam, amire a védőnő azt mondta, hogy akkor most jól elronotottuk, mert akkor ehhez hozzá is szokott. Igy maradt megint a kétségbeesés, hogy akkor most elkapattuk gyereket. Szerinte akkor most hagyjuk az ágyban sírni, hátha elalszik magától, de szerinte úgyis a gyerek fogja tovább bírni a mi idegeinknél. Remek és bíztató...
Én nem gondoltam, hogy ez a gyerekzés ennyire bonyolúlt és idegtépő feladat lesz.
Persze van segítségem, de nem tudok úgy lepihenni, hogy tudom a gyerek ordít másnál. Ilyenkor görcsben a gyomrom és lőttek az alvásnak..
Lefejni tejcsit sajnos nem tudok ,mert annyi meg nincs, hogy még a mélyhűtőt is ellássam vele, igy hoszabb időre sem tudom itthagyni.:(
Persze mindneki próbál nyugtatni, hogy 6 hét után könnyebb lesz, de eltelik egyszer az a 6 hét? :( Elég hihetetlennek tűnik... Persze valaki azt mondja, ha nem 6 hét akkor 4 hónap, még job...
Tudom, hogy sokat panaszkodom, de egyenlőre nem tudom élvezin a babázást, mert több a gond van vele, mint öröm. Persze lehet az én felfogásom a rossz, meg ki kellene lábalni ebből a depiből is, de tényleg magam alatt tudok lenni, meg az esti sírdogálásommal a családomat kergetem az örületbe. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehezen fog indulni a közös életünk.

Kép
k.krisztina78
 
 


Hali Kriszta!

Sajnos sürgeted magad!addj időt magatokank!

Az altatás az külön téma, de összekapcsolódik az evéssel.

Mi anno 8 hetsen mentünk alvásvizsgálatra,mert nem aludt a beste kölyke napközben!
Üvöltött nonstop! Csak este aludt! Valószínüleg éhes volt a kölyök. Atán a kórházban beállították a 3 óránkénti evést, tápos pótlással,mert a cici kevés volt, és már a második körben elaludt!
Mondjuk nekünk nem jött be az igény szerinti szopi!

És mi bizony betörtük az elalvásos sírást, hagytuk sírni, először 27 percet, utána egyre kevesebbet!
Na jó ezt nem két hetesen csináltuk! :oops: Ja és aférjem vette kezébe az irányítást!

De a lényeg!
Hallgasd meg a sok tanácsot! Aztán próbálkozz! De egyik sem szent írás!

Minde baba más! És minde mama is!
Mindegykünknek megvan amaga parája! Én is mértem,aztán mikor egy hónapban 500g-ot sem hízott rájöttem,hogy ilyen fajta. Most aug. óta hízott kb. 500g-ot!most 10,5 Kg ez van, ha szépen fejlődik a mozgása, figyelme, akkor eszik eleget!Szerintem!

Kép
anid
 
 


Panny, hogy vagy?? kivancsi vagyok milyen lesz az eleted harom kicsivel! :)

Kriszta, nem tudom ez segit-e, de nalam ugyanez volt az elejen Vincevel. de van egy jo hirem: ELMULIK!! :)
Allandoan bogtem, teljesen ki voltam merulve es ugy ereztem ennek sosem lesz vege. ezt a csaladnak el kell fogadni, meg kell erteni, ne, h emiatt is rosszul erezd magad! a hormonok szorakoznak ilyenkor az emberrel, fogd rajuk nyugodtan :wink:

mai fejemmel mostmar tudom, h nem is a szules meg az ejszakazas keszitett ki hanem az a hirtelen felismeres, h ez a kicsi leny csak az en felelosegem. a szabdsagomnak lottek, az eletem mostmar szinte csak rola szol. erre abszolut nem voltam felkeszulve. mikor elment otthonrol a ferjem reggelente izgultam, h mi lesz, mit fogok kezdeni a kicsivel, ha vmi nem ok. meg egyaltalan ugy ereztem, h nem fog menni. es elmult! belejottem.
pocakosan csak a szulesre keszultem a tobbi nem igazan foglalkoztatott.
Nem mindenkibol lesz hirtelen anya ahogy kibujik a gyerkoc... ehez ido kell! emiatt ne erezd magad rosszul, menni fog!!

a kendot nem akarod kiprobalni? tenyleg oriasi segitseg. en lanyom semennyit nem alszik agyban napkozben, ugy viszont igen. de errol kezd leszokni mostmar.
merre laktok? van egy kendom, amit nem annyira hasznalok, ha gondolod kolcsonadom, h kiprobald.

en komolyan leesek a szekrol, mikor olvasom, amit javasolt neked a vedono... :shock:. tenyleg baromira biztato! :roll: sajnos sok ilyen regimodi vedono es orvos van.

irtam mar korabban, en ugy erzem ilyenkor a babanak meg kell szoknia a kinti vilagot, minden ujdonsag, megismeri az ehseget, a fajdalmat, hideg van, feny, mozdulatlansag, eros hangok. megszokja majd, de lehet neki segiteni :)

ja es panaszkodj nyugodtan! :wink:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Anid
amikor nálatok üvöltött a gyerkőc, akkor te mit csináltál vele? Semmivel nem lehetett megnyugtatni őt sem? Most nekem is azt csinálta, hogy megevett 90-et, utána még ordított és szopizta a kezét, de hiba teszem vissza cicire, nem jön már belőle semmi.. Most nagy nehezen bealudt a hasamon, kiváncsi vagyok meddig fog tartani..
Most akkor szerintetek ezzel a hasonaltatás témával elrontottam a gyerekemet vagy nem? :(
Mennyi idősen törtétek be az elalvásást? És először mi történt 27 perc után? :)

Saara,
Elmúlik, de mégis MIKOR??? :))
Pontosan azok az én érzéseim is, mint amiket te leírtál, a szabadság, a kötöttség. Nagyjából fel voltam erre készülve, meg olvastam ilyenekt természetesen míg terhes voltam, de ogy ez valóságban tényleg ilyen nehéz, arra nem számítottam..
Ezt a kendő dolgot nem is tudom, félek, hogy megszokja, és pláne nem akar majd másképp lenni, mint rajtam, nálatok ez nem okozot gondot? Magától kezd leszokni a kendőzésről a lányod? Mi a II. kerületben lakunk, lehet megpróbálom ezt a kendőzést majd végső elkeseredésemben:)
Én próbálok segíteni a fiamnak megszokni a kinti életet, de ha meg babusgatom, akkor az baj sokak szerint, most akkor mit kellene még tennem?
Valóban papíron anya lettem, de annyira nem érzem magam annak, van egy fiam akiről több-kevesebb sikerrel próbálok gondoskodni, de az anyaság szerintem nem ezt takarja, valahogy hiányzik belőlem az anyai ösztön.:( én olyat nem kaptam a fiammal.:(

Kép
k.krisztina78
 
 


k.krisztina78!
Biztos,hogy ott van az az anyai ösztön,csak még nem dolgoztad fel azt,hogy anya lettél.Én a helyedben nem foglalkoznék,pláne nem 2 hetes babánál azzal,hogy mit szokik meg,és mit nem egyenlőre én odaadnám neki azokat a dolgokat,amikkel megnyugszik!
Nekem is mondtak anno tanácsokat ,mit hogyan kellene tennem,és mindent úgy csináltam,ahogyan a szívem diktálta,és nagyon hamar leszokott az én fiam sok mindenről,és nem hallgattam a "jó tanácsokra"hiszen minden gyermek más!
Kitartás,bizzál magadban,és hallgass a szívedre!Hidd el ,ha te is nyugodt vagy azt a babád is átveszi!

Üdv:eda
eda2
 
 


Kriszta, dede ott van az anyai oszton csak nem tud meg kibontakozni. a hormonok, tudod! :)
oszinten nem emlekszem, nalam meddig tartott. az elso 3 hten biztos volt sok siras aztan fokozatosan elmult. emlekszem ilyenkor az segitett sokat, ha megolelt a ferjem. kisirtam magam, iszonyatosan egyedul ereztem magam, jol esett nagyon az oleles. 6 het utan mar jobb volt ugy remlik. mar az is NAGY elmeny lesz, ha elkezd tudatosan mosolyogni a fiad, ezt 5-6 hetes korban kezdik el altalaban, mar nincs az az erzes benned, h hiaba igyekszel, interaktivva valik a gyerek :P .
fontos, h ezeket az erzeseket kibeszeld magadbol, jot tesz.

A picik sokat akarnak kezben lenni, kesobb is. persze van, amikor elvannak, de nekem inkabb segitseg volt ilyen szempontbol a kendo, gondot nem okozott :) beraktam es mentem a dolgomra.
volt amikor ez kellett neki elalvasra, volt amikor nem. de inkabb csokkeno a tendencia ahogy no a gyerek :)

nem mondanam, h kezd leszolkni a kendozesrol Piro, inkabb az van, h kevesbe igenyli a kozelsegemet - picit. de kulonben kezben cipelhetnem, szoval... :roll: o ilyen. a tesoja agyban alvo volt. ot hagytam sirni neha, max 5 percig, ez akkor volt, mikor tul volt porogve, kuzdott az alommanokkal.

mi a XII. kerben lakunk, szolj, ha kell, valahogy lebonyolitjuk. nem akarlak rabeszelni, probalkozzatok, ismerkedjetek aztan majd meglatod. lehet a tobbiek is hozzaszolnak ehez, hm? :) tobb velemeny sosem art!

ja, meg egy dolog jutott eszembe! nalunk vincevel az elejen nagy kalvaria volt az alvassal, felebredt ahogy leraktam az agyba aztan kiprobaltuk a hason alvast a vedono javaslatara. nagy siker volt! azota is igy alszik :) a huganal is ez van.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


HALIHÓ

Kriszta
27 perc után elaludt! :shock: de ez brutáls módszer!
Megszokta az egyedül elalvást is.

Figyel eek a picik változnak nagon hamar, de azt nagyon veszik,amit anya érez! illetve, ha anya ideges,akkor a baba is!

Amikor üvöltött é nringattam, kézben cipeltem fel, s alá, iiletve kocsiban tologattam. mivel ő júliusi,m i már ennyi idősen kinn voltunk, volt, hogy 3 órát gyalogoltam, de volt, hogy akkor is üvöltött!
Mindig gyanakodtam, hogy kihívják a gyámügyet! :lol: :lol: :shock:
Volt olyan, hogy éjszaka szóltam a férjemnek, hogy vegye el a gyereket,mert pisilni kell. Mire ő szólt,hogy agyerek alszik! :shock: :shock:

Ja és én NUTELLÁT ettem! Tejem nem lett tőle, csak nagy fenekem!:))))))))))))))))

szard le a védőnőt! kerüld!!!!!!!
vedd a kezedbe a gyerekt, ringasd, beszélj hozzá! Kényeztesd!
Altasd a hasadon, magad mellett!
Minedegy,mit csinálsz, a tied! A lényeg,hogy megnyugodjatok!

Kép
anid
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: